• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahoj vespolek! :slight_smile:

tak nejdřív všechno nejlepší Janči k narozeninám!! Ať tě kluci nezlobí a malej ať ti dělá jen samou radost. :wink: :slight_smile: :slight_smile:

a druhá gratulace samozřejmě patří Willovi :slight_smile: Takže všechno nej nej :dizzy_face:

U nás je dnes taky mega hnusně, prší a je tam strašná zima :confounded: Teď jsme dojeli z města. Potřebovala jsem koupit manžovi dárek k narozkám, sobě jsem koupila kšiltovku/v tom dešti se mi hned hodila :grinning:/ a dětem hračky ke dni dětí. My jsme si totiž řekli, že nebudem slavit svátky, ale vždycky jim koupíme něco na Den dětí, aspoň si nebudou závidět, že jeden něco dostal a druhý ne :wink:
Včera jsem šla spát před sedmou, ale nemělo to žádný význam - od 19 do 21 jsem u Nikolky byla asi 4x, pak už jsem to nesledovala, ale hrůza, hrůza, hrůza. Ve 3 na mě zkoušela vstávání, tak jsem ji strčila do postýlky, ať se staví třeba na hlavu, tak pak ještě usnula a vstávala v 5. Manža je ale doma, tak si ji vzal a já do 6 ještě chrupkala :slight_smile:

katch - tak Štěpánkovi míry jsou pěkný, takový akorátní :slight_smile: Ale máš doma teda pěkný šidlo, to já vůbec neznám :astonished: To ti za chvilku začne chodit ani se nenaděješ :grinning:

verb - tak začínáš provozovat nový adrenalinový sportík, jo? :grinning: :grinning: Paráda, že se povedlo :wink: Já se toho nějak bojím, že by mě mohl někdo napálit nebo tak..... :sweat_smile:

janca - tak už i vy jste zubatí? Tak hlavně, že vyrostl bez nějakých větších nepříjemností. Tak snad tě nebude u kojení nějak kousat nebo něco. Já se toho vždycky hrozně bála :sweat_smile: U nás pořád nic. V puse to má nateklé, ale pamatuju si, že Honzík to měl nateklý asi tak 2 měsíce a až pak vylezli. Takže máme asi ještě čas :wink:
29. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahojte, konečne mám trochen čas :confounded: idem vás najkor počítať. :grinning: :wink:
29. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz
ahoj megg :slight_smile: no ty jsi tu nebyla snad sto let :grinning: co je nového? A co manžel, ještě bývá přes týden pryč?
29. kvě 2009 ve 14:28  • Odpověz
Ahoj Dary, manžel je doma a na jeseň bude zase trandiť po Europe. Cez týžden chodí domov o 15.00, alebo je somnou doma. Ale na budúci týžden budeme samé od utorka do štvrtku, manža ide na operaciu ušného bubienka :cry:
29. kvě 2009 ve 14:29  • Odpověz
Janca všetko naj k 30-ke aj Willíkovi všetko naj naj :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz
My máme doma strašného jedáka, len čo ráno o 8.00h otvorí oči už pije 150ml mlieka o 10.00 dostane presnidávku a o 12.00 má obed dnes mala kuracie maso s brokolicou a zemiakom zje 200ml. o 16.00 dostane zase 150ml mlieka a o 18.00 jej rozpučím banán s mliekom a o 20.00 vypije 150ml mlieka... :sweat_smile: neprekrmujem ju???
Laura by len jedla a jedla. Zje všetko,čo jej uvarím, ked varím má to na dva dni a celkom ma to baví ked jej chutí moj výtvor.
My ešte zuby nemáme, ani sa neplazí ale už sa vie krásne pretáčať na bruško a chrbát.
Prespí celú noc a ked sa vzbudí dám jej len dudlík do pusy a spí dalej. Moja mama povedala o Laure, že je strašne dobré dieťa.
Minulý týžden som si kúpila šaty na svadbu, budem robiť svedka švagrovi 20.6. tak sa teším, že Lauru dáme k našim a my sa zabavíme s manžom. :grinning:
Jo a ešte týžden predtým má moja mama 50-ku tak aj tam využijem tie šaty, len dúfam že nepriberiem, lebo ich už potom nezapnem :rolling_eyes:
Aj u nás je dnes škaredo a Laura už spí 1,5 hodiny. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: hurááááááááááááááá
29. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz
verbalinka: super že chceš študovať právo, aj ja by som dačo poriešila, len sa neviem rozhodnúť. :grinning:
29. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
Tak spíme doma, prochajdu jsem zrušila, je tam hnusně, občas prší a padají kroupy, prdím na to, abysme to ještě neodstonali. Jinak dneska Tomča zdlábl 150 g brambory s mrkví, no mazec u prsa se jen napil a šmitec.

Katch: :slight_smile: tak chodíš k pediatričce, ke které jsem od mala chodila já :grinning: :grinning: Je fakt, že jsem si na ní nemohla za celou dobu stěžovat, jen u ségry nějak neodhalila zápal plic, ale ona na to neměla moc příznaků, takže jsme jí to odpustili. Stále je tam taková menší, trošku silnější, světle melírovaná sestřička,myslím,že i brýle měla? ta byla vždycky sluníčko ordinace, doktorka mi přišla taková odměřenější, ale sestřička to vždycky zachránila :slight_smile:

Megg: No vítej! Jakpak se máte, jak Laura lumpačí, už se plazíte? Tak doufám, že když je manža doma, tak nás navštívíš častěji.

Dary: Tak copak prťata dostanou, já jen pro inspiraci :slight_smile: Pátrám po nějaké drobnosti pro Toma na den dětí určo nějaký dárek dostat musí. JO, máme zubáka, jak jsem psala, nečekaně je nahoře a ne dole, ale mám pocit, že skrz šel až dneska, protože včera mě tom taky oslintával a nic jsem necítila. NO, u kojení zatím nekouše, ale už teď se děsím, až to zkusí, mě ten zub připadá totiž nějakej velkej. JInak večerní akci s NIkolkou má obstarat manža, ty sloužíš celý den, takže to zkus tak provést, tedy pokud nechce prso, to je jasné, že manža nemá. :grinning:
29. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz
Megg: Fíha, no to je jídelníček, to se snad Laura jen valí ne, nezkoušela jsi jí orientačně převážit? :grinning: Ale na druhou stranu, když je spokojená, tak bych to neřešila.
29. kvě 2009 v 15:02  • Odpověz
katch: tak jsem myslela, sestřičku Švejdovou :slight_smile:
29. kvě 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahojky tak nejdřív přeji Janče všechno nejlepší k narozeninám...

... a Willovi taky :slight_smile: - kdy vůbec slaví svátek? Neměl ho teď na českýho Viléma?

U nás je naprosto příšerně. Dopolko sem byla ve městě - běh na tramvaj, běh do MY, tam sem dala kávu s kolegyněma z práce, Samík celou dobu prospal a pak zase hurá domů. Z kočárku kapalo, ze mě lilo. To byl zase nápad. Chtěla sem koupit manželovi dárek ke dni dětí :grinning: - my máme teda ten den výročí svatby, ale on je pořád jak malej :grinning: a nešla sem vůbec nikam. V tom dešti to nešlo.

Katchulo, všimla sem si, že si psala, že máte ty prášky na zuby a máš mu ho rozpustit v mléce. Tak pokud máš Natrium Fluoratum, tak ty právě vůbec do mlíka nesměj. Přímo mě na to upozorňovali v lékárně a teď sem koukla i do letáku a tam to píšou. Tak snad sem to nějak nepopletla. Já mu teda zatím nedala ani jeden, ale my taky nemáme žádnej zub :slight_smile:.

Včera dostal Samík poprvé kaši na noc. Moooc mu chutnala a noc bych řekla o něco lepší. Hlavně spal dýl než do 5h, ale to on se někdy splete, takže pokud mu to zůstane, tak vás budu informovat :wink: .

Tak se zatím mějte a zařiďte někdo, ať je na dovče krásně :grinning: - Jančo, ty to všechno zařizuješ... Dík :wink:
29. kvě 2009 v 15:07  • Odpověz
Nejbe teda díky za info o tom prášku na zuby. My ho ještě nevyzvedli z lékárny, ale dneska to má za úkol muž, tak se pak hned podívám co to přesně je za prášek a příbalový leták pročtu.
A na dovče bude určitě pěkný počasí, koncem června bývá vždycky teplo :wink:

Jančo to je ale náhodička s tou pediatričkou, já myslela, že tam není tak dlouho? Sestřičky jsou tam dvě, obě malý a kulatý a moc sympatický :slight_smile: Máš pravdu, že doktorka působí tak trošku přísnějším dojmem, ale je fajn, jsem tam zatim spokojená. I když je fakt, že jsem zatim se Štěpánkem nic závažnýho řešit nemusela (klepu).

Megg to je fajn, že nemáš s Laurou vůbec problémy a ještě Ti hezky jí :wink: Štěpánek jí málo těch příkrmů, jinak mi vypije teď najednou i 180 ml mlíka. Ale příkrmu mi nesní ani 100g, což je bída teda.

Dary tak já si na den dětí ani nevzpomněla :astonished: Utěšuje mě to, že z toho ještě prckové zatim nemají rozum. A taky mi přijde, že hraček má plno a zase tak moc ho nezajímaj. Teď se zrovna válí na zemi s CDčkem v tlamě :grinning: A šídlo to je, to jsi napsala přesně.

Tak čtu, že hnusně je prostě všude, dneska jsme nevytáhli paty. Doufám, že o víkendu bude aspoň o trošku líp.
29. kvě 2009 v 15:31  • Odpověz
Nejbe tak mám ty prášky jak jsi psala a je fakt, že v příbal. letáku to píší, že v mléce nerozpouštět. Tak teď nevim jestli jsem blbě poslouchala nebo mi to doktorka fakt řekla. No tak hlavně, že to vim a budu to teda rozpouštět ve vodě nebo čajíčku :wink: Díky!

A ty příkrmy u Alberta, ty masozeleninový, co normálně stojí tušim 23,90Kč tak tam mají za 19,90 :wink:

Doufám, že dneska usne Štěpán brzy, jsme samy doma. Můj drahý mi oznámil jestli by mi nevadilo kdyby šel dneska na pivo :angry: No to teda vadilo, protože z pěti dnů byl doma jen dva večery, ale nechtěla jsem dělat dusno, že... Takže přišel domů s nákupem ve čtyři hodiny a v půl pátý už odcházel směr hospoda. Jsem velice zvědavá kdy dorazí když šel tak brzy. A bylo to strašně srandovní, protože Štěpánek se za nim vrhnul skoro až na chodbu k výtahu :grinning:
29. kvě 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahojte, Katchula: dúfam že si to so štepánkom zvládla večer a že skoro zaspal. :sunglasses:
Dnes doobeda u nás pršalo a teraz poobede sa vyčasilo, tak čakám až sa Laura vzbudí a ide sa von.
Dnes som jej spravila k obedu rýžu s masom a brokolicou a ona to zase zjedla, taký blivajz to bol, mne to teda nechutilo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mne to tak pripadá, že je jej úplne jedno čo sa jej dostane do pusy, včetko spapá...vdaka bohu za také dieťa :sweat_smile:
Janca: vážila som Lauru a má 8100g a 65cm, ak som ju dobre zmerala. ja neviem kde sa to do nej vojde vždy to jedlo...ale ona sa napapá a hned niečo vykaká a čiže príjem=výdaj :unamused: ?

Dnes sa Laura vzbudila o 5.00 a rehotala sa v postielke, tak som išla spraviť čaj , napila sa a opať zaspala. Tahala do 7.50h. A ja som saa v klude aspon naranajkovala a vypila kafe. :zipper_mouth:
želám krásny víkend :sunglasses:
A Tomáškovi všetko naj k pondelnajším 7.mesiacom , radšej skor ak sa nedostanem k PC. :grinning:
30. kvě 2009 v 16:10  • Odpověz
Ahojky, tak jsem nakukovala o víkendu a nikde nikdo, tak píšu až dnes :slight_smile: Víkedn pohoda, v sobotu dopo havaj a pak nákupy, Tomča nás převezl a ne že by v krámě chrupkal (i když byla jeho hodina), ale vydržel celou dobu koukat a ani neprotestoval :grinning: V neděli jsme byli u mých rodičů, takže jsem měla o oběd i jiné bašty postaráno, přivezla jsem si domů dortík a štrůdl, takže teď chodím uzobávat. Tomča se předvedl u našich jako správný lozič, jen koukali jak si to metelí a už občas jde i na kolínka a péruje (hlavu má ale zatím ve většině případů zabořenou do země). Je to sranda ho pozorovat. Jinak nevím, jak je to u vás, ale u nás stále bojujeme s tím pitím s flaštičky, vypije furt strašně málo - tak 10-15 ml na jedno napití, zkusím tu Aventovou, ta od Mam co máme, tak nám i nějak okolo toho sosáku protéká, nevím, proč, tak snad ta od AVentu aspoň tohle dělat nebude. Takže stále po příkrmu v poledne dávám i prso, je fakt, že je u něj většinou kratší dobu tak 2minuty, ale vzhledem k tomu, že už jí i 160 ml, tak to prso podle mě potřebuje jen na napití a to bych ráda docílila z té flaštičky. Tento týden chci najet dle schématu na kojení.net na dopo svačinky. A taky chci dát to maso, koupla jsem zatím kuřecí prsa, rozdělila na ty miniporce a zkusím to taky tento týden dát. Dneska prubeme cuketu, takže tak ve čtvrtek zkusím to maso.

Verb: Tak co vy a příkrm?

Megg: Tedy buď ráda, že ti Laura tak krásně baští, žádná koulička to podle váhy není. U nás je to taky tak, co jde dovnitř, to jde s malým zpožděním ven, tuhle jsem tedy byla překvapená, že už po asi 3 hodinách se objevil oběd v plíně, taky se mi to zdá rychlé :grinning: No a o spaní do 8 si tedy můžeme nechat zdát. MOc děkuju za přání k 7. měsícům, letí to jak blázen.

Katch: Tak mi ani žádné tabletky na zuby nedostali, zkusím se zeptat na další kontrole, tedy bodanci prevenaru. Jo a u Alberta jsme tedy něco nakoupili, nějaké skleničky s masem, špenát a bramboru a tu frutapuru - jablkohruška. Zkusím to pyré udělat z jablka doma, jestli to bude jist, když ne, tak zkusím tohle, teď jen přemýšlím, jestli můžu rovnou dát to dvousložkové a nebo jen jednodruhové, ale to u Aleberta neměli, takže bych ho musela shánět někde jinde. Tedy ty jsi ale vstřícná, taťka hnedle do hospody, tak si to aspoň vynahraď tento týden nějakým kafčem s kámoškami.

Nejbe: To víš, s počasím - zázraky ihned, nemožné na počkání :grinning: Ale včera zrovna ukazovali v telce dlouhodobou předpověď, konee června polojasno 21-27 stupňů., takže to by myslím šlo, snad jim to vyjde, někdy mám pocit, že se pletou i ze dne na den :grinning:

Ale to mi tak připomíná k dovče, měli bychom se domluvit na nějakém tom jídle - jedná se o 3 večeře (snídaně asi necháme na nich), z toho jedna byla navrhovaná ta pstruhová, máte nějaké další přání či tipy na další večeře - aby to jedli pánové i dámy? Mě napadá třeba nějaké to grilčo, zkusila bych se s panem Čermákem domluvit, jestli je tam takhle možnost.
1. čer 2009 v 08:36  • Odpověz
autor
ahoj, tak se po delší době ozývám :slight_smile:
u nás je to teď sranda, lezení Pepíno stále zdokonaluje, takže už fakt začínám jen hlídat, za chvíli je na druhý straně obýváku, pořád leze do jedný kytky, tak ho stále odnáším zase pryč a takhle to vydrží i hodinu v kuse :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
Je teda fakt že ho to baví, jen já u toho moc neudělam.
Pořád leze tak, že se odráží předloktím a jednou nohou, kolenem, pak skočí na čtyři a pohupuje se ale jak chce lízt, tak zase břicho na zem. vůbec nevim kde bere tu energii takhle lízt :sweat_smile: Večer je taky pěkně ukňouranej, hrozně dejchá, pořád leze a hejbe se a už se ani nenechá chovat, to skáče a krčí nohy :sweat_smile:
Na tý dovče to bude fakt zajímavý, to už asi budou lízt všichni :slight_smile:

K té dovolené: s grilováním souhlasim, nám by přinejhoršim stačili i buřty. No a pak klidně rizoto a guláš, nám je to asi fakt jedno :slight_smile:

Ještě teda musím dodatečně popřát Willovi a už ani nevim komu, já jsem an tohle levá, sotva si pamatuju sourozence :slight_smile: tak se předem omlouvam když na někoho zapomenu :wink:

Jo a taky už začíná mít Pepča období maminky, když přijede někdo novej, tak si vybírá a jsou lidi, který na něho jen kouknou a začne řvát :sweat_smile: a jakmile se oddálí tak přestává a pak zase znova :grinning: no chudáci lidi :grinning:
Jinak víkend jsme měli pohodovej, konečně doma, ale že by jsme si nějak odpočinuli to ne, já pořád hlídám, makam venku a vařim, Pepa pracuje a občas si pohraje s malym. No a samozřejmě denně návštěvy :pensive: Dneska už jsem byla strašně unavená a zrovna jsme vstávali v pět :astonished: teda že by to byl nějakej spavec, to ne.
A už moc dobře chápe když mu řeknu nenene :slight_smile: třeba teď, chtěl šahat do prodlužky na zemi a když to řeknu a rázně se podívam, tak koukne a jde si po svým :slight_smile: No tak ne, pardon, to byl asi omyl :grinning: zase do toho leze :grinning: ale až když se zase nekoukam :sweat_smile:

O tom prášku na zuby jste mě teda docela překvapili, musim se teď ve středu zeptat,jdeme na to očkování, tentokrát snad poslední. zatim se mu to snažíme čistit tím prsťáčkem a pastou, ale vůbec nevim kolik toho vyčistim :unamused:

Holky taky tam lezou vaše děti po kabelech :astonished: to je šílený :sweat_smile: ten úplně divočí když to vidí :sweat_smile: právě mi shodil anténu k internetu :fearful:

tak já se mu jdu věnovat :slight_smile:
1. čer 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahojky,

vůbec jsem se nedostala na net. Moc moc gratuluju Jance k narozkám :dizzy_face:
A díky za přání k Willovým půl narozkám :slight_smile:

My jsme byli v pátek v pizzerii na palmovce to oslavit, nakonec to nedopadlo úplně dobře, ale tím vás nebudu zatěžovat. V sobotu jsme jeli na letecký den a totálně jsme zmokli :frowning2: No a v neděli byla pohoda, uklízeli jsme apod. A Willík poprvé papal mrkvičku. Vůbec se nebránil, v pohodě baštil. Netvářil se nijak. Spíš vypadal ve stylu - když tak moc toužíš, abych to jedl, tak já ti udělám radost :grinning: Dneska toho rozmrazím víc a zkusím do něho nacpat větší množství.

Zase se vzbudil, tak já běžím a snad se dneska ještě za váma dostanu :slight_smile:
1. čer 2009 v 10:41  • Odpověz
Jo a gratulace Tomíkovi k 7. měsícům. A už vážně musím - Will asi zase pase :grinning:
1. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
Ahoj holky,
s těma tabletka se na to zeptejte, protože jinde jsem se dočetla, že je nedávají všichni doktoři, takže je vůbec dostat nemusíte. Já je ještě nedala ani jednou, jsou úplně miniaturní a vůbec nejdou rozpustit, takže jediný způsob asi bude je něčím rozdrtit a dát na lžičku s vodou. jenže jak rozdrtit takovej mini přášek, aby z toho vůbec něco zbylo? Dost mě to štve, takže bych byla radši kdybychom je nedostali, větší děti je mají cucat. A o čištění zubů mi doktorka nic neříkala, že prý po roce půjdu s prckem k zubaři na první prohlídku, toť vše.

My byli v sobotu v Arkádách na Pankráci, chtěla jsem si koupit nějaký letní boty a něco Štěpánkovi, ale nepořídili jsme nic :frowning2: Akorát jsme si tam dali oběd. A pak jsme jeli na nákup potravin, musim ale říct, že Štěpánek byl v kočárku celou dobu zlatej :dizzy_face:

Jančo můžeš začít i tou frutapurou smíšenou, já teda začala hruškou, ale pak už jsem dala rovnou druhý den jablko-hruška (taky frutapura), jablko-banán. Myslim, že na tyhle druhy ovoce nebývají vůbec nějaký alergický reakce. Doktorka mi říkala, že klidně už můžu potom dávat meruňku, meloun nebo hrozno, tak na to se těšim :slight_smile: A já ty ovocný svačinky dávám odpoledne. Většinou dávám UM okolo pátý ráno, pak před 9h další a oběd po 12h, takže svačinka nám vychází okolo 16h. No to jsem zvědavá jestli nová flaštička bude mít větší úspěch, ale pokud jí máte doma, tak bych to určitě vyzkoušela.

Meg mě přijde, že chudáci dětičky musí jíst samý blivajzy, naštěstí jinou chuť neznají, tak jim to nevadí. Ale já bych to teda nesnědla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Laura je opravdu pěkný žrout :grinning: A jak často kaká? Štěpán totiž jen jednou denně, většinou hned brzy ráno, maximálně dvakrát.

Kačko tak Bebilon u nás doma neprošel, ale já si to myslela. Přítel ničemu a nikomu nevěří a nelíbí se mu ani když objednávám něco z MMB a platím to dopředu :unamused: Kabely jsou u nás taky oblíbený a kytky to samý, máme v obýváku tři na zemi a už jsem několikrát vysávala hlínu z koberce. A taky jsem si všimla, že Štěpán reaguje když se na něj zakřičí nebo když řeknu přísně, že něco nemá dělat. Ale jenom zpozorní, otočí se na mě a během chvilky už to zase dělá, takže je to celkem zbytečný. Včera jsme konečně dali ty záslepky do zásuvek, protože do těch taky lezl :rolling_eyes:

K jídlu: už jsme se o tom bavily na srazu, takže my jsme určitě pro pstruha a pak něco neutrálního, třeba ten guláš, řízek, kuřecí maso nebo tak něco. Myslim, že pokud se ještě někdo omezuje v jídle kvůli kojení, tak ať napíše, co může. A to grilování by bylo super :wink: Mohly bysme klidně i nějaký maso naložit a přivézt si ho, ne?
Počasí - já hledala předpovědi na netu a koncem června by mělo být opravdu pěkně, tak uvidíme. Když nebude celý dny lejt, tak je mi to jinak celkem fuk.
Jinak holky tento příspěvek jsem psala snad hodinu, za tu dobu jsem byla dvakrát uspávat prcka, z toho poprvé neúspěšně a podruhý usnul v postýlce za mého zpěvu a tance :grinning: Asi už to nemohl poslouchat :sweat_smile: :grinning:
1. čer 2009 v 11:24  • Odpověz
ahoj,
tak hlásím, že dnes jsem vyspaná do růžova :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Včera jsem šla spát totiž s dětima, ptž mě šíleně bolela kebule a Nikolka v noci vstala jen 3x, takže parádička. Tak snad mám energie na celý týden :grinning:

Přejeme všechno nejlepší Tomáškovi :slight_smile:

Ještě jsem chtěla popřát Lauře k dnešnímu svátku, ale koukám, že na Slovenksu to mají jinak, takže nic.... :zipper_mouth:

No, ale když jsem u těch gratulací, tak přeju všem dětěm všechno nejlepší :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:Hlavně ať je rodiče nezlobí a mají s nimi spoooooustu trpělivosti :slight_smile: :dizzy_face:

K těm tabletkam - my jsme je taky dostali, ještě je nedávám, páč nemáme zoubky. Ale u Honzíka jsem se na nějaký rozpoštění, drcení nebo tak vyprdla a rovnou jsem mu to dávala cucat. Prvně jsem se bála, že to vdechne, ale bylo to úplně v pohodě, pěkně cucal a koukal, co to je. Samozřejmě jsem ho u toho hlídala, ptž je to opravdu miniaturni tabletka :wink:

Janco, tak se nám pochlub, co jsi dostala pěkného k narozeninám :slight_smile: Manžel má narozky dneska, tak jsem mu říkala, že dostane spešl manželský dárek - pyžamo!! Vylepšila jsem to ještě flaškou Finlandie, aby z toho chudák nebyl smutnej :grinning: Ale on sám si už vybral hodinky, takže je nakonec spokojený :slight_smile:

Megg - malá je teda opravdu jedlík. Ale žádný tlouštík není, tak když jí tak chutná, tak proč ne.... :wink: Lepší než kdybyste s jídlem bojovali....
1. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
Tomáškovi taky přeju vše nej k 7 měsícům :slight_smile:

Dary tak to já bych neusnula brzy, ani když jsem vyřízená na maximum, tak neusnu dřív jak v devět. Normálně chodím ale spát tak okolo 23 hodiny, abych z toho dne taky něco měla. je mi líto jít spát když máme konečně "volno" a dítě spí :grinning: Ale chápu, že když se několik dní za sebou nevyspíš téměř vůbec, tak je to dobrý jít spát se slepicema :grinning:
Jinak trpělivost bych občas někde potřebovala nakoupit do zásoby :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt mi občas doslova tečou nervy a nevim co s tim našim šídlem mám dělat! teď už docela dlouho spí, tak jsem stihla vytřít celý byt, vysterilizovat flašky, udělat si oběd a v klidu se najíst.

Mimochodem teď jak přikrmujeme, tak dávám Štěpánkovi takový hadry, který už bych normálně vyřadila. Ale je mi líto dát mu něco novýho když se u toho jídla skoro vždycky aspoň trochu ušpiní. Sahá si ručičkama do pusy a pak to patlá všude možně :stuck_out_tongue_closed_eyes: A všechny ty jídla jsou oranžový a ta mrkev prostě nejde vyprat úplně dokonale, aspoň ne mě a ne napoprvé. A pak taky jak se plazí po celym bytě, tak má všechno oblečení samej žmolek, no vypadá chudák jak nějaká socka :grinning:

Musim, už se vzbudil.
1. čer 2009 ve 12:54  • Odpověz
I my přejeme Tomáškovi všechno nejlepší :slight_smile:.

K tomu jídlu - na pstruha se manža moc těší a prý by si ho i rád ulovil :grinning:, já to nejím, tak si dá i mýho - to bude moooc rád. Maso na gril si taky v klidu přivezeme... Takže nám je to vcelku jedno. Já sice pořád kojím ale nijak se neomezuju. Teda alkohol nepiju ale sním snad všechno co mám ráda :grinning:.

Katchula, ještě sem to tedy nezkoušela, ale co mu dát ten prášek do jídla. Jak papá tu mrkev, tak to dát do toho - to by spolknout mohl ne?
1. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz
Ahoj,
jsem opět tady :slight_smile:

Nejdřív k tomu srazu v Modřanech - na kdy to tak plánujete? Ale určo až příští týden. Tenmto týden má být zima, ale od neděle se prý má zase oteplovat.
A k jídlu - nevím, jak je pstruh velkej (jsem v českých rybách absolutní neznalec), ale asi bychom si dali s Mírou jednoho dohromady a vozit maso na gril se mi zdá trošku zbytečný, když jsme nahlásili 3 večeře... a po cestě by se to mohlo zkazit... Ale jak chcete. My si vezmem grilovací párečky a špekáčky a budem spokojený :slight_smile: A další navrhuju kuře s bramborem, nebo guláš... To asi jíme každá a jim se to bude lehce vařit. A máme hotovo :wink:

Ted večer jsme zkoušeli sporták a zítra chci jet do modřan a vyzkoušet naživo. Musím tam jet na poštu, asi dorazil vzorek Hami. Jsem zvědavá, jak bude Willík spokojený.
No a dneska proběhla zase mrkev a snědl cca 40 ml (nevím, kolik je to gramů) a bez problémů. Jen u posledních 3 lžiček už ho to nebavilo. Ale neumím si představit do něho nacpat těch 150 g. Já jsem děsně netrpělivá (to máme Katch společné :grinning: ) a jemu to dle mého názoru dlouho trvá. I když třeba jí rychle, ale já bych nejradši, aby to bylo celý za 5 minut v něm :grinning: Ještě zítra mrkev a ve středu zkusím asi brokolici. Ale asi koupím nějaké nádobky a dám to mrazit do toho, protože dneska jsem mu dala 6 zmrzlých kostek a to je přes polovinu jednoho tvořítka :confounded:

JAnco, no vidíš, že Tomča umí i vydržet. Asi pochopil, že zařizujete něco moooc důležitýho :grinning: Jo a k tomu pití. Pokud kojíš a dáváš jen jeden příkrm, tak ani nemusí nic navíc pít. 15 ml mu asi stačí. Asi mu to nabízíš častěji, ne? Tak určitě vypije dostatek :wink:

Meggie, Laura je pěkně rostlá, nemusíš mít obavy z nádvahy. Ale aby se z ní nestala slečna otesánková a nesnědla tě. Jsi naše jediné spojení se Slovenskem :grinning: A jak jste spokojený s eurem? Já se ho docela děsím a radši bych, aby se se zavedením ještě dlouhou dobu počkalo.

Kacko, nevím, ale Will asi ještě lízt nebude. Aspon si užiju příjemnou dovolenou :grinning: Ježiš, kdo k vám pořád chodí? Vždyt ty si ani neodpočineš.

Katch, a Štěpánek taky hodnej. No to jsou změny. Aby to zlobení nepřelezlo na Wildu :grinning: Já tvýho přítele chápu - já bych tomu taky moc nevěřila. Jsem taky děsně nedůvěřivá. I když finanční úspora je to velká. Ty Štěpánkovi i tančíš? To má jako navštěvu muzikálu :grinning:

Dary, změna fotečky? Jseš tam aspon líp vidět :slight_smile: Konečně ses trošku vyspala. Se divím, že jsi nedopadla už dávno.

A napiště mi, prosím, vaše data narození. Napíšu si vás jako Janca vedle pc a budu mít přehled. Díky :wink:
1. čer 2009 ve 21:19  • Odpověz
Dary, to mělo být - Se divím, že jsi neodpadla už dávno. :sweat_smile:
1. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
néééééé, zase sem někam klikla a je to v háji :angry: :angry: :angry:

tak znovu, všem přeju pěkný den, protože je takhle hnusně :slight_smile:
k tomu nakupování, já jsem objednávala už několikrát přes MMB a nikdy jsem neměla žádnej problém, platím pokaždý dopředu a vždycky to došlo hned a někdy i s dárkem zadarmo když se chtěj něčeho zbavit :grinning: A s tím mlíkem, vůbec mě to nepřekvapuje, když jsou auta, jídlo i oblečení levnější jak v Německu, tak v Anglii, tak že je mlíko u nás dražší jak v Polsku. My objednáváme třeba knihy z Ameriky a i s poštovnym to vyjde na polovinu :astonished:
Sice se tam nesežene Babička od Němcový, ale až budou všichni číst anglicky, tak to oceněj. A jsem záadně pro Euro, pro firmy to bude vysvobození a i pro nás co se nebojej nakupovat jinde to bude lepší. Však si všichni zvykneme a konečně to bude jednotnej trh :slight_smile: a přestanou nás odrbávat :angry:

A ke srazu, my jedeme v pátek k sestře do Krušných hor a budeme tam do středy, tak se mi asi nebude chtít hned ve čtvrtek někam zase jet, tak co to udělat ten další týden, mě je to jedno kdy, tak si řekněte :slight_smile:

včera jsem byli zase an kole a dneska jsem vytáhla sousedku na piknik, odpoledne pojedeme se čtyřma dětma na kolo a někde se fláknem, zašťávujem, zasušenkujeme a pojedeme :slight_smile: Jsem na to zvědavá, protože tu jednu holčičku jsme včera učili brzdit :grinning: Tak radši pojedeme jen po lesních cestách :wink: A ssebou lékárničku :grinning:

A Verb neboj, Will může za chvíli zvednout zadek a poleze o sto šest :wink: Ono to jde hrozně rychle :slight_smile:

tak a už je vzhůru, dospává to svoje brzké vstávání před pátou ale zase tomu moc nedal :unamused:
2. čer 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahojky, tak u nás byl včera dopo spací den, tolik volna jsem neměla ani nepamatuju. Malou krizi jsem si zase prožila při kočárkování, ale tentokrát to bylo způsobené tím, že se praštil řetězem do toho jeho rostoucího zubu a to byla asi bolest, byl to řev, jak když ho na nože bere :astonished: A to si včera má kočárkovací kamarádka všimla, že se nám asi co nevidět vyklube i ten druhý horní, takže to se mám na co těšit, když Tomča nedělá nic jiného než si stále cpe něco do pusy. Včera jsem zkusila dát brambor s cuketou a moc mu to nejelo, no ale možná, že to nebylo tou cuketou, ale tím, že neměl hlad, skoro celé dopo včera prospal, odpo už tedy tradičně řádil - plazí se kam může, i kam nemůže, určitě nereaguje na to, že něco nesmí, občas se jen ohlédne, když zvýším hlas, ale pak pokračuje dále - u nás tedy nevedou kabely, ty jsou řádně schované, ale naše domácí boty, ty by snad sežral, ale má zakázáno. Včera dostal ke dni dětí skládací pyramidu, tak si hrál s kuličkou, která má být navrchu a byl od něj klid, pyramidu ho bavilo jen bořit, to je stejné, jako s kostkami od babičky, které dostal v neděli, takže stavím a on jen co jsou dvě na sobě, tak boří. :grinning: Jinak děkujeme za přání k 7. měsícům.

Ad jídlo a dovča - dobrá zkusím napsat, že bychom si dali tedy pstruhy, nějaké kuřecí a guláš a zeptám se na grilování, já tedy také nemám žádnou termonádobu, jen obyč termotašku, takže nevím, jak bych to naložené převážela, takže nějak zaimprovizujeme.

Dary: Ty na tí fotce vypadáš, jako ségra a ne máma, opravdu, já bych tě tedy na dvě šídla doma vůbec netipovala, poprvé mi ani při prohlížení fotek nějak nedošlo, že jsi na té fotce ty, já myslela, že NIkolku chová nějaká její sestřenice :grinning: :grinning: Jinak gratuluju k vyspání, tedy sice žádné volno s manžou, ale myslím, si, že už jsi to potřebovala. K narozkám jsem od manži dostala filtrovací nádobu na vodu a pak si mám vybrat peněženku, na to si netroufal. Za tu nádobu jsem ráda, vodu z kohoutku doma nepiju, jen převařenou do čaje, včera jsme to zkusili z té nádoby a ta voda není tak těžká, takže super. Jinak z mé strany jsme dárky v rodině zrušili a dáváme si jen drobnosti a nebo se jen sejdeme, já tedy dostala teďka cestovní knížku s 999 tipy na výlety, no asi máme objevovat krásy vlasti :grinning:

Verb: Jaká tvořítka na led jsi to koupila, že jsi rozmrazovala 6 tvořítek? nějaké hvězdičky atd. viď (to taky chtěl koupitl můj manža za 70Kč a já přišla s velkým tvořítkem za 19,90 :slight_smile: ? Já mám obyč, rovné obdélníčky, a když vařím brambor, tak rozmrazuju max. 4 tvořítka přílohy a to toho dlabeme podstatně víc jak vy :slight_smile: NO a za 5 minut ti tu porci určo nesní, u nás se dlabe tak 10-15 minut, no jen počkej, až ti u toho začne dělat kraviny, jako u nás a katch :slight_smile: K pití u nás - no, já si říkám, že pokud chci tento týden najet i na ty dopo svačiny a po tom mu nedat prso, tak se pořádně napije ráno v sedm a pak až odpo ve čtyři. Nebo mu dávat prso i po té dopo svačině? Po obědě mi z prsu pije, ale málo tak 1-2 minuty, z té flašky prostě když nemá žízeň, tak nepije vůbec, když má tak vypije těch 10-15 ml, ale to si mi zdá málo, nebo se mýlím? A trpělivost by měli prodávat, hnedka bych si nakoupila do zásoby. Srazík je mi poměrně jedno, mám zatím něco jen 18.6. a pak myslím 22.6. Data narození myslíš prcků? Ty najdeš u našich profilů :grinning:

Nejbe: Tak nevím, zda se bude dát ulovit, myslím, že je tam v okolí chovají :grinning:

Katch: No vidíš, jaká si byla domácí úklidovka, tedy ty jsi toho stihla :grinning: Já byla včera flákač, jen jsem vyžehlila. Jo a s tím starým oblečením ti to naprosto schvaluju, já se zatím snažím točit to co už máme s fleky, ale řekla bych, že dost se toho vypere, ale něco zůstane. JO a při tom plazení dítek já zase nestačím zírat, co všechno má pak Tom na rukách a břiše - drobečky, vlasy, na té plovoučce nachytá všechno. Na to čištění zubů prodávají nějaké prstové kartáčky pro mamči - přejedeš a je hotovo, no zatím jsem to neřešila, nám kouká tak 3 mm.

kacka: Tak v plazení máme podobný styl jako vy, jen používá jen jednu ruku k posouvání :grinning: Kytky naštěstí dole nemám, takže to hlídat nemusím, ale u nás se tedy objevují nohy stolů a židlí, včera byl raketový start na smetáček a lux, no prostě vše nové. K tomu čištění zubů - utěšuj se tím, že mu vypadají a tím, že nejí nic sladkého, takže kazivost by měla být menší.
2. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojte, tak ja som ráno vyprevadila manžu do Ružomberka na operáciu a sme doma zase do piatku samé :frowning2: .
Musím poumývať podlahy a uvariť. Laura akurát zalomila, dúfam že niečo postíham... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

k tomu EURU: ja si na to neviem nejako zvyknúť, stále prerátavam kolko to je v korunách...a v obchode sa vobec nedá odkontrolovať kolko čo stojí :sweat_smile: lebo bloček vám dajú len v eurách . A zase je lepšie ked idete za hranice, nemusíte si meniť peniaze.
Jo a asi pojdeme za mesiac do Chorvátska. tak som zvedavá, manža povedal, že uvidí ako to bude s robotou a ked budú euráče pojdeme.
A k tomu lozeniu, my ešte nelozíme, ani nemáme zuby.Nevadí. :sunglasses:
Dnes to vyzerá na celkom pekný, slnečný deň. No idem rýchlo poumývať tie podlahy, kým je ticho.
majte sa krásne a pekný deň :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
2. čer 2009 v 10:05  • Odpověz
Ciao :slight_smile:

tak my dneska dali prochajdu dopoledne a nevim jestli se nevydáme ještě na jednu odpo. Venku je celkem teplo, tak akorát, ale počasí divný, chvíli svítí slunce a chvíli je tu zataženo a vypadá to na déšť.
S tím grilováním na dovolený má asi teda Verb. pravdu, budeme tam jen na tři večeře, takže to bych se na to maso vykašlala.
Já dala dneska k obědu poprvé do jídla Štěpánkovi ten žloutek, ale jako vždy mi snědl tak max 3/4 skleničky, dala jsem mu to do zahradní zeleniny. A pak jsem mu ještě dala UM, tak vypil ještě asi 70ml a usnul :slight_smile: Jako kdy to dítě hodlá sníst aspoň celou tu malou skleničku? Doufám, že to nebude takový ten nimra co se ve všem jen šťourá, to bych mu dala! :angry:
S objednávkama na MMB jsem taky zatím neměla problém, ale já si to nechávám spíš poslat na dobírku, pokud to prodávající nabízí, peníze předem jsem posílala asi dvakrát, zatim dobrý :wink: Ale nejradši stejně kupuju věci když je vidim na vlastní oči.

Meggie takže se chystáte s Laurou k moři, jo? Hmm já bych taky jela, ale letos si ještě netroufneme. Ale za rok to snad už někam taky vyrazíme. A manžel jde na jakou operaci? Snad jsi to tu už nepsala a nejsem mimoň. Každopádně přeju ať to dobře dopadne :slight_smile: :wink:

Verb. tak co, spokojenost se sporťákem nebo první dojem nic moc jako u mě? Já už jsem si na něj zvykla, ale pořád stejně načuhuju zepředu na Štěpulu a kontroluju ho :grinning: Já mu normálně netančím, to měl jen jako bonus před usnutím :sweat_smile: A jo úplnej muzikál, to je dobrýýý :grinning:

Jdu, dopíšu snad později.
2. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
Musela jsem odběhnout, protože ve vysílačce se ozývaly divný zvuky. Samozřejmě si s ní Štěpula hrál, spal po dlouhý době v naší posteli, tak jsem vyběhla, aby neslítnul dolů. Tak už mi tu dělá opět společnost :sweat_smile:

Jančo to boření věcí mě nepřekvapuje, ty prckové mají teď nějaký ničitelský sklony. U nás teď vedou žaluzie, ty Štěpána hrozně zajímaj a je to úplná demoliční četa :grinning: A kostky si teda taky sám stevět nedovede, takže je jen boří, na to jsou ještě malý no. Jo a Štěpula má taky na oblečení zachycen pěkný svinčík, hlavně ty vlasy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže luxuju denně, protože už mi sbírá různý drobečky ze země a samozřejmě šup s tim do pusy. Se zubama - je skoro lepší když se klubou dva najednou. Když už tak už, ne? :grinning:

Kačka takže příští týden je tim pádem pasé, protože já nemůžu pátky, mám rehabilitace od 13 hod. Taky teď do konce června musim stihnout nějaký doktory, dokud budeme v Praze a se Štěpánkem musim na krev... Takže dejte návrh kdy se Vám to hodí a snad se na nějakym datumu shodneme. Dovolená už je tu coby dup :slight_smile: Doufám, že piknik jste všichni přežili ve zdraví, čtyři děti, to je síla, jste odvážný :grinning:

Nejbe no dát mu ten prášek do jídla, to asi ne, protože on se právě nemá polknout, ale měl by se cucat. Vlastně tím cucáním působí na ty zuby, tak jsem to pochopila. Proto mi to přijde pro takový mrňata blbost :unamused: A jak psala Dary o tom cucání, tak já se hrozně bojim, že se Štěpán začne dusit, to riskovat nebudu. Už se takhle jednou skoro dusil sušenkou a byla jsem z toho úplně vedle...

Tak éto vsjo, pa
2. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz
Ahojte. Dnešný den uspešne za mnou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Katchula: manžu zajtra ráno operujú , robia mu plastiku ušného bubienka a ešte čosi. :confounded: Volal mi že ráno mu sestrička strčila do ucha nejaký hák a on odpadol a minútu nevedel o sebe...no pekne to začalo :cry:
Tak sa onho bojím. :rolling_eyes: :cry: :frowning2:
2. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.