• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
tak a dneska jsem tu první já :slight_smile:

my měli v noci podruhý poplach od monitoru dechu, tentokrát netušíme proč, Pepa hned vylít a zvednul ho a on se za chvíli probudil. Ale fakt netušíme jestli dejchal nebo ne, já vim že se snim nemá třást a i jsem to Pepovi říkala nedávno, ale stejně to bylo první co udělal. Podle mě se jen odkulil, protože byl prej stočenej v rohu, navíc neměl modrý rty, byl normální, jako člověk kterýho vzbudíte ve dvě v noci zatřesením :sweat_smile:
Ale Pepa ten na něho pořád koukal a dělal na něj opičky a pořád se bál a říkal že je divnej, že se tolik nesměje, no nedivte se malýmu, uprostřed noci :astonished: Až se teda nadobro probudil a chtěl si hrát :angry: No a kdo ho pak půl hodiny uspával? :angry: naštěstí je Pepča v pohodě, ale docela nás to vyděsilo, já jsem teda takovej kliďas, ale Pepa se hrozně třás, hlavně že všude píšou klid a rozvahu, žádný unáhlený pohyby, ta sekunda ho nezachrání :wink:

Jinak včera pohoda, byli jsme na tom pikniku, ale ta nejmenší holčička měla blbej den a vůbec jí to na tom kole nešlo, sotva jela, tak jsme objeli 5x baráky ve vesnici a skončili kousek od baráku a nadlábli se. Bylo to príma, moc se jim to líbilo, tak doufam že brzo zase pojedeme :slight_smile:

Meggie tak držim palce ať to manželovi dobře dopadne, ještě že nešel rodit, to by omdlel ještě dřív než by do tý nemocnice dojel :grinning:

Dnes jedeme k doktorce na očkování a večer máme návštěvu, pro změnu jednoho souseda, co tu bydlí od zimy a je tu sám a dodělává to, tak jsme ho pozvali, aby tam nebyl pořád tak samotnej :slight_smile: Takže mě čeká úklid a vaření, fuj, zase ten uklizenej byt :grinning:
3. čer 2009 v 08:23  • Odpověz
Kacka: No ty se nepoučíš, průběžně ukládat :grinning: :grinning: Nevím, jak u vás, ale u nás se včera vyčasilo, i když prochajdu jsem si moc neužila, protože mi asi po hodině jízdy upadla další závlačka na kočárku, bylo štěstí, že jsem si do ní kopla, jinak bych si toho ani nevšimla, kdybych jezdila s mou kočárkovací kamarádkou, tak bych to přes naše krafání ani neslyšela, že do něčeho kopu. :grinning: Jak jsem se snažila jí dát zpátky, tak jsem si samo vzbudila dítko, protože jsme nejeli :angry: a nakonec se mi to tam nepovedlo ani po telefonických instrukcích manži dát zpátky, takže jsme jeli k domovu a stále jsem kopala do kolečka, aby bylo jízdy schopné. Až doma manža zjistil, že mi upadl celý ten střed a musel ho přilepit vteřiňákem. NO, ještě že nám jízda s tímhle vehiklem už nejspíš v neděli skončí, to bychom měli od švagrové přivést Xlandera. Já tedy s objednáváním přes MMB taky zatím žádné problémy, peníze posílám dopředu a zatím jsem nenabrala negativní zkušenost, kromě jednoho nákupu, kdy to přišlo flekaté, i když paní psala v pořádku, tak jsem jí to napsala a vrátila mi asi 90% částky, co jsem jí poslala. NO a v angličtině můžu číst tak zjednodušené texty pro mrňata, na víc bych si tedy netroufla. Tak co piknik?

Katch: No o stavění kostek si asi ještě můžeme nechat zdát. Tomča měl včera největší zábavu s honěním kuličky ze skládacích kelímků, byl jak tryskomyš, až jsem mu jí nakonec musela sebrat, aby se úplně neutavil. :grinning: No a včera vypilovával pérování na čtyřech a už má i zvednutou hlavu, fotky přidám do albíčka, snad se mi tam ještě vejdou. Tedy to je ale Štěpa nimra v jídle, asi to bude tou jeho nedočkavostí zase někde šmejdit, sedění a otvírání pusy je nuda. NO, třeba je přejedenej i s těch drobků na zemi :grinning: :grinning: Néé, dělám si srandu a už se připravuju, až mi tohle tedy začne dělat Tomáš, zatím to nedělá. Srazík - já mám něco jen 18.6. a pak 22.6. jinak zatím volno.

Megg: Snad to byla jediná negativní věc dnešní operace manžela a všechno dobře dopadne. Držím palce, ať ho máte zdravého zase brzy doma. Já tedy euro taky nemusím, mám pocit, že pak budu mít plnou peněženku drobných, protože po přepočtu nám asi moc bankovek nedají :grinning: A vůbec, přijde mi to divné, zrovna v tomhle ztrácet identitu, a ty přepočtové kurzy jsou taky děs, mocní jsou na tom i nadále lépe, chudí dále živoří. Ani k těm volbám do europarlamentu nejdu, mám pocit, že tam stejně nemůžeme nic prosadit a to jinak volby ze zásady nevynechávám.
3. čer 2009 v 08:26  • Odpověz
autor
ahoj Janco :slight_smile:
pěkný fotky, zrovna jsem si toho všimla na první straně :slight_smile:

pěkná vychytávka
http://www.scoutdoor.cz/shewee/
3. čer 2009 v 08:49  • Odpověz
Kacka: Tedy ten monitor dechu je snad spíš pro strach :astonished: zvlášť když už vám dítko cestuje po postýlce. K pomůcce - myslím, že bych se spíš počůrala než vyčůrala :grinning: :grinning:. ale je fakt, že čůrat ve stoje, to tedy neumím. To je asi něco jako menstruační kalíšky, také nechápu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 v 09:11  • Odpověz
autor
Janco já jsem za ten monitor hrozně vděčná, doteď se nám to nestalo.
a vychytávka je spíš pro ty ženy, co lezou někam v zimě a stahovat si kalhoty je proně hrůza, musim to potvrdit, protože vystrčit v noci při minus dvaceti zadek do vánice, je teda fakt děsný :sweat_smile: Ale přežili jsme i bez toho :wink:
3. čer 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahojte,
my dneska jdeme na kyčle. Doufám, že to bude ok. Začínám z toho být nervozní :sweat_smile:

Včera Willík zbaštil 70 ml mrkve a kromě pár kapek na jeho oblečku to dopadlo slušně. Dvakrát se mu podařilo se mi trefit do ruky a mrkev letěla vedle :grinning: Ale beru to s humorem a prý se mají děti nechat, at jí i rukama, tak až bude chtít, tak si bude moct patlat :grinning:
Dneska teda bude brokolice, ale to asi nebude mít takový úspěch. Mrkev byla raná a krásně sladká, ale ta brokolice je bez chuti a smrdí. No nevim... jestli to sní, tak je u mě borec :sweat_smile:

Kacko, já myslím, že Will lízt ani plazit nebude. Zatím se jen kulí na bříško a na záda se otočí jen občas. Zadek etad zvedl už dvakrát. No, má na to ještě 3 týdny. Ale já na něho nespěchám. Jo a monitor dechu je občas na nervy. ALe já jsem moc ráda, že ho máme. Můžu být klidná a nemusím se bát a kontrolovat ho. V noci už pískal několikrát, ale pokaždý jsem nějak intutitivně cítila, že se nic neděje, že je to planý poplach a byla jsem v pohodě. To je tím, že ti prcci cestují a monitor asi nemá takový dosah. A Pepovi vyřid, že si stačí poslechnout, že dýchá. Nemusí ho budit a v noci ho "trápit" legráckama :grinning:
Ta pomůcka je pěkná kravina. Co ty lidi nevymyslí. A menstruační kalíšky znám, ale nemohla bych je používat. Mám problém si i zavést tampon a vadí mi, takže s kalíškem by to nešlo.

Janco, já jsem koupila normální tvořítka - obdélníčky. Stály 40 kč 4 ks. A jsou 2,5 cm široký, 3,5 cm dlouhý a 2 cm hluboký. A včera jsem použila 8 kousků a bylo to těch cca 70 ml. Ty jsi ten kočárek využila do posledního kolečka :grinning: Jsem zvědavá, co budeš říkat na sporták.

Katch, sporták docela dobrý. Will v pohodě, kromě větru - foukalo mu tam a to mu vadilo. Ale já jsem z toho nesvá. Když mám na rukojeti tašku, tak ten kočár převažuje. Ne, že by přepadl sám, ale není problém ho převrátit dozadu :angry: A taky na něho pořád koukám a nevím, jestli si zvyknu. Ale dívala jsem se na kočáry s tou přehazovací eukojetí (nebo i s otočným sedátkem) a moc jich není. A kupovat novej se mi nechce. No, uvidím, jak to půjde. A cpala jsem na něho nánožník, protože jsem měla pocit, že mu určitě bude zima. Jak jsem zvyklá, že byl pěkně zavřenej v korbě... :confounded:

Už musím jít
Jo a meggie, at to manřelovi dobře dopadne :wink:
3. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
autor
Holky vy všichni už vozíte ve sporťáku :astonished: tak to jsme nějak zaspali, on je tam v tý korbičce teď nějak spokojenej, asi je rád, že si oddáchne od toho lezení a neprotestuje.

vrátili jsme se z výletu, nakoupila jsem, Pepča dostal injekci a holky pozor, v lékárně u nás měli akce na hami věci, kaše, příkrmy, čaje, šťávy, prostě na všechno a trvá to prej dva měsíce, tak se zkuste někde podívat a třeba ty kaše nakoupit dopředu. My jí dáváme každej den, je to mléčná banánová nebo meruňková a hrozně mu to chutná. A mě taky :wink:

A Verb děláš dobře, že nespěcháš, myslim že každý dítě je svý a rozhodně kdo je v něčem první nemá žádnou výhodu, spíš naopak. mě se akorát ulevilo s tim lezením, protože se zabaví a i když ho musim hlídat, tak už není tak protivnej :slight_smile: teď je protivnej večer, když je unavenej a pořád se točí a leze, i když už mu padá hlava a nemůže usnout :unamused: tak to jsem ráda, že je to v době, kdy je doma pepa :slight_smile:

a už jdu na ten úklid :stuck_out_tongue_closed_eyes: a na jídlo, po dlouhý době jsem udělala vepřový s chilli fazolema :slight_smile:
3. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
ahoj holky,
včera jsem se ani neukázala, měli jsme tu zedníky na tu fasádu, tak začli prvně kolem oken a zítra budou pokračovat. Vytočili mě hned na začátku, když si začal diktovat, co všechno chce nachystat, tak já běhala jak koza, Nikolka mezitím řvala v kočárku, až jsem jim to teda nachystala, tak si frajer poručil kafe. To tady nebyl ani 5min.!! No voprsklej je dost.....Takže kafíčko, cigárko, pohoda..... Ještě, že jsou placení od metru a ne od hodiny. Už jsem zase rozčílená :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a taky mi zasr.li okna!!! No je to opravdu pěknej frajírek, ale jinak vypadá, že práci umí, tak zatím držím ústa :grinning:

Kačko - my sporťák zatím taky nepoužíváme, říkám si, že když už jsem tak dlouho vydržela, tak ten měsíc, než si začne sama sedat, ještě vydržím :wink: Navíc je v kočárku hodná, neprotestuje, takže nespěchám. Navíc se snažím chodit ven v době, kdy by měla usnout, takže na nějaký pozorování nemá nárok :grinning:
super, že se včerejší projíždka vydařila :slight_smile: Teda vy to máte samou návštěvu :astonished: My většinou návštěvujem o víkendu, přes týden jen výjimečně. Ale aspoň si pokecáš, to já většinu dne mluvím na děti a večer na manžela. No tady taky není o co stát, je to tu samej důchodce a takový řeči poslouchat teda neeeechciiiiii :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jančo - tak na fotce jsem opravdu JÁ, žádná sestřenice :grinning: :grinning: Ale neva, nedávno jsem dokonce musela v obchodě ukazovat občanku :grinning: :grinning: :rolling_eyes: Nakupovala jsem nějaký alkohol a byla jsem tam bez dětí, tak si mě prodavačka pořád prohlížela a nějak mi nevěřila, tak jsem se jí teda legitimovala :grinning: No ale kdyby bylo na ní, tak by mě to nejradši neprodala, nějak jsem se jí nezdála, babizně.... :angry: Ale aspoň jsme se doma zasmáli :grinning:

Megg - taky přeju, ať manželovi všechno dobře dopadne a brzy ho pustí domů :wink:

Jinak u nás včerejší jídlo bylo za 0bodů :unamused: Dopoledne měla jablko, to snědla tak 3 lžičky a konec. K obědu jsem jí dala mrkev, brambor, žloutek - ale začla se vztekat ještě před jídlem, potom nechtěla ani prso, pak se trochu uklidnila, tak si cucla trochu ode mě, ale oběd odmítala dál. Byli jsme od mrkve obě dvě, jak se se mnou prala, ale v puse nezůstalo nic :confounded: Takže dnes to zkusíme znovu.
3. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
ještě se chci zeptat, ten žloutek tam mam dát uvařenej, že jo? mamka ta mi zase tvrdila že dávali neuvařenej, tak nevim.
jo a Dary s tim zedníkem to je teda pěknej buran :grinning: já bych ho hnala, hned kafíčko, takhle u vás bude do Vánoc :grinning: Bych se na něho vykašlala :angry: Jenže když dneska řemesníci nejsou tak co s tim :astonished:
3. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
Ahojky,
tak Štěpán dnes snědl celou skleničku s jehněčím, hurááá :slight_smile: Sice u toho zase vyváděl a to tak, že jídlo bylo i na zdi a málem jsem to vzdala a vytáhla ho ze židličky ven. Ale naštěstí jsem vytrvala. dneska je vůbec šílenej, do teď spal jen asi 10 minut a to když jsme byli na procházce, jinak je pořád aktivní a čilej, nechápu :confused: Ty noci už mě začínaj vysávat, protože to je fakt teď tak 10x za noc kdy nás vzbudí kňouráním a zmateně pase v postýlce. Takže k němu musíme jít a dát mu dudlíka a uložit ho jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď teprve vidim jakou pravdu měli naši známý když nám říkali, že mít dítě později je blbý v tom, že člověk na to už nemá takovou energii jako "zamlada". Oni měli taky dítě tak nějak okolo třicítky a když nám to říkali někdy před 4 lety, tak jsem si myslela, co to je za kravinu. A je to tak, u nás to sedí. Přitom jsem si vždycky připadala a pořád si připadám stejná jako ve třiadvaceti, ale ta energie holt ubývá :stuck_out_tongue_closed_eyes: A trpělivá jsem nikdy moc nebyla.

Megg. aha tak to už jsi určitě psala s tím ušním bubínkem, chudák manžel, ale on to zvládne a brzy ho budete mít určitě doma. Držím palce :wink:

Verb. tak nánožník jsem zatim ani nezkoušela instalovat, kdyžtak mu dávám deku. Ale zvykneš si a jak říkáš, tak těch kočárů s přehazovací rukojetí fakt moc není :cry: Když hodně fouká, tak jsem si všimla, že některý matky dávají normálně pláštěnku, protože do těch sporťáků a golfek fakt fouká dost.

Jančo taky si myslim, že Štěpána to v tý židličce baví jen chvíli a pak už by zase šel podnikat něco jinýho. Ale má smůlu chlapec :grinning: Tak honění kuličky je u Vás teď největší hit, jo? No aspoň, že Tomíka něco zabaví :wink: Včera večer už Štěpán regulérně lezl, ale asi to do rána zapomněl, protože už se opět jen plazí. No nevadí, ono je to úplně jedno, už takhle se dostane naprosto všude.

Kačko žloutek rozhodně uvařit a to natvrdo. Na Hami jsem psala už minulý týden, že měli akci u Alberta, ale dneska jsem tam zrovna byla a asi už akce zkončila. A vyjde to v tý lékárně o hodně levnějc? Nevíš kolik tak vyjdou ty příkrmy? Dneska jsem zrovna něco kupovala. A kaši máme zatím dvě krabice nějaký od Nutrilonu, páč jsem na ní dostala slevový kupon do DMka. Je taky dobrá, teda mě chutná :grinning: ale Štěpula ji moc nesní, kolik tak sní Pepča tý kaše??

Dary tak Váš oprsklej zedník mě absolutně nepřekvapuje, je to sebranka, mám teď na ně zkreslenej názor, protože jsme teď měli dost řemeslníků na chatě a byla to hrůza. Teda abych jen nepomlouvala, tak práci odvedli celkem dobrou, ale to chování a jednání to je pro mě neskutečný :confounded: Například byla domluva, že přijedou v 8 ráno v pondělí a nepřijeli, telefon měli vypnutej. Pak jsme se dopátrali toho, že zedník celý víkend předtim prokalil a mobil ztratil a má kocovinu, takže nemůže přijet pracovat :angry: :angry: A přijeli až ve středu a takových story máme hodně. Zničili nám asi tak 3 dny starý žebřík atd., atd.... No prostě děs!! Držim palce ať máte lepší zkušenost :wink:

Holky chtěla jsem se zeptat Vás co vaříte pro prcky, tak jak to budete dělat s masem?? Kupujete normální nebo to bio?? Normální je asi pěkná sra.ka pro ty prcky a bio je zase mega drahý, tak mě to zajímá. Ale do těch kuřat co cpou za hormony a jiný svinstva, tak to bych se možná trochu bála jim dát. Ale taky chci někdy zkusit něco domácího, tak se ptám zkušených :wink:
3. čer 2009 ve 13:08  • Odpověz
kačko - jj, klepnu tam žloutek a pár minut ještě nechám povařit :wink:

katch - no já mám maso domácí, ptž to kupovaný jsou fakt s.ačky :stuck_out_tongue_closed_eyes: A doktorka mi právě říkála, že kupovaný kuřecí nedávat, že je to fakt humus. Ale králičí, vepřový, že tak hrozný není. Ale v supermarketech bych to rozhodně nekupovali, spíš najít nějaký menší kvalitní obchůdek. Ale opravdu nevím, jak to v Praze máte, tak snad poradí holky :wink:
3. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
Já dneska snad stíhám odepisovat každýmu a ještě jsem hrozně aktivní a už mam naložený maso na večer a uklizenou kuchyň :slight_smile:

takže k tomu jídlu, dik Katchula za info, já si to myslela :slight_smile: Příkrmy s mase jsem koupila za 20Kč, jsou to ty 125ml, tu dá celou k obědu. Kaši jsem koupila za 60Kč a tu sní tak 120ml, někdy ale i 150ml :wink: Já myslim že děti jsou hrozně individuální a vůbec se nedá srovnávat dítě který se už plazí a který jen leží, každý sní úplně jinak, ale zrovna Pepča a Štěpula jsou dost podobný. Četla jsem že by měli dát až 1200ml mlíka + jeden příkrm, ale to mi zas přijde moc. My dáme tak 700ml a oběd. Někdy míň, někdy víc.
Já už to teď vůbec neřešim, hlavně že jsme spokojený :slight_smile:
Jo a k tomu kupovanýmu masu, kuřecí, krůtí a králičí, tak to bych nikdy nekoupila, jak píšeš, je to plný hormonů, vždyť ot ani není normální, když vyrostou slepice za pár týdnů :astonished: Taky chci vařit polívky, ale na to koupim aspoň to bio a jinak dávam zatim skleničky. Všichni říkaj jak je to hrozný, že dřív jim jen vařili, ale to měli všichni domácí slepice a králíky a krávy, tak to se nedivim, fakt se to za tu jednu generaci strašně změnilo a to co se prodává je svinstvo, však je důkazem i to, že dnes mít dítě je pomalu zázrak :stuck_out_tongue_closed_eyes: vždyť jen kolik já znám lidí co chtěj děti a nemůžou, respektive zatim to nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
Holky dík, já jsem si to myslela s tím masem. Nejlepší je prostě domácí, ale to nemáme od koho koupit. Je teda pravda, že když bych koupila třeba to bio, tak koupím půl kila a dám to na mrazák a Štěpán to bude jíst několik měsíců :grinning: Takže takhle to asi zkončí až se k tomu odhodlám.
Kačko my taky zatim jen skleničkujeme, já myslim, že na tom neni nic špatnýho. Prochází to těma testama a určitě to je kvalitní, tomu věřim. Já mám jen obavy, aby pak jedl normální domácí stravu. V roce už bych ráda, aby jedl s náma :slight_smile:
Jinak souhlasim, že je to hrůza jak jsme teď na tom, problémy s otěhotněním, pak miliony alergií... Já myslim, že dřív snad ani potravinový alergie nebyly, ne?
Kolik toho Štěpán sní se taky snažim neřešit, protože přibírá dobře. Takže není důvod, mlíka teď vypije taky tak okolo 700ml a dávám teda příkrmy dva - oběd a pak ovocnou přesnídávku.
3. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
tady je odkaz že i u nás lze koupit biokuřecí :slight_smile:
http://www.biokureci.cz/index.php?page=kureci
3. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz
Ahojte
tak s manžou som už o 13.00 telefonovala a je ok. len ho bolí to ucho, hlavne že sa nič nestalo. :rolling_eyes:

katchula: ja používam maso kupované kuracie a varím to spolu so zemiakmi a rozmixujem to. Určite nie je až také dobré, ale predstavte si situáciu spred 23 rokov, či kolko to je presne ked vybuchol černobyl, včetko bolo ožiarené a jedli sme všetko a jakí sme zdraví :unamused: :sweat_smile: :grinning:
žltko som ešte neskúšala dať, možno najbližie ho skúsim uvariť. laura vypije asi 660ml mlieka ,20ml obedu a 190g presnidávky.
Poslednú dobu spí doobeda 1,5h a poobede 1,5h, tak mám viac času.
kacka2: máš pravdu s tými detmi, my sme tiež nemohli mať 3 roky a nakoniec sme boli na IVF. :confused:
3. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz
já jsem ráda, že s to s masem nemusím řešit a mám domácí :slight_smile: Ještě jak na to kupovaný nejsem vůbec zvyklá, tak k tomu mám daleko větší odpor :unamused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale chápu, že vy to domácí nemáte kde sehnat....Hned bych vám pro mrňousky poslala :wink: :grinning:

katch - jasně, namraž to bio a je to vyřešený. Já si taky udělám balíčky pro Nikolku a šoupnu to do mrazáku. Zas těch ušáků nemáme tolik, abych každej druhej den jednoho klepla :grinning:

megg - tak fajn, že už to má manža za sebou :wink: A zítra vám ho už pustí domů?

A k našemu dnešnímu obědu - Nikolka krásně papala, snědla toho dost, ale nemyslím, že by se nějak přejedla. Asi po 20min.jsem ji dala cucnout, aby se napila, jenže se nějak zakuckala a šup, celej oběd šel ven! Byla poblitá totál celá, já taky /i podprsenku/, na zemi, na židli, no mazec....tak jsem honem nevěděla, kam ji mám položit, abych nezamazala něco dalšího. Tak jsem ji trochu utřela utěrkou a dala jí na zem na dlažbu. Ťakže jsme šli obě do naha, převlíct se a pak uklízet tu spoušť. Doufám, že se opravdu poblinkala z toho kuckání a nebylo to z toho žloutku. S tím jídlem je to fakt věda.... :unamused:
3. čer 2009 v 19:07  • Odpověz
Ahojky, tedy to je příspěvků :astonished: Včera manža dovezl naši stěnu v krabicích, dneska se asi pustí do skládání, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat. S odvozem a výnosem mu pomohl kamarád (v Jamallu chtěli 800 Kč za odvoz a 50 Kč za každou věc a patro! no to bychom za to dali skoro 2500 Kč!), tak jsem ještě narychlo pekla perník, aby si něco odnesl, zvládla jsem i večeři, no hektické odpo, ale Tomča byl zlatej, plazil se v okolí a zabavil se skoro po celou dobu sám.

K masu - včera jste mi úplně nasadily brouka do hlavy, žádné jiné než domácí, bio maso atd. Jsem asi hrozná, ale stále si myslím, že je to trend poslední doby, vše bio, všechny jsme vyrostly na normální masu a nemyslím si, že by situace v našem mládí byla nějak dramaticky odlišná od toho, co je teď. Prckovi budu kupovat kvalitní libové maso, ale vzhledem k tomu, že domácí tedy nemám kde sehnat, tak jsem a budu stále odkázaná na běžné obchody. Bio kuře, nebo biohovězí je sice super, ale do kdy ho dítkám budete dávat? Nevím, jestli i po roce vařit zvlášť pro dítko s bio a nebo dohromady všem, ve školce žádné bio stejně nedostane. Ale rozhodně to neberte jako to, že jsem proti bio, je to každého volba.

Ke žloutku - tak jak je to tedy správně, uvařit celé vejce a pak z něj ten žloutek vyndat a přidat k jídlu a nebo ho do pokrmu rozklepnout syrový a pak vařit?

Verb: Tak co kyčle, vše v pořádku? A jak jste zvládli brokolici? Já ti mám pocit, že ty dítka snědí snad vše co jim dáš, aspoň u nás to tak zatím funguje, nejdřív se ksichtí a pak dlabe :grinning: Včera zdlábl 170 g - víc jsem toho připraveného neměla (na ml je to skoro to samé), pak jsem mu dala flaštičku s vodou, vypil 10 ml a už nechtěl prso! Zkoušela jsem to 2x bez úspěchu, nechtěl, tak co se budu vnucovat :slight_smile: ale pak dostal dřív žízeň a s té flašky toho prostě tolik nevypije a byl řev, nejdřív to bylo v kočárku, tak jsem to přikládala klasickému řvaní, ale pak to pokračovalo i doma a prso zabralo, hlad to snad po té obědové porci být nemohl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tvořítka mám o cca 1 cm vyšší a širší, takže já tedy v současné době rozmražuju 4 kostky zeleniny a pak dávám jeden střední brambor.

Kacka: My ve sporťáku také zatím nejsme, chystáme se do něj až po víkendu, je na čase, včera se mi kolečko opět rozbilo asi po 2 metrech jízdy, tak jsme museli přesedlat do golfek. :grinning: Ale docela dost fučelo, na to jsou ty hluboké korby super, do těch sporťáku fučí děsně. Tak ceny jsou tak cca jako byli v tom Albertu, já tuhle kupovala dopředu ty Hami kaše v Intersparu, tam byli za 149 Kč 3 balení. Jestli jedeme všechny Hami, tak si můžeme akce takhle sdělovat, dá se tak docela ušetřit.

Dary: Fatkt na tý fotce vypadáš jak 15 letá holčička :grinning: , to se ani nedivím, že ti nechtěli prodat alkohol. :grinning: Tedy ten řemeslník, to je děs, ještě nezačne pracovat, jen tě honí a už chce kafe. NO a s těmi okny jsme ti to říkaly, tedy fakt bych mu dala hadr a kýbl a ať se ho snaží, když si vymyslet takovou kravinu.

Katch: To, že jen skleničkujete mi nepřipadá vůbec divné, je to úspora času, jak píšeš, je to snad kontrolované, ale po tom co jsem tuhle viděla reportáž o dětské kaši myslím že Nutrilon, tak trochu váhám, zda to tak vždycky je. :confounded: Já občas také proložím domácí jídlo skleničkou, špenát jí jenom skleničkový, přesnídávky vyzkouším sklenkové a pak se uvídí, zda se mi s tím bude chtít patlat a nebo u nich zůstanu. Koukám, že Štěpa si neodpočine ani v noci, no to je aktivec, to si ještě užiješ až ti začne běhat, a tedy už opravdu leze? Je to fakt šikulka.

Megg: Gratulace k 7 měsíčním narozeninám Laury :slight_smile: :slight_smile: Tak doufám, že bolest ucha manži je jen po zákroku a koncem týdne ho máte doma zdravého jako rybičku. Koukám, že konečně Laura začala déle spát, u nás se to také zlepšilo, máme dopo spací a odpo čučákuje.
4. čer 2009 v 08:42  • Odpověz
Tak jsem si dala Hami do strážce a vylezlo následující:
Tesco má do 9. 6. 2009 akci na kaše - dětská kaše, různé druhy, 250 g 59,90 Kč.
Rossmann má do 6.6. akci na ovocné příkrmy různé druhy, 125 g - 14 Kč
4. čer 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Meggie taky moc gratuluju Lauře k 7 měsícům, takže už se nám všem přehoupl půlrok a prckové už jsou blíž k jednomu roku, to je síla!! Uteklo to strašně rychle. Co manžel, máš nějaké zprávy?

Dary opravdu vypadáš hodně mladě :wink: Sice 15 bych Ti teda nehádala, ale klidně těch 18. To že po Tobě chtěli občanku je docela sranda, ne? :grinning: A kolik Ti teda vlastně je? Pochlub se jestli jsi tu nejmladší a ještě ke všemu už se dvěma dětma :slight_smile: S tim blinkáním to musela být opravdu spoušť, chudák Nikolka. I když těm dětem to zatim asi skoro vůbec nevadí.

Jančo, tak mě říkala doktorka a četla jsem to i na letáčku Hami, že vejce se má vařit natvrdo cca 10 až 15 minut. A použiješ jen žloutek, páč bílek děti nesmí. Ale protože skleničkuju, tak bych to stejně jinak děla nemohla. Pokud teda vy, co připravujete papání doma, vaříte to jídlo 10 až 15 minut, klidně tam ten žloutek můžeš klepnout. Zní to logicky, ne?
Jsem zvědavá na tu Vaší stěnu ve skutečnosti, tak pak hoď foto, jo? Jinak ta kombinace co jste vybrali se mi moc líbí :slight_smile: To bude doma večer veselo, co? Myslim při skládání tý stěny. A pak ten bordel, to nemám ráda. Ale zase budete mít určitě potom moc pěkný obývák :slight_smile: Jo a s tou cenou za výnos do patra bez výtahu, to tak je asi všude.
Kaši Nutrilon už kupovat nebudu, protože je zbytečně drahá a Štěpán jí stejně nechce, včera jsem to opět večer zkoušela a nevypil skoro nic. A ona ještě ke všemu vyšla nějak špatně v testech nebo co??
S lezením to neni tak horký, pořád se většinu dne spíš plazí, ale prokládá to i lezením :grinning: A včera se pokoušel postavit, opíral se o gauč a snažil se po něm jakoby vyšplhat :grinning: Naštěstí mu to nešlo a kecnul si na zadek.

Díky za info o slevách, je to fajn, fakt se dá docela ušetřit :slight_smile: My dneska jedeme do Hypernovy pro pleny Huggies, mají tam akci, že jedno balení vyjde na 209 Kč (86 ks) při koupi dvou balení. A musim teda říct, že nám ještě nikdy neprotekli :wink:
4. čer 2009 v 09:06  • Odpověz
Ještě k tomu jídlu: já tomu bio docela věřim, ale možná jsem naivní :grinning: Každopádně po tom prvnim roce už žádný bio a Štěpán bude jíst normálně s náma! Aspoň si to tak maluju :slight_smile: Akorát samozřejmě nebudeme moc kořenit a solit, mám tušení, že se prodává nějaký dětský koření.
Mimochodem jsem včera zkoušela dát mu normální banán, protože mi už druhý den skoro nejedl tu frutapuru jablko-hruška a myslim, že se mu nelíbí, že je to moc kyselý. Ale zrovna neměl hlad, takže mi snědl jen asi 2 lžičky, ale dneska zkusim banán znovu jako odpo svačinku. Tak jsem zvědavá :slight_smile:
4. čer 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
ahoj,
já jen k tomu masu, že si rozhodně myslim, že se to za poslední léta radikálně změnilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pořád se tlačí na cenu a lidi kupujou to nejlevnější, tak tam cpou ty hormony aby rychlejc vyrostly a tak. No prostě je to svinstvo a já se budu snažit sehnat domácí prase a krávu tady na vesnici, kuřata jsou problém. Nejlepší je to koupit takhle od někoho kdo to má doma, kdo s tim ve velkym neobchoduje, ale je ochoten něco prodat. no a nebo najít nějakou tu biofarmu a tam to koupit.
Já si to nějak poslední dobou uvědomuju, že jsme všechno podřídili penězům a místo normálních potravin žereme mouku a hormony :stuck_out_tongue_closed_eyes: Místo toho abysme byli s rodinou, tak chlapi makaj a choděj domů pozdě večer a pak ještě čučí na telku, prostě tak přežíváme, sedíme za počítačem a snažíme se vydělat prachy :unamused:
Omlouvam se za výlev, ale pořád se snažím proti tomuhle zaběhnutýmu systému postavit :slight_smile:
Včera u nás byl ten soused a ten taky makal tady na baráku rok a půl, teď to má hotový, ale protože tu byl pořád a chtěl to mít co nejdřív hotový, tak vůbec nebyl s tou holkou pro kterou to dělal a tak je tu sám :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to už je tady druhej případ :frowning2: Místo toho aby byly spolu a dělali to tu spolu, ach jo. To jsou takový smutný příběhy. pořád se někam ženeme :frowning2:
Byl tu hrozně dlouho a dali jsme skoro celou malou becherovku, tak tu sedim a třeští mě hlava :astonished: Chtěla jsem jít ven, vyvětrat se, ale Pepču asi bolí zub a teď usnul na zemi :slight_smile:

Nějak jsem ztratila pointu mýho příběhu, asi ta becherovka :grinning: Doufam že mě nezatratíte :wink:
4. čer 2009 v 09:29  • Odpověz
Ahojky,
tak včera kyčle dopadly ok :slight_smile: Pan doktor říkal, že s tímhle dítětem už chodit nemám a mám přijít až s tím dalším :grinning: No a k obědu měl brokolici. Je to takový hnus. Samozřejmě to nechtěl, tak jsem mu do toho namíchala mrkev a to už bylo lepší a uvolil se to sníst. Tak dneska zase brokolice a mín mrkve. Zkusím mu toho dát mnohem víc. Včera dal zase bez problému těch 70 ml, takže dneska mu to navýším aspon na stovku.
Ale noc byla strašná. Večer usnul před devátou. Já hned zalezla do koupelny a před desátou jsem byla v posteli s tím, že se konečně krásně dlouho vyspím. A co myslíte? Will se vzbudil ve tři, pak v šest a pak po sedmý :angry: Pokaždý jsem mu dala najíst, nechtělo se mi koumat, proč se ai vzbudil :confounded: Tak jsem nepoužitelná.
Ale dobrá zpráva - včera nám přišly smlouvy od SFRB a zítra jedem do Liberce podepsat hypotéku :slight_smile: Jsem zvědavá, jak to s Willíkem zvládnem. V jeden den dvě dlouhý cesty :unamused:

Taky se přidávám ke gratulantům Laury :dizzy_face:

Jo a ty data narození jsem myslela vaše, ne prcků. Janco, tvoje mám i s časem narození, takže ty už nemusíš :wink:

Janco, nemáš konvici Brita? Já jsem si na "čištění" vody na pití koupila tu Britu a je to opravdu rozdíl. Už nekupujem balenou, jenom tak 2x týdně si jí koupím, at moje ledviny netrpí. A prosím tě, pošli mi odkaz na tu tvoji stránku na slevy. Ono jich je na netu strašně moc a nepamatuju si, jak se jmenovala ta tvoje. Ta Nutrilon kaše byla plná nějakých hnědých drobků a malej s tím skončil v nemocnici, takže i v přísně kontrolovaných potravinách se chybička vloudí. A s tím bio - právě že za komunistů byly ty potraviny mnohem lepší. Jediná výhoda minulých časů byla ta, že se tak moc nehnojilo těma sajrajtama a my jsme jedli většinou jen "domácí" ovoce apod. Já teda koupím bio kuře a zamrazím. To vydrží hooodně dlouho a po tom roce už možná začnu najíždět na normální. Jo a stím žloutkem - to je jedno, jaký postup zvolíš. V každým případě opravdu dobře provařit :wink: A třeba měl pravdu hlad. Zvyš příkrm na 200-250 g a to by mělo vydržet dýl :slight_smile:

Katch, díky za info o Huggies. Dokdy to trvá? Nám dochází a dneska jsem se chstala do Tesca na národní. Tak bych počkala a koupila ty Huggies. To už se snaží dostat i na gauč? Štěpula bude určitě chodit už v 8. měsíci. Jo a banán je dobrůtka a určitě se bude olizovat :wink:

Kacko, klidně zůstante ještě v hlubokým. Já jsem Willa přestěhovala, protože už se do korby nevešel. Ty jsi nějak ztratila :grinning: Proč bychom tě zatracovaly? My co kojíme můžeme jen závidět, že můžeš cokoli :slight_smile: Na jednu stranu s tebou souhlasím, ale na druhou - chlapi jsou od zabezečení rodiny, takže já budu radši, když Míra bude pracovat a vydělávat penízky, než aby seděl doma a hrál si s prckem a my pak neměli na chleba. Ale s tím jídlem s tebou souhlasím. Taky proto je hodně chlapů "neplodných", protože jedí ty hormony v tom mase. A taky antiko je svinstvo. Nám to ničí orgány a rozhazuje přirozenost a tím, že se to dostává do kanalizace, tak chlapi tu antiko vlastně jedí taky. A potom se divíme, kde zmizeli praví chlapi :sweat_smile: Jo a abyste nemyslely - to není můj názor, ale odborný vědecký výzkum. Jsem se rozepsala, a to nemám v sobě becherovku :grinning:

Dary, jo vypadáš mladě. Taky jsem si nebyla na první pohled jistá. Tak prozrad věk :slight_smile: Zatím je tady nejmladší, myslím, Kacka - nebo ne? A já jsem druhá, a pak ten zbytek :grinning: Vidíte, proto mi pošlete data narození a budeme mít jasno :wink:

Tak a ještě k tomu jídlu. Moje máma vyprávěla, co jsem jedla jako prtě. Kojila mě do cca 7-8 měsíců a příkrmy bylo ovoce nepřevařené, pomerančová štáva, citronová štáva. Takže to, co se ted nesmí. Já jsem zeleninu odmítala, tak jsem byla živá hlavně na ovoci a zeleninu jsem jedla jen vyvařenou v polívce. A to byla máme jedna z těch tehdy zodpovědných. Ale tehdy se tohle doporučovalo. A moji bratranci vyrostli na normálním jídle a kravským mlíku. Tetě se nechtělo kojit a nechtěla kupovat sunar, tak převařila kravský mlíko a to oni pili od narození. Od 3. měsíce jedli lepkové kaše, ovoce, zeleninu a od 6. měsíce jedli to samý, co dospěláci. Takže i bůček, prejty, knedlíky... A jsou živí a zdraví. A babička mojí mámu kojila, ale její brácha byl řvoun a brečel i v noci, tak ve 3. měsíci to babičku přestalo bavit, uvařila kaši a on krásně spal. A ta kaše byla na másle udělaná jíška a do toho pšenice. Takže totální dryák... Tudíž bych to neřešila tak radikálně. Dávat, pokud možno, to nejlepší, ale nepřehánět. Stejně při nástupu do školky, nebo k babičkám, děti okusí všechno :grinning:
-----------------------------------------------------------------
Aktualizace od admina (únor 2012):
Státní fond rozvoje bydlení nás informoval, že v roce 2012 na otevření programu "Úvěr 300" nemá finance.
V budoucnu se samozřejmě bude snažit zajistit finance na podporu mladých, ale tento rok nemůže pro tyto účely čerpat ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky.
4. čer 2009 v 10:19  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Doplnění informace pro rok 2012.”
Už jsem tu akci na Huggies našla :slight_smile:
4. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
ahojte, dakujeme za gratulácie, strašne rýchlo to uteká a zachvílu budú mať prckovia rok. :confused:
manžu pustia zajtra domov, ale ucho bude mať stále obviazané, ani nevie či počuje, lebo mu tam narvali toklo tamponov, že to má 15cm od hlavy.akurát som uložila Lauru do postielky a dúfam že bude tú svoju 1,5hodinku spať.
Janca: tiež som zvedavá na tú vašu obývačkovú stenu, a tuším budete mať podobnú ako my ,vanilka- čerešna je to tuším.tiež chcem vyskúšať ten skleničkový špenát a iné skleničkové veci, šo neviem uvariť doma, aj šparglu by som chcela a neviem čo ešte majú.
Katch: ty máš teda plazouna, zachvílku sa postaví a bude chodiť popri nábytku, ja som rada že Lauru ešte udržím sedieť, alebo ju dám na chvílu do chodítka, možno preskočí plazenie a začne hned chodiť :confused: ja som ešte kaše zatial nedávala, ale moja mama mi hovorila, že už može Laura piškoty, tak jej ich skúsim dnes namrviť do presnidávky a uvidím či jej to bude chutiť a dúfam že ju to viac zasýti.
Dary: fakt ti si nejaká mladica určite medzi nami 30-ničkami :grinning:
Kacka2: tak ste sa dobre večer bavili, ked padla celá becherovka...chod si aj tz lahnúť, ked Pepa zaspal.
4. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
Meggie, ještě jsem si vzpomněla, že mi máma taky dávala piškoty, ale ty se nesmí do 3 let. Je to dokonce naspané na obalu. Vždyt v tom je celé vajíčko.
To je dobře, že to má manžel za sebou a jak se mu to stalo? To jen tak?
4. čer 2009 v 10:46  • Odpověz
Baby a neviete ako som sa osr..la v Tescu...kúpili sme na skúšku tie tesco plienky ale bielo-modré balenie za 7Eur a nedajú sa porovnať s tými fialovými. sú také igelitové, ale vnútro majú to isé ako tie fialové. A v páse nemajú gumičku a zalepujú sa na hov.o. :confounded:
4. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
ahoj Verbalinka
moja mama bola teraz na neakom kongrese a to čo platilo zase neplatí a že tie piškoty sa možu dávať od ukonč.7.mesiaca aj lepok atd. ževraj sa to stále mení. :sweat_smile:
4. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
ANO s tím lepkem je to pravda. Teď je nějaká nová studie, že lepek je lepší začít dávat cca po tom půl roce, četla jsem o tom nějaký článek, ale bohužel si nepamatuju kde a sestřička mi to potvrdila :slight_smile: Ale s piškotama teda nevim. Já koupila Štěpánkovi sušenky Sunarka a ty jsou chuťově hodně podobný piškotům. Ale zatim je teda žeru hlavně já :grinning:

Meg a ty pleny to jsou ty od 9 kil???
4. čer 2009 v 10:52  • Odpověz
Ked mal 2 roky, tak mu jeden Dr , meno mu darujem prepichol bubienok, lebo mal stále zápaly ucha a mal tam streptokoka a v tých 2 rokoch mu ho až našli, čiže on ho tam musel mať od porodu a prišli na to neskoro...a od 2.mesiacov mal stále zápaly ucha.a poškodio mu to bubienok, tak mu tam dávali teraz nejaký cement, lebo ževraj mu hrozil zápal hlavy :confounded:
4. čer 2009 v 10:52  • Odpověz
Katch áno od 9kg.ale dávam jej ich ked sme doma, ved ich nevyhodím, ale už ich nekúpime.
4. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.