• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
19. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
Tak pokračování, znova chrupká :grinning: Je to mručna jedna malá, asi chce trénovat pobyt na kolínkách a jen co mu to nejde, tak mručí, no já za něj klečet nebudu :grinning: Zatím nepochopil, že nesmí jen přisouvat nohy, ale taky posouvat ruce, takže v případě, že to neskončí držkopádem, tak přejde do plazení a prdí na klečení, ale dneska už zvládnul přelézt nohy u konferenčního stolu, což předtím nedokázal, takže se snaží své schopnosti vylepšovat.

Kacka: Dobrý odkaz, to prostuduju, až budeme před nákupem chodících botek, teď si myslím, že je potřeba jen odhlídat správnou šířku a délku botky a dobré nazouvání, na MMB je taky prodávají, ale u tohohle opravdu nevím, jestli to nezkoušet naživo :slight_smile:
19. čer 2009 ve 12:04  • Odpověz
Ahojte, tak dnes to u nás vypadá na daždivý deň :angry: škoda, včera bolo tak pekne a teplúčko. :sunglasses:

Kacka2: ako preboha možeš všetky tie aktivity stíhať? ty si nejaká superžena :grinning: a k tým topánkam, aspoň viem aké mám kúiť. Asi nemáš ani menzes, ked sa telo ešte nenaštartovalo, že. No ja som naštertovaná áž moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Janca: dúfam, že sa ti podarí čoskoro v noci nekojiť a Tomáš bude spať pekne celú noc.Len ako ho to naučiť, že? :sweat_smile:
Laura mi včera nechcela vobec piť. a to sa má ževraj deťom ponúkať voda, ked je teplo...no neviem...ani mlieko nechcela...aspoň že sa najedla na obed a večeru.
19. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz
Megg: tak včera jsme měli stejný oběd jako vy :grinning:, ale moc tomu nedal tak 140 g, nevím, možná tím vedrem a nebo je prcek nějaký vybíravý a tohle mu nejede. Dneska má květák s bramborem, tak snad bude mít větší hlad a nebo chuť. Tak u nás se to otočit nedá mám půjčeného Xlandera, takže občas hledám ponožku jako včera v Tescu, nevím, co to ty dítka mají za zábavu. :grinning:

Zanetke: Tak na Prague food festival jsem nebyla,ale menu jsem na netu okoukla, nějak jsem nepochopila, kolik je na to vstupné, no ale jednou za rok si takhle dopřát asi není k zahození.

Dary: No supéér že už je hotovo, tak na co se vrhnete teďka (tedy kromě toho úklidu)? :grinning: Jéé tak špekáčky závidím, no já si tu tedy ohníček rozdělat nemůžu, moc ráda je jím, ale často mi je po nich pak špatně, nechápu proč, asi se na ně tak těším, že pak hltám a špatně je trávím a nebo to opékání na ohni? No nevím, ale mám to už od dospívání, tak půl napůl, kdy mi špatně je a kdy není. Furt lepší než s alkoholem, kdy mi po každé skleničce bolí a těžknou nohy, takže na ten prdím úplně.

Kacka: No, tedy to jsou ale problémy, že dítko nemůžete zkoušet hned! :grinning: Néé, dělám si srandu, představ si, že by tě mohlo potkat dítko jako Štěpa, to si před tím těhem musíš pořádně odpočinout a vydechnout. Snad se to brzy dostane do normálu a začnete na tom usilovně pracovat.
19. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
Tak a ještě souhrné info k dovče:
termín: sobota 27.6.- úterý 30.6.
adresa: Bošice 58, Lhota nad Rohanovem
cesta autem - Strakonice, Strunkovice, Němětice, Nihošovice, Doubravice, Čestice, Dřešín, Chvalšovice, Přečín, Vacov, Peckov, Rohanov, Lhota nad Rohanovem, Bošice
GPS: 49°8'1.657"N, 13°40'45.214"E
Telefon na majitele: Jaroslav Čermák: +420 723 205 138

Cena ubytování: 300 Kč za osobu a noc, všichni mají zaplacenou zálohu ve výši 500 Kč, to znamená, že doplatek za ubytování bude na rodinu 1300 Kč. Dále se platí místní poplatek za dospěláky 15 Kč za den a stravování - 50 Kč snídaně + večeře v rozmezí cca 60-80 Kč na osobu.

Příjezd možný kdykoli během dne, my budeme z Prahy vyrážet nejspíš okolo 10 hodiny (po sváče), takže příjezd tam tak mezi 12-13 hod.
19. čer 2009 ve 12:27  • Odpověz
autor
Jé Janco díky, tak přesně takový shrnutí jsem potřebovala :wink:
A nebojte holky, dneska nic nedělam, jen balim a to je fakt pohoda :slight_smile:
Jo a s tou gyndou, nám to neva, my se snažíme i tak :slight_smile: nás to asi pořád baví :grinning:
19. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
Baby ja by som tiež rada išla s vami... :cry:
Akurát sme doobedovali, Laura samo zjedla všetko :grinning: Teraz som na rade ja :zipper_mouth:
19. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahoj holky .. tak to je zase den s velkým D.... drobec zkouší moje nervy od rána od 5 .. spí po 1/2 hoďke a pak jenom mrnčí... chodím s ním po byte a všechno ho baví tak 5 min. Už jsem byla v koncích tak jsem se procházela v dešti ale ani to se mu moc nelíbilo protože jsme nikoho nepotkali .. :confused: no kdo by chodil po dešti když nemusí... konečně se mi podařilo ho nějak znovu uspat tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží...
Možná ho bolí bříško nebo zoubky se už už vyklubou... abych ho nemusela jen pomlouvat...

katchula : bydlím v Michli ale na Kamýk jede bus z kloboučnické.. tak to by šlo někdy se setkat a seznámit se i ty naši loupežníky Za :grinning:
Návštěvnicí (CML) znám .. ale ja myslela že se za tím skrývá nějaký další smysl... M :slight_smile:

Jinak nemáte nějaký typ na hry pro batole - třeba knížku nebo CD?
19. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
autor
Zanetke tak zkus třeba kostičky, my je koupili, musíme teda dávat pořád pozor aby si nějakou nenarval do krku, ale zrovna teď si snima hraje a je klid. Dost často teda musim já s nim stavět a on boří, ale pořád ho to nějak baví :wink:
19. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
Zanet: aj mne istý čas spala len 2 krát po pol hodine, ale už sa to napravilo a spí dokopy 3 hodiny denne :rolling_eyes:
to bola riadna zaberačka, ked nespávala, ale zato noci prespala. :sunglasses:
Laura zaspala, tak pijem moje kafe :fearful: mňam

Janca: včera som čítala že detom možeme dávať už aj kukuricu, cestoviny, rascu do polievok. Tak zajtra niečo uvarím s týmito ingredienciami. :dizzy_face:
19. čer 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ahojky,
ukradla jsem si chvilku jen pro vás :slight_smile:

Will stále špatně spí a kaše nepomohla, i když mu mooooc chutnala. Tak jsem dospěla k názoru, že to jsou zuby. Spí špatně i přes den a přes ty dásně si často jezdí... Koupila jsem homeopatika a včera se vzbudil "jen" dvakrát, pokaždý dostal najíst a spal dál. Jinak je v pohodě. Jo a včera začal zvedat zadek do závratných výšin :grinning: Akorát mu tam překážejí ruce, tak si budem muset počkat, až mu to dojde. Ale dělá to jen na gauči, na zemi ho to vůbec nenapadne :confused:
Dneska došly podepsaný smlouvy ze Státního fondu - huráááá!!! :dizzy_face: takže penízky by měly dorazit majitelům někdy příští týden a hypotéka je bude následovat. Jsem ráda, protože už mi bylo blbý, že jim celý byt "devastujem" a oni ještě nemají ani korunu :sweat_smile: Akorát ta dovolená je na houby. Vůbec se nám nehodí, ale určitě pojedem, aspon si Míra odpočine. On tráví veškerý volný i nevolný čas v bytě, můj táta taky. Já jsem včera dala Willíka mámě a taky jsem přiložila ruku k dílu. I když ta melodie z Pata a Mata, co mám v mobilu, byla v tu chvíli dost trefná. ALe i snaha se počítá, ne? :grinning:

Už nevím, co všechno jsem vám chtěla napsat. Asi to nebude mít hlavu ani patu...
Botičky jsem koupila v H&M - tenisky, velikost 20-21. Jsou mu trošku volnější, ale aspon chvilku vydrží. Akorát jak pořád kope nohama, tak si nejsem jistá, jestli mu na noze vůbec vydrží :confounded:
Zanet - to CML byla narážka na mě - já jsem psala Jance, že jsem četla, že se děti víc budí kolem 8-9 měsíce, protože jim více pracuje mozek a Tomík se začal v noci více budit a Janca napsala, že zpracovává CML :wink:
Meggie, tak pojed s náma :wink: :grinning:
Janco, dík za informace. My taly vyrazíme kolem 10h :wink:

No a k jídlu. Nevím, co do těch skleniček dávají, ale Will má radši skleničky. Já to tušila, že to bude průser :angry: O víknedu snědl cca 180 g zeleniny ze skleničky úplně bez problému a sám otvíral pusu, nepatlal všude kolem a když jsem mu nabídla včera i dneska mrkev s bramborem (což je chutově lepší, než ta sklenička), tak takový nadšení teda neměl. Stěží jsem do něho natlačila 100 g, polovinu každého sousta vytlačil ven. Neměla jsem na to trpělivost a po půl hodině to vzdala. Samozřejmě mě skleničky lákají, ale nechce se mi do toho cpát ty peníze a hlavně ho na ně nechci zvykat. I když už je asi pozdě :confounded: Zítra jedu zase do Modřan, tak vezmu s sebou uvařený a skleničky na chvilku vyřadim z repertoáru.
A ještě k bio - zeleninu kupuju většinou bio, ale koupila jsem si bio párky a ty jsou fakt lepší, než normální. Mají dokonce i chut :grinning: A koupila jsem i bio kuře a to má tak krásnou barvu, žádná vybledlá zelená, ale je krásně žlutoučký a mooooc dobrý :dizzy_face: Jsem z něho dneska uvařila polívku a pro Willa zamrazila pár kousků.

Kacko, to je na houby, že tělo ještě spí sladkým spánkem... a nechceš ještě chvilku počkat? Dávat si do těla hormony... Třeba se to za nějaký čas samo nastartuje :wink:
Katch, to mě mrzí, že se Štěpánek ještě neumoudřil. No, máš opravdový hyperaktivce. Na dovolený asi nebudeme sami. Třeba se Štěpula uklidní na čerstvém vzduchu :slight_smile:
A musím se smát, jak plánujete úžasnou dovolenou a odpočinek. Jsem zvědavá, kdy budeme dělat ten turnaj a opékaní špekáčků a plavání. My budeme rádi, že se Will nerozhodí ze svýho rytmu a že zvládnem nějakou vycházku, možná výlet. A večer budem rádi, že padnem do postele s ním :grinning: A to je Will docela pohodovej a doufám, že mu to vydrží.

Běžím dovařit polívku a nastrouhat do ní sejra. Pěkný víkend, já se sem asi zas nedostanu :unamused:
19. čer 2009 v 19:38  • Odpověz
autor
Ahoj Verb, neboj, dovči si opravdu užijeme, jen nejste moc zvyklý přizpůsobovat program dítěte tomu vašemu a děláte to opačně :wink: My to teda máme fakt jednoduchý, když nekojím, protože lahev mlíka mu udělam klidně i ve frontě na bio párky :grinning:
S tim bytem to ted amusí bejt záhul, máš dobrý že můžeš dát Willa někomu na hlídání, to my se střídáme o Pepína a o lopatu :slight_smile: Ale Pepču to hrozně baví, hlavně když viděl mě jak nabíram štěrk, normálně se u toho řehnil :sweat_smile: nejsem já blbá, že takhle makam a chlapi seděj, čučej a řehněj se :sweat_smile:
Jsem zvědavá, jak se přestěhujete a hlavně jak se pobalíte na tu dovču :astonished: Tak hodně sil a ať Will zase spí :dizzy_face:

Já jsem ještě narychlo posbírala jahody na zahradě a protože jich bylo hodně, tak jsem dělala do mrazáku knedlíky na příští týden :slight_smile: Malej už spí a Pepa zase pracuje, tak se nudim a vůbec se mi už nechce nic dělat, jen musím uklidit, protože ráno odjíždíme po pátý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak hezkej víkend :slight_smile:
19. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz
autor
Jo a s tim mym sladkym spánkem, obavám se že když tělo spalo celých 26,9 let, že se jen tak samo neprobudí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a už vážně jdu, dneska jsem tu potřetí :astonished:
19. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz
Dobrý večer ve spolek. Zdravím vás všechny. Už jsem tu byla, ale je to dýl...slíbila jsem, že se ozvu až mi skončí studijní blazinec...což se mi povedlo! Nestačila jsem se teda este prokousat všim co pišete...ale snad to nejak zvladnu. Jančo asi to tady nekde píšeš, ale co už všechno dělá Tomík? A ozvala se ti ta KAčka? Adámek je moc hodnej a obrovskej....ted jsem mu nechala dát první očkování proti Pneumokokum a nechala jsem ho i zvážit...váží 9,4 kg... :astonished: . A copa kluci vás všech? Jsou to taky takový obříci? Adam teda este nesedí jak písou v tech všech chytrejch knihách o tom co a kdy má díte umet....zato si kleká na kolínka a péruje. Je to strasná sranda to pozorovat..nadává u toho a funí. No nejak si to všechno přečtu a snad se zvládnu zapojit. Zatim čau mia
20. čer 2009 v 00:21  • Odpověz
Dobré ráno,
tak nakonec jsem si ještě ukradla malou chvilku :slight_smile:

Miacic, jo, pamatuju si tě :wink: To je super, že jsi úspěšně zakončila studium. Nebo ještě budeš pokračovat? Můj Will má kolem 9 kg, přesně to nevím, na kontrolu a očkování jdeme až 7.7. Ale asi budou tak stejně velcí, když je tvůj Adámek skoro o měsíc starší :slight_smile: Jsou to teda cvalíci.
Jinak Willík se zatím nikam nežene a jen zvedá zadek na gauči a včera se začal posunovat dozadu a byl z toho překvapený, že leze opačným směrem, než by chtěl :grinning:
Kacko, myslíš, přizpůsobit svůj program jemu? To my děláme. Jinak by s ním nebylo k vydržení. Takže se snažím mu dopřát dopolední spánek. Když už to nevyjde doma, tak aspon aby mohl spát třeba v autě. Ale myslela jsem, že se nám nepodaří jen tak lehce skloubit všech pět prcků do jednoho času. Každý spí jinak, jí jindy, večer usíná taky v jinou hodinu. Ale ty jsi zcestovalá, takže nás budeš muset naučit, jak na to :wink:

No a dospěla jsem k závěru, že zuby to asi nebudou :confounded: Budí se po cca 4 hodinách, coý spíše značí hlad, než zuby. Kdyby ho bolely, tak by se přece budil v různých časech, ne? A dal by se utišit i jinak, než jen kojením. Takže zkusím znovu kaši a udělám několikadenní pokus. Ale nějak mi to noční vstávání moc nevadí. Jen ho vyndám z postýlky, nakojím a okamžitě jde zpátky do svý postele. Nějaké přebalování, nebo odříhávání se u nás nevede :grinning: Jo a konečně přestal blinkat! :dizzy_face: Teda, ne že by vůbec neblinkal, ale je to opravdu už jen občasný a bryndák už mu nedávám. Tak aspon něco :sweat_smile:

Tak já jdu ještě projít net. Hledám pěknou a hlavně praktickou!!! přebalovací tašku. Z tý svojí jsem neštastná. Nic v ní nemůžu najít. Chci nějakou s hodně přihrádkama. Ale trošku se bojím koupě na netu. nejraději bych osobní zkouknutí, ale nikde přebalovací tašky nemají. To je diskriminace :angry: :grinning:
20. čer 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahooj

verbalinka: ... jen rychlovka.. já mám tašku chic o bello - koupená v ponpo EDEN a jsem sní moc spokojena a pak když vyndáš přehrádky tak jí můžeš použít na notebook...

na webe mají jen pár ale v prodejne je ich víc.. mrkni na to: http://www.pompo.cz/seznam.asp?Druh=156
20. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahojte, tak my máme za sebou krásnu svadbu. O 13.00 prišli k nám moji rodičia a ujali sa Laury, my sme sa potom bavili až do 24.00.hod. Už dávno sme si tak s manželom nezatancovali, proste sme sa bavili. :grinning: :grinning: :grinning: Laura vobec neplakala a podla mojej mamy je to úplne bezproblémové dieťa. Vobec sme tej našej dcerenke nechýbali :cry: .Takže nám z toho vypýva, že možeme služby starých rodičov využiť častejšie, ked im to tak išlo. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Potom pridám aj nejaké fotky zo svadby, ked budem mať Cd.

Verb: ja mám taký istý problém s prebalovacou taškou, nikdy v nej nemožem nič nájsť ked potrebujem, všetko je tam nakope :sweat_smile: tiež by som uvítala nejakú s priehradkami.A super že už budete mať peniažky na byt a čochvíla sa budete sťahovať.

Kacka: fakt ťa obivujem čo všetko postíhaš...si akčná žena-matka-pracantka.......... :sweat_smile: klobúk dole :fearful:
Musím ísť, ideme k svokrovcom na obed, tak nič nevarím :grinning:
pekný deň ahojteeeeeeeeee
21. čer 2009 v 11:44  • Odpověz
čau holky,
zkusim něco rychle nspsat, zlobí nám zase připojení, je to hrůza. Podle mě je ten modem prostě nějaký šmejd a to nám ho po minulý reklamaci vrátili, že s ním nic neni, chytráci! :angry: Navíc píšu na notebooku přítele a nějak si nemůžu zvyknout na tuhle klávesnici, tak se omlouvám za překlepy.

Včera jsme byli v již. čechách na oslavě 40.švagrový, bylo nás tam 19 a přitom to byla jen rodinná oslava, ale moc fajn. štěpánek byl zlatej, neuvěřitelný. nikdo nám nevěřil, že jsem z něj zničená a že je to takový rošťák. prostě spousty nových tváří a všichni si ho chovali, tak to se mu líbí. měli jsme tam i spát, ale v noci tam byla strašná zima a jsou tam takový polní podmínky, tak jsme jeli v 10 večer domů a dorazili o půlnoci. štěpánek celou cestu prospal a to dokonce i dopoledne cestu tam, takže jsem mohla sedět vepředu a mohli jsme si v klidu povídat a byla to paráda. Doufám, že na šumavě bude taky hodnější když tam bude tolik tat, strejdů a kámošů :slight_smile:

Zanet tak Michle je fakt kousek, to se určitě někdy domluvíme na společném kočíkování :wink: A navíc až budeme pořádat sraz i s holkama z Prahy, tak se určitě taky přidáte, ne?

Jančo díky za souhrnný informace o dovolený, Ty jsi fakt zlatá, ještě, že Tě máme :slight_smile: :wink:
A myslím, že když už si Tomík kleká, tak ke stoupání už je to fakt blízko, aspoň u nás to tak bylo. Takže Ti asi brzy nastanou taky krušný časy. Ale snad nebude Tomík takový trdlo, jako štěpán, ten se pořád opírá a stoupá si o ty otevřený dveře a to je fakt strašný, pak tam vlaje jak prapor. Takže já jsem neustále v pohotovosti 20 cm od jeho zadku :grinning:

Jinak si myslim, že na šumavě to u nás bude probíhat přesně jak píše Verb., večer budeme rádi, že padneme do postele s prckem. Včera měl naprosto rozhozený rytmus a usnul na procházce asi v půl šestý a spal ještě v osm večer. Proto jsme taky jeli domů, páč jsme se báli, že nebude chtít v noci spát, ale nakonec to bylo dobrý, usnul v autě ve 22 a doma jsme ho jen svlékli z mikiny, dali mlíko a pokračoval zase ve spánku, ani jsme mu radši nedávali pyžamo, aby se nevzbudil.

Meggie téda tak to fakt musel být super den ta svatba, to jste si to pěkně užili a ještě mamka pochválila dítko, jak je hodný. To u nás je to naopak, v pátek jsem jela zase na rehabilitaci, pak ještě na nějaký nákupy a hlídala moje máma asi 3 hodiny. No chudák byla úplně vyřízená z našeho hyperaktivce a řekla, že mi přeje upřímnou soustrat a že je to fakt šílený být s ním sama. Když jsme byly na chatě na něj dvě, tak to tak hrozný nebylo.

Mia vítej zase zpátky na Koníkovi. Blahopřeju k ukončení studia. A Adámek je teda pěkný kusanec, štěpán má teď tak odhaduju okolo 8 kil.

Kačko tak přehazování štěrku je pro Pepču velká legrace, jo? :grinning: To jsou mi věci, škoda, že se mi tu zrovna žádná hromada štěrku neválí, že bych to zkusila, uvítám každý typ na zabavení prcka :grinning: Jinak až budeme na chatě, tak se určitě musíme sejít, počítám s tím, že bysme se nějak domluvili na tý šumavě.
Jo a přtel si teda asi bude taky brát kolo, ale vypustím ho max. na jeden půlden, dýl nemá nárok :grinning:

Verb. no s tím jak se začal Will teď častěji budit je to asi celkem normální, ten spánek se dětem prý pořád mění, takže za týden to zase může být jinak. Ale je to škoda když vám už dlouho tak hezky spal. U nás jsou ty změny poslední dobou zatim vždy k horšímu, nechápu to :cry: A s přebalovací taškou mám ten samý problém, asi máme i stejnou když máme stejnou zn. kočárku. já jsem dostala ještě jednu, tak jí prozkoumám, zatim mi leží netknutá ve skříni, mám totiž obavy, že mi nepůjde na to madlo od kočáru tak dobře nasadit. Ale podívám se na ní, protože uvnitř je určitě přehlednější. A je koupená v DM, je to ta jejich značka Babylove.

Tak jsem toho nakonec napsala docela dost a na klávesnici jsem si celkem zvykla :slight_smile:
Tak všem pěkný zbytek víkendu.
21. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
ahoj, přeji pěknou neděli :slight_smile:
Tak u nás všichni spí sladkým spánkem, já jsem trochu uklidila a odpo vyrazíme na obídek a do Jaroměřic do zámecké zahrady. Doufám, že se počasí nepokazí, ptž už se moooc těším :dizzy_face:
Jinak hlásím, že Nikolka se začíná snažit o plazení, ale jenom dozadu, což je docela nepraktický :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vždycky se chuděra usilovně snaží, aby se k něčemu dostala, ale místo dopředu vždycky couve :grinning: Taky si začla všímat všelijakýho smetí, co se válí po zemi, takže vysávám a vysávám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
Poslední dny bojujeme s jídlem, ovoce nechce vůbec /ani syrové, ani vařené/, zeleninu si dá, ale tak poloviční dávku, než jedla dřív :frowning2: Vůbec nevím, co si vymýšlí.... :unamused:

megg - tak to je fajn, že jste si svatbu užili a Laura to bez vás zvládla úplně v pohodě :slight_smile: Měla jsi hold šikovnou chůvu :wink:

miacic - gratuluju k úspěšnému zakončení školy. :wink: Adámek je tedy kus chlapa :astonished: Doufám, že nám sem taky přidáš nějaký fotečky, ať se můžem pokochat :dizzy_face:

Dnešním oslavencům - Pepinovi a Alexovi - přeji všechno nej k 7 měsícům :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz
Ahooj vespolek ... dík moc za přání k 7M ... špeci dortík nebyl ale péct jsme pekli- čokoládové řezy.. Móc dobré akorát nějak moc tučné... samá čokoláda a máslo k tomu :grinning: :grinning:

My jsme konečně měli po absolutně šíleném pátku vcelku pohodovej víkend.
Ten pátek jsem fakt byla zralá na psychošku- :frowning2: kromě toho, že Alex kňnoural celý den a téměř nespal + počasí na figu i já se cítila dost mizerně a místo toho aby jsem se vzchopila tak jsem se začala pozorovat a tak mi bylo ještě hůř... Tak jsem si večer nasadila vinnou léčbu a :slight_smile: vcelku to zabralo akorát na druhý den jsem byla nějak zpomalena - no co už něco za něco

V sobotu jsme byli navštívit prababku a dedečka do Prčic a to bylo fine = Alex byl jak vyměněnej - samej úsměv... dokonce se chvilinku hrál i sám.. proste andílek - a naštěstí mu to vydrželo až do neděle - HURÁ!! :slight_smile:

Neděle klasika.. něco dobrého pod zub a ták...

Jinak i my jsme měli bio - kuře a bylo fakt supr... akorát jsem taky chtěla koupit nějakou bio-zeleninu a zatím jsem na žádnou nenarazili - vůbec žádná se mi nelíbila. Škoda, že tady není nějakej pořádnej trh, kde by chodili záhradkáři a drobný zemědělci.. jak jsem na to byla zvyklá z Košic i z Londýna...( a já nemám ani balkón abych něco mohla vypěstovat)
A Alex ten papá všechno .. on bude otvírat pusinku dokud vidí lžičku a když už nic není tak začne híkat.. jakože ..už Konec- ?! :confused:

Holky co stavíte, přestavujete a zvelebujete... a hlavně vybavuje vše kolem hypoték - vím o čem mluvíte - my jsme vybírali náš bytík minulej rok téměř 3/4 roku - pak vybavovali hypotéku asi 3 Měsíce a to jsem měla zaměstnanecký výhody v bance a poradce doporučeného kolegyní a o přestavbě ani nemluvím - prvně byl plán že se přestěhujeme než se drobec narodí a pak jsme to přesunuli 3x a stěhovali se 1.3.09 a to ježte nemluvím co jsme si užili při přestavbě s dělníkama. Největší problém byli parkety- dokonce jsme museli jednu partu vyhodit. A samozřejmě ještě tady není všechno tip-top a chybičky jse vloudili taky. Nejvíc se mi však líbí barvičky stěn ... ty se fakt povedli.

Jo a JUPÍ - máme zoubek - a já dostanu šatičky... :slight_smile:

Katchulko: já budu velmi ráda když jse nám podaří domluvit nějaké kočíkování... a na jakýkoliv sraz v Praze s radostí příjdu taky !!!! :slight_smile: - i ta Šumava zní lákavě - tak doufám, že příště vám nebude vadit kdybych jse přidala...
A jo náš Alex dá babkam taky zabrat :grinning:

Megg: to je perfekné, že ste sa mohli ísť zabaviť a že maličká je taká zlatučká - ja už sa teším na prázdniny až budem mať babičky po ruke a tiež ma tam čaká jedna veselka ...

Kacko2 .. fakt jsi superžena - tolik zvládat!!!
------------------------------

Tak nějak mi to tu ťuká... jinak zítra mi přijedou kámošky ye SR na pár dní tak budu mít pomocnice - takže mně čeká pohodovej týden :slight_smile:

PA PA PA a zas mrknu a ťuknu
21. čer 2009 ve 21:10  • Odpověz
Ahojky,
já jen rychle, protože příští týden nevím, jestli se sem vůbec dostanu :frowning2:

Zanette, gratuluju k narozeninkám a k zoubku :wink: Já už chci taky nějakej.
Will je pořád nespavej, budí se s brekem a zub nikde. Já fakt nevím, co s ním :cry:
Dneska přes den spal jen 2x 45 minut, místo jeho obvyklých cca 3h. Snad se to spraví :sweat_smile:

Jo, Zanette, my jsme to měli všechno dost rychle. v dubnu jsme si našli byt, pak jsme teda řešili financování, ale hypoška byla schválená během pár dní a jen jsme čekali na státní fond. Byt už se ted předělává, ale je to jen na pár let, přesněji na 5, potom nám skončí fixace a budeme refinancovat a předělávat kompletně celej a vytvářet ještě jeden pokoj pro dalšího prcka (teda pokud se zadaří :slight_smile: )

Pepínovi takly gratulace :slight_smile: Ty jsi velká šikulka, to musí mít velkej Pepa radost, že si vzal takovou pilnou všeličku :slight_smile:
Dary, tak už se plazí? To je paráda :slight_smile: Ona to pochopí a začne i dopředu. Občasná nechut k jídlu je normal. Jí to nenut a ono se spraví. Ale chápu, že to naštve. Se s tím děláš a ona to nechce :angry: :grinning:

Už musím jít, papa a snad se sem zase dostanu :unamused:
21. čer 2009 ve 22:28  • Odpověz
Ahojky, no tedy to je ale počteníčka, nevím, zda vůbec stihnu reagovat :grinning: Tak nejprve co víkend u nás, no v sobotu byli u nás na návštěvě manžovi rodiče, včera jsme byli na nákupkách a víkend pryč. Co bylo naprosto super, bylo ranní vylehávání, zvolili jsme strategii, udržet prcka u nás v posteli a pak vydržet na jeho obvyklou půlhodinku cca po 1-1,5 hodině po probuzení, takže jsme oba dva dny vylézali z pelechu až skoro ve čtvrt na deset. To bylo poleženíčko. Včera jsme koupili boty pro prcka v Puntanele (mají tam hračky, ale i oblečky), měli je asi v akci, protože stály jen 139 Kč a jsou to tyhle - v modré barvě http://www.g-mini.cz/cs/product/capacky-celorok-1519/ koupila jsem velikost 3, jem u větší, ale zase to vydrží. Už jsem si udělala i malou zásobu jídla a čajíků na dovču, no tenhle týden asi bude hektický, manža má spoustu zařizování, dneska mu přivezou i zahrádku na auto, protože neododal vaší nabídce na projížďku a na dovču si tedy kolo také bere, ale mám stejný názor jako Katch, ne aby si myslel, že si celý dny bude někde jezdit a já budu s prckem sama - tedy jen se ženskými :slight_smile: Jo a Tomča dneska na posteli udělal své první 3 střídání nožek při lození, tak uvídíme, jak mu to půjde dál, víkend byl plný karambolů, i malá modřina na čele je toho důkazem :grinning: Odpo jdeme na druhou várku Prevenaru, tak snad to bude bez reakce jako předtím.

Verb: Je pravda, že to stěhování a dovča časově moc nevyšly, ale jak píšeš, je třeba si i trochu odpočinout. Jinak tě vítám do klubu nočních kojících matek, no snad se Will tedy polepší a zase se vrátí k celonočnímu spánku a jsou to jen zuby nebo CML :grinning: U nás o víkendu naštěstí už jen buzení na kojo a žádné ponocování, takže standard. Ke skleničkám - mám stejou zkušenost jako ty, když má skleničku, tak toho sní podstatně více než domácího, ale schválně se mrkni na složení skleničky, je tam spousta šťávy a vody, což u domácího tolik není, takže sní vlastně úplně stejné množství zeleniny. Já tedy vlastně úplně samotnou skleničku nikdy nedávám, vždycky do ní uvařím ještě brambor, a dávám jen jednu skleničku, jinak bych musela dávat 1,5. No a včera měl poprvé rýži, no to byl blaf a on si šmakoval, nechápu :grinning:

Zanetke: Gratulace k zoubku, kdepak se vyklubal? a opožděně k 7. měsícům. Tak čokoládové řezy, no to je správná kalorická bomba, já tedy jen včera bublaninu s třešněmi, které mi přivezl můj taťka, takže dietneji, ale teď jsem k snídani dala 3 kousky, tak nevím, nevím, zda je to dietnější :grinning: Ještě že ty hrozné dny prcků, většinou nemají dlouhé trvání, naprosto tě chápu, že je to občas na Bohnice. JO a kostičky taky doporučuju, my dostali takové velké plastové http://www.rappa.cz/hracky/se-zvuky-naucne/1078-kostky--plast..html/?st=2 a taky se u nás boří.

Miacic: Ahoooooj, vítej zpátky, a velká gratulace k dokončení školy!!! Tedy Adámek je ale obřík, fíha, to je ale váha, Tomča má dle domácího vážení tak 8,2-8,3 kg a i to se pronese. Katka se mi neozvala, tak nevím, asi nestíhá a nebo nám psát nechce. Tomča tedy leze jak divej (styl padlý voják - jen přes jednu ruku a jednu nohu), chodí na kolínka, péruje, dneska tedy první úspěšný lozící pokus. Sám si taky nesedá, zkouší to z toho kleku a ještě mu většinou kus chybí (povedlo se mu to asi jen 2x si úplně sednout), trochu žvatlá baba, mama. Pneumokoka taky očkujeme dneska jdeme už na druhý bodanec.

Dary: Takže máš doma raka zpátečníka? neboj, ona to rychle pochopí a posune se dopředu, jen ti tedy skončila doba bezstarostného času, kdy dítko nalezneš na stejném místě, kde jsi ho nechala. Ty dáváš i syrové ovoce (tedy kromě banánu)? O kolik jí méně? Třeba jen nemá hlad a stačí jí prso, já jsem teď úplně vynechala kojo po svačině a po obědě se mi občas stane, že prcek nechce vůbec a taky toho některý den sní mnohem méně než normálně normál je tak 100-120 ml svačina a 180-200 ml oběd.
22. čer 2009 v 08:49  • Odpověz
Katch: Tedy vy jste cestovatelé, už trénujete na dovču, já jsem na naše cestování zvědavá, takhle daleko jsme s prckem ještě nejeli, balení se děsím už teď, furt váhám co brát a co ne. Prosím tě nestraš mě se stoupáním, zatím trénuje kolínka a u toho snad dlouho vydrží!!! Upřímně tě lituju, a už se děsím až tohle vypukne u nás. A iluze o tom, že by byl Tomča chytřejší než Štěpa tedy nemám. A je fakt, že mi se tedy taky přizpůsobujeme prckovi a ne prcek nám, já jsem ráda, že tuším, co bude následovat a tak to neřeším. Doufám, že trochu volna bude večer, kdy prťata zalehnou a my se ochudíme o trochu spánku. Doufám, že vyjde aspoň trochu počasí, zatím to vypadá nadějně, hlásí na víkend už polojasno až oblačno a tak kolem 24 stupňů, to by bylo v pohodě.

Megg: Jéé, takhle hezky si užít svatbu, no výhoda nekojících, i když já už bych taky mohla vyrazit pryč na dopolko, tak uvidím, kdy to poprvé prubnu.
22. čer 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj při pondělku, tak už zase datluju na domácím notebooku a jde to hned líp :slight_smile:

Dodatečně posílám taky gratulace našim 7.měsíčním oslavencům Pepčovi a Alexovi :sweat_smile: Ten rok už se nezadržitelně blíží :grinning:

Tak bio maso jsme koupili jen jednou nějaký hovězí a to jen proto, že jiný neměli. A nepamatuju se, že bych viděla nějaký rozdíl v chuti. Takže říkáte, že bio kuře je lepší, jo? No tak to musíme taky někdy vyzkoušet. A s tím, že prckové upřednostňují skleničky jste mě moc nepotěšily. My jsme si zrovna říkali, že budeme muset vyzkoušet taky něco doma uvařit, protože to fakt leze do peněz docela dost :unamused: Ale když Štěpánek mi i ty skleničky jí spíš méně, tak to nevim jak by se tvářil na nějaký můj výtvor :grinning:

K balení na dovolenou - já už se toho teď děsím co vše zapomenu. Sice jezdíme pryč celkem často, ale převážně na naší chatu a tam to balení neni tak horký, protože tam hodně věcí mám a to i oblečení. Ale teď jsem balila na víkend do těch jižních čech, nevěděli jsme jestli tam budeme spát nebo ne. No a zapomněla jsem pro Štěpána osušku a vlhčený ubrousky, teda měla jsem jen to malé balení a ještě načatý a to by nám na víkend nestačilo. Štěpula se totiž asi po 2 hodinách prokakal a to tak důkladně, že to měl až na zádech a přes dvě vrstvy oblečení :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže šel do umyvadla pod vodu, utřeli jsme ho normálním ručníkem, ale jinak pořád používám takový ty tera osušky, prostě velký pleny. Do čeho utíráte prcky vy??

Jančo tak jste se tedy krásně vyspali o víkendu. A botičky se mi moc líbí, cena je taky fajn, takže ty bych taky ráda pořídila. My si taky půjčujeme ten nosič na kolo, do auta by se prý nevešlo ani náhodou. A na počasí jsem taky koukala, opravdu by mělo být celkem pěkně, tak snad to vyjde :wink:

Jinak včera jsme si prohlíželi ty fotky co má Kačka z výletu na kolech a přítel byl nadšen z toho vozítka za kolo. Mě teda taky překvapilo, že se to dá tak pěkně vozit místo kočárku :slight_smile: Ale kupovat to nebudeme, nejsme zase takový sportovci, teda hlavně já ne. Včera jsme odpoledne byli na procházce po cyklostezce okolo Vltavy, sice jen krátce, bylo dost hnusně, foukalo a byla zima. Ale je to tam fakt pěkný, jen si nedovedu představit jak je tam asi narváno pokud je pěkně, protože i včera tam nebylo zrovna prázdno.

Dary určitě se ta chuť k jídlu zase zlepší u Nikolky. Ty děti si pořád něco navymýšlej, co? Člověk má radost, že něco už je jakž takž dobrý a ono se to zase pokazí, to znám moc dobře.

Zanette tak to si určitě pěkně užiješ návštěvu ze Slovenska a aspoň si trochu oddychneš. A po dovče snad naplánujeme nějaký ten srazík :slight_smile: A to stěhování a přestavba s malým miminkem muselo být docela náročný, ono i bez dítěte je to vždycky pohroma a nervy. Už teď fakt lituju Verb. A já byla zralá na blázinec v sobotu ráno když jsem balila a prcek se mi pořád motal pod nohama a nechtěl spát.
22. čer 2009 v 10:01  • Odpověz
Nejbe přeju vše nej nej k dnešnímu svátku :slight_smile: Teď jsem si toho všimla :wink:
22. čer 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahojte
chcem popriat hlavne všetko naj včerajším oslávencom Alexovi a Pepínovi :grinning:
A Alexovi k prvému zubku, my stále nič :unamused: ale počula som , že čím neskor vyjdu zuby, tým budú lepšie :fearful: neviem čo je na tom pravdy. Samo že aj ja Laure nakúkam každý deň, či tam nič nemá...a nemá

Dnes je u nás hrozné počasie, tak na spanie. Varím Laure obed: brokolica, zemiaky,cestoviny,olej a mletú rasu do toho, som zvedavá ako jej to bude chutiť, :zipper_mouth:
O sladkom mi ani nehovorte od soboty len zákusky jeme. Včera sme mali aj na raňajky...no ved to nencháme pokaziť... :zipper_mouth:
To balenie na dovolenku nezávidím, som z toho vždy nervozna...
My sme sa s manžou dohodli, že tento rok nepojdeme nakoniec nikam k moru...je to predsa len riziko, a nemáme ani tolko Eur :confounded: Tento rok je šetriaci :frowning2: a čítala som, že od januára 2010 by nám mali zvýšiť rodičovský príspevok na 298Eur, tak to by nás moc potešilo.
22. čer 2009 v 11:26  • Odpověz
Nazdáreček :slight_smile:
Tak ze všeho nejdřív přeji Nejbe taky všechno nejlepší k svátku, ráno jsem na to myslela, abych nezapomněla, ale kdyby to tady Katch nenapsala, tak bych to asi zazdila :sweat_smile:

Včerejší den nám nakonec vyšel parádně, počasí bylo tak akorát, obídek mňamóóózní, procházka v zám.zahradě taky paráda, domů jsme dorazili něco po šesté, večer jsem ještě udělala jednohubky, koukli jsme na kousek filmu a šli spát :slight_smile: :dizzy_face:

Katch - tak to mám radost za tebe, že byl Štěpánek na oslavě za hodné miminko. A co teď, zlobí, nebo je to lepší?Musí to být fakt pěkný číslo, když dokáže za tři hodinky utahat i tvou mamku. :sweat_smile:

Janco - teda takhle dlouho vylézat z postele? Závidím. :wink: Ale pamatuju si, že úplně stejně jsme to praktikovali u Honzíka, teď už se to bohužel nedá :unamused: Snad za pár let... :sweat_smile: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Megg - ty mi děláš chutě s těma zákuskama :zipper_mouth: Hned bych zaúkolovala manže, ať mi cestou z práce něco koupí, jenže si doma nechal mobil, takže mám smůlu :angry: A já mám takovou chuť :zipper_mouth: :zipper_mouth: My letos na dovolenou taky nepojedem, spíš budem výletovat. Zrovna teď jsem koukala, že tady bude nějaký countryfestival, tak možná půjdem, ať máme nějakou kultúúúru :wink:

Dnešní svačinku/jablko+hruška/ Nikolka zase nepapala, vzala si jednu lžičku a konec. Zavře pusu a nic tam nedostanu. Uvidím, co bude s obědem. Nechám jí trochu vyhladovět a to by bylo, aby nebylo :grinning: Ona právě nechce jíst vůbec, dostanu do ní pár lžiček a to jen, když se začne smát a otevře pusinku, tak toho využiju a šup jí to tam. Po chvilce se ale začne šklebit, vyplivuje to a je hotovo :rolling_eyes:
22. čer 2009 v 11:53  • Odpověz
nejbe: vše nej k svátku :grinning:
22. čer 2009 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj, já jen v rychlosti - budou na dovče i k dispozici v tý kuchyni i nějaké hrnce na ohřátí jídla? Nebo si mám vztí jeden hrnec s sebou?

Jinak Willík je malý jedlík. Zkjistila jsem, že problém nebyl v domácím jídle, ale v kozistenci. Takže když je to řidší, tak sní skoro cokoliv :slight_smile: Protože dneska vůbec nestíhám, tak jsem mu koupila od Alnatury dýni s rýží a kuř. masem a snědl celých 190 g :slight_smile:
Dneska už máme s Willíkem za sebou návštěvu státního fondu, pak katastrální úřad, už jsme po obědě a za chvilku jedeme do Slivence na podpis kupní smlouvy, potom do modřan na podpis smlouvy s družstvem, a pak rychle zase do Karlína odevzdat všechny dokumenty fin. poradkyni, aby je mohla zítra odvést do Liberce. Ufff :fearful:

papa a zítra snad budu chvilku i reagovat. I když zítra ve 12h máme vítání občánků - mooooc se těším :dizzy_face:
Jo a Janco, Will má taky palce u nohou občas červený z věčnýho kopání do země :grinning:
22. čer 2009 ve 12:32  • Odpověz
jejejej..vy jste už tak rozeběhlý v tý konverzaci, že to už asi nezvládnu dohnat. Občas sem něco připíšu, ale nijak pravidelně to nevidim. To ale asi vůbec neva. Budu ráda, když se budu moct s nekym poradit nebo jen tak pokrafat. Vy co kojíte jste hrdinky. Ja to ukončila po 5tym měsíci..jednaxme se s tim od začátku s Adámkem prali a paxe mi taky po porodu tak rozjel atopickej exém ( se kterym bojuju uz od malinka), že to dál nešlo a museli mi nasadit kortikoidy. ted uz jedeme ráno Nutrilon, dopo kaše, obed: zelenina maso, odpo pyré z ovocíčka , večer kaše....Dlabe parádně.....maso mu teda moc nejede,ale ovocíčko může furt.Jinak co se týče spánku je to ulet..ale je to tim, že neni kojenej uz. Spí od 7mi večer do 7mi do rána...to se nají a zalomí to este do pul9. Velice rychle se na to zvyká :slight_smile: ......A záda mě bolej strasně....je faakt těžkej a velkej. Nevejde se uz skoro ani do autosedačky...Nic..musim bežet. Zatim pa!
22. čer 2009 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.