• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
ahoj, konečně mám čas :slight_smile:
V neděli jsme přijeli standardně pozdě a ráno jsme zase vyráželi k tomu zubaři, tak se to docela protáhlo, tak manža jel do práce a já šla k zubaři i s Pepčou, naštěstí jen pozoroval, byl hodnej a pak se jim tam na to vys... :grinning:
Prostě klasika, podělá se pokaždý když je to nejmíň vhodný :sweat_smile:
Pak jsme jeli navštívit tetku v Praze a domů jsem dojela v pět absolutně vyřízená, jenže tady to bylo jak kdyby tu vybouchla bomba :zipper_mouth: Do toho Pepíno tahá co může, takže hadry a bordel ze skříně všude. Navíc děsná zima, takže zatopit, uvařit, uklidit a když jsem měla hotovo, tak jsem si vzpomněla, že je v lednici proviant od tchýně, takže usmažit maso a zlikvidovat mísu jahod.
Zejtra jedu ke kadeřnici a nakoupit, přijede odpoledne mamča, vypadá to že bude mít teď trochu volnějc, tak si snad dáchnu :slight_smile:
Jo a ve čtvrtek jdu zase k zubaři, tentokrát teda už sama.

A holky neblbněte, vůbec nejsem super žena, taky se tu válim a skládam si kostičky a protože chci mít extra věž, tak zahánim toho malýho bouráka a vůbec mi nevadí že se vzteká, hlavně když to bude obří stavba :grinning: A taky tu máme bordel, hlavně v patře, tam návštěvy nechoděj :sweat_smile: A taky někdy čučim radši do počítače, ještě že je tu Pepča, ten jak mě u něho vidí, tak leze sem ke mně a hlodá kabely, tak musim pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2009 ve 21:18  • Odpověz
autor
Manža mě odstrkuje, ale já se nedám :wink:
Vidím že dítka rostou všichni, lezou zuby, lezou děti, všechno tu leze, i nervy :grinning:
Musim všechno dočíst, to si ale říkam už pár dní :slight_smile: Ale já to třeba i přečtu, ale zase to zapomenu...
Taky jsem koupila botičky, ale víc ke kotníkům, myslim že jsem to někde četla, že by měli bejt vyšší. Já koupila z MMB s cetrifikátem žirafy, velikost 19, radši jsem moc nepřidávala, protože si myslim že na podzim už se bude stavit a o tolik mu ta noha nevyroste. Až dojdou tak je vyfotim.
Vozítko je fakt super a hlavně to zase taková investice není, prodávaj se ojetý tak kolem 6tisíc, tak když se to zase prodá tak to jde.
Jo a Katch na tý návštěvě se domluvíme, však slíbili i holky že někdy přijedou.

Tak já doufám že napíšu zejtra, musim vyhnat babičku ven s kočárkem a budu mít čas :wink:
zatim se mějte hezky a pomalu balte :grinning:
22. čer 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ahojky, jen nakukuji :slight_smile: měla sem návštěvu a za chvilku už půjdu spát.

Moc vám děkuji za přáníčka k svátku. U nás nic moc nového... pořád kolotoč... Samík už má zuby dva a včera se poprvé postavil u nás v posteli. Dobře se mu tam šplhá po tom čele. Jinak neustále zvedá prdelku do výšin a u toho stojí na špičkách. Netuším o co se snaží :grinning: ale je to sranda. Jinde se jen tak nepostaví - nějak se nemá čeho chytit. Naštěstí.

Sem zvědavá co všechno zapomenu na tu dovču :slight_smile: asi si začnu psát seznam.

Dobrou
22. čer 2009 ve 22:34  • Odpověz
Ahojky, tak očkování včera v pohodě, kníknul asi jen na 10 vteřin, reakce žádná, jen jsme šli na řadu o víc jak půl hodiny později, už to byla fuška prcka zabavit, nejradši by asi lozil po čekárně, sedění u mamči je nuda :grinning: Za odměnu jsem mu v lékárně koupila držhubky :grinning: Jinak opravdu začíná trénovat posouvání vpřed po čtyřech, udělá tak 3-4 přísuny a pak tedy přechází zpátky k plazení. Začala jsem prát, mám v pračce další várku, no jsem fakt zvědavá, jak se nám na tu dovču podaří zabalit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takové věci jako vaničku, židličku, přebalovák, to se asi nebere co? Bez toho se dá obejít, nebo se mýlím? Manža prohlásil, že je taky zvědavý, jak se nám to tam vejde, no bude to asi pěkný skládací hlavolam, hlavně musí nějak vychytat skládání kočárku, aby se tam vešel na délku a ne napříč. Už začínám mít malou cestovní horečku :grinning: Ještě že mi před chvílí napsala ségra, že se v pátek staví, tak já budu balit a ona hlídat našeho lumpíka.

Verb: Tedy ty jsi ale vyřizovačka, úplně zírám, co zvládáš během jednoho dne zařídit. A tyky koukám co už Will baští, asi nemáš strach z nějaké reakce, nebo vy už jste měli ty potraviny zvlášť? Já jen že u nás se maso jí asi 14 dní, rýže teprve o víkednu a dýni jsme ještě neměli. :sweat_smile: Vítání občánků koukej zdokumentovat, ať vidíme, jak vám to slušelo. Ty palce to je děs, má hlavně z toho popraskané nehty na palcích, u rukou taky děs, je jak kočka co si škrábe nehtíky o žbrdliny. Ke kuchyňce - myslím, že tam kastroly budou, ty kuchyňky bývají standardně zařízené, ale můžu ti tam zkusit napsat, jestli chceš.

Katch: Za zkoušku domácího jídla na Štěpu nic nedáš, a určo to vyjde levněji než skleničky, já se chystám i na nějaké to pyré z ovoce domácí výroby, protože prcek sní i ke sváče celou tu 125 ml skleničku. A jak píše Verb je to i konzistenci, lepší je to řidší, ale i tak mi toho prcek domácího sní o něco míň i když já si myslím, že je to i tím, že to domácí za prvé není tak hladké jako to skleničkové a za druhé v té skleničce je spousta voda, což v domácím tolik není, takže to co do množství vyjde nastejno. S balením se lehce utěšuju s tím, že pokud něco zapomenu, tak si to u vás vypůjčím, přeci jen nás jede 5 se stejně velkými dětmi :grinning: Jinak já zatím utírám do froté osušky s kapucí.

Dary: Tedy to je ale Nikolka zlobidílko s tím jídlem, co zkusit na pár dní vysadit, když do ní stejně nic nedostaneš. Máš pravdu, když pusu neotevřou, tak máš prostě smůlu, násilím to nejde. Nemá něco moooc oblíbeného, na čem byste začali a na co by otvírala pusu sama? A co kdyby se opičila po HOnzíkovi, že on to jí taky a tak ona taky začne. Víc fakt neporadím.

Megg: Tedy to je obědová kombinace, co na to Laura? Občas to jsou opravdu děsivé kombinace :grinning: Prosím tě kolik teď máte tu mateřskou a jaký máte kurz na Euro, to dostáváte opravdu nějakou almužnu.
23. čer 2009 v 09:13  • Odpověz
Pěkné odpoledne :slight_smile:
Tak u nás vše při starém, nic mimořádného se neudálo :grinning: Nikolka opět svačinku odmítla /banán/ - a to byla docela hladová, dokonce jsem jí dala lehátko úplně do sedu, aby měla rozhled, ale bez úspěchu. ale po mém jogurtu s rohlíkem šla jak divá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na chvilku jsem jí ten rohlík půjčila, totálně ho rozžužlala, takže potom už byl nepoužitelný. Včerejší oběd taky nechtěla, nakonec něco snědla, ale musela jsem jí držet v náručí, jinak taky nechtěla :frowning2: :zipper_mouth: No ale na takový móresy ať zapomene. Snad se brzy umoudří.....

Holky, to balení vám vůbec nezávidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky bych se bála, že něco nechám doma. Já vždycky kontroluju, jestli mám peníze, doklady a děti a ten zbytek už tak důležitý není :grinning: :grinning: :grinning:Musíte poprosit Kačku, ať k vám zaběhne a sbalí vás, ta už je v tom profík :grinning: :wink: A nezapomeňte foťák, ať máme nějakou dokumentaci :slight_smile:
23. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ahojky,
Dary tak banán mi Štěpán včera okamžitě vyplivnul a to už jsem mu ho zkoušela dát potřetí :unamused: A jinak jí taky špatně a málo, ale je fakt, že aspoň tu pusu chvíli otvírá. Na banán tedy ne. Musí se to zlepšit, přece ty děti nemůžou pít pořád jen mlíko :wink:

Jančo tak na vaničku, přebalovák a jídelní židličku zapomeň, to byste museli jet stěhovacím vozem :grinning: Navíc to jsou fakt zbytečný věci, krmila jsem už v autosedačce a dobrý a myslim, že by šlo krmit i v kočárku. Přebalovák by mě vůbec nenapadlo brát a to samé vaničku. Vy ještě koupete ve vaničce?? A je fakt, že když něco zapomeneme, tak si to můžeme vzájemně půjčit :wink: Domácí jídlo zkusim, ale až po dovče.

Kačko ty jo to vozítko je tak drahý? :confused: To jsem teda netušila. Ale tak vy to máte i pro druhý případně třetí dítě, že jo :slight_smile: :grinning: Jsem zvědavá jestli jsi vyhnala babičku v tom dnešnim počasí ven, tady je teda nechutně, fouká, prší a je zima jak v ruskym filmu :angry: To je léto tohleto? :angry:

Jdu si dát něco sladkýho a kávičku dokud dítě spí :slight_smile:
23. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
Tak já jsem dneska zbojkotovala procházku, je tam tak hnusně, že ani já se nevykopala do toho marastu vylézat, snad už se to konečně umoudří a ukáže se taky to léto, tohle je fakt hnus, tu sopku na Aljašce nám tedy byl čert dlužný.

Katch: Já se jen ubezpečovala, že opravdu tyhle věci neberete, abych pak nekoukala, že je máte a já nic :grinning: Já si říkala, že na tohle bych potřebovala minimálně vozík za auto :grinning: No, jak dopadla sedačka po krmení se radši neptám, i když u nás už se poslední dobou jí docela způsobně a většinou je mimo jen to, co mi upadne ze lžičky :grinning: Jo, my ještě koupeme ve vaničce, vy už ve velké vaně? Vaničku tedy máme ve velké vaně, ale furt nějak odolávám jí odstranit, přeci jen mi z ní neuplave :grinning: Štěpa prdí na banán? Tak to u nás je tedy bez problémů, dlabe ho jak divej, a co Frutapura, na tu já nestačím nabírat lžičku, ale teď jsem tedy najela na ty 125 ml skleničky, protože u tý 100 ml frutapury po mě ještě stále mlsně koukal a dlabe tedy i je. Dneska byl lačnej i po bramboru s cuketou a kuřecím masem, asi má žravý den. Jak píšeš, na mléku ty dítka do smrti zůstat nemůžou, třeba si jen déle zvykají, u vás by to viděla i problém s tím, že nevydrží být dlouho na jednom místě, je to prostě akčňák, asi bys měla spojit jídlo s akcí :grinning:

Dary: No prosím tě, ty jí dáváš banán a Nikolka už chce rohlík a hlavně ten jogurt :grinning: :grinning: Je to s těmi dítky trápení, ještě že u nás se tedy jí docela dobře, asi tuší, že bych na něj neměla trpělivost a byla tak naštvaná, že by trpěl chvíli hlady, za to, že odmítá maminčiny dobroty :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kacka: Chtělo by to seznam věcí, který nemáme zapomenout a jsou nezbytné, co ty na to? :grinning:
23. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
Tak hlásím, že oběd jsem do Nikolky dostala :slight_smile: Prvně to začalo standartně, tj.tři lžičky, vztekání, zavřená pusa...., tak jsem si říkala, ať se holka vyvzteká, když chce, takhle to bylo ještě asi tak u dvou lžiček a pak už normálně otvírala pusinku a všechno to snědla :slight_smile: Asi to na mě jen zkouší, opice :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katch - ona mi dřív banán jedla normálně, nebyla z něj nějak odvázaná, ale snědla ho. Teď nechce ani tu Frutapuru, která jí tak chutnala. Ale taky jsem si zrovna dneska říkala, že věčně být na mlíku nemůže, takže zatnu zuby a to vymýšlení budu muset chvilku vydržet. Však ona zjistí, co je dobrý.

Už asi čtyři dny jsem nějaká nachlazená a dneska jsem ztratila hlas :confounded: Vydávám tady různý skřeky, šeptám, ale za celý den jsem to nerozmluvila. To jsem zvědavá, s čím se vzbudím zítra. Ale naštěstí mi jinak je celkem dobře, žádná teplota a tak, takže jsem ráda, že můžu normálně fungovat. Člověk se ani nemůže divit, páč tohle počasí je fakt akorát dobrý na nějaký nemoci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 19:28  • Odpověz
autor
Tak máme venku zase hnusně :unamused: Ale slyšela jsem že by mělo být o víkendu už líp, tak uvidíme :slight_smile:

včera opravdu přijela mamča a paráda, na hoďku jsem si šla lehnout, byloto seuper, jen jsem ráno teda byla stejně praštěná jjak předtim, tak že by mi to zas tak pomohlo, nevim. Ale i tak je to příjemný když tu nejsem sama :slight_smile:

Dodatečně přeju Nejbe k svátku, a Alexovi a teda i Pepínovi, protože jsme to i doma nějak prošvihli :sweat_smile: Musim si hlídat ten rok, ale ten mi snad neuteče :wink:

A protože se dovča opravdu blíží, tak píšu teda co všeechno sbalit, opravdu na seznamu nenajdete ani vaničku, ani přebalovák, připravte se na polní podmínky, já už přebalovala na zemi u kadeřnice, tak to jde opravdu všude :slight_smile:

pro dítě: pleny(přiměřeně, já si většinou půlku vozím zpět), dvě látkový pleny, cestovní postýlku(případně monitor), spací vak, deku pod dítě (ta matrace je dost tvrdá, tak vozíme peřinku na který spí), deku na dítě(stačí tenká), další deku na hraní, třeba ven na trávu, oblečení taky přiměřeně, zase vozím půlku nepoužitou, chůvičky s nabíječkou, osušku(stačí tera plína)

kosmetika: přebalovací podložku, vigantol, teploměr do zadku, do vody (teď asi není třeba, zřejmě tam nebude vana, tak se budou jen omávat), teploměr do místnosti (my ho berem abysme Pepína moc nenabalovali na noc, teplota v místnosti se blbě odhaduje), líh, nůžtičky, mejdlo na extra zadělanou řiť, odsávačka hlenů, rybí mast, ubrousky vlhčený + léky (na teplotu, libanor do nosu, bepanthen, smectu, opthalmo septonex, opalovací krém

jídlo: dva bryndáky, lžičku, ovoce, přesnídávky, kaši, umělý mlíko + lahvičky a dávkovač, misku, čaj nebereme, vydrží na vodě, dva dudlíky, hrnek na ohřívání jídla(nevim jestli tam bude mikrovlnka), termosku a samozřejmě držhubky :grinning:

ostatní: kočárek a pláštěnku, pár hraček, nezapomeňte na hry pro dospělé, my bereme bang, jinak pro nás standardní věci, hlavně plavky :slight_smile: přezůvky, mapu, foťák s kartou (Jani :slight_smile: )a nabíječkou, auto a autosedačku snad nikdo nezapomene :wink: jo a ty kola! počítám, že my ženy taky nebudeme sedět jen an zadku a pro jeden den si to prohodíme a pojedeme sami, bez dětí na výlet :slight_smile:

a ještě teda to oblečení: já beru hlavně bodýčko s dlouhym, dvě krátký, punčocháče dvoje, botičky, dvě mikiny, jednu bundičku, teplejší čepici a klobouček na sluníčko, jedny teplejší tepláčky
Hlavně na závěr, nic nepřehánět, to by nebylo aby sme to nějak nedali dohromady :slight_smile:
24. čer 2009 v 09:26  • Odpověz
Kačko dík za seznam. Rovnou hlásím, že některé věci vůbec nevím na co jsou :sweat_smile:. Myslím z té kosmetiky :grinning: (smecta) - je pravda, že brát teploměr by me vůbec nenapadlo. Na co používáte líh? Jinak super, budu se tím řídit :grinning:.
My kola neberem, já žádný nemám a manža moc nejezdí. Navíc bysme ho stejně neměli kam dát.

Jinak počasí je fakt hnus. Přijde mi, že Samíno začíná mít rýmu a je značně protivnej, tak snad se mi to jenom zdá. Protivnej je teda běžně, ale to co předvádí od včerejška je fakt už moc. Nevydrží chvilinku sám, pořád kňourá... Ven mě nikdo nedostane. Bych zmrzla. Myslím, že dneska zatopím, protože tohle se fakt nedá. Na druhou stranu si říkám, že hnusně nemůže být pořád, tak by se to mohlo do dovči vybrat.
24. čer 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
Nejbe ta smecta je na průjem, já jí zatím nepoužila, ale je fakt že když se odněkud vracíme, tak řidčí hovna má, ono je to změnou prostředí a těžko říct jak to budou snášet vaše mimča když nejsou zvyklý. Ale já to kdyžtak dávám do placu, kvůli tomu to nekupuj.
A líh je jako dezinfekce na jakoukoli ránu to docela používáme, Pepíno se dost drápe.
Musim jít, vařim Pepínovi bramboru a maso se zeleninou, jsem zvědavá jak to veme :wink:
24. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
Kačko seznam je super :grinning:
Nejba smecta je myslim na průjem, ale taky to nevedeme.

Jančo sedačka po krmení byla kupodivu bez poskvrny :grinning: Vlastně se u toho zašpiníme jen když si Štěpánek strká u jídla ruku do pusy a tou to pak rozmatlá všude, což nedělá vždycky, ale teda dost často. No budu jí muset hlídat, páč není naše, takže bych nerada na ní zanechala nějaký nesmazatelný stopy. I když ona je naštěstí oranžová, takže mrkev se na ní ztratí a ostatní se snad vypere :slight_smile: :grinning: Jinak mi Štěpán baští ty ovocný skleničky od Hami 125 ml a frutapuru taky, ale vše jak kdy, někdy sní skleničku a vypadá to, že by si dal ještě. A za pár dní tu samou skleničku skoro odmítá, prostě u Štěpána nikdy nevim. A s tím zabavováním u jídla máš pravdu, občas u toho dělám takový kraviny, že si přijdu jak dement :grinning: Buď ráda, že Tomík je takový jedlík :wink:
My koupeme ve velký vaně už asi od ledna :grinning: :grinning: měli jsme tu pidi vaničku z Ikea a ta nám teda moc dlouho nevydržela, byla fakt malá.

Kačko taky vozím většinou polovinu věcí čistých, ale je lepší toho vzít víc, nikdy nevíš kolikrát se dítko prokadí, poblinká atd... A doufám, že mikrovlnka tam bude, počítám s tím na 100%, jinak jsem nahraná, tu nutně potřebujeme k životu, teda hlavně Štěpán. A taky varná konvice, tu možná vezeme, abysme nemuseli uprostřed noci běhat do kuchyně vařit vodu. Protože v tý termosce mi vydrží teplá jen na první krmení okolo půlnoci.

A má být od soboty pěkně, tak se těště a nechte hubertusy doma :grinning: :grinning: A vyrážet budeme asi tak nějak okolo tý desátý jako vy. I když mi si pokaždý naplánujeme čas odjezdu a nikdy ho nesplníme, páč nestíháme. teda od tý doby co máme Štěpána, jinak jsme vždycky byli všude přesně na čas :slight_smile:

Nejbe taky se mi nikam dneska nechce, ale potřebuju do krámu. Zítra pro mě přijede kámoška a jedu okouknout jejich nový bydleníčko kousek za Prahou, tak jim musim něco přivézt. Doufám teda, že přestane lejt! A snad se Samínovi nerozjede nějaká rýma. I když v tomhle počasí bych se ani nedivila. A protivný dítě mám taky, jsem s Tebou :slight_smile:
24. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahojte aj u nás je strašne hnusné počasie :angry:
Kacka2: je vidieť, že si scestovaná...taký zoznam... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dúfam, že cez víkend vám vyjde krásne počasie :sunglasses: a že si trocha oddýchnete, ked tam idete aj s manželmi. :confused:
Katch: my ešte zatial používame malú vaničku na kúpanie, ale už asi dlho nebudeme, lebo Laura sa tam ledva zmestí, a nemá problém ani s velkou vaňou, len to sa mi zatial zdalo nepohodlné na kríže...už sa teším, ako sa budeme zohýbať k velkej vani :sweat_smile:
Laura mi tu furt nakúka a nenechá ma ani písať... :confounded:
Dnes jej varím karfiol, zemiaky a cestoviny. Má strašne rada banány s piškotami.
Musím ísť....želámpekný deň. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
24. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Ráno jsem strávila pozorováním Toma, po probuzení totiž havaroval na naší posteli a vzal to hlavou přímo do okraje své postýlky :astonished: Má 2 velké fleky, jestli to zmodrá, tak bude jak týrané dítko :unamused: Hlavně byl ale po té ráně uřvaný a pak zničehonic takový apatický, ani se neotáčel nic, jen prostě ležel, tak jsem měla strach, aby z toho nebyl nějaký otřes mozku! Zkoušela jsem zorničky, reagovaly, neblinkal, usnul až po cca hodině ve svou normální dobu, po probuzení vypadá už normálně, tak snad je vše OK. Byla jsem z toho fakt hotová. Počasí na draka, tak doufám, že se to umoudří, už bych dneska ven jít chtěla, aspoň vyzvednout naše na zastávku, přijedou na koukačku vnoučka, na modřiny asi buduo jen zírat. Kačko, moc děkuji za seznam, snad nic nezapomenu :grinning: Ta pádím uklizet a vařit oběd, ráno jsem nic nestihla, čučela jsem na Toma, jestli dejchá :wink:
24. čer 2009 v 11:55  • Odpověz
Tak dnes som nejaká vyšťavená, manža si niekde lieta po vonku, a ja varím a Laura konečne zaspala. :sweat_smile:
Janca: teda, to muselo byť, ten pád. Hlavne, že Tomáškovi nič nie je. Ja tiež čakám, kedy prvý krát spadne, ono tie prvé pády sú najhoršie. To by asi skor Katchula mohla povedať, tá má doma vstávajúceho a padajúceho Šťepulu :grinning: Aspoň si oddýchneš, ked tam budeš mať rodičov. :wink:
Katch: ja som včera krmila lauru v aute v autosedačke a zvládli sme to celkom dobre, len tvár mala špinavú. Ostatné naokolo bolo čisté :dizzy_face:
Nejbe: dúfam, že Sam nebude mať rýmu, ja si ani neviem predstaviť, ako by som Laure vyberala tie soplíky, to by bol boj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahooj holky .. tak jenom tak na skok...
Janca: neboj jestli fakt neblinkal a reaguje.. tak bude všechno v pořádku...
My máme také první pád dolu hlavou s přistáním na parketách za sebou - já jsem byla v takovém šoku, že jsem okamžitě zchitla dítko a mazala k lékaři. On ho prohlídnul a řekl že to ješte bude pádů.. a že fakt jenom pozorovat ....

Smecta- výborná věc na průjem - já jsem tím léčila Alexe když jsme byli v Košicích ...
A ježte jedna má kamarádka doktorka mi doporučila na jakoukoliv ranku (odřenina, škrábanec a pod.) léčit oční mastí opthalmo septonex - protože septonex velice dobře hojí a nedráždí pleť a zároveň se využije i do očka když začervená...

Tak já pádím.. věnovat jse návtěvě se návštěvě - je to supr mít tu někoho k ruce :slight_smile:
24. čer 2009 v 18:32  • Odpověz
ahoj mamče :slight_smile:
tak by mě zajímalo, jestli někdy tady to hnusný počasí skončí :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Člověk má nachystáno kupu letního oblečení a jak to tak vypadá, tak to ani nevyužijem :unamused: Ale vypadá, že na dovču se vám počasí snad umoudří. My jsme si dnes koupili vstupenky na ten country festival - je to tuto sobotu, tak se moooc těším. Budeme tam hned od rána, tak doufám, že děti nebudou moc protestovat a pěkně si to užijeme :slight_smile:

kačko - seznam je parádní, je vidět, že to máš zmáknutý :grinning:

janco - tak co Tomík, je všechno OK?

zanetke - jj, je to prima, když nejsi na prcka sama a někdo ti pomáhá a zároveň dělá společnost :slight_smile: Tak si návštěvu pěkně užijte a trochu si oddychni :wink:

K té Smectě - podle mě to je nejen na průjem, ale celkově na upravení stolice, takže i na zácpu. Zkrátka to dělá pořádek ve střevech. Aspoň tak jsem to pochopila z letáku. My už máme doma pěknou sbírku léků. Přes zimu se nám to doma vždycky sesbírá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musím v tom někdy udělat pořádek, ptž půlka už bude určitě nepoužitelná :zipper_mouth:
24. čer 2009 v 18:56  • Odpověz
autor
Katchula a vy krmíte i v noci :astonished: Já myslela ze na umělym se v noci nekrmí, tak to je Štěpula pěknej vykuk, že vás nenechá ani se vyspat :zipper_mouth: Já mam termosku teplou, tak navaříme večer a ráno je to teplý, máme Tescomu a ještě že jsme koupili tuhle :slight_smile: Proto nám nevadí ani ta mikrovlnka, prostě máme v termosce a vystačí to na celej den.

Janco tak to je teda štěstí že už vypadá dobře, hlavně že mu nic není, stane se to každýmu
:wink:
24. čer 2009 ve 20:22  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím, že u nás snad vše v pořádku, celý den se už choval jako standardně, jen přibylo dalších nárazů do hlavy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to děs, ale havarujeme každou chvíli, naštěstí se to nedá srovnávat s tou ranní šlupkou, to jsem byla fakt vyděšená, aby byl OK a ne KO. Tomča se totiž snaží pobývat skoro celou dobu na čtyřech a pak to takhle dopadá, klátí se zepředu do zadu, zkouší si sedat, několikrát se mu to i povedlo, ale docela často ztrácí rovnováhu a pak havaruje. NO, asi si budu muset začít zvykat a jak píše Megg Katch asi zažívá horší pády. Jinak moc děkuju za podporu a starostlivost.
24. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
Zdravím holky,

musím vás poinformovat, jak dopadlo slavné vítání občánků :grinning: Velká příprava, já jsem se hezky oblíkla, přišla i babička s dědou, který si vzal dovču. Míra nestíhal, ale nakonec dorazil. No a vítání trvalo jen asi 10 minut. Na začátku promluvila nějaká místostarostka, jak máme dobře vychovat budoucí pionýry pro tuto krásnou socialistickou zem a pro prahu 8 :grinning:, potom jsem si s Wildou na rukách šla pro dárek, kytku a diplom, podepsala se a šli jsme domů. Mám to natočený na vídeu a pár fotek. Jo a dárek byl zlatý přívěšek - W. Takže dobrý :slight_smile: Jo a místostarostka byla narozena jako Will - 29.11. :slight_smile:

Janco, hlavně, že je v pořádku. To chápu, žes byla vyděšená. Já občas taky po nějakém držkopádu Willa sleduju. No, je to náročný je uhlídat. Ale děti jsou fakt nerozbitný :grinning:
K tomu jídlu - nejí nic zvláštního. Maso měl po 3 týdnech a v pohodě, rýži jsem mu dávala v tý rýžový kaši, jak jsem jí zkoušela, takže tu už taky měl a dýně byla od Alnatury a na skleničce bylo napsáno, že je od 4. měsíců. Já jinak dávám jen skleničky pro 4. měsíční. Akorát ted už na dovču jsem koupila i 6. měsíční. Ale v těch skleničkách není vůbec žádný výběr. Bud do toho strkaj mlíko, smetanu, sůl, nebo dokonce i rajčata - velký alergen :angry: A o jablečný štavě a štávě z hroznů a podobný zlepšovadla nemluvě :rolling_eyes:
Katch, to domácí jídlo zkus. Bude to asi chvilku pro něho nezvyk, ale když začneš mrkví s bramborem, tak nemáš co zkazit. Akorát pořádně rozmixovat a nedělat moc hustý. ALe to domácí je víc aromatické a má to i chut oproti skleničkám, u kterých mnohdy nepoznám, co v nich vlastně je. Dneska jsem Willíkovi ujídlala domácí mrkev s brmavorem a kuřecím masem - mnam. A to já vařenou mrkev nesnáším :grinning: A Will si taky strká ruce do pusy u jídla. Jinak by bylo kolem čisto, ale on si nedá říct. Aspon jednou si je tam strčit musí :angry: Tak mu je utírám, on to nesnáší, a trošku bojujem :unamused:

No, Will začal na břiše zvedat zadek do závratných výšin, občas to vypadá jakoby cvičil most, ale obráceně. Přesouvá se občas dozadu, točí se dokolečka, ale zatím je poslušný a ještě neleze - jsem mu nakázala, aby začal lézt, až budem přestěhovaný. Tady je děsnej bordel, podlahy rozebraný a neměl by kde lízt.
V pondělí vše podepsáno, hotovo. Je to paráda a moooc krásnej pocit vlastnit byt, ve kterým žiju :slight_smile: Doted jsme bydleli jen po obecních :confounded:
Balení na dovču teda tak moc nedramatizuju. Vše se dá kdyžtak koupit. Tak jsem se naučila balit. Já už mám sbaleno, jen ještě sbalit věci pro Wildu. Míra si balí sám. Udělala jsem si seznam, ale zas tak moc toho není :slight_smile: Jo, Janco, krmit můžeš v kočárku. Dáš ho do sedu a je to super :wink:

Dneska jsem byla u kadeřnioce a barva nějak blbě chytla, tak jsem trošku nespokojená. Ale za měsíc se to opraví :slight_smile: A zítra jdu na hodinovou masáž nohou do thajského studia. Se moooooooc těším :dizzy_face: Už jsem tam byla několikrát a koupila jsem k vánocům masáž mámě, ale ta nevyužila celou poukázku a ten zbytek dala mně. Já si něci doplatím a nechám se hodku hýčkat. Už to opravdu potřebuju. Já mám asi laktační psychozu, či co. Jsem strašně nevrlá, dneska jsem chtěla Wildu už praštit. Je to s ním k nevydržení. Jak blbě spí, tak je víc nevrlej, já jsem z něho na nervy, on je ze mě nervozní a je to začarovanej kruh. Dneska jsem ho položila na deku a prostě odešla do ložnice. Už jsem nevěděla, co s ním, tak jsem ho nechala asi 5 minut řvát na zemi. Připadám si jako strašná matka, ale kdybych neodešla, špatně by to dopadlo :frowning2: Ale pak přijde Míra a Wilda je najednou úplně zlatej. Je to k vzteku - já se o něho celý dny starám, ale Míra je oblíbenější. Jak to píšu, tak mi to přijde úplně celý absurdní :grinning: Už cvokatím :grinning:

Kacko, dík za seznam. Na monitor bych zapomněla :wink: A já mám místo smecty nějaký probiotika v prášku. Prý je to něco podobnýho.

Dary, tak nakonec baští - super :wink: Ona pochopí, že mamku se musí poslouchat :wink: Jo a vzpomněla jsem si, že ti dlužíme odpověd na ten věk - ano jsi tady nejmladší :grinning: Pak je Kacka, já a potom ten zbytek třicátnic :grinning: (taky nás ta trojka asi časem nemine :rolling_eyes: )

Zanet, dík za tašku. Já jsem hned vyrazila do Pompa, ale tady v Bílé labuti je neměli :angry: Takže mě čeká cesta do velkýho Pompa. Ale to až pozdějc.

No a dovolená a kola? My neberem. Míra nechce žádný pohyb, pořád jen dělá byt a je totálně unavený. A taky jsou ty záplavy - doufám, že tomu našemu penzionu se to vyhne :sweat_smile: A jezdit na kole v tom blátě? Vy jste opravdu sportovci za každého počasí :grinning:

Já se jdu koupat a spát. Will se pořád v noci budí na 2 kojení. To ho budem muset po přestěhování odnaučit. Ale je to divný. On se i přes den budí se srdceryvným pláčem. Čím to je, nevím :cry:
Asi už se sem nedostanu. V pátek ráno nám vypnou elektřinu a v novým bytě to ještě nebude zapojené. Tak se asi loučím a uvidíme se na dovči. Ale budu vás sledovat na mobilu :wink:
24. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz
čauky,

Verb. přesně jak píšeš je to i u nás, Štěpán je úplně na větvi když přijde přítel z práce. S úsměvem od ucha k uchu se k němu žene přes celý byt :grinning: A já chudák udřená matka, jsem okamžitě přesunuta na druhou kolej. Ale ono je to dobře, je to hezký :slight_smile: :dizzy_face: Já si kolo taky neberu, přítel sice asi jo, ale určitě nepojede na žádnou 40km túru. Já na kole neseděla 2 roky, takže bych stejně nikam moc nedojela s mojí fyzičkou :grinning: Tak říkáš, že domácí jídlo chutná líp než to skleničkový, jo? A jaktože těm dětem jedou víc skleničky :confused: Dneska jsem dávala Štěpánovi něco od Hippu, rýži s karotkou a s telecím masem myslím a nechtěl to, dostala jsem do něj jen asi 3 lžičky. To mě zase rozčílil :angry: A všimla jsem si, že to obsahuje sůl :astonished: :rolling_eyes:

Megg. velká vána je na záda fakt peklo. Já jsem právě Štěpánka přestala koupat, poté co nám vyrostl z tý malý vaničky. Má to na starosti tatínek a jsem ráda, aspoň má nějakou pravidelnou činnost se synem :grinning: :grinning:

Jančo teda chudáčku to si dovedu představit jak jsi byla vyplašená, já taky když mi spadl poprvé Štěpula z tý postele, to byla hrůza. Tak hlavně, že se nic nestalo, ono se těm dětem opravdu v 99% nic nestane, naštěstí :slight_smile: A jak píše Megg. jsem fakt teď už zvyklá na šílený karamboly, ale jsem teď pořád ve střehu, protože pád ze stoje na hlavu (dozadu) se mi vůbec nelíbil. Ale je fakt, že Štěpula už se trošku v tom stoji zdokonaluje a je takovej jistější.

Dary tak hlavně, aby Vám na ten festival vyšlo počasí, ale má být opravdu líp, tak snad bude :slight_smile: A určitě si to užijete a když budou děti otravovat moc, tak prostě půjdete domů.

Kačko jo, jo to jsem si taky myslela, že na UM bude spát Štěpán celou noc a ono prd :confounded: Tak právě z toho mám obavy, že na dovolený ten jeho řev v noci zburcuje celý penzion, no snad ne. Krmíme většinou okolo půlnoci a pak okolo 4h. V lepším případě okolo 2h a pak až ráno okolo 6h. A dneska vyzkouším na noc jinou termosku, je větší-litrová a měla by to být taky Tescoma, tak uvidíme :slight_smile:

Dobrou noc.
24. čer 2009 ve 22:37  • Odpověz
Ahojte:
Janca: materskú máme 4700,-Sk + 570,-Sk prídavky, mala by byť 9000,-Sk od roku 2010. kurz=30,126sk za Euro. :rolling_eyes:
25. čer 2009 v 09:37  • Odpověz
Verb: gratulujem k vlastnému bytu. :sunglasses: Ono je to fakt s tými detmi niekedy na hlavu, ja mám tiež niekedy pocit, že musím niekam vypadnúť aspoň na celý deň, ale ako to zariadiť :sweat_smile: manža ked má volno, vačšinou si vybavuje svoje veci a včera som mu povedala, že ked bude mať volno, ja ráno odídem a vrátim sa ked budem chcieť, nech si vyskúša byť celý deň s Laurou. Ona je poslušná, ale fakt by som potrebovala niekedy deň pre seba.Jeden deň :sweat_smile: Aspoň na tú masáž. :dizzy_face:
Janca: dúfam, že TOM je ok.
Katch: uvidí, že ked Štepulovi uvaríš domáce jedlo. zje ti všetko.má to fakt inú chuť, a neviem prečo do tých skleničiek pridávajú sol a iné sajrajty, ked to takéto malé deti ešte nemožu... :angry:
25. čer 2009 v 09:51  • Odpověz
Ahojky, ufff, tak mám vyžehlené 2 pračky, další mě čekají zítra, vypráno snad vše, co potřebujeme na dovču. Havarovač dneska pokračuje v haváriích, zatím docela lehce jen jednou trochu blbě, asi měl venku zuby, takže se lehce kousl do spodního rtu, jedna kapka krve, je to ďábel. Jinak po včerejšku vypadá dobře, tak snad je vše v pořádku, teď jen ohlídat, aby si něco neudělal před dovčou a nebo nedej bože na ní, manža už koukal, že nejbližší nemocnice je ve Strakonicích :grinning:

Megg: No to je ještě horší almužna než u nás ta mateřská, s tím se snad nedá ani vyjít. :astonished: Tak doufej, že od nového roku přidají co slibují.

Verb: U nás je příchod tatínka také vždycky akcí, jen co se otevřou dveře a rozsvítí v předsíni, tak je raketový start ke dveřím a výskání. Jak říkáš, je to nespravedlnost, i když já si říkám, že na mě se zase třeba zubí po probuzení, takže také nějakou tu odměnu mám a ještě jedna věc, pusinky zatím dostávám od Tomáška jen já, manžovi fousy se mu nelíbí. A jak já ty jeho slintavé pusinky miluju :grinning: :grinning: Musím se smát tvému popisu vitání občánků, je vidět, že se za dob našich mladých let nic nezměnilo :grinning: Tedy až na ten přívězek, to bude Will fešák. Tak koukám, že kojíš ve stejných intervalech jak já, už jsem si zvykla ani mi ty dvě koja nevadí, naštěstí se u nás už asi dovořil CML, takže se budí jen 2x dám prso a chrupká dál.

Katch: Tak s kolem jsem na tom stejně jako ty, až na malou projížďku asi před měsícem, jsem na něm asi 3 roky neseděla, takže kolo taky klidně přenechám manžovi. Včera jsme měli premiéru koupání ve velké vaně a moc se mu to tedy nelíbilo, ale možná že na vině byla i teplota vody, manža to nějak zapomněl zkontrolovat a byla pěkně studená :grinning: Ale dneska koupu sama, takže půjde hezky do malé vaničky, ať mi z ní nikam nezdrhá. V Hippu je sůl? NO to snad ne, já tedy jedu jen ty Hami skleničky, ale jak píše Verb, taky do toho dávají samá lákadla, pak se divíme, že jim to domáci tak nejede.

Dary: tedy festival s dítky to bude taky adrenalin :grinning:
25. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
ahoj,
teda vy mě děsíte s těma karambolama. To se mám na co těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už jsem úplně zapomněla, jak to bylo u Honzíka. Ale jak to tady popisujete, tak se mi to začíná vybavovat. Jóó, to byly držkopády :confounded: Co si tak pamatuju, tak nejhorší asi bylo, když se naučil lézt na postel, na gauč apod., tam si stoupl a začal tam houpat. Samozřejmě, že na tý matraci tu rovnováhu držel daleko hůř a já jen trnula, když žuchne na zem :rolling_eyes: Taky mu docela dlouho trvalo, než se naučil z té postele slézt, vždycky to bral hlavou napřed :stuck_out_tongue_closed_eyes: Brrr, to jsou teda vyhlídky :sweat_smile:

Verb - buď klidná, vůbec nejsi špatná matka :wink:Já myslím, že tohle zažívá každá z nás. Já si připadám, jako úplně neschopná matka :frowning2: Dost často mi ujíždijou nervy, jsem protivná, do toho doma bordel. Honzík celý den pořád jenom říká táta, táta, takže si kolikrát myslím, že se mnou nechce být, že jsem na něj škaredá a není se mnou žádná zábava, atd. atd. Pořád si stěžuju jak zlobí, vyloženě se těším na dobu až usnou a budu mít klid. Zkrátka jsem furt ve stresu a nějak si ty děti nedokážu užívat, jak bych měla :confounded: Teď to možná vypadá, že je nemám ráda - jasně že mám a mooooooc :slight_smile: , ale prostě člověk má jen jedny nervy. Uff, to jsem se nějak rozjela, tak holky sorry :grinning: ALe už je mi líp.
Jo a nedávno jsem tady na koníkovi našla odkaz, kde měly holky fotky a měly tam vyfocený svoje bydleníčko v reálu. Takže žádnej naklizenej byteček, ale bordel, zkrátka realita. Tak jsem z toho měla strašnou radost, že jsem třeba normální, že to tak je i jinde, že i ostatní nestíhají uklidit a tak. No jsem prdlouš :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: Radši budu končit, nějak se mi ten příspěvek zvrhl :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:30  • Odpověz
Ahojky,

tak návštěva už odešla a já jsem od zítřka zase sama - ach jo... :frowning2:

Já mám kdejaké psychózy asi taky - a hlavně si připadám někdy úplně neschopná si všechno nějak zorganizovat - a hlavně když si představím mámu která mala děti 3 a bez jednorázových plín a pod.
Mně když tu malej mrnčí celej den a pak se vzbudí v noci a s brekem a nepřestane asi tak hodinku tak jsem totálně podrážená a nevrlá a pak mám výčitky svědomí...

A k tomu mám pocit že mne píchne v levém boku a pak v pravém a začnu se pozorovat a jsem na tom ještě hůř..No a pak se zase vzchopím a jdu dál, ale taky mně někdy napadne jestli necvokatím... :rolling_eyes:

A ještě k tomu to počasí.. no k dobré náladě nepřidá... doufám že Vám nepokazí dovču...

Hm. když to tak po sobě čtu tak je to nějak depresivní- tak si říkám ... co tě nezabije to tě posilní - takže s nás budou silné osobnosti!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě dík za ten seznam.. bude se hodit když budu balit na náš letní pobyt v SR...

A opět otázka k ohrádce - jak velikou - rozměrově ji máte - já našla na webu - největší 150x150 ...

Jo a k tím "držhubkám" - pochopila jsem že to jsou sušenky - můžu poprosit značku která se vám osvědčila?

Tak zatím pa pa
25. čer 2009 ve 20:05  • Odpověz
kristo, dík za info, já to teda nevěděla :slight_smile:

Takže k dovče... U nás dneska celkem nádherně. Odpolko jsme vyrazili ven a bylo 25st.C. Teď sem u zpráv zažila šok, cože se to děje. Tak snad je na Šumavě klid. Manžel navrhuje vzít místo kol kajaky... Tak nevim. Povodňová aktivita je vyhlášená až do nedělní půlnoci. Nebylo by dobré tam zavolat?
A ještě mě napadlo, nemohla byste mi některá na sebe poslat tel.číslo... kdyby se něco dělo. Dík
25. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz
autor
Verb tak vítání občánku je koukám všude dost podobný, hroooozná událost :slight_smile: Já se divim že u toho stěhovacího chaosu na to máte vůbec ještě čas :astonished:
Jo a masáž nohou, to bych si teda taky nechala líbit :dizzy_face: tak ať se pořádně zrelaxuješ, jak tak koukam tak hrabe a docházej nervy každýmu, myslim že je to úplně normální, taky někdy vyteču a pak mě to štve :unamused: Já to říkám pořád, chce to toho fackovacího panáka :grinning:

Janco tak vy bouráte asi pořádně, já si zrovna říkala, co vy s těma dětma děláte a zrovna to vzal Pepíno rovnou na futra a tak má čelo rozdělený na půl, tu čáru má přímo uprostřed :sweat_smile: Pepa na mě zíral dost divně, když přišel, ale ať si ho zkusí uhlídat sám, to se fakt nedá :wink:
A holky našli jsme další zub, jednička nahoře :slight_smile: tak te´d jsou to dva zuby proti sobě, to už bude pěkně bolet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No jinak jste mě teda zklamali s tím kolem, to si se mnou ani na chvíli nevyjedete, odpočinuli bysme si od manželů hlavně dětí a jeli do nejbližší hospody :grinning:

Katchula tak ty jsi to teda schytala, že nespí ani na UM, já už bych asi opravdu padla, a vůbec neměj stresy z toho že bude řvát, aspoň si budou ostatní víc vážit toho že jim děti spí :slight_smile: Mě to teda vůbec nevadí, hlavně že nemusim vstávat :wink:
A koupání s taťkou jsme zavedli taky, je to pohodička :slight_smile:

Meggie vás drží stát dost zkrátka, to je šílený :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taková mateřská to snad ani nejde, ještě že to u nás nedávno zvedli.
25. čer 2009 ve 20:12  • Odpověz
Téda holky, co to je dneska za deprese. Myslím, že podobnými stavy procházíme každá. Ještě, že my máme taťku doma a mladej je dneska úžasně naloženej, tak relaxuju a mám klídek. Ale pokud nemá svůj den, což teď neměl 2 dny, tak sem byla taky nerví. Já ho nevydržím nechat dlouho řvát, takže ho věčně tahám, což taky není nic moc.

zanet - zrovna dneska jsem scháněla držhubky - jenže u nás je nemaj, tak budu muset do města. Snad se tam zítra dostanu. Podle mě jsou to křupky ze zdravý výživy co dávaj holky alespoň ty scháním já. Včera jsme byli v jednom krámě, kde je kupuje manželův kolega, tak sem koukla na složení a hned druhý bylo sůl, tak sem to tam zahodila a šla. Ono je některým lidem jedno co dávaj dětem. On ten megapytel stál 49kč. Ohrádku máme velkou, ale jak nevím. Je to myslím šestiúhelník - zdědila sem jí po synovcovi - podlážka je slepovaná, ale jinak dobrý. Chtěli jsme jí dát do kupy a znovu potáhnout a nějak na to není čas.

Už balíte nebo co? :grinning:
25. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.