• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
AHojky,
tak kyčle: my byli v Modřanech na poliklinice, bylo nás tam tak asi 8 a šlo to fakt rychle. Objednává se v rozmezí půl hodiny a to jsme určitě byli hotový dřív. Já dostala od doktorky kontakt na 3 ortopedie a mohla jsem si vybrat, ale všechno je to na Praze 4, takže pro tebe Verb. dost z ruky. Ale pokud bys chtěla, tak ti dám tel. čísla.

Dneska poradna, tak jsme za 10 dní přibrali zase hoodně, dokonce o fous víc než minule, asi 600g, tak Štěpán má teď 4730 g a 54 cm. Jinak jsme dostali kontakt na rehabilitaci na nějaký cvičení, protože nám přijde, že Štěpánek stáčí hlavu víc na levou stranu a navíc je pořád hrozně v pohybu, máchá nohama a rukama... tak to cvíčo by ho prý mělo výrazně zklidnit. No jsem teda na to zvědavá, to lítání po doktorech mě nebaví. Ale snad mu to pomůže.

Kojící polštář mám, ale pořád kojím vleže na boku, takže jsem ho použila asi dvakrát. Je děsně velkej a zabírá nám tu akorát místo, tak snad se s ním někdy pořádně naučim. Jinak Kačko mrkni třeba sem: http://www.kojeni.net/spolstarem.php

No a zvuky dělá Štěpánek taky strašlivý, jak u kojení, tak v postýlce když usíná nebo možná i ze spaní. Někdy dělá zvuky jako když štěká pes :grinning:

Jéé už se budí, tak já musim jít... ještě se ozvu.
19. pro 2008 ve 13:07  • Odpověz
Ahojky, tedy takové dlouhé příspěvky, to jsem si početla :grinning: :grinning: Koukám, že naše mimča mají i své lepší dny, u nás je to také stejné, některý den o něm ani nevím, jindy mě svý pláčem už občas večer dohání k zoufalství, ale u mě naštěstí převažují ty lepší dny, těch brečících jsme měli naštěstí jen pár. Uspáváme okolo osmé, občas se to povede na poprvé, občas se třeba 3x po půl hodině vzbudí a křičí, takže nastoupíme znovu a když už je to víc jak 3x, tak ho necháváme uřvat :frowning2: My jsme včerejší noc měli rekord ve spánku 7 hodin :stuck_out_tongue_closed_eyes: , já usla s ním při uspávání a probudila se v půl dvanácté s tím, že nemá cenu si znova hned jít lehnout, že se každou chvíli musí vzbudit na jídlo, tak jsem umyla nádobí, uklidila obývák, a nic, tak jsem si ještě oholila nohy a šla se vykoupat, stále nic, tak jsem to v jednu vzdala a šla spát a malej se probral až v půl třetí, no ale radši vám nebudu ani popisovat své tvrdé bolavé pravé prso, naštěstí ho celé vylemtal :grinning:

Verb.: Tedy tvého manžela bych chtěla mít doma, ten můj max. zvedne hlavu a řekne, jéé vy kojíte a otočí se a spí dál a přebalování v noci? No neblázněte, dneska jsem ho nohou budila, aby mi přinesl odkrkávací plínku, kterou jsem zapomněla v obýváku, šel ale moc se na to netvářil. Na jídlo Toma nebudím, jen si říkám, že je dlouhý interval mezi tím kojením, že občas chce jídlo po 2 hodinách a pak se 6 hodin nehlásí. No, ale je možné, že po těch 2 hodinách ho trápí něco jiného a já si myslím, že je to hlad :grinning: Nevím, jak je to u vás, ale u nás se Tomík nejlépe na kadění uvolní právě při kojení, na přebalováku se mi pokadil zatím jen 2x. Na kyčle chodíme na Černý most http://www.ortopedie-fyzioterapie.cz/o-spolecnosti/profil-spolecnosti.html, je to na objednání, šli jsme odpo a byli jsme za 15 min. hotový.
Zvuky tedy Tomáš při kojení moc nedělá, jen to v něm žbluňká, občas si u toho mlaská a funí, a občas se chudák zakucká, to se jen děsím, aby se nadechl a preventivně ho plácám po zádech. My máme spíš stále problém s tím blinkáním, nic na to nepomáhá, i když je odkrknutý, tak si vždycky ublinkává, občas dost, včera to předvedl u našich a mamča docela zírala. Mě spíš překvapuje to, že blindí i po 2-3 hodinách po tom kojení, když jsem se ptala pediatra, tak mi řekl, že se to upraví, že když prospívá, tak s tím nic dělat zatím nebudeme.

kacka: tak alkohol mi tedy vůbec nechybí, nepiju ani normálně, ale taková kofola jééé, tu bych si dala, ale zatím odolávám, aby z toho chudák Tomík neměl prdy. No a tuhle jsem něco snědla a udělalo se mu na obličeji asi 6 červených pupenů, takže je vidět, že na něco reaguje - pátrala jsem co jsem jedla jiného a buď to bylo více čokolády nebo jsem sezobla pár ořechů. S pečením jsem na tom podobně, jen já nepodávám dudlík,ale objevuju se u postýlky a hladím a povídám. :grinning: S polštářem ti neporadím, kojím na normální polštáři v noci si pod malého jen naducám peřinu, kojící polštář nemám.

katchula: Tak na boku jsem se to ještě nenaučila, stále to umím jen v sedě. Tomík má taky jednu stranu o trochu radši, ale teď bych řekla, že to střídá, takže to zatím neřeším. Jen mám stále pocit, že mu ty očíčka lítají a nic moc nesleduje, spíš mi přijde, že kouká do blba a když s ním zkouším to fixování, tak vydrží tak 30 vteřin a pak na mě kašle.

Já byla včera na té kontrole u gynekologa, jela jsem z malým sama MHD, měla jsem lehké stresy, je to přeci jen 1,5 hodiny jízdy, ale malej usnul už na schodech u nás a probudil se až u mých rodičů v předsíni, takže vůbec netuší, že jsme jeli autobusy a metrem, vůbec ho ten hluk nevzbudil :grinning: U gynekologa v rámci možností, říkal, že hojení vypadá dobře, děloha je zavinutá, ale nelíbilo se mu, že ještě stále špiním, prý to mělo už přestat, říkal, že mi to lehce pročistí a pokud by to do měsíce nepřestalo, tak se mám objevit. Nechce mi dávat žádné léky (ani antikoncepci), když kojím. S tou antikoncepcí pro kojící je prý stejně většinou problém, dochází ke špinění a když ho mám i bez toho, tak by se nepoznalo, z čeho to je. Takže pokud bych přestala kojit dřív než za půl roku, tak se mám objevit pro normální antikoncepci, jinak prd. Jo a výsledky stěrů mám v pořádku, dneska jsem si volala.
19. pro 2008 ve 13:15  • Odpověz
Janco tak to jsi odvážná, že jsi se sama pustila s kočárem takovou dálku MHD. To já pořád odkládám cestu do práce, ale v lednu už tam musím. A jak to šlo na eskalátorech?? No a s tím špiněním, já jsem na pár dní skoro úplně přestala a dneska se objevilo zase :unamused: A jsem naštvaná, že na gyndu jdu až toho 14. ledna, protože se teď budu bát pouštět do nějakých větších akcí (= sex :grinning: ) No uvidíme jestli vydržíme... Antikoncepci brát určitě žádnou nechci, aspoň teď když kojim a pak se uvidí. Hlavně, že výsledky stěrů máš v pořádku.
No a ty pupínky by mohly být jak po čokoládě tak po ořechách, alergen je obojí. I když někde jsem zase četla, že vlašský ořechy by vadit neměly, ale přitom je známý, že ořechy jsou alergen. Čert aby se v tom vyznal. Já už zkoušela mandarinku a pomeranč a naštěstí žádná reakce :slight_smile:
19. pro 2008 ve 20:25  • Odpověz
Katchula: Eskalátor jsem potkala jen jeden (na Kačerově) a najela jsem bez problémů, takže žádné strachy, zvládneš to taky, jedeš a zapřeš to za ten schod a pak už jen držíš. Jen pozor na dostatečný odstup směrem dozadu, já si musela o jeden schod popolézt, ale naštěstí jsem byla chytrá a počkala si, až všichni lidi z metra už vyjedou a měla jsem pak eskalátor volný a na nikoho jsem nešlápla :grinning: Jinak v Letňanech je super přístup výtahy, takže tam to byla paráda. Já si také netroufla jet přes Muzeum, tam jsem se toho přestupu bála, tak jsem zvolila lepší cestu přes Letňany. Co mě tedy překvapilo, tak to, že všichni chlapy jen co vidí kočár, tak dělají, že mají něco na práci a pomoc od nich žádná, do autobusů mi pomáhaly samé mladší ženské.
S tím špiněním, já už to mám asi skoro 3 týdny jen malounko, pár kapek, ale pořád, teď bych řekla, že se to po to vyčištění ještě o fous zmírnilo, ale stále to přetrvává. No, sex, to ti pošlu do IP. Jinak jsem chtěla spíš práškovou antikoncepci, kondom nám nikdy moc nevyhovoval, ale co nám zbývá.
Jo a asi to byla ta čokoláda, včera jsem zkoušela zase uzobávat ořechy a nic, té čokolády jsem snědla hodně (no, nemohla jsem se prostě udržet, takže ve mě zmizela půlka bonboniéry mořských plodů), takže si na to dávám větší pozor (no, skoro vždycky - včera ve mě zmizelo celé balení lentilek, ale fleky naštěstí žádné) :grinning: :grinning: Mandarinka nám taky nic nedělá, pomeranč jsem zatím nezkoušela, ale máme jich v lednici horu, tak to asi také prubnu.
20. pro 2008 v 10:05  • Odpověz
autor
Ty jo holky to jste docela odvážný, já nezkusila ještě ani mandarinku ani pomeranč, radši se tomu vyhýbam. Čokoládu jim, ale spíš příležitostně, já teď ujíždím na jogurtech, v těhu jsem je nemohla ani vidět, tak to dohánim. Mě spíš vadí, že musim pít obyč vodu a nemůžu bublinky, hroooozně bych si dala kofolu nebo tonic :sweat_smile:

A MHD bych teda jet nechtěla. Stačí mi manévry tady v sámošce, kde se sotva projde. Ale tady u nás je to v pohodě, nedávno mě pustila jedna starší paní na poště, já ji vůbec neznám, ale ona mi říká: "Jen běžte, já vim, že Vám tam Pepíček určitě brečí." :dizzy_face: To je síla, já bych nepoznala že je od nás z vensnice a ona ví i jméno :slight_smile: Je to tu hustý :dizzy_face:

A s tim sexem to by mě teda taky zajímalo, netušim jak to přežiju :astonished: Né že by se mi nechtělo, ale myslim že to bude něco jako první sex :sweat_smile: A mám takové neblahé tušení, že během vánoc bude poptávka, jen nevim, jestli vlastně můžu, když jsem ještě nebyla na tý prohlídce na gyndě. Schválně vám pak napíšu jak to probíhalo, ale asi taky do IP :wink:

Tak zatim ahoj, snad se sem ještě dostanu, abych napsala přání hezkých Vánoc :slight_smile:
20. pro 2008 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak si užíváte poslední předvánoční dny? My o víkendu uklízeli, teď je taťka na nákupech, už přinese i kapra :slight_smile: Všude jsou prej mraky lidí, no klasika, jsem ráda, že už nikam nemusim.
Štěpán měl včera zase nějaký šílený bolesti bříška, nemohli jsme ho utišit. Tak jsem pátrala po čem by to mohlo být a možná po vánočce, kterou jsem měla odpoledne. Myslíte, že může vánočka nadýmat? Tak jsem se rozhodla, že si asi teda letos odpustim br. salát, fňuk :cry: Ale je tam hrášek a celer a mám obavy, aby prcek zase potom netrpěl. Tak si asi udělám pro sebe nějakou spešl verzi salátu.

Kačko tam to je hezký s tou paní na poště, to by se Ti fakt v Praze stát nemohlo :grinning: No a u mě už teda poptávka po sexu byla, ale zatim jsem se neodvážila :unamused: Šestinedělí mi končí ale už zítra.

Janco při kojení se může i nějaká antikoncepce ve formě pilulek, například Cerazette (nevim jestli jsem ten název napsala správně). To se divim, že Ti to doktor nenabídl.

Jo a taky bych se napila něčeho s bublinkama, mě by stačila obyčejná grepová mattonka nebo tak něco. Voda mě už fakt vůbec nechutná a po čaji chodim pořád na záchod... Takže toho vlastně za den moc nevypiju, jak nemám chuť.
Zatim se mějte krásně, ještě sem do štědrýho dne nakouknu. PA :slight_smile:
22. pro 2008 ve 13:44  • Odpověz
Zdravím předvánočně,

chvilku mi trvalo, než se uklidním. V sobotu jsem napsala dlouhý příspěvek a manža mě s malým vyrušili, já to nezkopírovala a samozřejmě se to zase smazalo :angry: :angry: :angry: Už jsem nemohla to znovu napsat, protože Wilda očekával mojí společnost :confounded: Musím napsat těm výrobcům stránek, protože už mi to leze na nervy...

Kacko já taky jím, na co mám chuť. Pomeranče, čokoládu, prostě vše. Kdyby byla nějaká reakce, tak bych to pak nejedla. Ale když to zvládl, když byl v břiše, proč by to měl teď být problém. Dávám si pozor akorát na hodně česneku a cibule a ostré věci. I když už jsem dělala i bramboráky, ale dala jsem do nich míň česneku. Když tuším problém, tak radši dám na noc kapky. A měla jsem včera i kolu - teda jen dvě deci, ale už jsem to nemohla vydržet :grinning:
Katch vánočka nenadýmá. I když chleba se prý nemá jíst, tak je možný, že ve vánočce je taky ten kvásek, nebo co...
A salát si neodpustim. Ale já ten s hráškem a mrkví apod. nejim. Já mám ve svym salátu jen brambory, okurky, sýr, vajíčko, salámek, a to je vše. A mám ho ráda kyselý, což tento rok oželim a udělám ho míň kyselý a taky ho nebudu dělat celej lavor, ale jen malej kastrůlek :grinning:

Sex - to je opravdu aktuální téma dne. Mně končí 6nedělí až v polovině ledna, takže mám čas, ale manža už naznačuje, že by rád. Přece jenom jsme tomu v těhotenství moc nedali. Když to tak počítám, tak jsou to tak 2 měsíce absence :sweat_smile: Taky bych ráda na to hupsla :grinning: , ale pořád špinim a bojim se. Kacko bude to tak jak říkáš - jako první sex. A někde jsem četla, že během 6nedělí je čípek nějaký otevřený a mohla by se zanést infekce, takže jedině s kondomem. A toho se bojim ještě víc.
A ohledně antikoncepce - já chci nitroděložní tělísko. Prášky brát nechci a kondom mě nebaví. Je to jediné bezpečné možné řešení :slight_smile:

Kacko to je od tý paní hezký. Ale na druhou stranu - to je důvod, proč nechci bydlet na malým městě. Mě děsí, že by mě všichni znali a vše o mně věděli :sweat_smile:

Díky za info kyčle. Nakonec jsem se dovolala na Prosek a jdeme tam po novým roce. Bohužel neobjednávaj, tak tam prosedíme asi nějakou chvilku, ale budu ráda, že to budeme mít za sebou. Snad je malej v pořádku. Balit ho do plín se mi moc nechce :unamused:

Janco my taky blinkáme. A docela dost. Během kojení, hned po kojení i několik hodin po. Taky nevim, co s tím. A doktorky jsem se zapomněla zeptat. Ale asi tam nemají ještě něco vyvinutý, tak se jim to vrací. Ale je divný, že některý den blinká víc a někdy skoro vůbec.
A chtěla jsem se vás zeptat - jak poznáte, že si odříhli? A v jaký poloze je necháváte odříhávat? Protože jak Will různě chrochtá a žbluňká to v něm, tak já to nepoznám. A proto ho nedáváme odříhávat. Občas se ve mně vzedme zodpovědnost a chodim s nim po bytě na tygříka, ale v tý změti zvuků stejně nevim, jestli si odříhl. A poloha na tygříka je jediná, která mi jde. Hodit si ho na rameno mi nejde a to držení ho pod pažemi a mít ho zádama opřenýho o svůj hrudník a břicho taky ne a Wilda to ani nemá rád a brečí u toho :confounded:

Kojící polštář taky nemám. Kojim buď v leže nebo v sedě. V leže si malýho přitisknu na prso a v sedě mám jeho hlavu na ruce v lokti. Polštářem si ho nepodpírám, protože mi vždycky překáží.

Kakání na cíl už má Will v malíčku. Dokonce nám ohodil stěnu 3 metry vzdálenou od přebalováku. To, že to komplet schytal několikrát Míra, nemusim ani zmiňovat :grinning: Já mám štěstí, že vždycky stačím uhnout :grinning:

A zavádíte dětem nějaký režim? Já jsem nad tím začala přemýšlet. William si večer usíná, kdy se mu zachce. Předevčírem až ve 23h a včera ve 22h. Večeřeli jsme na přeskáčku a museli si s ním hrát. Už jsem nevěděla, co s ním. Bolela mě záda od toho nošení :confounded: Pak teda spal ty svý tradiční 5,5 hodiny, ale byla bych radši, kdyby usnul dřív a my měli klidný večer. Ale pokusy dát ho do postýlky, že usne, nezafungovaly. Řval a chtěl se kamarádit :confounded: A nechat ho řvát - na to nemám nervy :frowning2:

Já už budu končit, nebo zaberu celou stránku :grinning:
Pokud už se sem nestihnu podívat, tak přeju krásný štědrý den :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. pro 2008 v 17:31  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás předvánoční přípravy vrcholí dnes zdobením stromku a děláním salátu. O víkendu jsme zvládli uklidit, donakoupit a zablit dárky, já dodělala cukroví. Kapra naštěstí zabíjet nemusíme, dostanem 2 porce od mamky a pak budou vepřové řízky, já bych ho zabít určo nedokázala a ani vyvrhnout, určo by mi praskla ta žluč, takže volím pohodlnější cestu. Manža odpo vyráží za rodinama s dárkama, takže tu s Tomem budeme sami. Včera jsme byli na odběru krve na krevní obraz kvůli té žloutence (děti po ní prý často bývají chudokrevné), výsledky budou dnes. Při odběru jsme si oba vytrpěli, brali mu krev z patičky, vůbec mu to neteklo, takže na ní nakonec chudák má 4 ďobance. A toho pláče, děs, brali mu to asi čtvrt hodiny než získali požadované množství. Včera Tomáš skoro celý den nespal, takže to bylo lehce náročné, naštěstí na chvíli zabral kolotoč nad postýlkou, co jsem dostala půjčený od kamarádky, ten ho zabavil a taky když mamča tancovala kolem postýlky, ale vydržte to víc jak čtvrt hodiny :grinning: :grinning:

Kacka: tak to já zase vůbec nemám chuť na jogurty, nemohla jsem je v těhu a teď na ně tedy také nemám chuť. Já si to zase kompenzuju sladkým, to mi v těhu tak chybělo, že teď to jím na kila :slight_smile: Ale na váze žádný odraz, včera už jsem propadla depresi, další kilo dole, takže rozdíl z před těhu už 3,5 kila, jestli to takhle bude pokračovat, tak za chvíli nebudu mít ani 50 kilo. A to si i manžel všiml, že jím jak protržená i mi řekl, že se mu líbí, jak jsem teď prožraná, ale výsledek žádný.
Katchula: Vánočka by nadýmat mohla, pokud je úplně čerstvá - je v ní ten kvásek z droždí. Salát já tedy také neoželím, ale dávám do něj vlastně skoro to samé jak Verb, takže žádné nadýmavé věci. Jinak s tím pitím jsem na to podobně, ta voda bez bublin už mi tedy nešmakuje, tak si to zpetřuju občas ředěným džusem - třešňový a jablečný a na něj žádná reakce, tak to také kdyžtak zkus, je to hned jiné popití :grinning: :grinning: S antikoncepcí - mě to doktor vysvětlit tak, že u téhle jednosložkové antikoncepce stejně většinou během cyklu dochází ke špinění, takže bychom nepoznali, jestli stále ještě krvácím nebo špiním a hlavně, že si na ní ženský stejně většinou stěžujou, takže mi jí nedoporučuje.

Verb: My se včera při jednom přebalování zvládli 2x poblinkat, 2x počůrat a šli jsme na něj protože se mi prokadil durch (manža mu dal špatně plínku), takže jsem měla krásné mimčo s ohozenými celými zády :slight_smile: Ale takový dostřel jako Will snad Tom ani nemá. Odříháváme na rameni, je to jediná poloha, kde si odříhne, musíš si ho hodit výš, min. hlavu na tvém rameni (ideálně je prý když přes tebe visí jak pytel brambor, ale to neumíme) a Tom si tak řihne skoro ihned, pokud ne, tak si většinou už neříhne, a jsou to fakt krkáče, takže to poznám, ale my zase moc nechrochtáme, jen občas u kojení. Ale na to blindění nám to stejně nepomáhá, jediné co jsem vypozorovala, je, že blindí mnohem víc, když je potom jídle aktivní - čutá nohama, mává rukama, v noci mi skroro neblinká, to je takový gumový, že i na přebalováku jen klidně leží. Pokud by nepřibíral což u Willa asi nehrozí, tak nám doktor doporučoval koupit Nutriton (prý to zahušťuje obsah žaludku a pak to tak nelítá). Říkal, že to blinkání může být nějakou nedovyvinutou záklopkou, ale to by prý Tomík blinkal jako obloukem na vzdálenost třeba půl až jeden metr, ale to my nemáme, on si prostě ublinkává do dalšího kojení, je to prý tím, že se přežere. Na tělísko jsem se ani neptala, protože nevím, jestli v sobě chci něco takového mít a hlavně jde to zavést takhle brzo po porodu? Režim tedy zavedný jakžtakž máme, večer ukládáme mezi půl osmou a půl devátou, jeden den po koupání a nakojení, druhý den jen po nakojení (koupeme 1x za 2 dny). Takže pak máme večer pro sebe, tedy spíš tak 1-2 hodiny, než odpadneme :slight_smile: Dát ho jen do postýlky také nepomáhá, manža musí uspávat, většinou chvíli houpe na ruce, pak dá do postýlky a mluví a zpívá, dokud nezabere - celé tak max. půl hodiny. Ráno se také budí pravidelně mezi 6.30-7.30 a pak po kojení občas ještě na hodinu usne. Pak dopo spí jen pokud jedeme na procházku, jinak čučí tak do půl dvanácté a pak spí tak 1-2 hodiny a pak jedeme většinou ven na odpolední projížďku a tu také prospí. I když si teď říkám, že nevím, co budeme dělat, až koncem týdne udeří ty mrazy, to bude asi po projížďkách nebo jen na chvilku.

Nevím, jestli se zítra dostanu na net, pak máme objíždění návštěv a návštěvy u nás, takže i já vám přeji krásné prožití svátků, hodně zdraví a štěstí vám i prckům a pod stromečkem nalezení dárků, které potěší.
23. pro 2008 v 08:32  • Odpověz
čauky,
mě dneska hoodně zaměstnává štěpán, takže se moc nerozepíšu. Snad vydrží aspoň chvilku v klidu beze mě.

Tak režim teda nemáme absolutně žádný :unamused: A obdivuju jestli zvládáte nějaký dodržovat, u nás to tedy podle mého nepude dokud budou štěpánka zlobit ty prdíky, protože to prostě nejde ovlivnit. A když ho bolí bříško, tak zkrátka nespí a řve a je to skoro každý den. Takže se asi o nějaký režim začneme pokoušet tak ve 3 měsících.

Janca: tak o té HA jsem to nevěděla, tak dobře, že ti to doktor řekl, že jí nedoporučuje. Já zatim nebudu brát nic no, budeme si zkrátka dávat pozor. Znám holky co to takhle praktikujou celý život a úspěšně :slight_smile: No a s tím ředěným džusem díky za inspiraci, to si určo dám. Já si teď dělám občas šťávu.

Verb. odříhnout dáváme tak jak píše Janca - přes rameno. Štěpán taky chrochtá a dělá jiný zvuky, ale krknutí teda opravdu bezpečně poznám, je to docela síla co takhle malej drobek dokáže ze sebe vyloudit :grinning: :grinning: ALe teda ne vždycky si odkrkne. No a bud ráda, že vám Will spí 5,5 hodiny vkuse, to je paráda! To se nám podařilo jen jednou, dnešní noc se štěpánek budil úplně pravidelně po 3 hodinách, takže nic moc.

Holky taky nevim jestli sem ještě nakouknu, takže Vám chci popřát ty nejkrásnější Vánoce. Ten nejhezčí dáreček ale už máme všechny u sebe, ne :dizzy_face: :dizzy_face: Tak si ten štědrý den a svátky pěkně užijte - poprvé jako kompletní rodinka :slight_smile:
23. pro 2008 ve 12:24  • Odpověz
Zdravím po vánocích :slight_smile:

jen krátce jsem nakoukla a dodala nové fotky.

Wilda nám dal ten nejúžasnější vánoční dárek - na štědrý den usnul ve 22,20h a vbudil se až v 7h ráno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A tuhle noc nám usnul ve 21h a vzbudil se až v 5h ráno, a pak spal až do 8h. Ale my si mysleli, že už se to nebude opakovat, tak jsme šli spát až ve 23 :unamused: Ale i tak je to paráda se po dlouhé době vyspat :dizzy_face:
Jo a řekl dědovi ahoj :grinning: Ale spíš to bylo takové brouknutí, které znělo jako ahoj :grinning:

Jinak štědrovečerní večeře se odehrávala konejšením Willíka - u jídla jsem se s mamkou střídala :grinning:

Doufám, že jste měly krásné svátky a těšíte se na silvestra :sunglasses:
26. pro 2008 ve 14:56  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že si všichni ještě užívají povánoční pohody a na Koníka není čas. Je fakt, že s těmi návštěvami je to náročnější. Tak my si Štědrý večer užili v pohodě, Tomáš vytuhnul po procházce tak, že jsme s manžou stihli obalit ryby, řízky, usmažit a dokonce i sníst v klidu štědrovečerní večeři a pak jen čekali, než se to naše zlatíčko probudí, nají, převleče do svátečního a půjde na rozbalování dárků s námi :slight_smile: Dali jsme ho do lehátka a vydržel asi 20 min jen pozorovat, co se kolem něj děje, pak jsme se střídali u rozbalování dárků a houpání Toma, takže myslím, že se nám to krásně povedlo, stihli jsme to i kamerovat, tak bude mít na své první vánoce i dokumentární vzpomínky. Pak nastal šrumec s návštěvami ve čtvrtek jsme vyráželi k prababičce a pak k mojim rodičům, v pátek k manželovým rodičům a dneska k tetě, zítra pro změnu přijedou naši a praděda k nám :grinning: a máme i další návštěvy po celý týden, takže si konverzace a jídla ještě pořádně užijeme :grinning: :grinning: I když mám pocit, že většině se stačí vytěšovat nad Tomem a nás k tomu ani nepotřebují :grinning: :grinning:

Jinak noční spaní má Tom v pohodě, první zátah tak 5-6 hodin, pak 4 a pak 3. Takže prospí průměrně 12 hodin, ale pak přes den teď skoro vůbec nespí, jen na odpolední procházce a po ní. Ale spát 8 hodin v kuse to tedy ještě opravdu nevydržel. Takže Verb, to je Will rekordman :slight_smile: Silvestra tedy moc neplánujeme, budeme doma, takže nějaký film to jistí, na ty tradiční bláboly se asi nebude dát koukat, takže doufám, že kápneme na nějaký hezký film, zatím mám pocit, že z těch nových filmů, jak v televizi tak na DVD mě poslední dobou opravdu nic nenadchlo. Nemáte nějaký tip?

Potřebovala bych se vás zeptat, jaké používáte plenky a jejich velikost? My zatím máme Tesco plínky č. 2, ale poslední dobou se nám stává, že když se Tomík řádně pokadí, tak nám to jde z plínky vrchem :unamused: koupili jsme tedy Tesco č. 3, ale ty jsou mu ještě moc velké, má to hrozně volné u nožiček, takže to by pročůral i prokakal podél nožiček. Tak bychom potřebovali poradit jiný typ a odpovídající velikost.
28. pro 2008 v 11:50  • Odpověz
Ahojky,
no konečně někdo aktivní :wink:

Will konečně dneska usnul - doufám, že vydrží aspoň 2 hodiny. Celý den vůbec nespal :unamused:

Tu krásně dlouho noc jsme zažili ještě jednou, takže 3x spal přes 8 hodin v kuse. Bohužel tahle noc už byla horší :confounded: Spal po cca 3 hodinách a celý den je vzhůru. Kde bere tu energii netuším :fearful: A začal nám víc jíst. Dřív mu stačilo jedno prso 10 minut, maximálně 15. Teď vyžaduje i druhý. Snad to prsa zvládnou a mlíko se přizpůsobí.

Koupila jsem si odsávačku Avent, pro jistotu. A to odsávání není moc příjemný. Anebo se to musím líp naučit. Ale odsát 10 ml je fuška :grinning: Chtěla bych odsát do zásoby aspoň ty 3 flaštičky, které mám, ale bojím se odsát si prsa, aby malej najednou neměl hlad a prsa by byla prázdná.

My žádný návštěvy nemáme. Naši byli jako obvykle na štědrý den s náma a švagrová s rodinou dorazí zítra. Silvestr asi prospíme. A připijeme si ráno :grinning:

Jani my používáme Happy newborn č.1 a teď jsme koupili v DM pleny Babylove - ty jsou až do 6 kg. Ty Happy nám už několikrát prokakal horem, ty druhý máme teprve od včera, ale zdají se být dobrý a jsou fakt levný - jen 129,- za myslim 42 plen.

Jo a málem bych zapomněla. V DM drogerii mají slevovou knížku pro maminky s novorozenci. Stačí se zaregistrovat a dostanete ji. Ale je to jen do konce roku!!!

To není možný, už je zase vzhůru. Spal jen 0,5 hodiny :angry:
28. pro 2008 v 18:18  • Odpověz
ta registrace je do konce roku, slevová knížka je do 06/09!!!
28. pro 2008 v 18:49  • Odpověz
Verb.: Díky za tip, slevovou knížečku už mám doma ze své aktivní těhotenské nálady, takže vyrazím do DMka a zkusím koupit tuhle velikost. Je fakt, že do 6 killo by nám to ještě nějakou dobu mohlo být (podle mě ještě nemáme ani 5 - včera jsme ho zkoušeli vážit s manžou, rozdíl samotný manžel a manžel s Tomem je přesně 5 kilo, ale to je Tom oblečený), já tedy ještě včera koupila v Tescu ještě jedno balení těch č. 2, a budu doufat, že s Tomík udrží svůj rituál kadění z posledních dní :slight_smile: a podle toho budu dávat plenky. :grinning: :grinning: S těmi z Tesca jsem jinak taky moc spokojená, v akci jich 80 ks stojí 209,- Kč a žádné reakce ani opruzeniny na ně tom nemá, jsou i příjemné do ruky, žádné igelity. Ale pozor jsou to ty fialové, ty do modra jsou prý hrozné.
Tak to Tomáš zatím stále vyžaduje jen jedno prso a trvá nám to ve dne 20 minut, ale občas se pěkně přežene a vyblindí kus ještě u prsu, a v noci to je asi unavenej na tahání, tak to vydrží tak max. 15. Odsávačku teda nemám ani kelímky na skladování mléka, ručně to odsát neumím, jen trošku pro úlevu, takže až skončíme s kojením, tak žádné zásoby nebudou. Teď by se mi to ani nevešlo do mrazáku :slight_smile:
Se spaním to teď máme podobné, přes den skoro vůbec nespí, jen na procházce, ale to si min. 2x očíhne, co se venku děje, pak občas vydrží spát po procházce, když je při návratu v té tvrdší fázi spánku, ale včera nezaspal skoro vůbec, venku jsme byli asi 3/4 hodiny a pak číhal i když jsme byli na nákupech a jen občas zavřel očíčka a odpočíval. Ale v noci spí krásně, okolo 12 hodin.
Přes den už vyžaduje pozornost, žádné, že si budu jen ležet v postýlce a koukat, to vydrží tak 15 minut, kdy zírá na točící se kolotoč, ale děkuji i za tu chvíli volna pro mě :slight_smile: Jinak už se na náš řehoní, ale máme problém s tím zdviháním hlavičky, to vůbec nechce dělat. Jediné, co lehce zabírá, že když leží na břiše,tak mu dám hlavu na jeho méně oblíbenou stranu a on si jí přehazuje na tu oblíbenou, ale na trénování pasení koníčků mi tedy pěkně kašle.
A co tip na nějaký super filmík, ten nemáš? :slight_smile:
29. pro 2008 v 08:07  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:
tak je po Vánocích a máme za sebou taky návštěvy a tak se Pepča první den co jsme sami rozhod, že mě potrápí a řve už od rána. tuhle zprávu se pokoušim psát už potřetí, ale prostě mě nenechá :unamused:
už se zase kroutí a nabírá ...

vánoce u nás proběhli taky v pohodě, vlastně celý ty svátky byl hodnej, až včera a dneska. Dlouho se nepodělá a pak řve a řve dokud to nevytlačí, s Pepou jsme mu včera dělali tu rourku a to byla střela dva metry :sweat_smile:
dneska se konečně znečistil v oblasti plenek (takhle to píšou v jedný knížce :grinning: ), ale řve pořád, asi tam je ještě něco :astonished:

No a roste jak blázen, už jsou mu malý ty první oblečky, museli jsme je natahovat, protože teprve včera nám mamča přivezla ty větší. teď má z tesca 0-3 měsíce a je mu to tak akorát, snad mu to aspoň chvíli vydrží. Zítra jdeme k doktorce, tušim, že pokoříme 5 kilo :slight_smile: Jinak jeale všechno v pořádku, už se těma baculatejma nožkama nestresuju, aspoň bude silnej a velkej a však on to pak vyběhá :dizzy_face:

holky mějte se moc hezky, já doufam že ještě najdu čas a pokecáme :slight_smile:

právě se mi to taky smazalo, ale já si to pro jistotu zkopírovala, sem šikula :slight_smile:
29. pro 2008 v 11:06  • Odpověz
autor
právě mi volala paní z Podolí, že jsme ještě nenahlásili syna na pojišťovně, to se musí ? a co k tomu potřebuju, nevíte náhodou? já na ty úřady teda vůbec nejsem :unamused:
a co ještě musím zařídit, kromě porodnýho teda, to vim :slight_smile: díky
29. pro 2008 v 11:10  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

my měli taky super Vánoce, Štěpula byl zlatej, hlavně na návštěvách, ale i doma na Štědrý den :wink: A kolik dostal dárečků! Včera se přítel pochlapil a vyrobil mi za pomoci mýho táty nájezd na schody do domu. Tak hurá už nebudu muset vláčet kočárek v ruce :slight_smile: Ale dneska je venku takovej mráz, že asi nikam nepůjdeme, včera jsme byli na prochajdě hodinu a přišla jsem total promrzlá a to jsem měla i čepici :grinning:

Janca: plenky máme tesco fialový 3 a spokojenost maximální. Současně s nima máme ještě pempers 2 a s těma spokojený nejsme, jsou takový tenký a navíc je z nich cítit nějaká umělotina, stačí když se malej počurá a strašně to smrdí, jakoby nějakou chemií :unamused: Takže já jsem pro tesco pleny, jsou levný a nám vyhovují. A vlhčený ubrousky používáme od Babylove z DMka jsou sensitive - bez parfemace a taky levný.

Kačko: to se divim, že po tobě už dávno nechtěli tu průkazku pojištěnce, po nás jí chtěli na kyčlích. Zkus si na tvojí pojišťovnu zavolat a zjistit jak se to zařizuje. Já jsem u Vojenský a stačilo vytisknout formulář z netu a poslat jim to. Asi tak do týdne nám poštou přišla ta kartička, takže jsme ani nikam nemuseli :slight_smile:
29. pro 2008 v 11:33  • Odpověz
Kacka: :grinning: :grinning: Ty jsi v Podolí nedostala informační lísteček co máš po porodu zařídit? :grinning: :grinning: U VZP na přihlášení stačí rodný list dítěte a doklad mamky - OP, po manželovi chtěli ještě i jeho OP, aby asi nepřihlašoval nějakou černou duši :grinning: :grinning: Jinak jsme už nic s Tomem kromě porodného (které ještě nemám zařízené) neřešili. Kopie rodného listu by se měla dát i do zaměstnání nebo Státní správu soc. zabezpečení. Jo vlastně, přihlásit ho do evidence u bytového družstva - takové ty poplatky za odvoz popelnic atd., ale nevím, jestli se tohle řeší, když máte vlastní baráček :wink: :grinning: :grinning: Jinak my už 56 opustili dávno, teď nám je občas malá i některá 62, on je Tom nějaký dlouhý, takže občas už má bodíčka 68 a v Tescu kupujeme už 3-6 měsíců, teď mají slevy, takže jsem pořídila polodupajdy a bodíčko v kompletu za 133,- Kč, no nekupte to :grinning: :grinning: U CaA nám zatím stačí 62, ta je mu teď naprosto akorát.

Katchula: No, vy jste cvalíci, nám jsou totiž ty Tesco č. 3 moc velké :grinning: :grinning: Pročůral by nám je podél nožiček i přes bříško nám jdou lepíky přes sebe. A č. 2 nám začínají být těsné na kadění. No, asi půjdu do těch Dm, také používáme DM utěráčky sensitive, super a levné, přesně jak píšeš. Ono to Dm je opravdu pro ty děti asi nejlepší, mají výběr i té sensitivní řady, my z toho používáme i olej do koupele a šampon na vlasy. Nevím jak vaším klukům, ale Tomovi se už druhý den vlasy hodně mastí, asi to má po nás. My tedy včera na procházku vyrazili ale jen na půl hodiny a vymrzlá jsem tedy byla pěkně, joo, možnost dát si svařáček, ten bych po takovém vymrznutí uvítala, takhle mi musel stačit jen teplý čaj. Nájezd ti tedy závidím, já furt tahám tašku a pak kočár, k nájezdu asi manžela nedonutím. My dneska jedeme na preventivní kontrolu ledvin a pak se asi budeme stavovat u mě v práci, kolegyně už se Toma nemůžou dočkat a prý jim musím nabourat pracovní morálku.

JO a ještě jsem se chtěla zeptat, spí vám teď kluci ve dne? Tomáš totiž poslední dobou ve dne skoro vůbec nespí, jen na procházce ale i to občas kouká, jinak usne tak max. na 20 min. tak 2x za den a to jednou ho člověk většinou musí uhoupat na ruce a pak nepoložit do postýlky, to je pak hned zase vzhůru. A ještě jedna věc, zvedají vám kluci hlavičku na bříšku? Tom si jí jen rychlostí blesku obrací z neoblíbené strany na oblíbenou, ale hlavu nahoru prakticky nezvedá :unamused: Tak nevím, co dělám špatně, zatím to trénujeme tak 2x denně na 5 min. pak se mu to přestane líbit a začne řvát.
30. pro 2008 v 09:06  • Odpověz
autor
Holky když já jsem na tohle vyřizování úplně levá :wink: Ale už jsem vyžebrala na sousedce telefon na paní, který stačí poslat kopii rodnýho listu a je to, tak snad s tím nebude problém, my byli na kyčlích ještě když jsme neměli ani rodný list, tak mě nikdo neupozorni.

No a držte se!!! Dnes jsme byli u doktorky a Pepča má 5200g :astonished: Ale vyrost i do dýlky - 58cm, a podle toho grafu je přesně uprostřed, takže je tak akorát. Prej u kojených ani nemůžou bejt tlustý, že nedělaj tukový zásoby, ale svalový. Tak budeme mít malýho Rambika :grinning:

Jo a má trochu ekzém, tak ho musíme mazat a já musim vynechat sladký, ořechy a jen trochu mléka :unamused: A kdzž jdeme ven, doporučila nám mazat obličej krémem na zimu, prej se to dost zhoršuje tim.
Jinak má dost řidkou stolici, ale prej je to taky normální, jak se přežírá, tak to nestačí spotřebovat a prostě to jen protéká. Když se nezmění barva a zápach, tak to průjem není.

Dneska zase střílel, znovu na koberec, ho asi budeme muset brzo vyměnit :unamused:

Plíny máme zatim Tesco 2, ale jsou tak tip top, leze mu to na zádech, tak brzo asi zkusíme jiný, dostali jsme od pampers, tak asi ty. Pak máme Tesco 3.

Co se týče toho spaní, tak Pepča je na tom úplně stejně, přes den toho moc nedá, jen když ho chovam na břiše. Jenže to zas nemůžu dělat nic já, tak ho opatrně šoupnu do postýlky a vydrží buď ani chvíli nebo tak pět minut. V noci teď spí po třech hodinách a už má hlad, asi ho trochu bere ten spurt.
30. pro 2008 v 09:36  • Odpověz
Janco včera jsem zrovna trápila Štěpulu na bříšku asi 10 minut - jemu se to teda moc nelíbí a taky hlavičku ještě nezvedá. Dost těžko jí přetočí z jedný strany na druhou. Přes den mi naštěstí ještě spí, jinak bych nic neudělala. Ale samozřejmě spí čím dál tím míň. A taky většinou usne jen na chvilku, když spí přes den hodinu vkuse, tak je to zázrak. Ale na procházce venku spí vždycky jak špalek a pak většinou ještě pokračuje ve spánku na balkoně, takže předevčírem takhle spal snad 3 hodiny vkuse :slight_smile:
Na to družstvo jsem ho ještě nenahlásila, tak to musim udělat příští týden. Porodný už mi přišlo :grinning: Já musela ještě teda posílat kopii rodnýho listu na sociálku, jak píšeš, ale o to se oni přihlásili samy. Mě totiž mateřskou vyplácí sociálka, protože jsem pracovala ve firmě, která má méně než 25 taměstnanců, takže v tomhle případě jí firma nevyplácí. Ale jinak se to dělat nemusí - aspoň myslim...
S velikostma jsme na tom různě, ale 56 nám je teda taky už dávno malá. Máme dokonce nějaký overálek 3-6 měsíců, ale to je podle mě špatně udaná velikost, protože Štěpánek není nijak moc dlouhý, naposledy měl 54 cm.
A na ty ledviny vás poslali proč?? mě doktorka nic takovýho neříkala a jdu k ní až někdy okolo 15. ledna. Tak ať vám to dobře dopadne a užij si to v práci :wink:
30. pro 2008 v 09:45  • Odpověz
autor
A Janco vůbec to zvedání hlavy neřeš, když to trénuješ. Děti jsou prostě individuální a někdo to umí dřív a někdo dýl. :slight_smile:
Holky aco ten růstový spurt, měla ste to některá? Prej bejvá ve 3. a 6. týdnu a pak ve 3. a 6. měsíci.
30. pro 2008 v 10:12  • Odpověz
Kacko na VZP se musí nahlásit do 8 dnů po narození :grinning: Nám to v porodnici několikrát opakovali, jak jsou prej naštvaný, když někdo přijde pozdějc. Tak jsem tam manžela hnala, ale 8 denní podmínku jsme nestihli a bylo to v pohodě. Stačil rodný list a chtěli po manžovi jeho občanku. Můj doklad nechtěli. Prý dorazí kartička, zatím stále nic :confounded:

Tak Will teda hlavičku zvedá na bříšku a když zkoušíme odříhnutí na rameni, tak to si tu hlavičku pěkně drží a kroutí s ní. Ale není to moc perfektní, je na to ještě maličký :slight_smile: Janco netrap se tím. Já zas byla vyděšená, že je nějak v předstihu - jestli to není blbě :grinning: Dokonce prý není normální, aby se od narození sám přetáčel na bok :sweat_smile: Vlastně v tom všem dost tápu. Ani nevím, kdy dětem rostou první zuby a všechny tyhle věci. Asi si koupím nějakou knížku :grinning:

Vaši klučíci se v noci budí na kojení? Will se po jedný nespavý noci zase vrátil ke svým 8 hodinám v kuse. Manža mě v noci budil, jestli to není špatně, a jestli bychom ho neměli budit. Ale já si říkám, že kdyby měl hlad, tak by se vzbudil sám. Akorát já mám ráno prsa tvrdá a musím je vždycky rozmasírovat a teče to z nich neuvěřitelně - mám total mokrou olínu, než se přisaje :unamused: A to kojim jen z jednoho, takže to druhý čeká ještě další 2 hodiny :unamused:

Will přes den taky moc nespí. I když včera spal tak cca 3 hodiny přes den a teď spí taky. Ale snažim se nedávat ho moc spát, aby spal v noci. A na vycházce nespí. V neděli jsme šli do města a když jsme šli a kočár drncal, tak spal, ale stačilo zastavit a do 2 minut řev. Šli jsme na kafe do kavárny a vydržel asi 15 minut, neměli jsme dopito, tak jsem chodila s Willem v náručí, aby se uklidnil :unamused: Chtěla jsem ho přebalit a nakojit, ale nenašla jsem odvahu to zkusit. Svlíkat ho kompletně a zase oblíkat a hlavně kojit :frowning2:
Kojily jste už venku? A jak jste to udělaly? Já nevim, jak na to. Nemám žádná volná trička ani kojící trika...

William měl včera měsíc :dizzy_face: Oslavila jsem to za něho a dala si meruňky s kopcem šlehačky :grinning: A měřili jsme ho a má 60 cm :fearful: Mně se zdálo, že nějak zhubnul a to se jen protáhl do dýlky :grinning: Už přes týden oblíkáme 62 - teď je mu akorát. Musím koupit další oblečky. Janco v jakým tescu jsi koupila ten komplet?

Kacko růstový spurt máme asi teď. Kojim mnohem dýl, než předtím. Asi je to taky individuální to období, kdy bývá.
Koberec radši vyměňte :grinning: Včera nám Will na své narozky udělal radost a jednou se pročůral a 2x prokakal :grinning: Nevim, jak někdo může říct, že miminkovský hovínka nesmrdí. Museli jsme hodinu větrat :grinning: A nejde to z těch oblečků dolů. Ručně vyprat to vůbec nešlo - zůstaly žluté obrovské fleky. tak to peru na 60 a doufám, že to pustí :confounded:
Kacko a jak vypadá ten ekzém?

Jo a slyšely jste něco o 3 měsíční laktační krizi? Novembrovky psaly něco o tom, že odsávají do zásoby, aby ve 3. měsíci měly dost mlíka pro jistotu, že by měly laktační krizi. Já jsem o tom nic neslyšela a přijde mi to divný. Proč zrovna ve 3 měsíci a proč krize? :confused:

Všechny chválíte fialový Tesco - že bychom je taky zkusili? Ty Happy plíny se mi líbí, protože jsou mezi nohama opravdu široký a funguje to trošku i jako široké balení. Ty druhý DM jsou mezi nohama měkký, ale taky se zdají být dobrý. Zatím je střídáme- jednou ty a jednou ty.

Katch nechali vám taky pupík? Willovi odpadl v pátek, ale nevím, co teď s tím. Jestli se to má jakoby uzavřít, nebo ne. Stříkám na to pořád tu dezinfekci. Může se na to už dostat voda při koupání? Jak jsi to řešila u Štěpánka?
Ten nájezd závidím :sweat_smile: To je jen u domu, nebo až k bytu?

Od 1.1. nám ruší internet a televizi. Měli jsme to od Volnýho a protože zrušil tv, tak jsme u něho zrušili i internet a budeme ho mít od O2. Ale přijdou to nainstalovat až 6.1., takže se tady týden neukážu :frowning2: Jak já to vydržím? :grinning:
30. pro 2008 v 11:43  • Odpověz
autor
Jenom v rychlosti než mě prcek sežere, podle mě ta laktační krize právě souvisí s tím růstovým spurtem, dítě saje prostě furt a dost maminám nestačí mlíko pár dní, než se to ustálí. Trvá tak den dva, než tím sáním to dítě spustí daleko víc mlíka, takže právě často holky sáhnou po umělé výživě. Ale když máš nastřádáno předem svoje, stačí stříkačkou dokrmovat a když pomine spurt, mlíko zase stačí :slight_smile:
30. pro 2008 ve 12:12  • Odpověz
autor
Jo a ten ekzem: je to taková suchá popraskaná kůže, a takový červený flíčky, ale ne pupínky. prostě jak ekzém :grinning:
Doktorka tvrdila, že to ani nemusí být ekzém, že se to ještě v tomhle věku nepozná, možná má jen vysušenou kůži, my mu totiž obličej ničim nemazali a může to být i z tý zimy.

Už se zase hlásí, spurtem ku zdraví :grinning:
30. pro 2008 ve 12:15  • Odpověz
Verb. pupík Stěpánkovi odpadl asi po týdnu co jsme přišli z porodnice, spíš dřív. Pak jsem mu to ještě čistila lihem dokud tam měl ty stroupky. Ale to bylo jen pár dní a hezky se mu to zahojilo. Tak pokud to má Will dobrý vodu bych na to už dávala, jen pokud by to nějak hnisalo, tak radši ne.

Kacko to, že se z mateř. mléka nemůže ztloustnout nám říkala doktorka taky a to s tím průjmem to samý, už jsem to tu možná i psala. Pepča se vám teda pěkně vytáhl :slight_smile: My na ven když je zima taky mažeme obličej, teda pokud si vzpomenu, jsem v tomhle trochu sklerotik.

A ten růstový spurt nevim jak se to přesně pozná, ale žádný změny v krmení nepozoruju, takže asi nic. AKorát včera mi přišlo, že strašně špatně sál, hrozně se u kojení kroutil, ale to občas dělá. Jo a odstříkáno do zásoby zatim nic nemám, ale jsem na dobrý cestě - o Vánocích jsem si půjčila od švagrový takovej ten kelímek na uchování MM do mrazáku :grinning:
30. pro 2008 ve 12:46  • Odpověz
Katch díky za pupíkové rady :wink: On má ten pupík takovej divnej, tak to budu dezinfikovat a za 14dní jdeme k doktorce, tak se na to podívá.

Radši budu postupně odstříkávat, člověk nikdy neví :slight_smile: Katch to jsme na tom asi stejně. Teď ještě začít :grinning:

Kacko my ten "ekzém" teda asi máme taky. Will to má mezi očima u kořene nosu pořád suchý a červený. Tak budeme mazat a mazat a mazat :grinning: Snad to nebude nic hroznýho a oba dva kluci budou krásní :grinning:

Vyprala jsem hovínka a u dvou se mi to podařilo vyprat, ale na dalších dvou jsou žluté mapy - můžu to rovnou vyhodit. Ani na doma už se to nedá použít :confounded:

Před chvilkou jsme malýho uhoupali v lehátku. Míra dostal od kolegů lehátko a je to teda opravdu vynález. Díky Bohu za něj :dizzy_face: Přes hodinu řval a nevěděli jsme, co s ním. Dali jsme ho do lehátka, pořádně rozhoupali a usnul :dizzy_face:
30. pro 2008 ve 20:34  • Odpověz
Ahojky, vy jste se tedy včera krásně rozepsaly :slight_smile:

Verb: Kompletek jsem koupila v Tescu na Skalce, ale slevové akce mají ve všech Tescách, tak to zkus na Národní třídě. S tím pupíčkem, v Podolí ho šmykají, ale poté nám radili, abychom asi den nekoupali a jen omývali žínkou, a pak opatrně koupat, aby se mu tam nedostalo moc vody, aby nedostal infekci. Ono se to rychle samo zatáhne a vytvoří stroupek, jak píše Katch, takže pak vytírat, až ten stroupek odpadne a měl by pod tím mít normální kůži. My už ho máme asi od 2. týdne úplně v pohodě, u vás to trvá asi déle kvůli tomu odpadávání. Jinak růstový spurt jsem u Toma také nezaznamenala, hlásí se o jídlo každé cca 2,5-3 hodiny, v noci máme skoro rituál 5, 4,3 hodiny, občas si to zkrátí na 5,3,3. Ale to že by se v noci nevzbudil na jídlo, to neexistuje. Stím odstříkáváním mě lehce děsíte, takže bych měla koupit odsávačku a kelímky? Nevím, jestli to není zbytečná investice, když jak píše Kačka, se to za 2-3 dny upraví. Včera jsem koupila ty Dm pleny a jsou o fous větší, ale ty Tescové se mi zdají pevnější. Zatím vydržely čůrání, zkouška v kadění je teprve čeká. JO a pokud se ti kadění na 60 stupňů nevypralo, tak zkus změnit prášek - my používáme Persil sensitiv a na 60 žádné fleky nezůstávají. Týden bez netu by mě tedy zabil :slight_smile: :slight_smile: Jo, lehátko máme takové předpotopní, zatím v něm byl asi 3x, ale je v něm spokojený, ale nespí v něm, přes den mi snad usne jen na břiše, takhle včera zabral na 2 hodiny, já už měla úplně dřevěnou ruku, protože o ní měl opřenou hlavu, tak jsem se nechtěla hýbat, abych ho nevzbudila - zkoukla jsem u jeho spaní celý Příběh žraloka - docela vtipné, asi pro mě už žádné dospělácké filmy nejsou :slight_smile: :slight_smile:

Kacka: Aha, tak ty nemáš ani rodný list :grinning: :grinning: To se divím, že to po tobě nechtěla ani pediatrička, u nás to chtěli kvůli receptu na ty vitamíny. A doporučila ti na ten ekzém nějaký speciální krém, my totiž nemažeme, mám jen nějaký zimní od Nivei a jednou jsem ho namazala, ale pak po něm byl nějaký červený, tak jsem se na to vyprdla a zatím nemažu, ale teď je tam už fakt zima, koukala jsem, že o víkendu přes den -6, takže to už máme po procházce, teď chodíme už jen na půl hodiny a po příchodu z venku nám Tom skoro nespí, asi jak začne rozmrzávat, tak se mu to nelíbí a řve.

Katchula: Na kontrole ledvin vše v pořádku, nás tam pediatr posílal preventivně, prý se to teď dělá, takže se zkus zeptat, asi to záleží na pediatrovi. V práci také v pohodě, holky z něj byly paf, Tomík se nejdřív předváděl jako hodné mimčo - ale on většinou hodný je, pak hlad, takže jsem v kanceláři kojila - naštěstí jsem tam byla sama a pak se Tom předvedl ve své kráse, jako dobře naložené, smějící se a blinkající mimčo. S blinkání byly tedy holky překvapené, mě už to ani nepřijde, jen si říkám, kdy to asi skončí, nějaká paní říkala, že až při přechodu na pevnou stravu, tak to se máme ještě na co těšit :confounded: Tak s hlavičkou jste mě uklidnily, takže si nedělám stresy :slight_smile: Jaké děláte to cvičení na to, aby se obracel na obě strany, Tomík má tedy také jednu oblíbenější, ale otáčí se na obě. A co už si Štěpa hraje? Tom zatím jen vydrží koukat na kolotoč, začala jsem mu dávat do ruky hračky, ale musím mu jí otevřít, pak jí vydrží držet, občas na ní čučí a dává si to do pusy. Ale na hrajícího Ondráška tedy nemáme.
31. pro 2008 v 08:18  • Odpověz
Kacka: Ještě jsem zapomněla tedy obdivovat ty vaše míry, na délku jsme na tom byli stejně, ale ta váha :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to mi manža furt říká, že je hrozný, jaký se Tomovi dělají faldíky a druhá brada, ale podle váhy nemá ani 5 kilo (vážíme ho tak, že se zváží manža a pak manža s prckem) a to jsme skoro o měsíc starší.
31. pro 2008 v 08:20  • Odpověz
autor
Janco taky na tu váhu trochu koukáme, ale na tu dýlku je to fakt normální, sousedka měla taky kluka a když měl 58cm, tak měl taky 5 kilo, jen to bylo ve čtyřech měsících :grinning: Já si s tim hlavu nedělam, vy máte asi nějakýho pinďu, bude po tobě, když jsi tak hubeňoučká :slight_smile:

A rodný list už máme :slight_smile: Na ten ekzém mi napsala Excipial U Lipolotio, prej to má v sobě i nějaký látky proti ekzémům, ale jinak je to hlavně na suchou pokožku, dala mi to když se Pepčovi loupala kůže na rukou a nohou. A taky mi dala nějakej olejíček do vody když ho koupeme. Do tý zimy máme od Bubchenu krém do zimy a na vítr.

S pupíkem jsme taky dlouho bojovali, vždycky se tam udělal strup, my ho sloupli, pak zase strup a tak dokola. Radši jsme celou dobu jen omývali na přebalováku ale teď právě jsme začali koupat ve vaničce a je to sranda, Pepča ze začátku jen koukal co to je, ale pak se začal vanit a rochnit a líbí se mu to. :slight_smile:
Tak doufam že se domluvíme na tom plavání, ale asi radši až v březnu, nechceme přes zimu nic chytit, hrozně se bojíme nějaký chřipky :pensive:

Jo a Verb: my máme spoustu plín od hoven, celý žlutý, já to na 60 nevyprala, tak jsem to tam hodila na 95 a jsou konečně vypraný. Dala jsem k tomu i bodýčka a nic se jim nestalo, takže to klidně zkus, přinejhoršim je vyhodíš.
31. pro 2008 ve 12:19  • Odpověz
Zdravím všechny poslední den v roce :grinning:

Janca: já si nejsem jistá jestli je to odstříkání nutný, myslim, že ne a žádnou laktační krizí bych se dopředu nestresovala. Jako pořizovat si kvůli tomu odsávačku a kelímky v hodnotě cca 1000 kč (to jsem plácla, nevim kolik to stojí, ale levný to určitě nebude) mi přijde zbytečný. Když jinak to nevyužiješ - stejně jako já. Já teda zkusim ještě jednou použít ty předpotopní odsávačky co jsem podědila a když to nepůjde, tak to zkusim ručně nebo se poptám kamarádek jestli by mi nějakou nepůjčily. Kupovat se mi to nechce, je to jen další krám. Dneska jsem od kámošky dostala dárek - sterilizátor do mikrovlnky a taky nevim jestli mi to k něčemu bude. Flaštičky začnu používat až v tom půl roce až začnu dokrmovat a nevim jestli je ještě nutný to vyvařovat v 6 měsících. Nevíte??
Štěpánek si teda taky moc nehraje, zaujal ho ten kolotoč jak píšeš, to se směje a pouštíme mu ho několikrát za sebou, tak to je hezký :slight_smile: Teď byl na hrací dece a strkal tam do jedný tý zavěšený hračky, ale nejsem si jistá jestli to dělal cíleně, nebo jen tak máchal ručičkou. No přítel tvrdí, že to dělal schválně. Ale když mu ukazuju nějakou hračku, tak ho to někdy zajímá a někdy na mě úplně kašle :grinning: A že by něco vzal do ručičky, tak to teda vůbec, jen dudlík, ten už si umí docela zdatně vyndat z pusy nebo zandat zpět když mu vypadává.
Jinak koukám, že v práci jste se předvedly v plný parádě i s blinkáním :grinning: Tak Štěpula se zase předvádí s jinou věcí a všichni zíraj a to s prděním, to jsou teda někdy rány, že zírám i já :grinning:

Holky tu váhu neřeště, prostě máme každá jiný miminko, to je normální ty odchylky a klidně třeba za rok může být Tomášek největší a nejsilnější ze všech našich kluků. Tim chci říct, že se to ještě srovná a i když třeba Štěpánek teď přibírá hodně, tak si myslim, že se to musí zarazit. Mě by nevadilo kdyby to byl jednou kus chlapa (byla bych radši), ale u nás v rodině to teda nemá po kom podědit :grinning:
Hovínka jsme na 40 taky nevyprali, ale na 60 to pustilo a peru v Persilu sensitive jako Janča, tak je asi kvalitní. Krém do zimy máme taky od Bubchenu jak píše Kačka a reakce žádná, tak snad dobrý.
Jo a včera jsem jedla i čerstvý ananas a naštěstí nic, tak doufám, že malej nebude mít žádný alergický reakce na potraviny. Zítra jedeme na novoroční oběd k přítelovým rodičům a bude čočka s uzeným... no já teda budu mít trapnou br. kaši, ale na čočku mám hroznou chuť. Ale to riskovat nebudu.
Ještě něco - nevim jestli jsem to tu už nepsala, ale máme tu odsávačku nudlí na vysavač a je to super. Štěpula nemá teda rýmu, ale má často plnej nos a tak divně chrčí a tohle skvěle pomůže. Když jsem mu to čistila ručně buničinou, tak u toho vyvádí jak blázen a tohle se mu vyloženě líbí. Miluje zvuk vysavače a fénu. Když ho bolí bříško, tak mu na něj pustíme fén a ten zvuk a teplej vzduch to je pro něj asi super kombinace, tváří se u toho blaženě a ihned ztichne :grinning: :slight_smile: Takže to je takovej tip kdybyste chtěli uklidnit prcky, tak třeba to taky pomůže. Nám to poradila kámoška.
31. pro 2008 v 16:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.