• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky, tak mrně dneska dostalo poprvé čerstvou meruňku, zdlabal hnedka dvě, tak doufám, že se mi po tom neosype :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak noci pokračují, malé zlepšení, vzhůru byl jen 5x :wink: ale jen jedno kojo, jinak mu stačí voda. Tak doufám, že se četnost probouzení bude rychle snižovat, protože to je tedy spánek naprd. Jinak už po čtyřech metelí jak drak, pak sedí a musím říct, že je to teď větší pohoda, doleze si kam chce, víc se směje, asi je to pro něj zajímavější. Tak a mám ještě jeden dotaz, uvažovala jste už některá o nočníku? Mé okolí mi totiž radí, že teď když už sedí sám by bylo dobré začít, že pak na něm nechtějí dítka sedět a musí se znovu čekat do nějakého toho období kolem 1,5 roku, já si furt říkám, že si nedovedu představit, že by pochopiil co po něm chci, když zatím si jede podle svého a nějaké učení se něčeho u něj zatím nějak nehrozí, kromě obracení stránek v knížce :grinning:

Katch: Fotky super, je vidět, že i prcci už jsou spokojenější, než v těch hlubokých kočárech :grinning: a super, že už sedíte a můžeš si trochu vydechnout, ty si to z nás zasloužíš nejspíš nejvíc :slight_smile: Uvídíš, co navážíte, já tušila, že to je taky okolo téhle váhy, doma jsme ho převažovali a navážili taky těch 8,2 kg. NO, moc to není, snad bude dál aspoň trochu přibírat a nebude z něj kost a kůže, aby nás doktor nějak nekontroloval. JO počasí občas dobré, i slunko zasvítilo, jen skoro furt se honily černé mraky a my čekali, kde zmokneme, ale nakonec jsme nezmokli tedy vlastně vůbec a túry jsme si tedy dali, tak 8-12 km denně.

Kacka: Prosím tě, Pepča a půl hodiny řvát? Neměla jsi puštěný vysavač? :grinning: :grinning: tak jsem si početla o zoubkách a už čistím gázou. Dáváte někdo ty prášky na zoubky? My je dostali až teď jsem lehce bezradná, má se to prý dávat večer, ale odstup od mléčné dávky 2 hodiny! Jak to mám asi udělat? Za kolik a kde jste to bio jehněčí sehnali? Furt má rýmu? Dej bacha, ať z toho nemáte nějaký zánět středního ucha, už bych to asi řešila, je to víc jak týden, co tu rýmu má, ani trochu zlepšení?

Dary: Tedy koukám,že u vás vědí, co mamči potřebují a ne jako v Praze, kde naše část nedá nic a pošle jen přání. Copak krásného Nikolce koupíš? Legíny jsem viděla v CaA, ale to tam asi nikde nemáte. Jinak jogurt se prý může od 8 měsíců a prý bílá Activie nebo Holandie, asi na odpo sváču, ale já chci začít s tou kaší na večer, tak asi ještě chvíli počkám.
9. črc 2009 v 11:37  • Odpověz
ahoj,
tak jsem dnes našla druhý zoubek!!! :slight_smile: Tak vás pomalu doháníme :grinning: Tak ještě nějakou chvilku počkám a pak vytáhnu prsťáček a dáme se na čištění, ať má zoubky jak perličky :wink:
Váhu bych holky určitě neřešila, teď už to půjde fakt pomaleji, zvlášť u akčňáků jako Tomík a Štěpánek, hold toho hodně vyběhají. My zatím pořád nelezeme, jenom couveme. Nějaký pohyb jí nic neříká :sweat_smile: Ale na blbosti to je profík - když jí řeknu, ať řekne nenene, tak to zopakuje, na "lala" začne jakoby tancovat a teď jí učím dělat čertíka. Takže samé užitečné věci :grinning: :grinning:
A zase začala spát přes den míň. Včera od 12:30 do 18:30 nespala ani minutku. Dnes pro změnu neusnula dopoledne a spí až teď :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
Jančo, tak s Honzíkem jsem s nočníkem začínala zhruba od osmi měsíců, kdy začal sedět a s Nikolkou to budu dělat taky tak. Jen čekám, až se v tom sezení zlepší. Teď z toho rozum asi ještě nemají, ale Honzík kadil vždycky ráno a večer, tak jsem ho tam vždycky šupla hned po probuzení a večer před spaním a za chvíli kakání pochopil. S čůráním to bylo horší, ale mně to nevadilo, stačilo mi to kakání. Pak měl období kdy kadil tak 10x denně, ale to měl strašně řídký a neudržel to, takže jsme nočník nepoužívali a začli později nanovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale myslím si, že tím rozhodně nic nezkazíš, když začneš už ted. :wink:
Ty legíny jsem právě sháněla v CaA, ale neviděla jsem je tam. Ale je možný, že jsem to přehlídla, přece jenom jsem s sebou měla děti a nebyl na to takový klid.
9. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz
ahojky,
tak pozor, naše dítě přibralo jen 200g za cca 6 týdnů :astonished: Má jenom 7,9kg. Ptala jsem se sestřičky, jestli to není nějak málo a prý ne, děti už teď budou zkrátka přibírat míň. Nijak to neřešila ani doktorka, tak jsem v klidu. Je to jak píše Dary, oni to "vyběhají" :grinning: Mě to překvapilo, protože jsme si zrovna na chatě když byl v bazénku říkali, že nám nějak tloustne :grinning: A měří 69cm, takže zdejší dlouhány už nejspíš nikdy nedoženeme. Ale když jsem viděla tatínky, tak se ani nedivim :slight_smile:

Nočník ještě nemáme, teda jeden dostal Štěpánek když se narodil, ale je to takovej nějakej podivnej, vypadá spíš jako hračka, tak nevim, zda ho používat, ani popravdě nevim kam jsme ho šoupli :grinning: Mě by to nenapadlo, protože jak jsem chodila na ten předporodní kurz, tak nám říkali, že na nočník má smysl učit dítě až tak okolo 1 a půl roku, že dřív to nechápe. Ale je fakt, že hodně holek to zkouší mnohem dřív i máma mi tvrdí, že brácha chodil na nočník už někdy snad v 10 měsících. Tak to teda popřemýšlím :wink:

Jančo no vydechnout si můžu opravdu jen chviličku, teď mi přijde, že Štěpula začal strašně vyžadovat mojí přitomnost, pronásleduje mě fakt úplně všude a když si třeba v koupelně čistím zuby a stojim, tak se mi staví o moje nohy :fearful: A to se fakt bojim, že spadne, protože se drží toho co mám na sobě a tak nějak tam vlaje a kdyby spadl na dlažbu, tak bych měla docela obavy. Fakt se v klidu ani nevy.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A bílý jogurt jsem už prý měla začít dávat, říkala mi to sestra už minule, ale nějak mi to přišlo brzy, tak prý ne a že je to dobrý kvůli trávení. Takže dneska koupim asi activii nebo holandii (myslim, že ještě Florian?)
Tak až takhle dlouhý túry jste podnikali, jo? To jste dobrý a Tomášek je držák :wink: :slight_smile:

Dary tak Nikolka je náhodou moc šikovná, že po Tobě opakuje :slight_smile: Čertíka dělám na Štěpánka taky, jestli je to teda to co myslím, nevim jak to popsat. Tomu se momentálně nejvíc směje :grinning: Jo a taky spí přes den míň, hlavně dopoledne, to usíná třeba až po 3-4 hodinách od probuzení, to dřív usnul někdy i po hodině a většinou po 2h.

Ten článek o tom čištění je zajímavý. Tabletky máme, ale nedávám je, nepodařilo se mi jí rozdrtit a rozpustit v ničem, budu je dávat až je bude schopný Štěpula cucat.

Kačko tak přeju ať vyberete nějaký pěkný fáro, hlavně teda aby bylo v dobrym stavu. Rýma se mi zdá taky dlouhá a dáváš nějaký kapky?? Nemyslim Libenar, ten je na prd na větší rýmu. A na další KO my jdeme až koncem září.
9. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz
Jo a sháněla jsem držhubky ve dvou lékárnách, protože nám došly a nic, nevedou je :angry: Takže pro ně budeme muset asi jezdit až na Budějovickou do bio obchodu, ach jooo.
9. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
Ja zas jen strucne. Dneska jsem ctvrt hodiny visela na infolince O2, abych se dozvedela, ze oni o nejakem stehovani nic nevi a teprv za 2 prac.dny mi daji termin, kdy prijde technik na kontrolu. Jsem nas.ana a v po jedu do ty pobocky jim vynadat :-/ Katch, na prochazku urcite pujdem. Teda 215 vubec neznam, ale ty jsi pobliz Cilkovy, ne? To mam jen pres les. Zrovna ted se vracim z alberta :slight_smile: Drzhubky prodavaji v lekarne dole v modranech, tak ti je muzu nakoupit :wink: Ze Stepanka se stava atlet :grinning: No a kdo byste chtel bio maso, tak taky dole v modranech je bio obchod a tam maji pravidelne kureci a na objednavku i jiny druhy. Tak si reknete a muzu vam to koupit a privezt treba na sraz :wink: Jdu domu a poprvy zkusime frutapuru na svacinku. Doufam, ze ale nezapomene, jak je spenat vyborny obed :grinning:
9. črc 2009 v 15:20  • Odpověz
Ahojte :grinning:
Laura mala 2 dni dozadu v noci teplotu aj na druhý deň ráno a potom už nič...hádam by to mohli byť tie zuby, len ona si nedá do ust ani pozrieť :angry: Nemá ani kašel, ani soplík. Hádam sa čoskoro dočkáme tých zúbkov. :zipper_mouth:
Na nočník som ju aj ja skúšala pár krát posadiť, ale nikdy som nestihla ked tlačila, čiže už bolo neskoro, tak si posedela a to bolo všetko.
Držhubky u nás predávajú v Jednote - tie nesolené stoja 14,-sk.Neviem,či v čechách je Jednota, mám dojem že asi nie.
Dary: gratulujem k 2.zúbku. ani Laura včera poobede nechcela spať, potom sme ju uložili až o 18.30 a zachvílu bola hore :confused:
janca: píšeš že marhula chutila...vyskúšam aj ja, a to vstávanie v noci nezávidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: a k tej váhe Laura má už asi 2 mesiace rovnakú váhu, na digitálnej má 8,2 kg. :cry: My ideme k doktorke až o mesiac, naposledy sme boli 8.4. :sweat_smile:
10. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
ahojky, ja jen v rychlosti zdravim, musim jit balit. Pristi tyden nebudu na netu a vratime se asi az dalsi nedeli, uvidime, podle pocasi. Budu trochu pendlovat mezi chatou, kde budu s moji mamkou a pak se svagrovou u nich na chalupe nekde u Tabora. Ma byt od pondelka vedro, tak jsem rada, ze vypadnu z Prahy a taky mame mit odstavku teply vody, takze se tomu aspon vyhnu :wink: Hura, to fakt nesnasim.

Verb. jo, jo bydlim pobliz Cilkovy, kousek pod Albertem a drzhubky uz mame - ten megapytel asi za 24Kč :grinning: :grinning: Tak snad zase nejakou dobu vydrzi, uz zkousim davat Stepanovi i kousicky rohliku, protoze on jevi zajem jen o to co jim ja.

Meg. ja myslim, ze Jednota tu je, ale ne v Praze. Laura mohla mit teplotu opravdu ze zoubku, pry to boli nejvic jeste nez se prorezou ven.

Mejte se tu krasne :slight_smile: Papa
10. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
:grinning: Ahojky holky :grinning: . :grinning:
.. tak konečně jsem se taky dostala k počítači.. mám tady zas návštěvu ale ta je nějak moc náročná na čas a prostor ... :angry: na týden k nám přijel bratr mého manžilka i s rodinkou to jest ženou a dcerou a nejsou celkem má krevní skupina... švagrová mi hned řekla, že ji už malé děti nic neříkají a tak pro jistotu malému ani nic nedonesli.. :confused: co se u nás nenosí.. ale co už... a jejich dceři je kolem 12 a je tak trochu sobecká, takže jediné čeho se obávala jestli ji drobec nebude budit v noci.. :angry: Ach jaj .... no a ježte k tomu mi tu okupují počítač takže jsem se sem jaksi nedostala - mimochodem jeli na výlet- tak mám trochu volna....

Ale abych je jenom nepomlouvala, tak nás taky vzali na výlet do Karlových Varů kde jme zmokli asi 5x a Alex - chudáček se pokadil počůral a zaslintal tak že byl mokrý od hlavy až k patě - :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ježte že jsem narazila na strašně milou číšnici a tá mi udělala přebalovák přímo na stole v restauraci - :grinning: Ale jak jsou deď ty naše dítka moc pohyblivý tak to tedy byla zábava.. . ještě se v tom všem válel a kroutil až nakonec nějaká paní od stolu mi ho bavila a já přebalovala - prostě jak říkám zážitek jak se patří.. cestou spět jsme viseli v zácpě a Alex začal kvílit a jeho sestřenka zas v kuse naň ať už nekvílí a její maminka ať už ho nechá na pokoji ... Co budu povídat - když jsme došli domů tak jsem se vrhla aspoň na pohár piva ať mne trochu utlumí...

A včera jsme se vypravili navštívit dědečka, prababičku a tetičku do Prčic a okolí a to byla ještě horší cesta - Alexík chytil hysák a 3/4 cesty řval a řval... asi ho bolelo bříško nebo zuby nebo se mu jen nelíbilo bít v autosedačce - nevím ale já už byla bezradná. Nakonec zabralo mlíčko a asi už byl i dost vysílený a zaspal... ale já jsem opět z výletu měla tak akorat bolehlav.... :cry:

Jinak džhubky už chutnají... zatím jenom kukuřičný a taky už vaříme domáckou stravu a střídáme se skleničkami- podle nálady ...

Zatím máme jenom jeden zoubek ale vypadá to, že nějaký další je na cestě, protože prcek je mrzutej a má trochu i teplotu a slabý průjem...
Na poradnu jedeme až 20- takže uvidíme jak jsme se přibrali a povyrostli až pak
Alexík se ještě sám nepostaví ani neposadí a taky nechce moc lézt jenom když je motivace dost zajímavá .. jako můj mobil a pod., ale jakmile se něčeho chytne tak je hned na nohou a to se mu moc líbí... :slight_smile:

Golfka se osvědčila- hlavně jsem schopná ji i Alexem sama zvednout do MHD co je príma... zatím i Alex je v ní spokojen. Jo kolečka má malinký ale do města to bude dobrý - na terén máme pořádej kočárek... Chicco multiway jse mi pozdával ale byl na mně těžkej takže vyhrál maclaren....

Vaše fotky ze Šumavy jsou moc hezké a sála z nich taková dobrá atmoška že hned bych se přidala a myslím, že i Alex by mezi kluky zapadl - no myslím že spíš k těm šídlům jako k pohoďákům...

Tak zatím pa pa
10. črc 2009 v 15:45  • Odpověz
Ahojky, tak dopo nám nešel net, takže jsem si četla a zase je to napínavý, jsem ujetá na lékařské thrillery a jeden se mi zase dostal do rukou :grinning: Dneska jsme s prckem byli na dětském hřišti, takže po rozkoukávání vyrazil objevovat kamínky, stal se objektem číslo jedna ostatních dětí - dávali mu kamínky, brali klobouček, dávali hračky, no prča. Jen příště musím jít vybavená lépe - nějaké tepláčky a hlavně něco na utření rukou, to by člověk nevěřil, jak se za chvíli dítko uprasí :grinning: Dopo dostal jablko s mrkví a i když se ksichtil od začátku, tak to nakonec asi až na 2 lžičky zdlabal. Asi má nějaké žravé období, protože k obědu zdlábl 250 g! NO, tak jsem zvědavá, zda to bude mít nějaký vliv na váhu a nebo jen na nášupy do plíny :grinning: Jinak už vypilovává techniku lezení, dneska si zatím pusu ještě nerozbil, ze včerejška máme dvě malé modřiny na obličeji z pádu na kostičky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katch:Tak koukám, že u akčňáků tedy váha moc nahoru nejde, tak jsem v klidu, že v tom nejsme jediný. Nevím jak u vás Štěpu vážili, u nás Tomču nejdřív položila, no to navážila asi 5,4 kg, protože měl ruce přes a zvedal se, pak se položil, ukázalo to 7,4 a s tím chtěla být hotová, tak jsem jí řekla, že to by měl míň jak minule, a těch 8,2 navážila až když ho posadila, takže si můžeme vybrat, kolik Tomča váží :grinning: Ale těch 8,2-8,3 mu vážíme i doma, takže tak nějak mít bude. Tak dneska se mi po 5 minutách podařílo rozpustit ten prášek ve vodě, ale to je fakt opruz, nechápu, že nepřišli na nějaký jednoduchý postup, jak to dávat těmhle prckům, dostal to po obědě, takže 2 hodiny od mléčné do mléčné dávky byly, ale nevím, jaký to tedy bude mít účinek, když je to vprostředku dne, asi se na to taky vyprdnu, někteří doktoři to nepředepisují vůbec. JO a s přítomnosti mamči jsme na tom stejně, neustále se po mě plazí jak liána, no, asi separační krize, to snad brzy přejde.

Dary: Tedy ty zoubky vám lezou jak divý :grinning: snad pak nebudeš při koju litovat, že ještě chvíli nepočkaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tedy to koukám jak je Nikolka šikovná, tak to na nějaké opakování Tomča nemá čas, dneska jsem třeba zjistila, že mu jak trubka venku ukazuju auta, stromy atd. a on vždycky čučí jen na můj prst a ne na to, co mu ukazuju, no snad to časem pochopí :grinning: Tak s tím nočníkem to tedy zkusím prubnout, i když moc nadějí si nedávám, protože naše dítko i kadí v různou dobu, takže vyčíhat, kdy tam má možnost něco poslat, aby to mělo nějaký efekt, asi nebude jednoduché.

Megg: Tak snad se už prvního zoubku taky dočkáš, neboj bezzubá Laura nezůstane. Tedy to máte dlouhý rozestup mezi kontrolou :confused: , asi vás tolik nepozorují jako u nás.

Verb: Tedy to snad není pravda s tím O2, vsaď se, že ti řeknou, že to nemáš písemně a akorát se rozčílíš, jsou to šmejdi. Tak jak chutnala Frutapura, u nás jsem na ní nestačila nabírat na lžičku :grinning:

Zanetke: Uff tak takovu návštěvu příště ubytovat v hotelu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a výlety naplánovat bez nich, to snad není pravda, nakonec máš na starosti dítě a návštěvu k tomu.

tak dítko si žádá koupel, takže pádím, přeji krásný víkend
10. črc 2009 v 18:54  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že je to všude stejné. Sam už stojí taky úplně všude a v ohrádce a postýlce chodí pořád dokola. Navíc se naučil vystrkovat hlavu z postýlky, tak že vidí kousek do kuchyně a houká na psa. Ten to bohužel nechápe :slight_smile: takže za ním nepřiběhne.

Jani, tak modřinky máme taky dvě a to jdeme v úterý na kontrolu. Na nás pošle dr sociálku :grinning:. Sem říkala, že na něj musíme dávat o víkendu větší pozor. Ten nočník já určitě budu zkoušet dál. Jen se musím dokopat koupit novej. Klučičí. Ten co máme doma je mu velkej, tedy spíš vysokej a když si sedne, tak navíc nemá moc velkej ten výstupek vepředu a kouká mu pindík, takže je nám na nic. :grinning: .

Jinak tip na tabletky - jdou dobře rozdrtit mezi dvěma lžičkama :wink: - dětem to chutná a časem si o ně pak říkají sami. Prý je to pro ně jako bonbónek. Je fakt, že když mu dávám Vigantol, tak už sám otvírá pusinku. Tak mu to asi taky chutná.

Dary, gratuluju k zoubkům :grinning:. Odjez do Třebíče je upřesněm na 27.7. tak snad se nějak sejdem :wink:. Plavky beru určitě.

Jo a Samovo dopolední spaní mě dneska dostalo. Ráno se vzbudil kolem sedmé, ale vydržel do půl osmé. Na devátou jsme jeli s M autem do servisu a pak ke tchánovcům. Kolem desátý se vraceli domů a Sam usnul v autě, tak jsme ho přenesli polospícího domů, jen mu sundali bundu a dali spát. Vzbudil se až v jednu. No a do 19h vydržel, sice už potom kňoural a skoro mi usnul u kaše (místo lžičky si strčil do pusy palec a málem mu upadla hlava na stolek :grinning:). Tak kaši skoro nedojedl, dala sem ho do postýlky a spí jak dudek. Sem zvědavá do kolika to bude. Tento týden sem si dávala sraz kamarádkou a psala mi - nám by to vyhovovalo spíš dopoledne - v tomhle je fakt jinej.

Krásný víkend...
10. črc 2009 v 19:28  • Odpověz
ahoj,
tak o víkendu tu bylo mrtvo přemrtvo :grinning: Já jsem nakukovala vždycky večer, ale nějak se mi nechtělo nic psát, tak se ozývám až teď. U nás tedy nic moc nového :stuck_out_tongue_closed_eyes: Víkend utekl jak voda, nic moc jsme nepodnikali, páč naše protivka je ukňouraná, takže nás nějaká výletová nálada vždycky přešla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nejbe - tak doufám, že se nějak domluvíme a sejdeme se. Akorát je problém, že bazén má teď odstávku a asi s sebou budu mít obě děti, takže na plavání to moc nevidím :unamused: Ale na kafíčko bysme mohly zajít, budu ráda :slight_smile: A Samíkovi přejeme k dnešním "narozeninkám" všechno nejlepší :slight_smile:

No a jen jsem se tady zmínila o nočníku, tak se Nikolka rozhodla, že nebude kakat 2x denně, ale asi tak 5x, bléé, to abych to neměla tak jednoduchý. Doufám, že jí to brzo přejde. Akorát je naučená, že kaká vždycky u jídla, tak jsem zvědavá, jak jí to budu učit, přece nebude jíst chuděra na nočníku :fearful: :sweat_smile:

Tak pěkný zbytek neděle a pa pa
12. črc 2009 v 19:12  • Odpověz
Dobre rano, tak dnesni noc zase des. Od pulnoci skoro kazdou hodinu vzhuru, z toho 2 kojeni. On se necim vzbudi a pak nemuze zabrat a toci se na bricho. Co s tim?!?! I pres den spi spatne a porad se budi :-/ Jo a v sobotu prodelal horecku. Asi reakce na ockovani a k tomu trosku plnej nos, tak jsme ho mucili vysavacem. Tak jsem si postezovala a jdu ho premlouvat ke spani. Jo a kdyz jsme mu dali v patek na noc nurofen, tak spal krasne a byly jen ty 2 kojeni. Ale to nejde porad ho dopovat. Bohuzel :grinning:
13. črc 2009 v 08:09  • Odpověz
Dary dík za přáníčko, my přejeme dneska :slight_smile:. Tak zajdem na kafčo, to je celkem jedno. Počítám s tím, že budeš mít obě děti :slight_smile:. Snad se v Třebíči najde něco s dětským koutkem.

Dneska jsme koupili nový nočníček. Samík si ho nesl sám domů - i když vůbec netuší na co to je, tak se mu na něj hezky sedí. Tak začal trénovat... Uvidíme ráno, jak to zvládneme.

Konečně se udělalo hezky, tak jsme byli celý den venku asi jako všichni. Tak si to teplíčko užívejte. pa
13. črc 2009 v 19:48  • Odpověz
autor
ahoj,
tak já se konečně ozývám, musim teda říct, že jsem totálně vyřízená, ta návštěva mi vzala ten zbytek energie co jsem v sobě našla po tý dovolený :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Byla tu tchýně a Pepova sestra s těma třema nevychovanejma dětmama a hrůza :frowning2: to mam vždycky motivaci k tomu abych tu výchovu nepodcenila, děti chtě nechtě prostě poslouchat musej, jinak to nejde. navíc ten nejmenší byl kluk ve věku 2 a půl a měl ty šílený záchvaty vzteku, tak to jsme si užili :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem teda mlela z posledního a naštěstí už odjeli, tak se dávam dohromady a snažim se nějak vzpamatovat. hned jsem šla k sousedce a tam jsme dali půlku vaječňáku :dizzy_face:
Zejtra se snad dostanu abych si už opravdu něco přečetla a napsala.

Jinak už jsme přestali vysávat, Pepíno je bez rýmy zato mu lezou další zuby, teď má 4 a klube se mu jeden nahoře a jeden dole, tak počítam s tim že hned nastoupěj další dva. Pořád má ty svoje chvilkový vzteky ale brzo ho to přejde, když si nevšímam. Horší je s výchovou dítěte s tchýní, jak se trochu uhodil nebo začal kňourat, tak ho hned utěšovala, chovala a ťu ťu ňu ťu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musim ho zase srovnat :pensive:
No a pořád si stoupá, chodí podél ohrádky, gauče, stolu, no prostě klasika :sunglasses:
A taky scháním pomalu ten nočník, už poznam jak tlačí, tak to chci zkoušet ho tam dávat.

Holky doufam že se máte všichni dobře, já to zejtra všechno doženu :wink:
Pěknou noc, my jsme s Pepou tak vyflusaný, že jdeme spát, jen se ještě spravuje auto, zase to má divný zvuky a já zejtra jedu na injekci na gyndu, tak už se předem děsim a o víkendu jedeme zase do Jižních čech za kamarádama, jedeme se potápět (teď nevim co mam dát za smailíka, jestli :slight_smile: nebo :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
13. črc 2009 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky, dopo jsem nestíhala, takže se ozývám až teď. Měla jsem tu odpo návštěvu kolegyň z práce, takže jsem dopo uklízela a dělala chlebíčky (koláč jsem upekla už včera, vytahovala jsem ho z trouby v 22.30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), bylo to super, zase odreagovačka, jen jsem okolo sebe měla Tomčovu liánu, je to děs, má ze mě snad stoupací plochu nebo co :grinning:, asi mu to budu muset zatrhnout. Dneska si zase prožil malý šok, nevím, jak reagují vaši prcci na mixér, ale náš mrňous z něj má úplný šok a hysterák, ale to jídlo pro něj prostě nějak udělat musím, většinou to dělám přes sítko, ale trvá to dlouho, takže dneska byl mixér jasná volba. Jen co se ozval, tak Tomča nasadil raketovou rychlost po čtyřech ke mě, nějak si chudák nespojil, že to já dělám tu hrůzu :astonished: No, takže stresy před jídlem, ale i tak zdlábnul svůj teď tradiční nášup 250 g. Včera jsme byli za kamarádkou v Mníšku pod Brdy, přijela na cca týden z Anglie, má malého Adámka 5 měsíců - je ještě takový miminkovský, leží, kouká, ještě se neotáčí. Na oběd jsme si došli na pizzu do Al Capone, výborná, můžu doporučit, dá se sedět i venku. V sobotu na návštěvě u mých rodičů, ségra slavila narozky, v lese jsme si i lehce při procházce zahoubařili, našli jsme asi 5 sameťáčků, zdlabali maliny, no paráda, víc takových víkendů. Tak koukám, že jsem rozjela téma nočník, zítra se po něm jedeme podívat, i když tedy nevím, nevím, jak to u nás půjde, kadí často u oběda, takže krmit ho na nočníku asi nebudu a jindy, je to během chvilky, zčervená, zatlačí a je to venku, to ho asi ani nestihnu svléknout. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak se omiouvám všem oslavncům, nějak nestíhám hlídat datumy, takže všem hromadně vše nej, nej, nej.

Kacka: Tedy zkus občas chvíli odpočívat, nebo se z toho zblázníš, musíš připravit to své tělo na další mimčo, tak trocha pohody a klídku by se ti hodila ne? Koukám, že s výchovou tedy není nikdy brzo začít, jak já nesnáším ty hysterické děti, které si něco takhle vynucují, doufám, že mě něco takového doma nepotká. Super, že je rýma pryč a zvládli jste to doma. A tedy zírám, jaký je to chodič, u nás zatím jenom stoupačka. A uff, tolik zubáků? To jste mezi námi rekordmani, Tomčovi začíná prosvítat druhá spodní jednička, takže bude mít 4. A to si teď oblíbil, že s nimi skřípe o sebe, strašný zvuk, naštěstí zatím po okřiknutí vždycky přestane.

Verb: Tak se spaním ti bohužel neporadím, u nás je to totiž úplně stejné, jen místo točení na bříško je na čtyřech nebo v postýlce stojí i když je úplně grogy a skoro u toho spí, fakt to nechápu a trvá to už od návratu z dovolené. Doufám, že je to brzy přejde. Pokud přijdeš na nějaký trik, kromě Nurofenu, tak se nezapomeň pochlubit, ať se konečně vyspím.

Nejbe: Jaký nočník jsi koupila? Já našla nějaké výsledky testů nočníků, vyhrál od Chicca, tak ho zítra pojedeme omrknout, ale netrvám na něm. A teplíčko, no dneska snad až moc, naštěstí bylo slunko často pod mrakem, takže to pak bylo příjemně, ale v Praze bylo tedy vedro. Takže taky samý karambol? Prý po těhle přijdou rozbité nosy, čela a kolena, no máme se na co těšit. :grinning: Díky za radu s práškem, jen si tak říkám, není ten princip právě v tom cucání, takhle to spolkne najednou a prd. Zatím jsem ho dala jen jednou. Jinak u nás se taky spí víc dopo, takže to máme podobné, ale u nás tedy jen 2x cca 35 minut dopo, a 1x odpo, i když dneska tedy dal zátah víc jak hodinu, asi mi chtěl dopřát čas na tu přípravu návštěvy.
13. črc 2009 ve 20:50  • Odpověz
ahoj holky,
jak se udělalo venku krásně, tak je toho času na net nějak míň a míň. Včera večer jsem byla KO, tak jsem vytuhla s dětima. Teď mám chviličku, tak vám jdu nahlásit aspoň naše aktuální míry - 7850g a 67cm. Jo a jak jste tady řešily, že děti přibírají míň, tak buďte fakt v klidu, páč mě tak napadlo, že Honzík má ve dvou letech a něco asi tak 11,2kg. Takže se to přibírání pomaličku zastavuje. Nikolka mi bombarduje počítač, tak končím. Snad mi ještě později chvilka vyjde :wink:
14. črc 2009 v 05:48  • Odpověz
Janco, koupili jsme úplně obyč nočník v Globu. Je na něm cedulka chlapecký nočník http://plasty.nakupujeme.cz/3079-pro-domacnost/36916-nocnik-chlapecky/.
Je to ten nejmenší co jsem viděla. Ten co máme doma je vysokej a na ten od Chicca jsem taky koukala a jestli myslíš ten co já, tak je na něm, že je od 18.měsíců. Ale u nás výběr veškerej žádnej.
Dneska jsme slavili první úspěch s nočníkem. Ráno po probuzení sem ho na něj dala a vyčůral se pak tam ještě chvíli seděl a nic, tak sem ho oblíkla, dala do ohrádky a začal tlačit, tak sem ho rychle zase svlékla a stihli jsem to. Pravda, vůbec neví co dělal, ale mě to potěšilo :slight_smile:.
Odpolko jdeme do poradny, tak se tu večer ukážu a hodím naše míry :slight_smile:. Jinak u nás zataženo... Už i sprchlo. To je léto :angry:
14. črc 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojte,
U nás dnes bude ževraj strašne teplo, tak sa teším :stuck_out_tongue_closed_eyes: Laura mi nechce od rána zaspať, tak už som ju položila do postielky naposlaedy a ona zaspala. Vačšinou o tej 9.00 h zaspí a potom ešte poobede o 14.00. S tým nočným spaním je to horšie- tiež sa stále pretáča na bruško a pasie koníčky zo spania, tak ju pretáčam a prykrývam :rolling_eyes: a ona sa za chvílu zasa otočí a odkope sa.
My zuba stále nemáme...má to akeési navreté, ale neviem ako majú tie dasienka vypadať...hádam jej raz narastú :pensive:
Na nočník ju nestíham dávať, mám problém ju aj prebaliť, lebo sa pri tom krúti a nepáči sa jej ked ju zabalujem do plienky.
Janca: s tým mixérom je to u nás také isté, ked mixujem Laura sa díva na mna, že čo robím a ked domixujem začne plakať... :grinning: ale hádam si zvykne...
Všetkým oslávencom želám všetko naj :grinning: :sunglasses:
14. črc 2009 v 10:46  • Odpověz
kuk, jsem tu :sunglasses:
tak my máme nočník tento http://nejbaby.cz/d.K02222.Nocnik_Medvidek_Pu.html. Prvně jsme koupili ten co hraje, ale brzy jsem ho šla vyměnit. Buďto nehrál, když měl a nebo začal hrát z ničeho nic a hrál a hrál :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc se ty kontakty musely hodně dobře vyčistit po každým e-e, páč jinak to začlo reznout....Takže já pro ty hrací nejsem. Ale tím vás nechci odrazovat. Švagrová ho měla a prý v pohodě, tak nevím :astonished: Možná jsme dělali moc agresivní bobečky :grinning: :grinning: :grinning:

Nejbe - gratuluju k prvnímu úspěchu s nočníkem :slight_smile: Uvidíš, třeba to brzy pochopí a nebo se přikloní k té horší variantě. Já jsem byla ráda za každej bobeček v nočníku. Prcka skoro čistá, navíc ušetřená plínka a ten pocit, že mám nadaný dítě... :grinning: :grinning:
A neboj, dětský koutek mám v Třebíči vyhmátlý, to bysme s manžou už nemohli ani na tu baštu :wink:

Janco - tak Nikolka se mixéru taky celkem bojí, ale když jí na to předem připravím, tak se tomu začne nakonec smát. Takže vždycky pustím mixér na okamžik na prázdno, pak vypnu, udělám na ni húúúú, pak ještě jednou a pak už jí to nevadí a můžu mixovat. No, komedie, ale lepší než křik :wink: A paráda, že se návštěva vydařila, člověk má změnu a den hezky uteče :slight_smile:

Kacka - jo, ty vztekací děti, to je někdy zážitek. Honzík naštěstí takovej není a kdyby to chtěl praktikovat, tak má hošánek smůlu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím si, že je to o výchově a fakt bych mu to netolerovala. Když si někdy čtu na MK zážitky maminek, co mají stejně starý děti - brrrr, to mi hlava moc nebere :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak hlásí tropy, ale tady se to furt nějak honí, chvíli sluničko, pak zataženo :angry: Chtěla jsem dětem vytáhnout bazén, ale asi to nechám až na zítra. Z Nikolky se stává vodní živel - po koupání můžu vytírat celou koupelnu, voda jí absolutně nevadí :slight_smile: Akorát když se koupou s Honzíkem spolu, tak ten je z ní chudák nešťastnej :grinning:
14. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
tak tady smolím příspěvek a zapomněla jsem, že vařím rýži. Měla jsem ji tam 40min. :sweat_smile: Hmmm, to bude dobrůtka :grinning: :grinning:
14. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
Ahojky, tak dneska už jsem myslela, že dítko zavraždím, opravdu na nás asi pošlou sociálku, protože naše dítko má hysterické řevy, když se mu něco zakáže - dneska stihnul ztrhnout z postýlky květináč, který je od postýlky cca 50 cm, tedy byl, už jsem ho dala pryč, manžovi demoloval video, mě vytahoval knížky, pak se pověsil za vyklápěcí šuplík, ten jsme naštěstí už zabezpečili, pokaždé když ho odnesu pryč, řeknu, že nesmí,tak řve jak tur, pak to jde dělat znova, už dostal i po ruce a je mu to jedno, fakt jsem z něj zralá na Bohnice. Do toho skřípe zubama, asi mu došlo, že je to dobrá pomsta na maminku, tak to dělá cca každou minutu, abych se nenudila. V noci zase děs, jen co slyším, že se mele, tak ruku skrz žbrdliny a držím ho aby se neotočil, jinak je během vteřiny na nohou a stojí v postýlce, dneska asi opět 6x vzhůru, už jsem z toho fakt vyřízená.

Dary: No pokud byly pro Nikolku, tak nemusíš ani mixovat, pokud pro zbytek rodiny, tak jí vydávej za rýžovou kaši.

Aaa terorista je opět vzhůru, takže pro dnešek papa
14. črc 2009 ve 12:05  • Odpověz
Zdravim, zase jen pres mobil. Ale zitra nam UPC nainstaluje net a tv - huraaa :slight_smile: Ale to, co jsem zazila s O2 bylo opravdu neco tak silenyho, ze si to zaslouzi delsi popis :frowning2: Takze az bude nainstalovan, tak vam to popisu. Janco, soucitim s tebou. Will nas muci kazdou noc. A dneska i misto dopo spanku nasadil desnej rev a proste nespal. Vydrzel az do dvou, to dal pulhodku a pak v pet to zalomil asi na hodku. A vydrzel bez jidla 5 hodin. Fakt jsem nechapala. Az se konecne zabydlime, tak nasadim rezim. Zatim jsem stale bez kuchyne a porad mezi krabicema. S tim prckem nemam sanci neco vybalit :-/ Kacko, rozmazleny a urvany decka mam chut uskrtit. Je to des. Snad se mi to nestane. Dary, akorat na kasi, jak psala Janca :grinning: To m usi byt super, kdyz se spolu koupou :slight_smile:
14. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
ahoj,
tak venku je teda šílenej pařák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Byli jsme venku od 7-9hod., ale i takhle ráno už bylo nedýchatelno. Odpo se půjdem cachtat do bazénku, ale jinak budem schovaní doma.
Včera odpo jsme vyrazili do lesa a k rybníku, ale řekla jsem, že končím s takovýma akcema, páč poslední dobou to nejde s oběma dětičkama skloubit. Honzík se loudá, hledá maliny, jahody atd., Nikolka začne hned řvát jakmile se zastaví kočár, takže jsem jí kus cesty nesla, pak jsem jela sprintem honem domů, než spustí hysterák, zpocená jsem byla až na....., nervní, do toho Honzík furt padal, řval...., fakt lepší sedět doma na zadku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

janco, chtěla jsem se zeptat - tu meruňku, jak jsi dávala malýmu, to jsi vařila a nebo dala syrové? A co domácí pyré, už chutná? Já jsem dnes dělala jablečné a Nikolka to snědla všechno, tak jsem měla radost :slight_smile:

verb - tak hurá, že už budete připojení :slight_smile: A co prcek, už lezete? My stále nic.... :frowning2:
15. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
Dary, tak nevim koho chceš naštvat :wink: , že tam máte krásně. Já hlásím od rána zataženo a teď bouřka jako kráva, takže to posílám dál k vám, ať z toho taky něco máte :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Jinak jsme vás dohnali - naše míry 7,9kg a 70cm - takže stále pokračujeme v půl kile za měsíc. :wink:.

Prcek usnul, tak jdu taky :sweat_smile:
15. črc 2009 v 11:58  • Odpověz
Nejbe, tak dobrou noc :grinning: a tu bouřky si nech, jo :angry: :grinning: Protože nevím, jak bych H. vysvětlila, že nebude bazének. Ale je pravda, že se tady taky začíná zatahovat, ale snad to ještě chvíli vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A míry pěkný :slight_smile: :slight_smile:
15. črc 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahojky,
konečně píšu z normálního pc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Pan z UPC ho během chvilky nainstaloval. AKorát já zapomněla psát (a to jsem to nikdy moc neuměla), takže sorry za překlepy :wink:
O O2 už nemám chut psát. Jsou to totální arogantní ignoranti :angry:

Dary, Wilda pořád neleze, ale už péruje a zvedá se na čtyři. On evidentně vynechá plazení a rovnou poleze.

Dnešní noc byla parádní, jen jedno kojení kolem půl pátý. Vstával teda už v sedm, ale pak to před devátou zase zalomil. Dopoledne spal 2 hodiny a odpoledne taky dvě. Doufám, že mu to spaní vydrží :dizzy_face: Zítra chci jít hledat novou doktorku na polikliniku. Mám jednu vyhlídnutou. Chtěla jsem tam jít dneska, ale tak šíleně chcalo, že jsem to vzdala. A protože jsem doma neměla nic k jídlu, tak jsem si objednala domů pizzu. Stálo mě to 400 :sweat_smile: Ale je dobrá a obrovská.

Už nevím, co jsem všechno chtěla napsat. Tak až si vzpomenu... :grinning:
15. črc 2009 v 17:45  • Odpověz
tady zase nikdo není?? :frowning2:
Nejbe - tak bouřka k nám dorazila až na večer kolem páté a to už mi nevadilo :wink: Takže se děti pěkně vyčvachtaly, zašli jsme na třešně, tak nám odpo pěkně uteklo :sunglasses:
Dnes jdem zase do bazénku a hupsnu tam i já, doufám, že to nepřeteče a sousedi to přežijí ve zdraví :grinning: :grinning:

Verb - tak pizza za 400,. :astonished: :astonished: To by mně snad ani nechutnalo :sweat_smile: Ale asi nemůžu soudit objektivně, páč nevím, jaké máte v Praze ceny. Doufám, že i dnešní noc ti Will spal pěkně, u nás spaní pořád stejné :confounded: U nás se to zlepší asi až přestanu kojit, ale neva, to vydržím.
16. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
http://www.dzinek.estranky.cz/stranka/tetovani
koukněte na ten obrázek, jak je tam ten prcek :astonished: Jsem docela dost zhnusená, čeho jsou lidi schopní :frowning2: :frowning2: chudák děcko :frowning2:
16. črc 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahojky, nějak vás zanedbávám, tak se zkusím trochu polepšit. Včera jsme byli u pradědy, dneska frčím za kamarádkou s 3 měsíčním mimčem, no prostě žádná nuda. Koupili jsme nočník, a Tomča ho naprosto ignoruje :grinning: - po probuzení asi nečůrá, pak jsem ho dávala těsně před přebalením, nic spíš se z něj snaží zdrhnout a co myslíte, že do cca 5 minut udělal? No jasně, pokadil se i počůral :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo, to bude asi boj. Do toho prcek nějak večer nechce spát, předevčírem strašil až skoro do 22 včera skoro do 21 hod., no to je naprosto naprd, žádný volný čas, pak už skoro padám do hajan i já. Noci o fous lepší, buzení tak 4x :wink: , občas už spí na bříšku, netroufám si ho otáčet, abych ho nevzbudila.

Dary: Tak to je děs, tetovat takhle malé dítko, nechápu, že ti rodiče nemají rozum. Tak to u nás se vypršelo včera dopo a odpo už léto, tak je vidět, že to pak doputovalo k vám. Jinak nevím, jak je to možné, ale Tomča je lehce opálený na ručičkách i obličeji a to mažu poctivě. A bazének tedy závidím, já bych ho mohla dát tak před barák. K pyré - u nás je to naopak, domácí vařené mi nejí, syrové ano - mrkev s jablkem, meruňku jsem dávala syrovou a měl na zadku a obličeji pár pupínků, tak na ní zatím kašlu a dávám skleničkovou. CO za ovoce dáváte? U nás jablko, banán - syrové, sklenička meruňka, broskev, hruška, ochutnal i čerstvou třešeň. Teď se chystám na borůvky ve sklence.

Verb: Co to bylo za pizzu za takové peníze? :astonished: :astonished: To jsi měla min. 2 ne? Na O2 se vyprdni, hlavně že ti net šlape :slight_smile: Tedy takže rovnou polezete, no to je ale Will vykuk :grinning:

Nejbe: Tedy čím Sama krmíš, že tak hezky přibírá? NO, nechce zůstat poslední, skvělý přírůstek! Peníze - záloha ti už došla? Tak přes den s prckem nespím, jsem ráda za čas pro sebe, nebo na pracovní - včera víc jak hodina žehlení, fuj, fuj. Jo a nočník jsem nakonec koupila ten Chicco, v obchodě měli asi 6 druhů a tak jsme asi na 3 Tomču posadili a tech Chicco měl fakt největší ten přední díl, na zem nohama dosáhne, do jednoho tedy úplně vplul, tako by byl šitý na jeho prdku, ale zdál se nám mělký, hovínko by měl asi na zadku.
16. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.