• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
A ještě jsem zapomněla: v Tescu mají akci na plíny - balík zase za 209 Kč, kdbyste někdo potřeboval.
16. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
Jé Jančo, došla hned, sem zapomněla dát vědět. No u nás měli jen jeden typ nočníku a to ten od 18měs. Co naděláme, s tím co máme žádnou parádu neudělá ale účel plní :grinning:.

Dary, to má určo namalovaný. To by mu přeci nikdo neudělal, vždyť poroste a tetování by se roztrhalo :slight_smile:. Teda alespoň v to doufám :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak sem se zas pokochala... Já bych tetování chtěla, ale bolí to, tak mám smůlu :grinning:. Sem ráda, že jste se stihli vykoupat. U nás byl odpolko takovej pařák, že bych si bazén taky dala.

No tak Sama sem dala spát. Slyším ho jak stojí v postýlce a tleská na zeď. Do toho prská... Mu snad něco udělám. On snad spát nebude... Tak asi vyrazíme ven. To sem šla domů jen kvůli obědu a aby se vyspal :angry:.
16. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz
AHOJKY ... to je vedro!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a hlavně hrozně dusno. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak mi máme za sebou par těžkých nocí a dnů.. :frowning2: Alex se v noci vzbudí kolem půlnoci a brečel téměř 2a pul hodiny .. byl to takový neutešitelný a srdcervocí řev, ze já z toho mela sevřený žaludek...zkusili jsme všechno = mléko,čaj nošení spívani a pod .. proste dokud se neunavil tak neusnul... a k tomu já jsem u toho byla podrážděna, že nevím co s ním a pak jsem měla výčitky svědomí... :frowning2:Ráno nevyspaná a to teplo k tomu mi tedy dalo zabrat. Jo a jako bonus k tomu, Alex nechce sedět v kočárku, takže procházky začínají být adrenalinový šport - :sunglasses:
hm hm.... takže zase si stěžuji ... :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak zlé to snad nebude, jinak je Alex moc čiperný , usměvavý, vní mavý proste náš "Angel" ... a hlavně zdravý !!!...

Jsem tak trochu přeplněna emocemi - totiž mé nejbližší kamarádce v Zurychu se narodil klučík ( v neděli) a Dr. při porodu nešikovně použil 2 x vakuovou pumpu tak, že mu způsobil ránu na hlavičce a opuch hlavičky a i mozgu plus zlomil klíční kost a pak ho museli oživovat ... teď je maličký na JIP a čekají jak to všechno skončí - prostě HOROR!

A aby jsem nebyla jenom negativní .... Už se moc těším na prázdniny u maminky v Košicích :sunglasses: :sunglasses: .. to bude "Florida" mít po ruce 2 babičky !!!

Jo a k nočníčkům... já už jsem také o tom přemýšlela, jenom zatím jsi neumím představit Alexe klidně na něm sedět.. ten je jako z divých vajec - v kuse se hýbe... tak uvidíme...

Tak zatím pa pa a já zase ťuknu...
16. črc 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
ahoj,
tak já se zase loučim, ani jsem nestihla nic napsat a už zase odjíždíme pryč, Pepa se jede potápět s kamarádem do jižních Čech, tak tam jedeme an chatu k nim ale snad se vneděli vrátíme.
taky jsem objednala nějakej nočník, doufam že mu bude, rozhodně nebudu nikde s nim trajdat aby si to jako ještě zkoušel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
prostě mu bude akorát a bude dělat ukázkový bobky :grinning:

Se sousedkou jsme včera napustili bazének, bylo fakt nádherně, děti s etam pořádně vyčachtali, blbý je jak nemůže Pepíno na sluníčko :unamused:
Holky kolik vám vypijou děti když je takový vedro, mě klidně i 200ml, snad to není moc, abych nezatěžovala zase ty ledviny :stuck_out_tongue_closed_eyes: rozhodně má míň hlad, tak to jsem ráda, přijde mi že poslední dobou je ještě víc vypasenější, vážili jsme ho a má přes 9 kilo :sweat_smile: On teda zase roste, ale ne tolik.

Konečně se nám podařilo sehnat to bio kuřecí, strašně krásně to voní, právě jsem to pekla. jinak jak je ot neslaný tak to zase taková dobrota není :confused: Kupodivu mu docela vařim, se musim pochválit :dizzy_face:
Možná že mi i jedna holka přinese domácího králíka celýho za 50Kč :slight_smile:
Na svačinu mu mačkam banán a většinou mu to přidávám do tý koupený frutapury, on ten banán moc nemusí, tak je to tak lepší, sní třetinu banánu a odpo další a tu třetí mam já. Už jsem mu dávala i normální jablko kupovaný nebio a taky se mu nic nestalo, pomalu to přestávam řešit :wink:
Nektarinky nebo meruňky jsem teda nezkoušela, to mi přijde agresivní.

Jo a hrozně vás všechny lituju s tím spaním nespaním, vůbec nechápu co se těm dětem děje, já jsem naprosto v pohodě, Pepíno spí od osmi do šesti a buď se jednou vzbudí nebo vůbec. Ale zato je zase hrozně zpruzenej přes den, když má jít spát, dávam ho do postýlky bez mlíka a to je problém. No ale jinak se máme výborně :slight_smile: je hrozně veselej a šikovnej, zatim se nijak hrozně nemajznul a je celej :slight_smile:

tak se mějte :slight_smile:
17. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
Ahojky,
tak nějak se asi musím smířit s tím, že Will se v noci minimálně 3x vzbudí. Tak jednou až dvakrát se dokáže sám ubrumlat do dalšího spánku, ale jinak ho musím nakojit, aby uklidnil a zase usnul :confounded: A přes den taky spí nějak divně. Včera spal jen půl hodinu za celý den, dneska se dopoledne odmítal uspat a musela jsem na třikrát ukojit. Zanet absolutně tě chápu. Já jsem dneska dopo myslela, že ho snad uškrtím. Řval úděsně a pořád se točil na břicho a ne a ne usnout.
Ale jinak je moc šikovný. Pořád péruje, ale ještě nepochopil posun vpřed. Akorát občas se mu to podaří, ale u toho ryje hlavou do země :grinning:
Zanet, tvý kamarádky je mi líto. To musí být strašný. Doufám, že toho doktora zažalují :angry: Ale kluk bude určitě v pořádku :slight_smile:

DM drogerie začala dělat svoje skleničky, takže pokud skleničkujete, můžete rozšířit nabídku :wink: Jsou o něco levnější, než ty značkový a docela dobrý. Ale Willovi skleničky už vůbec nejedou. A já pořád nemám kuchyn, tak mi nezbývá nic jinýho :frowning2:
Jinak už měl ke svačině nastrouhaný jabko (nebio), banán, a včera domácí merunky a to se opravdu olizoval. Ty Frutapury mu vůbec nechutnají. Ani se nedivím. Ty skleničky jsou úplně bez chuti a zápachu :confounded:

Jo, ta pizza to byla dovážka do domu. A za cenu 360 (40 jsem dala dýžko :sweat_smile: ) jsem měla maxi pizzu (průměr 40 cm), na tom navíc žampiony a neplatila jsem dopravu. Ale fakt úděsná cena.
17. črc 2009 v 11:43  • Odpověz
Omylem se to odeslalo :unamused:

Mohla jsem mít menší pizzu, ale zas bych platila dopravu a to by vyšlo skoro nastejno. Ale pro příště vím, že dovážky nebrat.

Už se vzbudil, tak papa všem. Dnes je poslední hezký den, zítra už jenom 18c. To si zas budem stěžovat, že je zima :grinning:
17. črc 2009 v 11:45  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím první bobek (bobky) v nočníku :grinning: Ale je to tedy mazec, jen co jsem si všimla, že rudne, tak jsem ho čapla, rychlovkou svlékla a čekala, zda se vykadí a nebo jsem mu to přerušila - chudáci děti, ještě je při tom takhle pozorujeme. Ale s čůráním mám tedy zatím smůlu, stále po probuzení asi nečůrá.

Nejbe: Ten nočník od Chicca měli jen jeden, ty další byli od jiných značek, ale velikostně - co se týká výšky nočníku byly skoro všechny stejné, myslím, že Chicco tam má od 18 měsíců z toho důvodu, že to je ten dle brožur optimální čas na zkoušení na nočník.

Kacka: Já bych ho po krámech taky kvůli nočníku netahala, ale když jich v té prodejně měli víc druhů, tak jsme zkoušeli. Tomča vypije za den tak 100-130 ml vody a tak 70 ml dá v noci, když mu to dávám po probuzení a v noci kojím jen jednou. Já mám zase opačný strach, aby nepil málo, kojím jen 4x za den - ráno v 7, pak až v 16-16.30 a pak v 19.00 a jednou v noci, zdá se mi, že míň čůrá, v porovnání jak čůral, když jsem kojila víc. Tedy jak vy to děláte, že tak přibírá, já ho dneska vážila a furt 8,2 kg, prostě nic nepřibral zase za těch 14 dní a to dlabe ke sváče 150 ml a oběd 250g, no dneska najíždíme na večerní kaši, snad přibere něco po ní :slight_smile: banán slupne celý ke sváče a ještě mu to nestačí, dávám mu tam třeba i kus jablka, žrout jeden a kila nikde. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bazének závidím, u nás na něj nikde není prostor.

Verb: já to jejich buzení taky nechápu, ale je to u nás naprosto stejný, jen já dávám tedy vodu a jen jednou kojím. Jen počkej, však on na to Will za chvíli přijde, co má dělat. Tedy fakt to plazení asi vynecháte. Já tedy kupuju ty sklenky zatím jen Hami, dlabe mi je tedy normálně. U nás tedy denní spaní mnohem lepší, spí 3x za den, občas dá i víc jak hodinu v kuse, v kočárku tedy jen svou půlhodinu, ale zlobí s večerním ukládáním, je půl deváté spát se nebude, ale řvát to jo a to je vlastně od cca 16-1630 vzhůru a nebude spát a nebude. Zlobidlo jedno malý, včera se chudák uřval. :confounded:

Tak a je vzhůru.
17. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
ahoj,
tak dneska zas pařák, ale foukal větřík, tak to bylo docela snesitelný. Dopo jsme jeli k babičce, tak mi nabalila nějakou zeleninku pro Nikolku, tak jsem toho hned využila a uvařila Nikolce mňamózní oběd - mrkev, brambor, hrášek, kapusta :wink: A moc jí to chutnalo. Už jsem jí zkoušela dávat i hláv.salát a rajče/vše vařené/ a taky dobrý. Takže už má docela bohatej jídelníček. Z ovoce měla banán, jablko, hruška, trochu třešní a lesní jahody. Pak nějakou frutapuru - jablko+hruška, pak ještě švestkovou a nějakej mix, to přesně nevím, co tam bylo. Zítra zkusím broskev, mňam :slight_smile:
Jinak jsem dnes zkoušela nočník, páč začla po obědě tlačit, tak jsme honem honem běžely, ale spustila řev a ani prd :angry: Asi jsem jí to chuděře zastavila, ptž pak se dobu nechtěla vykadit, tak jsem jí nakonec dala ještě cucnout mlíka a šlo to. Ještě že tak, jinak by to skončilo při koupačce v bazénku.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

U nás pití = nula nula nic :unamused: Vždycky si trochu cucne vody a moc toho do bříška nejde, všechno jde ven, na tričko. Ale snad žízeň nemá, já kojím dost často, doma máme taky příjemně, žádný vedro, tak snad to nevadí.

A musím se pochlubit - děláme pá pá :slight_smile: :slight_smile: Někdy mě teda pěkně ignoruje, ale když má náladu, tak mává jak divá, no aspoň něco, když pohyb jí nic neříká :grinning:
17. črc 2009 v 19:22  • Odpověz
Ahoooj !!!
... tak to byla venku sauna! :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já se prošla s Alexem ráno něco koupit, jinak jsem se tu chladila kostkami ledu. Nějak od těhu až do teď mi je pořád horko i když před tím jsem byla spíš zimomřivá - Asi změna hormonů...

Hurá, Alex se už umí sám zvednout v postíce a má z toho ohromnou radost... :grinning: já taky

Holky, otázečka - chodíte některá s mimčem plavat? nebo se chystáte? - řešili jste již plenkové kalhotky? My totiž jedeme na dovču kde je dětský bazének .. tak bych ho tam zkusila vyšplouchat ...

A co znakování pro batolata... jaký je Váš názor- chystáte se?

Náš jídelníček je tak trochu konzervativní - ale u mamči jse chystáme rozšířit repertoár o zeleninu pěstovanou na zahrádce - tak už jse teším.
Jo a sestřenka mi donesla domácího králika - tak uvidím jestli Alexovi zachutí - Mimochodem, nemáte nějaký zajímavý recept na králika?

Přeji hezký víkend - pa pa
PS. chlapečkovi který se narodil kamarádce se polepšilo... chvála bohu!
17. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
Ahoj,
včera jsme byli poprvý od porodu v kině. Paráda :dizzy_face: Byli jsme na Době ledový 3 a docela pěkný. Teda ty předchozí byli lepší, ale popcorn a ten klid, že nemusím odcházet k malýmu bylo super :slight_smile: Babička zatím povozila Willíka po městě a myslím, že to budeme praktikovat častějš. Ale bylo mi za ním smutno. V tomhle díle se narodilo malý mamutátko a já brečela jako želva. Jsem šíleně pořád dojatá nad porodama čehokoliv :grinning: Doufám, že to ukončení kojení přejde :sweat_smile:
Ale noc byla zase děs. Malej usnul až před desátou a po půlnoci byl vzhůru. Myslela jsem si, že je víc hodin, tak jsem mu dala najíst, ale za necelý dvě hodinky byl zase vzhůru :angry: Řval jak na lesy, pořád jen pásl koně, ale když se mu podařilo se přetočit (schválně jsem ho dala ke kraji, aby mu to nešlo), tak brečel zase, protože na břiše nechtěl být. Nepomáhalo nic. Po asi 45 minutách jsem to vzdala a dala mu zase najíst. Naštěstí vydržel s nějakým brumláním do půl osmý.
Janco, jak ty to děláš? Večer ho dáváš spát čilýho a necháš ho, aby se uspal sám, že jo? A když brečí necháš ho vyřvat? Já s tím mám problém, protože on vždycky strašně brečí a pak má plný nos a nemůže dýchat... A co v noci? Taky ti brečí, nebo jen brumlá a potom sám usne? Mně je to blbý kvůli sousedům ho nechat brečet. A ráno nás zase mučí tím svým paviánským pištěním a k tomu už si přibral i ječení. Chudáci sousedi :grinning:
Gratuluju k bobku, ale myslím, že on z toho rozum nemá. Nevím, ale asi to nechám až to po jeho roce na nočník. Ted to stejně nechápou. No a denní spaní je takový podivný. Včera spal dopo 1,5h, odpo 30 minut a kolem 18h to ještě zalomil na hodku. Tý jo, ale baští ti teda pořádně. To Will dá na oběd od 100-200 g, jak kdy se mu chce. A svačina se mi zatím nepodařila zpravidelnit. ALe denně to vychází na nějakých 7 jídel. Po obědě ani po sváče už nekojím. Maximálně, když vím, že je vedro a že toho moc nesnědl, mu dám kojo dřív.

Dary, ty už dáváš rajče? Já se ho bojím, prý je to velký alergen. Ale já rajčata miluju, tak bych to možná mohla zkusit. Will taky vůbec nepíje. Občas po jídle mu dám aspon vodu na lžičku, ale v puse mu zůstane tak jedna kapka, zbytek má na břiše :grinning: Ale jak ho to naučit, nevím. Nechce se mi kupovat jiný flaštičky a dělat pokusy. Jé, pápá ho taky učím, ale zatím bez úspěchu.
18. črc 2009 ve 12:11  • Odpověz
tak se vzbudil po 1,5h spánku s šíleným řevem. Zavřený oči a brečí jako o život. Uspat už ho nešlo, ale spát chtěl. Po chvilce se zase začal točit na břicho... ach jo, co s tím... :frowning2:

Zanet, plavat budem chodit (snad) od září a chystám se koupit ty plínky na plavání. Normální plavky nemůžeš a normální plínka se nasákne vodou. Ale prý jsou dobrý a zachytí to podstatné a nenasáknou vodou. No a na znakování se chystám asi od 10. měsíců. Zatím jen vím, že je to opravdu super pro komunikaci a hodně si tím rosiče i dítě usnadní život, protože se můžou domluvit. Ale ještě nevím do detailu, jak se to učí. A králíka já nevařím. Já králíka mám ráda jako zvířátko, takže trpím, když ho vidím staženýho :frowning2: A co nějaká kámoška v okolí, našla se?

Už aby to počasí bylo mín aprílový. Včera 30 a dneska 18, to je hnus :confounded:

Kacko, závidím ten spánek. Kdyby mě Will nerozmazlil tím jeho celonočním spánkem, tak bych si ted nestěžovala. Ale aspon jsem se několik měsíců vyspala. Chudák Pepča, pořád ho někam taháte. Já mám vždycky výčitky svědomí, když s Willem někam jedu na celý den, že mu rozhazuju režim. Asi to moc řeším...

Jo, Janco, dej pak vědět, jak zafungovala kaše na noc. Já, až budu mít kuchyn, tak se chystám na koupi kaše na dobrou noc (nebo jak se to jmenuje), aby ho víc zasytila a třeba se tím zklidní. A existuje kaše s přídavkem medunky a ta uklidnuje a pije se na dobrý spánek. Tak snad to zafunguje :sweat_smile:
18. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahojte
tak my sme sa včera boli kúpať v termálnom bazéne a Laure sa moc páčilo. Dali sme jej len tú plienku na plávanie a použili sme ju 3 krát a potom sme jej dali novú.Je to vodný živel...keby ste ju tam videli, čo vyvádzala, voda bola teplá 29stupňová, pre nás až moc teplá, ale pre deti akurát.
Zuby zatial nemáme, a noc prespí celú, ale to sa 3 krát pretočí na brucho a niekedy začne mrnkať, lebo sa nevie otočiť, prilahne si ruku. Najradšej spáva na boku :unamused:
U nás sa schyluje k búrke...brrr dúfam, že mi nevypne internet...to by ma nas...o.
verb: super že si si užila kino, ja tiež plačem pri všetkom a to už 3 mesiace nekojím...som stále nejaká rozcitlivená :rolling_eyes:
Ja to radšej odošlem, lebo ma vypne...tak želám pekný víkend. :sunglasses:
18. črc 2009 ve 14:28  • Odpověz
autor
ahoj, tak my jsme zpátky z návštěvy, ještě že tak, stejně hrozně pořád pršelo a houbaření bylo spíš utrpení, navíc jsem si zapomněla pláštěnku na kočár i dekl, tak měl Pepča nohy v igelitce :grinning: chudák, my ho teda trénujeme :dizzy_face:
Kluci byli na potápění a když se vrátili, tak ten kluk nemoh najít počítač na ruku, tak se zase 60km vracel tam a pak znova to samý zpět, aby zjistil, že je má doma v ploutvi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mě navíc nějak blbne tělo po těch injekcích, bylo mi trochu blivno a začala jsem trochu krvácet, ale je to divný, protože je to 12 dní od první injekce :astonished: já samožřejmě absolutně nepřipravená, tak jsem večer ještě hrabala v taškách a batohách a hledala tampony. Napadlo mě jestli to není spíš ovulace, ale to jsem myslela že to může být spíš je špinění, ael tohle :confused:

Plavečky na plavání máme taky, jsou absolutně v pohodě, doporučuju, taky jsme byli v bazénu a stačí to.
Jo a k tomu spaní, my měli taky takový období, kdy se probouzel a otáčel se a vadilo mu to, oni jsou hodně přetrénovaný a trénujou i vnoci ty nový dovednosti, ale Verb neboj, to zase ustane. Občas to dělá doteď i při pití, leží a hrozně se snaží otočit a pak řve když se otočí a nic neteče :grinning: jsou to blázni.

tak já jdu vařit snídani, Pepa dospává a já šla s malym do sámošky a cestou jsem ho taky uhoupala, ak mam klid a chci si dát v pohodě čaj a nohy na stůl :slight_smile:
19. črc 2009 v 08:24  • Odpověz
Ahoj,

Kacko, vy ho teda nešetříte :grinning: Ale aspon nebude rozmazlenej a jednou ti snacha poděkuje :wink:
Jo, snad se ten spánek zlepší. Už se naučil spát na břiše - konečně! V noci se jako vždy otočil na břicho a pásl, ale nebrečel moc nahlas, tak jsem vydržela a nešla k němu a nechala ho se "trápit" a on na tom břiše usnul. A ted dopoledne na něm zase usnul. Takže snad je to předzvěst lepšího spánku. Ale stejně jsem v noci 2x kojila. Nějak mi v noci chybí trpělivost vydržet jeho řev a chce se mi vždycky tak strašně spát, že ho radši nakojím, at mám klid. Pořád se chystám na výuku spánku. Možná ten další víkend... :sweat_smile:

Dneska by už měla být hotová kuchyn - huráááááááááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A hned mám na vás dotaz - myčku už jsme koupili Whirlpoolku a zdá se být dobrá. Ale nevím, co dát dovnitř za náplně. Dali nám k ní nějaký tablety 5v1, ale nevím, jestli se i tak dává ta sůl a leštidlo a podobný blbosti :sweat_smile: Prosím, poradte. Díky :wink:

A objednala jsem nový next oblečky, tak mám radost. Bude mít nový pyžamka a džíny a trička a mikinu, bude to fešák :grinning:
Jo a abych nezapomněla - koupila jsem si přebalovací tašku na kočárek. A víte kde? V DM drogerii. Náhodou jsem tam bloudila a najednou koukám a mají docela pěknou tašku. Má uvnitř kapsu i kapsičky, přebalovací podložku, venku další velkou kapsu a střední kapsu. Je dobrá a stála jen 600.- Tak, kdo budete chtít, tak se na ní koukněte. Snad jí mají ve všech dmkách :slight_smile:

už se vzbudil, tak pěknou neděli :dizzy_face:
19. črc 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
ahoj Verb, tak přesně takovou tašku já jsem ztratila :wink: byla dobrá, tak nevim asi se tam taky podívam jestli jí nekoupim.
a s tou myčkou je třeba zjistit na vodárnách jakou máte tvrdou vodu a podle toho nastavit tu sůl a dávat buď tablety v jednom nebou všechno zvlášť jako my. já leštidlo skoro nedávam ale zato sůl sypeme pořád.
tak ať se Will konečně v noci naučí spát a máte pohodu :slight_smile:

já to dneska rozjela, už druhej příspěvek :wink:
19. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz
Tak mám zjištěnou tvrdost vody, ale nevím, jestli tu sůl použít nebo ne - od 1,00 by se měla použít a my máme 1,07 , což se mi zdá tak málo přes normu, že by se třeba dávat nemusela. Co se stane, když ji tam nedám? :confused:

Kacko, jo, ta taška je dobrá. Mají dvě barvy a já mám tu béžovou a dokonce se mi i líbí :slight_smile: Ale plánuju ještě nákup nějaké malé taštičky přes rameno, abych s sebou nemusela pořád tahat tu velkou.

A došlo mi, že jsem se vůbec nevyjádřila k dovolený. Tááákže... dovča se vydařila. Moc rádi jsme vás všechny poznali a naučili se novou karetní hru :grinning: Škoda toho počasí a že jsme neudělali společnej výlet. Ale to je pochopitelný, že má každý jinou představu výletu. Já bych si to klidně zase zopákla :wink: Ale už ne do toho samýho penzionu. Nějak jsem pána nepochopila a ani jeho pokus o domácí chalupu. Já prostě, když si za něco platím, tak očekávám aspon minimální servis. Třeba možnost zakoupení nápojů a kafe a večeři na čas. Ta moje kamarádka, jak má penzion v krkonoších, tak i když jsme přátelé, tak se o nás stará jako o normální hosty... Tak doufám, že zas něco spácháme. Nebo bychom mohli udělat jen nějaký jednodenní výlet... Končím s agitkou :grinning:

Jo a Kacko, měli bychom tě navštívit a zhodnotit tvoji práci na zahrádce, když nás kvůli ní tak často zanedbáváš :grinning:

A kuchyn zase není :frowning2: Když už to Míra konečně dodělal, tak zjistil, že máme odpojený plyn a teprv zítra se vrací původní majitel z dovolený a ten musí vypsat nějaký papír, aby nám ten plyn zapojili. Ach jo
19. črc 2009 v 15:32  • Odpověz
Ahoj... My máme vcelku pohodový víkend. Snažím se zorganizovat vše před naším odjezdem na dovču. Jedeme v uterý a budem tam do konce prázdnin.
Zítra máme poradnu tak uvidíme jak to vypadá s váhou a výškou...

Jo a můj bio králík a zelenina dopadl jako fiasko :angry: ... totálně... Alex ho plival a prskal a ještě se u toho mrskal a ječel ... :frowning2: :frowning2: byla jsem zpocená vynervovaná a on hladový.. jasně, že mne to naštvalo, že já se snažím a on to nechce... potvůrka! :angry: Takže nakonec to skončilo skleničkou Hami.... Zítra druhý pokus...

Verb, já jsem před prvním použitím vsypala plnou nádržku soli a taky jsem dala leštidlo.. jinak používám multytablety na, kt. mám přepnutý i program a tím pádem už nedávám nic. Jenom když mi to kontrolka nahlásí.. tak nějak to bylo popsané i v návodu.

Jo a já se nechám naagitovat na cokoliv. Jinak kamarádku v okolí ještě stále nemám :frowning2: Z vidění však poznám nějaké babičky a dědky - pejskaři, jinak nic. Až se vrátím z dovči tak pokračuji v hledání .. Manžel se už se mně směje, že jsem asi divná že se se mnou nikdo nechce kamarádit... :frowning2:

Tak jdu uklidit nákup, jelikož jsem si dala pauzu.
Zatím pa.
19. črc 2009 v 16:08  • Odpověz
ahoj,
tak dnes jsem sama samotinká, děti spí a manžel odjel na kole. Přespí u nějaké zříceniny, ráno se vrátí, ale hned nám zase odjede :frowning2: Jede s mým otcem do Nového Jičína pro nové auto, tak bude dělat šoféra na zpáteční cestě. No mám fakt radost, 4hod. cesta tam, pak zpátky, takže se vrátí někdy večer, dovolená v..... , ale už jsme to slíbili, tak to nějak přežijem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak u nás víkend nic moc :unamused: Poslední dobou se nějak nedaří :frowning2: V SO pršelo, takže jsme byli zalezlí doma, dnes chtěl manža pracovat, ale nešlo to, tak jak by mělo, takže to bylo trochu s nervama, pomalu mě z toho všeho zas chytaj depky :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kacko - teda Pepíno má dobrej výcvik :grinning: ty nohy v igelitce mě rozesmály :grinning: :grinning: Ale hlavně, že to splnilo účel.

verb - tak my spíme taky na břiše, budíme se taky dost často a většinou jí šoupnu prso, ptž nic jinýho nezabírá :confounded: A jak píšeš, v noci prostě nemám nervy ji přemlouvat, aby usnula buď po dobrým nebo i po zlým, prso je zkrátka nejrychlejší a nejúčinnější řešení, tak toho využívám :sweat_smile: No a nám kaše na noc vůbec nepomohla, budila se úplně stejně, ale tak uvidíš. Přece jenom Will uměl dřív spinkat pěkně, tak třeba to zabere :wink:
tabletky do myčky nepoužívam, dávám všechno zvlášť, takže neporadím.
Kde jsi objednávala oblečky pro Willa, ať se můžu taky pokochat....

zanetke - v rychlosti tady máš receptík na králíka - králík, česnek, moravanka, 2sklenky vody, 1lžíce worčestru, 1lžíce octa, lžíce cukru, pepř, sklenička kečupu, cibule. Králíka potřít česnekem, posolit, na půl upéct, pak přidat ostatní a dodělat. Dělám to s rýží a moc mi to chutná.
Dnes jsem dělala taky králíka, ale jen takovou rychlovku. Králík, cibule, rajče, brambory, koření podle chuti, vše do jednoho pekáče a je to taky mňamka. A hlavně je to strašně rychlý a skoro bez práce :wink:
Tak když nechutná Alexovi, tak si snad smlsnete aspoň vy :sunglasses:
19. črc 2009 v 19:18  • Odpověz
ahoj, hlásim se po dlouhý době z Prahy.
A koukám, že jste se rozjeli s nočníkama, já to tedy ještě zkoušet nebudu, páč se nedovedu představit, že by mi tam Štěpula vydržel sedět. A navíc mi to přijde opravdu strašně brzy.

My se měli báječně, našli jsme spousty hub, takže kromě smaženice a zamražených hub jsme měli i řízky z hřibů a vynikající. Štěpánkovi jsem zkoušela dávat domácí meruňky - podušený, ale vůbec to nechtěl, byly totiž dost kyselý. Teď v sobotu přijeli známý na grilování a přivezli nám domácí meruňky, broskve a vajíčka, tak zkusim tu meruňku znovu, protože ty jsou už slaďoučký až až. Štěpán byl za těch 9 dnů co jsme byli mimo domov jak aprílový počasí, jeden den úplně zlatej a usměvavej a druhej den vzteklej a protivnej. Včera jak přijela ta návštěva, tak to měl zrovna svůj horší den, navíc bylo strašný počasí, celý den lilo. Naštěstí kamarádka z něj byla úplně pa větvi a hrála si s nim, nosila ho atd... Bohužel jsme ho nemohli uspat, tak s náma griloval v altánu do půl desátý, pak konečně usnul a my jsme se mohli veselit ještě asi do půl jedný :slight_smile: Bylo to super.

Jinak u nás není nic novýho, jen se prohlubuje ta separační krize, Štěpánek se po mě pořád plazí jak psí víno a na cizí lidi reaguje už úplně jinak než dřív. Je takovej opatrnej a pořád si hlídá jestli jsme blízko něj, jinak se třeba i rozbrečí když se mu někdo tak úplně nelíbí. No vidím, že Tomík je na tom taky podobně, to jsem ráda :wink: Jo a jak se na Šumavě naučil od Willa to pištění, tak to ještě doved k dokonalosti a momentálně dělá zvuky jako když kokrhá kohout :grinning: :grinning: Je to šílenýýý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudáci sousedi v paneláku, určitě byli teď spokojený, že nejsme doma, tak teď jim zase nastanou krušný časy :grinning:
U nás se spí taky na břiše už nějakou dobu, vůbec jsem to neřešila, myslim, že už na to mají věk a můžou spát jak se jim zlíbí. Štěpánek už papá kde co, když jíme, tak vždycky strašně loudí, tak mu dám třeba kousek brambory, rohlík, dneska měl rýži :slight_smile:

Vzteklý děti jste tu řešili jsem si všimla, no tak z toho já mám obavy. Naprosto nesnášim malý vztekluny a Štěpán je teda vzteklej už teď. Nevim co se s tím dá dělat.

Jo a já jsem pro nějaký výlet - srazík třeba někdy o víkendu na jeden den.
19. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahojky,

Dary, oblečky jsem objednávala z NExtu - www.next.co.uk přes jednu maminu, která to vozí. Je to mnohem levnější a moooc pěkný :slight_smile: Kaši jsem koupila, ted jen najít vhodný na zkoušku. Pořád chodíme domů pozdě a nějak to časově na tu kaši nevychází.

Katch, taky pěkně piští? To Will mi právě šíleně ječí do ucha. Vůbec se to nezlepšuje a hlasivky akorát víc a víc sílí. Už to není to úplně vysokofrekvenční, ale o něco nižší, zato mnohem víc hlasitější. Někdy dá i střední to´n a zní to jako nějaká gorila. Taky je mi líto sousedů, ale snad ho to někdy přejde. Já budu brzy totálně hluchá. Rozléhá se to po celých Modřanech :grinning:
Super, že jste si užili dovču a merunky Will může. I jsem je uvařila a udělala z toho domácí přesnídávku a mám to zamražený. Ale měl i syrovou a chutnala mu :slight_smile:

Už musím jít kojit, papa
A kde je Janca???!!!??? :fearful:
20. črc 2009 v 19:21  • Odpověz
Ahojky, jsem tu :slight_smile: :slight_smile: V sobotu jsme přesouvali počítač už konečně do obýváku, takže jsme byli nuceni odpojit internet a teprve včera nám to přišel Bohdanův kamarád znovu zapojit, byly na to potřeba nějaké speciální kleště, aby se nemusel volat technik, který nám net zapojoval. Máme to od nějaké místní firmy přes WIFi a na to, že zaplaceno jsme měli asi do března a zatím se neozvali a net běží dál jsme je nějak nechtěli upozorňovat. :grinning: U nás se snažíme tedy pokračovat v nočníkování, no čůrání vcelku bez úspěchu, ale kadění když to stihnu, tak zvládá už na nočníku, jen si opravdu myslím,že vůbec nějak nechápe, co dělá. Ke kačím - u nás tedy zatím naprosto bez úspěchu, dávala jsem Hami banánovou - přijde mi to hodně sladké, mě to chutná, ale Tomčovi viditělně ne, z donucení sní pár lžiček, ale vzteká se, tak dneska musím zjistit, zda to je tím, že je to večer a nebo že mu to nechutná, zkusím mu jí podstrčit ke svačině, kdy normálně dlabe způsobně. Jaké kaše dáváte vy? Neděláte někdo domácí? Noci stále hrůza, akorát teď změnil strategii, do cca 24 hod spí bez probuzení, pak cca každou 1-1,5 vzhůru, k ránu se to zkracuje, děs. Hladem to není, budí se tak i po koju. Většinou ho najdu sedícího v postýlce.

Dary: Tak koukám, že víkend jsi si tedy moc neužila, co nové auto - co jste vybrali? Jo, depky mám občas taky, mám pocit, že mi to mateřství leze na mozek, mám pocit, že dítko si dělá vše po svém, nějak občas zjišťuju, že na některé věci s ním nemám asi dost trpělivosti, občas se mi honí hlavou, zda jsem ta dobrá mamka. Ale to je asi u každé z nás. Ségra mi říká, že na něj mluvím moc složitě, že by musel být Einstein, aby to pochopil. Učení papa, už zkoušíme dlouho a furt nic, vůbec nic po nás neopakuje, jen kouká a výsledek žádný.

Zanetke: Tak ani na znakování ani na plavčo se nechystám. Plavčo by bylo zase na zimu - neřídím, takže bych ho musela vozit MHD a to se mi moc nechce, ale vodu má ráda, možná že mu upírám radost. Se znakováním nevím, nějak moc tomu nedůvěřuju, ale možná že mám jen předsudky a funguje to. Ráda bych chodila s prckem na nějaké cvičení, ale furt nevím, jak to sladit s jeho spánkem, pokud by vydržel spát, jako spí teď tak mám jedno u nás vyčíhlé, registruje se na konci srpna. Co míry a váhy? To nám asi písneš až v září :grinning:

Megg: Tak termální lázně, to muselo být jak kafíčko při téhle teplotě :slight_smile: Neboj zuby budou, občas není o co stát, včera mě hryznul u stříhání nehtů a že to už bolí, když do mě ty své klofany zasekne. To my připomíná, jakou máte úspěšnost s čištěním zubů? U nás tedy gáza skoro bez úspěchu, spíš se mě snaží hryznout, na malý kartáček zatím dobré, jen řve, když mu ho už po vyčištění - jestli se tomu tak dá říkat, odnáším.

Kacka: Tak igelitka mě opravdu rozesmála, Pepča je tedy naprostý kliďas a koukám, že ho nerozhází nic.
A jak dopadl kočárek? Nebyl nasáklý jako houba? K tomu krvácení - a do kdy jsi po té injekci měla začít? Já si pamatuju, že když mi to vyvolávali, když jsem to párkrát nedostala, tak jsem cca týdne až 10 dní začala krvácet. Třeba je to ze začátku slabší, než se to rozjede.

Katch: Vítej zpátky, tedy dlouhá dovča. S tím nočníkem - dávám, podle mě nechápe, ale na druhou stranu je to pro mě pohodlnější vyhodit bobek z nočníku, než utírat zadek :grinning: Občas sedí způsobně, občas zdrhá, dávám mu hračku a s tou pak vydrží a samo sedím u něj. Ale jak píšeš, dle všech netových pouček je brzy, ale na druhou stanu, my byly v cca roce až roce a půl bez plínek a to většina dnešních dětí není a kdyby se to podařilo naučit ho to rychle, tak bezva ušetření nákladů na plínky. Takže dáváš už lehce solené, když je to pro vás? Rýži už dávám normálně a těstoviny už někdo dáváte? Rohlík u nás úspěch neměl. Plazení po mamče, u nás stále pokračuje, o víkendu přijedou jeden den hlídat naši, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Jedeme se s Bohdanem kouknout po nějakých věcech do pokojíku prcka a po sedačce, ta námi vybraná se nám po přidání počítačového stolku do obýváku nevejde :confounded: .

Verb: Nextové věci jsou moc pěkné, máme dost tepláčků přes MMA a nebo MMB, tehdy výhodné koupě, teď se tam v naší velikosti nic moc neobjevuje a nebo je to na můj vkus drahé. Pořídila jsem mu teď Tescové a od Froga, Tesco jsou teplejší, Frog slabší, oboje přes MMB - ty od Froga 3ks za 50 Kč, super cena a na to jeho lození doma to bohatě stačí. Tak ječení v oblibě zatím nemá, ale poslední dobou se vzteká jak blázen, jen co není přesně po jeho, tak čutá nohama, řve jak na lesy, hysterák jeden. Občas bych mu jednu sekla, za to jeho řvaní. Tuhle jsem musela zavřít okno, aby si sousedi nemysleli, že ho týrám, v tomto případě ho nechávám vyřvat a ono ho to za chvíli přejde.Další hrozná obliba posledních dní, sahání do pusy, když jí má plnou, jídlo má pak fakt všude, ale včera jsem dumala, že mu možná zase roste nějaký zub, dělal mi to hlavně na začátku jídla a horké to neměl, ale na konci už ne, takže zkusím dávat víc vlažné, jestli to není tím. K uspávání - přes den je to většinou v pohodě, jen občas na mě zkouší řevy a vztekání, ale jsem neoblomná, já bych byla i večer, myslím, že by ho to za pár dní přestalo bavit, ale protože večerní uspávání má na starosti manža, tak to neřeším, on za ním po chvíli řevu jde, půl hodiny uspává a je to většinou bez řevu. KOjení v noci - jen 1x občas dám vodu, občas stačí jen uložit zpátky a je klid. Na břiše ho už taky nechávám spát, jen když je na čtyřech tak ho obracím (i tak dokáže naše dítko usnout). K myčce - mám somat multitabs, takže pak už neřeším, co přidávat.
21. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
ahoj, tak já jen v rychlosti, ptž smažím játra a nerada bych na ně zapomněla jak tuhle na tu rýži :grinning:

S tím nočníkem je to každého věc, já to rozhodně zkoušet budu a jak píše Janča, lepší vylít nočník než utírat prcku. Tady na MK je o tom diskuze, některé mamči píši jo, některé ne, tak kdo chcete koukněte:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=98790&vGroupOffset=40

Janco - ono to máš asi jedno jak na prcka mluvíš. Já na Honzíka mluvila jednoduchýma větama, ale pořád jsem něco mlela, aby se naučil pěkně mluvit. A těch knížek, co jsme se naprohlíželi.....A výsledek???! Mluvit nechce, už jsem z toho trochu zoufalá :frowning2: A to si myslím, že se mu fakt věnuju, tak nevím, kde jsem udělala chybu :unamused: :frowning2:
No naše "pápá" zas tak slavný není. Pěkně na mě prdí a zamává jen když má náladu a chce se jí. Takže na veřejnosti se s tím zatím nechlubím, páč vím jak by to dopadlo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My auto nepořizovali, to můj taťka, akorát potřeboval druhého řidiče, aby to staré auto odvezl zpátky domů. No akce to byla šílená, ale jelikož taťky neznáte, tak to je asi zbytečné popisovat. On je to totiž strááááášnej šetřílek, špekuluje co, kde, za kolik atd., samozřejmě všechno ví a zná, taky tam prý málem dostal přes hubu, ptž se s nimi chtěl domluvit, že nějaké peníze jim zaplatí až později a tak, no prostě pro mě konal samý nepochopitelný věci :fearful: Navíc si nevzal ani automapu, takže tam ho naváděl manža a cestou zpátky to samé a to byli domluvení, že otec trasu naplánuje a manža za ním v klídku pojede. Ha, to určitě. No a spousta dalšího a dalšího.....

A vítám zpátky Katch :slight_smile:

A taky nesmím zapomenout na naše oslavence Pepina a Alexe, všechno nej nej.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
Nazdárek,
dnes jsem byla celý den u našich, Štěpula blbnul se svojí sestřenicí a byl celkem hodnej, tak jsem byla plná energie. Dokonce jsem ho tam chvíli nechala a jela koupit dárek pro chlapečka mojí kamarádky, přijeli do Čech na dovču. Dneska se poprvé proháněl po zahradě, dřív jsem ho na trávu nechtěla pouštět, protože jí strkal hned do pusy a taky byl celej zelenej. Ale naši měli posekáno a úplně kraťoučký trávník, takže nic ho nelákalo k trhání a dokonce se ani nesprasil :slight_smile: Byl úplně nadšenej :dizzy_face: Pak ho taky moc zaujal takový ten prolejzací válec z Ikea, je to hadrový a má to asi 2-3 metry a švagrová to vytáhla na zahradu, no sranda, fakt jsme si užili fajn den :slight_smile:

Verb. tak Štěpán začal taky ječet, ale strašně, nechápu kde bere ty hlasový možnosti. A nejvíc ječí ve vaně při koupání, takže jsem si jistá, že to je slyšet až do přízemí. A evidentně se rád poslouchá, protože to pořád opakuje. A přesně jak píšeš je to čím dál tím hlasitější, snad už se to ale zarazilo, doufám!! A meruňkám jsem dala druhou šanci, ale sladším a už jich zbaštil spousty syrových :grinning: Nextový hadříky se mi taky líbí a hlavně hodně vydrží a moc se to praním nezničí. Ale za normoš cenu v krámě to tedy nekupuju, to mi přijde drahý na to, že to má na pár měsíců. Takže jen přes MM, případně ve výprodeji.

Jančo tak je vidět, že ty jedničky v datumu asi hrají nějakou roli, protože Štěpula je taky takový podobný vztekloun jako Tomík. Kaši jsme dávali Sunarku na dobrou noc (krupicovou) a chutnala mu. Předtím jsem zkoušela kdejaký rýžový, obilný atd. a to nejedl nebo minimálně. Teď jsme koupili tu z DM baby love taky krupicová, měla jí Nejbe na Šumavě a zaujalo nás, že je pěkně hustá. Ty řídký nemám ráda, protože to má pak Štěpánek všude. Tahle z DM je navíc i dost levná (asi 35Kč) a je s vanilkovou příchutí, mě chutná a Štěpánkovi taky :slight_smile: A dávám už i bílou Activii k odpolední sváče a taky sní vždycky celý kelímek, tak jsem ráda, nepočítala jsem s tím, že mu bude chutnat něco tak kyselýho (já to nemusim). Jinak už měl i těstoviny a teď mám koupenou nějakou skleničku s tuňákem, tak jsem zvědavá, nějaká mamča v krámě říkala, že její dceři chutná nejvíc, tak jsem ho vzala. Jo a s netem to máte dobrý, to byste byli blázni kdybyste na sebe zbytečně upozorňovali :grinning:

Dary tak akce s autem je teda síla!! A pápá se mi nějak nedaří naučit Štěpánka, ještě se snažím ho naučit udělej malá, protože do nás dost často mlátí jak hluchej do vrat a to se mi přestává líbit. S tím ale taky úspěch nemám. A dnes mi řekla švagrová, že bych ho měla naučit slézat z postele, že ho mám naučit, že musí jít nohama napřed a ne po hlavě. No to mě teda ani nenapadlo, myslíte, že už to jsou schopní pochopit?? A s tím nočníkem je každopádně pravda, že je lepší když udělá bobek do něj než do pleny, to souhlasim. Ale ještě s tim počkám a po létě to začnem možná teda taky zkoušet. Teď jak jsme pořád někde, tak to stejně nemá smysl.

A oslavencům přeju samozřejmě taky vše nej :slight_smile: :wink:

Dobrou noc a hlavně klidnou :wink: Jo a jak se těšíte na ty tropický vedra? Na mě už teď jdou mdloby, přijde mi tu pořád strašný vedro :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz
autor
Holky díky za připomenutí těch osmi měsíců, my bysme to nějak úplně přešli, tak jsem si to večer četla, tak jsem mu to rychle ještě běžela říct :slight_smile: a náhodně dneska dostal kartáček, tak měl i dárek a to už je co říct :wink:

já tu měla včera mamču, tak jsem dělali na zahrádce, mamka řádila s rondapem, je to s ní šílený, pak jsme jeli do Dobříše nakoupit a na prochajdu no apak stejně jela, takže že bych si odpočinula, tak to teda ne :unamused: Pepča jí předved i svůj maxi histerák, tak byla trochu překvapená, ael říkala že brácha to taky míval, že je to asi normální a že ona si toho nevšímala :dizzy_face:
A nevim jak na to ty děti přijdou, ale u nás se taky konají řvoucí chvilky, prostě řve tak že se neslyšíme, tak musíme počkat a pak mluvit. nebo ho provokujeme a zacpáváme mu pusu a děláme že hrajeme na indiány, ale to ho většinou rozčílí a řve ještě víc :grinning: Taky se snažíme moc si toho nevšímat a tajně doufáme že to přejde :slight_smile:

Dneska jdeme zase k jedný sousedce na seanci, už od deseti do večera, tak se těšim, má bejt vedro, tak asi bazének a lehárko. Pepíno se takhle nejvíc zabaví, když tam jsou děti :slight_smile:

Jo a málem jsem zapomněla, samozřejmě že jste všichni zvaní k nám, zahradou se teda zatim moc chlubit nemůžu, ale to nevadí, určitě přijeďte a nějakej program vymyslíme, můžeme třeba navštívit Katchulu :grinning:
Anebo můžete sbírat slimáky :grinning: :grinning:
Já teď může vlastně kdykoli, příští týden nic nemáme, tak se rozmyslete a naplánujeme to :slight_smile:
22. črc 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahojky, tak včera jsme vychytali odpo prochajdu, bylo skoro celou dobu pod mrakem, tak se to vedro dalo snést, prcek byl v poho, jen já pramínky potu všude. Byl včera celý den zlatý, více takových dní, snad mu to vydrží. Udělali jsme pokus s kaší, zkoušela jsem mu to dá na dopo svačinu a bránil se stejně, ani smíchanou s banánem, hned to odhalil, že to není banán, který dostával předtím. Vykuk jeden, tak jsme odpo koupili rýžovou od Sunarky a večer jsem dopadla podobně, pár lžiček snědl, ale žádné nadšení se nekonalo. Ale noc byla dneska lepší, tak nevím, zda to příčítat pár lžičkám kaše a nebo se Tomča lepší. :wink: A to už má asi chudák strach z bílého jídla, poprvé jsem předevčírem zařadila jogurt - bílou Activii, jen co spatřil bílo na lžičce, tak řev, ale po ochutnání, mi málem vylezl ze židličky naproti, jak se natahoval na další lžičku, takže jogurt tedy šmakuje. Včera jsme měli první pád s lehátka, ani jsem si nestačila umýt ruce a tupá rána a řev a prcek mimo lehátko, dávám ho do něj jen při příchodu z procházky, ale nepoutám, říkala jsem si, že ta těch 20 vteřin se nemůže nic stát. Chvíli řval a pak dobrý, tak snad nic, nic jsem nikde nenahmatala, ležel na zádech, takže se prostě jen vykulil. Jsu to draci :grinning:

Kacka: Koukám, že jsi na tom s daty asi teď stejně jako já, vím, že je červenec a čtvrtek :grinning: :grinning: Ve všední den se k tobě MHD asi dostanu těžko - to bude od nás asi výlet na celé dopo, ale o víkendu by nás mohl hodit Bohdan, tedy pokud to nenaplánujete jako rodinné jízdy. Tak to asi bude nejlepší domluvit na dobu, kdy je na chatě i Katch, aby se to spojilo. My v Mníšku byli předminulý víkend, přijela nám tam kamarádka z Anglie, tak jsme si městečko malinko prohlédli, tedy spíš zámek, ale na prohlídku tedy nedošlo.

Katch: tak jsem si říkala, o jakém to výskání mluvíš a už je to u nás taky, tedy zatím jen občas, ale grágy to jsou tedy slušné, nejčastěji to vybalí na schodech v baráku, asi aby všichni věděli, že jdeme ven a nebo domů :grinning: Oni už můžou i krupicovou kaši? Já se v tom teď nějak neorientuju, já myslela, že jen rýžovou a pomalu zkusit obilnou, kvůli lepku, ale jak koukám, tak to asi moc řeším. Moc mě neba kupovat kaše a čekat, kterou vezme na milost a zbytek abysme dojídali my :stuck_out_tongue_closed_eyes: To mi připomíná, že mám tedy doma 2 nenačaté krabice rýžové kaše od Hami, takže pokud někdo chcete, tak se ozvěte, ráda dovezu a zbavím se toho. Actvvie mi tedy taky tahle nechutná, a Tomčovi šmakuje, jsou divní :slight_smile:

Dary: tak nočník jak kdy, občas nestihnu donést tlačícího Toma až k němu a je to v plíně, někdy se mi zdá, že tlačí a pak nic, no to bude asi ještě horor je tohle naučit a o čůrání ani nemluvím, občas se mu to povede, ale rozhodně neví, že to udělal. S mluvením, mám takovou neteř, do cca 2,5 let nemluvila skoro vůbec a pak se to rozjelo samo a teď tu pusu nezastaví :wink: K autu - takhle můžou přemýšlet jen chlapi, ušetřit každou korunu, a tvůj taťka je asi malý extrém, tak hlavně aby mu dlouho a bez problémů sloužilo.

A ještě jedna věc, v Tescu mají teď dle letáku akci na filtry do Brity, 3 ks za 399 Kč.
23. črc 2009 v 08:29  • Odpověz
čau holky!!
Tak my budeme na chatě příští týden od středy, takže mě by se hodil ten srazík klidně od středy do pátku, víkend tedy ne, protože nám přijede na celý víkend návštěva - 6 lidí, to bude peklo zase vymýšlet čím je nakrmit :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jančo a co kdybyste jeli s Veronou spolu autem? MHD bych tam teda taky nejela, to se Ti nedivím. Anebo teda se klidně někdy sejdeme o víkendu a třeba i s tatínkama :slight_smile: My tam jsme skoro každý víkend.

Jančo ta krupicová kaše z DM je od 4. měsíce, což mi teda přijde brzy. Já jí začala dávat někdy v 7. měsíci (tu Sunarku, kde je napsáno od 6.m) a obecně podle té nové studie by se měl lepek zařadit v půl roce, aby si dítě zvyklo. To už neplatí, že se má s lepkem čekat bůhví jak dlouho. U nás prostě jinou než krupicovou kaši Štěpán nechtěl. A Activie bílá mu taky jede :slight_smile: Jen je to pořád víc a víc peněz za to jídlo, Štěpánek jí teď jednu Activii denně.

Včera jsme byli venku po 10h dopoledne a vedro už bylo pořádný, ani bych ven snad nešla, ale musela jsem do lékárny, tak jsme pak ještě dali krátkou procházku. Štěpula už toho, ale asi měl plný zuby, protože ke konci už fňukal, on to vedro nemá rád, stejně jako já. Včera večer jsem šla ke kadeřnici a málem jsem tam chcípla, oni tam neměli klimatizaci :confused: :angry: úplně ze mě teklo a to bylo 8 večer!! No jsem ráda, že se má trochu ochladit. Jo a musíme koupit protiskluzovou podložku do vany, protože Štěpulovi to tam hrozně klouže a on prdlouš jeden se tam chce stavět :grinning:
23. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahojky,

tak hned ke srazu - já mám malé auto a těžko bychom se tam vešli. Jedině, že bychom nebraly kočáry a kluci byli jen v autosedačkách. Ale to je asi blbost :frowning2: Tak to nechme na ten další víkend a můžem vzít i ty chlapy :wink:

No, já lepek řeším pořád. Ještě jsem ho nedala (teda myslím, protože v nějakých skleničkách je obsažen, tak je možný, že jsem to přehlídla :unamused: ). Chtěla jsem počkat do jednoho roku. Zatím rohlík apod. nepotřebuje a až by byly snídaně, tak bych teda zařadila nějaké pečivo.
Jinak Willík stále péruje, ale zatím se posunul jen dozadu a dopředu se ještě neposunul. A zub má pořád jen ten jeden - a prý chodí ve dvou. A já pořád vyhlížím a vyhlížím a nic :grinning:
Spánek se výrazně zlepšil - musím zatukat :sweat_smile: Budí se jen jednou kolem 4-5h a to už se dá přežít. Takže už si na spánek nestěžuju.
Ke svačině včera zbaštil přes půl banánu, tak jsem ráda, že mu chutná. Už když jsem ho vyndala a vzala lžičku, tak se začal smát a otvírat pusu. A to dělá i u oběda a i u kojení. Když vidí, že si rozepínám podprsenku, tak se směje a otvírá pusinku. Je to moooc roztomilý :dizzy_face: Tak si to užívám a do jeho roka chci s kojením skončit. My jsme včera byli s kamarádkou na Vyšehradě a bylo příjemně. Bylo zataženo, ale teplo tak akorát. Její Šimon už běhá, tak s ním byla legrace, jak pořád různě pobíhal a hrabal se v zemi a lezl do odpadkovýho koše :grinning: No a Šimon má 1 rok a 3 měsíce a už se jí doma sápe pod tričko, tak tomu se chci vyhnout.

Janco, jé, net zadarmo, to by se mi taky líbilo. Chápu, že se snažíte být nenápadný :grinning: Domácí kaše jsou jednoduchý. Rozvaříš rejži jako Dary a přidáš ovoce :grinning: Ale je divný, že mu nejede. A to dáváš tu mléčnou? Nebo nemléčnou? Ta nemléčná, pokud ji děláš jen z vody, podle mě, nebude moc dobrá. Ten spánek máte fakt strašnej. Tohle nedělal Will ani ve svý nejhorší noci. Jestli on nemá špatné sny, budí se s řevem? Jo a od půlnoci se dětem střídá mělký spánek s hlubokým co cca hodinu, tak on asi neumí přejít z jednoho do druhýho. A v tom mělkým se děti strašně lehce vzbudí a pak neumí usnout :confounded: To ječení bude ještě horší :sweat_smile: Will dokáže rozpištět i cizí děti, takže někdy v obchodě si udělají malý koncert :grinning: Je to opravdu o uši, někdy tak strašně zapiští, že mi to duní v hlavě. Ale nějaké "pšt" na něho vůbec nefunguje.

Katch, bez klimošky to musela být síla. Ty máš melír, vid? Tos tam byla tak dvě hodiny. To jsi opravdu odvaha :sweat_smile: Ten tunel z Ikey - to se Štěpánek nebál do něho vlízt? Některý děti s tím mají problém. Že vlezou dovnitř a bojí se. A vařit pro 6 lidí, to udělej nějakou omáčku a k tomu knedlíky a budou pořádně nafutrovaní :wink: Akorát má být o víkendu zase zima :confounded:

Kacko, už se k tobě těšíme :slight_smile: To jsi mamku moc nevyužila. Příště at hlídá a ty si lehni :wink:

Dary, s tím mluvením to je jako z toho vtipu, kdy rodiče jdou s dítětem k doktorovi, že vůbec nemluví a doktor si s ním začne povídat a on najednou začne mluvit. A rodiče celý překvapení se ho ptají, proč nemluvil a on říká: "nebylo co" :grinning: Vůbec se tím nestresuj, on až bude chtít, tak bude mluvit :wink: Tvůj táta je ještě horší, než ten můj :grinning: Můj by tohle nzkusil, ale stopro by ho to aspon napadlo.
23. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
autor
tak tohle vedro, to je o infarkt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jak máme dřevostavbu, tak tyhle teploty to teda nezvládá a ve tři když jsme tu měli 29°C, tak jsme museli odejít k sousedce, to už se tu nedalo dýchat, Pepíno nahej, bez plíny a stejně nám bylo vedro :stuck_out_tongue_closed_eyes:
teď to konečně přichází, zvedá se vítr a jsou vidět mraky, tak se těšim :slight_smile: Pepíno spí a Pepa je na pařbě v Praze, tak možná konečně napíšu i něco víc :wink:

Dneska měl Pepíno první karambol, prokous si jazyk, lez na schody a samozřejmě vyplázlej jazyk jako vždy, já to nestihla a tak byla krev jak z vola :stuck_out_tongue_closed_eyes: já sem byla docela klidná, ještě že tu nebyl Pepa, děti snášej bolest dobře, naštěstí. Včera jsme byli u sousedky a děti si odtamtud odnesli spoustu třísek na nohou, tak jsem jim to dneska vyndavala a ten malej kluk to měl už podebraný, bolavý, zarudlý ale vůbec nic neřikal :astonished: A u toho dloubání jehlou spíš řval protože ho drželi dvě holky a nemoh se hejbat :slight_smile: je fakt statečněj :slight_smile:

a už blejská, prší tak já jdu nahoru zkontrolovat okna :wink:
23. črc 2009 v 17:15  • Odpověz
ahoooj holky :slight_smile:
ty jo, tady je totální tma, zataženo, ale zatím ani kapka. Vedro bylo teda pořádný, ale my máme domeček z kamene, takže vevnitř je krásnej chládeček, 22st. :sunglasses: :sunglasses: Takže u nás to funguje tak, že když přijdeme z venku, tak dětem oblíkám punčochy, aby jim nebyla zima :grinning:
Kacko - a jak jste spokojeni s dřevostavbou?
Před chvílí jsem se vrátila z lovu - byla jsem nakupovat v CaA, sobě jsem koupila kalhoty, Nikolce taky, pak ještě trička a jedny riflový kraťásky. Ty jsem tam prostě nemohla nechat. :grinning: Na tu holčičku se fakt parádně nakupuje. Musela jsem se držet, jinak bych tam nechala majlant. Věci opravdu nádherný, ale třeba bílý kalhoty pro Nikolku jsem nakonec zavrhla, ptž by to naše čuňátko mělo hned špinavý. Ale jsem s nákupem moc spokojená a hned mi to zvedlo náladu. :slight_smile:
A jak to tak čtu, tak je to u vás samej karambol :unamused: Tak snad jsou prckové v pořádku. U nás nic takového nehrozí, jelikož ještě pořád nelezem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Max.může spadnout z postele, ale to jí hlídám, tak snad ne. To mi připomíná, jak se Katch ptala na to slejzání z postele - podle mě to ještě pochopit nemůžou. Pamatuju si, jak jsme to učili Honzíka a byla to fakt makačka. To bylo vysvětlování a vysvětlování :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale stejně když jsme ho nehlídali a jak byl rozjetej, tak na to vždycky zapomněl a šel zase po hlavě.
Jogurt už jsem taky zkoušela, ale zatím jsem jen přimíchala trochu do rozmačkané broskve. Dnes jsem jí chtěla koupit ten Choceňský, ale měli jen ovocné, takže nic. Taky pomalu přemýšlím, že zavedu odpol.svačinu, dáváte už někdo?
23. črc 2009 v 19:21  • Odpověz
autor
tak je po buřině a po klidu, Pepíno je zase vzhůru a řádí, je nějakej nevrlej, asi vedro a jazyk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dary s dřevostavbou jsme maximálně spokojeni, v zimě nemusíme tolik topit, je tu krásně, sluníčko nám to vyhřeje, jediná nevýhoda jsou tyhle vedra, ale to je párkrát za rok, tak jdeme k sousedce :wink:

Jo a odpolední sváču už máme dávno, teď mu dělám často kupovaný zamíchaný do tý frutapury, dávam jablka, banán, meruňky. Dneska teda dostal od sousedky zmrzlinu :slight_smile: a protože jen líznout, tak dostal sladkej cukrářskej piškot :sweat_smile: mě je to jedno, stejně si musí zvykat, ale zas tak mu to nejelo :slight_smile:
Dneska jsem mu vařila lilek, ještě zkusím brokolici a mam koupenou pohanku. Já mu dělam většinou bramboru, ale vy dávate i rýži? a jak to jako vaříte? to pak normálně rozmixujete? A s jogurtem teda taky začínáme, zítra jsem se radši chtěla zeptat doktorky.
Jo a jak psala Katch s tím lepkem, není to zas etak jednoduchý, to zvykání od půl roku platí jen pro ty, co jsou kojený, teda aspoň tak jsem to slyšela já :wink:
23. črc 2009 v 19:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.