• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Tak jsem nakojila a můžu ještě chvíli pokračovat :wink:
Z našeho dítka se stává pěknej mamánek. Je hodná jen když jsem vedle ní, jakmile udělám krok pryč, tak hned řve. Cizí lidi taky nemá moc ráda. Pochovat se nechá jen vyjímečně a to ještě kontroluje, kde jsem.
Dnes jsem jí taky poprvý zkusila posadit do písku a byla nadšená. Pěkně seděla a ani se ho nechtěla dotknout :grinning: Měla ruce nahoře a jen koukala, jak Honzík dělá bábovky :slight_smile:
23. črc 2009 v 19:31  • Odpověz
Kacko - švagrová má taky dřevostavbu, ale tam se ohledně bydlení radši na nic neptám :unamused: :sweat_smile: Tak to je fajn, že jste spokojení :wink: Já teď vařím Nikolce taky jen brambory, páč nic jinýho mi nechce jíst. Z tý rýže a těstovin je to jídlo takový hustší a to jí asi nešmakuje. Ale zas to brzy zkusím, aby se jí ty bram.nepřejedly.
23. črc 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
já to uspávání nesnášim, nechápu proč ty děti prostě neusnou, no to není možný, zase řev :angry:
Pepa není doma, tak jsem měla čas a byla jsem u něj 45 minut, než se uráčil usnout, příště si tam vezmu knížku :dizzy_face: a spoň mu budu číst a nebudu pořád řikat jen hají :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dary dřevostavby jsou dobrý, ale hrozně záleží na tom od koho to je a jaká je to technologie, tady u nás kousek jsou dvě dřevostavby z bedýnek na munici a do toho já bych se teda nikdy nenastěhovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a taky vám musim napsat, že jsem pěkně nasra.. protože mi dneska Pepa volal že mluvil s komisařem co vyšetřuje tu naší loď a že ten chlap co nám to neprávem prodal že se spakoval a zmizel kamsi do Chorvatska :angry: Takže vidina toho, že z něho vymámíme někdy nějaký peníze rázem mizí. tak teď zase řešíme, co budeme dělat, jestli neodvoláme ten náš soud, aby nám zbyla aspoň ta loď a my jí mohli za něco prodat. nebo to skončí tak, že loď nebude naše, prachy nevymámíme ale pořád jí budeme mít na zahradě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No tak to jsme se teda nachytali, Pepa to kupodivu bere statečně, prej lepší než kdyby sme byli zatopený :sweat_smile:

A s autem to asi jen tak nebude, pořád teda jezdim v tý vzrající a jak Bohdan řek kvetoucí feldě, rozhodli jsme se že ani s Octavkou bysme si zase tak nepomohli a tak půjdeme do transportera, když už, tak už. Jenže jak to vidim, už to vybíráme měsíc a teprve jsme se rozhodli co chceme, natož to koupit. A pozor, když vybíráme, tak se Pepa samozřejmě už bojí že to zase bude nějakej šmejd, takže nesmí mít na tachometru 250 000km, ani 143 579km, protože zaokrouhlený i přesný číslo je prostě podezřelý :grinning: a tak to je se všim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a s tou návštěvou, víkendy jsou dost blbý, protože to my asi nemůžeme, máme pořád plno. A nevešel by se k verb aspoň jeden kočárek, já bych si mohla jeden půjčit. Možná že i dva, kdybych to věděla dopředu a koupila šampáňo. Stejně bysme to pak vypili spolu se sousedkou. taky záleží na počasí, třeba bude pršet nebo bude pařád a budeme na terase. tak to rozmyslete, přes týden mi je to většinou jedno :slight_smile:
23. črc 2009 ve 20:46  • Odpověz
čau holky,

Kačko a Mondeo už jste si taky rozmysleli, jo?? To je přece velký. i když transporter je transporter :grinning: S tím soudem to je na prd, asi bych to odvolala když to vypadá takhle beznadějně.

dary taky mám doma mamánka a přitom to vypadalo, že je mu úplně jedno s kým je. Zubil se na každýho, ale teď už ne. Pronásleduje mě fakt všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale že by aspoň teda začal říkat "máma", to teda ne :sweat_smile:

Verb. jo, jo dělala mi melír a na hlavě jsem tudíž měla v tom vedru ještě ten sušák co z něj proudí horký vzduch, málem jsem fakt padla vedrem :frowning2: V tom tunelu-válci se Štěpánek nebál, šla jsem na druhý konec a smála se na něj :slight_smile:

U nás je novinka, že štěpula chodí kolem nábytku, už obejde celý stůl :slight_smile: Víc nestíhám, ptž už mě tu otravuje a křičí na mě :grinning: Tak pěkný víkend :slight_smile:
24. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
pěkný den :slight_smile:
katch - teda Štěpánek je šikulka šikovná :slight_smile: to za chvíli bude běhat sám :slight_smile: já jsem nedávno manžovi ukazovala fotky vašich stojících dětiček a ten koukal jak blázen. Ale chudák Nikolka to potom odnesla - pořád jí stavěl k posteli apod., ale vždycky se mu sesunula k zemi :grinning: tak si jí pak lítostivě vzal a říká: stejně seš nejšikovnější miminko :grinning: :grinning: :grinning:
kacko - tak transporter schvaluju :wink: my máme neustále problémy s místem v autě a to máme relativně velký - fiat marea weekend. věčně sedím mezi dvěma autosedačkama zmáčklá jak sardinka, kufr plnej, přední sedadlo obrovnaný, pod nohama nákup apod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
ahoj
tak hlásím míry, 73cm a 9,04kg :slight_smile: konečně nějakej devítikiláč :grinning:
a protože tu po mě zase leze, tak končim
24. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz
autor
Konečně spí :slight_smile:
Katch nakonec jsme se báli u Mondea spolehlivosti motoru a protože ho jeden kluk má a stejně říká že se s dvěma dětma sotva vejdou, tak nakonec vyhrál Transporter. Je to o trochu dražší, ale zase o tolik ne, je to menší komfort jako výbava, ale zase to nevypadá tak snobsky. Ale co nakonec koupíme, to jsem sama zvědavá. A jak s tim budu parkovat, to nechci ani vidět :grinning:

No a Štěpula teda jede, Pepča taky udělá pár krůčků podél židle nebo postýlky, ale chození to zatim není, spíš soukání. Myslim že první adept na chození je jasnej :slight_smile:

teda dneska mě čeká úklid a tak hrozně moc se mi nechce, nejradši bych jen spala :dizzy_face: no to nechci vidět až budu těhu a Pepíno bude spát denně jen přes oběd :sweat_smile:

konečně jsme o víkendu doma, Pepa teda zas epracuje, ale aspoň nemusim balit :slight_smile: taky přeju hezký víkend :slight_smile:
24. črc 2009 v 15:29  • Odpověz
Ahojte, mám konečne chvílku, tak vás idem dočítať.
Najskor sa chcem pochváliť :wink: máme konečne prvý zub :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:huráááááá , našla som ho vvčera.
Sa tešíííím jak malé decko, Laura pri tom ani neplakala, ani teplotu nemala, tak super. :sweat_smile:
Naše miery sú 75cm a 8200g. Nejako sa nám Laura vytiahla. :confused: To sme ju merali s krajčírskym metrom a vážili na domácej váhe. Do poradne ideme až 6.8. tak to budú potom oficiálne miery.
Idem vás najkor dočítať, potom napíšem :dizzy_face:
26. črc 2009 v 15:17  • Odpověz
Katch: to je super že Śtepán už chodí, je moc šikovný, celkovo je nejako popredu, to Laura moc nechce na nohy :fearful: a u tej kaderníčky by som asi odpadla v takom teple a ešte fúkať teplý vzuch na kečku brrrrrrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kacka2: to je blbé s tou vašou lodou :confounded: a s tým zaspávaním ťa lutujem ,ja položím Lauru do postielky a odídem, ona sama zaspí :grinning: chvala bohu za to :grinning:
26. črc 2009 v 15:27  • Odpověz
Verb: my tiež psíme na bruchu je to oblúbená poloha na spanie :grinning:
a s tým kojení treba asi skončiť do roka, lebo poznám dievčatko čo má rok a pol a vypytuje cici aj cez den a hocikde. Laura cici nič nehovorí , je zvyknutá na flašku a v noci sa na papanie nebudí, stále prspí celú noc :grinning:

Janca: ja dávam kašu obilno-mliečnu s medom, alebo uvarím krupicovú kašu z nutrilonu. strašne jej to chutí :sweat_smile:
A pá-pá už vie dať, aj ukazuje prstom na predmety, spýzam sa jej kde je bábo? a ukáže prstom, kde je Nika(fotka netere) a ukáže na ňu. Robí aj tany tany a naklána hlavičku na jeden bok, alebo ju vykrúti úplne...na nočník ju ešte nedávam, vačšinou to nestihnem a tiež si myslím, že nevie čo po nej chcem...len sedí a kuká že čo chcem :sweat_smile:
Biely jogurt jeme už aj my síce sa pri tom tvári kyselo, ale zje ho celý :grinning: To díte zje vlastne všetko :zipper_mouth: čo viac môžeme chcieť.
26. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
Ahojky, tak jsem doškubala rybíz, v mrazáku je 6 balíčků a dávám si oraz. Od té vichřice v Praze nám od čtvrtka od večera nešel net, zprovoznili to až dnes, no hlavně, že to už šlape. už jsem měla malý absťák :grinning: . Dneska jsme tu měli zase nájezd manžových rodičů, bratra atd. celkem 7 návštěvníků, doufám, že příští rodinný sraz už bude zase u někoho jiného a ne furt u nás :stuck_out_tongue_closed_eyes: , dokonce jsme kvůli nim museli opět nastěhovat zpátky dvojsedák, který máme daný kvůli počítači pryč, aby bylo kde sedět, ale návštěva super, jen to chystání občerstva atd. mě už nějak zmáhá. Včera Tomík zažil první větší hlídání, opustili jsme ho na 4,5 hodiny, hlídali moji rodiče a pohoda. Nějak ani nezaregistroval, že jsme odešli, vše zvládnul bez breku, byl prý zlatíčko a to je pokud jsem doma liána největší, nemůžu si dojít ani na WC, to buď řve, že jsem si dovolila opustit pokoj a nebo nasadí raketovou rychlost a za chvíli se objeví hlava ve dveřích záchodu s vítězoslavným úsměvem, že mě dohonil. :grinning: My jsme během hlídaní zvládli nakoupit koberec do jeho pokojíku, dojet do IKEI pro komodu a další nezbytnosti :wink: a občíhnout sedačku, opět bez úspěchu. Byla jsem ráda, že jsme vypadli a něco vyřídili, ale stejně jsem byla na trní, co se doma děje, jak to Tomča snáší, no jsem fakt prdlá. Dneska jsme dojeli koupit barvy na malování jeho pokojíku (stěny zelené a žluté, no jsem zvědavá, jak ten jeho pokojík dopadne.:stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak u nás se také podnikají malé posuny kolem nábytku, tak 2-3 krůčky do strany, jinak se jen vysápe na nábytek, stojí a rozhlíží se. Noci stále stejné, už mě to opravdu přestává bavit, dneska si hrál ve 2:30 na vyspaného, stál v postýlce, smál se, péroval, otáčení nepomáhalo, pak se ještě po... no do cca 3 jsem měla o zábavu postaráno. Ke kaši, stále pokračuje bojkot a to už dostal další dva druhy, no už mě to neba, řve u toho, něco sní, ale spíš pod tlakem.

Dary: Já na odpo svačinu právě začala dávat jogurt, sní celou Activii a to by si dal víc (řve, když ho vyndavám a otevírá dál pusu), ale víc nedávám, jí jí bez přidaného ovoce, a šmakuje mu. Z důvodu Activie se mi ale nedaří kadění na nočníku, jednou za tlačí a je to venku, nestíhám ani donést k nočníku :grinning: Dopo dávám ovoce. Manžova snaha o stavění Nikolky mě tedy rozesmála :grinning: :grinning:

Megg: Gratulace k zoubku, konečně jsi se dočkala :slight_smile: Tedy to je ale Laura dlouhánka, má být po kom? A stále víc nepřibrala? U nás se to teď konečně trochu hnulo, včera jsem navážila doma 8,5 kg. Na břiše tedy Tomča spát neumí, kéž by se to naučil, protože jen co se dostane na bříško, tak jde právě do toho kleku a pak sedu a to budí. S kojením začínám mít stejný pocit - max do roka, možná malounko přes, jen nevím, jak to u nás udělám, z dudlíku Tom nepije, s pítka spíš usosává, fakt nevím, jak to budu dělat.Kaši jsme teď vyzkoušeli taky obilno-mléčnou od Nutrlonu - je tam jen řýže a kukuřice ne lepek, ale stejně to nejí. Tedy Laura je šikulka na to opakování a to že chápe i co po ní chceš :astonished:

Kacka: Fíha, takže už opavdu 9 kilo, no to jedete, jen ti nevím, Will, už myslím 9 kilo měl, no ale i tak jste druzí :grinning: Tedy s tím jazykem, to jsi tedy dobrá, že jsi zůstala tak v klidu, já bych určo hysterčila. Rýži uvařím a pak buď lehce rozemelu přes sítko anebo rozmixuju. Na těstoviny se teprve chystám. Musela jsem se zasmát, když jsi psala, že při 27 stupních utíkáte k sousedce, tak to my bychom u ní byli ještě dneska :grinning: Máme doma teď přesně 27 stupnů. V ten čtvtek jsme měli 32, ale venku bylo dle teploměru 42 na sluníčku, tak jsem procházku zbojkotovala a radši Tomovi napustila vanu. :slight_smile: K transporteru - Bohdan říká, že dobrá variabilita, a s tachometrem radí hlídat servisní knížku i když i ta se dá zfalšovat Tedy to je ale šupák ten váš prodávající, užívá si u moře, a vy zatím zkoušíte něco vytlouct ze soudů a jak znám naše soudy, tak se to potáhne do nekonečna.K výletu k vám - posledních 14 dní v srpnu bude mít Bohdan dovču, tak pokud se někam nechystáte, tak srazík můžeme bez komplikací spáchat tehdy.

Katch: Tedy tak už čekám, kdy napíšeš, že Štěpa ti běhá po pokoji :astonished: :grinning: Je to fakt atlet, bude určo první chodič. A ten šušák a vedro, no tak to už bych fakt padla, to bych se milé vlasy tak akorát vyprdala, i když ty jsi asi chtěla být za krásnou.
26. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz
Verb: Tak tenhle příspěvek píšu už potřetí, pokaždé mi to spadne, když se blížím ke konci, takže ho rapidně zkrátím! Kaše dávám mléčné, přidám tedy jen vodu, nevím, jak bych to s těmi nemléčnými dělala, netuším, kolik se to ho musí osstříkat, snad ne těch 120 ml. DOmácí by neměly být problém jí jak rýži tak ovoce, já jen myslela, že se to dává kvůli tomu mléku. Ke spaní - budí se s kňourou - ne s řevem, buď klečí, nebo sedí či stojí. Podle mě neumí spát na břiše, vždycky když se přetočí na břicho, tak jde automaticky na kolena a to ho vzbudí. No, a to stává dosta často, protože teď s oblibou usíná na boku. :confounded: Ale s tím spánkem máš pravdu, má ho nějaký slabý, většinou ho vzbudíme my, když jdeme spát a to jen zašoupou dveře o koberec a je vzhůru.
26. črc 2009 ve 23:04  • Odpověz
autor
ahoj,
tak my máme za sebou krásnej klidnej víkend :slight_smile: Pepa nemusel pracovat, tak jsme dělali něco na zahradě, vyměřili doma dlažbu u kamen a pak zjistili že v neděli odpoledne nemůžeme používat podle nový vyhlášky stroje, takže nemůžeme řezat dlažbu a tak jsme nic nedělali :sunglasses: Pepíno byl venku na zámkovce v chodítku a byl nadšenej, jak něco kutíme, tak leze a zkoumá a hrozně překáží :grinning: ale baví ho to :wink:
A taky jsme zagrilovali, no pohodička :slight_smile: Žádný návštěvy, teda vlastně jedna, v neděli večer přijel bratr vrátit vozejček za kolo a zkusili ho jen jednou ale hned si ho kupujou taky :slight_smile: A pro změnu máme díky němu zase změnu auta :grinning: My už jsme opravdu šílený, nabídnul nám extra kup odkup Passatu z jedný firmy za super peníze, tak za 14 dní se jedeme na to podívat a uvidíme. Ale je to jen 4roky starý a za ty peníze to kdyžtak za rok dva prodáme a koupíme tu dodávku.
My se opravdu nenudíme s tím autem, já už bych koupila asi desátý auto, ještě že je Pepa takovej rozvážnej :slight_smile:
U tohohle je jasnej původ, dobrý zacházení, servis, tak je to taková jistota.

Meggi tak koukam že máš doma príma holku, možná že je to tim že je to holka :slight_smile: Oni jsou takový šikovnější a samostatnější. Usínání je u nás pořád boj, teď chodí spát až kolem devátý a stejně se neusosá, ale musíme ho nechat v postýlce prolízt, pak zalehnout aby se nemoh zvedat a on se za čas uřve a usne :unamused: Je to boj, ale nechat ho tam samotnýho a jako že usne to teda ani náhodou :zipper_mouth:
A ukázování na předměty, to teda nehrozí, i když pá pá dělá, i paci paci, ale ne když chceme my, ale dneska ráno řek Pepovi když šel do práce pá pá a zamával mu :astonished: tak to jsem koukala jak puk :confused:

Jani tak já teda zkusím podle tebe jak rýži, tak těstoviny, já všechno mixuju, jinak se mi dáví, už jsem ho musela jednou otáčet a vytřepávat mu kousek sušenky, tak teď to radši poctivě mixuju.
Jo a k tý návštěvě, klidně přijeďte, ať napíše kdy tady bude Katch a můžete přijet, lepší by teda bylo poslední týden v sprnu, protože ten předtim chceme jet někam se sousedkou, dělají jim krb a ona chce vypadnout.
No ale jinak opečeme buřty nebo zagrilujeme, uděláme výlet do lesa a tak, necháme děti zbořit náš obývák :grinning:

Tak já jdu jíst, Pepíno spí tak si chci trochu natáhnout nohy a relaxovat :slight_smile:
27. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem se před chvílí vrátila z nákupu, tak mám zásobu bílých jogurtů /aktivia, choceňský/, takže dnes začínáme s odpolední svačinkou :slight_smile: Už je to docela náročný nakupovat pro dvě děti - samý jogurty, ovoce, zelenina a košík je hned plnej. Pak už se mi nechce tahat ještě další jídlo pro nás dva, tak jsme věčně živí z jídla určenýho pro děti :sweat_smile:

u nás víkend taky pohodička, klídeček :sunglasses: Táta sice musel pracovat, ale čas si na nás taky našel.

janco - že 32st. :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, to by bylo po mně. Já jsem tak ráda, že tu máme takovej chládeček. I děti jsou zvyklí spíš na zimu, jakmile je tu tepleji, tak se jim strašně špatně spí, pořád se budí atd.

kacko - tak novou vyhlášku neznám, takže u nás se včera řezalo dřevo o 106, a minulej víkend zas běžela bruska. :grinning: :grinning: No, musí z nás tady mít radost, ale přes týden to prostě nestíháme, tak to doháníme SO,NE.

megg - gratuluju k prvnímu zoubku!! Tak to už jsme komlet zubatí, nebo se pletu? :astonished: :sweat_smile:

U nás teď "pá pá" jede pořád. Mává autům, psovi, cizím lidem....., prostě všemu, co se hejbe :grinning: :grinning:
27. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
kuk, tak jsem tu znova :grinning:
dneska se Nikolka předvedla - dělala takový scény, že jsem nestačila koukat :astonished: Jeden hysterák za druhým. Ale to na mě neplatí. Pokud vidím, že si fakt jenom vymejšlí, tak ju s klidem dám do postýlky a tam si může řvát, jak chce. Začalo to v poledne u jídla, kdy jsem jí nedovolila strkat ruce do pusy, takže z jídla nebylo nic a později dostala jen mlíko. Po obědě jsem jí šoupla na nočník, tak tam byla další scéna. Pak už byla tak podrážděná, že řvala skoro u všeho, tak jsme nakonec museli jít ven, jinak by se asi uřvala. Stává se z ní neřízená střela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale aspoň mě potěšil Honzík - konečně se naučil šlapat na kole :slight_smile: Tak to budem muset pořídit helmu a aspoň chrániče na kolena. Protože běhat za ním s kočárem bude asi pěknej fofr :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a málem bych zapomněla napsat, jak dopadl náš první bílý jogurt - házela docela slušný ksichtíky, snědla asi půlku, ale ke konci už jí to asi pěkně lezlo krkem, ptž se jí navalovalo, tak jsem jí dál netrápila, chuděro :grinning: Snad bude další pokus lepší :wink:
27. črc 2009 v 19:39  • Odpověz
Jsem nas.aná :angry: Míra vrátil do klávesnice to tlačítko na vypnutí počítače a já po napsání dlouhého příspěvku ho neomylně trefila :angry: Ach jo, tak znova, ale asi to bude stručnější :frowning2:

Máme už druhý zub od pátku, kdy jsem dělala namátkovou kontrolu a tentokrát mi neunikl :grinning: A prosvítá mu bílá tečka u dolního špičáku, tak už konečně lezou ven - potvůrky :slight_smile: Meg gratulace k zubu :wink:
Will měl dneska děsnej hysterák - nechtěl dopoledne usnout. Ale to bxl ten nejhorší ze všech. Nedal se ničím uklidnit. I u prsa napůl sál a napůl řval. Naštěstí ho to uspalo. Dary, absolutně tě chápu. Ty děti mají výdrž a člověk se s nima nedomluví. I to mluví pro tu "znakovou řeč" :sweat_smile:

No a jak jsem se litovala Katch, jak se potila u kadeřnice, tak hned ve čtvrtejk odpoledne jsem měla možnost si to taky zkusit. Jak víte, tak bylo 30 ve stínu a já v kadeřnictví bez klimatizace pod igelitem. Vzpomínala jsem na Katch, ale já naštěstí neměla melír, takže igelit byl jen asi 15 minut, pak teda jsem se potila pod tím teplem, ale to nedala na plný výkon, tak se to dalo. Ale výsledek - paráda :slight_smile:

Janco, přemýšlela jsem, jak to udělat a narvat nás všechny do auta a napadly mě jen 3 varianty: 1. jela bys jen ty a Toma nechala doma, 2. jel by Tomášek a ty jsi zůstala doma a za 3. jeli bychom všichni, ale kočáry by zůstaly doma. Asi ani jedna varianta není schůdná, tak počkáme na ten srpen :grinning: K tý kaši - a nevadí mu to mlíko v tom? I když Will s tím neměl problém. ALe Tom je takový jedlík a kaši nechce - to je záhada :confused: No, Willík už zase na břiše nespí, tak jsme tam, kde jsme byli. Budí se teda jen 2-3x za noc a 2x z toho kojím, ale fakt mě to neba. Já čekala postupný úbytek kojení a ono ho ještě přibylo. Will na boku spal vždycky a i cestoval, ale ted každou noc spí až úplně dole v postýlce skrčený mezi delším a kratším bokem a vzbudí ho, když se chce ototčit na druhý bok a ono to nejde. Asi to bude lepší, až budou umět pořádně chodit a unaví se. A je vzhůru - nechápu, proč :angry: :confused: :frowning2:
27. črc 2009 ve 22:04  • Odpověz
Už zase spí, tak nevím, co to bylo :confounded:

Kacko, to jste si krásně po dlouhý době odpočinuli :slight_smile: A Pepína dáváš do chodítka? A to uspávání jsem nepochopila - to ho zalehnete a čekáte až pod vámi usne? :fearful: Jako u odsávání z nosu? Ale hlavu mu snad necháte volně :grinning: Transportér je dobrej, Míra ho má už několik let služebního. Ale jako rodinný auto bych ho nechtěla. Je to užitkový auto, je v něm velkej hluk a není moc pohodlný. Ale dá se to, byli jsme v něm i na slovensku. Ale s dítětem bych do toho nešla. Ale Míra vám vzkazuje, že existuje i osobní verze Transpíka a jmenuje se Karavela. Já doporučuju Peugeota Partnera - měla jsem ho jako služebního před pár lety a nedám na něho dopustit. Je fakt super, prostorný a přitom útulný, na převoz osob i věcí. Ale samozřejmě to chce silnější motor, pokud budete vozit ten váš náklad :wink:

Dary, vy se taky nenudíte. Já už těch přestaveb a samého vrtání plný zuby. Mám obrovskou radost, že je kromě pár detailů hotová kuchyn a konečně můžu vařit. Já asi nejsem typ pro barák. Jé, pápá se ho snažím učit, ale jen se tomu směje a to je vše :grinning:

Katch, já myslela, že jsi ho strčila do toho pytle a že neviděl na konec. To se právě většina dětí bojí. Takže je z něho už chodící kojenec... Tý jo, to je rychlost. To půjde do školy už ve třech a školku vynecháte, ne? :grinning:
27. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz
autor
Verb tak jen rychle, abyste si nemysleli že Pepína zaleháváme :grinning: Já ho jen musím držet rokou aby se neotočil úplně na břicho, tak se mele z boku na bok a opravdu za chvíli usne. Teď ale spíš čekáme až do devíti kdy už je úplně vysátej a zase se usosá.
A k tomu auto, jasně že ne obyč transportera ale buď caravelle nebo multivana, ty jsou obložený a není v tom takovej hluk. Ale zatim to vypadá na toho passata. Jo a francouze nebrat, takže Peugeot ne :slight_smile:

Musim běžet, Pepíno je po ránu hravej a pořád leze za mnou :slight_smile: te´d mi visí na krku a sápe se po hrníčku s čajem :grinning:
28. črc 2009 v 08:01  • Odpověz
Bré ránko,

holky co blázníte, Štěpán zatim samozřejmě nechodí, jen obchází okolo nábytku, takže se drží a dělá pár malých krůčků. Jako nedělejte z něj supermana, jo? :grinning: :grinning: Jinak mě poslední dobou strašně leze na nervy, teda už delší dobu, abych nekecala :grinning: Když si čtu, co píše Megie o Lauře, tak úplně závidíííím :sweat_smile: Já chci taky takový hodný dítko, který samo usíná a nevzteká se. Štěpán mě momentálně nejvíc vytáčí tím, jak se na mě pořád věší, neudělám prostě už lautr nic, takže to tu taky trochu zanedbávám, protože nechci celou jeho spací pauzu strávit na Koníkovi. Teda chtěla bych, ale musim dělat i jiný věci. On na mě pořád visí a chce se chovat, když ho nezvednu, tak začně řvát, prostě vztekloun šílenej :frowning2: A uspávání je u nás pořád horor, když neusne u flašky, tak s ním ležim v posteli a uspávám ho třeba i hodinu. On u toho péruje a naráží hlavou do zdi a vůbec ho to nebolí :astonished: To nechápu.

S tím srazem u Kačky je mi to celkem jedno, my žádný plány na konec srpna zatím nemáme. Takže klidně se můžeme předběžně domluvit. Jen s tou dlouhou procházkou to nevidim, Štěpán pokud nespí, tak vydrží v kočárku bez řevu tak max. půl hodiny. A to si nedovedu představit co bude dělat až začne chodit!! Už to vidím, jak bude chtít capkat a kočárek bude odmítat úplně.

Jinak návštěva, která dorazí v pátek za náma na chatu, se nám trošku zredukovala. Takže místo 6 lidí přijedou jen 4, tak jsem si oddychla. Nemám ráda moc lidí na návštěvě na tak dlouhou dobu, vlastně na 3 dny. My jedeme na chatu buď dneska odpoledne nebo zítra ráno. Včera se Štěpánek zase koupal v bazénku, to je momentálně jediná zábava, která mu vydrží déle jak 5 minut :slight_smile:
28. črc 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahojte :grinning:
Katch: teda to vaše usínaní, to musí byť, ked ešte aj hlavou naráža do steny... :astonished: Pekne si oddýchni na chate, aby si mala síl na Štepulu :wink: ma to mrzí že je taký, ale hádam ho to čoskoro prejde :confused: a bude pokojné a hodné díte
verb: super, že už máš hotovú kuchynu
dary: aj laura hádže pri jedení bieleho jogurtu ksychtíky :grinning: ale jej sa to páči, ked ju tak strasie po tej lyžičke a otvorí zase pusu a tak dookola. A včera neviem čo jej bolo nachcela spať o 14.00 a zaspala až o 17.00 a potom išla normálne spať o 20.00. Možno ju niečo bolelo, ale prehýbala sa ako luk...a bola nervozna, ale dnes je to zatial normál.
Dnes sme boli už vonku od 9.00 do 10.30 , lebo má byť zase teplo, tak potom zjedla biely jogurt a zalomila. Dnes som jej uvarila k obedu tekvicu so zemiakmi a žltkom. mňam
28. črc 2009 v 11:58  • Odpověz
Ahojky, tak i u nás se začínají dělat opatrné krůčky kolem nábytku tedy konkrétně sedačky, ale musí mít jasnou výzvu pro co jít, takže mobil jasně vede a to se pak pomaličku posouvá po malých krůčcích, ale bezpečně k cíli dojde. A to úsilí a radost v jeho očích, že to dokázal. Hlásím malý pokrok v jídle kaše, sice tedy ne z moc velkou chutí, ale začal jíst Nutrilon obilnomléčnou – je bez lepku, není sladká, takže super, Ale musí se u toho dělat kraviny, jinak jí po chvíli bojkotuje jako ty předchozí. Jen na to noční spaní, tedy kaše žádný vliv nemá, dneska vstávačka 5x, ale už si nějak začínám zvykat. Jogurt jí odpo také celý a nemá dost, řve, že už není, dneska jsme mu zkusila dát 3 kuličky hroznového vína a taky dlabal a otevíral pusu dál, ale měl útrum. Jinak po tom jogurtu kadí i 4x za den, asi to má opravdu dobrý vliv na vyprazdňování střev, jde to jak po másle a nic v něm tedy dlouho nezůstane. Dáváte na tu odpo svačinu taky něco jiného než jogurt? Přijde mi to lehce stereotypní 

Katch: Tedy nemáš to holka jednoduché, řvoucí a vztekající liána  Tedy tak to uspávání musí být horor, na to bych neměla nervy, hodinu ho uspávat a ještě koukat jak se u toho masí  A ten kočár taky žádné zlepšení? Tuhle jsem viděla vychytávku u kočárku, taky měli to sezení daleko od mimča, jako to máte vy, tak na ten šlahoun cca v půlce přišili ještě jeden napříč, tím se to zkrátilo a dítko nikam neklouže. U nás teď počárkování paráda, prohlíží si, co se děje, dojedeme na hřiště, chvíli poblbneme na houpajdách a frčíme dál, usne a po probuzení taky v dobré náladě, takže konečně mám klid  dneska jsem si i při tom četla knížku.

Kacka: tak stejný styl uspávání praktikuju v noci, snažím se, aby neměl šanci se přetočit a on časem usne. U nás se pár dní taky pokoušel Tomča o pozdější spaní, ale už se naštěstí vrátil k normálu a dokonce mi teď 2x usnul u prsa a nevzbudil se ani přesunem do postýlky a dneska koukal, ale šel spát bez protestů a sám, Zlatíčko. Tak Bohdan zhodnotil, že Passat by byl mimo naše finanční možnosti, ale schvaluje ho víc jak všechny verze transportérů.

Megg: Tak u nás je počasí teď jak na houpačce, jeden den vedra, druhý pod mrakem a příjemně, což bylo dneska. Zítra zase sluníčko, ale pokud není přes třicet, tak mě to nevadí a Tomča taky neprotestuje.

Verb: Tedy doufám, že jsi to tlačítko už vyhodila. Vvarianta, že si vezmeš Tomču mi tedy nepřipadá špatná  nevím, co jsi na ní zavrhla.  Nevím, jak by dopadlo to, že bych Tomču nechala doma, myslím, že bych se vrátila domů a byt nepoznala, jak by využil situaci a dělal vše zakázané. Ke kaši, fakt netuším, to mlíko v ní mě napadlo taky, no snad tu Nutrilonskou vezme, jinak fakt není nic dalšího, co by zatím odmítal, sni vše, za chvíli snad i mě Otesánek jeden a jak teď loudí, jen co mám něco dobrého, děs, postaví se přede mě a čeká, zda dám nebo nedám. To přibývající kojení ti tedy nezávidím, už ti pije Will i něco jiného než MM? Já mám teď opět opačný problém, po tom jogurtu si jen cucne, odpije jen málo, takže pak prso čeká na pořádné kojení 24 hodin (kojím vlastně tedy jen 3x za den) naběhlé je dost, snažím se míň pít, v tomhle horku to ale moc nejde, mám strach o své ledviny a účinek zatím žádný.JO a to spaní praktikuje stejně má celou postýlku volnou a leží často v nohách a to usíná způsobně uprostřed.

Dary:Tak koukám, že jogurty také do zásoby, teď byla v akci activia v Bille a manža jich přinesl 2x 8 kusů :slight_smile: Prý neber to za tu cenu. Tak to s manžou pak jíte zcela zdravě, doktorka Cajthlamlová nebo jak se jmenuje, by vás pochválila. NO, ta teplota je u nás přes léto normální, bydlíme pod střechou, takže se to vypeče a všechna okna na JZ, takže sem praží celé odpo. V zimě je tu zase zima, no samý extrém.
28. črc 2009 ve 20:26  • Odpověz
Tak jsem tubka, psala jsem si to ve Wordu, protože nám teď net, občas padá a u dlouhého příspěvku to nas..e, a zapomněla jsem to předělat, takže ty divné znaky jsou buď smajlíci nebo mračíci. :grinning:
28. črc 2009 ve 20:28  • Odpověz
Jančo a dáváš mu to hroznový víno i s tou slupkou? Já to vždy preparuju, aby tam neměl slupku a pecičky. A chutná mu moc. Jinak v kočárku je to jak kdy, někdy lepší někdy horší, asi podle nálady. A začal nám řvát i v autosedačce, teda on řval vždycky když jsme jeli někam daleko, ale teď už začne i po 10 minutách jízdy, fakt mě štve. Mmch dnes jsme uspávali (střídali jsme se) hodinu a půl, peklo :frowning2: To je super, že se Tomáškovi kočárkování líbí a máš konečně taky klid :wink:
Na odpo svačinu dávám jen ten jogurt a taky mi to přijde jednotvárný, nevim jestli nezkusit i normální ovocný jogurty, co myslíte? A Štěpán taky dost kadí, někdy i 5x denně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Tu vychytávku s kočárkem jsem moc nepochopila. To by asi u toho našeho nešlo nebo si to nedokážu představit. Ale myslím, že ten Štěpánův řev nemá s tím jak leží nebo sedí nic společnýho. Prostě se nudí a chce dělat zrovna něco jinýho, teda to si myslim já, jak je to doopravdy se stejně nedozvím :grinning:

Megg. kéž bys měla pravdu a ze Štěpánka se stalo klidný a hodný dítě, nic jinýho se momentálně nepřeju :slight_smile: A zapomněla jsem gratulovat k zoubku :sweat_smile:

Tak všem přeju pěkný letní týden a budu asi až po víkendu.
28. črc 2009 ve 22:20  • Odpověz
Jo a musim se smát tomu jak Katka s Pepou kupujou auto. Aby jsme si tu o tom nepsali ještě o rok později :grinning: :grinning: No ne, dělám si srandu, hlavně nepřeberte :slight_smile:

Verb. a jakou jste kupovali kuchyň? Tak dej pak nějaký fotky a vůbec přidej nějaký fotky Willa, nějak to flákáš :grinning:
28. črc 2009 ve 22:25  • Odpověz
ahojte mamky,
tak dnes mám nějaký blbý den :angry: Dětí mám až nad hlavu, tak jsme vyrazili do města na zmrzku a tak, ptž bych s nimi doma celý den nevydržela. Ale nějak mi to nepomohlo, náladu mám pořád vražednou :angry:

katch - tak vaše uspávání si dokážu živě představit :frowning2: Takhle jsem si naučila Honzíka a byly to nervy :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Někdy jsem to nevydržela a manža mě musel střídat, ptž to bylo fakt na Bohnice. A mmch - neumí usnout sám do teď!! Tím tě nechci strašit, snad bude Štěpánek rozumnější a brzy se to zlepší :wink:

janco - jo, zrovna v Bille jsem ty jogurty kupovala :grinning: Ale náš bobánek se na šklebí a včera nesnědla skoro vůbec nic, takže jí budu dávat tak půlku a do toho jí přidám nějaké čerstvé ovoce. Dnes jsem koupila meruňky, tak to zkusím s nimi.
No nic, dítko se vzbudilo, tak jdu nakojit a snad ještě usne :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
Ahojky, tak dopo jsme byli na prochajdě v Dolních Počernicích s prckama a mou kočárkovací kamarádkoui, projeli parčík, nadlábli se v Léta Páně (mňam měli super lasagne) a jeli dom, prcek spal celých 5 minut, tak jsem zvědavá, jestli mi nechá trochu volna a teď to dospí. A cestou jsem ztratila jeho opalovací krém, jsem trubka a nechala jsem si ho s ním hrát v kočárku a nehlídala ho a někde cestou mi ho vyhodil, měli by na něj dávat rolničku, aby bylo vyhození slyšet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: NOc zase hrůza, 7x vzhůru, už mě to fakt nebaví, hlady to není, o jídlo se nehlásil ani po probuzení a to jedl naposledy v jednu v noci, nic viditelného mu v puse neroste, větrali jsme celou noc, večer zdlábl docela velkou porci kaše a noc ještě větší hrůza než včera.

Katch: Hroznové víno mu dávám bez slupek, vlastně všechno ovoce mu loupu. Je to opruz, ale co se dá dělat. Víno jsme měli bezpecičkové, takže aspoň pecky jsem preparovat nemusela :grinning: S těmi jogurty jsem někde četla, že lepší je mu dát bílý jogurt a do toho čerstvé ovoce než koupit hotový ovocný, takže mu tam občas nějaké ovoce přihodím. Tak uspávat hodinu a půl to je peklo, na Štěpovi není poznat, že je už grogy a šel by poměrně dobrovolně do postýlky? Tak to praktikuju s Tomem, jak začne kňourat a ani nošení u mě nepomáhá, tak šupajdí do postýlky a tak max do 10 minut je tuhej. S hysterákem, že chce něco, co nemůže dostat, tak to jsme na tom stejně, opravdu jsou někdy na zabití.

Dary: Neboj, zítra bude určo už lépe, a budeš mít doma zase svá dvě sluníčka. Ale že ani zmrzka nepomohla, to jet tedy záhada, co nějaký moštík nebo dortík :grinning: Tak koukám,že Billa v nákupech jogurtů vedla :grinning: Tak to vypadá, že jediná Nikolka ví, co je to dobrý jogurt a nad tou kyselotinou se správně šklebí :grinning:

A kdepak máme Nejbe, už tu dlouho nebyla. :fearful:
29. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
autor
Hezký den :slight_smile:
my měli včera zase akční den, tak jsem ani nestihla číst. Byli jsme se sousedkou v Mníšku u zubaře, já šla ke kadeřnici a nějak se to protáhlo a pak mi volal Pepa že jestli nechci hned pro něj jet k autobusu a pak že se pojedeme vykoupat do Dobříše do rybníka :sunglasses: Je to tak pěkný, jen mam pocit že jsem tam něco chytla, asi zánět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak se dneska těšim jak si dáchnu, jen má bejt šílený vedro a budu muset bejt doma, tak to jsem zvědavá, asi budeme v koupelně ve vaně.
My jsme teď teda posunuli uspávání podle toho jak ej unavenej, protože hádat se snim hodinu, to nemá cenu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a máme trabl, zřejmě má zase problémy se vstřebáváním toho jogurtu, protože od tý doby víc prdí, kroutí se a bolí ho břicho, včera jsem mu ten jogurt dala pozdějc a vzbudil se vnoci úplně s křečema, takovej řev chudák, tak to skončilo tím že jsme si ho vzali k nám do postele a to bylo vůbec poprvý za celou dobu :astonished:
Já jsem myslela že to bylo tou pohankou, ale teď už jí neměl, tak to budou ty jogurty, ach jo :unamused:

Dneska se ještě ozvu, až to přečtu, doufam že Štěpula ještě nechodí :slight_smile:
30. črc 2009 v 08:42  • Odpověz
ahojte.
teda Janco, tobě spal včera Tomík celých 5 minut a objevíš se až odpo a dnes tu zase nejsi!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tsssss :grinning: No dělám si srandu, ale občas to spaní u nás taky tak vypadá :unamused: Nejlepší je, že mi to uspání trvá třeba půl hoďky a ona se během chvilky probudí. Už jí ale nechávám většinou na doraz, ptž mi přišlo, že nedělám nic jinýho než uspávám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Chudák Honzík vždycky musí čekat až na něj budu mít čas :confounded:
A hlásím, že včera jsme poprvé ochutnaly písek :grinning: A chutnal jí teda mnohem víc než bílý jogurt :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: To bude asi tím, že ještě nemá tolik zubů, takže jí to v puse neskřípe. No je to prasátko chrochťátko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale včera jsem jí bílý jogurt smíchala s tou meruňkou a nešklebila se. Dnes to bude mít s jablkem. Aspoň bude mít pokaždé jinou příchuť :wink:

A Nejbe je na dovolené u prababičky v Třebíči. Takže asi tak 15km od nás :grinning: Ale prý mají naplánované výletování, takže ze srazíku asi nic nebude :frowning2: Měla by se vrátit v pátek, tak snad podá info a foto :slight_smile:

Jdu obědvat, tak zatím pa
30. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
tak jsem najedená a děti pořád spí :confused: :slight_smile:
ještě jsem se zapomněla pochlubit, že se nám trochu zlepšují noci! Nakojím ji kolem 21- 21:30 a pak až kolem 2:00 :astonished: :wink: Potom ještě kolem 4:00, ale to už spí lehce a budí ji manža, jak se chystá do práce. Kéž by jí to vydrželo. V SO se chystám spolužačce na vyhrávku, tak doufám, že to klapne tak, že jí kolem té deváté nakojím, odjedu a bude pokojně spinkat. Ale i kdybych se tam mrkla na dvě hodinky, tak budu ráda :slight_smile: Holky nevíte, jestli se takhle na vyhrávku něco kupuje? Koupím blahopřání, to je jasný, ale co dál??? Třeba jen něco menšího na památku, ale vůbec nic mě nenapadá..... :unamused: :sweat_smile:
30. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahojky, tak včerejší den pohoda, dorazili moji rodiče vytěšit se vnukem než odjedou na dovču a naše dítko je zlaté, když se kolem něj někdo motá a věnuje se mu, takže jsem si i hezky odpočinula. Tomča měl včera poprvé těstoviny, šmakovaly, reakce zatím žádná, tak snad to i tak zůstane. Dala jsem mu Panzani, aby si pořádně pochutnal :grinning: Odpo jsme byli na dětském hřišti, na koníkovi rajtuje jak malý džokej, i houpajda má úspěch, směje se a rozhlíží na všechny strany. A nevím, zda už nedělá svou formu papa, tedy zatím to vypadá, jak když hajluje, ještě, že to dělá většinou levou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale dělá to na všechno a kdykoli ne na povel papa :grinning:

Dary: :grinning: :grinning: tedy už se kaju, a budu se snažit polepšit, včera jsem nakukovala večer, ale Bohdan pak obsadil počítač a dodělával ještě něco do práce, takže jsem nestihla reagovat, tak až dnes. Tedy to to má Nejbe tak plné, že si na vás ani chvilku neudělá? Já myslela, že jste se i předběžně domlouvaly, no škoda. S ukládáním praktikuju stejně, počkám až je hotovej a pak spí skoro při položení do postýlky jako teď, vstával před šestou, takže se není co divit, že už odpadl. Písek, no hlavně že šmakoval, hele netrápíš jí ty hlady, když musí i písek chroupat? :grinning: Tak lehce se směju zlepšujícím se nocím, ale uznávám, že vstávat 3x za noc je pro tebe paráda :grinning: Naše dítko bylo dneska vzhůru také jen 3x, 2x voda jednou kojo, super. Asi má žízeň, vyžunkne na jeden zátah i 50 l vody! Nějak nevím, co je to vyhrávka, tak nevím, co se na to nosí, to víš my Pražáci :grinning:

Kacka: Tedy to se ti to koupání asi nevyplatilo, já letos ještě u vody nebyla a asi se ani nechystám, nevím jak bychom to dělali s prckem, žádný bazén u známých není, na koupaliště s prckem asi nic moc, takže asi letos ještě bez koupání vydržím, snad za tu dobu nezapomenu plavat (ani loni jsem nebyla). Tedy u vás asi bude fakt nějaký problém s tím mlékem, nějaká nesnášentlivost, asi bych se poradila s doktorkou, co s tím, zda to zatím nevysadit. U nás tedy jogurt funguje přesně opačně, lítá to u něj raz dva, kadí i 5x denně, jako třeba včera. I když jak píšeš, občas taky dost prdí.
31. črc 2009 v 08:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.