• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Tak teď to po sobě čtu, no samozřejmě že 50 ml vody, 50 litrů to by byl snad vodník :grinning:
31. črc 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahojky,
hlásím se po delší době, nějak vás zanedbávám. Ale já se polepším :wink: Moc nestíhám, pořád někde lítám. V pondělí jsem byla nahlásit rodičovskou, teda to přestěhování a dozvěděla jsem se, že musím na původní obvod. Ale na 8 se mi nechce. Tak jim to asi pošlu poštou. V úterý odpo přijela kamarádka, já dopoledne uklízela, ve středu jsme jeli do mé práce a včera měla kamarádka promoci a večer přijela zase jiná kamarádka k nám. Dneska dopo mám konečně chviklu jen pro sebe. I když musím uvařit mrkev na oběd :confounded:
Willík stále neleze, ale mám podezření, že snad i tohle přeskočí a začne rovnou chodit :grinning: Pořád péruje, ale na těch čtyřech začal zadek zvedat do výšky, jakoby se chtěl postavit. A pak je různě natahuje do stran, je s ním sranda. Ale dopředu se posunuje tak, že z těch čtyřech padne na držtičku a potom se zase zvedne na všechny čtyři. Při tom pádu se vždycky o něco poposune dopředu :grinning: Četla jsem, že se rodíme s pudem sebezáchovy a strachem z hloubky. Ale to Will asi když se rozdávalo byl nepřítomen :grinning: Na přebalováku pořád chce lézt dolů do šuplíků a zrovna dneska málem spadl hlavou na zem. Vůbec ho pohled dolů neděsí. I z gauče leze dolů po hlavě. Ještě že neleze a není tak rychlej v tom jeho posunování :sweat_smile:
Jinak se děje to, čeho jsem se bála. Já jsem byla od narození vždycky o hlavu vyšší, než mí vrstevníci a okolí na mě mělo mnohem vyšší nároky, protože se mysleli, že jsem starší. No a jak jsem byla ve Fragment, tak tam všichni do jednoho,když ho viděli, se ptali, jestli už chodí a když jsem řekla, že ne, tak se divili. A pořád jsem musela vysvětlovat, že on je velkej, ale je ještě malej. Fakt děs :angry:
Mám dotaz na kojící - na váš časový harmonogram. Jak vám vychází kojit a ještě přikrmovat přes den. Will někdy vydrží i 4 hodiny bez jídla a vůbec se nepřipomíná. Když mu dám kojení po 2 hodinách od oběda, nebo svačiny, tak si jen cucne. Ale mně to pak časově vůbec nevychází. A nějak se nedaří zavést pravidelnost :frowning2:
Usínání taky nechávám nadoraz. Abych ho hodinu přemlouvala, to se mi fakt nechce. Ale někdy se mi nepodaří trefit a přetáhnu ho. Většinou odpoledne v kočárku neusne, protože je na výletě tolik zajímavých věcí a usnu třeba až kolem 18h, takže pak chodí spát až v půl desátý. Ale nějak to neřešíme. On jak je vyspalej, tak je s ní večer legrace a dá se to s ním vydržet :slight_smile:

Janco, ty bys mi dala Tomáška, abych s ním jela do Mníšku? Tak sem s ním :grinning: Teda ty vaše noci jsou šílený. U nás teda pořád tak 2-3x. Už si i začínám zvykat. Někdy se podaří ho odchytit na začátku jeho nespokojenosti a přesunout v postýlce bez probuzení. Ale většinou musím ukojit, aby zase spal. A nebolí ho v noci břicho z tý kaše? A to je poslední možnost jeho buzení, která mě napadá :sweat_smile:

Dary, evidentně je výraz "dobrý spánek" velmi relativní. My si s Jancou stěžujem a ty jsi u 2 nočních kojení spokojená :grinning: Taky nevím, co to je "vyhrávka" :sweat_smile: Teda, že by Nejbe toho najednou měla tolik? To je škoda, že jste se neviděly. Písek? Není na něho příliš brzy? Vždyt to je velký alergen. My písek do jídelníčku zařadíme až po prvním roce života :grinning: :grinning:

Katch, hodinu a půl uspávat? To fakt počkejte, až bude totálně ospalý. Nemá smysl se trápit a nervovat. Ovocný jogurt nee, je v tom hafo cukru. Dej bílý a do toho ovoce, jak psaly holky :wink: V autosedačce Will řve taky, ale převážně jenom, když ho vozím já. Asi jak se mu nemůžu věnovat, tak ho to přestane bavit a je nespokojenej. Vy as budete muset Štěpánka převychovat, až bude mít rozum - takže tak za rok :grinning: Jsou to zkoušeči, kam až můžou zajít. Ale u takhle malých dětí nemá smysl vysvětlovat. Nechápou příčinu a následek. Ale přesto mu vše vysvětluju a mluvím s ním jako s dospělým. Už se mi máma smála. Před chvilkou jsem malýho uspávala a taky udělal pěkný hysteráček. Až napodruhý, po vysvětlení, že musí spát, pochopil a usnul. Zjistila jsem, že když já jsem vnitřně pevně přesvědčená, že to, co po něm chci je správný a stojím si za tím, tak on to přijme a přestaně protestovat. Když ho ukládám s pocitem, že je brzy a že ho nutím spát, i když se mu asi ještě nechce, tak prostě neusne. Oni to ty mršky všechno vycítí. Stačí troška nejistoty...

Meggie, malá je teda kus a krásně baští :slight_smile: To Willík jí, co mu dám, ale že by nadšeně otvíral pusinku a dožadoval se dalšího, to ne.

Kacko, tak to jo, já myslela, že ho fakt zalehnete :grinning: Ale dobrý způsob, mohla bych to taky někdy zkusit. Jestli Pepča nemá tu nesnášenlivost kravského mlíka, nebo laktozy. Na koníkovi je k tomu hodně diskuzí, tak se na to podívej. Ale protože jsi tehdy vysadila mléčné výrobky, když jsi kojila, a bylo to lepší, tak to asi bude ono
:frowning2:
31. črc 2009 v 10:26  • Odpověz
ahoj Pražandy :grinning: Tak vyhrávka = zpívání, loučení se svobodou, chlastačka před svatbou. Jinak už to nazvat asi neumím :grinning: :grinning: No koupím asi jen nějakou blbůstku na památku, něco pro štěstí :slight_smile: Žádnej svatební dar nebo tak, to ne. Už se moc těším a jsem zvědavá, jak to Nikolka doma zvládne. Škoda, že nemůže jít i manža. Ale on si to určitě někdy vynahradí :grinning:

A s pískem nedělejte pupínky, je to dobrý na trávení :grinning: Možná i proto spí tak dobře v noci. Asi zvýším dávku :grinning:

verb - tak já nakojím ráno kolem 6:30, kolem 9 je svačinka, pak kojím před poledním spaním, tj. okolo 11, ve 13 - 13:30 je oběd, 15:30 svačinka, 18:00 kojení a jde spát. A z Willa se stává akrobat, co? :grinning:
31. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
U nás dneska super denní spaní, dopo to zalomil skoro na 1,5 hodiny :astonished: a teď šel chrupkat zase. Tak jsem se v klidu naobědvala a mám volno, obídek uvařený, dopo jsem zvládla i guláš pro nás, no hospodyňka. Do toho řeším po mailech dovču, už máme vybráno, termín volný tedy až od neděle a ne od soboty, ale to neva, nabízeli nám od soboty menší pokoj, ale radši si počkáme na větší v neděli, přestěhovávat by se mi po jednom dni nechtělo, takže pojedeme až v neděli dopo. Pojedeme v půlce srpna do Krušných hor.

Verb: Nechápu, že nejsou schopni si to na té sociálce předat a buzerujou. Neboj, lezení už nepřeskočí, tohle dělají všechni dítka při pérování, on musí přijít na to, že se musí posunout dopředu, možná mu to bude trvat trošku déle, když nemá natrénováno z toho plazení, ale rovnou chodit podle mě nebude. :wink: A strach z hloubky u nás také není, tuhle mi málem spadl z přebalováku,držela jsem ho jen za nohu a jinak visel dolů, jsou to kamikadze :grinning: Když tam tak visel a já držela, tak jsem byla v poho, až pak se mi udělalo zle, když jsems si uvědomila, že mi mohl z toho cca metru slítnout přímo na hlavu, je to všechno otázka mžiku a chvilkové nepozornosti, děs. Kaší na noc to buzení nebude, řval a budil se i když snědl jen 2-3 lžičky té kaše a i před tím, než jsme jí zavedli. Ale má kočárkovací kamarádka to měla úplně stejně a Adámka už to přešlo,tak doufám, že to bude i u nás taky tak.
K jídlu - před zavedením odpo svačiny a kaše na večer jsem to měla takhle:
7 hod. kojení
9.30-10.00 svačina - ovoce, přesnídávka
12.30-13.00 oběd
16.30 kojení (teď jogurt+kojo)
19.30 kojení (teď před kojem v cca 18.30 kaše)
+ jednou v noci kojo
Ale ty to budeš mit asi jinak, pokud Will stále nepije nic než MM, to by měl dlouho bez pití, u nás Tomča teď vypije za dopo cca 120 ml vody, odpo tak 80-100 ml a v noci tak 100-150 ml.
31. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
Tak Tomča už chrní další hodinu, asi ho kousla moucha Tse tse, ale bodanec na hlavě má už asi 2 dny a výsledek až dneska :grinning:

Dary: Děkuji za vysvětlení, loučení se svobodou, tak to vem jen nějakou drobnost, asi bych to moc neřešila. Nebo vínko, to se nikdy neztratí.
31. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
Tak je pátek a tak rychle píšu, protože o víkendu budeme mít zase na pilno

Pepíno už je totální borec, stojí a drží se jednou rukou ve který drží kartáček nebo kabel a druhou demolizuje co se dá. taková malá demoliční četa :grinning: navíc je hrozně rychlej, máme doma kamna a ty obejde za chviličku a všechno z tý lavice vyhází :slight_smile: Pepa tam doteď uklízel věci co nechtěl nechat na zemi, tak teď Pepíno objevuje šmirgly a myš od počítače a tak. A u toho obcházení má elegantní styl, ne že dělá přísuny, ale přehazuje nohy jako u bruslení do zatáčky.
A jak píše Katch, pořád za mnou leze, jako teď, akorát nemá ke stolku s počítačem vůbec povoleno chodit, tak se vzteká :stuck_out_tongue_closed_eyes: a že to dokáže pořádně a vytrvale :angry:

To noční buzení může být klidně jen tou žízní, já dávam v tomhle vedru taky vodu v noci a to klidně vyžahne 100ml, vůbec se tomu nedivim, jsou hrozný vedra :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A ode dneška dávam piškoty kvůli lepku, posílam mini článek, píšou tam že zavádět mezi 4-6.měsícem a kojit u toho je to nejlepší. a hlavně dávat ze začátku jen trochu a přidávat. Takže Janco ty už to radši nečti, když jsi mu dala 100g těstovin :grinning: Ale tak ty zase kojíš :wink:
http://www.maminkam.cz/kdy-a-jak-zavadet-lepek-do-stravy-kojencu/

Tak a mezitím Pepíno sněd kus kartonu, doufam že v tom není lepek :grinning: :grinning:

Jogurty jsem teda prozatím vynechala, v noci byl klid a přes den taky, tak musim zavolat doktorce co s tim, jestli úplně vysadit, nebo se může po kouskách.

Já jdu, zase to tam demolizuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
jé a konečně spí, tak mam klid a čas :slight_smile:

Dary tak vyhrávku jsem taky neznala, asi nějaký Třebíčský výraz :wink: Závidím ti že se dostaneš ven bez dětí, já už bych to taky potřebovala, ale nemám žádnou příležitost, všechny akce jsou společný, takže taháme Pepína sebou.
Teď máme o víkendu dvě grilovačky, asi ho budeme muset uspat v kočárku a pak nějak přenést.

Verb přesně jak píše Janca, u nás taky zvedal na čtyřech zadek do výšin a teda zatim nechodí a leze krásně, teď leze po jednom koleni a jednom chodidlu a to už je teda rychlost :slight_smile: A už sedí? nebo se snaží se přetáčet do sedu? Neboj, však ono to přijde a možná že bude mít akorát pak rychlejší přesun do toho chození :slight_smile:
A má vůbec Will čas lézt, když pořád běháte po úřadech? :grinning:

Tak se mějte o víkendu moc hezky, já jdu studovat tu laktozu :unamused:
31. črc 2009 ve 14:44  • Odpověz
ahoj,
tak víkend pomalu za námi, ale byl parádní :slight_smile: :sunglasses: Jsem teda utahaná jak kotě, takže půjdu za dětmi na kutě. Dnes jsme si udělali krásnou procházku, dali zmrzku, zákusek, pak jsme se ještě vydali na takový přírodní koupaliště, ale tatínek se nám tam krapet zranil/odřený záda, rozšklebenej malíček na noze/, tak jsme jeli domů a děti se vyčvachtly aspoň v bazénku.
Včera jsem byla na té vyhrávce a taky super. Před odjezdem jsem teda byla lehce nervozní, ptž jsem nevěděla, kdo tam bude, takže jsem říkala, že buď tam nebudu nikoho znát, nebo když už tam známí budou, tak co si s nimi budu povídat. Přece jenom už jsem s dětma doma skoro tři roky, takže jsem trochu "poznamenaná" :sweat_smile: Ale naštěstí to dopadlo dobře. Doma to beze mě taky zvládli :wink: Ale největší zážitek mám z gulášku, co tam navařila budoucí nevěsta. Takovej jsem ještě nejedla, fakt šikula a odvaha, že se do toho pustila sama pro tolik lidí. S mým gulášem se to rozhodně nedá srovnat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Úplně se stydím :zipper_mouth:
Nikolka během víkendu dělala docela pokroky :slight_smile: Už se úplně jinak hejbe, začíná na zemi pomalu zapojovat nohy, tak doufám, že konečně přijde na to lezení. A taky je to pěkná brepta. Zjistila jsem, že za jejím breptáním "mamama" se opravdu skrývám já, ptž to používá vždycky když něco chce, nebo když už se nudí a chce se pochovat a tak podobně. Pak ještě vede "nene". Ty malý potvůrky jsou pěkně vyčůraný, tváří se jako že nic, ale pálí jim to víc, než si myslíme :wink:
A "pápá" konečně dělá i na povel, tak už se můžem chlubit i na veřejnosti :grinning:
A taky jsme o víkendu trhly rekord. Z pátka na sobotu pouze jedno kojení!!!!!!

Dodatečně přeju všechno nej nej Tomáškovi k jeho měsíčninám :slight_smile: Uteče to jak voda a za chvilku budem slavit 1. narozky :dizzy_face:
2. srp 2009 ve 20:01  • Odpověz
Ahojte
dodatočne Jančinmu Tomáškovi všetko naj k 9-mesiačikom, ale to utekááááááááá :grinning:
dary: aj ja som zislila, že to mama používa už s tým, že vie kto je mama , lebo ked sa opýtam kde je mama otočí sa na mňa a ukáže prstíkom...a tiež, ked chce upútať pozornosť zakričí mama :grinning:
a gulášek som varila asi zatial 3krát, asi by som ešte tiež nikoho nevolala na košt...
super, že ste si užili krásny víkend :grinning:
3. srp 2009 v 09:25  • Odpověz
Ahoj všem,
hlásím příjezd z chaty. Tentokrát jsme si to teda moc neužili. Štěpánek měl od čtvrtka teplotu, která neustále stoupala. V noci na pátek měl už přes 39, tak jsme ve dvě ráno volali na pohotovost do Krčský nemocnice. Mysleli jsme si, že to je od zubů, protože mu rostou horní jedničky, ale řekli nám, že to je už moc vysoká teplota na to, aby to bylo jen od zubů. Takže jsme v pátek dopoledne jeli do Prahy k doktorce, naše měla zrovna dovolenou, takže jsme šli k jiný, mmch chodila jsem k ní já jako dítě. Takže nám potvrdila to co nám řekli na pohotovosti, že zuby to sice asi rozjeli, ale je i nachlazený. Dostali jsme čípky paralen (předtím jsme dávali Nurofenový) a diazepam. A příkaz, že teplota by neměla stoupnout nad 39 jinak je to nebezpečný kvůli fibrilním křečím. Takže jsme měli Štěpánka sprchovat vlažnou vodou a málo ho oblíkat. No nebudu to tady detailně popisovat, ale byla to hrůza. Naše živý dítě bylo úplně klidný až apatický a pořád jen spal nebo plakal a topil jak rozpálený kamna :frowning2: Pak už se jedna horní jednička vyklubala ven a už tolik nebrečel. K tomu se přidal teda v pátek ještě průjem. Naštěstí v sobotu odpoledne už se to začalo lepšit a dneska má už jen lehce přes 37 a objevila se mu taková jakoby narůžovělá vyrážka. Tak jsem to odhadla na šestou nemoc, nevim jestli jste o tom slyšeli, ale má to stejný průběh jako jsme měli my. Takže takhle my si umíme užít dovolenou, návštěvu, která měla přijet na víkend jsme samozřejmě zrušili.

Taky přeju Tomáškovi dodatečně vše nej. A zároveň už popřeju Laurince k zítřejšímu výročí :slight_smile: :wink:

Dary co to je vyhrávka jsem taky nevěděla, ale pochlubím se, že mě to teda napadlo, že tím myslíš loučení se svobodou :grinning: Tak to je fajn, že jsi tam šla a užila jsi si to. A já bych teda nic nekupovala. A na guláš je u nás expert přítel, dělá dva různý druhy a oba vynikající. Takže ten já neumím vůbec :sweat_smile:
Dary a Meggie máte šikovný holčičky :slight_smile: Štěpánek udělá jen občas pápá a jinak nic. Snažím se ho teď naučit paci paci a to ho vůbec nezajímá. A máma ještě neřekl ani jednou!!! Zato táta říká skoro pořád, grrrr :angry: :grinning:

K tomu pití - taky dávám v tom horku v noci pít čajík a pije ho. Jak měl tu horečku, tak celkově pil víc, jinak ale přes den toho opravdu moc nevypije, ale slyšela jsem od známých, co mají stejně starýho chlapečka, že jim doktorka říkala, že to nevadí. Prý si dítě vezme kolik potřebuje a nemají mu to nutit, ono to ani nejde jim to cpát pod tlakem.
A ještě k usínání - já ho taky dávám spát až když si myslím, že se mu chce. A třeba teď usínal moc hezky asi tak do 3 minut po položení do postele, ale to bylo tou nemocí. Hrozně se zklidnil, ale jak mu otrnulo, tak dneska už zase řádil :grinning: Je fakt, že hodina a půl je extrém, příště se na to taky vyprdnu a nebudu ho nutit.
Verb. já taky většinou mluvím se Štěpánkem jako s dospělým, akorát mu všechno opakuju. Myslela jsem si, že když mu budu každý den něco opakovat, že se to rychleji naučí, ale nevim nevim... Zatim teda žádný velký úspěchy nemám :confused: Ale při uspávání na Štěpulu teda nemluvím vůbec, jen opakuju udělej hají :slight_smile:

Pro dnešek končím, sice jsem si všechno dočetla, ale už jsem zapomněla na co vše jsem chtěla reagovat. A navíc mi doprala pračka, tak jdu věšet.
3. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahojky, tak u nás víkend také dobrý, v sobotu jsme byli v Průhonickém parku a až na komáry super. Nějak se tam ty mrchy přemnožili, takže jsme je odháněli od Toma, ten snad utržil jen jeden bodanec, já jich mám tedy asi 10 a svědí jak mrchy. :angry: Naštěstí ty komáři byli víc jen v jedné části, tak té jsme se pak obloukem vyhnuli. Bohdan se pustil lehce do dětského pokojíku, zatím nějak vylepšuje zdi, ale už máme vystěhované věci z něj, tak snad se to pohne a do konce srpna už bude mít prcek své malé království. Jinak je to už ďáblík, dělá krůčky podél sedačky, objevuje i konfereční stolek, asi z něj budu muset věci dát pryč. Jo a dva dny máme jiné spaní, spí jen 2x za den - jednou svou půlhodinu a podruhé lehce přes 2 hodiny, to je pak paráda. Tak uvidím, tak bude chrupkat teď zatím spí cca těch 30 minut. Noci furt děs, ale asi má fakt jen žízeň, cucne si vody a chrupká dál, okolo druhé kojím, to řve víc.

Katch: Tedy jak to popisuješ, tak bych přesně sázela na šestou nemoc, hlavně kvůli těm pupínkům, jen nechápu tu doktorku, opravdu byl Štěpa i nastydlý, že vás léčila takhle? Aaa tak už máte taky horní zoubky, no to už budete moct ukusovat, Tomča už křupky kouše, i malé sušenky od Hami (taková zvířátka) a včera dostal poprvé od mé kočárkovací kamarádky takový ten chlebík a snědl snad půlku, žrout jeden. Jinak krupicová kaše od Babylove u nás žádný úspěch neměla, prostě ty kaše jsou boj a po téhle ještě zvracel, ale možná to bylo i tím, že se předtím lehce bouchl ve vaně do hlavy, kde jsou ty doby, kdy jsme měli ležící mimčo, teď sedí, klečí, šmejdí a pak mu to podjelo a já ho stačila jen chytit za ruku, ale hlavu jsem nestihla, ještě že mámet u vanu plastovou. Sice řval, ale žádná boule, nic, pak kromě toho zvracení taky nic, lezl tady jak blázen. A opakuju taky, ale taky to moc úspěchů nemá a používám tedy i ty dětská slova - hači, papat, atd. mám pocit, že je to stejné, jako u těch dospěláckých. Zatím mám pocit, že chápe nene, to zpozorní, přestane to dělat, ale pak to zase zkouší, mrška jedna.

Megg: Gratulace k 9. měsícům!!! Tak guláš vařím, myslim, že je to tak průměr, rozhodně bych se s ním nechlubila, jako super vynikajícím pokrmem. :grinning: To spíš u mě vepřo, knedlo, zelo, to umím, dobře. :grinning:

Kacka: Tak jak si to čtu, tak co do plazení a lezení máme podobný styl :grinning: U nás to teď Tomča taky takhle občas fláká, ne způsobně střídat nožičky, ale pokud někam metelí, tak leze způsobně :grinning: Tak já to tedy nečtu, když jíme ty těstoviny :grinning: ale mi začali sušenkama a v těch byl taky lepek a dobrý, takže pak jsme prubli ty těstoviny a taky žádnou reakci nepozoruju, asi to moc řešíme.

Dary: Copak taťka dělal, že se takhle zřídil? To abys za chvíli nehlídala jen děti, ale i jeho :grinning: Jéé, tak už taky pokusy o lezení, no vidíš, to už bude taťka za chvíli po otevření dveří dostižen nadšenou Nikolkou :grinning: aspoň tak je to u nás, jen co vrznou dveře a Bohdan pověsí klíče na věšák, tak Tomča nastartuje raketovou rychlost a za chvilku je už u taťky a jen co ho spatří tak výská, no prča.
4. srp 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
taky všechny zdravím,
u nás byl teda víkend docela hustej, Pepa pokládá doma u kamen dlažbu a já musela Pepína pořád držet, protože mu tam samozřejmě lez, tak jsem se snažila bejt pořád venku, jenže to taky nejde :unamused:
A večer jsme měli pokaždý grilovačku, jenže já to trochu mixla a pak v neděli v noci blila, no hrůza, zase rok nebubu pít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera mi bylo ještě blivno, jak jsem ze sebe všechno vyházela, ale snažila jsem se a i když jsem sama nemohla jíst, tak když Pepíno usnul, tak jsem šla rychle vařit, aby měl Pepa co jíst a mít na dnešní oběd a on přišel a řek jestli jsme byli vůbec venku, že jsem tam nechala od neděle sklenici na schodu :astonished: A navíc byla vedle jeho skelenice, no to bych to zabila, tak máme trochu dusno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Oba jsme se naštvali a to nebejvá u nás moc zvykem, ale já nemam sílu se dohadovat, ještě na mě čekalo zalejvání a žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky já se tak těšim až bude chodit, tohle je šílený období, venku sedí a leze a každou chvíli ho najdu jak má něco v puse, kůru, trávu, hlínu, no ten už toho zdlábnul :sweat_smile: jenže jak mam venku něco dělat, to je chvilinka a už to má v puse.

Katch tak to jste si užili, s tou šestou nemocí to nám taky říkala doktorka když měl Pepíno teplotu, ale nakonec nic. Tak hlavně že je všechno dobrý a máte to za sebou. A nedělej si naděje, taková nemoc ho rozhodně nezklidní :grinning: Asi už je to tak, je prostě živej :wink:

Já jsem teď koukla na fotky od kamaráda co byl ne ferratech a holky já jsem zjistila jak mi to vyžití chybí :zipper_mouth: Hrozně bych šla někam do hor, jo to je úděl, my dítě nikomu nestrčíme a tak máme smolíčka :unamused: ach jo, fakt bych potřebovala oddych, poslední dobou i když jsme doma, tak furt hlídam já a navíc jak mě nevidí, tak stejně furt mamamama a leze za mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No tak to jsem si zase postěžovala :fearful:
Ale jinak je pohoda, Pepíno je vztekloun a jak se mu něco nelíbí, tak si klekne a flákne hlavou o zem a začne řvát jak ho to bolí :grinning: no a pak leze za mnou. Dneska to akorát udělal na dlažbě, tak to jsem se trochu bála, taky že ho to asi bolelo víc, ale co s nim :astonished: Já si toho nevšímam, jak mi poradila mamka, je fakt že třeba přebalování se trochu lepší. Oni asi opravdu zkoušej co můžou a nemůžou.
Takže jak píšu, pohoda :slight_smile:

Janco taky si myslim že se to dneska všechno řeší, ale na druhou stranu, když něco vim, tak mi to nedá a snažim se to dělat jak to píšou. Dávam rozemletý piškoty do ovoce a za chvíli jdu taky do těch těstovin. Dělala jsem tu řýži a ta mu chutnala, jen jsem to teda taky musela rozmixovat.
My mixujeme pořád, co vy? Pepíno se pořád u toho dáví jak jsou v tom kousky a nechutná muto :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nevim jestli jen nevymrzuje, nebo mu to pořád nejde :fearful:
4. srp 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahojky, jen rychle. Nejde mu usnout a řve mi v postýlce, asi mu roste jednička nahoře a spí max. půl hodiny v kuse přes den. Noc zatím dobrý.

Ale co se nám stalo - včera spadl dopoledne z gauče hlavlu na zem. Jen jsem se otočila a byl na zemi. Strašná rána a řval jak tur. A pak jsem si všimla, že mu teče z nosu krev. Roklepalala jsem se a vůbec nevěděla, co dělat. Tak jsem zavolala Mírovi a on pro nás přijel a jeli jsme nejdřív k obvodačce, a nás poslala na chirurgii a tam nám řekli, že děti nedělají a že máme jet do Krče. Tak jsme jeli jak o závod a doktorka ho vyšetřila, řekla že dobrý, já jsem si ještě pro jistotu ještě vyžádala rentgen, a dneska jsme byli na kontrole a je to dobrý. Ale fakt to byl děsnej zážitek :frowning2:

Musím jít, snad se za vámi někdy dostanu, ach jo :unamused:
4. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
ahojte,
teda tady jsou to dneska samý smutný zprávy :frowning2: verb - doufám, že je tedy všechno ok. Já bych z toho chytla teda pěknýho nerva a byla šedivá. A taky bych brečela spolu s děckem :sweat_smile: Já jsem na takový situace hrozná :unamused: Hlavně, že to nic nebylo a zvládli jste to :wink: My se zatím karambolům vyhýbáme, spíš je malá v ohrožení v blízkosti Honzíka - dnes na ni např. málem udělal kotrmelec, takže by dostala pěknou šupu do hlavy. Manža ho na poslední chvíli chytil :stuck_out_tongue_closed_eyes: Člověk musí mít oči i vzadu.....

katch - ahojky :slight_smile: to jste měli doma taky "veselo". Tak doufám, že už jste v plné síle a Štěpánek už zase řádí :slight_smile: ALe teplota to byla dost vysoká :frowning2:

kacko - co dobrého jsi vypila, že ti to žaludek nevzal? :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jídlo zatím taky mixuju, když je tam někdy kousek, tak se hned dáví a já čekám, kdy to na mě vyhodí. Takže ještě tak měsíc počkám a pak to začnu zkoušet bez mixování :wink:

janco - no manža se čvachtal s Honzíkem v brouzdališti pro prcky, jenže to nebylo oddělený od místa, kde už je hloubka/byly tam jenom sloupky od zábradlí, ale zábradlí zrušený/ a jak blbnuli, tak mu to nedošlo a najednou mu sjela noha a žuchnul do tý hloubky. Jenom jsem viděla jak drží ruce nahoře, aby se nepotopil i Honzík, takže bylo štěstí, že se nestalo něco i Honzíkovi. Ale dnes jsme vyrazili do normálního krytýho bazénu, tak se děcka vyřádili. Nikolce ta chlorovaná voda moooooc chutnala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

A na nějakou chvíli upouštím od nočníku. Jen co jí tam posadím, tak začne šíleně řvát a sápe se po mně, tak jí nebudu trápit a jednou za čas to zkusím a snad si to rozmyslí.

Lauře přejeme všechno nejlepší k 9 měsícům :slight_smile:

A kde je Nejbe? Ta tady byla naposled snad po dovolené na Šumavě a pak nic..... :fearful:
4. srp 2009 v 19:46  • Odpověz
Ahojky, já jsem tu :wink:. Jen občas nakukuji ale nepřispívám. Rozhodla sem se, že se vrátím do školy, tak začínám studovat. Chybí mi jeden rok a loni sem si dala odklad. Myslela sem, že se na to vyprdnu úplně, ale moc mi chyběj lidi kolem mě, tak se na to vrhnu, ať to mám za sebou. Doma už mi fakt hrabe a mám dlouhou chvíli. Sam je zlatej, ale moc si s ním nepokecám :slight_smile: Však to znáte.
Dary, nakonec jsme do Třebíče dorazili v po odpoledne a v pá jeli domů. Takže jedna teta, druhá teta, do toho babka a ve středu výlet do Brna. Chceme pořídit nové matrace, tak vybíráme. Je toho tolik že fakt nevíme které, i když jedny se mi moooc líběj, ale je to strašněj ranec. Ale to by bylo pospaníčko :grinning:.
Jinak Sam nejspíš pochopil nočník. Kaká na 90% do něj. U babičky se pokakal jen jednou. Sem za to fakt ráda. Ještě si teda neřekne, ale průběžně ho posazuji na nočník a funguje to. Ráno, před oběděm, po obědě, a někdy odpolko když jsme doma a večer než jde do vany. Čůrá jak se mu zlíbí, ale to mi nevadí :slight_smile:. Sedí na něm v klidu, tak to jde. Jen musí mít něco v ruce s čím se zabaví aby nechtěl lézt někam jinam.
Oslavencům vše nejlepší... :slight_smile:
4. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jo Jančo ještě mě trklo, ono se řekne ani chvilku neudělá... Dary není přímo z Třebíče, tak bysme se museli domluvit dopředu aby měla auto a ono když máš tři odpoledne (dopoledne se u nás pořád spinká), tak jsme rádi, že jsme splnili úkoly od tchánovců - támhle zajeďte, támhle taky - my vás nenutíme, ale měli byste... A pak 3x denně telefon: Už jste tam byli? No vopruz, ale než to pak zas půl roku poslouchat... Moje rodina to není, tak čas organizuje manžel. I on sám, když jsme jeli z jedné návštěvy říkal, ať Dary zavolám, jenže si to představuje jak Hurvajs válku. Spíš to bylo na to se u ní zastavit... Ale nebojte, my tam zase brzy pojedeme. Mě už snad všichni viděli, Samíka taky :slight_smile:. Tím že je to tak daleko, tak sem tu jednu tetu a strejce viděla poprvé. Ani nevim, jak je to do přízně, ale chtěli nás vidět...
4. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz
čauky,

Verb. teda to musela být fakt hrůza krev z nosu po pádu z gauče :fearful: Hlavně, že Willovi se nic nestalo, ale u těch děti vypadá tekoucí krev fakt děsivě. Taky bych asi volala hned příteli co mám dělat.

Jančo no Štěpánek už předtím než mu začala ta horečka tak trošku chrčel, ta doktorka ho poslechla a říkala, že je přistydlý. Šestou nemoc asi neodhalila, protože mu do toho rostly ty zuby a vyrážka se mu objevila až asi po 3 dnech. No nevadí, hlavně, že už je v pořádku :slight_smile: A vy jste sehnali tu kaši od Babylove? Prý už jí přestali vyrábět a místo ní teď mají nějakou bio drahou jak prase. Klasika :angry: A ve vaně se teď u nás taky stávaj karamboly, musíme být u koupání oba a hlídat ho.

Kačko tak co doma, už se pročistil vzduch? Chlapi jsou prostě někdy moooc přechytralí :grinning: Taky bych strašně ráda nějakou změnu, někam odjet nejlíp bez Štěpánka a něco podniknout, aspoň na víkend. Ale na hlídání na dva dny se mi zdá ještě malej, navíc když jsou s ním takový problémy s uspáváním. Takže jedině až bude větší, rozumnější a klidnější, takže tak za 2 roky, hrůůůza :unamused: Pak ho klidně dám našim nebo tchánovcům na nějaký delší hlídání.

Dary teda tak tatínek se Vám skoro málem utopil :confused: No hlavně, že zachoval klid a držel Honzíka nad vodou :slight_smile:

Nejbe tak vítej zpět z cest, snad jste si to užili. A gratuluju k úspěchům s nočníkem, Samík je teda velký šikula :wink: U nás je přebalování hotovej boj, takže bych uvítala ten nočník, asi to teda taky začnu zkoušet. No aspoň bysme ho mohli koupit, aby už byl doma.
5. srp 2009 v 11:10  • Odpověz
Nazdárek, kde jste kdo?
My za chvíli jedeme k našim, kde budeme se Štěpánkem celý den. Tak jsem sem jen mrkla a vidím, že tu je mrtvo.
Jen jsem chtěla napsat, že jsme včera byli na prima prochajdě s V+W, což není Voskovec a Werich, ale Verona a Will :grinning: A bylo to moc fajn, pěkně jsme si zanadávaly na naše kočárky :grinning: Akorát mě asi v tom lese něco kouslo nebo nevim, ale mám na noze nějaký štípance na jednom místě. Letos je těch komárů a jiných potvor nějak hodně, nesnášim to.

Jančo ta hračka jak má Tomík s tou kuličkou je to ono? http://www.babypark.cz/fisher-price-aktivni-skladacka
Odpoledne se tam asi stavíme, tak bych to koupila, ještě chci takový ty kroužky jak se dávají na sebe podle velikosti a taky něco do vody. A zjistila jsem, že máme nedostatek bodýček s kr. rukávem, pořád musim prát. A vůbec celkově musim nakoupit nějaký oblečení pro Štěpánka, tepláky, overálky na spaní a hlavně ponožky nám taky chybí.

Tak pěkný den, dneska bude pěkně :slight_smile:
6. srp 2009 v 08:42  • Odpověz
Ahojky, tak naše dítko včera po ránu vydrželo 5 minut koukat na televizi na nějakou přiblblou pohádku o myšákovi ve Snídani z Novou a do toho žmoulal rohllík, který vyloudil na tatínkovi, tedy časy se mění :grinning: Jinak Tomča opravdu začal spát jen 2x za den, ale večer je už hotovej, ale spinkat dřív než v 19.30 prostě nepůjde. :confounded: A to občas přes ten den dá jen 1,5 hodiny spánku. Jak se spí u vás? Noci stále to samé, už se nevyjadřuju.

Katch: Ona se ta šestá nemoc asi blbě poznává, ale ta teplota byla fakt velká, já myslela, že při nastuzení takových hodnot nedosáhne. Kaši jsme sehnali normálně v DM, je na ní napsáno BIO,byla za 49 Kč, krabice je modrozelená, tak pokud u vás už není, můžu se kouknout u nás a nakoupit ti jí, když Štěpovi tak šmakuje (já jí zatím znovu po tom blindění nedávala, zkusím jí znovu za pár dní). Ano, to je přesně tahle hračka, řádí s ní ještě dnes, je to jeho nejoblíbenější, už ne jenom kulička, ale honí i ty plastové části, když se z nich udělají koule. :wink: Ale na skládání tedy zatím vůbec nepřišel, i když ukazuju, jediné co chápe, je že je může vysypat, když jsou dané jako do mističek. Na hraní do vody máme tohle http://www.e-broucek.cz/hracky/do-vody-na-pisek/sassy-1-2-3-vodni-pocty - stříká to, má to díry, ale mají spoustu jiných pěkných věcí, tak pak dej vědět, co jste koupili. Nad těmi kroužky taky uvažuju, ale nevím,jestli ještě není brzy, vím, že dřevěné mají i v Ikee http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60061967 ale lmožná že plastové jsou lepší. Tak oblečení máme zatím dosti, občas pokoupím něco většího, tak mi ani nepřijde, že mám nějaký výdaj, nakupuju to průběžně. Ale je fakt, že teď už mám jasně vymezené body na doma - ty s těmi různými batikovanými fleky od jídla a body na ven, aby nebyl za čuňátko. No, to je i tak, předevčírem dostal do kočárku rohlík, no ten bordel z něj, no děs, ale vypadalo to, že si i pochutnal.

Nejbe: Já to nemyslela zle, jen mi připadalo divné, že jste se tu skoro na návštěvě domluvily a pak se to nestihlo. Ale chápu, že příbuzných je hodně a utrhnout se od nich není snadné. Stále máte spící dopo? A copak studuješ? Je fakt, že pokud ti zbývá rok, tak je škoda se na to vykašlat. I když tě tedy obdivuju a u nás tedy dlouhá chvíle nehrozí, Tomča se na moc dlouho sám nezabaví, takže já mám o zábavu postaráno.A nočník tedy závidím, u nás se po přidání kaše kadí napovel, takže ho ani nestihnu donést, nekadí stále ve stejnou dobu, takže zatím úspěch žádný, zatím ho na něm tedy nemučím, ale hračku musíme mít taky, bez té bere ihned dráhu. :grinning:

Kacka: Tak co doma, už spolu mluvíte? Ale naprosto tě chápu, buzerovat, když jeho sklenice tam stojí taky, no chlapi, jiný živočišný druh :grinning: Jinak já taky stále mixuju, ale menší kousky, když tam zůstanou mi sní, skleničky pro starší, když někam vyrážíme, jí v pohodě a tam je kousků povícero, občas má kousky banánu. Nedáví se tím. A dáváš normální dětské piškoty? Já že na nich je napsáno od 3 let věku :grinning: A nezkoušeli jste někdo už tu červenou čočku? Pokud ano, jak jí děláte?

Verb: :astonished: :astonished: Tedy takže z Willa se stává taky kaskadér? Ještě že to dobře dopadlo, ale já vidět krev tak vyšiluju ihned. A o zdravotnictví se nebudu vyjadřovat, to ta doktorka neví, že je u vás chirurgie jen pro dospělé? Ale i tak tu logiku moc nechápu, zranění jako zranění, oni na to potřebují něco speciálního, že ho nemůžou ošetřit i u dospěláků? A tedy přezdívka od Katch V+W nemá chybu, to mě ani nenapadlo :grinning:

Dary: Tedy takže manža byl vlastně záchranář na úkor vlastního zdraví. NO u nás se takové nedobrovolné koupání konalo předevčírem na večer. Manža přišel z práce a dostal prcka na starost, já šla dělat večeři. Něco dělal z kýblem s vodou, Tomčovi se to líbilo, ráchal si v ní ručičky, tak mu vodu připustil a na chvíli se otočil, no a co naše dítko - převrhlo na sebe ten kbelík, voda v koupelně všude, dítko mokré od hlavy k patě a ještě se na té vodě snažil vstávat, takže se rozplácl, no paráda. Nechte chvíli dítko chlapovi :grinning:
6. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahojte,
tak jsem zase tady. Malej konečně spí, po trošce řevu a znovu ududání usnul. Jak já to budu dělat, až nasadím dopolední svačinu? :confused:
Jinak je mooooc hodnej a dneska ráno si poprvý sám sedl a to dvakrát, takže to nebyl omyl. Huráááá :dizzy_face: Ale lezení zatím moc nedá. Udělá dvakrát nohama i rokama dopředu, ale pak jakoby to zapomněl, nebo se lekl, co se to děje a plácne sebou na čumák :grinning:
No a já jsem to dostala. Poprvý od porodu. Jsem z toho otrávená a doufám, že mě nerozbolí břicho jako vždy. To bych si musela vzít acylpyrin, ale ten vlastně nemůžu, tak bych asi musela trpět. A mně porod stačil, já nemusím trpět znova :sweat_smile:
Jinak krásně baští, k obědu dá kolem 200 g a ke sváče dá celou velkou přesnídávku Hami. Co ale dávat ke druhý svačině? Jogurt ještě nechci dávat, jak pořád kojím, tak mi to přijde zbytečný. Tak možná ovoce. Ale to sní jen banán (ten dá celej), ale třeba nastrouhaný jabko s hruškou nesnědl. A už mě nebaví kojení. Nejradši bych pomalu přestávala, ale co udělat s nočním kojením nevím. On se jinak neuklidní a já nemám nervy ten jeho řev vydržet.
A k tomu pádu - ted jsem si zrovna vyslechla od mámy, jak jí NIKDY děti nespadly, když byly malý. A tím mi samozřejmě podsouvá, jak jsem nezodpovědná. :angry: :angry: Že jsem jí to říkala. Ale jinak je v pořádku a nemá ani bouli. Ale je opravdu už sobě nebezpečný. Ale co vám budu povídat, když vám už děti běhají :grinning:
A všem přeju dodatečně vše nejlepší k narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Janco, vy chcete Tomáška přestěhovat do jeho pokojíčku? My na to zatím nesebrali odvahu a když k němu v noci pořád vstávám, tak je to asi zbytečný. U nás se spí dodoledne 1,5-2h a odpoledne tak cca 45 minut v kočárku. On by spal i dýl, ale v tom kočárku se mu spí blbě. Ale večer od 18h je vždycky už nevrlej a chodí spát kolem 20h. No a ráno vstává už před sedmou. Pro mě něco šílenýho. Dokonce dneska po kojejí v pět koukal z posýlky na nás a pásl si tam koně. Tak jsem ho ignorovala a naštěstí ještě usnul. Červenou čočku jsem už vařila a šmakovala mu. Normálně jsem jí dala dle návodu do studený vody a vařila těch cca 20 minut. Přihodila jsem k tomu brambor, trochu mrkve, aby to mělo nějakou chut a snědl to bez problému. A koupila jsem tu oloupanou a neměl ani prdící problémy :wink: V+W je z mý sms - včera jsme byli na procházce a já jsem se do sms takhle podepsala :grinning:

Kacko, Willovi kousky nevadí. Mixuju, ale ne tak pořádně, takže už tam zůstávají kousky a nevadí mu to. Vadilo mu to ze začátku, ale už tak měsíc ok. Prostě chlapi, jak si je vychováte :grinning: To u nás to funguje obráceně a Míra by to odnes sám. Já jsem na různý pozůstatky děsná. Takže se po bytě povaluje moje oblečení, někde talíře od jídla a tak. A já to uklízím nějak postupně, jak to potkám :grinning: A občas mě popadne amok a uklidím komplet celý byt. Ale to je tak jednou za 14 dní :grinning: Jé a panáčka bych si dala. To ti trošku závidím, že si takhle můžeš popíjet, i když to ráno teda nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslíš, že až bude chodit, že si nebude nic dávat do pusy? A pozor na žížaly, prý dětem moc chutnají :sweat_smile:

Dary, to víš, že jsem brečela a chodila po bytě a klepala se hrůzou. Prostě překvapil, jsem si říkala, že ještě takovou sílu nemá a ejhle :sweat_smile: Ty máš taky zážitky - topící se celá rodina. Nějak to léto začíná být nebezpečné. A chlorovaná voda je dobrá? Že bych zkusila nabídnout Wildovi, třeba by se konečně rozpil :grinning:

Katch, 6. nemoc? :fearful: No, hlavně, že je v pořádku. Vypadal zase jako typický Štěpánek, i když chvilku dělal hodnýho v kočárku, ale nakonec to nevydržel a ukázal i svoji nespokojenou tvář :grinning: Ale jinak je moooc šikovnej a roztomilej a krásně se směje :slight_smile: Procházka byla fajn, třeba se k nám někdy přidá i Janca, když pojede za rodiči :wink:
Už se budí, papa
6. srp 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
nazdárek,
dneska je opravdu krásně, hlavně není jasno, tak jsme co nejvíc venku, i včera jsme byli skoro celej den :slight_smile:
Máme půjčenou tatrovku atak buď vozim Pepču na korbě nebo on sám jí tlačí a chodí, dělá hrozný pokroky, vůbec nechce sedět, to už je asi nuda :sweat_smile:

Jinak pokračujeme vesele ve vymezování mantinelů, Pepíno je děsnej vztekloun a tak si moc dobře rozmysluju co mu zakázat. Ale snažim se bejt kliďas, dneska abych se v klidu najedla jsem ho musela dát do ohrádky a kupodivu se zklidnil sám.

Jo a s Pepou velkym už je pohoda, zrovna koukam ven že má na stole od včera sklenici se zbytkem mlíka :grinning: Pořád jsem dopadla dobře, sousedce která šla v tu neděli domů skoro střízlivá tak vynadal manžel co je to za matku, že umí jen chlastat a jakto že jde se synem v devět, když chodí spát v osm :angry: prostě magor :angry:

Janco Pepíno taky teď dost často spí jen dvakrát denně, dopo většinou přes hodinu a odpo taky, ale pak je večer totálně vyřízenej, včera usnul v sedě v kočárku v půl sedmý, tak jsme ho museli budit a hned šel spát. Dneska to ale zase vypadá že půjde třikrát, tak jak kdy.
Červenou čočku jsem zatim radši ještě nezkoušela, to by chudák vyletěl do nebes, přijde mi že někdy má co dělat normálně, hrozně prdí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katchula tak kroužky jsme dostali od kamarádů a jsou docela vděčný, baví ho to vyndavat, nandavat zatim neumí, ale i to kutálení je dobrý. Máme plastový a jsou v poho.
Jinak teda všem doporučuju i ty auta na tlačení, vození, je to sranda. A ideální pro toho kdo chce zhubnout, stačí objet párkrát náš barák a jsem hotová. A taky pomalu zařizovat nádobíčko na písek. My byli včera u sousedky a vydržel tak hodinu bez remcání, písek ho zajímal moc a dokonce ho ani nenapadlo dávat ho do pusy. No a samozřejmě lopatičky a koště :slight_smile:

Verb tak Will je teda chudák první na pohotovosti, myslim že bysme si měli pomalu zvykat, u kluků je to normálka a myslim že nás to čeká všechny. Ještě že se mu nic nestalo, to je hned a uhlídat se to nedá :unamused: Mě teda gauč nehrozí, já ho tam nedávam od tý doby co se otáčel, ale jinak je v baráku těch nebezpečí mraky. Dneska si třeba přiskříp prsty u šuplíku, no teda spíš já mu je tam přiskřípla, nevšimla jsem si že tam má prsty a nohou jsem to zavřela aby tam nelez :grinning: Jo a taky jsme mu přiskřípla prsty pod dveře :grinning:

Nejbe tak ty máš doma asi génia :confused: U nás nočník nehrozí, za prvý to nestíham a za druhý tam nechce sedět, pro změnu se vzteká :unamused: A jak píše Kath tak by se mi to docela hodilo, protože to přebalování je horor, někdy ho nemůžu ani udržet, hovna má na rukou jak si tam šahá a pak se mi otočí i když ho držim za nohy a je to :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak se mějte, snad se zítra ukážu, o víkendu jedeme za babičkou a tetou s rodinou, tak pro změnu balit a bavit :slight_smile:
6. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
Jani, já vím, že jsi to nemyslela zle, jen sem se to snažila vysvětlit... Asi blbě. Ani já to nemyslela zle :pensive: . Studovala sem vyšší hospodářskou - daně a účetnictví. Já se s mladym taky nenudím, jen mě to nebaví být s ním celé dny a nemít nic jiného. Zkouším si i na pár hodin najít nějakou práci. Přeci jen je manžel dost často doma, tak tu možnost mám. Prostě začít myslet i na něco jiného než na hamu papu, ee, paci paci... Jinak stále spinkáme skoro celé dopoledne. Dneska se vzbudil ráno v 9 a v půl 11 to zalomil a vstával v půl jedný a do večera už neusnul. Až před půl osmou. Tak snad mu to vydrží do rána.

S tím kakáním. Sam nekaká ve stejnou dobu. I když jeden čas to bylo hned po probuzení. Včera nic, tak sem ho běhěm dopoledne posazovala na nočník snad desetkrát. Vždycky si sednu před něj, dám mu něco zajímavého a říkám mu udělej ee a dělám že tlačím a on se mě snaží napodobit, takže je to spíš opice, ale myslím, že po tom, co se mu to několkrát povedlo mu došlo, že do nočníčku je to jednodušší než do plínky ve který sedí. Já si připadám jak šašek, ale zabírá to. Kačko neboj, to přebalování je u nás stejný. Hlavně se mi ze začátku hrozně nechtělo ho pořád oblíkat a svlékat. Asi sem si zvykla, protože už mi to nepřijde.

No nic jdu se učit. Sem sama doma a Sam spí.

Hezký večer všem :slight_smile:
6. srp 2009 v 19:43  • Odpověz
ahoj,
teda dnes jste se rozjeli. Dočteno mám, ale nějak nestíhám. Manža má od včerejška dovču, takže si užíváme tatínka :slight_smile: Včera jsme byli v zoo a navečer grilovali. Dnes už teda doma pracoval, ale dělali jsme mu společnost, aby se nenudil :grinning: Teď tady lítám a uklízím, ptž mi sám od sebe řekl, že půjdem večer uklízet, tak už je ten bordel asi lehce neúnosný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile: Tak dělám pilnou a makám :grinning: Ale za chvilku se vrhnu na smažák a hranolky, abych nabrala zpátky energii :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Nikolka dnes byla poprvé na čtyřech, ale hned zas žuchla. No ale jak čtu Kacku, že malej jí tlačí tatru, tak se teda nemám čím chlubit :grinning: To koukám jak puk :fearful: :grinning: Je to šikula
6. srp 2009 ve 20:00  • Odpověz
ahojte, tak včera jsem to nějak nedopsala, ptž se vzbudil Honzík a pak mě pořád kontroloval, jestli vedle něj ležím. Tak jsem měla zase takovou menší depku. Už odpo mě totiž děti pěkně točily, že si je nakonec musel vzít manža. A večer se mě zeptá, co jsem to zas měla za výstup, že u něho byly děti moc hodný atd. Ale nějak jsem se mu to nesnažila vysvětlit, ptž by je musel mít asopň týden od rána do večera, aby to pochopil :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ti chlapi fakt žijou v jiným světě.... :rolling_eyes:
Nikolka dál pokračuje v pokusech na čtyřech, ale zatím ani o píď dopředu :sweat_smile: Ale naučila se ukazovat, jak je veliká :slight_smile: :slight_smile: Jednou jsem jí to ukázala a hned to po mně pěkně zopakovala.
Dnes odpo vyrazíme k rybníku, tak doufám, že to přežijí všichni ve zdraví. Bazének je dnes nepoužitelný, Honzík si tam ráno naházel žížaly :grinning: Bleeeee.
Zítra vyrážím s dětima k našim, manža bude u svých rodičů měnit střechu, tak ať tu nejsme celý den sami a nepletem se tady. Tak doufám, že si od dětí trochu odpočnu. Honzík má tetu /mou ségru/ v oblibě, tak mu tam vemu kolo, ať má tetka zábavu a pohyb. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem byla včera u našich a hrůza. Pěkně mě vytočila švagrová a brácha, dělaj si z mamky doslova služku a chůvu v jednom. Místo toho, aby si užila Štěpánka a mě když tam jsme jednou za čas, tak hlídá jejich malou (kterou hlídá každý den, bydlí v jednom baráku) a vaří pro všechny oběd. Přitom brácha měl včera dovolenou, tak nechápu proč odložili malou k mámě, co jako dělali? Pak jsem se dozvěděla, že švagrová hledala prý 5 hodina na internetu kam pojedou na prodloužený víkend - ubytování.... Když máma vařila oběd, tak já hlídala na zahradě obě děti a měla jsem toho plný zuby. Mimochodem si mi švagrová pořád stěžuje jak nic nestíhá a doma mají bordel, že si to ani nedovedete představit :angry: To nevim co by dělala kdyby byla na malou fakt celý den sama jako ostatní a neměla za zadkem mojí mámu. Ke který má ještě navíc pořád nějaký výhrady :angry: :angry: No to jsem se zase vytočila.

No a co mě docela vyděsilo bylo, že jsme jeli asi v šest na Zličín na nákupy a byli jsme pryč něco přes hodinu. Štěpánek zůstal u našich. Když jsme odcházeli, tak spal v kočárku a od té doby co se probudil, tak prý celou dobu plakal. Utišil se až když jsme přišli a vzala jsem si ho já. Má teď hrozný období, chce být jen u mě a běda jak odejdu na dva kroky od něj :frowning2: Měli jsme jít 17.8. na koncert, ale protože si nedovedu představit jak by ho naši hlídali, natož jak by ho uspali, tak ten svůj lístek budu muset prodat Byla bych stejně nervózní a nic bych z toho neměla... Nějak se tenhle stav zhoršil po tý jeho nemoci.

Jančo tak jsme koupili včera tu hračku s kuličkou, pak ty kroužky (taky plastový) a pak jezdící ponorku do vody. Ta je ale totálně na prd, protože to jede hrozně pomalinku. Chtěla jsem přesně to jak máte vy od Sassy, ale bohužel měli jen nějaký podběráky s rybičkama a na to mi přijde ještě malej. Ale nový hračky měly dneska úspěch :wink: Taky jsme koupili docela dost oblečení pro Štěpánka, ale na body s dl. rukávem jsme nikde nenarazili, asi je ještě brzy. Ale spěchali jsme kvůli Štěpánkovi, takže jsme vlastně ani nikde moc nešmejdili.

Kačko tak s tatrou jsme bohužel neuspěli vůbec. Včera jí tam měla neteř a Štěpán se toho normálně bál :astonished: To jsem nechápala, já si právě představovala jak z toho bude unešenej a měli jsme v plánu mu něco takovýho pořídit a on nic, to mě zklamal teda. teď se prostě všeho nějak bojí :unamused: A při přebalování nemůžu Štěpulu udržet skoro nikdy a to mu dám pokaždý něco do ruky na hraní, ale moc to nezabírá. Teď ho celkem zajímá Vigantol, jak je na tý flaštičce nahoře ta guma na kapátku, tak to okusuje :grinning:

Verb. z mamky si nic nedělej. Mě naopak každý řekl, že dítě spadne někdy každýmu a že je to naprosto normální a já to tak beru. Hlavní je samozřejmě, že se mu nic nestalo :slight_smile: A taky si snad každý po tom prvním pádu dá větší pozor.
A potvrzuju, že V+W mám od Verony :grinning:

Dary jéé do ZOO bych taky šla, vy se máte. Nám by Štěpánek začal vřeštět už v autě, protože to je tak půl hodiny cesty do pražský ZOO a pak v kočárku předpokládám, že by taky moc dlouho nevydržel koukat na zvířátka. Ale já bych šla hned :slight_smile: A s vysvětlováním manžovi jsi udělala dobře, že ses na to vykašlala, protože by to byla zbytečně vynaložená energie. Přesně tohle se u nás taky párkrát stalo, ale spíš když byl Štěpán menší, teď je divokej pořád :grinning: A Nikolka je moooc šikovná, je vidět jak je každý to dítko tady úplně jiný a každýmu jde něco jinýho :slight_smile:

Musim jít balit a hlavně se naobědvat dokud dítě spí, aby pak zase nestál celou dobu u mý židle a neloudil jak čokl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
Ahoj,
tak já konečně taky uspala a protože mam zbaleno už za chvilku, tak jsem radši tu :slight_smile:

Katch tak takový ženský taky nechápu, netvrdim že bysme tu měli nějak naklizeno, ale ostatní teda zvládam, jak dítě tak vaření a aspoň sekání a zalejvání. A myslim že to máme pořád oproti naším mámách a babičkám absolutně v pohodě, vždyť plíny, práce na poli a tak to bylo teprve něco :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A vůbec se ti nedivim, mě taky takový lidi rozčilujou, co využívaj ostatní :angry: Máme tu na vesnici taky pár takových, nechávaj děti u sousedky, pak přijdou, daj si u ní kafe, koukaj jak ona je hlídá a baví a pak zívnou, sbalej se a odcházej s poznámkou : " no tak my jdem, zase sme ti tu nechali bordel ".
Jo a taky jsem si řikala, že bysme se mohli někdy domluvit až tu budeš a my bysme se za vámi mohli někdy odpo stavit. Asi bych přijela buď autem nebo s kočárkem, ale to nevim, protože Pepíno taky tak dlouho nevydrží, jedině že by usnul :slight_smile:
Myslim že má teď Janca nějak tu dovolenou, ale kdyby se chtělo Verb, tak bysme se mohli sejít my tři, já mam teď dost volno, je mi to vlastně jedno kdy. Jen ty víkendy jsou blbý :unamused:

Dary buď v klidu, myslim že jak píše Katch každý dítě je na něco jinýho, my máme typickýho kluka, sice umí tlačit tatru a heká na každý auto, ale zase vůbec nechápe nočník, natož pořádek. Dneska mi vlezl do šuplíku v kuchyni a vysypal špagety, no bordel všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pro jistotu se po nich prošel aby je nalámal :grinning:
7. srp 2009 ve 12:52  • Odpověz
ahoj,
tak výlet k rybníku jsme zvládli v pohodě, chlapi se vyčvachtli, Nikolka smočila nožky, ale mámu by do tý ledárny nedostali. Brrrr. Akorát na cestě zpátky Honzíka štípla vosa, ale zvládl to dobře. Aspoň už teď vím, že na to není alergickej :wink:

katch - tak tvoje švagrová je vyčůraná jak ty moje :grinning: , takže tě úplně chápu. Mně už je z jejich chování někdy docela blbě a nejradši bych jim něco řekla. Ale už teď jsem ta špatná, tak zatí držím hubu. JUá chápu, že člověk potřebuje sem tam děti pohlídat, ale tady to je vyloženě rozmazlenost a pohodlnost. Nejlepší je, že když pak přijdou k nám, tak si na babičky strašně stěžují, jak jsou hrozný, neumi pohlídat děti a bla bla bla. A další den ráno je sem stejně zase dají, ptž mají něco hroooozně důležitýho /např.trhání borůvek v lese/ :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A že jsi malou pohlídala, to jsi dobrá. To já bych se asi už ozvala. Když by mě švagrová požádala, tak proč ne, ale tohle bych asi nerozdejchala.... :rolling_eyes:

nejbe - tak to je fajn, že jste Třebíč zvládli v pohodě a snad se nám někdy příště poštěstí :wink: Já jsem s tím tak nějak počítala, že to nevyjde a chápu to. Přece jenom sem jezdíte jednou za čas a týden zas tak dlouhá doba není. A byli jste nakonec na tom koupališti?
Samík je šikulka, že tam pěkně zvládá nočník :slight_smile: :slight_smile:
A ty seš zas šikula, že ses vrhla na školu a ještě se poohlížíš po práci. Ale pokud áš možnost a chce se ti, tak proč ne :wink: To já jsem na školu hrozně líná a nad prací raději moc nepřemýšlím, ptž jak to v budoucnu bude je ve hvězdách :confused: Ale i když mi děti dost často pijou krev, tak jsem na MD spokojená :sunglasses:
7. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahojte
baby pomoooc ja už tretiu noc odsávam soplíky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Laura má z toho už kašel prerezáva sa jej druhý zub, no ja som neni zvyknutá vstávať takto v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
jo idem vás rýchlo dočítať. :grinning: a napíšem
8. srp 2009 v 10:08  • Odpověz
Katch: teda ja tiež nemám rada takých ludí, čo zneužívajú mamy a svokry :angry: a potom ešte ohovárajú, že sú také a také :zipper_mouth: ja si musím tiež so všetkým pomocť sama, Laura zatial spáva 2-krát denne tak stihnem aj uvariť aj ožehliť aj upratať. to moja sestra ked príde k našim na týždeň, tak nechá 4-ročnú neter na krku mojej mame a ona oddychuje :sweat_smile: ved je unavenááá, lebo moja mama nie je unavená :unamused: No a sestra si tu vždy oddýchne a to som jej chodila pomáhať, ked bola malá bábatko a ona mne už nepomáha, ani ju to nebaví s Laurou,
juuuj dopíšm neskor , Laurinka sa zobudila :rolling_eyes:
8. srp 2009 v 10:43  • Odpověz
Nejbe:super, že si sa dala na študovanie, aj ja nad niečim stále premýšlam. Alebo si spravím nejaký kurz a chcela by som niečo robiť, popri materskej :sunglasses: a na nočník Lauru ešte nedávam, lebo ona kadí, vtedy ked ju krmim. Jedine, že by som ju posadila na nočník a krmila ju zároveň :unamused: :sweat_smile: A pri prebalovaní sa otáča, pretáča a je problém ju vôbec zabaliť do plienky. :astonished:
Dary: dúfam. že si si odpočinula od detí, lebo niekedy to fakt treba aj pri jednom dietati a nie ešte pri 2 :confounded:
Verb: z mamy si nič nerob, neviem čo by robila, alebo povedala vtedy ,keby Will spadol jej vinou, ved žiadna matka si nenechá len tak spadnúť dieťa na hlavičku. Može sa to stať každej z nás... :frowning2: Oni tie deti sú teraz strašne rýchle,,, Laura sa teda vie pretočiť behom sekundy. Neboj si určite naj mamina :sunglasses: V+W :grinning:

Vo štvrtok sme boli v poradni a máme 8340g a 71cm. :grinning: najbližšie ideme 15.10.
8. srp 2009 ve 22:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.