• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahoj,
megg - tak co soplíky, už je to lepší?A míry máte pěkný, hotová modelka :slight_smile: :sunglasses: A snad vás zoubek nebude dlouho zlobit. včera jsem Nikolce otestovala zoubky a nechala jí kousat banán a pěkně jí to šlo. takže se brzo vyprdnu i na to mixování, ať se naučí pěkně kousat, když už na to má výbavu :grinning:

tak když už jsme si tady tak pěkně zanadávaly na švagrový, tak vám ještě popíšu, jak probíhá výměna střechy u tchánovců: jak už jsem psala, tak včera jsem s dětima odjela pryč, abysme se tady chlapům nemotali. No a švagrová měla úplně opačnej nápad, takže přijela s 2 dětima a aby toho nebylo málo, tak si ještě vzala psa. Dnes už tu má děti tři. Takže nevím, jestli jsem divná já, že tohle nechápu, ale fakt mi to přijde doooost divný :-Hlavně když dělali střechu oni, tak se děti odvezly sem, aby jim tam nepřekáželi :angry: Tak jsem se zase pěkně vykecala..... :grinning:

Jinak včera u našich celkem dobrý, akorát tam Nikolka vůbec nechtěla usnout, takže trhla další rekord ve spaní. Ráno vstávala v 5:15 a potom usnula až v 14:30!! :rolling_eyes: A to na 30min. Pak šla spát až večer a v noci se budila standartně. Málem mě z ní kleplo. To usínání přes den nám poslední dobou moc nejde. V kočáru nechce usnout vůbec, takže jí zkouším dávat spát doma do postýlky, ale tam usne až když je úplně KO. Nejlepší je to kolem toho poledne, to usne celkem dobře. Ale dopoledne nebo někdy i odpo to je horor :angry:

pěkný zbytek neděle a pa pa :slight_smile:
9. srp 2009 ve 12:23  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím náročný víkend za námi. Manža celou dobu dávak dohromady zdi a maloval dětský pokojík, takže prcek jen na mě, no fuška, nevím, jak u vás, ale z toho našeho se stává malý terorista a tyran :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevydrží skoro ani chvliku bez pozornosti a nebo je o strach se od něj na chvíli vzdálit, stoupá si o cokoli, zkoumá všechno, jsem z celého jeho denního hlídání večer naprosto grogy. Občas mám pocit, že nedělám nic jen hlídám Tomču a pak když usne, usilovně vařím, uklízím a chvíli pro mě nějak mizí. Dneska když jsem vybalovala nákup, tak si říkám, hurá, je chvíli hodnej, no otočím se a jen vidím, jak letí sojací lampa, prostě si jí přitáhl z postýlky, rozhoupal a bylo. Naštěstí dopadla na jeho deku, takže se nerozbila. Nemůžu nechat nic volně do výšky cca 80 cm, ta naše mrška si klidně stoupne na špičky a doluje, dokud nevydoluje. O jeho vztekání, mrskání nohama radši ani nemluvím. Na nočník jsem lehce rezignovala, když vidím, že tlačí, tak ho tam dám, občas se povede, většinou ne, to že ho mám cca 5 minut na nočníku a on nic a pak se za 2 minuty po nandání plínky pos..e, to je snad jen výsměch mamče. Obdivuju Nejbe dávat 10x za den na nočník, to by mě to naše dítko asi ukopalo, protože dávání plínky opravdu nepatří me :confounded: zi jeho oblíbenou zábavu. Zítra dozaí moji rodiče, tak doufám, že stihnu něco uklidit, protože o víkendu prostě nebylo kdy, dneska zrušil svůj polední spánek a usnul až na půl hodiny v hypermarketu, ale to předtím dával jasně najevo, že v krámu je nuda. :slight_smile: Jinak jsme od čtvrtka prubli pískoviště (no u nás tedy na rozdíl od Kacky snaží ochutnat vše, půjčené bábovky - až dneska jsem mu pořídila jeho, písek, klacíky, no prostě na co narazí), bazének u mé kočárkovací kamarádky - moc jsme si neužili, protože TOmíkovi se to tak líbilo, že vřeštěl a výskal jak o život, no já si už zvykla, ale uši chudáka Adámka ne, takže ten chudák řval, že Tomčovi někdo ubližuje, bouchal se sám, no takže jsme to po pár minutách vzdali a jen jim řádně prošmejdil byt. :grinning: Naštěstí se tam jinak choval způsobně. Tak teˇdočtu vás a zkusím zareagovat, co mi ještě uteklo
9. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
Megg: Tak konečně vás zvážili a změřili :grinning: máte nějaké delší intervaly než u nás.Míry super, Laura bude holka jak lusk. :wink: Tak já bych o nějakém studiu také ráda uvažovala, ale ten čas tedy nějak není. Zatím občas pomáhám ségře se školou a teď manžovi s věcmi do práce, ale na soustavné studium toho času je málo. Ale mám pocit, že doma tedy degeneruju :unamused: snad se to brzy lepší. Jinak dřžím palce, ať je rýma brzy pryč,nevím,zda i u dětí platí pořekadlo, že léčená 7 dní, neléčená týden. :slight_smile:

Dary: To ti NIkolka kouše sama banán? :astonished: Prosím tě, kolik, že máte těch zubů? U nás tedy kouše držhubky, malé sušenky, občas mé prso, ale to je vše. Budu to s tím banánem muset vyzkoušet. Ale jinak dál mixuju, myslím, že by se z toho žvejkání Tomča ani nenajedl. :grinning: A ten nespánek :astonished: :astonished: To je mazec, to musela být úplně grogy. V kočárku u nás pomáhá položit, když sedí, tak neusne, je toho moc zajímavého kolem.

Verb: Tak gratulace k sezení :slight_smile: neboj, on se za chvilku rozleze a to budeš ráda vzpomínat na dobu, kdy jen ležel :grinning: Tak já MS stále nedostala, a těhu snad tedy nejsem, no ani po ní netoužím, takže pokud mě ještě dloho nenavštíví tak se zlobit nebudu :slight_smile: co k té dopo sváče kaši? a z ovoce meruňku, broskev, teď třeba i švestky? U nás ještě šmakuje hroznové víno, ale to je po kousíčkách, z toho by se nenajedl. Jogurt nechceš? K pokojíku - o stěhování zatím neuvažuju (s jeho buzením cca 4-6x za noc bych tam nakonec bivakovala), ale chci nějaký bezpečnější prostor na hraní, bez kabelů, rohů atd - prostě herna+přestěhování postýlky z obýváku. prostě nebát se ho nechat chvilku bez dozoru a hlavně s bližící se zimou u nás nastane problém s vytápěním a ta plovoučka a dlažba je dost studená, koberec bude lepší.

Katch: Švagrová bez komentáře, to u nás tedy naštěstí není, vůbec se ti nedivím, že tě to vytočilo. JOo a o víkendu mi přišel mail z rodiny, o šesté nemoci, no a průběh s příznaky lehkého nachlazení je u této nemoci naprosto normální, takže to nebylo nastuzení, ale ta šestá potvora :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pro zájemce, odkaz: http://www.rodina.cz/clanek7279.htm Na body s dlouhým jsem narazila v Tescu v Letňanech a v CaA na ČM, ale to máte z ruky.

Kacka: :astonished: :astonished: tlačí tatrovku!!! Tedy to je ale drak :grinning: Na dovču jedeme od 16.srpna na týden, další má Bohdan volno,tak nám tam ten srazík u vás nějak naplánuj, abychom se viděly (mám pro tebe doma ještě ty zapomenuté hračky z dovolené, tak aby nebyly až pro druhé mimčo :grinning:) K červené čočce - ta by právě nadýmat neměla, já jí vařila v sobotu a pohoda, tak až si troufneš, tak poznáš, jak u vás.

Nejbe: Tak jasem ráda, že jsme si to vysvělily, že jsme to myslely obě v dobrém. :wink: Škola, smekám klobouk nad každým kdo to zvládne, tak snad se ti to povede dodělat. A s tou prací tě taky chápu, u nás to nehrozí, musela bych chodit po večerech spíš nocích :stuck_out_tongue_closed_eyes: A o víkendu se mi nechce, to jsem ráda, že si užiju oba chlapy.
9. srp 2009 ve 21:31  • Odpověz
Tak s tou školou... ještě tam nejsem a fakt mě to učení nebaví. Už na to mám jen 3 týny :frowning2:. Až nastoupím, tak dám vědět.

Jančo, možná sem to i blbě napsala, ale já z tý dovči byla celkově dost naštvaná. Pro sebe jsme čas skoro neměli, tak to jako dovolenou neberu. Ale co, kdo ví jak dlouho tu babča ještě bude. Už sem vychladla :slight_smile:. Dýl bych tam nevydržela ani o den. K tomu nočníku... Si připadám jak krkavčí matka, ale já ho tam tak často nedávám, jen když nekaká. Teď dva dny se vy... hned ráno po probuzení - pak už ho netrápím, až po obědě - to se taky... pak jdeme ven a na zkoušku si tam sedne než jde do vany. Je fakt, že z něj neutíká a hraje si z krémíkama je v klidu. Když tam nechce být, tak ho nenutím. Ale přebalování u nás vypadá stejně :grinning: - na to pomáhá opravdu jen ten Vigantol :grinning: jak už někdo psal. Ten fakt vede.

Dary - to víš, že jsme ani na koupáku nebyli... Ale podle fotek na netu to tam je moc pěkný. Já se vlastně letos vůbec nekoupala :astonished: - to musím napravit... Teď se mi vrátila kamarádka z Londýna - na měsíc na prázdniny, jen odjela na týden na dovču, tak až se vrátí, tak vyrazíme. Mám celkem pěkný koupaliště přímo pod barákem :slight_smile:.

Meggie co ti brání se přihlásit někam do školy? Jen jsou to fakt zabitý večery - u nás jich naštěstí pár tráví taťka v práci. Dost věcí na další ročník mám připravenejch - daně, účto, ale němčina :angry: tu se fakt nechci učit a na tý to stojí. Musím se k tomu už dokopat, ale já si snad raději dopředu napíšu absolventskou práci, než se učit němčinu.
9. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahojky,

my za chvilku jedem k doktroce na 8-měs. kontrolu a synflorix.
O víkendu jsme byli v Průhonicích a okukovali svatby a pak jsme jeli ke známým na chalupu ke Šternberku. Moc pěkný výlet :slight_smile:
V neděli jsme uklízeli a pospávali a večer jsem poprvý dala Willíkovi kaši na noc a byla obilná, takže poprvý i lepek, ale snědl jen pár lžiček a noc žádná změna. Dneska budu pokračovat a snad ho třeba na noc zasytím a nebudeme muset odnaučovat vyřváváním :sweat_smile:

Jo a jakou budete kupovat autosedačku? My musíme už do měsíce koupit novou, do toho vajca se už nevejde :confounded: Dívala jsem se na nějaký testy http://auto.idnes.cz/test-detske-autosedacky-se-stale-zlepsuji-fjd-/automoto.asp?c=A070528_132237_automoto_fdv
Ale není žádná opravdu dobrá pro 9-36 kg a nevím, zda kupovat jen do 18 kg...

No nic, my jedem a odpoledne napíšu míry :wink:
10. srp 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahojte, laure už je lepšie už aj spala 2 noci , soplík už skoro nemá a janca máš pravdu už má soplíky 6 deň, tak zajtra jej už skončí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera sme boli v Zoo Bojnice a tento týždeň sa chystáme do Zoo Zlín, boli sme tam minulý rok a moc sa nám tam páčilo. :sunglasses: Len aby bolo pekné počko.
Nejbe: fakt ťa obdivujem... :pensive: čo včetko stíhaš.
Janča a ty si tiež moc šikovná, ked pomáhaš sestre aj manžovi.
Mne sa zdá , že osprostievam a cítim sa nevyužitá :confused: musím fakt niečo vymyslieť...
Dary: to fakt Nikol kúše banán, no ja sa nejak boljím, aby jej to nezabehlo, sestra dala Laure pičkotu a ona sa s ňou skoro zadusila :confused: :rolling_eyes: a stým spaním to je tiež nejaké divné momentálne...brrr
želám pekný deň a nepojde niekto do Zoo Zlín? tento týždeň :grinning:
10. srp 2009 v 10:10  • Odpověz
Verb: som zvedavá na vaše miery :wink:
10. srp 2009 v 10:10  • Odpověz
jo a zabudla som napísať, že laura už lozí a ked ju držím za ruky aj chodí, ale len chvílku :grinning:
10. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz
Tak mám jen chvilku. Will vůbec odpo nespal a ted jsem se vrátila z nákupu a čeká mě večeře.

Takže Will je oficiálně největší (teda hlavně nejdelší) - 9240 g a 78 cm :grinning: My jsme si říkali, že je neskutečně dlouhý a tipovali jsme těch necelých 80 cm.

hezký večer a zítra si vás dočtu, papa :slight_smile:
10. srp 2009 v 18:58  • Odpověz
ahojte,
verb - čím to dítko krmíš??? :astonished: :grinning: to bude chlap jak hora :wink: s autosedačkou neporadím, my jsme pro Honzíka kupovali v kategorii 9-36kg. Ale myslím, že i kdyby jsi koupila do těch 18kg, tak ti to nějakou chvíli vydrží a pak už bude větší a bude mu stačit jen ten podsedák a ten už extra drahý není. No ale jelikož přibíráte takovou rychlostí, tak si nedovolím odhadnout, kdy těch 18kg zdoláte :grinning:

megg - gratuluju k lezení. My stále nic.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pořád couveme, ale že jí to jde :grinning:

janco - tak zuby máme 2 a fakt ten banán pěkně kousala. vždycky jsem hlídala, aby si ukousla jen kousek a pěkně to žmoulala a snědla takhle 1/2 banánu. I piškoty už kouše a neocucává. A dnes jsem jí strouhala jablko a bylo tam i pár kousků a taky se s něma poprala statečně :wink:

nejbe - tak já jsem na tom koupališti byla naposledy někdy, když mi bylo -náct, takže teď nejsem vůbec v obraze. Ale slyšela jsem, že to brouzdaliště pro prcky je strašně ledový, takže jste asi o moc nepřišli.

Jinak už jsem z Nikolky fakt nervní, ptž dnes spala zase jen 1x. ach joo :confounded: ona je potom unavená a protivná, ale usnout v kočáru neexistuje. A doma jí zas budí Honzík /nebo táta :rolling_eyes: /, takže je to fakt na bednu. Ona by dopo chtěla usnout kolem 9 - 9:30, jenže to by mi pak nespala zas v poledne kdy spí Honzík, takže bych tím pádem neměla ani chvilku volno a už vůbec nic nestihla. Takhle aspoň rozchystám oběd. Tak se jí pak snažím udržet aspoň do těch 10:00, aby to aspoň trochu vycházelo. No je to věda skloubit ten čas s oběma prckama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky, tak já včera měla uklízecí den, byt se leskne jak ze škatulky, moji rodiče se vytěšovali s Tomem a já konečně stihla to, na co není čas, takže jsem kromě jiného kompletně uklidila komoru, vygruntovala pokojík po malování. Teď musí Bohdan položit koberec a může nastat jeho malé zařizování :slight_smile: Večer si Tomča opět rozbil pusu, za něčím se hnal a padl přímo na nos a pusu, no kousl se tedy pořádně, teklo to taky dost. No snad se to brzy zahojí, s tím jejich strkáním všeho do pusy to bude trvat asi déle.

Dary: Tedy 2 zuby a už takhle kouše :wink: Dáváš už obyč piškoty? Já furt váhám, klůli těm vejcům a doporučení na pytlíku od 3 let :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten Nikolky spánek, to je tedy masakr, třeba by pak ještě usnula i po tom poledním. U nás se teď zase 2 dny spí dopo déle -cca od 8.30 dá tak 1-1,5 hodiny, přes oběd nic, a odpo 1/2 hodiny v kočárku, takže jen jedno volno pro mamču. Ale pak je večer už hotovej a kolem půl sedmé to na něj padne a už je takový lehce apatický (ani ve vodě neřádí) a nebo ukňouraný.

Verb: Tedy váhu jsem čekala větší, tam takový skok nebyl, ale ta délka!!! Vy máte doma snad budoucího basketbalistu :grinning: No i když se není čemu divit, vy jste oba vysocí. CO komáři v Průhonicích stále řádí? my tedy byli v parku, ne u svateb, takže tam možná nebyly :wink: O sedačce už vážně uvažujeme, taky nám z vajíčka na délku vyrůstá, ale asi půjdeme do těch 9-18 kg, myslím, že ty prcci v ní vydrží poměrně dlouho, neteř v ní jezdí ještě teď a jsou jí 3 roky. Rozhodujeme se mezi MaxiCosi a Romerem, zkusíme ho tam dát a uvidíme, co se nám bude zdát lepší. Do měsíce bude už Will sedět, tak to vyzkoušíte a uvidíte. JOo a ke kaši, Tomča včera zdlábl celou porci, tedy zase s mírnými protesty, ale vliv na noc to tedy nemělo žádnou, bylo to snad horší než normálně vím o vstávání cca 6x. Děs.

Megg: tak super, rýma pryč, tak to platí i na dětičky :grinning: Zoo, my se chystáme jen co bude manža doma na dovče do pražské, už se těším na nový pavilon lachtanů a mé oblíbené gorilky, a tentokrát nás určo zdrží i dětská zoo, aby si to i Tomča řádně užil.

Nejbe: No budete muset vyrazit na pořádnou rodinou dovču, abyste si to konečně pořádně užili, nebo aspoň na prodloužený víkend. Tak nočník u nás tedy stále žádný efekt - spíš se na něj směje, hraje, ale, že by do něj něco udělal, to je spíš výjimka. Joo, to bude asi ještě makačka je to naučit. Vignatol mu do pusy radši nedávám, mám strach, že by mi to ukousl, má pořádné tesany, naposledy ukousl kus míčku. :grinning:
11. srp 2009 v 09:32  • Odpověz
Jančo tak letos už nikam nepojedem. Možná do Třebíče :grinning:, ale to až kolem vánoc. I když nevím - záleží na sněhu.
K sedačce, my se rozhodovali taky mezi MaxiCosi a Romerem - obě mají něco do sebe. Chce to zkusit. Nakonec vyhrála Romerka. Už jsme s ní byli už na dovče, protože vejce šlo z kočárkem. Dá se polohovat, což ty 9-36 ne (nebo o tom nevím) a nám prcek spí v autě skoro pořád, tak je to pro něj lepší. Jo a až poté mi přišlo, že MaxiCosi je vyšší a už takhle se mi mladej docela blbě dává do auta. Ale co, ještě chvilku a naleze si tam sám :slight_smile:.
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2990473&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Tady v ní sedí :slight_smile:.
11. srp 2009 v 10:55  • Odpověz
MAlej spí a já mám konečně chvilku :slight_smile:
Jo, je šíleně dlouhej a tá váha je pochopitelná - veškerá energie jde do růstu :grinning:

Dary, chápu, že chceš mít volno, ale Nikolka už znova spát nebude, pokud jí to posuneš na poledne. Will, pokud náhodou spí přes poledne, tak mu to stačí až do večera a vzhledem k tomu, že ty dáváš děti spát kolem 18h, tak nemáš vůbec žádnou šanci. Asi budeš muset počkat, až bude Nikolka větší. Ale to zas už Honzík nebude spát vůbec :sweat_smile: Nikolka sama baští banán? To je fakt šikulka. Wildovi kousky nevadí, takže banán po kouskách sní, ale že by sám kousal - i když jsem to ještě nezkoušela.

Janco, Willík už sedí, takže nám nákupu nic nebrání :slight_smile: A mám z toho velkou radost, že už může sedět v kočáru i v židličce. Včera jsem se smála, když nechtěl spát a místo, abych ho našla tradičně na čtyřech, tak seděl a brečel - bylo mi ho tak líto, že jsem mu odpustila, že nespí :grinning: Takže kaše žádný úspěch. Hm, tak teda nevím. Ale nemůže to být napořád, takže zůstává naděje, že to jednou skončí :sweat_smile: Chudák Tomča, já jsem ted pořád vyděšená a pořád ho hlídám, aby si někde zase nenatloukl kokos a Tom už je takhle otlučenej. Závidím, žes to ještě nedostala. Je šíleně silná a je to vopruz :confounded:

Meggie, to je dobře, že už je Lauře líp. Rýma je fakt děsná a Willík nesnáší odsávání (ale kdo taky jo, že) a vždycky to je akce na dlouho ho přemluvit, aby se nebránil. A vysávání v noci kvůli sousedům nejde. No, hlavně, že to máte za sebou :wink: Laura je teda šikulka - pěkné míry má a k tomu ještě chodí. Je vidět, že ženský jsou moc šikovný :slight_smile:

Nejbe, tak škola? Sam je hodnej, tak si myslím, že nebude problém. A manža pohlídá. Už je rok a máš to za sebou :wink:
11. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
Kacka, Pepča tlačí tatrovku? Teda, co vy s těmi dětmi děláte, že jsou takový neohrožený a šikovný. I když Pepča se nějak zabavit musí - koukat na mamku, jak pleje záhon ho už asi neba :grinning: A jak jde hormonální léčba? Je to na dobrý cestě? Ty jsi i před Pepčou musela tohle podstoupit? Tý červený čočky se neboj, ta loupaná je nenadýmací :wink:

Katch, švagrová je teda děsná :rolling_eyes: Ale to je na tvý mamce, aby se ozvala. A obdivuju tě, že jsi vydržela a nevybouchla. Já už bych jí asi poslala někam... Štěpánkovi asi začala ta separační úzkost. Někdy trvá i několik měsíců, jsem zvědavá, jestli na Wildu taky dolehne. Ale zatím, kromě strachu z neznámých, není problém. A do zoo bychom mohli, ale chápu, že chceš pár let počkat :grinning:

Dary, jo a s těma "kecama" od manži, že nechápe, co ti vadí, že u něho jsou děti hodný, taky znám. Ale už nemá smysl vysvětlovat. Já mu to párkrát vrátila, když zrovna u něho brečel a bylo vystaráno :wink:

Jo a obdivuju všechny, který jste se daly na nočník. Já si počkám do jeho 1,5 roku. Ted to nemá smysl, stejně to nechápou. A ještě jsem četla, že při brzkém vysazování se jim to může zprotivit, a potom budou chtít zpátky plínu napořád. Já se u Willíka řídím heslem - kdo si počká, ten se dočká :grinning:
11. srp 2009 v 11:35  • Odpověz
autor
ahoj, tak se konečně ozývám, absolutně nestíhám, po víkendu jsem uklízela, polepovala jsem konzervy co jsem vyfasovala, prala a snažila se u toho uhlídat toho draka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem taky vyflusaná, protože pokračuju v sázení vřesů a rostlinek co jsme si přivezli a Pepíno celý dopo od šesti nespal a jenom kňoural. no řeknu vám, mam toho dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Koupě auta se trochu zkomplikovala, protože za to chce ten chlap najednou víc a vlastně neví kolik přesně, je to nějaký ucho :astonished: tak uvidíme

Víkend byl očistec, Pepíno to nějak nedal ty návštěvy a to ježdění, myslim že je rád že je teď doma. Podrobnosti nepíšu, psala jsem to včera, ale pak jsem to zase nedopsala a šla jsem spát :wink:
Tatrovku jsme nesehnali, tak musí lízt po zahradě a šmejdí a trhá mi stromečky, no to bych ho přizabila :stuck_out_tongue_closed_eyes: já něco zasadim a on to utrhne...
No a pomalu se zlepšuje, už stojí sám bez držení asi tak 10 vteřin, vrávorá a pak uchne :slight_smile: Když mu držim obě ruce, tak i chodí sem a tam, ale sám teda nic. O víkendu to chtěl brácha vidět, tak dal dvě bedýnky na sebe, šoupal s nima a on chudák ťapal po celý zahradě jak cvičená opice :sweat_smile: no ale jde mu to :slight_smile:

Verb to snad není možný, 78cm :astonished: tý brďo to kam ten poroste, to se nedivim že ještě neleze, když maká na svý dýlce. Ale ani se nedivim, má pro to dispozice, tak to abyste fakt koupili basketbalovej míč :grinning:
Jo a sedačku do auta už jsem taky zjišťovala, ale mam v tom takovej maglajz, že už vůbec nevim co jsem nakonec vybrala. Mam ty testy uložený, ale pamatuju si, žetam píšou že 9-36 dobrý nejsou a doporučujou 9-18 kg.

a já jdu krmit, ten mi nedá pokoj..
11. srp 2009 ve 13:30  • Odpověz
autor
tak je po jídle :slight_smile:
Verb na injekce už nejezdim, začla jsem posouvat 14 dní po injekcích, takže úplně mimo, ale to neva, hlavně že se to prej rozjelo, teď čekam jestli to dorazí znovu a jestli ne, tak tam budu muset znovu.
No ale snažení nám zatim moc nejde, nějak to ruší Pepína až do druhýho pokoje, vždycky začne řvát v tom nejlepšim :grinning: no prostě kazišuk :grinning: :grinning:

JO a ještě jsem tu chtěla napsat, že máme doma najednou pěknýho závisláka, Pepíno začne hekat jakmile mě nevidí, beze mě neusne a už ej to teda náročný :stuck_out_tongue_closed_eyes: snad to někdy přestane, už se těšim až budou s tátou kutit celou neděli v garáži :wink:

A sraz tedy plánuju na 26. na středu, je mi to jedno, ale středa je dobrá, dobrý by bylo kdyby tu byla i Katch, tak uvidíme co napíše. Doufam že bude hezky, mohli bysme zagrilovat :slight_smile:
11. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
autor
ahoj, právě jsem si nechala poslat vzor časopisu test a zrovna jsou tam autosedačky, tak stačí se taky zapsat a pošlou vám to emailem.
a shrnutím z těch co tam měli vyšla dobře Romer King plus.

jo a pozor, Pepíno už stojí a tleská u toho :slight_smile:
12. srp 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
Teda tady to totálně pošlo :sweat_smile:

Já dala synátora spát a protože jsem dneska až moc aktivní, mam zasázeno, uklizenou kuchyň, navaříno, tak se mi nic nechce dělat, ale asi budu muset když to tu vidim :unamused:
Dala jsem vám fotku do alba abyste mi věřili že už Pepíno stojí, tatrovka přijde příští týden, tak pak dam taky foto.

Verb dáš pak vědět jakou jste vybrali autosedačku, já už v tom mam pěknej bordel, pořád nevim, i když myslim že u nás je momentálně důležitější koupit to auto, v tomhle kvetoucím vraku je nám dobrá sedačka na nic :frowning2:
12. srp 2009 v 16:25  • Odpověz
autor
Tak já teda vesele pokračuju v samopovídání :sweat_smile:

v Tescu maj akci 2+1 na pleny, kaše, příkrmy a body, já tam jedu dneska dopoledne, tak neváhejte a taky toho využijte :wink:
13. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahojky, tak ti to přeruším, ať nepokračuješ v samomluvě :grinning: Včera jsem byla s prckem v bývalé práci, vymetl dětské oddělení po čtyřech, pomuchloval plyšáka Večerníčka, pojezdil na koníkovi, jen přebalování byla hrůza, prostě nové prostředí a vjemy a prcek ne a ne ležel, naštěstí ho pak zabavila kolegyňka s plastovou žábou :grinning: Jinak objevil svého pindíka, no děs, tahá za něj příšerně, až mám strach, aby si s ním něco neudělal. Nejlepší je, když je ještě pokaděnej, tak má h.. hnedka i na rukou, no fakt zábava. děsné noci pokračují, na dnešek jsme větrali celou noc, v pokoji bylo příjemně a stejně se 9x vzbudil, je to fakt příšerné, už mě to neba. Spí max. 1,5 hodiny v kuse, pak zabrečí, než tam dojdeme, tak sedí nebo stojí, položíme, dáme napít, cucne si, otočí se na bok a spí dál a tohle opakuje celou noc. :astonished:

Kacka: Díky za info, Bohdan tam dneska stejně jede pro plínky, tak kouknu, co ještě mají, ať to využijeme. Proč polepuješ konzervy? Nemyslíš zavařeniny? Vy to auto asi letos nekoupíte :grinning: Jsem zvědavá, v čem nakonec budete jezdit, je to jak malý seriál na pokračování s překvapením. Termín srazíku mi vyhovuje, počkáme co ostatní. Tatrovka vám v rodině nezůstala? U mých rodičů je ještě ta, co jsme v ní drandily já a ségra, ale u nás je na ní brzy, myslím, že držkopády by to jistily. K sexu a Pepínovi se vyjdařovat nebudu, ale musím říct, že jsem se tedy upřímně zasmála. Tedy a zírám, jak Pepíno sám stojí, je to borec!

Nejbe: Bohdan se taky kloní k Romerovi, tak asi zvítězí, já chci ještě prcka do obou posadit, jestli tím něco nevykoukám, přeci jen to není levné a na chvíli, tak ať mám dobrý pocit, že jsem to nějak nezanedbala.

Verb: Já vím, že se Will asi 2x posadil, asi už od té doby udělal větší pokrok:slight_smile: Joo, otlučenej už je dosti. občas si dá ránu a už na to ani nereaguje, občas řve i malého ducnutí, je to herec :grinning: jen počkej až se rozlezete, dítko pak už opravdu nemáš šanci uhlídat, i když mu budeš za zadkem celou dobu, je to mžik a karambol je na světě. Plínu chápu, také to nehrotím, mám zase opačný názor, že dítka pak na nočníku nechtějí sedět, když se začíná později a musí se čekat cca do 2-2,5 let, než k tomu rozumově dojdou. Ale jak jsem psala, u nás úspěch minimální, bude to asi tím, že to naše prasátko by v těch hovínkách v plíně bylo klidně celej den, vůbec mu to neva.
13. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
Už jsem tady taky :slight_smile:

Včera jsem nemohla, jelikož Willík celý den spal jen 0,5h (slovy půl hodiny) :angry: Dopoledne ani ukojení nepomohlo, pak jsme byli na reflexce a tam spal tu půl hodinku a to mu asi stačilo. Ale večer jsem byla totálně mrtvá.
Dneska jsem ho dala spát s tím, že už mě nezajímá, jestli bude brečet a on, světe div se, usnul po asi minutovým breku. A v noci už se budí jen jednou na kojení. Teda dneska se vzbudil ještě k ránu, ale já ho ignorovala a zase usnul a spal až do 8h :slight_smile:

S tou autosedačkou taky ještě nevím jakou. Ale určitě budu kupovat v kamenným obchodě a ne přes net. Chci to pořádně vyzkoušet.

Kacko, ty jsi se nějak zapojila do hry. Aspon někdo to tady oživuje :grinning: Snad to auto už konečně koupíte. Ale nějak se vám to zkomplikovalo. Musíte na chlapíka trošku přitlačit. Abyste na něho nečekali a on pak couvne a vy budete bez auta. Množit se musíte až usne, jinak chápu, že ho rušíte u hraní. A asi tuší, že mu tvoříte sourozence a musel by se o pozornost dělit. Hlavně, aby se ti cyklus rozjel a stihli jste to do konce mateřský :sweat_smile: Díky za info a test si objednám. Pepíno je teda šikovnej, dokonce si i sám zatleská :slight_smile:

Janco, vím, že je to o nervy, ale zkuste ho v noci ignorovat. On ví, že dostane pozornost a napít a bez toho asi sám neusne. Ale vy byste jeho nespokojenost měli zvládnout, když ti i dopoledne usíná bez ukojení - jak to děláš???? :fearful: Will už si pořád sedá a dokonce i legračně leze dopředu, teda spíš bych to měla nazvat "hopká", protože to někdy vypadá jako když skáče zajíc :grinning: Ale na zem jsem ho ještě nedala a stále trénujeme na gauči a na posteli. Samozřejmě je obležený polštáři a mnou, abychom zase nemuseli do Krče :grinning: S tím nočníkem nevím, ale četla jsem, že brzké učení a "nucení" vyvolá nechut k nočníku. Možná to zkusím po roce, ale dřív asi fakt ne. Když tomu nerozumí, tak to podle mě nemá žádný výchovný efekt. Ale ted trošku lituju, že jsem měla dělat tu bezplenkovou komunikační metodu a bylo by po starostech.

Jak to děláte, když si prcci hrají a najednou začnou nespokojeně brečet? My ho vždycky brali na ruce, ale myslím, že je to chyba, že pro každý jeho pobreknutí ho nebudeme pořád konejšit...
13. srp 2009 v 10:59  • Odpověz
Jo a ještě jsem se v úterý děsně namíchla. Koupila jsem v pondělí v bio obchodě bio hovězí a v úterý ho chci dělat na oběd a ono bylo zespoda černý jak bota a lehce smrdělo. Včera jsem šla majiteli vynadat a on absolutně bez zájmu mi řekl, že je to blbý a že jsem ho měla přinést na reklamaci. Což jsem asi těžko mohla, když byl Wilda po očkování a já s ním nechtěla nikam chodit. Řekla jsem mu, že i ta cena byla nějaká podězřele nízká a jestli to vůbec bylo bio a on mi div nevynadal, že co se navážím do nejlepšího výrobce bio masa.
No děs. Ale na bio maso jsem nezanevřela. Ale asi jen kuřecí, ty jsou nejvíc procpaný hormonama a ta ostatní masa budu kupovat normální. Ale musím si najít jiný obchod. Ach jo. Co čech, to podnikatel na baterky :rolling_eyes:

No a úplně jsem zapomněla napsat, jak bylo u doktorky. Wilda, jak dřív byl vždycky totálně v pohodě, tak tentokrát od příchodu do ordinace brečel a brečel a utišil se jen u mě. Očkování si ani nevšim přes ten svůj žalostný pláč. Ale doktorka říkala, že je to prý normální a že ty děti se začnou v tomhle věku bát a trvá to až do 1,5 roku. Doufám, že ho to přejde dřív. Ani jsem neslyšela, co všechno mi říkala a samozřejmě jsem zapomněla si říct o recept na Vigantol. A to už 14 dní doluju u dna pár kapek :confounded:
13. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
ahoj,
tak já dnes vařím a vařím, takže nějak nestíhám. odpo vyrazíme asi do města, ale ještě uvidím podle počasí. Musím jít zaplatit prašule za výkop vodovodu. to je zas peněz jak želez :rolling_eyes:
no a Nikolka asi zjistila, že jí tady pomlouvám, takže dělá hodnou holčičku a usíná pěkně v kočárku :slight_smile: tak doufám, že to nezakřiknu.
kačko - tak malej je fakt borec! :sunglasses: tak ještě počkáme s čím přijde Katchul, třeba si Štěpánek už čutá s míčem :grinning: :grinning: :grinning: no a slovo "kazišuk" nemá chybu :grinning: no jo, děti jsou nejlepší antikoncepce. to nám nemají ani co kazit... :sweat_smile:
snad se objevím ještě večer, zatím pa
13. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahojte,
Janca: dakujem za tip, kúpila som v Dm-ku 2 kaše za 100,-Sk tie bio a moc jej chutia
Verb: ja Lauru tiež začnem dávať na nočník až ked tomu bude rozumieť....tak okolo roka a pol :grinning:
Kacka: super, že malý už stojí a dokonca pri tom tlieska :grinning:
a plienky sme začali kupovať v Dm-ku 84ks od 7-16 kg sú tušim a sú moc dobré, s tesco plienkami sa nedajú ani porovnať.
13. srp 2009 v 15:36  • Odpověz
a autosedačku nám kúpil švagor a čaká zložená v skrini http://www.najnakup.sk/Porovnaj_autosedacky_FERRARI-Autosedacka-Alto_194069.html malá ju dostala ked mala 2 mesiace ku krstu
13. srp 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
ahoj, tak já se před víkendem loučím, dnes přijede pět lidí na grilování a tak mam spousty práce, právě čistim akvárko :stuck_out_tongue_closed_eyes: A v sobotu odjíždíme na kola, tak zase v pondělí :slight_smile:

Janco samozřejmě že zavařeniny :wink: A s autem to opravdu vypadá na nekonečný příběh :fearful:
A myslim že až se připojí Katch tak opravdu bude Štěpula chodit, Pepíno už chodí za ruce a to docela rychle, je to obrovskej skok :slight_smile:
Verb nechci nějak rejpat, ale nechceš toho Willa trochu vypustit, takhle se na gauči akorát naučí že když žuchne že to nebolí, Pepča taky takhle blbě padal na obličej, ale to se právě musí naučit, že to bolí a že musí jinak. Já teda nechávam toho draka trochu otlouct a většinou si časem poradí :wink: Napříkla pořád leze pod stůl kam se vejde, ale nevejde se u kraje jak je ta vzpěra, tak mu to taky trvalo, ale teď už většinou narazí, nic neřekne a žuchne a leze.
Těch karambolů pořád přibývá, včera udělal salto do koše na prádlo :grinning:
Je teda fakt že padat z gauče ho nenechávám :grinning:
Jo a to lezení mu půjde na tvrdym líp, neboj :wink:

Jinak včera nás zabavila hračka od sousedky- hrací volant, akorát že jedno tlačítko vydává takovej strašidelnej hlasitej zvuk, tak se chudák lekne a běží za mnou :sweat_smile: no vydrželo mu to celý odpoledne :slight_smile:

A autosedačku asi koupíme toho Romer king plus bez isofixu, zatim nevíme co budeme mít za auto a aby jsme ho mohli vozit i v tom kde ten isofix není, navíc jsou hrozně těžký, včera jsme to zkoušeli, to bych do toho auta ani nenandala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak se mu tam sedělo pěkně. Jen nás překvapilo, že to polohování je docela málo, tak nevim jak je to u jiných, ale asi podobný. No ale má to super podpěry u tý hlavy, to se nám líbilo :slight_smile:

Nákup v Tescu byl propadák, měli jen ty nový zelený pleny, fialový byly rozprodaný, to samý kaše a body :frowning2:
14. srp 2009 v 08:31  • Odpověz
Ahojky, tak já včera nakonec vyrazila do Tesca sama, rodiče se vytěšovali z Toma, jeli s ním po obědě, který jsem ukuchnila na prochajdu (měl poprvé fenykl a šmakovalo) a na hřiště a já vyrazila nakupovat. Byla jsem na Skalce a měli kromě bodíček všechno (ty měli jen v malých velikostech), plínky měli jak fialové tak zelené (nemáte někdo s těmi zelenými zkušenost?), nějaké skleničky - na dovče vařit nemíním, a ještě jsem mu koupila omyvatelný bryndák v akci za 45,- Kč a letní kompletek na příští léto za 60,- no neberte to, když je to v akci :grinning: Domů jsem se tedy pronesla, v košíku to byla paráda, nošení mnou už tedy docela fuška. Joo a večer byla docela úspěšná kaše od Hippu, snad poslední značka, co jsme ještě neměli, tak uvidíme, zda mu bude chutnat i nadále, poprvé dobrovolně otevíral pusinku, na noc to ale opět žádný velký dopad nemělo.

Megg: Kupujete ty plínky Babylove? A neprotékají vám vrchem, já u těch menších měla právě problém v tom, že ten pásek vzadu nebyl pružný a pak to teklo vrchem. A jaká je cena?

Dary: Je lepší tu nechválit, pak to prcci vycítí a je to hned obráceně, ale jestli funguje i pomlouvání, tak já začnu a budu mít doma nejhodnější dítko :grinning: Poslední dobou to s ním docela jde, takže zase nemůžu moc pomlouvat. :slight_smile:

Kacka: Taky nemůžeme mít isofix, naše auto je ještě moc staré na tuhle vychytávku. Zatím jsme je naživo nezkoušeli, tak polohování netuším. Já si myslím, že jí budeme nechávat v autě a nebudeme vyndavat, pak je mi jedno jak je těžká. :wink:

Verb: Tedy 1/2 hodiny spánku za celý den, to je mazec, to musel během včerejška určitě donánět ne? U sedačky nejspíš zvolím strategii, vyzkoušet v krámě, objednat levněji přes net. Tak nevím, noční ignorace se docela bojím, ale vím, že to se mnou myslíš dobře, jenže ignorovat brečící stojící dítě jde dost těžko, a že prcek umí být vytrvalej, když se mu něco nelíbí, to mi dává najevo přes den. Takže myslím, že v noci by to bylo podobné. :cry: Dopo mručí, mne si očíčka a jde do postýlky, většinou se i usmívá, když ho položím a přikrývám, řeknu mu, že mu přeju dobrou noc a jdu, někdy si ještě chvíli povídá, ale většinou je za chvilku tuhej, s uspáváním přes den nemám vůbec problém. Při mručení zabavujeme hračkami, občas zvedneme a přivineme. A mám stejný názor jako Kacka, šup s Willem na zem, třeba na nějakou deku, ale na něco tvrdšího, po těch postelích a gaučích se dobře neleze. S doktorem to bylo u nás úplně to samé, u sestřičky dobré, jen co se nad ním zjevil doktor tak řev, mě doktor řekl, že to je teď normální, že takhle reagují na cizí tváře. :wink:
14. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
Janco já jen rychlovku, s uspáváním to máme dost podobné, taky večer extra vymrzuje a včera jsme zjistili že je to možná tmou, taky řval jak tur a nenechal se nijak utišit a tak jsem mu rozsvítila jako že má smůlu, ať si hraje a on se chudák uhrál a usnul. Tak mu zkus i přes noc nechat nějakou lampičku s tlumenym světlem, třeba to pomůže :wink:
Tohle vstávání a buzení není normální a nedá se to zvládat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a zelený plíny jsouv pohodě :slight_smile:
14. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
Kacka: A nechceš v tom Tescu nějaké ty věci nakoupit - kaše, plíny? Zítra pojedeme na návštěvu k manžovým rodičům a pojedeme kolem Tesca v Edenu, tak se tam můžeme stavit a dovezla bych ti to na srazík. Kdyžtak písni, co jíte a jakou velikost plínek. To, že to buzení není normální je mi jasné, vůbec nevím, co to způsobuje a noční světlo máme už odmala, takže úplnou tmu v pokoji nemá, když byla úplná tma, tak příšerně řval. A je fakt, že už mi občas v noci docházejí nervy, dneska jsem ho 3x za sebou sundala stojícího ze žbrdlin a pak se otočila, a kašlala na něj, co se dělo dál netuším, já spala. :grinning: Ale buzení bylo stejně četné, okno otevřené, příjemný vzdoušek a náš hajzlík prostě spát nebude. :angry:
14. srp 2009 ve 12:41  • Odpověz
A ještě mám jeden intimní dotaz, jak často vám mimča kakají a jak rychle to jimi projde? Tomáš totiž teď kadí i 5x denně a občas to, co sní, je za 2 hodiny venku, to se mi nezdá úplně normální, nechápu, že mu to tak rychle může projít těma střevama.
14. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.