• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Dobré ránko,
nějak nemám čas a prcek mě poslední dny strašně zlobí. Tak asi na týden se vše zlepšilo a my už jsme nadšeně všem oznamovali jak už je Štěpánek hodnější a samostatnější a ono prd. Zase je všechno ve starých kolejích. Včera byl strašně vzteklej, nevrlej, ukňouranej... prostě děsný, v úterý taky nic moc, ale to jsem byla u našich, takže jsme na něj byly s mamkou dvě a dneska zase od rána kňourá. Možná mu lezou další zuby, ale nic není vidět. A další věc, co mě štve je, že se mu zase v Praze posunul budíček na 6,00 a dneska dokonce na 5,40 :cry: Mám toho plný zuby!!!!!! Aspoň, že dneska sprchlo a snad se trochu ochladí a nebude takový dusno, to mě taky teda nevyhovuje.

Jančo pokojík je moc pěkný, povedl se Vám. A to s tím zastavením kočárku když Tomík usne mě teda pobavilo. Ty jsi s nim vždycky jezdila sem a tam a ani jsi nevyzkoušela jestli je to nutný, co?? :grinning: :grinning: Nebo Tě podceňuju :sweat_smile: Jinak Štěpán mi přijde jako nejzvědavější tvor na světě, absolutně se s ním nedá nic udělat, protože mi visí na noze nebo strká hlavu, prsty atd... tam kam nemá. Jeho velice oblíbená věc je teď odpadkový koš, včera mi z něj vytáhl skleničku a flašku od šťávy, čímž mi chtěl možná naznačit, že mám líp třídit odpad :grinning:

Kačko taky myslim, že Pepovi to teprve dojde, že jsi těhotná a začne se chovat ohleduplněji. Každopádně to bude tak jako tak záhul, ale s Pepínem, který už bude za chvíli chodit sám hrát si k sousedce :grinning: to určitě zvládneš :wink:

Dary ty jo, buď ráda, že je Honzík zatím ve školce spokojený a obešlo se to bez řevu. Já bych Štěpána dala někam na část dne okamžitě, ani si nedovedu představit ten klid co by tu byl.

Jdu, něco slyšim, už se asi budí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 v 08:23  • Odpověz
Tak nic, ještě spí :slight_smile:

Verb. tak to je fajn, že jste si to v Krkonoších užili. A co to Tvoje kojení? Myslíš, že se Will odstavuje?
A tatrovku jsme nechali na chatě, on je to fakt velký krám na to, abysme to brali do Prahy. Tak nevim jestli by mělo smysl jí kupovat do bytu. Ten kravál jaký to dělá po betoně - chodníku je dost nepříjemný.

Včera večer jsme snad konečně vybrali tu autosedačku, takže zatim je vítěz Maxi cosi Tobi. Nejspíš už jí objednáme, protože jedeme na konci září na 3 dny na Šumavu a už bysme jí chtěli mít. Bohužel v tom obchodě, kde vychází nejlevněji, tak je objednací lhůta 6 týdnů :stuck_out_tongue_closed_eyes: A taky jsem objednala clonu proti slunci na kočárek přes MMB, tak na tu jsem taky zvědavá, snad to k něčemu bude. A potom zimní kombinézu a nějaký zateplený dvoje kalhoty, takže teď čekám několik balíčků :sweat_smile:
3. zář 2009 v 08:32  • Odpověz
autor
ahoj, v rychlosti se ozývám, Pepovi se už asi rozsvítilo a šetří mě :slight_smile: Tahání Pepči si teda užívám, ale přesně jak psala Janca, toho se stejně nezbavim, naštěstí už dost chodí sám, vlastně teď víc ťapá než leze, tak to vypadá že už opravdu bude za chvíli sám chodit se mnou do sámošky :slight_smile:

Jinak návštěva je přesně jak jsem čekala, šišlání donekonečna a o výchově se nedá ani mluvit, mít je tu tejden, tak je rozmazlenej a už ho nesrovnam, no děs. Ale zatínam zuby a jsem v klidu. Vymluvili jsme mě na ukoplej prst na noze, tak jsem nemusela ani na kolovej výlet, což jsem teda ráda, já jsem teď vděčná že tu poklidim a v klidu si sednu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zatim se nic neprovalilo, těhu tajíme i mým rodičům, radši počkáme do potrzení doktorkou :wink: Ví to akorát Pepa a natajno sousedka a vy :slight_smile:
Příznaky ani moc nepociťuju, jen bolest v pravym podřišku jak se to roztahuje, jsem víc unavená, ale prsa nebo blití naštěstí nic :slight_smile: Já doufám že to blití jsem si vybrala při prvním těhu a tentokrát na něj nebudu mít ani čas :sweat_smile:

Jo ale včera jsem byla odvézt tu mojí sousedku se staršim klukem do Dobříše na oční a musim vám říct, to byl očistec, já měla na starosti toho menšího a už i tak jsem se nafuněla a naběhala, je to raubíř a Lucka se smála a říkala, počkej až u toho budeš mít ten buben :sweat_smile: To chci teda vidět, byli jsme tam skoro tři hodiny, samý důchodci na prokapání, nikde se nedalo kupit nic k pití, no kluci málem zbořili celou polikliniku :astonished:
Jsme cvoci, ale já se hrozně těšim a doufam že to zvládneme, hlavně když se nám nenarodí Štěpánek :grinning:

Katch musíte prostě počkat do toho jednoho roku :grinning: nebo prostě do těch dvou :grinning: :grinning:
Když ty sama zvládneš jednoho Štěpánka, já musim zvládnout ty Pepči klidně tři :slight_smile:
Musim běžet, mějte se hezky, snad napíšu příště víc :wink:
3. zář 2009 v 17:00  • Odpověz
Přeji pěkný pátek, i když teda počasí je děsný :confounded:

Willík se během těch pár dní, co se poprvé postavil, stává nebezpečným. Leze krásně, ale radši šplhá nahoru, takže i z konferáku už sundávám věci, snaží se vyšplhat na křeslo. Je to malej neposeda. Ale je to až neuvěřitelný, jak strašně dlouho jen polehával a nic se nedělo a ted najednou je z něho malý dáblík :slight_smile: A v židličce ho musím kurtovat, protože jinak se okamžitě otáčí a přes opěradlo leze ven.
No, ale máme pořád problém s pitím. Kojím pořád 3-4x a to jen v ložnici na posteli. Jinde už si většinou nevezme. Ale nepije vůbec z flašky. Už jsem zkoušela i různý štávy a čaje atd. atd. a bez úspěchu. Savičku jen pořád kouše, ale pít nechce. Asi nemá potřebu. A to jsem už zkoušela i UM od Hami a taky mu to nejede. No a další problém je, že dopoledne bez nakojení neusne. Dostane svačinu (dávám ted čerstvě Frutapuru), ale v postýlce řve i čtvrt hodiny a odmítá usnout. Tak jsem už podruhý vyměkla, vzala si ho na chvíli do obýváku a potom ho nakojila. On ale skoro z toho prsu nepije, jen si zasosá, ani třeba u toho prsu neusne, ale asi ho to nějak zklidní a bez problému usne. Jenže já chci tohle kojení odbourat. Anebo zkusím odbourat jiný, na kterým není tak závsilej. Zkusím večerní, dám jen kaši a dám ho spát. Jserm zvědavá, jak já to kojení do roka ukončím :sweat_smile: A asi čím dřív, tím líp. Jinak budu kojit do jeho 3 let :grinning:
Jo a úplně jsem vám zapomněla říct, že v obchodě jezdí Will v nákupním vozíku, na tom výsuvným sedátku :dizzy_face: Moooc se mu to líbí, ošahává vše v dosahu, nejradši má ten řetěz, kterým se spojují vozíky dohromady :slight_smile:
A dnešní noc byla šílená. Před jednou se vzbudil s řevem, že ležel nějak divně a nepomohlo ho jen otočit, takže jsem ho unosila. Ale za půl hodiny se to opakovalo, za další půl hodinu zase. Naštěstí potřetí už usnul až do 6h a to dostal kojo. A Míra mě naštval, protože Willík řval jak pominutej a on se nezvedl a musela jsem mu říct, at si ho vezme :angry: A ten jeho komentář, že já to umím líp, mě naštval ještě víc. Jednou, dvakrát za noc mi to nevadí, ale troška snahy by nevadila. Když byl Will malej, to byl Míra skoro druhá máma a ted dělá, že spí :confounded:

Kacko, díky za důvěru :wink: To jsi ještě moc málo těhotná, aby to tam bylo vidět. Já myslím, že na další ko už bude vidět, jaký je to macek (nebo macanda). A já tipuju kluka, ale dneska v noci se mi zdálo, že to nakonec byla holka, takže už netipuju radši nic :grinning: No, budeš to mít náročný, na druhou stranu to budeš mít rychlejš za sebou a my po třech letech se budem zase učit přebalovat a v noci vstávat. A to vlastně budeš muset koupit ten dvojčecí kočárek, co? Pepíno ještě úplně sám chodit nebude (myslím delší trasy), takže aby si jeho malý nožičky tak odpočinuly. Kamarádka dodnes "trpí" tím, že když se jí narodil bráška, tak jí vyhodili z kočárku a ona musela capat po svých a dodnes se s bráchou nesnášejí :unamused: Ale je to kus od kusu...

Katch, on se odstavuje od potřeby kojení jako jídla a stává se z něj závisláček na kojení jako takovém :unamused: Tak to je jasný, že tatrovku nepotáhnete do paneláku, i když já planuju Willovi koupit nějaký to odstrkávadlo, který může i tlačit před sebou a ještě k tomu je tam rukojet pro rodiče, aby mohli tlačit a nemuseli se ohýbat :grinning: Chápu, že jsi unavená, ale naděje tam je, akorát to nemusí po jeho jednom roce, ale třeba až po deseti :rolling_eyes: Asi to, co napíšu, ti bude připadat šílené, ale dítě hodně reaguje na okolí kolem sebe i na nevyřčené věci a moje doktorka poslala rodiče kluka, který strašně zlobil a v noci nespal k psychologovi. Tím se tě nechci v žádném případě dotknout, nevím, jaký máš vztah k psychologům apod. Ale já si prošla různými odblokováními od kinezilologie, přes rodinné konstelace a ono je to někdy dobrý se podívat na problém z jiného úhlu. Tak kdybys chtěla třeba poradit, tak si řekni a já bych ti někoho doporučila :wink:

JAnco, pokoj je moc pěkný a máte obdiv za to, že už ho máte hotový. Kdy my mu uděláme dětský pokoj, ví jen pán bůh :grinning: A kde bude ségra kupovat byt? Někde poblíž u vás? Vidíš, tak i na procházkách si počteš :grinning: No, já mám vyzkoušený, že když usne při jízdě, tak většinou musím jezdit pořád (ale někdy stačí jen tam a zpět na místě) a když usne v klidu, tak se s ním nesmí moc hýbat a drncat.

Dary, nesmutni. On se ti odpoledne Honzík vrátí a aspon bude víc přítulnější a budeš mu vzácnější. Hlavně, že se mu ve školce líbí a ty si odpočineš :wink:
4. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz
Janco, prst to byl ten samej jako minule. Ale já si ho řežu snad pořád, asi jsem nějaká moc rychlá a on nestihne uhnout :grinning: Ale díky tomu Hemagelu se to krásně samo zavřelo a vypadá to dobře :slight_smile:

Jo a dotaz k vaření - co vaříte prckům? Já dělám pořád dokola jen někajé hatla patla kombinace typu jako dnes - mrkev, brambor, petržel a kuř. maso, potom to rozmixuju (ne úplně do hladka). Ale četla jsem už recepty pro 10. měs. typu zapačené brambory apod. a mám pocit, že jsem nějak pozadu. A ty rajčata prý jen oloupat a rozvařit.
4. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
ahoj děvčata :grinning:
jdu vám popřát pěkný víkend, snad se nám počasí umoudří :sunglasses:

verb. - tak já taky kojím docela často, ptž malá taky nechce pít nic jinýho :confounded: Ale říkala jsem si, že jak nemám dopo doma Honzíka, tak jí budu muset nastolit přísnější režim a pomalu to budu muset omezit. Protože už teď mi pořád leze pod tričko, tak to nechcu vidět za pár měsíců. Klidně bych jí kojila ještě dlouho, ale to bych se od ní nemohla hnout, ptž bych se bála, kdy si zase vzpomene, že chce cuca. A taky si chci s manžem někdy někam vyrazit, do kina, na véču nebo tak a to by moc nešlo, jelikož si za večer vzpomene klidně 4x, že chce napít :unamused:
V nákupním košíku už jsme taky jeli, ale když jsem bez manži, tak ji nechávám ve vajíčku, ptž se bojím, že mi vypadne. Dělá tam totiž hrozný blbosti.
A s jídlem ti asi moc neporadím. Já vařím taky tyhle patlanice a zatím se do ničeho nového pouštět nebudu. Dokud mi papá tohle, tak to nebudu měnit. Je to podle mě nejzdravější, takže s tím vydržím, co nejdýl. Honzík mi tyhle sajrajty jedl asi do roku a půl, pak jsem mu až dávala, to co jsme měli my /ale vůbec jsem nesolila, nekořenila/ a až teď ve školce začal jíst normální solené a kořeněné jídlo. A už nemixuju, statečně žvejkáme. Včera si dokonce poradila i se švestkou.

Jinak školka pořád v pohodě. Tak si dopo užívám Nikolky. Je to hroznej mazel :dizzy_face:Dnes jsem si s ní dokonce schrupla.

Už řve....
4. zář 2009 v 19:23  • Odpověz
Dary, Wilik se zatim pod tricko nesape, nastesti a kojim jen po ranu, pak rano, dopoledne kvuli spanku a vecer. Hned se zavedenim prikrmu jsem zrusila kojeni po jidle a on si kojeni nevynucuje. Teda mozna jo, ale ja to nepoznam. Za triko obcas taha, ale ja to beru jako jeho hru a nereaguju. Tos me uklidnila s tim jidlem, tak to nebudu resit :slight_smile: A Honzik taky nechtel pit? A jak jsi to vyresila? Preju hezky vikend s celou rodinkou :wink:
4. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz
autor
ahoj,
Pepča spí, návštěva je na výletu a velkej Pepa seká dřevo, tak vařim a konečně mam čas :slight_smile:
Doma je to docela divoký, ve čtvrtek odpo odjeli na chvíli s Pepínem na kolo a vrátili se za tři hodiny v půl osmý :astonished: samozřejmě bez jídla, bez plíny a tak a pro jistotu si nevzali sebou ani jeden telefon :angry: Já tu plašila a oni v pohodě přijeli a ještě jsem dostala já sprďana za to co si jako stěžuju :astonished:
A včera jeli sami do Mníšku, nakoupit jenom pivka, taky na chvíli, tak jsem šla ven se sousedkou a ani jsem si nebrala klíče, no nakonec jsem u ní musela kysnout znovu pár hodin, protože oni si zašli na pivko, zámek, do dvou obchodů a opět abych asi byla co nejvís nasraná, tak si nevzali telefon :zipper_mouth: no co sem jim jako měla říct :sweat_smile:
Posloucham hlášky tipu:" konečně ti dali něco pořádnýho (rohlík) a ne pořád to ovoce, no kdo by to jed, viď?"
"no jen nám to pověz jak oni tě zloběj" nebo každý ráno:" japak ty si se vyspinkal?" o intonaci se radši ani nerozepisuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale jinak to jde, jakmile Pepíno spí, tak na všechno kašlu a jdu si odpočinout taky, domácí práce je dvakrát tolik ale zase se dělíme, tak to jde. A je hnusně, tak není práce na zahradě. Jen musíme kejsnout doma a občas je dost dusno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Verb to mi nedělej, hlavně ne kluka, chceme holčičku :wink: A o kočáru zatím neuvažujeme, Pepča skoro běhá a za třičtvrtě roku bude v pohodě chodit. na výlety můžeme vzít kočár pro malýho a takový mini golfky skládací pro Pepína, sousedka nám ho přenechá :slight_smile: No a na prochajdy tady vlastně taky, její kluk už kočár mít nebude tak co by prej vozila :grinning:
S tím kojením vám teda vůbec nezávidim, hlavně když to maj na usínání místo dudáka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě asi vzít a pár dní to přečkat :frowning2:
Jo a k vaření, taky pomalu přemejšlim o něčem novym, jako těstoviny s rajčatama, petrželí, cuketou, myslim že by mu to chutnalo. Jinak jsem zkoušela tu čočku a má úspěch a fakt po tom neodletěl :grinning: Pak dělam přesně to co píše Verb zeleninu(mrkev, petržel a celer), trochu porku a maso a nějakou přílohu, to střídam rýži, brambor, těstoviny, pohanku a teď i čočku. Chystam se i na háhly a kuskus.
Je teda fakt že dětem ta šlichta stačí i do roka, jak píše Dary, ale až budu mít elán, tak něco novýho určitě zkusim, musim to tu někde vyčíst, mam i uloženou nějakou stránku, tak i tam.
Dary tak Honzík je docela šikula, že tu školku takhle zvládnul, u nás ve školce je taky Honzík a ten řve celý dopoledne co tam je, je slyšet i na ulici, dokonce kvůli němu musej i zamykat :fearful: Chudák učitelky...

Mějte se pěkně, v pondělí vlasntě ještě nic nenapíšu, ani nevim jak dlouho jim to potrvá z tý krve mi říct výsledky :wink: Test jsem si už nedělala, ale zatim žádný krvácení, takže to tam prostě je :dizzy_face: teda ona je :grinning:
5. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ja jsem tak nas.ana!!! Mira je zas cely den a do toho jsem nejaka nachlazena a doufam, ze nelehnu. Ve stredu byl vecer na sipkach, takze vubec nebyl doma, ve ctvrtek to samy-pro zmenu oslava v praci, v patek prisel az vecer a dneska brigadnici na leteckym dnu. Pry tam MUSEL jit, ale pred chvilkou volal, ze dorazi az za 2 hodiny, protoze MUSI pomahat, a pak z nej vypadlo, ze jeste neletela jeho letadla. Jsem vytocena az na pudu! Nastesti je Willik moc hodnej a hraje si i sam a nevyzaduje 100% nasazeni. A dopoledne usnul bez kojeni a ted mozna (doufam) taky.
5. zář 2009 v 15:32  • Odpověz
Kacko, no to by si vyslechli. Naprosto chapu, ze jsi byla vydesena a bala ses a oni by to meli pochopit! Nu coz, lepsi to asi nebude. A neboj treba je to holka :wink: A kdyby to byl kluk sli byste do dalsiho? Cuketu davam snad do vseho, ale jinak stridam brokolici, obcas spenat, ale mrkev delam aspon trosku pokazdy. A vidis, ze je ta cocka dobra :wink: No, vy vlastne nepotrebujete dvoj kocar, ale v praze by to asi byla nutnost. Tak at te v pondeli dobre napichnou :grinning: To me desi, az budu zas tehotna, ty odbery a vysetreni :-/
5. zář 2009 v 15:43  • Odpověz
Ahojky, tak nějak nestíhám, tedy stíhám přečíst jen nějak nestíhám napsat. Ve čtvrtek i v pátek jsme byli u nás v rodinném klubíku Veselý čertík, měli týden otevřených dveří - vstup zdarma, byli jsme se podívat i na hodině Yamaha class, to by pro nás nebylo, je to příliš statické, Tomču zajímaly tedy rumba koule, hračky, ale aby vydržel sedět, to tedy ne. Ale jdeme tento týden ve čtvrtek zkusit cvičení pro lezce, první hodina je ukázková a zdarma, a pokud to bude dobré, tak začneme chodit. Měla jsem strach, že s naším spaním to nepůjde - ale oba dva dny jsme vyráželi v době, kdy Tomča normálně usíná a zvládl být vzhůru bez spaní až do cca 11:30, takže to asi nebude problém. Fotky z jeho řádění v Čertíku jsou tady: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Tomcovo_radeni_ve_Veselem_Certikovi/ Víkend utekl zase jak voda, v sobotu jsme byli celý den u kamarádky v Ratajích nad Sázavou, koupila si tam domeček, po x letech mě tam štípla včela, no přežila jsem bez úhony, jen včelka to tedy měla spočítané, vůbec netuším proč mě ďobla, asi se zamotala do vlasů, protože mě píchla do tváře. V neděli jsme uklízeli to co bylo původně v Tomčově pokoji a teď se válelo v předsíni a odpo nákup a víkend pryč. Tomča už občas zkouší stát bez držení, ale zatím je moc opatrný a většinou hledá oporu, ale občas vydrží takhle sám stát i 10 vteřin.
7. zář 2009 v 10:14  • Odpověz
Kacka: Tedy už aby návštěva byla pryč, nechápu, že si můžou něco takového dovolit a ještě nakonec vynadat tobě. No, říkej si, že je zase dlouho neuvidíte a za ty nervy ti to nestojí. JInak Pepča je tedy borec, asi tuší, že musí dělat rychlé pokroky, protože za chvíli bude velký bratr :grinning: Takže teď je přáním holčička? Já taky říkám, že když druhé tak jedině za podmínky, že to bude hodná holčička :grinning: ale i tak rozhodně ne v blízké době. K vaření - kuchtím to samé co ty, také už začnu koukat po pořádných receptech. Ale včera už jsem zkusila nemixovat, jen rozmačkat a popral se s tím poměrně statečně.

verb: Tak to se ti vůbec nedivím, že jsi naštvaná, snad si Míra volnost vyčerpal a teďka bude už víc s vámi, víš, on je od pohledu dobrák, asi neumí moc říct ne :wink: S jakými letadly Míra litá (dotaz od Bohdana)? Jinak Tomča se tedy pod triko také nesápe, spíš na mě různě visí, když se mu něco nelíbí tak říká mamamama, ale jestli tím myslí mě to tedy netuším, teď je vůbec nějaký ukecaný, je to furt nějaké mamama, tatata, bababa občas neidentifikovatelné něco. Tak už t začíná řehole s odendaváním věcí, je to děs, co dokážou během chvíle vykramařit, a dodávám bude hůř. :grinning: S nákupním vozíkem jsme na tom stejně, u nás byla zatím jen premiéra, protože furt chtěl ocucávat ten řetízek a to se mi tedy opravdu nelíbilo. K tomu pití, mám známou, dítko z Aventu nepilo a pije z tohohle: http://www.eshopkarlik.cz/inshop/hracky-pro-nejmensi/krmeni/%5Bid-FB446004TT%5D-tommee-tippee-explora-netekouci-hrnecek-dvouuchy-260ml-6.html Tedy to usínání, nestraš, že by nám hrozil nějaký psycholog, u nás tedy po napití normálně usíná, dneska byl v noci vzhůru jen 3x, což je úplná paráda :grinning: Ségra kupuje byt v Horních Počernicích od nás tak cca 25 minut MHD, ale bude ho ze začátku pronajímat, takže hlidání nebude, byt 2+kk DV za 1,7 mil, už nové jádro a rekonstuovaná kuchyň.

Katch: tedy to víš, že jsem to s tím kočárem zkoušela, ale vždycky až tak po 10 minutách jízdy, to jsem si myslela, že už tvrdě spí, zastavila jsem a byl za chvilku vzhůru, pokud zastavím skoro hned co usne, tak chrupká, někdy těch 30 min, někdy déle, podle toho, jaký je venku klid. Jakou zimní kombinézu jsi objednala. Já koukala na tuhle, ale nevím, je podezřele levná :slight_smile: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19547847&tab=1
7. zář 2009 v 10:36  • Odpověz
ahojky,
tak jsem dnešní dopoledne strávila sklizní mrkve. Už ji mám i očištěnou, tak ji trochu povařím a šup s ní do mrazáku. Nikolka bude mít zásoby na celou zimu :wink:

verb. - tak já jsem byla nas.ana pomalu celý víkend. Chlapa bych nejradši uškrtila :rolling_eyes: Celý víkend mi krafal do toho, jak mám co dělat s dětima /asi jsem nějakej začátečník bo co?! :angry: :grinning: /, v sobotu večer mě dostal tím, že když uspával Honzíka, tak v konečný fázi byl naštvanej na mě, ptž mu nechtěl usnout, za což jsem asi mohla já :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a včera večer vyrukoval s tím, že jde do hospody. Tak mu říkám, ať přijde za včas, že s ním chci taky chvilku být a na to mi odpověděl, že to rozhodně za hodinu a půl nestihne :rolling_eyes: Ale přišel za včas a dělal jako že nic, tak jsme si dali pohárek a šli do hajan :slight_smile:
A to mi připomíná, že jsem si s ním vyměnila roli. On spává u Nikolky a já jsem v ložnici s HOnzíkem. A ejhle, Nikolka když nemá mámu, tak vydrží spát celou noc bez kojení :astonished: :slight_smile: Sem tam se vzbudí, tak jí manža strčí dudel a ona spí dál. Neřve, nevyvádí, prostě ni. Takže, jestli některá chcete skončit s nočním kojením, tak to taky zkuste. Ale já už toho mlíka nějak extra asi nemám, ptž ráno se vzbudím a prsa poloprázdný a to jsem do teď kojila min. 4x za noc. No spíš si madam jen tak cucala pro uklidnění :grinning:

A co je to za módu, že chcete všechny hodný holčičky? :grinning:

Janco - fotky jsou moc pěkný. Tomášek tam vypadá jak velkej kluk, takovej rozumnej :slight_smile:

Kacko - doufám, že jsi nvštěvu přežila ve zdraví :wink: My jsme byli v SO u tchánovců a včera jsme tady měli naše a stačilo :confounded: Raději jsem to vytěsnila z hlavy, ještě teď mi vstávaj vlasy hrůzou :grinning:
A co mimísek, stále v poho, nezlobí/nezvracíš apod./?
7. zář 2009 ve 13:52  • Odpověz
čauky :slight_smile:
Jančo fotky Tomíka jak řádí v čertíkovi jsou super :slight_smile: :grinning: Vypadá to, že si to tam fakt užíval. Já chci taky zkusit zdejší Mateřské centrum, ale otevřeli až dneska. Taky tam mají den otevřených dveří, bohužel je to zrovna ten den kdy máme poradnu. Ale podle internetu mě teda žádný kroužky nelákají, cvičení tam pořádaj bohužel pro děti větší, myslim od 1,5 roku a ta Yamaha tam je taky. Kombinézu mám úplně jinou, je i z capáčkama a rukavicema, nevim teda k čemu ty capáčky jsou když už bude Štěpánek chodit, ale dají se odpnout. Jinak jsem ale trochu naštvaná, protože velikost neodpovídá, je to větší, tak snad jí Štěpán užije. Určitě chci koupit i zimní bundu. Dneska jsem zrovna nakoupila něco v CaA, čepičku s rukavicema, punčocháče, teplý ponožky a dvě body s dl. rukávem.

Kačko hmm tak to je tedy návštěva, poslat je do háje :angry: To je drzost, fakt. Na druhou stranu je zase dobrý, že Ti takhle někdo Pepču pohlídá a ještě takhle dlouho, ale samozřejmě by to chtělo ten mobil a splnit na čem jste dohodnutý. A držim palce ať jsou výsledky z krve dobrý a vše je jak má být :wink: Jo a radši se připrav, že druhý dítě nebude takový kliďas jako Pepino, většinou se neroděj dvě hodný děti za sebou :grinning: :grinning:

Verb. psychologa snad nepotřebujeme, já teda někdy psychiatra :grinning: Ale Štěpánek neni zase tak strašně zlobivej, teď jsme měli celý víkend návštěvu, příbuzný s jižních čech a byl teda zlatej. A všimli jsme si, že se začíná stydět :sweat_smile: Nepozorujete to taky některá?? Nebo hází aspoň takový výrazy, že švagr říkal, že se stydí. Jo a taky už sám občas stojí bez opory, stejně jako píše Janča asi tak 10 vteřin :slight_smile: A včera udělal dva kroky a hrozně se tomu smál :grinning: S Willem si teď začneš užívat, my máme všechny věci až od výšky 1 metru :sweat_smile:

Dary takže taky hádka s manžou, jo? No jo, chlapi, prostě jiný živočišný druh :grinning: A to s tím spaním s Nikolkou je zajímavý, ale něco takovýho jsem četla když jsem odstavovala Štěpánka já. Škoda, že pro nás to neni, nekojim už od dubna a dítě se pořád budí :unamused:

Jinak už mě druhý den bolí hlava, včera jsem to dostala, tak že by proto? Na Štěpána to svádět nemůžu, páč ten byl teď fakt celkem hodnej, až na noční spaní, tedy spíš nespaní. A hlavně jsme měli pomocníky, návštěva totiž byla ze Štěpánka celá vedle a pořád s nim něco vyváděli :slight_smile: Tak teď čekám, že Štěpula zase začne víc zlobit, protože jsem ho tady dneska trochu pochválila a to je tak vždycky :grinning: Takže další příspěvek budu opět v depresích :grinning: :grinning: Tak já jdu, protože z toho PC mě bolí hlava ještě víc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:
tak jsme to zdárně přečkali a konečně máme doma pohodu, teda až na to že Pepíno se nudí a chce pozornost, ale on si zase brzy zvykne. teď pořád kramaří v kuchyni, je to teda děs s nim vařít :unamused:

A rozhodně teda říkám, že Katch nemá pravdu, protože druhý dítě bude hrozně hodná pohodová holčička co si bude hrát sama a bude dlouho ležet :slight_smile: Přes léto to bude dobrý, Pepíno se zabaví venku a dokud bude druhý v kočárku tak to bude pohoda :sunglasses: Já se budu celej den opalovat :sunglasses: Horší to bude pak v zimě, sousedka půjde do práce a kdo mi bude vařit a hlídat děti :astonished: :grinning:

A koukám že s manželama je to občas peklo všude, tak já radši už mlčim, tiše doufam že neví kde si přesně dopisujeme :astonished: Je vidět že jediná Janča se drží zpátky, tak se bojí že to Bohdan v noci tajně pročítá :grinning:

Snad se sem ještě dostanu, zkouknout ty fotky Tomci a tak, vařim večeři a mam už hlad, tak asi n aPepu čekat nebudu :wink:
7. zář 2009 v 16:39  • Odpověz
autor
no tady to zase žije :sweat_smile: asi to pěkný počasí, všichni řáděj venku dokud je ještě hezky :slight_smile:
však to samý děláme i my, jen já teď kašlu na domácnost a chodim spát s Pepínem, tak dam hodinu a půl denně, to je paráda :wink:
Těhotenství je potvrzeno, na kontrolu jdu příští úterý :slight_smile:

Janco Tomík řádí parádně, myslim že je dobře občas s nim zajít někam mezi další děti, Pepíno už je pěkně otrkanej, dneska po něm hodil jeden kluk hračku, přímo nad oko a ani necek, sebral jí a hrál si s ní sám :grinning: Prostě flegmouš po tátovi :astonished:
8. zář 2009 ve 20:20  • Odpověz
Ahojky, tak musím nahlásit naši první noc bez kojení :slight_smile: Za celou noc jsme 3x dali napít a chrupkal až do 7.15 no paráda, snad mu to vydrží. Jen to prso, no přijít na řadu za 24 hodin, zase jsem po dlouhé době měla řádnou mlíkárnu. Odpo jsem byla na kontiole na gyndě, vše vypadá v pořádku, výsledky v pátek a cytologie cca 2-3 týdny, ptala jsem se, zda je normoš, že stále nemenstruuji, prý za to může nějaký hormon z koja, tak toho mám asi přehršel. Pan doktor tedy ze začátku navrhoval i variantu těhu, ale když viděl mé zděšení, tak připustil i pro mě přijatelný hormon :grinning: Tomča teď řádí jak černá ruka, co je v dosahu to je brzo v jeho spárech, už občas nemám ani sílu ho okřikovat, protože stejně vyčíhá okamžik, kdy nekoukám a ukořistí, po čem jeho srdce touží. Je to ďáblík.

Kacka: Máš pravdu, v tomhle hezkém počasí je hřích sedět u netu. Gratuluju k potvrzení těhu, koukám, že termín se vám o dost šoupnul, ale hlavně, že je tam, když po něm tak toužíte. :grinning: :grinning: Odpočívej, spinkej, dělej, co si tělo žádá. S tím řáděním máš pravdu, ten klubík mu vyloženě svědčil, ani jsem o něm nevěděla, možná by si ani nevšiml, kdybych byla pryč. Kamrádil se se všema, hnal se od jedné věci ke druhé, no prostě průzkumník. A Pepíno opravdu flegmouš je, všimla jsem si toho už i u vás, toho opravdu skoro nic nerozhodí. :grinning: A koukám, že demoliční četa je ve všech domácnostech, snad z toho rychle vyrostou. A k manželům, u nás zrovna žádné peklo teďka není, máme pohodové období, občas i romantika, jen počkejte, až mě zase něčím naštve, jak si tu vyliju srdce, i když vím, že moc dobře ví, kde si píšeme, tak si to aspoň počte černé na bílé :grinning:

Dary: Jak velký máte mrazák, že se vám ta vaše sklizeň vešla? Tak do výchovy se mi manža zatím neplete a ani jí nějak zvlášť neřešíme, mám totiž pocit, že zatím je to házení hrachu na zeď. naše dítko si dělá co chce, nějaké zákazy ani lehké pleskání přes ruce nepomáhá, při zvýšení hlasu spíš ještě více řve a nebo se vzteká. Do toho je manža ještě větší měkkoň než já, u nás asi budu já ten, kdo bude vládnout pevnou rukou :confounded: Zatím se snažím jen aby si jen něco mou chybou neudělal, zakazuju jen to, co opravdu porušit nesmí a snad poznám, kdy je opravdu čas na nastolení pořádné výchovy.Pochopila jsem správně, že vy každý spíte u jednoho dítka a ne společně? Tak to já tedy noční přitulení k manžovi obětovat nechci, Tomča mě má skoro celý den, zatím se od něj dočkám spíš kousnutí než pusinky. Ale jak jsem psala, u nás dneska žádné noční kojo, jinak jen jedno, takže to jde. Móda holčiček - to víš, taky bychom, když už se rozhodneme pro druhého caparta, chtěli páreček, a protože je Tomča raubíř, tak na mě čeká to hodné miminko :grinning: :grinning: Tedy 3 chlapy doma si tedy nedovedu představit a ani radši nebudu, stačí mi ty dva moji bordeláři, další bude pomocnice :grinning:

Katch: Má to vaše centrum nějaké www? Nám to s tou poradnou taky vychází špatně, jdeme tam přesně tento čtvrtek, objednaní jsme na 9:10, ale není problém jít o 45 minut později, takže tam pojedu nadřív a zkusím se kdyžtak vnutit, cvičení v Čertíkovi totiž začíná už v 10 a je to tak 20 minut cesty od doktora busem a pěšmo. Kdepak a za kolik jsi to kombinézu koupila? Větší je snad i lepší, horší by bylo, kdyby byla malá, třeba do té doby Štěpa ještě povyroste, kupovala jsi 80 nebo 86? Co hlava už dobrý?
8. zář 2009 ve 21:26  • Odpověz
holky my LEZEME!!! Huráááá :grinning: :dizzy_face:

dnes mám doma i Honzíka, tak si ho jdu užívat a snad večer napíšu něco víc :wink:
9. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
Ahojky,
takže gratulace Nikolce k lezení, sláva, teď se Dary teprve nezastavíš :sweat_smile:
Kačce k potvrzení těhu :dizzy_face:
Janče k první noc bez kojení :slight_smile:
Snad jsem na nikoho nezapomněla.

U nás novinky: Štěpánek už umí úplně parádně slézt z naší postele nebo z gauče. Dělá hlavou nenene a včera jsme s ním byli poprvé na hřišti, takže byl na písku, houpal se a tak. Moc se mu to líbilo, písek měl sice všude, ale s tim se počítalo :slight_smile:

Jančo www má, až najdu, tak hodím odkaz, třeba by se mohla přidat i Verona s Willíkem, je to kousek nad Albertem, nalevo jak jsou ty vilky, je tam v tom areálu i mateřská školka, tak možná to znáš. A s těhu Tě doktor takhle strašil, jo? To se nedivim, že jsi se zděsila :grinning: Mě nějvíc vytáčí jak Štěpula leze do těch kytek, dneska ráno jsem 4x vysávala kolem dvou kytek co máme na zemi. Nějak mu otrnulo, dřív se k nim přibližoval s respektem a pomaličku, díval se po mě jestli ho nevidím a teď jako by se nechumelilo si prostě jde vesele rejt do hlíny v květináči :angry: :angry: Zákazy nebo plácnutí přes ruku naprosto nepomáhají, takže o výchově si myslim to samý - ještě je brzy, ještě to nechápou. Ale samozřejmě ho pokaždý okřiknu když dělá něco co nesmí nebo leze tam kam nesmí. A hlava už dobrý, ani jsem si nevzala prášek :wink:

Joo a ještě jedna novina, ale ta mě teda netěší, Štěpula si posunul spánek. Ráno vstává pořád okolo 6h, ale další spaní dá až okolo děsátý, dřív to bylo tak v 8,30h. To je teda bída a navíc nám prochajda vychází až okolo poledne a to se mi nehodí a bývá největší vedro :unamused: Ale prd s tim nadělám, že.

A ještě k té kombinéze, kupovala jsem jí na MMB a je to velikost 80, je tam psáno 9-12 měsíců, ale je fakt větší. No zima ještě není, tak pokud na ní dojde třeba až v prosinci, tak snad do ní Štěpánek fakt ještě doroste, doufejme :slight_smile:
9. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Zdravím vespolek :slight_smile:

Dary, tak konečně se rozlezla, jak psala Katch - už se nezastavíš :grinning:
Ale mně tohle vyhovuje, už mi lezlo na nervy, že pořád jen ležel. I když tomu lezení zas tak moc nedá a radši si pořád o vše stoupá. A už je tady zas - doufám, že mi nevypne pc jako minule :angry:
Katch, a spí ti Štěpánek odpoledne? Will totiž úplně vynechal odpolední spánek. Spí dopo tak 2 hodinky a odpo už nic. Ještě tak před měsícem dal odpo aspon 45 minut a ted už nic. Je teda od pěti většinou nevrlej, mne si oči a chtěl by spát, ale neusne :confounded: Ale zato máme režim a pravidelně v osm hodin spí jako zabitej :slight_smile: Na cvičení bychom se mohli někdy přidat, ale asi ne pravidelně.Štěpánek je šikula, že už umí slízt sám. A ty květináče - to se dá čekat. Je to zajímavý a k tomu zakázaný :grinning:
A ted se dostávám k tomu našemu plavání - včera jsme byli poprvý plavat a je to paráda :dizzy_face: Mně se to líbí a Willíkovi taky. Jsou tam děti +- stejně starý, takže super. Akorát ta cena je krapet vyšší :sweat_smile: 350,- na hodinu (teda 30 minut v bazénu + pár minut na souši) a je to 18 lekcí do konce ledna, takže konečná cena je 6300,- Ale protože ho to baví a mně taky (já vodu ráda), tak ty peníze dáme. Ale je to fakt šílená pálka.
A druhé info pro vás určit hodně přínosné - kšíry do kočárku. Už jsem o nich říkala Katch. Koupila jsem je v pondělí a dneska nainstalovala a je to opravdu super :slight_smile: Je úplně odepnutý z kočárkových pásů a má jen ty kšíry a celou cestu si spokojeně seděl, různě se válel i si stoupal a já ho jen okem hlídala, kdyby náhodou něco. Takže doporučuju ke koupi. Já je koupila za 240, ale kámoška je koupila levnějc v obchůdku dráček, shodou okolností poblíž Katch.

Janco, no super. Tak, že by Tom nechal mámu konečně vyspat? Přeju, at vám to vydrží :wink: Ale kdybys byla těhotná, tak aspon bys podpořila Kacku a byly byste na to dvě :grinning: Já už to mám zase. Asi nemám tolik toho hormonu. I když je to pochopitelný - kojím max. 3x denně, takže ten hormon už asi dochází :sweat_smile: A neříkej, že je Tomča raubíř. Mně přijde jako naprosto hodné a pohodové miminko. Aby nakonec ta holčička nebyla pěkný šídlo :grinning:

Kacko, tak paráda. Těhu potvrzeno a můžeš začít užívat nicnedělání. A taky si ho zasloužíš. Odpočívej do zásoby. Kámoška dneska říkala, že její kamarádka má 2 kluky a rozdíl 21 měsíců a že prý první půlrok by děs. Ale zase to má rychle za sebou. A ty máš Pepína naučenýho a to druhý bude hodná holčička :wink: A kam dá sousedka toho mladšího kluka?

Jo a s tím mým stěžováním. At si to klidně Míra přečte. On ví, že jsem byla naštvaná. A taky celou neděli byl máma i táta a já mohla relativně odpočívat. Dokonce si vzal Willíka odpoledne na vycházku a já polehávala. Bylo to jen 1,5h, ale i tak super :dizzy_face:
A v pátek mě čeká první večer mimo domov. Kámoška slaví 40. Mám v plánu dát Willa večer spát a vypadnout. Pokud by byl problém, tak to Mirek zvládne (bude muset). Já kojím až po páté hodině ráno, takže jsem v noci zbytečná :slight_smile: Míra si myslí, že do půlnoci budu doma, ale já, pokud neodpadnu, tak to chci táhnout dýl. Tak jsem na sebe zvědavá. Ale hlavně asi budu celý večer myslet na toho malýho drobečka. No, uvidím, ale už se potřebuju odreagovat. A to mě napadá - nechtěly byste se sejít takhle večer jen my samy? Že bychom si poseděly u vínečka (Janca u džusu)?

Tak já jdu. Will mi demoluje puzzle a za chvilku mu jdu vařit kaši.
9. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
Kacko, jé, ted jsem se podívala na termín porodu. Ty budeš mít býka. Tak to budeš mít klídek. Býci jsou pomalí, nikam nespěchají a mají rádi svůj klid a dobrý jídlo :wink: Mluvím z vlastní zkušenosti - já sjem býk :grinning:
9. zář 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
Ahoj,
tak konečně se dávaj ty vaše děti do pohybu :slight_smile: Pepíno už běhá jako divej, přejde v pohodě celej pokoj až do předsíně a tam běží protože ví že ho budu honit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenže se tam většinou vymázne na tý dlažbě a kouká jak puk :grinning: Však ho ale všichni doženou, Nikolka třeba ani tak dlouho lízt nebude a jednou si jen tak odejde :slight_smile:

Janco já už taky na to kramaření rezignovala, hlavně v kuchyni, většinu jsem musela dát pryč a ať si stim nádobím hraje jak je libo, nejvíc ho baví vyndavání plechů který jsou pod troubou, akorát se hrozně lekne když na něj vyjedou a sleťej na dlažbu, to je randál :grinning:

Katch a jak jste tohle Štěpánkovi dokázali vysvětlit, jak slézt :astonished: to nechápu, my teda vůbec nelezeme na gauč, tak ho ani neučíme slejzat, ale asi budeme muset taky trénovat. My jak jsme venku, tak to ani moc nepotřebujeme :wink: Štěpánek je fakt dobrej :slight_smile:

Verb to je nechutná pálka za to plavání, jak to vůbec můžou chít :astonished: Ale když se vám tam líbí, tak aspoň tak. A co tam s nima dělaj? A jak maj teplouvodu ?
Jo a my máme taky akci, v sobotu u sousedky, pink párty :grinning: Všichni povinně v růžovym, nic se neslaví a to je vždycky nejlepší :wink: Má pryč manžela aděti a tak bude pařba :slight_smile: Už se moc těšim, hlavně na to jak já budu pít celej večer vodu, i když možná že je to dobře, kdo ví jak bych zase dopadla ...
Jo a jak ses ptala, tak toho mladšího kluka Lucka nikam nedá, bude hlídat oba dva vždyť je zvyklá :grinning: Ale zatim to jde, je mi jen zle a blití jsem pokaždý nějak oddálila a odolala jsem. A jen tak pro zajímavost, tak Lucka je taky býk, tak vím jak jsou holky býci hodný :slight_smile: jé to bude zlatý miminko :dizzy_face:
9. zář 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahojky, tak dopo jsme byli na 10. měsíční kontrole, Tomča má 8980 g (takže jsme těch 9 kilo o pár gramů nepokořili, to bude ta jeho ranní nálož :grinning: ) a měří 77,5 cm, no dlouhán po tatínkovi. Odktud jsme frčeli do toho dětského klubu na cvičení, bylo dobré, tak jsem nás přihlásila a budeme chodit. Byla to kombinace cvičení, říkadel, blbnutí, sedět a něco opakovat Tomču tedy nebaví, ale to ostatní zvládal a vypadalo to, že dobrý, cvičitelka i mamči příjemné, myslím, že mu prospěje i jiné prostředí a já konečně budu mít i nějakou jinou dopo náplň než vymýšlení kravin s ním. Cena je 1300 Kč za 16 lekcí, což taky docela ujde, dvě se dají nahradit i volnou hernou, takže super, když by nám do toho něco vlezlo. Tomča byl ze všech dítek jeho věku i lehce starších (11 měsíčních) bezpečně největší, i nejpohyblivější, řekla bych, že tam zdárně konkuroval ročním (ty jen déle stáli na jednom místě, Tomča zatím radši leze než stojí, když není na blízku něco k držení), to by mamči koukali na Willa co do velikosti a nebo Pepču, který by tam již chodil :grinning: Jen žádný čas pro mamču, prcek odchrupnul v kočárku cestou domů a teď tu zase řádí a kňučí, že chce za mnou. Včera jsme byli s Tomčou u pradědy, takže si Tomča zase užil slepice (čučel na ně asi 10 minut), opatrně prozkoumával trávník a přivezli jsme si biovejce :grinning: Tohle počasí je naprosto super, nezlobila bych se kdyby vydrželo ještě pár týdnů či měsíčů :grinning:

Katch: Květináče by u nás neobstály, jsou největšími favority na všech návštěvách, mám kytky na parapetu a už se děsím, co nastane až tam dosáhne. Spaní je u nás podobné, jen tedy vstávačka je pozdější - tak mezi 6.30- 7.30 (to bylo včera, to byl luxus). Když jsme doma tak jde chrupkat tak mezi 9.30-10 ale když jsem na cestách, tak vydrží klidně až do 11.30 nechápu. a ty s ním chodíš na prochajdu před oběděm? My vyrážíme až po n ěmm tak mezi 14-16 hodinou, dopo sami minimálně, jsem ráda, že mám aspoň tu dobu jeho spánku pro sebe a něco zvládnu udělat. Tak na lezení z postele tedy taky koukám, jak blázen, i když naše dítko včera taky šlo z manželské postele způsobně pozadu, ale to byl asi nějaký omyl, jinak se žene střemhlav :grinning: Já furt váhám zda tu kombinézu 80 nebo 86, nerada bych kupovala dvě, myslím, že jedna bude stačit.

Verb: Tedy spí jen jednou za den? tak to je mazec, to u nás tedy stále 2x, včera dal odpo tedy jen asi 15 minut, ale zato pak odpadl už v půl osmé. Ale pokud to tak máte pravidelně, tak to ti tedy nezávidím. To plavčo to je tedy darda, hlavně že se vám to líbí. Tomča je vodomil, věřím že by z toho byl taky nadšený, se mnou je to horší, takže my se do plavání pouštět nebudeme, i na tu zimu my to přijde pro mě, když neřídím, nepraktické, táhnout ho rozpařeného MHD a nebo pěšmo (jeden bazén máme asi 20 minut chůze). Kojím teď jen 2x za den, ráno a před spaním a hormor stále pracuje :grinning: Dnešní noc tedy zase nic moc, asi 5x vzhůru, ale voda mu stačí, takže prso nenabízím. Srazík jen mamin, no nevím, jak by se nám to podařilo zvládnout, já kojím v cca 19.30, pak bych mohla vyrazit, takže v centru tak kolem půl deváté, no a v 11 už jsem většinou dost mrtvá :grinning: Takže by to šlo někdy v pátek nebo sobotu, abych se ráno mohla dospat.

Dary:Tak vidíš, konečně jsi se dočkala!!! :grinning: :grinning: Jen počkej, jak za chvíli budeš vzpomínat na krásné ležící či sedící dítko :grinning:

Kacka: Tedy to je ale pokrok, celej pokoj! Tedy to je fakt borec, nestačím zírat. Já už rezignovala i na ovladače a mobily, máme nový konferenční stolek, tam dosáhne snadno, je nižší než ten původní a furt je dávat někam do výšin mě už nebavilo.
10. zář 2009 ve 13:44  • Odpověz
čau ženy,

Verb. tak jsem byla dneska v tom Dráčkovi, kšíry měli jen růžový a teda pani prodavačka značně neochotná. Ale koupila jsem tam aspoň plastový hrnek s ouškama, ať může Štěpula trénovat. Ale zní to dobře ty kšíry, takže bych je taky chtěla. Škoda, že jste dneska nemohli ven, okoukla bych je na Willdovi :grinning: Štěpánek spí teď dopoledne tak max. 40 minut a odpoledne podobně. To je na můj vkus teda málo a bude hůř :unamused: Do toho MC jsem nechtěla chodit na cvičení, žádný mě tam nezaujalo, je to spíš pro starší děti. Myslela jsem spíš do tý herny, která je volně přístupná, teda za poplatek samozřejmě, až bude hnusný počasí. Teď se dá chodit na hřiště, tak je to zbytečný. A super, že se Vám na plavču líbí :dizzy_face: Je to teda hodně peněz, to každopádně a taky mi to přijde docela dlouhý kurz.
Já jsem teda rozhodně pro nějaký posezení bez dětí, aspoň pořádně pokecáme :wink: A u vínka budeme asi samy dvě, Kačka nás v tom taky nechala :grinning: :grinning:

Kačko no taky nás to stálo pot, krev a slzy naučit Štěpulu slézat z postele :grinning: :grinning: Ba ne, ale fakt jsme mu to ukazovali minimálně měsíc nebo ještě dýl, protože on je v naší posteli dost často, takže je to důležitý. Chápu, že vy to třeba vůbec nepotřebujete. Verb. se asi ptala kam dá Lucka toho mladšího kluka, protože jsi psala, že jde za rok do práce. Teda aspoň jsem to tak pochopila. A to ten mladší ještě nebude mít školkovej věk, ne?? Užijte si pink párty :grinning: Pepíno je teda už dokonce runner, tak to je bomba :slight_smile: Já už se taky těšim na to chození. Zatim se u nás pouze prodlužujou stojací okamžiky (z 5 vteřin na 15 :grinning: :grinning:)

Jančo takže cvičení dobrý a Tomík je šikula a Franky dlouhán, jo :slight_smile: :grinning: Cena za cvíčo mi přijde v pohodě. Míry máte pěkný, jsem velice zvědavá až půjdem na kontrolu my. Doufám, že Štěpánek bude mít aspoň 72 cm!!!!! A že nebude mít 9 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale přijde nám poslední dny strašně těžkej. Kombinézu je tedy lepší vybrat naživo, aspoň po mých zkušenostech, jinak bych asi koupila spíš 86 na Tomču. Květináče na zemi jsou fakt problém, jedna kytka šla dát nahoru, ale ostatní jsou fakt vysoký a jinde než na zemi být nemůžou. Tak snad chudinky ty nájezdy Štěpánka přežijou :sweat_smile: No a s tím venčením, já se teď snažím chodit ven když Štěpánek nemá spát, právě abych měla nějaký čas pro sebe. Takže chodím tak hodinu po jeho dopoledním spánku a pak občas ještě jednou po odpoledním spánku. Ale radši chodím teda dopoledne, protože je všude míň lidí (jdu většinou i do Alberta) a není horko. Což teda asi za chvíli pomine, to teplo myslim.
10. zář 2009 v 15:33  • Odpověz
A to mateřské centrum u nás se jmenuje Balónek a stránky má zde: http://www.mcbalonek.cz/

Někdo by jim je měl předělat, páč trochu zaspaly čas :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 15:37  • Odpověz
ahojky holky,
tak dneska byl den blbec :rolling_eyes: Ráno vstanu a zjistím, že nám mají skoro na celý den vypnout eletriku. Tak jsem si honem uvařila kafe a vysála obývák a pak to vypnuli a zapnuli to někdy před pátou. Zítra to samé.
Nikolka má od včerejška horečku /teď měla 38,6/, hřeje jak kamínka. Chudák teď nemohla usnout, tak jsem jí vyjímečně chovala. aby toho nebylo málo, tak se ráno ještě kousla do horní dásně, tak z ní teklo krve jak z .....Odpo jsem s ní radši zajela k doktorce, tak má prý trochu červený krk a nezdály se jí ouška, takže jsme ještě frčely na ušní. Ale naštěstí jí nepíchali. V PO jdeme na kontrolu, snad to bude OK. To by mě zajímalo, co se z toho vyklube :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doktorka nám rovnou udělala poradnu, takže máme 8570g a 71,5cm.
10. zář 2009 v 18:42  • Odpověz
Ahojky, je rychle, snad na něco nezapomenu reagovat.

Willík leze už jako dábel. A už se i odvážil opustit obývák, předtím jen způsobně nakukoval na prahu a neměl odvahu. A mně to přijde báječný. Samozřejmě ho musím trošku hlídat, ale to je to samý jako když jen ležel, tak zase nechtěl být sám a stejně jsem se musela objevovat. Ted ho nemusím ani bavit, jen občas pokukuju :slight_smile:

Jasně, že jsem nepočítala s tím, že bychom se sešly už kolem šestý a nechaly chlapům uspávání a v mém a Jančině případě i kojení :grinning: Ale posedět a pokecat bez dětí by mohlo být dobrý :wink:

KAtch, škoda, že jsme se nesešly. Co třeba hned v pondělí? Že bys okoukla ty kšíry :wink: Pokud jsi myslela tu hernu, tak to jsem pro :slight_smile:

Kacko, jak psala Katch, myslela jsem, kam dá toho mladšího, když půjde do práce? Nebo bude pracovat z domova? Já jsem dneska Willíkovi půjčila pokličky, ale moc dlouho mu to nevydrželo a hned se zase sápal po lince nahoru. Jo, je to šílená pálka to plavání. Voda má 30-31°C. No a zatím jsme je jen různě držely a hejbaly s nima ve vodě a u toho říkaly a zpívaly dětský písničky. Ponořování hlavy pod vodu bude asi až za 2 měsíce, nejdřív se musí naučit zadržet dech a to jsme taky trénovali. Užij si pink párty, i když jen nealko :grinning:

Janco, z Toma se stává hubenour. Ani těch devět kilo nemáte. Kazí nám tady společnost těžkých dětí :grinning: Odpolední spaní už se nekoná. Dneska v kočárku usnul, ale vydrželo mu to asi dvacet minut. Ale až tak mi to nevadí. Odpo jsme stejně venku. A jestli v tom kočáru spí nebo ne, je jedno. Hlavně, aby mu vydrželo to dopolední :sweat_smile: Ty bys ten hormon mohla rozdávat :grinning: Ale mně ta menzes až tak neva, i když bez ní to bylo dobrý. Ale zase vykoupený těhotenstvím a neustálým kojením. Takže něco za něco.

Já už musím jít na kaši a vykoupat toho malýho smradocha :slight_smile:
10. zář 2009 v 18:52  • Odpověz
JO a velká novinka. Abych se nenudila na mateřský, tak jsem si vymyslela studium. A abych to neměla moc jednoduchý, tak jdu na práva :grinning:
Takže od října asi nastanou trošku horší časy ohledně volného času. I když přinejhorším to počká až na zkouškové :grinning:
10. zář 2009 v 18:55  • Odpověz
autor
ahoj, mam chvilinku čas než Pepa dá mlíko Pepovi II. :grinning: ty jména jsou teda fakt pitomý :grinning:

Já jenom abyste se nebáli a těšili se až budou vaši draci taky řádit a jenom běhat jak pepíno, protože to vám pak budou krásně a dlouho spát, Pepča dá hodinu a půl dopoledne a to samý odpoledne a někdy před pátou ještě půl hodinu :slight_smile: já si teda vůbec nestěžuju, je to paráda, akorát teď jedno to spaní prospim s ním tak zase tolik času nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A v noci taky většinou bez problémů, spí v osm a ve čtyři chce mlíko a pak do šesti až sedmi.

Snad ještě napíšu, musim tam skočit a douspat ho :wink:
10. zář 2009 v 19:48  • Odpověz
ahojda,
tak teplota přetrvává, takže během dopol. razíme znovu k doktorce, páč je před víkendem, tak abych při nejhorším nemusela lítat na pohotovost. Prý nám vezme krev, tak aspoň bubu mít jistotu :wink: Ale oproti včerejšku je daleko horší. Očička má úplně červený, nateklý, je ukňouraná, unavená..... :frowning2:

verb - ty jsii blázen - studovat??! Na to bych neměla. To už je na tom asi lepší Kacka s dvěma dětima než 1dítě a studium :grinning: :sweat_smile: Nebo aspoň pro mě by to tak bylo. Tak hodně síly a zdaru :wink: :slight_smile:
Jinak mě se to lezení u Nikolky taky líbí, kam chce, doleze, zatím teda jen na kratší vzdálenosti, ale je to dobrý :slight_smile: Navíc už ve mně hlodal červíček, kde jsem zas udělala chybu, že nechce lézt :grinning: :sweat_smile: Tak teď už můžu být zase pyšná jak je moje dítko šikovný :grinning: Hlavně se mi nesmějte, já vím, že vaše dítka jsou trochu jinde, ale srovnávat se přeci nemá, ne?? Prostě je to šikula. Pepino by třeba teď taky nechodil, kdyby nemusel. Ale jelikož mu mamča pořídila sourozence, tak mu nic jinýho nezbývá, než se hold postavit a obstarat se sám. :grinning: :grinning: :grinning: Samozřejmě si dělám srandu, je to fakt borec šikovnej :slight_smile: :slight_smile:

Holky a jaký kšíry máte na mysli? To je něco podobnýho, jak bývala dřív, když jsme byli prďolové my?

Ještě k našemu spánku - taky spíme 2xdenně dopo klidně 2hod. a odpo tak půlhodinku, vyjímečně 1hod, ale to většinou jen když si ráno přivstane.

No a elektriku zatím dnes nevypnuli, tak snad to tak zůstane. Aspoň můžu něco uvařit, včera jsem šilhala hlady.
11. zář 2009 v 08:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.