• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Holky užijte si pěkný večer, nejlíp bez otravných petard a dělobuchů. A do nového roku přeju vše nej, hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a radosti s našima chlapečkama :slight_smile: :slight_smile:

A naše PF: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2215571&vReferer=
31. pro 2008 v 16:40  • Odpověz
Nazdárek,

persil sensitive mám a stejně to na něčem zůstalo :confounded: Zkusim to vyprat na 90 a uvidim. Stejně to chci vyhodit.

Katch to jsem si všimla nedávno s tím vysavačem. Manža vysával a malej najednou ztichnul a poslouchal. Bohužel to vydrželo jen u zapnutýho vysavače. Po jeho vypnutí začal zase řvát :rolling_eyes: Zkusíme ten fén - to může být dobrá pomoc 2v1 :grinning:

Když on ten pupík má divnej. Nemá tam dírku, jak bývá u pupíků, ale má ho vylezlej ven. Dírka tam teda je, ale moc úzká a nevim, jestli právě ta dírka je pupík, nebo je to ještě dírka do "bříška" a ta se má zavřít. Čistim tu dírku, ale musím pupik vždycky roztáhnout, abych se tam dostala. Jsem z toho jelen :sweat_smile:

Fakt nemá smysl řešit váhu nebo vzhled. Každý mimčo je z jiný rodiny a má jiný geny. Kdybychom měli krátké dítě, bylo by to divný, ale když je takhle dlouhej, je jasný, že je náš :grinning: I ta jeho šišatá hlava dozadu je po mně :grinning:

Odsávačku mám od aventu a stála 1900 a mám k tomu 3 lahvičky (jedna byla bonus navíc). Sna to využiju. Chtěla bych pro jistotu něco odsát do mrazáku a kolem těch 3 měsíců bych občas ráda na chvilku vypadla sama a manža by mohl nakrmit i bez mé přítomnosti. Ale co bude za 2 měsíce - kdo ví :slight_smile:

Milé novomaminky, přeji vám do nového roku zdravé klučíky (malé i ty velké :slight_smile: ) , plnou mísu trpělivosti a hlavně hooodně lásky :dizzy_face:
Papa v nové roce :dizzy_face:

P.S. Šíleně to uteklo. Rok 2008 mi protekl mezi prsty ani nevím, jak. Ale byl to pro nás všechny určitě nejkrásnější rok ze všech :dizzy_face:
31. pro 2008 v 18:54  • Odpověz
Ahojky, tak já už se připojuji s novoročním přáním všeho krásného, hodně zdraví a spokojených chlapů kolem nás. Budu jen doufat, že nebude platit jak na Nový rok, tak po celý rok :grinning: Začal krásně, malej spinkal 6,5 a 4,5 hodiny, v šest se vzbudil na kojení, ale že by pak chtěl spát, tak to tedy ne :wink: Nejdřív prdíky, pak se konečně pokadil a když jsem si myslela, že už zabere, tak zase poplakávání a pak vyhodil blindu, že jsem to měla na košili, i v posteli :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, teď konečně zabral, spí v naší posteli, už jsem neměla sílu a ani odvahu ho přesunout do jeho postýlky, jen já jsem se za tu hodinu a půl tak probrala, že tedy žádný spánek už nepřišel.
Jinak mám stejný pocit jak vy, rok 2008 se točil jen kolem mimča v bříšku a pak mimča na světě, a myslím si, že rok 2009 bude jen kolem mimča na světě :grinning: :grinning:
1. led 2009 v 07:56  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
Taky přeju pohodovej a spokojenej rok 2009, hlavně ať nám dělaj pecci radost a jsou zdraví :slight_smile:

Mým největším přáním je ať se Pepča powillí, ať spí v noci 8 hodin v kuse :grinning: Dneska dal poprvé sedm hodin, to se ještě nestalo, tak jak na novej rok, tak po celej rok, snad :wink:

A taky máme pro tetky přání:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2216366&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
1. led 2009 v 09:05  • Odpověz
Ahojky, tak obě P.F. jsou krásná, my se tedy letos na žádné nezmohli, snad se příští rok polepšíme. Dneska šel manžel po skoro 14 dnech co byl s námi do práce, je mi tu nějak smutno :unamused: Tomáška se mi podařilo uspat, nevím, na jak dlouho ale i tak je to úspěch, teďka nám přes ten den skoro vůbec nespí. Venku na procházce chrupká, ale nevím jak u vás, ale jen co se vrátíme domů a on začne z těch mrazů rozmrzat, tak je hned vzhůru, takže žádné dochrupkávání, jako dříve nám teď nehrozí :frowning2: Odpo dorazí na návštěvu opět moji rodiče, jsou z Toma celý pryč, tak si musí užít vnuka, když mají volno, pak tak často jezdit nebudou, mají to k nám 1,5 hodiny jízdy MHD. Zrovna jsem si říkala, jestli by se jim nevyplatilo koupit si auto, to by tu byli za 20 minut a teď šla ta cena aut dolů. No a zítra manžovi rodiče a pak snad už bude na chvíli zase z návštěvami konec. Tak jdu žehlit, docházejí mi látkové plíny a ty mi na ty naše blindy opravdu potřebujeme. Teď máme ještě další kapičky, Tom má po té žloutence méně železa, tak jen preventivně kapeme 2x kapky denně, ale je to sytě červené a Tom to červené i po nakojení lehce blinká, takže už si začínám zvykat na dítě, které je nejenom zblinděné, ale i lehce potřísněné, aspoň mám lehký trénink na špinavé děti z příkrmů :grinning:
2. led 2009 v 10:57  • Odpověz
Nazdárek holky,

souhlasím s váma, že to uteklo šílenou rychlostí ten rok. Za chvíli už bude nové téma listopad 2009, to je úplně neuvěřitelný. Já si pamatuju jak jsem se v těhotenství celou dobu hrozně těšila na Vánoce, že už budeme mít prcka u sebe a Vánoce už jsou pryč... Docela mě to mrzí, teď zase nastane ten stereotyp a budeme se Štěpánkem samy doma přes týden, ale co se dá dělat.

Janco my máme dneska ještě tatínka doma, ale ty nesmutni, zítra už je víkend a zase bude s Váma :slight_smile: No s těma cenama aut máš pravdu, teď je nejvhodnější doba na koupi, levnější prý už nebudou. Taky by si naši mohli koupit nějaký lepší auto, mají fakt děsivej vrak, že mám občas strach aby je to někde nenechalo. No s těma červenejma kapkama to musí být docela nepříjemný když to rozliješ ne? Náš prcek docela teď bojuje když mu dávám ty kapky na prdíky Baby calm, hrozně máchá ručičkama a mele sebou, takže včera zkončil celej obsah na mojí noze. Ale ty jsou bezbarvý, takže to nevadí. V noci se nám Štěpán po delší době pročůral zkrz plenu a to u kojení, protože prostěradlo měl suchý a když jsem ho vzala na odkrknutí, tak měl na overálku mokrej flek. Fakt nechápu jak to dělá... Včera stačil zašpiniot tři oblečky, předtim se totiž při přebalování zase pokadil i počůral, no fakt umělec :grinning:

Kacko taky bych si nejvíc ze všeho přála nějakej dlouhej spánek vkuse. Ale u nás to bohužel nehrozí, Štěpán se budí po 3-4 hodinách, jen párkrát vydržel spát dýl. Ale hlavní je, že teď už většinou zase hned po nakojení usne. Ze začátku měl svojí hodinku, okolo 4 ráno se probouzel na kojení a pak už vůbec nechtěl spát. Tak aspoň nějaký zlepšení pociťuju.

Verb. s tím pupíkem to moc nechápu. Ale ať se na něj příště podívá doktorka a řekne ti. Já už si nějak nevzpomínám jestli měl Štěpula pupík taky nejdřív ven a pak mu zalezl. Ale řekla bych, že ne.
Já bych taky chtěla později aspoň jít na chvíli posedět na kafe, aby přítel hlídal. Kvůli tomu jsem si právě pučila od švagrový ten kelímek na skladování mlíka, ale nevim jestli se mi podaří s těma krámama co mám doma něco odsát. A taky nevim jestli tím odsátým mlíkem pak malýho nakrmit s flaštička nebo stříkačkou. Ale když už v pohodě saje, tak snad by ta flaštička nevadila.
2. led 2009 ve 12:11  • Odpověz
Zdravím v novým roce :wink:
je neuvěřitelný jak to rychle uteklo. Moje kamarádka je teď ve druhém měsíci, tak to zažívám s ní od začátku. Ale nemůžu si na některé věci vůbec vzpomenout. Takže na některé její dotazy nevim odpověď, i když je to jen pár měsíců zpět a snažila jsem si vše uvědomovat a pamatovat :sweat_smile:

Taky mám z jeho spaní radost :slight_smile: Už jsme udělali i 9 hodinový rekord, ale nevim, jestli to není špatně na tvorbu mlíka :confounded: Včera jsem se vzbudila v sedm ráno a měla šílené bolestivé pravé prso a malej ještě spal. Tak jsem šla odsávat a kupodivu to šlo úplně samo a za 5 minut jsem měla 125 ml odsáto a už to mám zmraženo :dizzy_face: Will se za chvilku probudil, tak dostal levý a já byla spokojená.
Jenže přes den kojím co dvě hodiny :angry: A kojení trvá asi 20 minut, pak odříháváme, nebo se jen tak mazlíme. Pak většinou pošle do plíny... Takže strávím jen hodinu kojením a přebalováním. Pak mi zbývá teoreticky hodina volna, ale on nespí. Tak ho nosim, mazlim, ončas ho donutim spát na pár minut, nebo je v pohodě a můžu ho nechat čtvrt hodinky jen tak ležet a on si kouká. Jestli to noční nekojení nemá vliv na to časté kojení přes den :unamused: A taky mám pocit, že se mi nedělá tolik mlíka. Že je možný, že mu to nestačí, a proto jí tak často.
Zase teď brečí a má hlad a to jedl před hodinou 25 minut :fearful: Tak nevim :frowning2:
2. led 2009 v 17:29  • Odpověz
Jsem zpět. Manža ho nosí na tygříka a je ticho :slight_smile:

Krásný PFka :dizzy_face: Já jsem žádný nestihla a vlastně jsem asi neměla náladu nějaké tvořit.

Katch já plánuju nakrmit flaštičkou. Podle mě v těch 3 měsících by to už neměl být problém, když hezky sajou a papají.

Taky mi bude smutno, až manža v pondělí odejde do práce. Moc mi pomáhá, v podstatě kromě kojení děláme všechno na půl, a od pondělí bude vše na mně :unamused:

Holky jak děláte, aby vám kluci spali na vycházce? Will už u oblíkání řve jak tur, a pak je zticha, jen když kočárek drandí po kostkách a dírách. Jakmile se zastavíme, tak znova řve. Dneska řval na poště a v cukrárně jsme stihli jeden dort, ale jen proto, že jsme ho trošku udrncali.
Janco tvůj výlet ke gynekologovi u nás vůbec nepřichází v úvahu :grinning: Naštěstí je ten můj za rohem a Willa dám na hlídání. Moc jsem se těšila konečně ke kadeřnici, protože mám ty vlasy hrozný, ale 3 hodiny čekat asi nevydrží :unamused:

Will usnul u manži v náručí - jsem si oddechla :slight_smile:

Janco já jsem ráda, že kapu jen ten Vigantol. Trefit mu do pusy jednu kapku je nadlidský výkon. Pokaždé mu pokapu celý obličej a stejně nevim, jestli jsem se opravdu trefila a on často slintá a blinká, takže to v něm stejně asi nezůstane. A u Kanavitu jsem z toho byla dost nervózní. Vigantol se kape každý den, takže je možnost nakapat ty kapky dvě, a pak další den vynechat apod., ale Kanavit je jednou týdně a teď už jen jednou měsíčně a jen jedna kapka :confounded: Fakt nechápu, kdo vymyslel tohle dávkování a proč k tomu nedali kapátko jako je u kapiček Baby calm.
Katch proč si nedáš do kapátka množství těch 10 kapek, a potom mu to nestříkneš najednou do pusy? Já to tak dělám a je to super :slight_smile: U Sab simplexu nebo u těch Probiotických mám stejný problém jako u Vigantolu a Kanavitu.

Janco tak mojí mámě nedělá vzdálenost problém :grinning: Bydlí v Modřanech, já v Karlíně - cesta kolem hodiny a ona by tady klidně trávila každý den. Naštěstí se mi daří ty její návštěvy eliminovat na maximálně 3x týdně, ale to jsou návštěvy na celý odpoledne. Když je doma manža, tak moc nechodí - je jí blbý být otravná tchýně, ale jak jsem doma sama, tak se zve na návštěvy anebo aspoň volá, jak se Willík má a co dělá :confounded: Co asi může měsíční dítě dělat, že :grinning:

Jo a abych vysvětlila, že jsem na netu :grinning: Míra nás připojil přes mobil. Je to šílěně pomalý, ale aspoň něco a já jako závislačka se aspoň neklepu :grinning:
2. led 2009 v 17:59  • Odpověz
Ahojky,
tak den bez manži utekl jak voda, návštěva mých rodičů byla super, zase se nad malým vytěšovali, nejradši by si ho odvezli domů :grinning: :grinning: Manža ještě není zpátky doma, ráno odcházel v půl sedmé, mají inventuru na prodejně a on tomu jako šéfík předsedá. AAA už konečně vchází do dveří :grinning: :grinning: Maléno jsem dnes uložila už v 18.45 a kupodivu se nevzpouzel a po chvíli houpání za zavinovačku zabral. A dopo vydržel spát celé 2,5 hodiny, takže super, stihla jsem si vyžehlit, počíst knížku, naobědvat i připravit pohoštění pro rodiče.

Verb: Tedy 9 hodin, to snad není možné :astonished: , já chci taky :grinning: I když tvé problémy s prsama bych tedy klidně oželela. Jen mi přijde divné, že v noci tak dlouho vydrží a ve dne chce tak často. Není to jeho denní křičení něčím jiným? Jestli se třeba nepřejí a pak ho nebolí břicho a nebo je chudák po chudákovi po té noci tak vyhládlo, že to celý den doplňuje. Budit ho v noci na kojení asi nechceš viď? Starosti s tím, že nemáš mlíko bych si tedy nedělala, když píšeš kolik toho odsaješ a pokud by jsi měla mlíka málo,tak by se Will určitě budil i v noci. Tomáš je v kočáru hodný, většinou usne už na schodech nebo po pár minutách ježdění, někdy se venku probudí, ale nekřičí, křičí občas jen když je oblečený, v tašce a ještě nejdeme :grinning: Hele a může koukat ven? Že by se třeba zabavil koukáním, co se kolem něj děje. Dudlík asi také nepoužíváš, moje mamča říká, že to že Tomáš občas křičí je z toho. že se nudí, nemá co dudlat, třeba by ti to pomohlo i na ty jeho hlady ve dne, ale nutit tě dudlíku nebudu, sama zatím úspěšně odolávám a jsem hrdá, že jsme zatím bez dudlana, ale nevím, jak dlouho nám to vydrží, Tomáš teď objevil kouzlo ocucávání ruky, tak nevím, jestli je ve fázi zkoumání, co to je nebo to nahrazuje cucání dudlíku a nebo prsa, zatím tu ruku jen ocucává a nesaje. Ale taky by jsi dojela, když bys musela, jen by si všichni vyslechli, že jedete. :grinning: Kapky to je u nás tedy děs, jediné v čem ti můžu poradit, a na co jsem přišla úplně náhodou, je epší to kapat když jsi za jeho hlavičkou a ne před ním, tak lépe vidíš kam ta kapka spadla a mě se tak i lépe strefuje. Takže Kanavit i Vigantol kapeme takhle, tu červenou železovou svini musím kapat na lžičku, rozpustit v troše mlíka pokusit se dát do pusy (včera celý obsah Tom vyplivl, takže fleky po celé horní části bodíčka, dneska mi zase málem vyrazil z ruky tu lžičku, jak sebou máchal, ale naštěstí jsem včas uhla), protože ta kape jak děs a ta červená je fakt agresivní, ty fleky jsou všude. Takže jsem dnes při podávání nasadila bryndák a fleky jsou jen na bryndáku. Jinak dotaz tvé mamky je dotaz všech babiček :grinning: :grinning: taky přemýšlím, co chtějí slyšet - spí, jí, kadí a občas se směje nebo řve :grinning: :grinning: :grinning:

Katch: JO, počkej na pondělí jak budeš smutnit, naštěstí to dneska rychle uteklo, ale už vidím, jak ten víkend také rychle uteče a zase budeme sami. NO, naštěstí se bude vracet ta má kamarádka Andrea, tak snad uděláme nějakou projížďku nebo návštěvu, na projížďky se teď budeme strefovat časově asi těžko, když jsem s Tomem venku kvůli té zimě max. půl až třičtvrtě hodiny, takže to bude mejdan u některé z nás. tak já musím zaklepat, ale Tomík se mi na přebalováku nepočůral už asi 14 dní a nepročůral ani nepamatuju, to prokakání občas máme, ale to prostě ta plína neudrží ten jeho obsah :grinning: :grinning: Zatím jsme furt na těch Tescových č. 2, ale mám koupené i ty Verbalinčiny doporučené DM, ty mi přijdou slabší, ale jsou větší, tak pak poreferuju, jak se nám osvědčily. Já pro změnu převlékám kvůli tomu blinkání, zůstávají mu tam i po uschnutí takové bílé fleky a je to tvrdé, takže to převlékám při větším vyvrhnutém obsahu rovnou a nechám jen uschnout a dávám do pračky, takže každá máme něco, já mám poslední dobou pocit, že furt peru nebo žehlím.

Uvažovaly jste některá o tom očkování na pneumokoka pro prcky? Máte zatím také naočkovanou jen tu tuberkulozu a také se klukům udělal takový pupen?
2. led 2009 ve 20:55  • Odpověz
Verb. a jak jsi si na tom kapátku vyznačila kolik je to množství 10 kapek? Nějakou fixou? Já to nakapu na lžičku a do toho dám každý den tu 1 kapku Vigantolu a dávám mu to teda dohromady. Moje mamka jezdí tak jednou týdně na celý den, ale přiveze jí vždycky táta autem, protože pracuje v Nuslích, což je kousíček a večer jí zase vyzvedne. Já jsem ráda, protože samotnou mě to doma nebaví celý týden a navíc chová Štěpánka a já mám aspoň chvilku klid. Je fakt zvláštní, že Will vydrží v noci takovou dobu bez jídla a přes den vyžaduje po 2 hodinách, ale buď ráda, co já bych za to dala za pořádný spánek. Ale zase mi Štěpán spí i přes den... i když čím dál tím míň. No a venku teda spí pokaždý. Když ho začnu oblíkat, tak většinou řve, asi je mu vedro a navíc nesnáší čepici. Ale hned jak s kočárkem vyjedeme z bytu na chodbu kde je chladněji, tak přestane a usne. Vy chodíte ven i když je mráz??

Janca: Štěpánek taky objevil svojí ručičku, strká si jí do pusy a saje jako kdyby měl dudlík. Pak taky srandovně vyplazuje jazyk, ne teda klasicky úplně, ale jen tak si s ním šmrdlá o pusinku :grinning: :grinning: Já jsem praní a žehlení omezila tak na dvakrát týdně, peru pro prcka až pokud už fakt nemá skoro nic na sebe. Jinak plen mám hodně, takže to se mi ještě nestalo, že by mi došly. Už jsem si i říkala jestli se na to žehlení nevykašlu když už budeme mít skoro 2 měsíce, ale zatim teda žehlim. O tom očkování jsem zatim nepřemýšlela. Ale vím o tý možnosti, takže uvidim co mi doporučí doktorka a chci si o tom něco najít na netu. A máme taky zatim jen to TBC, pupen se nám neudělal, jen rudej flíček.

Holky dneska mě celej večer děsně bolí hlava, ale asi nemůžu nic než paralen, co?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. led 2009 ve 21:33  • Odpověz
Ahojky,
tak další návštěvní den za námi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tolik návštěv jsem snad dřív neměla doma za celý rok, už je ze mě mistr v dělání chlebíčků, tentokrát jsem naštěstí nemusela nic péct, zbylo ještě cukroví :grinning: :grinning:

Katch: Tak jsem si přečetla, že objevení ručičky jen v tomto období absolutně normální, takže děláme pokroky :grinning: A jazyk vyplazujeme taky, je to prča :grinning: Mít tak celý den někoho na výpomoc, to by se mi líbilo, to u nás ještě nehrozí, obě babičky jsou pracující a zaměstnané, takže žádné volno kromě dovolené.No, na bolest opravdu jen paralen, nic jiného asi ne. Mě pro změnu začal pobolívat zub, takže se asi budu muset objednat k zubaři, což se mi tedy opravdu moc nechce :unamused: Zatím to reaguje hodně na studené a teplé, ale pobolívá to i při jídle, takže asi nějaký kaz, že by to bylo z té přemíry sladkého? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na procházku chodíme, do -5 stupňů se na krátkou dobu - tak půl hodiny, může, takže zatím vyrážíme aspoň na chvíli, i když dneska to bylo teplotně na hraně, nechtělo se mi, ale návštěva mě přemluvila, takže jsme na chvíli vyrazili, na sluníčku bylo ještě docela fajn a malého jsem řádně utemovala, tak snad to neodnese nějakou rýmou. Jo, čepice také není naše kamarádka, také brečel při nandavání, teď už se s ní smířil a začíná nabírat až když ho dám do korbičky a ihned nejdeme ven, stačí ho chvíli v korbičce pohoupat a pak je většinou na chvíli klid, kdy se stihnu rychlostí blesku dopřevléci a co nejrycheji vyražím. Je to děs, jak nás ty prckové ovládají, co by pro ně člověk neudělal, aby neslyšel to jejich pobrekávání. Jinak já jsem zvyklá žehlit kromě ponožek a povlečení všechno, takže si žehlení tedy užívám, ale zatím k němu tedy odpor nemám, tak to jde.

Verb: Narazila jsem na článek, že pokud se tahle malé dítě na kojení v noci nebudí a je takzvaný spací typ, tak je nutné ho budit a ne nechávat celou noc spát. Vím, že jsem tě asi nepotěšila, ale zkus se na to zeptat doktorky, jestli je to opravdu v pořádku. Jinak přes den prý nedávat pít dřív než po 2 hodinách, jínak se nedojde ke strávení předchozího jídla a pak se to v žaludku míchá, což také není dobré. Což tedy dodržuju, dneska se mi Tom jednou pořádně poblindil a to bylo až po 2,5 hodinách od posledního kojení, ale vylítlo toho z něj až hrůza a to jsem ho asi tak 5 minut před tím převlékla do fešáckého trička, aby byl hezký pro návštěvu, takže je jedna fotka s hezkým tričkem :grinning: Asi se mu nelíbilo nebo co a to bylo takové prďácké :slight_smile: Dneska jsem možná nějaká přechytralá, ale ještě jsem přišla na jednu věc: Tomáš nedokáže, pokud není asi úplně grogy, usnout při zapnuté televizi. Když vidím, že je unavenější, vypnu televizi a dám ho do postýlky, tak občas i ve dne usne.
3. led 2009 v 18:21  • Odpověz
autor
ahooj :slight_smile:
teda to jste se rozepsali :slight_smile:

Verb já jsem to slyšela taky, že by se mělo dítě budit, hlavně teda kvůli tomu mlíku, možná by stačilo budit jen sebe a odstříkat trochu a zase jít spát. Mlíko ti pak netvrdne a vytváří se další. A přes den má opravdu hlad?, netrápí ho jenom to břicho, já taky někdy po dvou hodinách vyměknu a dam mu, on saje, ale po chvíli se třeba strašně podělá a je jasný že bulel kvůli tomu :unamused: Hrozně blbě se to poznává, protože Pepča saje skoro pořád, když mu dam k puse ten prst.
U nás je většinou hned po kojení klid a začíná řvát tak po hodině a půl, to tráví to co zbaštil, tak s ním cvičím a cvičím a buď se mu uleví nebo ne. Opravdovej hlad mívá opravdu tak po těch třech hodinách. Jen po ránu je to dřív.

No a návštěvy? Ty už u nás dávno nejsou, my už žijeme týden pracovně :frowning2:
Ven jsme šli jen včera, protože svítilo sluníčko, jinak v těhle mrazech radši nechodíme. Mam teda trochu problém se zásobováním, protože si nemůžu koupit pečivo. I kdybych šla až odpoledne kdy je líp, tak už ho nemaj. Jo vesnice...

Jo a holky bratrovi se narodil taky kluk, dobrý co? To budou kluci pěkně řádit :slight_smile: Je teda trochu menší: 3kg a 50cm, ale je krásnej. A porod jim trval jen hodinu a půl, neuvěřitelný a to ještě bez nástřihu, je tohle vůbec spravedlivý?

Tak se mějte hezky, a ať to do jara teď nějak překlepem, aspoň ať nejsou ty mrazy a může se jezdit ven :dizzy_face:

A k tomu žehlení, já už jsem to vzdala, stejně většina maminek vyměkne a při druhym nežehlí, i moje mamka řekla že je to zbytečný. Já bych i žehlila, ale já to vždycky potřebuju dřív, než to stihnu udělat tak pak už to nemá cenu, Pepča prostě podělá těch hadrů mraky. A plíny používam jen na otírání, tak ty jsem žehlila jen jednou :slight_smile:
Sem to ale matka :astonished:
4. led 2009 v 09:20  • Odpověz
Achoj :slight_smile:

to jste toho zase napsaly :grinning:

kacko jsme stejně "strašné" matky - já taky nežehlím :grinning: Vyžehlila jsem poctivě vše poprvý, a potom už se mi nechtělo a byla jsem ráda, že si stíhám umýt zuby, natož žehlit. Tak jsem to riskla. A malej je v pohodě :slight_smile:
Janco tebe obdivuju, kolik toho za 2,5 hod stihneš :fearful: Já jsem zpomalený býk a nějak mi tahle organizace nejde.

My jsme byli v sobotu venku a to bylo -5. Ale vyjeli jsme si poprvý tramvají - pro mě obrovský zážitek. Will to prospal :grinning: Nějak si připadám pořád divně, když jedem s kočárem ven. A sama jsem s ním vlastně ještě nebyla. Měla bych si konečně zvykat.
Ale ty mrazy mě děsí. Sedět celý dny doma - mně asi hrábne :rolling_eyes:

Stím naším spánkem - budit se mi ho fakt nechce :grinning: Docela mi to v hlavě šrotovalo a v pátek jsem se rozhodla, že ho v noci vzbudím. Will usnul ve 23h, špatně jsem spala, protože jsem pořád poslouchala, jestli se náhodou nebudí (a já to třeba neslyším, a proto se "nebudí"). Ve 3h se tam nějak kroutil, asi prdíky, tak jsem se rozhodla, že ho přebalím a nakojím. Po hodině práce jsem ho dala spát a on se tam kroutil a zpracovával jídlo a strašně chrochtal. Doufala jsem, že vydrží aspoň do 8 (tedy 4 hodiny), ale už v 7h byl vzhůru a dožadoval se jídla a přebalení. Pak ještě na necelé dvě hoďky zabral, ale už spal jen měkce a pořád křičel a mlaskal :angry:
Byla jsem nevyspalá a Míra taky, protože mu v noci bylo blbě.
Můj plán, že tedy bude přes den spát, nevyšel. Vůbec nespal, kromě hodiny na vycházce. Večer jsme byli totálně groggy a Will spát pořád nechtěl. Vykoupali jsme ho, nakojila jsem, přebalila a už usínal, ale po chvilce zase řev. To trvalo až do 23h. My jsme vytuhli s ním. Spal až do 6h do rána. Jak jsem byla šťastná, že vydržel spát 7 hodin v kuse. Takže buzení Williama jsem zrušila :grinning: A mám v plánu, pokud se vzbudím s plnými prsy, odstříkat.

Kacko nevim, jak poznat, že ho trápí břicho. Už jsem se naučila poznat, že má plnou plínu, nebo že chce jíst - vždycky ohne spodní ret a vypadá jako uražený. Ale je možný, že tenhle ksichtík dělá i v případě bolesti břicha. Fakt nevim. Škoda, že nemají na čele nějaký informační panel :grinning:
A je blbá ta jeho škytavka. Vždycky mu dám najíst, aby mu to přestalo. Nevydržím se dívat, jak ho to trápí :confounded:

A já jsem zase slyšela, že máme dávat najíst, kdykoli si řeknou, klidně prý i po hodině. Tak čert se v tom vyznej :unamused:

Katch jen to množství odhaduju. Poprvý jsem zkusila to naplnit a vykapat, kolik to bude kapek. A teď naplním radši míň a stříknu mu to rovnou. Je to jen olej, takže i případně dvě tři kapky navíc by neměly uškodit :slight_smile:
Ale jemu to nějak začalo fungovat samo bez kapek - prdí nám tady pořád :grinning: Jen občas mu dám, když mám pocit, že ho trápí bříško.

Will taky nemá rád čepici a vůbec oblíkání a svlíkání. Koupila jsem overal (nebo kombinézu, nebo jak se tomu říká) v H&M velikost 68 a když má na sobě ty tři vrstvy, tak mu nemůžu natlačit ruce do rukávu :angry: Nechápu, proč to vyrábějí tak úzký. Je přece jasný, že nebude mít pod tím jen jedno tričko. V sobotu jsem to riskla a dala mu body s krátkým rukávem, na to dupačky bez rukávu a na to až dupačky s rukávem. Oblíkání bylo mnohem snazší a Willovi bylo i tak krásně teplo. Až mě napadlo, jestli ho moc neoblíkám :sweat_smile:

A co to je za očkování ten pneumokok a kdy se to očkuje? Willíkovi se udělal po TBC červený flíček, ale až poslední dobou.

Musim za brečícím miminkem :slight_smile:
4. led 2009 v 19:25  • Odpověz
Ahojky,
Verb: Tedy co tomu Willovi do toho mlíka dáváš, že je tak dlouho čilej? To já si stěžuju, že ten náš mrňous furt kouká a přes den skoro nespí, ale v mezi sedmou a osmou jde spát, většinou bez velkých protestů a pak spí tak do půl osmé, půl deváté, podle toho jak je napapkaný a jestli ho netrápí prdíky. Takže teď ještě chrupká po jídle a vykakání v půl sedmé :slight_smile: Chápu, že jestli zabere na jen na jeden dlouhý úsek, tak se ti ho budit nechce, to bych se do toho také nepouštěla. Jinak také nejsem schopná poznat, co Toma trápí, mám pocit, že pobrekává furt stejně a pokaždé je to něco jiného :slight_smile: takže zkouším v různém pořadí prso, cvičení na prdíky a houpání a něco většinou zabere. Hele Wll ti dá najevo, že má plnou plínku? Tak to koukám, to Tomík by si v tom klidně dál lebedil, ale nemá nárok, protože pokadění bezpečně poznám i když ho provede v době kdy nejsem v těsné blízkosti - ten smradík se tedy přečuchat nedá :slight_smile: nevím, jak někdo může říkat, že mimča nesmrdí. Jinak já tedy na ven dávám jen 3 vrstvy - bodíčko, mikinu a overálek, ale je fakt, že ho mám ještě ve fusaku přikrytého buď dekou nebo zavinovačkou a na zimu tedy opravdu netrpí, většinou topí jak kamínka. Jinak souhlasím, že občas nechápu, tak ty věci vyrábějí, už teď nosíme 68 a to píšou 6 měsíců a některá bodíčka jsem musela úplně vyřadit, protože jsou nám široká a krátká a to je třeba velikost 68. Jo, čert aby se v tom vyznal. Teď doma nosíme většinou bodíčko s dlouhým rukávem a tepláčky. Takže když se řádně zeblindí, tak vyměním jen bodíčko, na tepláčky se to nedostane. Včera tedy jedny utrpěly újmu, po delší době přebaloval manža a nějak se mu asi nepodařilo dát dobře plínku a nebo byl náklad řádný, ale plínka nám to neudržella, takže zase ohozená záda :grinning: Jinak k tomu plánování domácích prací - vždycky se snažím vymyslet, co ten den chci udělat, občas to vyjde občas ne, takže teď už mám puštěnou myčku a uklizený obývák, zalité kytky, na talíři poslední várku cukroví, poslané penízky za vyhrané aukce - v sobotu jsem byla úspěšná a podařilo se mi vyhrát dvě, takže za cenu 155 Kč včetně poštovného máme 5 mikinek ve velikosti 80 a jedno tričko. Takže mi na dnešek zbývá uvařit a vyklidit věci z pod stromečku.
Pneumokok je zatím dobrovnolné očkování stojí to asi 7 tisíc, jak jsem zjistila a popis je třeba tady: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penumo.html Mohlo by to projít ve zdravotnickém balíčku a být zadarmo, tak zatím počkám.

katchula: S tím očkováním na tuberkulozu, také jsme měli jen malý červený flíček,ale asi před 14 dny se nám udělal takový větší pupen, už to naštěstí zasychá, na netu jsem si naštěstí našla, že to normálka.

Kacka: A nemůžou ti to pečivo dát ze známosti stranou a mít ho na odpo připravené? To bys asi chtěla nadstandardní služby co? Tedy koukám, že jsem tedy žehlící mamča, ale mám z toho dobrý pocit, tak budu občas s remcáním žehlit dál, uvidím, kdy mě to také pustí, už mi tu schne další pračka :stuck_out_tongue_closed_eyes: a Tomovi věci se už blíží k vršku koše, takže také budou muset do pračky.

Jinak jsem už lehce zoufalá s toho pasení koníčků. Tomík teď už skoro ani neotáčí tu hlavu, jen si leží a olizuje ruku a nějaké zvedání hlavy ho nějak nezajímá. Hlavně u toho začne po chvíli pobrekávat, takže to zkoušíme častěji a na kratší dobu, ale výsledek zatím žádný. Ono se to taky lehce řekne, dávejte ho častěji, po jídle to nejde - blinkáme, pak také občas usne, takže zase nic, pak řve, tak ho spíš konejším než zase trápím, ale včera jsme to trénovali asi 6x a jen asi 2x byl trochu aktivnější.
5. led 2009 v 08:03  • Odpověz
Ahoj zdravím všechny co mate taky štířátko.Dostala sem typ od jancaroul a budu moc ráda když si budu moc taky s vami pokrafat.Mam chlapečka ,Adámka narozen 1.11.Musim si to všechno tady pročíst a budu ráda když se tady budu moct s vami vídat.Majda
5. led 2009 ve 13:31  • Odpověz
miacic vítám Tě u štírů :slight_smile: Koukám, že Adámek má stejný datum narození jako Tomášek od Jancaroul.

Holky mě spí Štěpánek už dvě hodiny na balkoně, jsem stihla fůru věcí :slight_smile: Mimojiné taky žehlení, já v tom asi budu pokračovat, protože mi přijdou ty věci pro malýho bez vyžehlení takový tvrdý.
S tím pláčem, já to teda moc nerozeznám, poznám jen takový ten pláč kdy mu nic neni a nudí se. Ale to je spíš takový vykřikování než pláč a znamená to: pojď sem a začni si mě konečně všímat :grinning: Štěpánovi teda podle mě nevadí, že je pokaděnej, stejně jak píše Janca, je mu to fuk a byl by v tom klidně celý den. Ovšem s tim, že miminkovský hovínka nesmrdí, tak s tim taky nemůžu souhlasit, to prohlásil nejspíš někdo bez čichových buněk, někdy to je fakt masakr. A můj přítel, kterej má nos jak ohař, tak ten nemůže vůbec přebalovat, několikrát se u toho málem pozvracel. Viděla jsem to na vlastní oči, takže je z přebalování omluven :grinning:

Janco ty máš doma nějakou knížku kde je napsáno co má kdy mimčo dělat? že tak řešíš to, že Tom nezvedá hlavičku, Štěpán taky ne, ale já to nijak neřešim. Zkrátka až to přijde, tak to přijde. Mimochodem já takovýhle věci vůbec nevim, jako třeba kdy by se mělo mimčo začít převracet atd... Nemáte tip na nějakou dobrou knížku na tohle téma?? Mám půjčenou takovou bichli Dítě a já, je to ale asi z osmdesátých let a jsou tam místama pěkný blbosti, který už se po těch letech změnili. A hlavně tam není to co bych chtěla vědět.

Tak mám dojem, že slyšim nějaký zvuky z balkonu. Malej se asi hlásí na krmení, už nejedl 4 hodiny!! Tak zatim pa a nezapadněte do závějí :grinning:
5. led 2009 v 15:02  • Odpověz
jo jo..my jsme spolu byly totiž v porodnici na pokoji a piseme si mailem..takže taxem vás vysledovala.Zatim toho nestiham napsat moc víc,protože Adamek vyjímečne usnul pres den tak tady ted lítam jak hadr na košteti a uklizim ten bengál co sme tu vyrobili za svátky.Jinak co se tyce hovínek..me prijde ze zacal smrdánovat nak jinak.Este nedávno se to dalo přežít-ted uz to je na hrane.Začalo mu smrdet i čůrání....prijde mi ze uz to neni jenom taková voda.Už to jsou velky chlapi holt
5. led 2009 v 15:21  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
Zdravím i Miacic, to víš že se můžeš přidat a to jak pokecat tak i časem snad i setkat.

My jsme zřejmě překonali mírný růstový spurt, zase mu stačí jen jedno prso, v noci spí 6hodin, pak 3-4 a přes den taky 3-4 hodiny, je to paráda :slight_smile:
Kolika ale stále trvá :unamused: Bojujeme jak se dá, cvičíme s nohama, dáváme na břicho, děláme rourku, nosíme v klubíčku, pijeme čaj a dáváme kapky, jen ta masáž nám chybí, pořád nevim jak na to. Zatim mi přijde nejlepší a nejúčinnější ta roura :astonished: Pepa ale koupí tu mastičku Pupík, tak dam vědět jestli to pomohlo.

Janco mam pro tebe tip, jak se konečně vypořádat s tím zvedáním hlavičky na břiše, já se dneska u toho už nudila a Pepča je taky línej, spíš u toho jen leží ataky si cucá prsty. Tak jsem mu z té nudy začala čistit uši, to nemá vůbec rád a tak se snažil chudák otočit hlavu a když se mu to podařilo, začla jsem zase s tim druhym, chudák :slight_smile:
A tak pěkně cvičil furt dokola :grinning:

S tím jídlem v sámošce, oni mi to klidně nechaj do odpoledne, jenže já teď vůbec nevim jak bude a jeslti vůbec budu moct s tim prckem vyjet, tady je to jak na větrné hůrce, tak je tu daleko víc zima a taky stačí když jen trochu sněží a mam plnej kočár sněhu :unamused:
Takže my teď už skoro ven nejezdíme :frowning2:

Jo ale máme další problém, Pepčovi se objeviilo na temeni hlavy takový žlutý šupinky, strupy, ten ekzém na obličeji už zmizel, ale teď zas tohle a asi je to seborea, taky je tu na to téma téma :slight_smile:
Je to docela nechutný, musí se to přes ty vlasy mazat krémem nebo olejem a pak vyčesávat ty odlouplý kousky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak kdyby se vám to taky stalo, tak ať ot podchytíte včas, ze začátku se objeví takový nažloutlý flíčky ve vlasech.
Je to způsobený nadměrným mazem a nějakými kvasinkami.
Myslela sem že na svym dítěti mi bude všechno připadat pěkný a nikdy bych neřekla že je něco humus, ale tohle teda je, to fakt radši dělam tu rouru a meju podělaný plíny :dizzy_face:

Katch já mam jednu takovou docela dobrouknížku, ale stejně je nejlepší internet :wink: Jmenuje se Velká kniha o mateřství, je tam teda dost těhotenství, ale pak i do tří let, aspoň myslim.

Jinak já mam taky po šestinedělí a přes Vánoce jsem odolala té poptávce :wink: Na gyndu jdu příští čtvrtek, ale teď v pátek má manža narozeniny, tak to asi zkusíme :slight_smile: Manža dostal za úkol koupit nějakej gel, nemáte tip? Asi něco v lékárně, co? Existujou vůbec nějaký bez těch pachutí jako jahoda a podobně?

Jo a s očkováním taky vůbec netušim, doktorka mi zatim nic nenabídla, tak nevim. Já teď hlavně musim vyřídit tu pojištovnu

:grinning:
5. led 2009 v 16:51  • Odpověz
Kacko mastičku Pupík máme a přijde mi k ničemu. Ale třeba zrovna vám zafunguje. A k tý masáži ti něco opíšu z knížky:

Protikoliková masáž bříška:
Mlýnek - kroužíme celou dlaní kolem pupíčku ve směru hodin. ručiček. Podporujeme tak peristaltiku střev, harmonizujeme tok energie.

Vodní mlýn - ruce dáme rovnoběžně nad sebe a suneme dlaně střídavě od hrudní kosti přes pupík k podbřišku. Pohyby připomínají otáčení lopatek vodního mlýnku. Tato část masáže vyrovnává mezi jinými napětí v horní a dolní části krajiny břišní. Tyto dvě masáže můžeme i 3x-4x během dne a to i preventině u dětí do 3 měsíců. Předejdeme tak kolikovému napětí bříška.

Jinak nám nejvíc pomáhá fénovat bříško a do toho mu tlačit nožičky k bříšku... a prdy jdou ven :slight_smile: A musim říct, že se to snad věkem fakt zlepšuje, sice pomalu, ale jistě. V neděli má Štěpán 2 měsíce. Holky ani se nenadějem a klukům bude půl roku :astonished: Já už se tak strašně těšim na léto!!!

Miacic: no čůrání samo o sobě snad nesmrdí, ale smrdí to potom v tý plýně. Aspoň u nás to tak je, v těch plínách podle mě vždy něco je, aby to neproteklo a ta látka prostě potom když se počůrá smrdí. Aspoň si to tak vysvětluju, protože když se malej počůrá při přebalování mimo plínu, tak nic necítim. A s těma hovínkama - smrdět to bohužel bude čím dál víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. led 2009 v 17:32  • Odpověz
My s prdama bojujeme neustále.Adámek je dokrmovanej Nutrilonem a taxe mu mísí v břísku dve stravy..což je asi pro nej dost brutální.Myslim,že pláce hodne kvuli tomu.Jinak dokrmování s kojenim je opravdu očistec(časove)Celkem to trvá hodinu..nekdy dyl.Dokrmujete taky este nekdo tady?
5. led 2009 ve 20:40  • Odpověz
Ahojky,
tak já se dneska vydala na procházku a málem jsem zapadla :grinning: Ještě že má ten náš kočár velká kola, jinak mě fakt museli vytahovat. A ani vám nebudu popisovat, jak jsem za tu půl hodinu procházky byla hotová z toho brodění se sněhem a tlačení kočáru (silnice ani chodníky neprohrnuté), jediná výhoda oproti včerejšku byla, že to neklouzalo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Malého to také vyřídilo, takže vydržel spát v předsíni ještě 45 minut po návratu z procházky a ani ho nevzbudil hlad. Takže jsem zvládla rozmrznout i si udělat čajíka a lehce poserfovat :slight_smile: Teďka s těmi mrazy už asi máme na delší dobu po procházkách, přes den -6 a víc, tak to procházku riskovat nebudu, jak to přeskočí -5, tak nikam nevyrážím. Jen si říkám, jak vytopíme ten náš byt v těch mrazech v noci, prý až -22 :astonished: , už teď máme problém, máme tu 22 stupňů, topení na nejvyšší stupeň a na víc to prostě nevytopíme, nechápu, jak do obýváku mohli dát tak malý radiátor. V nejhorším budeme vegetit v ložnici, ale mám strach aby si tam Tom pak nechtěl místo spaní hrát. Dneska jsem konečně zprovoznila hrací deku a mrňous mi na ní po třech minutách usnul, takže si hraní moc neužil a večer už se mu nelíbila, byl v té své obvyklé plačtivé náladě, to se mu kromě nošení a maminčina zpívání (no nevím, jestli tak můžu to svoje kdákání nazvat) nelíbí snad nic - zatím u nás bezpečně vede písnička Okolo Frýdku cestička :slight_smile: jo a taky zabírá mačkání nosu a já k tomu dodávám cink, cink, to se směje snad vždycky. NO, opravdu infantilní zábava, snad mě to po mateřské nezůstane :grinning: :grinning:

Kacka: Tedy jak jste ženský poznali, že máte dávat obě prsa? Tomáš ihned po kojení nikdy nebrečí, takže dostává jen jedno. A vzhledem k tomu, jak blindí bych mu dvě snad ani nedávala, stačí co vyhodí takhle. Za ten tip děkuju, když jsem si to přečetla, tak jsem nejdřív dostala záchvat smíchu a pak mi tak nějak došlo, že Tomovi nečistím uši, on tam žádný viditelný maz nemá, tak jsem myslela, že to nemusím dělat, po koupání to vytřu jen ručníkem vně, a dál nic. Takže čistit ouška i když tam nic nemá a nebo tam Pepča má maz? Tedy ty storupky musí být děs, to mi zatím nic takového nemáme, jen po koupání má občas tu kůži takovou suší, ale vlasy se mu mastí docela dost, tak doufám,že tohle nás mine. S tím jídlem - takže bude muset nakupovat manža, nic jiného ti asi nezbývá. K sexíku - já už jsem po kontrole a poptávce už nešlo odolávat, takže po prvních zkoušeních - hrůza, se to už naštěstí upravilo - asi i dohojilo, takže už to nebolí a zatím to zvládáme bez krému, i když bych možná kapku potřebovala. Asi v lékárně, zatím jsem to neřešila, tak pak pošli tip, co je dobré, ať tam jdu už pro konkrétní věc :slight_smile:

Miacic: Tak koukám, že jsi přihlášení zvládla rychlostí blesku, tak vítej mezi námi babami, tady se můžeš svěřit se vším :slight_smile: Jen velké intimnosti občas řešíme přes Interní poštu :grinning:

Katchula: tedy já mám asi velké štěstí, že Tom na tu koliku netrpí, když si vás čtu, tak je mi kluků i vás líto. Ale zase žádná nemáte takového blindu jako já a opravdu se to nijak nelepší :unamused: a podle reakcí na netu se to bude spíš zhoršovat s tím jak sebou začne víc mlít, tak to se mám na co těšit. Dneska mě 2x ohodil a 2x to odnesla i sedačka, je to s ním fakt prča, a jak mám poblitou podprsenku to už ani neřeším, teče mu to při kojení kolem pusy a končí to na podprdě. Co s ním mám dělat :grinning: :grinning: JO a léto, to už vyhlížím od září, kdy skončilo, já tu zimu fakt nemám ráda. Mám doma jak knížky, tak čtu na netu na www.babyonline.cz. Asi jsem moc starostlivá, dneska mi 2x zvedl hlavu (přetáčí si po boji sám) a tak jsem ho stále chválila jaká je šikulka. Ale na tom bříšku se mu fakt nelíbí, po chvilce začne nabírat. Jinak jsem ráda, že nejsem jediný žehlící blázen. :grinning: A manža se poslední dobou do přebalování také moc nehrne, občas se nabídne, že podrží nožičky, ale utírat hovínka, to se mu už nechce.
5. led 2009 ve 21:07  • Odpověz
Miacic: Kombinaci kojení a dokrmování tu nemáme, 4 kojíme a jedna krmí z flaštičky. Hodinu :fearful: tak to je děs a to já si říkám, že v noci těch 20-25 minut krmení a přebalování je děs, hodina to by mě tak probralo, že už bych snad ani neusla.
5. led 2009 ve 21:09  • Odpověz
autor
Katchula díky za tipy na masírování, sice nevim jak masirovat celou dlaní, ale prstama to snad taky stačí. včera jsme to namazali a potom asi hodinu řval, tak doufam že mu to moc nevadilo a bylo to něčim jinym, i když jsme se s manžou shodli, že prdy to nebyli, nekroutil tak nohama a krky taky ne :unamused:

To krmení, mě to taky zabere asi tak tu hodinu, přebalit a zacvičit aby si poprděl, pak nakojit a odříhnout, to trvá i půl hodinu :frowning2: Pořád se kroutí a pak si odkrkne a zase znovu.

S tim kojením nadvakrát to se pozná jednoduše, řve že má ještě hlad a i když jsem ho dávala už popátý k jednomu prsu, vždycky po chvíli usne ale pak zas řve, tak jsem dávala druhý ze kterýho to teklo samo a on se dojed a byl pokoj :slight_smile:

U nás je venku fakt kupa sněhu, právě jsem se vrátila, musela jsem to už odhrabat, aby moh Pepa vůbec zajet na dvorek. Pepča usnul v lehátku, tak jsem ho dala abych na něho viděla oknem a byla jsem venku :slight_smile: Je to paráda, takhle se rochnit :slight_smile:

Jo a dneska ráno jsem mu zase dělala tu rourku a podělal se, ale ty hovna byly úplně zpěněný, samý bublinky :frowning2: Je to vůbec normální?

A ještě jedna otázka, můžu ho nechat spát na břiše, když ho mam u sebe a prostě u toho cvičení zaspí :pensive:

Díky a mějte se hezky :slight_smile:
6. led 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahojky,
já mám dneska spáče, spal do devíti a teď vytuhnul zase. :grinning: :grinning:

Kacka: Aha, ty čekáš až si odkrkne tak dlouho? Tak to já max. 10 minut a pak to vzdávám, většinou si ale odkrkne buď hned nebo tak do 2 minut, někdy se stane, že si prostě neodkrkne. Takže já to mám dobré, já to jídlo, odkrky i s přebalením zvládám tak za 20-30 minut, podle toho, jak dlouho saje, v noci totiž saje třeba jen 10 minut a pak už nechce, tak ho nenutím. Zpěněný to může být, nesmí v tom být hleny, to by byl průjem, ale vím, že Tomáš to měl také zpěněné, když se mi pokakal na přebalováku, ale když to má v plínce, tak tam nic takového nepozoruju, podle mě je to tím, že v tom má hodně vzduchu a vidíš to rovnou. Se spaním na břiše nevím, ale Tomovi se to tuhle taky povedlo, tak jsem ho celou dobu hlídala. Ale jak by řekla moje mamka, my jsme na břiše byli pořád (tehdy se mimča dávala jen na bříško) a přežili jsme :grinning: Potřebuju tvou odpověď na to čištění uší, má tam Pepa maz nebo čistíš jen preventivně? V porodnici říkali, že čistit jen když tam něco mají a to Tom nemá. Jinak Tomáš dnes udržel jednou hlavičku asi 2 vteřiny vysoko nad postýlkou, chválila jsem ho jak blázen. :grinning:

A ještě potřebuju poradit, nevíte, jak mimču dostat řasu z oka? Zkoušela jsem to vyplavit tím Oftalmoseptonexem ale to nepomohlo a Tom už jí tam má 2 dny, pokaždé mu jí najdu na jiném místě, už jsem si myslela, že je pryč a při kojení jsem jí zase objevila ve vnějším koutku. On i když brečí, tak mu slzy netečou,tak nevím, jak to dostat ven.
6. led 2009 v 10:54  • Odpověz
ahooj :slight_smile:

tak nám ta noční procedura trvá tak 20-30 minut a s odkrkáváním se taky tolik nepárám, jak píše Janca, já to teda dýl jak 5 minut nevydržim. Dost často v noci hned po kojení chrní a mě se ho nechce moc probírat a to si většinou nekrkne.
Uši preventivně nečistim, čistili jsme je za celou dobu takovou tou ušní vatovou tyčinkou asi třikrát. Jinak po koupání mu to trochu vytírám osuškou - plenou. Já všude četla, že se uši malým dětem čistit nemají, jen omývat.
S tou řasou to nevim, to jsme ještě nemuseli řešit. Ale Štěpán slzy teda má, když pláče, tak má úplně mokrý tváře.

Holky ty lubrikační gely mají normálně v každý lékárně si myslim. A určitě i bez vůně. Takový ty s různýma vůněma mívají spíš v sex shopech než v lékárnách :grinning: :grinning: My ho používali občas i dřív, takže tu jeden mám, jen mám obavy aby už nebyl prošlej :grinning:

Janco díky za ten odkaz na babyonline. Jinak já taky nemám ráda zimu a ani velký vedra, mě vyhovuje tak okolo 25 stupňů, to jsem spokojená :grinning: Asi jsem moc náročná na to počasí. Dneska je tam ale hnusnej mráz, tak nevim jestli Štěpulu vyšoupnu odpo zase na balkon. Musim si tam dát teploměr a uvidím, když tam bude okolo nuly, tak ho tam dám. Máme zasklený balkon, takže je tam trochu tepleji.
6. led 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
Janco já bych ty uši nemyla, ale on tam právě maz měl, ale jen na kraji a pak v těch záhybech měl odlouplou kůži s mazem a taky má špínu za ušima, on ty uši nemá vůbec odchlíplí, ale úplně na hlavě, tak mu to nevětrá a musim to mejt.
Teď jsme přišli na to, že má i špatnou kůži pod krkem, já to tam jen hrubě umyla, ale jak je to dlouho, tak to tam měl taky zadělaný a zarudlý, takže jsme nasadili bepanthen a je to dobrý :slight_smile:

Balkon bych taky chtěla, zasklenej, my tu máme daleko víc zimu, teď už fakt nehrozí, že bysme šli ven :unamused:

No a s tim odříháváním, to teda pěkně flákáte :astonished: Na tohle jsem teda poctivá, podle mě když si neodříhne, tak mu to pak jde do těch prdů, někudy se musí ten vzduch ven dostat, ale nevim. Na něm je to i vidět, někdy se hrozně kroutí a kroutí a přestane až si odříhne. Ale Pepča strašně hltá, úplně u toho sípe :confounded:
6. led 2009 ve 12:26  • Odpověz
Ahojky, my už zase chrníme, tentokrát na hrací dece :grinning: :grinning: a to usnul těsně před tím, než měl dostat příděl jídla, takže spí hladový a nebo mu předchozí nášup ještě stačí.

Kacka: Tak to jsi mě s těmi ušisky uklidnila, já zase myslela, že jsem se na něco vyprdla. Tak špína za ušima nám asi nehrozí, máme strašné plachťáky :grinning: :grinning: Manža z toho byl úplně špatnej, říkal: taková krásná ouška si měl, když jsi se narodil a teď takové plachtoně :grinning: :grinning: Tomáš si je prostě ohybá sám, jak furt šmejdí a otáčí tou hlavou a dát mu na doma čepku, to se mi nechtělo, už takhle má i v hlavně ty potničky - nevím ven mu dávám jednu slabounkou čepku a pak silnější, ale má je i po obličeji, tak nevím, doma máme 22 stupňů víc ani když topíme jak ďas. Jinak pod krkem a za krkem si dávám bacha hlavně po koupání, aby mu tam nezůstala voda. Pod krkem mu to musím mýt i častěji, jak nám blindí, tak mu to tam zůstává. Tedy to jsme dostaly vynadáno s tím krkáním :confused: , ale čekat půl hodiny na krkanec, který možná ani nepřijde to mě fakt připadá hrozný. Je fakt, že Tom se občas také při odkrkávání kroutí a pak to z něj vyjde, ale jak píše Katch, tak v noci mi spíš na tom rameni hnedka usíná, takže ho déle jak 5-10 minut netrápím. Jediné na co jsem přišla je, že pokud si nechce krknout, tak občas pomůže, když s ním vstanu a popojdu, asi se tak víc natáhne a krkáč jde ven rychleji. Jinak to hltání, to je přesně to, nadýchají se víc vzduchu, naštěstí Tom hltá jen někdy, takže pak asi nemáme ani takové problémy s prdy jako vy. Teď bych řekla, že ho to netrápí skoro nikdy, když mám pocit, že je to bříško,tak si ho dám na skrčené nohy naproti sobě a jak tak sedí, tak mu trošku zapéruju a většinou to jde za chvilku ven, i to že tlačí na něm poznám, má neopakovatelný výraz a ta úleva když to jde ven - nejdřív na vteřinu zrudne, pak roztáhne zavřenou pusu od ucha k uchu a pak ta úleva v jeho obličeji :grinning: :grinning:

Katchula: tak balkon tedy také závidím, i klidně nezavřený, my ho nemáme vůbec. Pokud bych hledala ideální byt, tak chci balkon a výtah, to mi na tom našem chybí. Jinak u nás také nehrozí, že bych šla s malým dnes ven, teploměr ukazuje -6,8. Jinak co se týče počasí tak to se naprosto shodneme, velká vedra také nemusím, pro mě je ideál tak 25-28, to je pro mě jako balzám. Tohle mrznutí i přes mnoho vrstev to pro mě je fakt peklo. a to bych řekla, že po porodu už nejsem tak zimomřivá jako dřív.

Teď jsem špatná z toho, že se nám začaly dělat mokré fleky v obýváku - nejdřív v rohu se spojnicí se sousedy, co tam mají balkon, a dmeska u okna ve spodním rohu, už tam jsou i malé plísňové flíčky, tak větrám, vystříkali jsme to Savem a jen trnu, kde se objeví další :angry:
6. led 2009 ve 13:15  • Odpověz
Jéé Janco tak to mě těší, že máte taky plachťáčka :grinning: A můj přítel říká přesně to samý jako Tvůj manža. Včera mi kladl na srdce abych se příští týden u doktorky na ty uši zeptala, co s tím máme dělat aby se mu nedochlípávaly. Má hlavně jedno víc odstátý a přesně jak říkáš si je přelehává sám. Ale nevim co by nám tak doktorka mohla poradit, jedině tu čepičku aby nosil pořád a to by byl chudák teda nadšenej... Ale teď co tu řešíme to čištění uší, tak jsem mu je zkontrolovala a je fakt, že i když má plachty, tak za nima měl trochu špíny :astonished: Takže to musim čistit pravidelně a poctivě. Stejně tak musím čistit všechny záhyby, ařise mu tak taky usazuje stará kůže a dokonce snad i prach nebo co to je. Takže kontrolujeme záhyby pod krkem a pod paží a taky mezi prstíkama :slight_smile:

To odříhávání flákám, já vim, když ho bere přítel, tak ten je teda poctivější. Ale mě se teda Štěpánek u toho nekroutí skoro vůbec, jen kmitá hlavičkou. Když leží na bříšku tak jí zvednout nechce a když ho držim v odříhávací poloze, tak jí zvedá o stošest :grinning:

Balkon je fakt super, zrovna před chvilkou jsem tam Štěpulu zase uložila. Máme tam naštěstí pořád nad nulou. Takže snad stihnu i v klidu uvařit a pověsit prádlo :slight_smile: :slight_smile:

Janco tak s těma flekama to nevim co ti poradit. Zkus se možná optat sousedů jestli s tím mají taky problém a jak to řeší. A to je nový dům? Nebo starší panelák? Moje bývalá kolegyně měla podobný problém v paneláku po výměně oken, nějak jim to blbě těsnilo nebo co a úplně se jim prý srážela voda na oknech a plesnivěla zeď pod nima.

Holky musim jít teda konečně vařit, umírám hlady.
6. led 2009 ve 13:34  • Odpověz
Čahoi..tak ja taky přidám trochu info do mlejna.Adam si nakym zpusobem když jsme dorazili z porodnice odchlíp jedno ouško.Vypadalo to fakt divne..jedno mel uplne pripláclý a druhy odstátý.Taxem se ptala hned u Dr..nejdřív se smal a řikal že mu to mam přilepit žvejkačkou,pak mi rek ze se to srovná :grinning: :grinning: :grinning: ,Paxem tam zas letela když mu vylezl pupík.Mel ho fakt uplne jak malou kouličku-tak to zalepujeme papírovou naplastí a fakt se to zlepšilo.Ouška čistim,ale jen tak z lehka.Mel tam fakt nakej sajrajtík,kterej se mu tam celkem hojne obnovuje a taxem to uz párkrát zopákla.Jinak mam podezření ze mame exém.Ma to na čelíčku..zatim mažem na doporučení slunečnicovym olejem,ale nak to nefachá.ja sama sem silnej exematik a tak moc sem si přála aby to ten muj chlapeček nezdedil :frowning2: .Uvidíme no.Zejtra jsme meli jit na kontrolu,ale kdyz ma bejt-20či co...to asi zustaneme doma.Jinak co se týče tepla milé dámy budte rady,ze mate doma tak jak mate.My bydlíme v rodinnym dome a topíme pevnejma.Barák má 4samostatny bytový jednotky a do všech nas nově koupenej kotel rozvádí teplo.Samo ze s vyjímkou naseho bytu.Nekde dole to prdlo a bude se to muset cely rozkopat.Zatim topíme primotopama(z učtu je mi uz predbežne zle),ale vytopit byt to bohužel nezvládne.V kuchyni je např14stupnu.Takže nevařim.Vaří přítel.Mimochodem mi strasne pomáhá.Hlavne když jsme přišli z porodnice byl úža,ja sem byla strašne rozhozená.Jana asi pamatuje jak tam Adamek furt plakal-oproti Tomíkovi to byl čert.Ted je hodnej(celkem)jak ma dost jidla.Chtela bych najet uz nakej režim..daří se vám uz neco jako ze mladátko spí v tu a tu dobu kazdej den?Me se daří ten večer..8-9jde chrupat.Chvili si tam brumlá a usne,ale pres den je to kazdej den jiny.Zatim pa dobrou
6. led 2009 ve 21:58  • Odpověz
Ahojky, tak malej ještě chrupká po ranním nášupu, dnešní noc byla kouzelná - 2x jsem ho převlékala, poprvé se poblinkal, podruhé prokadil :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katchula: Taky máme jedno odstátější, u nás pravé, protože pravou stranu má Tom radši :grinning: Já si říkám, že až mu dorostou vlásky, tak se to víc ztratí a když ne, tak mu je prostě pak necháme přitáhnout, co se dá dělat. Ale mě to nepřijde tak strašný, znám lidi z většími plachtoněmi, kterým to nevadí, ani jeden z nás nemá ušiska přímo u hlavičky, jako se s tím mimča narodí. Jen doufám, že se to odchlípnutí nebude dál zhoršovat, to by už začínalo být špatné. Ty záhyby jsou zrádné, já bych nevěřila i jakou špínu může Tom mít v pěstičkách, když je má skoro pořád sevřené a když je otevřu, tak tam má špíny dost. A ještě jednou jsem zanedbala, že i pod pindíkem se mu může usazovat nějaký maz, tak na to teď dávám větši pozor.
S těmi okny je to divné - už je máme 3. zimu a předtím nic, ale teď máme v bytě asi větší vlhkost a více topíme, než když jsme byli sami, takže se nám přesně jak píšeš, sráží se zevnitř voda na oknech, takže se snažím více větrat, což ale s mrňousem jde těžko, takže se vždycky přesouváme mezi větraným obývákem a ložnicí, tam ho ale nedávám do postýlky, aby si nezvyknul, že se i v téhle postýlce dá hrát. Takže mi odměnou bylo včera poblití mé peřiny než jsem se natáhla pro plínku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak řasu máme v oku stále, vyplachování Oftlamo nepomáhá, tak nevím, asi zkusím zavolat pediatrovi co s tím, přeci jen se mi do toho jeho oka nechce šahat, jen co se k němu přiblížím, tak ho stejně zavírá. Zatím vypadá, že mu ta řasa v oku neva, ale mám strach, aby si tam něco nedráždil (očíčko zatím červené nemá). Ještě asi zkusím vyndat to namočeným kouskem sterilního čtverce, ale bude to asi boj.

Miacic: Na ten ekzém doporučují i pro malinké dítka ten Excipial U Lipolito , nebo tak nějak se to jmenuje, mě to na ekzém pomohlo, jako malá jsem prý trpěla asi tím atopickým ekzémem a pak se mi to objevilo někdy v 18 letech. Tedy tu zimu ti opravdu nezávidím, to takhle máte v celém vašem bytu? :confused: Přímotopy to bude děsný účet, na to se připrav, teď v zimě se to asi dá těžko opravit, musíš asi počkat než ty mrazy povolí ne? Joo, Adámek to byl malej křikloun, vůbec jsem nechápala, jak může tak malé stvoření vydat tak hrozný zvuk :grinning: :grinning: to ostatní proti němu jen kňourali :grinning: Ty jsi totiž z té porodnice chtěla strašně pryč domů a tak se možná ten odchod lehce uspěchal, určitě se mohlo přijít na to, že Adámkovi ten přísun mlíčka nestačí už tam, kdyby se déle vydrželo, ale to se lehce říká, já taky chtěla už domů a hlavně oni chtěli mít rychle postele volné pro další mamči. Tak režim tedy máme jen s večerním ukládáním a ranním vstáváním, přesně jak píšeš ty - ukládáme poslední dobou mezi 18.30-19.30 a malej teď vydrží chrupkat tak do 8. Ráno nám totiž poslední dobou vychází kojení na 5.30-6.30 a po tom ještě s plným bříškem zabere. Ve dne si spí jak chce, pokaždé je to jinak, jen jídlo dodržuje teď docela pravidelně, odchylka je tak max. hodina. Okolo 11 nebo 2 jsme vyráželi na procházku, ale v těhle mrazech nechodíme, takže jsme celý den doma, včera byl celý den hrozně hodný, začal zase jen pobrekávat po té páté, to má ale už tradiční, včera jsem ho lehce zklidnila v lehátku, takže pobrekávál jen asi 15 minut.
7. led 2009 v 07:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.