• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojte baby.
Prosím pomožte mi niekto, Laura už tretí deň stojí v postielke a aj teraz som ju dala spať o 13.00 a ona si stále stúpa v tej postielke, už neviem čo mám robiť...nakoniec som ju uspala na rukách :confounded: myslíte že to prejde, lebo ona si stúpa už úplne všade...
U nás je dnes zase strašne teplo, boli sme vonku doobeda a ešte sa chystáme aj poobede. ževraj včera bol teplotný rekord neviem kolkoročný 28 C . :grinning:
želám krásny deň, majte sa pekne.
8. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz
Meggie, to je normální a musíš prostě vydržet. Willík si taky stoupá, kde může. Nejhorší to bylo, když to uměl jako novinku a dělal to i v noci. Ted už to naštěstí v noci nedělá, ale ve dne, když se mu ještě nechce spát, tak si v postýlce leze a stoupá. Já to řeším tak, že ho nechávám. A tak po deseti minutách tam přijdu a zase ho položím. A někdy to zafunguje hned a někdy se tam vracím i 3x, ale nakonec pochopí a usne. A někdy usne i v sedě, že mu jen spadne hlavička dolů a vypadá jako malý hříbek :grinning: Ono jí to časem přestane bavit a přestane to dělat. A to se nedivím, že jí mlíko nechutná. Má na něho čas ještě tak rok :slight_smile:

Kacko, to mě moc mrzí, že tak trpíš. Snad to přejde a začneš si konečně těhotenství užívat :wink:

Janco, tak nakonec jsi vymyslela jinej dárek - to tě obdivuju, že jsi to vymyslela. Já mám s nákupem dárků pro chlapy šílenej problém. Pro ženskou se vždycky dá koupit nějaká kosmetika apod., ale pro chlapy je to děs :confounded: Tak já jsem si myslela, že už přemýšlíš o odstavení a tobě se nechce :grinning: No, je pravda, že teprv ted mě to kojení začalo bavit. A taky se mi nechce přestávat, ale bojím se, aby se to po tom roce nerozjelo zpátky na časté kojení. Co tak sleduju okolo, tak po tom roce ty děti začínají vyžadovat kojení i přes den a berou to jako mnamku. Autosedačku Romera chceme taky, ale ještě to chci prohlídnout naživo. Kde jste ho byli obhlídnout? Nebo jste ho vybírali jen přes net? A nad multiway taky přemýšlím, ale až na jaro. Tak pak aspon dáš reference :wink:

Katch, jojo, Will je v kšírech malej dáblík. Naštěstí vydrží (i když nerad) i v těch kočárkovejch. Will je taky protivnej, když odpo nespí, ale do těch osmi vydrží. Prostě musí, my ho dřív spát nedáme. A boty na doma jsou zbytečný. Ty se dávají, až dítě opravdu jen chodí. Pokud ještě převážně leze, tak mu budou akorát překážet v lezení a deformovat nohu.

Dary, gratulace k odstavení. Já k tomu musím sebrat odvahu, ale nevím, nevím. Je to už tedka bezva a k odstavení se nemám :sweat_smile: Kočárek je moooc pěknej a umím si tu růžovou představit. Co na ni říkal manžel? :grinning:
8. říj 2009 ve 22:01  • Odpověz
Ahojky, tak Tomášek dále zkouší vratké krůčky, ale malý pokrok je znát, na krátkoz vzdálenost už nejde na kolínka, ale pokouší se dobalancovat po dvou :slight_smile: Nejradši takhle zdolává trasu mezi televizí a konferenčním stolkem. Je vidět, že ho to stojí hodně úsilí, ale stále se snaží a to je dobře. Včera jsme dopo byli na cvíču, zabere to skoro celé dopo, vyrážíme v devět, vracíme se kolem dvanácté. Takže i den pak strašně rychle uteče. Ve středu dítko spalo taky jen jednou necelou hodinu a čtvrt, nechápu, jak to zvládnul čumákovat od šesti do půl osmé jen s touto jednou spací pauzou, ale zvládl, večer už byl tedy jetej, ale statečně se držel a odpadl až u kojení.

Verb: Tak hlavně že je Willovi lépe, u nás rýma trvala skoro 14 dní, ale pediatr mi do telefonu řekl, že máme dorazit jen pokud by byla žlutá nebo zelená, což nebyla, takže jsme nikam nešli, pak nás ze dne na den opustila. JInak miry tedy rekordmanské :grinning: Bude to malý obřík :grinning: Já si tedy na počasí zatím nestěžuju, už teď se děsím zimy, fujavce atd. Tenhle vítr sice nebyl úplně super, ale byl teplej. Takže my tedy ven vyrazili, teď trávíme kus odpo na dětském hřišti, Tomča se tam zkamarádil s jednou holčičkou - je necelý rok a půl stará, a ani on jí asi není lhostejný, ve středu se po něm tak natahovala z kočárku, že jsme nakonec museli jet vedle sebe a prci se zamilovaně drželi za ruce :grinning: :grinning: Byla to fakt sranda. Tak gratuluju k imatrikulaci, teď začnou ty galeje. :wink: Já tedy o odstavování nikdy nemluvila, myslela jsem si kojit tak do roka, do roka a půl, ale to je podle mě max. co jsem ochotná :grinning: Pak už by mě třaba začaly napadat hříšné myšlenky na druhé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak si myslím, že když ve dne nedáš, tak nedáš, já tedy opravdu nemíním začít kojit i ve dne, pokud by se k něčemu takovému schylovalo, tak radši skončím úplně. Řekla bych, že TOmča to teď s kojem má večer už jen na dosycení, včera sál asi 5 minut a na noc to nemělo žádný vliv, vzbudil se asi 3x a pokaždé to bylo kvůli tomu, že se chtěl otočit a byl už hlavou ve žbrdlinách. Ráno tedy kojím na hlad, asi 2x jsme zkoušeli chleba s lučinou, to naše dítko by ale žralo i když je nakojené, takže pak nasadím chleba a zkusím sebrat prso. Tak před chvíli dorazil dárek pro manžu, super ani jméno mu nezkomolili, snad si to užije. Ale je fakt, že vymýšlet dárky pro chlapy je tedy opruz :grinning: Aukcičky super ceny, já včera vyaukcovala kombinézku na zimu z CaA za 250 Kč, tak snad bude dobrá :slight_smile: Mám jednu ještě slíbenou od své kočárkovací kamarádky, takže zatím s nákupy na zimu končím. Na Multiwaye i Romera jsme se byli podívat v Dětském ráji, mají tam i ty MaxiCosi, www.detskyraj.cz, otevřeno mají i v sobotu a neděli. Chtěla jsem si tam Tomču posadit, ne to rovnou objednat přes net. S obojím spokojenost, takže teď přes net objednám, každá koruna dobrá.

Megg: Tak jak píše Verb, je potřeba vytrvat, já se tedy naučila dávat Tomču spát až když je opravdu unavený a to si pak ani nestoupne a leží a připravuje se ke spaní, nebo si stoupne tak jednou to ho uložím a spí dál. Ale ze začátku si taky stoupal furt, dávali jsme hračku aby si s ní hrál a aspoň seděl. Je pravda že si i v noci stoupal, ale většinou ho stačilo znovu položit a spal dál. Nezbude ti opravdu nic jiného než to vydržet, teď prostě Laura trénuje nové dovednosti, neboj, ono jí to zase přejde. ale to že tedy vydrží být Laura vzhůru až do jedné, to tedy koukám, to u nás se nejpozději okolo čtvrt na dvanáct odpadá, je naprosto grogy. Na mlíko si taky myslím, že je dost času, jako tekutina by se dle pediatrů mělo dávat až kolem druhého roka života. Zatím byste měli být na UM, pokud ho nechce, tak víc mléčných výrobků přes den.

Dary: Pěknejj kočárek, to si bude Nikolka vozit :grinning: Jde z něj udělat ten sporťák a nebo ne? Ale i tak, však zatím jí hluboký stačí. A co manža na růžovou nad růžové? :grinning: Tedy ty už myslíš na dárky na vánoce? Tedy to jsi dobrá, mě nějak nedochází, že už se to zase blíží, tak to abych už začala shánět inspiraci. I když v sobotu jsme byli v Intersparu a tam už malovaly na sklo zasněžené stromky :astonished: A gratuluju k pití, Nikolka je šikulka.
9. říj 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahojte
dnes zase to isté, dávam Lauru spať o 13.30 a ona furt stála v postielke , položila som ju dva krát do postielky a povedala som že búvať a ona sa usmiala a zase stála na nohách :cry: Nakoniec som ju uspala zase na rukách.
Inak dakujem za rady , ono to asi fakt musí prejsť, je plná nových zážitkou z lozenia, tak to chce robiť stále a za každých okolností. :astonished: Už si pripadam ako horolezecká stena :sweat_smile:

Janca: som zvedavá, čo povie manžel na ten tvoj darček :grinning:
Verbalinka: Will má fakt pekné miery :grinning: a super, že si sa dala na školu.
Nejako ma začína pobolievať chrbát, rano som ako stará babka, ale ked sa rozhýbem, už je to lepšie, už aby radšej Laura chodila, lebo ma tý 9 kg zničí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2009 ve 14:40  • Odpověz
Zabudla som , to mlieko jej asi smrdí, chceli sme ho začať dávať, no ale nebudem jej to dávať na silu, tak budeme pokračovať v Nutrilone. Jogurt má každý deň activiu . moc jej chutia jogurty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2009 ve 14:43  • Odpověz
Tak jsem spokojená, máme objednané dárky pro Tomču k narozeninám, snad se budou líbit :grinning: Dohodli jsme se na dětském hracím stanu s tunelem a plastovými míčky :wink: Vybrali jsme tyto:
http://www.shopnet.cz/hracky/hrajeme-si-na/vypravci/stan-s-tunelem/
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18746742&tab=0

Megg: Pevné nervy, u nás všech se to ustálilo, neboj u tebe to dopadne stejně, Laura nakonec pozná, že v postýlce je lepší spát a stání a chození bude zkoušet mimo ní. :wink: Uspávání na rukou bych už si nedala, už teď trpím a to Tomču moc nenosím, ale i má záda už začínají protestovat, že ta váha už je na ně moc. K smradu z mléka, Tomča se takhle zatím tváří na tvrdý sýr, zkusila jsem mu kousek dát, čuchnul, s nechutí odhodil a bylo po sýru. a to jinak sní vše co dostane a nebo vyloudí. :grinning:

Meggie mi připomněla ještě jeden dotaz, jaké jogurty dáváte prckům? Já zatím střídám jen bíklou Activii a Hollandii.

Přeji krásný víkend, zkusím nakouknout, ale jak vás znám tak tu bude zase mrtvo. My se zítra chystáme na pověšení obrázků do Tomčova pokoje (pak hodím foto), odpo nás čeká sběr ořechů u mé bývalé kolegyně z práce a podle toho kolik toho zítra sesbíráme, tak přizpůsobíme neděli, buď budeme rozvážet po rodině a nebo doma louskat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
Nazdárek,
tak já sem píšu raději o víkendu, páč ve všední den nemám moc času na sepsání nějakýho delšího příspěvku :slight_smile:
Ty balonky budeme taky Štěpánkovi kupovat, akorát nevim kde si s nima bude hrát. Neumím si představit, že se tu budou kutálet po celym obýváku a budu je lovit někde z pod skříně. Ale asi to tak dopadne. Pak máme koupený žako kostky, protože si s tím docela vyhrála u neteře.
Pokud neznáte, tak je to tohle: http://www.hrackybarborka.cz/stranka-kostky-zako-141
A dál přemýšlím o nějakém hracím stolku, ale nevim jaký vybrat a navíc je to velký krám, tak jsem pořád na vážkách. Docela mě zaujal teď tento: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26569384&tab=6
Pak chci určitě nějaký CD s dětskýma písničkama, protože zatim to vypadá, že muzika ho zajímá, případně nějaký pohádky na DVD a i pohádkové knížky. Musim teda probrat co máme ještě z dětsví po mě a po bráchovi :slight_smile: Tak to jsou tak zhruba moje tipy na dárky na narozky i na Vánoce. Ale já mám strašný problém co koupit ostatním, jak tady psala Janča, tak bych taky brala zrušit obdarovávání dospělých. Nechala bych jen dárky s rodičema, tchánovcema a pak dárky dětem. Pro bráchu a švagrovou teda nikdy nevim co koupit a ona je trochu dárkový maniak a je schopná mi koupit něco drahýho i k blbýmu svátku :unamused: Jinak se ségrama od přítele tahle domluva platí, kupuje se jen dětem, naštěstí!

U nás během tohoto týden Štěpula docela pokročil v chození, už jde sám od sebe kam chce. Tím myslím, že ho nemusím na něco nalákat nebo přemlouvat, aby šel k nám. Ale samozřejmě ne že by ušel 5 metrů, zatim jen kratší vzdálenosti, ale určitě se to posouvá už někam dál, tak mám radost :slight_smile: :dizzy_face:

Verb. tak kšírky už kupovat nebudeme, počasí rozhodlo za nás a včera jsem už dali do kočárku zimní fusak. Takže ty volný kšíry by byly na prd. S tou školou si teda ještě užiješ, ale jsi dobrá, budu držet palce ať se na to nevykašleš :wink: Boty dávám jen do kočárku, na dome ne. Bačkůrky mít nechce, takže ty jsme kupovali zbytečně, zimu tu nemáme, už nám samozřejmě topí, takže snad v punčocháčích nebo ponožkách nenastydne. A s výchovou u nás přesně to samý, nějak nic nezabírá, zákazy, plácnutí, tytyty... prostě nic.

Jančo tak Tomík má první lásku, jo? To je sranda, to začal chlapec brzy :grinning: :grinning: My taky zatím zachováváme spaní dvakrát denně, teda většinou. Doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží. K tomu jogurtu, já dávám jen Activii, Holandia neměla takový úspěch. A poslední dobou Štěpán trochu s jídlem zlobí, třeba nesní ani tu celou Actvii, což předtím snědl během minuty a vypadal, že by si ještě dal jednu. Sýr jsem tedy ještě nezkoušela, ale vyzkouším. JO a nezapomeň pak napsat co jsi koupila manžovi k narozkám :wink: Potřebuju nějaký tip, teda teď aktuálně pro bráchu k narozkám, to je vždycky boj něco vymyslet. Asi zkončim u nějaký trapný poukázky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Megg jo, jo to bylo u nás taky s tím stáním v postýlce a je to tak občas ještě teď. Nijak to neřeš, protože to stejně nejde, Laura si tam bude stejně dělat co bude chtít :grinning: S tím houpáním a nošením je to už opravdu šílený, já teda vůbec neuhoupávám, ale nosím Štěpánka docela dost. On se na mě často úplně sápe a brečí u toho nebo se vzteká a to teda často podlehnu :unamused: A záda mě bolí naprosto šíleně, přesně jako popisuješ, ráno sotva vylezu z postele, fakt bolest hnusná, ale přes den se to naštěstí trochu rozhýbe a jde to.
11. říj 2009 v 15:17  • Odpověz
autor
ahoj,
tak se po delší době zase hlásim, pomalu se začíná frekvence zvracení snižovat, tak snad už mě čeká jednou konec :slight_smile:
venku je strašná zima, já tak hrozně nechci aby to už přišlo, nám je venku hrozně dobře na čerstvym vzduchu, Pepa dokonce o víkendu vyrobil pidi pískoviště s poklopem aby tam nechodili kočky a ona začne zima :sweat_smile:

Jinak mam radost že kluci konečně přisli na to že maj nohy a pomalu se to tu račíná rozchoďovat, však nebojte, já Pepču už skoro nenosim, hrozně rád chodí a nebejt autíček, tak ani neleze. Katchula neboj, bolesti zad za chvíli pominou :wink:
K hračkám, kostky žako jsou dobrý, já jsem si je objednala, ale nic mi neposlali, tak sjem se na to vykašlala a koupila z druhý ruky za pár kaček tohle: http://www.brickset.com/detail/?Set=5356-1
Pepča je nadšenej, naučil se je rozebírat aházet do krabice a i když je tam hází hroznou silou, tak je to nerozbytný.

A taky uvažujeme o piánku, Pepča u sousedky si to sám pouští a tancuje u toho, to je strašná sranda, pohupuje v kolenách a hází rukama :grinning:

Ne, je vzhůru, tak snad ještě napíšu, kdyžtak ahoj :slight_smile:
12. říj 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahojky, tak tomuhle já říkám mega hnusný počasí, já vím, proč ten podzim a zimu nemám ráda. Na podzimu miluji jenom to barevný listí, na zimě mě lákají snad jen brusle, ale na nich jsem taky nestála už ani nepamatuji. Já bych měla vždycky s příchodem tohoto hnusu upadnout do zimního spánku a probudit se až na jaře :grinning: . Ani jsem s prckem nevyrazila ven, když už jsem se psychicky nachystala do té zimy, dle mého tmy a fujavce, tak začalo pršet, takže mé plány vzaly za své, naštěstí i odpo v pohodě odchrupnul v postýlce, takže super. Dopo jsem jeho spánek strávila nad ségřinou bakalářkou, práci jsem jí dle jejích slov „vytunila“ takže to večer ještě řádně projde, napíše připomínky a zítra mě to čeká nanovo Víkend u nás pohoda, v sobotu jsme odpo přidělávali obrázky do Tomčova pokoje, lehce jsme se u toho zasekli, jak říká Bohdan, nesnáším panelákové stěny. Jak to nakonec dopadlo je zde: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Tomaskuv_pokojik/NO musím říct, že takový pokojík jako Tomča bych chtěla mít :wink: . Pak jsme vyrazili ke kolegyni na sbírání ořechů, večer jsem 2,5 hodiny louskala a nemám to vše, takže zbytek musím dorazit dneska (původně jsem to plánovala na včerejšek, ale lehce mi to překazila Verb). Včera jsme byli rozvést ořechy k prababičce a mým rodičům, takže návštěvní dopo a odpo, ale krásně to uteklo no a večer jsem strávila na internetu společně s Verb nad hledáním nejlevnější autosedačky Romer, no povedlo se, takže už je objednaná a Tomča jí dostane k narozeninám od mých rodičů. Objednali jsme jí tady: http://www.hracky-kocarky.cz/1108-romer-king-plus-jette.html, podle mě cena super.

Kacka: Tak to je super zpráva, že blindění polevuje, no však už bylo na čase. O zimě nemluv, už jsem si postěžovala nahoře, prý má přijít i sníh, brrr. A to my tedy zrovna ještě moc zimně na sníh vybavení nejsme, kombinézu mám vyhranou na MMA, snad dorazí tento týden, jinak budu muset zaskočit ke své kočárkovací kamarádce, od které mám slíbenou také jednu. Máme nějaký zimní kabátek, mám vyteplené kalhoty, tak kdyžtak bude jezdit v tom, ale jak jsem psala, dneska jsem ani nevyrazila, protože leje, a v tom já odmítám jezdit venku. Tak koukám,že kostky frčí, no na vánoce nějaké Tomča dostane, zatím mu stačí těch pár platových a mám pocit, že ho tedy nějak moc neberou.

katch: DO jeho pokojíku se balonky nevejdou? Vím, že to tam má malé, vy si hrajete jen v obýváku? tak kostky tedy neznám, řádně prozkoumám, vypadají dobře. A tedy gratuluju k pokroku v chození, to u nás stále nejčastěji 3-4 krůčky a pád, no snad na to taky přijde, občas teď zkouší fintu se skokem, to ve mě tedy vždycky trne. NO poukázky, ono záleží i na co :slight_smile: Písnu ti co jsem vymyslela do IP :slight_smile:
12. říj 2009 v 16:20  • Odpověz
ahoj holky,
tak dnešní počasí opravdu hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je podzim, tak co bysme chtěly, že? Vytáhla jsem paty akorát ráno se psem a odpo jsem jela s Honzíkem k doktorce, páč asi zase něco dotáhl ze školky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera se nám celej osypal, v noci se k tomu přidala horečka. Tak je to prý nějaká nemoc "ruce, nohy, ústa" /fakt originální název :grinning: /. Osypanej je i v puse a krku, vadí mu to při jídle, takže mu budu vařit kašičky a prý to trvá tak 3-4dny. Ale můžeme to chytit všichni. Tak jsem zvědavá, jestlis se tomu vyhnem :unamused: Ale moc tomu nevěřím :confounded:

Janco - pokojík je krásnej, jste šikulky. já bych taky pořád něco kupovala do děcáku, ale už to není kam dávat a bylo by to přeplácaný. No akorát jsem si říkala, že jsi odvaha s tím stanem a tunelem. Honzíkovi to koupili naši k narozkám a zabírá to strašně moc místa :unamused: :wink: Ale na druhou stranu, když jim to vytáhnu, tak dělají jak koně, blbnou a jsou strašně spokojení :slight_smile: Tak snad se bude Tomčovi taky líbit :sunglasses: Akorát my nemáme s míčkama, to musí být ještě větší zábava :slight_smile: Potom nám poreferuješ....

Kostky žako nemáme, páč vždycky když na ně u někoho narazíme, tak to děcka vůbec nebere, takže jsem zatím nepořizovala. A vánoce už mám doufám pořešený, tak už nebudu nikde šmejdit, to bych mohla nakupovat donekonečna :grinning:
12. říj 2009 v 19:06  • Odpověz
autor
tak já jen v rychlosti, u doktorky dobrý, srdíčko tluče a nějak vyrost, takže ten 11.týden odpovídá :slight_smile: jupí, pomalu skáčeme do neblicího období :grinning:
v knížce píšou že se pomalu navrací ztracená energie, tak na to si ještě budeme muset počkat :sweat_smile:
13. říj 2009 v 09:56  • Odpověz
Ahojky, tak Tomča odpadl o víc jak hodinu dřív než je jeho zvykem, usnul mi při kousání banánu, takže zbytek na něj ještě čeká po probuzení :grinning: To je tím jeho dnešním vstáváním v šest, a nedal se přesvědčit, aby dál chrupkla, tak Jsem zvědavá, jak dlouho bude chrupkat teď, no doufám, že dá aspoň hodinu. Ráno jsme měli takové akčnější, u autosedačky jsme si sice zašrktli osobní odběr, ale ráno BOhdanovi volali že nám, to vezou a za 15 minut jsou u nás. Fakt nechápu, za prvé to posílali z Liberce a ne z Prahy, za druhé, kdyřž si napíšu osobní odběr, tak očekávám osobní odběr. Tak jsem řešila, jak to vynesu k nám, s Tomčou v ruce asi těžko, Bohdan i soused v práci, naštěstí byl pán moc ochotný a sám mi navrhl že mi to vynese. Sedačka vypadá na první pohled v pořádku, je to ta co jsme si objednali, tak snad bude vše OK, večer jí s Bohdanem prohlédneme řádně. Takže bacha Verb, připrav se nejspíš na něco podobného. U nás zatím svítí sluníčko, tak doufám, že to vydrží do odpoledne, abychom na chvíli vyrazili ven, sice je tam kosa, ale vypadá to, že ani moc nefouká, no je to strašný teplotní skok, včera v telce říkali, že je to vlastně o 20 stupňů za týden, což je docela masakr.

Katch: Ještě jsem zapomněla včera reagovat na ten hrací stolek, je fakt, že Tomča se k němu v herničce, kam chodíme vždycky žene, zabaví ho to tak na 5-10 minut, ale pak jde objevovat něco jiného, Mě osobně to přijde, jako víc hraček na stojanu :grinning: Hlavně bych řešila, kam to pak dám, až ho to přestane bavit.

Dary: Tak jak pupínkujete? A ten název nemoci je fakt úžasný, to ani normální člověk nevymyslí, to by mě zajíjmalo, jakou to má kolonku u pojišťovny :stuck_out_tongue_closed_eyes: S tím stanem a tunelem, nevím, jak velký máte vy, tenhle je ten z těch menších, stan má 85 cm a dle mého ten tunel bude odendavací, a stani s tunelem, má na délku 185 cm, takže to není ani přes celou šířku Tomčova pokoje. DOufám, že se tím vyreším dvě věci, zaprvé se v tom vyblbne a za druhé mu tím ztížím nebo spíš skoro zamezím přístup k topení, furt tam točí tou termohlavicí, takže občas netopíme, občas fajrujeme jak blázen, spíš mám strach z odvzdušňovacího ventilu, ten se mu zatím nepodařilo odmontovat, ale každou chvíli se k němu žene, no a nemusím vám popisovat, jak řve, když ho odtamtud nesu pryč a nebo říkám nene.
13. říj 2009 v 09:56  • Odpověz
Kacka: Supééér, a fotečku už nějakou máš? Joo, za chvíli budeš skály lámat :grinning:
13. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
čauky,
tak u nás dnes budíček dokonce v 5,45 a v 9 jsem ho uspala, takže čekám probuzení každým okamžikem. Pak půjdeme ven, my jsme teda byli i včera na kratší prochajdě, hned jak přestalo pršet, tak jsem nás nabalila a šli jsme. Protože se Štěpánem celý den doma to je k nevydržení a ten den se pak hrozně vleče.

Kačko tak držím všechny palce ať už máš před sebou jen samý příjemný věci a můžeš se radovat z těšní se na mimčo. To blití musí být fakt úděsný, ještě s Pepčou za zádama :unamused: Jo to mi připomíná, že Štěpánka teď hrozně zajímá záchodová mísa, už si v ní málem vymáchal ručičky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Odklopí si v pohodě i ten poklop sám. Koukám, že taky máte muzikální dítě :grinning: Je to sranda s nima.

Jančo teda pokojíček se Vám fakt moc povedl, obrázky se mi líbí :slight_smile: Štěpán teda topení nešteluje, ty hlavice na štelování máme většinou blbě přístupný, což je asi jediný důvod. Ale zase nám šteluje sporák :unamused: Já právě s tím hracím stolkem pořád nevim, ještě to promyslím, je to velkej krám, to mě právě taky odrazuje. Jinak ty balonky se nám do pokojíčku vejdou a hrajeme si v podstatě po celém bytě. Já ale myslela kam je dát, aby se po vysypání neválely všude. Jestli třeba do bezénku... vy to máte vyřešený tím stanem, ale to je pro nás nemožný, stan by zabral zbytek Štěpánkova pokoje a neudělali bychom tam už ani krok. S tou sedačkou to byla teda zrada, ale aspoň, že se ještě najdou ochotní lidi. Já to nesnášim když mi přijde balíček, tak jedu pokaždý dolů i se Štěpánkem a držím ho na jedný ruce a druhou to přebírám a ještě lovim peníze :angry: Jako kdyby nemohli vyjet výtahem samy, idioti :angry: :angry: Ještě by tím ušetřili čas než čekat než my se vypravíme.

Dary šmarjá název teda opravdu originální, chudák Honzík, osypaný i v pusince, jo? to musí být nepříjemný. Tak snad se to nerozšíří po celý rodině. A s těma kostkama žako jsme udělali chybu a všimla jsem si toho až včera. Koupili jsme nějaký pro děti od 3 let, ty pro prcky mají větší ty dílky. No ale zase nejsou tak pidi, že by je štěpula mohl sníst, tak mu je asi stejně dáme. A s tím co děti baví a co ne, tak je to fakt různý. Mě přijde, že všechno baví Štěpánka jen chvilku a pořád by chtěl něco novýho. Ale my jsme velký odpůrci toho mít hraček jak sra.ek (sorry za to slovo, ale ono se to tak hezky rýmuje, že jsem neodolala :grinning: :grinning: ), takže má chlapec smůlu. Docela dlouho ho ale baví ten vláček složený z kostiček a pak autíčka obecně, pořád s nima drandí po bytě a dělá brm brm :slight_smile:

Holky teď mě poslední dobou napadá jak to vyřešíme letos se stromečkem. Mám obavu, že to bude velký lákadlo pro Štěpána, tak bych nerada sbírala potom ozdoby i strom po celym obýváku. Nepřemýšleli jste o tom náhodou? Nebo jestli se na stromek vykašlat a pořídit ho až příští rok? Mluvim o živym stromku, umělý nechceme.
13. říj 2009 v 10:16  • Odpověz
Nazdárek,
tak dnešní den je zase jeden z "povedených". Začalo to už v noci, když Nikolka od půlnoci asi do 2:30 skoro vůbec nespala, nemohla zabrat, kňourala, převalovala se, tak jsem za ní pořád běhala ji ukládat a nahazovat dudel. Pak jsem si ji nakonec vzala k sobě, ale moc to nepomohlo, pořád byla neklidná a vždycky z ničeho nic začla plakat. Až teď mě ale napadlo, jestli ji něco nebolelo, ptž tatínkovi se včera podařilo s ní převrátit kočár :astonished: :frowning2: Tak fakt nevím. Do toho Honzík dneska vstával v 5, takže super :rolling_eyes: Ale je z tý nemoci úplně přešlej. Nic ho nebaví, nechce na nic máknout, páč ty pupínky má i na dlaních, takže ho to bolí a svědí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je z toho smutnej, jen sedí, kouká, tak jsem z toho taky nešťastná :frowning2: Není to asi nic příjemnýho....
Teď tady začlo svítit sluníčko, tak odpo asi chvilku vyrazíme ven, jinak se zblázním. Celý den zavřená doma a vymýšlet program pro dvě děti - nic moc :unamused:

kacko - gratuluju ke kontrole. Snad už bude líp a líp. A co jména, máte nějaký tipy?? :wink:

katch - tak se stromečkem neporadím. Máme umělý, báničky taky umělý, takže u nás žádná katastrofa nehrozí. No ale asi by to stromek chtělo, už jenom kvůli fotkám :grinning: Ale co si pamatuju, tak Honzíka loni a předloni stromeček zajímal tak 15min., pak už si ho nevšímal :wink:
13. říj 2009 v 11:02  • Odpověz
autor
holky díky moc, fotečku teda žádnou nemam, mě přijde že tam pořád ještě nic nepoznam tak jsem si o ní ani neřekla :confused:
Šla jsem tam nakonec s Pepčou a byla jsem ráda že jsem odtamtud po hodině odešla, ten už začal bejt zakšírovanej pomalu nervozni, nechtěl ani křupky, tak jsem hned vypadla a nic nechtěla. Hrozně dlouho jsem tam čekala, nechápu že si to neuměj líp zorganizovat.
No ale to bylo nic proti tomu co nás čeká v Podolí, v osm hodin ráno odběr krve a v půl jedný UZV, takže tam počítam s minimálním zpožděním půl hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: To bude teprve masakr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A to můžu bejt ráda že mě tam vůbec někam procpala, docela jí to trvalo než našla místo :unamused:

teda my máme doma tanečníka, mam puštěný rádio a pořád tancuje, to pianko jsem mu dneska už objednala.
Venku se udělalo nějak hezky, tak já vás dočtu pak a napíšu, teď rychle ven :wink:
13. říj 2009 ve 12:59  • Odpověz
Ahojte baby, včera nám nešiel internet, tak som mala absták :grinning:
u nás je dnes hozné počasíčko, 8 C a fúka strašný vietor aj sa bojím ísť s Laurou von, aby nám kočík neufúklo... :sweat_smile: Akosi mi dáva Laura zabrať, nestíham nič a teraz idem niečo zjesť konečne, nejaká je stále umrnčaná a stále naťahuje ruky zamnou, aby somn ju zdvihla hopa...ani chvílu nikde nevydržíííí :rolling_eyes:
Janča: tá izba pre Toma je fakt pekná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Katch: stromček by sme chceli aj my živý, uvidíme čo s nim Laura vymyslí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kacka: dúfam, že ti bude už čoskoro lepšie a mohlo by to byť diečatko, do páru :slight_smile:
Dary: mnaža prevrátil kočár? a čo preboha robil???
13. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz
Tak u nás sněží a to jakože hodně a do toho bouřka. Venku 2st.C. Tak už tu máme zimu.... Takže ven fakt nejdem.
13. říj 2009 v 16:27  • Odpověz
tak my jsme ven vyrazili, ptž pěkně svítilo sluníčko. Pak se zatáhlo, fujavica, sníh a po 10min. zas sluníčko. Jak v kocourkově.... :grinning:
13. říj 2009 v 19:02  • Odpověz
Uff, tedy to počasí venku, to je snad za trest jak vyhnanství na Sibiři :astonished: V Praze chvíli déšt, chvíli slunko, sníh jsem naštěstí neviděla, to by mě snad kleplo. Odpo jsme se vydávali na prochajdu na dvakrát, poprvé začalo lejt jak z konve, naštěstí jsem byla oblečená jen já. Nakonec jsme tedy vyrazili, já myslela tak na půl až 3/4 hodiny, no ale mladej pán mi udělal pěknou čáru přes rozpočet, protože po necelé půlhodině usnul :angry: no nakonec jsem mrzla venku skoro dvě hodiny, než se ráčil probrat, radší nabudu ani líčit, jak jsem byla tak zmrzlá, že jsem nemohla klíčem otevřít vchodové dveře a Tomčovi jsem dokázala rozepnout jen jednu přesku u pásku v kočárku. Zitra vyrážím v zimní bundě a v rukavicích :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už dáváte prcky do kombinéz a fusaků a nebo je na to ještě brzy: Tomča byl dneska v takové silnější podzimní bundě s fleesem uvnitř, dole kalhoty, deku a a Xlanderový nánožník, nevím, zda ho neoblíkám málo. Chrupkal spokojeně,kromě hysterického záchvatu po nandání pláštěnky, se ani nijak neprojevoval tak snad ne, ale zítra už mají být přes den jen 2 stupně, tak už asi nasadím tu kombinézu.. NO ale procházka neměla jen negativa, zvládla jsem toho během ní docela dost - osobně jsem se seznámila s mamčou, která se na Jahodnici teď stěhuje a našla si mě přes Koníka, začátkem listopadu čeká narození holčičky, má kočárkovací kamarádka si mě vyčíhla z okna a předala mi kombinézu, do které se jejich Adámek už nevejde, zvládly jsme i chvíli pokecat, chudák se mnou asi 10 minut mrzla venku s chůvičkou u ucha :grinning: , ty naše pokecy mi moc chybí, ale prostě se nám teď vůbec nedaří ty naše prcky zkombinovat na společnou prochajdu, tak jsme to musely aspoň trochu dohnat no a nakonec jsem potkala mamču, se kterou jsme se teď furt potkávaly na hřišti s dítkama (Tomova láska), takže jsme pokecaly a nakonec skončily zmrzlé u nás doma na čaji, dítka pak řádila v dětském pokoji. NO a odpo uteklo ani nevím jak :grinning:

Katch: Tak koukám, že Štěpa byl také nespavec, už se děsím přechodu na zimní čas, v pět tedy fakt odmítám vstávat. Tak záchodová mísa je také u nás lákadlo, ale zatím neumí odendat poklop. :grinning: Největším favoritem je teď DVD a VHS přehravač, furt to zapíná, zasunuje kazetu, hned vysunuje, no zprávy jsem vcelku neviděla asi týden, dneska jsem to po 10 pokusech, kdy jsme chvíli sledovali zprávy, chvíli Hvězdné války (to je jediná VHS co máme doma) vzdala. :grinning: Balonky buď do nějakého koše anebo toho bazénku, ale oni jsou i ty bazénky dost velké, já nejmenší našla asi tenhle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10614281&tab=7Já to vidím se stromkem tak, že letos koupíme nějaký menší živý stromeček v květináči, a ten dáme do výšin, kam Tomča nedosáhne, opravdu si myslím, že bychom doma stromek neuhlídali a umělý taky nechci, miluju tu stromkovou vůni :slight_smile:

kacka: Ty jdeš do Podolí takhle brzo? A jak to máš s registrací? Zvládneš to přes tu kamarádku anebo budeš muset vystát ráno čekají frontu, prý teď řegistrují přesně na 14+0 a jen snad 12 pacientek.

Dary: Jak se manžovi podařilo převrhnout kočár? On s NIkolkou jezdí rallye?

Tak a mám jeden dotaz, jak jsou na tom prcci s mluvením? Tomča furt jede své baba, mama, občas tata, teď nově brrr, ale nějak kromě mama nemám pocit, že by tím myslel něco konkrétního.

A já jdu do hajan :grinning:
13. říj 2009 ve 22:50  • Odpověz
autor
AHOJ,
tak včera zese jen jedno jedno zvracení, tak už se těšim až to pomine úplně :dizzy_face:

Katchula s tou záchodovou mísou je to u nás to samé, u doktorky jsem musela dát moč a tak jsem tam šla s Pepčou a zakryla jsem hned poklop a šla si umejt ruce a najendou koukam, on hlavu v míse a máchal se tam rukama :grinning: fůůůůj :grinning:
ty kuličky teda u nás vůbec nehrozej, už takhle tu na všechno stoupam a rozčiluju se, ještě tak sjet po kuličkách :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Meggie taky doufam že bude páreček, však už jen 14 dní a budu to vědět. Jo a k tý porodnici Janco, je to přesně jak píšeš, registrace je od 14.týdne a berou 12 rodiček, jenže já ani pořádně nevim kdy budu mít 14+0, takže uvidíme, kdyžtak to budu muset udělat přes tu kamarádku. A aspoň doufam že tam nebude tak narváno a zase se dostaneme na nadstandard :wink: teda to je hrůza já už teď přemejšlim nad porodem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A k oblíkání, klidně na zimu, kombinézy vytáhnout, však je skoro nula, Pepčovi už začalo téct z nosu, prostě tohle počasí je děsný.

Verb tak co škola, seš větší blázen jak já, práva, doufam že nejsi v Plzni :grinning: to bys to mohla dát i za dva měsíce :grinning:

Nejbe tak u vás už musí bejt sníh, ne? To my si nemůžeme stěžovat, ty naše nížiny :wink: Ale zase můžete jezdit se Samem lyžovat nebo bobovat, to tady fakt nehrozí :unamused:

Dary tak co děti? O tý nemoci jsem vůbec neslyšela, co to je. A vůbec se nedivim Honzíkovi že mu to tak vadí, ty pupínky by vadili i nám. Tak ať se to vyhne aspoň vám.
14. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
Tak u nás od rána fakt chumelí - jestli sněžilo i dřív to nevím, spala sem :grinning: . Každopádně už se to začíná i držet a chumelí stále vydatně. Teď přemýšlím, co dát Samovi na sebe, kdyby náhodou přestalo. V týhle fujavici ven nepůjdeme, ale třeba se udělá líp :sweat_smile: . Cože budete dávat do kočárku - kombinézu i fusak? Tohle je na mě fakt moc. Ale bob už máme vybranej. Jezdit budem u nás před barákem - asi už zítra. Teda to né, protože ještě nemáme ten bob.

Kačko, super že už je ti líp. A na ten páreček držím palečky.

Dary, už je Honzívovi líp? Kamarádky kluk měl o samé (myslím) - a pak to chytil ten mladší. Tomu je rok. Prý je to hodně infekční a je toho hodně, tak snad bude brzy v pořádku a Nikolka to nechytne. Jinak kočárek je krásnej. Jo ty holčičky se maj.

Stromeček chceme koupit nějaký menší a dát ho na stolek co je přes léto na balkoně. No uvidíme co bude, ale bez stromečku nebudeme. Díky za tipy na dárky a pokud máte ještě někdo nějaký tip, tak sem s ním.
14. říj 2009 v 11:04  • Odpověz
Dostat se k vám na pc je opravdu nadlidský výkon :grinning:
Willík se rozhodl změnit svůj spánkový režim, takže v pondělí másto dopoledního volna jsem se ho snažila uspat, nakonec se po hodině podařilo, ale já rychle šla vařit obědy a za chvilku byl vzhůru s brekem :confounded: Ale odpoledne jsem byla s kamarádkou v Človíčkově na budějovický a je to tam super :slight_smile: Človíčkov je i na zličíně, ale tenhle mi přijde lepší. Vstupné do herny 49, jen občerstvení je kapánek dražší. Mohly bychom tam někdy udělat sraz - co říkáte? Pokecáme a kluci si vyhrajou :wink:
Včera jsme byli konečně po 14 nemocných dnech na plavání. Dopoledne dopadlo stejně jako v pondělí, akorát s tou zěmnou, že dopo neusnul vůbec. Takže jsem mu dala oběd už v půl dvanáctý a naštěstí po dvanáctý usnul. Ale já ho musela před jednou hodinou vzbudit, abychom stihli plavání. Tak byl rozmrzelej, brečel v šatně. Naštěstí byla na plavání máma a mávala na něho přes okýnko do bazénu a on měl radost a pak už to bylo bezvadný. Dokonce se potápěl a dostal pochvalu :slight_smile:
No a dneska jsem se rozhodla pro úklid, tak od rána tady běhám a drhnu. Už mám hotovou koupelnu a záchod, ještě mě čeká sporák. Wilda zdatně pomáhá a překáží kde se dá :grinning: Před chvilkou jsem ho dala spát a vypadá to, že usnul. Fakt nechápu :confused: Odpoledne jdu na reflexku, takže zase trošku kvaltuju. Do toho večer přijd kámoška. Nějak jsem rozjetá a nejdu zastavit :grinning: A k tomu škola. Zatím se vůbec neučím, ale měla bych se na to průběžně koukat, ale nějak nestíhám :sweat_smile:
Míra celodenní hlídání zvládá skvěle a máma taky. Čehož jsem se dost děsila, ale vše ok.
Od doktorky jsem dostala pro Willa prášky na zuby (fluor), dáváte to taky? Já na to pořád zapomínám, takže nedostal ještě ani jednu :sweat_smile: A má to brát do roka a potom už jen na doporučení zubaře. A to mám hned další úkol - najít zubaře :unamused:

Janco, my si nechali Romera dovézt a byl tady včera, donesl do bytu. Paráda :slight_smile: Autosedačka je moc pěkná, akorát se mi nelíbí barevně, ale do auta se hodí a aspon nebude přitahovat pozornost. Doufám, že v ní Will vydrží do těch 3 let :sweat_smile: No, tak tvoje včerejší procházka - patří ti můj obdiv, žes to vydržela :grinning: Já Willa oblékám do punčoch, podzimních kalhot (jsou trošku teplejší), body s dlouhým rukávem, triko s dlouhým rukávem, vestičku (je tenká) a mikinu. Na hlavu čepici a kapuci od mikiny. Bohužel ještě nedorazila zimní bunda z MMA, takže to řeším takhle několika vrstvama. Zatím jsem nedávala žádný fusak ani nánožník, jen deku, když foukalo. Ale dneska už dostane fusak. Tak jsem s tím oblíkáním nejistá. Včera jsem potkala kámošku a ta malou oblíkla jen do jedněch kalhot, ale zato zase měla deku a nánožník a zdálo se jí, že je Will nějak málo oblečený. Ale on je teplý, akorát má teda pořád studený ruce a nos :confounded: Tak to je super, že se ti stěhuje další mamina. Ta se ti určitě s vycházkama přizpůsobí. Miminu je jedno, kdy jede ven :wink:
Jo a k mluvení - tak Will jede pořád svoje tatata, občas táta, pak už párkrát zkusil něco jako mama, nebo meme, ale jinak piští, hudruje, brblá, ale nic konkrétního. Takže oproti nám jste jedničky :wink:

Dary, fakt dobrá nemoc :unamused: Co ti nevymyslí. Stejně jako názvy - pátá a šestá nemoc :grinning: Ale je mi HOnzíka líto, to musí strašně nepříjemný. Snad to nechytnete všichni. Jak se mohlo mažovi podařit převrhnout kočár? :fearful:

Kacko, tak bezva - nevolnosti na ústupu :slight_smile: Ty jdeš do Podolí na ten screening v tom 13. tt? A jak to máš s registrací? Pokud budu někdy zase těhotná, tak asi kvůli týhle debilní registraci do Podolí nepůjdu. Stát těhotná jako blbec frontu, abych mohla u nich porodit se mi zdá fakt děsný :angry: Možná udělám to samý jako ted v Krči - pojedu na blind a budu doufat, že už si mě tam nechají :grinning: Ale výchova k samostatnosti se ti teda parádně podařila. Za chvilku už tě Pepíno nebude vůbec potřebovat a sám si uvaří, přebalí se a uspí :grinning: Bohužel v Plzni nejsem. Kdybych to byla bývala věděla, tak už mám vystudováno :grinning:

Katch, Will taky rád "vaří", ale zatím se mi porařilo mu to vysvětlit, že nesmí, tak snad mu to vydrží. U koše to funguje. A doufám, že to pochopí i u myčky, na tu se sápe furt a mačká a mačká. Ale televize ted pár dní jede bez přestávky (tedy že ji nevypíná), tak možná se mi výchova začíná dařit :grinning: MOhly bychom někdy do tý herny, jak jsi psala. V tomhle počasí se mi nechce pořád chodit venku :confounded:

Sand jsem nezapomněla na něco reagovat, kdyžtak dotaz zopakujte :grinning:
14. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
Ahojte,
tak u nás dnes tiež pekne snežilo, čo to je za počasie??? žeby sme hned prešli do zimy?
Mne sa zdá moc obliekať deti do zimnej kombinézy a ešte do fusaku...nám sa do kočíka aj vošiel, ale zdá sa mi to moc, ked tak dám laure ešte deku a nánožník, fusak je len pre bábatká, nie? Našťastie sme podedili 3 zimné kombinézy a sú super teplé. A kúpili sme aj zimné topánočky s kožužinkou na suchý zips. Takže už môže nasnežiť aj poriadne :sunglasses:
Janca: ani Laure sa nepáči ten igelit na kočík, neviem, čo budem s ňou robiť, ale hádam si zvykne :sweat_smile:
14. říj 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahojky, no fuuuuj, sníh dorazil i do matičky Prahy, jedeme za chvíli na cvičení a radši bych zůstala v teplíčku domova. Fučí to a padá fakt hustě. Tedy a kde je ten podzim? Já zimu trvající skoro půl roku fakt nechcííí :angry:
15. říj 2009 v 08:24  • Odpověz
Ahooj, tak u nás fakt závěje a já zjistila, že máme úklid sněhu před barákem :angry: . Pes ráno nadšenej ze sněhu, já vytáhla zimní bundu, pohorky a čepici. No hnus. Zítra jedem pro bob, ale prcek ho dostane až k narozkám, nebo k vánocům, i když mám strašnou chuť ho zkusit. Možná neodolám :grinning: .
Jdu krmit, začíná hučet :sweat_smile:
15. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
Jé, to je krásný - sněží!!! :dizzy_face:
Konečně má ta zima smysl. Já nesnáším podzim a zimu bez sněhu. Když už mám mrznout, tak at aspon sněží a je trocha romantiky :slight_smile: Ale v neděli už má být prý zase teplo.

Will včera večer usnul klasicky v osm, ale před devátou byl se strašným brekem vzhůru a nebyl k utišení. Hodinu jsem ho zkoušela uspat, nakojit, nic nepomáhalo. Pořád jen pobrekával a spát nechtěl. Naštěstí se Míra vrátil dřív z hospody a přebral ho. Ale i jemu to nešlo a do jedenácti jsme takhle válčili a potom najednou usnul s mobilem v ruce v postýlce. No, doufala jsem, že vydrží spát aspon do desíti, ale už v osm ráno byl vzhůru a zase brečel. Nevím, čím to je. Zkoušela jsem mu masírovat dásně a to mě odehnal, břicho masírovat taky nepomáhalo. Tak nevím. Ale ted před chvilkou usnul a v pohodě. Chtěla bych začít s tím baby signs, ale nějak chybí čas to nastudovat.
No a už máme 6 zubů :slight_smile: Teda už je má asi měsíc a pořád čekáme na zbylé dva, aby měl kompletních 8 a nějak se jim nechce ven. To asi zase vylezou najednou.
A zrovna dorazil balíček z MMA. Krásný svetr od GAP :dizzy_face: To bude Willík fešák :slight_smile: Ještě ta bunda. Dneska se chci jít podívat po nějaký kombinéze.

Meggie, to je jasný, že když bude malá nabalená v kombinéze, že je fusak zbytečný a stačí jen nánožník. A fusak není jen pro malé bábatka. Pokud nejsou v kombinéze, tak se dávají i velké děti do fusaku. A co spánek - už je to lepší?

Janco, já dávám snídani už ted. Kojím většinou kolem 5-6h a vstává kolem osmý, takže mu ráno dávám chleba s máslem (pravým máslem, ne ramou). CHutná mu to a sní ho klidně celej, ale samo bez kůrky :slight_smile: Že bys za rok už chtěla být těhotná? Já se na Míru chystám skočit tak nějak kolem 2 Wildových narozenin :grinning:

KAtch, žako kostky máme (nebo něco podobnýho), ale Willa to moc nezajímá. Jen to okusuje, ale nějaké skládání nehrozí. NA CD s písničkama jsem taky přemýšlela. V neděli jsme byli v centru chodov se podívat na eko výstavu a byli tam, Maxim Turbulenc. A fakt dobrý. Jsem se musela držet, abych nezačala tancovat :grinning: ALe byla jsem jediná z dospělých, s ostatníma to ani nehlo. Přitom ty písničky jsou tak strašně chytlavý. A tak plánuju koupi (případně přepálení) jejich CD a budem doma trsat :grinning:
15. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahojte,
hrozné počasie, ulažila som Lauru a mám konečne chvílku klud... :grinning:
Dnes sme boli na ročnej poradni a máme 9,48 kg a 74cm :unamused: spomenula som doktorke, že Laura chodí po špičkách a ona ma radšej poslala na neurologiu, nech sa jej pozrú na nožičky. Dostala dalčie dva pichance do nožičiek, tak dúfam, že nebude mať z toho teplotu, hned som jej šupla Nurofen pre istotu aj od bolesti.
Verb: dakujem , že si ma poučila o fusaku, lebo ja fakt neviem ako mám Lauru obliekať do zimneho počasia, ja som myslela, že ked pojdeme von že jej dám vždy kombinézu a že bude skor behať po snehu , ako sedieť v kočíku. Alebo ju posadím do sánok, zabalím dekou. Ja som čo sa oblečenia týka antitalent.
Nejbe: závidím ten sneh, my tu teda ešte nič nemáme, len prší a prší. Tak hor sa na bob. :grinning:
Musím končiť, manžel ma furt vyhadzuje od PC. želám pekný deň.
15. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj,
krásný to je, ale jen při pohledu z okna. Jinak teda hnus odpornej mokrej :angry: Ven dneska nepůjdeme ani náhodou, jinak teda chodíme každý den a oblíkám už skoro jako v zimě. Dávám i fusak, teplou čepici a rukavice. Já mám naopak podzim ráda a zimu nesnášim, takže doufám, že se ten barevný podzim ještě vrátí a taky trochu sluníčka. Ta tma mě ničí. úplně se děsim toho až se změní čas a tma bude pomalu ve 4 hodiny a Štěpán bude vstávat po 5 hodině, to mě zničí :frowning2: :frowning2:

Verb. jo, jo do tý herny bysme mohly zajít třeba příští týden, jak jsi na tom s časem? kdyžtak si písnem přes IP, ale teď už to asi fakt nebude na 3hodinový procházky :sweat_smile: Maxim Turb. jsem poštěla Štěpánkovi na Yotube a víc se mu líbí ty animovaný klipy. Koupila jsem teď knížku Uspávanky, jsou to pohádky a CD s písničkama a vždy na konci tý pohádky je text a noty písničky. Ale jsem zklamaná, vůbec ty písničky neznám, jen Princeznu ze mlejna. Tak doufám, že aspoň pohádky budou pěkně napsaný. A noc na dnešek u nás taky hrůza, Štěpán byl od 2,15 vzhůru skoro 2 hodiny, nemohli jsme ho nijak uspat a v postýlce sám odmítal ležet :frowning2: Dneska teda nejsem jaksi ve formě, jsem jak přejetá. A super, že Vaši zvládají hlídání Willa v pohodě :wink: Nám hlídali naši v sobotu odpoledne a taky prý úplně v pohodě, ale je fakt, že polovinu doby jim prospal venku v kočárku.

Kačko to je humus ty záchody a ještě u doktorky, fuj. nechápu co je na tom tak láká. Ještě, že Štěpula je zatim menší a špatně tam dosáhne, ale jako konečky prstů už tam taky měl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ono to uteče a za chvíli nám tu budeš rodit v přímým přenosu, už se těšim :grinning: Snad nadstandard vyjde, babyboom už prý zkončil letos a příští rok bude nejspíš porodnost klesat ještě víc. Takže snad ani nebudeš v tom Podolí vždycky tak dlouho čekat. Měla jsi jít do Krče, tam jsem v poradně čekala tak 10 minut, je to tam nový a prostě pohodička :wink:

Jančo tak podle Tvýho popisu bydlíš někde na vesnici, ne? :grinning: :grinning: Tak to je fajn, že už tam máš tolik známých maminek. To jsi dobrá, že jsi dala v tom hnusnym počasí tak dlouhou prochajdu, pro děti všechno, že :slight_smile: Hlavně, že se Tomík vyspal na vzduchu. S mluvením jsme na tom tak nějak podobně jako vy.
15. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
Tak ještě jsem chtěla pokračovat, ale byla jsem přerušena :angry:

Jančo DVD a VHS máme naštěstí v bezpečí za sklem, jinak je mi jasný, že o to by byl taky velký zájem. Ty živý stromky v květináči jsou docela drahý a my měli problém nějaký měnší a hezký sehnat, chtěli jsme ho předloni a nakonec jsme to vzdali a koupili normální. No uvidíme, jak to letos vyřešíme, ještě mě napadlo navěsit na něj jen nějaký nerozbitný ozdoby, třeba slaměný :slight_smile:

Meggie tak kombinézu teda taky ještě nedávám, ale dávám už takovou lehčí zimní bundu. A zateplený kalhoty a dvoje ponožky. Tak Laura je stejně dlouhá jako Štěpánek, akorát trochu těžší :wink: S tím stoupáním na špičky to snad není nic neobvyklého a přestane to dělat sama. No uvidíš, pak napiš co vám řekli na neuro. No a tady dnes celý den sněží, ale vůbec to nedrží, hned to taje.

Nejbe já zaslechla dnes něco o kalamitě a lidech bez proudu v Liberci, co vy, jak jste na tom? Boby klidně Samovi dej na vyzkoušení a pak mu je zase zabav, on na ně zapomene :slight_smile: :grinning: Ale možná je to škoda je někde "sušit" až do Vánoc když už je sníh. Ale jak psala Verb. má se zase příští týden oteplovat, tak asi nevydrží ani u Vás. Jo a já včera při venčení měla rukavice, jinak by mi k tomu madlu přimrzly ruce.
15. říj 2009 v 15:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.