• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
ahoj,
u nás bylo ráno dokonce bílo :dizzy_face:
tak stromeček my budeme mít úplně normální, prej to děti láká jen chvilku, tak doufam že to zvládnem, však na to budeme obadva, ono je jedno jestli je láká stromek nebo kamna :grinning:

Holky já jdu do Podolí hlavně kvůli tý mý kamarádce, hodně mi při porodu pomohla tak doufam že to zase vyjde aby tam u toho byla :wink:
a co jsem tam byla já tak sice se tam čeká, ale zase jsou všichni milí, tak aspoň to.

k tomu oblíkání, Pepča už chce chodit sám, tak u nás vede kombinéza a jsme tam fakt jen chvilku, protože tu strašně fičí a pořád padá sníh :sweat_smile:
Nejbe teda ještě že u nás žádnej úklid nefunguje, i když až nasněží i tu, taky asi budu muset odhrabovat abysme vyjeli s autem a mohli se dostat ven.

Verb ty už dáváš máslo :confused: taky jsem o tom nedávno uvažovala, tak to možná už taky prudnu, chudák jí jen suchej chleba, sejra moc nechce a salám mu dávat nechci. tak snídáme jogurt, on toho moc nesní, neměla jsem mu to kdy dávat tak to snídá.

Ty kostky žako mě přijdou dobrý, oni na to časem přijdou, Pepíno je donedávna taky jen bořil a házel je do krabice a teď už se je snaží dávat na sebe a skládat je jak já. takže ono to vypadá že jsou blbý ale oni to odpozorujou a za chvíli budou šikovnější jak my :slight_smile:
No a s mluvením: máma říká jen když se mu to hodí, ale rozumí moc dobře kdo to je, když se schovam a Pepa řekne kde je mamka, tak hledá po bytě mně. táta říká pořád, pak pápá, jeho oblíbený je tygr a nově umí dělat krávu, bůůůůůůůůů. Máme je v jedný knížce a hrozně se mu líbí když bučim :grinning: a taky zkouší hafat akorát neříká tam to h, tak spíš jen af. pak klasicky ham, nene. Jinak hrozně moc rozumí, když řeknem něco vtipnýho tak se pěkně pitomě směje, ví kam má jít když se jde koupat a včera mu Pepa řek: ty seš pokáklej viď? a on si šáh na zadek a řek jo. No a byl :grinning:
no hroznej rozumbrada :sweat_smile:
A málej jsem zapomněla, pořád říká tak, protože to pořád říkám já :slight_smile:

A protože už je mi líp, ráda bych se přidala na nějakje ten sraz, klidně dorazim i do Prahy, mě to nevadí, jen aby se tam dalo zaparkovat. tak dejte vědět, až se nějak domluvíte. díky
15. říj 2009 v 15:40  • Odpověz
autor
Jo a Meggie, Pepča si taky ze začátku stoupal na špičky a za chvíli se to srovnalo samo, taky nás chtěli hned někam posílat a tak jsem si vydobila chvíli času a pozorování a na konec se to vyplatilo, chvíli jsem se ho snažila dávat na paty, ale oni na to přijdou sami, neboj se, vůbec nic to nemusí znamenat :wink:
15. říj 2009 v 15:45  • Odpověz
ahoj holky,

tak prvně vítám zpět Kačku a doufám, že už bude jen líp a líp. Snad miminku nenaroste piňďour, ale i kdyby, hlavně, že bude vše ok. Na druhou stranu si myslím, že i když by to byl kluk, tak by si kluci aspoň pěkně vyhráli, když jsou tak u sebe. Nebo aspoň já jsem to tak brala. Ale samozřejmě holčička je holčička :dizzy_face: Je to úplně něco jinýho :dizzy_face: Tak držím pěsti :wink:

Jinak u nás je taky bílo, takže jsme dopoledne vytáhli sáňky :slight_smile: Zatímco HOnzík kňučel, že mu lítá sníh do obličeje, tak Nikolka byla nadšená, pištěla a dělala hyjé hyjé :grinning: Moc se jí to líbilo. Odpo už to ze silnic slezlo, tak jsme vyrazili ven už bez sáňěk, ale doma s nima bylo k nevydržení. Hlavně teda s Nik. chytl ji nějakej hysterák, že jsem jí dokonce dala na prdel :sweat_smile: Rozmazlenec jeden.....
A k tomu převrácenýmu kočárku - no taky to moc nechápu, jak se mu to mohlo povést. Prý přehazoval rukojeť, kočár se převážil a spadl :astonished: Já přehazuju rukojeť taky docela často, ale tohle se mi nepovedlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: A nepřijde mi, že by se převažoval....No raději se na víc neptám. Prý ji tekla s pusinky krev, ještě teď to nemá zahojený, tak mi kvůli tomu někdy dělá scény u jídla :unamused:

K mluvení - já bych řekla, že se docela snaží, takže máma, táta, bába, mňam, bum, ne....... haf je "ha", dej "de" apod. Prostě si to zjednodušuje a nedokončí to :wink:
A jak píše Kačka, tak ty děcka fakt rozumí moc dobře :wink: Já jsem tuhle byla překvapená, když jsem si jen tak pro sebe řekla: tak teď dáme botičky - a ona si hned začla makat na nohy, to samý s čepkou. Prostě mě to překvapilo, ptž jsem si myslela, že když něco nezopakuji aspoň100x, tak nemůže vědět o co jde :grinning: :sweat_smile:
No ale normálka i naše druhé "miminko" začíná mluvit :grinning: :sunglasses: Huráááá. Už bylo na čase. Asi se bál, že ho Nikolka předhoní. A má z toho radost, takže všechny nový slova opakuje, opakuje a opakuje pořád dokola :grinning: Takže je tu veselo :grinning: :grinning: Ale jsem ráda, že se konečně rozjel :wink:
Pupínky mu ještě nezmizly :unamused: No jestli to chytne Nik., tak mě klepne :angry: Drží se nás to už pátej den :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a mlíko už nemám, takže se mi vrátily moje starý malý prsa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:. Ale špeky se nezmenšily, mrchy jedny:grinning: :angry: . Tak chodím 1xtýdně plavat. Aspoň nějaký pohyb a trochu odreagování. Ale asi by to chtělo častěji :sweat_smile: .

Nějak se mi vykouřilo z hlavy, co jsem chtěla ještě napsat, tak zase příště, teď jdu chvilku číst a spát :slight_smile:
15. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
Holky, jen info o levných plínách. V Bille mají akci na Pampers Sleep&Play za 169 Kč (50 plen). Já je používala už dřív za původní cenu 239 a jsou fakt dobrý. Mají hezký obrázky a oproti Huggies neprotečou. Tak jestli budete mít cestu do Billy, tak kupte :wink:
15. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz
katchulo - u nás jen strašně sněhu, ale prou jde - naštěstí. Ale cesty jsou strašný - břečka a popadaný stromy - teda spíš zlámaný větve jak nevydrželi ten nápor sněhu. Ty boby zkusím a uklidím, přeci jen mi to nedá :slight_smile: a ten sníh doufám sleze. Tohle se nedá. Dneska jsem byli jen nakoupit a ani na parkovišti před Globusem nebyl odklizenej sníh. Všude jen to rozježděný fuj, takže sem se bořila... Pak sem Samovi před barákem ukazovala sníh a když do něj upadl, tak se mu to moc nelíbilo, ale kousek od nás stavěli kluci sněhuláka a bobovali, tak se hnal k nim a že ho chcem fotit ho moc nezajímalo :slight_smile:.

Kačko, u nás v paneláku je 8 bytů a střídame se po týdnu - i úklid chodby dole. No a ráno M říká, když deš se psem, podívej se kdo má úklid, snad to nejsme my. Tak sem koukla a byli jsme to my. M bude pá so a ne celý den v práci, tak to maj důchodci smůlu, já to vyhazovat s mladym na zádech nebudu. Tak ať se modlej ať už nesněží, protože jinak je to na těch schodech na zabití.

Tak snad se nám příští týden oteplý - prý bude přicházet nenápadné oteplování :grinning: - říkali v předpovědi...
Ale je to opruz pořád doma, i když odpolko už nefoukal tak strašnej vítr, ale chumelit nepřestávalo. Sam je nevrlej, tak budu muset vymyslet nějaký akce na zimu. Nějaký cvičení a plavání, ať nám to uteče.

Dary :grinning: - špeky se mohli ztratit taky - mě taky zůstaly :astonished:
15. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz
Ahojky, včera jsme tedy nakonec na cvíčo vyrazili, počasí tedy hnus, hlavně jsem ho neměla ráda, když jsem po cvíču kroužila hodinu venku, aby se Tomča prospal :angry: Já si tak plánovala, že i zpět dojedeme busem, ale prcek odpadl kousek od herny, tak jsem se přemluvila a ťapkala pěšky. PO hodině venku jsem to i přes stále chrupkajícího TOmču ale vzdala, byla jsem mokrá, už mi to teklo i na kalhoty, zapomněla jsem ti totiž deštník, naštěstí má zimní bunda je s kapucí a dlouhá. Pak jsem byla docela naštvaná ze stanu, který nám přišel, protože nám poslali jiný typ, tak teď řešíme, zda vrátit nebo si ho nechat. Nechápu ty prodejce, na té krabici je zepředu vyfocený stan, ale zezadu mají vyobrazené další dva typy, jiné velikostně i designově, a klidně pošlou ten zezadu a neřeší to. NO tak jsem včera napsala na všechny weby, kde jsem ho objevila, ale odpověď je stejná, mají jen ten jeden typ, co nám byl poslán, takže buď si necháme te :frowning2: nhle a nebo budeme bez stanu, jiná možnost asi není. NO, ale kam pak dáme ty kullčky to nevím, asi budeme muset jít do nějakého bazénku, o kterém jsme uvažovali nejdříve. ale já se tak zamilovala do toho stanu. :unamused: Jinak Tomča zdokonaluje chození, doma dneska přešel skoro celý dětský pokojík po svých, dělá mi moc velkou radost. :slight_smile: Dopo jsme tu měli mou kočárkovací kamarádku, tak jsme konečně mohly zase trochu pokecat, prcci řádili po malém oťukávání ze začátku, kdy se prali vždycky o hračku, kterou měl zrovna v ruce Adámek, jak divý, Tomča měl s Adámkových skopičin občas naprosté záchvaty smíchu, no krásně to dopo uteklo. No, na odpo procházku to nevypadá, zase tu leje jak z konve,takže budeme asi doma, no, snad mu vydrží dobrá nálada z dopoledne. Reagovat budu až večer nebo o víkendu, prcek si žádá pozornost.
16. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz
Ahojte,
dnes sme mali hroznú noc, Laura vôbec nespala, prehadzovala sa a mala teplotu, ktorá jej ani ráno neklesla. Až po poobednom spánku jej klesla. :astonished: V noci som jej stále merala teplotu a dávala čaj. No toto tretie očkovanie bolo asi najagresívnejšie. Ráno som dala Lauru o 9.00 spať a chytala som sa aj ja, no ako na potvoru na okno mi zabúchali svokrovci, že idú na návštevu, tak som sa tomu moc potešila :astonished: :astonished: :astonished: , potom to schytal manža za nich...takže namiesto spánku som sa tvárila, že ma to s nimi moc baví :sunglasses:
Odišli až o 13.30 :confounded: fakt milá návšteva :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Janča: super, že Tom už prejde po izbičke, je to šikulko.
želám vám krásny , dúfam že nie upšaný veekend :grinning:
16. říj 2009 v 16:33  • Odpověz
ahojky,
včera jsem ani nepsala, ptž Nikolka měla zase spoustu svých hysteráku. Ale nějak mě nerozhodila, prostě když začne, tak jde do postýlky a má smůlu. A že v tý postýlce včera trávila spoooustu času :stuck_out_tongue_closed_eyes: Začíná z ní být pěknej zlobivec. Vztekala se i celou procházku, takže nás tu museli slyšet všichni. Dokonce už je tak vyčůraná, že začíná mlátit Honzíka, přetahujou se o hračky a pak z toho řvou oba. No fakt sranda.
Na odpoledne jsmě měli naplánováno, že pojedem koupit běžky, abych mohla protahovat svoje špekaté tělo :grinning: :grinning: Měl to být dárek k narozkám. Jenže manža přijel z práce s tím, že ho stavěli policajti a zaplatil 2500,- :angry: :angry: :angry: No lepe řečeno nestavěli, manža do nich málem napálil :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zbytek si snadno domyslíte..... Takže mám po běžkách :frowning2:
Zase jeden z povedených dnů.... :unamused:

Megg - tak co Laura, už je to dobré? No a takové "ohlášené" návštěvy mám nejradši :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes udíme masíko, tak už se těším. Mňam, teplý uzený :sunglasses: :sunglasses: :slight_smile:

Pěkný víkend :slight_smile:
17. říj 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahojte,
dnes zase celý deň prší :cry:
Laura už prespala celú noc, ako dobre, už ani teplotu nemá, len ju bolí jedna nožička. Má to úplne opuchnuté, stále jej to natieram ocanovou masťou, dúfam, že sa jej to skoro stratí. Dnes spala aj ráno 1,5 hodiny a teraz už hodinu...kto vie dokedy.
Dary: no čo povedať, mohla si mať pekný darček, tí chlapi vedia vždy prekvapiť :sweat_smile: Aj Laura sa stále jeduje, asi majú teraz také obdobie. čo je to masílko, akože maslo?
17. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
Meggie, ne to je maso :grinning: Budou udit maso. Aspon, že ne jenom my jsme občas ztraceni v cizím jazyce :grinning: Laury je mi líto a na co byla očkovaná? To byla ta třetí hexa? Ale to je nějak pozdě ne? Nebo už čtvrtá? Ale to by zas bylo brzo... Hlavně, že je jí už líp :slight_smile:

Dary, tak to se mi zdáš dost klidná. Já bych za tohle manžu snad zabila :angry: 2500, to je šílený :angry: :angry: :angry: Že by se z Nikolky stávala malá bojovnice? No, Kacka se má na co těšit. A prý je malý věkový rozdíl ideální :grinning:

Janco, jsem si zvpomněla, že ses mě ptala na Willovo pití. Takže stále bez úspěchu a už to ani nezkouším. Občas mě popadne zodpovědnost a zkouším, ale po pár pokusech to vzdávám. Já mu všechno dost ředím, do toho 2x denně kojím a stačí mu to. Dneska ráno pročural plínku až na spací pytel a museli jsme ho hned vyprat. Takže nemá potřebu pít. S tím stanem to je na houby. Ještě, že je Tomík malej a neví, na co se měl těšit. Zkus ještě projít net a kdyžtak koupit jinej :unamused:

Jo, k tomu chození po špičkách. Prototože se blíží čas, kdy budou prcci batolata, tak občas do batolat nakouknu a tohle tam právě řešili. Ze začátku je to ok, ale pokud děti chodí pořád převážně po špičkách, tak se jim začnou zkracovat svaly a potom by musely na operaci. Takže radši hlídat a nepodcenovat :wink: Jinak to téma najdete v batolatech, ale už nevím, jak se jmenuje :sweat_smile:

Kacko, ty to máš dobrý, že máš v Podolí kámošku. Nakoukla jsem do diskuze Podolí a tam právě jedna holka dorazila ráno v 6,45 a byla už desátá a po ní vzali ještě dvě holky a zbytek měl smůlu. Kam já potom půjdu :sweat_smile: Ale na to mám ještě tak rok čas. Jo, dávám chleba s pravým máslem. A to už tak 2 měsíce. Ale ne často, ale nechce se mi pořád dávat banán. A jemu to moooc chutná :slight_smile:

Sraz naplánujem... Já jsem pro nějakou hernu, nebo restauraci s koutkem. Líbilo se mi na tý Budějovický, ale pro Jancu je to asi zase daleko, a protože pořád jezdila Janca "za náma", tak by si ted měla říct Janca, kam půjdem :wink:

Katch, i když ty písničky neznáš, tak poznáš :slight_smile: Tak to Will na klipy moc nekouká a pořád chce rozebírat klávesnici a myš :grinning: Tý jo, dvě hodiny v noci vzhůru, to je děsný :confounded: Snad se to u vás už neopakovalo. To hlídání je fakt nějak podezřele klidný. Všechno sní, krásně spí, nezlobí. Je to pro mě záhada, ale radši ani nechci vědět, co se doma odehrává, když jsem pryč :sweat_smile: Zrovna včera jsem byla ve škole od 8-19h a ráno se mi neodcházelo lehce. Ale ve škole se mi líbí, je tam sranda a přijdu na jiný myšlenky a Will mě pak víc baví :slight_smile: Jo jo, do herny zajdem. Zatím nemám týden naplanánovaný. Chci zajet do města do VZP... Dáme si vědět :wink:

A máme ohrádku. Máma měla jako popžadavek k hlídání ohrádku, tak máme 120x120 cm a dobrý. Nejdřív jsem tam Willa vůbec nedávala, ale když vařím a on mi otáčí plynem, tak tam dost často skončí :grinning: Ale nevadí mu to a hraje si tam sám a je spokojenej. Ale nerad zůstává sám v místnosti, takže ho tam musím dát a hned odejít. Když jen nakouknu a jdu zas pryč, tak hned brečí. A pořád si "čte" - moc rád otáčí stránky sem a tam. U nábytku udělá pár kroků, ale sám zatím ne. Pořád jezdí s autem po bytě. Jo a umí odemknout klávesnici na Mirkovým mobilu, takže často posílá sms se svýma fotkama jeho známejm :grinning:

Jdu vařit oběd, musím využít, že Wilda spí :dizzy_face:
18. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
Dneska jsme byli v Tescu v letnanech a krome jeho obligatniho "neee", protoze ho to tam nebavilo, tak poprvy konecne zacal mavat a delat papa :slight_smile: Tak jsem se z toho uplne dojala. A jel poprvy v Romeru, sam vzadu, a uplne v poho. Koukal z okna a vubec si nestezoval. A to jsme se desili, jak cestu prorve. Ted se divame na superstar a pujdem brzo spat. Teda doufam, ze to nedopadne jako vzdy a nebudem tupe zirat az do jedenacti :-/
18. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz
Ahojky, tak víkend ve znamení manželových narozenin za námi, vše dopadlo super, takže spokojenost. Dárek se mu moc líbil, říkal, že nejvíc ze všech, ale znáte chlapy, nechtějí si to nikde rozházet. A pro ty, co to ještě nevědí,t ak dostal 2 pokuazy sem: http://www.pujcovna-ctyrkolky.cz/fotogalerie.asp Včera nákupky, byla jsem úspěšná i s nákupem zimní čepice pro prcka, jen rukavičky mi stále chybí, nevím proč, ale měli buď malé nebo velké, na dítka v jeho věku jen prstové, což mi tedy přišla pěkná blblost, už se vidím, jak mu cpu 10 prstů do správných dírek, to bysme na procházku ani nevyjeli :grinning: Tomiška se nám pěkně rozchodil, už si zvládá sám dojít po bytě kam chce, občas na cestě párkrát spadne, ale někdy nás šokuje, ustojí to a kolébavou chůzí přejde skoro celý byt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ve čtvrtek nás lehce překvapil, že umí dělat pápá, krásně třepotá ručičkou, no snad to nezapomene jako paci paci :unamused: to uměl asi 3 týdny a pak konec a už to nedělá. Taky se víc rozpovídal, ale stále jede bez nějakého konkrétního smyslu ale kecá mu to někdy docela pěkně. NO a tuhle nás tedy s manžou pěkně rozesmál, říkáme mu, kde je táta, a on suveréně, ukázal na dveře, asi chudák špatně pochopil, že když říkám táta a otevírají se vstupní dveře, že táta nejsou ty dveře, ale osoba, která vchází :grinning: :grinning: Včera jsem se večer při poslouchání Superstar konečně dokopala do rukodělné tvorby a vyzdobila Tomčovi okno. http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Tomaskuv_pokojik/ :slight_smile: NO snad ten podzim ještě nějakou dobu vydrží, nebo se budu muset brzy pustit do sněhuláka :grinning: No a teď musím dočíst a zareagovat, napsaly jste toho dost a ještě mám na pokecu kamarádku, no uvidím, co stihnu.
18. říj 2009 ve 21:28  • Odpověz
Jéé tak já jsem sem zrovna chtěla napsat, že ze Štěpánka už je stoprocentní chodič a Janča mě předběhla :slight_smile: Dneska to teda rozjel ve velkym, prošel přes dva pokoje jakoby nic :wink: :grinning: Ale včera jsme byli na oslavě neteře u bratra a tam teda chodil akorát tak za odstrkovadlem. Tak asi v cizím prostředí se ještě bojí nebo nevim.
teď si jdu číst, něco písnu až zítra.
Jo a zrada, asi už nám bude dítko spát jen jednou denně, ale nenadělám nic, že :unamused:
18. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
Verb: Tak gratulace k papa, můžeš být pyšná, jaký je Will šikulka. U nás Romer, zatím čeká na pokřtění, dostane ho až k narozenínám, takže se i musí ještě chviličku počkat. Ale jsem ráda, že se Willovi líbilo, Pepča ani Samík si taky nestěžují, tak doufám, že Tomča bude taky spokojený. A superstar poslouchám a některé výkony super. Závidím dítka, která si vydrží sami hrát v ohrádce a ještě v jiné místnosti, já tedy musím být v dosahu a Tomča bytostně nesnáší i zavřené dveře, tudíž u nás by ohrádka tedy opravdu neměla smysl. U nás zatím vaření v poho, máme sklokeramiku, na tu zatím nedosáhne a u trouby zapuštěná tlačítka, takže ty ještě neobjevil. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinka koukám, že počítač a jeho komponenty vedou všude, Tomča takhle ve čtvrtek myš lehce zničil, po jeho zásahu a hraní nám drhne :angry: to točící tlačítko uprotřed. Ale nejvíc mě tedy pobavil Will a mobil :grinning: :grinning: A srazík na Budějovický mi vůbec nevadí, my dojedeme a pak budeme v azylu u našich, takže klidně plánujme termín. Ke stanu, nikde ten námi vybraný typ nemají, takže jsem na vážkách co s tím, já jsem zamilovaná do toho co jsem našla poprvél, ale Tomča to fakt řešit nebude. JO a díky za tip na plínky, zakoupili jsme vyzkoušíme, zatím máme ty Tesco, ale občas nám protečou, pročůral se taky asi 2x za poslední týden, o trochu víc pije a asi je to na noc na plínu velký nápor, je fakt, že ráno je úplně naducaná.

Megg: Super, že je Lauře u dobře, a co jsi to tedy měla za to očkování? Nám myslím, že druhá hexy udělala taky docela bouli, já netušila, že to mám něčím natírat a asi po 14 dnech se to vstřebalo samo. NO a neohlášené návštěvy naprosto nesnáším, myslím, že v době mobilů snad není problém zavolat a zeptat se, zda mám čas.

Dary: Za co mu nakonec tu pokutu dali? tedy to je pálka, to by mě tedy naštvalo. I když jak tě vidím na fotkách, tak si myslím, že ty špeky si snad vymýšlíš, a běhání kolem dvou rošťáků máš taky dost. Ale třeba jsi si chtěla jen při běžkování více vyčistit hlavu a odpočinout si od dítek. NO já dát Tomču do postýlky, tak zboří barák :grinning: Volím strategii, vyvztekej se kde jsi, takže třeba leží v kuchyni na dlaždičkách, řve a řve, no zatím ho to vždycky po chvíli přešlo, a přilezl či přišel se přitulit, když viděl, že tím nic nedosáhne.A uzený bych si tedy dala, mňam, mňam, nechceš mi ho kousek poslat :grinning: :grinning:
18. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz
Kacka: Tedy vy jste naprosto mimo tabulky, už jste uvažovali o zapsání Pepči do mensy? Tedy ta historka s pokáknutím mě fakt dostala, já i Bohdan jsem se opravdu od srdce zasmáli :grinning: :grinning: Je to fakt velká šikulka. Já tedy máslo zatím také nedávám, párkrát měl chleba s lučinou a trochu toho snědl, já zatím na snídani furt kojím a vydrží až do svačiny.

Katch: tak já nad cenou květinovych stromků nějak vůbec neuvažovala, pokud je to nějaká darda, tak asi budeme zvažovat. My tedy tradičně zdobíme slaměnými a dřevěnými ozdobami, ale kouličky máme jak plastové tak skleněné, no tak kdyžtak dokoupím nějaké plastové, no ale já se spíš bojím těc háčků, nemyslím si, že Tomča odolal a nic neodtrhl. A to spaní je u nás tedy taky dost podobné, spal dneska do půl osmé, pak usnul na půl hodiny od 11.30-12.00 ale pak nechtěl jít znovu, my ho dali někdy po páté, protože měl už tmavé kruhy pod očima, nechali jsme ho spát asi půl hodiny, ale pak byl asi 20 minut úplně nevrlý, pak tedy šel spát normálně po osmé, prostě blbé období, dvě spaní jsou moc, jedno málo. Jinak u nás to opravdu jak na vesnici je, je to tu tak ohraničené, že se tu opravdu mamči potkáváme na malém území, vždyť koukni na mapu: http://maps.google.cz/maps?hl=cs&client=firefox-a&channel=s&q=jahodnice&ie=UTF8&hq=jahodnice+loc:&split=1Docela jsme se teď s některými seznámili na jediném hřišti, které tu pro mimča máme.

Nejbe: No doufám, že ten sníh u vás nevydrží zrovna jen ten týden co máte službu :stuck_out_tongue_closed_eyes: NO o bobování nebo stavění sněhu si v Praze můžeme nechat zdát, u nás po většinu času lilo jako z konve, takže procházky tedy nehrozily, snad ten příští týden bude už lepší.

verb: No na další se minimálně do léta nechystáme, pokud se tedy rozhodneme pro další, tak bych to nějak inteligentně spojila s tou rodičovskou a pokud možno mít dítko narozené někdy mezi březnem až červnem, aby nebyl problém se školkou, školou tad. no nejsem, náročná co? :grinning: :grinning:
18. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz
kačka: jaké auto teď kupujete? :grinning: :grinning: prosím tě, až ho budete mit doma, tak písni, abychom věděli, že už je to konečně to pravé :grinning: :grinning:

A já jdu chrnět.
18. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz
autor
ahoj,
tak my máme za sebou vyklízecí víkend, vůbec jsem přes den nespala abych Pepovi pomohla a jsem ještě nastydlá, tak v noci spim jak pařez :slight_smile: akorát mi to trochu překazil Pepíno, v sobotu nemoh usnout a tak jsme ho měli u nás v posteli asi hodinu a chudák Pepa, musel spát na poličce s knížkama, protože Pepča usnul na štorc a zabral jeho půlku postele :grinning:
V pátek jsem byla na srazu z vejšky a byla jsem konečně zase vyvětrat hlavu, tak jsem zase jediná rodička a všichni jsou jako před třema rokama, jen já měla poloviční vlasy :slight_smile:
A pozor, rozjíždíme ekonomiku, koupili jsme lcd monitor se zabudovaným TV tunerem, takže máme telku :wink: sice si na ní pouštíme jen filmy, ael to nevadí, prostě máme televizi. A jak se nám rozbila tak trouba, tak odešla celá řídící jednotka, takže skoro 3tisíce :sweat_smile: A teď to auto, no nebejt nás tak stát padne :grinning:
JO a taky Pepa předělal počítač, aby na něj Pepča pořád nelez, je teď nahoře ve skříni a je napojenej právě na ten monitor, že mam na stole akorát klávesnici a ne telce ten obraz, akorát to má chybičku, nekoupil rozdvojku na USB, takže nefunguje ta klávesnic e a já tu teď stojim jak blb s rukama nahoře a klikam do počítače na kterej sotva vidim a obraz mam pod sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na sraz taky dorazim, Budějovickou nějak zvládnu :wink:
Jinak gratuluje k chození, konečně vám začíná zábava :grinning: já se na ně tak těšim až se budou kluci na srazu honit a strakat do sebe a padat :grinning:
Janco stále kupujeme tu Octavii, tentokrát už se to změnit nemůže, už ej pro nás koupená, jen se vyřizujou papíry, teď už couvnout nemůžeme :slight_smile:

Holky já musim jít vařit a hlavně se mi odkrvujou ruce :grinning:
A Janco jakto že si nekoukala na tu knihu století, nebo co, ale na superstar???
19. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
Jen rychle, mám hodně netových úkolů. Teda ne do školy, ale musím vyzjistit VZP, pak máme nějaké kupony Ticketky, tak musím zjistit, co se za ně dá koupit a ještě musím volat do O2 kvůli reklamaci - chci zpátky peníze za ty dva měcíce bez netu a TV :angry:

Janco, dítě narozené v březnu je fajn, ale do školky už ti ho tuplem nevezmou. Protože bude mít 3 roky až v tom březnu a to ti nikdo půl roku místo hlídat nebude. jedině si od září platit, ale nastoupilo by až v tom březnu :unamused: Ale abys měla dítě v březnu, tak bys musela otěhotnět v červnu. Ale ty asi myslíš červen 2011, ne 2010. Já mám naplánované dítě na červenec až listopad 2011, ideální by bylo to léto. Willovi bude 2 roky a 8 měsíců a to už se myslím dá zvládnout. Kvůli škole si nemůžu dovolit rodit na jaře 2012 :confounded: Což jsem původně plánovala. Okýnko moooc pěkný. Já se chystám Willíkovi udělat pokojík, až bude mít tatínek čas. Ted chodí do práce i o víkendu, takže byt je pořád lehce nezabydlený :unamused: A čtyřkolky fakt dobrý :wink: Tomík se umí vztekat? To skoro neznám. Will občas v kočárku zaječí, ale doma vůbec. Hraje si většinu času sám, já běhám po bytě a pořád něco dělám. Akorát je rozdíl, že za mnou víc "chodí", ale na druhou stranu má i odvahu sám "odejít" a hrát si v jiném pokoji. A ted aby to nevypadalo, že si s ním vůbec nehraju :grinning:
Tak super, jestli ti nevadí dojet. Ted se ještě musí vyjádřit zbylé maminy :grinning:

No, tak už všichni chodíte. Na to se těším, až bude Will samostatnější. Já si počkám. Má na to dost času, prý se začíná chodit mezi 14-18 měsícem :slight_smile:
Jo a v neděli jsem mu v tescu kupovala boty a už nemáme šanci koupit capáčky v H&M apod. Will má nohu velikosti 21, takže jsme skončili v Deichmanu a dostal 23, aby mu chvilku vydržely. Ale Deichmann jsou děsný boty, kdyby chodil, tak mu je nekoupím, ale takhle do kočárku je to jedno.

Katch, to spaní se ještě třeba zase vrátí zpátky. Wilda má taky občas výkyvy, a potom se to vrátí do normálu :wink:
19. říj 2009 v 11:16  • Odpověz
Janco, já zase u PC sedím na zemi :grinning: PC máme stále na poličce vedle TV a stále čekám, kdy se manža konečně uráčí to přestěhovat. Ale vzhledem k tomu, že má hodně práce, tak si asi počkám :unamused:
Octavia dobrý :wink:

Takže nakonec vyhrává Budějovická? Akorát by bylo dobrý, abychom tam přišly dřív, protože odpoledne se to začíná plnit a kombinace 1 a 5 letých dětí je trošku nebezpečná :sweat_smile: Já bych navrhovala 13h, ale řekněte si, jak kluci spí a nějak to skloubíme :slight_smile:
Jo a důležítá otázka - kdy? Tenhle týden bych to už nelámala přes koleno a ten příští nemůžu út a pá. Jinak je mi to jedno...
19. říj 2009 v 11:22  • Odpověz
Jé, já jsem popleta. Ten druhý příspěvek o PC je pro Kacku, ne pro Jancu :grinning: :grinning: :grinning:
19. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
Tak ted jsem se nas.ala - VZP zrušilo veškeré příspěvky. Takže potvrzení o očkování nebo plavání je mi k ničemu. Že já blbá jsem ji nezměnila :angry: :angry: :angry: Tímto s ní končím a jdu jinam. Jenže kam???... :unamused:
19. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
Nééééé umírám, napsala jsem mega dlouhatánský příspěvek a pak jsem někde blbě klikla a zmizelo to :angry: :angry: No nic, nemám teď nervy to psát znovu. Takže jen k tomu srazu: Budějovická mi samozřejmě vyhovuje a jsem pro se sejít nějak po obědě, takže klíďo okolo tý jedný hodiny. Ale přizpůsobím se :wink:
Jestli se vzpamatuju, tak se ještě dneska ukážu, přes den bohužel vůbec internet nestíhám.
19. říj 2009 v 19:37  • Odpověz
cafky / cafky ...

Já se zas objevuji po delší pauze ale nějak nestíhám a když už jdu něco psát tak se Alex právě vzbudí a nebo mi PC okupuje manžel (jako by toho neměl dost v práci - on se totiž živí jako IT) :wink:
No a ještě jsme byli minulý týden na výlete v Londýne, tak jsme utekli tomu hroznému počasí. V Londýne bylo moc hezky kolem 14 C a slunečno- :sunglasses: na moje a hlavně manželovo překvapení (on Londýn moc nemusí) ani jednou nepršelo. Trochu jsem se obávala letu ale dalo se akorát jsem měla ruce vytahaný jak opice a nohy zdupaný jak se Alex se pořád vrtěl a nechtěl sedět. Bavil l všechny okolo jak se pořád na nich culil :grinning: a "mluvil" něco ve smyslu : je je ja ja a lele la la ... akorát když musel být připoután tak to byl děs protože se vztekal, že ho omezuji v pohybu...

No a my ještě pořád sami nechodíme. Alex se bojí pustit sám.. jenom když si s ním hraju hru, že ho chytím tak pár krůčku směrem ke mne udělá...
Ohrádka jse nám neosvědčila protože tam dělá strašný cirkus - prostě musím být s ním a to v přímém kontaktu- ne jenom v místnosti. Tak nevím jestli sem si ho to tak naučila a nebo je to povahou... :unamused:

Jančo.... obrázky mooc mooc hezký .. můžu se zeptat na zdroj, pokud to není tajemství? ...já už se také chystám změnit skladiště na hezký dětský pokojíček... :wink:

Verb: ja jsem pojištěna u OZP a spokojena tak mrkni na ně:
http://www.ozp.cz/pro-klienty/zdravotni-programy/pro-matku-a-dite/pro-novorozence/prispevek-az-1500-kc/

A ježte nápad s Človíčkovem na Budějovický .. úplně perfektní- my jsme tam dost často, tak se moc rádi připojíme - akorát příští týden jsme v Curychu... ( ach jo všechny moje kámošky s dětmi jsou rozlezlý po světe...)
20. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahojky, tak prcek dneska odpadl už před desátou, tak jsem zvědavá, kdy se vzbudí. Včera totiž nastal opět problém s jeho odpo spaním, venku jsem jezdila hodinu a půl a Tomča prostě nezabral, šel spát zase až před pátou a bylo po půl hodině vzbuzen, no pak byl opět na zabití, až po koupání se nálada významně zlepšila. No, tak snad když dneska šel spát dřív (a to vstával až v luxusních půl osmé), tak ten odpo spánek taky posuneme a bude se moct vyspat do sytosti. Jinak pasdlo rozhodnutí, že stan vrátíme, včera jsme ho zkoušeli složit a tenhle typ je opravdu moc veliký, tak jsem včera napsala dopis, odkud jsme ho objednali a budou to řešit jako reklamaci a vypadá to, že nám vrátí i poštovné. Takže míčky skončí v malém bazénku, bude to tehle, je malý, do pokojíku ladí, takže super, objednávat do budu s osobním odběrem cca 5 minut od nás, ani jsem netušila, že tu něco takového máme, no ty netové obchody jsou schované :slight_smile:
Tak a pár dotazů - začaly jste už někdo dávat citrusy, konkrétně mandarinky? Nějak mě připadá, že TOmča furt jí stále banány a jablka, občas hroznové víno, ale to spíš polyká, tak jsem myslela, na nějakou změnu. A pak ještě jeden, umí se prcci sami napít z flašky? TOmča to totiž sám zkouší, ale tu láhev si prostě nenakloní, takže saje, saje a nic neteče, protože jí má směrem dolů jen to pítko v puse. Zkouším mu to ukazovat už asi 14 dní a bez úspěchu, tak potřebuju nějaký fígl, napije se sám, jen když leží. A řešili jste někdo dětského zubaře? Já zatím jen číhala na netu a našla tohle, jen tedy nevím, jak ty prcky vyšetřují, Tomča si do pusy tedy nenechá skoro sáhnout, takže i čištění zubu dopadá, tak jak dopadá. Spíš si čistí neexistující stoličky :grinning:, když mám kartáček já, tak se vzteká a pusu neotevře :confounded: Dávám tedy asi 2 měsíce ty prášky na zoubky, ale nevím, jakou to má účinnost.

K srazíku, nějak se mi na tom Človíčkově nepodařilo dopátrat, jak mají otevřeno a jestli se tam dá ohřát jídlo pro prcka. Sraz v jednu je pro nás časově lehce nepovedený, většinou usíná kolem té 11 a spí hodinu, pak obědváme a než se vypravíme a dojedeme, tak bychom tam mohli být nejdřív ve dvě spíš později. Ale mohla bych vyjet okolo té 11 a nakrmit prcka až tam a počkat tam na vás. Příští týden nemůžu v pondělí (mám doktora) a ve čtvrtek(cvíčo), takže to nám na srazík zbývá jen středa.

katch: taky jsem nepoučitelná a občas se mi stane, že mega příspěvek je fuč. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zanetke: Tedy vy jste cestovatelé: Londýn, Curych. :slight_smile: nO jsem ráda, že maminkovského závisláka nemáme jen já a Katch :slight_smile: A ty to máš tedy ještě horší, pokud musíš být v přímém kontaktu, no snad se to se začátkem chození zlepší. Obrázky jsem objednávala tady: www.tiny.cz

Verb: takže stále domáci provizorium no my v něm žili skoro 4 roky, až očekávaný příchod Tomči to změnil, a zbytek doděláme doteď. Takže to beru naprosto normálně, že ještě nemáte hotovo. Chlapy většinou nic netlačí a myslím, že s PC jsi na tom zatím lépe než Kacka :grinning: :grinning: Nemysli si, že Will s chozením počká až do 14 měsíce nebo dále, většina dětí začíná chodit kolem prvních narozenin. Tak o zrušení příspěvků u VZP vím, taky mě nas.. chtěla jsem si nechat proplatit prevenar nebo cvičení, jsou to hajzlové, nevím, kam ty prachy dávají, kupují si fut nějaké nové budovy, vylepšují kanceláře, a pro klienty prd. Ještě mě tam vždycky dostane ta hláška, že nové programy vyhlásí v druhé polovině roku, no to se asi nedočkáme a nebo do toho nespadneme termínově. S přecházením neporadím, neřeším to, nechci se zase někde dohadovat, zda mají smlouvu s tím nebo tím. K dítěti, no já si už lehce pohrávám s myšlenkou příští rok, ale zatím to není nic definitivního, dítko bych ideálně chtěla v květnu nebo červnu 2011, pak tříletou mateřskou a do práce pak od září, léto bych si nechala ještě volné anebo ho řešila za pomoci babiček. NO, ale znáte to, člověk míní, život mění.

kacka: Tak to bych šla radši spát na gauč :grinning: :grinning: A popis toho ja pišeš na PC je fakt boží :grinning: NO snad ti to Pepa zapojí nějak smysluplněji :grinning: No a s telkou si mě tedy překvapila, no treba na ní občas očko hodíte, myslím, že dětským pořadům brzy neutečete. NO my se o povzbuzení ekonomiky taky snažíme, čekáme ne sedačku :slight_smile: ale myslím, že zrovna my to řádně nerozhýbeme. :grinning: NO kniha století, poctivě jsem sledovala kandidáty, odhlasovala a pak si přečetla výsledky, pokud po tom přenosu budu moc toužit, tak myslím, že ho najdu v archivu ČT. No to jsou ty domácí kompromisy.
20. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
zapomněla jsem na odkaz na bazének: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10614281&tab=5
20. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojte, no konečne som vás dočítala,
verbalinka: ani Laura ešte nechodí, maximálne sa postaví a spraví dva kroky popri stole, najradšej sa postaví o čo sa len dá , som rada, že ešte nechodí, už takto je to zaberačka, sama sa zahrá len chvíku, lozí po celom byte a ked nájde niečo na zemi hned si to vopchá do pusy. no fakt des. :confounded: Moc jej chutí ryba pangasius a inak zje všetko.
Zanetke: teda, ty si zcestovaná , ja by som sa bála ísť lietadlom s Laurou, ona sa krúti a nikde neobsedí, tak si neviem predstaviť, ako by sme doleteli ...
Janca: Laura dostala tretiu hexu a prevenar a mala to podliate asi na polovici stehna a doteraz to má ešte opuchnuté a tvrdé. A tá Tomova izbička nemá chybu, my Laure budeme tvoriť izbu až ked bude mať asi 3 roky , a my sa budeme musieť odsťahovať do obyváku :cry:
kacka: super že si sa bola odreagovať, ono to fakt dobre padne chvíku bez dieťaťa. :grinning:
už sa zobudila, pekný deň želám :sunglasses:
20. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
Holky ještě jsem nedočítala, ale příští středu je volno, takže to je na sraz blbý den. Tím pádem to asi přesuneme až na ten další týden. Nebo jak?
20. říj 2009 v 11:43  • Odpověz
Není mi asi dáno sem něco delšího napsat, páč se mi to opět smazalo. naštěstí ne tolik textu jako včera, ale stejně :angry:
Tak Štěpánek mi před chvílí usnul v židličce u oběda, chudáček, ten musel být asi KO. přitom předtím jsem ho zkoušela uložit a nic.

Jančo citrusy jsem nezkoušela, dávám to co Ty, hlavně teda banán a jablkíčko. Nějak mám strach z reakce, ty citrusy jsou takový agresivní, ale určitě v zimě tu mandarinku už zkusím. Nějakou sladší. A s pitím z flašky se to u nás zlepšilo, Štěpula už se sám napije z normální flaštičky Avent (ráno si sám vezme flašku se zbytkem mlíka co mám na nočním stolku a dopije to :grinning:) a pak z hrnečku s pítkem. A dokonce si umí dát i pet lahev k pusince a dělá jako, že pije - ale ta je samozřejmě prázdná, takže mu tam steče max. kapka co tam zbyla :grinning: Jen jsem mu ukazovala jak se to dělá a on to po nějaký době okoukal.
Takže stan vracíte, jo? No ani se nedivim když poslali něco úplně jinýho, nechápu :unamused:
Líbí se mi jak si tu plánujete kdy byste chtěly mít druhý dítě :slight_smile: Já si taky plánovala Štěpána na jaro a vyšel z toho listopad, těsně vedle :grinning: :grinning:
A na mapku jsem mrkla, fakt jste prťavá "obec" :sweat_smile: Máte tam vůbec základku? :grinning:

Verb. ta škola musí být opravdu odreagování, to Ti skoro závidim, ale to učení co Tě čeká, to teda ne. Ovšem vypadnout na celý den každý týden tady z toho stereotypu to bych brala všema deseti :slight_smile: Ale už je to i u nás s hlídáním lepší, takže budu častěji využívat babičku :wink: A že je Will spokojený v ohrádce a dokonce sám, to je pro mě sci-fi. A navíc se Ti nevzteká, ty jo, jak to děláš?? :grinning: :grinning:

Kačko takže jste podlehli a TV je doma :grinning: No stejně tam dávají absolutní prd, já Superstar nesleduju, nějak mě to nechytlo, nelíbí se mi jak jsou holky a kluci zvlášť. Ale možná se mrknu až je spojí dohromady. My chodíme poslední dobou do postele v devět, páč noci jsou hrozný a Štěpán spí na jeden zátah jen do půlnoci, pak už to je o ničem :frowning2: A Ty pořád máš nějaký školní srazy, tak fajn, že jsi si to užila a překvapila spolužáky :slight_smile: :grinning:

Zanet tak u nás to bylo s ohrádkou stejný jako píšeš, byla nám celkem k ničemu. Teda vy jste zcestovalý, taky obdivuju cestu letadlem s tím vaším šídlem :slight_smile: Hlavně, že jste si to v Londýně užili a ještě untekli před sněhem co byl tady.

Meggie hmm tak s tím cpaním do pusy je to fakt děs, čekám kdy to ty děti přejde? Já se taky musím Štěpánkovi věnovat téměř nonstop, sám se zabaví jen na pár minutek a stejně se od něj nemůžu hnout. Sice si třeba sám odleze do jiný místnosti, ale hned pokukuje jestli jdu za ním.

A hlásím, že už mi přijde, že se snaží opravdu víc chodit než lézt. Ani žádný velký držkopády zatím u nás nebyly, tak snad to nezakřiknu :slight_smile: Ale zatím chodil jen doma v ponožkách, tak jsem zvědavá jak mu to půjde v botičkách.
20. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
ahoj, tak mam předělanej počítač, na stolku mam jenom klávesnici, ael moc to nepomohlo, sic+e jsem +++ajá v klidu, ael pepíno mi sem pořd šahá a jak +js+te +asi +poznali, tak došáhne na ++++++++++++++++++++++.
takže se +om+louva+m ael+- fakt za to nemůžu :grinning:
teď jsem mu dala kalkulačku, ale zase hrabe po myši, mě hrábne......

Janca: Pepča teď pije nějak víc vody a zvládá to z pítka, taky mu to chvíli trvalo ale za čas se toaklápění naučil, takže neboj, trpělivost. On teda pije sám i z hrnečku, ale jak to hodně teče, tak ho nenechávám protože je pak většinou politej.
A k zubaři, taky jsme na začátku hrozně bojovali, ale teď už u čištění ani neřve a vydrží, žádný kapsle nebo co jsi psala nemáme, jen čistíme kartáčkem s nepatrnym kouskem pasty. K zubaři se chystam, jen co mě přejde to zvracení, takže je asi čas se pomalu objednat.
Ovoce dávám asi jako ty, hlavně banán a jablko, ale já kupuju i ty frutapury, tak mu to občas naředim něčim jinym, ael je to drahý, tak to taky omezuju.
to se nedá, napíšu až tu nebude, pořád mi sem šahá, no to ++ zase něco Pepa vymyslel...
20. říj 2009 v 16:22  • Odpověz
autor
tak jsem podlehla, klávesnici má Pepíno a já stojim zase jako pablb :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a to mam tentokrát před sebou ještě ten stoleček, tak tam sotva došáhnu, ale musim vám napsat dnešní story.
Včera jsem se dozvěděla že sousedka jede na Mníšek se staršim klukem na logopedii a na vytržení zubu, tak jsem jí nabídla že jí pohlídam toho mladšího, jenže ráno když jsem si ho vzala, tak se Pepčovi zhoršil výtok z očí a doktorka mi řekla že musim přijet, tak jsem běhala s těma dvěma drakama povesnici, sháněla sedačky do auta a ještě někoho kdo nás tam odveze. A to do hodiny, no přijeli jsme za pět minut konečná a sotva jsem pak dejchala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak jsem ty dva táhla přes půl města i se sedačkou do auta abych odjela našim autem, no ty matky co nejsou ochotný udělat... Naštěstí my ženský zvládnem fakt všechno :wink:

Jinak Pepča je teda takovej mix, sám si hraje tak napůl ale zase v ohrádce vydrží v pohodě když mě tu nevidí jak píše Verb, tak klidně ho tu necham a jdu něco dát sousedce.

a teď už to opravdu vzdávam, už mě bolej nohy aa ruce..
20. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.