• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Tak jsem se dočetla, že http://www.novinky.cz/ekonomika/182089-jen-ctyri-z-18-balenych-vod-vyhovely-mnohe-obsahuji-nedovolene-latky.html :rolling_eyes:
Naštěstí máme Britu a jen občas si koupím minerálku.

Musím jít dělat véču a kaši...

Tak ten sraz asi posunem a přidá se i Zanet, Míra teda doma nebude, ten ted pracuje furt :confounded:

V ohrádce vydrží, když mě nevidí, i když vydrží, i když jsem u něho. ALe to jak kdy... Ale ráno tam občas skončí, když se chci podívat na zprávy a vidím jen pár minut, protože mi to pořád chodí vypínat :angry:
Zuby nemyjem. Ještě jsme se k tomu nedostali. Taky nemá rád, když se mu šahá do pusy, ale měli bychom začít :sweat_smile:

Kacko, ty jsi šílená. Těhotná taháš sedačku a dvě děti. Ale aspon sis zkusila, co tě čeká :grinning:

Meggie, to tu hexu máte nějak pozdě, ne? My ji měli v 5. měsících, jestli se nepletu :sweat_smile:

Janco, tak jsem ti chtěla dneska napsat, že my ještě pomeranč ani mandarinku nezkusili a koupila jsem přesnídávku Sunárek - ochutnám a říkám si, že chutná nějak divně (ale Wilda sní všechno) a tak mu dám pár lžiček a nějak mi to nedalo a kouknu na složení a tam: mandarinková štáva, citronová štáva :angry: A to měla být přesnídávka banán a hruška. Takže už máme za sebou i mandarinku a zatím dobrý. I jahodovou přesnídávku měl minulý týden a taky dobrý. Takže s chutí do toho :grinning: Jinak dávám stále banán. Jabko se mi enchce strouhat. Ale občas dám domácí hruštičku :dizzy_face:
Myslím, že v tom človíčkově i ohřejou jídlo, ale nejsem si 100% jistá. Prodávají tam přesnídávky, ale viděla jsem jen ovocný. Tady jsou stránky http://www.clovickov.cz/budejovicka_osada_clovickov_strana_1.html
Tak to posunem na pozdějc :wink:

Katch, odreagování je to skvělý. I když hned první den si mě, z pro mě nepochopitelných důvodů, odchytla jedna studentka, přisedla na obědě a potom z ní vylezlo, že má doma roční Isabelu. Hned ukazovala fotku a řešila, co jíme a co už umíme :rolling_eyes: :rolling_eyes: Já jdu do školy vypadnout z mateřský a tam se bavím o dětech. Takže se jí asi budu trošku vyhýbat, protože na to fakt nemám :sweat_smile: Ale jinak super. Akorát to učení mě děsí. Zatím se tomu vyhýbám a odsouvám a jen stahuju přednášky a hledám podklady... Babičku víc využívej a vyspi se!!! :slight_smile:
20. říj 2009 v 18:51  • Odpověz
ahoj,
tak Kačka mě svýma příspěvkama fakt pobavila :grinning: :grinning: :grinning: Fakt se tady směju.... :grinning: Představa jak ťuká společně s Pepinem, pak teda sama, ale na úkor svých končetin...... :grinning: :grinning: :grinning: Bojové podmínky...... :grinning:

Normálně jsem z tý naší cácorky totálně vyfluslá a zdeptaná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celej den je protivná jak ......... V poledne zas dělala cirkus u uspávání, chtěla spát jen v náručí, tak to mě potom teda naštvala a šla do postýlky, kde to teda asi po 20min. vzdala a usnula. Vzbudila se ale snad ještě z horší náladou, řev, řev, kňourání, řev :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsme se nakonec vypravili ven, v kočáře ju to chytlo zase, začla neuvěřitelně řvát až začla fialovět, tak jsem jí už chtěla dát herdu do zad, ale nakonec se nadechla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakonec jsem ji šla uložit už v 17h., hned vytuhla a je klid.
O tom, že bych ji nechala v ohrádce a šla něco dělat, si můžu nechat zdát. Můžu se vzdálit max. na 2 kroky. Takže dnes jsem umývala okno s Nikolkou u nohy, pak na chvíli zabraly piškoty, ale po deseti minutách jsem to vzdala :confounded: Doufám, že zítřejší den bude veselejší :wink:

S pitím neporadím, pořád nepijeme :angry: Dnes si párkrát cucla, ale to je úplný prd.

K zubaři se zatím nechystáme. S Honzíkem jsme byli kolem dvou let a přijde mi ten věk ideální. Teď to podle mě nemá smysl. Stejně nemají zuby všechny, kazy určitě taky ne a byl by to asi boj...... :wink: Ale čištění se jí celkem líbí, čistím zatím tím prsťáčkem s trochou pasty, na konci jí to dám, takže si s tím hraje, olizuje zbytek pasty a je spokojená.

Holky, zkoušíte některá ještě ten nočník? Přemýšlím, že bych ho oprášila a zkusila pokus č.2 :confused:

Jo a ještě k těm citrusům - taky jsem nad tím už přemýšlela. Teď jsem nějaký mandarinky koupila, ale jsou hrozně kyselý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale až narazím na nějaký sladký, tak to zkusím. Včera jsem poprvý zkusila salát.okurku a moc jí šmakovala. Už jsem zkoušela i syrový rajče, tak to prvně vyplivovala, že jí to nejede. Pak z toho vysosla vždycky tu šťávu a vyplivla, nakonec jí přišlo jakoo nejlepší řešení to rozhazovat na koberec :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Tak se jdu nadlábnout a věnovat manžílkovi. Pěkný večer :slight_smile:
20. říj 2009 v 19:02  • Odpověz
Holky podle čeho jste vybíraly jaký golfky koupit?? Dotaz asi hlavně pro Veronu a Janu, díky :slight_smile: Já v tom nějak tápu... vím, že chci aby byly lehký a zároveň aby neměly úplně ty nejmenší kolečka, který jsou pouze na chodník. A samozřejmě, aby byly pro Štěpánka pohodlný, což to Jané podle mě právě moc není.
21. říj 2009 v 18:15  • Odpověz
autor
ahoj, tak Vendelín už je doma :slight_smile:
Je to skutečně Octavia combi, je šedivě stříbrná a fakt krásná, až budu mít čas tak vám jí vyfotím :wink:

A teď jen rychle co si pamatuju od minule, já bych teda zuby rozhodně čistila, i kdyby se dítě vzpouzelo a vlastně to vůbec nešlo, tak jde o zvyk, že dvakrát denně se prostě čistěj zuby. Je to vlastně jako s tim pitim při kojení, taky to není potřeba ale jde o zvyk až to potřeba bude.

Nočník mam zatim jako hračku, taky jsem na něj nedávno koukala, ael jsem hrozně líná ho pořád svlíkat, ale možná že teď jak je mi líp tak znova začneme.

Jo a Verb doufam že mě dvě děti a těhotenství už nečeká, to bych teda nedala, zatim :slight_smile:

A sraz: já myslela že tam chcete být dýl, pro mě jet do Prahy na tři hodiny moc smysl nemá, tak jedině že bysme se sešli s Jancou v těch 11hodin, to by šlo. A klidně ten popříští týden, jenom ne v úterý.
21. říj 2009 v 19:38  • Odpověz
Tak ten popříští týden nemůžu 2.11. jdeme na neurologii. A čas dohodneme, taky bych samozřejmě mohla dřív a oběd bysme vyřešili tam.
Kačko tak gratulace k autíčku, mmch včera měl Vendelín svátek :wink: :grinning:
21. říj 2009 v 19:42  • Odpověz
Ahojky, nějak nestíhám reagovat, ve chvílích Tomčova spánku pomáhám ségře s bakalářkou a že je to fuška na mé mozkové závity vám asi líčit nemusím. Dneska mám večerní hlídačku, Bohdan šel s kolegy zapíjet své narozeniny, takže čekám až se vrátí, zatím je v ložnici klid, takže malý terorista spokojeně chrupká. Tomča je poslední dva dny nějaký podrážděný, občas už mi z něj lehce tečou nervy, dneska se předvedl i před mou ségrou, jak prostě večer v klidu bez maminky spinkat nebude, je to děs, ale s kýmkoli kromě mě v postýlce řve jak tur. No a dopo uspávání byl dneska taky horor, uspávala jsem na na 3x, až po třetí se milospán konečně uráčil usnout, to už mu očka totiž padaly samy a ani největší vůle mu nedovolila udržet je otevřené. :angry: Ale abych ho jen nekritizovala, tak ranní spaní je luxus, vstává mezi 7.30-7.45, což je paráda. A dneska mě tedy před obědem rozesmál, říkám mu, že jdu připravit oběd, tak ke mě došel s mističkou, kterou má na stolku na zobačku a stál u mě natahoval jí na nášup :grinning: No, když se nedočkal (zuřivě jsem míchala, aby to neměl horké), tak se vydal k židličce, o tu se opřel a čekal než se konečně dostavím s tím obědem :grinning:

Katch: No vidíš, státní svátek, to my vůbec nedošlo. Základku tu tedy opravdu nemáme, jen školku. Základka buď v Dolních Počernicích nebo v Kyjích. Třeba mu právě podle toho, že měl včera svátek dali Dodkovi jméno :grinning: Copak na neurologii? Štěpa má nějaký problém? K golfkám, já se tedy rozhodovala podle váhy, aby nebyly ani moc těžké ani moc lehké, s těžkými se nechci tahat, lehkým moc nedůvěřuju, aby se hned nerozpadly, pak byla pro mě důležitá větší kolečka a to aby byly aspoň trochu odpružená, bezproblémové polohování, funkční madlo (to u Xlandera je opravdu dělané na větší děti), a bytelnost. U těch multiwayek mi přijde jen blbý přístup ke košíku, ale to je asi problém u všech golfek, pozor jsou docela větši při skládání a někomu může vadit, že nemají polstrování na upínání. Vychytávka mi přišla otočká stříška.

Kacka: tak gratulace k autíčku, a těším se na fotku, no já se pokochám barvou a Bohdan autem :grinning: Jestli to není tajné, tak na kolik vás nakonec přišlo? Zuby se snažím čistit, ale je to boj a nějak si nejsem ani trochu jistá kvalitou toho čištění. :confounded: Jinak hodnotím, že jsi ještě větší blázen než jsem si myslela, tahat se s dvouma dětma a sedačkou, to to nemohlo počkat do druhého dne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dary: tak já na nočník zatím rezignovala, občas to zkusím, ale opravdu nevím, jak dítku vysvětlit nebo ukázat, co tam má dělat :grinning: Asi počkám, až to zvládne Pepíno, počkám 2-3 měsíce, a pak to může pochopit Tomča :grinning: :grinning:
Jéé, ještě jsem zapomněla na Sama, ten už to přeci umí, Pavlo, jak jsi mu to vysvětlila, šup sem s radami. :wink: K tomu zubaři, taky se mi to zdá v roce opravdu brzy, zkusím se zeptat pediatra a pak kdyžtak zkusit zavolat na to místo, co jsem našla, zapomněla jsem dát odkaz, ale je to tady:http://praha10.pekarek.eu/pro-deti Jestli má fakt smysl s takhle malým prckem jezdit.

Verb: Tedy ty máš takového kliďase a na zuby takhle kašleš :grinning: Ani čištění, ani prášek, styď se matko :grinning: :grinning: I když jak já to vidím, tak my i Kacka budeme čistit jak diví, a nakonec stejně budeme mít kazy a Willda projde bez čištění a bude mít zuby jak perličky a dopadne to jako s širokým balením, kdo se na to vyprdnul, tak na tom byl stejně, jako ten co poctivě balil :angry: :grinning: Ty vody, no je tedy hnus, my tedy vody dost kupovali, u nás jsme jí vinou kotlů měli docela rezavou, ale teď je vyměnily, takže to omezujeme, jen Tomčovi kupuju, hlavně Tomu naturu, ta snad vyšla ještě dobře, ale občas dám i Aquillu a ta tedy moc dobře nedopadla :angry: :confounded: A hruštičku nestrouháš? Domácí nemáme, v krámě jsem zatím narazila, jen na ty tvrdošiny, co chutnají mě, ale Tomča by si na tom asi vylámal zuby.

S tím srazíkem to tedy bude asi zase na dlouhé lokte, takže k pondělí a úterý se já přidávám s tím čtvrtkem, to máme pravidelně s Tomčou to cvičení. Jinak můžu kdykoli :wink: Jídlo tam snad někde v mikrovlně ohřejeme, chápu, že pro Kačku je to o cestu, i když pak zase budeme asi řešit spaní prcků, Tomča v klidu v obchoďáku asi neusne, ale pokud nebude lejt, tak já klidně budu jezdit kolem :slight_smile:
21. říj 2009 ve 22:56  • Odpověz
ahojte,
dnes som mala doobedie len pre seba po velmi dlhej dobe. Ráno som išla na krv, a potom do mesta len tak sa poflákať a spraviť si radosť, bol to fantastický pocit, pekne som si vyvetrala hlavu. Manža bol doma s Laurou a zvládli to super, a vobec som jej nechýbyla. Dnes Laura vobec nespala doobeda, išla až o 14.00 - tak som zvedavá kedy sa zobudí.
Kacka: gratulujem k novému autu :sunglasses:
už je hore, zajtra už hádam napíšem niečo viac
22. říj 2009 v 16:20  • Odpověz
autor
tak, dneska jsem se přemohla a večer si vyhradila fotkám, už jsem to strašně zanedbávala, tak jsem doplnila do alba Pepíno II. fotky od sestry z hor, z léta a taky jsem tak dala našeho Vendelína (jak psala Janca, jmenuje se tak právě kvůli tomu svátku :slight_smile: )
22. říj 2009 ve 22:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tohle jsem psala už včera, ale zapomněla jsem to sem nakopírivat :grinning:

tak jak to tak čtu budu se muset do toho čištění zubů u Štěpánka pořádně opřít. Už mu vylezl 5 zub a já to doteď dost flákala. Jinak jsem slyšela různý názory, např. nepoužívat zubní pastu minimálně do roka, nedávat ty tabletky s fluorem, že mají negativní vliv na něco... mám dojem, že snad na mužskou plodnost a na nějaký cévy v mozku. No prostě každý doktor dává a radí něco jinýho, já mám ty tablety doma už od 6 měsíců a dala jsem Štěpánkovi zatim asi jen 6 tabletek, prostě jsem se na to vykašlala, když vim, že to moc doktoři nedávají.

Jančo teda ten ranní dlouhý spánek Ti závidim, Štěpula je většinou na nohou okolo šestý, což je pro mě smrt. Prosim Tě dáváš Tomíkovi nějaký kukuřičný chlebík? myslim, že jsi to psala. Já teď koupila Štěpulovi ve Bio obchodě nějaký kukuřičný křehký chléb a chutná mu. Jenže ve složení je kromě soli, že se tam můžou objevit stopy arašídů a oříšků, nevadí to?? Na neurologii jdeme kvůli tomu jak Štěpán špatně spí a budí se vždy s šíleným pláčem a pak než ho utišíme je jakoby úplně v tranzu, úplně mimo. Chtěli jsme jít teda k pediatričce, ale nakonec nám tchýně zařídila přes známou rovnou neuroložku, že prý pediatři s tímhle většinou nepomůžou. Osobně si teda od toho stejně moc neslibuju, uvidíme. Ale už bych ráda, aby spal líp. Moc díky za to info ohledně těch golfek, zatim teda taky uvažuju o těch Multi way.

JO a byli jsme v tom človíčkově na sraze a oslavě jednoho roku jedný holčičky s holkama z krčský porodnice. Takže je to tam pro děti fakt super. Štěpán se tam vyřádil, že pak padnul a spal mi celou cestu domů, ještě jsem se s ním procházela a pak ještě doma chviličku v předsíni. Akorát s tím spaním bysme taky měli problém pokud tam teda budeme nějak dýl. Jedině ho uspat v kočárku tam anebo fakt jezdit chvíli venku. Dnes jsme tam byli 2 a půl hodiny a přišlo mi to tak akorát, já jsem byla taky celkem unavená z toho běhání za Štěpulou. Ohřát jídlo se tam dá a dokonce jsou tam k dispozici i jídelní židličky pro prcky. Ale co bysme jedly my matky to teda nevim, podle mě tam nic nemají. Ale to si nejsem jistá.
Vodu používáme už delší dobu převařenou z kohoutku. Ale dost mě překvapilo, že Aqua Anna, což je bývalý Fromin, vyloženě kojenecká voda a vyšla nic moc.

Ted jsem mrkla jen na fotky Pepína a Vendelína, moooc pěkný :slight_smile: tak at jste s autem spokojený když už jste ho vybírali asi půl roku :grinning:
23. říj 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
ahoj, tak my máme zas sebou první kopřivku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
večer se Pepča osypal na nohou, byli to pupínky a fleky jak kdyby ho požahali kopřivy, ale odpoledne se válel fakt jen v trávě, tak jsme vůbec netušili co to je. vůbec nemoh spát a pořád si drbal ty nohy, tak jsme ho v půlnoci svlíkli, a měl to všude, na břichu hrozně, pak za ušima, na krku, trohcu jsme chytly strach, tak jsme šli za sousedkou doktorkou a ta nám napsala recept na fenistil kapičky. Jenže když jsme ho přinesli domů a než jsme našli nonstop lékárnu, tak mu to zmizelo :grinning: no jako naschvál :grinning: ráno už bylo všechno dobrý, tak jsme ani nikam nejeli.
Ale doporučuju mít doma fenistil gel, ten je i na štípance všeho druhu a je bez receptu :wink:

Odpo jedeme na výlet provětrat Vendelína, jedeme na Orlík, tak se těšíme, mějte se moc hezky, já se ozvu asi až v pondělí :slight_smile:
24. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
ahoj holky,
tak manža mi utekl, vrátí se někdy ráno, tak toho využiju a něco sem naťukám :wink:

Tak jsem předevčírem oprášila ten nočník a zkusila tam Nikolku před koupáním posadit. Sice nezačla řvát, ale nechtěla tam být, ptž se těšila do vany. A dnes ráno jsem ji tam posadila znovu, ptž se tvářila, že bude kakat. Takže pěkně seděla, když jsem jí řekla ať zatlačí, tak pěkně tlačila a tak po 10min. z ní vylezl bobek :grinning: :grinning: :slight_smile: Pak jsem to zkoušela ještě v poledne, to si tam akorát prdla a hrozně se tomu smála a ted večer a to taky nic, ale nevadí, jsem ráda, že tam pěkně sedí, chápe, co znamená "zatlač", takže treninkem nic nezkazím :slight_smile: :wink:
A dnes ji musím pochválit, byla moc hodná. Dokonce si v poledne společně hráli s Honzíkem a my jsme mohli s manžem pít kafe a jen přihlížet :slight_smile: No ale nedělám si iluze, že by jim to zůstalo :grinning:

Včera k nám přijela teta na hlídání a my jsme s manžem vyrazila na véču a do kina :dizzy_face: Jídlo bylo moc dobrý a bylo ho ažaž, ani jsem to nedojedla a to je co říct :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Film byl s Brucem Willisem Náhradníci a taky dobrý. Žádnej trhák, prostě průměrnej film. Ale přesně něco takovýho jsem chtěla. Žádnej slaďák, ani nějakou drasťárnu, aby byla spokojenost na obou stranách.
Děti to bez nás taky přežily, Nikolka se sice kolem 20:45 vzbudila a nechtěla usnout, ale nezlobila. Tetka ju chovala, Nikolka ju tahala za vlasy apod., ale žádný scény nebyly. Takže někdy určitě zopakujem :slight_smile:

Kačko - gratuluju k autíčku a doufám, že jste ho dnes pořádně provětrali :slight_smile: :grinning: A ta kopřivka, to je zajímavý, že takhle rychle zmizla :confused: A nemyslíš, že to bylo z nějakýho jídla?

Katch - tak už jste vybrali nějaký golfky?
24. říj 2009 v 19:02  • Odpověz
Ahoj Dary, tak to je Nikolka šikovná, to Štěpánek netuší, co znamená zatlač. Myslim, že ani netuší, co to je bobek :grinning: Já minulý týden potkala kamarádku ze základky s chlepečkem, v březnu mu budou 3 roky a prý mají hrozný problém s nočníkem, má ještě teď plenku. Ale za to úplně krásně mluví v celých větách :slight_smile:
Fajn, že jste taky někam s manžou vyrazili :wink: A kdo hlídal děti, ségra?? Taky musíme něco naplánovat, ale nějak není čas, přítel je teď často večer pryč, jako dneska například. A taky jsme oba tak unavený, ale to musíme překonat. Zase by byla škoda peněz kdybysme v tom kině usnuli, že jo :grinning: :grinning:
Golfky máme na 99% vybraný, takže jsme zkončili stejně jako holky u těch chicco multiway, poměr cena výkon je super a našli jsme, že zvítězili v testu golfek :wink: Jinak jsme teda původně už byli skoro rozhodnutý pro jiný (Peg perego pliko), ale jsou asi tak dvakrát tak drahý. Já si řikám jak dlouho v tom Štěpán vlastně bude chtít jezdit? Co Honzík, ten už je dlouho úplně bez kočárku??

Kačko to je fakt zvláštní s tou kopřivkou, taky bych to odhadla na nějakou reakci po jídle. No hlavně, že jste se toho rychle zbavili. A ten fenistil je teda jen na předpis??

Tak pěkný zbytek víkendu :slight_smile: My zítra jedem k našim, tak snad se Štěpula chvíli zabaví se svojí sestřenicí a budu mít aspoň chvíli klidu. JO a holky za 2 měsíce jsou vánoce a já jsem skoro bez dárků, to je děs.
24. říj 2009 v 19:34  • Odpověz
ahoj Katch, no já jsem to Nikolce názorně ukazovala, jak se má na tom nočníku tvářit :grinning: Pak se ke mně přidal i Honzík, takže celkem komedie. A když se jí zeptám, jestli se pokadila, tak si vždycky začne šahat na plínku, takže ví o co jde :wink: Říkat si zatím určitě nebude, ale každý takový odchycení je dobrý :slight_smile:
Honzík je bez plín od 20m. /ve dne i v noci/, ale za to skoro nemluví. Prostě ty děti jsou fakt každý úplně jiný a nic neurychlíš :wink:
A hlídala ségra. Měla jsem strach hlavně co bude dělat Nikolka, když se vzbudí, ptž je to pořád děsnej mamánek a odpo nechtěla tetku ani vidět. Ale dopadlo to dobře :slight_smile: No musíme ségru trochu zaučovat :grinning:

Kočárek jsme Honzíkovi zrušili docela brzo. Začal chodit v 11m., takže až se v tý chůzi trochu zlepšil, tak na takový to loudání, procházky tady u nás už jsem ho nebrala. Akorát do města, když člověk spěchal. Ale i to jsme pak odbourali a brali jsme ho třeba na koňa. Jenže v Praze je to jiný, tam je jinej provoz, bála bych se, že mi skočí pod auto, tak to bych ten kočár asi využila jinak :slight_smile: No ale záleží, aby tam Štěpánek chtěl sedět a třeba si nevzpomněl, že ho chce tlačit jako maminka :grinning: :sweat_smile:
24. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz
jo a vánoce mám pro děti už skoro vyřešené, takže mě nemůže nic překvapit :grinning: No a s manžem uvidíme dle finanční situace, ptž teď je nějak moc výdajů /autosedačka, očkování, pneu, děláme pergolu......./ Potřebovala bych nějakýho sponzora :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
a s tou únavou jsme na´tom podobně. Buď je bez energie jeden nebo druhý. A když už chvilku mám, tak jsem líná a sedím doma :confused: Ale teď jak jsem přestala kojit, tak je to o poznání lepší. Už jsem z toho byla úplně vysoslá....A konečně se mi vrátila chuť i na "tamto" :grinning: :grinning: Pomale jsem se začínala bát, že jsem divná :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak už ukončím svoji dnešní debatu, všem přeji pěknou neděli :slight_smile:
24. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz
Ahojky, tak jsem po očku dokoukala Miss (Bohdan to před koncem naštvaně začal přepínat, když zjistil, ež jeho favoritka skončila třetí, no musím říct, že vítězka mě tedy moc nenadchla), dodělala poslední úpravy v kapitole ségřiny práce, co jsem dostala na starost a zítra mám leháro a budu jen odpočívat a relaxovat, zkusím se i lehce zbavit péče o Tomču, jen Bohdan o tom ještě neví:stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Dneska přezouval pneumatiky na zimní, uklízel ve sklepě, takže prcek zase na mě, no ale jak řekl, někdo to udělat musel a je fakt, že tohle bych tedy asi nezvládla. Jsem zvědavá, kdy se ráno dítko vzbudí, snažili jsme se ho dát o fous později, dneska strašil už v šest, ale když jsem ho půl hodiny přemlouvala k dalšímu spánku a nevyndala z postýlky, tak ještě na hodinu usnul. No, ale denní spaní nic moc, 2x půlhodina a to Kacka říkala, že až začnou chodit, tak budou spát jak Šípkové Růženky :grinning: U nás se ťapká jak o život a spaní žádné, do toho druhého jsme ho museli skoro přemlouvat někdy kolem páté, aby nám pak nevytuhnul někdy v sedm a ráno nestrašil ve čtyři, to bych asi fakt nedala. Zítra se chystáme na výstavu fotek v naší místní galerii (podmořský svět), tak snad si jí aspoň trochu s Tomčou užijeme. A ve středu máme domluvený bowling a nespíš oběd, hlídat budou moji rodiče nebo ségra, tak už se moc těším a oni na Tomču taky. Jinak Tomča nás občas lehce šokuje, včera když mě opět přišel navštívit na WC, tak mu už v zoufalství, že se zase v klidu ani neyyčůrám, říkám, jestli mi nezahraje, a on se otočil, došel k sobě do pokojíčku, a zmáčkl vkládacího šneka, na kterého zespoda hraje. No já koukala jak blázen, tak jsem to pak zkoušela ještě párkrát a fakt to funguje :grinning: A ještě na otázku, kde je pejsek, tak zamíří ke knížce se zvířátkama, co si prohlížíme, ale na pejska tedy neukáže, to už bych asi chtěla moc. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale i tak je to pro mě pokrok jako blázen. Taky furt komentuje, kdykoli něco hodí na zem, slovem ba, já furt říkám bác, ale žádné další slovo z něj tedy ještě nevypadlo.

Kacka: TakVendelín je fešák, a mám tu doplňujcíí zvídavé otázky od Bohdana :grinning: Rok výroby, počet najetých km, motor, to je prý nejdůležitější (pro mě je hlavní, že to jede, nechápu, co na tom ty chlapy řeší :grinning:) a jeslti máte nějaké vychytávky (lepší výbava). No a cena ho tedy nezajímá, ale ta pro změnu zajímá mě, kdyby bylo na mě, tak totiž máme doma Octavku, ty se mi prostě jako auto líbí :wink: A ta kopřivka je tedy fakt divná, když to měl i na břiše, to by z trávy snad neměl ne? A ten fenistil se smí natřít i na větší plochu těla (tedy podle toho co píšeš ty, tak skoro na celé), já myslela, že to je jen na lokální spáleniny, štípance atd. No, hlavně, že to zmizlo a Pepíno je OK.

Katch: TTak tedy nevím, zda ty prášky nevysadit, aby mě pak Tomča nevyčetl, co jsem způsobila :stuck_out_tongue_closed_eyes: j8 je tedy dávám jen 2 měsíce, předtím jsem na to kašlala taky. My baštíme kukuřičný chleba z Michelských pekáren, sůl tam je taky, o oříškách se nezmiňují, slané to je, ale podle infa mé mamči, tam té soli je miálo, od roka se stejně začne lehce solit, takže já to neřeším. Dělají i větší křupky, ty taky dlabe. Ty malýl nesolený, už má jako jednohubky, ty už ani nekouše, jen si je nechává v puse rozpustit TAk pak písni, co vám na té neurologii poradili a jeslti na něco přišli, to buzení a nespaní musí být peklo. ty výsledky té vody, to je fakt děs, člověk si myslí, že si kupuje zdravou vodu a dopadne to takhle. Tak vítej do klubu Chicca Multiway, já se chystám na nákup někdy v listopadu, snad v nich tu zimu zvládneme odjezdit. Nestraš vánocema, já nemám ani jeden dárek, jen pár tipů pro Tomču, pro toho se mi nakupuje krásně. Už teď se mi z těch dárků dělá blbě, u dospělých bych to fakt zrušila, jsou to jen starosti a stresy.

Dary: nO to se ti učí na kočník, když tvoje dítko ví, co je bobek a sahá si na zadek, já se můžu utlačit a Tomča jen kouká a výsledek žádný, no a a aby seděl na nočníku 10 minut, to si můžu tak nechat zdát, po chvíli zdrhá No až nějakého sponzora seženeš, takse mu nezapomeň zmínit i o dalších obdarování potřebných :grinning: Nebo vsadíme sportku? Zrovna před chvíli tam běžela reklama, že je v jackpotu snad 105 mil. to bvch vás pak i podarovala :grinning: Tak to vidíš, chuť přišla, takže kdy že to bude u vás to další mimčo :grinning:

Tak dobrou noc, jdu chrupkat.
24. říj 2009 ve 23:26  • Odpověz
tak u nás vstávačka ve 4hod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: Děti prostě nepochopily, že se mění čas a můžou spát o hodinu dýl..... :unamused:
25. říj 2009 v 07:17  • Odpověz
Tedy Dary to by mě zabilo, Tomča šel spát před půl devátou a naštěstí chrupkal až do půl sedmé, to se dá :slight_smile: Takže budete mít režim ukládání ke spaní v šest a spaní do čtyř? Mylsím, že je čas na mírně násilné posunutí dítek na pozdější ranní vstávání :wink:
25. říj 2009 v 11:32  • Odpověz
Ahojte
tak u nás je dnes krásne počasie, slniečlo svieti je 20 C, Laura spí od 13.30 zase sme prešli na spanie raz denne, lebo posledné 2 dni len bojovala doobeda v postielke a vôbec nezaspala. čakám kedy sa zobudí a vyrazíme von.
čítam , že vačšina sa chytáte kupvať chicco multiway, aj my sme sa rozhodovali, ale nakoniec sme spokojní s chicco simplicity.
dary preboha, budíček o 4.00 :confounded: :astonished: naša vstávala o 7.30. nového času. Večer sa jej akosi do postielky nechce, zaspáva okolo 21.00.
na nočník zatial Lauru ešte neučím, nebudem ju zatial stresovať.
želám krásny zbytok víkendu.
janca a vy o týždeň už budete mať oslavenca. hurááááá ako to rýchlo beží ten čas. :sunglasses:
25. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
autor
tak já jen v rychlosti než jdu smažit obalovanej květák,
Vendelín je z roku 2005, má najeto 103000km, je to Tour, ale starší motor jen TDI, bez PD, to je důležitý, je to jednoduší a větší držák, jinak výkon 81kW, ten silnější, má to automatickou klimatizaci, palubní počítač s navigací, dělená zadní sedadla, bederní opěrky a tak možná věci, ani nevim už co. A cena 8000Euro.
Nechali jsme si to dovézt firmou z Německa, tak to snad není bouraný(měřej tloušťku laku) a najetý km by měli se dět.
25. říj 2009 v 16:12  • Odpověz
hojte ženy,
tak jsem se včera snažila děti udržet co nejdýl vzhůru, ale byly pěkně jetí :confounded: Kolem třetí ráno se Nikolka začala převalovat, jako že chce vstávat, tak šla za mnou do postele, ale už to bylo spaní o ničem. Vydržela to do 4:30, pak se vzbudil i Honzík, tak jsme vstávali. Doufám, že se to během týdne trochu upraví. Ono to spaní jde posunout o 30min. až hoďku, ale nějaký větší čachry nepůjdou. Prostě to tak mají vžitý.....

Včera jsme jeli do Tř., že někde necháme auto a pak půjdem takovým parčíkem na procházku a pro auto že se vrátí manža a sjede pro nás, aby jsme nemuseli tu samou štreku zpátky do kopce. Procházka to byla pěkná a dlouhá, jen nastal takovej menší problém a to ten, že manža neměl papíry, takže jsem se pro to auto musela vracet já :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Zpocená jsem byla až někde, takovýho pohybu, no fuj :grinning: :grinning: Ale jinak to bylo super, počasíčko taky parádní :sunglasses:

Nikolka mě každým dnem překvapuje. Měla bych si asi uvědomit, že už to není mimčo.... :sweat_smile: Když já ji mám pořád za malýho bobánka :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: Včera např. ukázala kde má bříško, na nás ukázala kde máme nos a očičko. A dnes jí říkám, ať udělá "halo, halo", když si hrála s dětským telefon a ona to fakt ukázala :grinning: Takže teď pořád telefonuje nebo si hraje s hadem a říká "sssss". Už je s ní prostě sranda. A s Honzíkem si hraje taky čím dál častěji. Radost se na ně koukat :dizzy_face: :slight_smile:
26. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
Nazdárek,
vždycky toho chci tolik napsat, a pak po usednutí ke kompu vše zapomenu :confounded:
Včera jsme byli s Willíkem u kámošky a její dcera (14 měs.) byla úplně zlatá. Měla jen 8 kg, byla snad o polovinu menší, než Wilda a bylo vidět, jak ty holky mají ten pečovatelský pud v sobě. Chtěla mu pořád obouvat boty a povídat si s ním. Fakt roztomilý :dizzy_face: Wilda byl pěkně voprsklej, sápal se na všechn šuplíky a dveře, málem do těch dveří Aničku zavřel :grinning:
No, časový posun teda nic moc. V sobotu jsme mu to natáhli do půl devátý, ale i tak byl ráno po sedmý vzhůru. A včera byl vzhůru už v šest :angry: Opravdu děsný. Já se z toho celý den nemohla vzpamatovat. Ale dneska už naštěstí, kromě pár brečících epizod, spal až do 7,45 :slight_smile: Doufám, že mu to vydrží.
Už chodí kolem nábytku, když ho držím za ruce, tak jde, i když teda vypadá jako vožralej :grinning:
Ad zubař - moje doktorka nás tam posílá už v roce. Do tý doby máme brát ty prášky, ale Katch mě teda vyděsila. Willova bývalá doktorka nám je nedala, to až tahle. Tak ted nevím, jestli dávat nebo ne... Jo a pokud čistíte zubní pastou s fluorem, tak se nesmí dávat ty prášky.
Ad sraz - vypadá to teda na 4.11. ve středu - souhlasíte? A Človíčkov je dobrej, ale jídlo pro dospělý tam nemaj - prý zatím. Nemám nic proti tomu, abychom se sešly pozdějc, je pravda, že tam se nevyspí. Kacko, tak nechceš třeba dorazit k nám? A do človíčkova bychom přejely po obědě. Ale musely bychom autama a nevím, jak to má Pepča se spánkem - protože máme jen jednu postýlku. Nebo bychom šly dopo na procházku, sešly se i s Katch, prcci by se prospali, dostali oběd a potom tradá do Človíčkova. Dejte vědět návrhy :slight_smile:

Dary, jak můžeš vstávat ve 4h???? :sweat_smile: To je šílený, to se skoro nevyplatí jít spát. Jak funguješ? A jak se jim můžeš věnovat? Já když Wilda vstane brzy, tak nemám sílu si s ním hrát, maximálně mu občas pošlu auto. Ani mluvit nemůžu. Až tak po obědě se začínám vzpamatovávat. Ale Nikolka je hodně šikovná a super, že se spolu zabaví :wink: Jo a kakání teda koubouk dolů :slight_smile:

Janco, Tomášek dobrý :wink: On čeká a máma nedá a nedá ten oběd :grinning: Já mám zuby dobrý, první kaz jsem měla až někdy na střední a to ještě miniaturní. Tak snad bude Will po mně. Ale myslím, že u tohohle pravdu nemáš, to nebude stejný jako s tím širokým balením. Zoubky se musí čistit a když si vezmu, že první zub už nebyl skoro 4 měsíce vyčištěnej :sweat_smile: No, hned dnes jdu do DM a koupím nějaký čistidlo. Jo ta voda je hnus. A já tak měla ráda Aquilu. Ty ses dívala na Miss? Já už toho mám plný brejle. Jak jsem pracovala pro modelingový agentury, tak si o miss myslím svý :rolling_eyes: Všechny jsou stejný a jako modelky by ve světě nespěly.

Kacko, gratuluju k autu. Konečně jste se dočkali :grinning: Ale nevím, jestli cena 8000Eu je adekvátní. Má docela dost najeto, ale zase dobrý vybavení... Ale mně se octavia líbí, takže výběr schvaluju :wink: :grinning: Neměla jsi ted někdy jet na ten screening? To víš, jsem zvědavá na toho dalšího kluka :grinning: Chudák Pepíno, to bylo fakt divný. Asi nějaká reakce, ale na co??? Hlavně, že to brzy slezlo.

Katch, já ještě golfky nevybírala, ale jen jsem nad nima přemýšlela. I když vlastně máš pravdu, chtěla jsem ten náš supr kočár prodat a koupit už golfky :sweat_smile: Tak se zatím přikláním k chiccu, ale uvidíme na jaře. Dřív je kupovat nebudu. Až se Štěpánek rozchodí, tak už vůbec nebude chtít být v kočárku. Takže u vás to tipuju na 1,5 roku, a potom už máš s kočárkem utrum. Co tak sleduju kolem starší děti, tak pak už chtějí jen ten kočárek tlačit. Vlastně se potom využívá jen na delší cesty, nebo jako záchrana pro případ, že by nechtěli už jít, nebo by bylo potřeba zrychlit. Nechci tě strašit, ale v říjnový mamince je článek o ADHD a tam píšou, že noční pláč je taky příznakem ADHD (píšu to jen kvůli tomu, že prý se to dá i cvikama nějak zlepšit a čím dřív se to diagnostikuje, tím líp). Ale těch příznaků je víc a pozná se to až tak kolem 2 let. Dej vědět, co ti na neurologii řekli a snad to bude ok :wink: Ale Will se taky v noci budí s pláčem, postaví se v postýlce a brečí. Utiší ho jedině kojení.
27. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahojky, tak výstava super, jen byla malá, no ale nikde jsme už dloouho nebyli, tak nejsme zhýčkaní :grinning: Joo, podmořský svět mě bude asi vždycky fascinovat. Pak jsem se ještě stavili na mléčném šejkru u Mc donalda a Tomčovi jsme koupili první bačkůrky, no moc rád je tedy zatím nemá, hůř v nich chodí, jde mu to pomalei a víc padá. No snad to se poddá cvikem, podle mě je to tím, že tolik necítí tu podlahu, ale jako domorodec venku potom běhat nemůže, takže si na botky musí hold zvyknout. Včera byl celý den nenaložený, hodnej byl jen většinu času v kočárku, dopo jsem s ním byla se mnou na kožním, odpo jsme vyrazili na prochajdu, musela jsem si užít toho tepla a paprsků do zásoby. Včera se mu vyklubala pravá dvojka nahoře, tak nevím, zda to podráždění nemohlo být z toho, dneska je to o fous lepší, ale tady žádná sláva. Bohdan ho měl včera na starost půl hodiny a říkal, že poslouchat to celý den, tak neví, jak by to s Tomem dopadlo. NO je fakt, že já z něj už měla taky nervy na pochodu. Zítra si od něj ale lehce odpočineme, máme hlídání a jdeme s manžou a kamárády dopo na bowling a pak na oběd do pizzerky, už se moc těším, bowlng jsem nehrála si 2 roky, tak uvidíme, jak se mi zkrátily svaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak u nás jsme tedy najeli na vstávání mezi 6.15-6.45, což jde, aspoň dopo chodí spát o fous dřív a tím pádem jde i odpo kolem té třetí čtvrté, což je super.

Kacka: Děkuji za vyčerpávájící popis Vendelína, já jsem rozumněla jen roku, ceně a sedadlům, ale vše jsem Bohdanovi pocitvě přečetla a říkal, že výbava super a cena mu taky přišla dobrá, tak snad bude autíčko hezky sloužit.
27. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz
Tak jsme oba po obědě, tak můžu pokračova, tedy pokud mi to Tomča dovolí :wink:

Ke srazíku - termín super (zapomněla jsem, že v úterý jdeme na roční prohlídku), čas nechám na vás, Tomča teď chodí chrnět mezi 10.30-11.30, spí různě dlouho, takže podle nás se řídit nedá. K jídlu, já si tam klidně sežvejkám nějakou bagetu, na teplém jídle netrvám.

Verb: To víš, trápím ho hlady a on se potvora nedá :grinning: Aáá první náznaky chození? NO, já ti to říkala, že to kolem roka zvládne. A ještě k Miss, v době mého dospívání jsem to fakt žrala, dělala jsem si seznamy, zapisovala, co která dělala a i si je soukromě bodovala :grinning: :grinning: No to mě už opustilo, teď se mrknu na to, jak vypadají v šatech a plavkách, občas se zasměju u volných disciplín, no nevím, proč to už nezrušili, a nebo nezakázali tanec, bez toho by byla asi většina nahraná. NO letos opravdu nevyhrála ani má favoritka, no uvidíme, jak se jí bude dařit ve světě :slight_smile: joo a v Globusu mají akci na ty Pampersky, co jsi sem dávala tip, my koupili jeden balík a nějak se nemůžu srovnat s tou jejich parfemací, akce je 2+1, jeden balík za 219,- kč.

Megg: Tak už jen jedno denní spaní? toho já se začínám lehce děsit, už vidím, jak chrní svou půlhodinu a pak celý den straší. NO, budu jen ráda, když mu to jeho spaní 2x za den ještě nějakou dobu vydrží. Ten simplicity je taková kombinace sportáku a golfek, a jak se v tom Lauře spinká, má to u té boudičky zavřené? Já na netu našla jen jednu fotku a na té je to u hlavičky otevřené. a jak velká jsou ty kolečka?

Dary: Tak jak vstáváte? Stále v ty smrtelné 4 hodiny? je fakt, že posunutí o víc jak hodinu je asi dost problematické. kOukám, že výlet jsi si tedy užila :grinning: :grinning: No jsem zvědavá, kdy se zase někam dobrovolně vydáš :grinning: Jinak Nikolka je tedy opravdu rozumbrada, je strašně šikovná, to u nás opravdu nehrozí, no, snad nebude úplně blbej a když jo, no co se dá dělat, je prostě náš :grinning:

katch: Já si mylsím, že se v noci budí většina dětí, jen u vás je extrém v tom, že ho i přes veškerou vaši snahu nedokážete nijak utišit a on se vlastně totál probere a je vzhůru. No, ale co poradit fakt nevím, my se snažíme zareagovat co nejdřív po tom, co ho slyšíme, pak dáme napít nebo ho jen otočíme a přesuneme v postýlce (často je tam šprajclej na straně a nemůže se v tom pytli otočit).

A ještě jeden dotaz, jak řešíte dort pro prcky k 1. narozeninám? U nás ho bude dělat mamča, ale furt remcá, jak tam nic nemůže dát, chci piškotový s ovocem, taky řešíte, aby ho prcci mohli jíst a nebo na to kašlete? Už i s tím piškotem dostane vlastně lehce nepovolenou stravu :grinning:
27. říj 2009 ve 13:20  • Odpověz
ahoj holky,
tak vstávačka 4:30 :confounded: No co už......Ale včera jsem šla navíc spát pozdě a vypila jsem i dost vínka, tak se mi stávalo obzvlášt špatně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A asi mi po tom vínu odumřela další část mozku, ptž když jsem si ráno dělala kafe, tak místo toho abych to nasypala do hrnku, tak jsem to vesele sypala do odpaďáku :grinning: :grinning: :sweat_smile:

Jančo - chudák Tomča - proč by byl blbej? :grinning: :grinning: :grinning: Vy zase chodíte a jste šikovní v něčem jiným :wink: A Nikolka je hold ženská, tak se musí projevovat verbálně :slight_smile: Chození u nás zatím nehrozí, za dvě ruce jde celkem pěkně, ale když zkouším jen za jednu, tak sedne a je konec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A dort budu kupovat,bez čokolády a zbytečných patlanin a jeden kousek Nikolka dostane, ať má tu správnou narozeninovou fotku :wink: :slight_smile:

Ty jo a Tomášek má velký den už v neděli..... :confused: :dizzy_face:

A dnes byl další bobek :slight_smile: Huráááá
27. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz
čauky, nemám teď čas, jen reaguju na ten termín srazu, já 4.11. nemůžu. Než jste se vyjádřily, tak už jsme si domluvili kinder party v práci... Mohla bych ten týden v pátek 6.11. nebo až ten další týden :unamused:
27. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
Tak zkusím něco napsat, snad stihnu zareagovat.

Verb. jj o tý spojitosti toho buzení a pláče s ADHD jsem si bohužel přečetla asi před týdnem na netu :frowning2: Docela mě to vylekalo, protože mě už Štěpánek přijde, že se jinak docela srovnal. je teda pořád živější a taky je docela dost vzteklej, ale hyperaktivní bych určitě neřekla. Dokáže si hrát úplně v klidu a soustředit se, tak nevim, snad to bude dobrý a jednou to prostě přejde. mě dala doktorka ty prášky na zuby a jinak mi právě vůbec neřekla nic o čištění, pochopila jsem to tak, že mám dávat jen ty prášky a v roce bysme měli jít k zubaři. ovšem kam to teda zatim nevim. Já když teda čistím Štěpánkovi zoubky, tak zatím bez pasty.

Jančo tak s bačkůrkama jsme dopadli stejně, taky je nechce mít na noze. Ale překvapilo mě, že minulý týden v to človíčkově měl celou dobu na sobě chodící botky a v pohodě si ťapal. U nás už se skoro neleze, je to super, já si to užívám a je to srandovní pohled :slight_smile: :grinning: Možná až bude chodit už jistěji a začne běhat a utíkat, tak budu ještě se slzou v oku vzpomínat na lezení :sweat_smile: Dort jsem řešila, ale nevyřešila, pořád nevim jaký koupit nebo mě dokonce napadla i domácí výroba, ale nechce se mi do toho. My ještě nemáme ani vyřešený jak to budeme slavit. Jak to máte vy?? Jinak v noci na pláč reagujeme taky hned. Teď teda už bylo pár nocí lepších, sice buzení častý, ale pláč buď malý nebo jen kňourání.

Jo a kočárek už máme objednaný a to až z Jindř. Hradce. Tady v Praze už doprodávají tuhle kolekci a mají jen zelenou a oranžovou barvu a to nechci. My ho potřebujeme už příští týden, ptž od pondělka budeme 6 týdnů bez výtahu, tak chci mít sporťák doma na balkoně a golfky dole. Naštěstí jsem se dopátrala, že v suterénu existuje kolárna od který mají klíče asi tak 2 byty a dožaduju se taky klíčů a budeme tam ty golfky parkovat. Takže budu tahat navlečenýho Štěpánka těch 7 pater, to bude fakt paráda. Proto chci mít jeden kočárek doma, určitě nebudu chodit každý den ven, tak se kdyžtak vyspí na balkoně a bude taky na vzduchu :wink:

Dary u nás se vstává teď v 5 a je to fakt hrozný. Taky si myslim, že o moc lepší to nebude, prostě máme doma skřivany asi :frowning2: Gratuluju k úspěchům na nočníku :slight_smile: A s kafem dobrý, ale chápu to :grinning: Taky jsem po probuzení v takovou nekřesťanskou hodinu tak trochu mimo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A s tím srazem, nechci to teda nějak komplikovat, tak jestli se Vám to už nechce odkládat a všem se to hodí toho 4.11., tak se sejděte bez nás a pak bysme udělali brzy další srazík. Teda doufám, ptž ty intervaly jsou docela dlouhý, naposledy jsme se viděli takhle všichni u Kačky v srpnu :astonished:
27. říj 2009 v 15:14  • Odpověz
Ahojky,
jen malé info - prý vědci zjistili, že po očkování se nesmí dětem dávat léky na bázi paracetamolu, tj. Panadol apod. Ten paracetamol zruší účinky očkování, takže jakoby to dítě naočkovaný vůbec nebylo. My teda dáváme Nurofen, když je už hooodně zle (takže až tak po 38C po odečtení), panadol doma máme, ale ještě jsem ho ani neotevřela. To by mě trefilo zjistit, že to očkování bylo úplně zbytečný :angry:

A k srazu - příští týden kromě úterý můžu kdykoliv, školu nemám a Míra má dovču celý týden a nic domluvenýho zatím nemáme. Víte co, napíšu do IP.
27. říj 2009 v 17:47  • Odpověz
Tak když už mám tu chvilku, tak něco napíšu. Pak mě čekají bramboráky. Chtěla jsem udělat zelný, ale Míra je nechce :angry: :angry: Ach jo. A to jsem si ho brala s tím, že nejí jen sojový maso a zeml bábu. A postupně zjištuju, že je toho nějak víc :angry: Tak si Katch pořádně přítele prověř. My jsme spolu chodili 7 let, z toho rok a půl žili a stejně mě dokáže překvapit, teda spíš naštvat :confounded:
Dneska jsme byli zse na plavání a Wiilík se nějak začal bát. Ze začátku hodiny pištěl a dost vyváděl a potom se na mě jen sápal a nechtěl se mě pustit. Nechtěl si lehnout na záda na vodu a bál se bublinek, co tam paní instruktorka pustila na pobavení. Doufám, že ho to přejde :sweat_smile:
Ted si hraje s Mírou a staví věž z kelímků a Will se u toho děsně řechtá a piští :slight_smile:

Janco, jo, dělá pokroky a je možný, že kolem toho roka začne chodit. Kolem nábytku chodí pěkně, tak snad jo. 6,15-6,45 se ti zdá dobrý? Já beru za slušné vstávání po sedmý. Ale když si vzpomenu, jak jsem před dítětem vstávala nejdřív v deset :dizzy_face: A vstávání v sedm, nebo osm mi přišlo jako týrání :grinning: Ad Miss - no, nevím, jestli nepřehodnotím naše přátelství. A jestli ti ještě dovolím se příbližit k mému synovi :grinning: :grinning: :grinning: Ale vzhledem k tomu, že už to neděláš, tak tohle radši zapomenu a budem dělat, jakože se to nestalo :grinning: To bylo asi těmi zuby a určitě to přejde. Ale včera mě vyděsila mamina tý starší Aničky, že prý když jí rostly stoličky tak snad 3 týdny v kuse měla průjem, vysoký horečky, prořvala noci a nepomáhaly ani prášky. Snad se nám tohle vyhne :sweat_smile:
JO a spaní máme jednou denně a to dopoledne 1,5-2h, odpo se to už nějak nedaří. Ale to neva, aspon spí až do tý cca 8h ráno :slight_smile:
A narozky mám vymyšlené s kámoši, takže 29.11. v neděli chceme pozvat kamarády a udělat velkou oslavu a s našima to oslavíme soukromě. Dort chci upéct, teda spíš možná udělám nějaký "studený", jak se dá jen do ledničky. Mám plány, ale jak to dopadne... Možná nakonec nějaký koupím :grinning:

Katch, tys to s tím srazem teda zamotala, ale nějak to vymyslíme :wink: ADHD to snad nebude. Je pravda, že je Štěpánek dost živý, ale pokud se umí soustředit a neprořve všechny noci... Prý je to hodně genetický, nebo je to spojovaný s náročným porodem, nebo i předčasným. A to u vás není.

Dary, pije ti Nikolka, nebo pořád ne? Já chci kojení ukončit v jeho roce, takže za ten měsíc a nevím, co potom s tím pitím. Jak to řešíš?
27. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
verb - no včera trhla rekord a to ten, že asi 5min. z tý flašky cucala, ale pořád to nejde považovat za pití :unamused: Takže vůbec neporadím. Snažím se jí dávat aspoň víc ovoce a míň "suchýho" jídla, ale poslední dobou i míň čůrá, tak budu muset asi radikálně zakročit :unamused:
A prosila bych poslat nějaký bramborák. Mám hlad :grinning: :grinning:
27. říj 2009 v 18:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.