• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky, tak mě se zase smazal příspěvek, ale naštěstí nebyl moc dlouhý.

Takže hlavně přejeme Nikolce všechno nejlepší k prvním narozeninám, ať jí rodiče a bráška nezlobí a dárky mají úspěch. Pusu od Štěpánka :dizzy_face: :dizzy_face:

Víc napíšu večer, protože se mi to nechce znovu datlovat.
13. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
Tak se připojujeme ke gratulantům a i my přejeme Nikolce všechno nejlepší k narozeninám :dizzy_face:
13. lis 2009 ve 14:40  • Odpověz
Tak tedy my se taky pripojujeme - vse nej Nikolce a hlavne, at se ji vsechny boule zahoji, nez se vda. A pozornejsiho tatinka, at mu porad nikam nepada :grinning: Ja sedim ve skole a uz toho mam po krk. Usinam tady a je mi smutno za tim mym zlatickem :frowning2: A zitra rano ta zkouska, nejspis se dneska jeste budu ucit :-/
13. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
Nikolka všem moc moc děkuje :slight_smile: :dizzy_face:
13. lis 2009 v 18:01  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak si Samík a Nikolka užili svoje první narozeniny? Nás čeká oslava až v neděli.

Jančo jak jsi se ptala, co jsme dali Štěpánkovi za dárek už ve středu, tak to bylo odrážedlo - motorka. Koupili jsme to úplně náhodou v Bambuli, bylo levný a hlavně nízký, takový jen na doma. Ale stejně když na tom Štěpán sedí, tak dosáhne na zem jen tak tak, takže je mu to ještě velký. Já si představovala jak s tím bude drandit nadšeně po bytě a teda nic moc :unamused:
Tak co Tomík, už je v pořádku? U nás nudle jsou, ale přes den je to skoro dobrý, ale v noci chrápe a budí ho to. Ale nic jinýho mu není, tak jsem ráda, snad se něco horšího z toho nevyklube. Na mluvení mají děti ještě času dost, zvlášť kluci, ti nebývají tak ukecaní :grinning: Ale už se taky těšim až začne Štěpánek říkat něco jinýho než mňam :grinning: :grinning: Což je jeho nejčastější slovo.

Kačko to je dobře, že Pepčovy narozeniny oslavíte tak jak chcete vy. To jsem zvědavá co bude říkat na aquapark, pak musíš poreferovat :wink: A k těm dřevěným hračkám, já je mám sice taky ráda, ale máme např. dřevěný xylofon a to je takový šmejd, nic horšího jsem neviděla. A ty paličky jsou vyloženě na vypíchnutí oka :frowning2: Takže si nevybereš.

Verb. teda uf, uf to by se mi nechtělo do toho učení. Zítra budeme držet všechny palce ať to zvládneš a když ne, tak svět se nezboří :sweat_smile:

Zanet no hurá, že jsi se ozvala, já jsem si říkala, kde jsi :wink: Štěpánek taky není žádný dlouhán, taky teda doufám, že nebude prcek jako já :grinning: Ale to už asi moc neovlivníme :sweat_smile: U nás se teď hrozně zhoršilo uspávání, Štěpula vyvádí přes den i v noci a trvá to kolikrát dýl jak půl hodiny než usne. To je něco na moje nervy :angry:

My jsme dnes byli zase řádit ve Človíčkově, Štěpánek slavil narozky s prckama a dostal od kamarádek tu stavebnici Geomag, nevim jestli to znáte, je to taková magnetická věcička a moc se mi to líbí. Je to od 10měsíců a určitě se s tím zabaví i 2letý nebo 3letý dítě, tak snad nám to vydrží.
Zítra nás čeká úklid když máme v neděli tu oslavu, je to tu jak po výbuchu. hračky už nemáme kam dávat a to mi přijde, že ji rozhodně nemá nějak moc. Balkon máme plný tří velkých kytek z obýváku, protože už jsem to Štěpánkovo sypání hlíny na koberec nemohla vydržet, tak jsem je tam šoupla, snad nezmrznou chuděry. Jsem vytvořila takovou malou zimní zahradu :grinning: Jenže ouha, za tou jednou kytkou byla skrytá zásuvka, máme tam píchlej notebook a co myslíte, že jsem měla odpoledne za zábavu, teda Štěpán :angry: :angry: A po koupání jsem ho nechala chvilku běhat nahatýho a on se normálně vestoje vyčůral na koberec :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
Ahojky,

tak Sam si oslavu docela užil. Večer šel spát jako obvykle, ale do půl noci byl každou chvilku vzhůru a pobrekával. Řekla bych, že ho trápilo bříško, přitom nic moc jinýho nesnědl.

Katchu, Sam dostal motorku už před nějakou dobou od sousedky a hraje si s ní, ale nejezdí na ní. Dosáhne na zem jen špičkama a když už by se chtěl odrazit, tak mu vaděj zadní kolečka. Takže musí ještě povyrůst.
Geomag znám, uvažuju, že ho dostane a vánoce. Líbí se mi ta farma. Možná by jí dostal už k narozeninám, ale objevila sem jí teprve nedávno.
14. lis 2009 v 10:41  • Odpověz
ahoj holky,

tak včerejší oslava super, Nikolka šla po dortu jak divá. Když zjistila, jaká je to dobrota, tak by ho snad snědla celej :grinning: Takže jsme jí ho po chvilce museli sebrat a to byl řev! Kočárek ji zatím moc nebere, ona si k ničemu pojizdnýmu stoupat nechce, hned si sedá a bojí se. Ale Honzíkovi se líbí, tak tady vozí všechno možný :grinning:

Nějaký fotečky potom dohodím, ale ted se mi vážně nechce, vzpamatovávám se z dnešní návštěvy obou rodičů a séger. Nikolka dostala od našich takovou pěknou panenku, od tchánovců taky panenku, ale jen takovou malinkatou + penízky na botky. Ale třeští mě z nich hlava ještě teď. No a tchýnka mě stihla namíchnout ještě dřív než přišla. Jak jsem tady psala, že se jí dnešek nehodí, tak nakonec jsme se dohodli, že to tak necháme a kdyby něco, tak by mi v týdnu řekla. Samozřejmě celý týden se nic nedělo a dneska dopo z ní vypadne, že to určitě stíhat nebudou a přijdou tak o hodinu později :angry: Přijde mi, že to udělala naschvál..... No radši bez komentáře :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zítra ještě švagříci, tak to bude taky pěknej cirkus. Jejich děti mi přijdou krapet nevychovaný..... :sweat_smile: :unamused:
Takže Kacko, opravdu jsi udělala dobře, když si uděláte oslavu podle sebe :wink: Já rozhodně příští rok už nic takovýho dělat nebudu. Jsem z toho akorát na nervy, celej víkend uklizím, peču, kuchtím, dnes mi navíc bylo blbě od žaludku, tak nevím jestli od nervů nebo co to bylo. Teď už je to OK. Možná mi pomohla medovinka, asi si půjdu ten zázračný lektvar ještě nalít :grinning: :grinning:

Katch - at se vám zítřejší oslava vydaří :sunglasses:

A k těm odrážedlům - my máme takový autíčko, je celkem nízký, takže Nikolka na zem v pohodě dostane. Honzík se s tím učil i chodit. U Nikolky to nehrozí, prostě se bojí.....Máme i tu motorku, ale ta je o dost vyšší a tam tak tak dostane špičkama. Navíc ty zadní kolečka tam opravdu hodně překážijou, takže třeba Honzík tomu přišel na chuť až letos v létě.

Tak přeji pěkný zbytek víkendu.... :slight_smile:
14. lis 2009 v 19:19  • Odpověz
A ještě jsem zapomněla napsat, jak jsme dopadly na tom ušním. Tak tam byla zase ta mladá doktorka, ale tentokrát jí to šlo celkem rychle a moc Nikolku netrápila. No ale prý to pořád není ono a máme zase přijít za 2měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jsem byla rozhodnutá, že už na to se.u, ale manža zas říká, ať radši jdeme, ať něco nezanedbáme. Ale mně už to vážně přijde divný, vždyt už to bude rok, co měla to ouško píchaný.....Honzík měl uši píchaný kolikrát a do měsíce to měl vždycky dobrý. Jenže to jsme chodili jinam. Doktorka je ted ale na mateřský, tak s Nik. musím chodit do nemocnice.
Tak se na to zeptám doktorky, co si o tom myslí, jestli je normální, že se s uchem chodí tak dlouho na kontroly :confounded:
14. lis 2009 v 19:28  • Odpověz
Ahojky, tak jsem se těšila, jak se tu pochlubím Tomčovy pokroky a místo toho musím myslet na to, že máme doma asi nemocňánko :frowning2: Po návratu z procházky jsme Tomčovi naměřili po odečtu 38,5 tak dostal panadolový čípek, před koupáním měl 37,9 tak to o fous kleslo, tak čekám co to udělá v noci :unamused: Je fakt, že to není o moc víc než má normálně, jeho běžná teplota je 37,2. Na prochajdě dneska poprvé pořádně štrádoval venku, ušel sám asi 200 m a rozhodně nevypadal na to, že by byl nějaký nemocňánkový, pak normálně odchrupl, probudil se v super náladě a po návratu tohle. Takže radost z jeho samostatného ťapkání venku je nějaká menší, ale bylo na něm vidět, že si to užívá, že si může dojít kam chce on a ne kam jede mamča :grinning: Občas tedy spadl, ale byli jsme s manžou překvapení, že docela málo, no hezky jsme mu tu jeho první procházku zdokumentovali na kameru, tak se můžeme doživotně kochat až nás přejde trápení s teplotou. :grinning: Jinak jsme měli víkend takový úklidový - běžný úklid, odmrazení mrazáku a dneska jsme umyli okna, vyprali záclony, takový malý předvánoční úklid v listopadu, museli jsme využít to relativní teplo venku :wink: No a další pokroky hlásím na nočníku, nějak asi pochopil, co tam po něm chci, takže se zasoustředí, zatlačí a vždycky se mi vyčůrá, s kaděním nám tedy posazování nefunguje, to asi nechápe, když to na něj přijde tak nočník nestíhám přinést a i když na něm třeba před 5 minutami seděl, tak to žádný efekt nemělo. NO, však času na natrénování máme dost. NO a poslední věc, včera jsem mu vařila stejné jídlo jako nám, měl květák na mozeček s bramborem, jen jsem mu tam dala jen žloutek, ale trochu cibulky i másla měl a šmakovalo.

Zanetke: No Alexík je sice řádně živený, ale na pohyb to vliv nemá a to je hlavní, neboj on z toho vyroste :grinning: Tedy babičky přijíždějí na oslavu týden dopředu? :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když u vás to bude asi tím, že nebudou asi z Čech, tak si užij hldání a hezky odpočívej. A tedy obdivuji tvůj uspávací rituál, u nás funguje uspávání bez rodičů přes den, ale večer musíme být v ložnici s ním, jinak řve, ale je fakt, že poslední dobou se uspávání zkracuje a je i bez řevů a kňourání, asi opravdu jde do postýlky unavený a na spánek se těší, tak možná začneme i večer zkoušet samostatné usínání.

Katch: Tak co oslava u vás? K odrážedlu - máme něco podobného zděděného doma a taky nedošáhne, tedy jen jednou nohou, a to nestačí, tak vozíme my a on aspoň tútá a odráží se tou jednou nohou. K tomu Geomagu a není to za chvíli nuda, když se vlastně spojují jen 3-5 věci dohromady? Tedy jestli jsem to z toho popisu dobře pochopila. My uvažujem k Vánocům o koupi Lega Dupla, v Tescu mají akci 100+45 kostek za 999 Kč, je to sice pro věkovou skupinu 2-5, ale myslím, že ty kostky nebudou tak malé, aby je mohl spolknout, vše co je na spolknutí je až do věku 3+. A myslím, že s tím by si snad mohl vydržet hrát déle, co myslíš? K té zásuvce, asi vám nezbyde nic jiného než koupit tu záslepku, nemůžeš ho hlídat furt, aby tam něco nestrčil.

Nejbe: třeba ho nebolelo bříško z jídla ale ze zážitků :wink: Prostě toho bylo na něj moc a nějak se s tím nesrovnal, no a nějaké papčo, které normálně nejí, na to se nám to svádí nejlépe, já zase vše svádím na to, že já oblízat, ochutnat to co Tomča, tak už jsem na infekčním :grinning:

Verb: Tak co zkouška?

Dary: Tak Nikolka je tedy na jídlo a ne na panenky :grinning: :grinning: No koukám, že návštěvy tedy zrovna nemusíš, já to tedy vždycky nějak přetrpím, ale je fakt, že radši jedu k někomu, aby mě uklízecí a žrací hrůza nečekala a jen jsem si to užívala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A oni na tom ušním vlastně tím měřením zjišťují, jak Nikča slyší a nebo jak ten zvuk prochází? A k jiné doktorce se jít nedá? Je fakt, že pokud vás stejně nijak neléčí, tak to docházení je snad jen kvůli bodům pro pojišťovnu. Každopádně držím palce, ať se to už srovná.

To mi tak připomíná, změnili jste nějak jídelníček prcků v roce? Já tedy méně mixuju, spíš vidličkou rozmačkávám, dala jsem i vepřové maso (panenku), teď poprvé cibulku a máslo, ale jinak nějak nevím, jak se do toho pustit. Třeba co dáváte na snídaní? My občas chleba nebo křupavý chlebík a lučinu, jinak jen kojím, ale mohou se dávat i jiné sýry (kiri atd.), tvrdý sýr Tomča nebere, asi mu smrdí.
15. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
Nazdárek :slight_smile:
tak zkouška je zdárně za mnou a mám za 2 :slight_smile: Teda trošku mě to mrzí, protože jsem to uměla, ale u 2 otázek jsem se zasekla a zaškrtla jsem jednu správnou odpověd a ony měly být dvě. No, ale i tak jsem spokojená :slight_smile:

A ted vás dočíst. To si asi nechám až na odpoledne. Včera jsem celý dopoledne spala (byla jsem šíleně unavená a nebyla jsem ráno schopná vstát :sweat_smile: ) a odpoledne jsme udělali výlet do centra a prošli se po Kampě.
Willík je relativně pořád zlatej, akorát ty cesty MHD (hlavně návraty) moc nezvládáme. Strašně se vzteká a ječí, tak si ho beru na klín a po půl minutě střídáme koukání z okna, koukání po tramvaji a to pořád dokola. A nebo do něho cpu držhubky (což je v tu chvíli dost trefný název :grinning: ) a nebo sušenky (z nich tak velkou radost nemám - cpát do něho sladký :confounded: ). Asi snad všude budu jezdit jen autem.
A už neříká na všechno tata, ale nene. Říká to skoro neustále, pořád jen "nenene". Je to děsně legrační :slight_smile: Jinak žádný slova. Ani baba, brm brm apod. O mama ani nemluvě :frowning2:
Jo a pořád se cpe do co nejmenších děr a ty prolézá. V sobotu odpoledne jsme jeli koupit nový vysavač a večer Míra vysával a Will mu s radostí pomáhal a pak najednou Will zmizel a zjistili jsme, že je pod postelí a plazí se ven :grinning: Samozřejmě se uprostřed zasekl a nevěděl, jak dál, tak mu Míra musel zmáčknout hlavu a postrčit ho.

Janco, jé, chudák Tomík. Snad to nic nebude a teplotka odejde, jako přišla :wink: A ten mozeček s brambory měl i solený jako vy? Já Willovi asi poslední týden občas trošičku solím (ale jen symbolicky), aby si zvykal a jídlo taky mín mixuju, nechávám kousky. Cibulku už jsem dávala dávno a máslo už taky dávno jí na chlebu a měl ho i na oběd. V podstatě můžeš začít s rybou a začít vařit to samý jako pro vás. Akorát mín solený a kořeněný. Já jsem dělala nedávno porkovou polívku a část jsem před ochucením dala pryč a přidala mu tam žloutek. Ale asi se musí s tím zaváděním stejné stravy postupně, aby to nebyl šok pro to tělo. A Duplo mají myslím i v Bille za docela málo peněz (ale musíš sbírat ty jejich body). Kamarádka to koupila pro svoji holčičku, a to měla cca 15 měsíců a prý jí to baví a hraje s tím :slight_smile:

Dary, tak nakonec je to dárek spíš pro Honzíka :grinning: Ale ty jsi už psala, že by to Honzík chtěl, ale manžel nedovolí. Tak takhle si s tím může hrát a manželovi to nebude vadit :wink: Jojo, příbuzný si člověk nevybere. Moje tchýně vůbec nejeví zájem o malýho, ani jednou ho neviděla, a to bydlí v Praze. A moje máma je zase extrém a nejradši by s náma snad i bydlela :grinning: Včera jsme jeli do toho města a náhodou šla máma kolem a hned se k nám přidala a jela s náma aspon pár stanic tramvají. Prostě my musíme zdrhnout před 14h, jinak si nás najde :grinning: Ale zase ji nemít, tak by neměl, kdo hlídat a od Wildy bych se nehnula na krok. A ty uši, to je fakt divný. A nemůžeš zajet jinam? Prostě se objednat u někoho jinýho (i v jiným městě), at se na to podívá někdo jiný?

Katch, na ty motorky jsou ještě malý. Ono je snad na nich i napsáno od 2+. Oni zatím spíš budou koumat kolečka, jak se točí, než na tom jezdit. Geomag vůbec neznám :sweat_smile:

Jdu obědvat, než se to šídlo vzbudí :sweat_smile:
16. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
autor
ahoj, tak my se vrátili z víkendu a bylo to super :dizzy_face:
Jeli jsme k Liberci k Malý Skále do rekreačního domu, v sobotu jsme jeli na Ještěd, nahoru naštěstí lanovkou, to bych se na to jinak vykašlala a dolů pěkně po svých, děti se teda nesli v krosničkách a všichni usnuli. A odpo jsme jeli do bazénu do Liberce, ne do toho Babylonu, ale do jinýho a bylo to parádní :slight_smile: Pepča byl nadšenej, pořád tam rejdil a skákal a ječel protože ostatní děti přece taky ječeli. Bylo tam krásně teplo i v tý místnosti s brouzdalištěm, tak jsem si to užila i já.
Takže se strašně těšim až půjdem na ten Barrrandov, dam vědět jaký to tam je a kdyžtak bysme mohli někdy zajít spolu na sraz.
V neděli jsme se jeli potápět a přijeli tam jedny kamarádi s klukem co měl neštovice :unamused: to jsem absolutně nepochopila, všichni jenom odháněli děti aby k nim nechodili, no tak jsme se s jednou kamarádkou sbalili a jeli s kočárama pryč.
Trochu jsme Pepčovi rozházeli režim, usínal před desátou a řádil tam a ráno vstával v šest, no peklo :confounded: My jsme chodili před půlnocí, takže v neděli už jsme byli absolutně vyřízený.
A dneska spal Pepíno od osmi do půl devátý, parádička, chudák to dospával.

Jo a taky jsme tam zkusili takovou motorku jako mini odrážedlo a Pepča byl nadšenej, došáh nohama akorát, jen spíš chodil a tlačil a neodrážel se. takže na jaro máme jasnej dárek k svátku :slight_smile: Myslim že na léto už to bude pro všechny v pohodě, stejně nevim jak by na tom jezdil po bytě :confused:
A k tomu legu, nevim jestli už jsem to nepsala, ale my máme lego quatro pro 1-3roky, je to v krabici, jsou to velký kostky a jsou perfektní. Prej i to duplo je dobrý, ael tamto neznam.

Verb gratulace, tak ty jsi teda premiant, začít hned dvojkou, to jde :slight_smile: aspon víš že se příště nemusíš tak učit a stejně projdeš :grinning:
A já jdu rychle uvařit, ještě sem dám pár fotek, pak snad napíšu jestli bude Pepča dýl spát :slight_smile:
16. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
Ahojky, tak já jen v rychlosti, Tomča chrupká a já teprve obědvám :unamused: Jsem nevyspalá, ubrečená, ale nakonec je to snad je viroza :slight_smile: Děkuji bohu za ní :grinning: V noci v půl čtvrtý měl i po čípku 38,5 po odečtu, chudák kníkal, převaloval se a nemohl zabrat, takže jsem trpěla asi hodinu s ním, než konečně neklidně usnul. Ráno vstávačka před sedmou, což taky není jeho čas, teď běžně vstává okolo půl osmé až 7.45, už po probuzení mručel, teplota nižší jen 37,4 ale stejně jsem radši zavolala k doktorovi, co s tím, a ten řekl, že teploty jsou moc vysoké tak přijet, sestra radila na 10, no v deset jsem tam byla jak na koni, jenže v čekárně snad 8 čekajících dvojic, ani jsem tam nevlezla, počkala až vyjde sestra a ta poradila přijít na 12, takže zpět domů, uložit prcka, a po 45 minutách jeho spaní to samé znovu, svačina i oběd na vnitřní lavičce před lékárnou, No v půl jedné jsme přišli na řadu, doktor prohlédl, zhodnotil, že dýchání v pořádku, krk taky, ale ta teplota je na zuby vysoká, do toho Tomča od rána od půl osmé do půl dvanácté nečůral, tak se doktor bál zánětu ledvin. Takže jsme šupajdili na odběr krve na CRP a krevní obraz - brali mu to ze žíly, řev jak blázen i asi 5 minut po odběru, měli se snažit nachytat moč do skleničky nebo pytlíku, no pytlíky ve dvou lékárnách v okolí neměly, takže já opět ubulená, jak to zvlásnu nachytat. Takže jsme zkoušela do skleničky, no bez úspěchu, počůral se mi těsně po vykadění první části, což jsem nestihla, druhou nálož přidal na hrací deku, když jsem odnášela nočník :stuck_out_tongue_closed_eyes: a než jsem stačila uklidit deky, tak se počůral v kuchyni, no to už jsem brečela, jaká jsem neschopná matka,. Ve tři jsem volala na výsledky, naštěstí to vypadá na virozu, CRP jen 6 a má vyšší bílé krvinky a další věci, které nasvědčují viroze, takže léky na teplotu, rýmu atd, klidový režim (no to nevím jak udělám), žádné procházky a pokud teplota neustoupí tak v pátek na kontrolu. Tak dítko už je vzhůru, takže jdu plnit úkoly hodné matky, i když jsem naprosto hotová, už se moc těším až bude Bohdan doma.
16. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
Ježiš Jani, to je mi vás obou líto :frowning2: To bude dobrý, neboj, ale absolutně chápu, jaký je to děsný se o prcka postarat sama a nemožnost se s ním domluvit. Musel tě Tomík pěkně vyděsit a odebírání krve z žíly :confounded: To já bych okamžitě volala Mírovi a musel by přijet, i kdyby trakaře padaly. Opravdu tě obdivuju, žes to zvládla sama. Já se u takových věcí okamžitě sesypu, když jsem na to sama :sweat_smile:

Kacko, ti s těma nesštovicema snad nejsou normální. Vždyt to je infekční, neměli by chodit mezi lidi :angry: To je šílený - aby si člověk hlídal i cizí matkya děti, jako by nebylo dost starostí s těma našima prckama.
Na barrandov chodí kamarádka a je absolutně spokojená. Prý je to tam super, dokonce byli "plavat" i pozdě odpoledne (bydlí poblíž) a je to tam fakt bezva :slight_smile: Tak někdy můžem... :wink: Já a premiant? Já chtěla jedničku, se učím jak trotl a pak se nechám znejistit - jsem holt trémistka :confounded: Ale ještě mě čekají 4 zkoušky, takže si ten jedničkovej průměr můžu dohnat :grinning: No, nevím, teorie práva je úplně šílená, samý poučky a za a), za b), za c)... takže tam budu ráda za to, že projdu :sweat_smile:

Zanet, já nevím, jak je to s tou amputací, ale když se to stalo několikrát, tak to asi možný je :sweat_smile: Alex z toho vyroste. To jsou dětský faldíky, asi mu dopřáváte samý dobrůtky :grinning:

Katch, s tím vyšehradem - ono to jde, ale po tom mostě. tem je nezbariérový, ale musíš ten kočár vytlačit nahoru, pak přes tu hlučnou magistrálu a zase z kopce dolů. Nejlepší je jednu stanici přejet a vrátit se zpátky. Jakou máte barvu toho kočárku? Dívala jsem se na typy a žádný takhle tmavě modrý tam není :confused:

Dary, tys to 3,5 roku neměla? Jak to? Ty jsi kojila do dalšího těhotenství?

Jak vysvětujete dětem, že něco nesmí? Já snad celý den nedělám nic jinýho, než že mu pořád říkám "ne" - na tlačítko TV, na plyn, na myčku. Od toho taky má to "nenene" :grinning: A nějak bez úspěchu. Už i na ten koš sahá, a to ze začátku moje ne respektoval a nevšímal si ho. Ach jo :frowning2:
Jo apomluvla jsem ho, že mluví jen nenene, tak mi hned odpoledne na vycházce ukázal, že tatata nezapomněl a přidal i nana a dada :grinning:
Jak oslavíte zítřejší velký svátek? My budeme zase makat. Teda já ne, ale Míra. Malovat se bude a vrtat a tmelit a kdo ví, co ještě. Už aby to bylo hotový :rolling_eyes:
16. lis 2009 v 18:08  • Odpověz
Ahojky, tak u nás se stále teplotuje, :unamused: po čípku nebo sirupu to klesne, po cca 6 hodinách je to zase zpátky na cca 37,8-38,2. Tomča je lehce unavený, ale spí naprosto stejně, jako když je zdravý, jen míň řádí, ale chce se více tulit a nosit. Tak doufám, že brzy budou teploty pryč, doma je to nuda, a to ještě pár dní zavření budeme. Dneska jsem dost povinností o Tomču přehodila na BOhdana, udělala si co jsem potřebovala, projela net na tipy na dárky, večer dokonce i napekla, přečetla si kus knížky, takže i trochu relaxu.

Verb: Tedy gratulace ke zkoušce, jsi šikulka, a ještě tě trápí, že to nebylo za 1 :stuck_out_tongue_closed_eyes: já mám kamaráda, který jede na prospěch, takže ten zkoušku za 2 odmítá a jde radši znovu, no jsem zvědavá, zda mu to přinese nějaké výhody.Tomča a odběr krve, no já tedy byla spíš totálně naštvaná na ty odběrářky, nejdřív nás tam nechali asi 10 minut čekat, a byly zavřené někde uvnitř a jen jsem slyšela jak si povídají (byly tam min. 3), a pak jsem ještě dostala vynadáno, že ho špatně držím, že se jim hejbe, jedna mu držela ruku a druhá odebírala krev, a já měla zvládnout v klidu udržet zbytek Tomči, ale byla jsem tak vystreslá, že jsem jim ani nevynadala, a že by si to nány jedny zaloužily. Tak díry jsou u nás to samé, jen to naše trdlo si občas myslí, že se celej vejde tam, kam prostrčí ruKu a když o nejde, tak se orzčiluje. K solení - lehce jsem solila brambory, mozeček ne, ten až pak nám, když jsem odebrala to pro Tomču. Tak koukám, že jsem v tom jídle nějaá pozadu, budu to muset nastudovat, ať ho neochuzuju o dobroty. K vysvětlování co nesmí - občas chápe, občas chápat nechce a často dělá, že nerozumí :grinning: Někdy si myslím, že už jsem ho naučila, že tohle nesmí a on to třeba po měsíci co to nedělal, stejně udělá, je to trochu jak házet hrách na zeď, doufám, že se to časem zlepší, některé věci mě už naprosto iritujou, např, když mi Tomča furt ožírá vlasy :angry:

Kacka: Tedy kdybys mi řekla, že jsi na ten Ještěd vystoupala, tak bych už opravdu nevěděla, co si o tvých nadpřirozených schopnostech myslet :grinning: I když jsi mě vzápětí tedy dostala tím, že jsi se byla potápět, to i ty nebo jen Pepa? O tvých přátelích z neštovicema se radši vyjadřovat nebudu, je to od nich sobectví, nezodpovědnost, no zkrátka jsou to debilové, můžou tím ohrozit nejenom Pepču, ale i to mimčo v bříšku, i když snad jen pokud jsi neštovice ještě neměla. Tak koukám, že jste vodomilové, Tomča si vodu uživá, ale na obličeji jí tedy nemusí, já se kromě horké sprchy bez koupání klidně obejdu, nekoupala jsem se v bazénu nebo na koupališti více jak 2 roky a nějak moc mi to nechybí :wink: Tak lego quatro jsem tedy nenašla, duplo asi koupíme a necháme až k svátku, myslím, že teď by ho to ještě moc nebralo, spíš bych to zase nacházela po celém bytě, jak si to nosí jak trofeje. :grinning:
17. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
Janco, to se vás nějak drží :frowning2: A co zkusit, aby se s tím tělo popralo samo a nedávat nic proti teplotě? Když to stejně nefunguje? To by mě zajímalo, co to je za nemoc. Na lehkou virozu to nevypadá, ale hlavně, že to Tom zvládá :wink: A ten odběr je teda fakt děsivej. Doufám, že se nám to ještě dlouho vyhne :sweat_smile: S jídlem nejsi pozadu. Já jsem hodně dlouho mixovala a vařila furt to samý a už mě to nebavilo a až ted tak posledních 14 dní jsem nad tím začala víc přemýšlet a vymyslet něco jinýho. Vařím mu i rajčata (cherry) i se slupkou, trošku solím a chci přidat fazole. Už aby to jedl to samý jako my a já nemusela vařit nadvakrát. Tak s tím prolejzáním to máme to samý - cpe se všude :grinning: Ale je pravda, že oproti některým maminkám jsme dost pozadu. Už jsem viděla několikrát v cukrárně dlabat tak 8-10 měsíční děti zákusky a minule mě zarazila jedna mamina, která měla moc krásnou 10 měsíční holčičku a dávala si s ní napůl obrovský tlustý větrník :fearful: A co tak čtu tady na koníkovi, tak normálně zahuštují moukou a dávají omáčky apod. Na to radši ještě nějakou dobu počkám.
S těma vlasama, Willovi se líbí můj culík a když ho držím v náruči a otočím se na něho obličejem, tak mi rukou otáčí hlavu, aby viděl na ten culík, kterýmu se směje. A někdy to dost bolí, jak mě praští přes pusu, abych se otočila :angry:

A mám obrovskou novinu. Už nekojím :slight_smile: Nějak jsem se v pondělí rozhodla a večer nedala. Nejdřív brečel a nechtěl usnout, ale to bylo spíš tím, že byl přetažený. Tak ho dal spát Míra a spal v kuse až do rána. Ráno dostal chleba s lučinou a ani mu to nechybělo. Vůbec nebrečel, nesápal se... Večer ho dal spát zase Míra a do pár minut byl tuhej a zase spal až do rána. Teda vstává v sedm, místo svých 8.30, ale to neva :slight_smile: Krásně se rozpil - včera dal cca 150 ml, což je obr úspěch :dizzy_face: Akorát ted nevím, co s prsama. Začínají lehce pobolívat. Včera jsem trošku odstříkala, ale bojím se zánětu. Asi zajdu do lékárny pro homeopatika a snad to bude dobrý. Jak jste to měly vy? Jestli si pamatuju dobře, tak Katch - tys to měla horší a bolely tě dost...?
18. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahojky, tak dnes to vypadá lépe, čípek dostal večer a ráno teplota žádná, spíš byl na něj lehce podchlazený 36,7, tak uvidíme, jak to bude vypadat zase po probuzení. Už i více řádí, ale ještě to není náš Tomík, těch lumpáren je furt málo :grinning: :grinning: I rýma je menší, tak snad ťuky, ťuk bude zase dobře. NO na to jídlo kouknu, mám tu doma nějakou knížku, tak na to musím vlítnout, rajčata jsem zatím nedávala, protože já jako malá po nich měla vždy průjem, tak jsem si říkala, že musím vychytat chvíli, kdy budeme doma, no tak to zkusím asi teď, takže by měl takovou první malou rajskou?

Verb: A co s těmi rajčátky děláš, rajskou? NO větrník, to je tedy síla, já tedy furt od mojí mamky slyším, že jsem hrozná, že mu nechci nic dávat, že mi už jedli bla, bla... Uff, to mi neříkej, že jsem tu zůstala poslední kojná :stuck_out_tongue_closed_eyes: To bych se asi měla zamyslet, zvlášť když mě dneska zaťal své zoubky řádně do dvorce, fakt to bolelo fest, ale mě to zatím nějak nevadí, tak možná ještě chvilku vydržíme, teď určo končit nechci, jsem ráda, že do něj takhle dostanu více pití, když se víc potí, protože i přes ty teploty pije normálně jako když je zdravý a to si mylsím, že tedy taky moc nepije, už mě to opravdu trochu děsí, podle mě je těch 150 -200 ml za den málo. Četla jsem, že myslím šalvěj pomáhá na ukončení lakatace, ale asi ani těmi homeopatiky nic nezkazíš, nevím, zda to funguje :wink: .

To mě tak napadá, zkoušíte už nechat se prcky najíst samotné a nebo stále krmíte jen vy?
18. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
ahojda,
Janco - to jsem ráda, že už je Tomíkovi líp. Honzík taky začal včera soplit, ale vypadá to, že to žádná katastrofa nebude. Začli mu teda hnisat i očička, tak kapeme, ale jsme naštěstí bez teplot :wink:
A teda koukám, že vám brali krev ze žíly. Nikolce taky jednou braly krev a zjištovaly ty hodnoty a stačilo jim to jenom z prstíku. Tady to bych asi nezvládla :frowning2: . A o přístupu doktorů mi ani nemluv.... Naše doktorka je teda úplně v pohodě a když může, tak vezme tady ty prťata přednostně. Ale třeba na tom ušním, jak jsme ted byli, tak tam tě nechají čekat, slyšíš, jak se tam baví, pak tam přijdeš, tak jedna doktorka tě prohlídne a ta druhá si tam v klídku přepisuje z časáku recept:stuck_out_tongue_closed_eyes: . Což mi teda docela vadilo, příště si tam třeba může zdřímnout, ne? :rolling_eyes: A o buzerování, jak má člověk držet dítě, radši pomlčím. Takže tě naprosto chápu, jak ti bylo, no snad už je to za váma.
Jinak na ty naše ouška jsem se ptala naší doktorky a prý je to normální, že to ucho pořád roste, takže se to stává. Vysvětlila mi, co mi z toho ušního napsali, tak jsem klidnější a za dva měsíce "hurá" na další kontrolu.....

V pondělí jsem byla s Nikolkou na roční prohlídce, tak máme 8980g a 73cm. Dostala hexu a za měsíc půjdem na ten Synflorix. Nechtěla jsem, aby jí to dávala najednou.....Taky jsem se ptala na to očkování v 15 měsících, tuším že se to jmenuje Priorix tetra a za to bych doplácela asi 1500,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak uvidím, jestli to dáme, ale spíš ne. Ani ne tak kvůli těm penězům, spíš mi to přijde zbytečný.... No ještě prostuduju net, at jsem moudřejší.

Verb - gratuluju ke zkoušce a přště se líp uč :grinning: :grinning: :grinning: at je to za jedna.
A super, že jste to odstavení takhle zvládli. Prsa tě určitě 3-4 dny bolet budou. Sem tam odstříkat a bude to dobrý :sunglasses:
Tak už opravdu jen Janča je kojná :grinning: Nechci tě od toho Jančo odrazovat, kojení je super a kdybych mohla tak to vrátím, ale za chvilku z toho Tomča dostane rozum a bude sosat ještě nejmíň rok :grinning: No ted jsem to napsala asi trochu blbě a stroze, doufám, že mě chápeš :wink:

A s vařením rozhodně pozadu nejste. Já pořád vařím ty patlaniny a zatím to nehodlám měnit :wink: Už teda vůbec nemixuju, pěkně všechno požvejká.
No a k normál jídlu zatím přistupovat nechci, ptž např. ten mozeček je v pohodě, ten bych taky dala. Ale co až budu vařit svíčkovou, jiné omáčky, nějaký minutky apod? To jí dávat nechci i když bych to nekořenila. Bojím se, že by si hooodně rychle zvykla na "dobrý" jídlo a pak se mi ve všem akorát frfňala. Prostě dokud to jde, tak má smůlu :grinning: :grinning: Ale samozřejmě je to každýho věc. Já jsem tady na to hrozná, okolí mě nějak nechápe :grinning: :sweat_smile:
A nad samostatným papáním jsem taky přemýšlela, ale umím si živě představit ten bordel po jídle, tak zatím vyčkávám :grinning:
18. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
čau holky,
teda člověk tu pár dní neni a tady tolik přípěvků.
Tak nejdřív přeju Tomáškovi ať je brzy fit, ty nemoce takhle malých dětí jsou fakt strašný. Člověk neví pořádně co je trápí a jak jim pomoct :frowning2: No jak čtu poslední příspěvek od Janči, tak už se to zdá být na dobrý cestě, tak super :wink: Když už lumpačí, tak to bude určo už v pořádku :slight_smile: Taky jsem dneska byla na krvi se Štěpánkem, ale brali mu to z prstíku. ze žíly, to si vůbec nedovedu představit :unamused:

Verb. Tobě moc gratuluju k první zvládnutý zkoušce a ještě za 2, to jsi fakt dobrá :wink: A baví tě to učení aspoň trochu?

Dary míry máte hezký, tady má asi Nikolka nejnižší váhu :slight_smile: My jdeme příští úterý a právě bude dávat Štěpánkovi třetí Synflorix, tak doufám, že nezamýšlí dát i tu hexu. To by se mi taky nelíbilo dávat dvě injekce najednou :unamused:

Kačko tak super, že se Pepínovi ve vodě líbilo a užíval si to. V tom případě mu dáte pěkný dárek k narozkám. A k neštovicím - nechápu, co to je za ženskou? :astonished: :angry:

Nestíhám teď moc net, páč přítel je od pondělka doma, původně měl teda v po dovolenou, ale šel k doktorovi, protože mu nebylo už o víkendu dobře. Tak leží doma a má ATB a taky mi zabírá notebook. No snad už ty ATB trošku zabrali, ale v noci se pořád potí tak, že se dnes 3x musel převlíknout. Spí v obýváku, aby nás nenakazil, tak snad nic nechytneme. Štěpánek má teda pořád hrozný nudle, ale jinak je OK.
Oslava v neděli byla naprosto super, Štěpula v dobrý náladě. Dort úplně nej jaký jsem kdy jedla a moc se jim povedl. Samozřejmě jsme dali Štěpánkovi ochutnat, ale jen pidi kousek, byl fakt dost sladký. Z dárků měl největší radost z balonků, pak už ho nic jinýho nezajímalo - balonky dostal jako první. Až po nějaký době si všiml i ostatních dárků. Takže mluvící pes od FP má taky úspěch. Lego kupovat určitě my zatím nebudeme, dostal takovou tu stavebnici, která je tomu dost podobná, nevim jak se to jmenuje, ale je to něco jako kostky žako. To zatím teda neskládá, hází to do boxu nebo rozebírá to, co já sestavím. V pondělí jsme ještě slavili u bráchy, ale bez přítele, ten jel k doktorovi. Tam si to Štěpán taky užil, řádil zase s neteří. A dostal takový jednoduchý hrací stolek, jen se tam nasazují různý tvary, to ho teda moc nebere. Tak přemýšlím, že to rozeberu, páč to tu zabírá hrozně místa. Dneska jsem nějaký hračky dala do krabice a uklidila, bylo tady toho už hrozně moc, tak mu je na chvilku schovám a pak zase vyndám :slight_smile:

Jo a taky už vařím občas pro nás i pro Štěpánka to samé. A je nadšenej :slight_smile: Nemixuju nic.
18. lis 2009 v 15:21  • Odpověz
Kačko nechceš ty fotky otočit, abych si nevykloubila hlavu? :grinning: :grinning: A na ještědu je hrací koutek? byli jsme tam když jsem byla těhotná a to jsem si ho teda nevšimla.
18. lis 2009 v 15:30  • Odpověz
Verb. dočetla jsem si až teď co jsi psala o tom kojení. Tak předně gratuluju, že to šlo tak lehce, to je super :slight_smile: :wink: A žádný UM nebudeš dávat? mě to teda přijde divný, že by už Will byl úplně bez mlíka, ptž na kravský je samozřejmě ještě brzy. Já měla docela problémy, prsa mě bolely šíleně tak 4 dny a pak už míň tak další týden. Ale měla jsem je totálně nalitý, úplně horký, pulzující... no nic moc :frowning2: Doktorka mi řekla, že mám dávat studený obklady (mokrý ručník, já ho dávala i na mrazák :grinning: to pomáhalo), pak tvaroh, ten působí i na zánět. A taky prý je dobrý ty prsa stáhnout, což jsem taky dělala. Ale pamatuju si, že vůbec nepřicházelo v úvahu spát na břiše. tak držim palce ať se Ti tyhle problémy vyhnou :wink:
18. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahojky,
venku je zase krásně :dizzy_face:
Stále nekojím, včera jsem 2x malinko odstříkala, abych neměla zánět a dneska už nejsou ani moc nalitá, takže to bude asi dobrý :slight_smile: Objednala jsem si v lékárně homeo na zastavení laktace, abych to podpořila.
Janco, já jsem přestala, protože se právě bojím toho, co psala Dary. Ted z toho ještě nemá tak moc rozum, ale bála jsem se, že je zvyklý na rituál (večer před spaním a ráno) a bude se ho dožadovat a s přibývajícím věkem to bude horší a horší. Evidentně není na kojení závislý a je to v pohodě. Záleží na tom, jestli kojení Tomíka baví a vyžaduje ho, nebo si to vezme jen protože se to nabízí (jako Will). Co tak čtu na netu (studovala jsem ty homeo), tak ty maminy jsou dost zoufalé, protože děti vyžadují i přes den a několikrát v noci. Ale ty kojíš jen večer a ráno, takže to odstavení pak nebude takový problém. Jo a s pitím si nedělej starosti. Pokud má počuraný plínky, tak je to ok :wink: A po odstavení bude pít mnohem víc, protože bude mít žízen. Will pije jako o život :grinning: Ale pokud tě to baví a na odstavení se necítíš, tak koj dál. Budeš z nás ta nejvzornější matka :wink:

Katch, teda tys to měla drsný to odstavení. Ale to bylo asi tím, že jsi tehdy ještě dost kojila. Já už jen 2x denně, takže každý prso přišlo na řadu jen jednou denně a je to znát. Prsa nebolí, nejsou tvrdá. Díky Bohu :sweat_smile: No a jiný mlíko neřeším. Každý den dostane jogurt a kaši (což dělá cca 450 ml mlíka) a to by mělo stačit. O víkendu zkusíme UM a uvidím, jestli si vezme. Dřív to nechtěl. Ale to bylo asi tím, že jsem kojila. Pokud by pil UM, tak bych byla ráda a nemusela bych mu dávat pořád jogurty :unamused: Nemocnej přítel? No, abyste to nechytli. Nějak se ty nemoci kolem šíří. Není na synflorix a hexu nějak brzy? Nebo jsem z těch očkování už popletená? Super, že se Štěpánkovi oslava líbila. A balonky evidentně vyhrály :grinning: Mluvícího psa taky všechny chválíte - že bychom ho Wildovi taky koupili? A co to všechno umí?

Mně šíleně bolí kloub u malíčku na ruce. Will spadl hlavou na ten můj kloub. Mám to nateklý a barevný. Chladím a doufám, že to je jen naražený a brzy to splaskne. Wildu nosím převážně na levý ruce a ted jak to bolí, tak je to dost nepříjemný :confounded:
Jo a já nejedu na prospěch. Jen mě mrzelo, že jsem se nechala znervoznit, přitom jsem to uměla. Ale dvojka dobrá a pokud by to takhle pokračovalo dál, tak budu spokojená :slight_smile: Jo a Katch, baví mě to :grinning:
Máma byla v úterý u kartářky a ta holčička, co si maluju, bude nejspíš kluk :grinning: Máma to hned reklamovala, že chceme holku a prý to může být holka (ale dost mizivé procento), ale byla by to klučičí holka. Žádná vzorná panenka v růžovém. Tak jsem našla pár plusů na dalším klukovi - nebudeme jim muset dělat samostatný pokoj, starost o kluka už znám a holky se vychovávají hůř a víc se o ně člověk bojí. Ale holka je holka :sweat_smile: Ale co, kdyžtak to zkusíme do třetice :grinning:

Nějak dlouho nemá nikdo narozeniny, tak to už zbývá je Pepíno a William? :confused:
19. lis 2009 v 10:55  • Odpověz
JO a co ty srazy???? :confused:
19. lis 2009 v 11:08  • Odpověz
čauky, tak Štěpula už to asi chytil, v poledne měl 38 a má rýmu a kašel :frowning2: uvidím jak na tom bude zítra a kdyžtak volám doktorce, ale nechce se mi tam, právě kvůli těm nemocným v čekárně. No nic, já si jdu lehnout, mám tu teď dva marody a docela toho mám dost. teď jsem uspala Štěpánka, tak jdu taky.

Verb. kartářka, jo? Ty tomu věříš? vždyť ještě nejsi těhotná a už Ti prorokuje kluka :astonished: Každopádně pro sourozence je určitě lepší když jsou stejnýho pohlaví, to určitě :wink: :grinning:
19. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
Ahojky, tak u nás to vypadá, že máme zase skoro zdravé dítě, zůstává nám jen trochu rýma, už je bez teploty, takže už opět řádí jako černá ruka, mám ho za dnešek plné zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:. A to jsem odpo měla zpestřené neohlášenou návštěvou mé mamky, kdyby přijela o tak 3/4 hodiny dříve, to by viděla, jak to u nás vypadá po nájezdu Tomči, ale měla jsem nějakou uklízecí, tak jsem těsně před jejím příjezdem akorát skončila. Ale už mě to opravdu nebaví, připadám si fakt jak služka, než uklidím jednu věc, tak je další rozházená, napomínání pomáhá chvíli, využije každé chvíle kdy se mu 100% nevěnuju a už zase kramaří. Už aby se naučil po sobě uklízet sám. Do toho se dneska drápl vevnitř v puse hnětací metlou,kterou objevil, když jsem myla nádobí, řev jak blázen, krve moc neteklo, no je to fakt mžik a co dovede. Tak jsem vyhlásila zákaz vstupu do některých skříněk a furt poslouchám, jak mručí a násilím se je snaží znovu otevřít i přes to, že vidí, že je držím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Verb: NO nevím, jak je to s kojením u nás, mám pocit, že to nevyžaduje, přes den bych mu ani nedala, ale ani se na mě nesápe, ráno saje dlouho, večer si jen cucne a je konec, ale vy mě tedy nahlodáváte. K těm počůraným plínkám, nevím, ale mám pocit, že dříve bývaly tedy naducanější, zkoušíme tedy i to čůrání do nočníku, ale většinou se vyčůrá trochu, a když je to víc, tak čůrá jako přerušovaně, ne v jednom proudu. Kolik toho Will teďka za den vypije? A jak pije, Tomča párkrát nasosne a tím končí, pití mu nabízím každou chvíli, vůbec si nedovedu představit jak by pil to UM, když vlastně neumí pít větší dávku soustředěně. Dávat pít UM z dudlíku? 4. hexa má být píchnuta do 18 měsíce a nejméně 6 měsíců po poslední dávce, u Synflorixu nevím, Prevenar během 2 roku věku dítěte. Takže před sebou máme v dohledné době min. 3 bodance.Tedy že už kartářka tuší, co bude ještě ani nezaseté dítě, prosím tě, už víš, že dostuduješ? Já jen kdybys to měla už potrvrzené že by ses nemusela chudáku tolik učit :grinning: Co prst, jak se to Willovi povedlo? Srazík, no myslím, že bylo navrhovaná první středa v měsíci, tak co vy na to? A kam tentokrát? A ještě ti chybí oslavenec Alex.

Katch: Jejda, takže máte doma taky maroda? A co Imri má, chřipku nebo jen nějakou virozu? Tak teď aby jsi ještě nelehla ty, řádně se nadopuj vitamíny. Ten kašel jde většinou s tou rýmou ruku v ruce, jak tam stéká ta rýma, tak to dráždí krk. Snad ta teplota dál nepoleze. Hexu vám nepíchnou pokud není Štpěami min týdne před ní zdravý, a já bych tedy taky nedala píchnout obě věci najednou, to si tam radši dojdu 2x. Super, že se oslava povedla, už se těším na fotečky. JInak mám taky pocit, že jsme doma jak v malém hračkářství :wink: A co ten Geomag? Mamča se mě ptala, co Tomčovi k vánocům, tak pokud je to dobré, tak bych zkusila navrhnout tohle.

Dary: Míry krásné, hezky holčičí, žádná cvalda ani žirafa :grinning: tak rok sosat tedy nebude ani náhodou, dávám mu max. 5 měšíců a to jste mi teď nasadily takového brouka do hlavy, že mu to možná ještě o pár měsíců zkrátím? A jak jste na tom s UM vy? K jídlu, já začnu asi postupně nějak zavádět, snažím se nic nemixovat, omáčky moc nevařím, svíčkovou ani neumím, tak uvidíme, jak mi to s tím společným vařením půjde. K tomu očkování, pokud jsem to já pochopila dobře, tak si můžeš vybrat mezi dvěmi vakcínami,jedna je jen jen na zarděnky, příušnice, spalničky, ta je zadarmo a ta druhá Priorix tetra obsahuje ještě neštovice a za tu se doplácí. Já tedy jdu do té bez neštovic, doktor mi tedy tu druhou ani nenabízel, asi bych si o ní musela říct sama. Myslím, že mu stačí píchnout 3 sajrajty místo čtyř, tohle je prý hodně agresivní očkování, obsahuje to živé formy těch nemocí.
19. lis 2009 v 19:17  • Odpověz
Hezký večer,
tak tady čtu o těch vašich marodech a Nikolka začíná taky soplit a ted se furt budí a špatně se jí dýchá. Ach jo.... :confounded: To jsem zvědavá co z toho bude....

Janco - k tomu očkování - je budto nějaká vakcína hrazená státem, pak je Priorix a ted je nově Priorix Tetra /tam jsou i ty neštovice/.
Priorix stojí asi 500 kč/dávka, Priorix Tetra 1500/dávka.
Teď jsem o tom zrovna četla tady na MK diskuzi. Já asi půjdu do toho Priorixu bez neštovic. Nějak mám vžito, že děcko by si ty neštovice mělo prodělat :wink: Navíc, co jsem pochopila, tak to není 100% a v pozdějším věku by je mohli stejně dostat, což je teda nějaký divný, ne? :confused: Ještě se poptám doktorky, až tam půjdem.
19. lis 2009 v 19:33  • Odpověz
Ahojky,
ještě před víkendem sem zaskočím :slight_smile:
Dneska jdeme na roční prhlídku. Měli jsme jít až v úterý, ale krylo se to s plaváním, tak nás přeobjednali na dnes. Tak jsem zvědavá, kolik cm a kilo má. Ale bude to přes deset, bych tipla :sweat_smile:

Janco, s tím kojením nepřestávej, pokud nechceš. Mně je za tím trošku smutno a mám tendence mu znova dát, ale potom mi dojde, že už není malý miminko, ale má za pár dní rok a rozmyslím si to. Zvládá to báječně, akorát se nám rozhodilo spaní, ale kojením to možná nebude. Večer chodí spát až po devátý a ráno v sedm je vzhůru. Nejspíš je to tím, že ted se nám daří dodržet odpo spánek a on pak není unavenej. Kojením jsem ho asi vždycky uspala :unamused: Včera vypil cca 200 ml, taky musím pořád nabízet. občas sám přijde a ukáže a potom pije jak o závod. Znovu jsem zkoušela avent hrneček a zase ho jen kouše, max. trošku potáhne. Takže nasadím mam hrneček, i když z něho se blbě tahá i mně, ale aspon ho nevyužívá jen ke kousání. A doma používáme ten tesco za dvacku a z něho se mu pije výborně, akorát, že na ven se nedá používat, není netekoucí :confounded: Jo a s tím UM to budeme mít podobně, že by souvisle vypil třeba aspon 100 ml, to nehrozí.
To je dobře, že je Tomovi líp, akorát pro tebe nastává zase denní boj kdo s koho :grinning: Ty po něm pořád uklízíš? Já to vůbec neřeším, všude se válí roztrhaný noviny, hračky... jednou za den mě to popadne a sesbírám to, nebo to aspon šoupnu někam do rohu. Nemá smysl to pořád uklízet, stejně to zase rozkramaří :grinning: Metlou si rozrýpal pusu? To je neskutečný, co ty děti natropí. Hlavně, že si tím neprorazil krk. Willovi jsem zase nedávno v puse lovila kostičku, se mu vzpříčila za zuby a jemu to ani nevadilo. Trošku jsem se s ním musela porvat :angry: Do skřínek dejte ty zábrany, my je máme a jeho ani nenapadne to otvírat, protože ví, že to stejně neotevře.
No ten můj prst - stál u botníku, já byla o ruce opřená a seděla jsem na zemi. On ztratil rovnováhu a spadl na hlavu, akorát, že pod tou hlavou byla moje ruka, konkrétně přesně ten kloub. Takže jeho tvrdá hlava x váha x rychlost x nevím co ještě (fyzika mi nikdy nešla :grinning: ) znamená, že to mám nateklý, bolí to a nemůžu s tím moc hýbat :frowning2:
Jo, tady někde na koníkovi dávali recept na dětskou svíčkovou. Svíčková je vlastně docela zdravá. Jen zelenina, trocha smetany.
Dobrá kartářka vám už třeba i při narození řekne, kolik budete mít dětí a co to bude. Byla jsem už hodněkrát, ale nevěřím tomu 100%, vše se dá ovlivnit a změnit. Akorát to pohlaví, to nevím :confounded: A dostuduju, teda 2x se docela zapotím, ale nakonec to dopadne dobře :slight_smile:

To očkování jsem už zkoumala a je klasická vakcína (ta je prý pro dítě více náročná), pak Priorix a Priorix tetra (s neštovicema). Asi dáme Priorix jako Dary, a neštovice bych dala naočkovat, pokud by je do zš neprodělal.

Dary, tak vy už taky ležíte :unamused: Mně taky není nějak dobře, ale doufám, že to zmizí :sweat_smile:
20. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Tak jsme zpátky od doktorky z roční prohlídky a míry jsou: 82,5 cm a 10,5 kg :slight_smile:
Výška je úplně na horní hranici, ale váha je lehce nadprůměr. Dostal hexu, už jsme objednaný na priorix (a mám pocit, že se neplatí, protože nic o penězích neříkala a dostala jsem na výběr jen priorix a priorix tetra s neštovicema) a Synflorix bude až v 18. měsících během poradny. Celou prohlídku probrečel, vůbec se mu nelíbilo, že na něho někdo šahá. Vážil se na dospělácký váze, protože na tý dětský už to nešlo. Tím jsem dospěla k názoru, že na zubaře zatím kašlu a půjdu tam, až bude líp zvládat cizí lidi a nebude ječet, když se na něho doktorka jen podívá. A překvapilo mě, že jsme nesměli pů hodiny odejít a dle zákona se prý musí po očkování počkat půl hodiny v čekárně, kdyby se náhodou vyskytla nějaká nežádoucí reakce. To jsem vůbec nevědala. Od tý minulý doktorky jsme vždycky hned odešli pryč :sweat_smile:

Jo a ten sraz - já jsem pro pravidelný srazy, akorát zrovna první týden v prosinci nemůžu, protože budu mít pak o víkendu dvě zkoušky :confounded: Ale hned ten další týden by neměl být problém :wink: A je mi jedno kde - jen aby tam byl aspon malý dětský koutek. Což splnuje človíčkov, pizzerie na palmovce, nebo i tahle kavárna, ale ještě jsem tam nebyla http://www.cirkuscafe.cz/
20. lis 2009 v 15:02  • Odpověz
Ahojte, hlásim sa podlhšej dobe, celý týžden mi bolo divne, bola som chorá, kačlem a aj teplotu som mala 3 dni, čo ja nemávam, ale už mi je ok, len dúfam, že to Laurinka nechytí. čo tu čítam, tak ste skoro všetci chorí, to asi prešla nejaká vlna vírusov z Ukrajiny, cez slovensko a česko :confounded: :unamused: :unamused: .
Verb: pekné miery má Willík, je to kus chlapa. :grinning: a super, že už nekojíš a , že si to Will nejak nevyžaduje a gratulujem k 2 :grinning: si šikulka, popri malom sa aj učiť. :sunglasses:
20. lis 2009 v 15:17  • Odpověz
čau holky,
u nás pořád hrůza a děs. Noc na prd, vůbec jsem nespala, jak Štěpánek nemůže dýchat a do toho kašle, tak se mu špatně spí a byl téměř pořád vzhůru :unamused: Teplota pokračuje, čípky teda zabírají, ale jen dočasně. Do toho dávám sirup na kašel, ale moc ho nechce a kapky do nosu, navíc teda odsáváme vysavačem. A k tomu má ještě opruzenou prdku, ale nějak hodně, protože při přebalování šíleně pláče a při měření teploty nebo zavádění čípků to je nejhorší. Asi ho to dost bolí.

Jančo s tím úklidem neblázni, já to teda dělám podobně jako Verb., jinak bych nedělala nic jinýho. Hlavně odstraňuju předměty z cesty, abysme se nepřizabili a jinak vše uklidím až když spí, takže většinou 2x přes den a pak když usne večer. A ty skříňky v kuchyni Vám nejdou nějak zabezpečit? Super, že je Tomášek už zdravý, buď ráda, že řádí, hlavně, že je mu dobře :wink: Štěpula teda řádí i tak, ale je takový hodně uplakaný a chce se dost chovat a řádí teda trošku míň. Aha, tak to jsem nevěděla, že by měl být týden zdravý před tou hexou, ale myslim, že nedostaneme ani ten Synflorix. Bůhví jestli tam v úterý vůbec půjdeme na tu roční :unamused:
Imi dostal v pondělí ATB, takže chřipka to nebyla, strašně ho bolelo v krku a na jakoby plicích + teplota, což se zlepšilo a ted mu začla klasická chřipka - si myslíme. A asi to od něj Štěpánek chytil. Ale to je těžko říct. A mě je ode dneška taky hůř, tak jsem začala brát Céčko se zinkem, nic jinýho tu nemáme. Musim fungovat.

Verb. ty bláho to je šílenej dlouhánek ten Will :slight_smile: Takže podle doktorky hubenej neni, jo? My po očku taky chodíme hned domů, ani si nedovedu představit co bysme jako v tý čekárně půl hodiny dělali :astonished: Ale je fakt, že teď jak to čtu, tak mám dojem, že už jsem tohle od někoho slyšela. U nás taky Štěpán poslední prohlídku koncem září prořval, ale bylo to tím, že jsme ho chtěli položit na tu váhu a to se mu strašně nelíbilo. A pak řval už celý zbytek prohlídky :frowning2:
A já jsem pro srazy na jednom místě a to ve Človíčkově, je to už vyzkoušený a i Katka to má v pohodě, hlavně autem :slight_smile: No zase je fakt, že Janča to má nejdál, takže pokud budete pro změnu, tak se přizpůsobim :wink:

Dary taky nemám v plánu dávat ty neštovice, já zase slyšela, že se musí za několik let na přeočkování. A přeju Vám, teda hlavně Nikolce ať se nerozjede nějaká nemoc, je to fakt šílený. už chápu naše známý, co mají dvě děti, že jsou prakticky celá rodina postupně od října do dubna pořád nemocný, děti to nosí ze školy-školky a v tý rodině si to pořád předávají. Je to fakt na prd :frowning2:

Megg a já teď četla, že chřipková epidemie má teprve dorazit, teda, že je za dveřmi. To se máme na co těšit. Asi budu se Štěpánkem do konce roku zavřená doma nebo co :unamused: A to v podstatě zase tak často někam, kde jsou hory lidí nechodíme (velký nákupy atd. obstaráváme bez něj).
20. lis 2009 ve 22:02  • Odpověz
Nikolce přejeme vše nejlepší k svátku, hlavně to zdraví, to je teď aktuální :slight_smile: :wink:
20. lis 2009 ve 22:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.