• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky,

tak nejdřív k tomu srazu - já jsem úplně zapomněla, že tu další středu v prosinci nemůžu :frowning2: To je šílený - se nedomluvím ani sama se sebou, natož ještě abychom se domluvily všechny dohromady :sweat_smile:
Místo je mi jedno. V jakékoliv herně si ty bacily předají, takže je to jedno :unamused:

Katch a není to prasečí chřipka? Nechci strašit, ale ta má prý horší průběh než normální, ale je si podobná s tou klasickou :unamused: Ale nespat celou noc, to jsi ještě schopná fungovat? Nebo máš v sobě tak litr kafe a 3 extáze? :grinning: Will na to jak je velký, je hubenější. Dle toho, že má výšku na horní hranici, by asi měl mít i tu váhu výš. Ale mě to opravdu nevadí a jsem ráda. 10,5 kg už je šílená váha a už se těším, až bude chodit a přestanu ho nosit. Ta autosedačka nám asi moc dlouho nevydrží. Ale říká se, že ted už děti přibírají jen kolem 2-3 kg ročně, tak uvidíme :sweat_smile: Jo a dám sem radu na tu jeho noční aktivitu. V listopadový mamince jsem četla o upravení noční aktivity stravou. Že může mít nesnášenlivost mlíka (nebo něčeho jinýho) a to má vliv na jeho noční neklid. Zkus se na to zeptat Dr. :wink:
Je pravda, že jsem mu začala dávat větší porce. Ale už nekojím, takže mu ubyly 2 jídla. A zdá se mi, že mnohem líp spí. Předtím se budil hodinu po večerním usnutí a řval a musel s náma tak půlhodinu sedět v obýváku a ted teda prostestuje, ale když usne, spí jako dudek :slight_smile: A Míra nějak neumí uspávat. Zjistila jsem, že to jeho posunutí spánku po 21h je jeho vina. Včera jsem ho dala spát já a i když prostestoval, tak do 15 minut byl tuhej. Míra je na něho asi měkkej a ty malý potvůrky to vycítěj.

Prsa jsou dobrý, pomalu se zmenšujou (což mě teda netěší :grinning: ) a už nejsou nalitý. Homeo zabralo a taky mín piju, ale to mi vadí, protože mám žízen.
Přeju hezký víkend a Nikolce ve nej k svátku :slight_smile:
21. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
Ahojky,
tak nejdříve oboum dnešním oslavencům Pepínovi a Alexovi vše nej, nej, nej, hodně lásky, dárečků, dobré pochutnání u dortu a málo roštáren pro rodiče :grinning: :grinning: NO a pak tedy opožděně Nikolce k svátku, nějak ty jmeniny nestíhám :grinning:
Všem marůdkům hodně zdravíčka, a rodičům pevné nervy, je to fakt zápřah, u nás už ťuky, ťuk vše OK, takže dneska vyrazíme na krátkou procházku ven, je tam krásně, tak to musím využít. Proteď pádím, po obědě dorazí na návštěvu naši, takže musím ještě poklidit a udělat nám oběd.
21. lis 2009 v 10:42  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Nikolka má rýmu jako trám. Teče to z ní až hrůza. Dneska ju to ale nějak zmohlo, tak je oťáplá, protivná, jenom ji chovám. Noci jsou děsný jako u Katch, prostě má ten nosánek plnej, tak se jí špatně dýchá, i když odsaju, tak za chvilku je to to samý :confounded: Manža je navíc dneska v práci, tak už toho mám plný brejle. Ale ven jsme vyrazili, ptž jak se ted hodně věnuju Nikolce, tak Honzík už byl tak znuděnej, že bych ho jinak musela bacit :sweat_smile: Ale Nikolka celou dobu v kočáře ležela a odpočívala. Tak je vidět, že opravdu není ve svý kůži :frowning2:

Oslavencům přejeme taky všechno nejlepší, hlavně zdravíčko, spokojenost a lásku :sunglasses:

A Nikolka děkuje za přání. Přiznám se, že kdybych včera nepustila net a neblikalo tam na mě to jméno, tak bych to asi zazdila :sweat_smile: My totiž svátky neslavíme :wink:
21. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
Jé, ono je 21! Já jsem truhlík. Samozřejmě vše nej a super Pepínovi a Alexovi :wink:

Jo a Janco, jsem ti neodpověděla na ty rajčata - používám pro Willa ty cherry a jen je nakrájím a hodím do vody ke zbytku oběda. Nevím, jak vaříš ty, ale já dám vařit vodu a pak do toho naházím jeho celý oběd. Např. těstoviny, maso, cuketa, špenát a přihodím ty rajčata a až je to hotový, tak jen lehce mixnu, aby zůstaly kousky :wink:
21. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
ahoj, děkujeme za přání a samozřejmě posíláme pozdravy a gratulace Alexovi :slight_smile:

Včera to bylo príma, Pepa byl doma a šli jsme na ten Barrandov do bazénu, Pepčovi se tam hrozně líbilo, asi s nim budu muset jezdit častějc, ale sama s tim břichem, to oblíkání, to bude záhul :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Večer jsme uděllai pidi oslavu s dortem, pozvali jsme jen tu sousedku se dvěma klukama a i tak tu byl děsnej bordel, nedokážu si předdstavit oslavu s 20ti lidma :astonished: Prali se o jeho dárky, hlavně o piánko, zázrak že vůbec vydrželo.
Dort se vydařil, chutnal mu, jen se nám moc nepovedla ta želatina nahoře, takže příště bez toho. Fotky jsou téměč k ničemu protože večer nebylo světlo a ty děti se prostě pořád hejbou, tak je skoro všechno rozmazaný, ael něco máme.
Dneska je Pepa v práci, byli jsme řádit venku, když ej tak hezky a teď spí a já vařim.

K tomu pití Verb, nechceš zkusit takovou tu lahev od Jupíka nebo Bonaquy myslim, já mu to koupila v krizi u nás v sámošce když jsem zapomněla pití a hned se to naučil, když se to otočí tak to neteče a hrozně ho to baví, tak pije ještě víc :wink: Je to půllitrová lahev a asi si přijde jako vejlkej kluk.
No a WIll je výbornej, na tu dýlku je to hubeňour,

Katch to je děsný, já nechci žádnou nemoc, když to slyšim, chudák Štěpánek, ještě ten zadek k tomu, Pepíno to měl nedávno a jen trochu a taky pěkně řval když jsem ho utírala. Ještě že je víkend a nebudeš na to sama, i když je stli je Imi taky nemocnej, tak to máš na starosti oba dva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně aby jsi vykržela Ty, tak držim palce.
Tady už jsou skoro všichni nemocný, my se teda zatim držíme, všichni, Pepa uvažuje že bude jezdit do práce radši autem, ael je to ještě na dýl než MHD, hlavně musí jezdit večer přes Barranďák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ta epidemie má teda i jednu výhodu, třeba v tom bazénu tam byl Pepča v brouzdališti sám :grinning: Byla team jenom jedna mamina s roční holčičkou, ael ty řádili ve velkym bazénu, ani jí moc nedržela, sama si vylezla ven přes okraj, to jsem teda čuměla :confused:

Pro srazy jsem kdykoli, ale s těma nemocema si myslim že se stejně nesejdem nikdy všichni. Človíčkov mi vyhovuje, je to tam pěkný. Ale když bude Janca chtít, můžem i jinam.

A Janco to uklízení teda já absolutně neřešim, teď tu máme dvě velký krabice, z jedný jsem udělala domeček, dveče a okno, trochu to pokreslila, druhá je jen tak hozená a mam od Pepči pokoj, pořád si s tim hraje :slight_smile: Zlatý krabice a lidi je vyhazujou :zipper_mouth:

Dary já jsem taky pro očkování bez neštovic, hlavně teda u holčiček, jestli není 100% že to pak nechytne, protože v těhu je to hrozně nebezpečný.
a už je vzhůru, tak zatim
21. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahojky,
my se taky přidáváme s gratulacema pro Pepču a Alexe :slight_smile: Ať jsou pořád veselý, bezstarostný a spokojený jako teď a hlavně hodně zdraví :wink:

Prasečí chřipka nás taky napadla, ale nevim jak se to pozná. Doktor nic takovýho neříkal, tak uvidíme v pondělí na tý kontrole. Jinak ale už je u nás lepší nálada, dnešní noc už nebyla tak strašná, zato Štěpánek si posunul budíček na 5,00 a to jsem málem padla při pohledu na budík. Verb. já jsem si včera asi na hoďku odpoledne musela lehnout, protože jsem fakt už padala na hubu a to skoro doslova. A fakt mi to pomohlo, až tak, že jsem v noci nemohla usnout :grinning: Ty noci byli u nás už poslední dobou lepší, už se tak často nestávalo, že by hodinu nespal. Ale teď je všechno jinak jak mu není dobře. Ale teplotu už nemá :wink:
S tím uspáváním Willa - ono to chce fakt vydržet, já nevim jak uspáváte vy, ale u nás platí jen sedět u postýlky dokud nezabere. Někdy je to třeba jen 5 minut a někdy půl hodiny (to méně často). Ale nesmí se polevit a vyndat ho. A že ty děti vše vycítí, tak s tím musím souhlasit. Ještě jsem Ti zapomněla odpovědět na ten náš kočárek. Je to barva Wallstreet, na internetu to vypadalo, že bude hnědý s béžovým a pak přišlo tohle... Ale nám to nevadí, je to taková neutrální barva a líbí se nám :slight_smile:

Kačko tak super, že se Vám oslava vydařila a Pepíno si zařádil s kámošema. A co jste kupovali? Potřebuji nějakou inspiraci na Vánoce. Ale budeme kupovat jen pár věcí, taky toho máme už dost a s něčím si vůbec nehraje. U nás jednoznačně vede jako hračka vysavač, ruční i ten velký, jakmile je vytáhnu, tak s nima šmejdí po podlaze jak zběsilej :grinning: Jo a zadek už je dneska lepší, ale při přebalování řve pořád, chudák se asi bojí, že mu zase budu strkat do zadku čípek :unamused: Taky se mi nebude teď chtít nikam jezdit MHD, teď ten konec listopadu a prosinec asi bude nejhorší, četla jsem, že pak má začít mrznout, nějak před Vánoci, tak snad všechny bacily vymrznou!

Tak všem pěkný víkend a jezte hodně ovoce ať se Vám všechny nemoce vyhnou :wink: Mě bolí v krku, takže dneska asi opět nikam nepůjdeme. Už mi tady ale trochu hrabe :confounded:
21. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ahojky, dodatečně přejeme Nikolce všechno nejlepší k svátku a Pepínovi a Alexovi k dnešním narozeninám. Všem přejeme hlavně aby byli zdraví.
21. lis 2009 ve 20:38  • Odpověz
Ahojte, dodatočne všetko naj k narodeninám Pepínovi a Alexovi, nech sú zdraví a nech poslúchajú svojich rodičov.
A všetko naj Nikolke ku včerajším meninám. :wink:
Posledné 3 dni sa laura strašne vzteká a furt sa mi liepa na hohy, nemožem sa ani pohnúť od nej. no fakt materská dovolenka. Sama ešte chodiť nechce, ostali sme len najviac pri 5 krokoch. mám taký dojem , že sa jej tlačia dalšie 2 zuby, možno preto je taká zlá a má k tomu aj soplík. Dnes čakáme ešte posledných gratulantov k Lauriným narodkám, a už bude konečne pokoj. V útorok ideme na kontrolu s nožičkami a ja idem aj k zubárovi, čakakú ma 2 vypadnuté blomby. brrrr
Nestrašte baby s tou prasacou chrípkou, to je podla mna blbosť. Oni to furt dávajú v televíznych novinách...myslím si, že fakt len strašia ludí.
dúfam, že už je všetkým lepšie. Hlavne Štepánkovi, ten bol asi najviac chorý. :rolling_eyes:
Inak všetkým želám pekný zbytok víkendu :sunglasses:
22. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ahojky, tak u nás pohodový víkend, i jsem si odpočinula, dítko jsem včera odpo nechala na starost Bohdanovi a šla se podívat po krámkách, i pár dárečků jsem ukořistila, Tomčovi jsem sehnala rukavičky na zimu, no nevím, zda to nebylo zbytečné, on je totiž nesnáší a snaží se je vším možným způsobem sundat :grinning: Ale prostě jsme si vyčistila trochu hlavu, v pátek jsem už měla mateřskou depresi. V neděli jsem přišla na to, že uhlidat vánoční stromek bude asi opravdu nadlidský výkon, koupila jsem plastové kouličky a byla to největší hračka dne, a to zůstaly v tom plastovém tubusu, ale chodil s nimi po bytě jak lev v kleci,t akže je jasné, že žádné sklo na stromek nesmí. NO my stejně zdobíme slaměnými ozdobami, měla jsem tam už i plastové hvězdičky, teď mám dokoupeny kouličky, takže snad to přežije Tomča ve zdraví, jen ty háčky tedy netuším, jak uhlídat. V pátek jsem skončila s večerním kojením, už si jen párkrát sosnul, takže mu prso nebylo dáno a vůbec nic se nedělo, takže kojím už jen po ránu, to sosá. A je fakt, že začal víc pít večer, během usínání a noci vypije i skoro 180 ml vody. Tomča už je snad zdravý, žádná teplota, rýma už je taky pryč. V sobotu i v neděli jsme byli na krátké procházce, ale je to s ním tedy o nervy, jakmile ho vyndáme z kočáru, tak si štráduje kam chce, za ruku jít nechce, pod nohy si nekouká, takže každou chvíli padá, fakt netuším jak to s ním budu dělat sama, jak ošéfuju kočár i jeho. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to samorost. Jooo a jsem pedantská matka, má zakaz lezení do kuchyňských skříněk kromě jedné skříňky, ze které si bere plecháčky, které si pak staví na taburetek, je to prča ho při tom pozorovat, narovná a pak zase nese zpátky :grinning:, zavírám dveře tam kam nesmí, on ale zavřené dveře nesnáším, má pocit, že tam skrýváme nějaké poklady, které mu nechceme ukázat. Tak jdu dokuchtit oběd, má dneska telecí maso s cuketou a těstovinami v rajčatové omáčce, tak uvidíme, jak mu bude šmakovat a zda to nebude mít efekt jako u mě za mlada.
23. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
Megg: To může být klidně zoubkama, a pokud má i rýmu, tak to bude kombinace, prostě jí to štve a vybíjí si to na mamče :stuck_out_tongue_closed_eyes: A co nožičky, zlepšení?
23. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz
Jooo a ještě jsem zapomněla napsat, že už jsme objednali Chicco multiway, barva Topazio, švagrové totiž hrözí předčasný porod, takže netuším, kdy budu muset Xlandera vrátit, tak abysme nebyli bez kočárku.
23. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
ahoj holky,
tak víkend za náma, my jsme ho přežili tak nějak normálně, žádný výlet, nic. Ale nějak na mě leze podzimní deprese či co, prostě mě nic neba, představa ty hnusný zimy, kdy budem zalezlý doma..... :confounded: Už teď je mi to doma s děckama dlouhý, nevím co vymýšlet, navíc jak je Nikolka nachlazená, tak se nesmím vzdálit ani na krok. Budu si muset najít na zimní večery nějakou činnost, ať úplně nezdegeneruju. Nemáte nějakej nápad?? Hlavně mi sem nepište pletení apod. :grinning: :grinning:

Janco - tak vidíš, jak Tomča už pěkně ťape i venku. Jak se to ty děti rychle naučí, úplně zírám :slight_smile: Je to opravdu šikula :wink:
My ten stromeček máme ozdobenej taky jen plasťákama a místo háčku jsem tam přivázala takový ty třpytky nebo jak to nazvat.

A holky úklid neřešte, bude hůř :grinning: Počkejte až vám děti začnou stříhat papírky na miniaturní části, dělat z plastelíny hady a následně je zašlapávat do koberce, atd atd. Ted tu mám uklizeno, ptž byl Honzík ve školce. Ale za 2hod.tu bude zase "útulno" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak jsem Nikolce pořád hlídala zuby, kdy konečně vylezou a oni jí rostou stoličky :confused: Tam jsem nějak nekoukala, nějak to nebere podle tabulek. Honzík byl naprogramovanej v mesíčních intervalech, ať už se jednalo o pohyb.dovednosti nebo ty zuby - prostě měsíc byl klid a pak byl skok dopředu. Tady u toho dítka vůbec nevím, co mě čeká :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
Ahojte, tak u nás dnes zase Laura nervozna, nič sa jej nepáči, len sa chce nosiť na rukách, ach jo :pensive: ešte, že je doma manžel, inak neviem ako by som to zvládla. Zajtra ideme na kontrolu nožičiek, zubárku som musela zrušiť, lebo mám ešte kašel a nebudem to riskovať :astonished: :astonished: :astonished: .
Janca: super, tak budete mať nový kočík, a švagriná má nejaké problémy? dúfam, že jej to dobre dopadne.
A s tými rukavicami je to aj u nás to isté, iba dávam pozor, kedy ich vyhodí z kočíka. Už tam ani dlho nevydrží pripútaná, najradšej by lozila po špinavej zemi. Tak isto nevydrží už ani v stoličke na krmenie, proste pripútaná vobec nikde, ani v aute, strašne sa jeduje, ked ju chceme na silu pripútať. Aj moja mama skonštatovala,že stráženie Laury teraz nehrozí :confounded: No nič, tak kultúra ide bokom, žiadne kino, atd...a to sme chceli chodiť lyžovať... :confused: V sob, ned a pondelok idem na brigádu, tak trocha prídem na iné myšlienky. Moc sa tam teším.
23. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
Ahoooj holky... :slight_smile: :slight_smile: tak nějak se mi nedařilo přispívat ale poctivě Vás čtu... :wink:

Všem díky díky moc za gratulace k narozkám - :grinning: Oslava byla vydarená a Alex si to užíval a byl rozkošný... dárků dostal spoustu a taky to u nás vypadá jak v hračkářství - a to jsem se to snažila korigovat.

Oslavu jsme s oběma babičkami připravovali celej pátek a to byla fuška.. hlavně na psychiku :wink: - dvě babky pohromadě a každá jiná s jiným postupem, ach jo! :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... chvílemi to bylo fakt náročný- to by bylo na osobní převyprávěni - nakonec jsme to ale zvládli a celé menu se vydařilo. Dělali jsme játrovou paštičku s koňakem podle Gordona Ramsey -pak klasiku na přání manžela - řízky a bramborový salát a ještě nadívané pečené vepřové karé a jako zákusek dort pro nás a dortík pro Alexe. Jedna babka už odešla a jednu tu máme do pátku, což se snažím využít.

Náš karamelový dortík byl móc dobrý no a Alexíkovi jsme dělali mrkvově-jablečný a nevpadal, že by mu nějak obzvláště chutnal. Však uvidíte na fotkách. :grinning: :grinning: Jinak nás bylo kolem 12 a všechno příbuzní ale bylo to příjemný a všichni vypadali spokojeni. Z dárků jako hadříku jsem se těšila já a Alexíkovi se líbilo vozítko, knížka a gumené kostky a nejvíc kufřík do kterého kladívkem nabíjí tvary.

Veřím, že všem marodům už je líp a dlouho se nic nepřitrefí. :slight_smile:

A dnes jsme měli roční kontrolu, takže : váha 11kg a výška 73cm takže jak řekl pán doktor valibuk :grinning: :grinning: . Dostali jsme také 4. hexu a to byl teda podraz ... ale zapoměl na to dost rychle tak doufám, že to bude bez reakce. Zítra jdeme na odběr - kontrolovat krevní obraz, protože bereme železo na chudokrevnost.

Co se týče srazíku - človíčkov vyhovuje ...ale kdyby to bylo někde jinde tak klidně taky...anebo jak už jsem navrhovala můžeme se sejít u nás i když ještě stále nemáme dětský pokoj totálně vyklizený a zařízený - co by snad neva.... :wink:

No a jídlo my stále -kojenecká nuda... svačina ovoce, oběd zelenina s masem na polovinu rozmačkané a zbytek vymixovaný... zatím nesolím akorát mu tam přidám máslo nebo olej a kmín nebo polévkové bylinky. Zatím to ani neměním jenom přidám stále něco nové jako kus kus nebo sladké brambory ... a taky kousíček chleba jen tak když my jíme.

Verb: blahopřeji k 1. zkoušce.
Kach: vyzkoušej na ten zadeček Sudocrem- nám zabírá nejlíp a na všechno...

Tak zatím pa pa a tady jsou slíbené fotky:

http://picasaweb.google.com/zcontofalska/Alex1Rok?authkey=Gv1sRgCIDnhvH5-bPhJA#
23. lis 2009 v 17:18  • Odpověz
autor
ahoj,
tak rychle než se zase Pepča vzbudí, dala jsem pár fotek do alba, jsou teda dost mizerný, ael je tam aspoň ten dort.

Včera jsem byla u zubaře, ze zlomenýho zubu bude kořenová nástavba a korunka, to se nedoplatim :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc mě mamka ujistila že vápník už nemam šanci dohnat, že se v těle ukládá jen do dvaceti let a pak jen tělo bbere to co ten den do těla jde, už nedělá zásoby, takže musim brát vápník pořád. Tak aspoň teď v těhu a zase při kojení.
Byli jsme i na návštěvě u kamarádky a ta nám půjčila houpacího koně plastovýho a plastovou skluzavku a je to paráda, Pepíno na tom blbne jak divej, jen mu moc nejde šplhat po těch schodech, ael i to se naučí. Dneska vyšel jen s přidržováním za stěnu u sousedky schody, jsou teda nižší, ale i tak jsem koukala.
Zítra jdeme na roční kontrolu, dam vědět, jak to dopadne. Ale už jsem tamk zblblá, že jsem dneska prosila sousedku jestli by mi Pepína na tu hodinu nepohlídala, že jedu na roční kontrolu :grinning:

No a k jídlu, já se teď snažim dělat polívky i pro něj, vývar, květákovou, čočkovou a tak, zatim jsem ve fázi příprav, ale chci se na to dát, taky se těšim až bude trouba a budu moc něco zapejkat. Jinak teda pořád aspoň trochu mixuju, protože ještě nemá stoličky a bez nich by to nešlo ani mě a nechci ho učit aby polikal velký kusy.

Ale taky vám musim napsat jak jsem byla zhnusená z toho města včera :stuck_out_tongue_closed_eyes: nikde nejsou nájezdy, všude jsou schody, musí se to složitě všechno objíždět, hrozně aut a hluku, takže vypustit Pepína z kočárku nehrozilo, což ho ale po chívli přestalo bavit :stuck_out_tongue_closed_eyes: no očistec, díky bohu že jsem zase tady v tý řiti, tady ho pustim s klidem ven z vrátek a jde si kam chce, to se nedivim že vám ještě neběhaj když nemaj chudáci pořádně kam :frowning2:
měli byste zase zajet k nám a tady je vypustit :slight_smile:

A taky jsem oddělala na jídelní židličce ten pultík vepředu a je to fajn jak se to dá rozkládat na ten stůl a židli, hrozně rád do ní leze, učíme se kreslit u toho a hrozně se mu to líbí. Zato nočník stále nesnáší a nechápe :sweat_smile:
Jo a taky začal dělat pěkný šílenosti u čistění zubů :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ptala jsem se zubaře a řek mi že bere děti, ale spíš až od těch dvou let, že maj už všechny zuby a jsou ochotný otevřít pusu. Takže to asi taky zatim odložíme.
24. lis 2009 v 10:43  • Odpověz
Ještě že si ten text kopíruju. Po dlouhý době mě to při odeslání odhlásilo a musela bych to psát znova :angry:

Tak tohle mě potěšilo :grinning: http://www.novinky.cz/veda-skoly/185097-spina-detem-svedci-potvrdili-vedci.html

Nazdárek,
Will bez řečí usnul, což je teda opravdu úspěch. Poslední dobou spíš bojujeme. Minimálně tak 15 minut pokaždý protestuje, než únavou odpadne.
Ale jinak je to šikulka. Jsem se zapomněla pochlubit, že umí slézt sám z gauče. Míra mu to párkrát ukázal a on už ví, že se musí otočit zadkem a pomalu sesunout nohy dolů. A začal používat ukazování. Talže ukazuje na hrneček, abych mu ho podala, nebo na jídlo. Ale před chvilkou mě naštval, protože převrátil koš a vše se vysypalo. Tak jsem mu trošku vynadala a on tam tak seděl a pokrčil rameny a vzdechnul, že jsem se musela držet, abych se nerozesmála. Ale fakt nevím, jak mu to zakázat. Já v kuchyni pořád říkám jen "ne" a už jsem z toho unavená. To tě to Janco baví? Kdybychom neměli zarážky na lednici a ve skříních, kam nesmí, tak z něho zešílím. Stačí mi ten koš a plyn :angry:
Včera jsme byli plavat, byla to náhrada za chybění, a nějak se mu ve vodě přestává líbit. Nechce moc spolupracovat a když pustí bublinky, tak se šíleně bojí a chce vylézt z bazénu. Tak přemýšlím, že vynecháme jarní kurz a zkusíme to zase až od září. Dneska jdeme zase, tak uvidím, jak mu to půjde. Je pravda, že včera jsme byli se staršími dětmi. A byla tam čtyřletá holčička s maminkou a malou ségrou a výborně jsme pokecaly :grinning: Povídala mi, jak se bude muset dobře učit a jak se stará o ségru a co všechno za školy bude studovat. Myslím, že věk kolem 4-5 let je nejlepší. Výborně se už člověk s dětmi domluví a přitom v sobě mají ještě tu dětskou nevinnost, takže se i pobavíme :dizzy_face:
A přidám trošku smutného - náhodou jsme se zakecala s jednou maminou - má dvouletýho kluka a povídala, že nemůžou chodit plavat, protože po očkování skončil na Jipce a doted má následky. Ale že to asi bude dobrý, zatím chodí na kontroly a snad to dopadne dobře. A bylo to po priorixu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teda měla ten s neštovicema. Říkala, že jí doktorka doporučila priorix, protože je šetrnější, než ten úplně obyč a dopadlo to příšerně. Nějak to napadlo bílý nebo červený krvinky... Pořád se propaguje očkování a pak se stane tohle. Doufám, že nám se to vyhne :sweat_smile:

Katch, my vlastně neuspáváme. Jen ho položíme, řekneme dobrou noc, on si na sebe stáhne ručník (se k němu tulí - má ho jako plyšáka), my odejdeme a Will spí. Ale právě že on vycítí, když ho dáváme spát, ale nejsme si jistí, jestli usne. Potom děsně řve a nakonec si ho musíme vzít do obýváku. A právě tu nejistotu má v sobě Míra. Pokaždý přijde a oznamuje, že on určitě nebude spát. A taky že ne. Mně třeba chvilku protestuje, ale za chvilku vytuhne. Jak se může z hnědýho kočárku stát tmavě modrý? :fearful: Tak jsem se koukla na net a já ho mám černý s hodně světlou béžovou. Asi máte na monitoru špatný barvy :sweat_smile: Super, že už v noci relativně spinká, jen jsem si nechtěla tu info o stravě nechat pro sebe :grinning: Ta prasečí to asi nebude, akorát ve zprávách to pořád propírají a děsí :angry: Dát Willovi čípky do zadku se nám nikdy nepodařilo. Pokaždý je vytlačil a ted už řve i při měření teploty. Což je na houby, protože nemám skoro šasnci ho změřit. Včera jsem se s ním tady sama prala a nohy mu roztahovala hlavou a on ječel jak na lesy. Nevím, jestli ho to bolí, nebo je mu to jen nepříjemný. Asi začnem měřit v podpaží, ale nevím, jak udělat, aby si toho nevšiml :frowning2:

JAnco, tak si jdu prohlídnout vaši barvu kočárku - mooc pěkná modrá :slight_smile: Ale švagrová měla rizikový už to první a nakonec to dopadlo dobře, ne? Ale tak lepší je už je mít doma - pro jistotu :wink: Já rukavice zatím vůbec nedávám. Jemu vadí, že pak nemůže nic držet a stejně je začne žužlat a má je za chvilku mokrý a rukavice ztrácí svoji funkci :grinning: Tak večer nekojíš? Nad tím jsem taky přemýšlela, ale potom se mi nechtělo si zvykat na jedno denně a pak zase končit. Takl jsem to udělala najednou. Will je úplně v pohodě, ani si toho nevšiml. A víc se mazlí. Což je u něj úspěch. On není vůbec mazlící typ. A vidíš, že víc pije. On předtím nepotřeboval, když jsi kojila. Will vypije denně těch 200 ml, k tomu mu stále radši dělám řidší oběd i večerní kaši. On by asi vypil i víc, ale mám problém z tou flaškou. On tu aventku jen kouše a nepije z ní. Takže pije jen doma :confounded: A co oběd? Bez úhony? :grinning:

Kacko, tak jsem zkusila flašku Aquily (tu malou sportovní) a napil se jen jednou, po dlouhý době pochopil, že má tahat a zase jen kouše. Ještě zkusím Jupíka, třeba se povede a chytne se :slight_smile: Super, že nakonec oslava dopadlo dobře a Pepínovi se líbila (i tomu velkýmu :wink: ) Jo, máš pravdu, že na tu dýlku je vlastně hubenej. On má průměrnou váhu pro průměrný děti, ale je mnohem větší. Mně to hned nedošlo - to bude ještě pozůstatek kojení :grinning: S tím domečkem to je bezva nápad. Máme tady taky jednu velkou krabici, tak mu to zkusím vyrobit :slight_smile: Jo a na to plavání bychom někdy mohli taky :wink:

Zanet, on z toho vyroste :grinning: To jste se tedy rozjeli s tou oslavou. Takové pamlsky a delikatesy. To my se zmůžem asi na pizzu a jednohubky :grinning: Olej a kmín dávám pořád. Líp to klouže, vitamíny se díky lépe vstřebají a kmín podpoří trávení :slight_smile: Jinak děláme taky to samý.
24. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
Kacko, tak roční kontrola :grinning: To bude tím těhu :grinning: Dej vědět, jak zítra dopadnete. A teda ten zub ti nezávidím. Já jsem měla několik oprav a opravdu to není zadarmo :sweat_smile: Polívky? Ale hustý, ne? Ty řídký než by snědli... Hustý dělám, v podstatě to vypadá jako jeho normál oběd, ale říkám tomu polívka :grinning: JO jo, město není pro děti. Tak my budem jezdit k vám :grinning:
24. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
Ahoj,
tak máme po poslední hexe odpornou reakci s horečkami.... :frowning2: :frowning2: včera v noci nad 39 a dnes ráno znovu- takže zábaly a sprchování... :frowning2: chudáček maličký byl tak statečnej, že jenom si poplakal když jsme ho balili a pak se i trošku usmál když už se mu zábal nahřál. Doufám, že to dnes odezní, jak říkal dr. když jsem mu ráno volala.
Teď spinká tak věřím, že už to bude lepší... tak zatím pa
24. lis 2009 v 11:06  • Odpověz
Ahoj,
Zanet tak to je hnusný ta reakce, chudáček Alex. Snad už mu bude líp :wink:

My byli dnes na roční KO, takže míry: 9140g a 75cm. Čekala jsem teda větší váhu, fakt už se mi pronese. Jdeme tam ještě 16.12. na to očkování, dostane teda opravdu 3.Synflorix a 4.hexu najednou. Doktorka se dívala a že už to tak jednou měl a když byl bez reakce, tak že to dá zase najednou. Tak uvidíme, snad nedopadne jako Alex. A už jsme dokonce objednaní na půlroční KO někdy v květnu 2010 :grinning: A pak bude ten Priorix. Nepsala jste tu některá, že na to jdete už v únoru?

Jinak u nás je to pořád jak v nemocnici, teď jsem na tom nejhůř já, v noci jsem myslela, že je moje poslední hodinka. Teplota, rýma, kašel a taková ta hnusná bolest celýho těla, prostě asi klasická chřipka :frowning2: Dneska jsem k tý doktorce sotva dolezla a to mi přítel snesl dolů Štěpánka a pak zase ho vynesla nahoru. Já nahoru fakt nemohla vůbec dofunět :unamused:

My už vaříme stejný jídla pro všechny, teda ne každý den, dnes jsme měli guláš s knedlíkem, tak to jsme fakt Štěpánkovi nedali :sweat_smile: Ale včera jsme měli všichni lososa a br. kaši. Sestřička mi dneska říkala, že už můžu dávat vejce celý i s bílkem, což už jsem stejně párkrát dala když jsem něco zapejkala a frkla jsem tam celý vejce. Pak mořský ryby a do 3 let nemám dávat žádný uzeniny, prý ani dětskou šunku. Tu už jsem teda vyzkoušela, ale nechutnala ani mě, takže je to zase nějaký sajrajt bez masa nejspíš :angry: A taky mi říkala, že UM by měl mít do 3 let a to samý mi říkala švagrová už dřív. Jo a mám začít přetahovat předkožku, prý pomalinku při koupání. Tak na to se netěšim.

Verb. s těma dětma je prostě čím dál tím větší zábava, co? mě tohle období baví, jen to vztekání je na prd, ale někdy se zasměju i tomu. Vůbec se mi teda nestýská po tom miminkovským období, když si vzpomenu, co bylo před rokem, tak bych to nevrátila ani za nic. Štěpánek nás občas strašně překvapí, třeba najde na koberci smetí (což je jeho oblíbená zábava) a nese mi ho, tuhle jsem mu řekla a´t to jde vyhodit do koše a on normálně šel!! :sweat_smile: Dneska jsme měli v ložnici telefon (pevnou linku), on si ho vzal a odnesl ho do obýváku na tu základnu. To jsme teda zírali :astonished: Samozřejmě si myslíme, že je geniální :grinning: :grinning: :grinning:
Uspávání máte teda dobrý, to se nám nepovedlo. A teď jak je nemocný, tak šel celý režim do háje a on vůbec nechce být ve svý postýlce :frowning2: Takže po nemoci musíme začít znovu, to mě teda trochu štve.

Kačko tak to s tou roční KO a hlídáním je super vtip, to si zapamatuj :grinning: No jo, Ty jsi zvyklá na ten Váš klid, tak Ti Praha přijde strašná. Mě to zase tak děsný nepřijde, ani to cestování, asi už jsem si zvykla. Akorát mě naštvali s tím Vyšehradem. Což mi připomíná, že jsem chtěla napsat Veroně, že s tou lávkou přes magistrálu má sice pravdu, přes tu jsem šla, ale k tý lávce se nedá dostat z metra jinak než po dooost dlouhých schodech. Ty jsem musela vynést. Normálně jezdím na IPP a zpět, ale tenkrát byla špička ajavascript:addEmoticon(':unamused:','vBody') :unamused: narvaný metro, tak se mi nechtělo rvát se ven přes ty lidi s kočárkem na Pavláku a pak zase. to je fakt nevyřešený :angry:
Kreslení jsem taky zkoušela, ale Štěpána to bavilo asi 2 minuty, pak tužku okusoval a podobně. Fotky jsou hezký a fakt z profilu už Ti bříško lehce vykukuje, ale asi jen v plavkách :sweat_smile:

Zanet teda já jsem zírala, co jste to vystrojili za hostinu, klobouk dolů :wink: No jo, to jsou Slováci :grinning: Můj přítel má část rodiny ze Slovenska taky jsou to neskutečný hostiny u nich. Ale je fakt, že vařej teda výborně. Fotky z oslavy jsou moc pěkný, hned jsem dostala chuť.
A to mi připomíná, že my máme fotky ještě ve foťáku. Nějak jsem poslední dny naprosto neschopná a dělám jen nutný věci :unamused: Fakt doufám, že už se to dobere k nějakýmu konci ty hnusný choroby u nás.

Jančo no ten stromek to bude ještě sranda, my ho kdyžtak prostě odklidíme na balkon. Ozdoby budu dávat taky jen nerozbitný, hlavně teda slaměný, těch máme dost. Super, že jsi i nakoupila nějaký dárky, já nemám kdy někam jít. A ani nemám moc nápady, co komu koupit :unamused: My teda teď ven nechodíme jak jsme nemocný, ale předtím jsem ho z kočárku skoro vůbec nevyndavala, takže s tím problém nemám jak tlačit kočár a honit dítě někde po chodníku.

Chystáte se na pečení cukroví?? Já letos chci udělat perníčky a linecký, to bude na mě výkon, protože jsem poslední asi 4 roky nepekla vůbec. Tak kvůli tý atmosféře a na zkoušku, to letos zkusím :slight_smile: Takže jestli nebudu chrchlat a prskat, tak se do těch perníku o víkendu pustím.
Né, že tu někdo z Vás napíše, že peče 30 druhů jako loni Sesille :grinning: :grinning:
24. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
Táák fotky jsem přidala. A jsem docela naštvaná, protože všechny fotky, kde sfoukává svíčku jsou k prdu. Měla jsem nějak blbě přenastavený foťák. Takže je to tmavý a je tam prd vidět...
24. lis 2009 v 16:07  • Odpověz
Ahojky, nšjak lehce nestíhám, dnes jsme byli na dvou procházkách, ráno chudák moje kočárkovací kamarádka, se kterou se teď bohužel moc nevídáme, oni chodí ven dopo my odpo, potřebovala zahnat depku, no snad jsem pomohla a hezky jsme pokecaly, přesně charakterizovala mě : Potřebuju si popovídat s někým, kdo mi odpovídá :grinning: , odpo jsme vyrazili s druhou do lékárny, má měsíční holčičku, tak jí nechce tahat dovnitř, no ani se nedivím, když všude něco lítá. NO a prcek odchrupnul podruhé až před chvílí tak uvidíme, kdy se vzbudí a hlavně kdy pak půjde spát. U nás teď pohoda, prcek je hodný, venku i chvíli ťapkal a pak se nechal dát do kočárku a byl umlčen rohlíkem, jen to vypadá, že se chystají další zuby, od včera slintá a má to naběhlé dole u stoliček. JO a o víkendu jsme poprvé vyzkoušeli autosedajdu a byl v ní moc spokojený, furt čučel ven, snad mu to vydrží, seděla jsem normálně vepředu a on se na nás zezadu zubil :grinning:

Katch: Fotky super, škoda těch s tím dortem, ale ten dort tedy vypadá báječně, hned bych si dala. A vypadá to, že máte stejné balonky jako my :grinning: Tomča si je furt nosí, má nějaké i na koupání, hází s nima, myslím, že si s nima vyhraje a dál budou dobré na učení barev :wink: A co pejsek má úspěch? My do něj nešli, i když u švagrové byl jednu dobu hodně v kurzu u neteře, ale mám pocit, že těch mluvících věcí tu máme spousty, ale jinak se mi moooc líbí. Na to očkování Priorixem jdeme na konci února my, ono je to s tím očkováním u každého jinak, my zase nemáme naočkovanou tu 4. hexu ani třetí Prevenar, hexa má být do 18 měsíců, prevenar do 2 let, tak to nehrotím, ten priorix prý v 15. měsících, no nevím, jak se to počítá, jdeme myslím 25.2 a to mu ještě 15 měsíců nebude, ale asi těch pár dní nehraje roli. Tak já pekla i loni asi 8 druhů, tak letos to snad zkoulím znovu, ale 30 druhů jako Sesille to asi nebude. MImochodem tuhle jsem jí zastila na ICQ a ani nereagovala, asi jsmej í nějak nesedly. Se stromkem to bude asi boj, my balkon nemáme, můžeme ho dát jedině na chodbu :grinning:, furt se upínám k tomu, že buď bude v tom květináči a nebo malý dáme na skříňku, dole si ho fakt nedovedu představit. A o nápadech na dárky mi taky nemluv, šup sem všichni s inspirací, dávám pro chlapy typ na Nanopodložku, myslím, že to by se jim mohlo líbit, my to budeme kupovat tchánovi a švagrovi. http://www.nanopodlozka.cz/ a pak se mě líbí ta neocube, ale je to dost drahé, ale je to mazec: http://www.neocube.cz/ A ještě k uzeninám, fakt do 3 letá žádné? Tomu moc nerozumím, když říkají, že od 1,5 roku jíst to samé co my, já zatím dala jen krůtí šunku pro děti, mylsím, že ten necelý jeden plátek co sní, mu snad neublíží.

Dary: Tak já se na to očkování těmi spalničkami a spol zase dočetla, že teď už snad je v ČR vakcína jen Priorix a Priorix tetra - to je ta s těmi neštovicemi, do té stejně nepůjdeme, takže doufám, že to tak je, asi si někdy v únoru zkusím k doktorovi zavolat a radši si to ověřit. Co u vás, už je lépe? J8 večer čtu, nemám furt dodělané fotky, recepty, tak asi budu dělat tohle :slight_smile: A nad stoličkami jsem vás varovala, tak koukám, že nejsme jediný, co nemají všechny 2 a už jim rostou stoličky. :grinning: A o tom ťapkání venku nevím, zda to je výhra, i když dneska tedy ani nezlobil, jen číhál za ploty, ještě že tam nebyl žádný pes :grinning:

Kacka: tak roční kontrola fakt nemá chybu :grinning: :grinning: A ty polévky zahušťuješ normálně jíškou? Mě na tom městě nejvíc štvou hovna na zemi, je to děs, dítěti to vysvětlím, ať si kouká pod nohy, už jsem si tu našla klidné a rovné úseky, kde ho můžu vypustit ale ten váš klid ti stejně závidím, já bych se do domečku stěhovala hned, ale po finanční stránce to fakt nehrozí. Čistění zubů je u nás taky boj, chce si držet kartáček sám a když ho chci vést, tak řve jak tur, no snad to nějak překonáme. Fotky jsou naprosto super a Barča se už začíná rýsovat. :grinning: Hoď sem odkaz na to piánko.

Verb: Tak my máme kuchyňské skříňky, tedy jen jednu, ale nemáme koš - ten je v jedné z nich a ani troubu, máme sklokeramiku a u trouby zapustěná tlačítka, takže ty neotáčí :grinning: Ale musím říct, že když si stojím za svým tak v 80% poslechne, dneska jsme se o dveře od skříňky přetahovali jen jednou. A nene s se u nás už objevilo taky, ale teď naprosto vede ukazování na cokoliv a musím pojmenovávat, občas než to řeknu, tak už ukazuje na něco jiného :grinning: A naučil se malá mala, to je kouzelné, jak krásně mě pohladí, ale paci paci furt neumíme, tedy uměli jsme a zapomněli. Ze sedačky slézá krásně, ale stále ho jistím, občas se nějak zapomene, ale i tak je to o starost méně, Will je taky šikulka. K barvě kočárku, já to takyn nechápu, mě to na některých eshopech ukazuje modré, někde černé s béžovým, na rok 2010 mají i myslím světle modrou a opradu černou. Švagrová měla rizikové to první, skoro od začátku, i hodně ležela v nemocnici,teď to bylo bez problémů, až teď na kontrole jí řekli, že má čípek z 2/3 spotřebvaný, hlavnička naléhá v něm, ale zatím se neotvírá, má nakázáno ležet a min. 14 dní vydržet. tak snad se to povede dotáhnout do konce. Ke kojení - mě to ranní vůbec neva, tam vím, že pije a že je to ku prospěchu, takže zatím vytrvávám, nějak se mi ho nechce od mlíka odtrhnout úplně, s tím UM furt nevím, myslím, že si ho nevezme. Ale Jupíkový uzávěr tomča chápe, Aquillový jsem nezkoušela. Info o akci na Pampers Sleep and play, v Albertu Hypermarket - Čestlice, CHodov mají od zítřka při koupi 2 balení cenu za jedno 129 Kč, což je podle mě luxus, teď jen jeslti je budou mít. :wink: Čípek nám taky vytlačuje, chce ho tam trošku podržet a pak už nevyjede, Bohdan to hodnotil slovy, ať si toho váží, že je první člověk, kterému šahá do řiti :grinning: :grinning:

Zanetke: Tedy ta hostina, to tedy zírám, a i světové recepty, vypadá to nádherně a Alex byl fešák :grinning: Uff, tak reakce na tu hexu, snad bude lépe, kamarádka jí měla taky, ale tak vysoké teploty neměli, no máme se na co těšit, sajraty jedny očkovací :unamused:

Megg: tak jak u vás, už dobře? Koukám, že s rukavicemi je to všude stejné, já tedy nehledám na zemi, máme jen tkalounu, tak aspoň tahle starost odpadla.

K srazíku - já klidně dojedu, jen teď se mi tedy v těch chřipkových epidemiích moc nechce, přeci jen je to dost daleko, a minule jsme to asi odstonali, ale pokud se dohodneme na termínu, tak to ráda risknu a před vánoci vás ještě ráda uvidím.

tak jdu ho vzbudit, aby šel spát večer.
24. lis 2009 v 17:22  • Odpověz
Verb: Ještě oprava, ty plínky jsou za 119,50 Kč za jeden balík.
24. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
Ahojky,

tak už je nemocnej i Willík :frowning2: K ránu jsem se vzbudila a slyším, jak dýchá pusou, takže se mu rozjela rýma a doufám, že u ní to taky zůstane. I když se mi teda zdál trošku horkej, ale nechce se mi s ním zase bojovat u měření teploty :frowning2: To je z toho plavání. Tedy ne z plavání, ale od těch nemocnejch dětí. Byla tam maminka po dlouhý době a říkala, že malá měla 14 dní rýmu, tak čekala, až se vyléčí a druhá říká: Štěpán pořád kašle a soplí, ale já na to kašlu a přišli jsme. Je to k vzteku, že ty matky nemají soudnost :angry: A ještě mě naštvala instruktorka plavání, že prý mi Will přerůstá přes hlavu :angry: Vysvětlím - on v tý vodě ted poslední asi 3 lekce dost brečí a já ho nechci nutit násilím, aby si vodu nezprotivil. Takže pokud nechce něco dělat, tak to neřeším a nechávám ho. A to ještě (asi jak jsem přestala kojit) je více mazlivej a v tý vodě se mě většinu času drží jako klíště. No a instruktorka měla blbý kecy, že si jen vymejšlí, tak jsem se snažila oponovat. Nakonec Will byl ochoten se i potápět a skákal z okraje do vody a byl v pohodě (to bylo tím, že to bylo konečně zábavný a mělo to smysl - ne jen že ho držím a tlačím pod vodu). No a ona na konci mi říká - vidíte, on si jen vymejšlí a nemáte mu ustupovat a takhle vám brzy přeroste přes hlavu a řekla něco v tom smyslu, že bude rozmazlenej a vynucovat si a že já jsem ta blbá matka, která si nechá skákat po hlavě. V tu chvíli mi to nedošlo, ale potom se mi to rozleželo v hlavě a došlo mi že teda byla pěkně drzá. Já si určitě nenechávám od Willíka diiktovat a jsem na něho docela přísná. Naštvalo mě, že soudí podle toho, jak se chovám ve vodě (kde se přece jenom bojím, aby se neutopil a nedopadl jako Míra, který se jako malý topil a od tý doby ani neumí plavat, protože se bojí). Ta maminka od toho nemocnýho Štěpána za ním běhá, pořád ho přidržuje, aby náhodou nespadl, uspává na rukách, nehne se od něho na krok... Akorát ve vodě je Štěpán flegmatik, tak to vypadá jaká je super vychovávací matka. Sorry za dlouhý příspěvek, ale musela jsem se vypsat, i když to moc nepomohlo a jsem ještě víc nas.aná :angry: :grinning:

Jo a nenapsala jsem o UM na roční prohlídce. Když jsme tam přišli, tak setřička říká, jaký pije mlíko. A já, že jsem skončila s kojením a zatím žádný. A ona - to nejde, musí pít mlíko!Takže ještě kojíte a až skončíte, tak bude pít UM! A já, no jasně, ještě kojím a pak přejdem na UM :grinning: Potom jsem se na to zeptala doktorky a ona říkala, že u těch kojených dětí je to težký. Že většinou UM nechtějí a že to není nutnost. Stačí jogurt, kaše... No a můžu dávat do vařenýho jídla plnotučný kravský mlíko. Tak jsem už zkusila mu do jídla dát smetanu 12% a žádná reakce. Ale asi s tím ještě tak rok počkám. A zkusím koupit ochucený UM a třeba to bude pít.
A další vtipná historka - doktorka: ryby až po třetím roce věku. A já - aha, každý říká něco jiného. Vždyt v příkrmech jsou ryby snad už od 6. měsíce. A ona - to je něco jiného, to jsou uvařený ryby a když je budu taky vařit a nebudou uzený, tak je můžu dát :grinning: A já mu chtěla udělat lososí tatarák :grinning:
Ti doktoři v tom maj taky pěkný maglajz. Nejlepší je neřešit a dělat dle svého uvážení. Já ted řeším stravu na horách. Jedem na silvestra na týden na hory a nevím, jestli s sebou tahat skleničky, nebo mu dávat už dospělácký jídlo. Oni tam vaří klasickou českou poctivou kuchyni. Není to přesolený, protože tam jezdí hodně dětí. Takže teoreticky bych mu mohla dát brambůrek s kuřetem, nebo trošku svíčkový s knedlíkem (ty prý občas může dle doktorky)... Ale asi radši vezmu skleničky, i když je to vopruz :confounded:

Na priorix jdeme 11.3., taky je to dřív než před 15 měsícem a na 1,5 roční jsme už taky objednaný. Jo a Priorix má být nejdřív v 15. měsících, ale horní hranice věku není určena, takže Katch máte času :wink: Já přemýšlím, že to možná zruším a posunu na později, až na jaro. Přece jenom v březnu končí zima, zase budou všichni nemocný a nechci, aby ta reakce byla ještě horší :sweat_smile:

Janco, díky za tip na plíny. Pošlu tam Míru :wink: Snad je ještě stihneme. Aspon, že tohle těhu si švagrová užila relativně v pohodě :slight_smile: Ty barvy chicca se mi obecně moc nelíbí. Teda ty modrý jsou pěkný, ale já asi budu chtít koupit něco neutrál, aby vydrželo i do druhýho a kdyby to byla případně holka (ještě se nevzdávám :grinning: ), tak aby neměla všechno modrý. Jo, autosedačka je super. Oni mají konečně výhled a Will vůbec neprotestuje a líbí se mu v ní. Vy ještě nemáte hexu? Prevenar počká, tam je to během druhého roka života, takže máte ještě 11 měsíců čas :slight_smile: Will taky většinou poslechne, ale za půl hodiny je to tady zase. Jakoby zapomněl a mě to už nebaví. Míra udělá "ohrádku" do kuchyně a bude vyřešeno :grinning: Jasně, koj dál. Mně se po tom ještě občas zasteskne a mlíko mám stále. Prsa nejsou nalitý, ale stačí se trošku na Willem roznežnit a cítím lehce mokrý tričko :sweat_smile: Asi to zmizí, až se s tím smířím a opravdu přestanu. Ale vracet se ke kojení už nechci. Cítím se mnohem líp a nejsem tak unavená. Bohdan má pravdu, já to občas Willíkovi taky říkám :grinning:

Katch, Štěpánek že se pronese? Ten je tak lehoučkej. Já to na chvíli půjčím Wildu :grinning: A na tu dýlku je i hubenej :wink: Tak tys to chytla taky. Ale to se dalo čekat, že si to předáte mezi sebou. Ted aby to Imri a Štěpánek nechytli zase od tebe :confounded: Jo, ty uzeniny mi taky říkala. Ona stejně dětská šunka není šunka. Je lepší koupit šunku, kde je obalu napsáno, že obsahuje aspon 80% masa. Což ty některý dětský vůbec nemaj :angry: S tím přetahováním - doktorka to Willíkovi zkoušela přetáhnout. Říkala, že to má jen lehce přilepený a že po druhým roce by nás objednala na odlepení. Ale jak mu to stahovala, tak to asi netrhla, protože to měl dva dny červený a jakoby krvavý :cry: Jsem na ní naštvaná a už jí nedovolím, aby mu na něj sahala :angry: Je už to s nima opravdu bezva :slight_smile: Já bych taky nechtěla, aby se to vrátilo do kojenecký doby. Jsem ráda, že už je lehce samostatný, domluvím se s ním (aspon trošku) a je s ním prča :slight_smile: Samozřejmě, že je Štěpánek geniální, to Will taky :grinning: Uspávání vám moc nezávidím. Já jsem netrpělivá a sedět u něho půl hodiny a čekat, až usne by mě
zabilo. Dneska dopo tam brumlal a kecal tu půlhodinu, ale já u něho naštěstí nemusím být.

Zanet, chudáček malej. Ono to taky můž být tím, že třeba byl lehce nemocný (v raném stádiu) a do toho to očkování to jen zhorší. Tak přeju, aby mu bylo brzy líp :wink:

Nemluvte o pečení. Míra včera říkal, že by si dal linecký kolečka, tak jsem mu řekla, at si je upeče :grinning: Možná příští rok pro Willíka, kvůli náladě, něco upeču...
Jdu kouknout na fotky.
Jo a Kacka už má malý bříško. Už v tom človíčkově to bylo trošku vidět. Ale je pravda, že kdo neví, tak by si mohl myslet, že měla jen něco dobrýho :grinning: A jaká Barča? To se bude miminko jmenovat Barunka?
Já mám normálně chut si udělat další mimi. Kdyby Míra přišel s tím, že už chce, tak jdu do toho :sweat_smile:
25. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
Pěkné slunečné odpoledne :sunglasses:
tak už i Willík rýmuje? :frowning2: Ted je toho fakt hafo :confounded: Nikolka už je celkem v pohodě, ale aby nebyla nuda, tak Honzík začal děsně kašlat. Ráno jsem ho vypravila do školky, ptž jeli na divadlo a už s ním počítali, tak jsem to nechtěla rušit a nějak extra nemocně nevypadal..... No ale přijel celej červenej, ukašlanej i teplotu má :unamused: Tak jsem v lékárně koupila nějakej sirup a vincentku a zkusíme domácí léčbu.

Verb - tak tvůj dnešní příspěvek mě fakt dostal - nejdřív paní instruktorka a pak paní doktorka :stuck_out_tongue_closed_eyes: No asi jseš fakt děsná matka a měla by ses s nima radit ohledně výchovy apod. Vůbec o tom nejspíš nemáš páru :grinning: :grinning: :grinning: Vůbec se ti nedivím, že jseš naštvaná, říct mi někdo, že mám rozmazlený děcko, tak mu dám mezi oči :grinning: Navíc si myslím, že kdybys na WIlla v tom bazenu fakt tlačila, tak se opravdu začne bát a bylo by to ještě horší. Platíš za to hříšný prachy, tak přece chceš, aby si to to děcko užívalo a ne se stresovalo :unamused:
No a že nedáváš Willovi uzený ryby :grinning: :grinning: bez komentáře :astonished:
Já teda nedávám šunku ještě ani HOnzíkovi :sweat_smile: :grinning: My jsme na to jídlo fakt úchylní :grinning: :grinning: Ve školce ju teda asi už měl, ale to radši dělám, že nevidím, neslyším.....

A máte pravdu, že teď už je s prckama fakt sranda, taky se mi to líbí, ale muchlat se tady s malinkatým týdenním uzlíčkem by bylo taky krásný :dizzy_face: :dizzy_face: Ale jen tak do těch třech měsíců. Pak už jsou to vyčůraný potvůrky, který rodiče zkouší, co vydrží :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nikolka na věci zatím neukazuje, ale ty dětský říkanky jako paci paci, vařila myška apod, tak to jí jde. Nejvíc je ted ulítlá na radio, vždycky když jí řeknu, že pustíme písničku Humbaba, tak začne říkat "bababa" = humbaba a tancuje, jak divá. Zábavou číslo2 je blbnutí na posteli, takže válení sudů, kotrmelce, dělání domečků.....

A s tím zakazováním je to u nás problém, já když řeknu Ne, tak Nikol okamžitě chytne hysterák, kdybych jí plácla přes ruku, tak snad vypustí duši :confounded: Prostě je na to hrozná citlivka a já nevím, cco s tím :unamused: Takže to řeším spíš tak, že ji odvedu pryč, protože domluva je bez šance.

Zanet - doufám, že už je Alexovi líp. A fotečky se vám opravdu povedli. A ta hostina, tééééda, já myslela, že tohle bývá jen v časopisech na fotkách a vy jste to takhle krásně připravili :slight_smile:

Kacko - tak bych řekla, že máme stejně velkej pupík :grinning: :grinning: :grinning: Problém je, že já nejsem těhotná :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kdy se dozvíte, co to bude??
25. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
ahoj,
tak jsme po kontrole a pozor naše míry: 80cm a 10,3kg :slight_smile: ovšem dýlku měřili spíš od oka, vůbec se mu tam nelíbilo ležet nahatej a sahat na sebe, poprvý co u doktorky řval, teda spíš si pofňukával.
Očkování jsme nedostali a to jsem ráda, mam přijít až se nám bude chtít, krk neměl úplně jak by měl bejt, tak jsem byla ráda že se to posune.

A břicho teda mam, ale je fakt že oproti minule na konci těhu skoro vůbec, radši si ani nepředstavuju co mě čeká :astonished:
A určitě je tam holčička, takže Baruška proto tam píšu Barča, nějak jsme si zvykly tomu tak říkat tak mi to ani nedošlo. Na ultrazvuk jdu před Vánoci, tak se těšíme.

As těma nemocema mě děsíte, doufam že se nám to vyhne, tady taky řádí jednodenní zvracecí infekce a různý virozy, tak jsme včera nešli na oslavu kde byli snad všichni děti v okolí a ještě že tak, hned večer to začlo, to zvracení u dvou dětí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sice vypadam jak opatrná matka a já na to kašlu, představa že Pepíno zvrací a já taky tak toho už jsem si užila až dost. A v těhu já se jakýkoli nemoci pěkně bojim.
Doufam že se vaši děti z těch nemocí vyhrabou, fakt je to hrozný.

Jo a k tý předkožce, my jsme mu jí nechtěně zřejmě přetáhli v krosničce jak tam chudák sedí a nese se a ono se to houpe. Protože to měl jeden den jak píše Verb, takový rudý jakoby zakrvavený ale krev tam nebyla, jen takový červený. A dneska se mu na to doktorka koukla a přetáhla to pěkně dolů a říkala že dobrý že to klidně takhle u toho koupání máme dělat. Měl to přetáhlý skoro centimetr. tak musim zaúkolovat Pepu :wink: Ten je v tý vaně taky někdy jak pokusnej králík, jak mu to přetahuje, tak si Pepíno asi myslí že je to dobrý hra a dělá mu to taky :grinning:

A Vánoce se blíží, já na to nikdy nebyla, ale letos budu vázat věnce, docela se na to těšim, v pátek je sešlost v sokolovně a váže se :slight_smile:
Sakra, vzbudil se tak ahoj
25. lis 2009 ve 14:42  • Odpověz
KATKO všechno nejlepší k svátku :wink: :grinning:
A zbytek příště, jen jsem nakoukla.
25. lis 2009 v 15:54  • Odpověz
jééé, dnes je vlastně Kateřiny..... Takže Katkám přeju všechno nejlepšíííííí :slight_smile: :slight_smile:
25. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
Holky díky móóc za podporu. :wink: :wink: Už je to zažehnaný a Alexík i zapoměl, že měl horečky... :slight_smile: Ještě kolem oběda jsme balili a sprchovali, ale k večeru to začalo ustupovat a noc už byla lepší a dnes už bez teplot - chvála bohu!

Také dík za pochvalu fotek z oslav :slight_smile: ... já kuchtím ráda, hlavně když mám pro koho.Jinak sama pro sebe vařím to samé dokola - nebo teď když jsem s prckem doma tak někdy jenom pro něho a já jím chleba s něčím...Hoci teď už je to lepší jak je větší a máme jaký taký rytmus.

Je pravda, že čím dál je s těma našima drobečkama více legrace a člověk má dojem, že už je s někým doma a né že se jenom stará o nemluvně. Alexík dělá pokroky den co den a je to fakt dojemný... :slight_smile: Jasné, že taky vůbec neposlouchá a hraje se jenom když mu dělám společnost jinak většinou mi visí na kalhotách :slight_smile: - takže rčení, že dítě visí na mámini sukni docela výstižný akorát se teď sukně doma nenosí...

Dnes Alex po prvé dostal rohlík... když jsem nakupovala v pekárně tak v kuse dělal mňam mňam a pak se rozbrečel že já si něco dávám do tašky a jemu nic tak se mi ho rozlítostila a koupila rohlík pro něho. To jste měli vidět tú radost.. :grinning: to ale byla delikatesa! celé moje kuchtění může do háje... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celou cestou domů dělal požitkářské mňááám mňam a ještě mně krmil cestou do schodů. A taky jsem přišla na to že to co jsem si myslela že je máma jako má má má tak je v podstatě mám mám mám ( jako že mám ten rohlík...) :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ještě jedna perlička k jídlu - dnes jsem mu dala k hraní malou lžičku a on s ní krmil plyšáky a gumenou kachničku. Bylo to fakt roztomilé...

Jinak k hračkám a dárkům - ten mluvící pes od Fishera - u nás absolutně bez zájmů a to ho máme už dlouho.... no sice jak jsem psala tak akorát ho krmí ... :slight_smile:

Jo a vánoční přípravy a pečení - tak u nás se peče ve velkým, ale tenhle rok budeme na Štědrý večer jenom my tři a pak jedem do Košic, takže všechno s mírou. Tak to vidím asi tak na 4-5 druhů ( perníčky,linecké,kokosky a pod) a pak něco s plnkou na přáni Martina (manžel) a pak slovenská klasika kapustnica a nějaká ryba.... Jo a také jsem se dívala po adventním věnci a teda chtějí za to nějakých 450Czk co se mi zdálo moc tak asi něco vytvořím... :wink:

Verb: ta instruktorka by mně také naprdla... :frowning2: Janči: dík za tip na dárky až budu mít nějaký tak přihodím

A ještě jsem Vám zapoměla napsat, že na 1 nebo na nějaký svátek kolem 1 roku dítěte moje tchyně v rodině dělají takovej test, že na stolek připravíte knížku, sklenku vína a peníze a pak k čemu se dítko vrhne jako prvnímu tak k tomu bude v životě inklinovat. Tak Alex šel po knížce a pak ho zaujali peníze - tak doufám že bude intelektuál, který si bude na sebe umět vydělat. :slight_smile: :wink: Jsou to jenom takové babské hry ale celkem sranda... Můj Martin šel po chlastu a teda vínko i pivko on vcelku rád.... :grinning:

tak zatím... :slight_smile:

Kateřinám vše nej k jmeninám .... :slight_smile: a žádnej sníh tak Vánoce na blátě, jak říkají pranostiky....
25. lis 2009 ve 23:23  • Odpověz
Ahojky,
tak nejdřív díky Janče za inspiraci, nanopodložka mi přijde super nápad i nám do auta se hodí. Takže jsem jí už objednala dvakrát, ještě pro bráchu :wink:
K tomu psovi od FP - u nás má docela úspěch, je vidět, že každý dítko zajímá něco jiného, no. Štěpula se po něm válí a mazlí se s ním, tím pádem on se spustí a hraje a mluví atd. Přijde mi to docela dobrá hračka.

Verb. no jo Štěpán s Willem se vůbec nemůžou srovnávat, vždyť Willík je o hlavu větší :grinning: Takže je jasný, že Ti přijde Štěpula jako pírko, mě teda ne :sweat_smile: S tou instruktorkou na plavání to je teda mazec, taky bych byla naštvaná, co si to vůbec dovoluje? ještě napiš, že je jí 20 a je bezdětná :grinning: Ale i kdyby vychovala 6 dětí, tak nemá právo tohle Ti říkat. I kdyby to všechno byla pravda, tak jí do toho nic není, ne :angry: :angry:

U nás nastal pokrok, normálně u odsávání nudlí vysavačem nebo u kapání kapiček Štěpula vyváděl a teď si lehne a v klidu drží. Asi fakt pochopil, že mu to pomůže, je to zlatíčko :dizzy_face: Ale ta rýma pořád nebere konce :frowning2:

Jančo s těma uzeninama - jak píše Verona, ono tam fakt není moc masa, takže to není nic moc ani pro nás, klidně by se náš jídelníček bez uzenin obešel. Takže proto, jinak pokud jim dáme jednou za měsíc šunku, tak se určitě nic nestane, to mi i sestřička říkala, jen, že to prostě nepotřebujou... Já se budu řídit podle sebe, každý doktor fakt tvrdí něco jinýho. Jako uzenou rybu by mě fakt nenapadlo dát dítěti :grinning: :grinning:

Dary to je zajímavý s tím jak Nikol reaguje na zakazování. Zase je to lepší než když Štěpula nereaguje většinou vůbec, dělá jako, že neslyší nebo se teda začne vztekat, kouše mě atd. Blbnutí na posteli u nás taky vede :grinning: Tak co Honzík, jak je na tom?

Kačko no opatrná matka a ještě k tomu těhotná to je snad v pořádku, ne? Nikdo se Ti nemůže divit, že nechceš abyste něco zavlekli domů :wink: Nám předkožka zatím teda přetáhnout nejde skoro vůbec, Štěpánkovi se to nelíbí, takže mě se teda do toho vůbec nechce :unamused:

Žanet tak supéér, že je Alex už zase fit :wink: Ten zvyk k prvnímu roku dítětě to slyším poprvé, docela sranda :grinning: A rohlík jsi Alexovi takovou dobu odpírala, jo? Chudák dítě, bylo celý rok bez rohlíku :grinning: :grinning: Já ho dávám Štěpánkovi často, ale pořád většinou jen po kouskách.
A u nás v paneláku by adventní věnec do Vánoc nevydržel, za 2 týdny by vypadal hnusně. Jak je tu teplo, tak tu ani větvičky nevydrží moc dlouho :unamused:
26. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
Čauky,
tak Willík měl včera odpo 37,5 a večer i víc, ale já ho nemučím měřením, takže nevím, kolik přesně, ale horkej byl. Ach jo :frowning2: Právě rozesílám maily a ruším nedělní oslavu.
Právě vařím oběd pro nás oba - vepřový na cibulce s rajčaty a rýží. Jsem zvědavá, jak mu bude chutnat :slight_smile: Naštěstí pije i jí v pohodě, aspon že tak :sweat_smile:
Už zařizujeme pomalu dětský pokojík. Na zed jsem nalepila super samolepky, Willík je z toho nadšenej a já se tam pořád chodím kochat :grinning: Fotky jsem dala na alba.

Dary, ty jsi trošku s tím jídlem ujetá :grinning: Potom se ti děti zvrhnou a budou jíst jen KFC a Meka :grinning: Ale teda ty popíráš tvrzení, že ty druhý děti jou klidnější a hodnější. Nikolka se nějak rozjíždí, aby jí v tom zlobení Honzík stačil :sweat_smile: Já bych nechtěla ani to do tří měsíců. Když si vzpomenu, jak jsem byla zblblá a jela jen jako "naučený" stroj. Will se pořád chtěl nosit, bolelo ho břicho. Se divím, že se na to nošení nenaučil a usíná sám bez naší asistence.

Kacko, tak Barča? Aspon se nebudete hádat o jméno - máte vybráno. Přeju holčičku a kdyby to byl kluk, tak taky dobrý :slight_smile: Když se někdy podívám na ty holky pubertačky, tak zlatý kluci :sweat_smile: Tak kluci si hrajou na přetahovanou? :grinning: Já doufám, že to Wildovi nesroste. Takový starosti s pár centimetrama :grinning:

Zanet, to je super, že je Alexovi líp :slight_smile: Ten pokus zkusíme, ale myslím, že je to jasný už dopředu. Knížka a peněženka :grinning:

A všem Katkám dodatečně vše nej. Nějak mi nedochází, že jste vlastně Kateřiny a ne Katch a Kacka :grinning:
26. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.