• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky,
vy jste se teda rozepsaly :fearful: Internet přes mobil byl děsně pomalej, tak jsem si počkala na O2.

Miacic ahoj :slight_smile: Aspoň je nás víc. Víc hlav, víc ví :slight_smile:

My jsme včera měli děsnej den. Will za celý den spal jen hodinu, takže od 9h od rána až do 22h byl vzhůru a pořád nespokojenej. Teda dopoledne, když jsem s ním byla sama, tak byl v pohodě, ale pak se vrátil kolem 14h manža z práce. Těšila jsem se, že mu ho dám na hlídání a půjdu se vyspat, ale za chvilku přišla máma, tak ze spaní nebylo nic a Will se nějak rozčílil nebo co a brečel v kuse. Tak jsme si ho předávali, kojila jsem skoro po hodině, pořád přebalovala, mačkala břicho... Už jsem myslela, že jsem jako matka selhala, protože jsem šla přebalit, na přebalováku se zklidnil a když jsem ho vzala do náruče, tak začal řvát, jako bych mu řezala nohu :cry: Manža si ho vzal k sobě a najednou ticho :fearful: Fakt jsem nechápala :confounded: Ve 22h usnul po kojení a spal až do 7h do rána, kdy ho vzbudil manža a šel ho přebalit. Já bych spala dál a Will taky :grinning: Teď ještě zase spí, ale budu ho muset v půl desátý probudit, abych ho oblíkla a nakojila - jdeme na kyčle.

Kacko, tak tu seboreu máme asi taky :unamused: Nevěděla jsem, co to je, takže vlastně díky za info :sweat_smile: Mně to jako humus nepřijde. To ty hovínka jsou horší :grinning: Ale nemá to ve vlasech, ale mezi očima u kořene nosu a jde mu to trošku přes obočí. Jsou to žlutý stroupky a pak to uschne a odloupne se to. Ale nějak jsem to neřešila, ale když to měl už přes týden, tak jsem to umyla pořádně vodou a natřela mandlovým olejem a natírám to tak 2x denně a hojí se to. Ještě tak den dva a je to vyléčené :slight_smile:

Janco Will je taky lenivej a nechce se mu zvedat hlavičku na břiše. Nebaví ho to. Ale po chvilce se rozčílí, a pak se začne plazit směrem vpřed :grinning: Odstrkává se nohama a jede dopředu. Ale má ještě slabý ručičky, takže se moc daleko nedostane :grinning: Když ho to na břiše nebaví, ale hlavu drží při odkrkávání, tak ho nos často a ať to trénuje ve vertikální poloze. Já myslím, že je jedno, jestli ji zvedá z lehu, nebo si ji drží "ve stoje". Trénuje tak jako tak :slight_smile:

Janco já jsem si myslela, jak to flákám, že ho málo oblíkám a ty jsi mě uklidnila :grinning: Já dávám body s kr. ruk. nebo s dlouhým (záleží, co má zrovna na sobě), tepláčky, na to dupačky bez rukávu, pak ještě teplé dupačky s rukávem a na to overal. Pak do fusaku a jedeme :slight_smile:
My blinkáme taky a jsem z toho dost nervózní. V lednový mamince je článek o blinkání a prý to může být nemoc gastro... reflux. tak se na to chci zeptat doktorky. Musí spát ve zvýšené poloze, krmit taky do kopce. Nesmí ležet na rovině, nesmí se s nima moc házet... Prý se to časem spraví, pokud ne, tak je možné, že je něco špatně v těle. Ale zkus se zeptat dr. na zahušťování stravy - prý to pomáhá. Můžou to i plně kojené děti. Nevím teda, jak to funguje, ale rozpustí se to ve vodě a potom se to asi dává dětem vypít.

S tím TBC - prý se tam musí nějaký flek, nebo pupen udělat. Když se prý neudělá, tak je to špatně a musí se očkovat znovu :confounded: My tam máme už i pupen.

Já se jdu oblíkat, abych to stihla. Zatím papa a večer se ještě ozvu. Mám toho ještě hodně na srdci :dizzy_face: (nemáte tolik psát :grinning: )
7. led 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahoj, tak s tím režimem spánku budu muset taky něco udělat, jak vás tak čtu, tak závidim. U nás teda panuje hrozná anarchie, Štěpánek si chodí spát jak chce :grinning: Ale hlavně vám závidim, že mimča vydrží spát už od sedmi večer až do osmi do rána, to je paráda!!! To Štěpán chodí tak okolo 22-23 hodiny a jsem ráda když spí do 8 nebo max. do 9. Teď zase dvě noci za sebou byl ale po kojení ještě cca hodinu vzhůru a musela jsem ho chovat a hrát si s ním, aby neplakal. Takže jsem ve 4,30 začala kojit a on usnulu až okolo šestý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Noc na dnešek ale byla OK, akorát jsme šli s přítelem spát až o půlnoci, ale malej spal dobře asi od 22 do 7,30 s dvěma pauzama na kojení, kdy potom hned zase usnul :slight_smile:

Janca: a vy máte doma dvě postýlky? Já myslim, že to je takhle malýmu miminku ještě úplně jedno a že nepozná kde spí. nebo si myslíš, že pozná, že postýlka v ložnici je na spaní a v obýváku na hraní?? To bych se divila :confused: S těma oknama je to fakt divný když už je máte třetí zimu a problémy nastaly až teď. Že by to bylo tim velkym mrazem? To se mi nezdá... Ta moje kolegyně to tenkrát vyřešila výměnou oken, měnili je ale v celym domě, takže jestli si dobře pamatuju byly opravdu nějaký vadný.

Miacic: tak to vám fakt nezávidim, já musim mít doma teplo, máme spíš až přetopeno. Jsem zvyklá tu chodit v tričku s krátkým rukávem. To vás fakt lituju a navíc je fakt, že se vám to pekelně prodraží, ale co se dá dělat, táborák si uprostřed bytu těžko založíte :grinning:
No a s tim režimem, já se zatím řídim podle prcka a jeho potřeb, takže se náš den odvíjí podle toho jak spí a kdy se budí na kojení. Ale už pár týdnů si řikám, že s tím musim něco udělat. Jen nevim jak na to :unamused:

Holky dneska po poledni jdeme na tu rehabilitaci, jak nás tam poslala pediatrička. Tak jsem na to zvědavá, co nám tam řeknou. Po delší době vystrčíme nos ven, ale jedeme autem, takže vlastně půjdeme jen k autu, to snad malýmu ten mráz vadit nebude.
JO a teď jsem četla na netu, že se blíží velká chřipková epidemie, prý tak do 14 dnů dorazí do Čech. Tak bacha na to :cry:
7. led 2009 v 09:22  • Odpověz
Verb. ahojky, s tím refluxem jsem o tom něco taky četla v knížce. Já jsem ale pochopila, že to je zvracení, kdy to mimčo hodí až třeba metr nebo dva metry daleko. A to co máte ty a Jana je spíš ublinkávání, ne?
Ježiši musim jít, budí se mi prcek......
7. led 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:
Janco to víš že jsem vás musela hned pokárat :grinning: a teď káram mě, jsem to zkusila jak vy, protože zrovna v noci moc nehltal a ejhle, hned do pěti minut zas beučel a potřeboval si znovu odkrknout :unamused: ale už jsme to zkrátili a kupodivu ani ho netrápili dneska prdy :slight_smile:

Včera to byl očistec, pořvával celej den a rouru jsem mu dělala snad pětkrát, pořád z něho šli ty bublinkatý hovna :frowning2: nevim jestli ej to tím že jsme vyměnili kapičky sab simplex za baby calm, ale byla to hrůza.

A Katchula neboj, my taky nemáme absolutně žádnej režim, jí jak se mu chce, jen v noci opravdu spí tak od těch devíti až desíti do šesti ráno, někdy až do osmi. Kojíme tak v jednu a v pět.

Verb a máš dost mlíka, když spí tak dlouho bez jídla? A přes den kojit po hodině a půl to je docela peklo, radši bych se zeptala doktorky, jestli není lepší ten režim nějak upravit, ze dne na den to nepůjde, ale časem si navykne. Přijde mi lepší jednou v nici vstát a přes den kojit po třech hodinách. Taky jak psala myslim Janca, to mlíko se jim za hodinu a půl nestačí vstřebat a míchá se s tím čerstvým a je z toho ta kolika.

Já jsem si myslela, že poznam podle breku co chce, ale asi ne, protože včera večer pořád řval a my ho utěšovali a dělali rouru a nakonec měl hlad :unamused: On jak je rozeřvanej, tak nedudlá ani prst, tak ho asi budu muset nějak utišit a pak to teprve testovat jestli má hlad.

Holky to je prostě děsná věda, tohle to :slight_smile:
O tom refluxu jsem bohužel nečetla, Pepča ublinkává taky, ale tak normálně, rozhodně to neháže nějak daleko, to spíš když se podělá :wink:

Jo a spaní dole v postýlce teda absolutně nevyšlo, dali jsme do ložnice kolíbku a dolů kde jsme přes den jsme dali postýlku, ale v ní se mu vůbec nechce bejt, vždycky se probudí a je nevrlej. Tak ho mam buď v lehátku a když usne, tak to sklopim na ležato, nebo ho mam položenýho na sedačce, kde se mu líbí. :slight_smile:
7. led 2009 v 11:43  • Odpověz
Verb.: Vítej zpátky :slight_smile: S tím refluxem, taky už jsem na to něco načetla a je to několik typů: ty mírnější jsou v tom ublinkávání, ale pokud prcci přibírají tak se to asi moc neřeší a mělo by se to buď s příkrmama nebo tak do roka věku upravit samo, takže naše mimča budou asi blindit dále. Pak pediatr řikal, dávat ten Nutriton, neboli svatojánský chléb (blbej název), ale to se asi zkouší jen když nepřibírají, zahušťuje to ten obsah žaludku a tolik to nelítá ven. Ten horší reflux je jak píše Katch, když blindí třeba metr až dva obloukem daleko, to pak je někdy nutná i operace, ale to Tomáš nemá, ublinkává a stále, někdy méně někdy více, asi podle toho, kolik toho sní. Ale prý jim to dráždí krk, a pak je může pálit žáha, takže jsou to tedy chudinky. Jinak mi už všechno to co píšeš praktikujeme - podložená postýlka, kojím tak, že má hlavu výš a stejně to nepomáhá. Tom už zase začal ve dne spát, ale co je zvláštní je, že on třeba i když už chce spát tak brečí, ale dává si ruce k očíčkům a klíží se mu očka, tak ho dám do postýlky, trochu pohladím a pohoupu za bříško a za chvíli je tuhý, tak to zkus, třeba to taky zabere. Jo, Tomáš taky krčí nožky, ale hlavu se mu moc zvedat nechce a jak píše Katchula, na rameni jí zvedá a kroutí s ní o 106. Písni co na kyčlích, jestli jste OK.

Katchula: No, mě to s těmi okny taky přijde divný, že se to objevilo až teď, a na reklamaci je myslím už pozdě, myslím, že záruka byla 2 roky, ale ještě na to mrknu. A dalších 50 tisíc za výměnu oken se mi tedy opravdu vyhazovat nechce. Jinak já mám tedy nočního spáče a je v noci naprostý kliďas - nají se, odkrne, dojdeme přebalit a nebo i převléci a pak šup do postýlky, chvíli sebou mele a nebo hned chrní. Ale máme nastavený tzv. klidový režim - vůbec na něj nemluvím, jen se usmívám, abych si ho neprobrala, pak pohladím po hlavičce, otočím se a jdu spát :slight_smile: Jen jednou zlobil, ale to až k ránu, někdy kolem půl šesté, ale to ho nejspíš trápily prdíky, jinak je fakt zlatej. A večer chodím spát tak mezi 22-23, takže už nejsem v těch pět odpo úplně grogy jako jsem byla dřív, to spíš teď nějak odpadá manža, ten návrat do práce po 14 dnech a hlavně to ranní vstávání v šest ho zmáhá, večer to pravidelně okolo půl deváté zalomí u televize :grinning: :grinning: Jinak máme doma 2 postýlky, protože já s postýlkou neprojedu z ložnice do obýváku, takže máme jednu svou a jednu půjčenou od známých. Já vím, že by asi nepoznal, že je v ložnici a že si tam hrajeme, ale radši neriskuju. Dopo jsem mu zkoušela vyndat tu řasu s oka, a nevím, možná se mi to povedlo, musím číhat, jestli se zase někde neobjeví. Pro jistotu jsem volala k pediatrovi a ten mi řekl, že bychom museli na oční aby mu to tam vyndali, tak uvidím, buď jsem byla úspěšná a nebo zítra dopo mažeme k očaři. A napiš co rehabilitace, protože Tom má tedy taky jednu stranu radši ale není to zatím úplně dramatické, otáčí se sám i na tu druhou. JO a té chřipky se bojím už teď, snad se nám to všem vyhne.
7. led 2009 ve 13:26  • Odpověz
Kacka: Proč všechny měníte ty kapičky? Ty druhé jsou lepší? Tedy my jsme bez kapek, asi na ty koliky netrpíme, křičí jen občas a rourku doma ani nemáme. Jo, brečí pokaždé jinak, občas už poznám, co chce ale snažím se odezírat z mimiky :grinning: :grinning: občas se to podaří, občas ne. Jak napsala trefně Verb: měli by mít na hlavě informační panel co chtějí :grinning: :grinning:
7. led 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
Janca prostě jsme chtěli jen vyzkoušet ty jiný, baby calm nejsou sladký a jsou na přírodní bázi.
A ten informační panel by bodnul, oba by jsme si ušetřili spoustu nervů :wink:

Janco: já myslela že jsi taky psala, že má večer svý chvíle a řve jak posedlej třeba i hodinu. To totiž můžou bejt ty prdy. Nebo se vyprdí sám? No jestli koliku nemá ani trochu, tak to jste šťastlivci, ovšem blinkací :sweat_smile:
7. led 2009 v 15:08  • Odpověz
Holky tak jsme zpět z rehabilitace. Budeme cvičit se Štěpánkem tu vojtovku. Doktorka nám ukázala takový jeden cvik, který s ním máme dělat 3x denně asi 10 minut. No on to teda neni ani moc cvik, spíš takový mačkání reflexních bodů, Štěpula u toho šíleně řval, takže mám obrovskou radost, že s nim musíme provádět něco co se mu evidentně vůbec nelíbí :frowning2: Pak nám taky ukázala jak ho máme přetáčet na bříško a držet mu lokty u těla, aby se o ně opíral a cvičil tak břišní svaly.

Janca: Štěpán preferuje levou stranu (a taky levý ucho má odstátější), ale podle mě to teda neni vůbec nic závažnýho, protože leží i na pravý, jen prostě je víc na levý. Teď jsem trochu naštvaná, že jsem to před tou mojí pediatričkou vůbec říkala, přijde mi celá tahle záležitost s tou rehabilitací tak trochu zbytečná. V podstatě nám tam nic moc neřekli, ta doktroka nám přišla taková zmatená, no nevim nejsem z toho vůbec nadšená. Možná zkusíme přes známýho doktora si domluvit prohlídku ještě u jiný fyzioterapeutky. No a tenhle cvik nebo jak to nazvat by nám měl pomoct i na to zklidnění. Jak totiž pořád máchá těma ručičkama a nožičkama, tak to je prý, že má strach z volnýho prostoru a máme ho zavinovat a nosit jenom v klubíčku. Jo a Janco ptala jsem se na to zvedání hlavičky na bříšku a ta doktorka mi řekla, že je na to ještě malej, zatim by jí měl jen přetáčet. A až ve třech měsících by měl začít zvedat - pást koníčky :wink:
S těma oknama to je mi jasný, že je nechcete měnit, když je máte v podstatě nový a navíc je to drahý jak blázen a byt vzhůru nohama.... Držím palce ať se zbavíte tý řasy a nemusíte kvůli tomu na oční.

A s Kačkou souhlasim je to fakt všechno děsná věda :grinning: Jako přiznám se, že jsem si to představovala všechno jak hurvínek válku. Na mateřskou jsem se děsně těšila a myslela jsem si jak si odpočinu a jak budu vyspávat haha... No zatim teda moc neodpočívám, ale věřim, že se to bude už jen a jen zlepšovat. No možná jsem naivní a až nám začnou kluci lízt a pak chodit, tak budu ještě vzpomínat jaká to byla pohodička když jen leželi :grinning:

Ale stejně to za to stojí, my když vidíme jak se na nás Štěpánek řechtá, tak jsme oba úplně naměkko :slight_smile: :slight_smile: A teď už si i něco brumlá a vydává někdy takový zvuky jako kdyby si povídal a to je taky standovní.

My vyměnily kapičky, protože nám přišlo, že ty sab simplex moc neúčinkují. A od tý doby už máme asi čtvrtý balení Baby calm, ty teda moc dlouho nevydržej, ale my je poctivě dáváme před každým kojením.
7. led 2009 v 15:21  • Odpověz
Kacka: Večer občas řve, ale řekla bych, že prdy to nejsou, Tomáš prdí sám nebo u mě na klíně. Myslím, že na koliku netrpíme, ale opravdu vás lituju, co musíte všechno vytrpět, když si to tak čtu. Ze začátku řval navečer hodně, ale teď jen občas. Dneska už jsme ty prďochy satany, jak říká můj manža, vyháněli 2x a pokaždé úspěšně. Stačí mu jen to pérování s nohama a to že se je u mě schoulenej a uvolní se. Jo, zato vedeme v tom blinkání, dneska už je ve 3 oblečku :grinning: :grinning: Každá máme něco. Dneska se tím blitým mlíkem úplně zakuckal, bylo už to natrávený, takže hrudky po krku, bradě, na sobě. NO, hlavně, že zase začal v pohodě dýchat z toho mám stresy i když se mi zakucká při kojení, než se nadechne, tuhle mu to mlíko šlo tak blbě, že se hned ještě poblindil. NO, řeknu vám, to by měli školit než se ženský rozhodnou mít dítě, to by jsme za chvíli vymřeli, mě to ukázat, tak snad ani mimčo nechci :grinning: :grinning: Ba ne, ale opravdu si nedokážu představit, že mám mrně a k tomu odrostlé dětsko, teď mám pocit, že mám opravdu čas na to se najíst, napít, dojít na WC a zvládnout nějakou domácí práci. Ale odměnou je to jeho zubení a vydávání nadšených skřeků :slight_smile:

No tak vydržel spát celých 10 minut, takže zase pádím a Katchulu si přečtu později :unamused: vypadá to, že to byl jen zlý sen, chrní dál :grinning: :grinning:

Katchula: Tak koukám, že máš podobné pocity u mateřství jak já, já si přečetla jen Kačku a odpovídala a pak čtu tebe a koukám, že máme dnes stejné myšlenky. Takže ruce mu teď při tom ležení na bříšku dávat víc podél těla? Hlavu tu si na bříškuk zvládne přetočit, ale jen občas, hlavu zvedá taky občas, ale už i docela vysoko nad podložku. Jinak si myslím, že rukama máchají všechny děti, to je snad normální ne? My tedy nemáháme nohama, to jen málo, spíš jen když je z něčeho nadšený. Řasu jsem zatím neobjevila a spíš si myslím, že to byl vlas bylo to delší a dneska mu také jeden vypadl a myslím, že to bylo ono.
7. led 2009 v 16:01  • Odpověz
Janco ruce mu nemáš dávat podél těla když je na bříšku, ale spíš jakoby pod hlavičku, zkrátka aby byl o ně opřený. Prostě ona ho obrátila na bříško a hned mu tam šoupla ty ruce tak, že měl už rovnou zvednutou hlavičku, to jsem zírala. Ale nevim jak to mám vysvětlit, to se musí vidět :grinning: Štěpánek když ležel na bříšku, tak měl ruce položený, takže byl rozpláclej jak žába. Ale teď bych mu je měla držet u tělíčka a zároveň tlačit dopředu a ramínka dolů. No prostě věda!!

Teď když tě tak čtu, tak nevim jestli je lepší blinkání nebo prdy. Ale aspoň u toho blinkání neřve a nebolí ho to, takže to je asi lepší. I když pro tebe taky nic moc. Tak snad se to samo s věkem upraví a zmizí.
7. led 2009 v 16:22  • Odpověz
autor
Katchula tak to teda vůbec nezávidim, vlastně jsem to podle toho popisu ani moc nepochopila, já ani nevim jestli se taky víc točí na jednu stranu, ale myslim že je to fuk :slight_smile:

Pepča taky hrozně máchá těma rukama, dost často se takhle právě ve dne vzbudí, máchne rukama a je to. V noci ho zavinujem ale není to moc pecný, takže většinou usne s rukama uvnitř a když se vzdubí, má je venku. Myslim že s rukama si teda zatim absolutně neví rady :wink: Snažim se mu do nich dávat nějaký předměty, ale to se maximálně tak šlehne do obličeje a je po zkoušení :grinning:

Janco teda řasu bych vyndavat nechtěla, Pepča sebou tak škube, že jsem ráda že mu namažu obličej, natož rejpat se v uchu. Když mu stříhat nehty, musim počkat po kojení kdy je v transu :slight_smile: Tak snad se ti to podařilo.

Už zase řve, já fakt nevim, jestli jsou to ty prdy, nebo si jen tak brečí sám pro sebe. Když na něho mluvim, chvíli kouká a pak začne znovu, ach jo, jdu se mu teda věnovat :slight_smile:

A taky jsme měli s manžou trochu naivní představy, původně jsme měli v této době předělávat jednu loď a já jsem si říkala, že ho šoupnu někam a budu makat že to půjde v pohodě. Teď teprve vidíme, že je to nesmysl a ještě že to nevyšlo :astonished:
7. led 2009 v 17:26  • Odpověz
Katchula: Tak to dělám asi správně, vždycky si u toho žužlá tu pěstičku, já z toho tvého předchozího popisu myslela, že mu to mám dávat pod ramínka a ty jsi myslela lokty u těla, teď jsem to konečně pochopila, a to mu to mám držet i když si ruce dává sám od sebe jako do svícínku? Nejlepší bude, když nám tu správnou pozici nafotíš a přidáš si to do alba, ať víme, co je správně :slight_smile: NO, dneska je Tom na zabití, už jsem z něj hotová, pofňukává a křičí skoro celé odpo, podle mě je zase nevyspanej, kdybychom mohli ven, tak spí aspoň tu půl hodinu možná i déle. Naštěstí přišel manža domů a uhoupal ho, já už na to neměla sílu, příšerně mě bolej záda.

Kacka: tak ti naši chlapi řvou dneska celý den svorně, a prdama to nebude :grinning: :grinning: Tak to Tomáš si s nima taky máchá, ale na noc už mu ruce do zavinovačky nedáváme, naštěstí se jima nebudí. Ve dne ale občas jo, asi není v té správné fázi spánku a nebo ho často vzbudí to, že se jako donadechovává.
7. led 2009 v 18:33  • Odpověz
Janca: No zrovna jsem chtěla napsat Kacce, že bych se divila kdyby to z toho mýho popisu někdo pochopil a ted čtu, že ty jo :grinning: S tou fotkou to můžu zkusit až to nacvičíme :slight_smile:

Kacka: pokud by spal stále na jedný straně, tak si toho všimneš a pak by bylo potřeba to řešit. Může z toho potom vznikonou ztuhnutí svalstva a jedna strana se prostě vyvíjí rychlejc než druhá. nebo z toho pak je skolióza, což mám já a máma řikala, že jsem taky jako mimino měla hlavičku k jedný straně, ale tenkrát se to neřešilo, že jo... A mácháním rukama se taky Štěpula občas i vzbudí, ale vidim, že to je úplně normální. Že my jsme tam lezli :unamused:

Štěpán taky před chvílí řval jak tur a nic nepomáhalo, taky myslim, že to nebyly prdy, ale kdo ví. Naštěstí ho to většinou unaví a usne, což se taky stalo :wink:
7. led 2009 v 18:45  • Odpověz
Ahojky, tak Tomáš dneska trhnul své spací rekordy a rozhodl se konkurovat Willovi :grinning: Jedl v 19.30 a pak až ve 2.45 a pak ráno v 6.15. Takže jsem se krásně vyspala, ale jak vypadala má prsa, to radši nebudu ani líičit, představte si 2 tvrdé malé balonky :unamused: Naštěstí to vysosnul, takže teď už je dobře. Včera přes den jsem z něj byla už hotová, pobrekával a řval skoro v kuse, nic nezabíralo, jen nošení a to jen na chvíli, večer už jsem byla úplně grogy a záda mě bolela úplně příšerně (mám také skoliozu a to nošení se asi začíná zádům hrubě nelíbit). Za celý den jsem nestihla nic udělat, jen se furt věnovala tomu křiklounovi, asi to bylo tím, že nemohl spát, vždycky zabral jen na 10-15 minut a pak byl vzhůru, teďka už vychrupává hodinu a čtvrt, takže už mám za sebou 2 vyžehlené pračky :grinning: Teďka lehce odpočívám. Odpo přijede na návštěvu moje mamka, tak bude mít Tom zase nějaké vzrůšo a hlavně ten čas rychleji uteče a na chování budeme dvě. Jinak nechci těm našim drobkům sahat do svědomí, ale myslím, že si hošánci navykli na naší přítomnost jen co si trochu kníknou, tak to zkoušejí furt, aby se jim stále někdo věnoval. Dopo to Tom také zkoušel, ale když se vyprděl, pokadil, najedl a odříhnul, tak jsem zapla kolotoč a na jeho pobrekávání nereagovala, jen jsem na něj houkla, že tu jsem a myla nádobí od večeře a za chvíli byl klid. Takže začínám zkoušet tvrdší výchovu :grinning: :grinning:
8. led 2009 v 11:21  • Odpověz
JO a vypadá to, že jsem ten vlas z toho oka včera vyndala, od včerejška se nikde v oku neobjevil, tak doufám, že je pryč a ne že se někde zákeřně skrývá.
8. led 2009 v 11:22  • Odpověz
Tak ne!!!! Jen co se Tom probudil a já na něj koukla, tak zase zírám na ten vlas v oku :angry: :angry: Jenže na našem očním jsou jen po-čt, takže jsme to propásli, tak buď zítra štreku do Horních Počernic nebo Vysočan a nebo vydržet to pondělí. Tedy to mě štve, hajzl vlas se vydržel někde schovávat celý den!!!
8. led 2009 ve 12:31  • Odpověz
Janca: tak to jsi měla krásnou noc, to se nám ještě bohužel nepoštěstilo. Dnešní noc například nic moc, protože Štěpán se budil pravidelně po 3 hodinách :unamused:
A s těma zádama já taky trpim čím dál tim víc. Teď jsme začali koupat ve vaně, vanička je nám už malá, protože koupeme s lehátkem a Štěpánek se tam už vejde jen tak tak. Ale to ohýbání u vany to je pro moje záda ještě horší než to věčný nošení prcka :frowning2: Fakt mě ty záda bolí teď už nonstop, nevim co s tim, podle mě to nemá řešení a dokud budeme tahat děti, tak nás budou bolet... Hrůza!
A s tím křikem to mohlo být opravdu proto, že Tom nemohl zabrat. To jsem četla, že když je dítě unavený a nemůže usnout, tak je podraážděný a prostě řve. Jinak Štěpánek je taky nerad sám v místnosti a taky vždycky po chvilce začne vykřikovat a jakoby si vynucuje naší přítomnost. Ale my moc dlouho odolávat nedokážeme, on nejdřív jen tak pokřikuje, to je v pohodě, to ho nechám být, ale většinou se to pak zvrhne v řev a to už vyměknu a beru si ho. Ale někdy jak říkáš ty po chvilce vykřikování sám ztichne a třeba usne :slight_smile:
Má Tomášek to oko nějaký podrážděný nebo zarudlý?? Protože jestli ne, tak bych asi počkala do pondělka jestli se ten vlas nevyplaví sám...
8. led 2009 ve 13:42  • Odpověz
Katchula: Tom už zase chrní, dneska je spáč :grinning: :grinning: Ty záda, to je fakt děs, bolí mě to v kříži a kus nad tím, ráno jen malounko nebo vůbec, ale večer to už nevím, jak si ulevit. Jo a taky krční páteř dostává zabrat, jak na něj furt čučím při kojení. Koukala jsem, že máte Ikeáckou vaničku, no nám už je taky malá, pokud se Tomáš natáhne, tak už musí mít pokrčenou hlavičku, musíme dávat pozor, když se odperdí nožičkama, aby si nenarazil hlavou. Ale já už vyfasovala vaničku od mých rodičů po nás, ta je velká, takže nám velká vana zatím nehrozí. To lehátko používáš, aby se mu nedostala voda do uší a na obličej a nebo na co je to ještě dobré? Tom si zatím koupání užívá, slastně kouká a ani sebou zatím moc nemele. Nemysli si, že když Tomík dlouho řve, že to taky dokážu dlouho vydržet, on totiž pak přejde do takového hysteráčku a to je pak o uši :grinning: Oko zarudlé nemáme, ani podrážděné, tak asi vydržím do toho pondělka, jen je mi záhadou, jak se to tam mohlo celý den někde ukrývat, a to jsem mu i pod spodní víčko koukala a nic neviděla, ale on si na ty očíčka nenechá moc sáhnout, hnedka je zavírá, takže netuším, jak mu to budou chtít vyndat i u toho očaře.
8. led 2009 ve 13:55  • Odpověz
Janca: no přesně tak to mám s těma zádama i já, bolest v kříži je nejhorší a večer to vždycky vygraduje. A máme stejnou vaničku jako vy z Ikea, no byla levná a už vím proč. Fakt je děsně malá, ale jako nezkušeným rodičům nám to nepřišlo. Lehátko používáme proto, že je to pohodlnější, mimčo si tam leží a nemusí se ani moc přidržovat. My to nejprve zkoušeli bez něj a to jsme si nebyli moc jistí, tak od tý doby používáme lehátko. A ve velký vaně si to bez lehátka už vůbec nedovedu představit, to jedině až Štěpánek povyroste nebo až bude sám držet hlavičku. Do tý doby mu stejně i to lehátko bude malý :grinning: No jak čtu, tak Tomík u koupání nijak neprotestuje, takže to máte jednodušší, to Štěpán sebou dost mele, prostě je fakt skoro pořád v pohybu a mele ručičkama a kope nohama. Je to náš blázínek. Pokud ho vidim, že chvíli leží v klidu, tak si to užívám, to je fakt málokdy.
Uff teda jak jsi dokázala podívat se Tomovi pod víčko?? To jsi dobrá, to by si Štěpánek asi nenechal líbit. Taky hned zavírá oči když se k nim přiblížím.
8. led 2009 ve 14:04  • Odpověz
Tak jsem zase tady :slight_smile: Opravdu nechápu, jak stíháte být přes den na netu :fearful:

Janco: mám tip na suchou podprsenku :slight_smile: Já si vždycky při kojení dám za podprsenku a přes ní plínu. Willík taky slintá a teče mu to po bradě a taky mě někdy ohodí, takže si to jistím plínou :slight_smile:
Ono s tím blinkáním to asi nebude tak závažný. Prostě jsme chytly kluky, kteří jsou žraví a vrací se jim to. Mělo by se to srovnat prý do 3 měsíců věku, nebo to může trvat až do 1 roku. Včera jsme byli na těch kyčlích a tam to jedna maminka říkala. Akorát já mám k tomu ještě malého prdkoše, takže 2v1 :grinning:
Will má taky jednu stranu radši a to levou. Ale snažim se, když si s nim hraju na něho mluvit z jeho pravé strany a i hračky ukazovat spíš napravo.
Bohužel takovéhle uspávání nefunguje. Když řve a já ho položím do postýlky, tak neusne. Musim s nim vždycky chvilku chodit, nebo mi musí usnout po kojení v náruči. Jedině v noci po kojení je klidný, když ho dám do postýlky, i když nechce spát. Přes den to s nim nejde. On totiž respektuje moji informaci - když jsme s ním přišli z porodnice, tak jsem mu říkala, že když je noc a tma, tak se spinká. A on to vzal za své a řídí se podle toho :grinning:
A už dlouho se tě chci zeptat na to pánevní dno - cvičíš to? A je to lepší?

Jinak kyčle máme ok. Samozřejmě doporučeno to samé jako vám - preventivně dávat 3 plíny mezi nohy. Jsem zvědavá, jestli to někdy aspoň zkusím :grinning: Ale byl to tam děs. Do telefonu mi sestra řekla, že je to mezi 11-13 hodinou bez objednání. Dorazili jsme po 11h a už tam bylo minimálně 20 mimin před náma. Oni totiž měli už od 10.30 a nejlepší je tam dorazit už na desátou, abychom byli rychle na řadě :angry: Chtěli jsme odejít, ale Will bude mít v sobotu už 6 týdnů, tak jsem to chtěla mít za sebou. Urvala jsem si minipidi místo pro sebe, manža stál tak hodinu nade mnou. Pak se postupně uvolňovala místa, že jsme mohli i malýho vybalit z autosedačky. Vůbec jsme nevěděli, po kom jdeme - to je další specialita - oni nevolají po jménech, takže si při příchodu musíš zjistit, kdo je před tebou, což jsme samozřejmě nevěděli :rolling_eyes: Tak jsme odhadovali a já spoléhala na svojí foto paměť. Strávili jsme tam 2,5 hodiny, nakojila jsem ho tam, přebalila. A u doktora jsme strávili maximálně 5 minut :angry: Ale malej byl zlatej a za celou dobu se jen jednou rozčílil, a to oznamoval, že má hlad :grinning:
Dalsí kontrola ve 14. týdnu.

Miacic to je strašný to topení. Fakt nezávidim. Já jsem zimomřivka, i když jsem si zvykla už na starej činžák a na těch 22-23 C. V paneláku u našich bylo vždycky takový vedro. Což teda jsem si všimla, až když jsem se odstěhovala :grinning: Ale 14C je teda síla :confounded:
A to mě napadá, že snad to Rusko ten plyn pustí, jinak my taky zmrzneme. Topíme na plyn :sweat_smile:

Holky vy už máte velký kluky, to bych se těch mínusových teplot nebála. Do těch 6 týdnů by se to mělo dodržovat, ale potom na půlhoďku, hoďku byste mohly vyrazit ven. Sedět pořád doma je fakt vopruz :unamused:

Katch: díky za masáže :wink: Určitě se bude hodit.
Anarchie u nás vládne taky. Včera usnul až o půlnoci, a to ani nespal, ale už jsem neměla nervy uspávat, tak jsem ho položila do postýlky a on si ještě něajkou dobu mlaskal a kroutil a potom usnul. Ale nevim kdy - jsem hned po dolehnutí na postel vytuhla :grinning:
Režim spaní nemáme žádný. Ale díky seznamu mám přehled a ty časy se v podstatě pořád opakují, akorát se to posune podle toho, jak a jestli spí přes den.
Nastavit režim asi moc nepůjde. Oni jsou ještě malincí. Možná snad od těch 3 měsíců. Ale spíš to vidím až od půl roku, aby si zvykali, že se nechodí spát v jedenáct.
O tý vojtovce jsem četla tady na koníkovi v tématu Annag - to je mamina, která radí a všechn holky si jí děsně chválej. A ona právcě jedný odpovídala, že tyhle prevence jsou špatný, protože to děti bolí a je to zbytečný, pokud to není podložený komplexním lékařským vyšetřením, že je to opravdu nutný.
Teda to fakt koukám, že sis myslela, že si na mateřský odpočineš :grinning: To já jsem tušila, že to bude záhul. Ale je pravda, že jsem si to stejně nedovedla představit a je to horší, než jsem čekala. Ale ten jejich úsměv za to stojí :slight_smile:

Kacka: mlíka mám dost. Až se chudák dusí :sweat_smile: Přes den kojim co 2 hodiny, občas se to protáhne na dýl, ale to spíš, když jdeme ven a drncá se v kočáru. I když kojim v noci, stejně přes den poptává takhle často. Zrovna tuhle noc usnul o půlnoci, potom ho trápily prdíky kolem pátý, tak jsem ho vzbudila, přebalila a nakojila. A od 10h (kdy vstal) do 21h jsem ho kojila 7x. Nějak neřeším, ja často chce. Doktorka říkala, že mám kojit, kdy bude chtít. A zrovna dneska vůbec neblinkal.
Já zjistim, jestli má hlad podle toho, když si ho dám do náruče, jestli otáčí hlavu na prso a mlaská. Vždycky otvírá pusinku a vystrkuje jazyk a když nic nedostane a bradavku nenajde, tak se zase rozeřve. Tak to zkus :wink:

A holky mám intim dotaz na mezinoží :grinning: Taky to tam máte takový jinačí? Já jsem si to před pár dny prohlížela a docela jsem se vyděsila, že kde je moje stará dobrá pipina :grinning: Fakt to vypadá úplně jinak a jsem z toho trošku vyděšená :sweat_smile: Snad bude fungovat jako dřív :confused:

Už jsem groggy - jdu chrnět. Dobrou a snad se sem dostanu dřív, než popíšete celou stránku :grinning:
8. led 2009 ve 22:55  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
odešel mi počítač, displej, vidim na něj jen když svítím baterkou, takže jsem dočasně na jinym, ale až dneska. Jak to bude dál, nevim, tak kdybych se dlouho neozývala, tak je to tím.

Včera jak jsem neměla počítač, ani jinou práci, tak jsem si četla a Pepča byl výbornej, spal skoro celej den, akorát buď u mě nebo vedle na břiše. Je to hroznej mazel, asi potřebuje pořád někoho cítit, mít teplíčko. Udělala jsem mu dvakrát rouru, tak ani moc neřval, prostě zlato :slight_smile: To je pak radost bejt na mateřský :dizzy_face:
I když mě už strašně štve jak musim bejt doma, já jsem takovej venkovní tip a tohle mě ničí.

Co se týče těch zad, tak já sténam s vámi, je to hrůza, vždyť už má pět a půl kila, to se nedá tahat :unamused: Navíc když ho nechávam odříhnout přes rameno, tak se kroutim na jednu stranu, pořád na tu jednu a to je pak taky hrozný. Ale jsou to jen svaly, tak třeba si časem zvykneme. Bolí mě i jedna ruka, jak ho podepíram pod zadkem. Manžu zase bolej záda úplně dole u kostrče, tak jsme jak chromí :frowning2:

Pepča taky občas pobrekuje jen tak, prostě chce někoho u sebe a když se nikdo nedostaví, propukne histerák :zipper_mouth: Stačí ho vzít a je pokoj, jenže tahat ho prostě pořád nemůžu a nechci. No, vždycky to nějak udělam, snad to zatim moc nevnímá, že by byl tak vyčůranej a pak rozmazlenej.
Teď si docela oblíbil tu polohu na břichu, chvíli se snaží zvedat hlavu, pak rezignuje, cucá si prsty a usne :slight_smile:

Ale každej den je jinej, asi tak na střídačku, v pondělí peklo, v úterý pohoda, ve středu zase peklo a včera úplná pohoda, co bude dneska uvidíme, ale teď spí v lehátku, což taky není obvyklý. Ta mateřská je záhul. Jsem hrozně nevyspalá, ráno se musim přemlouvat abych vstala. Stejně mě nenechá spát, hrozně brouká a chrchlá :unamused: A po čase začne řvát ..

Už se zase kroutí, tak se zatim mějte, já určitě ještě napíšu
9. led 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
Tak jsem ho prdla zase na břicho, vyčesala mu ty stroupky a namazala hlavu a on zase mezitím strčil do pusy palec a je klid :slight_smile: Spí :slight_smile:
K tomu teplu, to musí bejt hrůza, já jsem teplomilnej člověk a mít doma třeba 19, to by mě zabilo. Teď ráno tu bylo 20 a ta zima :astonished: Hned jsem naládovala do kamen a už to jde. V ložnici máme 18, ale to jsme pod peřinou a to snesu.
Vůbec bych nejradši žila někde na jihu :sunglasses:
A ten plyn nás naštěstí moc nebere, my máme dřeva tak na tři zimy :wink:
9. led 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahoj holky,
Kacka: taky bych nejradši žila někde, kde je pořád teplo a nejlíp někde u moře :slight_smile: A na ty záda mě taky nejvíc vadí ta odříhávací poloha, proto to možná tak flákám. Sice si u toho třeba sednu, ale malej mi pořád sjíždí dolů, takže ho stejně pořád tahám.

Verb. o tý vojtovce jsem četla fůru věcí, dokonce je tady na to založený téma (tady člověk fakt najde všechno :grinning: ) a taky si myslim, že na to posílaj zbytečně brzy, teď je to nějaká móda. Dřív se to zanedbávalo a teď tam posílaj každýho kdo se jen trochu odchyluje a potvrdil nám to i ten náš známej fyzioterapeut. Takže teď máme dilema co dál, zatim necvičíme a chceme s malym jít ještě k někomu jinýmu. Bohužel ta rehabilitační sestra u který jsme byli nás moc nepřesvědčila. Ten náš známej nám řekl to co píšeš ty, abysme na něj mluvili z tý druhý strany (taky má Štěpula oblíbenější levou) a ukazovali mu hračky atd... tak to děláme a normálně se v pohodě otočí a dívá se doprava. Na tý diskuzi u vojtovce psali holky, že jim jejich mimča na tu druhou stranu hlavičku ani neotočí, což teda neni náš případ!!
S tím čekánim na kdyčlích to musela bejt teda hrůza. My už byli s prckem u několika doktorů a nikdy jsme nečekali dýl jak 10 minut, takže tohle by mě pěkně nas.alo :angry:
A odpovídám na ten tvůj intimní dotaz - ano, taky to tam mám na první pohled trochu jiný :grinning: A ve středu jdu na gyndu, tak uvidim, doufám, že je vše OK a funkční :wink:

Já si představovala, že miminka skoro pořád spí, takže budu mít fůru času a budu vyspávat taky. ha ha to jsem ale byla mimo a netušila jsem, že ty prdy dokážou bejt takhle zákeřný :cry: A že mimina fakt neprospí ani těch 20 hodin - to jsem někde četla, že novorozenec prospí až 20 hodin denně. Novorozence už sice nemám, ale ani když byl úplně nejmladší tak nespal tolik... a teď je to čím dál tim míň.
9. led 2009 v 11:30  • Odpověz
Dobré ráno,

ne, že bych teď vstala, ale než ho nakojim, přebalim, sebe nakrmim, tak je odpoledne, ale já jsem pořád jak zbitá :grinning:

Tuhle noc jsem si mohla vyzkoušet klasickou péči o miminko, které se budí na jídlo :confounded: Usnul ve 21h, ale po 2h v noci začal chrochtat a mlaskat a prdkal. Doufala jsem, že se zklidní, ale bohužel. Takže jsem ho nakojila, ale na plínu se vykašlala. Hned usnul, ale po 6h řev a zase hlad. Tentokrát přišla na řadu i plína. Naštěstí ještě usnul a vstal až v 9.45. Ale teda je to šílený. Katch nechápu, že funguješ. Vstávat každý 3 hodiny, což znamená vyspat se jen 2 hodiny v kuse :sweat_smile: Opravdu tě obdivuju :confused:
Katch Will hlavu taky otáčí i napravo, ale ta levá se mu víc zamlouvá. Prý je to daný tím, jak byli uložený v děloze. Snad z něho nebude levičák :grinning: Zkus jinýho doktora

Taky jsem to někde četla o těch 20 hodinách. To je ale pěkná blbost. Will přes den spí max. 4 hodiny a to je úspěšný den. V noci dá těch 8, max. 10 hodin. Což dává dohromady 14hodin. Kde je tech zbývajících 6? Je pravda, že v porodnici spal hodně. Ale dlouho mu to nevydrželo.
A bude hůř. Až začnou lézt a pak chodit, tak budeme celý den za nima běhat a budeme s nostalgií vzpomínat na dobu, kdy spali aspoň chvilku přes den. Upraví se to mezi 2-3 rokem, až si vydrží hrát sami :slight_smile:

A co bude se srazem? Já bych ráda ty vaše "drobečky" viděla :grinning: Ale v téhle zimě asi ne. Necháme to na únor, nebo spíš březen. Co třeba 1. března? :slight_smile:
9. led 2009 ve 12:52  • Odpověz
Katch našla jsem tu diskuzi ohledně vojtovky:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=70560&vGroupOffset=0&vOffset=270

Snad ti to pomůže :wink:
9. led 2009 ve 13:24  • Odpověz
Ahojky,
mě dneska tak šíleně bolí hlava a zatím se držím bez prášku, ale nevím, jak dlouho. To bude asi tím počasím :(

Verb.: Děkuju za radu s plínkou pod podprdu, je fakt, že to mě nenapadlo, jsem fakt lehce těhu dementní :grinning: Nevadilo mi to, když to bylo jen to mlíko, ale jak teď dáváme ty železový kapičky, tak ty barvěj a s obarvenou podprdou se mi tedy chodit nechce. Naštěstí to jde vyprat, jinak nevím, co by za chvíli Tom nosil bez fleků, ono je to barvivo v tom nějaké agresivní, takže i když si po kojení ublinkne, je to i s tou barvou. S tím nočním vstáváním, také jsem na tom byla jak Katch, ale teď se Tomáš Powilluje, už druhá noc s prvním zátahem na 7 hodin a druhým 3,5 hod. pak už ale spát nechtěl. Neva, bylo kolem půl osmé, to už mi ani neva vylézt z pelechu. Zato mi dopo hodně blilndil, už při ranním kojení ohodi při odkrku má záda i polštář (nejprve jsem si myslela, že to vylítlo až na stěnu, to by byl manža nadšený, kdyby musel malovat, ale naštěstí ne).
S tím spaním, zrovna včera u mě byla mamča a ta říkala, že teď běžel v telce pořad o uspávání kojenců a že se s nimi nemá chodit a houpat :grinning: Myslíš si, že před nočním usínáním manža dělá něco jiného :grinning: :grinning: :grinning: To víš, že ne, chodí a houpe, já v noci tedy jen dám do postýlky, pohladím po hlavičce, otočím se a spím. V tom pořadu říkali, že ty děti vydrží při tom ukládání bez houpání řvát tak týden max. 2 a pak už si zvyknou, že to je bez houpání. Tak nevím, zda to nezkusit. Na pánevní dno jsem cvičila, ale už necvičím a myslím, že už je to dobré, s tím únikem moči teď už problém nemám. Co mě ale dál trápí je buď stále malounko ty očistky a nebo je to slabý výtok, stačí mi jedna intimka na den, ale stejně mě to štve. Jinak intimní dotaz - já na sobě pozoruju jen větší vstup, ale jinak stejné. Jinak za těch mrazů ven nechodíme, radši neriskuju ale zítra už to má polevit, tak vyrazíme. S těmi kyčlemi, to je tedy síla to čekání, to my byli za 20 minut venku a byli před námi asi 4 děti. Byla to rychlovka. A koukám, že 3 plíny jsou asi normální průběh. Nejdřív jsem si říkala, že se na to vykašlu, ale nakonec zvítězila ta má zodpovědnost a dávám na noc papírovou a na tu jednu látkovou. Mám pocit, že se dvěma bych ho už v overalu nezapla, už takhle mám někde problém a třeba musím nechat jeden patentek nezapnutý. Jinak srazík by tedy byla dobrodružná výzva, ale fakt ti nevím, jak to udělat, já tedy na veřejnosti nekojím tak jedině u některé z nás. Klidně náš byt nabízím k dispozici :grinning: :grinning:

Kacka: Tedy sledování počítače s baterkou, to si chce pořídit čelovku :grinning: :grinning: Doufám, že ho brzy budeš mít funkční. S těmi zády se asi pak všechny sejdeme na ortopedii a budeme s tam léčit, chtělo by to nějakou masáž, u mě je dneska zatím lepší, včera byl Tom mimořádně hodný, takže jsem ani musela chovat, takže si záda trochu odpočinula. Jinak nám ten plyn ty Rusáci musí začít dodávat nebo zmrzneme. :grinning: :grinning: Nebo se stěhujeme k vám :grinning: :grinning:

Katchula: Tak to jsme na tom s tím otáčením hlavy na břiše tedy hůř než vy. Tomáš jí totiž přesně otáčí jen na jednu stranu a na tu druhou vůbec. Když ho držím na odříhávání tak s ní mrská na obě strany, ale na tom břichu se stočí z mého pohledu vždy jen z prostředka do prava a na levo vůbec. Když mu tu hlavu dám nalevo, tak si jí otočí na pravo, ale zpátky zprava doleva tu hlavu vůbec neotáčí, na té straně si jen spokojeně leží a nebo k tomu přidá oslintávání ruky. Takže máme asi problém. Mluvím na něj z té druhé strany, ale on si na zádech tu hlavu otáčí bez problémů, ale hlavně mám pocit, že na ten můj hlas nějak nereaguje, spíš na hračky, ale to ho musí v tu chvíli zaujmout, jinak si jede po svém. JO, a 20 hodin za den jsme určitě taky nikdy nespali, vždyť jen kojení a přebalování, u kterých byl vzhůru, byly právě ty 4 hodiny a pak dál koukal.
9. led 2009 ve 14:21  • Odpověz
Holky jen v rychlosti, nemám ted čas.
Verb. moc díky za ten odkaz, je to fakt zajímavý počtení a úplně s tím souhlasím.

janca: ale já jsem nemluvila o otočení hlavičky na bříšku, ale prostě o tom, že se Štěpán raději dívá doleva. To jsi mě asi špatně pochopila, na břicho ho dávám jen občas, takže toho jsem si vůbec nevšímala kam dává přitom hlavičku. všimli jsme si toho v postýlce, protože leží většinou otočený doleva. Nebo na dece, na gauči atd...
Musim jít, zatim pa
9. led 2009 ve 14:48  • Odpověz
Kachtula: Aha, tys myslela jen na zádech a já už plaším s břichem, ale stejně je to divné, na tu druhou stranu si hlavu na břiše prostě nikdy nepoloží ani sám neotočí, nevím, jestli to mám začít nějak řešit a nebo vydržet až do prvního týdne v únoru, kdy jdeme k pediatrovi. Dneska jsem se rozhodla, že budu odkrkávat teď i na druhém rameni a nošení na ruce bude také i na druhé straně, aby si zvykal. Tomáš má při ležení na zádech jen o trošku radši jednu stranu, třeba většinou usíná s hlavou otočenou z jeho pohledu doprava, ale pak si jí i během spaní otáčí na obě strany. Na zádech otáčí hlavou o 106.
9. led 2009 v 15:52  • Odpověz
Ahojky,
tak koukám, že o víkendu jsme se věnovaly manželům a prcům, ale že ani dnes ani řádka, tak už píšu :grinning: Tak prcek se naštěstí po 3 nocích, kdy se budil poprvé až po 7 hodinách spánku na jídlo a pak po 4, takže si dovedete představit má prsa (Verbalinko vůbec nechápu, jak to s nimi pak zvládáš - mě pak prsa pobolívala skoro celý den já už jsem projížděla v mírném zoufalství na MMB nabídky na odsávačky), začal budit zase po 4, což je únosné - prsa jsou v pohodě a spánek také jde. Ale ve dne už křičí po 2,5 hodinách, málokdy teď vydrží ty 3, tak nevím, jestli při prvním náznaku hladu už hledá prso a nebo má fakt hlad. Ale vzhledem k tomu, že třeba těsně před tím kojením ještě blindil natrávené mlíko, tak asi půjde o první variantu. S tím počasím venku už jsem tedy zhnusená, furt kosa jak v ruským filmu, chci se přestěhovat na hory, tam mají sluníčko a teploty až plus 7 stupňů. Takže skoro celý víkend doma a dneska také. V neděli jsme s prckem vyrazili na nákup, docházely nám utěráčky na zadek, slunečnicový olej na potírání, já musela na poštu a i nějaké jídlo už jsme potřebovali dokoupit, naštěstí odpo nebyli v krámech ve Štěrbohlech skoro žádní lidi, takže jsme to zvládli rychle a prcek to skoro celé prospal. Doma jsme se u Toma střídali, takže jsem si i odpočinula a trochu si užila i zábavu - dávali biatlon a to já mám moc ráda a zvládla jsem si i přečíst knížku, takže víkend hodnotím super. Jo a zapomněla jsem, každý večer jsme zkoukli jeden filmík - manža se pustil do stahování na netu, takže jsem viděla Mama miu a Takovou normální rodinku, obojí odechovka, Mama mia lepší, ale já bych snad ani nic složitého se svou mateřskou demencí nezvládla :grinning: :grinning: No, teď se podceňuju, ale občas nemyslet je dobré. Dneska jsem dopo utřídila zase všechny papíry a doklady, připravila pro manžu doklady na mzdové vyrovnán - hypotéka prcekí, jen nevím, na odečet prcka z daní stačí jen rodný list? A vůbec jsem od rána nějaká akční - prcek už podruhé spí, takže už mám vypráno, uklizeno, umyté nádobí a už se zase lehce nudím :grinning: :grinning: No ona mi za chvíli zase začne hrací šichta - občas už nevím, co za kraviny pro Toma vymýšlet, občas mi přijde jak cvičená opička - zatím se hrozně řehoní, když mu šahám na nos a dělám cink, cink a když třepotám jazykem, to je taky prča. Nemáte nějaký další tip na podobné hovadiny? :grinning: :grinning: Manža je pak z toho u vytržení a poctivě nás natáčí na kameru, jsem zvědavá, zda z toho bude prcek po letech tak odvázaný, jako my teďka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jdu si přečíst ten odkaz od Verbalinky, když taky nikdo není :unamused: :wink:
12. led 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahoooj, ja jsem tady :slight_smile:
Ty jsi Janco teda pilna, myslim, ze z nas tady jsi nejaktivnejsi pokud jde o domaci prace, snad se holky neurazi. Ale ja kdyz mam chvilku, tak si vetsinou varim obed nebo jim nebo hledam neco na netu. Ale nastesti uklid celkem taky zvladam, protoze se snazim to udrzovat porad v mezich, kazdy den neco poklidim a o vikendu kdyz muze hlidat nebo pomoct pritel, tak toho zvladneme vic.
Jak mam zabavit prcka uz taky nevim, prijde mi, ze porad opakuju asi tak tri veci a uz me to teda moc nebavi. Mame dve hracky, ktery ho pokazdy spolehlive rozesmejou, tak na ne sazim kdyz nema naladu :grinning: Janco Stepula ma nejradsi hracky co chrasti a pak mame plysovou kravu, ktera jakoby zvoni a z ty je pokazdy vysmatej. A taky se mu libi kdyz ho simram na tom neexistujicim krku :grinning: Ja videla vcera taky pekny film, davali ho na Prime po desaty vecer, jmenoval se Trinactka a byla to docela sila!!! Mit takovou dceru, tak si to jdu hodit, jeste ze mame ty kluky :grinning: :grinning: Jinak ale vyhledavam taky spis komedie a oddychovky. Coz tohle teda nebylo, bylo to spis smutny.
Pristi pondeli jsme se objednali se Stepankem na neurologii, chceme vysetreni nez zacneme s tou vojtovkou. Cetla jsem toho o tom za posledni dny mraky a mam obavy, ze se tomu nevyhneme. Ma dost priznaku kvuli kterym se zacina se cvicenim :unamused: Napriklad se nam docela casto propina do luku a rucickama dela takovy pohyby jako kdyz diriguje a to je vse priznak jakysi svalovy nesouhry a to by se melo prave cvicenim srovnat. Nicmene si asi pak najdeme jinou rehabilitacni sestru, protoze ta nase nam fakt moc nesedla.
Ad pocasi - to je hruuuuza, nepamatuju si, ze by nekdy tak dlouho mrzlo. Ja sla vcera sama odpo na nakup a mela jsem dokonce zimni cepici, jinak bych umrzla. A vecer me strasne zacalo bolet v krku, ale tak ze jsem nemohla skoro polykat. Tak jsem na caji s citronem a dnes se mi to zda o trosinku lepsi. Tak doufam, ze se mi nerozjede nejaka viroza. Tanhle tyden mam dva doktory, gyndu ve stredu, prijede mi hlidat mamka a pak ve ctvrtek pediatricku, takze fakt nemuzu marodit!! :unamused:
12. led 2009 ve 14:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.