• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Já ještě k rohlíku - včera jsem ho dala poprvý celej Willovi do ruky a půlku snědl. Tvářil se strašně důležitě, jak si ho v kočárku držel, ani nebylo kolem moc bordelu :slight_smile:

Katch, tak to ti závidím, že Štěpánke chápe, že mu nechceš ten nos uříznout, nebo co a drží bez keců. Will řve i u měření teploty (ale myslím, že ho to nebolí, protože když skončím, tak okamžitě přestane), u Libenaru do nosu, o vysávání nemluvě.
Naštěstí ta rýma je opravdu jen malá a stačí mu to občas utřít papírovým kapesníkem a nemusím vysávat. Ale i ten kapesník Will nesnáší.
Tak jdu hledat na net nějaký dárek pro Willíka. Přemýšlela jsem, že bychom mu koupili stoleček se židličkama od Ikey, ty barevný plastový :dizzy_face: Ale to samozřejmě není myšleno jako hračka :grinning:

Já jsem nějaká aktivní, ale nebojte, já se příští týden odmlčím, když se budu učit :sweat_smile:
26. lis 2009 v 15:34  • Odpověz
Ahojte, teda vy toho stihnete popísať... :wink: :wink: :wink:
Tak Laura sa dnes rozhodla, že už chce chodiť za jednu ruku, a nie po špičkách, pekne už našlapuje na celú nohu. Boli sme na kontrole a máme sa ešte ukázať vo februári, ale Dr. povedal, že je to v poriadku. včera som išla do vedlajšej izby zavrieť okno a ked som sa vrátila ,tak Laura prešla sama celú obývačku s kočíkom, ja som nechápala ako sa sama postavila...no až ma to dojalo. :cry:
Tiež rada ožužle rožtek, ale nejako sa z neho ešte nenaje, ešte má málo zubov.Má rada chlieb s lučinou. A chce už všetko čo jeme my, včera dokonca jedla aj mandarinku, a robila pri tom mňam-mňam.
Kačka: tak super bude to dievčatko, gratulujem. Barča je pekné meno. A brucho mám asi také velké ako ty na tej fotke... :wink:nemôžem sa ho zbaviť :astonished:
Zanet: teda vystrojili ste poriadnu hostinu a tiež si mi narobila velké chute.Alex dostal krásne tenisky, bude sa mu v nich super chodiť :grinning:
27. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
Katch: super, že si Šťepán nechá už vytiahnú soplík bez kriku, naša tá má stále pri tom hysterické plačky :sweat_smile: .Dúfam, že vám už je všetkým dobre. Ja budem tento rok piesť len medovníky, svokra pečie 5 druhov zákuskov, tak zasa budeme mať o sladké postarané, ale ja by som sladké vobec nemala, lebo potom mi len brucho rastie. :unamused:
Janca:super, že sa Tomovi páči v autosedačke a sedí spokojný sám vzadu. Aj ja mám niekedy depky a preto ma to ťahá medzi ludí, nemám tu nikde takú kamošku s ktorou by som mohla pokecať, tak aspoň na tej brigáde sa odreagujem, je to balzám na dušu.
27. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
Přejeme vše nej Willíkovi, benjamínkovi tohoto tématu :slight_smile: Doufám, že už je mu dobře a užije si oslavu a dárečky :wink:

Verb. ten stoleček se židličkama z Ikei je dobrý nápad. Já bych to koupila taky, bohužel se nám to už fakt nevejde do pokojíčku ani nikam jinam...
29. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
Přejeme Willíkovi všechno nejlepší k jednomu ročku. Hlavně ať je zdravej a nemusí se trápit s teploměrem :slight_smile:
29. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz
Všetko najlepšie Willovi k prvému rôčiku :wink:
29. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Willíkovi všechno nejlepší k narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: Doufám, že si dnešní den společně s rodiči pěkně užil, přejeme samozřejmě hlavně zdravíčko, štěstíčko a ať se má pořád fajn. :slight_smile:
29. lis 2009 v 17:47  • Odpověz
Willovi vše nej, nej, hodně dárečků, lásky, zdravíčka a brzy první samostatné krůčky :grinning: . Těšíme se diojmy a fotky z jeho velkého dne :slight_smile: :slight_smile:
29. lis 2009 v 18:17  • Odpověz
Moc dekujeme za prani :slight_smile: Willik uz je relativne zdravej, ale ja od patku lezim :frowning2: Vcera jsem byla ve skole, ale musela jsem po obede odejit - bylo mi zle. Takze dnesni oslavu jsem si moc neuzila. Prisli jenom nasi, vyzdobili jsme byt balonky a pentlickami, dali si obed, vyborny dort (i Will dostal :slight_smile: ) a dali mu darky. Od nasich dostal bubinek a penize (docela velkou castku) a od nas housenku od FP (velka zluta a hraje pisnicky a blika a rika zviratka, co ma na sobe). Jeste od nas dostal kostku na strkani tvaru, ale s tou si uz pres tyden hraje - jsme to nevydrzeli :grinning: A od spoluzacky dostal dalsi kelimky - ty jsou dost vdecny :slight_smile: Az mi bude lip, tak dodam fotky a napisu vic :wink:
29. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
Ahojky, tak po pár dnech odmlky se zase hlásím :slight_smile: Nějak nebyl čas napsat, ale četla jsem poctivě, jen si to nějak nepamatuji, takže to budu muset přelítnout znovu :grinning: Ve středu jsme sjeli pro plínky a plastové dózy do kuchyně, které už chci dlouho, jen na to nějak nebyl čas, našla jsem si je ve velkoobchodu kousek od nás za poloviční cenu než v běžném krámě, ale otevírací doba nějak nevyhovovala, takže se na jejich koupi našel čas až tento týden (tedy přesněji já čas mám, ale Bohdan ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Ve čtvrtek jsme byli s Tomčou nějak furt na cestách, ráno jsme si museli dát neplánovaně cestu na cvičení pěšmo místo busem, protože se kousek před zastávkou propadla vozovka a silničáři zablokovali oba jízdní pruhy, takže to jen stálo, takže jsem dorazila na cvičení už lehce vyflusaná, po něm si Tomča sám ještě nahráčel do herničky, pak jsem 1,5 hodiny kroužila s kočárkem než se prcek vyspal, pak oběd a prochajda s předáním plín kamarádce, v pátek jsem tu měla ségru, odpo jsem prcka nechala v jejích rukou a vyrazila na nákupky, pár dárků jsem pořídila, ale dost jich ještě schází. BOhdan večer dovezl kočárek, tak ho už máme složený v předsíni a příští víkend ho při Mikuláši u tchýně vyzkouším.e Včera jsme měli odpočinkový den, na procházce jsme natrhali ozdoby na adventní věnec a večer jsem vyráběla: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/adventni_venec_2009/ Dneska jsme tu měli tchánovce - takže přípravy, prochajda, poklábosení a víkend pryč. :unamused: Tomča je poslední týden zlatý, furt dobrá nálada, ani moc nezlobí, dokonce už snad pochopil, že do některých skříněk v kuchyni má zakázáno chodit, tak na ně rezignoval, jen mámě trochu problém s odpo spaním, posouvá se nám až na cca 17-17.30, pak ho po půl hodině budíme, aby šel spát večer, ale myslím, že na jedno spaní by to do večera asi nevydržel (usíná kolem 11-11.30 a spí většinou cca 1-1,5 hodiny).

Verb: Tedy ta cvičitelka je fakt odrzlá, myslím, že jsi se zachovala naprosto správně, u nás taky nátlak nepomáhá, spíš ho znervozním ještě víc a pak už nedělá tuplem to co chci já. Doktorka no comment, oni nás asi opravdu mají občas za blbky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hexu furt nemáme, ale dočetla jsem se, že stačí do 18 měsíců, takže to nehrotím a zeptám se v tom únoru, kdy nám jí chtějí dát. K tomu přetahování, už z toho začínám mít lehce hrůzu, Tomčovi to nejde vůbec, doktor říká čekat, doufám, že se to nějak zlepší a nebudeme to muse řešit nějak operativně. Uff, takže další ochotná snažilka? Mám pocit, že jediné, které o dalším dítku zatím nechceme ani slyšet jsme já a Katch :grinning: S takovými hříšnými myšlenkami počkám min. do jara :grinning: Tak i vás to marodění dostihlo? Nějaká viróza? Dobře, že je už Willovi lépe a tebe to snad taky brzy opustí. Oslavu jste přesunuli a nebo zrušili a byla jen ta rodinná? A co dortík pekla jsi? Nálepky hezké, je to hezky veselé, jen bych u nás měla strach, že největší zálibou by bylo je strhávat :grinning: Ten stoleček chceš kupovat už teď? Myslíš, že ho už využije? Ale jinak super nápad, myslím, že do dětského pokojíku určitě patří.

Dary: K jídlu – taky si říkám, jestli to občas nepřeháním, ale koukám, že oproti tobě jsem tedy značně benevolentní, včera jsme Tomčovi dali ochutnat houskový knedlík :wink: Myslím, že tak do 2 let mají na spoustu jídel čas, ale pak právě i kvůli nástupu do školky mě přijde kontraproduktivní jim nic nedávat, když tam to dostanou a snědí a nebo v horším případě nesnědí a budu řešit, že dítko nejí a co s tím budeme dělat, myslím, že problémy bodu i s tím, že některá jídla ani nevařím, protože mi nechutnají. Uff a jak Nikolce vysvětluješ, že něco nesmí, když nesmíš ani zvýšit hlas? To by s Tomči byl už malý grázlík :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katch: Jsem ráda, že se nanopodložka líbila. Tak šup sem s nějakými dalšími tipy. Tedy závist s odsáváním, u nás boj, a rýma u nás vždycky trvá 14 dní, takže to je o nervy. Tak jsem schválně koukla na složení té krůtí šunky pro děti v Intersparu a jestli nekecají, tak tam je 83% masa, zatím ji měl tedy jen 2x, tak nevím, zda jí tedy dávat nebo ne, Co tedy dáváte těm prckům ke snidani?.

Kacka: Tak míry tedy pořádného statného ročního chlapa, jste snad úplně tabulkový. Snad vám to s tou holčičkou vyjde, nebo to bude Pepíno III :grinning: :grinning: Tak a přetahovaná mě tedy opravdu pobavila, vy furt koupete společně ve vaně? To mají tedy Pepčové pěkné zážitky :grinning: :grinning:

Zanetke: Skvělé, že už je Alexovi lépe, ty očkování jsou vždycky o strach. Tak sranda s prcky opravdu začíná být, občas koukám, co zvládne vymyslet. Naposledy mě fakt rozesmál, když si vzal nočník, tak jak byl oblečený si na něj sedl, tvářil jak sluníčko, pak významně vstal, a hned se šel koukat, jak se mu to povedlo a divil se, že tam nic není :grinning: Tedy koukám že někteří objevujete rohlík až teď. Uff, ta vaše váha je tedy pořádná, copak tedy Alexovi dáváš, že je takový baculka? A testík tedy budu muset vyzkoušet, tedy doufám, že nesáhne po pivu, dneska využil otevřeného kumbálu a hnedka 2 láhve ukořistil a pak tu s nimi štrádoval po celém bytě.

Megg: Super, že už ťapete a na celou nožku. Furt přemýšlím, jestli nezačít řešit, že Tomča dává furt špičky hodně přes sebe, abych něco nezanedbala. A chození za ruku u nás stále nehrozí, umí to sám, takže ho prostě matka nebude za ruku přidržovat, je strašně paličatý.
29. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahoj holky,
Jančo k těm dárkům - já mám zatím jen dárky na přání. Mamce ruční vysavač a švagrový nerez chlebník. Pak mám drobnosti jako knížky a nějaký olbečení. Nic zajímavýho bohužel neporadim. Vlastně jo, chtěli jsme udělat babičkám a dědečkům fotoknihu ze Štěpánkova prvního roku. Ale zatim to nějak vázne... Ale dárek mi to přijde fajn :wink:
S tím nočníkem to je sranda :grinning: Ale spánek nechápu, my když překročíme 16 hodinu, tak je pak problém s uspáváním. Teď se mi stalo asi 2x za sebou, že spal naposledy ve 14h a to bylo teda fakt peklo ho udržet aspoň do sedmi, už byl strašně unavený a prudil.
Adventní věnec se Ti moc povedl :slight_smile: Ty jsi fakt dokonalá manželka, co všechno zvládáš a stíháš :wink: :grinning: Já včera pekla perníčky, stála jsem u trouby asi 3 hodiny - večer, byla jsem sama doma. Měla jsem sto chutí půlku těsta vyhodit do koše, už mě to strašně nebavilo, ale nakonec jsem to dotáhla do konce. teď ještě nazdobit a v týdnu uplácám těsto na linecký, upeču, slepim a tím mám hotovo :grinning: Vánoční výzdobu udělám později, protože větvičky nám vydrží pěkný tak 3 týdny, pak to opadá a vypadá hnusně.

Verb. tak přeju brzké uzdravení, mě už je dobře, jen kašel mám pořád. A Štěpánek má pořád rýmu, vypadá to, že jí vyfasoval už snad navždy :unamused: Ale vím, jak je na prd když je Ti fakt zle a potřebovala bys to vyležet, jenže s prckem to nejde :frowning2: Štěpánek už u vysávání došel k takovýmu pokroku, že si sám drží tu násadu u nosu :sweat_smile: Ale začal strašně zlobit, mlátí nás, kouše, plácá, tahá za vlasy. Dělá to už delší dobu, ale tenhle víkend byl nějak extra rozjetý, asi jak mu je už líp. Každopádně nás to dost štve, bojim se totiž kdy to začne dělat i "cizím" lidem a nedej bože dětem :angry: Nic na něj neplatí, bolest skoro necítí, takže bysme na něj museli být fakt hodně drsný a to zase nechci. Ale o tom jsem četla, že některý děti mají posunutý práh bolestivosti, tak to není asi nic divnýho. Snad ho to časem přejde, lumpa!

Meg. tak vida, Laura Vám za chvíli bude taky běhat po bytě :slight_smile: Štěpánek se za ruku taky nechá vodit, ale je fakt, že já jsem ho to schválně tak učila od začátku. Nechci aby mi pořád někam utíkal a odmítal se mě chytnout. když ho vypustím teď z kočárku, tak jde většinou fakt jinam než kam chci jít já, pořád zkoumá něco na zemi atd. Takže jsem celkem ráda, že když mu podám ruku, tak se většinou chytí a jdeme tam, kam máme :sweat_smile:

My teď budeme po 14 dnech se Štěpánkem samy doma přes den, přítel jde už do práce. Navíc zítra dorazí tak pozdě, že Štěpula už bude spinkat, to bude náročný pro mě, už jsem si zvykla, že tu jsme na něj dva :slight_smile: Potřebovala bych aby přijela pohlídat mamka aspoň na 2 hodiny, že bych mrkla konečně na nějaký dárky a tak, ale jako na potvoru je taky nastydlá :frowning2:
Dneska jsme byli u tchánovců, my tam skoro vůbec nejezdíme, tak jsem se bála, co na to Štěpánek bude říkat. Tak nejdřív zůstal stát ve dveřích a nechtěl se hnout, pak se nechtěl hnout ode mě, ale asi po 5-10 minutách už dobrý a po půl hodině tam už rádil jak čert. Zničil jim malbu v obýváku, protože tam tak zuřivě jezdil červenym autíčkem po zdi až žlutá zeď vypadala jak kdyby jí počmáral červenou pastelkou :grinning: No prý to vůbec nevadí, že stejně chtějí na jaře malovat :slight_smile:

Ještě jsem si vzpomněla, že se Jana ptala co dáváme k snídani. Tak já dávám skoro pořád nějaký pečivo s gervais nebo s máslem nebo suchý. Ještě jsem koupila takový ty rýžový kulatý chlebíčky s čoko polevou, tak to mu občas taky dám, ale jen max. jeden. Ale pak má čokoládu všude, což nechápu, protože je tam fakt jenom tenoučká vrstva. Tu šunku klidně občas dej, vypadá to dobře když tam je 83% masa :wink: A jsem moc zvědavá na dojmy z kočárku.
29. lis 2009 ve 22:44  • Odpověz
ahoj holky,
tak Honzík už se uzdravuje, přes den už skoro vůbec nekašle, v noci ho to někdy chytne, ale to je tím, jak leží a ten hlen stíká do krku a dráždí ho to tam :confounded: Jinak teda ale kašlal hrozně, měl z toho třeba 15min.záchvaty a kašlal dokud se nepozvracel a to několikrát denně i v noci :confounded:
Manža celý víkend v práci, dnes dovečera, takže je to fakt na bednu. Včera jsem teda jela k našim, ptž sedět celý den doma bych asi už nezvládla. Zítra už se to snad vrátí do starých kolejí, tj. Honzík půjde do školky a manža se nám snad vrátí brzo.

Janco - věnec je krásnej, povedl se ti :slight_smile: Já jsem včera taky tvořila a moc mě to bavilo :slight_smile: No abych se přiznala, tak jsem tvořila už v sobotu, ale to jsem udělala jen takovej vějíř a do toho zasadila jen jednu svíčku, ale to se mi nelíbilo, tak jsem nakonec udělala věnec. V pátek ještě natrhám barborky, taky to trochu ozdobím a bude hotovo. No a příští týden se vrhnu asi na cukroví. To ted budu večery trávit asi louskáním ořechů :grinning:
K tomu zakazování - já opravdu jakmile zvýším hlas, tak Nikolu chytne hysterák :unamused: A to nemusím třeba ani nadávat, zakazovat. Stačí když hlasitě zavolám na Honzíka, ptž je třeba ve vedlejší místnosti, tak aby mě slyšel, tak Nikolka se okamžitě přitiskne ke mně a bojí se. Ted to vypadá, jak kdybych byla nějaká semetrika a pořád řvala, to nejsem :grinning: Ona je na to fakt citlivá :frowning2: Ale poslední dobou zabírá, když udělám "tytyty", tak to pochopí že nesmí, začne se tomu řehtat a dělá to taky :grinning:
Ta scénka s nočníkem mě pobavila, pak že to Tomík nechápe :grinning: :grinning:
Já jsem se zase nedávno musela smát, když jsem "střílela" po Honzíkovi a říkám mu "ruce vzhůru", tak Honzík dal ruce vzhůru, Nikolka se na něj koukla a hned to zopakovala :grinning: :grinning: Takže ted tu mívám dost často dvě střelené mrtvolky :grinning: :grinning: :grinning:

No a ta naše malá potvůrka se pořád bojí chodit, ale je to opravdu jenom o strachu, ptž jsme si ji s manžem zkoušeli "posílat", tak vydržela stát sama a pak dokonce udělala dva krůčky :dizzy_face: :slight_smile: Ale musí na to mít naladu /a to je fakt vyjimečně/, většinou si totiž hned sedá a kašle na nás. Ale ono to přijde.....

A další novinkou je, že se nám rozmluvil Honzík :slight_smile: Huráááá. Už tak měsíc a půl se snaží opakovat, co říkáme, ale poslední dobou se opravdu rozjel a každý den jsou to nová a nová slova. Logopedie nás teda asi nemine, to říkala i doktorka, že to u dětí, co začnou mluvit později, bývá. Místo "k" říká "t", něco huhňá a tak, ale to asi až tak za rok, ted by s cizí osobou nespolupracoval.

Se spánkem neporadím, my to máme posunutý trochu jinak, takže když Tomča po odpo spánku vstává, tak Nikolka jde spát :grinning: Ale ono by se to mělo brzy upravit, za chvilku už na ně budu spaní 2xdenně moc a bude všechno jinak :wink:

U nás na snídani vedou většinou jogurty, nebo ted jsem koupila ty Nestlé svačinky. Jsem totiž líná ráno něco chystat :sweat_smile: Takže namazané pečivo třeba s kouskem zeleniny dávám až na sváču :wink:

Verb - přeji brzké uzdravení, snad se z toho nic hroznýho nerozjede....
30. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
ahoj,
tak my nějak nestíháme, od pátku jsem já dva dny problila a proseděla na záchodě, měla jsem strašný křeče, hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako kdybych toho blití neměla dost, takže se adventní věnec nekonal, naštěstí jsem sehanla korpus, tak to musim dodělat sama doma dneska. Jenže v noci na dnešek to chytlo i Pepína, chudák v noci blib, naštěstí bez průjmu.
Takže docela záhul, ale teď už vypadá dobře, tak má jen dietu.
A představa že chytnu chřipku, mě začala dost děsit, nemam žádné zásoby, žádnou energii navíc, při blití jsem omdlívala slabostí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak hlavně ať jsou všichni zdrávi :slight_smile: napíšu až budeme všichni fit.
30. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
Ahojky, tak včera se mi ho povedlo odpo uložit před půl pátou, spal pak 45 minut a večer šel normálně. Já nevím jak je to u vás, ale Tomča na sobě vůbec nedává znát, že je unavený - žádné mnutí očí, pobrekávání, on by asi jel dokud by nepadl. :grinning: Tak jsem zvolila strategii, že ho prostě v 11 jdu uloži, a on prostě sám do 5 minut spí, a odpo to dělám to samé, ale to už většinou není tak hladké, usíná sice sám, ale většinou aspoň chvíli protestuje. Dneska jsem mu dala poprvé mandarinku, byla sladká bez pecek, snědl půlku a pak to začal plivat, ale potom snědl ještě půlku jablka, tak mu ta mandarinka asi nechutnala. No, budeme to zkoušet dále. On se rád krmí sám, takže banán už jí sám celý, teď sám slupnul i to jablko (bylo na čtvrtky), tak nemusím aspoň krmit já, oběd raději nezkouším, myslím, že by na to šel prsty a ne lžící. :grinning:

Kacka: Chůdě malý, to vypadá na nějakou tu střevní potvoru jako jsme měli my, byl to tedy megahnus, nic takového jsem zatím nezažila a to nejsem těhotná :frowning2: U nás jeden den a klid, Tomča jedno megablití )ale fakt hustý) a pak pohoda, jako kdyby to ze sebe všechno dostal tím blitím. Víc ovoce, víc odpočívat a co zkusit něco na posílení imunity, mám pocit, že Preventan se může i těhu, já ho tedy v těhu nebrala, protože jsem byla furt doma, ale jinak mě vždycky pomohl.

Dary: Aha tak vy snídáte jogurty, to my máme na odpo sváču. Dáváte furt jen ty activie a Holandie a nebo jste už přešli i na něco jiného Choceňský, Florian, já už tedy dávám i Hollandii s příchutí. Joo, vy jste se spaním někde časově jinde, ale Nikolka se ti zatím neposouvá s druhým spaním k tomu večernímu ukládání? koukám, že ty jsi taky chudák, manža furt pryč a dvě dítka na krku, copak furt dělá? Já jsem tak ráda, že Bohdan nemá pracovní víkendy, stačí to, že z práce ve všední den chodí kolem šesté, to jsem ráda, že se už prcka můžu na chvíli zbavit :slight_smile: Cukroví taky nechávám na příští týdena a víkend, musím se nějak rozhodnout, co vlastně budu chtít udělat. Tak ruce vzhůru jsou tedy taky dobrý :grinning: :grinning: A neboj, však ona se i NIkča rozběhne a to pak bude teprve záhul, je to děs, jak jsou občas rychlý. A nějaké logopedické cvičení byste mohli začít už i sami doma ne? Já si pamatuju, že tyhle říkanky s námi taťka trénoval při koupání a sušení. :grinning:

Katch: Tak to by se mi taky líbilo dárky na přání, to se hnedka lépe nakupuje. Na tou fotoknihou jsem taky přemýšlela, mám tu ještě z boxu z porodnice 2 slevové kuponky, jedno je právě na tu knihu, druhé na fotodárke, tak asi našim pořídím kalendář na další rok, my si sice dárky už nedáváme, ale tohle je fakt drobnost, která by je mohla potěšit. Tak teď jen vybrat ty fotky a design :slight_smile: Prosím tě věnec byl za půl hodiny hotový, ale stát 3 hodiny u perníčků, to by mě šiblo a ještě to zdobení, já jsem na to byla vždycky nějaká nešikovná, takže u nás perníčky tedy nehrozí :grinning: A s vánoční výzdobou kromě věnce (u něj kdyžtak za 14 dní vyměním větvičky), taky čekám, přesně jak píšeš, vydrží to tak max. 3 týdny, takže to budu dělat až těsně před Štědrým dnem. to mě tak připomíná, jak to bude slavit, místo večerní kaše nějaký dlabanec? Budete se někdo pouštět do toho pangasia? Tak koukám, že u vás je kousání atd. a u nás vztekání, teď si občas i lehne na zem a mlátí hlavou do země :astonished: tak si toho nevšímám (vím, že u mojí kočárkovací kamarádky to bylo obdobné a pak ho to naštěstí přešlo), a když mě hodně štve tak maže do postýlky a tam si může řvát jak chce. Ješté k té snídani - to Gervais fakt myslíš to Gervais ve vaničce, dáváš to neochucené, myslím, že má modrou nálepku nahoře? U nás se furt točí, máslo, lučina občas ta krůtí šunka pro děti, přijde mi to fádní :grinning: Dávám mu k tomu cherry rajčátka, a ty jsou tedy taky pak všude, hlavně na rukávkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak dáváme lehce ochutnat - rybízový koláč, o víkendu si vysomroval kus knedlíku, no a šmakuje mu :wink:
1. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz
autor
Holky tak dneska jsem byla kvůli výtoku u doktorkya musim zklamat všechny co se těšili na tu vytouženou holčičku, protože je to tutovka že opět rozšíříme náš klučičí klub v Praze :slight_smile:
Dala jsem si na uklidnění panáčka vaječnáku a už mě to ani není líto, spíš si budu muset dát panáka něčeho tvrdýho až budu čekat to třetí a budu zase blejt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
Kacko, tak jsem mela spravny tuseni :grinning: Ale je to super. Kdyz jsou tak blizko sebe, budou to aspon 2 partaci :wink: Ja jdu obedvat, jinak makam na seminarce do skoly a uz je mi lip, ale Will ma zase rymu. Ach jo :frowning2:
1. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz
Kačko já to taky tušila, že to bude další chlap :grinning: :grinning: Tak aspoň zapadne do party, myslim nejen tu naší, ale tu u vás s těma sousedama :wink: Teď můžeme ještě uzavírat sázky jestli to bude další Pepův klon :grinning:
Musim končit, Štěpán skáče na křesle :astonished:
1. pro 2009 v 15:59  • Odpověz
Kacko: A je to tady Pepíno III :grinning: :grinning: samozřejmě mooooc gratulujeme.Tedy ty jsi fakt neuvěřitelná, batole u nohou, mimčo v bříšku a už myslíš na další. :astonished: :grinning: No nechci tě děsit, ale aby to nebyl do třetice kluk. :grinning: Barča to tedy nebude, Barbor asi neexistuje :grinning: , tak jaká jména vedou? Doufám, že jsi mu tedy furt neříkala Barčo, aby v tom chudák teď neměl trochu bordel :grinning: A doufej, že tentokrát bude celý po tobě, aby se podoby v rodině vyrovnaly. :wink:
1. pro 2009 v 16:23  • Odpověz
Tak jsem vytvořila album, jak u nás vypadá běžný den :slight_smile: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Tomcovy_momentky/
1. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
Ahojky,

tak jsem si na vás našla chvilku :slight_smile: Ale čím začít?
No, Wildasi už asi přes týden udělal ze všech dvěří chodítko. Drží je za okraj skla a chodí s nima dopředu a dozadu (otvírá a zavírá) a zvládá i chůzi pozadu přes práh :slight_smile: Ale na samostatnou chůzi to ještě není. Umí stát bez opory bez problému, ale jakmile si uvědomí, že se nedrží, tak si hned sedne. I za ruce už chdí docela pěkně, ale je vidět, že se bojí pustit. No, aspon ušetříme na botách :grinning:
Dneska jsem mu udělala k jídlu hovězí maso s brokolicí a bramborem a tu brokolici rozmačkala, maso se rozpadlo a brambůrky byly na malý kousky a normálně to snědl. Chvilku jsem váhala, jestli to nerozmixovat, ale potom jsem si řekla, že to zkusím a jedl bez problému. Akorát snědl jen 240 g, místo klasických 280-300 g. Ale to neva, hlavně, že mu kousky nevadí :slight_smile: A zítra chci zkusit lososa, tak jsem zvědavá, co na to řekne. Koupila jsem Rio mare, tak uvidím, jaký to bude. Udělám to s těstovinama a omáčkou, jemu přidám zeleninku.
No, velkou oslavu i se známýma sem zrušila už ve čtvrtek, když byl nemocný a zjistila jsem, že jsou stejně všichni taky nemocný. Will se uzdravil opravdu rychle, rýma byla jen malá, dva dny měl 37,8, jinak byl ok. Ale já jsem v pátek začala stonat, v sobotu jsem ve škole protrpěla, odešla jsem dřív (naštěstí spolužák přednášky zapsal) a nedělní oslava byla jen s vypětím všech sil :frowning2: Přišli jen naši na oběd, potom jsme dali výborný dort (ten jsem měla i v den porodu :dizzy_face: ) a hlavně Willík měl sfouknout svíčku. Ale svíčky se bál a vůbec nechápal, co po něm chceme. takže nakonec jsem sfoukla já :slight_smile: Dostal i trošku dortu - je to banánový, jen z poctivých surovin, i když strašně těžký. Ale měl jen trošku, my jsme ho potom do dneska dojídali :grinning: No a z bubíknku moc radost neměl - je to ten tzv. africkej, takže to ho nebere, peníze jsme mu ani nedali do ruky a housenka od FP se mu líbila hodně. Ale mně už se líbí mín. Ty písničky jsou děsně nakažlivý, takže já si je zpívám i ze spaní :grinning: Ale nakonec stejně vedou kelímky a knížky a housenka je jen na doplnení. Ale aspon, že ta housenka není úplnej propadák :sweat_smile:

Janco, ke snídani dávám pořád to samé - chleba s máslem. Jindy dávám i banán, ale protože zahlenuje, tak ted má utrum. Ale přemýšlím o změně. Já tu snídani šidím a doatává až svačinu vydatnější. Toho chleba zas tolik nesní a ke svačině má velkej jogurt, nebo přesnídávku. Tak si říkám, že bych dávala ten jogurt ke snídani a ke svačině jen ěnjaké ovoce. Tak my se spaním pořád nějak bojujeme. Dopo usíná kolem 9,30-10,30 (dle toho v kolik se vzbudí, ale vždy to je cca 2,5h po ranním probuzení) a spí 1,5-2h (výjimečně 2,5h). Takže se budí kolem 12h a ten odpolední spánek je otázka - usne až tak kolem 15h venku, doma by usnul až kolem 17h, což je pozdě. Když jsme doma, tak ho dám spát dřív, ale děsně protestuje a když usne, tak se budí po půlhodině se šíleným řevem a je s ním k nevydržení. Dneska ale než jsem k němu došla (nějak se mi nechtělo, konečně jsem začala obědvat :sweat_smile: ), tak se uklimbal a spal další hodinu. Vstával v 16h a ve 20h odmítal spát. Protestoval 20 minut, tak jsme to vzdali a zkusili to po devátý. Nakonec po tý devátý usnul. Fakt nevím, jak to řešit. Ale on bez spánku v pohodě do večera vydrží. Chvilku je odpo nepříjemný, ale zabaví se a spát nepotřebuje. Na Willovi taky není poznat, kdy chce spát. Oči si mne pořád (i po probuzení), tak taky nemám od něho žádný info :sweat_smile: Moooc pěknej věnec. Ty jsi šikulka :slight_smile: Nálepky nestrhává, moc se mu to líbí. Jemu zatím nedošlo, že by se to dalo sundat. Tu Ikeu koupíme až na jeho svátek (to bude mít 1,5r), ted je to fakt brzy. Tak do jara zase není tak daleko a třeba mě nakonec předběhneš :grinning: Já nad tím jen přemýšlím, druhý určitě chci. Ale minimálně do léta počkám. A toho pindíka se taky trošku bojím. Tady na koníkovi jsem našla metodu sondou na uvolnění předkožky, tak kdyby to bylo aktuální, tak bych la do tohoto způsobu. Jo a úžásný fotky a hlavně komentáře - jsem se smála, až jsem se skoro počurala :grinning:

kAtch, ty pečeš tři hodiny perníčky? Vy jste tady všechny vzorné hospodynky :slight_smile: Pořád rýma? To je fakt otravný, Will jí ma taky zppět, ale jen tu lehkou. Občas mu ten nos utřu a dobrý. Ale do bazénu to není, takže jsme zase vynechali a příští týden to určitě dostanu... :confounded: TO je úžasný, že je Štěpnáke takovej šikovnej u vysávání :slight_smile: A na to jeho bití pozor, abychom tě na dalším srazu poznaly :grinning: Vracet mu to nemá smysl - on si bude myslet, že je to normální. Ale jak vysvětlit tak malýmu prckovi, že je to špatně, to teda opravdu nevím :frowning2: Je vidět, že Štěpula ví, jak se chovat u tchýně :grinning:

Dary, tak supr, že Honzík mluví :slight_smile: Nakonec budeš vzpomínat, jak to bylo příjemný, ldyž neprudil "a prooooč?" :grinning: Hlavně, že je zdravý a Nikolka je taková citlivka? Asi se prostě bojí. A aspon má jistotu, že na ní nebudeš ječet, až něco provede :wink: Ty taky zdobíš a pečeš? Ale Honzík už je věští, to já taky asi budu něco příští rok tvořit. S tou chůzí to máme asi podobný. NA hauči udělá tak ty dva kroky, ale na zemi ani náhodou, to se bojí. A taky jde hned na čtyři a radši leze. Ale ono to přijde, každý nakonec někdy začne chodit :slight_smile:

KAcko, at je ti brzy líp a další kluk je bezva :slight_smile: Já nad tím poslední dobou přemýšlím a jediné plus na holce je to, že až má svojí rodinu, tak více inklinuje k té své původní a kluci se víc kloní k rodině manželky. Snacha za tchyní pro rady nechodí :sweat_smile: Ale jinak si myslím, že kluci jsou na výchovu lepší :slight_smile:
1. pro 2009 ve 22:39  • Odpověz
Jo a ještě jsem si vzpomněla - zjistila jsem, že hodně znalostí měl Willík pasivní. Tak dlouho jsme se ho snažili naučit tleskat (paci paci) a ted to začal dělat sám od sebe a dělá to pořád. Oni to všechno vnímají a začnou to dělat, až se jim
chce :slight_smile:

Jo a Janco, přemýšlela jsem nad UM. Will to samozřejmě nepije, ale prý je možný dávat dětem cornflakes, nebo normální vločky. A ty se namočej v UM a oni to snědí a budou mít v sobě deci nebo dvě mlíka ani nebudou vědět jak :wink:
1. pro 2009 ve 23:06  • Odpověz
autor
ahoj, doufam že ještě bude Pepča chvíli spát a konečně něco stihnu :wink:
Dala jsem do alba pár fotek a taky ty věnce, nakonec jsem to stihla hned v pondělí, protože Pepča spal 2,5hodiny :dizzy_face:

Jinak se snažim doobjendat věci k Vánocům, taky jsem původně uvažovala nad tou neokoulí co posílala Janca, ale nakonec jsem se rozhodla pro autíčko na dálkové ovládání, Pepa ho chtěl koupit malýmu, ael to jsem mu rozmluvila, že je na to fakt malej, snažil se mě přesvědčit že si sním bude hrát a najíždět na něj :grinning: tak jsem usoudila že je to hračka pro něj aa hotovo :slight_smile: snad bude překvapenej :slight_smile: pak pár knížek a potom to co si sám řekl. a stačí ať nejsou kluci rozmazlený :grinning:
Já bych si asi měla pomalu přát velký hrnce ať mam pro ty tři klučičí krky jak vařit :grinning: Navíc jsem si přečetla že býci jsou dobře stavěný a maj rádi jídlo :sweat_smile: no tak jestli bude ještě víc stavěnej jak Pepíno, tak chci toho dřevorubce vidět, to bych musela vařit ve stolitrovym lavoru :sweat_smile:

Střevní viroza odešla, konečně se zase válíme venku, teď pro změnu v kalužích, nechápu co na tom ty děti tak láká :confused: Akorát je tam teda pěkná zima.

Dary s tou Nikolkou, tohel je podle mě prostě v povaze, jsou děti co to vůbec neřešej a povahy na který se křičet nesmí jinak hned čůraj. Já se teda pořád snažim vyvarovat trestům a zvýšenýmu hlasu, ale někdy se to nedá a při dvou už vůbec ne. No a vidíš, najednou ti začne jedno dítko mluvit a druhý chodit, však ty děti si podle mě stejně dělaj co chtěj, až usouděj sami že to budou dělat tak to dělat budou.
My pořád zkoušíme ten nočník, ael zrovna včera jsem ho tam po čase zase posadila, dělam čůruru, aby se vyčůral a koukal na mě jako co :astonished: tak si stoupnul a hned vedle se vyčůral :grinning: takže já to neřešim, kašlu na to, až bude chtít, tak začne. myslim že až začne jaro a léto bude to lepší, takhle mam pročůranej koberec :unamused:

Janco koukala jsem an ten preventan a píšou že je spíš při těch prvních příznacích nachlazení, ne ana posílenní imunity, ale možná že něco zkusim, většinou se píše že se to nesmí v období prvních tří měsíců a pak jo.
JInak my snídáme pořád ten jogurt a pořád jen bílej, ael napadlo mě že už bych mohla něco ochucenýho nebo tvarohy ochucený. a ta svačinka co psala Dary to by taky nemuselo bejt blbý a ty lupínky taky. Měla bych tu stravu už upravit, pořád jí chudák to samý a poslední dobou už nechce ani snídat, se mu nedivim :grinning: Na Vánoce chci zkusit nějakou rybu, ael asi českou čerstvou, kdoví co dávaj do těch kupovanejch a jen brambory a nějakou čerstvou zeleninu.

No a s tim klukem, už jsem se smířila, budou to aspoň víc kamarádi a víc se na lodi zabavěj, i ta jedna kajuta bude pro ně lepší. a zřejmě to bude Martin, já chtěla Václava, Petra, ale to neprošlo, Tomáš, Štěpán a Jan a Jakub jsou moc častý, tak asi martin.
A výchova mi teda přijde jak v čem, třeba těch prvních pět měsíců koliky je děsnejch :stuck_out_tongue_closed_eyes: a k tomu období vzdoru u Pepína, to bude maso :grinning: Poslední dobou se to rapidně zhoršilo, prohne se do luku, vrhne se na zem a řve. no přesnej tip co se válí v sámošce na zemi a tu sušenku prostě chce :grinning: :grinning:
Tak holky, kdo bude další na řadě? kdo se odhodlá se mnou do dalšího? ne že mě v tom necháte :angry: :slight_smile:
2. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz
Kacko,
my se přidáme, ale počkáme na to vaše třetí. Takže až bude mít Martínek půl roku a vy začnete dělat na dalším, tak já jdu do toho s tebou :wink: :grinning:
Ne, myslím, že kolem léta na to vlítnem a uvidíme, jak rychle to půjde :slight_smile:
2. pro 2009 v 18:29  • Odpověz
Ahojky,
tak vidím, že vzteklý děti se tu množí o 106 :grinning: Štěpán teď začal dělat šílený věci, sedí v jídelní židličce a mlátí vší silou hlavou do opěradla, teda nejen hlavou, ale i zádama. To samý dělá když sedí u nás na posteli, to i padá dozadu do lehu, na matraci to je v pohodě, ale už to udělal i na podlaze a to pak následoval samozřejmě řev. V kočárku se dneska taky mlel ze strany na stranu, prostě pošuk. A ty dětský rukavičky mě pěkně štvou, kromě toho, že je nechce mít na ruce, tak se blbě nandavaj a stejně mu skoro nedržej. Ale už je dneska celkem kosa, takže jsem mu celou procházku nandavala rukavice :angry:
U nás je zase změna v denním režimu, tento týden už spí jen jednou, tak jsem ho začala dávat po obědě a včera spal skoro 2 hodiny, tak to se mi celkem líbilo, jsem zvědavá kdy se vzbudí dneska. Jo a začala jsem mu přes den schovávat dudlík, tak aby na něj nemohl a neviděl ho. Vystrašil mě mimojiné i článek na indes: http://zdravi.idnes.cz/dudlik-muze-zpusobit-sislani-ale-i-navyk-k-cigarete-fx2-/deti.asp?c=A091201_085628_deti_pet

Jančo pangasia jsem dělala zrovna včera, to jíme celkem často, ale musí být čerstvý, zmražený je nic moc. Štěpánek ho jedl, my ho máme rádi, tak bych se divila kdyby mu nechutnal. Co mu dáme na Vánoce k večeři to teda nevim, ale salát to teda nebude :grinning: Kousek kapra bych i zkusila, jen to maso bez kostí a bez trojobalu, no uvidíme. A gervais dávám to modrý, neochucený, kupuju si ho pro sebe už léta a tak mě napadlo už před časem to vyzkoušet místo másla a chutná mu to :wink: No ono je to v podstatě to samý co lučina. A u fotek jsem se taky hodně nasmála, hlavně Tomík uklízeč mě pobavil, protože to je přesně to samý jako Štěpánek :grinning: :grinning: Fakt dobrý :slight_smile:

Verb. tak to je fajn, že se Will z toho dostal tak brzy :wink: S písničkama nakažlivýma naprosto chápu a souhlasím, jak máme toho psa od FP tak ty písničky jsem si taky zpívala pořád. přitom jsou teda docela šílený, ale asi nerozumim dětským písničkám a dětskýmu vkusu :grinning: Jo, jo perníčky pitomý jsem fakt pekla 3 hodiny, zato ozdobený jsem je měla rychle, no trošku jsem to odflákla, stejně se to sní, tak co :sweat_smile: A s tím jeho plácáním, štípáním atd. fakt nevim co s ním, jsem už fakt bezradná, někdo právě radí mu to vrátit, ale já si myslím to co jsi napsala Ty, že by mu to pak přišlo jako, že je to normální. Nějaký zvýšení hlasu na něj fakt neplatí :frowning2:

Kačko s autíčkem dobrý :grinning: To jsem zvědavá co na to Pepa řekne, bude si myslet,že rozbalil dárek pro Pepču :slight_smile: Se jménem bych poradila, ale to je blbost, to si musíte vybrat samy. Myslim, že Martin je taky častý jméno, naopak Štěpán teda když jsme ho vybírali my, tak byl až za 15. místem. Jinak bych ho nedala. Mě se strašně líbil vždycky Lukáš :wink: A Ty jsi si dala nějakej závazek, že budeš každý rok těhotná, jo? :grinning: :grinning: V tom Tě teda ráda nechám, do toho nejdu :sweat_smile:

Dary tak co Honzík, už je lepší? Ten kašel, co jde až do zvracení to je šílený, je mi ho líto :unamused: A s mluvením to je super, tak jste se dočkali a můžeš být v klidu :wink: Jinak Nikolka má na chození taky ještě čas, holčičky jsou asi opatrnější a pak se rozejde ve velkym stylu :grinning: A co to jsou ty Nestlé svačinky? vůbec nevim o co jde... Já zkusila včera poprvé dát Štěpánkovi okurku a ta mu teda jela, tak máme aspoň další zeleninku. I když ty okurky co prodávaj v zimě jsou většinou nic moc.
3. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
ahojtte,
teda já nějak nestíhám, vždycky vás přečtu a tím to končí :sweat_smile: Včera jsme byli ve městě, manža si vzal Nikolku na bazén a já s Honzíkem jsem udělala takový předvánoční nákup. Takže máme zásoby pitíčka i žrádýlka :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Po večerech loupu ořechy a o víkendu nebo v pondělí začnu péct. Už se docela těším :slight_smile:
Verb - je pravda, že Honzík už je větší, tak by to pečení eventuálně šlo s ním. Nedávno jsem to teda zkusila, aby měl zábavu, tak jsme se vrhli na linecký. Nachystala jsem na vykrajování zvířátka a tak, prostě aby ho to bavilo a měl radost. Týýýýý jo, moje nervy!!!! Málem jsem to psychicky nezvládla :grinning: :grinning: :grinning: Když jsme asi po půl hodině měli tak 2 kousky, ještě k tomu pomačkaný, potrhaný apod, tak jsem zvířátka zahodila, dala mu normální kolečko a bylo mi jedno jak to vypadá, prostě už jsem to chtěla mít hotový. Takže děti k tomu rozhodně už pouštět nebudu a upeču to po večerech :wink:

Dnes měl Honzík ve školce fotografa, tak jsem tam vzala i NIkolku, aby tam byli spolu, ale Nikolce se to moc nelíbilo, natahovala. Sice se mu podařilo jí tak 2x blejsknout, ale asi to nebude ono, tak budu mít asi jen Honzíka. Bylo to udělaný jako zimní krajiny s nazdobeným stromečkem a u toho sáňky, na který si děti sedly a vyfotily se. Já teda na takový "umělotiny" nejsem, takže jsem to chtěla jen s tím stromečkem, tak uvidíme, co z toho bude.

Večer k nám přijdou čerti, tak jsem zvědavá, co na ně bude Honzík říkat. Má nachystanou básničku "Mámo, táto, písk", což v překladu znamená Mámo, tato, v komoře je myš :grinning: :grinning: :grinning: A zítra s ním jedu na město, kde budou taky čerti a zároven se bude rozsvěcet strom + nějaký další program.

Katch - tak dudlíka taky přes den už schovávám a je to úplně v pohodě, nevzpomenu si na něj ani já ani Nik. :grinning: V noci ho ještě má, ale když jí vypadne, tak vydrží spát dlouho i bez něj, takže se jí noční spaní hooodně zlepšilo. Doufám, že se to bude jen zlepšovat
Ty Nestlé svačinky jsou v balení po čtyřech, je to myslím nějaký jogurt s ovocem, je to teda drahý, stojí to kolem 70,-, ale já jsem to teď kupovala v akci za 35,- Je to zas úplně jiná chut, než ty dětský přesnidávky apod, tak jsem ráda, že má Nikolka zase trochu změnu :wink:
Zeleninka Nikolce taky docela jede, okurku, papriku baští pěkně, rajče sní, ale musí mít hlad, jinak to žužlá a vyplivuje.

Kacko - věnečky máš taky moc pěkný, povedly se ti :slight_smile: A gratuluju ke klukovi. To budou kluci parťáci :wink: No já jsem si taky víc tipovala toho kluka, ale spíš z toho důvodu, že u mě v okolí všechny holky, co doufaly v holčičku, tak nakonec měly klučiny. Ale na tom nesejde, hlavně, že je vše v pořádku a pyšná matka budeš tak jako tak :slight_smile: :dizzy_face:
My jsme se na jméno pro kluka u druhýho dítka nějak nemohli domluvit, prvně jsme měli Pavel, pak jsme to změnili na Lukáš. Ale jelikož jsem to na UZV poznala i já, že je to holka, tak už jsem to potom moc neřešila :wink: Ale Martin se mi taky líbí :slight_smile:
A odpočívej, odpočívej, odpočívej a nabírej síly. Já jsem z toho druhýho těhu byla teda dost vyfluslá a po porodu taky. Tělo toho mělo za ty dva roky plný brejle..... :unamused:

No a na závěr se musím zase pochlubit :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Poctivě s Nikolkou trénuju chození, takže už si tlačí něco před sebou a ťapká. Což je u ní teda pokrok. Nikdy se nechtěla ničeho chytnout a teď jí to začlo bavit, akorát já jsem z toho běhání za ní vždycky spocená až někde :grinning:

Tak pěkný víkend a at vás neseberou čerti :grinning: :grinning:
4. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
ahoj holky, tady to žije :grinning: :grinning:

před hodinkou jsem jela pro HOnzíka do školky a cestou zpátky mi přestalo brzdit auto :confounded: Tak jsem z toho pěkně vynervovaná. Naštěstí tady provoz žádnej není, ale stát se to ve městě..... :pensive: A to jsme před 2-3 týdny měnili brzdy, tak by člověk myslel, že je vše v pořádku :unamused:

Včera jsme byli na výletě vlakem a Nikolka byla úplně nadšená. Pořád říkala húúú, koukala z okýnka, tak má zážitek :slight_smile: Pak jsme na hodinku sedli do cukrárny a jeli zase zpátky, aspoň nám to pěkně uteklo a neseděli jsme doma :wink: Tohle počasí je naprd.... Všude blato, mlha....
7. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ahojky, nějak nestíhám :unamused: Tomča se rozhodl spát jen jednou denně a ještě to spaní rapidně zkrátil místo aby ho prodloužil, takže usná po obědě kolem půl jedné a spí 30-40 minut :astonished: a tím končí, občas se mi ho podaří přemluvit a usne nanovo a dá ještě tak půlhodinu, no se stihnu tak max. najíst a tínm končím. Večery jsou mírně pekelné, znova na něj únava padne po šesté a vydržet s ním mě stojí fakt dost nervů. Nechápu, kde tu energii bere, do toho v sobotu v noci si hrál ve 3.45 na vyspalého a 3/4 hodiny si sedal, lehal, vstával. Při každém převalování kňučí, takže noci jsou na prd. Trochu to omlouvám lezoucí dolní stoličkou, dneska už byl skrz dáseň vidět zub, ale prořezaný ještě není, má tam chudák bouli jak hrášek. :unamused: Čerti si ho ale neodnesli, jeden malý to na něj zkoušel, ale řekl, že musel být hodný, když se ani nebojí :grinning: ale pak dodal, že to asi ještě nechápe, já se jen smála :grinning: V sobotu jsme byli na MIkulášském programu v DOlních Počernicích, dítku jsme koupili i pekelné růžky, které si opravdu zaslouží, v neděli jsme byli u tchánovců na obědě a pak pokecu, cestou od nich jsme píchli kolo, no opravdu podařený víkend. Snad tenhle týden bude lepší. Dopo jsme byli u mé kočárkovací kamarádky, zase jsme pěkně pokecaly i když jsme musely být ve střehu, co naše dítka provádějí, boj o hračky (konečně je někdo bral Tomčovi a ne obráceně:grinning: ), teritorium (a bránil si ho hezky, naštěstí si z toho Tomča nic nedělal, tomu stačil klíček od skřňky a byl v pohodě - je to úchylka posledních dní, furt po nás chce klíče :slight_smile: přežili jsme všichni v pohodě a to byl cíl :grinning:

Dary: Tak už pečeš? Já se chystám začít v týdnu, pokud bude síla a nálada a nebo to nechám na víkend. A co říkala dítka na čerta? Tak už tu máme náznaky chození? No super. Tedy uff, ještě že ti to přestalo brzdit v příhodné chvíli, to by na to měla být nějaká záruka, když to máte vyměněné takhle čerstvě ne? A výlet vlakem tedy musela být paráda a ještě s cukrárnou jako bonusem, u nás máme za sebou tak metro :grinning:

Katch: Nestraš, že se to vztekání může ještě zhoršovat, to už asi nervově neusnesu a začnu praktikovat výchovu, škoda rány, která padne vedle. :grinning: a koukám že s rukavičkama jsme na tom stejně, dělá vše aby je sundal, teď se mi je podařilo dostat pod lem bundy, tak měl po srandě, ale jíst v nich neumí a u nás se teď procházka v kočárku bez rohlíku nebo chlebíka neobejde, ven ho moc nepouštím, každou chvíli sedí na zemi a něco tam zkoumá, což mi v mokru a zimě nepřijde zrovna šťastné

Kacka: Tedy adventní věnce nádherný, hezky sladěný, decentní, moc se ti povedly. Tedy hrnce si přej, doufej, že prcek nebude takový jedlík jako Pepínové :grinning: A auto bude mít určitě úspěch, když to nevyužije taťka, tak to yyužije dítko a budeš od nich obou mít klid. Já tedy dárky furt nějak nemám v kupě, ale většinou víme, co pořídit, něco už je doma, no vždycky to dobře dopadlo, tak si s tím nelámu hlavu ani letos. S naší rodinou to mám jednoduché, dostanou sestříhané a upravené video s Tomčou a je to, dárky si nedáváme, tohle je snad potěší, s Bohdanovou stranou je to čím dál tím těžší, no ale snad to vymyslíme. Tak koukám, že vztakání je i u vás, už se děsím až to vystřídá štípání, kousání a plácání, takhle si ubližuje on, ale až to budu řešit u druhých dětí, no to už tak lehké asi nebude. :unamused: A Martin je hezká volba a bude to mít i hezky v roce rozdělené - jaro
narozeniny, podzim svátek.

Verb: Jen se neboj, jak už to takhle zkouší, tak to za chvíli zkusí bez držení a botky budeš kupovat. Tak další mamina v pořadí :grinning: tak jak dopadl losos, a to jsi dávala toho v plechovce? Už taky nemixuju, jen mačkám vidličkou a zvládá, jen to samostatné jezení zatím odkládám.Tak kdepak máme fotky z oslavy? Nějka to tu holky flákají, Nejbe slibovala, zatím jsem viděla, od Dary taky nic, a ty fotografka, to už ani nemluvím. :grinning: Já tedy o židličce a stolku uvažuju buď k svátku ale nespíš až k MDD, a nejspíš ne Mamuta ale nějaké ty dřevěné. Já jsem teď zařeklá, že další dítě jen pod podmínkou, že na mateřské bude BOhdan, tak uvidíme, jestli do léta změním názor :grinning:
7. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz
Tady je teda ale mrtvo :grinning:
No, my máme za sebou náročný víkend. Já jsem v pátek byla na firemním vánočním večírku a bylo to super. Dala jsem si pár koktejlů, zatančila, skvěle se pobavila. Šéfové bavili a pokecala jsem s kolegy... Ale byla jsem jako Popelka jen do půlnoci, protože jsem měla v sobotu od rána školu. A taky zkoušku z angličtiny (ta se moc nepovedla :confounded: ) a odevzdávala jsem seminárku. Po škole jsem jela do centra, kde už na mě čekal Míra s Willíkem a šli jsme na Mikuláše, kterého pořádala Mírova firma. Přišlo mi to jako blbej nápad - před Mikulášem totiž ještě byla divadelní pohádka a já jsem si myslela, že tam Willík nevydrží. Ale Míra na tom trval, tak jsem se podřídila a představte si, že Will vydržel 45 minut koukat na divadlo, ani nehlesl a moc se mu to líbilo. Pak byl Mikuláš, čerta se nebál, dostal balíček sladkostí, který jsme mu snědli :grinning: a rychle jsme jeli domů, protože od 19h bylo vánoční posezení pro dospělé, takže jsme doma odevzdali Willíka mojí mámě a rychle se převlíkli (což dopadlo málem mým zhroucením, protože jediná společenská sukně se mi roztrhla a já tam brečela na zemi mezi haldou oblečení, že nemám co na sebe. Což teda opravdu nemám. Mám jen samý džíny a trika, ale něco společenskýho, ale ne plesový šaty, nemám :frowning2: ). Takže jsme dorazili pozdě, ale bylo to fajn. Byli pozvaní herci z Ypsilonky, dobrý jídlo a příjemný popovídání :slight_smile: Přišli jsme domů kolem 1h, Will spal, vše proběhlo v pohodě :slight_smile:
V neděli jsme, dospávali...
V pondělí jsme byli v Človíčkově, Will si zabral domeček a pořád otvíral a zavíral dveře a nikoho tam nechtěl pustit :grinning: A včera jsme byli na plavání a překvapivě byl Will úplně zlatej, od začátku plácal rukama do vody, byl nadšený, jezdil na molitanový desce a vůbec se nebál, takže zase přemýšlím, že bychom od února pokračovali dál. Musíme se rozhodnout do příštího týdne. Přece jenom je to 6400 :sweat_smile: ...
Dneska jedem na reflexku, konečně, už jsem děsně ztuhlá.
Jinak je Willík den ode dne šikovnější a všemu už rozumí. Pochopí, když na něho mluvím "kde máš ponožku" (ona se mu poářd svlíká z nohou) a najde ji a přinese a nechá si ji oblíct. I kostičky donese. Je to zlatíčko. Zatím se nám vyhýbá nějaké vztekání a hysterčení. Jen na mně občas visí a chce nahoru. Ale leze mi na nervy s tou troubou - pořád ji zapíná. Ale vyžehli si to tím, že se naučil tanyny. Zapne si písničku z housenky a tančí :grinning:

Štědrovečerní večeře pro prcky se tady na koníkovi probírá a je tam dost tipů i na dětský bramborový salát (prostě místo majolky jen jogurt a je to úplně zdravý dobrý salátek :slight_smile: )
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=118679&vGroupOffset=0

K dudlíku - nejlepší odnaučení je prý začít ten dudlík stříhat. Nejdřív jen malou dírku, po pár dnech kousek odstříhnout a pokračovat až z něho skoro nic nezůstane. On tou dírkou ztratí svou funkci a většinu dětí to přestane brzy bavit :wink:

Jinak, já kupuju v DM ty jejich velký ovocný "přesnídávky" a míchám to s jogurtem. Ta velká cca 350 g stojí asi 30 kč (což je teda podstatně levnější a zdravější, než hami apod.). Dávám to někdy i samotný a je to fakt moc dobrý. Je to jen ovocná dřen, nebo jak se tomu říká :sweat_smile:

Katch, taky asi dětskýmu vkusu nerozumím. Zrovna si jednu z těch "super" písníček zpívám :grinning: Co si toho jeho štípání nevšímat? Třeba je nadšený vaší reakcí a když žádná nebude, tak ho to přestane bavit. Jinak fakt nevím :frowning2: Will tohle naštěstí nedělá. Občas nás tahá za nosy, ale to jen ukazuje, že tam ten nos pořád je. Jo a za uši taky, ale nedělá to schválně. Já mu jen řeknu " ano, to je nos (ucho)" a on je spokojený :slight_smile:

Dary, ty jsi netrpělivá a moc závislá na výsledku. Vždyt je jedno, jak to cukroví bude vypadat. Dáš mu trošku ze svého těsta, ty si upečeš pěkný a on bude mít zmuchlance. Bude spokojený, že se mu něco podařilo a ty ho máš zabavenýho na celý odpoledne :slight_smile: Pak ukaž fotky, jak to tam dětem sluší :wink: Chození netrénuj a vydrž, ona se to naučí a hlavně - ted v zimě máš klid. Jezdí v kočárku a nezdržuje chůzí :grinning: Ale chápu, že spěcháš, já už taky chci, aby chodil :sweat_smile:

janco, Will zatím stále nechodí. Už udělal asi 3 kroky směrem k mně. Ale bojí a automaticky jde na čtyři. U6 chci, aby chodil!!! Ale jsem trpělivá matka a způsobně počkám :grinning: Jsem nějak tehu naladěná. Čtu si diskuze o těhu a porodu, nějak mi šibe :grinning: Ale počkáme minimálně do léta, třeba nakonec budem těhotný najednou a Katch se taky přidá (ona by určitě druhý chtěla, vid Katch :grinning: ) Losos dopadl parádně. Chutnalo mu a nebyl žádný problém. Tak zařadím rybu jednou týdně kvůli jodu. Jo, koupila jsem Riomare v plechovce. Nechtěla jsem kupovat mražený a čerstvý nemám kde sehnat. Musíme zajet konečně do Makra a tam mají krásný čerstvý lososy a naporcuju a zamrazím :slight_smile: Jo, ten stolek a židlička mi přijde jako dobrý nápad. Bude to hezký doplněk do pokojíčku :dizzy_face:

Já běžím mrazit kuřecí maso a udělat oběd. papa
9. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
ahoj holky,
tak u nás se zas marodí :confounded: Honzík má zase rýmu a kašel, mě bolí v krku a je mi celkově divně, manža je na tom podobně..... Přemýšlím, že zkusím Honzíkovi koupit nějaký homeopatika, ptž tohle už mě nebaví. Jeden týden zdravej, druhý týden nemocnej, a tak pořád dokola :angry: Už at je jaro..... Takže mám zase obě dítka doma, je to jak na potvoru, zrovna ted před vánocema, když bych chtěla uklízet a tak. Ale odpo si asi zajedu do města trochu se odreagovat - dokoupit ještě dárek Nikolce a pro sebe si chci vybrat hodinky. To jsem zvědavá, jestli natrefím na nějaké pěkné. Co jsem koukala na netu, tak nic moc, buď jsou šilený, nebo drahý, nebo je to pochybná značka.... :unamused:

Verb - tak já se tě zeptám za rok, až budeš dělat cukroví s Willíkem, jestli vše proběhlo bez nervů a v pohodě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ono když se to dítku nedaří, tak se rozčileje, chce s tím pomáhat apod., takže moc nejde si ho nevšímat a dělat si jen svoje :sweat_smile: Včera večer jsem se pustila do vanil. rohlíčků a moc mě to bavilo. Dnes budu pokračovat s lineckým.....
No a s tím chozením jsem to možná špatně napsala. Já vím, že to neurychlím, ani to nemám v úmyslu, spíš jsem v ní chtěla zlomit ten strach, že i když jí nedržím, tak se jí nic nestane. Takže ted si ťape za odrážedlem nebo jídel.židličkou a moc jí to baví. Ale samostatný krůčky počítám až tak za dva měsíce :sweat_smile: Je to prostě bojavka bojácná...
Nikolka už chápe taky hodně co jí říkám, ale je to i díky tomu, že pořád něco melu i na Honzíka, tak to všechno pochopí i ona. Nejradši teda napodobuje zvířátka a listuje si v knížce se zvířátkama.
Včera mě zas dostala, když začla tlačit a já se zeptla, jestli dělá bobek - tak mi na to kývla a začla rázovat do koupelny /tam máme totiž nočník/.
Dnes ráno po snídani si odlezla motat s káčou, tak jí říkám: děláš moty moty? A ona se hnala k počítačový židli a začla motat s ní. Tak říkám: ale ne, dělej moty moty s káčou, no a ona asi rozuměla slovo "skáčou", tak začla skákat :grinning: :grinning: :grinning: Takže rozumí, ale někdy trochu blbě :grinning: :grinning: :grinning: Tak potom už jsem radši mlčela :grinning:

Jinak mě taky hrabe a nějak mě bere další mimi. :grinning: :grinning: Kdybych měla jen jedno tak do toho jdu hned :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže tady taky koukám do albíček na ty pidi miminka a čtu si, jak to mamči prožívají :grinning: :sweat_smile: Ale asi u toho koukání skončím, je to fakt hodně náročný a nějak mám pocit, že bych pokoušela osud, mám dvě zdravý děti a ty mi dělaj radost /nebo pijou krev :grinning: /. Ale už se těším na léto až tu bude další těhulka :wink:

U nás čert proběhl v pohodě, když přišli k nám domů, tak se Honzík chytil táty jak klíště, ale byl zvědavej na dobrůtky, tak byl statečnej. Básničku teda neřekl, ale poděkoval a řekl čau. A pak byl tak nadšenej z toho, co všechno dostal, že nemohl ani usnout :grinning: Nikolka už měla půlnoc, takže o žádných čertech neví. Na tom městě to bylo celkem o ničem, hrozně krátký, lidí jak sr..... a zima :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak přeji pěkný den :slight_smile:
9. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz
Dary, ja mam jeste zidealizovane predstavy, co se tyce peceni cukrovi a jeste s detmi :grinning: Pristi rok poreferuju :wink: A tu chuzi - ja vim, ze na ni nespechas. Ja uz se taky nemuzu dockat. To bude parada, az bude chodit a ja ho nebudu muset tahat. To je mi lito, ze zas marodite. Doporucuju Oscilococcinum. Ja se diky nemu vylecila za 2 dny. Je teda lepsi ho vzit uz pri prvnich priznacich, ale ucinkuje i potom. A da se davat i preventivne. Nebo pri rozjety chripce je dobry Paragripe. Tak se brzy vylecte :wink:
9. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.