• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
kde jste kdo???? :confused:

Willík už se krásně rozpil - dneska dopoledne během dvou hodin vypil 200 ml :dizzy_face: Zředila jsem mu pomerančový džus s vodou (1:1) a evidentně mu to moc chutná :slight_smile:
Počasi se nám nějak kazí :frowning2: O víkendu už mají bát mínusový teploty. Co budem doma dělat? Pokud bude pršet, tak musíme sedět doma a to se z toho asi picnu. Co mám pořád vymýšlet za hry? Je to pořád dokola. Kelímky, pythagoras (to je pojmenování do mojí mámy tý krabičky, jak se do ní dávají tvary), pak ježdění autama po bytě, knížky... Co vy s prckama děláte? Dejte inspiraci :sweat_smile:
Jo a kolik gramů cca dáváte k obědu? Někde jsem četla, že to má být už 40 g, ale v příkrmech je jen 10 g a ted jsem zase četla nějaký rozpis, co má jíst dítě starší 4 let a tam bylo 40 g. Ale to je dost velký rozdíl - roční dítě a čtyřletý :unamused:
Tak se mějte hezky, my dneska jedem zase na výlet. tento týden je úplně šílený, pořád někam jezdíme.
10. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
mělo to být kolik gramů masa!!!

Jsem nějaká zblblá. A to jsem doufala, že když přestanu kojit, že to bude lepší :grinning: Včera jsem nechala klíče ve dvěřích domu. Přijdu odpoledne domů a Míra říká, že v domě je napsáno, že se našly klíče s růžovým prasátkem. Tak je hledám a fakt to byly moje. Ale já jsem si 100% jistá, že jsem zamkla dům a dávala je do tašky :sweat_smile:
10. pro 2009 v 11:12  • Odpověz
autor
ahoj, dlouho mi nefungoval internet, tak se ozývam až teď :unamused:

Dary tak s tím pečením jsme na tom asi podobně, já teď strouham ořechy, protože můj geniální dokonalý robot co přinesl ježíšek před dvěma roky tak má všechno jen ne jemný struhadlo, tak to dělam jak trupík ručně. naštěstí je loupu přes rok.
A už nám včera konečně spravili tu troubu tak jsem na oslavu trouby upekla vanilkový rohlíčky, Pepa byl nadšenej :slight_smile:
A pak se jen tak pro zajímavost kouknul na tu špatnou řídící desku a našel upálenej spoj kterej prej stačí jen zaletovat a asi by to šlo opravit, jenže dneska opraváři vyměnujou celou desku, nehledaj kde se to podělalo. Ale naštval mě že se na to nemoh podívt dřív, bysme ušetřili 5,5tisíc :fearful:
Ale pečení s dítětem, to musí bejt očistec, ne? :sweat_smile: Vykopnout je i s manželem a je to.
A musim teda potvrdit že druhý těhu úplně o něčem jinym, ještě že Pepíno pořád spí dvakrát za den, i když se mu to taky krátí. V noci se budí jen tak několikrát, někdy stačí dudlík, někdy se jen kroutí. A jednou mlíko. Takž eto spaní až mi vyroste pupek a nebudu se moct hnout nechci radši ani vidět :zipper_mouth:
No a s tim autem, připomíná mi to naše starý jak jednou upad vejfuk, pak se otevírali dveře a já už s tim nechtěla nikam jezdit :unamused: Teď máme to nový ale jen tak pro zajímavost, nefunguje centrál, cvaká to když je to studený, blbě startuje a tak ho máme v opravě...ale prej nic závažnýho :sweat_smile:
S brzdama ale není žádná sranda :unamused:to bych se skutečně bála.

Janco opravdu jsou ty děti fakt stejný, jak vztekání, tak to řádění venku, jak jsou kaluže, jsme venku 15minut a já můžu jít zase převlíkat jak je mokrej. Ze začátku se bál dotoho vlízt, ael teď už je mu to jedno a klidně si tam dřepne :stuck_out_tongue_closed_eyes: rukavice jsem zatím nedávala, je po Pepovi, tak má ruce teplý, ale když se máchá ve vodě, tak je to jedno, stejně jdeme za chvíli domů. Ale mám je připravený a myslim že to bude další záchvat vzteku.
My byli o víkendu nakupovat v hračkářství na Vánoce a Pepíno tam objevil velkej traktor, tak se na něm vozil a když jsme ho sundali, tak typický záchvat, na zem, kroutil se a řval. Jenže protože jsme potřebovali ještě nakupovat tak jsme ho tam nechali a pak prostě vyvlekli ven :astonished: takže s nim nakupoat ani náhodou, bylo to šílený. Ve sportu zase chtěl na hlavu helmu a pak jí nechtěl sundat, no klasika.
Jo a zase tam Pepa okukovat ty auta na dálkový ovládání, tak myslim že dárek bude mít úspěch :wink:
A Janco neblbni, takovej druhej kluk, jen si to tu přečti, budou parťáci a v těhu budeš odpočívat :grinning: však by bylo Tomíkovi smutno a popravdě když vidim jak jsou ty děti soběstřední, tak to chce to druhý co nejdřív :slight_smile:

Verb vy to teda rozjíždíte, samý Vánoční akce :slight_smile: to je dobře, já byla ve firmě tři měsíce, tak se tam radši ani neukazuju :wink: a Pepa má akci dneska a i když to má bejt v krizi velký, tak teda manželky zvaný nejsou. takže jsem doma, ale ani nevim jestli bych chtěla mezi ty chřipkový bacily. My jsme teda Mikuláše totálně zavrhli, pepíno brečel jen když viděl sousekdu v paruce s rohama, vůbec to nechápal, tak až za rok.
A na divadlo nebo telku dokážou děti koukat, Pepíno sedí půl hodiny u krtečka, ukazuje, směje se, brečí, podle toho co tam právě je, prostě to hrozně prožívá :slight_smile: a když si povídáme přes web kameru s rodičema tak taky sedí a kouká.

No tak já jdu dělat těsto na cukroví co musí bejt uleželý. O víkendu jedeme do Rostocku se podívat na jednu loď, tak víkend je zabitej. teď je hrozná doba, prší, děti od vedle jsou nemocný, tak většinu dne trčíme doma a já dotoho ještě peču, tak je Pepíno na zabití. Pořád teď leze na židle a stůl, stačí když necham trochu odsunutou židli a je nahoře. Ještě že na linku neví jak nahoru.
tak Pepča vstává, tak zatim, Dary vy se uzdravte, tohle marodění ej na hlavu :unamused:
10. pro 2009 v 11:15  • Odpověz
čau ženy,
teda Verb. vy žijete čilým společenským životem, to je super, závidim :wink: My jsme si zatim netroufli, aby naši hlídali Štěpánka večer, ale chystáme se na to. Jenže já se toho pořád bojim, on je schopnej se probudit a řvát tady dokud nepřijdu, asi si to moc beru. jednou to vyzkoušet musíme. JO a v pondělí jsme taky byli ve Človíčkově, tak to jsme se tam asi minuly, škoda. Přišly jsme tam s holkama před desátou a nikdo tam nebyl, paráda :slight_smile: Jinak já trpim když jsem celý den se Štěpánkem sama doma, v tomhle počasí nic nejde a on je děsně protivnej. Včera jsme byli celý den u našich, tak tam řádil se sestřenkou a bylo to úplně o něčem jinym, navíc pak v noci i krásně spal. Denní spaní už máme definitivně jen jedno a to po obědě, už jsem si zvykla.

Kačko ty pečeš když je Pepča vzhůru, jo? A on Tě nechá? to teda u nás nehrozí, já všechno napekla v noci když spal.
Hmm tak pro dnešek vše, dítě se vzbudilo, ani jsem to nestihla odeslat. Jako 40 minut spánku za celý den? To se asi zbláznim vydržet to tu s ním do večera sama, grrrrrrrrr :angry: :angry:
Příště doufám napíšu víc.
10. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz
Tak budu pokračovat :sweat_smile:
Kačko strouhání ořechů musí být naprosto šílená práce, na to kolik je jich na cukroví potřeba a jak to jde pomalu, to bych teda neměla trpělivost :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás se ještě vztekání co popisuješ v obchodě nepraktikuje, ale je to nejspíš jen proto, že v obchodě je vždycky Štěpánek v kočárku. Takže má smůlu :grinning: Ale zní to teda hrozně a hlavně bych to do Pepína vůbec neřekla.

Dary tak co choroby? Doufám, že jste je zdolali nebo brzy zdoláte, je to hrůza :frowning2: Já už se taky těším na jaro, ale to si teda ještě počkáme. Ale pozor, mají přijít mrazy, dokonce příští týden i nějaký větší, takže za prvé je tu naděje, že Vánoce nebudou na blátě a za druhý snad nebudou tolik řádit ty virozy a chřipky. Doufejme :wink: No a k tomu dudlíku, u nás to teda tak lehce nejde, že by si na něj Štěpán nevzpomněl přes den, to teda bohužel... Ale ta rada od Verb. zní zajímavě, takže možná to vyzkouším.

Jančo hmm tak koukám, že spánek máte přes den na houby, to bylo dneska u nás. předchozí dny spal buď hodinu a půl nebo dokonce 2h a to bylo bezva. Doufám, že se to vrátí do normálu. A klíče u nás taky jsou oblíbená hračka :grinning: Teď ho docela baví pořád něco "vařit", takže jsem mu dala sáček se zbytkem těstovin a k tomu malý kastrůlek a lžičku a Štěpula si "vaří" a přendavá vrtule z plecháčku do sáčku a taky na zem :grinning: Čerta jsem letos neviděla ani jednoho. A mám tip na dárek, není to teda zrovna nejlevnější - digitální fotorámeček. Možná to koupíme tchánovcům. Já už mám skoro vše koupené nebo minimálně vymyšlené, tak hurá :slight_smile:

Verb. tak bezva, že se Will konečně rozpil :wink: Jídlo a nějaký gramy absolutně neřeším, takže s tím Ti neporadim. Druhý dítě zatím nechceme (já pořád měním názor, podle toho jak mě Štěpán aktuálně pije krev). A pokud bysme se rozhodli, že ano, tak určitě nezačneme se snažením dřív než příští rok na podzim. Takže z Vás bych byla poslední, teda pokud Dary nepůjde nakonec do toho třetího :grinning: A vlastně jsem byla v pátek taky v restauraci posedět, na dobrý večeři a vínku s kamarádkama. Ale bylo to po čtvrt roce!! To je hrozný, co? Ale, že bysme šli někam oba jako za starých časů, to zatím ne. Tak si dáváme vínko aspoň doma občas :grinning: ale to není ono.

už nevim co jsem všechno chtěla napsat, tak končím. Dobrou noc
10. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz
Teda že bych si nějak moc početla :grinning: Asi by to chtělo ty srazy, protože jinak se časem rozpadneme :sweat_smile:

Katch, my se budem snažit nejspíš taky až od podzimu. Chtěla bych rozdíl nejmíň 2,5 roku, takže to vychází na září a později. No, my jsme byli spolu sami, když nepočítám kino, poprvý po porodu. A opravdu je to mooc příjemný. Zase si člověk užije život jako před dítětem. I když teda pořád kontrolukeš mobil a průběžně přemýšlíš, jestli spí apod. :grinning: Udělejte to tak, aby hlídací babička byla u vás třeba už od odpoledne, aby si Štěpánek zvykl a večer odejděte a babička si určitě poradí. Mámě taky nechtěl spát, tak si ho vzala k sobě do obýváku a koukala s ním na telku. Posadila ho na křeslo (nikde jinde nechtěl být) a on seděl a ani nedutal a po hodině normálně odpadl. Tak ho máma jen přenesla jen do postýlky :grinning: Ale Will je na moji mámu hodně zvyklej, nevím, jak jste na tom vy.

No, včera jsem byla u tý kartářky, co u ní byla moje máma a vysvětlilo se pohlaví druhýho dítěte. Máma totiž neřekla, že už mám doma kluka, takže ona mi vlastně předpověděla Willíka (teda pořád říkala "já tam vidím kluka") a mně bylo divný, že tuším jako druhý holku... No, ale je to fakt jedno, at je to co je to, hlavně, že to bude v pořádku a zdravý. Protože prý budu mít druhý těhu trošku rizikový a nebude to tak jednoduchý jako u prvního :frowning2: Ale poprvý jsem byla u kartářky, která fakt věděla, o čem mluví a výborně popsala Míru, Willíka, mě. A budoucnost se zdá být hezká, tak mě to potešilo. I když teda těch 5,6 let na mateřský nebude zrovna procházka růžovou zahradou.

Hezký víkend a doufám, že tady do pondělí něco přibyde :grinning:
11. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
ahoj,
tak já se bohužel rozepisovat nebudu, ptž je mi zle, tak čekám na manžu až dorazí z práce a jdu do postele :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zaúkolovala jsem ho, at mi koupí nějaký sajrajty v lékárně a víkend chci proležet, ať se toho zbavím.
Tak pěkný víkend....
11. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ahojky, tak víkend za námi a byl super :wink: V pátek jsem byla na srazíku s bývalými kolegyněmi, sešlo se nás asi 15, no to byla drbárna a odreagování, super. Byly jsme v hospůdce v Lipanech, krásná, útulná, na jídlo jsme sice dlouho čekaly (asi nejsou zvyklý na přípravu tolika různých jídel objednaných v jednu dobu), ale výsledek stál za to, moc jsem si pošmakovala. Cesta zpět byla taky dobrodružná, nejdřive jsem měla vyhlídnutý bus kolem půl desáté, byl mi však nabídnut odvoz až o hodinu později, tak jsem to využila, no ale manža kolegyňky jel mlsto do LIpan v Praze, do LIpan, kde byla slavná bitva, takže jsem se domů dostala až někdy kolem dvanácté, ale vůbec mi to nevadilo, :grinning: V sobotu jsem měla pečící den, zvládla jsem 4 druhy cukroví, dneska jeden a zítra chci zkusit ještě jeden, pak už p víkendu jen dozdobení, slepení 2 nepečené druhy a mám pro letošek splněno. A můžu říct, že mě to i bavilo. Chlapi to zvládali skoro celý den beze mě, byla jsem jen takový dozor a přípravna jídla. NO a dneska jsme si s manžou vyrazili do kina - museli jsme využít Filmánii v Palacecinemas, na obhlídku vánočního stromu na Staromáku, prohlídku trhů, nezapomněli jsme na svařáček a koupila jsem si 2 moc hezké dřevěné ozdoby, no naprostý relax a můžu říct, že pak už jsem se na naše dítko moc těšila, což o minulém týdnu říct nemůžu. Máme opět zhoršený spánek v noci, mručí, budí se, občas 3/4 bdí, no jedna stolička už je venku, teď to je to pro změnu nateklé na druhé straně. Denní spaní bylo naštěstí o fous lepší spal okolo té hodiny a čtvrt a to už se dá. Jenže jak se mu človak nevěnuje, tak mručí, vzteká se, když nedostane, to co chce, začal si lehce vymýšlet i u jídla, no musím říct, že ten odpočinek od něj jsem fakt potřebovala a jsem za něj moc ráda, tak snad mě to nabilo na celý tento týden. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

Dary: Tedy koukám že choříte, tak teď jen doufat, že to nechytne ještě manža a Nikolka a že po víkendu je vám oboum už lépe. Snad pomůže to, že se rapidně ochladilo a to snad ty bacily lehce zastaví. S tím nástupem do školky je to tak často, že dítka choří skoro furt, zvlášť pokud se dříve nikde v kolektivu nepohybovala, prostě chytí vše, co se kolem nich mihne. Teď když jsme doma, je to opruz, ale co až budeme v práci, mám pocit, že v našem tržním hospodářství to bude problém, udržet si s opakovaně chořícím dětskem práci. :unamused:
13. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
Verb: Tedy koukám, že ty už tu lanaříš k dalšímu těhulování :grinning: NO tak u mě se tady zatím hormony zuby nehty brání a myslím, že to tak ještě dlouho zůstane :slight_smile: Je to jak píše Katch, někdy si říkám, že další určitě, ale více převažuje pocit, že si nedokážu představit zvládnutí toho našeho roštáka s břichem natož s dalším dítkem. MOžná, že za půl roku Tomča zmoudří a uklidní se, a budu mluvit jinak, ale zatím to vidím spíš jako utopii, myslím, že roštákem zůstane :grinning: Jinak tedy koukám, co všechno kulturně zvládáte :confused: Ale na druhou stranu můžu jen závidět. A na cukroví mám tedy podobný názor jako Dary, já jsem u jeho výroby občas naštvaná sama, že mě to nejde, natož hlídat, co s ním dělá Tomča. I když pak se s tím jeho výtvorem pochlubit, by mě vůbec nedělalo problém a byla bych na něj pyšná. Zatím mi stačí, jak je Tomča nadšený z rozsvícené trouby a chodí nakukovat, co se tam děje. Dneska dostal i jedno cukroví ochutnat, ale úspěch u něj tedy nemělo, myslím, že bude po manžovi a i u něj povede linecké :slight_smile: Jinak závidím Willovo pití a gratuluju, u nás je to stále boj do něj dostal víc jak 300 ml za den, no asi mu to stačí a nebo jsme ještě nenašli, co mu chutná. Zatím ho baví zkoušet pít z mé skleničky, tak třeba to natrénujeme. K hrám - u nás vede hodně vkládání, skládání kelímků, mačkání všech možných tlačítek, prohlížení leporel a čutání a házení míče a balonků, skládání kostek, společný úklid (dneska vedla konev na kytky) takže skoro vlastně to co u vás :grinning: Masa dávám mezi 30-40g v syrovém stavu. Na těch skleničkách často píší složení na 100 ml/g, takže to pak musíš 2-3 násobit. Tedy a přijde mi lehce strašný, když bych věřila tomu, že už je to, co se mi stane, někde dané, takže radši ke kartářkám a podobným chodit nebudu, nevím, jak bych se srovnávala s negativními věcmi, které by mi třeba prozradili
13. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz
Katchula: Myslím, že mít holky doma ty naše malé roštáky, tak si na další dítka nechají taky zajít ještě min. nějakou chvíli chuť :grinning: Takže já naprosto chápu tvé pocity, a to že o dalším zatím neuvažujete. NOční hlídání jsme zatím taky neriskli, nevím jak by na to reagoval, večerní uspávání se tedy poslední dva dny zlepšilo, dávám Romču do postýlky já, pohladím, dám flašku s pitím, popřeju dobrou noc a odcházím, a světe div se Tomča skoro neprotestuje a do 10 minut je tuhej. :sweat_smile: Tak snad mám to dlouho vydrží. Denní spaní jedeme taky jen jedno, jen v úterý mi odpadl v 10 dopo v kočárku a spal pak ještě odpo, ale zase jen těch svých 30-40 minut. Tedy vaření dítka musím zkusit, to zní dobře :grinning: A díky za tip na dárek, my už tedy máme snad taky vše vymšleno a většinu už i doma, zapíši si to na příští rok. Tchýně dostane levnější variantu - nechali jsme jí udělat fotokalendář s Tomčou v kovovém rámečku, jsem zvědavá, jak to bude vypadat, zítra by se pro něj měl Bohdan stavit.

Kacka: Tedy strouhat ořechy, to je tedy fakt opruz, neříkej mi, že na té vaší vísce by ti je někdo neumlel! :astonished: Tedy snad ten problém trouby nebyl v tom kabelu, to by mě šlehlo, vyhodit tolik peněz z okna, jen kvůli tomu, že to Pepča nechtěl okouknout.Tedy ty jsi benevolentní matka, nechat dítko válet v kalužích, na tohle já prostě nemám, asi jsem víc cholerická, nějak se občas do těch jejich hlaviček nedokážu vcítit, např. dneska, když mi Tomča rozmatlal půlku banánu po celé jídelní židličce, to jsem měla co dělat, abych mu nenařezala a nebyl za trest bez jídla po celý den :stuck_out_tongue_closed_eyes: A koukám, že se mám na co těšit, když už i Pepíno se dokáže takhle vztekat, to už se začínám děsit, jak se zdokonalý Tomča a lézt na něco zatím taky neumí, vše je pro něj zatím moc vysoko a to jsem ráda. S věcmi na kuchyňské lince to tak u nás naopak není, tam TOmča moc dobře vidí, a musím před ním schovávat cokoli k jídlu, jen co to vidí, tak škemrá i když třeba před chvílí dojedl. OBčas žere jak zjednanej, kadí taky, je to takový malý průtokáč :grinning:
13. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
ahoj holky,
tak se hlásím, že nemoci nás pomalu opouští. Já jsem celý víkend ležela a manža se staral o děti i domácnost. Musím uznat, že to byla pohodička se jen válet, spát, nic nedělat. Ale dobře mi opravdu nebylo :unamused: Rýmu mám teda pořád a dost, ale krk už konečně nebolí. Takže dnes už funguji normálně. Ráno jsem byla u kadeřnice, ted odpo jedeme na vánoční trhy a já potom ještě k zubaři. Nějak jsem ho po porodu pořád oddalovala a oddalovala a už je to víc jak rok, co jsem tam nebyla. Takže bojím, bojím..... :sweat_smile:
Upečený mám zatím jen dva druhy, ptž mi do toho vlezla ta nemoc. Tak doufám, že stihnu všechno, co jsem měla naplánovaný.
Jinak máme nového člena rodiny - a to morče Pepíka :grinning: :grinning: :grinning: Manža nalákal Honzíka, tak jsem ho musela koupit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale nevím, kdo je z něj víc unešenej, jestli Honzík nebo tatínek :grinning: :grinning: Nikolce se teda taky líbí, pořád se na něj chodí dívat, asi ho má ráda, ptž i o dudlík se s ním podělila /hází mu ho do terárka/ :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a úplně bych zapomněla - naše krásná kudrnatá holčička se byla dnes poprvé ostříhat :slight_smile: Tak doufám, že se jí budou vlásky kroutit dál. Normálně babičky to málem obrečely :grinning: :grinning: :sweat_smile: Do poslední cchvíle si myslely, že jí ostříhat nenechám. Těch kudrdlinek je mi taky líto, ale měla to jak hnízdo, tak jsem chtěla, aby to mělo nějakej tvar a dalo se to konečně trochu česat. Ale líbí se mi. Je zas úplně jiná, ale sluší jí to. Jak jinak, že?? :grinning: :grinning:

Tak zatím pa
15. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz
čauky,
no jo, čím jsou dětičky starší tím to tady víc vázne, holt vyžadují naší pozornost na sto procent. Já jsem taky pro častější srazy, jako jednou za měsíc si myslim, že bysme se snad domluvily, ne? Samozřejmě až po novym roce.

Jančo co vlastně golfky, už je používáte? A co švagrová, ještě neporodila? Ten digitální rámeček by měl zároveň fungovat jako takový přenosný fotoalbum, ale necháme to nakonec taky na příští rok. Protože to určitě cenově spadne a je zbytečná za to teď dávat víc. Vztekání teď řeším tak, že se snažim upoutat jeho pozornost na něco jinýho, samozřejmě to musí být absolutně nejvíc zajímavý, jinak je to k ničemu. U nás teď dost vede ta knížečka s vystrkovacíma obrázkama od Katky :wink: Musim jí před Štěpánkem schovávat, jinak mě pořád otravuje a musim vystrkovat :grinning: JO a asi jsem Vám ani nenapsala nejlepší zprávu měsíce - jsme opět s pojízdným a novým výtahem, je to paráda :slight_smile: Akorát všechny dveře při otevírání a zavírání pěkně vržou :unamused: A dneska jsem uspala Štěpánka na balkoně ve starym kočárku, tak jsem zvědavá jak dlouho tam bude chrupkat.

Verb. Štěpán je na mojí mamku naštěstí hodně zvyklý, vidí jí každý týden. Takže v tom by snad problém být neměl, já teda vidím hlavní problém v uspávání a v tom kdyby se uprostřed noci probudil a my nikde. Každopádně mezi svátkama uděláme asi první pokus a někam zajdeme večer. A jak píšeš, že Tvý mamce vytuhnul o telky, tak to samý se stalo včera u nás mojí mámě, ale přes den :grinning: Byla jsem u doktora, tak přijela máma hlídat a když jsem přišla domů, tak oba seděli na gauči a Štěpánek jí spal na klíně, to bylo roztomilý :sweat_smile: Prý sledovali nějaký dokument o medvědech a on u toho vytuhnul :grinning: Docela mě překvapuje, že se dokáže už teď soustředit na nějaký dětský blbiny, teda hlavně u nás vedou Teletubies, zkoušeli jsme Krtka, toho taky sledoval, ale nevydržel dlouho.

Jančo takže už jste byli na Staromáku na vánočních trzích, jo? Já chci jít taky, tak jsem zvědavá, šli bysme i s kočárkem, ale bojim se těch davů. A na čem jste byli v kině? A bezva, že jsi si užila sraz s kolegyněma :wink: Já si užívám i blbý nákupy když jdu sama :grinning: :grinning:
15. pro 2009 ve 14:55  • Odpověz
Dary to je dobře, že už Vás nemoce opuštějí. Ale s rýmou k zubaři teda nic moc, tak držim palce ať Ti aspoň nic nedělá. Jéé tak Nikolka byla u kadeřnice a jak se jí líbilo stříhání? Doufám, že dáš nějakou fotku Vaší fešandy :slight_smile: Moje neteř po ostříhání vypadala starší, úplně jí to změnilo, ale je teda o rok starší než naši prckové.
Tak morče Pepík, jo :grinning: :grinning: Přítel měl zase spadeno na králíka, takovýho toho zakrslýho, ale já zatim doma nic takovýho nechci. Jedině až bude Štěpánek starší a bude ho to taky zajímat a hlavně až se o něj bude moct starat. Myslim, že teď by ho tak akorát mučil :grinning:
15. pro 2009 v 15:00  • Odpověz
Ahoooj,
tak zase nikde nikdo :confused: :confused: :grinning:
U nás je krásně bílo, zima teda pořádná, ale to nevadí, hlavně, že není nějaký fujavec. Tak jsem s dětima dopo vyrazila ven se sáňkama. člověku ani není zima, když má táhnout náklad o váze něco přes 20kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale sedět doma se mi nechce. Teď jsem teda četla, že na Štědrý den má přijít obleva, ale nějak těm dlouhodobým přeďpovědím nevěřím, tak doufám, že sníh zůstane :wink:
V úterý jsme byli na vánočních trzích, tak jsem Nikolce koupila ještě jeden dárek a asi končím. Sice bych chtěla jéště koupit Honzíkovi hokejku, ale opravdu se mi nechce do toho davu šílenců, tak to asi nechám. Honzík je z tý zimy totiž úplně unešenej. Doma máme místo podlahy "led" a pořád dělá, že bruslí :grinning: :grinning: :grinning: Takže dětská fantazie se u nás rozjela v plným proudu :grinning:

Zubařka dopadla dobře. Nic mi nedělala. Uuuuffff. Zuby mi prohlížela tak na třikrát, tak jsem se už začínala bát, co si tam najde, ale nic nenašla :grinning: :grinning:

tak a dítko je vzhůru....
17. pro 2009 v 11:49  • Odpověz
Ahojky, nějak nám to tu vázne :grinning: :grinning: Joo, denní spaní jen jedenkrát, tak toho času moc není, zvlášť když někdy chrní jen 35-40 minut a konec, to se pak akorát naobědvám, lehce tu poklidím ten borčus a tím končím. U nás dneska také bílo, takže jsem hned dopo vyzkoušela Multiwaye ve sněhu a musím říct, že naštěstí dobrý, toho sněhu není moc, problém jsem měla jen jednou, tam nějak nahrnuli sníh z okolí a musela jsem přitlačit, ale jel. My byli dopo na cvíču, no urvaná jsem spíš já, těch 5-10 minut nošení dětí a trdlání na písničky mě s přibývající Tomčovou váhou začíná zmáhat a můžu být ráda, že nemám doma Willa nebo Alexe, to bych musela mít minimálně jednu regenerační přestávku :grinning: :grinning: Jinak u nás doma stále pokračuje vztekání, když je něco zakázané, nejhorší je, že se to objevilo i venku, prostě půjde kam chce on, když má náladu, tak párkrát poslechne, ale tím to končí, včera předvedl své bouchnutí hlavou i venku na betonu, jen to zadunělo a to jsem jen zmínila, že už půjde do kočárku, protože už je je z půlhodinového ťapkání grogy a potřebovala bych ještě ten den dojít do krámu :angry: :grinning: Včera byl tedy až na pár výjimek zlatý, ale v úterý už mi z něj fakt tekly nervy, jedno vztekání za druhým, vším mlátil, lezl tam, kam ví, že nesmí, no můžu vám říct, že i párkrát dostal, je zvláštn,í že po tom, co dostane, tak je klidnější, ale mlátit ho furt se mi tedy opravdu nechce, ale důraz u nás zatím nepomáhá, nene také ne, no bude to ještě boj a nápor na nervy než pochopí, že doma zatím velím já a tatínek a on poslouchá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Večer jdu na dámskou jízdu nás kočárkovacích bab z Jahodnice do místní steakárny, tak se moc těším, dám si pořádný kus masa :slight_smile: JInak už máme koupený stromek, vybíral BOhdan, tak se musím nechat překvapit, zatím je mé u mé kočárkovací kamarádky na balkoně a uvidím ho až 23. prosince, je to jedlička cca 150 cm vysoká a nejspíš tedy půjde na stolek, aby přežila aspoň ten Štědrý den. :wink:

Katch: Jsem pro, ty data srazů fakt pevně domluvit, aby jsme s tím dopředu počítaly a furt si tam někdo naplánoval něco jiného :grinning: :grinning: Golfky používám dva dny, tak zatím mi na nich vadí jen malá rozteč mezi koly, furt tam okopávám ty kolečka, ale dnes už méně, prostě jsem z Xlandera zvyklá chodit blízko u kočárku a ten mě rozteč na nohy skoro dvojnásobnou. Jinak brzky nevím, jak u tebe, ale já musím pořádně zmáčknout nohou tu pravou pak to drží, na levé se mi to odbržďuje
Tomču nepásám, dala jsem tam to madlo, vejde se tam z kombinézou a dekou a tím nánožníikem jen tak tak. Ale ten nánožník mi přijde dobrej, pak mu kouká jen hlava :grinning: JInak jízdně podle mě dobré, je to větší kostistřas. ale to bylo jasné, sporťák s nafukovacími kolečky to prostě není. Švagrová ještě neporodila, takže super, už jí tu sbírám vše, co od ní máme půjčeného, vše jsem vyprala a budeme vracet, to tu bude hnedka místa. Jediné co mi bude asi chybět je přebalovací podložka, ale asi to bez ní už zvládneme.Knížka od Kačky u nás taky boduje, naštěstí se naučil dva ty obrázky vystrkovat sám, takže jen dohlížím, jen u toho prvního co jsou tam díry ho něco rozčíluje, nevím, co s ním chce dělat, každopádně se u toho vzteká a občas do toho kouše :grinning: Na Staromák bych s dítkem tedy vyrazila někdy dopo nebo po obědě, my tam byli kolem páté a fakt nářez lidí, ale zase to má kouzlo, když je to osvětlené. My to buď necháme na svátky, když pojedeme za Bohdanovými rodiči a nebo to letos Tomča ještě oželí.

Dary: Bzeva, že už jste zdraví, tohle období je děs, ještě že manža byl doma a vypomohl. Tak koukám že místo dítka morče, a NIkolčina láska nemá chybu :grinning: :grinning: Pochopil Pepča že má dudlat? :grinning: Tak kdepak máme fotku ostříhané NIkolky? Myslím, že TOmča by to taky potřeboval trochu přistřihnout lehce vepředu a vzadu, no ale nevím, jak to naše šídlo dopadne, když chvíli v klidu neposedí, abychom neodešli bez kusů uší a zubatí :grinning: Nehty stříhám zásadně u Chňapíka a Mňam mňam BObík, jinak nemám šanci :grinning: no takový luxus asi u holiče mít nebudou :grinning: NO já o oblevě také dneska zaslechla, prý má přijít 23. prosince, ale můžeme se zatím chlácholit tím, že ty předpovědi jim vycházejí tak z 50%. Tak gratulace k zdravým zubům, já se taky znovu chystám ale nechám si to až do nového roku, teď to už honit nebudu.

NO tak spal 35 minut ale naštěstí se mi ho podařilo ještě uspat, tak uvidíme, kdy se vzbudí definitivně. Je to s tím denním spaním teď boj, noční docela jde, usíná těsně po osmé a budí se věšinou mezi 7.15-7.45, v noci párkrát vzhůru, cucne vody a chrní dál, tedy až na 2x po sobě se opakující sobotní noční 45 minutové bdění. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak mam konečně chvíli, omlouvam se že to tu tak flákam, ale buď potřebuju dělat něco, nebo spim.
O víkendu proběhla cesta k moři v pohodě, střídali jsme se asi po dvou hodinách v řízení a Pepíno byl hodnej, vydržel to bez remcání, sice spořádal celý BeBe sušenky,ale to nevadí :wink:
Moře bylo nádherný, jenom to počasí bylo pekelně ledový, vichr a zima, no já jsem byla po 10ti minutách na odpis, tak jsme jeli radši na tu loď.

Cukroví už je hotovo, okna umytý, vypraný záclony a závěsy, poklizeno, včera jsme jeli se sousedkou ještě nakoupit a dneska jedeme za babičkou do Prahy. Vůbec se mi v tomhle počasí nechce, ale nedá se nic dělat.
V úterý jsem byla zase u zubaře, tak znova až po novym roce. Už mě to nebaví, ale zatim to zvládáme dobře, tak rychle než budu ufuněná těhotná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Od neděle tady u nás sněží, tak už jsem dneska musela odhrabat a Pepíno to taky miluje, brození ve sněhu. Uplně koukal co to je :slight_smile: Jen ho dostat do kombinézy a obout ho je trochu peklo, s těma jeho vztekama ztrácim trpělivost, ale soused je to samý, tak když oblíkáme oba dva, tak je to teprve kalibr :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Zejtra ho hlídam dvě hodiny a jedeme pro sousedku ještě do města, tak to bude peklo, asi je necham kluky v triku a teplákách :grinning:

Břicho pomalu roste a mimi docela kope, asi se mu moc nelíbí jak po něm Pepíno skáče, vůbec mě nešetří. Poslední týden začal za mnou daleko víc chodit a chce chovat, říká mama a sápe se na mě. Daleko víc se bojí a utíká za mnou a tulí se. No holt takový období :fearful: Jen nevim kam ho pak ke konci těhu budu dávat :slight_smile:
V pondělí jedu do Prahy zase do Podolí na ultrazvuk, pořád někam jezdime, je to šílený.

Jo a mam novinku, doufam že jsem to sem ještě nepsala. Rozhodla jsem se že pljdu od září do školy, já co jsem tvrdila že nikdy :grinning: :grinning:
Je to teda jen na dva roky, jednou za 14dní od jedný hodiny do večera, tak snad hlídání zvládneme s taťkou nebo s babičkou. Přišla s tim babička, tak se taky bude muset snažit, je to oceňování nemovitostí, sousedka se mně ptala: takový to jak přijela k nám jednou paní, udělala 6 fotek a chtěla 5tisíc :sweat_smile:

tak končim :frowning2:
17. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
Teda holky tak tady to už opravdu pošlo, nějak nemáme čas na to psaní :unamused:
my byli včera zase po nákupech, všude děsně plno, ale konečně máme všechno a už jenom ty Pepovi běžky, já si koupila dalšího měkoně, tak mam radost :slight_smile:
A pozor, taky rostou Pepčovi stoličky, nahoře vpravo, už je mi jasný proč se tak chce chovat a pořád kňourá. navíc se mu spustila ta rýma, tak vstáváme i přes noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pro pevný srazy jsem taky, nějak jsme tu první středu v měsíci zaspali :sweat_smile: Do Prahy už jezdim skoro pořád, tak je to fuk když pojedu jednou navíc.

Taky jsme koupili malej stromeček, je živej, tak jsem pro letošek vyhrála, Pepa chctěl umělej :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je v květináči.

tak ahoj
20. pro 2009 v 09:55  • Odpověz
Ahoj holky,
už si říkám několik večerů, že sem napíšu, ale nějak se najde vždycky jiná práce (nebo zábava :slight_smile: ). To je mráz, co? Dneska to teda při pohledu z okna vypadalo nádherně, všude bílo a sluníčko, ale zima teda hnusná, to je na mě už moc.
Včera jsme byli u našich, odpoledne jsme tam nechali Štěpána a vyrazili ještě na nějaký nákupy. Zrovna byl teda dost nenaložený, takže nic moc, ale my jsme byli pryč jen 2 hodiny. Moc jsme toho teda nepořídili, ale už máme vlastně vše, kromě asi dvou věcí pro Štěpánka. Stromek už nám taky stojí na balkoně, je to jedlička a vypadá úžasně, navíc stála jen 300Kč (má asi 160-170cm). Umělý stromky jsou sice praktičtější, ale není to podle mě ono. Dneska spal Štěpula na balkoně skoro 3 hodiny přes poledne, byla jsem z toho už lehce nervozní a chodili jsme ho každých 10 minut kontrolovat jestli dýchá :sweat_smile:
Jinak cukroví už mám taky hotovo, uklízíme průběžně pořád, takže Vánoce můžou skoro i začít :slight_smile: Akorát ještě jedu v úterý se mrknout do práce. Takže do centra, kdyby bylo nějaký příjemnějsí počasí, tak bych mrkla i na ty trhy. Ale myslim, že toho bude mít Štěpula tak akorát dost a pojedeme domů.

Kačko s tou školou jsi teda odvážná, když budeš mít v září cca 4měsíční miminko a Pepína k tomu. Spíš bych řekla, že jsi blázen :grinning: Takže jako budeš potom odhadce nemovitostí, jo? No vypadá to celkem zajímavě, mě přijde zajímavá i práce realitního makléře. Ale ne teda v týhle době, myslim, že nemůžou mít moc práce.

Jančo, tak s brzdou mám problém taky a dost mě to vytáčí. Hlavně v MHD, já nastoupim do autobusu a než se mi podaří ten kočár zabrzdit, tak jsme skoro v další stanici :angry: :angry: Jinak celkem dobrý, na ty kolečka už jsem si zvykla. My budeme mít stromek na zemi, žádný stolek totiž nemáme, navíc je docela velký, tak si to ani nedovedu představit, že by se vešel ještě na stolek. Ukazovala jsem ho Štěpánkovi na balkoně a smál se na něj, odvážil se i šáhnout na větvičku, ale hned ucuknul :grinning: Tak uvidíme, ještě nevim jestli ho budeme zdobit 23. nebo 24.
Vztekání u nás taky pořád pokračuje a je to horší a horší. Na zem si teda nelehá, ale spíš dupe nožičkama a hlavně hází věcma, ale velkejma, třeba stoličkou nebo ručním vysavačem, no děsný :unamused: navíc má takový blbý zvyk nosit nám boty, co máme u dveří v předsíni. No a teď jak je sníh, tak jsou boty mokrý a špinavý, takže se mi fakt nelíbí když s tím dělá bordel po celym bytě. Nějak to ale nechce pochopit.

Tak do vánoc se ještě určitě ozvu, doufám, že tu něco přibude.
20. pro 2009 v 19:23  • Odpověz
ahojky, tak konečně mám napečeno, nazdobeno, uklizeno v krabícich, až na jeden ochutnávkový talíř :slight_smile: Původně jsem cukroví chtěla dokončit včera, ale manža jel vrátit ségře věci pro prcka, co jsme měli půjčené, přeci jen termín porodu se jí blíží, a pak se zasekl v krámě, takže přijel až po 4 hodinách, do toho mě od rána bolelo v krku, večer už celé tělo, ještě jsem to dostala, no fakt super den, padla jsem za vlast někdy v půl deváté a na cukroví z vysoka kašlala. Dneka je mi o fous lépě, čučíme na finále Superstar a chystáme se ještě na balení dárečků, takže už budeme na vánoce skoro nachystaní. A co u nás jinak nového? Čtvrteční maminkovskou jízdu jsem si krásně užila, pěkně jsme si pokecaly i pojedly, dala jsem si steak z krkovice, byl přes celý talíř, takže jsem si říkala, že to asi nesním, ale byl tak dobrý, že ve mě zmizel a ještě jsem ho zvládla zajíst palačinkou :grinning: Zima venku je naprosto příšerná, už se těším na zítřejší oteplení. Sice asi budeme mít zase břečku, ale bude se dát vyjít ven, v pátek jsme byli asi na půl hodiny, i jsem dítko vypustila z kočárku ale za chvíli jsem byla tím naším tempem 10 minut 80 metrů úplně zmrzlá, včera ani dneska jsme ani nevyrazili, stačila mi ta zima během větrání :grinning: NO a včera jsme přestali kojit, Tomča ráno prso nechtěl ani po několika pokusech o nabídku, takže má šmitec a zdá se, že mu to ani nijak nevadí. Prsa zatím dobrý, jedno je naběhlé ale zatím nebolí, odstříkávaly jste a nebo se to nějak vyvstřebá, když není poptávka? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Katch: tak tedy balkon vám závidím stále víc a víc, náš dnešní celý denní spánek 30 min a byl čilý a v pohodě až do večera, mám pocit, že tímhle tempem bude za měsíc bez denního spaní :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já tedy na živý stromek také nedám dopustit, prostě ta vůně, možnost si šáhnout, no prostě je to něco jiného než ty umělotiny :grinning: NO jsem zvědavá, jak to nakonec se stromkem dopadne, nejdřív Bohdan říkal, že je vysoký 150 cm, včera rodičům do telefonu říkal něco o 170-180 cm, tak to by na stolek už taky nešel :slight_smile: Zdobit budeme 23. večer, takže ráno už přijde k nazdobenému, rosvítíme ho až na Štědrý den večer. Tedy s tou brzdou nevím, kde děláme chybu, mě tedy nalevo taky furt povoluje, napravo stačí zamáčkout a drží, ale stejně ho radši přidržuji, co kdyby :unamused: a kolečka už taky dobrý, je to fakt o zvyku z Xlandera, teď si chodím o fous dále a kolečka jsou mimo dosah :slight_smile: U nás vztekání taky horší, no doufám, že dál už to nepůjde, je schopný se vztekat kvůli každé kravině, a nově se naučil mručet, jak se mu něco nelíbí, tak začne mručet a to má být asi výhružný signál, ať s tím začneme něco dělat :grinning: JO a mám pocit, že Tomča se Štěpou jsou stejní, boty má totiž v oblibě taky, dneska si pro ně došel i v overálku na spinkání :grinning: Vůbec nevím, co na jich vidí :grinning:

Kacka: Tedy vy jste fakt dobrodruzi, jen tak cestu k moři, no Bebe za to určitě stály :grinning: Koukám, že ty tedy vůbec neodpočíváš, když toho tolik zvládáš, nebo musí být Pepíno furt velký spavec. :wink: Šup sem s fotkou rostoucího bříška, ať se pokocháme, jak se příbytek zvětšuje. :grinning: Tak jsem si říkala, že jsi malý cvok, no přehodnocuji, jsi velký :grinning: :grinning: takže dvě malá dítka na krku a ještě školu?!!! Tedy holka, fakt klobouk dolů, pokud toho dokážeš zvládnout.
20. pro 2009 ve 21:41  • Odpověz
ahoj holky,
tak ze všech stran slyším o vánočním úklidu apod., že mi to nedalo a taky jsem začla gruntovat. Vůbec jsem to teda v plánu neměla, dělat nějaký mega uklízení, ale mám na to teď i nějak náladu a hřeje mě dobrej pocit, tak makám a makám. Ve středu už si dám teda lehárko, upeču akorát vánočku a začnem si užívat vánoc.
Dnes ještě dozdobím jeden druh cukroví a mám to hotový. Mám celkem šest druhů. Dárečky už jsou taky zabalený, dokonce i tu hokejku jsme pro Honzíka sehnali :dizzy_face: Manža se totiž nakonec vydal v SO do města, že mi koupí ještě nějakej dáreček, takže budu mít nějaký překvápko :slight_smile: A přijel i s tou hokejkou, tak mám radost. Prý na městě ani nebylo moc lidí, takže si všechno v klidu oběhal, což mě teda udivilo, já se tam neodvážila, ptž jsem myslela, že bude všude narváno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused:
Stromeček na nás pěkně čeká pod postelí - máme totiž umělý :grinning: Já právě zase nejsem na ty živý, ale to je tím, že jsme doma měli vždycky taky umělý, je to asi jenom o zvyku :wink: Mně se na tom umělým právě líbí, že je souměrnej, košatej, není z toho bordel a je to bez starostí - máknu pod postel, vyndám a je to :grinning: Zdobit budeme až 24. ráno, ať se vyřádí i Honzík.
Ve školce měli ježíška už ve čtvrtek, nachystali si pro rodiče i takovou besídku - básničky a tak, rodiče dostali dáreček, co děti udělaly v keramické dílně. Bylo to moc hezký. Honzík mě překvapil, že se vůbec nestyděl, no a samozřejmě byl nejšikovnější :grinning: :grinning: :grinning: Normálně jsem z toho byla naměkko :sweat_smile: :slight_smile: a byla pyšnou mámou.
Zítra jsem měla v plánu jet s Nikolkou k doktorce, aby nám píchla ten Synflorix, ale Nikolka kašle a začíná ji rýma, tak to asi vidím až po vánocích.
O víkendu najela taky už jen na jedno spaní denně, teď jak je Honzík ve školce a je tu klid, tak půjde spát asi ještě 2x, ale to bude asi naposled. A já tak doufala, že bude jak Honzík, kterýmu spaní 2x denně vydrželo do 16měsíců. No nic s tím asi nenadělám. :unamused:

tak dítko vzhůru, tak víc toho nestihnu, jen ještě zareaguju na Kačku, ty jsi fakt bláááázen :grinning: :grinning: :grinning: Tak budu držet pěsti, at všechno zvládáš a vyjde ti vše podle plánu :slight_smile: :wink:
21. pro 2009 v 10:27  • Odpověz
Tak jsem tady :slight_smile:
Omlouvám se za delší nepřítomnost, ale v pátek jsem měla zkoušku z dějin práva, tak jsem šrotila. Do toho ta zima, takže nakonec máma zůstávala s Willem doma. Což si asi umíte představit, jak se u toho dá učit. Takže jsem to doháněla, když přišel Míra domů a když malej dopo spal. Ale vyplatilo se a mám 1 :dizzy_face:
Will začíná první nesmělé krůčky. Už jich zvládl tak 8 malejch, ale stále se bojí a když mu dojde, co dělá, tak se hned něčeho chytá, nebo jde dolů. Ale zítra jdeme kupovat zimní botky a koupím mu i papučky na dovču. Kdyby se přece jenom rozchodil, tak aby nechodil po penzionu v ponožkách.
Ale je stále šikovnější. Až zírám, jak najednou začíná hodně věcem rozumět. Sám od sebe mi podává talíře z myčky, abych se nemusela ohýbat :grinning: Pořád za náma chodí s nějakou hračkou a chce si hrát. A už máme 8 zubů :slight_smile: Teď očekávám ty stoličky. Zatím to nevypadá, že by lezly ven. Doufám, že vylezou bez nějakého velkého skučení.
Jinak je Will stále bez nějakého velkého vztekání. Občas to zkouší na přebalovánku a snaží se otočit a ječí, ale mně to nechvá klidnou a on se za chvilku zklidní, když vidí, že si ho nevšímám. Pořád na mě visí, ale to jsem vymyslela trik, abych ho nemusela pořád nosit. Dřepnu si k němu a tulím ho, když stojí na zemi a jeho to za chvilku přestane bavit a mám pokoj :grinning: On se totiž ani nechce tulit, ale chce být nahoře a mít rozhled. A přestal vypínat televizi a plyn už tak neokupuje. Ne, že by to nezkusil. Ale oproti dřívějšku, kdy při každé příležitosti "běžel" k tv, je to pohoda.
Jo a jak jsou v jeho pokoji ty nálepky na zdi, tak se naučil kachničky a stačí říct "kde jsou kachničky?" a on peláší přes celý byt za nima nám je ukázat :dizzy_face:
No, vlastně si ani nemůžu stěžovat a klepám jak o život, aby to tak zůstalo. Ale Will je nejmladší, takže to k nám možná teprv dorazí :sweat_smile:
A určitě nebudu kupovat chicco gofky. To, co od vás čtu mě teda nenadchlo. Už u Jané mi vadí, že je rukojeť níž a občas kopu do kočáru. Takže musím najít nějaký jiný. Ale koukala jsem na netu a výběr je obrovský, tak snad nějaké pěkné a hlavně praktické najdem :slight_smile:
Cukroví nepeču, stromek nakonec dělat nebudem, když 26 ráno jedem na ty hory, akorát by taky uschl. A dárky musím koupit něco mámě, tátovi dáme flašku a my s Mírou si nic nekupujem. A Willovi kupujem jen auto odstrkávadlo, jak jsou i v človíčkově. Dá se na tom jezdit i to tlačit před sebou. Vůbec na mě nepadla váoční atmosféra. V sobotu jsem byla pařit s kámoškou (musela jsem oslavit tu 1 a hlavně jsem jí strašně dlouho neviděla) a procházely jsme se po praze a já se snažila zachytit tu atmosféru a nic. Opravdu jsem se snažila rozněžnit nad výzdobou a stánkama se svařákem, ale prostě nic. Ale večer dobrý. Byly jsme v Kozičce, popíjely, vedle slavili fotbalisté Sparty, tak tam bylo lehce rušno. To mi ale vůbec nevadilo :grinning: Nakonec jsme skončily v Lucerně a doma jsem byla kolem půl čtvrté. Teď týden pauza a od 26. na horách to zase rozjedem :grinning:

A ted vás dočíst :confounded:

Janco, takže kojení je konec? Já jsem odstříkávala jen druhý a třetí den (první den si prsa ani nevšimly, že se něco děje). Odstříkala jsem večer při koupání a jen trošku, aby se zmírnilo napětí a nebyla tvrdá a bolavá. A hlavně jsem se bála zánětu. Ještě teď mi z nich občas něco vyteče. Ale jsem z nich lehce nešťastná. Zmenšily se na původní velikost, ale díky kojení jsou takový měkčí :frowning2: Ach jo. Já snad půjdu po druhým na plastiku :sweat_smile: Tý jo, to spaní teda máte dost slabý. My stále dopo kolem 2hodin spánku, odpo jen v kočárku a to jen někdy. Myslím, že balkon závidět nemusíš. Will by na balkoně bez ježdění neusnul.

Kacko, ať ti dopadne ko dobře a dej vědět, jak to dopadlo. Taky do školy? Aspoň na tobě uvidím, jak se to dá zvládat s dvěma dětma :grinning: A jak se škola jmenuje a kde je? Budeš muset dojíždět na přednášky? A kdo bude hlídat? :confused: Co je to měkoň? :sweat_smile: Cesta k moři? To jsem nějak nezaznamenala, že chcete jet. A kde jste byli?

Katch, super, že máte konečně výtah :slight_smile: To musel být očistec tahat Štěpánka nahoru. Jojo, knížka s vystrkovátkama se taky líbí, ale Will si už vystrkuje sám a mě u toho nepotřebuje. Nejřív jsem mu to párkrát ukázala a pak najednou přišel a sám vystrkoval :grinning: Jo a vzpomněla jsem si na tebe několikrát, jak jsi psala, že se ti Štěpula počůral po koupání na koberec. Will už tohle udělal asi 3x a to na gauč :grinning: Ještě, že jsme nekupovali novej a myslím, že s ním pár let vydržíme a počkáme, až budou všechny děti umět zadržet moč :grinning:

Dary, tak už zdravý? U vás musí být krásně bílo. tady na sídlišti se to moc neocení, i když teda máme hned les u domu a docela dost zeleně. Zubař koukám dopadl dobře. Měla jsi jít až po vánocích a po těch sladkostech by možná byla jiná diagnóza :grinning: Jé, morče jsem měla taky jako malá. To chápu, že se manželovi líbí víc, než dětem. Moje máma vzala Willíka do zverimexu a odjížděli s brekem :grinning: Nejdřív ho vyděsil papoušek, pak se proti němu rozběhlo morče, a nakonec ho máma dala před akvárko s velkou rybou a ta plavala proti němu a otvírala tlamu. Se mu nedivím, že se lekl :grinning:

Ad sraz - nechme to u první středy v měsíci. Takže první sraz bude 6.1., hodinu domluvíme dle aktuálního spánkového režimu dětí :wink: A zase v človíčkově?
21. pro 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
Holky tak já nestíham jak tu všichni paříte :astonished: Verb dokonce do půl čtvrtý :astonished: :astonished: tak to už bych asi nedala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak u nás další novinka, taková nic moc, Pepíno se včera večer když jsme tu měli návštěvu spálil o kamna, byli tu i další děti, tak jsme je hlídali tak všichni a vlastně asi nikdo. Má naštěstí jen jednu ruku, ale trvalo to tři hodiny než se vzpamatoval a přestal řvát, byl chudák úplně hotovej :frowning2: Teď tam má na každym prstu na konci mega puchejř a rudý celý prsty. Nakonec jsme se stavili u doktorky, dala nám na to speciální mastičku se stříbrem a celý to zafářčovala, prej je blbý když si propíchchne ten puchejř, že se tam může dostat infekce. Udělala mu celou rukavici, že si to málokdo sundá a co myslíte, než jsme dojeli domů, měl to dole :sweat_smile: Tak s nim teď v jednom kuse bojuju, já to pořád zavazuju a on sundává :angry:

Kontrola sopadla na jedničku, malej Martin je pořád kluk a je takovej jak má být 350g. Jen jsme tam čekali hodinu v čekárně, tak byl Pepča už naštvanej, na vyšetření to odnes Pepův mobil, jinak by tam nevydržel.

A te´d jdu, ale určitš ještě napíšu, musim se najíst :slight_smile:
21. pro 2009 ve 14:53  • Odpověz
ahoj holky,
nevím, zda tady zítra budu, tak Vám jdu popřát pěkné svátky. Hlavně si je užijte všichni ve zdraví a pohodě. Prckům /ale vlastně i vám/, přeju bohatého Ježíška a už se těším na fotodokumentaci :slight_smile:

Jinak dnes jsme řekli dost a odnaučujeme Nikolku od dudlíka. Teda spíš manža, já na to nemám. Chvilku brečela, ale nebylo to nic dramatickýho. Manža s ní teda zůstal v pokojíku, ptž když odešel, tak řvala, ale usnula celkem dobře. Tak držte pěsti :slight_smile:
22. pro 2009 v 19:21  • Odpověz
čauky,
tak jsem byla dneska se Štěpánkem v práci, kolegyně mi připomněla, že bude mít vlastně Štěpán svátek :sweat_smile: Já jsem na to úplně zapomněla :grinning: Ale to je jedno, dávat mu nic nebudeme, protože na svátky jsme u rodičů, takže dostane dárků dost. Z práce jsem šla pěšky přes Václavák na Muzeum, absolutně mi nepřišlo, že budou Vánoce, není tam žádný sníh, mraky lidí, no prostě binec. Na trhy jsme ani nešli a do štědrýho dne už to nestihneme. Jinak už máme doma kapra, zítra udělám br. salát a představuju si, že od 24. se budu jen válet u televize a žrát :grinning: Haha škoda, že to je jen má představa.
Štěpán je zase trochu nastydlý, začíná mu rýma, tuhle noc byl vzhůru každý 2 hodiny, přes den je protivný až hrůza :frowning2: Do toho mu asi roste nějaký další zub, protože neuvěřitelně slintá. Tak jen doufám, že se mu nerozjede nějaká chřipka nebo viroza.

Kačko chudák Pepča, to je mi ho líto. No stane se, kamna děti lákaj a člověk je nemůže pořád sledovat jak ostříž. Tak hlavně, aby se to brzy zahojilo :wink:

Dary tak to jste dobrý, já na to kašlu, Štěpán je protiva hrozná i s dudlíkem, takže odnaučování odkládám až bude mít nějaký lepší období. Přes den se teda snažím ho schovávat, to jo.

Jančo taky budeme zdobit zítra stromeček, jsem zvědavá co na něj Štěpula na Štědrý den řekne :grinning: A gratuluju k ukončení kojení :wink: Ani to nebolelo :grinning: Tak to má být, budeš zkoušet nějaký UM z flašky? No a mručení taky znám moc dobře, ale už hodně dlouho, takže jsem si zvykla :grinning:

Verb. teda Will je nejhodnější nebo aspoň nejklidnější dítko tématu :slight_smile: :wink: Ty se máš, já chci taky Střelce :grinning: A gratuluju ke zkoušce za 1, ty šprte :grinning: :grinning: No a počůrávání po koupání už u nás zase ustalo :slight_smile: Taky jsme si říkali, že až bude Štěpán větší, tak budeme kupovat nový nábytek, teď to nemá fakt smysl. A užijte si hory, to bude určitě super. Willík bude chodit v osm spát a vy budete pařit :slight_smile:

Taky už Vám popřeju krásný Vánoce, ať přežijou stromečky a hlavně dětičky ve zdraví :sweat_smile: Ještě mrknu.
22. pro 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
Ahojky,
tak já jen na chvilku, mam ještě spoustu práce, ale chci vám popřát klidné Vánoce a jak píše Katch, hlavně ať je přežijeme ve zdraví :slight_smile:

Já byla včera na gyndě, pak kadeřník, odpo hlídání souseda a večer jsem už neměla energii ani na ty koule Raffaelo, co jsem se chystala, takže už na to kašlu. Dneska praní a žehlení, salát, poslední výzdoba a dokola dokolečka zavazování tý Pepčovi ruky :sweat_smile:
Ale jinak se snažim si to užít, ale vánoční náladu jsem teda taky ještě nepochytila, možná dneska ráno když jsem čekala i u nás v sámošce na vesnici půl hodiny na salám a další půl hodiny u kasy, k tomu se Pepíno rozhod že v kočáře nebude, že se bojí :sweat_smile: Pak další fronta na poště a dotáhnout balík až domů, měla jsem toho až dost těch Vánoc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak já jdu krmit, Pepča už leze do židle :slight_smile:
23. pro 2009 ve 12:37  • Odpověz
autor
JInak se loučím na dýl, budeme odjíždět hned 25. pryč a pak se tu stavíme jen cestou k sestře do Krušných hor a přijedeme až po Silvestru v neděli. Doufam že to ježdění přežijeme :sweat_smile:
mějte se hezky
23. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj, já taky jen na chvilku - Kacko, to muselo být šílený to popálení :cry: Hlavně, že je to dobrý a Pepčovi se to ztratí, než se ožení :wink: Příjemný cestování a ahoj v roce 2010 :slight_smile:

Jestli sem ještě některá zavítáte, tak se chci zeptat - jak vaše děti snášely bačkůrky? Včera je Willík dostal k vánocům a nechce je ani za nic dát na nohu. Při koupi v obchodě řval jak tur, šílený, si asi myslel, že je prodavačka doktroka :sweat_smile: No, ale doma to nebylo o moc lepší. On ještě nechodí pořád, ale už moc neleze - většinu času sedí, nebo stojí a popochází, takže si myslím, že je to lepší, aby je měl a zvykal si. Ale on na ně není zvyklý a vadí mu :frowning2:

Jinak teda všem krásný vánoce :dizzy_face: a ještě sem zavítám. Jinak taky jedem pryč - 26. odjíždíme na hory a vracíme se 2.
23. pro 2009 ve 13:31  • Odpověz
Ahojky,

přejeme všem krásné vánoce, bohatého Ježíška a v novém roce hodně zdraví, pohodu a štěstí. :slight_smile:

PaS
23. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahojky, přidáváme se k přání na prožití krásných vánočních svátků, nalezení vytoužených dárečků pod stromečkem, lásku, zdraví a splnění tajných snů a přání do nového roku :slight_smile: Všem co odjíždějí, tak pohodovou cestu a hodně sněhu na horách, ať si krásně užijete sněhové radovánky.

U nás je až na obalení ryby vše přichystáno, stromeček zatím statečně odolává nájezdlům Tomči (nakonec je na zemi), půl hodiny bylo krušných, ale teď jen občas přijde, zatahá za větvičku, v nestřežené chvíli se snaží ukořistit kouličku a občas se mu to podaří :grinning: ale očekávala jsem to horší. :grinning: DOpo jsem dokončila ještě výzdobu Tomčova okna, aby měl taky vánoce, takže tam má sněhové vločky, stromeček s dárky a sněhuláka, chodí a furt ukazuje, takže asi bude spokojený.

Verb: Gratuluji ke zkoušce, obdiv jak to zvládáš, nechápu. :confused: Tak už i Willík se chystá na rozběhnutí? Myslím, že problém s nesnášením botiček je dočasný, měli jsme ho jak my, tak Katch se Štěpou, ale nakonec si kluci zvykli, Tomča je nechtěl na noze mít necelé dva dny a pak rezignoval. Zkus mu je dát na chvíli na hraní do ruky, aby si zvykl, že je to něco nového a pak zkusit dát na pár minut sundat a čas prodlužovat. Podle mě je problém v tom, že tolik necítí podlahu, hůř se jim v těch botech leze,, ale nakonec si zvyknou. Ale jak jsem psala, teď jsou boty už jeho největší kamarád, nosil by je všude :grinning: NO stoličky jsou u nás tedy často prokňučené, zatím má 3, čtvrtá je na cestě, už to má naběhlé, a když tedy fakt lezou, tak to jsou dny na prd, kňučí, chce se chovat, je vzteklej, tak přeji, ať to Will snáší lépe. Ke kočárku - asi budeš potřebovat golfky s nastavovacíma madlama, ale to většinou mají jen ty dražší, na mě je Chicco vysoký tak akorát, ale manža se musí víc hrbit a ta rozteč mezi kolečky bude u všech hodně podobná, to je o zvyku, já už je po pár dnech ježdění neokopávám. K prsům se nebudu vyjadřovat - mám pocit, že jsou ještě menší než před kojem a tvrdost v nich také žádná, no uvidíme, jestli nepomůže nějaké cvičení :angry:

Kacka: Uff, to muselo být strašný, a jak to muselo Pepču bolet :astonished: Tak teď jen doufat, že se vyhne infekce a za pár týdnů se to zatáhne a vytvoří nová kůže. A o co se na těch kamnech spálil? O dvířka? Jinak moc gratuluju k super kontrole, je ukázkový, Tomča měl při tomhle ultrazvuku 351 g :wink: NO a když tak čtu jaké bylo předvánoční nakupování v sámošce, tak si říkám, jedna z výhod velkoměsta, v našem malém krámku pohoda, v centrech prý večer také snesitelno.

Dary: Já tedy žádný velký vánoční úklid neřeším, uklízím průběžně, a abych byla takový cvok, který v těhle mrazech myje okna, no to mě ani nenapadne. Krom toho, jako ve chlévě to u nás určitě není, takže Ježíšek bude mít pocit pořádku :grinning: A tedy obdivuju, že pečeš vánočku, do toho bych se bála pustit, naštěstí nám jí upeče moje mamča, dnes jsme jí snídali a byla moc dobrá, Nějak se bojím toho kynutí, pečení, cukroví mi nevadí, nakonec máme 10 druhů :grinning: Na to období besídek se už moc těším, přijde mi to strašně krásné, jak ty dítka cvičí, aby pak potěšila rodiče a ti odchází s tím pocitem, že mají nejšikovnější dítko v okolí :grinning: NO umělý stromek, to já nene, nějak mi přijdou nehezké, prostě živý je živý, i když není dokonalý :grinning:

Katch: Tedy zapomenout na Štěpův svátek? NO to už moc dobře vím, proč dítka nechtěla mít svátek na vánoce :grinning: :grinning: No tvá představa 24. se mi zdá super, jen ideál je asi jiný, krom toho mám pocit, že v té telce vůbec nic nedávají, takže tu zatím běží jako kulisa a nic nesleduju, uviídíme, co pohádka večer. Na UM se zatím fakt nechystám, naše dítko stále neumí pít v kuse, stále jen ucucává, dá na jedno pití max. 25 ml, takže to s UM asi nemá cenu ani zkoušet, doktor říkal, že dvě mléčné dávky denně stačí - má jogurt a kaši, tak na to zatím kašlu. Teď tedy začal trochu víc pít, když mu to dáváme brčkem, tak se zkusím podívat po nějaké hrnečku na tento princip. A přeji aby se u vás nic nerozjelo a zůstalo jen u rýmy, i ta bohatě stačí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak se loučím, hezky ty vánoce vyfoťte, ať se můžeme zase pokochat, no mám pocit, že někteří nám tu slibují fotky ještě z narozenin :grinning:
24. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
Tak se mi to celý smazalo :angry:

Zítra jedem na ty hory, tak hezký svátky a veselýho silvestra :dizzy_face:

Vánoce u nás v poklidu. Willíka strom (umělý a blikací) vůbec nezajímal. Od nás dostal auto odstrkovadlo a i se dá tlačit v chůzi před sebou a díky tomu se už včera pěkně rozchodil a našel odvahu se vydat na delší vzdálenosti, takže už přešel sám obývák i kuchyň :dizzy_face: Od našich dostal bačkůrky, skleničky s pitím a jídlem a ještě jednu hračku, který se ale bojí :sweat_smile:

Katch, nevím, jestli nejhodnější, ale zatím se jeho vztekání omezuje na občasné na přebalováku a někdy to zkouší i jen tak. Ale my na to moc nereagujem, takže toho po chvilce vždycky nechá. V centru jsme byli i na trzích, ale nic extra. Stejný jako každý rok. Bylo tam šíleně lidí a prodrat se s kočárkem znamenalo, že Míra šel před kočárkem a odháněl lidi :grinning: Zase nemocný? Snad to bude jen rýma a za chvilku to přejde. A k tomu zub, to si užijete opravdu super svátky :confounded: :grinning: Taky mám představu, že v osm usne a my budem popíjet. Ale radši na to nespoléhám :sweat_smile:

Janco, taky nevím, jak tu školu zvládám, ale zatím se daří. On první rok je vždycky lehčí a ve druháku to začne :unamused: Ty jsi vyzdobila i jeho pokojík? To my jsme to dost odbyli. Měi jsme akorát na dvěřích zvonek, pár koulí po bytě a ten umělý stromek, který je teda i když umělý, moc hezký. Ale příští rok už budu muset opravdu dělat vánoce :grinning: Tak bačkůrky nakonec přijal, ale když ještě nechodí pořád a občas ještě leze, tak asi ještě chvilku počkám, ale potom už jim neuteče. No stoličky musí být mazec :confounded: Willík se mi zdá to má trošku naběhlý na jedný straně, ale slintá pořád stejně (tzn. hodně :grinning: ) a nějak zvlášť neskučí. Kdyby tak všechny zuby vylezly nepozorovaně :sweat_smile: Tak ta rozteč i chicca by mi asi ani moc nevadila, člověk si zvykne, ale když se musí Bohdan hrbit - to se mi nechce. Musíme někam, kde je najdem všechny naživo a něco vyberem. Zatím času dost. Jojo prsa asi lepší nebudou a po druhým se s nima můžem rozkloučit :frowning2: Jo a k pití - Will pije stále víc. Dneska dopo dal 250 ml a zdárně pokračuje, takže těch 400 dneska dá :slight_smile: A UM taky neřeším. Přemýšlela jsem nad koupí toho ochucenýho. Dost by to usnadnilo jídelníček. Pořád jen jogurt a kaše - bojím se, aby mě s tím za chvilku neposlal do háje :angry: Ani jsem nezaznamenala, jaktože najednou jí Tomík kaši? Jak se ti podařilo ho přemluvit? :fearful:

Doufám, že Pepíno má ručičku už v pořádku. Já se jednou popálila o kamna na táboře, ale měla jsem to jen červený a za pár dní to bylo dobrý. Ale pokud měl puchýře, tak to byla asi popálenina 2. stupně. Je mi ho fakt líto, 3 hodiny brečet :frowning2:

Dary, zkuste ustřihávání toho dudlíku. Fakt to funguje a sami ho po čase přestanou chtít, protože dudlík ztratí tu svoji dudlací funkci. Maximálně s ním prý usínají a drží si ho v ruce :slight_smile:

Jo a ty fotky z narozenin samozřejmě dodám co nejdříve, tedy po novém roce i s vánočníma a novoročníma :grinning:
25. pro 2009 v 16:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.