• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahoj holky,
tak se taky hlásím po Štědrém dnu, dokud to mám ještě v živé paměti :grinning:

Stromek jsme tedy zdobili až toho 24. ráno. Honzíka to moc bavilo, skoro všechny ozdoby tam dal on :slight_smile: Já jsem teda za ním chodila a dávala to dle svých představ :sweat_smile: :slight_smile: Ale i tak to byl velkej pomocník a jsem ráda, že ho to bavilo. Nikola se teda u zdobení začala vztekat, ptž jí nestačilo, že jsme všichni hned krok vedle ní, chtěla se chovat a to jenom ode mě, takže předvedla slušný vztekání, který nakonec trvalo po celou dobu, co jsme zdobili :unamused: :angry: Naštvala nás teda pořádně, že jsem jí pak zkusila přetřít obličej studenou žínkou v domnění, že se uklidní. To nezabralo, pak to ignorovala a vztekala se dál. Tak ji manža šoupl pod kohoutek se studenou vodou, taky bez úspěchu..... Takže jsme ten Štědrý den moc zvesela nezačali :confounded:
Stromeček se Nikolce teda líbí, pořád se na něj chodí dívat a říká blik. Ale nějak ho nedrancuje, max. udělá "malá" nebo "bim bam" s báničkou :slight_smile:
Večeře proběhla taky celkem v klidu. Myslela jsem, že Nikolka sedět nevydrží, ale ze začátku si křoupala rohlíky, co byly do polívky, pak jsem jí ucpávala pusu dětským bramb.salátem a v mezidobí si mlátila lžičkou do talíře :grinning: :grinning: Honzíka teda ten bramborovej salát vůbec nenadchl, jen jak to strčil do pusy, tak to hned začal vyplivovat a další už neochutnal. Ale polívka mu jela, tý snědl hodně :slight_smile:
No a potom už zazvonil Ježíšek :grinning: :grinning: :dizzy_face:
Nikolka nezájem, asi tak půl minuty trhala papír a tím skončila :unamused: :frowning2: Prostě z toho nemá ještě rozum.....
Za to s Honzíkem to bylo ve srovnání z loňských Vánoc úplně o něčem jiným. Moc se těšil a měl velkou radost, že mu Ježíšek dárky donesl. No a dnes ráno se vzbudil, šel se kouknout pod stromek a hledal další dárečky :grinning: :grinning: S těma dětima jsou ty Vánoce úplně o něčem jiném, člověk by se kvůli nim rozkrájel :dizzy_face:

Dnes odpo jsme byli u tchýně, zítra jedem k našim, takže bude předárečkováno.
No a normálně ani na mě Ježíšek nezapomněl :grinning: :grinning: Dostala jsem hodinky, tričko a mikinu. A opravdu Ježíšek vybral dobře, je to šikula :wink: Hlavně jsem teda unešená z tý mikiny :sweat_smile: :slight_smile: No prý stála víc jak 1000,- /přesně nevím, radši po tom dál nepátrám/, tak jsem musela být asi moc hodná :grinning: :grinning:

Jinak hlásím, že jsme teda bez dudlíka :slight_smile: :slight_smile: :wink: Hurá, třikrát hurá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Měl to teda v režii spíš manža, já bych asi vyměkla. I teď mám tendence jí tu pusu tím dudlem ucpat :sweat_smile: Proběhlo to celkem dobře. Nejhorší byl první večer a pak další den v poledne, ale že by třeba hodinu v kuse řvala, to ne. Prostě chvilku křk, chvilku kňourání, pak ticho, pak zase nanovo, ale do hodinky byla tuhá. Musím se teda přiznat, že jsem z toho měla hrozný nervy /takže Katch, pokud na to nejste připravený, tak to asi odložte. jak jsem psala, já bych vyměkla, ale manža by mě uškrtil :grinning: /. No a jak píšeš, že Štěpánek má zrovna nějaký blbý období, tak u nás je to teď hotová katastrofa. Kvůli tomu dudlu to ale není, to už se takhle chovala i před tím.
Prostě se ten "andílek" chce pořád a pořád chovat. Běda, jestli ji položím :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to myslím opravdu vážně. Prostě pokud není na rukách, tak řve. Můžu se třeba stavět na hlavu a prostě bude řvát :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když už se mi ji podaří něčím zaujmout, tak na ni musím samý "ťu ťu ťu", ptž nás neustále pozoruje a čeká, co bude. A pokud z ní nejsme "vydření"/nevím, jak to napsat/, tak začne řvát. Je to teda fakt síla, já už se bojím promluvit, natož, abych si dovolila od ní na chvíli odejít jenom do vedlejší místnosti. Normálně si nás zotročila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doufám, že tohle období brzo přejde. Vůbec nevím, jak ji to odnaučit. Nepomáhá ani plácnutí, ani okřiknutí, ani studená voda..... Vyjímečně zabere otázka, jestli chce na prdel, ale to mě přes ten křik musí slyšet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tyhle scény prostě dělá i když sedím vedle ní, přestane, až když si ji vezmu na klín nebo do náruče. Pomooooc....... :zipper_mouth:

Tak se mějte všichni krásně :slight_smile: :slight_smile:
25. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
Přejeme všechno nej nej nej Štěpánkovi k svátku :slight_smile: :slight_smile:
26. pro 2009 v 17:57  • Odpověz
Ahojky, pěkné svátky :wink:
Přidala jsem fotky, je jich pár i z Vánoc. Dočtu a napíšu víc doufám zítra, zatím se mějte krásně. PAPA

A Štěpánek děkuje za přáníčko k svátku :dizzy_face: :slight_smile:
26. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahojky,
tak vánoční svátky za námi, Štědrý den krásný, myslím, že jsme si ho užili všichni tři, odpo jsme si dali malou procházku, po páté rozbalování dárečků, společná večeře - Tomča měl rybí polévku a moc mu chutnala, pak jsem radši dala rohlík s krůtí šunkou aby mu nebylo špatně, ujídal tu něco celý den, linecké jsou favorit :grinning: Byla jsem docela překvapená, že stromek přežil :grinning: sice ho morduje doteď (je zajímavé, že ani u jedné babičky si stromečku ani nevšiml), ale zatím je bez úhony až na urvaného sněhuláka, tomu prostě neodolal. Rozbalování dárků ho moc nebralo, seděl mi na klíně, nechal si ho hezky rozbalit a teprve pak se na něj vrhl, docela nás mile překvapilo, že nikam neodcházel, nehrál si s jinými hračkami v pokoji, ale hezky zkoumal ty nové. Z našich vede dřevěné puzzle s úchyty, umí to tedy jen vyndavat, to má za chvilku, z ostatních boření dupla a houkající mašinka Tomášek vyjíždějící z depa :dizzy_face:
Fotky z vánoc jsou tady: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/

25. jsme byli u jedněch rodičů, 26. u druhých a Bohdanových prarodičů, dnes si užíváme domácího klidu a odpo vyrážíme do Alzy, protože se nám sešli dva monitory :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tomčovi rostou dva zuby, takže je lehce protivný, má to zase neteklé jak blázen, ale už se rýsují pod dásní, tak snad bude brzy klid - spaní je zase na nic, je tulící, no ještě že jsme na něj dva :grinning:

Katch: Opožděně vše nej, nej k svátku Štěpánkovi, hlavně hodně zdravíčka, podle fotek to vypadá, že ho nakonec nic neskolilo, paráda. Fotky krásné, kocour v botách nemá chybu :grinning: :grinning:
27. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahojky,
tak se taky ozývám s popisem jak to u nás probíhalo. Štěpánek se nějakým zázrakem 24. zklidnil a byl skoro celý den jak vyměněný. K večeři měl kapra a br. kaši, pochutnával si na tom jako na největší lahůdce :sweat_smile: Večeřeli jsme v 6 a pak jsme šli ke stromečku podívat se co nám přinesl Ježíšek. Stromeček viděl Štěpánek poprvé 24. ráno a myslim, že se mu moc líbí. Hned od začátku jsme mu říkali, že na něj nesmí sahat, což teda nedodržuje, ale aspoň na něj sahá s velkým respektem a opravdu opatrně, takže zatím žádný karambol nenastal. Strašně mě překvapilo jak ho zajímalo to rozbalování dárků, byl fakt zvědavej co se v kterym balíčku ukrývá, skoro všechny dárky hned zkoumal, no prostě super. Úplně něco jinýho než na narozeniny, kdy mi přišlo, že ho rozbalování dárků nezajímá. Další dny u našich a u tchánovců byli taky fajn, Štěpán celkem dobře naladěn a dostal další haldy hraček. Už jsem mu 4 dárky zabavila a schovala jsem je na později. U tchánovců mi dokonce usnul na klíně při sledování DVD o zvířátkách :grinning: to jsem teda nevěřila vlastním očím. Jinak rýmu má pořád, odsáváme, kapame a hlavně pořád utírám nudle. Ale jinak mu nic není, takže to je v pohodě :wink:
Jo a taky jsem byla asi moc a moc hodná, protože dárků jsem dostala spousty a samý překvápka. vlastně jen o jedný mikině jsem věděla :slight_smile:

Dary to je hrůza co popisuješ, že dělá Nikolka. Přeju pevný nervy a taky záda, to už není sranda tahat pořád ty roční děti. Štěpánek dělá sice něco podobnýho, ale v menší míře. Taky se chce chovat hlavně ode mě, někdy k tátovi ani nechce a taky vyžaduje dost často 100% pozornost. Ale není to tak hrozný jako u vás. Vzteká se teda taky strašně, zkoušíte to ignorovat? prostě se dívat jinam a dělat jako, že se nic neděje. To nám občas zabere, ale samozřejmě ne vždycky to vydržím. Jinak bezva, že Honzík si Vánoce už tak pěkně užil :slight_smile: Na to se taky těším.

Jančo tak sláva, že u vás stromeček taky zatím stojí :grinning: Fotky jsou moc pěkný, co to má Tomášek za parádní tričko s nápisem :grinning: :grinning: A co mu zase roste za zuby, stoličky? Ty jo, já se toho děsím čím dál tím víc, Štěpula je mega protivnej když mu rostou ty přední zuby, to teda nevim jak budeme zvládat až mu polezou stoličky :frowning2: U nás se teď nějak posunulo noční uspávání, nevim proč, ale většinou usíná až mezi půl devátou a devátou, což je na houby. A navíc musím uspávat jedině já, což je teda taky blbý.

Tak všem pěkný a klidný dny po svátcích. Doufám, že máte všichni taťky doma a pěkně je zapřáhnete do domácích povinností :wink: :grinning:
27. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz
ahoj holky,
fotečky máte mooooc pěkný. Jsem ráda, že jste si vánoce pěkně užili :slight_smile: :wink: Taky jsem přihodila pár foteček, ještě musím někdy splašit společnou u stromečku, tu jsme nějak nestihli :sweat_smile:

Tatínka máme ještě tento týden doma, ale dnes skoro celý den pracoval venku a přišel před chvílí. Takže ani jemu, ani mně nějaká dovolená nehrozí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a konečně slavíme úspěch se spaním. Dudlík je úplně zapomenut a naše slečna prospí celou noc bez jedinýho probuzení :dizzy_face: :slight_smile: To je fakt luxus :grinning: :grinning:
28. pro 2009 v 17:33  • Odpověz
Pěknýho Silvestra všem :slight_smile:
Dary velká gratulace, že už je Nikol bez dudlíku, to jste to zvládli fakt rychle. Já asi pak vyzkouším rovnou tu metodu odstřihávání, jak píše Verb. A ještě víc gratuluju k prospané noci, u nás je pořád noční buzení. Řekla bych, že se to poslední dobou spíš zhoršilo. Za to je Štěpánek zase hodnější přes den, ale myslim si, že je to tím, že pořád někde jsme a něco se děje. Takže to pro něj není nuda s matkou jako ve všední dny :grinning: :grinning: No od pondělka už bude mít chlapec smůlu a bude se muset spokojit jen se mnou.

JInak 28.12. hlídali celý odpoledne naši a hrůza, Štěpán celou dobu prý jen řval a musela ho máma nosit po bytě, k tátovi nechtěl a nemohla si s ním prý ani sednout, hned začal ječet. Pak jsme přišli my a pohoda, byl zase usměvavý a jako by se nic nedělo. Takže na noční hlídání si zatim netroufneme. Ale je mi to divný, protože mi hlídala máma asi týden před Vánocema a to byl úplně v pohodě...

Tak vše nej do nového roku, hlavně hodně zdraví všem :wink: Já si přeju abychom se konečně taky dočkali celonočního spánku a aby nám zůstal ten hodnější Štěpánek posledních dnů :slight_smile: :grinning:
31. pro 2009 ve 13:03  • Odpověz
Ahojky, koukám, že tu mrtvo :grinning: Všude vládne pohoda v domácnosti a věnujeme se manžílkům a na net není čas. Moji dva chlapi ochrupli, tak mám chvíli čas. U nás je to teď lehce boj nervů, Tomča už asi 3 dny mručí, nic ho nebaví, zlobí i u jídla a moc nejí, noci příšerné - vstává tak 8x za noc, stojí v postýlce a řve, opravdu z něj mám nervy na pochodu, včera už jsem ho nechala normálně uřvat, když jsem tam byla po třetí za necelou půl hodinu, řval asi 5 minut a pak odpadl, no být tu sousedi, tak to asi neudělám, ale oboji jsou pryč, tak ať si řve :slight_smile: Lehce to přičítám zubům, leze mu spodní stolička a ta dvojka dole, ta už je částečně prořezaná, ale nepomáhá ani potření gelem, tak si myslím, že to jen zuby nejsou a dítko prostě zkouší naše hranice. Nenechá nás ani v klidu najíst. No snad se to dneska zlomí, přestava, že to bude dělat zítra a jak na nový rok, tak po celý rok, tak to posílám rovnou do polepšovny :grinning: Je schopný teď dělat, věci vyloženě neschvál, řekneme nene, on se podivá, udělá to stejně a ještě se na nás zubí, hajzlík jeden malej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katch: Mám dotaz, kaši děláš z normálního mléka? Já se tedy kapra bála kvůli kostem, u polévky mě naši asi 4x ubezpečovali, že na ní použili nejjemnější sítko, že tam žádná kost být nemůže, tak tu jsem Tomčovi dala. U nás stromek tedy zatím stále stojí, ale už jsou v nestřežených chvílích podnikány větší nájezdy, včera už rval celou větev, ale strom je dost stabilní, takže vydržel. Opravdu je to naše dítko na zabití.A vztekání už tedy ignoruju, i když to u nás teď není tak časté,spíš mručí a furt se chce chovat a nebo lézt či spíše chodit po gauči. Roste spodní stolička a dvojka dole, ty stoličky jsou u nás fakt masakr, a to je jich ještě spousta před námi. :unamused: má zatím 2 nahoře, jednu dole a tu jednu na pochodu. Jak ti teď Štěpula spinká, že se mu večer nechce? Tomča vstává kolem sedmé, spí tak hodinu po obědě mezi 12.30-13.30 a pak jde spát v 20 hodin skoro bez protestů.

Dary: Také pěkné fotečky a konečně vidím, Nikolku ostříhanou, zůstala i nadále fešanda :wink: Z čeho měli dítka největší radost? Tedy závist prospaných nocí, spí NIkolka sama v pokojíčku nebo s Honzíkem?
31. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz
Dary: KOukám, že noci jsou super, ale dny tedy děs, představa celodenního nošení Tomči mě tedy dost děsí, to bych asi nedala, má kolem deseti kilo a stačí mi ho tedy nosit jen chvíli a mám dost. A koukám, že metoda mojí maminky tedy nezabrala, ta jednou ségru taky vzala pod studenou sprchu, tak jak byla oblečená, ale výsledek bylo jen dál řvoucí dítko a práce s převlékáním pro ní :grinning: Jinak obdivuji to vaše mluvení, u nás jsme stále na 4 slovech a tím to končí, no a pak se s ním mám domluvit :slight_smile: umí jen mama, tata, ba (bác) a nově není (ale to klidně říká i když něco je, nejvíc to říká u jídla). Do toho úplně přestal dělal papa, paci paci atd. no prostě mi to mé snažení připadá, jak házení hrachu na zeď, výsledek nula. :unamused:

Verb: tedy vy máte andílka, ani blikající stromek ho nebere :grinning: takmáme doma taky hračku, které se Tomča bojí, dostal volant, ale dvě tlačítka ho rozvibrují, no nejdřív utíkal, teď z povzdálí sleduje, občas se přiblíží, ale zmáčknout ani náhodou, a to je jinak vyloženě tlačítkový typ :grinning: Prsa děs, už se s nimi začínám smiřovat, a jsem jen ráda, že konec kojení proběhl naprosto bez problémů. Pití u nás taky lepší, nejvíc toho vypije ze sklenice brčkem tak se kouknu po nějakém pítku na tenhle princip. Kaši jí TOmča od dovolené v létě, ale jí jen hipp, zbytek ignoruje :grinning: no hlavně že jí nějakou. Mám dotaz, od kdy se smí nějaké ty pribiňáčky, ochucené tvarohy atd.? U nás je to furt s jídlem stereotyp - jen obědy jsou pestřejší. Snídaně rohlík, chleba a lučina, Almete, Kiri, občas dětská krůtí šunka+cherry rajčátka, svačina - jablko, hruška, banán, hrozno, teď mu dávám občas i kiwi, to mu šmakuje. no a odpo jogurt bílý nebo ovocný a večer kaše. Obědy jsou pestřejší - už ochutnal i svíčkovou od mé mamči s knedlíkem, občas dělám něco zapečeného se smetanou.

vše nej nej v roce 2010, zdravá a usměvavá dítka, to způsobí pohodu a úsměv na tváři i nám matkám :slight_smile:
31. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
ahoj holky,
taky se připojujeme s přáním všeho nejlepšího v roce 2010, ať jsou ti naši bobánci zdraví a hodní :dizzy_face:

Já tady teď popíjím whisky, co dostal manža pod stromek, ale budu muset přejít na něco slabšího, nebo můžu jít spát :sweat_smile: :grinning:

Naše hysterka je o trochu hodnější, ale pořád to není ono. Taky mě napadlo, že by to mohlo být těma zubákama, ptž jí lezou skoro najednou čtyři stoličky, dvě vykoukly nedávno, teď vylezla třetí a ta čtvrtá potvůrka se na to chystá co nevidět :confounded: Tak nevím. Ale snažím se s ní co nejvíc mazlit a hrát, ptž je mi úplně líto, jak je vždycky úplně něšťastná, když s ní nejsu. Ale pokud si vyloženě jen vynucuje, tak má holka smůlu.

Janco - no studená voda nepomohla, byla ticho, akorát když jí tekla na obličej :grinning: :sweat_smile: Na ni nějak ta výchova neplatí, začínám se bát, co z ní vyroste :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Oproti Honzíkovi se to nedá srovnat, to u něho neznám, prostě se řeklo Ne, nebo max. plácnout přes prsty a bylo to vyřešený. Ze mě už se taky pomalu stává hysterka, ptž na to nemám nervy :frowning2:
Ad dárečky - Nikolka si ani nevšimla, že má nějaký nový hračky, tak ještě, že jsem to s nakupováním nepřeháněla. Ona má ted největší zálibu v krabičkách apod., prostě co má víčko a dá se do toho něco strčit, tak to vede.
Honzík si hraje taky tak nějak se vším, chvíli jezdí s traktorem, pak zase skládá skládačky, pak hraje hokej, takže opravdu nemůžu říct, že by něco vedlo :wink:

Na to mluvení jsem se taky chtěla zeptat a předběhla jsi mě :grinning: :grinning: Nikolka teď právě začla skoro na všechno říkat "vava" - takže žaluzky, oheň, žirafa atd, všechno je "vava" :grinning: :grinning: Tak mě to docela zarazilo....Jinak umí taky to není, bác, máma, táta, děda, bába, teta, pak řekne, jak dělají zvířátka a teď ještě začla říkat "ma", což znamená malá. Takže si myslím, že toho neumí o moc víc než Tomášek :slight_smile: :wink: Ty dětský říkanky teda ukazuje pěkně, ale to je taky díky tomu, že u nás od rána do večera jede CD s říkankama, tak to s Honzíkem poslouchaj, hopsají u toho. Ale já už to nezvládám, zpívám si to pomalu i ze spaní, je to pořád dokola..... :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katch - mě právě přišlo, že na to odstřihnutí dudlíku je Nikolka ještě malá. Myslím, že by nepochopila, že je dudlík rozbitej a stejně by se ho domáhala. Ale už mě prostě došla trpělivost - byla opravdu zlá i když dudla měla, v noci jsem k ní vstávala nejmín 20x, už ho potvůrka z postýlky vyhazovala i naschvál, jen abych přišla, tak jsem to típla. Ale řekla bych, že to proběhlo opravdu docela hladce, dnes jsem jí teda načapala, jak si cucá palec, tak doufám, že to nebude náhražka :unamused:
S tím hlídáním Ti to věřím, že si netroufnete. Nedávno jsem četla, že tohle období by mělo trvat tak do 15m., tak doufám, že to brzo přejde

Tak pěkný zbytek večera...
31. pro 2009 v 19:32  • Odpověz
Ahojky,
první příspěvek v novém roce :slight_smile:

Máme doma zase mamánka největšího, drží se mě jako klíště, někdy ani nechce k taťkovi. Dneska jsme byli na návštěve u tchánovců a byli tam ještě další příbuzní, co jsme je neviděli čtvrt roku. Dohromady 6 dospělých a my 3. Tak první cca 2 hodiny na mě Štěpula doslova visel jako klíště, k nikomu jinýmu nechtěl. Pak se to sice zlepšilo, ale stejně jsem nesměla vyjít z místnosti, když jsem šla na záchod, tak řval jak tur :frowning2: Je to docela o nervy, takže doufám, že se to zlepší. 15měsíců bude mít za chvíli, tak kéž by to platilo, jak píše Dary.
Uteklo to šíleně ty svátky a od pondělka tu zase budeme samy, moc se teda netěšim. Ale zase snad zavedeme pevnější režim, teď to máme rozházený, protože skoro každý den jsme někde byli.
S mluvením jsme na tom stejně jako Tomík, takže nic moc, ale je ještě celkem brzy, ne? Navíc kluci jsou línější na mluvení než holčičky.

Jančo br. kaši dělám z normálního mléka, dělám jí stejně jako pro nás, akorát jí před osolením oddělím a Štěpánkovi jí solím jen trošku. A u našich měl Štěpula taky svíčkovou a ta mu teda šmakovala, snědl celou proci co mu máma nandala. Nějak mu ty dospělácký jídla chutnají víc, dneska mu tchýně uvařila krůtí maso s mrkví a kaši a to mu tolik nechutnalo. Asi to pro něj už bylo moc bez chutě :grinning: Spánek se nám každý den mění, ale začal už vstávat později, takže tak okolo 7,30, ale bohužel se v noci taky často budí a vrtí se hrozně (spí s náma tu druhou půlku noci, už prostě nechce být v postýlce :frowning2:) No a přes den spí buď dvakrát krátce nebo jednou okolo hodiny až dvou (to je teda výjimka). Ale třeba včera spal jen jednou, od půl druhý byl vzhůru a usnul večer až v půl desátý :unamused: Už jsme ho měli oba plný zuby teda. Tvarohový pribiňáky atd. už dávno děti smí, nevim jestli mi to říkala sestřička na roční prohlídce nebo už na tý 8měsíční. žervé je taky tvarohový, ne? Já mu dala pribiňák teda až teď a chutnal mu strašně, myslim, že bílý jogurty jsou nadobro zapomenuty :grinning:

Dary aha tak s tím dudlíkem to u nás tak není, v noci se kvůli tomu nebudí. Sice se budí taky, ale dudlík teda nepomůže, takže nepředpokládám, že by to mohlo být kvůli němu. S tím palcem to snad byla u Nikolky jen náhoda, ale radši to sleduj :wink: A studenou vodu na vzteklýho Štěpánka jsme zkoušeli taky, nevim jestli jsem to tu už psala. U nás to celkem pomohlo, byl z toho tak překvapený, že přestal ječet, ale my ho teda nedali celýho pod sprchu, jen jsme mu ošplouchli obličej :grinning: A hysterická jsem taky když to na Štěpána přijde a má svůj záchvat kdy mi přijde, že je naprosto mimo a nic nevnímá. Takže nejsi v tom sama :wink: Jinak se divím jak máte přehled o těch stoličkách, já mu do pusy vůbec dozadu nemám šanci nakouknout, takže zpozoruju jen přední zuby :grinning:

Tak dobrou noc.
2. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
Ahojky, tak my dnes dopo s Tomčou vyrazili poprvé bobovat a paráda. Byli jsme sice s manžou urvaní od neustálého tahání Tomči na kopeček, ale ten jeho úsměv za to stál :slight_smile: Dvakrát se nám vyklopil, ale přežil to až na malinké odření na tváři bez problémů a ani neřval, jak se asi těšil na další jízdu :grinning: Dokumentovali jsme, takže tady posílám ukázku:
http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Prvni_bobovani/
Odpo jsme se jeli kouknout do Ikei a na běžný nákup, no v Ikee davy, nevím, zda tak lákal výprodej, ale to co jsme chtěli jsme nakoupili a jako obvykle i něco navíc. V dětském měli slevu na ten koš co máme stejný s Katch na hračky teď je za cenu 69 Kč, no nekupte to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tomča si jasně a důrazně z kočárku řekl o skládací kelímky, no tak je dostal a celý nadšený si je asi 10 minut držel v ruce v kočárku :grinning: Pořídili jsme mu i krabici na lego, no ale ta zůstane asi schovaná, protože to naše tele si do ní vlezlo a když chtěl vylézt tak z ní vypadl přímo na čelo, ani ruce si tam nestačil dát, rána jak z děla, řev, ale naštěstí po chvíli klid, ale další karambol tedy řešit nechci. Včera jsem lehce odpočívala, zase lehká rýma a kašel, no odpočívala, zvládla jsem uvařit, vyprat prádlo v pračce i v ruce, pořešit běžné domácí věci, ale na prochajdu jsem chlapi vyslala samotné, a užívala si trochu klidu na gaučíku při sledování skoků na lyžích. Silvestr v domácí pohodě, celou dobu jsme pařili karetní hru, kterou dostal manža k vánocům, po očku jsme koukali na program na Nově, no musím říct, že je to snad rok od roku horší a nebo jsem nějaká náročná, takže hra jednoznačně vedla. Tomča zvládnul dělbuchy vcelku v pohodě, to největší šílenství zaspal, probudil se jen na chvíli kolem půl jedné. Spaní je sice o fous lepší (stolička prořezána, dvojka zatím stávkuje), ale o celonočním spánku si můžu nechat tak zdát. Zato jídlo je teď nějaké horší, střídají se u nás dny, kdy toho moc nesní (hlavně se už naučil, že když fakt nechce tak chytá lžičku, případně neotevře pusu, takže s ním nebojujeme), s dny či spíše hodinami obžérství, ale pak nám třeba nesní večerní kaši, pokud chce najíst řve u stoličky, případně u potravinové skříně :grinning:

Dary: No já o výchově u nás snad ani nemluvím, mám pocit, že žádná neexistuje, tedy existuje, jen TOmča jí skoro stále ignoruje :angry: Dneska na sebe málem strhl stromek, říkáme mu, nenene, on se dívá a tahá dál :angry: Plácání přes ruce moc nepomáhá, s křičení si taky moc nedělá, řezat ho nechceme, tak fakt nevím, jak na něj. takže vítej do klubu hysterek, já jsem jen ráda, že v tom nejsem sama, ale to naše dítě už dokáže po těch pár dnech co je s námi manža doma, vytočiit i jeho a to on je fakt flegmouš :grinning: K mluvení, u nás teď zase vede spojení kaň, kaň a taky to nemá žádný význam :grinning: Jaké říkanky ukazuje Nikolka pěkně?
2. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme zpět, ale dítě mi tu šíleně ječí a nechce spát. Někdo nám ho na dovolený vyměnil. Odjeli jsme s hodným lezoucím miminkem a vrátili jsme se s chodícím ječícím tornádem :angry: Ještě to není tak strašný, ale bojím se, že to bude jenom horší. Před chvilkou mi začal z ničeho nic ječet v židličce při svačině. Falt nechápu :sweat_smile:

Jinak jsme se měli báječně, Willík krásně spal,
nemám na něho nervy, řve i u mě v náručí :angry:
takže pokračuju, spal krásně, dopo i večer, úplně bez problému. Nebylo moc sněhu, takže jsme chodili na procházky s kočárem, jednou jsme zkusili sáně, ale Willíka to nenadchlo a bez toho sněhu to ani moc nejelo. Díky tomu autu se hezky rozchodil, tam chodil hlavně s ním a vrátili jsme se a začal sám bez auta. Ještě jde občas na čtyři (když spěchá, nebo po ránu), ale jinak už ťapá. Nejdřív jsme se ho lekala, protože nejsem zvyklá, že za mnou chodí něco malýho :grinning: Ujídal mi tam z talíře, dojedl svoje a pak loudil i moje. Ale vaří tam typicky česká jídla a ne moc kořeněná, takže jsem mu dávala. Měl svíčkovou, kuře, polívky atd. Neměl problémy s kousky, takže asi mu postupně začnu dávat naše jídla. A nemuseli jsme si řídit budíka - večer usnul kolem 20h a vstával každý den přesně v 7.30h. A nevzbudily ho ani ječící pubertální děti, řev z baru, prostě nic. Na silvestra prospal i ohňostroj, karaoke. Všichni ho tam chválili, jak máme hodný dítě. Ale evidentně odkoukal pubertální móresy, protože den ze dne se jeho chování zhoršovalo. U každýho přebalení řval (pokud jsme mu nepůjčili mobil na zabavení), u sprchování to samý, převlíkání taky, snad jediný, u čeho neječel, bylo obouvání bačkůrek :grinning: Ale po odchodu z pokoje se z něho stalo usměvavé a zlaté dítě. Teda kromě posledních tří dnů, kdy už ječel i v židličce a chtěl chodit a nechtělo se mu čekat, až my dojíme. Ale jinak byl sladkej k sežrání :slight_smile: Akorát já mám problém rozeznat, kdy ječí jen tak a kdy mu opravdu něco je. On totiž ječí a u toho brečí a já nevím, jestli ho třeba nebolí břicho, nebo nevím co...
Tak se uječel a spí. A právě nevím, jestli jsem neudělala něco špatně - třeba ho něco trápilo. Ach jo, kdo se v tom jejich řevu má vyznat :confounded:

A mám na vás dotaz - kdy jste koupili chodící boty na ven? Kdy mu mám dovolit venku chodit? Asi až se víc rozchodí, ne?

Jak čtu, tak jste všichni silvestra prožili bez problému a hezky oslavili :slight_smile: My jsme se nasmáli u karaoke a večerníčkovejch maskách. My jsme nakonec žádnou neměli, protože Will mě ten večer ječící náladu a nám se nechtělo si ho předávat a u toho se strojit. Šli jsme spát ve dvě a zbytek to táhl až do pěti, řvali na celý barák, ale my to únavou zaspali :grinning:

Janco, Tomášek je rozený bobař :grinning: Moc roztomilý :slight_smile: Pád na čelo? To my jsme jich měli několik během dovči. Několikát hlavou zezadu narazil do skříně, až celý barák zaduněl :sweat_smile: On si totiž našel novou zábavu - a to, že sedí a z ničeho nic padne dozadu a lehne, ale jaksi neřeší, jestli náhodou za ním není konec postele, skříň, nebo zeď. Ale super, že si řekne, že má hlad. To u nás není. On umí ukázat, že nechce a to dost razantně, ale opak ne. teda jo, když jí, to si umí ukázat, že chce, ale aby ukázal, že má hlad, na to ještě nepřišel. Jo a hodně se rozpil a už dal i půl litru za den. A najednou zvládne vypít 150 ml. A víš jak? Z nekapajícího hrnečku vyndám redukci, vznikne normální tekoucí hrnek a z toho pije. Koupila jsem Avent sosáček pro 18m+ a z toho mám problém se pořádně napít i já, natož malý mimino :angry: On z toho umí pít, ale moc toho nevysosne, takže ho používáme bez redukce a pije jako duha :slight_smile: S mluvením jsme na tom asi nejhůř - mluví jen "tata", "dada", "dede" a pak různý pazvuky. Fakt na to mají hooodně času. Až po 2 letech se to začíná řešit. Tvaroh už můžou, ale občas - je těžký na strávení. Lepší než pribiňák je Lipánek, je bez konzervačních přísad a mně teda i víc chutná :slight_smile: Snídani máte teda pestřejší. Já jedu pořád jen banán, nebo chleba s máslem. Dneska teda výjiměčně s kiri. Jinak jí úplně to samý jako Tom. A stromek ho vážně nebere. Na horách měli pravej a on si ho ani nevšiml.

Katch, tak mamánek? Kdo by to do Štěpánka řekl? Spíš jsem si myslela, že on bude to nezávislý dítě :grinning: Will na mě zvysoka prdí, zdá se mi, že upřednostňuje Míru. Ale od cizích se nenechá chovat, to okamžitě začne brečet a chce ke mně. Jestli Dary myslela separační úzkost, tak ta je prý až do 18m a někdy i dýl :sweat_smile: Taky se divím, že holky vědí, kdy roste jaký zub. Já můžu prstem prozkoumat, ale nakouknout nemám šanci. Jedině u jídla a to stejně nic nevidím. Takže netuším, jestli někaký roste nebo ne :sweat_smile: Ko dudlíkovi - to stříhání má smysl, až jsou trošku větší a pochopí, že si ho "ududlali". Ale myslím, že dudlík do dvou let je ok, tak se tím netrap :wink: Tak vy si asi počkáte na samostatný večer jen ve dvou, když bez vás Štěpánek nevydrží :frowning2:

Dary, jak poznáš, že si vynucuje a že to nejsou třeba ty zuby? A studená voda mně teda přijde dost drastická. Do toho bych nešla. Radši ho nechat ječet a počkat, až to přejde, nebo jsem tady na koňovi četla o metodě pevného objetí a zdá se mi to dobrý. Prostě je ječící obejmeš a držíš a držíš a oni po čase přestanou a zklidní se. Ale neuklidním tě - holky jsou na tu výchovu náročnější. Když jsem viděla ty puberťačky na horách - to bylo na facku. Opravdu děsný. Oproti tomu kluci byli trošku držkatý, ale nebyli tak uječený a na zabití. Gratuluju k dudlíkovi :slight_smile: ale je možný, že je na to ještě malá a najde si náhradu v podobě palce :sweat_smile: O těch říkankách mi nemluv, mně pořád zní v uších písničky z tý jeho housenky :confounded:
4. led 2010 v 11:02  • Odpověz
A co sraz? Tuto středu?
4. led 2010 v 11:05  • Odpověz
ahoj holky,

Svátky za náma, ale nějak mi to nevadí, bylo toho fakt dost, v SO jsme ještě byli u obou švagříků, včera jsme jeli po nákupech a dnes už běžný den. Ale lituju toho, že jsme včera vůbec někam jezdili. Děcka zlobily a při cestě zpátky nám nějakej de.il urval zrcátko u auta a samozřejmě ujel. Takže jsme si zas pěkně vydělali. Bude to stát asi 3000,- :rolling_eyes: :rolling_eyes: .

Dnes jsem s Nikolkou konečně zajela na očkování toho Synflorixu, tak doufám, že to proběhne bez teplot apod.

Katch - tak popis vašeho mamánka je úplně stejný jako u nás. V So na návštěvě jsem měla Nikolku taky pořád u sebe, max. jsem ji posadila vedle do židličky a tam si jedla rohlík. Pak si ju teta chtěla pochovat, tak to nějak nezaregistrovala, že je jinde, ale hned jak mě uviděla, tak začla řvát a zbytek návštěvy kňourala a natahovala. Potom ani jídlo ani hračky už nezabíraly :unamused:
Na zuby vidím pěkně, když malá řve :grinning: :grinning: To má Štěpánek asi slabý volume :grinning: Ale teď se Nikolka naučila pusu otvírat, takže když jí řeknu, ať udělá "Á", že kouknu na zoubky, tak pusu pěkně otevře a drží.

Jančo - tak já pribiňák už taky dávám, většinou 1xtýdně. Ale nějak extra nadšená z něj není, stačí jí ten malej a někdy to ani nedojí. Jinak chleba mažu taky máslem nebo lučinou, ted jsem jí dala nějaký tmavý pečivo a taky jí to chutnalo. K tomu dostane vždycky nějakou zeleninu – paprika, rajče, okurka. Včera jsem jí na chleba poprvý namazala trochu marmelády a taky to snědla. Z ovoce dávám jablko, hrušku, banán, mandarinku a kiwi. Z kiwi ale měla průjem, tak musím opatrně. Někdy jí dávám taky jogurt a do toho musli, nebo k tomu přidám podušená jablka. Jednou za čas dostane kefír s namočenýma piškotka. :wink:
Z říkanek umí paci paci, vařila myška kašičku, Řežu dříví a Kovej, kovej…..Pak ukazuje pá pá, jak je veliká a jak se má. Ale vážně na to mají ještě dost času. Vidím to na Honzíkovi, kterej začal mluvit teprve nedávno. Ale teď to stojí za to. Už se dokonce s Nikolkou dohadujou. Nikolka řekne Ne, tak Honzík na ní křikne Jo. A takhle se dohadujou třeba 15min. pořád dokola.
A fotky jsou krááásný. Tomášek si to opravdu užíval.

Verb – vítej po svátcích. Je fajn, že jste si to užili. Snad se Willík dá brzo dokupy a zase bude hodnej. A gratuluju k chození!!! My zatím jen stojíme bez držení, ale krůček žádnej. :frowning2:
A k tomu vynucování – je možný, že to je i těma zubama, ale ona je schopná řvát celej den i když sedím vedle ní a chci si s ní hrát. A abych jí celej den jenom tahala to nejde. O pevným objetí jsem taky četla, ale bohužel to nefunguje. A opravdu jsi mě potěšila, co mě čeká do budoucna. Už se těším na zmalovanou, drzou puberťačku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad dostane zavčas rozum…..

Tak pěkný den a pište, pište
:grinning:
4. led 2010 v 11:43  • Odpověz
autor
ahoj,
tak i my jsme se konečně vrátili a aklimatizovali se :slight_smile:
moc všechny zdravim a dodatečně všem přeju ať je ten další rok pohodovej a klidnej a prcci ať nám dělají radost.

než vás dočtu, což vidim asi tak na týden, tak se aspoň pokusim stručně napsat co my.
Vánoce byli krásný, byli jsme an prochajdě na Pleši, bylo to náročný, ale zvládli jsme to, však za rok to bude ještě horší :sweat_smile: to tam necham duši než to vyšlapu s těma dvěma rebelama :slight_smile:
No a pak už jsme jeli pryč, cesty zvládal Pepča v pohodě, je skvělej, jen se divim že mu trochu nevadí že když usne, tak se většinou probudí někde jinde :grinning: jen teda musim říct, že hlídání doma je vlastně odpočinek, protože kdekoli jinde nic nesmí, pořád ho hlídat, věnovat se mu aby se nenudil a nefňukal. Navíc ho lidi tahaj, takže chce taky tahat ode mně, ta výchova nevýchova u tchýně je šílená ale i to jsme zvládli.
Chodí už dost sám, ještě u toho říká ťap ťap a fakt zvládne dlouhou cestu, tak snad mu to vydrží :slight_smile:

U sestry to bylo príma, sice bylo počasí k ničemu, ale postavili jsme sněhuláka, užili jsme si bobování, chození v hlubokym sněhu a koulovačky. Jen ho uhlídat aby nesáhnul znovu an kamna, to bylo šílený. Ale ruka se zahojila a další křest se nekonal, naštěstí :slight_smile:
Prožili jsme si půlku bezesné noci, zřejmě zuby, rostou mu stoličky, ale teď už ej zase pohoda.
A na druhou stranu jsme jednu noc zase vydržel bez mlíka až do půl sedmý, tak uvidíme kam se to posune :wink:
a už mi tu drtí myš, tak se pokusim napsat jindy.

A nevim jak je to možný, ale všichni nám tvrděj, jak je príma a hodnej, tak se modlim aby to druhý bylo ještě hodnější, holčička už neklapne, ael kluci jsou taky někdy hodný klidný tipy, ne? :wink:
4. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
autor
Dary tak čtu o tom Nikolčinym vztekacím období a to ejt eda síla, já naučila Pepína už od začátku těhu, že chování jen výjimečně, spíš si k němu sednu dolů a jen ho objímam a to ho většinou tak neba. Jen se přitulí, dá mi pusu a zase odejde. Je zvyklej že ho tahá táta, tak za nim taky chodí a kňourá :unamused: ale studenou vodu jsme taeda ještě nemuseli použít :sweat_smile: Nikolka je teda ďáblík, tak snad to jednou přestane :wink:
Ale s dudlíkem jste teda frajeři, takhle v pohodě a rychle, kéž bysme ty noci bez probuzení měli taky :slight_smile:
U nás jsou vzteky podobný jak popisuje Janca, dělá něco vysloveně naschvál a kouká co my na to, tak uvažuju že ho naučim raz dva tři a na zadek, abych tam nemusela pořád chodit za nim a odtahovat ho, prej pak stačí říct raz dva a oni někdy sami přestanou.
Přesně vidim jak začnu kojit a on si stoupne ke kabelům a začne čoro moro :sweat_smile: asi se budu muset naučit kojit a chodit u toho :grinning:

JInak Vánoce proběhli u všech v klidu, tak to je jak u nás, taky to moc nechápal ty dárky, nejvíc ho zaujal stativ na foťák co vytáh Pepa :wink:

Verb s tím chozením, já ho brala ven hned od začátku, je dobrý když pozná různý povrchy, ale teda radši jsem ho přidržovala, nebo chodil za tou tatrovkou. teď ve sněhu je to luxus, když spadne, nic se mu nestane, je nabalenej a sníh nebolí, tak směle do toho :wink:
S jídlem už to moc neřešíme, teď jak jsme byli pryč, tak jedl v podstatě to co my, knedlíky, brambory, rýži a nějaký maso nebo omáčku ze zeleniny a polívky. Taky jsem už uklidila mixér, kašlu na kašičky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 v 15:14  • Odpověz
Ahoj Kacko, tak už zpátky :slight_smile:

My byli dneska na plavání po dlouhé době a dobrý. Akorát jsem tam Wildu trošku topila :grinning: Instruktorka doporučila, abychom přešli k větším dětem, že je prý vyspělejší a nudí se a začal už si prosazovat svou. Což má prvadu, jeho nějaký hopsání moc neba a chtěl by nějakou akci. Ale ještě nevím, bojím se, že u starších pak nebudeme stíhat :sweat_smile:

Kacko, s tím objímáním v kleku to taky dělám. Už jsem vyčerpaná z toho nošení, tipla bych, že má přes 11 kg a to je už šílený, a to nejsem těhotná. Koukám, že už jsi 23tt, to je neskutečný, jak to letí. Už máš přes půlku těhu za sebou :slight_smile: To hlídání jinde, než doma, jsme si taky užili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pořád za ním běhat, všude nějaký rohy a dlažba apod. Ale ne každý rodič to řeší. Byli tam s náma taky jedni, kteří měli 20měs. holčičku a tu nechali chodit kdekoli a vůbec neřešili, co s ní je. Takže jsme jí zachraňovali ze schodů, kde nebyla daleko od toho, aby spadla dozadu a byla by na místě mrtvá a když jsem jim Andulku přinesla, tak s těmi rodiči to ani nehlo. Nebo jí nechali "hlídat" asi pětiletý holčičce, která jí taky otloukla kde mohla. Fakt šílený, nechápala jsem :rolling_eyes: Super, že už má ruku v pořádku. Ani následky nejsou? Nějaká jizva? A paráda, že tolik ujde. To budeš mít hodně usnadněný s druhým. Jsem zvědavá, jestli na druhýho budeš taky tak náročná, nebo z něho bude typický benjamínek :grinning: No a mixér jsem taky chtěla uklidit, ale včerejší brambory s hovězím a zeleninou prostě nejedl, takže jsem dneska zase mixla a snědl to celý. Ale nerozumím tomu, protože když mu dám bramboru od sebe, tak jí sní bez problému. Je to pěkný filuta. Ale to je jedno, mě mixování nezabije a hlavně, že jí. A půjdem koupit boty a nechám ho šlapat i venku, ať se učí :slight_smile:

Jinak jeho vztekání je zase lepší. Většinou se trošku vztkene, když něco nesmí, ale já nepolevuju a on zatím neječí a nevynucuje. A asi se nám mění spánek na poobědový. Dneska dopo usínal půl hodiny, potom spal půl hodiny a to vše za celý den. Po obědě jsme šli na to plavání, takže má smůlu a musí do večera vydržet. Ale on fakt vydrží a kromě mírné občasné nerudnosti je v pohodě. Aby usnul jako Alex u stolu, to u nás nehrozí :grinning:
5. led 2010 v 18:25  • Odpověz
Ahoj, vítám zpět navrátilkyně :slight_smile:
Tak super, že jste si to na horách užili všichni, je to fajn mít zase nějakou změnu. Mít klidnější dítko jako Willa nebo Pepču, tak bysme určitě taky někam vyrazili :wink:
Kačko, že je Pepíno hodný dítě jsme Ti mohly říct i my :grinning: Ale ono je dost sporný co říkají "cizí" lidi, navíc se děti většinou v jinym prostředí chovají trochu jinak než doma. U Štěpána to tak většinou teda je.

Verb. než jsem dočetla Tvůj poslední příspěvek, tak jsem se chtěla zeptat jestli jste byli v nějakym penzionu, co je uzpůsobený pro děti. Ale asi ne, když píšeš, že tam bylo spousty nebezpečných věcí. Chtěla bych totiž jet někam kde jsou prostě dobrý podmínky pro děti. Známý jezdí do Permoníku na hory a jsou tam herny, všude koberce, žádný ostrý rohy, vaří jídla pro děti atd... ale musejí si v zimě rezervovat ten týden asi tak na 2 roky dopředu a určitě je to i dražší. Tak myslim, že takových míst pro děti asi moc nebude.
Koukám, že prckové Silvestra pěkně prospali, tak to bysme nebyli my, aby nebyla nějaká výjimka. Štěpula se probudil asi tak 3 minuty po půlnoci a zevlovat minimálně do jedný. Byl úplně probraný, koukal s náma na ohňostroje, strašně se mu ty barvičky líbili. Tady byl dost kravál, tak by stejně neusnul dokud to nejhorší nepřestalo.
Pevný obětí znám taky, přečetla jsem o vzteklých dětech kde co :grinning: Na to teda Štěpánek vůbec nereaguje. Včera jsem měla strašnou krizi, jak začal ten klasický pracovní týden zase a do toho Štěpán v hrozný náladě, hysterický... A večer když přišel přítel z práce, já jsem se ho nemohla dočkat a Štěpán k němu vůbec nechtěl :astonished: Pořád jen visel na mě. Mlíko si večer nebo ráno vezme taky jen ode mě :frowning2: Dneska už se cítím líp, Štěpula byl celkem v pohodě, ale spal strašně málo. Tak jsem se děsila, že bude večer nesnesitelný už od pěti, ale kupodivu teda vydržel celkem v klidu do půl osmý.
Verb. on je nezávislý dítě jen když je mezi dětma, to mě vůbec nepostrádá. Ale jakmile jsou okolo něj jen dospělý a zvlášť když jich je víc než 4, tak je to hrůza, ale taky až poslední dobou. Ty děti se prostě pořád mění. A super, že si Will zatím nic nevynucuje, já se taky snažim nepolevit, ale někdy podlehnu. Několikrát denně dělá Štěpán to, že si stoupne před skříň, kde máme vysavač, ukazuje na ní, dupe, bouchá do ní a ječí... prostě se vzteká, protože chce ten lux vyndat :angry: :angry:

Dary koukám, že teda máš doma podobný dáreček jako já. Doufejme, že se to bude jen zlepšovat a ne naopak, jinak mě fakt vezou :sweat_smile:

Verb. venku ho klidně nech šlapat, pokud myslíš, že nebude víc na zemi než na nohou. Ale vykašlala bych se na to teď když je všude buď námraza nebo hromady štěrku-písku.

Janco teda Tomík na fotkách je bezva, ten je úplně nadšený bobista :grinning: :grinning: To se mi fakt líbí jak si to užívá :slight_smile:

Tak Kačko a Verono, dejte taky fotky z hor :wink:
5. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
Ahojky, tak i já se hlásím, dneska jsem tedy úplně grogy a jen co napíšu vám jdu na kutě. Tomča dneska předvedl jeden ze svých nesnesitelných dní, no musím říct, že i 2x dostal a jednou skončil v postýlce, bylo to dneska fakt příšerné. Řve jakmile se přiblížím ke kuchyni, nějak nechápe, že nedostane vše, co jím já a hlavně, že když vstupuju do kuchyně, tak jídlo není ještě vždy přichystané a třeba to bude 2-3 minuty trvat. Takže veškerá příprava jídla je s megařevem a ještě mi visí na nohou, vždycky mám pocit, že ho celý den trápíme hlady :angry: Do toho 6x přinesl boty z botníku, i když ví, že to má zakázané, prostě si vždycky vyčíhá chvíli kdy nekoukám a vydává se na průzkum a to jsme všechny boty dali dovnitř, no a vrchol všeho byl strhnutý svícenz parapetu, přišel já říkám nene, on se na mě podíval, lehce zatáhnul, tak jsem za mírného přibližování furt opakovala nene a co myslíte, no jasně, strhnul ho a ještě se na mě šklebil, no dostal přes plínu a ruku, chvili hrál uraženýho a šel mordovat stromek :angry: :angry: Do toho jen kramaří, a odchází, vysype a jde pryč, případně mě něčím bouchne, když si s ním hraju, bere brýle, tahá za naušinice, no fakt dnes na zabití, jen u jídla to s ním docela šlo, až na ty výstupy před ním. A to jsem ho chtěla pochválit za včerejšek, kdy byl docela hodný a říkala jsem si, jak to bez manži hezky zvládáme. Ráno byl tedy boží, jak byl zvyklej, že je BOhdan doma, tak koukal, že v posteli není a když jsem si ho do postele vzala, tak kouknul pod polštář a řekl není :grinning: K bobování, zas tak žhavé to nebude, byli jsme znova v neděli a to už takové nadšení nepanovalo, pak se i chvíli vztekal, odcházel od bobu na druhou stranu než jsme šli, no prostě klasická venkovní scéna, možná jsme ho rozčílili tím, že jsme šli na větší kopec a raději to sjížděli s ním, takže se o bob asi nemíní dělit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a abych nezapomněla, od včera už nemáme rodinného Benjamínka, švagrová v noci porodila Daniela s mírami 3,7 kg y a 51 cm, takže porod hezky v temínu, zase poměrně rychlovka, mírné kontrakce od osmi od večera a před okolo půl třetí byl Daník na světě.

Verb.: Jak znám Willa tak se za jeden den srovná na domácí prostředí a bude zase zlatej :grinning: Já tedy Tomču venku vypustila až když doma chodil na větší vzdálenost a stejně se mi za začátku stávalo, že si sedl na zem nebo šel na čtyři a něco zkoumal. Ale třeba chodí Will hezky za ruku a zvládneš ho uhlídat, Tomča stále jde kam chce, když po něm chci jiný směr, tak se vzteká, občas tak, že putuje do kočárku a má šmitec, teď ho ani ven nepouštím protože bychom nedošli nikam a tím jeho tempem bych byla asi úplně vymrzlá, takže je v kočárku a ven jde jen když jsme na něj dva. K pití - u nás stále boj, on nevydrží u ničeho, takže ani u pití, max. vypije těch 300 ml, většinou kolem 250 ml a víc ani ránu, zkoušela jsem snad všechno teď nejvíc pije buď normálně z hrnečku a nebo tím brčkem. Netekoucí hrneček bere jen v noci a ráno u snídaně, jinak z něj spíš ucucává. J8 ti nějak nedělám rozdíl mezi Pribinákem a LIpánkem :slight_smile: ale dobře Lipánek je lepší, zkusím se po něm mrknout. JO a pusu Tomča na zkoumání zubů fakt neotevře, ale nechá si občas sáhnout a rostoucí zub je u nás jasný, má to nateklé jak blázen a tvrdé pod tím, to jestli se fakt už vyklubal zkouším lžičkou, to bere jako zábavu. :wink:

Katch: Utěšuj se, že Štěpa není jediné zlobivé a vzteklé dítko, ostatní jsou mírné odvary těch našich raubířů. Uff, ale koukám, že to vaše šídlo možná vede, to u nás se naštěstí žádné takové kastování rodičů nekoná, i když tedy mlíko nemáme, ale snídani si nechá dát od obou z nás, a uspává BOhdan. A máš naprostou pravdu, že dítka se ve společnosti jiných chovají úplně jinak, Tomča je u návštěv zlatý, má nové teritorium na zkoumání a to mu asi stačí.

Zbatek až zítra jsem fakt grogy, jdu chrupka, míhají se mi písmenka :sweat_smile:

Tak to vypadá, že jsme se na srazíku zase nedomluvily, tak co navrhnout zase nějaké termíny a časy kdy? Teď s tím poledním spaním to bude asi ještě o fous těžší naplánovat.
5. led 2010 ve 22:06  • Odpověz
Čauky,
tak Willík se lehce zklidnil, ale včera jsem se nasmála. Prala jsem a on koukal a ukazoval, jak se točí buben, jenže pak se začal sápat zase na tlačítka a celý by mi to přenastavil, tak jsem mu dala ruku pryč a on si sedl na zem a rukou mlátil do země a rozčiloval se. Fakt sranda podívaná :grinning: Ale u něho je lehký odvrátit pozornost, takže jsem ho vzala za ruku a společně jsme odpochodovali pryč a on zavřel dveře do koupelny (to on rád pořád zavírá a otvírá, tak jsem ho naučila zavřít dveře).
Spánek je zase zpátky na dopoledním. Já se z něho zblázním. Pořád si to mění. Já bych přitom ráda, aby spal až po obědě a já bych se v klidu naobědvala v normální hodinu a ne v 11. No a má rýmu. Naštěstí mu zatím jen lehce teče z nosu, tak ani neodsáváme. Utřít mu nos je nadlidský výkon, ječí u toho jako pavián.
Jo a jak ty raubíře koupete? On si pořád ve vaně stoupá, klouže mu to, tak ho musíme držet, to se mu nelíbí - že ho omezujeme :angry:
Jo a LIpánek je prý bez konzervantů oproti Pribiňákovi, ale jestli je to pravda, jsem zase tak moc nezjišťovala. Ale mně víc chutná a mám lepší pocit, že jím zdravou věc. A Will včera zbaštil nejdřív ten malej a pak ještě půlku toho velkýho. Chtěl pokračovat, ale ten velkej byl můj a já si taky chtěla zamlsat :grinning:

Katch, Blesk není určen pro děti, ale vlastní ho naši přátelé a jezdíme tam každý rok. Není to vyloženě pro malý děti, ale jezdí tam školy v přírodě apod. Najít něco vyloženě pro malý děti bude asi problém. A to mně napadá, že bychom zas mohli naplánovat nějakou dovču :slight_smile: Krizi jsem měla v po a út taky, a to nemám doma Štěpánka :sweat_smile: Na dovče jsem si vůbec neodpočinula... Mít dítě je fakt práce na 24h/denně, člověk se ho ani na chvilku nezbaví. Už se těším, až bude větší a necháme ho u našich a někam pojedem sami. Ale to bude na světě druhý a zase nic :frowning2: To je záhada, že na tobě pořád visí. Asi je z něho mamánek, ale z toho vyroste. V diskuzi těhotenství a druhý dítko je jedna mamina, ta má holku a ta od rána do večera jen ječí. Pořád. Od rána do večera a ona už neví, co s ní. Myslím, že Štěpánek je ještě zlatej. Jediná možnost, jak se z toho nezbláznit, je podívat se na to, že to může být ještě horší. Když je někdo 11.11. tak je jasný, že bude hodně živej a bude prosazovat svou. Ale to se fakt na stáří změní a on zleniví :grinning: Vydrž :grinning: A úplně vidím, jak Štěpánek stojí u těch dveří, vím, že to není legrační, ale evidentně má kladný vztah k uklízení :grinning: Fotky z hor, až najdu foťák - někde se mi při vybalování ztratil :confounded:

Janco, u tvého popisu Toma jsem se fakt nasmála :grinning: To je všechno úplně normální - jako bys psala o Willovi, ale já už se z toho nerozčiluju. Taky říkám nene a on se na mě kouká, šibalsky mrká a přibližuje prst k vypínači TV (např.) a já se začnu zvedat, on radostně výská a než k němu dojdu, tak je TV minimálně 2-3x zapnutá a vypnutá. Já ho odtáhnu, plácnu po ruce a ten den se to zopakuje ještě aspoň jednou. Tohle dělá asi už 4 měsíce a má z toho děsnou bžundu :grinning: Včera ho Míra plácl přes ruku asi hodně, protože začal brečet. A co teď - utěšovat? Tak jsem mu řekla, že to nemá dělat a nedostane přes ruku. Ale jestli mě pochopil :sweat_smile: Já trvám jen na sporáku a televizi a zbytek odklízím z jeho dosahu. Jsem totiž zjistila, že celý den říkám je nene a on potom říkal taky pořád nene a tak jsem "ustoupila" a nechávám ho si hrát :slight_smile: Jo a stím kramařením - to Will zkouší taky hlavně ve svojí skříni, tak jsem ho donutila si to celý zase uklidit zpátky. A když náhodou nechce, tak ho k tomu posadím, chytnu jeho ruku a uklízíme. Nedá to samozřejmě na stejný místo, ale musí pochopit, že když rozkramaří, tak zase musí uklidit. Já uklízení nesnáším, takže odmítám uklízet ještě po něm. Ale je pravda, že se pořád musím snažit být důsledná a chtít to pokaždý a nepolevit. A to mě neba :sweat_smile: Gratulace Daníkovi - pěkný míry :dizzy_face:

Dary, to je smůla s tím zrcátkem, hovado :angry: Jak je Nikolce po synflorixu? Niki se rozchodí, až najde odvahu. Willovi dost pomohlo to auto, získal tím lepší stabilitu. Ale i tak ještě jde občas na čtyři, hlavně, když spěchá, nebo mi utíká :grinning: Ale umí toho fakt dost. My zatím jen ukazujeme a já pořád opakuju - to je... Jo, jo, puberta je tady cobydup :grinning:

Dneska mám dobrou náladu, takže sorry za pousmání nad vašimi raubíři. Ono mě to přejde, Will už se budí :grinning:
7. led 2010 v 11:36  • Odpověz
Já jen pro informaci, jak jsem se bezvadně bavila nad vašima story. Will se vzbudil s výbornou náladou a hned mi ukázal, jak vypadá "hodné" dítě. U přebalování se mi smál do ksichtu a pořád se přetáčel a kroutil a nešlo mu plínu ani zapnout, tak mi ruply nervy a naplácala jsem mu na tu holou p.del. Ale ne moc silně, protože si toho ani nevšiml, tak jsem ho do toho zadku kousla :grinning: :grinning: Ale stejně se pořád smál jak sjetej :grinning: Jak vychovávat roční dítě, kterýmu je jedno, že mu člověk zakáže hračky, nebo televizi?
7. led 2010 v 19:21  • Odpověz
Nazdárek,
Jančo tak příšerný den jsem měla v pondělí a včera a dneska opět. Sorry, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. Asi jsme na tom všechny s ročníma dítkama tak nějak stejně, jen některý dětičky jsou holt divočejší a vzteklejší. Smůla, že je máme zrovna my :sweat_smile: U nás je teda změna k lepšímu aspoň v jedné věci, a to ta, že už nás Štěpánek nebouchá, nekouše atd. Ani nevíme kdy s tím přestal, ale o svátcích jsme se shodli, že už to vlastně nějakou dobu nedělá. Tak doufám, že to takhle vyšumí i s jinýma neřestma :wink: Ale teď začal dělat takový nebezpečný věci, například leze na kuchyňskou židli a stoupá si na ní, to samý na křeslo. Pořád by se někam šplhal. Včera udělal scénu v tescu, byl ve vozíku a vyváděl tam tak, že málem vypadl. Pak zase řval ve frontě u pokladny, takže nakonec jsem ho musela chovat, vypustit ho na zem, což by se mu líbilo asi nejvíc, tak už ho tam nikdy nechytneme. Další scéna následovala při dávání do autosedačky, prostě se mu někdy nelíbí absolutně nic, podle mě už jen z principu, aby nás na.ral :angry: :angry:
A holky zkusila jsem dát Štěpánkovi předevčírem u oběda lžičku do ruky, aby si to zkusil sám. A od tý doby odmítá být krmen. Ale to by se vůbec nenajedl, protože sám lžičku to do pusy zatím nedostane. Povedlo se mu to asi tak třikrát. Tak jsem přišla na kompromis, že on si drží jednu lžičku a rejdí s ní v musce a já ho krmim druhou lžičkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Verb. taky se nemůžu dočkat chvíle kdy se Štěpánka zbavíme třeba na celý víkend. To bude pro mě ráj na zemi :grinning: :grinning: A po nějaký společný dovolený bysme se mohly podívat. Já vím o dvou penzionech pro děti, tak pak hodím odkazy, ale myslim, že oba jsou v Krkonoších. No, že je na tom někdo hůř než já, to je mi jasný, sice mě to malinko utěší, ale nepomůže. Já se vždycky hodim do klidu až když spí. Tohle jsem začínala psát někdy okolo poledne když chrupal na balkoně, pak jsem pokračovala když se koupal a končim teď když už spí :grinning: A kdybych to psala všechno najednou teď, tak bych si možná na něj tolik nestěžovala, protože už jsem teď klidná :grinning:
Jinak dávám Štěpulovi taky Lipánek, taky mi víc chutná, takže už dlouho kupujeme jen Lipánky. Dneska snědl malý vanilkový a evidentně chtěl ještě :slight_smile: Je dobrý, že se Will nechá takhle ošálit a Ty ho můžeš nalákat na jinou věc když se vzteká :wink: To u nás funguje jen někdy a jen u mírnýho vzteku. Spánek je u nás taky pořád jinak, teď teda asi 3 dny šel spát okolo 10-11 a spal vždycky přes hodinu (spíš hodinu a půl) a jen jednou denně. Což mi celkem vyhovuje. Pak ho hned uspím večer třeba i v sedm, ale snažíme se ho držet tak do půl osmý většinou. A s tím kramařením věcí, Štěpánek občas sám ty věci "uklidí" zase zpátky do šuplíku nebo do skříně, ale mě to přijde horší než když je nechá válet na zemi. Pak je celá skříň rozkramařená a zabere mi to víc práce než když to mám sesbírat a složit. Nicméně je legrační, jak všechny děti baví úplně to samý :grinning: :grinning:

Jo a taky se přidávám s gratulací k Danielovi, to se mi vždycky líbilo tohle jméno. Přeju hlavně zdravíčko a pevný nervy švagrový :wink:
7. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
Verb. tak to je fakt vtipný, matka kouše syna do zadku :grinning: :grinning: My na přebalováku bojujeme pořád, zase se to nějak zhoršilo. Prostě musíme počkat až začnou víc chápat všechny ty naše zákazy a někdy třeba nějaký ten zákaz i poslechnou, možná... :sweat_smile:
7. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Verb. ještě jsem zapomněla k tomu koupání, Štěpán tohle dělal taky, pořád chtěl jen ve vaně stát a ještě k tomu pořád pouštěl vodu. Bylo to fakt příšerný, protože jsme museli stát celou dobu shrbený nad ním a jistit ho (držet ho, to se mu taky nelíbilo a odstrkoval nám ruce). Takže jsme to vyřešili jednoduše, nějakou dobu jsme ho vůbec nekoupali, jen v rychlosti sprchovali. No a teď už ho zase koupeme a nedělá to. Občas si teda stoupne, ale stačí říct hačí a sedí a hraje si. Teď je koupání v pohodě a on si tam hraje třeba i 20 minut, byl by tam i dýl, ale už má pak studenou vodu :grinning:
7. led 2010 ve 20:47  • Odpověz
ahoj holky,
tak tady od rána sněží a sněží. Byli jsme chvilku venku, ale nedá se to, během chvilky jsme byli jak sněhuláci a v tý vrstvě sněhu to nechtělo ani moc jezdit :sweat_smile: A to jsem ráno v 7:30 volala manžovi, že nesněží a o hodinu později už byla bílá peřina :grinning: Manža jel do práce autem, nechal ho v servisu kvůli tomu zrcátku, tak doufám, že domů přijede v pořádku.

Jinak nám ten novej rok nějak moc dobře nezačal :confounded: Prvně to auto, ted zase řešíme našeho psa /německý ovčák/. Jako malej měl zánět v noze, tak dostal injekce a nějaký prášky, no a ted se mu to asi vrátilo. Na nohu nestoupe, už i kňučí, ptž ho to asi bolí. Jenže doktor říkal, že na to trpí spíš štěňata, takže by to chtělo spíš rentgen, jestli je to ono nebo ne. Jde o to, že manža si ho pořizoval, aby s ním mohl chodit na výlety /vícedenní/ a takhle s ním může max. obejít barák, ptž při větší námaze se mu to akorát zhorší. Takže pes je chudák skoro pořád zavřenej. Tak jsme zvědaví, co doktor nazná a co vymyslíme, ptž mít tady ještě třeba 10 let nemocnýho psa, dávat ročně nejmíň 10000,- jen za žrádlo a chodit s ním jen kolem baráku je celkem o ničem. Dávat ho pryč je teda zase docela drsný, takže nevím, nevím :frowning2: Ono se uvidí, nějak to dopadnout musí.....

No a jsem ráda, že vám s těma dětičkama taky pracují nervy a že v tom nejsem sama :sweat_smile: :grinning: Já už si chvilkama říkám, jestli jsem vůbec normální, že to chvilkama nezvládám :unamused: Sem tam si dokonce položím otázku, jestli nepotřebuju psychologa :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A taky gratuluju k narození Daníka. Ať pěkně roste a moc rodiče nezlobí. A super, že to dotáhli takhle pěkně do termínu a vše je v pořádku :slight_smile: To se Jančo máš, si budeš moct pomuchlovat miminečko a až začne řvát, tak ho s úsměvem vrátíš :grinning: :grinning: :wink:

Katch - lžičku jsem Nikolce taky zkoušela dát, ale spíš dělá, že míchá a že by něco dopravila do pusy, to nehrozí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Škoda, že si nepamatuju, kdy s tím začal Honzík. Ale vím, že na to šel lišácky. Nabírat mu to nešlo, tak si to dal vždycky na lžičku rukou a pak šup s tím do pusy. Takže měl stejně upatlaný ruce i všechno kolem.... Mně zatím stačí, že si zbaští svačinku sama /chleba apod./, u toho si vždycky stihnu aspoň narovnat myčku a nachystat jídlo pro sebe.

A s tím srazem jste teda ostudy :grinning: :grinning: :wink: Snad se vám podaří brzo domluvit :slight_smile: Tak se mějte pěkně a zase se brzo ukážu :slight_smile:
8. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahojky, tak dítko chrupe, konečně chvíle pro mamču :grinning: Musím ho hnedka pochválit, že poslední 3 dny je hodnej, až na menší úlety - včera venku - poprvé jsme vyrazili na procházku bez kočárku, udělali jsme si nejmenší kolečko, které tu udělat jde, normálně záležitost tak 5 max. 8 minut, no šli jsme to hodinu :grinning: prcek furt zastavuje, kouká, ujde 2 metry v před a jeden vzad, no když už si začal sedat, tak byl donucen jít za ruku (hysterický řev), ale po chvíli ho to přešlo a uraženě šel :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, je to zatím spíš o nervy než o požitek, stálé opakování, pojď, nešahej na ten plot, nechoď z chodíku k silnici, no hodina venku, já vymrzlá, prcek v ráži a to jsme si pak dali cestu po schodech oba, on dává nožičky na schody, já ho vyhupuju, myslím, že jsem z toho byla víc urvaná, než když ho ty schody vynesu :grinning: Byli jsme včera zase cvičit, byla sranda, že byl takový nesvůj, jak si to už asi moc nepamatoval, tak aspoň míň zlobil a více koukal a i říkanky jsme zvládli v sedě, což jinak moc nehrozí. Ve středu se mu poprvé podařilo otevřít troubu, já kuchtila jeho oběd nad ní, takže mě celá trouba sjela po lýtku, no podlitina je pěkná, už se krásně do modra vybarvila, je to jak když mě kopl kůň :stuck_out_tongue_closed_eyes: Noci stále nic moc, a přitom je už i ta dvojka venku, tak nevím, co si pán vymýšlí, lehce ho podezírám z toho, že tam nechce být sám, protože když jdeme spát my, tak se vzbudí za celou dobu do rána tak 1-2x max. do té doby ale třeba i 6x. Tak nevím, co s tím. Dneska jsme tu měli dopo na návštěvě mou kočárkovací kamarádku, kluci řádilil jak černé ruky, už se psychicky připravuju na to co mě čeká, a to jsem si myslela, že horší už to skoro být nemůže, takže může, např. lezení po sedačce, dnes se TOmčovi podařilo na ní vylézt poprvé, právě když tu byli, no a pak se mu to podařilo znovu, když jsem odnášela pokaděnou plínku do koše a slyšela jsem až tu ránu, když slézal a praštil se o konferenční stolek, takže teď bych potřebovala mít oči ještě vzadu.

Dary: Tedy to je začátek roku jak vyšitej, nějaký hajzl se zrcátkem (to víš, krize asi udeřila i na zrcátka), a teď ještě pejsek, no snad se z toho nějak vylíže a bude zase dobře. Manža jel do práce taky autem, no jsem zvědavá, kdy tedy dorazí, i když ono by to MHD asi vyšlo na stejno, k nám se dostává stejnou trasou. Jo a já bych potřebovala spíš psychiatra než psychologa, ale jak říkám, jsou dny, kdy je to pohoda a ani mě občasné lumpárny nevytočí, ale když se to nakupí a celý den jen zlobí a není s ním domluva, tak to nezvládám brát v klidu, vyjíždím a pak mě to občas mrzí, i když jak říkám, v odůvodněných případech, škoda rány, která padne vedle :slight_smile: Já tedy lžičku nezkouším, jsem ráda, za to že sám jí snídani a svačinu a myslím, že bychom na tom byli jak vy, nic do pusy, ale vše kolem. Na miminečko se těším, už jsou doma, tak uvidíme, kdy si ho pomuchluju :dizzy_face:

Katch: Jen si postěžuj, ty naši malý hajzlíci si to zaslouží :grinning: Taky furt nechápu, kde jsme k tomu vzteklounovi přišli, jen já ti mám občas pocit, že je spíš takový samorost, vše chce dělat sám a rodiče ho jen zdržují a otravují. :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás tedy už taky samo zmizelo to bouchání hlavou do podlahy, tak aspoň něco :grinning: A koukám, že tu máme taky horolezce, TOmča je tedy v těch roštárnách vždycky kousek za Štěpou, tak mi včas napiš, co máte nového, ať se můžu psychicky připravit :grinning: :grinning: KOukám, že Tomča je tedy zatím ještě zlatej, do sedačky zatím bez problému, no do vozíku ho radši nedávám, tak myslím, že bychom dopadli jak vy, bezpečné vozíky mají snad jen v Hornbachu, tam je pro dítě ještě pás :grinning: Se lžičkou čekám, ještě aby přestal jíst, to by mě šlehlo :grinning:

Verb: To už dosáhne Will na kliku? :astonished: Aby za chvíli sám neodešel na prochajdu, při vašem hodném dítku by sis toho ani nemusela chvíli všimnout :grinning: Tak přebalovní je u nás v pohodě, jak má něco v ruce, tak leží, občas i když nic nemá a je v dobré náladě, ale do prdýlky jsem ho ještě kousat nezkoušela :grinning: S vanou to u nás byllo jako u Katch, nejdřív to dělal, po upozorňování přestal a teĎ by z ní snad ani nevylézal, taky ho musíme po cca 20 minutách vyndavat, teď má největší úspěch naše nová svítící sprcha, to je vždycky jak u vytržení, že mu teče barevná voda :grinning: Koukám, že se nás snažíš povzbudit, že děti dokáží být i horší, ale taktně mlčíš, že řada jich je mnohem hodnějších, no však my si to z Katch vybereme u druhého, když do něj sebereme odvahu :grinning:

Kacka: No vítej zpět, a kde už konečně budeme mít nějakou fotečku Martínka? Já furt koukám a ono nic a po rostoucím bříšku taky ani památka, kde jsou ty doby prvního těhu, kdy jsme to tam dávali skoro každý týden :grinning: :grinning: Bezva, že ruka už je v pořádku, snad bude poučený na příště. tak taky lezou stoličky, no u nás je to vždycky malý očistec, no 4 už jsou venku takže ještě 4 před náma a to prý špičáky bývají horší, no to se máme na co těšit. A jak píšeš, taky mám pocit, že na nás zkouší, co dovolíme, já ho třeba nenechávám koukat za zavřeným oknem, tak to po mě vůbec nevyžaduje, ale s BOhdanem to dělá, takže jen co přijde, tak za chviíli stojí pod oknem a dožaduje se :grinning: Jsou pěkně vychytralý :grinning:

Tak vám nevím, zda vyrazit na bobech a nebo raději zůstat doma, no snad někde nezapadneme.
8. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
tak jsme dnes měli takové "veselé" odpoledne. Když jsem se dnes mazlila s Nikolkou, tak se jí zasekla její náušnička v očku zipu na mojí mikině, co jsem měla na sobě. Nikolka sebou začla samozřejmě hned škubat a řvát, tak jsem jen čekala, kdy si to ucho natrhne :confounded: Měla ho úplně rudý, ale vůbec to nešlo vyvlíknout. Tak jsem hned volala manžu, ať nás nějak vyprostí, ptž jsem Nikolce musela držet hlavu u sebe, aby si fakt s tím uchem něco neudělala. Jenže náušnice prostě držela a nešlo to. Shodou okolností držel manža v ruce malý kleštičky, takže se mu tu náušnicu podařilo nějak rozepnout a pak to povolilo :wink: Byla potom sice trochu zkřivená, ale srovnalo se to. Ucho je naštěstí taky bez újmy. Už jsme tu náušnici chtěli nějak přešmiknout, tak je dobře, že zůstala vcelku. To by mi bylo líto. Jsou to takové první památeční náušničky. Ale vůbec si nedovedu představit, kdyby manža nebyl doma. Sama bych to nezvládla a běhat s Nikolkou v tomhle sněhu někde po sousedech, to by byl teprv nervák.

Hned na to se "pos.alo" světlo v obýváku. No lépe řečeno manža byl asi velká šikulka :grinning: Měnil tam žárovky, jenže tam dal asi silnější než to sneslo. Hned jak to vyměnil, tak mu říkám, že to nějak divně praská a smrdí a on mi na to řekl, že se to přece zabíhá!!! :grinning: Za chvilku samožřejmě buch, kus se tam roztavil a upadl :angry: Takže můžem kupovat nový světlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No fakt se nám lepí smůla na paty :frowning2:

Že děti byly na zabití, to ani psát nebudu, prostě standartní den. Radši si jdu nalít vínko, ať je mi líp :grinning: :grinning:
8. led 2010 v 18:54  • Odpověz
autor
ahoj,
mam jenom chvililinku než se Pepča vzbudí, jindy fakt nestíham psát, spí hodinu denně a to jsem ráda že zalehnu nebo uvařim a najim se.
Navíc vstává i v šest, rostou mu zuby, už leze druhá pětka, má úplně krvavou dáseň okolo toho lezoucího zubu, když se v noci vzbudí tak řve bolestí, ale jak se vzbudí tak i přes den jako kdyby nic :astonished: Jen je teda občas protivnej, ale to je i normálně :wink:
Daří se nám dobře, pupek vyfocenej nemám, musim to udělat, máme i fotečku z UZV, ale přijde mi úplně stejná jak ta Pepčova, tak buď vypadaj ty mimča všichni stejně, nebo máme Pepína II. :sweat_smile:

Je tu šíleně moc sněhu, pořád odhazujeme, od víkendu neděláme nic jinýho, potřebujeme ještě stání na auto přede domem tak už to pomalu nemáme kam dávat. Ale je to paráda, děti pořád bobujou a skáčou do toho :slight_smile: Dlkud to není mokrý, tak je to super.

Byli jsme v pátek na poslední hexa vakcíně a naštěstí byl zdravej a žádná reakce. V únoru mam zavolat že bude píchat hromadně ty spalničky a záškrt, tak na to se netěšim :unamused: Na konci ledna jdeme ještě na oční, pořád šilhá, tak jedu až do Příbrami na vyšetření. Přijde mi teda že vidí v pohodě, chytá oběma rukama bubliny z bublifuku a trefuje se, ale radši ať máme klid.

Jinak co jste psali kam všude lezou, tak buďte v klidu, bude hůř, Pepíno už si postrčí židličku, vyleze na ní a kramaří na lince v kuchyni, ve skříni, leze na kamna na ten parapet, snaží se dostat z gauče do ohrádky, samozřejmě hlavou dolů, na gauči je pořád a v okně taky, hlídá jestli nejde někdo okolo :slight_smile: Ve vaně by se nedal uhlídat, to by lezl všude, tak to děláme od začátku tak, že se s ním koupe Pepa a přijde mi to jako nejlepší řešení. Schejbat se nad nim, držet ho to nemá smysl, takhle se Pepa umeje a já ho tam pak šoupnu a je to hotovo :slight_smile: oni tam aspoň spolu pořádně řáděj a je pak unavenej a líp spí :wink:
JO a pomalu začíná mluvit, říká i děda, není, když nikoho nevidí za oknem, tady když na mě bafá, houpy na koni když se houpe, pak se snaží o další slova, ale zatim nemaj smysl. jo a hlavně se naučil říkat chci a nechci, to je šílený. Když včera zjistil že Pepa není doma, tak ráno furt mlel ci tátu :angry: ale zase si řekne i u jídla, neci, tak mu to aspoň necpu. Už jí radši normální jídla, kaši mu dávam jen jednou za tři dny, protože jí nechce a jakmile má v misce něco jinýho než my na talíři, tak to taky nechce. Jsou to prevíti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na sraz moc ráda přijedu, ale teď v tý kalamitě asi ne, spíš až to pomine, ale teď v lednu a únoru toho moc nemám, tak snad se domluvíme. Pak už to bude i s pupkem pruda, tak rychle dokud se můžu hejbat :slight_smile:

tak ahoj, snad napíšu brzy :slight_smile:
12. led 2010 v 08:04  • Odpověz
Ahooj holky! :slight_smile:

Tak se hlásím zase po nějaký delší době :wink: ... nějakou dobu sme byly na Slovensku a před Vánocemi jsem měla divný nálady a vůbec se nedostavila Vánoční atmosféra jak jsem si to představovala, no pak Vánoce se povedly a všechno se srovnalo. :slight_smile:
Do Košic jsme museli autem :frowning2: protože už na autovlak nešlo sehnat místo. Takže 10 hodin v autě ... nakonec sme to zvládli i když to dalo zabrat. Alex moc rád v autosedačce nesedí takže to bylo i s nějakým tým řevem ale v globálu to ušlo = lepší jak jsem si to představila. No a pak v Košicích samí návštěvy- takže žádná dovolená....

Jinak Alex přesně jak to popisujete... :stuck_out_tongue_closed_eyes: dělá co nesmí a ježte se podívá jestli ho sleduji :wink: , dělá scény na přebalováku a když se obléká a taky se umí vztekat. Ještě stále mi nejraději visí na kalhotách, ale jinak už rozumí hodně a je sním čím dál víc zábavy. Je to velký smíšek takže mu to všechno hned odpouštím. :slight_smile: :slight_smile: :grinning:

Akorát máme problém s nočnímm spaním - v postýlce už usíná v pohodě ale v noci se probudí a řve dokud si ho nevezmeme k sobě a tak spíme do rána... ach jo! :angry:

Ještě stále nemluvíme nic extra srozumitelnýho ale zato žvatlá pořád a taky s radostí křičí- jako do hory. :slight_smile:

Strava po staru - Dětská a to samí dokola - zkoušela jsem mu dát nějaký kousky ale plive to nebo se dusí - takže ježte počkáme na další zoubky. Zatím máme jenom 6(2 dolu a 4 nahoru).

Chodíme plavat a celkem se to Alexovi líbí akorát je nebaculatější z dětí a já nejmenší a nejchudší z maminek - spr8vn8 dvojka :grinning: Takže se dost namakám...

Počasí.. no prostě nadělení - jít s prckem ven je tedy dobrodružství. Ani s terénním kočárkem tady neprojedu, protože tady nikdo ten sníh neuklízí...

Na sraz ráda přijedu , tak na mně myslete ... :slight_smile:

Jo a ježte jeden nápad ... manžel mně posílá na prodloužený víkend se relaxovat do lázní (prostě už to asi vypadá tak, že to fakt potřebuji...) tak kdyby některá z Vás měla zájem se připojit - tak by to bylo perfektní ... co Vy na to ? :wink: :sunglasses:

Tak zatím pa pa a posílám nějaký fotečky...
http://picasaweb.google.com/zcontofalska/Vianoce09?authkey=Gv1sRgCNTJ-dipl-aOyQE#
12. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.