• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky, včera cestovací den, byli jsme u našich, já odpo šla k zubaři, malej zlatej i při cestování, přestalo ho to bavit, až když nám před nosem ujel bus na Kačerově, ale hroznové víno to zachránilo a byl dále klid. Můj zubař dobrý, žádný kaz, což je super, uff, tak na půl roku mám od něj snad klid. Dneska jsme dopo byli v herničce, no zase jsem si neoddechla, to naše šídlo se prostě nezastaví, takže jsem lítala mezi houpačkou, skluzavkou a trampolínou a odpočívala když se rozhodl vařit a hrát si s jedním chodítkem. A opět se nám vrátilo období paci paci, jak si veliký a spol, poslendní 2 měsíce ani ťuk, když jsme to zkoušeli a předevčírem zase začal sám, no nechápu to ale neřeším :grinning:

Verb: Tak včera jsme neuspávali, byl asi 20min řev, ale pak zabral a bez jediného kviknutí chrupkal až do sedmi, no luxus, snad mu to vydrži i nadále. Ale manža ten jeho řev nějak špatně snáší, byl u dvakrát na cestě do ložnice, ale bylo mu to zatrhnuto, jen jednou jsem tam došla, znovu ho položila, ale pak řval zase, takže to nějak nepomohlo. no snad vydržíme a budeme zcela bezuspávací. Vy furt sprchujete? Tomča koupání miluje, byl by tam naloženej snad hodinu, myslím, že sprchování by ho tak nebavilo, i když si během koupání sprchu pouští. A vodolepky měl rá jako menší, teď je jen lepí na vanu. NO 420 Kč za bačkůrky bych asi nedala, to mi přijde fakt docela přehnané, ale asi byly nějaké designové :grinning:

Dary: tak gratulace k chozeníííí :grinning: :grinning: A jak zvládáte první den bez manži? A co koleno, je to lepší? Fakt si nedokážu přestavit, že bych ohlídala dítko s nefunkční nohou, každou chvili mi na nich stojí, jen si sednu a dám si je přes sebe,tak se chce na nich houpat :slight_smile: No o berlích si to nedokážu vůbec představit, já sebou včera sekla při cestě domů od našich, snažila jsem se zachránit přepravku a věci v ní, no já zachránila, ale pak spadla i manžovi a vajíčka to už lehce nepřežila :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a musím říct, že mi fakt zatrnulo, když jsem cítila jak mi ta přepravka dopadla na koleno a jak v něm píchlo, no koleno dobrý, ale lehce mě blí kotník, no snad to brzy přejde, jak se starat o dítě se sádrou na noze si fakt nedovedu představit.

Katch: Ty bláho, tak takhel se obětovat a hrátky jen na gauči, to vás tedy Štěpa fakt omezuje, a nebo jste příliš hluční :grinning: My jsme jak myšky a dítko si spokojeně chrní, ale i já vím, proč jsme si nový gauč koupili rozkládací. :grinning: Snad by to šlo ho to hezky naučit spát u sebe, když už bude mít velkou postel a bude vlasně velký kluk a k rodičům se bude chodit jen po ránu přitulit. Já tohla jako malá fakt milovala, když mamča odkryl svou deku a to byl signál, ať se jdu vyhřát :grinning: Ten řev při uspávání znám, včera to bylo fakt o nervy, ale vydrželi jsme, a máš pravdu, to jejich řvaní je fakt hukot. Mažu Niveou. Uff, 4 stoličky, takže horní už máte všechny?

Kacka: Bříško krásné, už opravdu takové těhulkovské :dizzy_face: Naše dítě, když má hlad tak jde taky k lednici nebo potravinové skříni, ale hami tedy neříká, vyřvává tam a ukazuje, ale kloudné slovo z něj nedostanu :unamused: NO všichni mí říkají, že až začne, tak budu ráda, že už konečně zavřel pusu :grinning: tak si počkám a snad se dočkám.

Zanetke: tak koukám, že všude máme pomocníky a uklizení čety, jen po tom jejich úklidu musí nastoupit ještě úklidovka maminek :wink: Já tedy musím zaklepat, ale Tomča už si vydrží i hrát občas sám a ani mě nepotřebuje, taže v tom je u nás malý pokrok, ale moc dlouho u jedné věci nevydrží, furt kramaří dál. Hračky už snad zakážu kupovat, je to u nás to samé, takže k svátku dostane jen rybářský set do vody a tím má u nás útrum, oblečení mu radost neudělá, tak uvidíme co nadělí babičky, tedy s mojí jsem dohodnutá na župánku, takže tam hračka nehrozí. ještě furt spíte 2x denně, to jste už asi jediný, ale což, když by byl spokojený, tak ho dám klidně 3x :grinning:
4. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
achoooj :slight_smile:
Tak včerejšek jsme s Nikolkou zvládly celkem fajn, ale abych to neměla tak jednoduchý, tak Honzík začal večer horečkovat, takže mám na starosti ještě maroda :unamused: Snad z toho nic moc nebude a brzo to přejde. No a aby toho nebylo málo, tak manža jde o víkendu do práce a příští týden přesčasy :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jančo - koleno už je lepší, ve středu mi vzali stehy, zase mi dělali punkci, ale zatím to nenateklo, tak snad to bude dobrý. Taky jsem si to nějak nedovedla představit, jak budu doma houpat kolem dětí, ale když mi nic jinýho nezbyde, tak se nedá nic dělat :confounded: Je to docela makačka, ptž mi nejde nic vzít do ruky, tak se tak přesouvám, plazím apod., abych se dostala k cíli - už jenom nachystat dětem sváču, je docela zážitek :grinning: :grinning:
A co tvůj kotník, je to dobrý?? Já mám teď úplnou hrůzu z toho, až začnu normálně chodit, aby se mi to zase nestalo. Ono mi to koleno vypadávalo i předtím, ale ne tolik, tak se fakt bojím. Vůbec si nedokážu představit, že s dětima vytáhnu sáňky a budem dělat blbosti....

Tak jdu za těma rarachama, zatím pa
5. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
No co je toto za účast! :grinning: :grinning:

Manža je v práci, ale po obědě by se měl vrátit, tak se těším, až mu předám děti :grinning: Je to doma šíleně dlouhý. Děcka znuděný a už vůbec nevím, co vymýšlet :unamused: Ještě nějak přežít příští týden a pak už snad budu chodit normálně. Dnes už zkouším jenom s jednou berlou, tak to celkem jde, ale musím opatrně, ptž na to nožka není zvyklá a už ju zase cítím :unamused:
Venku zas padá, to je humus. Ale já bych taaaak šla ven. V úterý to budou 3 týdny, co jsem byla naposled venku, pokud teda nepočítám cestu k doktorovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak s dětima začíná být pěkná sranda. Nikolka jak začala chodit, tak je všude v patách Honzíkovi, chce dělat všechno jako on, Honzík ju zase diriguje, ať dělá to nebo ono, když se Nikolka vzteká, tak jí nadává jako já, ale je to roztomilý :slight_smile: Až se Nikolka ještě víc rozběhá, tak se asi nestačím divit, co spolu budou vymýšlet za lumpárny :grinning: Ale tak to má být, proto jsme je chtěli takhle blízko u sebe, žeee :grinning: :wink:

Holky, nemáte nějakej typ na pěknej dort. Já chci právě nějakou klasiku, prostě kulatej dort a dozdobit to. Jenže teď je mánie s těma potahovanejma dortama a obrázky normálních dortů nikde :angry: Chtěla bych zkusit udělat Honzíkovi k narozkám, tak jsem zvědavá, jak to dopadne :sweat_smile:
Už jsme dokonce objednali dárek: http://www.utricertiku.cz/detail.php?zbozi=1224255. Tak doufám, že se bude líbit. On je na to skákání ulítlej a věřím, že i Nikolka se na tom vyblbne.

Nic nového u nás asi není, tak přeji pěknou neděli a doufám, že se brzo ukážete :grinning: :wink:
7. únor 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že tu Dary trpí samomluvou, tak pár řádků přidám :slight_smile: A hlavně si vyliju srdce :slight_smile: Víkend u nás v poklidu, jen Tomča nás už v neděli přiváděl do otáček, furt mručí, vymýšlí kraviny a dělá jen to zakázané, nepomáhá žádné napomínání, vysvětlování, no manža byl už v neděli tak naštvaný, že řekl, že se těší až konečně půjde spát, nechtěl ani to, vzpouzel se při dávání do postýlky, tak měl po uspávání a za 10 minut se uřval :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no to jsme rodiče, sociálku na nás :stuck_out_tongue_closed_eyes: Furt dělá jen eeee, když nedáme něco co chce, tak hysterický záchvat. NO dneska jsem na něj sama a už jsem ho měla za dopo plné zuby, tak doufám, že probuzení bude do lepší nálady. Ráno vstávačka v 6:10, vydržel v postýlce tedy skoro do sedmi, ale žádné spaní se nekonalo, ráno vysypal snídani, pak jsme jeli do herničky, tam už ho po hodině skoro nic nebavilo a chtěl jen zdrhat do chodby, no něco mé nervy, po návratu hysterák, že nedostal klíče, no dostal na zadek, a pak byl kupodivu klid, ale copak mlácení něco vyřeší? V sobotu jsme marně jak Globusu tak u Bati scháněli bačkůrky, mají buď malé nebo velké, tak se budeme muset kouknout jinde.

Dary: Tedy koukám, že Honzíka si ty bacily snad hledají :unamused: Tak to vypadá, že si manža to ošetřování bude muset nadělat, jak ho ten šéfík teďka honí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tedy fakt obdiv jak to zvládáš, já bych to asi nedala, vůbec si to nedovedu přestavit. Tedy už vidím, jak to u vás vypadá, Honzík běhá, Nikolka se batolí za ním a ty za nima skáčeš po jedné noze s berlí :grinning: :grinning: A dárek tedy super, to budete mít venku na zahradě, nebo v domečku?
K dortu a jaký si představuješ? ovocný, nebo dětský? Co třeba něco takového?
http://cafe.dlask.cz/?page_id=4
http://www.venezia-kladno.cz/cukrarna-venezia-dorty-detske.html
tohle mi přijde jako dobrý nápad: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=46949
8. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz
autor
ahoj, tak já se taky konečně ozývám :slight_smile:
chudák Dary s jednou nohou a ještě tu píše sama :sweat_smile:
My jsme se vraceli nečekaně od babičky hned v sobotu, protože v pátek dostal Pepíno teplotu a jednou večer zvracel :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už ej to v pohodě, ale spal s náma v posteli a táhlo na něj i na mě od okna a tak jsme si jeětě přivezli slušnou rýmu. U tý babičky je to peklo, topí se jen v jedný místnosti, jinak je tam 10stupňů, šílený. Nechápu jak tam žije.
Ale Pepča se naučil smrkat, tak odsáváme jen poránu a večer, někdy když si ten nos nechce utřít, stačí říct tak půjdeme vysávat vysavačem a hned stojí drží a smrká :wink:
Taky pomalu začíná období já sám, přijde mi to dost brzo, ještě nic neumí, ale ty nohy si do tý kombinézy prostě rve sám a nechce abych mu na to šahala, pak přileze s jednou nohou v rukávu a řve že mu to nejde :sweat_smile: to se máme na co těšit..
Jinak Janco je to u nás stejný jak u vás, vůbec neposlouchá a vzteká se, myslim že je to všude stejný. Já ho teď posílam na chodbu řvát, když nemá důvod a kňourá, pošlu ho tam, přivřu dveře a on se vyvzteká a za chvíli přijde ani nedutá, dá mi povinně pusu a je hodnej :slight_smile: Dávat mu na zadek absolutně nepomáhá :unamused: Ale taky dostává, jenže když ho to nebolí tak si z toho nic nedělá. Občas dostane víc a to zabere, ale to mi zas přijde krutý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zato s mluvením dělá pokroky, má další slova, páv, houba (akorát řekne jen oua), horký, boby, ťap ťap, pomalu se začínam bát že to bude malej idiotek, protože geniální děti mluvěj prej pozdě, tak aby jsme nebyli na tý druhý straně :sweat_smile:
Pořád se snažim ho naučit na nočník, přijde mi že to i chápe, sám si řekne bobo a ukáže na nočník, akorát sedí, tlačí jak jsme ho to naučili, ale nic :fearful: Prostě si z nás dělá prču :grinning:

tak se mějte hezky, já jdu odpočívat a vařit dokud bude pepča spát, teď taky vstává brzo, tak spí dvakrát denně.
8. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
čauky,
tak já se taky hlásím po delší době, dnes tu je velikánská účast :grinning:
My jsme byli dneska na očkování na tom Priorixu, řev šílenýýý a to ještě než vůbec Štěpán spatřil jehlu. Píchali mu to do předloktí a to je teda asi nic moc, plakal pak ještě nějakou dobu potom a držel se mě jak klíště. Reakce prý bývá mezi 8-12 dnem, horečka a vyrážka, ale prý to není až tak moc častý. Nicméně už dneska odpoledne byl Štěpula takový malátný a hlavně úplně hořel, no a má 38 :frowning2: Tak nevim co to jako má být, podle toho co jsem si přečetla, tak by reakce takhle brzy být neměla. Tak uvidíme zítra jak to bude pokračovat.

My jsme byli v sobotu doma a v neděli odpoledne u našich. Zkusili jsme tam nechat Štěpánka a jet na nákup a vyšlo to, mamánkovský období už je asi na ústupu, tak hurá :slight_smile: Ani po nás nevzdechl a dokonce když jsme přijeli, tak seděl dál spokojeně babičce na klíně a baštil :grinning: Neteř ho tam opět opečovávala = mučila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt síla jak absolutně neposlouchá, člověk by řekl, že poslechne aspoň mě když jí okřikuju ať Štěpánka netahá, ale NIC :angry:

Dary děs a hrůza s tou tvojí nohou, to si nedovedu představit, já jsem nikdy neměla nic podobnýho. Ale to jak si děti rozumí je super a bude to jen a jen lepší :wink: Takže Kacka se má na co těšit. Co ten ples Tvojí sestry, to teda asi padlo, co? S dortem Ti teda neporadim. A Honzík dostane teda super dárek, já chci taky trampolínu :grinning: Akorát tahle by na mě asi byla malá :grinning:

Jančo to mě celkem pobavilo jak píšeš o manželovi, že byl tak naštvaný, že se těšil až půjde Tomča spát. To já to tak mám každý den :grinning: Ani nemusim být naštvaná :sweat_smile: Ale je to takovej klid když už chrní a člověk má před sebou volný večer :wink: A nějak se nám poslední dny taky vstávání posunulo na brzkou ranní hodinu. Ale po obědě spí skoro pravidelně okolo 2 hodin a to je zase bezva:slight_smile:

Kačko šmarjá tak proč jezdíte k babičce v zimě? To by mě tam nikdo nedostal do 10 stupňů a už vůbec ne přes noc. Pepča je teda fakt šikovnej, u nás teda už taky jsou náznaky smrkání, ale podle mě do toho jen tak fouká a nevysmrká nic. Ale když měl Štěpán naposledy rýmu, tak se s odsávačkou zkamarádil, takže to nebyl problém. O tý souvislosti s pozdním mluvením a inteligencí jsem teda ještě neslyšela :grinning: A s nočníkem je to u nás tak, že Štěpula si na něj sedne a dělá ččččččččččččččč a to je vše, ještě z něj nic nevypadlo :grinning: A většinou na něm sedí oblečenej :grinning:

Se vztekáním je to fakt všude stejný. Kdybyste viděli co včera předvedlo naše dítě když jsme ho oblíkali a odjížděli od našich. Byli jsme na něj tři a i tak jsme měli problém ho narvat do tý bundy, byl celou dobu prohnutej a gumovej a řval jak na lesy... Dávat mu přes zadek je fakt na houby, oni to vůbec necítí, to už u nás víc funguje když hodně zařveme, to se třeba aspoň lekne a nechá toho (občas). Tak hodně trpělivosti do dalších dnů :wink:
8. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz
Ahoj, taky se přidávám :slight_smile:
Jsem se výborně pobavila - ty děti začínají být hooodně vtipný :grinning:
No, my jsme taky nemocný. Míra má rýmu a pokašlává, já se jen tak tak držím, no a Willík se mi odvčera zdál horkej a dneska jsem ho změřila a má 37,9. Fakt výborný, takže sedíme doma, on je pořád unavenej. Možná jsou to zuby, nevím. Ale v noci spí pořád dobře :slight_smile: Ale jinak je zlatej, vydrží si sám hrát, jen občas za mnou s něčím chodí a já mu to pochválím a jde zas pryč. Nejradši bych se natáhla a místo toho peru, vařím :angry:
Já už chci jaro!!!!!!!!!!
Jo a sám se krémuje. Teda jak ho krémuju ven, tak se naučil, že když mu řeknu, ať se nakrémuje, tak si začne rukama jakoby mazat obličej. Je u toho děsně roztomilej :dizzy_face: Ale aby nebyl jen roztomilej, tak zase objevil vypínání tv a pořád jen zapíná a vypíná a má z toho, že se rozčilujem, děsnou legraci. Je to na zabití a nic nepomáhá. Už jsem přestala i plácat po ruce a po zadku, ani nekřičím, jen ho vždycky odvedu pryč. Už jsem z toho neustálýho Neeeee unavená :frowning2:

Dary, ale hezky sis popovídala :grinning: Jak to sama zvládáš? Ale teď mě napadlo, jestli bys neměla nárok na nějakou pomocnici k dětem, myslím, že to platí stát v takových případech. Vždyť nemůžeš chodit a k tomu dvě děti, opravdu tě obdivuju a hlavně tvůj klid, jak to zvládáš :wink: To musí být roztomilý je pozorovat, jak si spolu hrajou. Užívej si to, než se budou snažit zabít jeden druhýho :grinning: A mají společný pokojík? Dortům vůbec nerozumím, takže vlastně ani nechápu, co hledáš :sweat_smile: :grinning:

Kacko, vy jste fakt šílený. Co jezdíte do takový zimy? To by nepočkalo do jara, nebo spíše v případě vaší babičky, do léta??? Jé, to smrkání závidím. Willík umí frkt nosem, to ho naučil Míra už jako mimino, ale nesnáší, když mu na ten nos dáváme nějaký obrousek. Naštěstí už dlouho rýmu neměl a doufám, že mít ani nebude. Na já sám je opravdu brzy. Hlavně, když nic neumí :grinning: Ale chtěli jste samostatné dítě, tak ho máte. On se do porodu naučí i přebalit, i když u historky o nočníku jsme se doma zasmáli :grinning: Tak u nás nefunguje dát ho za dveře. Už jsem to zkoušela, ale on jde hned za mnou. Jednou mi ruply nervy a skončil v postýlce, ale on si tam spokojeně hrál a vůbec mu to nevadilo :grinning: A je pěkně ukecanej. My zatím jen ukazujem a u toho vydává zvuky, ale už řekl mama - konečně. Dle tvé teorie bude Willík hodně geniální :grinning:

Janco, a nejsou to zuby? Ale na ně se svaluje úplně všechno, co? Tak já se těším každý den na to, až půjde spát. Jak je teď děsný počasí, tak jsem otrávená a nejradši nic nedělám. Já už ráno po probuzení se těším, až za ty 2-3 hoďky bude zase spát a já se konečně budu moct probudit :grinning: Ale když dlouho spí, tak se mi po něm stýská. No nejsme my matky trhlé?? :grinning: 10 minut nic není, aspoň se naučí usínat bez uspávání :wink: Mlácení nic nevyřeší, já s tím končím a snad z něho nevyroste loupežník :grinning: Všude jsou rady, jak vychovávat batole, ale to jsou rady pro minimálně 1,5 roční děti, ale co dělat s ročníma vzteklounama neporadí nikdo :angry:

Katch, chudák Štěpánek. Tohle očkování mám nastudováno a prý je ta reakce až po těch 7 dnech, takže ta teplota je evidentně nemoc :confounded: A doporučuju srážet jen obklady a nurofen (paralen) dávat až po 39C. Jinak snížíš účinnost očkování :unamused: Nás to čeká v březnu, ale přemýšlím, že to posunu až na duben. Přece jenom v březnu bude ještě zima.

Přišla bába, papa
9. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
Ahojky,
Verb. teď jsi mě trochu vyděsila, čípek (paralen) už jsme dali 2x, protože v noci a ráno měl 38,5 :frowning2: To fakt snižuje účinnost očkování? Ráno jsem hned volala doktorce a taky říkala, že to asi reakce na očkování nebude, že to je moc brzy. Takže pokud teplota přetrvá, tak se máme přijít ukázat. Jsem naštvaná, zrovna tento týden i víkend jsme měli spousty plánů a musela jsem zrušit na zítra zubaře, kam jsme měli jít se Štěpánkem. Ale noc i dnešní den byla naprostá hrůza, skoro jsem nespala, protože Štěpánek topil jak pec a pořád se budil, plakal, kňoural, no děsný. A to samý přes den, byla tu máma, ale on chtěl být stejně skoro pořád u mě. Navíc skoro vůbec nic nesnědl, strašlivě slintal... takže to bude nejspíš nějaký další zub a to očkování to jen zhoršilo :frowning2: A to si představte, že po tak strašný noci spal přes den jen půl hodiny!! Ale šel spát už v 18h, protože už byl chudinka úplně vyřízený, nicméně asi za půl hodiny už byl poprvé opět vzhůru s pláčem. To bude zase noc, ach jooo :unamused: Kdyby člověk mohl být nemocný místo toho prcka, co? Taky jsem se trochu naštvala, že nám tohle očkování doktorka nacpala už před 15.měsícem, mohla počkat do jara. Někde jsem se dočetla, že děti starší, tudíž s vyšší váhou to snáší líp a ten náš prcek nemá určitě ještě ani 10kilo.

Držím palce ať se Willovi nerozjede žádná hnusná choroba. Pokud se Ti jeví jako celkem v pohodě a normálně si hraje, tak to snad nebude nic velkýho a brzy se toho zbavíte:slight_smile: A že si vydrží sám hrát je super, to já bohužel neznám, nedávno jsem přemýšlela kde jsem udělala chybu. Jestli to jde to dítě nějak naučit nebo to prostě musí být v něm. A to počasí mě taky děsně se.e, už mám sněhu a mrazu fakt plný zuby. Tohle je nejhorší zima co si tak pamatuju, rozhodně v Praze nikdy tak dlouho sníh nevydržel. Nejradši bych přeskočila celý únor a březen a byly by rovnou Velikonoce, který jsou letos až někdy okolo půlky dubna :grinning:
9. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
Katch, asi te zklamu, ale byla o tom reportaz i v TV, kde doktori rikali, ze prave umele snizovani teploty u ockovani snizuje jeho ucinnost. Snizovat umele az u 39C :-/ Ale nemusi to znamenat, ze by se musel ockovat znova, ale muze se stat, ze si telo nevytvori proti ty nemoci tolik protilatek. Ale chapu, ze vyspat se musite vsichni, tak se tim netrap. Will ma 37.8 a dala jsem mu na noc nurofen, protoze pres den skoro nespal :frowning2: I kdyz u teploty je to zbytecny. No a zacalo mu lehce tyct z nosu. Vse cpe do pusy a silene slinta, tak doufam, ze to jsou jen zuby. Preju klidnejsi noc :slight_smile:
9. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky,
já chci jen reagovat na to očkování a údajné snižování účinnosti po podání léků, ať chudák Katch moc nestresujue :wink: Taky jsem o tom četla ten článek, ale zase bych tomu 100% nevěřila. Protože pokud Štěpánek tolik horečkuje i po ránu a viditelně není ve svý kůži, tak bych to rešila jako Katch. Něco jinýho by bylo, kdyby měl jen lehce zvýšenou teplotu, ale takhle....
Moje doktorka taky říká, dávat sirupy až nad 38,5, ale když byl Honzík malej, tak jsem se tím taky řídila, čekala jsem dokud ta teplota nevylezla a nakonec byl Honzík celej bílej, vůbec nás nevnímal, oči v sloup, tělo našponovaný..... Tak nevím, jestli to nebyly třeba ty febr.křeče, ale od tý doby prostě na nic nečekám a od 38st. ten sirup a diazepam dávám.
Tak Katch - držím pěsti, ať je Štěpánkovi brzo líp a nic z toho není :wink: Chudinka malá, je mi ho úplně líto :frowning2:

My máme jít na to očkování taky v březnu, mezitím by měla být druhá dávka Synflorixu, tak jsem zvědavá, jak dopadneme my :zipper_mouth: Do toho s HOnzíkem na tříletou prohlídku, takže budem u doktorky jako doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A jinak musím říct, že to naše malý zlobidlo je poslední dobou opravdu nějaký hodný :sweat_smile: Takže vztekací scény jak popisujete, jsou u nás minimálně. Ale my jsme si to zas vybrali předtím :stuck_out_tongue_closed_eyes: A když už se vzteká, tak jde taky za dveře, po chvilce za ní jdu a zeptát se, jestli chce ještě řvát, tak mi odpoví, že ne, pomazlíme se a je klid. Tuhle dostala na prdel, bolet ji to rozhodně nemohlo, ale hned se chytla za plínku a říká Au. No herečka :grinning: Teď si Nikolka opravdu hodně hraje s Honzíkem nebo i sama, začíná kňourat až když je ospalá, tak to za ní vždycky jdu a hrajeme si spolu. Teď jí baví i malování, nebo ukazuje na obrázky, co jsem namalovala a chce říkat, co to je. Konečně už s ní začíná být taky čím dál větší zábava :slight_smile: Ale už se mooooc těším, až vyrazíme na pískoviště apod.
Smrkat už taky umí, ale většinou mi zdrhá :unamused: Ale tuhle ji chtěl vysmrkat Honzík, tak to pěkně držela a smrkala. Akorát chudák Honzík potom zahlásil, že se mu vysmrkala do ruky, nějak to netrefili :sweat_smile: :grinning:

Tak pěkný den, já se zas objevím, tak doufám, že tu nebudu vést zase monolog :grinning: :grinning: :wink:
10. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahojky, tak mi se tedy neradi přidáváme do klubu nastydlých či nemocnách :unamused: Do včerejšího odpo nic, po vypsání jednou zakašlal, ale nějak jsem tomu nepřikládala význam, venku v pohodě, i hezky ťapkal a kopal do těch zmrzlých hroud, ale po návratu se mi nějak nezdál, byl takovej kňouravej, pak mi přišlo, že se zase motá, ale jinak řádil tradičně, zdál se mi tedy teplejší, tak jsem šla měřit a měl 37,8, večer 38, to už začal i rýmovat, dostal čípek na noc, ale stejně byla příšerná, něco jak u Katch, každou chvíli vzhrůru, mručel, plakal, v pět už chtěl vstávat, pomáhalo jen hlazení po zádech, anebo lehké pohupování v postýlce, takže jsem toho moc nenaspala, v půl sedmé šupajdil ke mě do postele, a se 4 probuzeními jsme pochrupovali skoro do osmi. Teď má jen kolem 37,6 tak nic nedávám, a vyčkávám, co to udělá na noc, jen odsáváme průhlednou tekutou rýmu, a to nás akorát pomalu začala opouštět ta předchozí, takže zase 14 dní lux v pohotovosti. Jinak mi přijde normální, jí taky normálně, tak asi jen nějaké nastuzení. JInak jsem botičky co jsme měli od Bati objevila na netu, takže vezmu o číslo větší, myslím, že budou v pohodě, mají je tam i s poštovným dokonce levnější než ten Baťa. Jezdit s prckem teď stejně nikam nemůžu, tak snad budou sedět.

Katch: Tedy to je smůla, že vám to vyšlo s tím očkováním takhle blbě, snad se z toho vykřešete dřív, než udeří předpokládaná reakce na priorix. A dotaz, říkala ti doktorka něco o tom, zda se pak může normálně mezi děti nebo se těch 14 dní vyhýbat kolektivům? Máme naplánovanou rodinou oslavu, tam bude i malý Danielek, tak nejspíš raději nepojedeme a vyšleme jen Bohdana. Neleze mu nějaký ten špičák nebo stolička?

Dary: Já bych tedy na teplotu přes 39 stupňů taky nečekala, já vidět na teploměru 39,5 tak jsem před kolabsem, takže taky nasazuju čípek, když má po odečtu víc jak 38. K očkování, nás ten priorix čeká na konci února, stále nemáme poslední prevenar a čtvrtou hexu, mám pocit, že z toho očkování nevylezeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nikolka ví, že teď musí být hodná, jen počkej, až se zase rozeběhneš, ty potvůrky to asi vycítí. Malování jsme zatím nezkoušeli, tedy včera jsem mu dala do ruky zvýrazňovač a šmáral, ale to bylo poprvé, nějak mám strach, že si potvůrka tu pastelku někde najde a za chvíli budeme mít nově vymalováno :grinning: U nás tedy pořádné smrkání nehrozí, většinou jen frkne a jde, takže to nestačí a odsáváme luxem, ale s tím už je naštěstí kamarád, řeknu jdeme odsát nosík a on se už poslušně posadí k luxu a čeká, až začnu.

Verb: Tak k přání jara se připojuju, už mě ta zima fakt leze krkem a prý min. do konce února mrcha vydrží. Tahle sněhovo fakt v Praze nepamatuju, snad jsme si to na pár let vybrali, i když jak znám počasí tak místo sněhu bude pršet a stejně to bude nanic. Krémování super, jsou chytrý jak vopice, ale poslouchat nebudou, pacholci jedni. Nene, bych si už mohla nahrát na magnetofon a ještě nejez mi ty vlasy, nestrkej si věci do pusy a neskákej po gauči, těmito větami strávím cca půlku dne. :angry: Svalovat vše na zuby můžu teď,ale fakt netuším, co budu dělat, až budou všechny venku, to si asi budu říkat, že se chystají druhé :grinning: :grinning: A berou těch 39 před odečtem nebo po? Já si říkám, že pokud po tak, když si vezmu, jak se při takové teplotě cítím já, tak nevím, proč ty prcky takhle trápit, my taky na paralen nečekáme až budeme mít přes 39 ale bereme ho když máme víc jak 38, někdo tedy i dřív.

Kacka: Tedy na návštěvu k babičce buď v létě nebo s přímotopem, jak v tom babička zvládá žít? Tedy vy jste v tom vývoji nějak napřed, nebo to naše dítě je pozadu, občas sice zkouší něco sám, nandat si botu, ponožku, ani jedno se mu zatím nepovedlo :grinning:, tak si nechá vše udělat od mamči. Naopak občas přestává dělat to co dělal, např, teď sám nesní skoro nic k snídani a nechává si ten nakrájený rohlík dávat do pusy ode mne :angry: A tedy pokud dítka která mluví později jsou chytřejší, tak to nám doma roste malý génius. :grinning: Tak naše dítě nočník na čůrání kupodivu chápe, ale na kadění ne, a neumí si říct, takže to vlastně žádná výhra není, ale většinou když ho na něj posadím, tak se vyčůrá, tlačí a soustředí se jak o život a jde mu to. Na kadění to asi vůbec nechápe a hlavně by posranej chodil klidně hodiny, je mu to úplně jedno, no fakt nevím, jak mu to budu vysvětlovat.
10. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
Tak manža konečně dorazil z práce, mají zase přesčasy, ale pelášil za náma, tak hurááá :slight_smile: :slight_smile: Vzal děti ven, tak bude chvilku klid. Dnes byla trochu krize, ptž dětičky nechtěly v poledne moc spát, tak už toho mám nad hlavu. Uf uf. Navíc mě dneska nějak bolí ta noha, už chodím o jedný berli, pár kroků i bez, ale včera jsem nějak přehnala cvičení :confounded: :frowning2:

Janco - tak další marůdek? :frowning2: :frowning2: Tak přeju pevné nervy, ať to dobře zvládnete a máte to brzo za sebou :wink: Nikolka taky rýmuje, ale je úplně v pohodě, tak snad to ustojíme. Dnes jsem objevila, že leze další stolička, ale vypadá to, že to taky proběhne v klidu, tak jsem tady za to bezproblémový období fakt ráda :slight_smile:
A děkuji za odkazy na dorty, doufám, že něco spáchám a pak se vám s tím veledílem pochlubím :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kačko - Pepíno je fakt šikula šikovná. To se ti bude hodit, až se narodí prcek. Taky jsem to tak u Honzíka měla, prostě to pro mě byl velkej kluk a malinkatý miminečko bylo v bříšku. Nikolka je pro mě pořád takový prtě. Tak nevím, jestli to ty děti taky necítí, že prostě jsou ti "velcí", já tomu teda věřím :wink: :wink: :sunglasses:

Katch - ples samozřejmě nedopadl nijak :confounded: Ten den jsem byla zrovna na operaci a ani jsem si na to nevzpomněla :frowning2: Viděla jsem ale video, co ségra natočila, tak mě to docela zamrzelo :(

Verb - tak o pomocnici k dětem jsem neslyšela, ani po tom pátrat nebudu, ptž do tohoto svinčíku nikdo přijít nemůže!! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale docela bych se divila, kdyby něco takovýho bylo, ptž když jsem chtěla ošetřování na Honzíka, aby mohl být manža ještě s námi doma, tak prostě nic takovýho nedostanem, ptž jsem na mateřský a tak se musím starat :angry: :angry: Přijde mi to docela padlý na hlavu, ptž je určitě spousta lidí na tom hůř než já a co mají jako dělat???? :rolling_eyes: :rolling_eyes:

U nás nočník zatím pěkně čeká v koupelně, ptž já jako invalida - než bych tam došla, tak je po akci. Ale v nejbližší době na to zase naběhnem. Taky ví o co jde, tak doufám, že nebude dělat zbytečný průtahy.

Nikolka nám normálně chodí tajně krmit morče. V poledne jsem nechala na stolečku zbytek těstovin a ta potvůrka si pro ně chodila a házela je morčeti a říkala "mňam". A měla hroznou radost, jak se jí morče vždycky leklo :D :D

Jo jinak mě ted tak napadlo - pamatujete si na Lamiu z Listopadovek?? Tak čekají třetího prcka :slight_smile: :sweat_smile: Nedávno jsem tady na ni narazila a co jsem tak četla, tak trochu neplánovaně :sweat_smile: :sweat_smile:

A dlouho se nám tu neukázala Meggietn, asi nám zahýbá na FB :grinning: :grinning:

Tak pěkný den a všem marůdkům posílá Nikolka pusu :dizzy_face:
10. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
autor
Holky to je sranda, Pepíno se zrovna baví tím, že si na hlavnu nasazuje plavky a běhá k troubě a kouká se jak vypadá blbě a smějeme se tomu oba dva :grinning: Jsou dost malý a hrne mu to čelo do očí a vypadá jak magor :grinning:

Koukam že nemoci jsou teď fakt všude, tak držim palce ať se Štěpula i ostatní z toho vykřešou co nejdřív, Pepíno má jenom rýmu a já taky, ještě že je ten nasivin :wink:
s tim očkováním jste mě dost překvapili, že to tak dlouho trvá, my máme teď naplánovaný každý víkend, tak nevim jak to zvládneme. Sestřička mi říkala že na to očkování musí bejt dítě fakt zdravý, reakce je od pátýho dne ale když máme něco naplánovanýho tak že se zas nemusíme izolovat.

Dary vůbec nechápu jak to děláš, dvě děti a ta noha :astonished: Mě teď začli strašně bolet záda, vystřeluje mi to do nohy, tak doufam že se to nebude zhoršovat, navíc je te´d pitomý počasí, všude je namrzlo a Pepíno se válí každou chvíli na zemi a po chvíli ho už nebaví vstávat sám tak si tam tak sedí a to ho musim zvedat :unamused:
Včera jsem sletěla i já, naštěstí na bok a ještě na ten dobrej, protože na druhym jsem měla tašku s vajíčkama.

No jinak se nic nedělje, pomalu s Pepčou každej den vyklízíme pokojík pro Marťase, aspoň ho něčim zabavim, když už nevim co by, tak mu dam hadr a jdeme šmrdlat dveře nebo okna. Jakmile nemáí co dělat, tak dělá blbiny a zlobí, je to šílený, prostě normálka. Sám si teda nehraje ani omylem, chodí s knížkou vždycky ke mně a musim mu ukazovat já a povídat já. A řádit a běhat musim taky s nim. Janca psala jak mu zakazuje na gauč, tak to je u nás pořád, jen z něho i skáče, prostě řekne hop a skočí, občas mam problém to stihnout, ale zatim nemam v rukou další dítě, tak to jde. A tohle mi dělá i na schodech venku, u sámošky, prostě žádný zábrany. Párkrát je i ten karambol, ale zatim je pružnej a žádnej velkej úraz :wink:Když to tak vezmu,tak je snima stejně děsná sranda, viďte? :slight_smile:

A dneska nám přiveze brácha zase dřevo, takže samozřejmě nasněžilo aby to neměl s tim mega autem tak jednoduchý :unamused: On je blázen, večer zavolá, že má 44m3 dřeva a jestli to chceme, že nám to za dva dny přiveze. Jenže je to pěkný dřevo za výbornou cenu, tak je to škoda nevzít. Naštěstí je tu kluk kde se to dá složit hned vedle a půlku si vezme. Už vidim jak Pepa celý jaro řeže a seká dřevo :stuck_out_tongue_closed_eyes: to zas bude šílený, já to vozit nemůžu a Pepíno nám asi taky moc nepomůže.
Lidi si musej myslet že jsme šílený, jsme tu zarovnaný lodí a dřevem :grinning: takže pozor, přijde šíleně dlouhá zima, počítam s naší zásobou na několik let a pak obleva taková že odjedeme tou lodí :grinning:

Jo a s tou Maggie jsem to nepochopila, co je FB? znam jen FBI :slight_smile:
11. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
autor
super, tak právě si Pepíno sundal tepláky a nasadil si je na hlavu a zas běhá k tý troubě, je to pošuk :grinning:
11. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím, že u nás podstatná změna k lepšímu, noc dobrá, 3x pití jinak chrupkal, je bez teploty, takže už jen ta rýma. NO dneska budeme ještě doma, zítra pokud bude jen rýma, tak na procházku na kočárku do krámu, ta nemožnost vybřednout z toho bytu je ubíjející :confounded: A hlavně už nevím, co mu vymýšlet, už koukáme odpo i na Kouzelnou školku - je naprosto uvytržení když tam je František a Fanynka :grinning: Zlepšilo se nám pití, asi mu zachutnala štáva lesní směs od YO, takže za den vypije i půl litru, což nám předtím fakt nehrozilo. Dopo se hezky vyčůral do nočníku, plínku do té doby neměl vůbec počůranou, takže toho fakt dost :slight_smile: Takže nastává lehké šetření ve spotřebě plen, ale aby si sám řekl, že se mu chce, to tedy nehrozí a s jeho kaděním stále 3x denně jich zase tolik neušetříme, ale já jsem ráda, za to, že chápe, co tam má dělat. Takže dopo docela dobré, ale bych ho jen nechválila, tak ve 12 nějak spadl ze sedačky, tuším přesně jak protože jsem lovila něco v šuplíku metr od něj, spadl na hranu stolu, takže nad obočím lehký zásek, a u uspávání řev jak blázen, musela jsem tam jít 3x a pak se uřval :angry:

Kacka: Tedy máš doma veselo, to by chtělo natočit, abychom se pobavily i my :grinning: :grinning: a že je tak chytej, že se na sebe jde podívat, to nemá chybu. Martík bude mít samostatný pokojíček? To je výhoda baráčků, to v našem 3+kk fakt nehrozí případné dva dětské pokoje. Po venku chodíme teď jen na místech kde je odmeteno, protože ho vyloženě rozčiluje, když se tam válí a pak nechce jít vůbec, takže většinou je procházka kombinace kočár chůze. Tomča se tedy i sám zabaví, ale někdy raději ani nepíšu čím, dnes ho například hrozně rozčílilo, že krabice od džusu má škroubovací víčko a ne vytahovací, nechápu, řval jak tur i slzy mu tekly a nepomáhalo nic. A není škoda to dřevo řezat, třeba byste si z něj mohli udělat bárku na které odplujete na tom torzu lodi co je na zahradě, to půjde těžko :grinning: FB je zkratka pro Facebook :slight_smile: já tedy taky dřív znala jen FBI, ale pak jsem ségrou byla nucena založit, abychom pokecali v reálném čase :slight_smile:

Dary: Tedy mít manžu doma v půl čtvrté to neznám, to jen o víkendech a o dovolených, ale super že pomohl a ty můžeš dát lehce odpočinout noze. U mě kotník už OK, takže se to srovnalo samo, což je super. Dej bacha, ať to s tím cvičením nepřeženeš a pak ti ta rekonvalescence netrvá ještě déle, chce to asi po malých dávkách častěji. A co morče říká na potravu navíc, tloustne vám před očima? :grinning: Třetí dítě, no blázni, i když jak píšeš, že s tím moc nepočítali, tak asi musí řešit neplánovaný přírůstek.
11. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
ahoj, jsem tu zas :grinning: :grinning: Úplně koukám, jak pěkně přispíváte, aspoň mám u kafíčka co číst :slight_smile:

Taky jsem se teda pobavila nad malým Pepínem. Je to pěknej koumák a máma má rozhodně o zábavu postaráno :grinning: :grinning: Jestli i Martínek bude takovej čertík, tak to se Kačko máte na co těšit :sweat_smile: A na pády pozor, tohle počasí už mě teda taky štve :rolling_eyes:
Záda mě při druhým těhu taky bolely a docela dost. Vadilo mi dlouhý stání i sezení, takže třeba i na blbým pískovišti to pak bylo docela utrpení :confounded: Ale já jsem teda oproti tobě měla daleko větší břicho, tak třeba se záda ještě umoudří :slight_smile:

Jančo - tak paráda, že je na tom Tomášek líp :slight_smile: U nás teda Kouzelná školka totální nezájem /a to i u Honzíka/, ale když pustím Krtečka apod., tak to Nikolka chvilku koukat vydrží. Ale nejvíc ji baví písničky, teď je hitem Mňam, mňam Bobík - to si u toho taky zpívá Mňam Mňam a ještě u toho mlaská :grinning: :grinning:
No a manža kolem tý třetí hodiny jezdí domů normálně, pokud teda nejsou přesčasy. Ale on dělá už od 5:45, vy to asi v Praze máte jinak, ne? :wink:
No a o vhodných hračkách mi ani nemluv. Včera manža dotáhl Honzíkovi špalek, hřebíky a kladivo, tak hádejte s čím si Nikolka hraje?? :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A zítra nám dorazí nový vysavač, hurááá. Ten starej se nám rozbil, tak si dovedete představit, co ten koberec s těma dětima zkusil. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už se vážně těším, až to tu vysaju, člověk si tady těch vymožeností váží, až když je nemá....
11. únor 2010 v 15:21  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás celkem dobrý. Na to jak bylo úterý šílený, tak ve středu byl Štěpula v pohodě, choval se jakoby mu nic nebylo, jen večer měl lehce zvýšenou teplotu, dostal jen sirup. Noc na dnešek byla ale katastrofální, byl vzhůru každou hodinu, teda do jedenácti spal bez jedinýho probuzení, ale jen co jsme šli spát my, tak se začal budit. úplně se v noci vztekal, házel naštvaně s flaškou vody (chtěl mlíko), ježka plyšáka mrsknul na zem, no vůbec jsme nevěděli jak ho máme uklidnit, zabralo až to, že jsem dělali, že spíme :grinning: Tak to divadlo zabalil když neměl diváky a lehnul si taky :grinning: :grinning: No a dneska měl opět lehce zvýšenou teplotu, dopoledne byl ale v pohodě, pak spal jen hodinu a odpoledne už byl strašně protivnej. Pořád se na mě teď zase plazí a chce abych ho zvedala, nejradši by seděl na kuchyňský lince a zkoumal tam ty zakázaný věci :angry: Teplotu už večer ale neměl, tak snad dobrý. Nemá vůbec kašel ani rýmu, takže já jsem přesvědčená, že to jsou ty zuby, dokonce jsem dneska zkoumala jestli mu neroste už špičák, vypadá to, že jo.

Kikí je teda pěknej narcis, že se takhle převlíká a vzhlíží se v troubě :grinning: Mě překvapilo, že si sám sundá tepláky, to Štěpula teda neumí a jak vidím, tak můžu být ráda :sweat_smile: Jinak si ale vytahuje z šuplíku čepice a taky si je zkouší před zrcadlem :grinning: Takže Marťas bude mít samostatný pokojíček už, jo? Ten se má. A ani nevim jestli Pepíno už spí ve svém pokoji nebo s váma? Skákání z gauče je teda masakr. Štěpula na něj vylézá taky pořád, ale naštěstí teda neskáče dolů.
U nás je teď hit, že se Štěpula točí dokolečka a pak se tu motá po pokoji a má z toho děsnou srandu, že je jak ožralej :grinning: Ale je to taky pěkně nebezpečný, protože přitom naráží do všeho okolo, takže včera se pěkně praštil do čela o hranu konferenčního stolku. Nicmémě za 20 minut už se zase točil :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jančo a ostatní, k tomu Priorixu mi doktorka nedávala žádný zvláštní instrukce, normálně můžeme dělat cokoliv, pokud teda bude Štěpula OK, takže žádný omezení dopředu. Tu reakci očekávám tak okolo úterý, pevně teda doufám, že to bude v pořádku a nebude se nic dít, ale uvidíme. Když je oslabený kvůli těm zubům, tak by to naopak asi mohlo mít horší průběh :unamused: Jančo a kde jsi prosím tě objednala ty bačkůrky? Nebo myslíš normální boty na ven? Super, že už je Tomčovi líp, i když ona i rýma je na prd, ale ty děti to myslím snášejí dobře :wink: A k tomu pití, já jsem dávala Štěpánkovi neslazený ovocný slabý čaj, toho vypil za den taky tak minimálně půl litru. Ale teď jsme přešli na vodu a už to není tolik, ale pořád to je tak cca 300ml a on ještě vypije za den okolo 40ml mlíka, takže to je snad v pohodě. A aspoň ho nemusím přebalovat co 2 hodiny, předtím měl po chvilce už strašně nacucanou plenu. A Kouzelnou školku my taky sledujeme, teda nevydrží na to koukat nějak moc dlouho, ale František ho taky baví (Fanynka o něco méně), ale najvíc teda vede znělka :slight_smile: K čůrání do nočníku gratuluju :wink:

Dary teda to mi spadla brada až na zem, chudák manžel, chodit do práce na 5,45 je fakt strašlivýýý :frowning2: :astonished: Ale zase je fajn, že ho máte tak brzy doma. To já teda fakt neznám. S tím krmením morčete to je srandovní, aby Vám za chvíli neleželo s nafouknutým bříškem někde v koutku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A super, že Nikolka se proměnila po dobu Tvýho pobytu v nemocnici na hodnou nevztekající se holčičku, to bude asi tím kladným vlivem tatínka :grinning: Nebo naopak se bojí, abys od nich neutekla a aby nezůstala na krk jenom tatínkovi :grinning: :grinning: Lamii si pamatuju, je taky z Prahy a když jsme měly sraz v těhu, tak měla původně taky přijít. Tak to bych jim k těm dvoum holčičkám docela přála kluka :wink:

Tak já končím, mějte se krásně a bacha na tom sněhu, hlavně Kačka teda :wink: A Dary Ty vůbec snad nevycházej z domu :sweat_smile: Už aby to všechno odtálo a zmizelo, už jsem na bílou barvu alergická :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
Tak oprava:
Štěpán vypije za den okolo 400ml mlíka, ne 40ml, to by bylo fakt málo :grinning:
11. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz
Dary: No do práce na 5:45 to by Bohdana zabilo, není schopný vylézt z postele ani ve 6:15, chodí na půl osmou, ale mají povinnou hodinovou přestávku na oběd, takže končí v 16:30, ale to málokdy odchází, doma je většinou tak mezi 17.30-18.00 takže celý den pryč. Ráno Tomču nevidí, to ještě chrupká, vidí ho 2 hodiny než jde spát, ale u vás, pokud stále chodí dítka spát po páté, tak to vyjde vlastně nastejno. DOkoukat celou Kouzelnou školku to u nás taky nehrozí, líbí se mu ty vstupy ze studia s Františkem a Fanynkou a pak chvilí vydrží koukat na pohádku, joo, tak kdyby celý den běžely v TV reklamy, to by se od televize nehnul, jen co zaslechne znělku na reklamy, tak pádí, i když je třeba v pokojíčku a celou dobu reklam zaujatě sleduje a ani se nehne. :grinning: :grinning: NO reklamožrout :grinning: :grinning: Ještě že po nás ty věci nechce, já kolikrát po půl roce netuším, na co ta reklama je :grinning: Tedy myslím, že ve vhodnosti hraček vedete jednoznačně, ty chlapy mají nápady, já nevím, kam na to chodí :grinning:

Katch: Tak to budou asi ty zuby, když nemá rýmu, kašel a jen teplotu, ty špičáky ho asi trápí, my máme venku zatím taky jen jeden, a ten druhý horní se podle mě chystá, furt si tam něco cpe. To já dělám taky často, že spím, prostě dám napít, lehnu si a nereaguju a on chrní taky, je to děs, jak na ně musíme vynalézavě jít. NO ještě že doma nemáme zrcadlo dole, už vidím Tomčovy módní kreace :grinning: A při popisu točení Štěpy jsem tedy umírala smíchy :grinning: :grinning: Objednávala jsem bačkůrky, boty na ven bych tedy neriskla, ty chci Tomčovi obout na nohu, ale bačkůrky, když to je stejný typ,jsem riskla, snad to bude v pohodě. Objednávala jsem to tady:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=514669
No u nás je to s pitím fakt pokrok, předtím pil tak těch 250 ml za den a něco v noci, teď dá za den okolo těch půl litru. My jsme bez mlíka, prostě s jeho ucucáváním to nemá cenu, ale teď dokáže té štávy vypít naráz i tak 120 ml, tak třeba by pil i to mlíko, budu to muset zkusit, ale mám pocit, že se mi na to vyprdne. DOktor říkal, že stačí 2 mléčné dávky to má (jogurt, kaše), do toho sýry, gervais atd. tak snad mu to stačí.
12. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
autor
ahoj,
tak já píšu ještě než zase odjedeme, tentokrát k Pepovi domů, v sobotu jedeme na celej den pryč an setkání jachtařů, tak si snad dáchnu.
Dneska spal Pepíno poprvý celou noc bez mlíka, nějak jsme to asi oba zaspali, byli jsme hrozně unavený a ani jsme se nedomluvili že mu Pepa nedával ani ráno, tak jsem až po vstávání zjistila že jsou všechny lahve čistý, tak asi nepil vůbec :slight_smile:
Jo a jak psala Janca o tý kaši, tak jsem úplně zapomněla napsat že Pepíno už kaši nechce, už je to tak tři neděle, prostě to plival a chtěl pořádný chlapácký jídlo, tak ho má. Dávala jsem mu už i hrachovku a strávil to statečně.
Janco když tak koukám na ty bačkory, možná taky nějaký pořídim, ať teda něco má. Jestli ovšem nepřijde brzy na to jak se sundavaj :unamused: Dneska dokonce chodí i za mnou a rve mi ponožky dolů :sweat_smile:

Záda se včera dost zhoršili, sotva jsem si lehla, píchalo mi to do nohy i při tom když jsem se jen otočila, tak to chci vidět ten zbytek těhu. Včera jsem to totiž trochu přehnala s odhazováním sněhu, jenže toho sněhu bylo šíleně moc a to by Pepa hodinu odhazoval, tak mi to bylo líto to na něm nechat.

Tak na všechny myslim ať se zuby umoudří a ty teploty ať konečně slezou, ať máme klídek :slight_smile:
12. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jančo - tak ty bačkůrky jsou úplně ty samý, jak jsem psala, že je tu máme kousek od nás. Ale koukala jsem na jejich stránky http://detskaobuv.oblibene.cz/ a ceny jsou stejný jako u toho tvýho odkazu. Akorát mám výhodu, že ušetřím na tom poštovným :wink: Teď má Nikolka bačkůrky s tou přezkou, ale už jsou jí tip ťop, tak teď vytáhnu na tkaničky, tak doufám, že to nebude pořád rozvazovat.
A tatínka si děti taky užívá většinou ty dvě hodinky denně, takže je to tak nějak nastejno. Dnes jsme ráno vstávali v 6:45, což je absolutní rekord :dizzy_face: Já už dávno vyspaná, pomale nervozní, co se to děje. Na tohle nejsem vůbec zvyklá, ale bylo to krásný, jen tak se válet v posteli.

Kačko - tak ať se víkend vydaří a trochu se šetřit :wink: Odhazovat sníh?? Ty jsi blázen.... :confused: :confused: Dej nohy hore a relaxuj :wink: :wink:

Katch - Nikolka je teď opravdu hodná, ale pořád je z ní hroznej mamánek. Tak ti trochu závidím, že Štěpánek se v tom zlepšil a dokonce ho mohli pohlídat vaši :wink: Nikolka má hroznou fobii z lidí /i babiček a tak/. Stačí, když řeknu, že se jdu podívat, proč štěká pes a ona už si myslí, že k nám někdo jde a začne neskutečně řvát. A to tam třeba ani nikdo není. Doufám, že nás to taky brzo přejde a nebude to dítě, který se mě bude držet ještě ve 4 letech :unamused:

A dnes jsem teda znovu zkusila ten nočník a Nikolka absolutně nadšená, hned začala tlačit a vykakala se :slight_smile: Takže jak jsem psala, ví o co jde, ale nevím, jestli si bude říkat :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak to budu vždycky asi po 2hod. zkoušet a snad se úspěchy dostaví. Čůrání se nám zatím nikdy nepovedlo, řekla bych, že je to i těžší než ten bobek, takže v tomhle je Tomík fakt šikulka :wink:
12. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
Ahojky, tak u nás víkend nic moc, mě od pátka bolelo ucho, dnes na ORL odhalen zánět zvukovodu, mám předpsané antibiotikové kapičky, tak snad to brzy zabere, píchá mi v tom uchu fakt hrozivě, jak kdyby vám tam někdo i 2x do minuty bodal jehlou, před chvílí jsem si nakapala podruhé, a zatím dobrý, tak snad se to bude zlepšovat, nejhorší to je, když skláním hlavu, což k Tomčovi dělám skoro furt :confounded: NO a aby toho nebylo málo, tak Tomáš má od čtvrtka samodestrukční skony, no nevím zda to dělá schválně a nebo mu to chudákovi vyjde, ale má skore každý den jeden šrám či boule, za dnešek už má splněno, tak snad nezačne přidávat dvojihé porce :confused: V sobotu nám tedy zatrhnulo zakopl o dveře a hlavou narazil na boční hranu nočního stolku (ještě že je oblá), ale i tak měl do minuty na čele příšernou bouli podlitou krví, normálně jsem zvažovala pohotovost, nakonec jsme tedy nejeli, protože před námi bylo celé odpo, takže jsme jen pozorovali a nic, ale už ve mě trne, co si zase udělá nového, dneska mí zásek pod nosem, narazil na stůl, no kaskadér, ale mě asi za chvíli zavřou, že ho týrám :confounded: Tka jediné pozitivum víkendu byl snad dobrý koláč a včerejší zlato Sáblíkové, jsme jí doma tlačili i očima :grinning: NO dneska jede Bauer, ale fakt nevím, zda večer vydržím, dnes jsem toho moc nenaspala.

Dary: Dneska jsme dopo vyzvedli bačkůrky na poště, jsou to přesně ty co prodává Baťa za 199 Kč, takže už chodí ve větších. Já tedy kupovala zase přeskové, tkaničky by u nás asi dlouho zavázané nevydržely. A nákup u paní pražským doporučuji, ve středu jsem objednala a v pátek byli u nás (tedy na poště, protože je přivezli přesně v půlhodině, kdy jsme s Tomčou byli v krámě, v půl čtvrté bych je u nás už nečekala). NO je vidět, že každý se raduje z jiného vstávání, ale to vaše je asi jako když kluci vylezou v devět a to se u nás už hooodně dlouho nestalo :grinning: Jinak gratuluju k bobku v nočníku, u nás se bobky nekonají na ččč i eee čůrá, no bobek bude asi oříšek. A když nechce, tak ho na něj neposadím ani párem volí, zapře se a nesedne, no má svou hlavu a to že z něj občas šílím je mu ale úplně jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kacka: tak to se ti nedivím, že tě bolí záda, když odhazuješ hory sněhu :astonished: Tobě nestačí vláčet Pepína? Holka prosím tě šetři se, ať Marťas hezky dlouho vydrží v teplíčku. K bačkůrká, Tomča je docela montér, ale na tu přesku zatím nepřišel, nebo ho to neláká, netuším. NO a sundavání ponožek Pepču u tebe neodnaučuj, to se bude za chvíli hodit, přes břicho se budeš špatně ohýbat, křikneš, a Pepča sundá, a koukej ho ještě naučit nandavání :grinning: :grinning:
15. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
ahojky,
tak se znovu ozývám. U nás víkend dobrý, nebo alespoň pro mě, ptž jsem lenošila a odpočívala. V neděli jsem se dokonce nějak nestihla převlíct ani z pyžama :sweat_smile: :grinning: Jsem to ostuda.
Noha je zase o něco lepší, doma už chodím bez berlí, ještě teda pajdám a Nikolku moc neunesu, ale jde to. Teď jsem tady teda běhala a uklízela, tak to se nožičce moc nelíbilo :unamused: Tak už sedím a oddychuju. Ale Honzíka už si do školky vozím sama a včera jsem byla dokonce s rodinkou nakoupit. To byl můj kulturní vrchol za ty tři týdny :grinning: :grinning: :grinning:

Přes víkend jsme trénovali nočník a jsme celkem úspěšní. Už se dokonce i vyčurala, ale to se jí musí opravdu chtít, bobek tam dělá úplně bez problémů. Ona tak vehementně tlačí, že ho tam prostě udělá skoro vždycky :grinning: :grinning: Samozřejmě si neříká, to asi chvilku potrvá, ale jsem ráda i tady za to :wink: :wink: Ale taky si někdy usmyslí, že prostě ne, takže když jí tam posadím, tak si hned začne oblíkat kaťata a je po akci....

Jančo - au, au ucho :confounded: Doufám, že kapičky pomohly a je ti líp :wink: A Tomík je teda pěknej kaskadér :unamused:To musíš mít nervy ze železa. U nás už dlouho karambol nebyl, ještě ani nemám pro Nikolku pojištění, ale už se na tom pracuje. Tím to ale určitě nechci přivolávat, doufám, že se všem šrámům a boulím vyhneme :wink: Ale počkej až sleze ten sníh a budou ťapkat venku na asfaltu, to bude teprv adrenalin. Vzpomínám si, jak jsem vždycky trnula u Honzíka, když se venku rozběhl s těma nahatýma kolenama.... brrr...
A že ty jsi u toho Bauera včera usnula, když má jen bronz :grinning: :grinning: Já ZOH sleduju jen tak letmo, spíš kouknu jen na výsledky, jak co dopadlo :slight_smile:
16. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahoooj,
tak u nás víkend fajn, v sobotu celý den u našich, ale neteř tam nebyla, tak Štěpánka neměl kdo mučit :grinning: Teda kromě mě :grinning: :grinning: Akorát máme problém se spaním přes den mimo domov, spal tam jen půl hodiny a to ještě usínal s šíleným řevem a s řevem se taky vzbudil, takže pak byl odpo lehce nenaložený. V neděli odpo jsme měli návštěvu příbuzných z jižních čech, naštěstí nepřijeli v plný sestavě, ale jen tři. Bylo to moc fajn, Štěpula se ze začátku styděl a visel pořád na mě, ale za nějakou chvilku se rozkoukal a vzal je na milost, nechal se i chovat, což je teda skoro zázrak :slight_smile: Jinak ale mamánkovství stále pokračuje, lepší se to jen pozvolna. Dneska u nás byla moje máma a když ráno přišla, tak se mě zase Štěpula držel jako klíště a trvalo nějakých 15 minut než k ní šel a ještě dýl než ho mohla pochovat. A to je přitom osoba, kterou zná kromě nás nejvíc, vídáme se každý týden a většinou 2x. Takže nechápu, co to předváděl :unamused: pak byl smutný když odpoledne odcházela a běžel za ní v ponožkách až do výtahu :sweat_smile:

Jančo tak co ucho? A jak se k tomuhle vlastně přijde? Doufám, že kapičky pomohly, musí to být fakt nepříjemný :unamused: Tak ty karamboly jsou asi spíš klučičí záležitost, zvlášť takových divočáků, co nevydrží 2 minuty na jednom místě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: U nás dnes jen jeden karambol, shodil na sebe kovový svícen ze skříně, to byl teda řev a já byla úplně vyděšená, protože tam jsou takový celkem ostrý části, ale nemohla jsem mu nikde najít žádnou bouli ani červený místo. Až po chvilce to vylezlo, tak má nad čelem takovou pěkně zbarvenou boličku, ale malou, tak snad dobrý. No Tvůj popis zní teda šíleně, tak snad už je boule menší a Tomík o ní už určitě ani neví :wink:

Dary tak na úklid se vykašli dokud nebude noha lepší, snad tam neshnijete, kdyžtak manžel má taky ruce, ne? :grinning: :wink: A na to až budu honit Štěpánka po chodníku se fakt netěšim, zvlášť když bydlíme v kopci, takže je mi jasný jakou rychlostí bude z toho kopečka zdrhat :astonished: Já vim jak jsem se vždycky se zděšením dívala na ty prcky jak trandily tady u školy po chodníku na těch dětských motorkách. To asi zešílim až na tom Štěpula bude umět jezdit, už teď mi přítel vyčítá, že jsem na Štěpána moc opatrná a pořád se zbytečně bojim, že z něčeho spadne atd...
Doufejme, že to mamánkovství je opravdu jen období, já taky nechci aby se mě Štěpán držel ještě ve školce, ty jo, to si ani nedovedu představit, jak bysme ho donutili tam být :unamused: A když u nás někdo zazvoní, tak ke mě taky hned běží a sápe se na mě. Vůbec mi přijde, že na to kolik mu je se chce chovat strašně často... Ale co s tím??
Se ZOH jsem na tom jako Dary, poslechnu si jen jak jsme dopadli a jinak mě to nebere. A to mám se sportovníma přenosema takhle se vším :sweat_smile: Já nechápu jak to může někdo u tý televize tak prožívat, ale nic proti Jančo :grinning: :wink:
16. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
autor
ahoj, tak my jsme nakonec víkend taky překonali v pořádku, jen se pro změnu opět dostavila pořádná rýma, nějak nám to cestování nesedí :unamused:
V sobotu jsme nechali poprvý Pepču u rodičů a jeli pryč a ani po nás nevzdech, u nás se teda mamánkovství nekoná, i když jsme přijeli tak běžel za Pepou a to jen proto že chtěl mačkat vypínač a sám na něho nedosáhne, jinak žádná velká radost. No jsme vlastně rádi :wink: a bez nás spal tři hodiny v kuse :astonished:

V noci se konečně budí jen jednou a to k ránu, tak máme taky větší pohodu, teda spíš Pepa, já už v noci vstávám jen výjimečně :slight_smile:
Včera jsem byla na gyndě a když jsem řekla jak mi často tvrdne břicho, tak mě chtěla skoro poslat rovnou do nemocnice, tak jsem jí pořád říkala že jsem to měla i předtim, sice trochu míň, ale měla a přenášela jsem. Jenž eona to měla poznamenaný a pamatovala si to a bylo to daleko pozdějc, ne takhle brzo. nakonec mi dala jen magnezko a za 14dní musim znovu. Sousedka je nemocná, tak musel Pepa bejt půl dne doma, šílený, takhle si vyplácá dovču ještě než se to druhý narodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nebo to bude muset napracovat a domů bude chodit v sedm a to si taky moc nepomůžem s tim mym břichem.
Nemocnice u nás nepřipadá v úvahu, nemáme hlídání a tak omezuju pohyb jak se dá, naštěstí je ta olympiáda, já na televizi normálně vůbec nekoukam, ale sport mam ráda, tak to klidně sleduju. Pepča je taky vykulenej, skáče po mě na gauči a sleduje telku. Dneska schválně vůbec neuklízím pokoj, je to tu jak po bombě, Pepa slíbil že uklidí i navaří, tak dneska mu necham ten úklid, večeři ještě zvládnu.

Jo a pozor holky na tu rýmu, právě dostal soused zánět v uchu, prej se jim to musí odsávat a odsávat, i když uměj smrkat sami. A taky jim kapat,třeba ten otrivin. A u dospělejch je prej taky důležitý kapat kapičky, jinak to zůstává tam v hlavě, tak jen abyste věděli. Já i kloktam sůl s vodou nosem, aby mi to tam nezůstáválo, ten nasivin ani otrivin nemůžu, jen bioparox. Janca je toho důkazem, tak snad se brzy uzdravíš, něco takovýho by mi ještě scházelo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak vše při starém, Pepíno se stále zdokonaluje, hlavně ve svlíkání, oblíkání a mluvení, abych byla spravedlivá tak i teda v poslouchání a uklízení :slight_smile: Jo, blíží se nám ten porod, tak ho trénujeme, aby byl co nejsamostatnější a docela mu to jde. Ještě to vaření :grinning:

Holky tak vy máte slušný karamboly, Pepíno leze snad všude a je to děsný, vyleze a vleze do ohrádky přes krabici, tak trochu ztrácí účel, musim z toho všechno vyndat. Ale takový boule teda nemá, padá asi šikovně, protože zatim takových modřin jako vy teda neměl. Zato si umí sám dojít pro peroxid a nakapat si ho :grinning:
tak zatim ahooj :slight_smile:

A Dary Nikolka je teda šikovná s tim nočníkem, já nemam absolutně šanci, řekne když nechce a sedí tam a tlemí se mi nebo udělá bobek a přijde a řekne bobo :sweat_smile: Jo ty holky jsou prostě napřed :slight_smile:
17. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Ahoj,
nějak nemám náladu nic psát. Celý minulý týden jsem odolávala nemoci a v pondělí na mě skočila, mrcha jedna :angry: :grinning: Naštěstí žádná rýma, jen mě trošku škrábe v krku, ale jsem šíleně unavená. Včera jsem nezvládala ani uvařit. Míra nějak nechápal, že jeho všehoschopná žena je najednou nepoužitelná, tak jsem si trošku zařvala a pobrečela. Ach jo, vědět, že se ti chlapi tak změní, tak si nepořizuju dítě :frowning2:
Will má lehkou rýmu, ale zatím dobrý, jen občas utřu nos. A začala jsem včera s tvrdou výchovou. Míra je děsný měkoň a já nemám sílu pořád ječet "nešahej na ten tv vypínač". Takže jsem ho včera několikrát varovala a když neposlechl, tak jsem ho strčila do děcáku a zavřela dveře. Trhalo mi to srdce, protože brečel fakt úpěnlivě, ale vydržela jsem minutu. No, byl celej ubulenej, hned se chtěl chovat. Musela jsem to ještě jednou zopakovat, ale pochopil. Dneska jsem to zopakovala u sporáku a už to znova nezkoušel. Doufám, že vypěstuju pavlovův reflex a příště bude stačit jen říct :sweat_smile:
Vylezl mu už desátej zub, aspoň už má čím kousat :grinning:
Jo a vzpomněla jsem si, že jsem si chtěla postěžovat na babku. Už nejsem tak naštvaná, takže to beru spíš s humorem, ale přijde mi, že je občas úplně šílená. Minulý týden měla Willíka na výletě. Šli se projít i s dědou, a pak skončili v cukrárně. No a babku nenapadlo nic lepšího, než mu narvat žaludek. Takže během 1,5h měl celej rohlík, přesnídávku, pár sušenek a k tomu ještě dvě lžičky pravý šlehačky :angry: :angry: NAštěstí mu nic nebylo, babka mi to hrdě vyprávěla, já jsem jí šíleně vynadala a ona se "urazila", že to přece byla pravá šlehačka a nic chemickýho. Ale co tak koukám kolem sebe, tak mám pocit, že všechny babky zešílej a mají pocit, že vnoučata trpí hlady.

Janco, tak co ucho? Doufám, že dobrý. A Tomík je teda boulař :grinning: Willík pořád někam zdrhá a padá celodenně, ale tolik boulí nemá. Já bych ho radši schovala doma, dokud se mu to nezahojí :grinning: My máme zavazovací boty a zatím se je nesnaží rozvazovat. Asi ještě nezjistil, jak je to legrace. Ale ty přeskové zkoumal opravdu poctivě, ale ne na noze, takže systém nerozluštil.

Katch, jestli to není tím, jak se bojíš, že to Štěpula cítí a proto se tě tak drží. Willík mamánkuje akorát u cizích lidí a to ani ne moc dlouho. Nikdy nebyl mazlivej, ale mám radost, že už trošku začíná a přijde se přitulit. Ale že by mě preferoval, to ne. Zkus se sama trošku odpoutat a třeba ucítí, že se nemá čeho bát a vydá se sám do světa :slight_smile:

Kacko, tvrdnutí břicha je přece normální. Pokud to není pořád, tak by to mělo být ok. Jestli doktorka trošku neplaší. Jakej peroxid?!? A koukám, že Pepíno tě za chvilku zastane. Uklidí, navaří... :grinning: Jsem zvědavá, jestli budete mít takový nároky i u Marťase. Chudáci prvorození :grinning:

Dary, co blbneš s úklidem? Aby se ti to nevrátilo. Vydrž, úklid počká a jak píše Katch - manžel má taky ruce :wink: K nočníku gratuluju :slight_smile: My jsme ani nezačali. Teda babka chce, aby se už učil, ale mně to přijde zbytečný. A jak vidím vaše úspěchy, tak se mi to potvrzuje. Je super, že to umí, ale stejně si neřekne, takže na plínách se nic neušetří :confounded:
17. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
Verb tak koukam že nemocím teď podlehne každej, je to šílený období :frowning2: tak držim palce a na manžela kašli, ať si ukliděj a navařej sami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tou babkou je to síla, ale fakt jsou všichni stejný, neboj se :sweat_smile:
A tvrdnutí břicha je normální, ale ne takhle brzo a mě řekla doktorka že maximálně 7x denně, taky mi to přijde málo, ale asi jo. Navíc mě to teda tvrdne slušně, až to bolí, nemůže se ani hnout u toho. No a těhle velkých tvrdnutí mam tak deset a mezi ještě takový normální malý. Ale neboj, já neplašim, jen se flákam, to taky není na škodu si někdy pofláknout :dizzy_face:
17. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
Ahojky, já jsem po dnešku nějaká vyfluslá, takže vás přelítnu, zareaguju a půjdu do pelechu za chlapama (Bohdan už odchrupnul při uspávání Tomči) :grinning: Ucho už je lepší, takže kapičky začínají zabírat, jsem fakt ráda. Jak jsem k tomu přišla netuším, dle netu se mi tam něco asi dostalo a nebo si špatně čistím uši, nebo moc důkladně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Od včera jsme bez nových šrámů, tak snad mu to dlouho zůstane. Nějak jsem se dneska snažila dohnat svou nemohoucnost z posledních dní a dalo mi to zabrat, zbývá mi už jen jedna pračka na žehlení a ta tedy bude muset počkat do zítra, dneska už jsem zvládla 2 a na třetí nemám sílu. Tomča byl dneska zlatej, asi věděl, že dneska moc prostoru pro blbiny nebude, takže mi spíš pomáhal, dokonce si vzal i hadr do ruky a zkoušel utírat :grinning: Musím říct, že Tomča poslední dva dny i poslouchá, když řeknu nene, tak zpozorní a přestane to dělat, občas to tedy zkusí znovu, ale když to zopakuju, tak jde pryč. Takže malý úspěch :slight_smile: Je teď i nějaký učenlivější, naučil se kde má ucho, nos, oko, pusu, nožičky, umí poslat pusu a vyplazovat jazyk :grinning: Jooo, samé potřebné věci pro život :-Včera večer jsme z něj dostali záchvat smíchu, když se dožadoval toho, že půjde spát, a nějak to bylo bez odezvy, Bohdan chtěl dokoukat nějaký poslední kilometr běhů, tak si Tomča sundal připravené pití ze skříňky a nekompromisně zamířil k zavřeným dveřím do ložnice, kde čekal, až konečně přijdeme a dáme ho spát :grinning: :grinning: Včera jsme byli u mě v práci, no pokecat jsem moc nestihla, ale Tomča si to užil hezky, byl v naprostém středu zájmu, tak si to užíval. Zítra máme taky nabito, dopo cvíčo, odpo návštěva našich a mojí tety se strejdou, takže budu muset zase chystat občerstvo, do toho jde Bohdan na pokec s chlapama, takže mě čeká i večerní služba.

Dary: Jaká ostuda, pyžamová párty celý den, óoo jak já ti závidím :grinning: Joo, kaskadér to je, a musím říct, že už jsem asi otrlá, protože mě pohled na běžné šrámy už nějak nevzrušuje, zkotroluju zuby, oči a pak jdu ošetřit to ostatní. Tomču tedy pojištěného nemáme, asi bych o tom měla začít uvažovat :slight_smile: A Bauera jsem viděla, schrupla jsem si chvíli před tím než začal běžet, takže na třetí místo jsem ho dotlačila já, jinak by byl bez medaile :grinning:

Kacka: Doufám, že jsi doktorce zamlčela své odhazování sněhu, to by tě do té nemocnice totiž poslala určitě, aby tě uchránila před takovýma blbinama. Prosím tě zvolni, odpočívej a šetři síly na to, až přiíbude další drak do rodiny, to bude asi teprve šrumec. Vím, že jsi nezřízená střela, ale tělo dává najevo, že žátěže má dost a ty i Martík musíte odpočívat. Takže nohy nahoru a zkus aspoň občaas vegetit. Rýmu u Tomči odsáváme, nedovedu si představit, kdyby chudák musel trpět tak jako já.

Katch: Tedy to bych do Štěpy vůbec neřekla, že je furt takový mamánek, u cizích to naprosto chápu, to Tomča taky v cizím prostředí tak 5-10 minut pozoruje situaci u mé nohy, ale pak jde na průzkumy a mamča je mu volná. Ale že takhle reaguje i na tvou mamču, kterou vídá často, to mi přijde divný, tam bych čekala, že si jí bude pamatovat a spíš jí bude vítat. No snad ho to brzy přejde. Jinak já už se teď lehce děsím toho, jak bude TOmča vypadat po pádech venku na jaře nedej bože v létě, to asi bude muset chodit ven v chráničích. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Verb: To si jako Míra představuje, že bude mít komplet servis i když ti není dobře? :astonished: Asi by si občas ty chlapi měli tu péči o domácnost, dítě a vše kolem zkusit, chtěla bych je vidět, jak by se na s tím poprali. Nechápu ten přežitek, že si řada z nich mylsí, že když jsme na rodičovské, tak máme zvládat vše co se domácnosti týče. Mě taky štve, že když jde dítě spát, tak ještě nemám volno, zatímco Bohdan v 99% ano, ale už se s tím začínám asi smiřovat. Jinak mám doma stejnýho měkkoně jako ty, takže ta tvrdá výchova bude asi na mě :grinning: Já bych se zavazovacíma botama asi neuspěla, Tomča zkoumá lepíky, zavazovací jsme měli naven, jen co jsme se nekoukali tak rozvazoval, takže s domácíma by to bylo asi stejné. To častější padání taky připisuju tomu jeho chození, zkusím příští týden lehce zaútočit na pediatra, uvidíme, co řekne, třeba by ta rehabilitace pomohla, ale nějaké hnusné cviky asi nebudou žádná výhra. Jo a s babičkou je to u nás to samé, asi si myslejí, že jim nedáváme najíst :grinning:
17. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
ahoj holky,
tak co, stávala jste některá kvůli hokeji a fandila?? :grinning: Já jsem koukala až na třetí třetinu, ptž jsem ráno měla fofry, abych vypravila HOnzíka na autobus. Jeli totiž se školkou na divadlo. Ještě mi večer muž říká, ať jedu radši autem a nechodím pěšky, že to hrozně klouže, že mi s autem vyjede a tak. Ráno kouknu z okna, auto samozřejmě nenachystaný, tak jsem byla docela naštvaná, ptž jsem s tím počítala, takže jsme měli drobný skluz. Ale zvládli jsme to, tak jsem zvědavá s jakou HOnzík přijede. On nemá moc rád nějaké změny, je spokojenej, když je všechno v zaběhnutým režimu, tak doufám, že nebude moc vykolejenej. Ale musí si zvykat, máma při něm vždycky nebude.....

Tuhle s tím úklidem jsem to opravdu přehnala, večer jsem nemohla vůbec chodit, bolela mě úplně celá noha, no jsem trubka :unamused: Takže teď už zase všechno v klídečku :wink:

Babičky jsou všude stejný, to je fakt :confounded: :grinning: Já proto děti babičkám na hlídání nedávám /vyjímečně mojí mamce/, ptž mě to strašně rozčiluje, že nechápou takový základní věci. Je spousta jiných věcí, kterým by dětem udělaly radost, tak nechápu, proč vždycky šáhnou jen po tý čokoládě :angry:

Jinak se teda musím pochlubit, že si Nikolka dnes "řekla" na nočník. Hrály jsme si a najednou sebou cukla, jak kdyby se lekla a mákla si na plínu. Tak se jí ptám, jestli chce na nočník a ona že jo. Tak jsme běžely a pěkně se tam vyčůrala. Plínku měla od 6 do 9h. a byla suchá. Tak mi udělala velikou radost :dizzy_face:
Další úspěchy sklízíme i s mluvením, pomalu začíná pochytávat, co od nás slyší, takže nově říká čaj, hají, bunda je buba a dnes jsme poslouchaly písničku Jede, jede poštovský panáček, tak se hned chytla a taky zpívala "jede jede".
Ale už dost toho chlubení, ať to není trapný :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale fakt má teď nějaký dobrý období, žádný vztekání, nic. Až ji nepoznávám :sweat_smile: Kdyby nebyla takovej mamánek, tak je to fakt andílek.

Teď tady v okolí nějak moc řádí nemoci. V Honzíkově třídě je jen pár dětí a další školku na tento týden zavřeli, ptž jim tam v pondělí přišly jen 3 děti :sweat_smile: Manža je taky pěkně nakřáplej, tak doufám, že to nechytíme :wink:

Tak pěkný den a zkuste nějak přivolat jaro, tohle už je fakt hnus :wink:
18. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
Ahoj, už je mi líp, tak popíšu toho našeho caparta :grinning:
Moje výchova se docela daří. Samozřejmě jde k televizi a zkouší to, ale stačí říct já tě varuju a hned mizí. Ale dneska jsem to neuhlídala a udělal to 2x, tak skončil zase zavřenej. Doufám, že časem to už nebude potřeba, protože mi z této metody není moc dobře a je mi ho líto :frowning2: A Míra ho dával předevčírem večer a nechal ho tam potmě a to teda brečel fakt srdceryvně, chudáček malej :cry:
Už se naučil rituály a každý ráno zavírá za Mírou dveře a pak běží za mnou, bere mě za ruku a vede k oknu a musíme mávat :grinning: Je úžasný, jak je už "dospělej". A umí kravičku "búúú" :grinning: U vkládací kostky bez problému zandavá tvary (což teda umí už dlouho), ale teď už umí i jí otočit a najít tu správnou díru, necpe trojúhelník do čtvrece jen proto, že je to zrovna na tý otočená straně, ale pochopil, že musí tu díru najít. A hodně ho to baví a děláme to pořád dokola. A včera poprvý sám postavil věž z "kelímků". Vždycky ji jen bořil a neměl zájem stavět a včera jsem koukala jako blázen, jak si tu věž najednou sám postavil a bez toho, aby mu něco spadlo. S výrazem, že to uměl vždycky, jen se mu nechtělo :grinning:
No a to nejdůležitější - včera jsme kupovali první botičky na ven. Jsem z toho doteď dojatá a nadšená :dizzy_face: Bála jsem se, že bude ječet, jako u bačkůrek. Ale nechal si změřit nožku (ale musela jsem ho u toho objímat), obout boty. Jen trošku brečel, když prodavačka strkala prsty do boty a zkoušela, kolik tam má místa. Pak tam ťapal jako o život, hrál si s jejich auty. A nechala jsem ho včera i chodit samotného. A byl tak nadšený. Akorát teda u billy na parkovišti se rozhodl, že prostě půjde sám a to jsem se s ním lehce poprala, protože ho nenechám chodit samotnýho mezi auty. Tak protestoval a skončil na rukou. Jsem si řekla, že už od začátku nesmím ustoupit, aby si zvykal. Ale fakt mám z toho posunu velkou radost :dizzy_face:
A včera jsem ještě odvážela CD s těhu fotkama kamarádce (fotila jsem ji 14 dní před porodem) a koukla na to její malý mimi a ta byla tak malinká. Jem říkala, kde jsou ty časy, kdy byl Willík tak malej a pak jsem dodala, že on takhle malej nikdy nebyl :grinning: Zase jsem z toho lehce naměkko, a to jsem chtěla snažení posunout až o pár let a teď jsem zase na vážkách.

Janco, super, že Tomík se hezky rozpil. Asi mu to víc chutná :slight_smile: A je dobře, že je ti už líp. Nepřeháněj úklid, odpočívej, ať se ti ouško pěkně zahojí :wink: Chudák Tom se musí sám uspávat. Sociálku na vás :grinning: :grinning: Už jsem to tu psala, že se nějak Míra po porodu zkazil. On se mi pak omlouval, že nevěděl, že je mi tak špatně. Takže to, že jsem po něm chtěla, aby si vzal dovču a já si mohla odpočinout, neznamená, že jsem nemocná. Opravdu pako :angry: Nějak u nás vázne komunikace, mám pocit, že mluvíme jen o malým, pak o penězích, nákupy, jídlo a auto :confounded: Mně vadí, že já budu za zlá a on bude ten hodnej. Tak se snažím, aby taky pojevoval autoritu a říkám mu, kdy ho má napomenout a jak :grinning: I do toho pokoje, jak ho zavřel, jsem ho navedla já, akorát mě nenapadlo, že ho tam nechá po tmě :grinning: Ale Míra se prostě neumí naštvat (jen je pořád nevrlej). A ani hádat. Já bych se tak ráda pořádně pohádala a s ním to nejde :confounded: :grinning: Jo jo, babička má pocit, že nejí. Pokaždý říká, jak je strašně hubenej, a nenápadně se vyptává, kolik má kaše a oběda. Ona by to uměla líp :angry: :grinning:

Dary, ty jsi taky šílenec s tím úklidem. Užívej si volna, kdo ví, kdy budeš mít zase možnost :wink: Vidím, že manžel je taky spolehlivý :grinning: A jak se Honzíkovi líbil výlet? Když já si na sebe upletla bič s tou školou. A pak není šance babku setřást. Taky nevím, proč zrovna sladký. Pořád vysvětluju, že to bude jíst celý život, tak proč to do něho cpe už teď. Ale dozvím se, že my to taky jedli. Což je argument na zabití :angry: Já jsem prý milovala máslo a jedla jsem ho na kila. A tak mi ho dopřávali. Přijde mi to jako šílený, abych nechala svý dítě jíst máslo, ale nekritizuju, neřeším. Jen ať nechá Willa na pokoji :frowning2: Nikolka je šikulka :slight_smile: Ale asi jí nedoženem :grinning:

Kacko, mně teda tvrdlo taky často, ale já to nepřiznala a ani neřešila. Pamatuju si, jak jsem se v práci třeba natáhla a hned bylo tvrdý. Určitě to bylo víc, než 10x denně. A stávalo se mi to snad od 15. tt, myslím. Stávalo se to hlavně u fyzický námahy (což bylo i zvednutí z postele), takže lež, nohy nahoru, nepřepínej se a bude to dobrý :wink:
19. únor 2010 v 11:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.