• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
A zapomněla jsem napsat, že jsme Willa měřili a vážili a má 85 cm a 11,80 kg :slight_smile: Drobek malej, hubenej, jak by řekla babička :grinning:
19. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
autor
ahoj, tak koukam že každý dítě je na něco jinýho, Will je opravdu šikovnej, my moc ty tvary netrénujeme, protože Pepíno stihnul zašantročit jak strany od kostky, tak i ty kostičky, většinou mu musim ukázat díru a pak už to jde :slight_smile:
Nočník u nás taky nehrozí, zato to mluvení a poznávání věcí je neuvěřitelný, děti jsou fakt houby. Pepa přines z levných knih knížku zvířátka, jenom jsem si myslela že nám vystačí tak do dvou let, jsou tam dost těžký věci i na nás, jako plameňák, papuchalk, jestřáb, svišť a spoustu fakt důležitejch zvířat. Tyhle teda přeskakuju, ale jinak jich pozná tak 40 :astonished: A to jsou jen zvířata. V jedný chytrý knížce píšou že maj ve dvou letech v hlavě 200 slov, ale to je dost podceněný, vždyť rozumněj skoro všemu co jim člověk řekne.
Je to asi jako s jazykama, když se dokážou naučit dvěma najednou, proč by se nenaučili tolik zvířat, Pepa se taky divil, že mu ukazuju kde je koleno a kotník a pata ale mě už neba pořád dokola jen uši oči pusa nos :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo jak ej ta říkanka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale jinak je to truhlík, nočník bojkotuje a jedinej rituál co má je že přijde do pokojíčka a pod postýlkou hledá flašku s mlíkem, prostě na žrádlo :grinning: Někdy poslouchá ale přijde mi jen když se mu to hodí. Pepa někde četl, že jsou děti jak hokejisti, nějak trestat je musíme, ale že oni pak kalkulujou jestli se jim ten trest vyplatí nebo ne, prostě jestli fajlujou nebo ne. Ale jak to teda dělat bez trestů? To se na vás vyprdnou tuplem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a Will je teda kousek, myslim že budeme na podobný váze, jen ty cm budou asi nižší :slight_smile: Prostě klasika, asi mu budu muset ubrat z dávky másla, bude mu muset stačit pl kostky denně :grinning: :grinning: Ale jak vidíš, tak yjsi přežila Verb, my jsme na tom byli asi podobně, jen se sádlem, tak si vyber :sweat_smile:

S tim břichem, já vlastně netušim proč je to tak blbý, ale asi to může buď uvolňovat nějak ty cesty, nebo spustit kontrakce, ale toho se nebojim, navíc dnes je to lepší a tak doufam že ty léky zaberou. taky si myslim že se většinou spíš nic nestane, tak jsem klidná.

Nemoci nás snad všechny opouštěj, tak teď už jen to jaro, jak si přeje Dary, už se těšim jak tu zimní kombinézu hodim definitivně do skříně :slight_smile: Ale nevim nevim, u nás pro změnu na dnešek zase napadl sníh :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak zatim ahoj, Pepču už to přestalo bavit a pro změnu se mi zase cpe na klín s knížkou, se zbláznim jestli to bude nějakej pošuk do knih :sweat_smile:
19. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
autor
a dala jsem do alba dvě fotky jak se doma Pepíno producýruje :slight_smile:
19. únor 2010 v 15:02  • Odpověz
ahoj holky,
tady od rána sněží a sněží. Už napadla pěkná vrstva. A to hlásili oteplení, tak jsem myslela, že to sleze. A zas nic :rolling_eyes: Tak z toho mám úplnou depku. Zas budem celý den zalezlí doma, ach jo :frowning2:

Navíc jsme všichni napůl marodní, kašleme, soplíme, ale nejhůř to asi schytala Nikolka. V noci se kvůli tomu dost budila a teď kvůli tomu kašli taky nemohla zabrat :unamused:

Verb - tak Will je teda kus chlapa. Tuším, že Honzík měl ve 2letech 86 cm. Tak to byl oproti vám pěknej trpaslík :sweat_smile: :grinning: A gratuluju k výchovným úspěchům :slight_smile: Ale věřím, že tě to stojí nervy. Po tmě bych teda radši nenechávala, to bych se bála, aby z toho neměl nějaký trauma. Ale u nás taky nejvíc funguje strčit za dveře, vychladnou děti i já a pak je zase všechno OK.

Kačko - fotky jsou naprosto parádní. Pepino je proste exot :grinning: :grinning: Máte doma asi pěkně veselo :grinning:
K tý slovní zásobě - těch 200 slov si myslím, že je myšleno, že je umí říct, aspon já to mám v knížce popsaný takhle. Protože jinak by to bylo fakt málo, když rozumí všemu, co jim říkáme. U Honzíka to teda neplatilo, ten ve 2letech řekl tak 10 slov. Ale synovec od švagrový už mluvil pěkně ve větách a tam by těch 200 docela sedělo :wink:
Ty jo a 40 zvířat?? To je jako pojmenuje nebo řekne, jak dělají? Tolik zvířat snad ani v naší dětský encyklopedii nemáme :fearful: Ale je dobře, že ho knížky baví :slight_smile: Horší bude, až o nich bude chtít vědět nějaký podrobnosti, já jsem na takový vysvětlovaní levá :sweat_smile:
Části těla už taky rozšiřujem na kolena apod., trénujem to hlavně ve vaně, vždycky jí dám mýdlo a říkám, co si má namydlit :grinning: :grinning:
Tvrdnutí břicha jsem měla taky dost, ale nějak jsem to neřešila, přijde mi, že se tím ženský moc stresujou. Pokud nebudeš odhazovat sníh apod., tak si myslím, že všechno zvládnete v pohodě a ještě budeš ráda, aby jsi nepřenášela :grinning: :grinning:
20. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
Ahojky, tak šídlo spí, taťka taky (blázen koukal v noci na naše hokejisty) takže si užívám volna. Dneska mám vyloženě odpočinkový den, měla jsem navařeno, takže jen běžné věci kolem Tomči, pár nám jich přidělal, např. se mu podařilo vylít skoro celou skleničku s pitím na gauč :rolling_eyes: musíme ho víc hlídat, zvládá si už vyhorolézt na otáčecí židli u počítače a dneska se mu to poprvé povedlo i na naši manželskou postel, takže už ho člověk nemůže nechat bez dozoru ani chvilku. Musím zaklepat, pády nám skončily, tak snad mu to vydrží, i když s tím jeho lezením na sebe nějaké nenechají asi dlouho čekat. Jeho nejoblíbenější zábavou je teď kromě lezení do výšin také chození pozpátku, dokáže takhle přejít celý pokoj a hrozně se u toho řehní :grinning: Snaží se i s nočníkem, ušetříme min. 1 plínku denně, ale stále si neříká, a kadění nechápe, tuhle na něm asi 5 minut seděl, vyčůral se, zkoušeli jsme kadění a nic, no a než jsem nočník vylila a vypláchla, tak už byl pokaděnej, tak nevím, zda nechápe a nebo se mu to do nočníku dělat nechce.

Dary: tak na hokej jsem tedy nevstávala, zkoukla jsem po očku konec druhé třetiny a třetí a stačilo, spánek bych si tím tedy nenabourávala, to až tak na finále :grinning: Pamatuju si, že při Naganu jsem kvůli tomu vstávala ve čtyři. Tak moje mamka zatím po čokoládě nešahá, to ví, že bych zuřila, ale nacpe ho vším možným a pak se diví, e nechce třeba večeřet. A s tím mluvením jste tedy jedničky, náš lenoch stále nic :grinning: Koukám, že marůdkujete i vy, u nás už lepší, rýma je nad u Tomči na ústupu, což jsem ráda, ve středu máme jít na ten priorix, na ten se tedy netěším, ale už aby to bylo za námi a moje ucho už je dobrý. V Praze svítí slunko, ale zase je všude břečka, Tomča se včera venku tak zřídil, že to šlo rovnou do pračky, takže teď to asi budu prát denně, protože než to uschne, tak bude další ušpiněné.

Kacka: Tedy to je Pepíno machr, pojmenovat 40 zvířat! Naše tele pozná v kníže zatím jen míč, balon, medvěda, kytky a vláček, u těch se neplete, u ostatních to zkouší a občas se trefí :grinning: A jakou to máte knížku, že jich tam máte tolik? A co je to papuchalk to netuším ani já :grinning: :grinning: Tedy 200 slov, to nám tedy nehrozí, rozumí dost věcem, i to co ho neučíme, ale i tak se mi 200 zdá dost, ale do dvou let máme dost času to dohnat. A fotka Pepčova domácího úboru nemá chybu :grinning: :grinning:

Verb: Jen se pochlub, jaký je Will šikulka. S kostičkama jsme na tom podobně, máme vkládátko, kde je 6 tvarů a už taky poznává správné dírky a hlavně vždycky začíná žlutým kolečkem :wink: Věž staví z klasických kostek a už začal spojovat i to Duplo, dá i 3 kostičky do sebe a zkouší se strefovat na tu podložku, no jsou opravdu čím dál šikovnější. S tím zavíráním, já praktikuju šoupnout do postýlky, furt si říkám, že tam je to snad nejbezpečnější, ale nemám pocit, že by chápal, co udělal a že je to za trest, řve, pak přestane a jen co se objevím, tak řve nanovo :unamused: Ranní rituál je tedy bomba, to že chápe, že ho pak uvidí zase z okna :slight_smile: k pití, joo rozpil ale zase si říkám, co ta štáva a jeho zuby, ale možná to moc řeším, dávám mu jí tam jen trošku. A s komunikací je to u nás doma podobné, je to určitě hlavně tím, že u nás jsem byla vždycky ta mluvka já a teď nemám skoro jiné téma než Tomča. Musíme se snažit začít taky lehce žít i svůj život a ne jen ten maminkovský. Tedy ty vaše míry jsou fakt obří, na to se tedy vůbec nečapeme, délku netuším, i když teď o fous poporostl podle toho, že jsou mu malá některá bodíčka, váhu má tak mezi 10,6-10,8 kg, ale beru to, že je to super, od roční kontroly přibral tedy dle našeho domácího vážení něco málo přes kilo.
20. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
Ahojky, tak víkend pryč a tady ani čárka, tedy to jsem si nepočetla :grinning: U nás pokračoval naprosto odpočinkový víkend, včera se odpo stavili tchánovci, prošli jsme se chvíli venku - Tomča mašíroval po svých a ani moc neprotestoval a ušel i více a za kratší dobu, ale to jeho rozlížení je furt dlouhé, já zvyklá tu objet všechno možné a teď děláme jen kolečko v blízkosit baráku a trvá nám to hodínu. Lehce jsem si víkendový večer prodloužila, podařilo se mi tradičně usnout u hokeje, ale pak jsem se probrala a vydržela koukat na Sáblíkovou a stálo to zato, holka šikovná, ale byly to nervy :slight_smile: Ranní vstávání tedy nic moc, Tomča se včera rohodl jít spát dřív a už před půl osmou, nakráčel s pitíčkem do ložnice, hodil si ho přes žbrdliny a čekal, až konečně uložíme jeho :grinning: no ale vstával ráno o tu půl hodinu dřív, o kterou dříve usnul. NO snad to takhle nebude posouvat dále, to bych musela vést důležitou rozmluvu :grinning: Tomčův víkend lze označit za horolozecký, naučil se totiž vylézat na kuchyňskou židli, na židli u počítače a zvládl se jednou vydrápat i na naši postel, takže jsme ho furt od někud sundavali, naštěstí je zatím docela opatrný, ale člověk nikdy neví. Dopo jsem volala na pediatrii, protože ve středu jsme měli jít na očkování a až do včera měl rýmu, dneska jen malounko a raději nám to o týden šoupli.
22. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
Ahoj holky,
tak naše dítě může směle konkurovat nějaký demoliční četě. Ve čtvrtek jsem z něj málem dostala infarkt, on se totiž hrozně rád motá okolo filtru u akvárka a nějak se mu záhadným způsobem podařilo, že začal téct. Ty jo, to byla ale rychlost, voda tekla proudem a já nevěděla co mám dělat dřív :astonished: Koberec z půlky úplně mokrý, mohlo vytéct tak okolo 40 litrů, ale část jsem toho zachytila do kýble. Štěpula řval jak o život, asi ho vyděsilo jak zmateně pobíhám a samozřejmě jsem nadávala a on v tom mokru pořád ťapal. No hrozný večer :angry: :angry: Druhý den ráno jsme si vypůjčili stroj na čištění koberce, takže to dopadlo ještě celkem dobře, myslim ten náš koberec. Původně jsem myslela, že bude na vyhození, ale schnul teda dva dny. Takže v pátek dopoledne jsme radši odjeli k našim, v obýváku máme "hernu" a jsme zvyklí tam být většinu dne, tak bylo lepší, že jsme odjeli pryč. No a včera pro změnu naše dítko urvalo poličku co byla nad přebalovákem. Ne že by jí urval celou, ale jeden šroub, takže už hrozilo, že by mohla spadnou, tak jsme jí radši odmontovali. Fakt hrůza s tím naším nezmarem :angry:

Jančo teda vy musíte mít ale dost vysokou postel, to máte vyšší postel než gauč? Mám totiž dojem, že o tom, že Tomášek leze na gauč už jsi psala dávno. Ťapání venku mě teda vůbec nebaví, se Štěpánkem to je fakt hrůza, nikam nedojdeme, pořád se zastavuje a překáží ostatním. Navíc se třeba i někoho bojí a sápe se na mě, pak mi zase z ničeho nic začne zdrhat. No na prd, až sleze sníh a bude tu sucho a uklizeno od toho štěrku, tak to snad bude lepší. Lezení na kuchyňský židle je dost hrozný, to je u nás taky velice oblíbená činnost. Dneska se pokoušek vydrápat i na můj noční stolek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kačko co to je ten papuchalk? To mě taky zajímá, Pepíno je teda zvířecí přeborník. My máme v knížkách normální zvířata, co se běžně chovaj u nás, takže žádná exotika. Teď mě napadlo, že nemáme ani slona v žádný knížce, ale toho teda Štěpula zrovna zná. Knížky si taky musím prohlížet s ním, samotnýho ho to nebaví.

Verb. no tak to zírám na Willovi míry, 85 cm je fakt dost :grinning: S babičkou je to u nás stejný, babky jsou prostě od toho rozmazlování. Moje máma se taky šíleně divý proč nechci, aby mu pořád nabízela tu čokoládu. A ona má pocit, že by asi Štěpánek měl jíst nonstop, protože mu pořád něco dává nebo se aspoň ptá: nechceš jablíčko atd.? A kde jsi kupovala Willovi první boty?
Komunikace u nás taky vázne, ale to je snad normální, že nemáme nějaký extra zážitky kromě toho co zase udělali prckové za pokroky, případně si postěžovat. Ale je fakt, že někdy už mě to taky štve. Ale pohádat se umíme pěkně, to zase jo :grinning: :grinning:

Dary zase napadl sníh, jo? No to bych taky neměla radost, mírně řečeno :grinning: Tady už to pěkně pomaličku slejzá a já už cítím ve vzduchu jaro, sláva :slight_smile: A části těla už taky rozlišujeme, třeba pindíka a pupík už umí Štěpula bravurně :grinning: :grinning:

Tvrdnutí břicha jsem neměla vůbec a ani si to nějak neumím představit. Ale taky bych si tipla, že Kačka bude nakonec zase přenášet, aspoň jeden den :grinning:
22. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
Nazdárek, kašpárek :slight_smile:

Už zase nevím, co jsem chtěla psát...No, Will spí, ale je to teďka děsný, protože zase nechce spát dopo, tak ho dávám spát až po obědě, ale on je už před 11h protivnej, podlamují se mu kolena a je takovej slabej a chce maximální pozornost. Což je dost na houby, protože po půl jedenáctý začínám vařit oběd :confounded:
Víkend byl fajn, v sobotu přišla kámoška probrat její práci v Brně, kam nastoupila do IBM, ale má zaječí úmysly. Prošly jsme se a Willík tak kilometr ťapal po svých a šlo mu to náramně. Akorát z kopce se lehce převažoval dopředu :grinning: Míra si byl zalítat, takže oboustranná spokojenost. A v neděli jsme konečně uspořádali narozeninovou oslavu. takže od rána jsem se nezastavila - kompletní úklid, zdobení dortu (který jsem chytře udělala už den předem), příprava pohoštění... byla jsem totálně odrovnaná. Oslava byla moc hezká, dorazily 4 děti, z toho jedno půlroční. Ti starší vypadali úplně stejně staří a přitom Willík - 14 měs., Alenka - 18 měs. a Šimon 21. měs. :grinning: Will byl nadšený, evidentně se rád kamarádí. Akorát jsme udělala jen 2 fotky u dortu a pak jsem focení zazdïla. Kromě jedný kámošky jsem ostatní hrozně dlouho neviděla a zakecala jsem to. Je mi to líto, protože to bylo celý moc pěkný, ale tak snad příště. Akorát teda doma už nikdy!
A z Willa se stává Arnold. Pořád něco tahá. Auto, krabici s kostkama, teď nově objevil svý dětský lehátko a kromě toho, že leze pořád na něj a zase slejzá, ho pořád zvedá a někam tahá. Nevím, jestli si nemůže vyrobit kýlu :sweat_smile: No a okenní rituál funguje i opačně. Míra, nebo rodiče přicházejí, on mává a když je nevidí (stojí u vchodovejch dvěří), tak už chce dolů z okna (nebo ven z židličky, když není na okně), podává ruku a vede mě ke dveřím, kde otevřu a on vítá :slight_smile:

Katch, tý jó, Štěpánek je šikulka :frowning2: Nevytopili jste sousedy? Ještě že jsi tak rychle zareagovala. Byla by větší sranda, kdyby to udělal, kdybys zrovna vařila a nevěděla to :sweat_smile: A k tomu ještě poličku? Celý Kutil Tim :grinning: Boty jsme koupili ve stodůlkách ve spešl obchodě. Bála jsem se jít do obchodu s jednou značkou obuvi, že kdyby mu to nebylo, tak bychom museli jet jinam. Už jsme tam kupovali i bačkůrky a jsou tam moc fajn, mají tam hračky a velký výběr. Má boty Essi a 100% spokojenost :slight_smile: Jo, to babička pořád Willovi něco nabízí k jídlu. Mám pocit, že to musím pořád hlídat, že kdybych to pustila ze zřetele, tak by měl za chvilku 20 kg :sweat_smile: Vidíš, taková pořádná hádka hezky pročistí vzduch :grinning: Já jsem včera už z Míry šílela - já říkala A a on slyšel B a nemohli jsme se dohodnout a každý jsme mluvili o něčem jiném :rolling_eyes: Pindíka taky umíme a pupík taky, teď ho učím zadeček :grinning:

Kacko, taky by mě zajímalo, jak je poznává?? Will se naučil búúú a tím jsme zatím skončili. Většinou ví, že třeba v týhle knížce tam a tam je třeba méďa, ale že by ho poznal jinde na jiným obrázku to ne. Ale ani ho tím netrápím. Ale on pořád ty stránky rychle otáčel, teď už se i zastaví a ukazuje a já popisuju. Jo, ty tvary ho fakt baví, děláme to pořád dokola. Několikrát denně mě pronásleduje s kostkou :grinning: Přirovnání dětí k hokejistům je fakt dobrý :grinning: Doufám, že už u vás nesněží. Já jsem pro změnu kombinézu vytáhla. Když byl jen v kočárku, tak nosil kalhoty, ale teď na chození je lepší, když má kombinézu.

Janco, já se ráda pochlubím :slight_smile: Jo na postel už taky vylezl (pro Katch, postel máme vyšší než gauč). Naštěstí mu to nejde moc dobře, přece jenom je dost vysoká, takže to ani znova nezkouší. A do ložnice se dostane málokdy. Nechce tam být sám a já při lehnutí na postel usínám :grinning: Chůze pozpátku je opravdu hodně důležitá dovednost :grinning: Je úžasný, jak se děti dovedou radovat z maličkostí. Will je nadšenej, když může "jít" do schodů. Až bude dospělej, tak bude na schody nadávat :grinning: Tak Will žádnou barvu ani tvar neupřednostňuje. A spojování kostiček taky dělá, ale moc ho to neba. Nechápe, k čemu je to dobrý :grinning: Do postýlky za trest nedávám, protože se bojím, že si postel spojí s trestem a pak tam nebude chtít spát. On brečí dost srdceryvně a když přijdu, tak se chce nosit. Já mu vysvětlím, za co to bylo a řeknu mu, že ho mám pořád ráda. Ještě tak čtvrt hoďky potom je trošku naměkko a pak už dobrý. A teď stačí říct "já tě varuju" a hned mizí :slight_smile: V neděli nám zapnul TV malej Šimon a Will kouká, jaktože on může a já ne? Chtěla jsem mu vynadat, naštěstí jsem se zastavila dřív, než jsem něco řekla a maminka Šimona si to s ním vyřídila sama. Tom je úžasnej, jak jde sám spát. Úplně ho vidím :dizzy_face:

Dary, taky doufám už u vás nesněží :sweat_smile: A zase nemocný? Ať jste zase brzy fit a můžete konečně vyrazit ven :slight_smile: Do tý tmy ho dal Míra, jsem se tehdy lehce vyděsila, aby se pak tmy nebálm. Tak snad to prožil bez úhony. No, já doufala, že se ten růst lehce zbrzdí a ta váha taky a ono houby. Prý během druhýho roku by měly děti přibrat kolem 2-3 kg, takže my už si půlku vybrali během prvních dvou měsíců :grinning:
23. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
autor
zdravím vás :slight_smile:
já jen na vysvětlenou, abyste si nemysleli, že Pepíno umí říct 40 zvířat, takovej blázen není :zipper_mouth:
Máme knížku zvířátka z levných knih, docela malá ale má tvrdý stránky a na každý straně je asi tak 5-10 zvířátek. No a já listuju, ptam se kde je třeba kobylka no a on ukáže na ten obrázek. Zkoušeli sme i ty samý zvířátka někde jinde a fakt to pozná. A jen u některých ví jak dělaj nebo říká zkomoleně jejich názvy, třeba u psa, kočky, krávy, hada, záby, tygra, osla, ptáka, prase, ovce, slepice, medvěda řekne jak dělaj,ale u ostatních spíš jen ukáže a něco brebtne, například papouškovi pořád říká papupa a opici okika. Tak ho chválim a pořád dokola říkam jak se to řekne správně a on dokola brebtá ty svoje výmysly. No ale jinak tam jsou i takový zvířata jako rejnok, žralok, delfín, mořský koník, lev, žirafa, krokodýl, labuť, králík, páv, zebra, panda, velbloud, tučňák, tuleň, liška, sova, netopýr, ten se mu obzvlášť líbí, včela, šnek, housenka a tak dále a tak dále, myslim že je to dobrý knížka, doporučuju :wink:
Pak je ta samá knížka jen se jmenuje statek a tam jsou spíš ty klasický zvířátka a plus ovoce a zelenina a nářadí a traktory, tak to se mu taky líbí.
http://www.levneknihy.cz/DetailZbozi.aspx?z=60045
Pak by měly být mláďata a dinosauři ale to se nám zdá zbytečný.
Jo a papuchalk plochozobý je bílej obtloustlej pták s červenym zobákem a nohama, nic extra.

No a vidim že děti nás nešetřej a bude hůř, až dostanou na kuchyňskou linku, toho se děsim já. A akvárko, to je noční můra, že s tim něco udělá, Katch to jste měli veselo, to bych ho nakopla, nám by se nanucali desky co máme na podlaze a museli by sme je asi celý vyndat a bu´d vysušit nebo vyměnit. A taky mě děsí tady ta skříň v obýváku, že na ní vyleze, což už dělá a ona se překlopí, musíme je přivrtata do zdi. nedávno jsem ho našla jak stojí na druhý poličce :astonished: absolutně nechápu jak se mu to povedlo. A leze taky na kamna a když už jsme u nich tak se předevčírem opět spálil o dvířka, naštěstí jen trochu tak ani neřval a má to tam jen červený.

A doufam že tohle už je předzvěst jara, u nás všechno pomalu taje, všude jsou sice louže, ale to mi nevadí, Pepíno je nadšenej, snad víc než ze sněhu, skáče do nich a líbí se mu jak to šplouchá, včera byl promočenej naskrz :sweat_smile:
Ale doma na zahradě máme zámkovku, tak tam je sucho, tak pořád lítá s koštětem a já mam klídek :slight_smile:
V Praze to teda musí bejt peklo :confused: u nás je te´d plus 10 stupňů, parádička :slight_smile:

A něco tu smrdí, tak já musim jít, PEpíno se podělal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
ahoj, ahoj,
tak u nás už taky vykukuje sluníčko, sníh pomalu taje a hned je to veselejší :slight_smile: :slight_smile: Včera už jsem musela vytáhnout místo sáněk zase kočár, ptž Nikolka venku moc ťapat nechce a když už, tak chce lézt za Honzíkem po hromadách sněhu, ale samozřejmě jí to nejde a akorát se vzteká.
Ale v tu sobotu tady byl fakt hnus, sněžilo, mlha, nebylo vidět na krok, děcka v poledne nechtěly spát.....Měla jsem fakt velkou krizi. Takže nakonec to dopadlo tak, že jsme Honzíkovi už dali dárek k narozkám, aby se trochu zabavili, ptž jinak bysme se tady všichni sežrali :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakonec nám ten den pěkně utekl, dárek se líbil, akorát Nikolka nechce vybíjet všechnu energii, takže tam místo skákání leží, sundává si ponožky, hraje si s nožičkama a chová se jak pětiměsíční děcko :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Dneska večer se vrhnu na pečení korpusu na ten dort, zítra to zkusím ozdobit a když se to nepovede, tak v pátek budu běhat po cukrárnách a kupovat dort :grinning:

Děti pořád chrchlají, sem tam mají teplotu, tak nic moc. Přes den jsou celkem ok, ale v noci to stojí za to. Dnešní noc Honzík celou prokašlal, ale on u toho spí, není možný ho vzbudit, aby se aspon napil, ale já jsem z toho pěkně nevyspalá :unamused: A ráno se vzbudí a po kašli ani památka :confused: Moc to nechápu.....

Kacko - tak už to stěma zvířátkama chápu :wink: :wink: Tahle varianta mě ani nenapadla, ptž u Nikolky nehrozí, aby chvilku vydržela na jedný stránce :unamused: A já bych si tak ráda prohlížela.
Papuchalka taky neznám, myslela jsem, že je to nějakej překlep, nebo že tak nazýváte třeba papouška :grinning: :sweat_smile:
A co bříško, je to lepší??

Katch - tak Štěpánek je teda kluk šikovnej.....Ještě, že to s akvárkem dopadlo relativně dobře. Jak velký máte akvárko? To je taky naše noční můra. My máme něco přes 200l a kdyby to ruplo, tak jsme asi v ..... Navíc je to starší akvárko, asi lepený doma, tak k tomu mám nedůvěru :confounded:

Verb - tak věta "já tě varuju" u nás taky funguje dobře :grinning: :grinning: Je to všude podobný :grinning: Doufám, že potom přihodíš nějaký fotky z oslavy, jak se děti vyřádily :wink: A to byla Willíkova oslava, nebo mi něco uniklo? :fearful:
24. únor 2010 v 11:10  • Odpověz
Představte si, že Will včera spal od 12 - 15.30h :fearful: Možná, že nespal, ale byl zticha a až v těch 15.30 teprv vyloudil nějaký zvuk. Samozřejmě byl večer problém se spánkem, takže šel až před devátou. Kdybych to byla bývala věděla, tak bych si bývala byla šla lehnout a místo toho jsem čekala, až se vzbudí a půjdem ven. Ale i tak jsem si krásně odpčinula :slight_smile: Ale trošku mi vadí, jak je to od rána do toho jeho poobědovýho spánku dlouhý. Já už nevím, co s ním dělat. Do dvou hodin máme všechny hračky a knížky hotový a co pak? Dneska teda obědval už v 11.15h, protože byl unavenej a nechtěla jsem to zbytečně protahovat. Ale je paráda, že do deseti minut je bez keců tuhej :slight_smile:
Jo a o víkendu jdeme vybírat golfky - hurááá :slight_smile: Naši se rozhodli přispět (možná ho i zaplatí celej). Ale koupíme ho asi až na veletrhu For kids. To mě napadá - pokud tam chcete jít, tak vám můžu poslat odkaz na vstupenky zdarma :wink:

Katch, jak je Štěpulovi po priorixu? Měl, kromě toho nachlazení, nějakou reakci? Já jsem to posunula o týden a jdeme 15.3. Doufám, že to projde bez problému.

Kacko, a jak dělá had - asi sssss ?? Já jsem si myslela, že papuchalk bude pták. V tý knížce je teda dost zvířat. Já plánuju výlet do Fragmentu pro zásobu knížek, tak kdybyste některá chtěla knížky s 50% slevou, ozvěte se :wink: www.fragment.cz
Vesnici závidím, tady je to fakt děsný. Samý ho.na a odpadky. Je mit o z toho na blití. Já bych ten poplatek za psy zvýšila klidně pětinásobně. Majitelé si to po nich neuklidí a pak to platíme my z daní. Jsem fakt naštvaná. Když jsme s ním šli v pondělí, tak jsme se museli vyhejbat s kočárem a i jeho navigovat a postrkovat, aby do toho nešlápl :angry: Naštěstí ho odpadky a co je na zemi moc nezajímá.

Dary, to tě lituju, že se nevyspíš. A co ty? Už dobrý? Jo a nedusí se Honzík v noci? Zvedáš mu postel? My při každým podezření na rýmu apod. zvedáme postýlku na šikmo, aby se mu nos neucpával a nedusil se tím. Ale to asi děláš. Možná mu zkus na noc dát do krku nějaký znecitlivující sprej :sweat_smile: Fotky nemám, jen dvě u dortu a byla to Willíkova oslava. My jsme ji dlužili, protože na jeho narozky se musela zrušit. Ale bylo to fajn, že dostal nový dárky (teda od těch, kteří ještě nedali). I když kámoška dala už druhou várku a mám z toho děsnou radost - je to želva od FP. Will je nadšený a já trpím. Umí to jen jednu písničku a první večer jsem šla spát a pořád mi to znělo v uších. Ale už jsem si zvykla. A taky dáváme želvu dost často spinkat. Což znamená, že ji vypnu a Will si myslí, že spí :grinning: A tak 3x denně ji probudíme a za chvilku už zase spí. Je to hooodně spavá želva :grinning:
24. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
Tak hledám na eshopu fragmentu knihy pro prcky a nemohla je najít, takže tady je link, kdybyste chtěly :wink:
http://www.fragment.cz/nabidka/popularne-naucna-literatura-pro-deti-a-mladez/
24. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Ahojky, no to je počteníčko :grinning: U nás včera normoš den, stále nám pokračuje horolezení (pro Katchulu, postel máme vyšší než sedačku), včera jsem měla chvilku bez Toma, musela jsem na kožní, no stále mazat a v březnu na test, napíchají do mě nějakých 23 alergenů na záda, aby se pokusili zjistit, čím by to mohlo být, je to vždycky dobré, jen co přestanu mazat, tak je to za chvíli zpátky. Tomča zvládal hlídání naprosto v pohodě, předali jsme si ho na zastávce a pak došel skoro až domů sám a za ruku, je fakt, že teď už se občas vést nechá, což je super změna oproti začátkům. Jinak stále pokračuje boj s jídlem, z našeho všežravce se stává nežravec, vzteká se u toho, občas něco zcela zbojkotuje, snídáme tak na dvakrát (při dnešním první jídelním pokusu snědl 3 kousky chleba), včera se mi úplně vykašlal na dopo svačinu (2 kousnuní to banánu), vzteká se i u odpo svačiny a večerní kaši jí jen tehdy když je puštěná tv nejlépe na reklamách, no fakt děs, to je něco na mé nervy. Zatím nezlobí jen u oběda, dneska se mi na něj tedy vyprd, ale bylo to dle mého tím, že to nechěl, mamča přivezla rajskou a na něj to podle mě bylo sladké, skleničku snědl bez problému. Roste mu další horní špičák, hrot už prosvítá pod dásní a dere se ven, ale tím to podle mě není, protože jinak vůbec podrážděný není a v noci spí teď dobře, včera prospal celou noc.

Dary: To jeho kašlání bude podle mě stejkající rýmou, jak radí Verb zkusit zvednout postýlku, ale u nás to nefunguje, protože v ní v noci cestuje :unamused: Tak to vypadá, že doma budu muset zavést větu, já tě varuju :grinning: :grinning: když to u vás tak dobře funguje.

Katch: tak ještě že nemáme akvárko :grinning: :grinning: myslím, že naše plovoučka v obýváku by to nerozdejchala a sousedi pod náma asi taky ne, rekonstruovali celý byt a asi nemají zájem o jeho vylepšování naší vodou :grinning: No hlavně, že jsi to zvládla a škoda nakonec žádná, ale dá se tomu zabránit, aby se to neopakovalo? JO a hádky u nás taky umí dostat parádný grády, občas mám pocit, že mi to doma leze na mozek a chudák Bohdan to pak odnese, i když většinou jsou to hádky o kravinách, naposledy o nepořádku doma, no nedohodli jsme se, každý na to máme jiná názor, co já beru za bordel tak BOhdan za normál, já ale vždycky říkám, že ty předměty prostě ještě nohy nemají a když je tam nedonesu já, tak zůstavájí stále ležet na stejných místech, kde nemají co dělat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kacka: No i tak je Pepíno borec, tolik zvířátek a poznat je i jinde a i tolik zvuků. Tomča už taky něco ukazuje a ví, že je to ono, ale takovou zásobu tedy rozhodně nemá. Tedy já jsem asi hrozná matka, ale asi bych neměla nervy, na to aby se mi Tomča vyválel v louži :grinning: Když jí projde a trochu si ťápne tak to beru, ale aby mi v ní chodil tam a zpět, tak to má útrum.

Verb: Tedy to si dal Will pěknou chrupku :slight_smile: Tomča to furt šidí a spí tak tu hodinu a půl. Joo, dopo je taky delší, ale zatím to nějak zvládáme, uklízíme, hrajeme si, jíme a docela to uteče, myslím, že jen co se udělá hezčí počasí, tak budeme vyrážet ven dopo i odpo a snad to uteče ještě rychleji. Obědvá taky v půl dvanáctý, později už by se nenajedl, on si totiž uvědomí, že je unavený, až když si na delší dobu sedne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak naprostý souhlas se psy, u nás je to taky příšerný, co krok to hovno, jak mizí ten sníh, tak se objevují další a další, chodíme více do vilek, tam je to lepší, u nás před barákem fakt katastrofa. Naštěstí taky nic nesbírá, zajímají ho tak max, větvičky stromů, to ještě jde. Na knížky kouknu,ale já je radši vybírám naživo, tak když něco objevím, tak pak objednám přes tebe.
24. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Ahojky,
to jsem vlastně zapomněla napsat, že jsme naštěstí nikoho nevytopili. Nebo si toho sousedka pod náma doteď nevšimla, což je nepravděpodobný :grinning: Akvárko má skoro 200 l a stejně jako píše Dary je už starý a taky mám celkem hrůzu, aby neprasklo, protože to by potom plavala nejen sousedka pod námi, ale ještě tak další dva byty pod ní, nejspíš :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pořídíme si nový, ale až budeme dělat nový podlahy, novou kuchyň a předsíň, což bude tak nejdřív příští léto. Kvůli Štěpánkovi, aby byl už větší a doufejme, že rozumnější a neničil to stejně jako teď. Pokud by ale bylo další mimčo, tak bysme to ještě museli odložit.
Tak my jsme tu zbyli asi jediní, co ještě nespíme celou noc, ach joo :frowning2: A to se Štěpula budí teď tak 3x, ale naštěstí většinou brzy zase usne. A ranní mlíko si pije sám, tak mám klid a můžu aspoň spát :wink:

Tak z levných knih máme taky O zvířátkách na statku, ale je to něco jinýho než píše Kačka. Pak tu samou edici O kamionech, vlacích a traktorech a obě Štěpánka baví. A potom ještě takovou chlupatou knížku s krávou na obálce. Ale jeho baví teď všechny knížky, vytahuje je i nám z knihovny a listuje i když tam nejsou žádný obrázky :grinning:

Verb. tak spavá želva mě rozesmála, super nápad, jen nevim jestli by to Štěpánek pochopil, myslim, že by se dožadoval písničky i když želva zrovna spí :grinning: tak jste posunuli Willovi narozky o pár měsíců, to je dobrý, takhle si užil dárky na dvakrát :wink: S hovnama na chodníku naprostý souhlas, taky jsem venku šíleně nadávala, kličkovat mezi nima není fakt jednoduchý. jediný štěstí, že necháváme teď ty golfky dole v kočárkárně a případný kus ho.na na kole by mě teda tak nenaštval jako kdybych si ho přitáhla do bytu. Botky máme taky Essi a spokojenost, jen už z nich asi brzy vyroste. Ale to nevadí, vyšlo nám to akorát, protože má teď s kožíškem a na jaro by mu v nich bylo teplo. Na ten priorix naštěstí žádnou reakci neměl :wink: Tak snad budou i ostatní prckové bez reakce.

Kačko tak skříň bych rychle přidělala ke zdi, protože to by asi nedopadlo dobře kdyby na něj fakt spadla :astonished: Já teda jsem pořád se Štěpánem, tak jsem si myslela, že se ani nic stát nemůže, ale to jak otevřel ten filtr to byl mžik. Je zajímavý jak se s těma dětma (teda u mě zatim s jedním dítětem) člověk mění, já Ti ten domeček se zahradou fakt závidim, hrozně se mi líbí, že jen vyjdeš z obýváku a jsi na zahradě. Dřív jsem vůbec nechtěla z Prahy, ale teď bych se bez ní klidně obešla. A Pepíno je fakt dobrej, že už pozná a umí napodobit tolik zvířat :wink: Fakt zírám, že už toho tolik napovídá :grinning:

Dary jak jsem psala, tak s akváriem jsme na tom podobně jako vy. Ale u Vás aspoň nehrozí, že někoho vytopíte, i když stejně by to byla katastrofa kdyby prasklo. S tím Honzíkem, no aspoň, že ho ten kašel nebudí, ne? A je normální, že v leže člověk kašle víc, to platí i u mě. Nikolka je možná na tu trampolínu ještě malá, ne?

Jančo tak to koukám, že Tomík odmítá jídlo. Pokaždý když jsem ho viděla tak snědl vše co viděl :grinning: To bude zase nějaký krátký období a určitě zase za chvíli budeš mít doma všežravce :wink: Mmch banán Štěpán ze začátku miloval a už tak čtvrt roku ho vůbec nechce. U nás taky hádky jsou většinou o kravinách a s tím bordelem je to jako kdybych to psala já :grinning:

Dopoledne my taky přijde dlouhý, vzhůru jsme tak okolo půl sedmý a Štěpánka dávám spát okolo 12h. Spí tak hodinu a půl až dvě. Teď teda většinou chodíme ven právě dopoledne, aby to líp uteklo. A jak píše Jana, tak až bude trochu líp, tak budeme chodit taky ven dopo i odpo, navíc už budou i přístupný hřiště a pískoviště, to bude super, už aby bylo to jaro :wink: :wink:
24. únor 2010 v 18:50  • Odpověz
25. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
Ahojky, tak osamělý večer, Bohdan usnul s prckem, joo, to jsou poslední dobou společné večery. Včera jsem byla po více jak dvou letech rozhýbat své tělo, byly jsme s mými kočárkovacími kamarádkami cvičit v místní sokolovně na fitballech, a budeme pokračovat i nadále, fakt to bodlo, sice mi dneska bolelo dost svalů, ale čekala jsem to horší, tak zas tak zanedbané asi nebyly :grinning: Takže středeční večery budou ve znamení dobrovolného mučení těla :grinning: Dneska mě dostal Tomča, měl svou první velkou lovestory na cvičení v Čertíkovi, během cvíča si sedl k jedné holčičce, nejdřív si koukali jen do očíček, pak si dali ruce na ramena a nakonec jí Tomča dal pusu :grinning: :grinning: JOo, začíná brzy pacholek jeden, ostatní maminy z toho měly srandu, já s dotyčnou (dcerka naší cvičitelky) jsme tedy jen koukaly a smály se, nakonec bylo další pusinkování Tomčovi zatrnuto, asi mamča chránila čest své dcery :grinning: Odpo jsme si dali prchajdu, venku bylo nádherně, potřebovala jsem už opravdu dobít baterky slunečními paprsky.

Katch: Neboj, my taky nespíme celou noc, prospané noci se u nás stále dají spočítat na prstech jedné ruky, byly přesně 4 :slight_smile: Bych si u nich měla dělat čárky do kalendáře :grinning: Jinak je vzhůru většinou 1-3 na noc, někdy jen mručí a zase usne, někdy chce pití a běda, když se vzbudí dřív než jsme v posteli, to pak bez ořítomnosti někoho z nás neusne, už vypadá, že spí a pak šup a kouká, když už jsme odešli, tak řve jak tur a další uspání ho je ještě delší. Vypadá to, že i u nás nastal bojkot banánu, dneska snědl opět jen tak necelou půlku, tak mu od něj dám teď oddech, včera dostal mandarinku a to bylo jiné jezení :slight_smile: Ale u ostatních jídel zlobí často dál, jogurt dneska měl bílý a ten taky snědl, takže zkusím najet na jeho jídelníček a ono se to snad poddá. Joo, hádky o bordelu jsou u nás asi nejčastější, říkám si, že jsem zatím Tomčova služka (a v duchu doufám, že se brzy naučí si věci po sobě uklízet více než dosud), ale na to, abych uklízela další bordel po Bohdanovi, tak to už opravdu ne. Dopo máme ještě o fous delší, dítko vstává teď kolem půl sedmé, ale spát chodí až kolem půl jedné.

Dary: Dortík krásný, bezva nápad s lentilkami, tak doufám, že jak krásně vypadá, tak i chutnal a oslavenec si pošmakovat a vy jste mu v ujídání hezky sekundovali. :slight_smile:
25. únor 2010 ve 22:05  • Odpověz
Tak vás všechny zdravím po víkendu, u nás to bylo všechno celkem v pohodě. V pátek tu byli přát Honzíkovi tchánovci, tak dostal popelářský auto, moc se mu líbí, hodně si s tím vyhraje i Nikolka mu u toho asistuje, takže je od nich docela klid :slight_smile: V SO jsme byli na karnevalu, Honzík se teda docela styděl, ale když se u podia rozdávaly bonbony, tak tam byl mezi prvníma :grinning: :grinning: Včera tu byli naši, tak ti mě docela namíchli, ptž skoro celou návštěvu fotili a natáčeli děti. Neřeknu, když si udělají pár fotek, ale celou návštěvu cvakat a cvakat, tak už jsem se musela držet, abych nevyjela. Navíc pak fotky rozdávají všude možně a já jsem tady na to teda alergická :angry: :angry: Příště prostě natvrdo řeknu, ať přijedou bez foťáku, ptž z toho mám akorát nervy. Člověk se snaží, aby návštěva proběhla co nejlíp a v klidu a pak z toho má akorát depky :frowning2:

Ale dortík byl moc dobrej, ještě jsem dělala řezy, ptž mi zbyl krém a bylo mi to líto vyhodit. Včera babička ještě dovezla mísu buchet, tak už jsme řádně přeslazený :grinning: Zítra to vidím na nějaký řízečky k obědu.... :grinning: :grinning:

Jančo - tak to máš fajn s tím cvičením :slight_smile: Já měla tendence chodit na bazén, ale nějak se to nepovedlo. Nevím, kde je chyba :grinning: :grinning:

Verb - tak spící želva, jo? :grinning: :grinning: Počkej, až se to Will naučí zapínat sám a želvičce se vůbec nebude chtít spinkat :grinning:

Kašel už nás pomalu opouští, Nikolka ještě trochu soplí, Honzík sem tam zakucká, ale dobrý. Při tom kašli mu dávám pod hlavu velkej polštář, aby nespal úplně narovno, ale když ho to chytne, tak nezabírá nic. Většinou se mu uleví, až ty hleny vyzvrací :confounded: On je na to dost háklivej. Sebemenší nachlazení a hned hucá jak tuberák. U NIkolky to naštěstí neznám.
1. bře 2010 v 11:36  • Odpověz
Ahojky, tak u nás víkend taky super, byl takový odpočinkový, v sobotu jsme využili toho slunečného počasi na skoro jarní procházku, joo, takových dní by mohlo být víc, ale předpověď opět hlásí ochlazení a zimu, já už jí mám tedy plné zuby a už aby tu bylo jaro! Fotky ze sobotní procházky jsou tady: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Prochazka_Dolni_Pocernice_27.2.2010/ Jen kdyby to dítko furt nepadalo, na konci procházky byl jak čuník :grinning: V neděli jsme byli na oslavě narozenin prababičky, zvládli jsme to i když jsem tam byli v době TOmčova normálního spaní, ale chrupnul si 10 min v autě a pak vydržel řádit až skoro do čtyř, pak tedy odchupnul znovu v autě, ale v rámci zachování volného večera pro rodiče byl po půl hodině vzbuzen a v pohodě. Včera se mu konečně prořezal ten druhý špičák, a začal zase normálně jíst (tedy kromě Floriana jogurtu, ty stále bojkotuje, takže mu je už necpu), takže to jeho 14 denní zlobení s jídlem bylo asi od toho zubu, dneska je jak tasemnice. :wink: No já se teď taky cpu pořádně, ale ode dneška se budu muset lehce mírnit, váha ukázala poprvé od poklesu váhy při kojení opě mou tradiční váhu, takže dále už by stoupat nemusela, takže se budu muset začít mírnit - zvládla jsem od převánoc přibrat 3 kila. Včera Tomča poprvé ukázal na psa a řekl pe, tak si říkám, že to asi byl pes a že mrška mluvit umí, ale nechce. Zítra dopo jdeme na ten Priorix, vypadá to, že je zdravý, tak snad to bude bez reakce.

Dary: tak to jste si hezky osladili život :wink: A tedy celonávštěvové focení a kamerování taky nechápu, asi ti kompenzujou to, že dítka tak často nevidí, tak si to pak doma pouští stále dokola. Ale rozdávání fotek v okolí to mě hlava nebere, ukázat při návštěvách to chápu, ale distribuovat po celém jejich okolí :confused:
2. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ahojky, tu stále nikdo :confused: Tak jsme zpátky z očkování, nesl to statečně, ani nepípl a jka píchají do ručičky tak to celé pozoroval, no je to hrdina. Dostali jsme recept na poslední preventar, termíny na poslední hexu (společně s 1,5 letou prohllídkou), termín na prevenar a dokonce už i termnín na přeočkování Priorixu na konec září, mazec. A ještě jsme si odnesli žádanku na rehabilitaci, budu ráda, když se Tomčovi na ty nohy někdo koukne a rozhodne, zda to je v normálu a nebo začít nějak cvičit. Jinak mi doktor řekl, že reakce na Priorix - teplota, vyrážka, pokud je nějaký vir v těle, může být už dnes nebo zítra, jinak max. do 14 dnů a vyskytnout se může nebo nemusí, mezi děti normálně můžeme i ven na procházky. A kontaktovat ho pokud by teplota byla kolem 39 stupňů. Tak doufám, že nás nic takového nepotká. V čekárně (nechali nás čekat i 20 min. po aplikaci té vakcíny) si Tomča čas krátit ježděním na půjčené motorce, docela jsem koukala, jak mu to šlo, takže na jaře určitě nějaký závodní stroj naven pořídíme. Dneska asi večer vyrazím s holkama opět cvičit, ty kila nahoru prostě jít nemůžou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kacka: Tak jsme Tomčovi také pořídili knížky se zvířátkama (zoo i statek), co jsi dávala odkaz, dostane je k svátku, tak uvidíme, jestli do doby než půjdeme do zoo, už bude umět všechna zvířátka :grinning:
3. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky,
já jen Jančo co to je preventar??
Termín na 1,5 letou prohlídku už máme od listopadu :grinning: Tomča je teda velice statečný, na to očkování jsem se nedívala ani já a Štěpánek řval hned jak jsem mu chytla ruku. on nesnáší když ho někdo omezuje v pohybu, vlastně v čemkoliv. Takže jak měl Štěpula hned ten večer po Priorixu tu horečku, tak to mohlo být asi teda fakt reakce na to očkování :astonished: Držím palce a´t se Vám vše vyhne.
Štěpula spí už 2 hodiny a 20 minut, ale na balkon zrovna praží slunce, takže bude chudák spocený jak myš. Musím nutně objednat ty vertikální žaluzie, ať to aspoň trochu zastíní.
Odpo se chystám se Štěpánkem na nákupy, tak asi taky zavítám do Levných knih.
A zbytek jindy, zrovna se mi budí...
3. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
Katch: To měl být Prevenar, píšu jak debil. Máme prý počkat s jeho nákupem do května, to by už měl být v lékárnách bez problémů dostupný Prevenar 13, pokrývá více složek, má ochránit snad i před záněty středního ucha, dá se s ním očkovat i když přechozí dávky byli ménědruhovým Prevenarem a cena stejná jako u toho normálního. U vás to asi byla reakce na očkování vyvolaná nějakou Štěpovou infekcí v těle, no tak jste si to odbyli hnedka a pak už snad byl u vás klid viď? NO tak u nás spaní tradiční 1,5 hodinovka, to bude tímm, že spí doma :grinning: jdeme se obléknout a ven na prochajdu.
3. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dnes u nás bylo krásně, sluníčko svítilo, tak uvidíme, co přinese víkend. Jestli napadne ten humus, jak to mají v předpovědi, tak mě klepne. Já už nechciiii. Tohle mi úplně vyhovuje. Ještě krapet tepleji, at můžeme chodit na písek a budu naprosto spokojená...

My jdeme na Priorix příští týden, tuším v úterý, nějaký růžový vyhlídky si nedělám. Řvát bude určitě jak pavián, jak uvidí doktorku, tak spustí :unamused:
Tak se rovnou domluvím na poslední dávku Synflorixu a zase bude na chvíli klid.

Jančo - a to má ten Prevenar 13 stoprocentní účinek, i když předtím byl ten obyč Prevenar? :confused: :confused:

A musím se pochlubit s naším nočníkováním. Dnes za celý den byla plínka úplně suchá bez sebemenšího učůrnutí :slight_smile: :slight_smile: Chodíme tak po 2-3h., vždycky si sedne a hned začne čůrat, takže během chvilky je hotová, pak hned začne kňourat jako že je hotovo a že chce oblíct. I po poledním spánku měla plínku suchou, tak to jsem docela koukala. Jsem zvědavá, jak to bude vypadat ráno, ptž před uložením se nevyčůrala.
Včera taky byla úspěšnost veliká, jen 2x si trochu krupla, ale to už měla nárok. Ptž jsem ji dala až skoro po čtyřech hod. Takže už ji tady občas nechávám běhat i bez plínky, ale to jen když vím, že ji budu mít na očích, ptž kdyby se stala nehoda, tak se mi to nechce máchat ručně :grinning: :grinning:

A bude to užvaněná ženská, snaží se všechno opakovat, něco jí je rozumět pěkně, něco zní jak totální čínština, ale právě má období, že na všechno ukazuje a dokud neodpovím, co to je, tak nedá pokoj. A už začíná skloňovat, tak místo máma, táta už pěkně řekne mámo, táto :slight_smile:

Jančo - fotky z procházky jsou pěkný, Tomík je šikula, že zvládne tak hezky ťapat. Já když Nikol vypustím z kočáru, tak buď stojí nebo padá a nikam nedojdem. A nebo jsme celý od bahna. Honzíka jsem dnes málem vyslíkala venku, jak vypadal, bahno měl i na tvářích :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jak bylo včera na cvíču??
Já byla včera na kontrole s kolenem, tak mi dr. doporučil kolo nebo plavání, abych posílila stehenní svaly, tak se taky budu muset začít hýbat. Ptž noha není ještě úplně ok a abych pajdala celej život, na to jsem teda ještě docela mladá :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak už mě nic nového nenapadá, tak vám popřeju pěkný večer a mějte se fajn :slight_smile:
4. bře 2010 v 18:37  • Odpověz
autor
ahoj, tak i já jsem našla trochu síly a konečně se ozývám :slight_smile:
o víkendu jsme byli u kamarádů v Českých Budějovicích, Pepa si tam nechával dělat od toho kluka implantát místo zubu, takže návštěva byla neodložitelná. No a jak to bývá, tak se jelo na výlety a blblo se, tak jsem přijela absolutně vyřízená, navíc byla ta olympiáda a koukali jsme do večera a hráli stolový hry, Pepíno v noci nespal, tak si to dovedete představit, cestou domů jsme málem oba zaspali, museli jsme se pořád střídat abysme dojeli domů.
Ale bylo krásně, fakt jaro, na rozdíl od dnešního sněžení :confounded:
Chytli mě v pondělí záda, úplně jsem tu hekala a lezla po zemi, Pepíno to vůbec nechápal a myslel si že je to nová hra :sweat_smile:
V úterý u doktorky to bylo naštěstí dobrý a i to břicho, tak jdu na kontrolu až za měsíc a jsem zdravě těhotná :wink:
Pak přijeli na dva dny teta a sestřenice, tak to byl zase kolotoč, ale aspoň nám pohlídali Pepču když jsme jeli do Podolí an uzv, tak Martin už je pěkně velikej, má 1700g :sunglasses: No na porod pořád hoooodně málo, ale taky že se k porodu ještě zdaleka nechystám, jak psala Katch, taky se vsadim že já jsem přenášecí typ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže dnes jsme zase v klidu doma, bez výletů a večerního sezení a už se hrozně těšim až se pořádně a dlouho vyspim.
Z Pepína už se stával hospodský povaleč :sweat_smile:
měli jsme jet o víkendu do Krušných hor k sestře, ale zrušili jsme to, jsme hotoví a počasí je nanic, tak jdu radši na MDŽ, tak si sednu a budu krafat. Budou tam i další těhule, tak nebudu sama co nebude pít, to jsem ráda, jinak se tam všichni oddělaj a já bych je táhla domů.

Dary na to koleno je opravdu potřeba posílit stehenní svaly, tak jak říká doktor, kolo a plavání, akorát zapomeň na prsa, musí se jet ty styly co jsou nohy rovně, takže kraul, znak a motýl, ale ten je pěkně těžkej.
A jen čumim co svede Nikolka, bez plín a ještě skloňuje, tak to teda nehrozí :sweat_smile:

Jo a taky u nás byli předminulá víkend spolužačky z gymplu a jedna je fyzioterapeutka a dělá s dětma Vojtovu metodu a tak jsem se jí ptala na Tomíka a ona se rozčilovala, že je to hrozný, že to ty pediatři takhle nechávaj bejt, že u ročního dítěte je to pak daleko těžší s tim něco udělat, tak fakt doporučuju někam zajít, prej se to trochu třeba samo urovná, ael pořád bude trochu ty nohy stáčet a přitom stačí u malýho dítěte začít hned a bylo by to. Ale už jsem četla že někam jdeš, tak je to vlasntně bezpředmětný.

A aby toho nebylo málo, my se pořád babráme s kašlem a teď i kašlem, takže na to kašlu a očkování posunuju stále dál a dál. Už mě to fakt nebaví, ale ještě že to není nic horšího, protože v evši ve školce a škole řádí spála, tak to by bylo horší :unamused:

To je sranda, Pepíno pořád hraje hazard s žetonama, ještě že tak, aspoň mam klid na psaní :dizzy_face:
Příští týden máme tady karneval, máme pro něho masku včeláka, i soused. A už je to tu, háže žetony do kytky, tak ahoj jdu usměřňovat ratolest :wink:
5. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz
autor
a protože už to taky nezvladam dávat ty fotky se, tak posílam odkaz z výletu a z domu
http://picasaweb.google.com/divokakachna/Jaro#
5. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz
Ahojky,
kluci spěj, tak zkusím něco napsat. To je hrůza ten sníh, co? Já tomu nevěřila, že ještě může napadnout tolik sněhu a navíc v Praze a ono jo :angry: :angry: Už fakt nechci. Teď jsem byla na nákupu a strašně to klouže.
Tak v Levných knihách co jsou u nás jsem neuspěla, akorát jsem se naštvala, protože tam skoro nejde projet s kočárekem a je tam cedule, že vozíky a kočárky se mají nechávat před obchodem, což nejsem blázen :rolling_eyes: Ty knížky tam teda neměli, měli spíš pro starší děti, kde už jsou pohádky a obrázky jen jako doplnění.

Pepíno a Tomík jsou na fotkách super, už jsou to fakt velký kluci :wink: Tak mě napadá jestli ještě jezdí Pepča vůbec někdy v kočárku? A co myslíš Kačko tím hazardem s žetonama?? Zajímá mě to když se tím Pepíno tak zabaví a máš klid :grinning: A do porodu máš ještě fůru času, tak jakýpak chystání :grinning: :grinning: I když 32tt už vypadá fakt pokročile :slight_smile: To je šílený jak to letí.

Jančo, tak to jsem zvědavá co Vám řeknou na tý rehabilitaci, snad se to upraví buď samo nebo nějakýma jednoduchýma cvikama :wink: A pokud to Tomíkovi třeba mírně zůstane, tak se můžeš utěšovat tím, že u kluka to ani nevadí :wink:
Na Priorix jsme sice reakci potom už neměli, ale teď se nám Štěpula nějak osypal, strašně malinko, ani to není skoro vidět, ale na pohmat to jde cítit. A má to i na tvářičkách, tak vůbec netušim z čeho a co s tím mám dělat? včera po koupání to měl na bříšku a nožičkách, to už myslím dnes úplně zmizelo, ale má červený tváře, hlavně jednu :unamused: Tak uvidím jestli to zmizí. Šli byste k pediatričce nebo rovnou se objednat někam na kožní??

Dary teda ta Nikolka je asi geniální :wink: S nočníkem fakt tleskám, to je velký úspěch a že už skloňuje slova, to je taky super :slight_smile: Držím palce s tou nohou, no asi tomu budeš muset trochu pomoct :grinning: A kolik je u Vás sněhu?

Štěpánek teď začal sám po sobě uklízet věci, teda samozřejmě jen když se mu chce, ale je to prima. I hračky si někdy uklízí, máme je všchny vedle TV stolku, tak je tam rovná :grinning: Nebo něco vytáhne ze skříňky v kuchyni, hraje si s tím a pak čučim, že to dal zase zpátky, někdy i na stejný místo :sweat_smile: Jinak mi přijde, že začal víc žvanit, ale rozhodně ne teda srozumitelně, spíš si mele nějakou svou štěpánčinou :grinning: na dotaz jestli je pokakanej už konečně odpovídá podle pravdy, teda abych nekecala, tak buď řekne NE nebo neřekne nic, což znamená, že je :sweat_smile:

Jo a Kačko Tvoje věta o tom kašli mě pobavila, asi to první neměl být kašel, ale rýma, ne?? třikrát kašel v jedný větě :grinning: :grinning:

Už musim končit, musim zabalit věci a dárky, protože jedeme na oslavu k našim, meli výročí svatby 40 let :sweat_smile: :astonished: Tak než se Štěpula vzbudí ať jsme připravený a pak jedeme, už odmítam jezdit kamkoliv na oběd, protože on potom nespí. Ve čtvrtek jsem byla u švagrový a Štěpula zrovna ten den vstával před šestou a celý den tam nespal, kromě asi 10 minut v kočárku. Pak samozřejmě usnul v autě asi v pět hodin a spal celou cestu, po vyndání ze sedačky řval a nepřestal dokud jsme ho znovu nedali spát :angry:
6. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Všechno nejlepší Tomáškovi k svátku :dizzy_face: :dizzy_face:
7. bře 2010 v 18:17  • Odpověz
My taky přejem Tomíkovi vše nej a ať se mu líbí ty knížky se zvířátkama :slight_smile: :wink:
7. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz
Ahojky, já dnes jen v rychlosti, moc děkujeme za přání k svátku, dneska jsme měli malou rodinou oslavu s námi a mými rodiči a ségrou, ale bohužel jsme si moc neužili, protože máme doma maroda :unamused: . Včera dopo měl Tomča teplotu, okolo páté dokonce 39 (byl úplně grogy, jen seděl, kňoural a koukal), nesrazil to ani Nurofen, kleslo to až po kombinaci nurofen - panadol střídavě dávaných po 3 hodinách co nám bylo poraděno po telefonu na pohotovosti (návštěva nám byla prozatím rozmluvena, jen pokud by teploty neklesly, prý se první den stejně většinou nic nepozná). Dnes dopo jen zvýšenka, po poledním spaní bez teploty, ale okolo páté opět 38,1. Do toho začal občas kašlat, ale tak divně, a když řve tak jako sípe, takže zítra nás nesjpíš návštěva pediatra nemine. Vypadá to, že ho možná bolí i ouško, když zakašle, tak se křiví levé straně, ale na pohmat to citlivé nemá, nechápu to, nic neodsáváme, i když rýma tam asi je, zná se nám, že jí polyká. :frowning2: Oslavu si v rámci možností užil, pokoušel se trhat papír, pohrál si i s dárky, ale ve své kůži prostě není. Dostal dětský příbor, rybářský set do vany, župánek, 2 knížky, dřevěné pexeso a dortík. Fotky zkusím stáhnout a dát odkaz.

Katch: Zatím jsme mu dali jen Statek (od ségry dostal leporelo se zvířatama ze zoo, ale je jich jen pár), bezkonkurečně vede traktor, rajčata a páv :grinning:
7. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz
Tak výběr fotek ze svátku je zde: http://jancaroul.rajce.idnes.cz/Tomaskuv_svatek_-_7.3.2010/
Já jdu za chvíli do hajan, dnešní noc bude asi zase krušná :unamused:
7. bře 2010 ve 21:29  • Odpověz
ahoj, ahoj,
tak víkend za námi, počasí teda nic moc, celou sobotu sněžilo, tak jsme museli zase vytáhnout sáňky. Teď taky poletuje, ale sem tam vykoukne i sluníčko, tak to jde. Ale mrzne pořádně :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsme byli opět na karnevale, ale moc se nám to nelíbilo. Minulý týden to bylo daleko lepší. Bylo tam teda pořádně narváno, že se tam nedalo ani hnout a organizace hoooodně hooooodně pokulhávala :stuck_out_tongue_closed_eyes:Tak jsme se potom sbalili a jeli domů. Za 14dní bude karneval tady u nás, tak ještě půjdeme na ten a pro tento rok to bude stačit :wink:

Jančo - tak jak je Tomáškovi? Byli jste nakonec u mudr.? Přes 39 to už je celkem dost :unamused:Tak přeju, ať jste zase brzo fit :slight_smile:
A neprovokuj tady s dortem :grinning: :grinning: Já jsem byla tak pyšná na ten svůj výtvor a teď se teda úplně stydím :frowning2: :grinning: Máte moc šikovnou babičku, opravdu se jí to moc povedlo :wink:A jak Tomík baštil medvídky, to nemá chybu :grinning: U nás to probíhá nějak podobně, během chvilky je dort naší četou odzdoben :grinning:

Katch - tak jak se povedla oslava? 40let - to už je pěkný číslo :slight_smile: :wink:
A naše dítko určitě geniální není :grinning: :grinning: Zase jsme oproti vám hoooodně pozdě chodily, prostě každý dítě je fakt jiný. Ale nebudu kecat, že mě ty úspěchy na nočníku netěší :wink: :wink: Ale dnes jsem ji třeba chválila ve školce, že nemá plínu ale kalhotky, no a to dítě se mi samozřejmě počůralo :rolling_eyes:

A k těm nožičkám - já jsem to u toho Tomáška nějak přehlídla, že má nějaký problémy.... :sweat_smile: Nikolka měla po porodu jednu nočičku dost vybočenou dovnitř, bylo to vidět opravdu hodně a rehabilitační teda říkala, začít cvičit hned a během 3 týdnů se to sravnalo a má to dobrý. Honzík má zase něco s prstíkama, prvně si jakoby šlapal na malíčky /to se spravilo samo/, teď má zas nakřivo ukazováček a pořád ho má pod prostředníčkem a na to jsme zas žádný cvičení nedostali, že s tím se dělá až něco později, že teď s tím nic nejde, jak je noha ještě dost malá. Takže to chce asi opravdu zajít k doktorovi a uvidíš, co vám řekne. Snad to nic nebude.....
8. bře 2010 v 11:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.