• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahojy holky,
tak jsem nakonec vyrazila se Štěpánkem hned ráno k naší doktorce. Dokonce tam na něj byly doktorky dvě, to mě teda trochu zmátlo a vyšetřovala ho ta "cizí", ale ta naše byla u toho, tak nevim co to mělo znamenat. Tak prý to ekzém není, je to jen přesušená pokožka a je to nejspíš k tomu nachlazení. Máme mazat, doporučila nám nějaký krémy, takže jsem hned koupila v lékárně Linolu a Lipobasi (nevim jestli ty názvy píšu dobře :grinning: ). A zkusíme teda ten olejíček do koupele, co máme doma, prý to jde použít i jako sprcháč, takže nemusím napouštět vanu a bát se uklouznutí a následnýho utonutí :wink: :grinning: Asi stejně pořídíme v Ikee tu podložku do vany co má Verb. :slight_smile: Doktorka ho poslouchala strašně dlouho, celou dobu Štěpánek šíleně řval, tak je prý hodně zahleněný a máme často odsávat a kontrolovat ouška kvůli zánětu. Na kašel jsem na doporučení koupila Hedelix, že prý ten Mucosolvan co jsme měli už dávám moc dlouho, ani ne necelý týden, tak to mi teda nepřijde jako dlouhá doba :confused: Moc mě teda nepotěšilo, že jsem za vše musela platit a na nic jsem nedostala předpis. Se docela divim když dary psala, že na ten olejíček jim doktorka předpis dala a nám nic :unamused:

Verb. tak to jste si teda s Willem užili fakt záživný dny, hrůza. Na pohotovost v Krči jsem právě neslyšela zrovna dvakrát chválu. Ale teď už to snad bude dobrý, ještě si trochu zadietaří a bude mu fajn :wink: S tím pitím jsi mi teda taky vyrazila dech, 1 a půl litru na to malý dítě mi přijde fakt hooodně přehnaný. Štěpánek vypije přes den tak půl litru bych řekla. Ale on má dny kdy to do sebe klopí a pak dny kdy jen tak lehce ucucává, takže jak kdy. On teda ještě vypije hodně toho mlíka, takže to celkem dá tak ten litr. A jak Vám šel odchyt moče do pytlíku?? :slight_smile: Na Priorix jsme taky nic nedopláceli, doplácí se jen když si vybereš tu vakcínu kde jsou navíc neštovice, ta se jmenuje Priorix tetra.

Dary kde chceš to oblečení prodávat, přes net nebo přes nějakou burzu? prý to přes net moc nejde. Já taky nevim co s tím. Něco chci dát určitě taky do kojeňáku, ale takových těch luxusnějších hadříků je mi líto. Ale já moc na to prodávání přes net nejsem, je tam toho mraky, tak pochybuju, že bych byla úspěšná. No a s tím jak jsem psala, že švagrová mluví pořád na neteř tak klidně, tak já jí svým způsobem taky obdivuju, já taky vylítnu dost rychle a nemám trpělivost. Ale pak to dopadá tak, že neteř si dělá vlastně co chce, za nic nedostane ani pořádně vynadáno, natož nějaký to plácnutí... je to každýho věc jak vychovává svoje děti, já bych o tom nemluvila, ale vadí mi jak rasí toho Štěpánka :angry: Prima, že jste si užili bazén, takže ani Nikolka se nebála, jo?
16. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz
Ahojky, tak u nás to vypadá, že to fakt byla reakce na Priorix, teplota jen v tu neděli, jen furt nevím, jak ven, do toho střídajícího se hnusu se sluníčkem se nám do slunného počasí asi trefit nedokážu. Je to tam jak aprílové počasí. U nás žádné novinky, tedy kromě toho, že asi umí slovo televize - te, a včera kouknul na hodinky, zakroutil zápěstím a řekl ty-ta a šel :grinning: Joo, v té hatmatilce je občas sranda poznat, co se vlastně snaží sdělit, když neukazují něco konkrétního, na co pokud možno ještě ukazují. :grinning: Dneska u nás jednoznačně vedou kytí - u nás spíš ty-tý, už 2x zaléval s konvičkou :dizzy_face: Dopo jsem ho objednala na tu rehabilitaci, jdeme na konci března, tak ještě musím zvládnout to zubní, abychom to do těch 18 měsíců stihli, i když myslím, že pusu tedy neotevře.

Katch: Tomčovi taky vyskočila na břiše nějaká lehká vyrážka, přes není skoro vidět a vyleze lehce po koupání, tak počkám, co to udělá, jinak asi budu muset taky začít řešit, má to na ploše tak 3x4 cm. Podložku do vany nemáme, Tomča naštěstí skoro vůbec nevstává, takže jí ani nepotřebujeme. Já mám podobnou švagrovou, myslím, že neteř taky nikdy neuhodila ani na ní nezvýšila hlas, do jejích cca 3 let to s ní bylo dost k nevydržení, já bych jí v té době asi spíš umlátila, tak ona asi volila způsob, aby jí nezavřeli. Ale v cca těch 3 letech se ze vztekajícího dítka, které se od maminky nehnulo, vyklubala super holčina, tak třeba to tak bude i u vás. Švagrová - tedy to je nějaká vyšší třída, když musí nakupovat až v NY? Zírám jak blázen :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dary: Tak jak pokračovala noc? Aaa, vypadá to, že se už chystáte na jaro :slight_smile: Tak s oblečením si zatím hlavu nelámu, zatím předávám švagrové - mají teď 2 měsíční dítko, ale je nějaké přerostlejší, bodíčka už nosí většinou 68 :wink:, zbavovat se budu až po dalším, hlavně těch méně praktických věcí, něco málo možná nechám pro případné další maminy v mém okolí. A co koleno na plavčo, chrochtalo si blahem? K tomu pití, já tedy znám i dítko, které fakt pije těch 1,5 litru, ale myslím, že je to fakt raritka.

Verb: Tedy to jste si užili horory :confounded: Ještě že se to snad už kloní k lepšímu. Ke kadění - ono asi záleží na konzistenci a množství, naše dítě normálně kadí 3x za den :stuck_out_tongue_closed_eyes: O cola-cole taky vím, ale netušila jsem, že se dá dávat i takhle malým dětem, je to pěknej sajrajt i pro dospělý, ale občas si taky dám, i když spíš kofolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: K množství piti, u nás se vnucování taky nedaří, je to celodenní opruz, při kterém vypije max. o 100 ml víc než je normál, takže na to většinou kašlu, je vidět, že když žízeň má, tak se napije a dokáže pak vypít třeba i 50 ml najednou. Tomča teď pije cca 350-500 ml za den, víc dá jen zřídkakdy, ale když si vezmu, že má ještě každý den 200 ml jogurt, dost ovoce, něco dalšího v jídle, tak třeba těch 750 ml za den dá. Já bych ty můry chtěla vždycky vidět, jak by to do toho dítka narvaly. :angry: Jaká probiotiky máte?
Imazol zabírá snad vždycky, taky na něj nedám dopustit, když udeří krize. K podložce, vyndaváš jí a nebo jí tam necháváš, jak dlouho pak schne? A za priorix je nedoplácí, doplácí se jen za Priorix tetra.
16. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz
autor
Ahoj, teda to je zase počtení, pozdravuju hlavně Willa, ten teda taky dostal ránu, chudák :unamused: tohle průjmování a zvracení mi přijde jako jedno z nejhorších, právě proto že hrozí ta dehydratace a taky netušim jak do toho dítěte tu vodu dostat když prostě nechce . Hlavně že se to lepší :wink:
Jo a s monitorem taky souhlas, udávení zvratkama je strašák a tohle je výborný řešení na klidné spaní. Sice věřim že maj děti takovej nějakej instinkt se natočit a vyblejt to ven, ale stává se to, tak je fakt lepší je hlídat.

My jsme o víkendu absolvovali tu maškarní a byla to sranda, jenom to bylo dost náročný, střídali jsme v honění Pepči a focení všech lidí, tak jsme domů sotva došli a tady všichni tři vytuhli :slight_smile: fotku přežranýho čmeldy máte v albu :wink: docela se divim že vůbec neprotestoval když jsme mu tam ten polštář narvali. Je to prostě flegmouš :dizzy_face:

A taky jsem nafotila svůj pupek, ale to ještě nemam stažený z fotáku, tak snad večer. Jinak jste se pěkně sekli, já jsem teď šíleně vypasená, vlastně mam jak při minulym těhu akorát ž ejsem začínala o pět kilo míň tak jsem to všechno nabrala. Já to teda dělala schválně, na začátku jsem se bála že jsem hubená a kdyby mě něco skolilo, tak by ze mě nezůstalo nic. Ale nic mě neskolilo a tak jsem přibrala už 10kg :dizzy_face:
Tak a Pepča je vzhůru, tak to se omlouvam, to tam moc dlouho nevydržel, teď vstává v šest a tak chodí i odpo, ale jak vidíte, tak jen na chvíli :unamused:
16. bře 2010 v 15:52  • Odpověz
autor
Tak a mam konečně chvíli klidu, Pepíno je uloženej a velkej Pepa pracuje, tak solidárně nejdu spát a tentokrát kašlu na uklízení a podobně :wink:
Už druhej den jsem byla s Pepínem do půl osmý a teda očistec, dneska jsem ho dokonce plácla po holý noze až tam měl flek :unamused: U přebalení mě pořád kopal a i když jsem mu to třikrát vysvětlila že nesmí, že mam v břiše mimi a že by ho to bolelo, tak na mě koukal a zase si kopnul, tak to jsem teda vypěnila :angry:

Už vůbec nevim co jste tu řešili, ale snad si na něco vzpomenu.
S tou suchou kůží, Pepa tvrdí, že čim víc se kůže maže, že je susší a musí se víc mazat a to samý s vlasama, tak my Pepína mažeme asi jednou za čtvrt roku a to samý s mytim vlasů a musim říct že u něho to funguje. Když byl malej, tak měl chvíli suchou kůži a na to pomohl ten excipial ale pak to přestalo a tak jsme ho i přestali mazat. Ovšem ja na to zase tak nevěřim, nechtěla bych vidět moje vlasy kdybych si je čtvrt roku nemyla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Ale popravdě taky nejsem pro to aby se děti zbytečně každej den mazali krémem když to nepotřebujou, dneska do nás cpou v reklamách samý prostředky, ale někdy míň je víc..

Jo a my už jsme absolvovali první zubní prohlídku s Pepínem, sice jen u toho našeho kamaráda, ale ono je to jedno, jen se mu podíval do pusy, kouknul na ty jeho jedničky, protože tam má takový hnědý fleky na krajích, ale řekl že to kaz není, že takový vady na těch prvních zubech bývají a že jinak dobrý. Od tý doby mu dáváme mlíko před čištěním zubů a tak mam konečně lepší pocit. Už má vylezlý všechny čtyřky a teď mu kouká taky jedna trojka, špičák jestli se nepletu. Tak to zase polezou všehny čtyři. No snažíme se dohnat Tomíka :wink:

Katch trochu jsi mě dostala s tim Mucosolvanem, protože já to dávam Pepčovi už přes týden a koupili jsme ještě nějakej sinecod ale to se nesmí kombinovat, tak když mu to nepřejde, tak mu budu dávat tohle. Ale naštěsstí se to oběma zlepšilo, tak se toho snad brzo zbavíme.
A nevim čí to bylo už dítě, ale vim že ve vaně nestojí :confused: tak to my zase nemůžeme Pepína přesvědčit aby si tam sednul, pořád stojí a šmejdí okolo, tahá sprchu, pouští vodu, hrabe všechno z police do vody a pak skáče do vody, kope nohama a zase hned stojí a taky zkouší strkat hlavu pod vodu a má z toho děsnou srandu. No jednou mu to ukázal Pepa, stejně jak vzít sprchu a stříkat si na obličej, tak to taky opakuje. Já se těch hrátek radši moc nezůčastňuju, protože všude stříká voda a oba vejskaj, jsou to šílenci :sweat_smile: Nechci vidět co budou dělat až tam budou tři :grinning:

Jé Dary já bych taky tak ráda zašla do bazénu, ael teď jak jsme pořád nastydlý, tak to nejde a s tim pupkem pro mě už by to byl záhul, jedině s Pepou, to bych šla :slight_smile: Možná že se tam ještě dostaneme do porodu, to jsi mě inspirovala dik :wink:
Mě teď přes zimu hrozně mrzelo že jsem nemohla na lyže, už jsem nebyla tři roky a fakt mě to štve, já myluju lyže. Jak mi řekl zubař, teď je to se mnou určitě nuda, stejně jak s jeho manželkou, ta taky několik let jen byla těhotná nebo kojila :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych ty chlapy někdy nakopla :angry:

S oblečením já si teda taky hlavu nelámu :grinning: ale doufam že to předam sestře, pořád čekaj až se jim zadaří a ono nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak bude mít děti až po mně a určitě se jim to bude hodit. Ale jinak bych řekla že se ty oblečení musej dát prodat. Sice je toho všude mraky, ale i tak. Já sjem teď prodávala ten můj šátek an nošení mimin a taky jsem si myslela ž eto nepůjde a nakonec se mi to zadařilo, teda snad, jestli pošle peníze :wink:
Já kdybych neměla hadry od sousedky, tak je taky shánim přes net po někom. Aspoň bych to zkusila. Každá stovka dobrá :wink: Asi nabídnout nějakej balíček lepších kousků, k tomu ty horší a nabízet dokud se někdo nechytí.
16. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz
Ahojky, tak u nás vstávačka před šestou, to je asi daň za prospanou noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: NO fakt se mi tedy vylézat nechtělo, dostal nakázáno ještě ležet, a asi do čtvrt na sedm to plnil, pak jsem ho vyslala za taťkou a koukali na Včelku Máju :grinning: Máme doma stále zahradníka, furt zalejvá, tak čekám, kdy tou konvicí nějaký ten květináč shodí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera jsem ho objednala na zubní, jdeme na konci března. tak uvidíme jak dopadneme. V pondělí jsem si všimla, že se mu u spojnic zubů s dásní dělají takové hnědé fleky, tak nevím, co to je, sladké prakticky nejí, nechutná mu, ze sladkého pije jen tu štávu mu dávám a teď jen občas, spíš pije vodu. Někde jsem si přečetla, že to může být i s ATB, tak doufám, že mu to zase zmizí. Čistit si moc nenechá, ale teď ho tedy beru a bez milosti se snažím vyčistit, on furt akorát žere pastu.

Katch: To měl tedy Štěpa úplné koncílium. :wink: Taky mám pocit, že si většinu léků pro Toma kupujeme, nevím, zda to předepsat nejde, na to jsem se neptala. Odchyt moči mi u kluků přijde ještě schůdný, ale u holek si to nějak vůbec nedovedu představit, no ještě že to nemusím zatím řešit.

Kacka: Tak Pepíno je v tom oblečku naprosto k sežrání, to jste šili nebo kupovali? Myslím, že cena za nejrostomilejší masku vás určitě neminula :grinning: A pupek taky krásný, máš porovnání s Pepínem ve stejném týdnu - plavky na fotce poznávám :slight_smile: ? Jo a kde máš těch 10 kilo, to fakt netuším, ty jsi při stoupnutí na váhu dáváš ještě nějaké závaží ne? :grinning: KOukám, že čutálisti jsou všude, to naše zvíře to zkouší taky, a žádné okřikování nepomáhá, tuhle se mi smál i když dostal na prdel, mám pocit, že to bere jako strašnou srandu. Tak já si nemýt vlasy půl roku, tak asi žádné nemám, mastí se mi fakt hrozně. Tak koukám, že Tomča je tedy ve vaně zlatej, já to naštěstí moc nevidím, koupe BOhdan, ale když koupu já, tak je max. na čtyřech a sprchu mu dávám rovnou dolů, tak se nikam nesápe. Ještě k těm kapkám na kašel, od doktora jsem poučena - Mucosolvan podporuje vykašlávání, když je co vykašlat - při zahlenění, Sinecod je proti kašli, ten ho tlumí.
17. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
Pepínovi přejeme vše nej k svátku, vlastně oboum :slight_smile:
19. bře 2010 v 19:23  • Odpověz
taky přejeme Pepínovi vše nej, nej - malýmu i velkýmu :grinning: :slight_smile:
19. bře 2010 v 19:25  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že už v novém :slight_smile: NO budu to muset nějak proštudovat, já jsem taková konzerva, tak mi to bude asi chvíli trvat, než si zase zvyknu :wink: Takže teď jen v rychlosti, připojuji se k přání všeho nej nej našim Pepínům a myslím, že jediné přání, které vyslovím je, aby nezlobili mamču :grinning:
19. bře 2010 v 19:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.