• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Tak aspoň někdo, koukám, že ti naši prcci nás opravdu trápí, já už dneska měla slzy v očích, když zase jen ležel na tom břiše a nic nedělal, já nevím, jak už na něj, opravdu něco dělá jen když mu tu hlavu dám do prostředka a pak jak se dostane doprava tak jen leží. Dneska jsem zapojila míč, chvíli na něm vydržel a jednou či dvakrát tu hlavu zvedl. Ale zkoušela jsem i to, jak reaguje, když ho mám na zádech a přitahuju mu ty ruce, zda hlavičku také přitáhne a Tom tedy vůbec, hlava se mu zakloní a visí. Takže zase jen slzy v mých očích. Vím, že možná plaším, ale trénujeme už 3.týden a změna žádná, takže nevím, jak tedy dopadneme na té kontrole u pediatra na začátku února, pokud se to nezlepší tak to asi rehabilitace a neurolog asi taky jistí. Do luku se tedy nepropíná, rukama se mi zdá, že tedy zas tak nešermuje, jen když má radost, jinak je má volně podél těla a nebo jimi máchá po něčem, ale moc se nestrefuje a nebo si je ocucává, ale to jen když je v houpátku. na dece nebo v postýlce mi to nedělá. Teď mi připadá, že má jinou zábavu, zvedání nožiček - občas si je dá až k pasu. Jinak u nás se Tom zubí nejvíc na kolotoč a pak na pejska, zbytek hraček ho zatím tedy moc nebere. Kolotoč a psa vydrží sledovat, zubí se na ně, ale nějak moc mi je nesleduje, když je to cílený pohyb z prava do leva a zpět, já ti nevím, asi je fakt línej nebo dělám něco špatně (to že by byl natvrdlej, to si nepřipouštím). K tomu neurologovi musíš mít doporučení nebo můžeš přijít jen tak? Vy na ty kontroly k té pediatričce chodíte často, my byly jen v 6. týdnech a pak máme přijít ve 3 měsících a nebo kdyby se nám něco nezdálo, tak nevím, zda tam nezaskočit, ale abych nebyla za tu matku plašanku, že se tam ženu dřív a že ho moc pozoruju. Já nevím, ale docela mě to už trápí. Jo, jinak mě dneska taky povylezla jedna mandle, to počasí je fakt děs a to jsme jen autem popojeli a pak jen chvilku přešli a hnedka tohle, tak jsem si dala už přísun vitamínů v banánu a jablku a na čajík se chystám taky. Mrňous chrní, je dneska nějaký spací, taky už na něj asi leze ta hnusná zima. Jo a filmy od deseti, to pro mě už není, chrním tak v půl jedenáctý, nejpozději v jedenáct.
12. led 2009 v 16:28  • Odpověz
autor
Ahoj :slight_smile:
Janco hlavně buď v klidu, každý dítě prostě "něco" má, musíme bejt rádi, že jsou v podstatě zdraví :slight_smile: Nějaký děti jsou holt línější a nemaj potřebu se snažit. Pepča už jí teda zvedá úplně, ale někdy jen leží a cucá prsty a dlabe na to že ho někdo natáčí :wink: Ale pro klid duše zkus doktorce jen zavolat, a neboj že budeš plašit!

Nám zas tak hrozně utekl víkend, ani nevíme že tu s náma taťka byl, je to hrůza! Mělo by to být opačně, pět dní doma a dva dny pracovat :slight_smile: Taky jsme si střihli jeden film, Pepa ja na klasiku, takže Páni kluci a před týdnem Slavnosti Sněženek. Ale viděli jsme i Jedna ruka netleská a to se mi fakt líbilo, sranda :grinning:

Holky v neděli u nás byli na návštěvě kamarádi s pětiměsíčním klukem a ten už má 10 kilo a 74cm!!! Byl děsně hyperaktivní, pořád sebou cloumal, přetáčel se a skoro lez. Pěknej kousek, na hlavě měl úplně lisinu od toho jak se pořád hejbe :slight_smile: Tak to snad radši lenocha, než tohohle šílence :grinning:

Začali jsme pomalu přemejšlet nad tím, jestli budeme zavádět nějakej režim, budeme muset něco vymyslet a od ukončeného třetího měsíce an to vlítnem :slight_smile:

Jo a jak jsem psala, došlo na tu poptávku ale nakonec to bylo tak nepříjemný že jsme to nedali :frowning2: Jak jste psali, prostě jak poprvý..Musíme trénovat :slight_smile:
12. led 2009 v 18:00  • Odpověz
Kačka: Ahojky, tak počítač zase funkční? Tak představte si, že večer byl Tomáš na tom bříšku tak naštvanej, že tu hlavu asi 5x po sobě zvedl :grinning: :grinning: Udržel jí na chvíli, tak 1-3 vteřiny, ale nevím, jestli v tom bude tedy pokračovat i bez naštvání. :unamused: No, uvidíme, budu vás průběžně informovat, já i manža jsme z toho byli paf i tak, a chválili jsme jak blázni, ale on si z toho nějak nic nedělal, jen na nás dál naštvaně koukal. Já s ním dneska blbla snad vše, co mě napadlo na to bříško a zvedání hlavy - na míči, na tygříka, na mém břiše, já na dece s ním, tak aspoň malá odměna za mou celodenní dřinu. :grinning: :grinning:
Tedy 5 měsíců a 10 kg!! no to je fakt mazec, to je snad otesánek ne? To se musí snad vymykat všem těm grafům a parametrům, naši říkají, že je Tomáš strašně velký, že my jsme takové nebyly, a to měl na poslední kontrole jen 58 cm, teď bude asi o krapánek delší, zase jsme některé věci už museli vyřadit. Měním mu šatník jak princovi :grinning: :grinning: Jaký režim chceš zavést? Já jsem zatím ráda, že ukládáme přibližně ve stejnou dobu mezi 19.00-20.00, ale zrovna dneska mi to také nevyšlo kvůli kojení až v půl šesté, tak šel spát pozdě až v 21.00. Takže další režim u nás tedy nevím, nevím, záleží jak se budí na to kojení v noci a podle toho se to pak odvíjí ve dne. JO a s poptávkou, bude to lepší a lepší, ale chce to čas a trpělivost, věř mi, u nás už je to v normálu :wink: A na začátku jsme na tom byli jako vy.

Katchula: Co zdraví, lepší. U mě zatím v pohodě, tak snad to tak vydrží. Žádnou virozu tedy nechci, už teď se děsím té blížící se chřipky.
12. led 2009 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky,

Janca: tak Tomášek je šikula, vidíš to, už ho prostě nebavilo jak jste ho pořád zkoušeli, tak se naštval a ukázal vám zač je toho loket :grinning: :grinning: Já taky za každou maličkost chválim jak blázen. Nevim ovšem jestli to ty děti už chápou. Já jsem sem odpoledne napsala dlouhý vzkaz, ale při odesílání mi to zbuchlo a pak už jsem neměla sílu to sem psát znovu, ale teď se nevzpomínám co jsem všechno psala :confused:
Jinak díky za optání, ale kupodivu je mi líp. Včera to byla hrozná bolest, celou noc mě to budilo, kloktala jsem vodu se solí, tak že by to pomohlo? Taky doufám a přeju všem, aby se nám všechny choroby vyhnuly obloukem.
Zkoušela jsem to co popisuješ s tím přitáhnutím v leže do sedu a hlavička mu teda taky visí dozadu. Žádný náznak, že by jí chtěl zvednout. A k tý neurologii - mohli bysme tam jít i bez doporučení, ale to vyšetření bysme si museli zaplatit. Takže si řeknu pediatričce ve čtvrtek o doporučení a proplatí nám to pojišťovna. Jsem velice zvědavá jak to vyšetření bude probíhat, pak dám vědět.

Kačka: tak my jsme zavedli teprve minulý čtvrtek, že koupeme pravidelně v 19,30 a pak kojím a pak dáváme Štěpánka spát. Což ale neni sranda, protože to je na něj moc brzy. Takže první dny jsme vyměkli a vzali jsme ho z postýlky zase k sobě do obýváku a usnul tak okolo desátý. Dneska jsme ho ale dali do postýlky ve 20,30 (kojila jsem dnes později) a už jsme ho tam nechali. Sice pobrekával a vypadal, že neusne, ale nakonec jsme mu asi pětkrát vrazili zpět dudlíka, hladili a usnul!! A už spí v postýlce u sebe v pokojíčku :slight_smile: Předtím jsme ho měli v ložnici v košíku, ale už nám z něj pomalu vyrostl. Ale on v tom neni takový rozdíl, protože jeho pokojík je hned vedle ložnice a dveře tam zatím nemáme. A postele jak naše tak jeho jsou hned u těch dveří. Ale je to zvláštní pocit jak neni úplně vedle mě, jak jsem byla zvyklá. Jinak přes den teda kojíme po těch 3 hodinách plus, mínus. Jiný režim si myslim, že zatim zavést nejde. Protože třeba chodit v pravidelnou dobu na procházku teď nejde když je takový mráz a já ho přes den nechávám spát jak chce on. Dneska měl spací den, stejně jak psala Janca, tak to byla paráda :slight_smile:
Ty bláho tak 10 kilo v pěti měsících je fakt hodně, doufám, že nás to nečeká :grinning: Mě přijde Štěpán strašně těžkej, takže mám obavy, že už bude mít tak k šesti kilům, uvidim ve čtvrtek. Snad ne.

Tak přeju dobrou a klidnou noc všem :slight_smile: :wink:
12. led 2009 ve 22:13  • Odpověz
autor
Hezký den :slight_smile:
Můj počítač stále ještě nemám, ale dneska ho odnes Pepa do práce a už na tom maká :slight_smile: Já mam teď jinej, ale ten jsme koupili rodičům a budeme ho muset brzy poslat.

No vidíš Janco, že to dokáže, jen se mu prostě nechce, na co by se taky snažil když to k ničemu není, prostě je akorát chytrej :wink: Ten náš máňa to zkuší pořád a pořád i když z toho nic nekápne :grinning:

Co se týče toho režimu, tak jsem chtěla dodržet hodinu mytí a ukládání ke spánku a pak se to snad udrží i časově dál do rána. Vlastně už teď to máme že většinou jde v 21h spát a budí se v jednu až dvě a pak v pět a osm. Ráno bych ho chtěla udržet v bdění do dalšího kojení, pak spánek a procházka krátká, oběd v letu, pak zase nějaký hraní, pak procházka dlouhá a snad spaní a pak zase bdění a tak a tak dokud nepřijde Pepa.
Vůbec nevim jak to půjde a jak poznam jestli už je vyspalej ale právě ty kamarádi to takhle maj a hrozně jim to vyhovuje, když usne na dýl, tak ho buděj a prej už mu to ani nevadí, prostě je tak navyklej a v noci zase bez problémů spí.

Katchula tak vy jste se Štěpánka pěkně ryche zbavili :grinning: My máme kolíbku naštěstí dost velkou, a já se bojim, že bych ho vedle v pokoji už vůbec neslyšela, tak možná že až budeme mít ten režim, že si budu dávat budíka.

A Pepča už taky hrozně těžkne, docela se bojim co nám doktorka řekne, ale vypadá pořád stejně tlustě tak snad roste do dýlky stejně jak do tloušťky :slight_smile: Oproti tomu klukovi jak unás byl, tak je to vyzáblec :grinning:

Jo a vodu se solí taky kloktam, vždycky mi to pomohlo, já na to nenecham dopustit a taky si stříkáme s manžou vincentku do nocu, aby se nám provlhčovala sliznice, to právě doporučujou proti virozam, jak pálí ty cesty. fakt to pomáhá, jednou se koupí taková malá lahvička s tím náhubkem (Vincentka nosní sprej) a pak stačí flaška vincentky. Ale já jsem zatim nespotřebovala ani tu malou.

A přišli jsme na to, proč mi nechtěl spát Pepča v malý postýlce, ta podložka byla moc tvrdá, dneska jsem tam dala peřinku a spí jak dudek a hned je po režimu :grinning:
13. led 2009 v 09:36  • Odpověz
Ahojky,

dnes jsme byli na 6týdenní prohlídce a Willík se má čile k světu :grinning: Má 61 cm a 5540 g - je to pašák :dizzy_face:
Bylo mi ho líto - po cestě usnul a tam jsme ho museli probudit a jako vždy svlíknout, tak to celé prořval :frowning2:

Už aby skončilo to hnusný počasí a dalo se chodit ven. Je to k vzteku :angry:

Janco a proč nekojíš venku? Nechceš?

Jdu vás dočíst...
Jo a nabízím také svůj byt na sraz :wink:
13. led 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Tak my jsme byli nakonec asi hodinku venku, krásně tam svítí sluníčko tak jsme zase prošmejdili vesnici :slight_smile:

jo a abyste věděli tak já vás trumfnu, nabízím k srazu taky barák i se zahradou, jen to asi bude vhodnější na léto, abysme tu mohli nafouknout malej bazének :sunglasses:
13. led 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
Verbalinka: No Will je pěknej kousek :slight_smile:
Jen aby netrumfnul toho kluka mých kamarádů :grinning: I když Will je spíš dlouhej než tlustej :slight_smile:
13. led 2009 ve 14:26  • Odpověz
Katchula: Koukala jsem ti do albíčka, jak krásně zvedáte hlavičku. No závist :grinning: Tom se tedy dneska také snažil, pokaždé jí zvednul i chvíli udržel, tak to snad také brzy zvládne, ale aby jí držel třeba 10 vteřin, tak to ne. NO, já bych si zatím Toma do jiného pokoje nedala, ale je fakt, že ho nemám tak propojený, ale asi by i zvítězila má pohodlnost, mám postýlku hned vedle postele, tak si jen kleknu, vylovím, nakojím a u toho se proberu na to přebalování.

Kacka: U nás se tedy snažíme dodržet to uspávání a pak to jakžtakž drží režim, v noci se občas budí po 4 hodinách, někdy má 5 a 3, takže nám to zatím docela pravidelně vychází na denní kojení v 10, 13, 16 a pak 19 a spát. Teď si dodržuje i takový režim, že po kojení vydrží koukat tak půl hodiny a pak na různě dlouhou dobu zabere, pak si hrajeme a cvičíme to ležení na břichu. Ale nejsem si jistá, jak dlouho nám tenhle rytmus zůstane.

Verbalinka: Tedy to je macek a dlouhán, to snad nebudeme my mít ani ve 3. měsících :fearful: Tady jsou všichni kluci tak vypapkaní, to Tomík je tedy kostlivec, a to bych neřekla, že je nějaký hubendíra. No, asi bude po nás, my jsme také oba hubení, tak nechce vybočovat. Na veřejnosti tedy nekojím, ze začátku jsem měla problém prso vytáhnout i před návštěvami, ale to už neřeším, tedy pokud se nejedná o chlapy ale i tu těch jsem v rámci rodiny rezignovala, protože se často stávalo, že jsem s prckem byla sama doma a odejít na 20-30 minut se mi tedy nechtělo a nechat návštěvu samotnou. Ale venku to tedy nezvládám, opravdu jsem asi moc velký stydlín na to abych vytáhla prso a kojila, vím, že toho není moc vidět, ale stejně by mi to nebylo příjemné. Od zítřka se snad má oteplovat, konečně!!! Už se těším ven, dneska to tam vypadá z okna pěkně, ale teplota stále -6.

A nevíte něco o Sesille, od těch předvánoc se neozvala.
13. led 2009 ve 14:28  • Odpověz
Kacka: tak s tím barákem jsi nás trumfla, ale to bychom ten srazík museli asi dělat i s manželama, protože od nás k vám je to pěkná štreka, to bych snad musela kojit cestou :grinning: :grinning:
13. led 2009 ve 14:29  • Odpověz
čau holky,

Verb. to se mi ani nechce věřit, že má Will 61 cm!!! To je fakt obřík. Štěpánek taky vždycky usne cestou k doktorům, mě je ho taky líto, nejen, že ho musíme budit, ale ještě ho svlíkat a sahat na něj těma studenýma rukama :unamused:

Kacka a Janca: my jsme se sice Štěpánka brzy zbavili, ale ono to jenom tak vypadá. Dokud tam nedáme dveře (který ovšem musíme nejdřív koupit), tak je to skoro jako by byl s náma v pokoji, má postýlku hned za futrama a my postel taky, akorát přes zeď. Právě nám pár známých říkalo, že je lepší dát ho k sobě když je takhle malej a jetě to nevnímá, když je starší tak by to mohlo být horší. Ale samozřejmě to tak být vůbec nemusí. Zatim se mu v nový postýlce líbí a spí tam líp než v košíku, tak jsme ráda :slight_smile:

Kacka: tu Vincentku nosní sprej jsem si koupila už v těhotenství, tak se musim podívat jestli jsem to nevyhodila. Jinak ta voda se solí nebyla tak hrozná jak jsem si myslela, šlo to :slight_smile: Já dřív zkoušela na bolest v krku cibuli s medem nebo s cukrem a to byl hroznej humus, navíc teď se teda cibuli pořád radši vyhýbám. I když s prdíkama to je čím dál tim lepší.

Janca: s kojením na veřejnosti mám taky problém, nejsi sama. Mě ani tak nejde o to, že by mě někdo viděl odhalenou, ale Štěpán u toho prdí, kadí, vzdychá a prostě dělá fakt hrozný zvuky. Ne sice pokaždý, ale dost často a taky se teď u toho různě kroutí a mele sebou. Ani si to teda nedovedu představit, že bych kojila někde třeba v restauraci nebo nákupnim centru :grinning:
A s tou hlavičkou - já Štěpánkovi ale musim nejdřív ty ruce šoupnout pod sebe, aby se o ně opřel, to pak hlavičku celkem udrží i trošku dýl, jinak ne.

A byt taky nabízím k dispozici. Navíc jako bonus máme i výtah :grinning: :grinning: I když prťavej.

Taky čekám kdy se připojí Sesille, už by snad mohla být na příjmu.
13. led 2009 v 15:18  • Odpověz
Janco, jak píše Katchula - musí mít ty ruce pod hrudníkem. Já jsem to dělala blbě a nechala jsem ho jen rozpláclýho, a to zvedal hlavu jen občas a žužlal si pěstičku. Když jsme dneska byli na tý kontrole, tak mi doktorka ukázala, jak to má být správně. Ruce pod hrudníkem, jakoby spojené pěstičky pod krkem (bradou) a to krásně koukal kolem a hlavu držel :dizzy_face:

Kojení venku jsem si vyzkoušela už 2x. Poprvý v Coffee Heaven. Chuť na white chocolate mocca byla silnější, než já :grinning: Ale Willík mojí vášeň moc nesdílel, takže hned po koupi začal řvát. Otočila jsem se bokem a vystrčila a dala mu najíst. A nebylo nic vidět. Zvedala jsem jeho a zároveň zvedala tričko. Potom jsem ho tam musela i přebalit na záchodě, a to neměli přebalovací pult, takže jsem tam vjela s kočárem a přebalila v kočáru. Ale stejně se mu tam nelíbilo, kafe jsem do sebe hodila a musela jít domů :unamused:
Ale byla jsem ráda za zkoušku, u doktora na kyčlích jako bych našla :grinning:
Ne, že bych vás chtěla nutit do kojení na veřejnosti, ale je lepší to mít natrénováno pro případ nouze :wink:

Kde tedy ten sraz bude? To bychom si mohly hodit mincí :grinning:

Sesille se fakt dlouho neukázala, už by k nám mohla zavítat :slight_smile:

Na mě něco leze a Míra to není :grinning: Je mi od včera nějak divně a jsem stráááášně unavená. Ani nemám sílu si s Wildou hrát :confounded:

Poptávka mě čeká až po gyndě, mám tak 2 týdny čas :grinning: A to, že je to nepříjemný, není to tím, že se bojíme? A pak jsme stáhnutý a nejde to? Přemýšlím, jestli bych se bez toho do konce života neobešla :grinning: Ale bohužel (nebo bohudík) ne :dizzy_face:

Will si změnil režim a spí v noci kratší dobu, ale zato spí i přes den. Ale jsem nevyspalá. I když poprvý spí kolem 6 hodin, potom cca 3, pak občas ještě hoďku, tak mi to zoufale nestačí.
Jak často kojíte? Kolikrát denně? Mně to vychází na 8-9x denně. Prostě, i když teď kojím i v noci, tak stejně chce přes den někdy i co hodinu. Ale dneska vydržel od odjezdu k doktorovi a zpět a doma 4 hodiny bez jídla. Ale vynahradil si to.
Janco a prsa jsou v pohodě i při 9hodinovým spánku. Jsou nalitý, ale nebolí. On je vždycky vycucne :grinning:
13. led 2009 v 18:27  • Odpověz
Katchula: Ty naše děti prostě v kočárkách a u nás Tom v autosedačce spí. Takže když jedeme k doktorovi a zaspí, tak spí pokud jedeme v autě tak 5-10 min. a pokud MHD tak 20-25, no já se jim nedivím, když brečí, když je takhle budíme a oni by ve spánku pokračovali, ale co se dá dělat, termín podle spánku nám asi nedají :grinning: :grinning: Tak to já Toma asi dříve jak tak v půl roce, roce do vlastního pokojíku neodstěhuju, zatím v něm je spíš skladiště a sušárna, takže musím najít nějakou inspiraci, jak ho udělat a pak se do toho pustit, takže to vidím tak na léto.

Verbalinka: Já ti nechápu, proč nám tu správnou polohu na to zvedání hlavičky ti pediatři sami neukážou, já to tedy s Tomem dělala celou dobu blbě, měl ruce vedle hlavy a jen si jí otočil, občas na chvilku zvedl a nebo si cucal tu ruku. No a pak to má umět, takže teď musíme tedy trénovat. Tom tedy jen hlavu zvedá a udrží jí jen chvilku a pak mu zase padne, ale zatím to zkouší dál. No, vystrčit prso, ale Tom jí tak 12-20 minut, tak to tedy nevím, a jak píše Katchula, pokud ho zrovna trápí břicho a chce se vykadit, tak se u toho kroutí, je to jak krocení divé zvěře, ho u toho prsu udržet :grinning: Takže já zatím vyrážím po nakojení a pokud jedeme tedy třeba ke známým tak pak někde kojím, ale venku a na veřejnosti tedy ne. Jednou nám to s kojením nevyšlo s poradnou, ale to jel s námi manža autem a tak jsem kojila v autě. Jinak s poptávkou je to asi jak píšeš, u mě strach a tedy ještě lehce spojené s tím, že to asi ještě nebylo vše dokonale zhojené, ale teď už jsme bez problémů. Jinak my teď najeli na nějaký režim, zatím ho drží 3 dny - kojení cca v 7 ráno a pak cca po 3 hodinách do večera a pak delší spánek 5 hod. a pak tak 3-4. Takže kojím 7x za den. A taky mi spí přes den - po kojení vydrží tak půl hodiny koukat, pak začne pobrekávat a za chvíli usne (je to drnda, kdyby zavřel očíčka a spinkal obešlo by se to bez breku). Já se ho dřív snažila zabavit a tím jsem ho ještě více rozčilovala, nemohl tedy spát, naštěstí jsem na to už přišla :grinning: :grinning: Pak chrupká různě dlouhou dobu tak půl hodiny až 1,5 hod. Pak si hrajeme, cvičíme to břicho a pak zase kojení. A tak furt dokola :grinning: :grinning: NO a s prsama, ono to úplně hrozně nebolí ale citlivé to je, to je asi úděl těch ženských s malými prsy, pak je mám jak kameny.

Tak vidím, že míst na sraz máme fůru, takže copak je pro nás nejvýhodnější? My tedy nemáme výtah a jsem ve 4. patře, ale kočárky se dají bez problémů parkovat dole u vchodu. U Katchuli se bezpečně do výtahu s naším korábem nevejdu :grinning:, kdepak ho budu parkovat? , ke Kacce je to štreka :grinning:, ale autem by mě tam manža určo o víkendu hodil, tak copak máme za negativum u Verbalinky? Já myslím, že je taky bez výtahu a dají se tam někde zaparkovat kočárky? :grinning: :grinning: Ale pro srazík určo jsem, takže dávejte své tipy a nebo si můžeme losnout, kde začneme a kam budeme postupně pokračovat.
14. led 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
Holky já bych vás moc ráda viděla, ale popravdě se bojim, že teď v období chřipek nás taťka nikam nepustí :frowning2:
Je to opruz, ale asi je to lepší, nechcete se setkat pozdějc?
Jinak na tu zimu bude lepší někde v Praze a u nás se můžeme sejít někdy na jaře, dá se sem jet i vlakem z Vršovic a Modřan, je to trochu delší, ale krásný. :sunglasses: A vlak staví kousek od nás a skoro nikdo tam najezdí, tak kojení je v pohodě :wink:
A taky bysme mohli zainteresovat ty chlapy, tak bysme mohli vybrat nějakej víkend :slight_smile:

My jsme byli zatim jen u doktorů, jinak návštěvy přijížděj sem, takže kojim jen doma, sice před lidma, ale to neva. Venku se bojim, že by tim svym hekáním upoutal pozornost snad i slepýho :grinning:
Ale chtěla jsem jít ke kadeřnici a vůbec nevim jak to udělat, protože nemam kdo by mi ho pohlídal a co dělat až mi tam bude řvát? Navíc nechci aby čichal ty smrady těch barev :unamused:

Zítra jdu na gyndu, přijde mi že mi to nějak podivně srostlo, teda spíš nesrostlo, tak uvidim co mi řekne :unamused:
Stáhnutá teda jsem, takže se ani nedivim, že to zatim neklaplo... A to jsme pořídili extra gel, kterej fungoval ještě celej další den..

Režim asi bude dost problém, dneska se uráčil spát až v deset a vstával ve čtyři a pak až v půl osmý, takže dneska jenom jedno kojení a jsem krásně vyspaná :slight_smile: hekal prej už v šest když vstával Pepa, ale prostě jsem to zaspala, začínam si zvykat a tak mi to ani nevadí to jeho hekání :grinning: Budim se až když se rozčiluje.
Verb doufej že se Will zase vrátí do svého obyčeje, protože i když tě chci potěšit, na to noční vstávání se prostě zvyknout nedá a je to děs. Pomalu to flákám a odříhávání se pořád zkracuje, protože bejt vzhůru hodinu, to je opravdu nanic :unamused:

A nalitý prsa mam někdy taky, ale zatim naštěstí žádný sraženiny a záněty, jen jsem dvakrát pro jistotu trochu odstříkávala. Kamarádka s tim cvaldou právě řikala že jí musel jednou odsát manžel, že ta sraženina nešla nijak dostat ven, to je hustý :astonished:
14. led 2009 v 11:44  • Odpověz
Nejdřív ke srazu :slight_smile:
Já nabízím velký byt u metra Florenc, ale druhý patro bez výtahu a kočáry se musí vynést nahoru :unamused: . Nechat je dole bych neriskla.
Ale jak píše Kacka - mohly bychom to pusunout na březen. To už nebude chřipka a kluci už budou mít 3-4 měsíce.
Pozvání k tobě do domečku přijímám :slight_smile: To bude krásný výlet :dizzy_face: A můžem vzít i manžely a udělat velkou mléčnou párty :grinning: :grinning: :grinning:

Will je opravdu nevyzpytatelný. Večer usnul už v 19.45 a spal až do 2.30h. jenže já pořád čekala, že se probudí na poslední jídlo, v deset jsem to vzdala, přenesla ho do postýlky a šla spát. Ale k mé smůle jsem nemohla usnout. Manža byl s kamarády a já pořád čekala, že se každou chvíli vrátí. Přišel až v jedenáct a teprve potom jsem usnula :rolling_eyes: Will po nakojení a přebalení v ty 3 ráno, se probudil na další jídlo už v 5.45 , šel spát v 6.30, a pak spal do 10.40.
Jak z tohohle udělám pravidelný režim?! Janco to máš super, že ti večer usíná pravidelně + - ve stejnou dobu :dizzy_face:

Janca: taky jsem naštvaná, že ti jen řeknou cvičte s ním na bříšku, ale nikdo neukáže, jak :angry:

Kacka: Will taky heká a já to kolikrát zaspím. Pokud neřve, tak o tom nevím :grinning: Na noční vstávání si fakt nezvyknu a nevím, jak to vrátit zpět. Aspoň, že spí přes den a já mám čas pro sebe. Předtím jsem celý den nedělala nic jinýho, než že jsem ho pořád bavila a nosila a neměla šanci se ani najíst. I když co bych dala za desetihodinový nepřerušovaný spánek.
Já jdu na gyndu příští týden a jsem zvědavá, jestli je vše ok. TFakt mě udivuje, že nás prohlídnou po porodu a potom nás nechají 6 týdnů bez jakékoliv kontroly, jestli je vše v pořádku. Byla jsem docela v šoku, když ze mě ve sprše vyšlo cosi neidentifikovatelného... Musela jsem se zeptat mamky a ta se divila, že mě nikdo nekontroluje. Že se to může uvnitř zanítit apod. Dřív chodila domů porodní asistentka :confused:
A můj gyndař, když jsem přecházela do Podolí mi říkal, ať k němu nespěchám, že nemusím chodit hned po 6nedělí. Opravdu příkladná péče :angry:

Na kojení venku jsou ti naši kluci opravdu ještě malí. V té kavárně to bylo jasně vidět - byl nervózní z cizího prostředí, já byla pološílená. Bylo mi trapně, že ostatní obtěžuju jeho řvaním :sweat_smile: Vím, jak vadí mně, když brečí cizí dítě.
14. led 2009 ve 13:18  • Odpověz
Nějakým záhadným způsobem se přidala moje odpověď, i když ještě nebyla celá :rolling_eyes:

Kacka: To ti nesrostla jizva po nástřihu? :fearful:
Já se taky chystám ke kadeřnici a Willa dám asi mámě a ona s ním bude 3 hodiny jezdit po praze :grinning: Taky nechci, aby čichal ty smrady, ale on asi 3 hodiny nevydrží, takže budu muset nejspíš nakojit i v kadeřnictví. To zas bude akce :confounded: Ale počkám až na začátek února...

Já občas mívám v prsou jakoby kuličky, ale vždycky to rozmasíruju. Já před každým kojením trošku odstříkám do pleny a prso pomasíruju. Will pokaždý řve jako blázen a nedá se mu vysvětlit, že už jen minutku a dostane najíst :grinning:

Janca: to je super, že se Tomášek vzbudí a ty si s ním můžeš hrát. Willík usne a vzbudí se až na jídlo a na výměnu plíny. Dát ho na břicho můžu jedině, když vydrží vzhůru. Což on i vydrží třeba 4 hodiny, ale mezitím třeba 2x-3x jí, takže šance, že se trefím do doby, kdy má stráveno, ale ještě nemá hlad, ani plnou plínu, je dost malá :sweat_smile:

William je opravdu dlouhej po nás. Já se narodila s 56 cm :grinning: Už mu je 62 tak akorát. Musím nakoupit 68. Nevíte, jestli je nějaká velikost mezi 62 a 68?
14. led 2009 ve 13:28  • Odpověz
Tak manža je dnes na kalbě, mrňous už chrupká, tak mám volný večer :slight_smile:

Kacka: Určo napiš, jak jsi dopadla, já bych asi nečekala tak dlouho, když víš, že to blbě srůstá, aby se s tím začalo něco dělat. Ale treba ti řeknou, že to neva, pokud tě to nějak neobtěžuje. S tím stažením to přejde, já to měla úplně stejně, netvrdím, že jsem už zcela uvolněná, ale je to 90% lepší, stále trochu přetrvávají obavy, i když už vlastně vím, že nemají z čeho, tak podvědomě ta psychika pracuje.
Jinak jsi mě rozesmála, jak jsi se krásně přiznala, že už to odkrkávání lehce flákáš, nejdřív jsme dostaly s Katch vynadáno a teďka takové přiznání, no klobouk dolů :grinning: :grinning:

Verbalinka: Tedy já zatím musím zaklepat, ale Tomáš je venku zlatý, nebrečí, jen kouká. I když jsme na nákupech, tak si občas v autosedačce schrupne, občas čučí, co se děje okolo něj. Za celou dobu nám v kočárku venku brečel 2x, jednou dlouho, ale to byl ještě prťavý, bylo to týden po propuštění z porodnice a pak ještě jednou, ale to jen chvilku než jsme ho zase uhoupali. S tou kontrolou máš naprostou pravdu, podle mě by měla být ještě prohlídka cca 14 dní od porodu, kdy opadnou ty největší otoky a očistky, ale podle mě je to způsobené tím, že nás nikam kvůli prckům nechtějí tahat a to, že by doktor přijel domů, to většinou nehrozí. Jinak ze mě také jednou vyšlo něco dost zvláštního, spíš jsem to ze sebe musela tahat, co to bylo fakt netuším a snad ani nechci vědět. :unamused: S tím, že je Tom vzhůru, to neznamená, že neblindí, on totiž klidně blindí i 2 hodiny po nakojení, kdybych čekala na stávení, tak na tom břiše nemůže být nikdy. JO a mezi velikostí 62 a 68 nic není :grinning: Ale spíš to chce brát podle toho, kdo to vyrobil, nám je někdy malá 62 a od něčeho zase nosíme ještě 56. Z vlastní zkušenosti, např. CaA má ty věci větší, takže si myslím, že byste mohli nosit ještě 62, my zatím nosíme trička odtud 56.

Tedy holky vy chcete být ale vlasové parádnice, já jsem v tomhle hrozná, stále nemám jasno v tom, co s vlasy, takže mě zatím stačí moje mamka, která mi to lehce do oblouku zastřihne :grinning:
Takže srazík necháváme na březen, opravdu to je rozumné, radši nebudeme prcky vystavovat zbytečné možnosti setkání s nákazou a budeme se modlit, aby nám to domů nepřinesli naše drahé polovičky. Kacka tedy srazík na jaře na zahradě i s manžílky, to je super vyhlídka a ke komu se tedy vrtneme v tom březnu? Strategickým umístěním v centru z toho nejlépe vychází Verbalinka, i když já budu potřebovat vaše svaly na výnos kočárku :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 20:16  • Odpověz
Janca: Docela mě rozesmála představa, jak několik ženských tahá jeden kočárek za druhým :grinning:
Ale jako nejideálnější se nabízí tvůj byt, protože je možnost nechat kočárky dole. Do Katchulinýho výtahu se nevejdu, Kacka je daleko, ale ještě zbývá Sesille :grinning: Mně je úplně jedno, kde to bude. Já dojedu kamkoliv :slight_smile: Od příštího týdne začínám zase řídit (konečně! :dizzy_face: ) a malej bude drandit se mnou.
Janco kadeřnice je už u mě nutnost. Mám minimálně 5 cm odrost melíru, potřebuju je zastřihnout. Fakt strašný.

Dneska jsme poprvý cvičili na břiše dle nového "rozložení" a teda žádná sláva. Stejně tu hlavu natočil na stranu a na ty ruce se rozplácl :grinning: Ale mučila jsem ho dlouho a nakonec tu hlavu párkrát zvedl a otočil. Chválila jsem a chválila a fotila ho u toho a doufala ve fotku jako má Katchula v albu - bohužel se nepodařilo.
Nechápu, jaktože u doktorky ldržel tu hlavu tak vzorně, rozhlížel se kolem a doma to fláká. Po kom asi bude :grinning:

Dneska jsem na mimibazaru našla kontakt na holku, která vozí oblečky Next z anglie. Samozřejmě to bych nebyla já, abych hned pár kousků nevybrala. Zítra je objednám a už se těším :dizzy_face: Jsou to fakt pěkný věci a když nemůžu koupit sobě, tak se aspoň uspokojím na něm :grinning:
Švagrová dala Willovi z nextu několik triček a dvoje suprácký kalhoty. A že prý jedny 3-6 měsíců - ty má mít na jaro a ty druhý 6-9 měsíců - na léto. Ty 3-6 měs. jsou mu teď akorát, chybí mu na dýlku asi 2 cm, ale v pase jsou dobrý a ty druhý bude mít na jaro :grinning:

Kacko dej vědět, jak jsi dopadla. Snad to bude dobrý. Třeba to jen divně vypadá. Já taky z toho, jak to vypadá, nejsem nadšená :confounded:
14. led 2009 ve 21:35  • Odpověz
Vebalinka: Tak o fotku s hlavičkou jsem se také pokoušela, ale také ne moc úspěšně, než jsem cvakla. hlava byla dole :grinning: :grinning: A 2 delší pokusy jsem vyfotila blbě, dala jsem si poprvé bez blesku, abych ho neproblikávala a pak jako makro, že je to zblízka, takže mám jen jednu a tam má zrovna hlavu na stranu. No, snad budu zítra úspěšnější. Ale také tedy nedrží dlouho, jen chvilku, asi jim ty doktoři tam ty ruce umí dát lépe a nebo si budeme muset pozvat Katch, aby jim tam ty ruce správně dávala :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 22:23  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:
tak kontrola dopadla výborně, vlastně jsem tak pospíchala kvůli Pepovi, že jsem se na nic nezeptala, udělala mi vyšetření, který bylo hrůůůzný, nevim co tam dělala, ale boleleo to a pak i štípalo :confounded: No ale na tu jizvu nic neřekla, ono to vypadá dobře, jen je to trochu rozjetý a nesrostlo to úplně k sobě, mam tam takový dva lalůčky. Popsat to moc nejde no a fotku snad radši taky ne :grinning:

Nakonec jsem kluky nechala doma, ať Pepču nikam netaháme, ale o to jsem zase víc pospíchala :unamused: No a přijedua tady pohodička, Pepča spal a Pepa nohy nahoře, oheň v kamnech a pojídal cukroví :slight_smile: To mi dělaj schválně :sweat_smile: A Pepa odjel a šup: prcek začal hekat a kroutit se....

Jo a ptala se mě kdy by sme chtěli druhý, tak jsem řekla že bysme chtěli začít na začátku léta, tak se mi koukla na vaječníky a už tam mam prej spousty malejch vajíček, že může přijít ovulace vlastně kdykoli :slight_smile: Takže teď si budeme muset dávat bacha a pak to snad vyjde.
Teď si to teda moc představit nedovedu, hlavně ten porod a pak vlastně všechno, ale co, nějak se to zvládne :slight_smile:

Přidala jsem fotky, je tam i jedna jak zvedá hlavu ale nepodařilo se mi to cvaknout když ji měl až nahoře, tak je to tak napůl :wink: Ještě jsem to zkusila dneska, ale zaspal, ani se nesnažil se zvedáním :slight_smile:
Včera jsme ho s Pepou měřili a už má 61cm, je to klacek, fakt rostou neskutečně, taky už se skoro nevejde do těch 62, naštěstí máme už předkoupený zásoby :wink:
Taky jsme dostali od známých třeba kalhoty s košilí, takový fešácký, ale 62, tak ho možná dneska oblíknem a aspoň vyfotíme :grinning: On ty hadry chudák ani neunosí..

A s tím srazem, já jsem pro Verb, doufam že jsem jí udělala radost a ne starost, pro mě je to totiž metrem pár stanic :slight_smile:
Ale Verb, kdyby ti bylo líto, že nemůžeš jet nikam autem, tak to uděláme jinde, třeba na neutrální půdě, nějde na Moravě :grinning:
15. led 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahojky,
teda já mám jeden den absenci a sotva vás stíhám dočíst :grinning: :grinning:

Včera jsem tu měla celý den návštěvu a taky jsem byla na gyndě, vše je prý v pořádku. Já naopak tu jizvu nemám už vůůůbec vidět, fakt mě to překvapilo, ale mile samozřejmě :slight_smile:

Taky jsme byli dneska u doktorky, Štěpánek má 5580g a 59cm, takže pořád přibírá pěkně, ale už se to snad trochu zbrzdilo. Jinak teda fakt nechápu to číslování oblečení, má totiž už některý overálky ve velikost 68 a jsou mu jen o trochu větší.

Pro sraz jsem taky u Verb., k Jance bych jela hodinu a půl (že janco?), takže to fakt nee. Ale uspořádala bych to opravdu až bude hezky, prostě na jaře. A to vynášení kočárků bude asi sranda, to si nedovedu představit :grinning:

Teď se musím opět omluvit, protože za chvíli dorazí kámoška. Večer doufám napíšu víc, nebo zítra...
15. led 2009 ve 14:24  • Odpověz
Ahojky,včera už se konečně umoudřilo počasí, tak jsme vyrazili na procházku, malej byl tak překvapenej, že jede ven, že si ani neuvědomil, že by měl začít křičet, když se dooblíkávám a jen čučákoval okolo sebe. :grinning: A už jsem tak dobrá, že zvládnám ty 2 schody z baráku sjet i vyjet, tak nemusím vyndavat tu tašku do tohohle sněhového bordelu:grinning: :grinning:
Jinak Tomík je ve dne zlatej, ale v noci máme už druhý den malé peklo. První zátah je dobrý, to spí tak 4 hodiny, včera zbytek noci tak po 2,5 hodinách (takže pro mě 2 hodiny spánku) ale dneska se budil po 2, :unamused: hlad nemá, ani bych mu snad ani tak často nedala. Ve čtyři se rozhodl, že tedy asi bude vzhůru, takže si povídal, pobrekával, zkoušela jsem ho utěšit, a zacvičit na bříško, protože teď už míň kadí a naposledy kadil odpo v půl druhé, takže ho asi trápilo bříško, u mě se uvolnil, přestal naříkat a když jsem ho zkusila dát do postýlky, tak spustil na novo, takže nakonec jsem to vzdala a dala si ho do postele a byl hodinu klid, pak se najedl, konečně vykadil, dala jsem ho do postýlky a vydržel zase ty 2 hodiny. Jsem z toho úplně grogy, protože se vlastně nevyspím déle než 2 hodiny v kuse a to je asi fakt pro můj spánek málo a hlavně už je to druhý den. Fakt nevím, čím to může být, nic jsme nezměnili, nic se nedělá jinak. Tak doufám, že se to brzy změní a budu zase v pohodě v noci kojit po 3 a více hodinách.

Kacka: Ještě dojídáte cukroví? Tak to u nás už je snědené, prostě neodolalo mému sladkému nájezdu, ale už si myslím, že jsem sladké období lehce umírnila, už na něj mám chuť, tak 1x denně. :stuck_out_tongue_closed_eyes: JO a zvedání hlavičky, také sem zkusím hodit jednu fotku, kdy je aspoň vidět, že jí zvedá, ale ten náš trouba podle mě ještě nepochopil, že se má o ty ruce opřít, takže vydrží na hoře s hlavou jen po tu dobu, co mu to umožní zádové svaly. :angry: Jinak mám také pocit, že některé věci měl na sobě Tom tak 2x než mu to bylo malé, tak doufám,že se to v rodině dále využije.

Katchula: Tedy vy jste ale macíci, ale je fakt, že se to vaše přibírání už trochu zastavilo, no, pokračovat v začatém stylu, tak máš za chvíli toho 10 kilového obra, jak psala Kacka. Ano, k nám je od vás opravu 1,5 hodiny jízdy MHD, je fakt, že Verb. je od nás ode všech tak na půl cesty. :grinning: Jo, a overálek na ven také máme 68 a už ho do něj sotva navléknu, takže zase budeme muset vyndat nějaký větší, naštěstí mám ještě zděděný jeden ve velikosti 74. Opravdu je to číslování zvláštní, nemůže se koukat na velikost, ale na značku, tam se potom držet podle toho, co bylo předtím.
16. led 2009 v 09:03  • Odpověz
Dobré ráno,
tak já jsem včera taky byla venku s kočárkem, ale jen proto, že jsme šli k tý doktorce, jinak bych asi nevylezla. A byla jsem dost naštvaná, u nás je na chodnících taková hnusná břečka a vůbec se ten kočár v tom nedal tlačit, navíc to mám k doktorce celou dobu do kopce :stuck_out_tongue_closed_eyes: A domů jsem přijela samozřejmě zabahněná pomalu ke kolenům. A já kravka jsem ten kočár hned na chodbě složila a nesla na balkon, což je přes obývák... no samozřejmě mi z těch koleček odkapával ten humus na koberec :cry: To může napadnout jenom mě tohleto :grinning:

Janca: já myslim, že s Tomíkem je to náhoda a zase se to samo srovná do normálu. Jinak vim o čem mluvíš, mě se teda po 2,5 hodinách nebudí, ale po 3 celkem často a to je skoro stejný. Dneska teda si nestěžuju, protože jsem ho kojila ve 21,20 a pak se probudil až ve 4,20 :astonished: Což je teda super, ale já samozřejmě šla spát později, takže škoda, že jsem toho nevyužila a nešla spát v deset s ním. No doufám, že se to přibírání fakt zastavilo, obříka já bych nechtěla. Teď jsem právě probírala Štěpánkův šatník a vyřadila hromady věcí a některý bodýčka s krátkým rukávem neměl na sobě ani jednou. My jsme jich spousty podědili po kamarádky chlapečkovi, ale je fakt, že body s kr. rukávem zase tak moc nenosíme. My nejvíc užijeme overálky, přijde mi to nejjednodušší na oblíkání a i při přebalování :wink:
Zkouším se Štěpánkem to zvedání za ručičky ze sedu a není to nějaký nebezpečný pro páteř? Má totiž tu hlavičku zatím teda úplně zakloněnou, tak jako mu visí dozadu a to mi přijde úplně nebezpečný :unamused: Ale směje se u toho :grinning:

Jak jste psaly o těch prohlídkách v šestinedělí, tak mě doktor říkal když jsem u něj v těhu byla naposledy ať zavolám týden po propuštění z porodnice, že se na mě podívá jestli je všechno v pořádku. Takže mě tedy chtěl vidět i v šestinedělí, ale já se na to vyprdla. Sotva jsem chodila, to šití mě bolelo 3 týdny, měla jsem tam modřinu z který se mi udělala podlitina a nemohla jsem fakt skoro 3 týdny sedět na zadku. Takže jsem fakt neměla náladu aby se mi v tom ještě šťoural doktor. No a teď ve středu jsem tam byla teda poprvé od porodu a docela jsem měla obavy, ale vyšetření jsem skoro necítila. Teď mám ještě strach z výsledků cytologie, protože ty jsem měla zhoršený před otěhotněním asi rok a půl :unamused: Tak uvidíme.

Jinak už mám těch návštěv docela plný zuby, středa: máma se švagrovou a s neteří (15 měsíců), ta tady řádila jak černá ruka, byly tu celý den až skoro do sedmi do večera. Čtvrtek: kámoška, to bylo fajn, ale jak mě opět bolí v tom krku, tak jsem už byla hrozně unavená. Dneska mám konečně klídek :slight_smile: Ale zítra odpo přijede další kámoška s prckem (3 roky) a v neděli nejspíš naši. Takže se tu fakt nenudim a pořád abych uklízela :unamused: Akorát už jsem se vykašlala na to abych připravovala nějaký pohoštění, zítra možná koupíme nějaký zákusky a šmitec.

A přidávám se do klubu těch co potřebují nutně kadeřnici!! Já už mám ty vlasy taky šílený, blbý je, že zrovna ten melír trvá docela dlouho. Kdybych se nechala jen ostříhat tak to je za hodinku, možná i dřív hotový.

Kacka: jsem fakt na vás zvědavá s tím snažením, jestli vám to vydrží do léta teda :grinning: Já si pořád říkám, že dřív jak za 2 roky určitě další mimi ne. A už jsem se tě chtěla dávno zeptat kde v tý Nový vsi bydlíte?? My máme chatu jak je hospoda V zatáčce, tak se zabočí doleva (když se jede z vesnice) a asi 1-1,5 km od ní, vlastně kousek od toho rybníka. Teď tam vůbec nejezdíme, je tam strašná příjezdová cesta a v zimě se tam skoro nedá dostat když je sníh. Ale v létě bych tam chtěla být hodně, tak spolu pak můžeme na prochajdy. I když jsem zjistila, že teda ten náš kočár do terénu moc neni :unamused:
16. led 2009 v 09:38  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:
my máme teď pro změnu rekordní časy v noci, kojím v deset a prcek spí až do pěti :sunglasses: Pak teda chce v půl osmý, ale to mi neva, to s radostí vstávam :wink:
A včera prospal snad celej den, vůbec nechápu, i když jsem na něj mluvila a měla ho na nohou, tak koukal, smál se a za chvíli se mu zavřeli oči a zas usnul :slight_smile:

Jen jsem dneska ráno našla v hovnech trochu tmavě zelenej kus a docela to smrdělo, jako zkažený vejce :confounded: Zatim nevyšiluju, uvidim co bude v další várce. Dlouho předtim se nevykadil, tak možná ze se mu to tam uvnitř zkazilo, nevim, tady píšou holky spousty důvodů, ale oni maj všechno zelený :unamused:

Taky jsme byli venku, konečně! A dneska určitě jedu zase. Odpoledne mě čeká taky návštěva ale na pohoštění já teda kašlu :zipper_mouth:

Katchula: My bydlíme přímo ve vesnici, je to mezi náměstím a tratí,pod hřištěm směr ven.
A vy jste ve vesnici, nebo to jsou ty chatky na svahu za rybníkem ? Škoda že tam nejste v zimě, to jsou tam ideální podmínky na bobování na tom kopci a bruslení na rybníku. jen teď jsme tam s prckem nebyli ani my.
Ale až přijedete, tak dej vědět, já se stavim vám to okouknout :slight_smile:
16. led 2009 v 09:57  • Odpověz
Kacka: Jee tak to náhodou vim, kde je fotbalový hřiště. A vy jste stavěli nebo jste si koupili už nějaký starší domek? My jsme na tý stráni za vesnicí, jakoby nad rybníkem nalevo. Vedle nás je novej dům na obrovskym pozemku, kde bydlí lidi nastálo, ale jinak jsou tam z 99% chaty. Taky si ty sousedi museli pořídit takový to velký terénní auto, aby se tam dobře dostali celoročně. Na jaře bysme tam chtěli zbourat takovou starou garáž s kůlnou a postavit altán na grilování. Ale nevim, nevim jestli budou penízky, kdyžtak bysme to museli odložit až na podzim. Akorát teď jak hodně mrzlo, tak máme obavy jestli nám tam nepraskla voda, neměli jsme totiž úplně vypuštěnej bojler. Takže tam možná v neděli zajede přítel s mym tátou to omrknout v jakym je to stavu.

A zelenou stolici Pepča nikdy neměl? Já jsem to teda už řešila, protože zelený hovínka jsem objevila už párkrát a pokud to neni víckrát, třeba dva dny za sebou, tak to nic neznamená. Taky to prý může být tím, že dlouho předtím nejedl.
No a taky mi přijde, že poslední dny je Štěpula nějakej spavější přes den :slight_smile: Což je super, aspoň mám čas taky něco udělat. A včera jak tu byla kámoška jsme usoudily, že má asi rád když slyší lidský hlasy, že ho to uklidňuje. A proto je asi na návštěvách většinou hodnej anebo se mu líbí když mu zpívám, mluvim na něj...
16. led 2009 v 10:38  • Odpověz
Tak koukám, že jste skoro sousedky, už vám závidím ty letní procházky na čerstvém vzduchu v přírodě :slight_smile:
Přidala jsem fotky našeho "pasení nepasení", ale dneska už jednou hlavičku udržel asi 5 vteřin, takže se lehce zlepšuje :grinning: :grinning: Ale je to tedy boj a dřina, nevím, jak vaši kluci, ale Tom začne na tom břichu řvát buď rovnou nebo tak po 2 minutách, asi se mu tahle poloha tedy nelíbí a to já jí před těhu milovala, během těhu smůla a teď taky, na prsa si radši nelehám.

Kacka: Zelený hovínka jsme také už měli dostkrát, u nás to mohlo ze začátku být tou žloutenkou, pak doktor říkal, že to může být reakcí se vzduchem, když je to tam déle a někdy také, když vysaje jen to přední mléko. Takže žádné stresy, když to měl jen jednou. Jinak závist se spánkem, nemůžu si s tebou na dnešní noc vyměnit dítě? :grinning: :grinning: Už bych se fakt potřebovala vyspat.

Katchula: Závidím vám spavé dítko :grinning: :grinning: Tom se teď naučil spát ještě po těch denních kojeních kromě toho předvečerního, takže vlastně spí přes den 2-3x, z toho jednou v kočárku, když je venku snesitelně. JO, jinak zpívání je také prča, jen si říkám, že je dobré, že nemá dokonale vyvinutý sluch, takže nepozná jak vyju :slight_smile: U nás zatím bezkonkurenčně vede Okolo Frýdku cestička :grinning: :grinning: Jo a poslední dny, si mě furt prohlíží, včera to vydržel celou dobu, co jsem obědvala, jen na mě zírat, a na hračky na ty mi kromě pejsana a kolotoče prdí.
16. led 2009 ve 12:06  • Odpověz
Včera jsme měli návštěvu - přišly dvě kámošky. Byla jsem nesmírně unavená a Will měl blbej den. Vstal levou nohou. Celý den pobrekával, ani se neusmál. Míra měl naštěstí službu a já mohla pokecat :slight_smile:
Ale jak celý den vůbec nespal, tak aspoň spal v noci. Usnul ve 21.30 a vzbudil se na kojení až v 4.30h :dizzy_face: A potom spal až do 8h.
Jedna ta kámoška si s ním večer hrála a já nechápala, ale on byl u ní naprosto klidný, dokonce se na ní smál a říkala nám, že je napřed a že to s ním budeme mít těžký. Že vyžaduje pořád pozornost a bude potřebovat pořád nové podněty. Na jednu stranu super, ale na druhou to bude náročný :sweat_smile:

Počítám se srazem u nás :wink:

Dneska jdeme konečně na procházku. Jak já se těším, že můžu ven :grinning:

Tý gyndy se začínám bát. Snad to nebude moc bolet, jinak na poptávku nebudu hooodně dlouho reagovat :confounded: Mně tam zůstala viditelná jizva a vchod na každý straně vypadá jinak, ale už jsem si zvykla. Je to jen kosmetický problém a kromě manžy to stejně nikdo jiný neuvidí :grinning:

Willovi od pondělí šíleně smrdí hovínka. A připadaly mi občas i lehce do zelena - ale nejsem si jistá. Nechtělo se mi detailně tu plínku zkoumat :unamused: Ale asi už je to dobrý. Tady na koníkovi jsem četla, že je to tím, že pije jen přední mlíko. Ale jak to zjistit a co s tím...

Kacko my máme pěkný dlouhány, co? :grinning:

Už mě otravují, že mám končit. Tak teda poslechnu a jedem!!!! :dizzy_face:
16. led 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahojky, tak se musím pochlubit, že držíme hlavičku, huráááááá :grinning: :grinning: Dneska jí Tom na jeden zátah udržel asi 1,5 minuty, rozhlížel se a ani nekřičel, asi čekal na chvíli, kdy ho manža bude u toho kamerovat :grinning: :grinning: Dneska manža vytáhl kameru, abychom zaznamenali naše 5 vteřinové úspěchy a Tom předvedl, že to tedy už umí a nemám ho s tím už tak otravovat, já z toho byla celá paf, na kameře to je vidět, jak nestíhám a stále ho povzbuzuju :grinning: :grinning: :grinning:

Katchula: Nějak jsem zapomněla reagovat a odpovědět ti :grinning: :grinning: S kočárkem jsi mě tedy rozesmála, opravdu máme nějakou mateřskou demenci, netvrď mi, že bychom to takhle inteligentě udělali i před těhu :grinning: :grinning: Jinak u nás taky břečka a neodhrabáno, vypadá to, že všichni čekají až na oblevu a nenamáhají se z odklízením, i když ty mrazy trvají skoro 14 dní. Jinak to zvedání z lehu do sedu se nemá zkoušet pravidelně, jen jednou za čas! Já ti to asi zapomněla napsat, promiň :confused: Bodíčka z krátkým rukávem jsem nekupovala, jen co jsme podědili jsem vyprala a vyžehlila, dala do komody nato, abych je asi před 14 dny, kdy jsem dělala kompletní probírku, co je nám malé, zase přesunula do boxu, co mám na malé dětské věci pod postelí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Stejně tak vůbec nenosíme trička, vždycky mu za chvíli vylezou a má holá záda, takže používáme jen bodíčka přes den a na noc overálky. Jo a dneska jsem se i vyspala, první zátah 4 hodiny a pakse budil pravidelně po 3 hodinách jak hodinky. Jinak držím palce na tu cytologii, snad to bude vše v pořádku.

Kacka: Ano i Pepíno se powilloval, ale to my také měli takové období cca 3 dnů a pak zase návrat do původního stavu, ale třeba vám to už vydrží :grinning:

verbalinka: Tak koukám, že si vyhrála místo prvního srazu :grinning: :grinning: Neboj, já klidně napeču, takže si nemusíš kdyžtak dělat stresy s nějakým občerstvením, myslím, že nám všem stačí bezbublinková voda nebo ovocný čaj, jsme teď nenáročné :grinning: :grinning: Gynda tedy nebyla moc příjemná, ale dalo se vydržet, mě nejvíc bolely ty zrcadla, u stěrů mě upozorňoval, že to bude nepřijemné a to jsem vůbec necítila. Jizvu mám také vidět, ale není to nic strašného. Jinak se musím přiznat, že jsem si ve čtvtek užila poprvé po dlouhé době báječný sex :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. led 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahoj ženský :grinning:
Janco díky za objasnění s tim zvedáním, samozřejmě jsme ho zvedali o 106, tak snad jsme mu neublížili :grinning: Ale pochybuju, protože se u toho vždycky směje. Taky se vám ty dětičky v poslední době tak smějou?? My jsme z něj úplně na větvi, směje se teď fakt často a většinou se mi ho i podaří rozesmát před návětěvou. No moje máma tak je z něj totálně hotová :dizzy_face: :dizzy_face: Nejradši by tu s náma byla tak obden bych řekla.

Ve čtvrtek mi doktorka řekla, že když se na tu vojtovku vykašleme, tak se v podstatě nic nestane, jen budeme mít neklidný dítě. Tak jsem se jí zeptala jestli myslí hyperaktivní a říkala, že jo :confused: Tak z toho nejsem moc nadšená, já takovej klidnej člověk a hyperaktivní dítě?? Nechápu :astonished: Neurologii jsme zrušili, protože když jsem doktorce řekla ke komu jsme se objednali, tak ona i sestřička se vyděsili, že prej mě před tou doktorkou musejí varovat. Prej u ní už pár maminek bylo a přišli od ní s pláčem, že prej posílá malý miminka na desítky vyšetření, jako například CT (ten tunel :astonished: atd..) Tak o to nestojíme, doktorka nám řekla, že je to naprosto zbytečný abysme se Štěpánkem šli na neurologii, že je to zdravý miminko, tak na to prdíme. A kdybysme měli nějakou pochybnost, tak půjdeme každopádně jinam. Nicméně ve středu s ním stejně kvůli tý vojtovce jdeme ještě k jedný fyzioterapeutce, ale ta nám byla doporučena, tak snad to bude OK. Jinak teď teda doufejme budeme mít od doktorů na chvilku pokoj, nerada bych abysme někde v čekárně něco chytli když řádí ta chřipka :confounded:

Janco gratuluju, ted nevim jestli víc ke zvedání hlavičky nebo jestli k báječnýmu sexu :grinning: :grinning: Já jsem asi frigidní, ale na sex nemám pořád ani pomyšlení a to mě nic nebolí už pěkně dlouho a jsem OK, tak nevim :cry: A s tím kočárkem - ano, doufám, že to je fakt mateřská demence a po kojení to třeba zmizí :slight_smile: Nechápu jak mě to mohlo napadnout :grinning: A trička taky nenosíme, je to fakt nepraktický.

Verbalinka: tak kamarádka vám takhle vyvěštila budoucnost? A jak na to přišla? A to přední mlíko vlastně pije jen když ho kojíš krátce. Aspoň já to tak chápu, že zkrátka vypije jen to přední mlíko, který je na žízeň (neni tak sytý jako to zadní) a k zadnímu se ani nedostane. A z toho můžou být ty zelený hovínka. Jinak Štěpán smrdí taky pekelně, někdy je to horší někdy lepší :wink: A ohledně srazu, mi stačí voda z kohoutku, takže žádnej stres :grinning:

Tak já jdu vařit, pěkný víkend všem :wink:
17. led 2009 ve 12:20  • Odpověz
Tomáš se dnes rozhodl pro spací den, manža přidělává v obýváku satelit, takže je tam zima jak morně, takže využívám volna a v klidu si serfuju :grinning: Jinak Tomáš se teď také více směje, jen manželovi je lehce líto, že skoro furt na mě, takže jsem si poránu lehla na jeho stranu, aby si ty úsměvy také řádně užil. No na druhou stranu se není čemu divit, když mrňouse, kromě víkendu vidí tak 1 hodinu po příchodu z práce a to jí třeba ještě část strávíme kojením. Takže má na starosti aspoň koupání ve vaničce a uspávání, aby si něj Tomík vůbec zvykl. Jo a mojii rodiče a ségra jsou z něj úplně "poprdněný" taky by u nás nejradši byli denně, dřív k nám skoro nejezdili, teď jsou u nás skoro každý týden a nic jiného kromě Toma je nezajímá :grinning: :grinning:

Katch: S tou hyperaktivitou bych se teď ještě nestresovala, prosím tě, jak můžou u takhle malého dítěte poznat, že bude hyperaktivní? Třeba se srovná, až objeví, to co objevit má, má třeba jen větší radost z toho, co je okolo něj a víc to dává najevo. Uvidíš, co vám řekne ještě ta fyzioterapeutka. Moje mamka říkala, že např. moje ségra byla prý hrozně líné dětsko do doby, kdy je doktorka poslala na cvičení, tam se obratem změnila v raubíře, tak třeba když budete cvičit, tak to bude mít přesně opačný efekt, vyblbne se u cvičení a pak bude v klidu. Jinak tvůj zatím nezájem o sex určo nemá nic společného s frigiditou, já jsem ze začátku také na sex neměla ani pomyšlení, vždycky jsem se skoro lekla, když manža učiňoval poptávku, ale teď se to samo zlomilo, už vím, že mě nic nebolí tak jako ze začátku, takže i podvědomí obdouralo ten strach a stažení a konečně se na to začalo těšit. Počkej za pár dní :grinning: Já když jsi tak zapátrám tak jsem si bezva sex užila vlastně při dělání Tomáše, pak kvůli rizikovému těhu nemohlo být nic, a když ke konci jo, tak jsem stejně měla strach o mimčo v bříšku, takže jsem vlastně 11 měsíců čekala na návrat k bezproblémovému průběhu :astonished: :grinning:

Verbalinka: Tomáš tedy také smrdí děsně, někdy víc, někdy míň, jak píše Katch, voňavé mimčo to tedy není, a to mě kolegyně říkala, že po dokrmech prý budou smrdět ještě více, tak to už si radši ani nepředstavuju :astonished:
17. led 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.