• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
ahoj holky :slight_smile:
Tady u nás je tak krásně, svítí sluníčko a je teplo, už se těšim ven :sunglasses:

vždycky si říkáme s Pepou, jak si přes víkend odpočinem a ono prdlajs :angry: Zase jsme měli návštěvy a Pepa doma pracoval do práce, tak jsme spíš vycucaný.
V neděli jsme si udělali velkej výlet na kopec co tu je: Pleš a jeli jsme po lesních cestách s kamenama, pořád do kopce, no tlačit ten kočár, to bylo něco. Přišli jsme po třech hodinách domů úplně vyflusaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A večer jsme se za odměnu chtěli naložit spolu do vany, jenže Pepča se rozhod že to teda ne a řval čtyři hodiny, pořád byl nevrlej, kroutil se a zklidnil se trochu jen když jsem ho vzala já a chodila s nim a houpala ho. Jakmile jsem si sedla tak řev. Teď mě bolej záda jak blázen, ještě že to byla výjimka :astonished:
Tohle zažívat denodenně, tak padnu :sweat_smile:

Ale už kouká jak velkej chlap, tak rozumně :slight_smile: Prostě po tátovi :wink:
19. led 2009 v 09:29  • Odpověz
Nazdárek :slight_smile:
tak jsem se před chvílí vrátila z procházky, venku je fakt pěkně. Akorát to někde pěkně klouže, takže nebýt kočáru, tak se nejspíš válim na zemi :grinning: Byli jsme venku hodinu a půl a byla bych klidně dýl, akorát už fakt nevim kam tady pořád chodit. Navíc některý chodníky jsou pořád pod vrstvou sněhu a blbě se po nich jede, drncání naštěstí ale Štěpánka nevzbudí.
My máme od soboty šíleně uřvaný dítě :frowning2: Měli jsme tu oba dny návštěvy a dokonce i před návštěvama Štěpula řvla jak šílenej, což většinou bývá naopak a před návštěvama hraje andílka :grinning: Nevim co mu může být, měřila jsem ho dvakrát a teplotu nemá. Prdíky jdou ven když cvičíme s kolínkama, takže ty to podle mě taky nejsou... No prostě si asi chtěl pořádně zařvat, dneska teda taky žádná sláva. Ale naučil se poslední týden vydávat takový srandovní zvuky, zní to jako houkání. Normálně ho to rozesměje a pak se i směje nahlas nebo to tak aspoň vypadá :grinning: :grinning:

Janca: s tou hyperaktivitou si to taky myslíme, že je na to fakt brzy něco rozeznat. Ale kdoví, možná k tomu má třeba větší předpoklad když je takovej neklidnej. Jenže on je neklidnej hlavně u doktorky když je nahatej v cizím prostředí, asi se mu to prostě nelíbí a tak to dává takhle najevo. Jinak doma mi připadá, že to už skoro nedělá. Ta vojtovka neni vlastně moc ani cvičení, je to jen mačkání reflexních bodů a důležitý je, aby mimčo leželo v jedný poloze, takže se musí pevně držet, aby bylo tělo s hlavičkou v jedný ose a do toho se mačká jeden bod mezi žebrama. A to se právě těm dětem nelíbí, nemůžou se hejbat a jsou v naprosto nepřirozený poloze, takže proto u toho všechny děti pláčou.
K tomu sexu - u mě to v těhu taky nestálo za nic od určitýho měsíce. Ke konci jak jsem přenášela, tak jsme to zkoušeli jako vypuzovací prostředek a nešlo to, už jsme se oba báli i když jsme věděli, že mimči to ublížit nemůže. A díky za uklidnění :slight_smile: včera už to bylo lepší, užila jsem si aspoň první část a hlavně už se mi zase vrací chuť :grinning: :slight_smile:

kačka: tak 3 hodiny jsme ještě venku s kočárkem nebyli, to jste dobrý a ještě k tomu takovou cestou necestou :grinning: A do vany jsem se včera neložila taky, což je u mě fakt vyjimečný, spíš se sprchuju a honem rychle ať jsem venku, tak včera jsem si to užila :slight_smile: Sice sama, máme malou vanu, ale taky dobrý :slight_smile:
19. led 2009 ve 12:58  • Odpověz
Ahojky, tak jsem dopo propásla to krásné počasí, říkala jsem si, že vydrží až do odpo a ono prd :grinning: :grinning: Neva, tak jsem se brodila břečkou za zatažené oblohy, ale aspoň jsem mohla jít ven, ten víc jak týden bez možnosti vypadnout ven byl příšerný. U nás se už snad ustálil režim, tedy Tom ho zatím drží asi 10 dní, tak si říkám, že nám to snad už vydrží. I noci už jsou zaplaťpánbů zase v normálu, kojení po 3-4 hodinách, takže super.
Včera jsem chvíli četla Novembrovky a říkala si, jestli jsou některé normální :grinning: :grinning: Např. kojení 2 hodiny v kuse, některá říká, že večer nemá mlíko, přes den ano, tak jsem si říkala, že je zvláštní, že nás nic takového nepotkalo :grinning: :grinning: Tak manža strávíl víkend nad tím, jak přidělat satelit, aby nakonec zjistil, že to sám nezvládne, protože se bojí víc vyklonit z okna, aby tam vyvrtal 3 díry. :slight_smile: Já se mu tedy vůbec nedivím, já od malička žiju v paneláku v 5. patře, ale výšky doteďka nesnáším, i mytí oken je pro mě za trest, vždycky z toho mám hrůzu. Natož pak nějaké rozhledny atd. to už se mi v půli začnou klepat nohy, tak na ně chodím buď se sebezapřením nebo vůbec.

Katchula: Tak s ježděním jsem na tom stejně, mám tady tak 3-4 trasy, z čehož 2 jezdím častěji, 2 méně a dál se zatím nepouštím. Ale na jaře to musím nějak zpestřit, aspoň do Dolních Počernic do parku :slight_smile: Jo a kluzké to tu je také, je fakt, že ten kočár je jistící bod. Mám tu výhodu té kočárkové kamarádky z Koníka, takže dost často jezdíme spolu, a to ta procházka strašně rychle uteče.
Řvavé dítě? Taky jsme pár takových dnů měli, ale teď je zatím klid. Spí ti dobře přes den? Ten náš trouba totiž řve, když se mu chce spát a já dřív běhala s hračkama, konejšila, než jsem přišla na to, že křičí, že je unavenej a chce usnout. Takže teď jsem vypozorovala, že vydrží být vzhůru tak 1,5-2 hodiny, než na něj jde spaní a tenhle režim si drží. Takže se řídím podle něho. Tomáš se dneska smál na hvězdičku, co mu visí u postele a na mě prdel, i si do ní bouchal, tak si říkám, jestli už ho začínají bavit hračky :slight_smile: S tou doktorkou to klidně může být i tím, jak si psala, vzbudíme je, šaháme na ně studenýma rukama, Tomáš také není u doktora moc naložené dítko, spí v autosedačce a pak ho vzbudíme a svlékáme, mě by se to také nelíbilo. JO a udžet dítě v jedné poloze to je asi skoro nadlidský výkon ne? Ten náš občas v klidu vydrží, ale jinak si máchá ručičkama, kope nohama, zvedá nohy, no zkrátka je v pohybu. Uvidíš, že za chvíli bude super i druhá část :grinning:

Kacka: Víkendy u nás taky strašně rychle utečou, je to pohodička, nikam se neženu, vstávám později a než se rozhoukám je večer. S procházkou - to víš, jestli Pepča celou dobu v kočárku spal, tak si to pak musel večer vynahradit. Tomáš tedy poslední dobu venku i kouká, dneska skoro půl hodiny, ale pokud se jede je to v pohodě a i krátké zastavení je bez reakce. Já tedy také preferuju sprchu, ale dloouuuuhou, takže u mě by se snad vyplatila finančně napuštěná vana, já si v té sprše vždycky tak krásně relaxuju, že zapomenu na čas a pak podle toho vypadá u nás ta spotřeba teplé vody :grinning: :grinning:

Mám jeden dotaz, máte všechny kočár jako kombinaci a nebo některá budete teprve ten sportovní kupovat? Pokud už máte koupeno, tak jste určitě četly nějaké diskuze na X landery, je to dobrý kočár nebo ne? Já mám teď půjčený ten hluboký od švagrové, ale už pomalu začínám přemýšlet o koupi toho sportovního, abych měla dost času na výběr. Jaký typ kočářu tedy máte?
19. led 2009 v 17:20  • Odpověz
Já už ani nevim, co jsem psala naposled. Will si drží vstávání v noci :confounded: a jsem unavená a otrávená. Ale jinak je úžasnej a hodnej :dizzy_face: dneska jsem využila krásnýho počasí a vyrazili jsme s babičkou už v jednu hodinu do města. Což je obrovský úspěch, protože normálně se nedostaneme ven dřív než ve tři :grinning: Will vydržel až do půl pátý, je to zlatíčko :slight_smile:

Janco máme trojkombinaci, takže sporťák nemusíme řešit. Ale X-landery jsou dobrý kočárky, ale mně nešlo ten kočár složit, takže máme Jané slalom pro. Sporťák je velkej, jde skoro do lehu, ale koukání je jen ve směru jízdy, nejde otočit proti směru :unamused: Mám pocit, že už brzy v něm Willík bude jezdit, protože s jeho frekvencí cucání bude mít za chvilku metr :grinning:

Ty vycházky mi taky lezou na nervy. Zatím pořád jezdíme jen do centra a už mi ta trasa leze na nervy. Ale jiná bohužel není možná :unamused: Asi pojedu do Vysočan do parku a budu jezdit za našima do Modřan...
Kde všechny přesně bydlíte? Teda kromě Kacky, tak daleko bych sama s malým nedojela :grinning: Já bych třeba za vámi někdy mohla vyrazit na výlet :slight_smile:

Katch to řvaní ho přejde. Wilda má taky občas den, kdy vstane levou nohou a řve celý den a nevim, co s nim. Může ho třeba bolet bříško, nebo prostě nemá svůj den. Naštěstí to není často :sweat_smile:
Já bych to cvičení asi taky moc neřešila. Je jasný, že je u doktorky nevrlej a rozčiluje se. Will kope nohama snad pořád, k tomu máchá rukama. Ale umí být i totálně v klidu. Myslím, že Štěpánek je normální mimino a je možný, že je to jako s tím širokým balením - preventivně doporučí cvičit. Apropo - balíte naširoko? My jsme si v ordinaci koupili ty držící kalhotky na plíny, ale nezabalili jsme ho zatím ani jednou :sweat_smile: Jsme to ale rodiče :grinning:

Sex u nás během těhu nic moc. Od otěhotnění do porodu to bylo asi jen 5x :grinning: Já se bála ze začátku, a když už jsem chtěla a byla jsem v pohodě, tak se zase bál on :grinning: Doufám, že zítra na gyndě bude vše ok a můžem na to vlítnout :grinning:

My se taky radši sprchujem, ale kvůli malýmu budeme muset překopat celou koupelnu - nemáme totiž vanu, ale jen zděný sprchový kout. Zdědili jsme ho od předchozích majitelů. A být s dítětem bez vany je nemožné. Snad mu vanička vydrží do jara. Neumím si představit, jak bychom ho koupali.

Janco díky za tip na C&A - byli jsme v sobotu kupovat pár oblečků, aby měl v čem "chodit" a 62 mu je dobrá. Je mu akorát, ale na pár týdnů (snad týdnů :sweat_smile: ) mu to vydrží. A hned jsem využila slev a nakoupila rovnou i 68.

Je super, že už skončily mrazy. Ten účet za plyn (topíme plynem) bude určitě mastnej. Kdybychom byli sami, tak by to bylo něco jinýho, ale kvůli Willovi topíme a topíme... Babča pokaždý přijde a mrzne u nás. A to máme kolem 22C, takže žádná zima. Ale starý dům, okna netěsní a pořád tady profukuje studený vzduch. I když je tu 23C, tak je tu vlastně chladnějš :unamused:

Will už se vzbudil - asi hlad nebo plína, co jiného?! :grinning:
19. led 2009 v 19:21  • Odpověz
Ještě dotaz:
dáváte taky Vigantol a Kanavit? A je správné dávkování u Vigantolu 1 kapka 1x denně? A u Kanavitu 1 kapka 1x měsíčně?
Já jsem to dostala napsaný od doktorky na papírku, ale ve Willově sešitku je to jinak, tak mám zmatek. Jsem si toho všimla až dnes :confounded:

Janco a Novembrovky jsou úplně jiný a mají někdy zvláštní starosti :grinning: Taky někdy nechápu :confused:
19. led 2009 ve 20:36  • Odpověz
verbalinko mi dáváme Vigyntol 2kapky denne a Kanavit2kapky mesíčne.Jinak ale mam kamošku s mimi a ty to meli dávat stejne jako vy.Myslim,že to je asi podle dr.Jinak bohužel nejsem schopná(byt bych moc chtela)si tu s vámi dopisovat.Nestíhám to.Adámej je sice moc hodnej,ale mame doma este přítelovu holčičku malou a este chodim do školy,takže mam smulu s dopisovánim.Snad se tu zas nekdy objevim,ale myslim,že až po kvetnu kdy(snad)uspesne dostuduju!At vám klucí rostou a delaj radost jako me ten muj chlapeček!Pa :slight_smile:
19. led 2009 ve 21:13  • Odpověz
Janco X lander je určitě dobrej kočár, my jsme ho skoro koupili. Ale jak jsme byli omezený tím pidi výtahem, tak jsme zkončili u Jané nomad, což je podobný jako má Verbalinka, akorát je to šestikolka a ne trojkolka. Takže bych se nebála ho koupit pokud by vám vyhovoval :slight_smile: Záleží co přesně od kočáru chcete.
My jsme s režimem na tom teda bídně, snažili jsme se nějak dodržovat koupání okolo půl osmé, pak kojo a pak do pelechu, ale Štěpán prostě takhle brzy neusne. A když usne, tak se vzbudí třeba po hodině naprosto vyspalej a třeba hodinu je vzhůru :confounded: Takže jsme opět naprosto bez režimu, ach joo. Jinak s tím spaním přes den jsem přišla na to samý jako ty :slight_smile: že když pláče, tak je to často proto, že je unavenej a chce spát. Takže mu stačí vrazit dudlík do tlamičky a za chvilku je tuhej :grinning: :grinning: Štěpánek spí přes den celkem dobře, ale taky jak kdy. Někdy usne třeba jen na 20 minut, což je teda na prd.
My jsme v 6. patře a okna nemyju, bojim se, že vypadnu. Myje je přítel a i tak se bojim, že vypadne on, fakt to nesnášim, ale s mytím oken to nepřeháníme, to se přiznám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale kupodivu rozhledny mi problém nedělají, klidně vylezu všude a závrať nemám, jen nerada chodím ke kraji třeba na skále.

Verbalinka: tak naširoko jsem Štěpána zabalila přesně jednou, ostuda :grinning: :grinning: Za měsíc jdeme na další kontrolu na kyčle, tak doufám, že to bude v pořádku.
Vigantol dáváme 1 kapku denně (rok) a Kanavit jsme dávali 1 kapku jednou týdně první měsíc a teď už jen jednou měsíčně 1 kapku do půl roku.
To bydlení v centru je asi s malým dítětem nic moc. Ty procházky v centru, všude hromady lidí a aut, smog... vlastně mi nedošlo, že když jsi říkala, že bydlíte v Karlíně, tak je to vlastně centrum. Já bydlim na Kamýku, takže kousek od Modřan :wink: Na jaře to už bude lepší, budeme chodit do Michelskýho lesa, navíc jsou tam dvě super zahrádky, tak tam se určitě taky stavíme na něco dobrýho. Ale teď chodim jen po nejbližším okolí a už mě to fakt nebaví. Teď tak přemýšlím, že Janča má rodiče kousek ode mě a ty v Modřanech, tak to bysme mohly až někdy pojedete k rodičům na společnou procházku. Nebo ke mě na kafe. Kočárky se kdyžtak do výtahu můžou složit kdyby se nevešly :wink:

Ad Novembrovky - já tam taky občas koukám a nechápu. Oni to mlíko řeší pokaždý když si tam čtu, taky mě napadlo jaktože my jsme všechny v tomhle směru bez problémů. Mimochodem minulý týden tam byla po nás sháňka, teda ne jmenovitě, ale obecně po maminkách z čech. Myslim, že Miya psala, že už tam nepřispíváme, vlastně tam píše snad jen Amonis občas Lamia a jinak skoro samý Slovenky. Měla jsem cukání tam něco napsat, ale pak jsem se na to vykašlala.

Miacic: tak to máš teda asi fofr, chápu, že na internet už ti nezbývá čas a nejspíš ani energie. Tak to zvládni a ať Ti to učení dobře leze do hlavy :slight_smile: Já si to teda nedovedu vůbec představit, že bych se teď měla učit...
19. led 2009 ve 22:14  • Odpověz
Verbalinka: Tak už i Will v noci vstává? :grinning: :grinning: Tomáš je jak hodinky, první zátah 4-4,5 hod. a pak se budí po 3, nevím, asi má v sobě budík :grinning: :grinning: Takže mám kojení většinou okolo 0.30, 3.30-4 a pak v 7, to pak ještě odchrupne, takže mám čas na sebe a úkild :slight_smile: Tedy aby mi přes den vydržel 4 hodiny bez jídla, to je spíš zázrak, většinou po 2,5 začíná být lehce nevrlý, takže mu tak mezi 2,45-3 dávám. Ven jezdíme pravidelně mezi 13.30-14.00. podle jídla. Jinak dávkování kapiček máme stejné jako Katch. To cestování v centru je asi opruz, já tu jezdím v zástavbě rodinných domků,ale je to také nuda. Už je mám obhlídlé, takže teď jen tupě tlačím kočár. :grinning: :grinning: Já bydlím na Jahodnici, je to těsně před Dolními Počernicemi. Tak koukám, že sex v těhu tedy nebyl skoro nikde a já měla vůči manžovi lehké výčitky, že má vzhledem k mému zdravotnímu stavu útrum a pak když už byl u mě po zdravotní stránce vcelku klid, tak jsem se stejně bála, ale i v tom strachu jsme to asi zvládli více jak 5x za těhu. Jinka CaA také mám ráda, takže když je možnost, tak tam hned zaběhnu a něco koupím, teď tedy hlavně na prcka, ale jindy jsme tam kupovali i oblečení pro mě i pro manžu. Teď si říkám, že mám věcí dost, tak pro sebe nenakupuju, jsem ráda, že jsem se po těhu vrátila do svých normálních mír (tedy zatím spíš o trochu méně, takže pásek u kalhot to jistí), jinak bych asi byla zoufalá z nakupování nového šatníku pro mě. A s teplotou doma jsme na tom stejně, my jsme sice v paneláku, ale také víc jak 22-22,5 tu nemáme, naši také mrznou, jsou zvyklý z domova na větší teplíčko, já už si zvykla, ale ze začátku mi tu také byla zima. A taky topíme víc než když jsme byli sami, v letošním vyúčtování se to ještě neprojeví, ale v tom dalším už to bude větší finanční nárůst. No co se dá dělat.

Tedy vy to široké balení flákáte! :grinning: :grinning: Já jsem poctivá matka a balím, dávám tedy jen jednu plínu, protože ve 2 bych ty kalhotky nazapla a hlavně by se mi Tom nevešel do žádného overálkuk, už takhle jsem musela některé vyřadit, protože mu byly s těmi plínami krátké a úzké. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký efekt :grinning: :grinning: A co Kacka, dáváš tu peřinku?

Katch: Moc díky za odpo k Xlanderu, asi se na něj pojedeme podívat do prodejny, zkusíme složit, povozit a pak se definitivně rozhodnu. Zatím je ještě čas, ale na léto, už mi asi Tom v tom hlubokém nevydrží, takže už začínám pátrat radši teď. Chci pevný a stabilní kočár do města i na výjiždky do terénu, pokud možno lehce složitelný a ne moc těžký. Tedy máme asi štěstí, ale to naše dítko večer sice občas protestuje, ale vždycky se dá přemluvit na spaní mezi 19-19.30, někdy padne hned, někdy se s ním manža půl hodiny zlobí, ale nakonec vytuhne a dá ten zátah 4-4,5 hodin. Uvidíš, třeba se to ještě urovná, přeci to nemůže být takový noční tvor, vždyť byste neměli čas ani na sebe. Já si tedy na Toma nemůžu stěžovat, nechává nám večery volné :grinning: :grinning: Tak to jsem ráda, že na Novembrovky máme stejný názor, také je moc nestíhám a hlavně nechápu, jak některé můžou strávit na netu tolik času, s 2-3 dětmi bych asi nestíhala nic jiného než je a Liah a Sisa klidně krafou. :grinning: :grinning: Jinak společnou prochajdu určo můžeme na jaro naplánovat, vyrazím s prckem už ráno, dáme prochajdu a pak přejedu k našim. Bezva nápad. JO a zahrádka v Michelském lese, paráda, taky jsme tam občas zašli, dokonce švagrová měla v jedné z nich svatební hostinu. Ale kafe teď nepiju, vy ano? Já jen tu Vitakávu, ta je bez kofeinu.

Miacic: Jasně, je to učitě záhul, takže když ti vyzbude chvilka času,tak třeba krátce písni do mailu, já to sem pak holkám zkopíruju :grinning: A hlavně se neuhoň. Já bych tedy školu asi také nedala, občas pomáhám ségře s úkoly na vejšce,ale to jsou tak 2 úkoly týdně, zabere mi to třeba 2-3hodiny, občas za ní písnu nějakou seminárku, ale soustavné učení bych asi časově nezvládala.
20. led 2009 v 08:26  • Odpověz
autor
Teda holky já vas zase musim pokárat :grinning: Takhle flákat ty kyčle :angry: :grinning:
My to nemáme bohužel preventivně, tak tu peřinku poctivě nosí, v noci vždycky, přes den se snažim aby to měl co nejčastějc, ale když mi usne bez ní, tak to neřešim. A do kočárku se to do těch hadrů nevejde tak je taky bez ní. Mě ale přijde že už ty nohy drží od sebe sám :slight_smile:

Noční vstávání se u nás vcelku ustálilo, když mu dám poslední kojení v osm, vstává v jednu a pak v pět a osm, když mu dám v deset, tak kolem čtvrtý a pak tak po sedmý.
Vůbec si nestěžuju, k ránu ho dává odříhnout Pepa, tak jsem vcelku vyspalá.

Co mě ale trochu děsí, začíná se lehce přetáčet na bok, daleko víc ssebou škube a ráno jsem ho našla navalenýho na jedný straně kolíbky. A to má tu peřinku :astonished: Ta kolíbka ale nemá boky, jen vypletenou síťku, tak mu ta hlava skoro visela dolů :astonished: Budeme to muset nějak pořešit. Navíc už se vůbec nevejde do tý zavinovačky, čouhaj mu nohy ven :unamused:

S tím kočárem ti Janco vůbec neporadim, já se v tomhle absolutně nevyznam, mam kočár po tý sousedce a tak jsem nic neřešila. A to ho chcete koupit novej, nebo po někom? Možná bych zkusila po někom, ten co máme my je po dvou dětech, ale je absolutně jak novej, ona s tim nikam nejezdila :wink: Myslim že jsme ho víc zrasili při tý cestě na Pleš než ona za těch pět let :grinning:

Jo a taky vám musim napsat co se nám při tý cestě přihodilo, na kopci jsme hledali cestu kudy půjdem zpátky a najednou manža na mě vyděšeně : On nedejchá, Katko dělej, on nedejchá! No nemusim vám psát jak jsem se vyděsila :astonished: Jak má na sobě ty modrý overaly, vypadal ještě v tom světle trochu namodrale.
Pepa s ním zatřás za hlavu a on nic! Vůbec se nehejbal. tak jsem ho trochu rozbalila, uvolnila krk a zvedla hlavu.
A on se jenom ušklíb, pootevřel očko a spal dál :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hrozně mě vyděsil, teď ho pořád pozoruju, jestli se trochu hejbe a dejchá :unamused:
Zkoušela jsem to pak znovu a on opravdu spí tak, že někdy vůbec nereaguje ani když mu šaham na pusu a trham mu koutkem. Prostě ho nevzbudí skoro nic :astonished:

Verb: Vigantol dáváme taky 1xdenně, zatim taky poctivě, jen se mi to někdy nepodaří a kápnu dvě najednou, tak to máme tak 1,5x denně :slight_smile: to druhý nám zatím dává paní doktorka v ordinaci.

Ve čtvrtek jdeme na kontrolu, to zas přešvihnem 6 kilo :slight_smile: Pomalu vyřazuju další velikost 62 a najeli jsme na plíny 3. Za poslední dva týdny se nějak vytáh, je parádní :slight_smile:

A Miacic já si absolutně nedovedu představit ještě u toho studovat :sweat_smile: Mě už by k tomu nikdo nepřesvědčil, takovejch let :angry: Jediný dobrý byly ty tři měsíce prázdnin :wink:
Ale teď jsou s tim spíš potíže: kariéru dělat nechci a na pohodový pozice mě nikdo nechce, to jsem překvalifikovaná :angry: Ještě že se na ně vyprdnem a pojedeme pryč :slight_smile:

Dokonce už plánujeme s prckem na léto výlet na pár dní na loď na Lipno :slight_smile: Už má koupený i námořní tričko, teda jestli mu bude :grinning:
20. led 2009 v 09:35  • Odpověz
Jsem zpět od gyndaře a žádná sláva :confounded: Vše je v pořádku, akorát šití je prý na houby. Vůbec nechápe, jaktože mě šila porodní asistentka a musela jsem si koupit v lékárně gel na jizvy a budu to mazat. Ach jo :cry:
Protože jsem měla míň železa v těhu, tak mě čeká krevní odběr. Další akce s hlídáním Willíka. Dneska Míra zůstal dopoledne doma, abych mohla na gyndu.
20. led 2009 v 10:07  • Odpověz
Už jsem si to namazala a doufám, že se ta jizva ztratí :unamused:

Malej spí, já jsem si ohřála polívku od maminky :dizzy_face: Mňam, mňam :grinning:

U nás žádnej režim nehrozí. Chodí si spát, jak se mu zlíbí. Kojím 9x denně, někdy 10x, a jak si to píšeme, tak už tuším, kdy bude mít dost a půjde spát. Většinou usíná kolem 22-23h, po kojení s ním chodím po pokoji ve tmě, zpívám a do deseti minut usne. A když ne, stejně ho dám do postýlky a zabere tam. Super je, že máme monitor dechu s chůvičkou dohromady, aspoň se nestresuju. Ale stejně tomu zařízení moc neveřím, a když je v postýlce moc velký ticho, tak neusnu a čekám na zvuk, nebo strkám ucho do postýlky :grinning:
Poprvý se budí na kojení po cca 6 hodinách. Takže záleží, v kolik usne. Pokud usne po tý 22h, tak se vzbudí po 4h a pak spí do 7-8 s manžou (asi touží chodit do práce, protože dýl nespí). Pokud usne už třeba ve 20h, tak to je horší, to mě čeká kojení 2x v noci :confounded: Ale dneska jako na potvoru spal jako zabitej a museli jsme ho v půl devátý budit, abych nakojila a mohla odejít na gyndu.

Miacic - stejně jako holky - nechápu. Já jsem ráda, že si stihnu přečíst noviny (přesněji 2 stránky :grinning: ) a ty studuješ :fearful: Jsi omluvena, ale jen do května :grinning:

Kacko nám se Will přetáčí už dávno. Dokonce minulý týden jsem ho ráno rozbalila ze zavinovačky a nechala ještě v postýlce, že přece nikam neuteče a za čtvrt hodinky jsem se vrátila a on si spokojeně broukal a ležel příčně a úplně dole. Nechápu, jak se tam přesunul :grinning: A na zádech vůbec nespí. Vždycky se překulí na bok a přitulí se k jednomu okraji zavinovačky a funí do ní :grinning: Určitě Pepču víc hlídej. Nikdy nevíš, kdy ti uteče :grinning:
Will taky když spí, tak ho nic neprobudí. Já do něho šťouchám, tahám za ucho, za nohu, za ruku a jemu je to šumák a spí si dál. Jeho probudit jemně a nenápadně je nadlidský úkol :grinning:

Janca: ty vstáváš v sedm? Promarníš dobrovolně další spánek, kdy spí i Tomášek? Já, pokud Will ráno spí, spím taky. Nidko mě z postele nedostane. O víkendu si ho ráno bere manža a já spím, dokud to jde a Will nemá hlad.
Ale stejně jsem nevyspalá. Přerušovaný spánek je úděsný. Nechápu, že to těm dětem nevadí :grinning:
Já jsem si včera koupila první potěhu hadříky - super košili a triko. Chystám se na džíny. Mám jen jedny a to nestačí :grinning:

Katch: dobrej nápad se sejít a projít :wink: Už se těším :dizzy_face:

Díky za kapky. Dávám je správně - jsem si odechla :sweat_smile:

Já mám špatný svědomí a jdu něco napsat k Novembrovkám. Přece jenom byly studnice informací během těhu :grinning: Ale už za těhu jsem nechápala Liaah, kdy se stíhá věnovat tý malý Vanessce, když od rána do noci sedí na netu :confused: A teď tuplem. A řeší fakt zvláštní věci. Pořád se bojí laktační krize, nemají mlíko, nebo ho mají hodně...
20. led 2009 ve 12:43  • Odpověz
To by mě zajímalo, kdo přišel na to, že se takhle malé děti zvládnou soustředit jen 15 minut. Já jsem si s Willem hrála dvě hodiny a pořád neměl dost. Už jsem nevěděla, co s ním. Naštěstí dostal hlad :grinning:

A k Novembrovkám už nepůjdu. Poněkolikáté se mi stalo, že jsem jim napsala a žádná reakce. Že já se snažila :grinning:
20. led 2009 v 15:38  • Odpověz
Kacka: Jen je kárej, jsou to lenošky :grinning: :grinning: Já jsem jen zvědavá, jestli se v pondělí dozvíme, že to balení k něčemu bylo a nebo to bylo na prd a budeme na tom stejně jako Katch a Verb, které se na to vyprdly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tedy ta historka je fakt hustá, to bych asi taky byla vyděšená, je fakt že Toma taky pozoruju a chodím kontrolovat, ale tohle se mi zatím naštěstí nepřihodilo, jen jednou se mi zdálo, že ho nevidím dýchat, tak jsem na něj šáhla, on se zavrtěl, tak jsem si oddechla a byl klid. Tedy vy máte všechny nějaké akční mimča, to ten můj je tedy lenoch, žádné otáčení mu tedy zatím nehrozí, jen jak čutá, tak občas sjíždí dolů po postýlce, ale to může být i tím, že jí má nakloněnou, takže mu to sjíždění jde lépe. Taky nějak často chodíte na kontroly, to my zatím byli u pediatra plánovaně jen 2x - po propuštění z porodnice a v 6. týdnech, a jednou na převážení, když po tom propuštění zhubl, takže nemáme průběžné výsledky přibírání a růstu :unamused: Přibírání si hlídám doma lehce sama a Tom teď má cca 5,7 kg, takže je proti těm vašim cvalíkům atlet :grinning: :grinning: NO, nevím, jak tedy vypadají faldíky u vás, ale moje ségra včera trefně konstatovala, že jestli bude takhle přibírat dál na nožičkách, tak za chvíli nebude mít vidět pindíka :grinning: :grinning:

Verb: S tím šitím je to tedy blbé a ty pozoruješ, že to máš vystouplé a nebo je tvůj gyndař estét? Já tedy měla také méně železa v těhu, ale ten můj mě tedy na odběr neposlal, mám si jen ohlídat ten test na ten cukr, na to zatím úspěšně kašlu a užívám si sladkého, pro mě by to byla hrůza nemoct dál sladké, už v tom těhu to bylo strašné přemáhání, ale tam jsem to držela skoro bez úletů ale hlavně kvůli Tomovi, kdyby to bylo jen o mě, tak určo hřeším víc. Tak to je Will dobrej, soustředit se 2 hodiny, Tomáš včera vydržel 20 minut sledovat, jak mu mávám před obličejem televizním programem a byla to hrozná sranda, asi tak 10 minut z toho se na něj usmíval, takhle dlouhý úsměv mě tedy nevěnuje, a radši sleduje kus barevnýho papíru, no nevím, nemám na ten program žárlit? :grinning: :grinning: Ale jinak je spíš těkavý, otáčí si hlavou sem a tam a u ničeho moc dlouho nevydrží, jen kolotoč je další favorit na sledování, na ten taky vydrží čučet těch 15 minut, co jede na ten jeden zátah. Jinak se ti vůbec nedivím, že už jsi nevěděla, co s ním, to já taky už tak po půl hodině řachtání, vkládání do ručičky, zpívání, jsem lehce zoufalá, co mu ukázat dál, zvlášť když mám pocit, že ho to ani nezajímá a jen chce abych byla u něj. Je to pěkný vykuk a ať mi někdo neříká, že ty děti nejsou vyčůraný a nemůžeš je v prvních 3 měsících rozmazlit. Včera třeba řval v postýlce, u mě na kolenou pohoda, a jen co jsem se přiblížila k postýlce nebo hrací dece, tak zase řev. A to ví, že bych od něj neodešla, jen by na mě neležel. Potvůrka jedna :grinning: :grinning:
Jo jinak opravdu vstávám po prvním ranním kojení, což je u nás okolo sedmé, byla jsem vždycky spíš ranní ptáče, takže si tu 1-1,5 hodiny co Tom ještě chrní užívám pro sebe, tak jak chci já, a nebo úklidem. Tom je ale víc nočně spavé dítě, spí vlastně od cca 19-8.30 ráno. Já zase odpadám večer, jak jsem psala, film od desíti pro mě není:grinning: :grinning: Správně na Novembrovky se vykašli, myslím si, že bys uspěla, kdyby jsi napsala: Nemám mlíko, pomooc! :grinning: :grinning: Oni jsou asi zvyklé na tom netu sedět furt a to že tam dáš jeden příspěvek, to je asi nezajímá, tak buď tady, napiš 1-2 denně a vždycky najdeš reakci :grinning:
21. led 2009 v 08:20  • Odpověz
Já jsem taky měla v těhotenství méně železa a nikdo to po porodu nekontroloval. Vlastně mě na gyndě jen prohlídl doktor klasicky a udělal UTZ vnitřku a ten stěr na cytologii... toť vše, žádný odběry ani měření tlaku. Já teda beru ještě ty vitamíny Calibrum mami.
Štěpánek vydrží někdy sám na hrací dece, bouchá do hraček a kope nožičkama, ale je to tak na 15-20 minut, pak ho to přestane bavit a to samý v lehátku. Hrát si s ním dvě hodiny to si nedovedu představit :confused: Fakt nevim co bych vymýšlela, jak si s prckama hrajete? Taky občas vyšiluju jestli Štěpánek dýchá, většinou usne tvrdě na balkoně, ale je fakt, že stačí když s ním trochu zatřesu a je hned vzhůru. Asi bude mít spaní po nás, to znamená spíš lehký, nás oba vzbudí skoro všechno.
Dneska jsme měli jít k tý fyzioterapeutce, ale bohužel nám včera napsala, že se omlouvá, ale musí to zrušit, protože je nemocná :unamused: Tak jsme z toho docela přešlý, zase teď nevíme na čem jsme, no co se dá dělat, ty chřipky zkrátka řáděj. A mě bolí pořád v krku, jeden den je to dobrý a druhej den zase červenej krk a bolest. Už se to táhne dva týdny, tak jenom doufám, že se to nerozjede v něco horšího. Akorát fakt nevim kde jsem mohla něco chytnou když jsem skoro pořád doma :cry:
Taky jsem kupovala oblečky pro Štěpánka, řádila jsem na internetu. Sice tu máme kousek CaA a v neděli jsme tam byli, ale mají tam prd výběr, je to tam fakt malý a například tam nemají vůbec pánský oddělení a to dětský teda taky minimální. Koupili jsme tam jenom jeden overal. Takže jsem objednala na netu asi 10 kousků - jenom overaly a body s dl. rukávem :grinning: Tak jsem zvědavá jak to bude vypadat, protože mi to přišlo docela levný. Jinak na sebe jsem si nekoupila od porodu vůbec nic, naštěstí jsem na stejný váze (dokonce o 1-2 kg nižší) jako před otěhotněnim. A hlavně když jdu ven, tak na sebe v rychlosti hodim pořád ty samý džíny, tričko a svetr... šíleně spěchám, aby Štěpula neřval, že je mu vedro :grinning: Ale teda některý trička mi jsou stejně malý, nebo spíš úzký přes prsa :grinning: Na jaro si ale každopádně něco novýho pořídim a už se na to těšim :slight_smile:

Janco ani nevíš jak vám závidim nočně spavé dátě!! U nás je to každý večer velký přemlouvání, aby usnul, včera se nám to podařilo až v půl jedenáctý :unamused: Dost nám to vadí, protože nemáme vůbec žádný čas jenom pro sebe. Ale fakt nevíme co s tím. Když totiž konečně usne, tak už jsme tak vyřízený, že jdeme spát taky. A kočárek bych možná taky zkusila koupit starší jak ti radí Kačka. my máme taky starší po jednom dítěti a žádný problém, fakt to to dítě nestihne zničit. Navíc si myslim, že ten sporťák se používá většinou tak do roka a půl, někdy ani to ne, pak si většina mamin kupuje golfky, protože jsou lehounký. Aspoň ve městě teda se to vyplatí. I když nevim jestli si je taky budeme pořizovat nebo jestli ze sporťáku nebude už rovnou třeba chodit :sweat_smile:

S Novembrovkama souhlasim s Jancou, když tam nejsi aspoň 3 hodiny denně, tak už jsi úplně out :grinning: V těhotenství to bylo fajn, člověk měl na to čas a fakt jsem se tam dozvěděla spousty užitečných věcí. Ale teď už to fakt nejde stíhat, nechápu jak to ty holky dělaj. Takže jsem ráda, že jsme se takhle trhly :grinning: :slight_smile: Špatný svědomí z toho teda nemám, je jich tam dost a myslim, že si v pohodě vystačej.

Jo ještě k tomu kafi, piju zatim jenom bez kofeinu a asi na něm i zůstanu. Už jsem si zvykla a přijde mi stejný jako klasický Nescafe. Dokonce jsem ho ani nezačala po porodu opět sladit, to jsem teda na sebe pyšná, ale jinak sladkosti teda futruju snad každý den. Na ten test na cukrovku se asi objednám nějak na jaře.
21. led 2009 v 10:58  • Odpověz
Čauky holky, mohu se přidat? nakukuji...štírka mám, a z Prahy jsem původně také...je je to rok a půl co jsem se přestěhovala do Příbrami...takže teď už pražanda nejsem... :wink:
K tomu hraní...náš Adámek holky taky moc si sám hrát nevydrží. Nad hrazdičkou nejraději vidí obličej mamky, nebo taťky, když na něj povídám v křesílku je spokojenej. Hračky uchopuje bezvadně a dává si je do pusinky. Přes den moc nespíme, tak 2x půlhodinky-teď zrovínka jednu máme :wink: - takže toho moc neudělám. Zvykla jsem si třeba když vařím, dát Adámka do křesílka na dvě židle ke kuchyňský lince. Vyprávím mu, co dělám, jak krájím mrkev a tak a on pozoruje a je celkem v pohodičce. V ruce třímá hračku a jde to. Aspoň něco udělám. Uklizet jsem se naučila ve fofru v té jeho půlhodince. Jo a jak vám dětičky spinkají venku v kočíku holky? Mě z počátku moc dobře, teď je to horší. jak kdy má náladu. Někdy je to řev řvoucí :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a ještě jsem se nepředstavila. Bude mi 30 let, a Adámek je moje první mimčo...rodila jsem v Příbrami, kde bydlím, císařem, páč jsem měla vyvolávaný porod a nějak jsem se ani po 16 hodinách na sále neotevřela... :confused: malý měl 4140 a 53 cm...teď už vážíme 7 kil a kojíme a kojíme a kojíme... původně jsem z Prahy, přesně z Motola...
21. led 2009 ve 12:35  • Odpověz
autor
Ahoj Barculdo, jasně že se můžeš přidat :slight_smile:
Já jsem taky původně z Prahy, ale teď bydlíme v Nové Vsi pod Pleší ( u Mníšku pod Brdy), vlastně přesně mezi Prahou a Tebou. A abys taky věděla něco o nás, tak mě je 26 a Pepíno je taky jedináček, zatim :slight_smile:
Správně bych měla taky rodit v Příbrami, protože tam patříme, ale mam kamarádku v Podolí co je porodní asistentka, tak jsem se rozhodla pro Prahu. Ale po zkušenostech nevím jak to bude podruhé. Podle toho co jsi psala, tak sis taky prošla svým, Adámek byl pěknej kousek :sweat_smile: Ale aspoň je to pořádnej chlapák, my už máme taky 62cm a 6 kilo (upřesním zítra, ale myslim že těch šest kilo pokoří :astonished: )

Koukala jsem jak vám jde pasení, je vidět že Adámek je přece jen o trochu starší :wink:
Musim jít, Pepča se zase dožaduje jídla...
21. led 2009 ve 14:24  • Odpověz
Ahojky, tak jsem furt čekala, kdy se to počasí umoudří a ono prd, takže jsme dneska doma, stále tam prší a ne a ne přestat, včera jen krápalo, ale dneska je to na deštník.

Verbalinka: Tak jsem dnes prubla psaní do Novembrovek a kupodivu se se mnou i chvíli bavily, asi záleží na koho tam člověk narazí :grinning: :grinning: Ale radši jsem tady, je to lepší, zábavnější. Vždycky se těším, co se zase dozvím za novinky.

Katchula: Tak to mě ani neudělal ultrazvuk vnitřku, jen prohlídka vnitřní, stěry na bakterie a cytologii. Asi je vše s cytologií v pohodě, říkal do 3. týdnů a kdyby to bylo špatné, tak by volal. Jinak teď neberu nic, ale začaly se mi lehce třepit nehty, tak asi najedu na ten vápník-hořčík-zinek a už jsem si koupila i vitamín C jako prevenci na ty chřipky. Stále tě trápí ten krk? Zkus pít odvar ze závoru, mě to loni v tuhle dobu pomohlo, s citronem a medem, vyluhovat asi tak 5 minut. Hele a bouchá ti Štěpa do těch hraček cíleně? Tomáš totiž spíš šermuje, trefí se, ale čučí na druhou stranu :grinning: :grinning: Nožičkama si také kope, ale občas na té dece jen leží jak já říkám na ježíše (ruce na obě strany) a jen čučí. A v lehátku vydrží, jen když s ním houpeme. Jak si hraju - cinkám s věcma na hrací dece, chrastím s chrastítky, zpívám, ukazuju mu předměty a snažím se upoutat pozornost, když na ně čučí tak s nimi pomalu pohybuju a sleduju, zda na ně kouká, dávám mu věci do ručiček, chodíme po bytě a ukazuju mu věci, dělám srandovní obličeje, vyplazuju jazyk, no samá infantilní zábava. NO a včera vyhrál ten televizní program. No a do toho cvičíme to pasení. No a tak stále dokola. :grinning: :grinning: Tak kdepak jsi na netu nakupovala? Já jsem si teď střihla pár aukcí na MMB, takže trocha adrenalinu :grinning: Jo a s venkem jsem to vyřešila tak, že jsem už obléknutá než jdu oblékat Tomáše a jen na sebe hodím boty a bundu a je to skoro bez řevu, někdy úplně. Jsou to malé potvůrky. Jinak s tím nočním spaním tě chápu, jsem fakt ráda, že je Tomáš takhle spavej a zbývá nám čas s manžou pro sebe, kdyby chodil spát v těch deset a později, jak píšete vy, jak bych šla také hned spát s ním.

Kacka: Tak se zítra nezapomeň pochlubit, jak jste dopadli, to já si počkám až do 3.2. Ty už do Podolí zpátky nechceš? :grinning: :grinning: Už také pasete aspoň chvíli nebo jen občas. Tomáš nejdéle pásl, když jsme ho natáčeli na kameru, nevím, jestli se mu nelíbilo to červené světýlko :grinning: :grinning: Ale od té doby, co mu dávám správně nebo aspoň trochu správně ty ruce, tak se snaží, vydrží tak 2 minuty zkoušet a pak začne řvát, no bříško mu stále nevyhovuje, na zádech je to lepší.

Barculda: Ahojky, vítám tě mezi Štírky :slight_smile: No, máme tu jednoho vetřelce Střelce (Verbalinka), ale původně to také měl ještě být Štírek, ale nějak déle se mu u mamči líbilo, tak jsme si ho v partě nechali.
Já jsem Jana, je mi 29, bydlím v Praze na Jahodnici (mezi Kyjemi a Dolními Počernicemi) a Tomášek je náš první a asi ne poslední dítko. Rodila jsem v Praze v Podolí, přirozeně a malej měl 50 cm a 3390 g. Stále také kojíme a takové obřisko jako vy tedy nejsme :grinning: Já tedy čekám kdy si ten náš prcek začne hrát sám a ono stále nic :grinning: :grinning: Hrazdička ho tedy vůbec nebere, jen ten kolotoč a pejsek, jak jsem psala. A hračky ti uchopuje sám a nebo mu je dáváš do ručičky? Náš Tomáš je asi pěknej lenoch, hlavičku už tedy zvedáme i chvíli udržíme, ale na břichu se mu nelíbí, za chvíli křičí, na míči vydrží také jen chvíli, ale aspoň na něm zatím neřve, jen vyhlašuje lehkou nespokojenost, hračky neuchopuje, jen když mu je dám do ruky, tak je chvíli drží, ale ani ti nevím, jestli ví, že v té ruce něco má. Občas si je dá do pusy, ale opravdu jen sporadicky. V kočárku je zatím stále hodný, jen teď v něm třeba půlku procházky nespí a kouká, takže když jsem venku tak 2 hodiny, tak s přestávkami spí tak hodinu. Ale naštěstí mi tedy spí i ve dne aspoň jeden úsek déle než hodinu, takže mám čas i něco udělat. Teď se zrovna přemlouvám k žehlení, ale nějak se mi do toho nechce, takže nevím, jak to nakonec dopadne :grinning:
21. led 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj kacko a janco, dík za uvítání. K tomu porodu, už je to za mnou a ani už si nevzpomenu, jak to vlastně bolelo... :dizzy_face: Vyvolávali mi porod kvůlivá váhovému odhadu. pořád strašili s odhadem 4 a půl kila a kdybych nešla v termínu, tak by byl ještě větší..no vidite a nakonec jen těch 4140... :grinning: koukám, že tady je to samej kluk, ne? máte tu i něžné stvoření, nebo ti naši klucí budou na ocet? :unamused:

kačko: tak na mníšku, hm, tam to znám, taky jsme tam čučeli po bytě, když jsme sháněli, ale vyhrála PB hlavně z důvodu větších možností práce a vyžití pro mimčo právě-školky a školy atd. Ale vy určitě máte domeček, ne? to je taky můj sen... jo a k pasení hříbátek-on adámek pase, to jo, ale jen když se mu chce...a to se mu většinou nechce, nebo jen dvě minutky a dost...a hladový jsme pořád..kojím snad co hodinu pomalu :grinning:

janco: hračky uchopuje sám, začal někdy po druhým měsíci a do pusy jdou hned teda..ale on mi vůbec přijde nějaký rychlejší, asi tou váhou :sweat_smile: prdy nás taky zaplaťbůh skoro netrápili..paráda
ovšem užíváme si jiný slasti...večer při koupání-to miluje, koupeme ve velký vaně a adámek kopá nohama a mrská rukama hlava nehlava, ale potom-děs běs, řev při utírání, mazání(to už občas vynechám) a oblikání pyžama...jej, to je decibelů!!!! :astonished: je to zřejmě únavou, ale já ho prostě spát nedonutím přes den...v kočáru jak ty říkáš, spíš teď čučí, než spí :sunglasses: ... budu zkoušet koupat ráno a večer jen opláchnu zadeček...dneska to vyšlo, jsem zvědavá na večer, zda bude vřeštit bez koupele při oblikání pyžamka... :unamused:
tak zatím pá....dokojeno, jdu vařit poblivku....
21. led 2009 v 15:33  • Odpověz
autor
Janco kašli na žehlení :grinning:
Já jsem teď prdla Pepču do postýlky a dala nad něj řetěz takovejch oblud a jak píšeš ty, sice se ozývá chrastění, ale je to tím, že jak máchá rukama, tak se občas náhodně trefí :slight_smile: Hračky drží jen když je nucen je držet a zvedání hlavy spíš netrénujem, protože objevil ty svoje prsty a vždycky se na to vykašle a cucá si palec :sweat_smile:
Ale je to chlap, takže až se mu bude chtít, tak tu hlavu zvedne, jinak ne!

A v podstatě děláme ty samé infantilní hry jak píše Janca, nejradši má zatim tancování a zpívání, musim říct že je fakt jedinej, protože můj zpěv to je něco :astonished: Ale je to jediný, co ho dokáže zklidnit i když řve hladem :slight_smile: No a na smích je nejlepší můj ksicht a řehot :grinning:
Zkoušela jsem na něj vyplazovat jazyk, psali to v jedná chytrý příručce, ale to jen koukal a ten svůj neukázal :wink:

Hrací deku nemáme, tak budu muset něco vymyslet, včera ho Pepa dal do lehátka před akvárko a vydrželo mu to půl hodiny, asi ho zaujali ty naše oranžový koule (závojnatky), pořád žerou a jedna dokonce dneska plave břichem nahoru :grinning: Ne, mrtvá není, ale asi má prdy :grinning:

Dneska jsme byli venku protože jsem potřebovala jít na poštu, ale sněžilo a tak jsme spíš utíkali. A pošta byla zavřená :angry: To jsem já, nezapamatuju si ani otevírací dobu :grinning: Je to se mnou fakt špatný :zipper_mouth:

Ještě jsem se chtěla zeptat, rozebírali jste tu velikost plín, nám jsou ty tesco 2 malý, ale 3 jsou takový větší, jsou jak Pampers do 9ti kil. Nemáte nějakej tip který plíny to maj trochu jinak ty velikosti? díky

Katchula a vy musíte k tý fyzioterapeutce kvůli tomu že se Štěpula otáčí hlavně na jednu stranu? A je to tak hrozný? Protože mě přijde že jakmile se s něčim takhle u doktorky zmíníš, tak se rozjede kolotoč a budeš teď pořád někde lítat. Asi jak já jsem měla problémy s tím dýcháním v těhu, sice mi našli něco zvýšenýho, i nějaký genetický mutace, ale nic vážného, no ale pro "jistotu" jsem do sebe rvala čtyři měsíce denně injekci :angry:

O nakupování já si můžu nechat zdát, naštěstí tu nejsou v obci žádný hadrárny, tak nemam kde co utrácet :slight_smile:
Na sebe stejně nic nepotřebuju, taky se vejdu do toho co jsem měla před těhu a jsem vlastně ráda, protože mě nemá co pokoušet :wink:
No a na Pepču mam takovejch hadrů, že to sotva unosí, akorát ten sousedův prcek od kterého to máme byl trochu menší kalibr, tak tu mam letní věci co mu jsou teď a naopak zimní co on má teď Pepčovi budou v létě :grinning:
Stejně Pepča nosí jen pár overálků, na spaní ještě tričko s dlouhym a to je vše :slight_smile: Pak něco na ven, ale rozhodně chudák neunosí těch deset čepiček, co máme v šuplíku :grinning: to by sme museli bejt v Rusku kde je mínus 40 :grinning:

Jo a Verb: To je ten tvůj doktor nějakej estét? Já to mam taky takový rozšklebený a nic mi na to doktorka neřekla, asi jí to přijde normální :confused: Já na to kašlu, jak jsi psala, stejně na to bude koukat jen manžel :grinning:
A co Will, kolik už váží? A na dýlku už bude mít pomalu 65, ne? :slight_smile: Docela se divim že neměl při narození víc, jestli ty jsi měla tolik :confused:

A koukala jsem do diskuze plavání v Praze a musim říct, že je to mazec, ani tu nechci psát ty ceny, kolik to stojí :zipper_mouth: jak je babyboom, tak je všechno plný a maj volno jen ty mastný ..
Barculdo nevíš náhodou jestli není něco v Příbrami, možná to bude pro mě lepší, ne že bych chtěla opustit vás holky a ani Pepa by to neměl blízko, ale ta Praha je prostě zababyovaná :grinning:
21. led 2009 v 15:57  • Odpověz
autor
Barculdo a nemá Adámek ten růstový spurt? Bejvá kolem toho třetího měsíce, nebo kojíš takhle normálně?
Tak to bude Adámek něco jako Willík :slight_smile:

A žádný něžný stvoření tu nemáme, samý kluci :wink:

Jo jo, bydlíme v baráčku, je to paráda, oba jsme takový venkovský tipy, tak nám to vyhovuje :slight_smile:

Holky mějte se, Pepča zaspal, tak toho musim využít a trochu tu vyšůrovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2009 v 16:02  • Odpověz
ahoj ahoj

barculdo jsou tu zatim jen kluci a dokonce všechny máme první dítě :slight_smile: zvláštní shoda teda. Já koukám, že náš Štěpánek byl největší prcek, při narození měl jen 2980g a 49cm a přesto málem nešel ven přirozeně, ale naštěstí se to nakonec podařilo. Ale snaží se všechny dohnat a už má 5600g a 59cm, takže je to šikula a papání mu jde(možná až moc) :grinning: :grinning:
My máme zase problém s koupáním, malej u toho řve jak kdybysme ho chtěli utopit. Utírání a následná péče už mu ale nevadí. Jenže to koupání mě docela štve, už to bylo jednu chvíli lepší a skoro neplakal, ale pak se to zase obrátilo k horšímu.
Štěpán při kočárkování spí, bezpečne vždycky prospí celou procházku a pokračuje pak většinou ještě doma. teď jak je hnusně, tak ho dávám na balkon a i tam vydrží spát někdy i 3 hodiny, což je paráda :slight_smile: Ale máme problém s večerním usínáním, už jsem to tu psala.

Janco tak Štěpán si sám hračku taky nevezme, je když mu jí dá do tlapičky, ale už podle mě aspoň vnímá, že něco drží. A přijde mi, že už i ví, že když tou rukou hýbe tak hračka chrastí :wink: Když je na hrací dece, tak to nepoznám jestli boxuje do těch hraček vědomě nebo ne. On jak je furt v pohybu, tak těžko říct :sweat_smile: A díky za ten seznam her :grinning: :grinning: Dělám v podstatě to samý, co taky jinýho vymyslet viď. Akorát mě to teda nevydrží na tak dlouho, většinou to vydržím chvilku. Jinak ten krk mě zlobí pořád, zázvor zkusim, je fakt, že to je osvědčený, ale zapomněla jsem na to, díky :wink: Oblečení pro prcka jsem objednala tady: www.veseledite.cz Overálky okolo 80 Kč a body s dlouhým rukávem za 59 kč. Což mi přijde celkem málo, ne? Dám vědět až mi to přijde jestli to neni nějaký hadr, ale píšou 100% bavlna, tak snad ne.

Jinak Štěpán teď taky strká vše do pusinky, nejvíc svojí vlastní pěstičku, takže je věčně oslintanej. Ale nejvíc mě teď baví ty jeho zvuky, houká mi tu zrovna teď jak sova :grinning: :grinning: Leží vedle mě na gauči a směje se - asi mně :grinning: Budu muset jít věšet prádlo a taky chci dneska upéct štrůdl. Už jsem si připravila jabka, tak ten zbytek už musim dodělat.
21. led 2009 v 16:05  • Odpověz
Hrůza ty moje překlepy, snad si to domyslíte, já se polepšim :slight_smile:

Janco ta první věta měla znít takhle:
Janco tak Štěpán si sám hračku taky nevezme, jen když mu jí dám do tlapičky, ale už podle mě aspoň vnímá, že něco drží.
21. led 2009 v 16:08  • Odpověz
Tak na žehlení jsem se vyprdla :grinning: Tomáš spal celých 20 minut a to jsem zvládla jen napsat sem, takže odloženo na neurčito, teď je v extázi po kojení a vypadá to, že snad zabere, doufám, aspoň na chvíli, od rána spal asi 1,5 hodiny. Tak snad to dožene v noci. JO a taky si musím postěžovat, ten náš prcek začal zlobit u kojení, furt se odsává, nalokává vzduchu, vytahuje mi bradavku. Zatím to dělá jen u jednoho prsu, tak doufám, že to jen jen přechodné a že v tom nemíní pokračovat. Pak si taky třeba po 5 minutách sání řekne, že už nechce a to má od kojení třeba 3,5 hodiny, je to tedy zlobidlo. Ale já vytrvávám, cpu mu to do pusy a tak po třeba 5-6 pokusech se zase přisaje a začne dumlat, no nevím, co to je od něj zase za výmysl. Ale blindí stále, takže je vidět, že do břicha se mu toho asi dostane dost. :grinning: :grinning:

kacka: Tak to jsem ráda, že ten naš prcek není nějaký zaostalý, já si furt říkám, že to není možný, že to nechápe, když mu ty hračky strkám do rukou, že si je taky může vzít do té ruky sám :grinning: Jsou to ještě malý troubové. Tak od té doby co jsem od Katch v albu odkoukala, jak mu dát ty ruce, tak aspoň chvíli tu hlavu nahoře drží a ruce objeví jen občas, dávám si pozor, aby je neměl v dosahu pusy. S těmi Tescovými plínami máme stejný problém jako vy, č. 2 už jsou mu fest a v č.3 plave, takže jsme teď najeli na radu Verb na ty z DM, ty jsou o fous větší, používáme tu nejmenší velikost MINI 3-6 kg. Jsem s nima vcelku spokojená, jediný problém se mi u nich zdá v tom, že pokud se Tom vykadí někdy během spánku a je déle v tom pokakaném, tak se mi lehce oprudí, což se mi u Tescových nestávalo, ale třeba to u vás tak nebude. Na plavání jsem zatím nekoukala, stejně bych asi za mrazů nevyrážela, takže to nechám buď až na jaro a jestli je to nějaké megadrahé, tak se na to vyprdnu. JO a s prdící rybičkou jsi mě tedy fakt rozesmála. :grinning: :grinning:

Katchula: JO, oslintané dítko to teď mám taky, kombinace slin a blití u nás je opravdu kouzelná, o stavu bodíčka radši ani nemluvím, už jsem normálně rezignovala, a převlékám ho jen když je opravdu dost poblinděný, takže máme spotřebu cca 3 bodíček denně, v noci je to s tím blinděním lepší, takže má naštěstí spotřebu jen 1 overálku na den, výjimečně dvou. Jinak ceny za body a overálky dobré, tak pak napiš kvalitu a hlavně, zda odpovídá velikost, my totiž teď nosíme rozptyl 56-68 dle značek :grinning: :grinning: Zatím se mi nejlépe osvědčilo velikostní dělení v CaA (i ceny mají dost podobné jako jsi nakupovala ty - body kupuju za 65 Kč a 2 overálky za 198), teď máme do tchýně nějaké KaJ a to už je nám 68 skoro malá, v tom aby se prase vyznalo. JO a infantilní zábava, to je fakt žůžo, mám pocit, že už mi z toho občas hrabe, už jsem se začala zaobírat myšlenkou na to, že večer vyrazím s kamarádkami do nejbližší hospůdky, abych si taky po těch 2,5 měsících 24 hodinové služby také trochu vyrazila z kopýtka. tak uvidím, jestli k tomu najdu odvahu, ho takhle sprostě opustit. Večer totiž usíná mezi tou 19-19.30 a pak se budí nejdřív v 23, takže bych měla cca 2-3 hodiny na dobré jídlo a pokec.

Barculda: S porodem to snad musí být vždycky tak, že tu bolest zapomenem, já si jí už fakt nezvládám vybavit, jen ty pocity, na to jak jsem v některých chvílích trpěla jak zvíře a chtěla radši usnout a probudit se už s dítětem v náruči. Kdybychom si to pamatovali, tak už podle mě další dítě nemáme. :grinning: Tak s koupáním jsme na tom stejně jako vy, ve vodě pohoda, po vyndání většinou řev, ale já už jsem otrlá a normálně vykonám vše tedy i mazání i za toho řevu, a do toho mu říkám, že je ještě tak malý, že ho přeperu, což se mi za pár let už nepodaří, tak si to musím užít :grinning: :grinning: U nás pak ještě následuje kojení, tak u toho se zklidní. Tak to vypadá, že skoro žádné dítě tu polohu na břiše nemiluje, u nás je to, jak když ho mučím, pak je uraženej, co jsem si to zase na něj vymyslela a tak půl hodinu ho přemlouvám, aby se na mě usmál :grinning: NO, mám já tohle zapotřebí? :grinning: :grinning:
21. led 2009 v 17:47  • Odpověz
Když jsem psala ten poslední přispěvek, tak jsem přehlídla takovej dlouhej příspěvek od Kačky :pensive:
S těma doktorama máš naprostou pravdu, všeho se hned chytěj. Takže na tu první rehabilitaci nás poslala doktorka hlavně kvůli tomu, že jsem se zmínila, že dává hlavičku víc do levý strany. Jenže od tý doby je zase všechno jinak. Teď bych řekla, že je to v pohodě a střídá levou a pravou stranu tak půl napůl. Ale samozřejmě to zase tolik nezkoumám :grinning: Taky nás tam ale poslala kvůli tomu, že je neklidný, že sebou pořád mele... Takže prej když se na tu Vojtovku vykašleme, že bysme mohli mít hyperaktivní dítě. Tak jsme chtěli znát názor ještě někoho dalšího a k tý fyzioterapeutce jsme se objednali sami na doporučení doktorky mýho přítele. mě teda Štěpán zase tak hyperaktivní nepřijde, tak nevim co se jí nezdá :unamused:
Akvárko máme doma taky, ale zatim na něj malej úspěšně prdí :grinning: Co sem chodí občas návštěvy s dětma, tak pozoruju, že tak dětem od 10 měsíců se líbí a zaujatě koukaj na rybičky :slight_smile:
My toho oblečení pro Štěpulu zase toli nemáme, já sdědila spíš věci na větší dítě nebo od kámošky hlavně letní. Takže mám doslova mraky bodýček s krátkým rukávem. Jinak máme taky fakt krásný věcičky jako džíny nebo super bundičku, ale vše naprosto k ničemu. Džíny na něj rvát nebudu, protože se mi to zdá pro ležící dítě nepohodlný a bundička velikosti 56 (dostali jsme) je mu už malá aniž by jí měl na sobě.
Na plavání jsem ještě nekoukala, chceme hledat něco až po půl roce.

Janca: tak to bych šla do hospůdky s kamarádkama hned :slight_smile: Fakt jdi, když ti takhle spí a budí se pravidelně, tak jdi a buď v klidu. Kdyby něco, tak by ti manža zavolal ne? Mě už taky hrabe, jsem ráda za rozhovor s kýmkoliv :grinning: To je taky tim počasím, že už nám to leze na nervy, nedá se jít na dlouhou procházku, já dneska ani venku nebyla a včera vlastně taky ne :unamused:
Na bolest při porodu jsem taky skoro zapomněla. A hlavně se uklidňuju tím, že jsem to zvládla bez epidurálu, tak příště když to bude katastrofa, tak na něm budu trvat! Jinak ale pořád nejsme rozhodnutý pro druhý dítě, řekli jsme si tak za rok, že uvidíme...
21. led 2009 v 18:38  • Odpověz
Tak ještě než pujdu do hajan...
Kačko: v PB je plavání miminek v Amálce, junkni na net...http://amalka.info/
My začínáme chodit 9.2. v 11 hod. je to kurs pro 3měsíční děti. stojí 1600 a je to 6 hodin. Jednou v týdnu, dle dohody, no a VZP přispívá 1000 kč :sunglasses: takže dobrý :wink: Nechceš se taky přihlásit??? Jukni na to...tohle není ještě do bazénu, to je do takových van, napouštěj tam vodu, podle otužilosti dítěte a tak, tak mi to přijde fajn..no a od 6 měsíců budeme chodit do bazénku. Ale tam ty ceny nevím, ale na tom netu to nejdeš..je tam takový hezký prostředí. Malý a útulný, a navíc to mám v místě bydliště, že... :grinning:
Jo rybičky jsou fajnový, taky je máme. Ale Adámka nějak neberou...asi je to tím, že máme neonky a paví voči, čuliže ty nejsou tak pěkně vidět, jako vaše velké nafouklé závojnatky :sunglasses:
Růstový spurt to nebude, už máme jeden za sebou v 6 týdnech! Hrůza, už to nechci zažít... :confounded: a to jsme baštili co 15 minut a nic moc neteklo. Teď je mlíčka tak akorát. Adámek se v ňom netopí, ale z pohledu jeho časté stoličky-cca 5xdenně-myslím, že rozhodně nestrádá. Je prostě takový JEDLÝ...asi po mamce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Katchula: já si oblíbila docela plenky z Alberta(nebo hypernohy) jsou růžovo bílý...4-9 kilo tuším. Jsem s nima spokojená a nestojej majlant, jako Pampersky..a štírkovi je to jedno, do čeho si kadíčkuje...nebo mi to každopádně ještě nedovede povědět :grinning:
Janca: neže bych byla škodolibá, ale jsem ráda, že neřveme po koupání sami...dneska jsem koupala ráno-při utírání začal natahovat, tak jsem mu dělala blbinky, pusinkovala bříško a tak a smál se, chmury jsem zahnala. Večer jsem ho svlékla, dokonce i hned nandala pyžamko-spíme v overálku, takže vršek pyžamka-taťka ho popadnul a opláchnul mu prdeličku v umývadle. Já nachystanou osušku a šup hned utírám a v tom škleb a zas ten řev řevoucí! nechápu! takže plínu už jsem cpala řvoucímu tygrovi! No a pak je vždycky tam vyčerpanej, že se ani nechce přicucnouti...tak kolíbám, on řve, dudlík moc nezabírá, přidržuji ho...řve i před dudlík..apk si buď odpočine, že usne na půl hoďky a v klidu nakojíme a usne...a dnes si neodpočinul, ale uklidnil se trochu a pak si dal mlíčko...chm, ale proč to dělá? asi už fakt ta únava...zítra zkusím umýt prdeličku už v pět.. :frowning2: abychom takhle pak nechodili do pyžamka v poledne! :sunglasses: ale jak čtu, tak Katchula to má ještě horší. řev už při koupáníčku...no kdy to ty naše potomky přejde? :wink:

dobrou noc dámy...kostím zalehnouti...
21. led 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ahojte,
jen v rychlosti. Willda je v lehátku a bouchá si do hraček, tak mám pár minut...

Barculdo vítej mezi námi :wink:

My jsme dneska byli na velkém výletě. Chodím pravidelně na reflexní terapii a už jsem to potřebovala jako sůl. A byla jsem objednaná, tak jsem to riskla. Jela jsem s Willíkem sama poprvý autem a dopadlo to super. když ze začátku, než se rozjelo auto, řval jako na lesy, po rozjetí se zklidnil a pěkně spinkal. Chodím dohromady s mamkou, takže jsme se vystřídaly v hlídání. Ale Willík byl hodňoučkej :dizzy_face: A jsem uspokojená v řízení - Kacko nemusíme na Moravu :grinning: :grinning:

Janco: to že Tomík papá jen 5 minut nevadí. Čím jsou děti starší, tím jsou silnější, tudíž na míň času toho víc vysají. Já jsem dřív taky Willovi vnucovala, i po tom co se odtáhl a několik minut už nechtěl, a pak mi to stejně vyzvracel. Tak už jen chvilku počkám, jestli přece jen nebude chtít, a pak zavřu krám :grinning:
Já jsem byla s malým na kontrole jen 3x - poprvý, pak za týden kvůli převážení, a pak v 6-ti týdnech. Další nás čeká až v březnu - 3 měsíční.
Tak já jsem tvůj pravý opak. Večer jsem ok a ráno bych spala dlouho. Kvůli Willovi chodíme spát brzo, teda když on usne, my jdem okamžitě taky. Z čehož vyplývá, že sex u nás asi nehrozí. Manža vždycky odpo slíbí a už u Tv novin je unavenej a bere slib zpět :grinning:

Will se už rozčiluje, že se mu nevěnuju. Dobrou :slight_smile:
21. led 2009 ve 21:45  • Odpověz
Jsem zpět. Will usnul po devátém kojení. Nevím, jestli si to počítá, ale za den se musí 9x najíst, jinak nejde
spát :fearful:
Jo a Will na dnešek spal zase těch svých 8 hodin - huráááá :dizzy_face: Doufám, že mu to vydrží :sweat_smile:

Já si s Willem hraju většinou tak, že na něho mluvím, dělám cukrblíky, on se směje, odpovídá, pak mu ukazuju hračky, on je dokáže neskutečně dlouho pozorovat, nebo ho nosim po bytě, zpívám apod. V podstatě to samé co vy :slight_smile:

Muj gyndař je asi estét :grinning: Nevim. Mám to tam divný, ale ta jizva není vůbec velká ani ošklivá. Jen je vidět a po dvou namazání tím gelem je to mnohem lepší. Tak budu mazat a budu tam dole krásnější než kdy dřív :grinning:
Mně nedělal žádný stěr, jen se podíval dovnitř a udělal utz. Mám přijít za 3 měsíce na kontrolu. Chtěla bych si dát nitroděložní tělísko, prášky brát nechci a s kondomem se mi nechce. Ale jestli to má vůbec smysl, když se k tomu asi nikdy nedostaneme :grinning:

Janco ty ještě používáš velikost 3-6 kg? :fearful: My už máme babylove 5-9 kg. Ty menší mu byly malý. Tyhle jsou větší, mají vysoký zadní díl a zatím vše zůstalo uvnitř :grinning: Já jsem se chtěla vrátit k těm Happy, ale když jsme byli v obchodě, tak měli jen malý nebo velký. To samé u Tesco plenek - kvůli nim jsme jeli o víkendu do tesca a oni je neměli. Taky jen malý nebo velký :angry: Chtěla jsem je vyzkoušet, ale už se mi do velkýho tesca nechce. Nevíš, jestli je mají taky v Tescu na národní?

Taky mám šíleně moc body s krátkým rukávem. Nikdy je na sobě neměl. Vy oblíkáte na noc něco jinýho? To Will je celý den v tom samým a dokud si to nepokadí, nebo výrazně nepoblinká, tak ho nepřevlíkám. Takže někdy i 2 dny vydrží v jednom. To jsem ale matka. Ale nevidím důvod ho převlíkat. On to nesnáší. Až začne lézt a víc se hýbat, takže bude zpocený, tak bude dostávat pyžamko a hlavně denní koupání. Teď koupem tak co 2-3 dny.

Will řve při koupání, ale pokud trefíme teplotu vody a mluvím na něho a dělám blbosti, tak je v pohodě. Jen nemá rád oplachování obličeje a hlavy. Fouká mu vzduch na mokrou hlavu a asi je mu zima. Ale utírání a natírání olejem se mu líbí. Snad mu to vydrží :slight_smile:

Katch nemusíš chodit moc ven, ale když se nevyspíš, tak máš oslabený organismus a snáze na tebe něco vleze. Zkus víc odpočívat, strč malýho příteli a vyspi se. Pak pár vitamínů a bude to ok :wink:
Při dalším porodu na epidurálu trvej. Protože to bude druhý porod, může být epi i při druhý době porodní, protože už to znáš a víš, kdy tlačit. I když mi epi fungovala jen hodinu a pak se to vrátilo skoro celý zpět, tak to bylo super. A ta bolest potom byla jen asi 80% a i za to děkuju. A šití mě nebolelo. Epi je fakt vynález století :grinning: Taky nejsme rozhodnutý, kdy druhý. Pořád o tom spekuluju a spekuluju. Původně jsem chtěla až tak po 6 letech, ale kvůli manžovi, který je o jedenáct let starší a taky kvůli našim, kterým je už přes šedesát to asi urychlíme. Ale nevim, zda se na to vrhnout už za rok, nebo až za dva...
Doktorm je lepší nic neříkat. Oni se hned všeho chytí a posílají na zbytečná vyšetření. Will hlavu dřív otáčel víc nalevo, ale už je to lepší a střídá je. Ono asi až by to dělal i třeba v 6 měsících, tak by bylo něco špatně. Ale oni jsou malinký a všechno se upraví :wink:

Holky, jak dlouhou chcete rodičovskou? Klasicky na tři roky?

Barculdo ani jsem se nepředstavila :slight_smile: Jmenuju se Verona, je mi 26, bydlím v Praze Karlíně, taky je to první a samozřejmě kluk. William je z vás všech nejmladší, ale narodil se nejdelší - 54 cm a 3830 g.
Ale myslím si, že to měření bylo špatný a že měl víc. Zdá se mi divný, aby za 6 týdnů vyrostl 7 cm. On měl totiž v 6týdnech 61 cm. Míra mi to popisoval, jak měřili po porodu a opravdu to je jen od oka.
Will taky baští strašně často, přes noc vydrží i 8-9 hodin spát, ale přes den chce co dvě hodiny. Někdy i po hodině. I když se budil v noci, stejně chtěl takhle často. Občas to řeším, jestli to není špatně, aby takhle často jedl, ale pak se na to vykašlu a doktorce radši nic neříkám.

Loučím se pro dnešek. Jdu se koupat a spát. Je legrační, jak se můj svět přizpůsobil jeho. On usne a já hned běžím spát, abych toho využila. Jím, když on spí, nebo je zabavenej. On si usmyslí, že chce, abych chodila a houpala ho a já jako slepička poslechnu a chodím a chodím :grinning: Ale uvědomila jsem si, že to dělám moc ráda a za jeho smích udělám cokoliv :dizzy_face: Mateřství je kouzlo :dizzy_face: Jsem nějaká naměkko :grinning:
papa
21. led 2009 ve 22:47  • Odpověz
Verono, ahoj...krásně jsi to napsala ten závěr...ochoch, až mi vlítla slzénka do očka... :slight_smile:
Tak tvůj Wilíček byl taky pěknej kousek...to naše Mudra jen váží, neměří. Je asi ještě stará škola. Dřív se děti neměřili, nějaká pověra, či co...ale oblikáme už 68 a je nám tak akorát. Některá body má už 74, ale to číslování je všelijaký a jak u čeho, však to znáte. :grinning:
U mne rodičák na 3 ročky... 2 mi přijdou málo a 4, to je pak vyložená almužna,.... ale my už s přítulem zůstaneme u jednoho miminka. On je starší, než já a už má 2 děti z předchozího manželství. Tak proto....S tim kojením mi říkala porodní asistentka, že pokud má dítě umělou stravu, tak dodržovat 3 hodinový režim, i kdyby se stavěl na hlavu, ale pokud plně kojíme, tak máme vyhovět vždycky dítěti. A pokud chce papat po troškách co hodinu, máme jim to dopřát. Prej aspoň z nich nebudou neurotici :grinning: něco na tom asi bude.... :sweat_smile: Já byla na Sunaru a někdy mám nervy nadranc... :sunglasses:
Já ninak na noc dávám overal bavlna, přes den má body s dl. rukávem (ty s krátkým jsem také nevyužila) a dupačky, nebo tepláčky... Já mu chtěla nastolit režim, že to prej dětičky mají rády. No měl to rád do nedávna. Adi před týdnem začal takhle blbnout při tom oblikání. Z počátku miloval koupel, utírání, mazání si užíval a mamka ho masírovala, pyžamko mu nevadilo...to až teď se takhle cuká... :confounded:
A jinak se spánkem, dneska opět nic moc...a to fakt dřív usnul v 19 a probudil se hlady až v půl pátý...dneska us 19, vstával v 22.30, v 2.30,v 5.30 a teď v 7.30....hm, takže nevim nevim, jestlivá mu třeba stačí mlíčko...jestli už pro něj nejni slabý....se poptám mudry za týden na kontrole... :unamused: bych nerada přecházela na Nutrilon, páč Adámek flašku vyloženě nesnáší....to by byl snad raději o hladu.... :wink: jsem to zkoušela s odstříkaným mlíkem a pěkně se mi na to vyprd.... :wink:

Tak mi za chvíli jdeme na kontrolu po TBC, páčko....
22. led 2009 v 08:25  • Odpověz
Verbalinka: Tak to jsem ráda, že také někdo na ty kontroly chodí sporadicky :grinning: :grinning: Tomovi stále stačí ty plenky MINI, asi není takový baculka jako ty vaši drobci, u nožiček mu jsou dobře a v pase také, stále to utahuju až skoro ke včeličkám :grinning: :grinning: Včera jsem si vzpomněla, že mi v přebalovací tašce zbyli ještě ty Tescové č. 2 a je vidět, že opravdu přibral, protože ty mu byly opravdu fest, i přes břicho, ale ještě jsme je doupotřebili, ty prcci ale mají spotřebu - u nás za den padne tak 7-9 plínek. V Tescu na Národní jsem byla naposledy v těhu a plínky měli tehdy v dětském odd., myslím, že je to první patro, bylo to u dudllíků, postýlek a věcí na koupání, když tam vejdeš tak úplně v levém rohu. Nám je zatím to č. 3 opravdu obrovské, plínka by Tomovi končila někde pod podpaždím :grinning: :grinning: S tím kojením, je to zvláštní, protože jinak kojím tak 15-18 minut, ale v noci se to zase upravilo, tak asi byl línej sát a nebo byl nacpanej. On byl vůbec odpo a večer nějakej divnej, nejdřív furt pobrekával, myslím, že to bylo tím, že stále nemohl zabrat na spaní a pak večer byl takový odevzdaný, jen koukal, vůbec nečutal jen prostě ležel a číhal. Až jsem se lekala, jestli mu něco není, ale v noci normální průběh, tak byl asi jen unavený. Tedy kojit 9x za den, to je tedy záhul, to my jsme stále na 7 kojeních. Jinak mám stejný názor jako vy, doktorům zas tak moc neříkat, protože pak vás honí od čerta k ďáblu, kdyby to bylo nějaké výrazné tak ano, ale jak píšete většinou se to normálně srovná. Jinak já také Toma mám ve dne v něčem jiném a v noci taky - přes den je v body s dlouhým rukávem a buď v tepláčkách (u nás velká výhoda, že poblindí jen bodíčko) a nebo v dupačkách a na noc je v overálku. A tedy převlékám často jak jsem psala a to to asi i flákám, protože bych opravdu mohla převlékat skoro po každém kojení a někdy i mezi nimi, Tom je schopný se poblindit i 2 hodiny od kojení. Rodičovskou budu dávat na 3 roky, na 2 je to málo a na 4 bychom nevyšli s penězi,takže zlatá střední cesta, i když už teď mám obavy, že budeme v těch jeho 3 letech mít problémy se školkou, protože jsou ty naši drobci až listopadový a do školky nabírají hlavně od září. Takže si tak hezky plánuju, že to spojím rovnou s druhým mimčem a odstup 3-4 let mi připadá v pohodě. Ale uvidíme, u nás to fakt, bude asi hodně záležet i na finanční situaci, manža nebere nějaký horentní plat, platíme hypotéku a ta mateřská je opravdu spíš almužna. K vašemu sexu - až bude opravdu chuť z obou stran, tak si ten čas najdete a únava půjde stranou :grinning: :grinning:

Barculda: Ty ceny za to plavání jsou děsné, když si to člověk přepočte, tak ta hodina (a to určo nebude celá hodina, tipovala bych to max. na 45 min. možná méně), vyjde na 250 Kč. S tím příspěvkem od VZP se to dá, ale jinak by to byla darda. Zkusím se také mrknout, něco by mělo být na Černém mostě, ale stejně bychom nezačali chodit dřív než v dubnu, až nebudou takové zimy, já totiž neřídím a s rozpařeným prckem v kočárku by to bylo o nějaké nachlazení. Ale uvidím, jestli se vůbec něco sežene, když jak psala Kacka jsou všude návaly. S tím koupáním si myslím, že u nás je to možná částečně i tím, že ve vodě je to vzrůšo, takže i zapomene na nějaký pláč, kdežto na přebalováku u sušení a mazání už je to nuda, takže si asi uvědomí ten blížící se hlad a je křik. Já ho ale musím opravdu koupat až tak někdy okolo těch 2,5 hodin od kojení, když jsme ho koupali dříve, tak jsme ve vaničce občas měli i jeho blindy :grinning: :grinning: NO, teď si občas přidá do vody i nějaké čůrání, tak vám nevím, jestli po tom koupání mám tak čisté mimčo, jak by mělo být :grinning: :grinning: A k tomu kadění, Tomáš teď začal kadit nějak méně, naposledy kadil včera v půl čtvté a od té doby nic :fearful: Jindy se vykadil ve 4 ráno, ale dneska ani po kojení v 7, aby z toho chudák neměl zácpu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když mu to nejde vytlačit, tak je pak nevrlej, tak uvidíme, do jaké nálady se dnes vzbudí.

Katchula: tak dneska plánuju napsat kámoškám a příští týden zkusím večer opravdu na chvíli vypadnout, abych přišla na jiné myšlenky.

Včera jsem si plánovala, jak čučnu na krasobruslení, u párů jsem usla (ještě že je ten net, před chvílí jsem si to zkoukla na netu), na krátké jízdy chlapů jsem se vzbudila v pravou chvíli - takže jsem Vernera i Joubera viděla, mohla se jít vykoupat a do hajan. Dneska to vypadá, že bude venku krásně - takže počasí volá po procházce :grinning:
22. led 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
u nás je taky nádherně, snad to vydrží i po obědě, jezdíme se sousedkou a tý spí kluk po obědě :wink:

A musim se pokárat, jak jsem včera psala o tý rybě, tak já se jí tu smála, že je jak nažraný prase, nebylo to poprvý co takhle plavala, jenže ráno už plavala na hladině a Pepa konstatoval smrt :astonished: Byla teda hrozná, ale stejně to byla chudák. A dneska se ta druhá taky tak divně pohupuje :confused:
ještě tam máme hrouzky a karase, ale ty vypadaj normálně, vůbec netušim co tý rybě vadilo, z čeho to mohla mít :fearful:

No a dnes teda referuji naší váhu: 6190g :astonished: A naměřila jen 61cm, ale se skrčenou hlavou, takže podle nás 62cm.
Je to taky kousek, ale podle těch grafů je v pohodě. Prostě je větší, jako Will a Adámek :slight_smile:
Jinak všechno v pořádku, další kontrola až 26.března. My asi chodíme častěji, ale ze začátku to bylo hlavně kvůli tomu pupíku. Doufejme že tam nebudeme muset jít dřív, že nás ta chřipka mine :wink:

Pepča je teda oproti vašim ďáblíkům naprostej kliďas, ani u doktorky se nevzteká a to ho vzbudíme a hned svlíknem do naha, ani u koupání, to spíš čučí, nesměje se a kouká co se to s nim děje a ani u oblíkání, to se směje. Prostě mu nic moc nevadí, málokdy spustí když je navlíklej a čeká až já se oblíknu, ale v kočárku se vždycky sklidní :slight_smile:

ach jo, už se probudil, tak zase pozdějc
22. led 2009 v 10:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.