• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
22. únor 2008 ve 14:29  • Odpověz
aniska toto nie je vec peticii, neboj to pride samo a co nevidiet. Zijem vo francuzsku a tu tento zakon plati od januara tohto roku. Problem je v tom ze fajcenie a cigarety je dost velky biznis a prejst na nieco take zo dna na den by urobilo velke skody preto krajina prechadza roznymi etapami a postupne prejde na uplny zakaz fajcenia v restikach, baroch diskotekach a pod. Musia sa vsak urobit vsetky opatrenia a predist zbytocnemu krachu podnikov, znizeniu prijmov statu z dani za cigarety a milion dalsich veci ktore sa nedaju zo dna na den. Kazdopadne je to cielom europskej legislativy takze ziadne strachy :wink:
22. únor 2008 ve 14:40  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nenadávej".
22. únor 2008 ve 14:44 • dip.dip
já jsem odnaučený kuřák..kvůli těhu..ted už mě to neláká..vadí mi kouření na zastávkách a ulicích..ale nechápu, proč by se nemělo kouřit např. na diskotékách :angry: já bych tu petici nepodpořila :sunglasses:
22. únor 2008 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz
Ja jsem podporila, kour me vadi cim dal tim vic a to vsude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nguyen, je fakt, ze je koureni velky byznis, ale zakazem koureni by snad k nejakym krachum nedoslo. Kuraci budou kourit dal, ale uz ne v mistech, kde bude zakaz :slight_smile:
22. únor 2008 ve 14:51  • Odpověz
dip dip, to jses musela zeregistrovat jen dnes takhle abys vyjádřila svůj tedy velice inteligentí názor?

Mě taky vadí kuřáci. Hlavně v restauracích. Nevím proč když se jdeme bavit s přáteli nebo třeba navečeři a vedle us tolu někdo kouří, nebo kdekoliv restauraci tak proč bych měla smrdět kouřem................ :angry:
22. únor 2008 ve 14:52  • Odpověz
brundik: aby pak kuřáci vůbec mohli kouřit aspon doma :astonished: už jsem slyšela, že chtějí zákazat i kouření na balkoně..to už mi přijde fakt jako úlet :angry:
22. únor 2008 ve 14:52  •  2 děti  • Odpověz
neviem ale taky je zakon, tu bol rok alebo dva zakaz na zastavkach a verejnych priestoroch ako supermarkety, novinove stanky stanice, letiska a tak a od januara vsade, ale na druhej strane o to viac ludi fajci na ulici a to mnozstvo spakov je neunosne. Tiez som fajciar ale ten zakon mi nepride az taky blby. V podstate maju pravdu ako k tomu nefaciari pridu ze si nicia pluca aj ked nefajcia napriklad na diskoteke kde niekedy mne co fajcim prislo zle z toho mnozstva dymu :wink:
22. únor 2008 ve 14:53  • Odpověz
Tady v hessensku se nesmi kourit v hospodach nikde a je to super. vlezes kamkoliv s ditetem aniz bys mela vycitky svedomi...dochazi k absurdnim situacem, kdy nektere hospudky buduji rauchraumy a maji na ne reklamy.... nekde se huli pred putikou venku... vymytit to nejde, ale jsem pro jakekoli omezeni.K petici se pridavam
22. únor 2008 ve 14:54  •  2 děti  • Odpověz
přesně tak tlapičko, souhlasím s tebou, hlavně je to dobrý i kvůli dětem
a vůbec by mi nevadilo kdyby si kuřáci kouřili jen doma, at si to tam zasmraděj a dejchaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. únor 2008 ve 14:56  • Odpověz
Sisstin, ale tady se nejedna o koureni v byte :wink: To at si kouri jak kdo chce.
O tom balkone jsem neslysela, to snad ani nejde zakazat, no ne :confused:
22. únor 2008 ve 14:57  • Odpověz
Jsem zdravotník a vyděla jsem na vlastní oči plíce kuřáka byla to černá barva a uplnně černá, tak když chtěj at si doma kouřej a černaj :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
neboj sisstin na balkone mozes fajcit kolko chces nemala by si ale vyhadzovat spaky ale zas sko ti na to pridu, ze? :wink: Brundik neverila by si ale po vsetkych pripravach a opatreniach tu klesol obrat v priemere o 6% a to je v PRIEMERE a sme len na konci februara. Ono sa to casom upravi ako sa to upravilo v Taliansku ci Irsku ale zaciatky su tazke. Restiky uz zacinaju so zimnymi terasami to by malo vratit obrat do normalu a v lete by sa to malo uz uplne z eliminovat ale je fakt ze ked mas dake miestne pohostinstvo v obci o 300 ludoch zakazes fajcit tak sa ti stamgasti budu ozierat doma a ty mozes zavriet kram :frowning2:
Siss, dokud ti nebude soused z balkónu pouštět do bytu smrady, takže pravidelně v půlce bytu nemůžeš větrat :grinning: Ne, jsem dost radikální nekuřák, na zastávkách mi to přijde jasné a v restauracích... Nevím, Británie a Irsko se z toho rozhodně nezhroutily a hospody jsou stále stejně narvaný, na druhou stranu - v hospodě se kouří - nemám ráda kouř - nelezu do hospody. Hotovo. Akorát bych nechala zákon pěkně definovat, co je to nekuřácké místo, protože k čemu je mi to platný, když se restaurace honosí tím, že mají nekuřáckou část a v reálu to znamená stoly bez popelníků, oddělené od těch s popelníky třema palmama, tak se cítím mírně podvedena :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. únor 2008 ve 14:58  • Odpověz
alterna: je vidět, že jsi nekuřák..já bych si například pracovní stres bez cigarety nedokázala představit..zakázat mi to v zaměstnaní..tak se jdu asi odstřelit :angry:
22. únor 2008 ve 14:58  •  2 děti  • Odpověz
tyjo siss, koureni na balkone je snad jeste horsi nez v hospode... nasi bydli v panelaku a sousedi huli na balkone a veskerej kour nam jde do pokoje, kde je eli... je tam takovych rodin vic a na spolecne schuzi se to teda projednavalo a uz i zakazalo... a to nemluvim o koureni na chodbe. kdyz chce nekdo hulit, tak at si huli doma a neomezuje tim vsechny ostatni, jelikoz doma nechce mit zahulino, to je sobarna jako prase!!!
22. únor 2008 ve 14:59  •  2 děti  • Odpověz
dip dip už tu není :grinning:
22. únor 2008 ve 14:59  • Odpověz
nguyen: tak vyhazování vajglů všude možně mi teda vadí taky :angry: :angry: :angry:

len:jj..to máš pravdu, to oddělení kuřáků od nekuřáků je fakt směšný :wink: chtělo by to fakt něco, kam ten kouř nepřijde..já chodím i s malým do oblíbené restaurace, kde se sice kouří..ale ta nekuřácká část je tak odvětrávaná, že není cítit vůbec nic :slight_smile:
22. únor 2008 ve 14:59  •  2 děti  • Odpověz
V nekterych restauracich kde to zavedli, tak si na nedostatek hostu nestezovali, jen se jim vymenila klientela :slight_smile:
22. únor 2008 v 15:00  • Odpověz
tlapicka: u nás zas soused permanentně hulí ve vejtahu..to je docela hnus..ale ještě větší hnus je smradlavá sousedka, co se nemeje :sweat_smile:
22. únor 2008 v 15:00  •  2 děti  • Odpověz
já jsem teda nekuřák,vadí mi kouř, tak nechodím do hospody,pořád se ještě najdou některý kde se kouřit nesmí. Zastávky chápu, pár kroků odtamtud to se lidi nezblázní. Ale zakázat to v hospodách,mě to přijde divný, a s tim balkonem,to je fakt hustý :grinning: mě kdyby tam někdo hulil,tak zavřu na tu chvilku okno a hotovo. Pár minut mě nazabije,my jsme na balkonu grilovali a nikomu to nevadilo :grinning:
22. únor 2008 v 15:01  • Odpověz
Nooo, kdyby byli policajti hodně důsledný, tak by mohli kuřáky na ulici pokutovat za to, že odhazují vajgly po chodníku, protože určitě každé město má vyhlášku zakazující znečišťování veřejného prostrannství - ovšem v reálu si to nedovedu představit :grinning:

Jo, jinak jsme byli v létě na Vysočině a v té oblasti byla většina hospod naprosto nekuřáckých, to bylo bezva a rozhodně o zákazníky nouzi neměli :wink:
22. únor 2008 v 15:01  • Odpověz
ted s nadsázkou..já bych spíš udělala petici proti lidem, co smrdí potem a vším možným :confounded: to mám vždycky dost..jízda MHD je lahůdkou :angry: :sweat_smile:
22. únor 2008 v 15:04  •  2 děti  • Odpověz
no a zakaz fajcenia na pracovisku je kapitola sama o sebe. U nas napr ked vas chytia fajcit v areali tak pokuta lebo je to zakon ak vas chytia mimo arealu tak je to opustenie pracoviska - hlava XXII :grinning: ale to sme mala firma nik sa nepojde stazovat ale zakon ma klauzulu ze kedze je zakazane fajcit na parcovisku zamestnavatel musi vyclenit priestor a cas /napr 5 min kazde dve hodiny na urcitom mieste/ kde zamestnanci mozu ist beztrestne fajcit. Zial vacsina sefov a hlavne v malych firmach toto zamerne prehliada a vidi len prvu cast zakona. Mne to sice nejak nevadi ja pri mojich 2 cigach za tyzden vobec nie som diskriminovana ale poniektori kolegovia su uz z toho na prasky :sweat_smile:
22. únor 2008 v 15:04  • Odpověz
Sisstin tak jo tvůj problém že stres řešíš cigaretou.
Zažila jsem v práci taky stres a docela každej den. Dělala jsem na dětské onkologii na jipu a Aru a právě proto když vidíš nemocné tak kouření odsuzuju. Hlavně když vydíš nemocné děti a rodiče jim doma hulí nad postýlkou. s tím jsem se také setkala. Ale to už jsem zabruslila někam jinam :wink:
22. únor 2008 v 15:05  • Odpověz
siss... :grinning: tak tu podepíšu třeba 5x a další ranec lidí seženu kdo to podepíšou..to je fakt hrůza :confounded: :angry:
tak ja som nefajčiar, ale máme krčmu na dedine a neviem si predstaviť, že by sme tam zakázali fajčiť :sweat_smile:
Nasi sefove v praci kourili a nad jedinym jejich oknem se tahl cerny pruh :stuck_out_tongue_closed_eyes: K nim stacilo jit pro podpis, 30 vterin byt u nich v kanclu a smrdelo vsechno-moje obleceni, papir, ktery jsem tam polozila, tuzka. Dela se mi z toho spatne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Siss, takovou petici bych taky podepsala :grinning:
22. únor 2008 v 15:06  • Odpověz
Já myslím, že tady je to tak, že je-li na pracovišti jediný nekuřák (kterému to vadí), kouřit se tam nesmí. Pokud jsou tam všichni kuřáci a dohodnou se, že je to OK, tak tam kouřit můžou, popř. pokud ten jediný kuřák řekne, že je mu to jedno, tak taky můžou, je to na dohodě... To mi přijde OK. Na druhou stranu kolega kouří a když přijde zvenku čerstvě po dokouření cigarety, žaludek mi jde kamsi nahoru, to už je ale jiná věc, to je srovnatelný s tím, jako by se v letním vedru dva dny nemyl, an což zákon není :wink:
22. únor 2008 v 15:08  • Odpověz
petusko a ver ze zakazu tak do 3-4 rokov sa tam a ani nikde inde fajcit uz nebude, je to divne ale v konecnom dosledku je to fajn. Ja som spokojna :slight_smile:
22. únor 2008 v 15:08  • Odpověz
mega zahulený prostory nesnášim taky..je to na poblití...akorát mně se ten zákon prostě nelíbí..chce to nějakej kompromis... :confused: fakt by to oddělení kuřáků od nekuřáků mělo bejt účinný..ne jen nějakejma květinkama a podobně :sweat_smile: venku bych nekouřila vůbec...ale zas člověk, kterej je kuřák..a chtěl by se jít bavit...tak by nemohl nikam :unamused: je to zlozvyk jako každej jinej..neříkám, že je to něco dobrýho..ale abysme neskončili jak v Amíkově, kde se nesmíš ani na ulici napít z flašky, kde je nějaký to procento :sweat_smile:
22. únor 2008 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 20
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.