• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
Nezapomněly :wink: Já už dávno podepsala :wink: :grinning:
23. únor 2008 ve 22:54  • Odpověz
mel a jak dlouho jsi vydržela nekouřit, předtím, než jsi si dala jedno osudové. já mám za sebou ted rok , psychicky na cígo chuť obrovksá, ale fyzicky když to cítím, bych se pozvracela....nechce se mi začínat to určo ne, ale jak vyjdu s holkama, bude chuť převeliká....
23. únor 2008 ve 23:01  • Odpověz
jsem slyšela, že teprve po roce nekouření se muže člověk považovat za vyléčeného kuřáka, já se stále cítím jako kuřák nevyléčený, protože myšlenky na cigaretu pořád jsou....
23. únor 2008 ve 23:02  • Odpověz
jani to tu asi nemozeme pisat :wink: uz nas zuz nasla
23. únor 2008 ve 23:08  • Odpověz
Pro Siss a Zdenku26, na netu jsem vyhledala nejaka cisla, v jednom odkazu se pise, ze je 29% kuraku a ve druhem 1/4 populace=25 %. Kdyz je va vasem okoli vetsina kuraku, neznamena to, ze je kolem vas prumerny vzorek populace :wink:
23. únor 2008 ve 23:10  • Odpověz
já vím že kouření je nepopulární téma, ale když už to tady je, tak si kvuli tomu nebudu zakládat nové s novým dotazem, ne???? :wink:

ad téma petici nepodepíšu :slight_smile:
23. únor 2008 ve 23:18  • Odpověz
Od roku 1981 bylo opakovaně věděcky prokázáno, že i pasivní kouření poškozuje zdraví. Kuřáci tedy občany ve svém okolí nejenom obtěžují, ale přímo ohrožují na zdraví a na životě. :wink: Zejména k poškození cév stačí malá dávka tabákového kouře, což prokazuje měřitelný pokles výskytu infarktů myokard v zemích, kde se v restauracích nekouří. Obzvláště závažné následky má pasivní kouření na zdraví dětí. :unamused:

Většina kuřáků nekouří dobrovolně - jde o závislé, nemocné lidi :confounded: . Většina kuřáků začala kouřit v dětském věku (v Praze je věk první cigarety kolem 10 let :astonished: ), kdy ke skutečně svobodnému rozhodnutí postrádali dostatek informací a schopnosti je posoudit. Dospělí kuřáci by pak ve většině případů (70% kuřáků starších 18 let) preferovali nekuřáctví,kdyby se ovšem své závislosti dokázali zbavit. To znamená, že asi 1,7 milionu Čechů si každý den koupí výrobek, který nechce.

V ČR se uaždoročně vykouří 20 000 000 000 cigaret :astonished:

Navzdory výnosu ze spotřební daně je nikotinismus i z pohledu státu ekonomicky velkmi nevýhodný :wink: . V zemích EU jsou hospodářské ztráty spojené s kouřením odhadovány na cca 300euro/osobu/rok. V případě ČR jde tedy o ekonomickou ztrátu cca 80 miliard korun ročně :confounded:

Zkušenosti zamí, které zakázali kouření v restauracích,ukazují, že tržby provozovatelů restaurací nejenom neklesly, ale naopak došlo k jejich zvýšení. :sunglasses:
23. únor 2008 ve 23:22  • Odpověz
to je také z toho antikuřáckého serveru??? jestli ano tak to chápu :wink: :slight_smile:
23. únor 2008 ve 23:25  • Odpověz
To je snad jedno odkud, ne? :confused: :rolling_eyes:
23. únor 2008 ve 23:27  • Odpověz
ku mne peticia ani neprisla a vlastne som si v casaku len precitala clanok a hned vecer som tu o tom citala. budem rozmyslat, ale som skor za to, ze podpisem.
...ale nezabudnem povedat, ze mne pride alkohol ovela nebezpecnejsi....ved kto sa rozviedol kvoli cigaretam? ale kvoli alkoholu.....to uz su ine cisla.
23. únor 2008 ve 23:28  • Odpověz
melory - to souhlasim :wink:
23. únor 2008 ve 23:31  • Odpověz
já nesnášim ani jedno :angry:

ale ten alkohol se mě zase tak ,,nedotýká,, ... :fearful:
23. únor 2008 ve 23:32  • Odpověz
vždyť je to furt dokola... prostě se tady mužeme hádat až do rána... to že zakážou kouření v restauracích mě fakt vubec neštve.... :wink: všechno je byzna, kouřit, nekouřit, žrát, nežrát...prostě všechno jsou jen a jen peníze....před 20 lety bylo v modě kouřit, dnes ne a kdo ví co bude za 20 let a media nám to budou cpát do hlavy pořád a pořád a pořád :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :sunglasses: :wink:
23. únor 2008 ve 23:32  • Odpověz
mel máš jí hned na první straně téhle diskuze, tedy odkaz na to kam mužeš podepsat :wink:
23. únor 2008 ve 23:35  • Odpověz
hned nesplnam jednu vec, niesom cz.
23. únor 2008 ve 23:37  • Odpověz
tak to nemužeš, to by jsme musely jezdit kouřit na sk. s takovou :grinning:
23. únor 2008 ve 23:38  • Odpověz
no asi Vas trosku okresem, kedze peticia sa netyka SK tak Vas presunem iba do CZ :wink:
23. únor 2008 ve 23:40  • Odpověz
je to furt dokola, ale tady je jasně a přehledně všechno psané, neni to výplod mojí fantazie, je to vědecky podloženo :wink:

A s tím co tu řešíme nemá nic společnýho to, jestli je kouření v módě, nebo neni :confounded: Ikdyž to v módě bude, pořád to škodí nekuřákům stejně, jako když to v módě nebude :sunglasses: A pořád bude kuřáků dost, aby otravovali život nekuřákům :zipper_mouth: . :stuck_out_tongue_closed_eyes: To je taky pořád dokolečka, dokola :pensive:
zuz aka pomocka, ze?
.........už mě to nějak zmohlo, jdu spát...brou brou :slight_smile: :wink:
23. únor 2008 ve 23:44  • Odpověz
ještě mi to nedá a musím jsem zkoírovat jeden z prvních přízpěvků této diskuze.....tady něco z praxe oproti vědecky podloženým faktum :wink:

nguyen • Včera ve 14:40

aniska toto nie je vec peticii, neboj to pride samo a co nevidiet. Zijem vo francuzsku a tu tento zakon plati od januara tohto roku. Problem je v tom ze fajcenie a cigarety je dost velky biznis a prejst na nieco take zo dna na den by urobilo velke skody preto krajina prechadza roznymi etapami a postupne prejde na uplny zakaz fajcenia v restikach, baroch diskotekach a pod. Musia sa vsak urobit vsetky opatrenia a predist zbytocnemu krachu podnikov, znizeniu prijmov statu z dani za cigarety a milion dalsich veci ktore sa nedaju zo dna na den. Kazdopadne je to cielom europskej legislativy takze ziadne strachy
23. únor 2008 ve 23:49  • Odpověz
a už fakt dobrou i tobě nikki :wink:
23. únor 2008 ve 23:50  • Odpověz
no a co to dokazuje? :wink:

Ten příspěvek mi v podstatě nic nedal... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pořád věřim tomu co sem sem hodila... :wink:
24. únor 2008 v 00:22  • Odpověz
nikka já si trochu myslim, že to moc vědecké není, ale rozhodně ty inormace neuškodí. Ono seriozní vedecký výzkum by byl podložen trochu jinak, ale to neva. Jak tam jsou konkretni cisla, je to spis mediální masírka. Já pracovala v jedné kavárně, která byla nejprve nekuřácká než by ale zkrachovala, tak uz je kurácká, ale treba je to náhoda. čímž nerikam, že s tím souhlasim, me by se to moc libilo, je ale fakt, že pak bychom chodili pařit do parku na trávu jako piknik, protože kámoši by to nezkousli a rozhodně by kvuli tomu neprestali.

Me vadí jiná vec. Bydlim v paneláku a pravidelně mi jde kouř stoupačkama na záchod a taky šel do špajzu - to jsme už zatarasili, zrejme tak trochu proti predpisum, no a kdyz vecer oteru okno v ložnioci, razem mam zahulino - pred tim neuteču! jenže co s tím? zakazat lidem kourit doma? je to spis otazka slušnosti, ale az já ho načapu, to si za rámeček nedá, ten kterej to dela. ale petice mi tu nepomuze. a kvuli detem, ono zakazane ovoce nejlip chutná, cim vic se o tom mluvi, tím víc detí kouří.
24. únor 2008 ve 03:35  • Odpověz
můj chlap nesnáší cigaretový kouř, takže chodí na pivo, jen v letě na zahrádku, ale jednou si šel do hospody koupit lahváče a vzal sebou malýho, a za tu chvilku než mu dali těch pět lahváčů a zaplatil, tak náš malej smrděl kompletně od hlavy k patě. A protože nechvi aby smradlavý věci se váleli v bytě tak jsem hned prala
24. únor 2008 v 07:45  • Odpověz
Kouření sice možná částečně zvedá naši ekonomiku, ale kolik ročně stojí léčba nemocí způsobených kouřením, na to se trochu zapomíná. A protože je u nás zatím zdravotnictví pořád téměř zadarmo, většina na to kašle :rolling_eyes: Však on to někdo zaplatí. jenže platíme to my všichni, a to nemluvím jen o následcích kouření.Jde o prevenci a průměrně inteligentní člověk si lehce spočítá, že je výhodnější průšvihům předcházet... :wink:
24. únor 2008 v 08:00  • Odpověz
to znamená, že udělaz zákaz jednorázově= krachy podniků....je prostě vidět že to nejde tak jednoduše jak si to nekuřáci představují a ohání se tím že v ostatních zemích to 100% funguje
24. únor 2008 v 08:33  • Odpověz
hehe tam kde se zakazalo hulit viz irsko dansko myslim tak ti kuraci co odesli priklad40%odeslo ale 60%prislo novejch tech co tam nesli kvuli tomu takze to nikoho neruinuje jen je potreba se prizpusobit trhu v ten moment coz neni tak hrozne kdyby do kazde takove restiky udelali detske koutky vybavili je sedackami pro deti a ucelne prekopali v detailech pohrnou se dalsi a dalsi podle me
24. únor 2008 v 08:46  • Odpověz
nedavno psali, jak jsou na hranicích v Polsku preplnené hosody a v Německu prázdné... byla o tom reportáž,
24. únor 2008 v 09:03  • Odpověz
apo chci videt jak v takové resteuraci sedíš s dítětem ještě ve 22,30, nehledě na to že tam asi nenecháš tolik peněz, jak něko kdo tam vypije 5 piv a 4 panáky.... prostě chcete mít ze všeho restauraci pro maminky s dětmi nebo co???? vždyt do restaurací se chodí i na obchodní jednání...., máte pocit, že každý člověk má náladu na tlupu uřvaných dětí...?????
24. únor 2008 v 09:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.