• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
siss jenže ten smrad z toho potu atd, někdy je to teda fakt děs, neškodí ostatním jako pasivní dýchání kouře
Taky to člověka obtěžuje ale neničí mu to zdraví.
22. únor 2008 v 15:09  • Odpověz
mne tiež fajčenie vadí, najradšej by som to sama zakázala aj u nás, ale potom to môžme rovno zavrieť :zipper_mouth: pre takých malých podnikateľov to bude koniec "biznisu" :pensive:
no nič, musíme dovtedy vymyslieť niečo iné, čo nás uživí :grinning:
22. únor 2008 v 15:10  • Odpověz
Mimochodem, včera jsme byli v restauraci, kromě nás tam byl ob dva stoly jedniý člověk - za celou tu dobu dal asi tři piva a tři cigarety (my normální večeři), no a když jsme se rozhodovali, jestli si ještě dát nějakou dobrou lahev vína, rozhodli jsme se ho koupit ve vinotéce domů, kde se nekouří - tak nevím, jestli na tom kouření restaurace opravdu vydělala, nehledě na to, že příště už tam asi nevlezeme :grinning:
22. únor 2008 v 15:10  • Odpověz
Já bych to definovala takhle - pokud restaurace prohlašuje, že má nekuřácké prostory, musí být tyto prostory od kuřáckých oddělené pevnou zdí se zavřenými dveřmi a odvětrávání musí být zvenku (nikoli z kuřáku přes nekuřák ven).Prostě když strávím večer v nekuřáku, nesmí mi po příchodu domů smrdět vlasy. Jinak ať si restaurace dělá, co chce, koneckonců si můžu navařit i doma, ale pokud se tváří jako nekuřácká, tak ať taková opravdu je.
22. únor 2008 v 15:13  • Odpověz
len - tak to bejvá přesně náš postup v restauraci kde je zakouřeno - nejhorší je když si nějakou vybereme kde to je v poho a během jídla přijdou kuřáci a hned všichní si musí zapálit :pensive: to bych brečela :frowning2:
22. únor 2008 v 15:14  • Odpověz
A úplně šílené je, když v restauraci mají oddělenou nekuřáckou část, ale musíte tam projít přes kuřáckou část, na toaletu taky přes kuřáckou no a odejít tak samo :confounded: Nelogické :confused:
22. únor 2008 v 15:26  • Odpověz
hehe jsem vyleceny kurak cca6let a opravdu mi to vadi takze jsem pro a nehlede na to ze ti co kouri by si meli calovat lecbu a jine medicinske veci diky koureni jema zpusobene sami
22. únor 2008 v 15:41  • Odpověz
my třeba jezdíme na hory, máme tam chatu pro sebe, takže ani v restauraci nekouříme, jenže se kouří před barákem a potom to dopadá tak, že všichni stojí před barákem, smějí se baví se a my asi 4 se vevnitř nudíme a prudíme, tak to dopadne tak, že jdem za nima. Bojim se, že bysme pak v hospode byli 4. no nic, me to neva a když je tam mega zahuleno, tak tam nejdu. Jo a jinak by stát taky přišel o miliardy na daních :wink: to si málokdo neuvědomí, že kuřáci bohatě zaplatí nejen svoji léčbu, ale i další rozpočty! :sunglasses:
22. únor 2008 v 16:42  • Odpověz
Tak já jsem odnaučený kuřák,když je někde moc začouzeno tak tam ani nelezu,ale na diskotékách a v takovejch těch klasickojch hospodách mi to příjde divný . Když jsem kouřila tak jednak nikdy u jídla abych ostatním kouřila pod nos ,daleko od těhotných a dětí . A co se týká cigaret v práci tak jsem teda chodila kouřit ven,ale bez cigarety bach to tam nepřežila :zipper_mouth:
22. únor 2008 v 17:43  • Odpověz
já sem taky radikální nekuřák, opravdu mě to velmi omezuje-nesnášim jak smrdim kouřem, a to oddělení v restauracích je opravdu žalostný. Kdyby to měla každá restaurace vyřešený pořádně, tak bych byla spokojená. Pokud jde o tu diskotéku, tka tam mě to vadí skoro ještě víc, moc ráda tancuju, ale v tom kouři je to pomalu o život :stuck_out_tongue_closed_eyes: A úplně nesnášim pokud sem v restauraci, kuřáci dojedí a mě přinesou jídlo a na férovky ty cíga vytáhnou a začnou hulit- v té chvíli se neovládám a normálně to hlasitě komentuju :grinning: To je taková nespravedlnost-přitom kuřákům to většinou vadí taky, když jim někdo hulí pod nosem při jídle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
22. únor 2008 v 18:02  • Odpověz
tak se taky přidávám k nekuřákům. myslím, že hlavní problém je v tom, jak jsou kuřáci bezohledný. před kouřem se nedá utéct. do restaurací raději nechodím, jen do jedný pizzerie tady u nás, která je opravdu nekuřácká a nikdy tam nebylo prázdno, spíš naopak :wink: kor teď s dítětem, ani to dítě a to, že si dáváme oběd normálně kuřáky nepřiměje k ohleduplnosti. hrozně mi vadí, jak když si chcem vyrazit někam sednout, tak se musím pak celá svlíct a hodit to vyprat a umýt hlavu, protože to cítím z vlasů, fuuuuuuj.
o kouření na balkoně vůbec nemluvím, bydlíme v paneláku v 6. patře, když nekouří sousedi na balkoně na patře, tak kouří výrostci dole u baráku a všechno to jde až k nám nahoru do toho 6. patra, to je pak v naší ložnici skvěle čerstvej vzduch :rolling_eyes:
další jsou ty zastávky a podobně, ještě si pamatuju doby, kdy jsem jezdila do školy busem a při každým nastupováním hlavně v zimě jsem byla ve stresu, protože jsem za prvý ten smrad musela čuchat a za druhý pořád hrozilo, že mi nějakej dobrák propálí bundu :unamused:
no, ale není nad to, jakej jde z kuřáků odér, fuj, když jsem byla v práci, tak mi stačilo, aby se chvíli zdrželi u mě v kanclu a větrala jsem naplno, z toho zakyslýho smradu, mnohdy znásobenýho drahýma parfémama, který ten kouř opravdu nepřekryly, ale naopak ještě zvýraznily, se mi zvedal kufr :rolling_eyes:
k petici se připojuju
22. únor 2008 v 18:18  • Odpověz
Aj my sme nefajčiari a aj mne veľmi vadí dym z cigariet... Nie je príjemné, keď idem vonku a predo mnou si zapáli fajčier a keď fúka vietor smerom ku mne, mám všetko v očiach... :angry: :angry: :angry:

máme známych, ktorí sú tuhí fajčiari a keď od nich príde muž so synom z návštevy, môžem rovno všetko prať... A ešteč keď mi tetka pošle nejaké zákusky, všetko páchne...
Keď sa mi narodila malá, tak mi pre ňu uháčkovala krásnu súpravičku, ale všetko tak strašne smrdelo dymom, že so mto mohla hneď aj prať...
22. únor 2008 v 18:24  • Odpověz
Ahoj holky,tak ja to vidim asi takhle:Přijde mě zbytečné rozdělit restauraci na kuřáckou a nekuřáckou ten vzduch se stejnak procmíchá,ne??Přijde mě to jak už někdo napsal rozdělovat bazen na část smí se čurat do vody a na čast kde se nesmí čurat :dizzy_face: .Sama jsem nekuřák a když je někde hodně zakouřeno,tak tam prostě nejdu a je to!!Takže než uplný zakaz kouření v restauracích tak holt bych udělala pro nás nekuřáky restaurace jen pro nás.Proč někomu zakazovat kouřit je to každého rozhodnutí,tak proč ho omezovat.Když někomu vadí kouř at nechodí do kuřácké restaurace a pochopitelně zase kuřák nepujde do nekuřácke!Myslim,že to by bylo lepší řešení než zákaz kouření,stejně to bude k ničemu,protože vše se dá obejít a český člověk je obzvláště machr na vynalezání a obcházení zakonů
22. únor 2008 v 18:25  • Odpověz
karolinka, ale nejde len o reštaurácie... Stačí sa postaviť na zastávku MHD a hneď si vyúdená... :angry: :angry:
22. únor 2008 v 18:28  • Odpověz
Monkulo:Ale co já vim tak na zastávkách se kouřit nesmí:A zase budme upřímné,tak si popojdem o kus dál,ne?? :dizzy_face:
22. únor 2008 v 18:30  • Odpověz
Ale ak fúka vietor..
A prečo by som mala popojít ja? Ak chce fajčiť, nech si popojde on..
Aj u nás je zakázané fajčiť a nedodržiava sa to...
22. únor 2008 v 18:34  • Odpověz
Tak,ale ber to tak,že kuřákovi kouř nevadí a seš ty ta které to vadí!Tak já myslim,že u nás až na vyjímky právě vás Slováku a rusáku to lidi dodržujou.Ale zas je to bordel policie,že to nehoní,ale ono je tohle vcelku nepostižitelné,protože nikde neni definováno odkud kam je zastávka.TAkže zakon podle mě k h...
22. únor 2008 v 18:36  • Odpověz
zakazat fajcit sa nikomu nepodari, fajcilo sa, fajci sa a bude sa na verejnosti fajcit... s tym nikto nic neurobi a vsetci sa mozu pokrajat
22. únor 2008 v 18:40  • Odpověz
Myslim si,že se dá těžko uhlídat zákaz kouření na veřejnosti:Jen se podivejte co lidí kouří tam kde se nemá :dizzy_face: !
22. únor 2008 v 18:44  • Odpověz
Karolinka, no mne to tiež príde trochu čudné, že prečo by som si ja mala popojet ďalej, aby som nebodaj fajčiarovi nezavadzala, a keď sa vietor bude točiť sprava doľava, tak ja budem päť minút obiehať okolo zastávky ako družica? :confused: Ale on bude mať pohodu... :unamused: A pritom je to on čo škodí fajčením mne, nie ja jemu. To je akoby som ja začal kľudne niekomu čúrať na nohu a s kľudom angličana mu poviem, šak ty odíď, tebe to vadí :sunglasses: Keď budeme fajčiarom takto neustále ustupovať, tak zachvíľu oni budú všade a my zavretý akurát u seba doma, lebo šak mne to vadí, tak ja nemôžem ani do reštiky, ani na diskotéku, ani autobusom nikde, ani v robote cez chodbu prejsť atď. To je trochu zvrátené pochopenie toho na čomá kto právo. Áno, každý má právo ubližovať sebe, ale nemá právo ubližovať mne alebo ma obmedzovať. A to že ja nemôžem ísť do reštiky, lebo je zahúlená, to považujem za obmedzovanie. :confounded: Keď si potrebujú zapáliť, nech idú tam kde nie sú ľudia, tam kde sa zdržujú aj ľudia, by si mohli fajčenie odpustiť. S tými verejnými priestormi je to diskutabilné, no určite by som bola za aby sa to zakázalo v akýchkoľvek uzavretých priestoroch, minimálne.
22. únor 2008 v 19:01  • Odpověz
halienka, tak tak... Ak chcú fajčiť, nech si idú niekam, kde neobmedzujú... A keď napríklad prší, tak ja budem moknúť na zastávke aby si mohol fajčiar v kľude pofajčiť pod prístreškom?
A že my Slováci nedodržujeme zákaz fajčenia... veď odídeš bokom, nie?
Netreba byť benevolentný a stále im ustupovať...
Tak napríklad, ak moje kolegyne, fajčiarky si vybiehali každú polhodinku zafajčiť, keď sme to tak zrátali, tak mali o hodinu kratšiu pracovnú dobu, ako my-nefajčiarky...
22. únor 2008 v 19:09  • Odpověz
A když to vemu podle Vás tak zas kuřáci by měli bejt doma aby neobtěžovali Vás jo?Tak to taky neni spravedlivé,ne??!!A přesně jak píše sisstin,tak kuřáci budou doma a budete všude chodit jen vy nekuřácí!!Znám spoustu nekuřáků nadávají a káždý pátek tancujou v uplnězakouřením prostředí a jsou tam až do rána,tak to nechápu!!Jak říkám nekouřím a tam kde je nakouřeno nevlezu a že někdo kouří na zastávce je mě fuk prostě popojdu aby to na mě netáhlo a je to!!A že si zkracujou pracovní dobu no to já taky :sweat_smile: .Kolegyně chodí kouřit a já chodim běhat po obchodech a vyjde to na stejno :dizzy_face: .Holky myslim,že my to tady nevyřešíme.A stát to asi jen tak nezakážýe jak už je tady psáno to co kuřácí prokouří přináší státu moc a moc penízek :sweat_smile:
22. únor 2008 v 19:21  • Odpověz
autor
ja si zas od toho slubujem to, ze by sa znizilo percento ludi huliacich na verejnosti tudiz by to male decka nemohli vidiet ako dospelacku frajerinu s ktorou sa mozu stotznit. Lebo na prvykrat to podla mna nechuti nikomu, ale skusa sa to z frajeriny, a preto aby sa to decko citilo veledolezite(a vyrovnalo sa inym deckam v parte, to je tez dolezite), no a ked to vidia v takom velkom meritku u velkych, tak to maju spojene s tou "dospelackostou"
22. únor 2008 v 19:23  • Odpověz
já vůbec nechápu, proč my nekuřáci se musíme tak strašně obhajovat, že chceme jít do restaurace a nesmrdět, chceme zajít na oběd s dítětem aniž by nám někdo kouřil podnos. Přece normální je nekouřit!!!
22. únor 2008 v 19:40  • Odpověz
tiez patrim k tym ktori neznasaju cigaretovy dym. A strasne ma vie nastvat ked niekto vo vchode na schodoch fajci a kedze nam asi uplne netesnia dvere, mame toho plny byt. Je to otras. Ja tehotna, macicka v byte a o par mesiacov aj babätko. Ako keby nemohli ludia fajcit doma na balkone alebo ist von. A nikto z nich si neuvedomuje, ze najviac to skodi aj tak nam, pasivnym fajciarom. Minule som uplne zirala ked prisli dvaja chalani na zastavku autobusu a pod pristreskom zacali fajcit, pritom tam bolo kopu ludi, malych deti....No otras :angry:
22. únor 2008 v 19:45  • Odpověz
karolinko, jenže fajčiari majú ešte jednu možnosť, prestať fajčiť...
A natoto mi napíšeš, že my máme začať fajčiť... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2008 v 19:52  • Odpověz
Baby je to kazdeho sukromna vec!!! Ja som iba prilezitostny fajciar. Tiez nemam rada nafajcene priestory. Ale vela z Vas nefajciarov to uz dost prehana. Neznasate nafajcene restauracie, tak tam proste nechodte. Je vela aj nefajciarskych podnikov. Preco nie ste tam? Minule som bola v restike kde bola aj fajc. aj nefajc. miestnost.
Prisli 2 herecky, sadli vedla nas do FAJCIARSKEJ casti a len frflali ako je tam velmi nafajcene :angry: :angry: :angry:
Nechapem niekedy...
22. únor 2008 v 19:58  • Odpověz
sue, takmer v každej reštike je nafajčené... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

A tie dve to samozrejme prehnali, ak sú nefajčiarky, nemali si sadať do fajčiarskej miestnosti... :wink: :wink: :wink: :wink:
22. únor 2008 ve 20:01  • Odpověz
Monkula my tu mame vela nefajciarskych, a ak su fajciarske okolo obeda sa tam vacsinou nefajci :wink:
Neznasam taketo zakomplexovane reci antifajciarov..... Fakt to casto prehanaju... :wink:
22. únor 2008 ve 20:05  • Odpověz
tak to hej...
ži a nechaj žiť... :wink: :wink: :wink:
22. únor 2008 ve 20:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.