• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
aponchie to mi přijde poměrně dost ztratit 80% zakazníků, jen proto že mi zakážou provozovat hospodu kde se nesmí kouřit...60% je asi moc nevytrhne..no a dětské koutky v hospodách to je trochu ulet....do pěti hodin tam budoumaminy s dětma apk se mlůžou provozovatele dloubat v nose....nevim ale stále si myslím že to jde jinak, než to prostě zakazat uplně :slight_smile:
24. únor 2008 v 09:14  • Odpověz
já nevím, já zatím v takové zemi nežiju, ale prostě si myslím, že vznikly kluby nebo hospody i přes zákaz, kde je to třeba s nálepkou "jen pro zvané" nebo něco takovýho, kde se schází lidi, co kouří....nevěřím tomu že kuřáky vymýtili, aby si kouřili pouze doma. Dnes je trendem zdravý životní styla nekouřit a tak nám media (zejme televiza a za ní v těsném závěsu internet) ukazují "svoje pravdy" jak to všude funguje... :wink:
24. únor 2008 v 09:15  • Odpověz
Už vidím jakej uděláte tomu majitelivi kšeft v hospodě,když tam přijdete s dítětěm.Uřčitě si dáte lahvinku vína a manža pár piveček a jak po tom půjdete domů s dítětěm.Já bych to řešila že v restauracích zakážu kouření a tam kde to k tomu patří tam bych to nechala(hospody,pivnice,diskotéky) a myslím že by to bylo fér :wink:
24. únor 2008 v 10:41  • Odpověz
jí osobně si semtam zapálím
ale stejně se už blýská na dobu, že budeš na třeba Moravě zavřená ve speciální budce pro kuřáky :grinning:
jinak všechny lidičky, který znám, nikdy nekouří, když se někdo snažil naobědvat
:grinning:

sisstin> podepisuju petici MHD
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. únor 2008 v 10:46  • Odpověz
janička:přesně tak,tlučou nám to do hlavy a tak se nemůžeme divit že se to lidé chytají.Jenomže to funguje v zemích která je ekonomicky o dost dále než my.dovedete si představit kolik je malých podnikatelů,které by tenhle zákon zrujnoval.ale na to vy se nedíváte.podívejte se na to i z jiného pohledu.Těd jste prostě maninky a těd zrovna chcete restaurace pro děti a maminky,co budete chtít potom jak budete v důchodu.Ukažte mi kolik podnikatelů bude moct překopat restauračku na to aby tam byl dětskej koutek,dětské sedačky,stolečky ,židličky ,asi si to neumíte spočítat a jěště mu k tomu klesnou tržby
24. únor 2008 v 10:50  • Odpověz
zdenko, jj, nejde to udělat .. překopat restauračku na koutek a zachvání jakžtakž místa ---- to nejde ... a ani by to podnikatel nedělal, proč taky ... kvůli několika maminkám by ztratil dost zákazníků .. a celkově by na tom byl hůř

no máme tu jednu restauraci (nebudu jmenovat), kde jsou vedle sebe stolky asi tak 30 centimetrů ... a na nich cedulky "Prostor pro nekuřáky" a "Prostor pro kuřáky" ---- a klimatizace žádná ... takže asi nějaká nedpřirozená síla, která ten kouř odnáší pryč :grinning: :grinning:
ale holt to měli jako podmínku..a "vyřešili" to takovým způsobem

něco jak když se člověk vyčurá do rohu bazénu :grinning: :grinning:
24. únor 2008 v 11:01  • Odpověz
Argument klesajících tržeb a krachujících malých podnikatelů tady pořád omíláme dokola, ale není to pravda. Lidé nepřestanou chodit do restaurací atp. jen proto, že musí jít kouřit ven. Jsou to jen populistický řeči kuřáků, kteří jsou tak hodný, že chtějí chránit malé podnikatele... V Itálii funguje zákon už přes tři roky a k žádným hromadným krachům nedošlo, takže si nejdřív ověřte fakta a pak o tom napište.
24. únor 2008 v 11:36  • Odpověz
jezisi vy ste jak srsni na me nektere :wink: ja doufam z eto projde a bude dychatelno.nebudu vyvracet sve argumenty pac to nema cenu zase si neco najdete
24. únor 2008 v 11:43  • Odpověz
Já byla v Italii minulí rok a normálně jsem kouřila,takže není to tak horké a nedívejte se pořád dokola sebe,a podívejte se na náš stát a naši ekonomiku.
24. únor 2008 v 11:43  • Odpověz
24. únor 2008 v 11:44  • Odpověz
zdenka26: tak to jsi měla štěstí, protože pokuta je od 180 do 550 eur a můžu tě ujistit, že horké to je, protože tady 14 dní z každého měsíce už osm let žiju. Je ale potřeba dívat se kolem sebe, protože je něco divného na tom, že regulaci nemají jen některé státy Evropy, a to právě nově vstoupivší do EU. Že by ta druhá a podstatně větší část byla myšlením a tolerancí někde jinde??? A se současnou ekonomikou to nemá vůbec nic společného, protože v daních za cigarety platíme např ještě půjčky z druhé světové války..
24. únor 2008 v 11:48  • Odpověz
hehe dan z chlastu je jeste horsi to sna dma stat 80%z flasky ?nebo ne?zakazat jak ve svedsku a je klid.bydlela sem v DK dost dlouho abych poznala ze je to fakt jen v lidech.oni kdyz je nejaky zakaz tak ho proste neporusi svedy to same.maji trajektove lodi v Malmo kde s echlasta na nich o vikendech ale jinak ne!a neumreli ,jejich ekonomika je Ok a tak ale myslim ze srovnavat neni asi dobre.
24. únor 2008 ve 12:07  • Odpověz
v anglicku je zakazane fajcit na ulici, v meste a proste vsade na verejnom priestranstve a minuly rok som tam bola a vsetci tam fajcili. videla som ako jednych zastavili policajti a len im povedali nech to odhodia a ony ze dobre ze uz aj tak dofajcili a odisli prec... ja len tak, moja skusenost :wink:
24. únor 2008 ve 12:16  • Odpověz
no jo ale nemaji tolik policajtu aby vsecky pochytali a navic i v te anglii jsou lide slusnejsi nez u nas to myslim tak ze tady se bude furt kecat jak se mame blbe a ja nevim co a na zapade se maj lip ale na zapade clovek respektuje pravidla proste jo az na par vyjimek ktere budou vzdycky!.tady se bijou v prsa ale misto prechodu litaji vsude po ceste,dohaduji se o pokuty a neplaceni a miliony dalsich veci.jerab nam vozi drevo na strechu domu a uz tyden je napsane neparkovat tady!!!plakat jako krava na dverich a prece se najdou lidi co na to kaslou ale pak ti lidi rvou jaky je tady bordel!v cizine by ti lidi meli auto den poredu malem pryc!v dansku se lide okamzite priznaji kdyz neco udelali a malem to ani nedelaji!tam s enesmi jezdit na kole bez svetel bez prilb atd ,normalne pokutuji ale nemaji uz skoro co lidi to proste respektuji je to dane asi to ma vyznam
24. únor 2008 ve 12:26  • Odpověz
no aspon podla mna co som videle, v anglii maju dooost policajtov, fakt na kazdom kroku kde sa pohnes nejakych stretnes. a nezda sa mi ze na zapade su ludia slusnejsi, ked som tam za bieleho dna videla ako na namesti na lavicke hulili travu...teda skor som zacitila :sweat_smile:
24. únor 2008 ve 12:30  • Odpověz
ale jo furt huli se vsude a krade.ale ja mam zkusenost ze zemi kde sem byla ze kdyz prijde na vec tak poslechnou spis jak cesi.podle toho co sem poznala tak lide ze severu jsou slusnejsi a prizpusobivejsi nez z jihu ti si s tim hlavu nelamou ale zpet ke koureni :grinning:
24. únor 2008 ve 12:33  • Odpověz
Jsem kuřačka,kouřim všude kde to jde.A když to jde v hospodě restauraci tak tam prostě kouřit budu!!! :dizzy_face: A Vás nekuřáku je mě líto,smrdíte,ale tak nikam nelezte a máte to a budete vonět!! :grinning:
24. únor 2008 ve 12:47  • Odpověz
Holky, nedělejte z kouření přednost!!! Je to slabost :wink: :wink: A nic, co by stálo za chlubení... Tak se nechovejte ublíženě :wink:
A kuřte z plných plic, dokud vám to vaše plíce a zákony dovolí :wink: Nebude to mít dlouhé trvání :grinning:
24. únor 2008 ve 22:33  • Odpověz
já proti kouření nic nemám.. nikdy jsem nekouřila ani nezačnu.. v restauracích bych to zakázala, jíst v zakouřené místnosti teda není žádná lahoda, ale venku mi to vůbec nevadí.. že dali zákaz kouření na zastávce mi příjde zbytečné, kuřáci stojí HNED VEDLE zastávky, foukne vítr směrem k ní a jsme tam, kde jsme byli.. mě osobně, když foukne na zastávce vítr a cítím v něm kouř z cigaret, tak se prostě postavím s kočárkem kousek dál a je to.. proč z toho dělat vědu.. :wink: :slight_smile:
24. únor 2008 ve 22:50  • Odpověz
Teda, mám dnes pifku na kuřáky, tak jsem si říkala, že nakouknu sem, co tu o tom píšete. Musím říci, že za svou nedlouhou praxi v nemocnici jsem viděla už pár lidí umírajících na bronchogenní karcinom či terminální stádium chronické obstrukční plicní nemoci a je to opravdu hnusná, dlouhá a bolestná smrt. Taky dusící se dětští astmatici, jen proto, že jejich bezohlední rodičové jim doma vykuřují. Je mi z toho fakt smutno..
Takže přeju hodně prozřetelnosti všem kuřákům a kuřačkám, protože to fakt za to nestojí a jejich přístup k nám nekuřákům mě velice mrzí, hlavně teď, když čekáme miminko... míst k posezení, kde se nekouří je opravdu málo a něco jako "nebudu to na tebe foukat" je fakt směšné.

Doufám, že krabičku zdraží tak aspoň na 150.
24. únor 2008 ve 23:48  • Odpověz
to že podnikatelům klesnout tržby je dost blbej argument. Kolega např. chodí do hospody, kde zakázali kouřit a lidí tak chodí pořád stejně.
25. únor 2008 v 07:17  • Odpověz
Možná to tady už zaznělo...mně přijde divný a taky nefér PŘIKÁZAT majitelům podniků že MUSÍ
25. únor 2008 ve 14:34  • Odpověz
mít svoje podniky nekuřácké...v době svobodného podnikání je to přece jejich rozhodnutí co je jim vyplatí :wink:
25. únor 2008 ve 14:34  • Odpověz
to mas ale jak s tim ze ve meste musi do 22hodin skoncit kvuli ruseni nocniho klidu a taky to akceptovali .podle me si zvyknou casem
25. únor 2008 v 15:33  • Odpověz
no, pridám svoj včerajší "zážitok" z detského ihriska...!!!!

Bolo krásne, tak sme sa s dcérkou vybrali na prechádzku do nášho parku. Malá tam uvidela na ihrisku deti, ukazovala prštekom, pišťala, tak sme tam išli... Sadli sme si na lavičku, vedľa sedel nejaký chlap, ku ktorému sa pridala jeho polovička, ktorá sa dovtedy hrala so synom...
On jej ponúkol cigarety a ona že, nemôžem si ani zapáliť, veď vidíš... Nakoniec sa dala presvedčiť a zapálili si obaja..samozrejme, všetok dym išiel rovno na mňa...Zodvihla som sa a hovoím malej poď, ideme preč, tu fajčia a všetko ide na nás... škaredo na mňa pozreli a len som za sebou počula...slobodná krajina...vypadni...nepáči...
Vzhľadom na množstvo detí a jednu tehuľku sediacu vedľa mňa, naozaj ohľaduplné...
25. únor 2008 v 19:18  • Odpověz
Monkula:tak to je sprosté,na dětském hřišti by mělo být zakázané kouření :wink:
25. únor 2008 ve 21:58  • Odpověz
Jo, Zdenko, bohužel. Asi by tam musel bejt billboard jak kráva se symbolem zákaz kouření (a i tak by to bylo asi na pendrek). Protože se najdou takový blbečkové, který si na hřišti vesele zapálej a pak se oháněj tím, že tam "přece není žádnej zákaz" :frowning2: :angry:
25. únor 2008 ve 22:03  • Odpověz
Ono to snad každého napadne,že když si tam hrajou děti,tak kouřit se tam nemusí, :frowning2: :frowning2:
25. únor 2008 ve 22:22  • Odpověz
Možná je to napadne (možná....). Ale to je tak asi všechno. Když tam hulej svejm vlastním dětem, tak co by se omezovali kvůli cizím. Já už mám těch kuřáků plný zuby - když jdu u nás nakoupit do nejmenovanýho hypermarketu: vedle informací je kavárna, která nejspíš nemá žádné odsávání, protože veškerý kouř se šíří celým prostorem marketu. To už je fakt vrchol! člověk si chce jít nakoupit a i tam je omezován. Do pajzlu (i restaurace), kde se kouří nepolezu, ale to už si jako nekuřák ani nemůžu jít nakoupit????
25. únor 2008 ve 22:35  • Odpověz
tak to rozhodne nikoho nenapadne, u nas na sidlisti je nejvic vajglu prave kolem lavicek u piskoviste a houpacek :confounded: :angry:
25. únor 2008 ve 22:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.