• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
22. únor 2008 ve 20:07 • sue13
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
22. únor 2008 ve 20:08 • monkula
jejha... a nejaka slovenska peticia tu nie je? :sweat_smile: Mne to tiez veeelmi vadiii :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ... Susedia nad nami aj pod nami fajcia, ako naschval vzdy ked si sadneme k obedu :angry: a to nemusime ani do restiky (v tej mi to vadi o dost menej,tam ist nemusim,ale z bytu sa predsa stahovat nebudem). A ked dam vecer alebo aj cez den spinkat dieta a otvorim mu okno nech sa nadycha cerstveho vzduchu a dobre sa mu haja a o chvilku pridem do zafajcenej spalne ide ma slak trafit. Ale ked nefajcia na okne alebo na balkone,tak vsetko ide cez vetracku do wecka a kupelne,kde v zime susim pradlo :angry: . Mam kopec zazitkov...napr. ako fajcila nejaka zena na chodbe a bola uplne vykukana,ze co je na tom zle,ked na nu manzel vyletel,alebo robotnici nam fajcili na chodbe,co nam prisli montovat okna a vsetko slo cez nas byt pretoze byvame vo veziaku,kde na chodbe nie je ani jedno okno... a pod. a este sa skuste hadat so starym susedom,ktory fajci vo vytahu aj napriek viacerym vyvesenym papierom o zakaze fajcenia v spolocnych priestoroch... a naposledy,minuly mesiac, vonku prsalo a niesla som synatora do skolky,cakali sme na elektricku a vsetci ludia mimo budky a vojdeme do budky a dnu si fajci nejaky blbec...keby pubertak,ale asi styridsiatnik... pekne som ho poprosila,ci by nemohol ist fajcit mimo zastavku... myslite,ze siel,vyletel na mna,ze nemoze, ze ma moknut na dazdi :confused: :astonished: :astonished: :astonished: ? Ked som mu povedala,ze zavolam na policiu,tak sa len zasmial,ze mozem... keby som vedela kam vola tak aj volam... velka skoda je,ze ziadny policajti nikdy nikde nie su... proste su zakony a kazdy si robi co chce,lebo ich za to nema kto stihat :angry: :angry: :angry: ...
22. únor 2008 ve 20:27  • Odpověz
neznasam tieto očmuďovače. cigarety by som zakazala - nikomu to neprospieva (iba ak tabakovym kencernom) a rakovina pluc dnesnym fajciarom nevadi. ... som z toho sklamana
22. únor 2008 ve 20:38  • Odpověz
No vidíš Ramzeska, ale podľa niektorých ľudí je to takto spravodlivé :angry: len smola že nie pre nás nefajčiarov. :unamused:
22. únor 2008 ve 20:41  • Odpověz
ahojky tak jsem se tam podepsala :wink:
22. únor 2008 ve 21:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Nedávno bylo v televizi kolik zemře ročně pasivních kuříků :pensive: :pensive: :pensive: na následky toho, že vdechuje cigaretový kouř - to číslo neni zanedbatelný a vážně nechápu, proč bych si musela ničit svoje zdraví jen proto, že nějakej blb hulí a to kdekoliv. Ať si hulí doma, třeba si tam vyplivne plíce, ale proč!!! to mám vdechovat já. Takže i na diskotékách, restauracích (to už je totál k nas*ání , že bych musela při jídle čuchat ten smrad a i venku!!! Nehledě na to, že jdu kolem kuřáka, ten ve větru odklepne popel a ten letí přímo na mě :angry: :angry: :angry: GRRRRRRRR ! :rolling_eyes:
Takže já klidně podepíšu, protože to nesnášim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. únor 2008 ve 22:58  • Odpověz
A pokud se chce jít chudáček kuřáček někam pobavit, tak může, ale cigára ať nechá doma ...

Ne jednou sem byla popálená cigárem na diskotece :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
22. únor 2008 ve 23:00  • Odpověz
karolinka03 • snž •
A když to vemu podle Vás tak zas kuřáci by měli bejt doma aby neobtěžovali Vás jo?Tak to taky neni spravedlivé,ne??!!A přesně jak píše sisstin,tak kuřáci budou doma a budete všude chodit jen vy nekuřácí!!Znám spoustu nekuřáků nadávají a káždý pátek tancujou v uplnězakouřením prostředí a jsou tam až do rána,tak to nechápu!!Jak říkám nekouřím a tam kde je nakouřeno nevlezu a že někdo kouří na zastávce je mě fuk prostě popojdu aby to na mě netáhlo a je to!!A že si zkracujou pracovní dobu no to já taky .Kolegyně chodí kouřit a já chodim běhat po obchodech a vyjde to na stejno .Holky myslim,že my to tady nevyřešíme.A stát to asi jen tak nezakážýe jak už je tady psáno to co kuřácí prokouří přináší státu moc a moc penízek

Karolinka - kuřáci ať si hnijou doma, když dělají něco co ostatní lidi, co chtějí žít alespoň trochu zdravě ,omezují. Kouření je droga, každý má volbu jestli kouřit nebo nekouřit a tím pádem jestli se bude muset ,,chudáček,, omezit, nebo neomezit. :rolling_eyes: Co to tu píšeš?
Jak píšeš, že znáš spoustu nekuřáků co nadávají na kuřáky a pak se jdou bavit do zahulených podniků - řekni - co jim zbývá??? :confused: :rolling_eyes: Sedět doma? Protože NĚKDO si nedokáže odpustit cigeraty ani dvě , tři hodiny? Kde to jsme! Já jako nekuřák nemám!!! jinou volbu než buď ten smrad čichat a vdechovat, nebo sedět doma na prdeli. Kuřák má volbu a ne jednu! Mě to přijde úplně zvrácený, jak kuřáci kecaj něco o nespravedlnosti! Že chudáci musej kouřit o podál, že můžou kouřit jen doma, že si nemůžou zapálit po jídle v resaturaci :rolling_eyes: - ale oni dělají nepřirozenou věc - přirozené je nekouřit!!! Co kdyby jsme chodili po světě s tuberou, nikdo by to nehlídal žádný karanteny - nechceš chytit tuberu -nelez ven. Aby chudáček tuberáček nemusel sedět doma a nebylo to nespravedlivý :grinning: :pensive: Berte s nadsázkou :wink:
23. únor 2008 v 00:22  • Odpověz
ja proti fajciarom nic nemam... kazdy sme si strojcom svojho stastia i co sa zdravia tyka... akurat som neskutocne vytocena, ze vzdy ked si idem s kamoskami or kamosmi niekde po praci sadnut, pridem domov ako keby som od rana vyfajcila minimalne balicek cigariet :frowning2: :frowning2: proste hruuuza neskutocna ten smrad :angry: :angry:
23. únor 2008 v 00:37  • Odpověz
je blbý, že je tak málo vyloženě nekuřáckujch restaurací, v tom je problém. Já mám dobrý, že jsem z Prahy a tady jich je tedy opravdu hodně, takže nemám absolutně problém jít se bavit mezi nkuřáky, proto mi to nevadí.
23. únor 2008 ve 03:29  • Odpověz
ahoj, ať si nekuřáci dělají vlastní restaurace a hospody a tak a naopak a mají to všichni označkované ať si člověk může vybrat a bude klid, vadí mi zákazy, příkazy, je jich čím dál tím víc, jo a sama jsem nekuřák :wink:
23. únor 2008 v 07:03  • Odpověz
No u nás bohužial, krčma či reštaurácia, ktorá by zakázala fajčenie, do pol roka krachne, takže u nás sú všetky fajčiarske, iba majú smiešne kvetinovými stenami rozdelené miestnosti na fajčiarsku a nefajčiarsku časť, čo je úplne nanič. Takže ja ako nefajčiar teda moc na výber nemám a to ma riadne štve. :confounded: Je jasné, že mi to tu nevyriešime, svet je bohužiaľ postavený na biznise a tým pádom sa budú vždy pravidlá sveta určovať podľa tohto merítka (prachy). No príde mi úplne zarážajúce, ako dokázali mocnosti tohto sveta dokonca oblbnúť ľudí takými rečami, že "práva fajčiarov" a "spravodlivosť" , veď to je úplne choré a ja žasnem koľko ľudí im to žere. Veď fajčenie je droga, tak si to trochu prehoďme na inú drogu, napr. heroín. To by sme tolerovali, keby nám zakáždým na zastávke hrozilo, že nám niekto zo svojej injekčnej striekačky pichne trochu heroínu? Alebo v hociktorej reštike? Všade by sme dostávali malé dávky, my aj naše deti, nemohli by sme sa pohybovať v bežných podmienkach lebo by nám to všade hrozilo. A to je presne to isté ako s cigaretami. A to pripadá niekomu normálne? A ešte bude tvrdiť že má na to právo a je to spravodlivé??? :confused: Veď tým dovoľujeme poškodzovanie druhých, ubližovanie iným, dokonca aj deťom. To už komu môže pripadať že má na to právo ?!? Poškodzovať, ubližovať a obmedzovať druhých?!? Hlavná vec, že v dnešnej dobe decko už pomaly nebude môcť bez prilby výnsť na ulicu lebo ho ohromne chránime (a zákonodárci odhlasujú, že áno), ale že húlia na neho zo všetkých strán, to nikoho nesere, tu budeme uvažovať, či nepoškodíme práva fajčiarov :angry: Ale čo sa čudujem, veď takéto svinstvá sa dejú aj v potravinovom, farmaceutickom priemysle a to nehovorím o politických rozhodnutiach v celom svete. Je mi len ľúto, že mi ľudia sme sa tým nechali úplne oblbnúť pod rúškom akejsi "chorej slobody" že na všetko majú právo im to žereme a ešte budeme rozmýšľať či mi im (fajčiarom) neublížime :confounded: Mne je jedno že fajčia, to nikomu brať nemienim, no nech fajčia tam, kde to nikomu nemôže uškodiť. Ak ich - fajčiarov obmedzuje tento zlozvyk (tým myslím, že nemôžu hocikde vôjsť s cigaretou v ústach), je to ich problém, nie môj, ja ten zlozvyk nemám, preto nechápem, prečo by som ja mala byť tá obmedzovaná a nemôcť ísť do reštaurácie, lebo niekto iný má zlozvyk a užíva drogu. :angry:
23. únor 2008 v 09:54  • Odpověz
Spíš bych nařídila aby provozovatele restauraci barů atd..kde se smí kouřit , aby investovali do větracich a klimatizačních zažízení než aby zakazovali lidem kouřit co si budem povídat , ale min 70% zákazníků jou kuřáci, no a když nějaký zákaz tak v době obědů bych s tím třeba souhlasila..ale pak at si vyhulujou...
23. únor 2008 v 10:04  • Odpověz
Já jsem odnaučený kuřák azatím mě to neláká.Ale kdoví když se vrátím do práce,máme tam velký stres kvůli uzavírkám.Já bych to nepodpořila.Nedovedu si představit přijít do baru nebo na Stodolní a tam by se nekouřilo.Myslím si že by se spíše mělo dbát více na klimatizaci.A vždyt je plno nekuřáckých restaurací a barů,takže nevím co se řeší,lidi mají právo mít na výběr kam si zajdou a ne to jedné skupině zakázat.Připadá mi to jak za komoušů,a stejně si myslím že se to neuzákoní. :wink:
23. únor 2008 v 10:13  • Odpověz
JO jinak jsem párkrát byla v baru kde se nekouří a měli ta total prázdno,bylo to v sobotu večer.
23. únor 2008 v 10:17  • Odpověz
Byli jsme s holkama u nás v picerce, sice mají klimatizaci-tu velkou bednu u stropu, byl čas oběda!!-všechno totálně zasmrádlé kouřem, od spodního prádla až po bundy-no, aspon je co prát :sunglasses: nevím, jestli tam zrovna někdo kouřil, nebo to je stabilní puch :rolling_eyes: Na léto mají zahrádku pro děti super, ale taky mě naštve, když si k dětskému koutku sedne kuřák a začne bafat-to jsou čuňata, ne lidi :rolling_eyes: A kouření na koupalištích u dětských bazénů-to samé :rolling_eyes:
23. únor 2008 v 10:52  • Odpověz
23. únor 2008 v 10:53 • lucka13
At premyslim, jak premysli, vubec me nenapada nejaka nekuracka restaurace v okoli. Myslim, ze plno jich urcite neni. A pokud jsou tak je to mizivi pocet. Normalni je nekurit a proto by bylo v poradku pokud bude vetsina restauraci nekurackych :wink: Nebo aspon opravdu dobre oddelit kurackou a nekurackou cast a bohuzel ani tohle u nas neni.
Podivejte v kolika zemich to funguje. A precetli jste si tu petici? Vzdyt je to takova pravda:
Nechceme perzekuovat menšinu populace, která se dobrovolně rozhodla pro kouření. Chceme však chránit většinu, která nekouří a která si sama ze svého rozhodnutí zdraví neničí.
V demokratických systémech platí, že by menšina měla respektovat zájem většiny.
To je jen cast, proti tomu se snad neda vubec nic namitat.
23. únor 2008 v 10:55  • Odpověz
Baby skludnite sa od januara 2009 bude zakaz fajcenia v restauraciach, uz budete spokojne... :wink:
Alebo zase nieco najdete aby ste si mohli dokazovat ako vy zdravo zijete a ostatni Vam to kazia???? :rolling_eyes:
Ramzesa mam pocit ze iba tvoj prispevok je tu fakt opravneny... To by nastvalo aj mna. :confounded:
23. únor 2008 v 10:56  • Odpověz
sue, ja to chci kvuli sobe a ne kvuli ostatnim, abych jim ukazala, ze ziju zdrave :rolling_eyes:
Ramzesa, ono i kdyby byli policajti, tak jaky by byl postih pro toho cloveka. Je to zas o tom, ze zakony jsou hloupe nastavene a ty lidi jsou nepostihnutelni, tak proc by se vzrusovali. Kdyby za to byl poradny trest, tak by si to sakra rozmysleli.
23. únor 2008 v 11:09  • Odpověz
brundik: jen k těm menšinám..já mám pocit, že kuřáci jsou spíš většina než menšina :sunglasses:
23. únor 2008 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz
každej, koho znám..tak hulí...spíš je problém hledat nekuřáka :stuck_out_tongue_closed_eyes: já přestala kvůli těhu..a nechybí mi to..ale rozhodně nevylučuju, že až půjdu někam večer ven, že si nezapálim :sunglasses:
23. únor 2008 v 11:11  •  2 děti  • Odpověz
já mám pocit, že tady na konovi každý svítí svatozář nad hlavou..nekouřej, nepijou alkohol ani kávu..chodí ven..sportují..nejde jim o peníze..nikdy by neudělali nic špatnýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...jen jestli je to v reálu pravdu..já teda taková nejsem..a nestydim se to napsat...nebudu tady ze sebe dělat svatouška, když to tak neni :sunglasses:

taky mi vadí kouření na ulicích na zastávkách..ale všeobecný moralizování na tomto serveru je strašný :unamused:
23. únor 2008 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz
Ako to tu tak citam tak vy b y ste chceli ludom zakazat fajcit v praci, v baroch, v restauraciach, na terasach, na zastavkach, na balkone a este aj v bytoch..... :rolling_eyes: Tolerantnost..... Fatkt ste tolerantne :confounded: :grinning: :confounded: :grinning: :grinning:
23. únor 2008 v 11:18  • Odpověz
Siss plne s tebou suhlasim, presne si to vystihla... :wink:
23. únor 2008 v 11:19  • Odpověz
jj siss aj moj nazor :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. únor 2008 v 11:20  • Odpověz
mě by zajímalo, zda si páni ministři zakážou kouřit ve svým kiosku, to oni si tam vyhradí kuřárničku, to je jasný hlavně že zase někomu lezou do zadku...
Jsem pro oddělená místa kuřáku a nekuřáku, nebo pro kuřácké kluby či hospudky, kam pujde nekuřák je na své vlastní riziko,uplně souhlasím se zákazem kouření na zastávkách a veřejných prostranstvích
Siss, mozna v tvem okoli kouri vetsina lidi, ale kuraku je nastesti min nez nekuraku :slight_smile: Ja mam treba to stesti ze v rodine kouri jen teta, z asi 30 clenne bandy kamaradu kouri jen jeden a v praci tak ctvrtina lidi. Takze tady to nekuraci dohani a pak to vychazi tak, ze v nasi populaci je tech kuraku prece jen min :wink:
Je super, ze ti to nechybi, pak ale nechapu, ze si zapalis, kdyz pak nekam pujdes, kdyz vis, jaky je to zlozvyk a neprospiva to vubec nicemu :unamused:
my máme na štípačkách v práci tlačítko "kouření" :grinning: když si jde někdo zapálit klikne si to a nepočíta se mu to do pracovní doby, třeba jako wc :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2008 v 11:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.