• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
Mikca, uplne jsi to prekroutila! Tady nejde o to, ze by nam bylo ukradene co delaji ostatni se svym zdravim, ale o to, ze primo ohrozuji to nase! Je to sakra omezovani a ted jde o to, kdyo by se mel omezovat? Kurak, ktery dela spatny vzduch vsem v restauraci, nebo nekurak, ktery nedela nic, cim by ostatni omezil? Proc to sakra neni naopak, normalni nekourit a kdyz uz kourit chce, tak ve vyhrazenych kurarnach? Uzavrenych, vetratelnych. Normalni je nekourit, ne obihat mesto a hledat nezakoureny plac
23. únor 2008 v 16:04  • Odpověz
mikco, já jenom nechápu, proč by se nekuřáci měli podřizovat kuřákům :confounded: a přirovnání cigaret k alkoholu je naprosto mimo - alkohol je mnohem větší svinstvo :wink: Ale já osobně si dám radši sem tam skleničku vína nebo pivko, než abych kouřila :wink:
23. únor 2008 v 16:05  • Odpověz
myslela jsem tím, že někdy se "poštěstí" že tě třeba předejde někdo s cigaretou a pak to máš z první ruky. Ne, že bych celou dobu, co jsem venku, to musela dýchat. To fakt ne :slight_smile: Jsem se nedostatečně vyjádřila.
23. únor 2008 v 16:07  • Odpověz
monkula uplně jsi to vystihla jde o benevolenci... :slight_smile:
yenn mě se taky nelíbí pasivní kouření, proto bych to omezila na nějaké hodiny kdy se prostě kouřit nesmí, ale určo bych to nezakázala...pak ještě v mém prvním příspěvlku jsem psala že bych zavedla aby provozovatelé byli nuseni investovat do větracích zařízební apod, ale proč hned zakazovat kouření...a měli by se prostě omezovat všichni jak nekuřáci tak kuřáci...a né hned to zakázat a víc to neřešit , vždyt je tolik možností jak toho docílit ne...
kacerka a proč by se měli kuřáci podřizovat nám nekuřákům co??
23. únor 2008 v 16:13  • Odpověz
mikco, to je docela blbej dotaz, ne? Páč nekuřákem se člověk rodí (teda pokud matka, která ho 9 měsíců nosila, nehulila) a jak napsala Yenn - NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT :wink:
23. únor 2008 v 16:19  • Odpověz
Souhlasím s Yenn :angry: To je to tak nepochopitelné? Kuřáci dělají to špatné, ne nekuřáci. Kuřáci ničí zdraví i ostatním. Nekuřáci nedělají ostatním nic. Proto by se kuřáci měli podřizovat nekuřám. Obráceně to přeci není to samé. Co je tohle za uvažování? :confused:
23. únor 2008 v 16:20  •  2 děti  • Odpověz
já teda nevim, co je normální :stuck_out_tongue_closed_eyes: pro každýho je to něco jinýho..tady je to spíš o benevolenci..já jako odnaučený kuřák..kuřáky chápu... :wink: ale zas chápu i ty, co nikdy nekouřili...smrdí jim to a vadí :wink:

mně je kouření vcelku ukradený..s malým teda do zakouřených prostor nejdu..ale sama si tam klidně sednu a neřešim to :sunglasses:

takže tady se zase nikdo nedohodne a akorát se bude hádat :sunglasses:
23. únor 2008 v 16:22  •  2 děti  • Odpověz
Jo jo, tohle jsou přesně ty diskuze Siss :grinning: Za chvíli se budeme dohadovat jestli bylo dřív vejce nebo slepice :grinning:
A pro po - co myslíte? :confused:
23. únor 2008 v 16:25  •  2 děti  • Odpověz
Já jen nechápu, proč se to tu řeší - stejně to za nás vyřeší ti, které jsme si zvolili :wink: Jo a když to může fungovat ve velké části Evropy, proč by to nemohlo jít u nás? Už se na to těším, až prosedím celý večer v hospodě a přijdu domů a nebudu muset kompletní oblečení hodit do pračky a hned si mýt vlasy :wink:
23. únor 2008 v 16:26  • Odpověz
Jé, tak tohle jsem zrovna ve čtvrtek řešila s naší Adélkou. Asi jsem jí s tím pěkně zamotala hlavu. Nakonec mě napadla "spásná" myšlenka - ať se na to zeptá paní učitelky :grinning:
23. únor 2008 v 16:27  • Odpověz
uli, a co vymyslela učitelka? :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2008 v 16:30  • Odpověz
No Adélka se jí v pátek zapomněla zeptat :grinning: :grinning: :grinning: Musím jí to připomenout.
23. únor 2008 v 16:31  • Odpověz
přesně siiss nerozhodnem tu a myslím že jestli to někdo schválí, tak se to stejně dodržovat nebude...
ale jestli někdo hlásí že normální je nekouřit, tak tím že se zakáže kouření v hospodách , tento problém nevyřeší..
23. únor 2008 v 16:31  • Odpověz
Mikco, já to nechci vtloukat kuřákům do hlavy, ale nechápu, proč by mě, nekuřáka, měl všude obtěžovat kouř z cigaret - nehledě na to, že servírky a číšníci v tom musí pracovat . . . Ať si lidé kouří, ale ať neotravují život ostatním. Prostě tu byla spousta generací, která to mlčky tolerovala a tím pádem se bere kouření jako normální součást života - ale normální to není :wink:
23. únor 2008 v 16:35  • Odpověz
ked si chce niekto zničiť zdravie fajčením tak nech si ho ničí zákaz nepomôže ale mal by byť tolerantný k nefajčiarom a na deti.
ja som sa stretla s takými .... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: ......čo v čase obeda v reštaurácii ešte ani neboli usadený a už si pýtali popolník a čašník im ho okamžite doniesol ajked boli v nefajčiarskej zone a dym vyfukovali priamo na nás (s manželom a malým sme tam čakali na obed) upozornila som čašníka že tu máme dieťa, sme v nefajčiarskej zone a čakáme na obed on len že to sú stáli hostia fajčiť môžu kde chcú a nech si to vraj nevšímame, tak som išla upozorniť že tam máme dieťa a ty fajčiari len na mna pozreli a fukli mi dym do tváre že je to môj problém, tak sme sa zodvihli prišli k pokladni že platíme iba za nápoje a osopil sa na nás vedúci že oni nám rozvarili obed (denné menú čo mali v ponuke to je jedlo do 100 sk a je to dopredu uvarené) tak som ich požiadala aby nám to zabalili že oni nie sú bufet aby to balili. to bol náš znechutený den fajčiarmi
23. únor 2008 v 16:40  • Odpověz
Tak to je síla. To byl zážitek na téma "já jsem kuřák, kdo je víc?".
23. únor 2008 v 16:44  • Odpověz
souhlasím s kacerkou, nechápu proč bych měla smrdět kouřem, kdykoliv zajdu do restaurace :angry: . Podle mě by měly být kuřácké a nekuřácké restaurace a ne jen místnosti, protože ten smrad stejně proleze. O nekuřáckých hodinách nemluvě, stejně je všechno načichlé. A pak ať se tam kuřáci udí jak uznají za vhodné :slight_smile:
23. únor 2008 v 16:44  • Odpověz
Taky jsem kouřila. Všude, před každým a taky mě vytáčelo, když si kámoška mohla vykloubit ruku, jak odháněla kouř... A teď, když nekouřím, mně samotné vadí, že když se vrátím kupříkladu z bowlingu, smrdím jak starej ochlasta :angry: Opravdu nevím, proč bych (jak tu některá psala) měla sedět doma na prdeli, když mi vadí cigarety. Pro mě za mě, ať si kuřáci kouří na zastávkách-pokud jim teda nečiní problém vyhodit vajgla do koše. Ale proč by měli kouřit tam, kam chodí ostatní za zábavou, najíst se nebo sportovat...
Každopádně, berte to jako příspěvek do diskuze a můj názor, kterej nikomu nenutím :wink: :grinning:
23. únor 2008 v 16:47  • Odpověz
elise - to je teda hustý :confused: . To bych je snad ani nežádala ať mi to zabalí, to bych jim řekla ať si to sežerou jejich stálí hosté :grinning:
23. únor 2008 v 16:49  • Odpověz
jabber: :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2008 v 16:52  • Odpověz
My teda máme podobný zážitek, ale s dobrým koncem. Jeli jsme z hor a cestou jsme se stavili v restauraci na večeři. Sedli jsme si do nekuřácké místnosti. První co mě udivilo byly popelníky na stole, takže když přišel číšník, tak se ho ptám jestli jsme v nekuřácké místnosti a on že jo, tak se ho ptám, proč jsou tam teda popelníky. Koukal divně, nicméně je u všech stolů posbíral. No a za chvíli se to vysvětlilo - taky dorazili evidentně jejich místní štamgasti, usedli k vedlejšímu stolu a už se sháněli po popelníku :confused:. Řekli si o něj servírce a ta řekla, že dokud je tady to dítě (naše), tak se tam kouřit nebude. Měli nějaké vtipné řeči, jako že si pasivně zakouří a že si musí zvyknout apod, dělali jsme radši, že to neslyšíme, protože to by jim za chvíli manžel rozbil hubu :grinning: . Normálně - snažili se servírku ještě ukecat, ale ta byla naštěstí neoblomná. Takže to dobře dopadlo, je fajn, že kvůli naší Ádě se tam nekouřilo, ale já nějak nechápu, jak k tomu ty lidi v nekuřácké místnosti přijdou jindy, když tam žádné dítě není?
23. únor 2008 v 17:02  • Odpověz
ja nesuhlasim s tym ze normalne je nekourit. akoze je to normalne? fakt nechapem. co myslite preco je v sucasnosti len velmi malo nefajciarskych podnikov? (teda ak nejake su, okrem cukrarne a cajovne).
aj ked som fajciar, neberiem nazor nefajciarom, aj ony maju pravo zdravo zit a vybrat si ci budu chodit zahuleni alebo nie. ale nech potom ony zase nevravia ze my fajciari by sme sa im mali prisposobit.
ja ani nikto z vas to nezmenime.... tot len moj nazor, dufam ze ma tu nikto neukamenuje :grinning:
23. únor 2008 v 17:06  • Odpověz
mně taky přijde divný říct, že normální je nekouřit..pro kuřáka je normální kouřit..a tak je to se vším :sweat_smile:
23. únor 2008 v 17:06  •  2 děti  • Odpověz
prave to, ze pre mna je kourit normalne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2008 v 17:08  • Odpověz
každej má normu toho NORMÁLNÍHO nastavenou jinde :sweat_smile: ale to už je fakt žabomyší válka :sweat_smile:
23. únor 2008 v 17:09  •  2 děti  • Odpověz
irenkat, Tvůj názor, že nekuřáci májí právo zdravě žít, mě fakt pobavil :grinning: :grinning: :grinning: Díky
23. únor 2008 v 17:13  • Odpověz
to si ako myslela?
23. únor 2008 v 17:17  • Odpověz
mě zas pobavilo to, "proč by se měli kuřáci nekuřákům přizpůsobovat"... Ale je fakt, že před dvěma lety jsem si to taky myslela-teď už vím, že zcestně :grinning:
23. únor 2008 v 17:20  • Odpověz
iren - to jako že nám to zdraví Vy, kuřáci, přejete, ale divíte se, že většina z nás je pro nekouření v restauracích :wink: a že byste se právě Vy měli podřizovat nekuřákům . . . .
23. únor 2008 v 17:20  • Odpověz
jinak ono nekouření není jediná záruka zdraví....někdo nekouří a myslí si, jak žije děsně zdravě..a má 150kg, válí se na gauči a cholesterol až do nebe :sweat_smile:
23. únor 2008 v 17:21  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.