• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
Kacerka:Jasně to chápu,mě to taky se...když přijdu domu a smrdim jak bezdomovec,ale dneska se to dá už řešit !!Bud nekuřácká restaurace a nebo prostě nikam nejít :sweat_smile: .A nebo jít,ale pak nenadávat,že smrdim kouřem:Myslim,že tedko se hodně rozmáhá dělat nekuřácke restaurace tak si mylim,že je to dobře a smrdět nebudeme :dizzy_face:
23. únor 2008 v 17:39  • Odpověz
irenkat, jak vidno, jste Vy, kuřáci, k nám nekuřákům velmi tolerantní :grinning: :grinning: :grinning:
yenn: ja len podpichujem. vsak aj tak je tato debata k nicemu.
Holky nemá to cenu!!Nebudem se přece hádat!!A jak tady už bylo napsáno,myslim,že alkohol a drogy taky nejsou fain a děje se to!!
23. únor 2008 v 17:41  • Odpověz
nemyslim si, ze je to debata o nicem....kurakum nikdo neublizuje, muzou delat co chteji, kourit si doma, jist doma, kourit venku, kourit v hospode, jist v hospode.....nikdo jim nic nezakazuje a ani je nikdo neobtezuje s nicim, co by jim bylo neprijemne. To se o nekuracich neda rict a vy jim date na vyber - kdyz se Ti to nelibi, najez se doma! Opravdu tam necitite zadny rozdil?????
23. únor 2008 v 17:41  • Odpověz
kacerka: ja som na zaciatku pisala ze sa sanzim byt k nefajciarom tolerantna, ze napr. nefajcim rovno na zastavke, teda pokial to nie je nutne, tak vobec na ulici, ale niekde v restauracii to ja uz neovplyvnim...
tak len podpichujem ako aj vy nekuraci.
23. únor 2008 v 17:43  • Odpověz
yenn: jj ....já v tom rozdíl cítím :wink: a chápu to..ale furt mám pocit, že kuřáci jsou většina..i když se tady psalo, že ne..a menšiny se holt musí podřizovat..i když se mi to taky nelíbí...a nejde jenom o kouření :wink:
23. únor 2008 v 17:43  •  2 děti  • Odpověz
yenn, tady s normální myšlenkou asi nemáš šanci :wink: :pensive:
23. únor 2008 v 17:43  • Odpověz
Irenko, nemam pocit, ze by nekdo z nekuraku poipichoval - myslim ze se vsichni snazi rozumne argumentovat a upozornit a problem

Karolinko, tohle neni diskuze o tom, co je nezdrave a co my s tim budeme delat, ale uplne o necem jinem
23. únor 2008 v 17:44  • Odpověz
Ještě jeden příspěvek: Před měsícem umřel 30letý kluk ze Slavkova na rakovinu plic. Jeho přítelkyně bude mít za měsíc miminko. On, sám sportovec a nekuřák, měl jedinou smůlu, pracoval jako číšník v pizzerii, kde se kouřilo... Co k tomu dodat?
23. únor 2008 v 17:46  • Odpověz
Sylviii, myslim ze Ti irenka a spol rekne, ze mel sedet doma
23. únor 2008 v 17:47  • Odpověz
iren - já jsem celou diskuzi nečetla . . . . stačí mi to, co vidím průběžně :wink:
s tym nesuhlasim ze kurakum nikto neublizuje. mne vadi ked do mna niekto furt rype s tym ake je fajcenie skodlive a ze nebudem mat zdrave deti, alebo ich nebudem mat vobec. je to sice psychickeho razu ale ja to mozem nazvat ublizovanim (viem mozno to trochu prehanam, ale to len ako priklad) a budem vas uz len citat, som zvedava ci sa k niecomu v tejto teme dospeje?
Nebo na pracovním úřadě? :frowning2: :frowning2: :frowning2: Zkusím to vyřídit jeho holce...
23. únor 2008 v 17:48  • Odpověz
irenko, za to, ze Te popichuji doma ale opravdu lidi, se kteryma sedis u obeda v jedne hospode nemuzou....sorry, ale michas jablka a hrusky dohromady

Sylvi :cry:
23. únor 2008 v 17:49  • Odpověz
yenn a ze nepodpichujete? a nenazyvaj ma irenka a spol, ked tak napis kuraci,alebo len moje meno....
23. únor 2008 v 17:50  • Odpověz
Irenko, napsala jsem to proto ze to byly primo Tvoje slova. Ale ok, omlouvam se ... kuraci reknou, ze mel pracovat jinde
23. únor 2008 v 17:51  • Odpověz
boooze, mna nikto nepodpichuje doma, citaj cele. je tam napisane ze je to len priklad!!!
a ja mozem za to ze do jednej restaurace chodia i nefajciari aj fajciari? akoze kto z nich je v prave, no tak ja uz fakt neviem
23. únor 2008 v 17:52  • Odpověz
holky..a co třeba horníci..ty taky umírají, že vdechují ten prach..to je prostě každýho volba...je to dobrý zaměstnání za hodně peněz..ale prostě má riziko..tak bud do toho jdu...a nebo ne :confused:
23. únor 2008 v 17:53  •  2 děti  • Odpověz
to je jedno koho meno si tam napisala, ale je to podpichovanie...
23. únor 2008 v 17:54  • Odpověz
mne to nevyhovuje, lebo som fajciar, ale podpisala by som to, aby moje deti nevideli, ze to je taka samozrejmost, a hlavne aby som s nimi mohla chodit na moju oblubenu kavu a nebude tam dym.
23. únor 2008 v 17:57  • Odpověz
sylviiik :A ty myslíš,že ten kluk umřel jen kuli tomu,že vdechoval kouř s cigeret??To nemůžeš myslet snad vážne,ně??!!To by tam musel dělat asi tak 20 let a nontop.Viš co spousta lidí umře na rakovinu plic a ne všechno jsou kuřáci :frowning2:
23. únor 2008 v 18:08  • Odpověz
já si taky myslim, že je to blbost..ten kouř mohl být jedním z faktorů..rozhodně asi ne jediným :unamused:

já bych se třeba číšník-servírka nikdy nevyučila..páč vim, že by mi právě celej den dělat v kuřáckým prostředí vadilo :wink:
23. únor 2008 v 18:11  •  2 děti  • Odpověz
Jasně sisstin,ještě bych o tom uvažoval kdypy pánovi bylo 60 a dělal celý život po restauraci,ale takhle kluk ve 30 od kolika dělal podle mě tak od 22maximálně.Přesně jak píšeš jeden s faktoru,ale určitě ne ten kuli kterému boužel umřel :slight_smile:
23. únor 2008 v 18:12  • Odpověz
Fajcenie je pre mna nechutne...ale kto chce, tak nech si fajci. Urcite nie je rad zo svojej zavislosti. :unamused:

Ale horsie je to, ze tato nechutnost a v podstate droga je uz brana spolocnostou ako normalna vec a kazdy posiela nefajciarov do zadku. Vsak, nech si najdu iny podnik alebo ostanu doma a pod.

Spytam sa fajciarov. Co by ste robili, keby boli tak isto chapane a "akceptovane" svetom aj ine drogy...predstavte si, ze by sa mohli v podnikoch pichat drogy, snupat koks a pod. A vzdy, ked to niekto urobi, tak by z casti skodili aj vam, presne tak, ako dym fajciarov skodi nefajciarom. Predstavte si, ze kazdou nastevou takeho podniku, by vam na obleceni a vo vlasoch ostali kusky drog, ktore by ste museli zo seba umyt a oprat. Predstavte si, ze by Vam napachla koza a az do vecernej sprchy by vam ten pach pripominal danu drorgu. Predstavte si, ze by vas od tych drog stipali a slzili vam oci. Predstavte si, ze by ste boli obmedzene vo vybere podnikov, restaruacii a klubov, z 500 v celom meste na iba 5. A to vsetko, len kvoli tomu, ze prave vy ste sa rozhodli NEDROGOVAT. Viem, ze je to to trosku extremne prirovnanie, ale ja to fajcenie presne takto vnimam. :frowning2:

Tot bol moj nazor na vec. Hawk. :grinning:
23. únor 2008 v 18:13  •  1 dítě  • Odpověz
Holky,můj strejda zemřel na rakovinu plic,vživotě nekouřil,žil zdravě můj, děda kouří 40 let jak komín a je v klidu a má 87 let(je velice vitální),denně si k tomu dá tři půlky slivoce,dvacku cigaret,není to jen o tom :wink:
23. únor 2008 v 18:13  • Odpověz
No já ještě neviděla servírku která nekouří,kdysi jsem ji taky dělala a na kouř si zvykneš.Musí být klima
23. únor 2008 v 18:15  • Odpověz
cicusch: no to je docela výstižný :grinning:
23. únor 2008 v 18:15  •  2 děti  • Odpověz
Siss... to že tu napíšu že nekouřim a že mě to sere, když mě někdo podkuřuje atd... tak ze sebe rozhodně nedělám světici! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
To je holej fakt!!! Co máte všichni s tou svatozáří?! :unamused:

S tím, co je pro mě horší, jestli být hodinu v zakouřený místonosti nebo s nastartovaným autem - to je blbý přirovnání. Zavřená v jedný místnosti s autem nebudu nikdy, kdežto zavřená v jedný místnosti s dvaceti kuřáky často!!! Klidně denně, pokud budu pracovat na baru, nebo kdekoliv jinde.
Že brečí dítě v autobuse - taky mě to vytáčelo! Ale co s tím uděláš, nic! Dítě z toho nemá rozum :rolling_eyes: Ale kouřit v místnosti plných lidí kuřák nemusí! Pokud teda nemá rozum jak to dítě :grinning:
Srovnáváte tu nesrovnatelný!
Kouření je spíš nepřirozený, než nenormální - bohužel už se kouření tak rozmohlo, že je to pro většinu úplně běžná věc, že když někde řeknu, že nekouřim, tak na mě lidi civěj jak na vola a řeknou: Ty nekouříš, jo? a nejlépe se zeptají: A proč? :astonished: :astonished: :astonished: S tím sem se už bohužel taky setkala. :pensive:
Já neříkám že třeba žiju nějak extra zdravě, ale třeba jsem zvolila cestu zdravější a to nekouřit a stejně musím vdechovat kouř z cigaret od jiných - tak sem to hlavně myslela. Já doma nechroupám zelený kořínky čehosi :confused: :unamused:
Štve mě prostě i to, že si musim hned všechno oblečení vyprat, když se vrátim z restaurace, hlavu umýt. No a to jsou třeba zbytečně promrhaný prachy za prášek a energii, čas atd .Vim že je to už extrem co tu říkám, ale i to je holej fakt!!!
Irenkat - to co tu píšeš mě zvedá ze židle!!! :angry: :angry: :angry:
Karolinka - to je to co mě štve - že musim oblítávat Prahu a hledat nekuřáckou restauraci, pokud nechci smrdět kouřem. Neni jednoduší než otevírat kuřácký a nekuřácký restaurace to, že se nebude kouřit??? ˇAlespoň ne teda v restauracích? Mě tu prostě nejde jen o ty blbý restaurace, ale i to, že mi lítá popel do ksichtu, když něko odklepne a zafouká a spousta jinýho!
Sylviiik - to s rakovinou toho kluka - to je přesně to co sem psala jako jeden z prvních příspěvků tady - že prostě zemře dost pasivních kuřáků na rakovinu :pensive:
Sisstin - s těma horníkama!!! Ty seš mimo :grinning:
23. únor 2008 v 18:15  • Odpověz
Nevím jestli je kouření dobré přirovnávat k jiným drogám,to by se muse přirovnávat i alkohol.To už je extrém :unamused:
23. únor 2008 v 18:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.