• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stop koureni - petice

(Zamčená)
25. února 2008 
ja dufam, ze sa ten zakaz fajcenia na verej. priestoroch skoro schvali. najprv si fajciari ponadavaju, potom budu pekne v hlucikoch fajcit pred podnikmi. a zvyknu si :slight_smile:
23. únor 2008 v 18:18  • Odpověz
nikka) myslim, ze sme v podstate to iste napisali, len inymi slovami :slight_smile:
23. únor 2008 v 18:18  •  1 dítě  • Odpověz
ad servírky... já jsem puvodně textilák, víte co je za sviňstvo textilní prach :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... a co třeba lidi v lomu a v dolech a milion jiných zaměstnání... prostě když se jednou rozhodně někdo dělat v hospodě, tak mu to asi nevadí....
23. únor 2008 v 18:18  • Odpověz
No já bych stím schválením moc nepočítala,už se o tom politici vyjadřovali :wink:
23. únor 2008 v 18:19  • Odpověz
Karolinka, nejsem vševědoucí, ale pokud neměl v anamnéze jediný rizikový faktor, je to nejpravděpodobnější... Pokud jim to řekl i ošetřující lékař?? Ale asi toho máte dost nastudováno a víte víc a já se tu nebudu s nikým dohadovat. Jen doufejte, že vás nic podobného nepotká.
23. únor 2008 v 18:19  • Odpověz
nika: nevím, proč bych s tím měla bejt mimo.. :wink: prostě vim, co to zaměstnání obnáší a bud ho jdu dělat..nebo nejdu..to je celý :sunglasses:
23. únor 2008 v 18:19  •  2 děti  • Odpověz
23. únor 2008 v 18:20  • Odpověz
Takže si holky myslíte, že ti lidi to šli dělat s tím, že umřou?? Tohle nemá cenu...
23. únor 2008 v 18:21  • Odpověz
a to je co za blbost, aby casnik mohol byt clovek len vtedy ked je fajciar??? to nie je diskriminacia? :confused: :sweat_smile:
23. únor 2008 v 18:21  • Odpověz
nikka.vo Psala jsem tu 100x jsem nekuřák,ale snažim se chápat lidi co kouří!! A co píšeš ty zas zvedá ze židle mě a myslim,že nejn mě :angry: :angry: :angry:
Je to prostě o ničem tahle diskuze..A ještě když tady někdo píše,že někdo kdo dělal v restauraci a umřel na rakovinu plic.Blbosti blábol!!Přesně jak píše Zdenka,jsou lidi co kouří 40 denně a chlastají a jsou tady do 100 let a prostě někomu je boužel i 40 a kolkrát ani ne a umře.To je prostě život :frowning2:
A podle mě neni lehčí zakázat kouřit,ale naopak otevřít klub pro kuřáky a nekuřáky.Je to o toleranci a jak je vidět tak ty jí moc nemáš!
23. únor 2008 v 18:22  • Odpověz
Nečetla jsem celou diskusi,tak možná budu přispívat trochu mimo mísu nebo někoho opakovat...

Jsem bývalý příležitostný kuřák (cca krabka za měsíc nebo dva, podle toho jak hodně se chodilo pařit :sweat_smile: ) a kouření jako takové mi nevadí, je to každého rozhodnutí. Co mi vadí hodně, je neohleduplné kouření....v přítomnosti dětí, nekuřáků apod. A odhazování vajglů na zem je hnus!Kouření v restauracíh bych určitě nerušila plošně,ale rozdělením na kuřácké a nekuřácké zóny(oddělené lépe než květináčem :sweat_smile: ). Upřímně, když si půjdu večer zapařit do baru, chci si tam dát i cigaretu. Dalším řešením je kvalitní odvětrávání...znám několik podniků kde nepoznáte že jsou kuřácké a kouří se večer skoro u každého stolu..ale odvětranéjsou tak kvalitně že ani z oblečení není nic cítit.

Jinak jsem bývalá zdravotní sestra z plicní JIP a o následcích kouření můžu dlouze vyprávět,ale není to účelem téhle diskuse...jak už jsem psala výš,je to každýho věc,ale ať neotravuje i okolí.

Pokud někdo přijme práci v prostředí kde se kouří (servírka), těžko si na to pak může stěžovat, to přece ten člověk v ěděl než tam šel dělat :wink:
23. únor 2008 v 18:22  • Odpověz
nikka.vo: Naprosto s tebou souhlasím, v poslední době jsem začala vyhledávat restaurace a kavárny, kde se nekouří, s kamarádkou chodíme plavat, po plavání jsme hezky čisté, voňavé, a pak si jdem někam sednout, přijdu domů a oblečení jde do pračky, protože kouř z těch věcí mi docela vadí a umýt si vlasy taky musím. Přestávám pomalu chodit do mých oblbených kaváren, protože domů se po hodince sezení(ačkoliv sedím v nekuřáckých částech) vracím načichlá kouřem... Tohle zrovna za extrém nepovažuju!!!
Je to každého věc, jestli kouří nebo ne, nikoho za to neodsuzuju, ale bohužel mi přijde, že nekuřáci jsou trochu omezovaný ze stran kuřáků...
23. únor 2008 v 18:24  • Odpověz
Karolinka - já ti tu neříkám že seš kuřááááááááááááák! :rolling_eyes:

Mám tě oslovovat: Karolinka03 - nekuřačko .... ????

Takže kuřáci si můžou vybrat třeba v Praze mezi X sty restaurací a nekuřák mězi pár :confounded: nekuřáckých, to je fajn!
23. únor 2008 v 18:25  • Odpověz
zdenka) Islo iba o prirovnanie a ulahcenie predstavy, ako to nefajciar vnima. fajn...mozes kludne prirovnat aj alkohlu. Predstav si teda, ze vzdy, ked bude niekto v tvojej pritomnosti pit, budes opita aj ty a ked ta zastavia policajti, tak nafukas. :grinning: :grinning: To by sa asi zle vysvetlovalo.
23. únor 2008 v 18:25  •  1 dítě  • Odpověz
lenkabu: 100procent souhlas..mluvíš mi z duše :wink:
23. únor 2008 v 18:25  •  2 děti  • Odpověz
Nikka.vo neříkej mě,že v Praze máte mín nekuřáckejch restauraci než my v Plzni??!!!
23. únor 2008 v 18:26  • Odpověz
Karolinka, někdo má dispozice k tomu, že neumře, ani kdyby kouřil stovku denně, někdo to má bohužel nastaveno jinak, ale proč tomu pomáhat?? Předpokládám, že máš minimálně medicínu, že jsi si tak jistá.
ja jsem delala hoelovku a pracovala za barem od 17let a kourila sem pac nasi kourili v praci se hulilo a tak ale verim z ekdyby nasi nehulili mi pod nos denne tak nezacnu mozna zkusim ale nebudu.prece jen je vic tech co jim rodice nehuli pod nos a taky nekouri .ale sekla sem s tim pred 6ti lety a hoodne mi to smrdi fakt nesnasim ty hadry to je priserne dokonce citim ve 2patre kdyz nekdo pod domem huli fakt mi to vadi a az ted si uvedomuju jak lidem sem musela s tim vadit ja hulila vsude na zastavce ve meste v baru po ceste v aute furt nonstop30denne :sweat_smile: ble ale jeste ted po 6ti letech prej me telo s tim neni vyrovnane rikal doktor ale jsem rada ze sem prestala a klidne budu mit radikalni zaror ted na to ikdyz sem vyleceny kurak ale v tech zemich kde to zakazali se prece zadny podnik nezhroutil jak se bedovalo ba naopka si restiky nasli konecne ty lidi co tam nesli ze se tam huli
meni, nejsme TROCHU omezovaný :wink: ... víc než dost, řekla bych!

To kuřák fakt nemůže vydržet tři hodiny bez cigarety? :confused: :rolling_eyes:
Mám pocit, že někdo je tu jen proto, aby prudil, tak ať si to užije, ale beze mě...

MOJE SVOBODA KONČÍ TAM, KDE ZAČÍNÁ SVOBODA DRUHÝCH...
23. únor 2008 v 18:27  • Odpověz
Sylviiku jasně a tak to je a prostě jen,že někdo umře svest to na kouření je nesmysl.Podívej když jdeš k lekaří co tě poví na prvním místě,na příklad:Zhubněte,přestante kouřit a nepíte:A proto je nejlehčí svest to na tyhle zminované faktory. :frowning2:
23. únor 2008 v 18:28  • Odpověz
vždyt máme přece na výběr kam si zajdeme,ne.však jsou nekuřácké restaurace,takže když někomu vadí kouř v hospodě,tak at si zajde tam.Všichni máme na výběr,akorát že v nekuř.restauračkách je nuda,protože tam nikdo nechodí
23. únor 2008 v 18:28  • Odpověz
Lenkabu) myslim, ze si to pekne napisala. Treba sa tolerovat. A ak ma byt aj vlk syty aj koza cela, tak potom treba prijat take smernice, aby sme mohli v podnikoch vedla seba existovat.
23. únor 2008 v 18:29  •  1 dítě  • Odpověz
A Proč alkoholik nevydrží Jeden den bez alkoholu?A feták nevydrží půl dne bez své dávky??
23. únor 2008 v 18:29  • Odpověz
karolinka ...nevim kolik je nekuřáckých podniků po Praze, ale v mém okolí tak jedna a další bych teda musela dlooouho hledat. A proč musim objíždět Prahu a hledat nekuřáckou restauraci... proč nemůžu jít do první kterou uvidim? :pensive:
23. únor 2008 v 18:31  • Odpověz
v nekuřáckých restauracích je nuda, prý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Takže cigáro v ruce = zábava! BRAVO! :grinning:
23. únor 2008 v 18:32  • Odpověz
no to je pekne ale co kdyz chci jit do restaurace ktera se mi libi a nejdu jen proto ze sou tam kuraci?to mam jit do nejake co s emi nelibi jen kvuli tomu?a navic tecj kurackych je nesrovnatelne vic jak nekurackych
aponchie - tak tak :dizzy_face:
Můžeš jít kam chceš,ale budeš smrdět a to nechceš:
Je to těžký spíš by jsem měly jít za majitelema restauračních zařízeních a pohostinství ty by to možná vyřešili kdyby tohle tušili!Ale jim je to víte kde..hlavně,že chodí lidi a je obrat :dizzy_face:
23. únor 2008 v 18:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.