• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Student, OSVC i HPP vs. MD

(Zamčená)
20. července 2013 
Ahoj holky, mám dotaz. V roce 2009 jsem odmaturovala, pak byla rok na VŠ (prezenční studium). Poté jsem přestoupila na soukromou VŠ (kombinované studium) a přitom začala pracovat na HPP (průměrná hrubá mzda cca 20 000Kč). Na HPP jsem pracovala cca rok a půl. Poté jsem si založila živnostenský list na vedlejší činnost a pracovala jsem jako osvč, necelý rok do letošního února, kdy jsem živnost přerušila. Od té doby jsem vedená opět jen jakok student a zůstanu až do porodu.

Co se týká pojištění, platila jsem minimum na zdravotko a na sociální vůbec nic (jako student a začínající podnikatel). Je to oříšek... Můžete mi někdo zběhlý a ochotný říct, na jaké peníze budu mít kdy nárok? Přečetla jsem několik článků a nejsem z toho moudrá. Moc děkuju za každou radu! :dizzy_face: PS: Jak se posuzuje matka samoživitelka?
18. črc 2013 ve 20:02  • Odpověz
Budeš mít od porodu nárok na rodičák ve čtyřleté variantě, na mateřskou ani výběr kratšího nárok nemáš. A samozivitelka bud nemá otce dítěte v rl nebo má soudně svěřené dítě do péče a stanovené alimenty.
20. črc 2013 ve 20:38  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.