• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatbou to začalo aneb naše parta z beremese

(Zamčená)
25. října 2010 
Jo a Pavly, respektovat...závidím, já to nikde nemůžu sehnat, prý to není na skladě, mi tvrdí prodejci všude :unamused:
31. bře 2009 ve 22:52  • Odpověz
autor
ahojky
tak jsem tu zase na skok, a musim rict,ze mam radost,mala se docela rovna do noveho casoveho pasma :sweat_smile: ,sice to ted napisu a hned k ni poletim,ale to nevadi,protoze jinak uz pres den docela jedem podle noveho casu a i vecer uz dneska jsme koupali jako obycejne a dokonce spala i driv,nez v 8-no cucim-ale jak rikam,jsem v pohode,urcite se jeste bude budit....

a musim teda rict,ze nedokazu najit slova,co prozivame,jak je uzasny,co umi,jake u toho dela zvuky,obliceje,jak je sama na sebe pysna,kdyz se ji povede si sednout a tak,jake dela zvuky,smich,skreky an ruzne veci a situace...proste je to bozi a fakt poznate-nejde to napsorot popsat,jen jsem proste hotova stestim....se porad opakuje,uf

(uz jsem byla u male,nad nama maji obr psa a ted ho zrovn asi cvici v pokoji nad terezkou-parada!)

luci-bude ti dobre,neboj :wink: ,alespon si vychutnas neco,co nekdo nepozna,ber to jako zazitek navic :sweat_smile: a rodina super, to muselo byt prekvapko...

kat-divna nejsi,ja jsem divna-dle manzi,takze mozna jsme na stejne lodi a oni padluji nekde na vorech-neeee :sweat_smile:
a o pocasi-neni co dodat-to dava silu-loni me to zvedalo a letos me prileva dalsi vlnu stesti,ze se fakt bojim,ze to neudycham a stestim se zblazniiiim :dizzy_face:
-a knihu -se divim,ja ji nasla vsude a vsude no problem,tak jsem ji pridala do kosiku tam,kde jsem si objednala tu manduku a druhy den bylo vse doma :confused:

no jdu se myt,poklidit a treba jeste prijdu,dneska asi budu mit -diky fotbalu-volno,nebude me asi lovit :grinning: :grinning: :grinning:

zatim krasny vecer vsem
1. dub 2009 ve 20:33  • Odpověz
autor
http://pavlys.rajce.idnes.cz/BREZEN/#album
neni tam jeste cely brezen,ale je videt,jake dela obliceje - ú toho prave vrci, jeci, slinta-no nejde to popsat,je to legrace
1. dub 2009 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj holky, moc vas zdravime, Tomasek je od vcerejsiho vecera nejaky nesvuj a dneska to pokracuje, konecne mi usnul v satku, ja uz se oblikla, ze jdeme ven, tak ho za chvilicku vzbudim a povalime, nez bude mit zase hlad, tak pak zpatky domu, nakojime a pojedeme znovu, at si to slunicko taky uzijeme. Maly ma trosku potnicky nebo takovou krupicku, nevim, co to je, natiram mu to druhy den Ondrejovou masti, tak uvidime. Pristi utery jdeme do poradny, tak kdyz to do te doby nezmizi, uvidime, co dr. Asi je to z toho,ze ho moc oblikam, ale fakt nevim, jeden den pet stupnu a vitr jak blazen, druhy den 15stupnu, ze jsem i ja zpocena az na zadku. No snad uz se to ustali.
Dneska dopoledne jsem nic neudelala, ani si neuvarila obed, litala jsem jenom kolem malyho, mel asi bolenicko, tak se s tim pral, vzdy na chvilicku usnul, pak se zase probral, tlactil, plakal a tak furt dokola. Pred dalsim kojenim dam Sabika.A taky se mi dvakrat poblinkal a jednou prokakal, takze jdu pustit pracku, no fakt dneska je den :grinning: Ale ja mu porad opakuju, ze me neznervozni, pac nervozni matka = nervozni dite...no tak uvidime, jak dlouho se mi to bude darit.Me rve srdce, kdyz breci...ale vsak to mame vsecky stejny...
Luci, super, ze se vam to vydarilo, to oznamovani te uzasne novinky. Snad nevolnosti brzo prejdou a bude jenom dobre. Totez preju Kat.
Jinak my v tehu nesexovali, pac jsem krvacela, takze to bych si nedovolila riskovat...Ale zase pak ve 3.trimestru jsme ze sebe neslezli, nejak jsme to dohaneli a meli sileny apetit, bricho nebricho...tak treba vas to taky ceka... :wink:
Pavli, fotecky jsou uzasny, mala je bozi!!! Ty kukadla ma nadherny a ksichtiky jsou paradni, uz je to fakt velka slecna :wink:
2. dub 2009 ve 14:08  • Odpověz
A uplne jsem zapomnela na Sonku, Soni, ta fotecka se zajdou je super :dizzy_face: Dobry napad, taky nejakeho zajice asi koupim :grinning: Uz se taky tesim, az se Tomik zacne smat, uz krasne zacina, vzdy mu ty koutky vyleti nahoru, ale jeste o tom nevi :dizzy_face:
2. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz
Ahoj holky,
Pavli, fotečky jsou super, malá je roztomilá a jak se směje, paráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Hani, super, že vám to jde. A prdíky - to je trápení no...ale časem to přejde, se tím pořád uklidňuju :grinning:
Když to jde, tak malému cvičím s nožičkama, pokrčuju obě, pak každou zvlášť střídám atd :slight_smile: Docela to zabírá, někdy pak prdí jak ďas :slight_smile:
Dneska byl taky docela mrzutý, tak nevím co s ním bylo. Když měl jít baštit, tak se třeba přisál a po minutě se pustil a ani se nemohl té bradavky pomalu dotknout...uklidnil ho jen dudlík a třeba po minutě jsem ho zkusila zase přiložit a chytil se a pil. V osm jsem ho dala do postýlky a pořád tam sebou mrskal a brečel, tak jsem mu zkusila ještě dát napít, protože před spaním tu pil zase tak divně...pořád se pouštěl a tak. Tak teď se najedl úplně v pohodě, vůbec se neodtahoval...tak nechápu...jsem zkoušela dneska psát jedné laktační poradkyni mail, tak jsem se zeptala na pár věcí, tak jsem zvědavá, co odepíše, jestli vůbec. Byla jsem tu u ní na kurzu o kojení v prosinci. Tak uvidím.
Dneska bylo krááásně, tak jsme s mužíčkem a Tomčou vyrazili na procházku do Nymburka a bylo to moc fajn. Byli tam i rytíři na náměstí, zahajoval se jako turnaj, nebo co a vítali se tam se starostou. Bylo to pěkné - měli tam koně, takový děsně chlupatý :grinning: a taky velblouda :grinning: No sranda :slight_smile: Byli jsme tam asi od 13 do 15,30 a malý byl hodný, spinkal. Jen teda jsem ho pořád sledovala, jestli mu není vedro, nebo zima...to je hrozný, nejsem si jistá, jestli ho oblíkám dobře. Ale spocený nebyl, studený taky ne, tak asi to bylo v pořádku.
Martin teď bude zase tři dny v práci, tak tu budem válčit sami, tak už aby bylo zase pondělí. I když to si moc nepomůžu, protože pak bude zase v práci út,st,čt...a v pátek zase jedeme k rodičům :slight_smile:
Jo,a byli jsme si vyzvednout fotky z vítání, tak jsem jednu fotečku hodila do alba, víc se mi jich tam nevejde, tak budu muset založit nové, nebo nevím jak to udělám :slight_smile: Ale víc jsem jich hodila na picasu. A dostali jsme fotky jako fotky, takže jsme je ofocovali foťákem, takže nic moc kvalitka...
Tak já se jdu vykoupat a asi taky půjdu spát. Chtěla jsem teda žehlit, ale už se mi do toho nechce, jak se malý ještě dopíjel atd.
Tak přeji dobrou noc :slight_smile:
2. dub 2009 ve 21:10  • Odpověz
autor
ahojky maminky
tak to bylo dneska kjasne,co :- :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ja si fakt rikam,ze si to krasne pocasi za to,jak jsem kocarkovala poctive i ve vanicich,lijakach a tak fakt zaslouzim a tak si to naaaalezite uzivam a vychutnavam :grinning: :grinning: a dneska jako v mikine-no luxus boziiiii, maximalne suprovyyy,no proste jsem z toho uplne mimo, az ted mi dochazi,jakej blazen jsem byla,ze jsem byla nekdy venku....ale zase ted jsem z toho asi o to vic tak uplne mimo stestim...mam pocit,ze se mi prostor pro zivot strasne zvetsil,ze mam najednou kde dychat...vsude si jde sednout a tak....tyyyyyyyjooooooooo,to je bozi...no nic

mala dneska byla zase obcas protivka-pac nebyla 3dny kakat,takze si to vynahradila a 3x byl dneska za siiileneho revu a place vytlacen bobek /je zajimavy,ze ona neplace,ze ho tlaci,ale rve,ze ho nechce v te plince a honem,ale fakt honem to musi byt pryc :grinning: /,no ale jinak si nedala zkazit naladu a tak od rana rve,jeci,vyska,vrci,prede,smeje se, leze a je na sebe pysna....atd.atd.atd... a dneska si dokonce nejen klekla na 4,ale pak se dokazala dostat obema nohama na chodidla-oprena o ruce,az jsem vyjekla,pac jsem ji videla,jak leti po puse na ten koberec,ale nastesti se me lekla a hupsla zpet na kolena a ok,ale asi to pak chtela znovu zkusit a zatim se to podruhe nepovedlo....¨
jo a uz neleze jako rak,ale spis jako krab-zadecek mezi patama-skoro sed a vzdy jednu nohu do strany natahne a tam se posune,no curam smichy.... :grinning:
koncim,mohla bych to tu psat hodiny,proste je to boziiiiiiiiiiii, vsechno a ja jsem strasne stastna.........

a verim,ze i vy,takze netreba to dal rozebirat

hani-suepr s tim vytocenim,taky to tak rikam :grinning: ,nebyla jsi u nas jako moucha nahodou??? je to dobre, a kdzy chces,nedostane te, vydrz :dizzy_face:

soni-taky jsem se koukala na ty fotecky a zajic fakt bozi a jako rodince vam to tam taky moc slusi :dizzy_face: (a uz jsem prisla na neco, me u tebe chybi usmev-smich,na jedne fotce jsem ho nasla a dela te o moc veselejsi-teda alespon na me bez usmevu pusobis posmutnele-ackoliv neverim,ze tomu tak opravdu je.... :wink: )

no nic,MVR i vase kotatka a moc si preju,at je stale tak krasne a at jsme vsichni stale tak stastny a zdravi
vsem pusu na dobrou noc
2. dub 2009 ve 21:13  • Odpověz
2. dub 2009 ve 21:14  • Odpověz
autor
http://pavlys.rajce.idnes.cz/DUBEN/#album

tak fotky z tohoto tydne (je tam jak poprve sedela s nozickama dopredu) a hlavne z dnesniho dne :wink: (mraci se na babi a dedu,pac se zrovna probudila a pak je videt,jak sedi v korbicce a pozoruje,ale stejne nakonec lepsi jsou jeji hracky a okoli ji po chvili nebere-zatim :dizzy_face: )
2. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz
Ahojik, jen se chci přidat k Pavly, Soniku, usmívej s ena fotkách, úsměv ti strašně sluší! Ty jsi i dost bledá, takže když se ještě navíc neusmíváš, vypadáš fakt straně nešťastně:wink: a to je škoda:wink:
3. dub 2009 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj holky, dneska bylo naadherne, vypada to, ze to skocilo ze zima rovnou do leta, mazec, takove skoky teplot, tezko se s tim vyrovnavaji dospely, natoz tak miminka. Jsem zvedava, jak budu malyho oblikat.
My jsme dneska byli s malym na celodenni navsteve u me kamaradky, ktera ma 4 a pul mesicni holcicku, prijeli jsme k nim rano, vegetovali u nich, sli na prochazku, pak si dali obed, takovy pozdejsi, pac jsme byli venku dlouho, a pak nas vyzvedl tatulda a jeli jsme domu. Dneska jsem poprve kojila venku v prirode, super mazec pohoda. Jenom slunicko jsme nejak nevychytali, tak od zitrka mazeme kremikem proti slunicku, a taky vytahuju slunecnik...Porad ma potnicky, tak od vcera mazeme odvarem z hermanku a vypada to, ze pomaha, tak snad uz se toho zbavi...A jeste jsme meli tedka navstevu svagrova se svagrou a dvema chlapeckama, bracha od manzela, ale zdrzeli se jenom neco malo pres hodinku, takze taky v pohode. Maly cely den poradne nespal, tak tedka je uknourany, snazime se ho uspat, tak snad krasne zabere.
Soni, fotecky z vitani obcaku moc hezke, maly je fakt sikulak :dizzy_face: Ma taky krasny kukadla.
Pavli, Terinka haze fakt super ksichtiky, musi to byt uzasne, ji pozorovat...vypada, ze je fakt rostanda, pekne radi. Ale tak to ma byt, musi vsechno prozkoumat atd... :dizzy_face: A ten pruhovanej svetr ji silene slusi, moje barvicky :dizzy_face: A komu jste byli na stavbe? A ty kukadla ma proste bezkonkurencni, fakt krasa!
Katy, ahojky, kdy te ceka dalsi utz? Jsem zvedava, co nosis pod srdickem, nejak tipuju tak 50 na 50. Co ostatni?
3. dub 2009 v 19:52  • Odpověz
Ahojky,
tak dneska tu bylo krásně až přímo vedro, fakt že snad jaro opět ani nebylo...S malým jsem vyjela v půl jedné a byli jsme tady v jednom lesíku, tak jsem si tam nachvilku sedla na lavičku a tak to tam krásně vonělo, i veverky jsem viděla :grinning: Pak jsem jela na poštu, nakoupit a pak pomalu zase domů a byli tři a malý se tentokrát vzbudil...jindy spává do pěti, skoro :grinning: Tak jsem ho nakojila. Možná byl žíznivej z toho tepla...Jako s tím oblíkáním je to mazec, protože já fakt nevím pořádně, co mu dávat :frowning2: Taky jsem jela a každou chvíli na něj šahala, jestli není studenej, nebo moc teplej. Ale byl takovej normální, tak nevím no...Měl na sobě body s dl.rukávem, dupačky, pak mikinu a takovej komplet svetřík a kalhoty (jak v tom šel z porodnice) a bavlněnou čepičku...tak snad to bylo ok...nebo myslíte, že to je moc? A to fusak už nemá a ani deku jsem pod něj nedala...byl ve vložný tašce...se picnu z toho počasí :frowning2: JO, a pak psala ve čtyři kamarádka, že jdou ještě ven, tak jsem šla taky...mi bylo i škoda být doma...a co jsme pak byli doma, tak malý od půl šesté jedl zase co hodinu a taky občas pěkně brečel, asi ho bolelo bříško...po sedmé jsme vykoupali, nakrmili a od osmi je v postýlce a usíná si tam :slight_smile:
A co jinak chystáte na víkend?
My tu jsme sami, taťka je tři dny v práci, takže se s ním ani moc nevídám..chodí v jedenáct, to většinou spím...ráno se teda většinou vidíme, když si jde pro oblečení do skříně, ale malý stejně už moc nespí ráno, kolem šesté...
Měla bych žehlit, ale vůbec se mi nechce, si řikám, že zatím je to ok a vystačí, co tu je :grinning: Když jsem i z toho sluníčka taková unavenější, tak se mi nic moc dělat nechce...Jak jsem malého uložila, tak jsem aspoň zklidila bordel v obýváku a umyla nádobí.
3. dub 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj Soni, nas Tominek mel dneska bavlneny overalek, a pak takovou min teplou fleesovou mikinku a kalhoty a jenom deku plus kryt na kocarku...a cepicku bavlnenou a byl ze spodu strasne teplucky...az zpoceny...takze bych rekla, ze mozna vas Tomasek priste bez toho svetriku...kdyz mas jeste tu vloznou tasku.
Jinak my vikend mame ve znameni navstev, zitra se chystam delat ty sneky, jak dlouho na kolik stupnu to peces? Jenom orientacne...
Tak vidim, ze si tatuldu moc neuzijete :unamused: A jak se k tomu stavi manza?
A kdyz se ti nechce, tak nezehli, jeste vydrzite...vis, co se rika, co nemusis udelat dnes, nechej na pozitri :grinning:
3. dub 2009 ve 20:49  • Odpověz
autor
ahojky holky
den to byl fakt uuuuzasny,neni co dodat....
byli jsme plavat a zustali v tom meste pak a ja si uzila i trochu obchodu-co mala dovolila...
ale nespala od rana od 7 az do pul 3 (az po plavani v kocarku zabrala) a pak spala jen 45 minut-i ji neda spat,kdyz je tak kraaasne :grinning:
mame taky nove fotecky
http://pavlys.rajce.idnes.cz/DUBEN/
je tam uzasne videt,ze si to uzivala,vriskala na cele kolo,jecela no fakt do 6 se bavila,moooc spokojena-no je po me teplomilka,neni pochyb :wink:

-k tomu oblekani-no my dneska meli stejny svetr jako vcera-pac snad jediny nema kapucu a to jsem dneska nechtela....zitra (kdyz bude stejne)zkusime mozna jen tuniku na bodicko..uvidime
ja dneska jeste mela spodek fusaku (a to hlavne proto,ze jsme byli pryc a bez auta a clovek tomu pocasi verit nemuze- a ve stinu zase vedro neni...),ale mela na sobe jen ponozky,boticky,body s dl.rukavem ten svetrik a kalhoty-takze jsem ji spis prikryla dekou kdyz spala a zapinala pripadne kryt na korbu-ale kdyz byla vzhuru,mela pryc vse....a byla teda akorat-ani horka,ani spocena....a tez cepicku...
-ale je to i podle veku,mensimu mimi bych dala urcite vic-asi jak pise hanicka.... :slight_smile:
-jinak se pridavam,vychytat obleceni je fakt umeni-neco jineho je ve stinu,neco jineho,kdyz je vzhuru a hybe se nebo spinka....a kdyz se jde ven na dlouho-aby se pocasi preci jen nezmenilo-vecer se citelne ochlazuje...no ale jsou to stejnak prijemne starosti (ja mam radeji pod kocarem veci navic,ale oblekam min...)

a jinak soni nesmutni,my taky budem pres vikend bez tatuldy-dela se stavba a navic stoji prace-takze se bude vse dohanet-jsem smutna,ale alespon muzem byt cele dny venku,tak to nejak zvladnem a pujdem se za nim alespom podivat

-hani-ta stavba jsou fotky pro milacka, to je nase provozovna,rozsiruje se....

-a co holky cekaji? myslim,ze jsem uz hadala u kati holcicku a u lucky hadam kluka-snad si to zapamatuju :grinning: :grinning:

mejte se kraaaaasne :wink:
3. dub 2009 ve 21:22  • Odpověz
tak jsem vás prolítla... Kačenko.... chápu, cos myslela tím, že cizí neštěstí potěší :wink:

já se snad dostávám do pravých těhu nevolností - dnes i večar ráno, co se umeju, zvedne se mi žaludek, zvracím (není teda po celé noci co zvracet), pak se nasnídám a tak nějak dokážu fungovat... trochu mě pobolívá žaludek, jsem unavená, ale co je pro mě úspěch, nebleju celý den a snad už semi to nevrátí.... jinak sluníčko si užívám co to jde, jen co vstanu, vylezu na terasu a slezu až se zapadajícím sluníčkem, je to úúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýýý :grinning: dnes jsem si už musela vzít sukni a tílko, jinak bych měla prouhatě opálený ruce a nohy :grinning: a včera za mnou přijela mamka, tak jsme si užili prima odpoledne na sluníčku, drbaly,,,, :dizzy_face:

jsem zvědavá, komu tip vyjde, u nás zatím je to tak půl na půl, někdo tipuje holku a někdo kluka... mamka kluka... ale já pořád mám pocit, že tam nosím Váju, tak uvidíme, kdy mě to pustí :grinning:

na domečku se taky dělá, během příštího týdne už bude konečně základová deska a pak to poženeme konečně do nebe :grinning:

jinak finušuju s diplmkou - včera mě vyhořel počítač :grinning: takže jsem odkázáná jen na večer, kdy se mi vrátí miláček s notasem.... termín odevzdání za týden, ale už se chýlím ke konci, tak snad to dám.... a až si miláček ted koupí nový notas, budu moci zase i přes den sem za váma :wink:

tak papa, hezký víkend plný sluníčka a pusinku dětičkám a pohlazení malému Š. :wink:
3. dub 2009 ve 22:03  • Odpověz
Holky, u mě holčinu hádáte jo?:slight_smile: Tyjo, já mám furt intuici, že to bude kluk, ale možná to je spíš trochu přání :wink: U Lucinky já tipuji holku, u sebe kluka:grinning: Jinak UTZ, kde bychom měli vědět pohlaví, mě čeká 20.dubna, tak snad se to dozvím :wink:
3. dub 2009 ve 22:51  • Odpověz
Ahojky,
předem se omlouvám,že nepíšu,nějak nestíhám,venku je nádherně tak hádejte kde jsem celé dny? No venku,je to bájo mám plno energie a tak nějak se mi ani nechce sedět u compu,večer už na to ani nemám chuť a když ano tak tu stejně sedí Marťa má teď dovču takže prostě není kdy pisnou,mám vždycky tak minutku co odbíhám od vaření,ale to nestihnu napsat vše co bych chtěla a to by mě mrzelo tak raději nepíšu.No a navíc mám ten krám spomalený takže to je pěkný vopruz.Fotky nenačítají atd. Zítra mi to nakoupnou tak slibuji,že večer přijdu a napíšu vše co chci :wink: tak to je na moji obhajobu a zítra mě tu máte :slight_smile:
4. dub 2009 v 07:39  • Odpověz
zpomalený :sweat_smile:
4. dub 2009 v 09:06  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
4. dub 2009 v 17:32  • Odpověz
Hani, super fotečky a koukám, jaký je Tomášek šikulka :slight_smile: A to ti při pasení nebrečí? A jak často ho dáváš na bříško?
4. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky, dneska teda bylo zase vedro...Ale my chtely jaro, ne hned leto!!! Na muj vkus by mohlo byt i o 5 stupnu min :sweat_smile: Se potim jako to prase a kvuli malemu nepouzivam zadne deodoranty...nastesti vypada, ze mu to moje zpoceny prso nevadi :grinning:
Maru, to je Dominek sikulka, ze tak krasne papa, a se sezenim atd. neboj, kazde detatko je individualni, tak jak spravne rikas, nechej mu jeho tempo...Nektere detatko je sikovnejsi v tom, druhe zase v jine veci...Tesim se na nejakou fotecku Dominicka ve sportaku :dizzy_face: No a ze jsi pysna matka, to plne chapu, protoze maly je proste uzasny!!! to bude nevest :dizzy_face:
Soni, dekuju za pochvalu fotecek :wink: Ja ho na brisko davam docela casto a temer od narozeni, on se na brisku krasne vyprdi a procvici...S tim brecenim jak kdy, nekdy se mu to nelibi, tak ho otacim zpatky, ale na brisku je fakt casto, nekdy jenom tak lezi a ma polozenou hlavicku na boku a odpociva si tak, ja ho sleduju, nekdy se snazi past a pretaci hlavicku ze strany na stranu...a nejvic to miluje po koupani a umyvani zadecku, kdyz je nahulaty, taky to vyzkousej..Ja kdyz ho okoupu, tak ho namazu na brisku a nozicku zepredu, pak ho otocim na brisko a namazu mu zadicka a jemne ho tak hladim, pak pres nej chvilicku prehodim osusku, aby mu nebylo zima...a moc se mu to libi...nekdy i place, kdyz ho otocim zpatky na zadicka. A taky jsme pres den hodne v aktivnich polohach, kde zapojuje hlavicku, jako v tygrikovi nebo u me na hrudnicku, kde hlavicku taky zapojuje...Ale nebojky, ne kazde mimo to ma rado, nekdo proste muze byt na brisku porad, nekdo to nesnasi...tak pomalicku...nam teda nejvic zabralo paseni, kdyz je nahulaty... :slight_smile:
4. dub 2009 ve 22:17  • Odpověz
autor
ahojky,doted jsem litala,takze jen skacu pozdravit

k letu nemam co dodat,tez by me stacilo min stupnu,ale mooooc rada si uzivam,ze priroda doprava vic-beru to jako odmenu a dneska jsem se opravdu venku stestim rozbrecela-sla jsem sama a letelo mi hlavou,jak nadherny rok jsem zazila-od minuleho po letosni jaro-jak se mi loni touto dobou delalo lip a i brisko rostlo a pak uz to bylo jen hezci a hezci,a moc jsem za to dekovala....az jsem se proste neudrzela a rvala jsem,nastesi jsem sla odlehou cestou pod lesikem :sweat_smile:
a taky rikam,ze miluju fakt vedra,ale kdyby takove dny ted byly tak pet mesicu,tak rada ozelim ty tropy :grinning:

-hani-poceni-no ja teda zatim ok, ale ono je to po porodu jine-asi,pac ja loni byla uplne porad siiilene hotova a zadne prostredky nepomahaly.to bylo spis tim stavem,vnitrnim rozrusenim a tak...snad to prejde i u tebe (a male uz 9 mesicu nevadi zadny stav kozy lizy,jen kdyz ma mlicko :grinning: )

-paseni -holky /soni/ me mala nechtela lezet na brisku ani za nic az do 6 mesice!!!! vuubec! uz jako novorozene mi nikdy nelezela na tele, nechtela ani na toho tygrika,NIC,okazmzite zvedala hlavicku a jecela,dokud nebyla zpet na zadech.....a najednou ze dne na den to bylo fuc a nevadilo ji to-nejde fakt srovnavat....
-seneni /maruska/-je to totez, nema cenu neco ukazovat,nejak stavet,ono jim to stejnak nejde (alespon u nas to tak bylo,mala se jen rozcilovala,ze jsem ji chtela neco ucit),takze je lepsi to fakt uplne nechat volne a ted treba ja muzu rict,ze kazdopadne si na vse prisla sama,a je jen otazkou,kdy a co a jak najdou....kazde mimi je jine-bohuzel,bohudik
(jen treba ja k tomu dodam,ze jsem si asi do vcera fakt neuvedomovala,jak to sezeni je hrozne prehnane vypichnute-uz sedi?? vcera jsem byla na tom plavani,jedna kamoska porad jak maleho taha za rucicky-aby trenoval-jakio ze se to ma-my to nedelali ani jednou..ma sice mladsiho chlapecka ,ale porad se hlida,jestli jsou lepsi....a druha pani ma stene starou holcicku,tak vcera chlapecek sice pomoci tahani za ruciciky se do sedu dostane,ale to je vse, holcicka lezi na zemi a diva se a jedine nase cislo to tam zacalo vymetat, lezlo pod zidle a tak a poprave jsem videla,za na to koukaji fakt huste,necekali to podle povidani, protoze podle povidani jsem vzdy rikala,ze nesedi jen leze dozadu a mysleli si,ze proste neco jako umi,ale tohle je prekvapilo....tim jen chci rict,ze lidi jen zajima-sedi? chodi? ale ze ono naucit se neco takoveho je mozna mnohem tezsi nikoho ani nenapadne....)
takze maru-nic mu neukazuj, on ti to za par dni ve vsi parade predvede sam, a mimo jine-nase je fakt pri srovnavani "nejpomalejsi" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

-no a kdyz uz jsem v tom,tak teda oficialne uz fakt muzu prohlasit,ze sedi :grinning: . dodam fotky z dneska-uz to fakt nejde zaprit.....porad to bylo nejake,ale to dnesni pocasi ji fakt dohnalo k tomu,ze sedi jak profik, takze jsme skoro dve hodiny jezdili a koukali po okoli-zase vriskala, smala se a tak a docela dobre zvladala i najezdy na chodniky,takze trenujem a kdyz pocasi dovoli,postupne prejdem do sportacku /zatim stale namem potrebu ho davat, takhle na ni mnohem lip vidim,lip hlidam slunicko a muzu se na ni krasne koukat,kdyz pak spinka..../

-maru-super to jidlo,no u nas to takove dlooooho nebude, ted jsem rada,ze opravdu krasne papa ovoce,zvladla by i celou tu sklenicku asi (ty male)ale dokud to neda i prirm,tak nedostane, a prikrmy teda tak nejak ji, uz se snazim taky davat pul male sklenicky a od hippu to ji docela dobre-je to hodne ridke,ale od hami ji to nejede-je to tuzsi.....
a vcera jsem vyzkousela otevrit i to velke baleni pro 9 mesicu,bylo tam par kousicku mrkve a tak, no a rvala,jecela,plivala...a hlavne se zase silene davila-proste tohle nechce-zatim nevim proc,tak snad postupne,no :unamused: , hlavne ze proste vubec ji,za to uz jsem vdecna
-a piti-ma jen mlicko a cajik bych rada na leto zavedla/zatim vypada,ze protestovat nebude/-ne proto,ze bude teplo-davam ji venku podle potreby prso,ale spis proto,kdybych v lete odbehla a nekdo hlidal a prisla by necekane velka zizen,tak aby byla moznost ji neco dat,nez dojdu (ikdyz stejnak ji asi jen tak neopustim :grinning: -navadi,uvidime)

jeste jsem toho chtela mraky napsat,ale dneska koncim, strasne me boli zada a jeste se chci jit najist
tak koncim a zase zitra neco,zatim ahojky a dobrou noc vsem :wink:
4. dub 2009 ve 23:10  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
5. dub 2009 v 08:39  • Odpověz
autor
ahojky soni
taky rano,no ja taky jdu juknout,nez zacneme litat....
jen hlasim,ze dneska u nas mlha,ale podle toho,jak to znam,rekla bych,ze se to fakt zacina kazit-my na tom zapadu mame fakt vse prvni a rekla bych,ze my si dneska uz tak krasne pocasi neuzijeme...ale to neva,me staci teplo :grinning:
-holky,ja se normalne vonela,davala jsem si tuhy deodorant,jen jsem si doted nenamazala prsa kremem a ani sprchacem je nemyju,ale to je jedine omezeni...a mala nereagovala....a kdyz pisete,jak jste splavene,tak jsem stastna,ze tohle uz mam za sebou a vcera jsem se uz nepotila nejak zvlast (loni jsem vozila dole v kocaru az tri nahradni trika a ruzne je susila a prevlekala se,pac jsem mela kolace az snad k pupku do peti minut-jenze to bylo tech 30 a ja po porodu-strasny)

-soni-ty rucicky jsou sranda a budou dal,ted zase umi dalsi veci,treba jako taha si za jednotlive prstiky a ceka,co se stane....je to bozi,vid

a prilet obamy-no ja ho propasla,i zpravy-pac jsme prisli pozde a tak se posunulo i koupani a spani...ale ted si teda taky jdu zapnout tu 24ku,jeste ze uz mame tolik programu :grinning: (a jak pises,kdyz se nam chce brecet-proc ne,je krasny,kdyz to neni ze spatneho duvodu,ze :wink: -ikdyz mj. ja docela myslela i na dancu,ze tohohle krasnyho jara se uz nedockala :confounded: ,asi mi v hlavne bude lezet bohuzel dlouho)no nic

my jsme zase bez tatky,sice prisel v noci,ale uz je zase na strese,takze si jdem hrat,ja jdu zase poklizet ( v utery rano prijde truhlar,tak to tu musim nejak udrzovat ok a zitra vse vytrit...) a pak pujdem stejnak ven,jen dneska uz ne tak vyletneny :sweat_smile:

jo a dala jsem ty fotky do dubna -jak vcera jezdila :wink:

vsem krasny den! papa
5. dub 2009 v 08:50  • Odpověz
autor
holky smarja,to je komedie!!!!!!!!no to jsem z toho teda zmatena, takovy manevry, to by si mel klaus taky nejak vydupat,ne :grinning:
5. dub 2009 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky, teda když píšete o vedrách, pocení, tak to potěš... Já co jsem těhotná, tak mi je furt vedro, potím se...a když si představím, že nejvíc kilo budu vláčet právě přes červenec a srpen, tak vám povím, že doufám, že letos nebudou taková vedra :confounded:
5. dub 2009 v 10:40  • Odpověz
Jinak se mi tohle počasí moc líbí, je to strašně nabíjející, pozitivní, ale jak říkáte, taky bych klidně mohla mít zatím jen to jaro... přijde mi to až nenormální takto, abych jeden týden měla pomalu kožich a druhý klidně plavky... :unamused:
5. dub 2009 v 10:41  • Odpověz
Kačko, tak to ti fakt nezávidím, nosit nejvější bříško přes léto :frowning2: Ale co se dá dělat...Tak se šetři a hodně pij :wink:
Jsem ráda, že jsem si to odnosila přes mrazy :sweat_smile:
5. dub 2009 v 11:35  • Odpověz
Tak dneska bylo venku příjemně, sice teplo, ale ne takový jako včera...Sluníčko moc nesvítilo, ale vedro a dusno bylo. Tak jsem po dvou hoďkách přišla domů a malý se do pěti minut vzbudil. Koukám, že už u nás nějaký ten den neplatí, že se spí od půl jedné do pěti :sweat_smile: A ve čtyři zrovna přišel i taťka z práce, tak jsem ráda, že přišel dříve :slight_smile: Tak jsem malého akorát nakojila a "strčila" taťkovi a šla udělat pizzu a pak jsem pekla buchtu a ještě uklidila záchod a koupelnu, tak super, mám radost, že jsem zase něco uklidila :grinning: :grinning: :grinning: Jsem jak blázen :sweat_smile: :grinning: A malý tu pochrupkuje, tak koukám na odjezd Obamy :sweat_smile:
5. dub 2009 v 17:34  • Odpověz
autor
Ahojky holky!
Tak jsem se rozhodla,že když bude trocha času,tak začnu trénovat opět psaní s diakritikou,páč zapomínám....Tak uvidíme,jak mi to dlouho vydrží :grinning: ,hroozně to zdržuje!

Maru-koukala jsem na fotečky, tak Domínek mě fakt dostává!!! Jak může být čím dál tak hezčí!!! No neskutečný!! A vím,co jsem ti chtěla už minule, tu kozinku si pamatuju,když loni rodila-tenkrát jsem,nevím proč,četla březnovky-možná proto,že jsem zrovna vnímala svět a začala se chystat na to,co nás čeká....no nicméně jsem se málem rozbrečeka,že ona už má taky roční mimčo-to snad není možný,co ten čas dělá :cry: :cry:

Soni-tak co Obama, komedie,né? Každopádně jeho kouzlo působí i na mě a i jeho žena se mi fakt líbí.No a to nemlouvím o tom,že vím,ja mluvit,co mluvit a hlavně-jak se u toho tvářit! Bylo šíleně vidět,jak je Klaus mručoun hnusná,nelibá a on pohodář,vyspátej :slight_smile:
-úklid-no co dodat,ja mám taky tak krásnou náladu,když něco stihnu udělat :grinning: ,to je svět krásnější,viď! (Mj. jsem dneska vyhodila z pokojíčku ty noční stolky a předělala to tam malé,protože už to pro ni bylo fakt nebezpečné-ty úchytky jsou fakt nešikovné)

Kat-no za mě-mě ve vedrech nevadilo nosit a v tu dobu jsem se ani nepotila-mě to začalo až po porodu,takže pro mě by tvůj termín byl ok :sweat_smile:

Holky,tak u nás dneska teda nebylo už tak krásně, bylo fakt i docela chladno-přesto nááááádherně!!!! a seděla jsem chvíli na lavičce,zastavila kočár a malá to vydržela a spala dál!!!! třeba to s ní půjde a půjde ji upsat a jít na terásku-ja se tešíííím!!!!!!

No nic,jdu ještě někam juknout a snad už taky spát.
Všem dobrou noc a pusinky pinďátkům :dizzy_face:
5. dub 2009 ve 22:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.