• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatbou to začalo aneb naše parta z beremese

(Zamčená)
25. října 2010 
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
6. dub 2009 v 07:56  • Odpověz
Maru taky mám fotky...mě jsi přehlídla asi :confounded: :pensive:
6. dub 2009 v 08:00  • Odpověz
nestíhám psát,mám ho na ruce a usíná a pak jedem na cvíčo,tak napíšu zas něco později :wink:
6. dub 2009 v 08:01  • Odpověz
Nepřehlídla neboj,s tebou se já vykecávám všude možně :wink: Kubík to je prdelka to je jasné,dvojčátko Domínka akorát trošku vlásky musí dorůst :wink:
6. dub 2009 v 08:13  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
6. dub 2009 ve 14:51 • vjitka
Holky mám děsnou radost tak vám to musím pisnout,budeme mít nové auto,jupííííííí :grinning: :grinning: :grinning:
Byli jsme dnes už s malým 2x venku,teď dostane napapat a frčíme zase,tak v rychlosti píšu :sunglasses:
6. dub 2009 v 15:01  • Odpověz
Achoooj sem nemocná, ale fest přišla jsem o hlas tak divně skřehotám.....
ted toho mám moc jarní úklid, pařba a odrovnali jsem vysavač a dneska ráno musel jet hany pro novej páč sára má rýmu a bez vysavače jsem namydlená že?
Jdu pokoukat albika
6. dub 2009 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jsem malého uložila do postýlky, už byl dlouho vzhůru, asi od pěti, tak už byl protivný, ve vaně se zklidnil a pak už začínal u jídla usínat :slight_smile: Tak uvidíme, jak bude :slight_smile:
Dneska jsme se byli podívat u kamarádky, co má kloučka narozeného 29.11., tak to bylo fajn. On je takovej "sumík", takže Tomík vedle něj vypadal malinkatě :grinning: Pak jsme šli s kočárkama ven a bylo to fajn. Bylo hezky, žádné vedro. A domlouvaly jsme s kamarádkou, že bychom od září jezdili s malýma na plavání, tak se tam zkusí optat a snad to vyjde. Hlavně, jestli by nás dali do stejné skupiny, když je mezi klukama dvouměsíční rozdíl, tak nevím no...

Maru, Domínek je kráááásný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a jak roste, to je neskutečný :slight_smile: Moc vám to sluší :dizzy_face: :dizzy_face:

Se vlastně ještě musím podívat na fotky od Pavlínky :slight_smile:

A tady mám fotky, jak jsme byli u Míši :slight_smile: http://picasaweb.google.com/ulehlatka/Duben2009#
6. dub 2009 v 19:41  • Odpověz
Soni, myslím, že dvouměsíční rozdíl nebude problém:wink: to by vás měli dát do stejné grupy:wink:
6. dub 2009 ve 20:17  • Odpověz
Kat, já taky doufám, zvlášť, když jsme tam ještě jako ani nechodily, ani jedna...tak uvidíme :slight_smile: Je to sice v Kolíně, ale je to tam o dost levnější (sice dál), ale pořád to vyjde líp, než v Nbk, kde to je podstatně dražší.
6. dub 2009 ve 20:22  • Odpověz
Soni kolik? Tady stojí 10 hodin 1400,-Kč, přijd emi to docela dost...sice to je jakoby vstup pro dítě a dva dospělé, ale stejně... kam s ehrabe moje těhuplavání za 40Kč hodina:slight_smile:
6. dub 2009 ve 20:26  • Odpověz
Tak v tom Kolíně to jako stojí 1700 Kč, litr by mi propratila pojišťovna, takže super...a jezdila by kamarádka autem, tak bych jí přispívala, takže to by bylo v pohodě. A je to asi 12 lekcí.
V Nymburce - něco málo přes 4 tis. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: , taky za 12 lekcí, myslím...
Jako to je docela na pěst...
6. dub 2009 ve 20:38  • Odpověz
a můžete juknout na nový video: http://www.youtube.com/watch?v=aStjfczOpOY
Ta pískací hračka zezadu vypouští vzduch, proto se Tomík tlemí :grinning:

Jo, a co malý vyzjistil :grinning: :grinning: Strká pořád ručičky do pusy, pomalu by tam strčil pěstičku a taky přišel na to, že si může strkat prsty do krku, až se mu zvedal žaludek, tak už to pak nedělal, no sranda :grinning:
6. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky,
Maru, super, gratuluju k auti! A jake budete mit? Tak hlavne at vam dobre a dlouho slouzi :dizzy_face:
Tak myslis, ze bratricka ci sestricku jeste odlozite? My bychom chteli tak ty 2,5 az 3 roky rozdil, kolem tech 2 se mi to zda jeste malo...A moc vam to s Dominkem slusi na prochazce a mate super outfity, urcite neztratite jeden druheho, jak jste si podobni :dizzy_face:
Soni, taky premyslim nad tim plavanim, ale az pozdeji, jak jsem videla uzasne foto Pavli, tak me to fakt laka.
Luci, na hlasivky doporucuju Vincentku ve vsech formach, ja mela zanet hlasivek uz dvakrat a je to teda hodne neprijemne, kdyz clovek nemuze mluvit :frowning2:
Jdu mrknout na video a foto Kati.
Soni, no parada s tou rucickou, nas maly se zacina pomalu smat a je to nadhera, videt, jak mu ty koutky leti nahoru... :sweat_smile:
6. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz
tak hlásím.... na UTZ krásně rosteme, paní doktorka nás pochválila, že máme opravdu krásně prospívající miminko, srdíčko nám tluče jako zvoj a podle UTZ končím 7. týden. Jen se jí nelíbilo, že za 14 dní jsem zhubla asi kilo a že ráno zvracím a už mě chtěla lifrovat do nemocnice na infuze.... potvora jedna.... ale ubránila jsem se a slíbila, že už hubnout nebudu :grinning: nevím teda, co plaší, vždyť takhle na začátku je to normální.... moc chuť k jídlu nemám, přes den hodně ovoce a jogurty, až večer večeřím s Vráťou... ale dát si k obídku třeba chleba, myslím, že hned půjdu.... :grinning: :pensive:

holky, album doplním, jen teď musím do konce týdne dopsat diplomku a navíc mi vyhořel PC, takže jsem odkázaná na večer až se vrátí miláček.... od středy ale bude mít nový notebook, takže už i já pak budu on-line :wink:

no tak vás jdu dočíst :wink:
6. dub 2009 ve 22:18  • Odpověz
Soni, video je BOZI!!!!!!!!!!Uz se taky tesim, az budu delat s nasim Tomickem takove blbosti, maly je uzasny :grinning: :dizzy_face: :grinning:
6. dub 2009 ve 22:20  • Odpověz
Kde je ten odkazek od Kati? Nemuzu ho najit? :frowning2:
6. dub 2009 ve 22:22  • Odpověz
Jo, aha katy, to bylo v IP...jsem to ale... :sweat_smile:
Luci, super, gratuluju k UTZ, parada, jste sikulky, jen tak dal, a pekne papkej, podivej se na naseho Tomaska, jak se mu u me libilo, ze se mu nechtelo ani ven, a jak jeste k tomu narostl :grinning: , tak taky miminkovi poradne doprej... :grinning: Nee, delam si sranda, ja fakt jedla normalne atd. atd...no proste mu bylo u me dobre :dizzy_face:
A bude fotecka? At ti jde diplomka dobre od ruky :dizzy_face:
6. dub 2009 ve 22:28  • Odpověz
Katy, nadhera, krasne rostete!!!Taky jen tak dal :dizzy_face: Kde jsou ty casy...to je nostalgie, ze jo maminky? Katy, Luci, utece to jako voda, moc a moc si to uzivejte a pamatujte si kazdy den. Pak uz to bude uplne jine, krasne, nadherne, ale prvni tehu je prvni tehu..uteklo to fakt jako mavnutim kouzelneho proutku...zvlast kdyz se clovek tak silene tesi....Tak se tesime na dalsi fotecky.
6. dub 2009 ve 22:32  • Odpověz
tak jsem vás prolítla.... počasí já si užívám, vyvaluju se na terásce a tam je mi dobře :wink: takže žádný o 5 st. míň, jasný?! :grinning: :wink:

ještě jsem zapomněla napsat, že teda nemocenská na dalších 14 dní, to jdu na KO k DR (Kačí, 20. jdeme tedy obě :grinning: ) a na 29. jsem objednaná k sestřičce na vystavení průkazky... jo a podle dnešního UTZ mám TP na 22.11.

k tipům - mamka už tip změnila.... že prý když mi viděla nenamalovanou, tak prý jasná holka :grinning: no a taky že možná za babičku.... další ženská do party :wink: tak uvidíme.... mě pořád teda drží pocit Valentýnky :grinning:

Maru, bříško nemám aztím žádné, resp, jen sádlový špek co jsem měla vždycky :grinning: ale slibuju, vše vám nafotím a doplním :wink:

Obama - no obr divadlo teda.... miláček se jel na něj podívat.... cvok... :pensive:
6. dub 2009 ve 22:33  • Odpověz
Kačenko, to je krásný bříškoooooooo :grinning: :slight_smile: taky bych už nějaký brala :wink:

Hani, fotečka bude :wink:

Jinak Káťa prostě bude mít kluka, já to jiank nevidím....
6. dub 2009 ve 22:38  • Odpověz
Hani, teda Tomík tak krásně pase!!!! úplně se tu rozplývám :grinning: těhu je krásný, ale i tak už se těším, až toho drobečka budu mít u sebe :grinning: :wink:
6. dub 2009 ve 22:45  • Odpověz
Dobré raníčko,tak jsem si včera večer užili rodeo,malý už je 2 dny děsně mrzutý a jediné co zabírá je venek tak chodím pořád,no a včera jak jsem ho koupala tak mi děsně plakal,ale zoufale moc až se zajíkal a nemohl popadnout dech,taový pláč,kdy po něm škytá.To samé než usnul,ruka v puse tak jasné zuby,dostal nurofen a usnul před 20h.No a mysela jsem,že máme vybráno a bude se spinkat s tím,že se v noci bude pořád budit,no a 21:15 to začalo znovu a snad ještě hůř pokud to hůř ještě jde.Plakal a plakal,ale fakt šíleně.NIc nezabíralo,dokonce jsem i po x měsících chovala,ale nepomohlo nic tak po hodině manža rozhodl,že si ho vezmeme do postele jako kdysi a snad usne,tam se uklidnil,ale měl tak moc uplakané očička,mě ho bylo tak líto,ale zabralo to po chvilce se začal smát šťastný,že hajá s námi,spinkal uprostřed se svoji peřinkou a polštářkem a bylo to super ho tam mít opět po tak dlouhé době,ale teda za jakých podmínek,že? No tak v noci se budil,ale naše přítomnost ho uklidnila vždy.Jen jsem měla strach,že mi v noci někam odejde :sweat_smile: Pořád se zvedal do sedu,ale sed to není takový polosed,nebo se točil z boku na bok a rozvaloval se,otáčel se no už to nebylo jako kdysi to ležící miminko na jednom místě jsem ráda,že má svoji postýlku ve svém pokojíčku,ale toto už nechci takový pláč to jsem vždycky s toho akorát špatná :pensive: Musela jsem vám to napsat.
Hezký den :slight_smile:
Ps: jsem tu jenom vlítla,teď nedočítám
7. dub 2009 v 07:13  • Odpověz
Holky, díky, díky:slight_smile: včera jsme šla po městě a kolem výloh jsme si až říkala, že jsme pěkně tlustá, když jsem se tam viděla...že jako až moc, na to, že jsem v půlce těhu:slight_smile:
Jinak jako má Lucinka pocit Valinky, tak já mám stále pocit kluka, ale uvidíme, Maruška tipuje holku, Pavly tipuje holku, jen Lucinka mi dopřává kluka :dizzy_face: Ale i když to takhle píšu, tak doufám, že je jasné, že budu šťastná i za holčičku, to já to jen tak říkám, ale však víte jak to je... povídám si s bříškem a říkám mu, jí, že ho, ji miluju ať je co je:slight_smile: Aby holčička nebyla kdyžtak smutná :grinning:
7. dub 2009 v 10:14  • Odpověz
autor
ahojky,ted nereaguju,jen hlasim
mam toho zase hodne, byl tu dneska truhlar-dodelavame byt,konecne po peti letech to,co tu uz melo byt,tak jsem vcera uklizela,dneska resila...zitra prijde zas...
do toho uz zase pripravuju vse potrebne na prodlouzeny vikend,takze prepiram,zehlim,zitra nakup,baleni,ve ctvrtek vareni,v patek vajicka a odjezd-takze vas ctu,ale psat nejak nezvladam...

zatim teda vsem krasne dny,pac i ty si uzivam a proto toho casu je tak malo
vsem pusinky a piste,ctu vas a rada :wink: ,snad pak nejak i dopisu,co bych rada...
7. dub 2009 ve 20:24  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
7. dub 2009 ve 21:19  • Odpověz

7. dub 2009 ve 22:53  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

Maru, teda ten tvůj bobánek si to vybírá, brouček maličký.... :confounded: doufám, že teď už jste v pořádku....

Hani, co plašíš? Jak bys mohla být špatná maminka??? Neblázni, jsi skvělá, úžasná, báječná, jen je skvělý i tatínek :wink: a to je usper :slight_smile: :wink:

já si koupila hne dza první fotečku z utz, jenže od té doby jsem nikde nebyla, zatím se na nákupy moc necítím, takže výbavička se nerůzrůstá.... ale až budu teď už on-line pořád, myslím, že net to jistí :grinning: jo a o víkendu jedeme na hory, kde jsou nějaké oblečky, co zůstaly čisté, po bráchovi, tak na to kouknu a něco si vyberu.... sice to bude spíš jen na doma, ale i tak se těším, až se v tom budu přehrabovat :grinning: :wink:

diplomku mám, dnes mi jí miláček nechal svázat, zítra jí ponese na fakultu.... já ho nemít.... sice teda mám pocit, že ten konce jsem fakt odflákla, ale co.... snad to půjde i tak....

Kačí, to je jasný, že i když tam budeme mít třeb anakonec to druhé pohklaví, budeme ho milovat stejně moc i tak :slight_smile: :wink:

jinak já podle Dr beru léky proti zvracení a tak už nezvracím vůbec, jen mi stále chybí chu´t k jídlu.... :pensive:
8. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
ahojky,stale stejny stav,jen vas chci podporit,u nas tez dneska hysteraky,dva sileny,tez se dusi,davi,zalyka,vydrzi v tom nejhorsim stavu i 20 minut a je to fakt na chcipnuti!!!! u nas je to tim,ze nespi a pak je tak hotova.....trea nekdy dopisu,ted letim balit,zatim se mejte krasne
8. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz
Pavli, teda 20 minut!!! To je mazec :pensive: Je to fakt hnus nejhnusnejsi, kdyz ditko takto rve...U nas je to taky tim, ze je pretazeny a ne a ne zaspat, tak chce kozu=dudel na uklidneni, a to ja mu nechci dat, takze rev a rev...no a kdyz ho ma tata, tak kozu neciti, a je v pohode...Ale nastesti to neni az tak casto... :unamused:
Luci, no jo no, cloveka fakt napadaji ruzny veci, neni nic krasnejsiho, kdyz jsou ti drobecci spokojeni,a nic horsiho, kdyz placou a ty nevis, jak jim pomoci...a to je vazne na palici :angry: A me je ho tak hrozne lito, kdyz place,a pak jsem i nasrana, na sebe, i na neho, protoze chytam nerva a to ja nechci, fakt se snazim si porad pripominat nervozni matka=nervozni dite, ale jde to tezko, ale snaha je...
Zitra mame Koblizky (baby masaze), tak se moc tesim, a odpolko jedeme do Hodonina, jdu na kontrolu po 6N (zitra mame 6 tydnu - mazec jako!!!!!!!!), a pak k babicce a tatovi, tak snad to zvladneme vsechno...A dneska jsme byli s malym na kurzu satkovani, tak snad jsem poupravila techniku a uz nam uvazy pujdou jedna basen, spise jsem se chtela ujistit, zda tam mivam maleho spravne, abych nenadelala vic skody nez uzitku....
Tak paaa
Jo, a Luci, gratuluju k odevzdani diplomky, zase o povinnost min, ze? Vrata je super, ze ti tak pomaha, to se ceni...A jasny, ze to zvladnes i tak, jsi sikulka. A nebojky, chut k jidlu se zase vrati, uvidis :wink:
8. dub 2009 ve 21:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.