• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatbou to začalo aneb naše parta z beremese

(Zamčená)
25. října 2010 
jo holky a pak mám druhý dotaz.... jak včas "REZERVOVAT" porodnici???
17. dub 2009 ve 14:46  • Odpověz
Luci, jestli chces rodit v Praze, tak bys uz pomalu mela zacit... kamoska sla do porodnice ve 12tt a uz meli vsude plno :o(((
pokud ale chces mimo Prahu, tak je jeste docela cas...

segra rodila v Benesove, byla spokojena... a tam staci prijit az mesic pred porodem... kazdy se tam nehrne, jak chteji vsechni rodit v Praze a tak je tam relativne klid
17. dub 2009 ve 14:59  • Odpověz
asi spis vybrat porodnici kde chce rodit a zeptat se primo tam
17. dub 2009 v 15:00  • Odpověz
Luci, asi tak, u nás to je v pohodě všude, takže já to neřeším, já objedu tři porodnice, abych si je prohlídla, ale až přijde na věc, rozhodnu se intuitivně asi:slight_smile:
U vás to je blbý, dobrý je tuším Podolí a Apolinář a ty jsou hrozně plné, mně dokonce říkala kamarádka - zdr. sestra, že i když tam maminky jsou rezervované, tak se často stává, že přijedou rodit a oni je pošlou pryč:frowning2: a nezařídí sanitku nic, prostě přístup pak prý nic moc:frowning2: Jednu takhle poslali do Brandýsa a byla teda moc spokojená :wink:
17. dub 2009 v 15:18  • Odpověz
koukám na Podolí a asi do toho půjdu... registrace ve 14 tt.... a poslat pryč se stát může, ale jen při stop stavu a to snad mě nečeká.... vypadá to tam skvěle, i co jsme četla tady na koňovi..... u Apoliníře mají mezi porodními boxy jen závěsy, tam teda nepůjdu ani za nic....
17. dub 2009 v 15:21  • Odpověz
ono je to asi jedno kde clovek rodi, zalezi na tom na jaky narazi lidi....
najdes zensky, co maji spatnou zkusenost i z Podoli..... treba jenom proto, ze mela sestra blbou naladu...

ja si ale myslim, ze tam kde maji min rodicek, tak by mela byt i lepsi nalada, ze neni tolik prace :grinning:
17. dub 2009 v 15:33  • Odpověz
no.... mě teřba fakt záleží na tom, aby za závěsem nerodila další mamina.... chci být hezky za zdí.... a pak po zkušenosti Pavlínky aby tam byl nonstop neonatolog..... o lidech to taky jenom není....
17. dub 2009 v 16:05  • Odpověz
Hani, jak si do alba nakopíruju z baby gaga takový ten "metr", jak je miminko velké??? umím si to převést do googlu, ale pak nevím, jak dál...
17. dub 2009 v 16:53  • Odpověz
Ahojky,tak tchanovci nas vezou domu,hura,jedem za tatkou.Na chalupe by byla zima.Tak si tady mobiluju a docetla jsem vas.
Kocarky jsou hukot...Ale hlavne,abyste si vybraly spravne a byly spokojene.Kamaradky maj i Bebecar a jsou taky spokojene.
Luci,uz by ses fakt mela registrovat.Kamaradka byla reg.v Podoli a jelikoz byl zrovna stop stav,tak ji ze sanitky shaneli jinou porodnici a posledni volne misto bylo na Bulovce,jinak by ji vezli do Kolina!Bulovku puvodne nechtela,ale nakonec se ji tam libilo.Ja byla v Nymburce spokojena,sice je to tam starsi,male,ale personal vynikajici.Luci,jak bys to mela daleko do Horovic.Hodne se o nich mluvi i v Sama doma.
17. dub 2009 v 18:02  • Odpověz
no daleko, ale vyřešilo by se to tím, že bych byla třeba 14 dní před termínem u našich, to je pak kousek...

holky, fakt mají na webu, Podolí, že přijímají od 14 tt, tak přece tam nebudu volat teď....
17. dub 2009 v 18:25  • Odpověz
Soni, to bys na chatě byla bez manžela jen s tchánovcema???? no potěš koště....
17. dub 2009 v 18:26  • Odpověz
Luci, co je daleko? Když jezděj ženský z Prahy k nám do Vrchlabí...:grinning:
17. dub 2009 v 19:41  • Odpověz
Ahojky,
no vy jste toho dneska nakecali :wink: KOnečně jsem měla co dočítat. Kočárek mazec no,ale úpřimně my si vystačili s kočárkem za 5000kč z Polska a byla jsem maximálně spokojená,Domínek se mi tam vlezl až do konce března,nějak prostě jsem od začátku věděla,že si vystačím s tímto kočárkem a nepotřebuji na autosedačku,stejně nemám řidičák.
Zub bolí ... moc ... no comment!
Luci daleko? neřeš,stihneš to neboj,prvorodička z 99% neporodí do hodiny,nikdo z nás to tu neměl tak rychlé,já jsem exot,rodila jsem nejdéle,ale taky jsem jiný případ,porod nejdříve zastavovali a pak nechali znovu rozjet proto tak dlouho,do porodnice jsem jela záchrankou a byla jsem tam za 40 minut,kdybychom jeli autem tak 1,5h byla špička 7h ráno,všichni jeli do práce.
Pavly držím palečky,ať se s toho dostane Terezka co nejdřív,bobek malý si taky vytrpí se zubkami :frowning2:
17. dub 2009 ve 20:23  • Odpověz
17. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz
Luci tak mě padl do oka zelený,ten je boží :wink:
17. dub 2009 ve 20:29  • Odpověz
no mě mamka jako prvorodička porodila do 3 hodin.... doufám, že jsem to zdědila :grinning:

Kat, Hořovice od říčan mi přijdou daleko... raději bych tu Prahu...

Maru, pořád? :frowning2: chudinko... :unamused:

no ještě ad kočár.... uvažuju, že by bylo už na obě děti, proto bych chtěla už teda pořádnej.... a autosedačka je u mě podmínkou.... Maru, když neřídíš, tak je to jasný :wink:
17. dub 2009 ve 20:30  • Odpověz
jj, zelený je favorit.... se vůbec divím, že jsem si dokázala vybrat.... docela jsem si ho zamilovala, asi těžko by se mi vybíral jinej :grinning: ještě se mi líbí Jané, ale barevně moc ne.... což je prostě pro mě mínus....
17. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz
Tak já taky mám na obě děti,kočárek je po téměř 9.měsíčním ježdění naprosto v pořádku ,nic nevrže,nic nikde nechybí,žádný flíček nic,takže se těším až tam povozím i Natálku :dizzy_face: :dizzy_face:
Bolí no a nějak moc,mám bobany,že ho budou muset vyrvat,je to ten moudrák co mám pod dásní jak jsem ho měla jít trhat a nešla,trubka no měla bych to za sebou ...
17. dub 2009 ve 20:37  • Odpověz
Luci moje mamka rodila starší ségru 18h,mě 12h a mladší ségru ještě méně,ale nevím kolik no a já zase doufám,že i mě se to zkrátí aspoň o 20 hodin :grinning: :grinning: :grinning:
17. dub 2009 ve 20:38  • Odpověz
tak tobě kdyby to tak nezastavovali a měla si ho normálně, tak bys na tom jako mamka byla :wink:

jo to je tenhle zlobivý zoubek jo? :frowning2: bych bobky měla taky... :unamused:
17. dub 2009 ve 20:41  • Odpověz
jj je to tím předčasným ...
no je to on lumpík jeden,občas trápí,ale teď si to vyloženě užívám .. fuj no
Půjdu spinkat,kdoví jaká noc mě čeká,tak dobrou noc a pohlaď bříško :wink:
17. dub 2009 ve 20:47  • Odpověz
papa :slight_smile:

holky, jaké stránky má Hanička těch postýlek atd?
17. dub 2009 ve 20:50  • Odpověz
aaaa, už jsem to našla :slight_smile: Hani, ses ani nepochlubila, že máte nové zboží :slight_smile: ty košíky a kolébky máte úplně jiný :fearful:
17. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak na koznim jsme nebyli, malemu se to pres noc zlepsilo, ale i tak jsem se objednala na pristi patek, kdyby to nahodou jeste mel, snad ne...
Luci, mame S6, jsem spokojena,jenom se mi nelibi ty nove hluboke korby, je to jak ze scifi.....Zatim spokojenost, jenom kola by mohly byt gumove a ne plastaky, ale zase jsem nechtela trojkolku, da se zvyknout na vsechno...Jinak spokojenost :slight_smile: U me to byla srdcovka, takze velikost sportaku jsem az tak neresila, proste kazdy kocar ma neco, nechodila jsem s metrem po obchodech jako kamoska..proste kdyz bude potreba, koupime golfac nebo vyresime dle potreby...kdo vi, kdy bude maly chodit, jestli vubec bude chtit byt v kocarku a tak..proste je toho hrozne moc faktoru dohromady a idealni kocar proste neexistuje. Navic tady v Brne neni zrovna moc kocaru k videni, i kdyz je to mozna paradox na tak velke mesto, takze proste jsme vybirali z toho, co bylo k dispozici...ale jak rikam, u me byl Casual favorit uz od zacatku :slight_smile:
17. dub 2009 ve 22:14  • Odpověz
Dobré ráno,
dneska jsem za práskače,už jsem to práskla všude možně tak ještě tady Niikky má dnes narozeniny,ale pšššt :sweat_smile:
čtvrtstoletí :sweat_smile: Já už blahopřála tak se nebude opakovat :wink:
18. dub 2009 v 07:03  • Odpověz
Teda Maru,ja te prastim.te nemilovat,zmlatim te! :grinning: dekuju
luci ja rodila v Podoli a nemuzu vynachvalit.personal super,porodni box taky prima,sprchy na 6N horsi,ale me to bylo sumak.hlavni pro me byla pece o maleho a super!
18. dub 2009 v 09:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak nam teta (segra) odjela, prisli jsme z prochajdy, nakojkame a jdeme zase ven tentokrat s tatinkem. I kdyz venku je teda pocasi nic moc, fouka az ledovy vitr...tak snad se nenachladime.
Niky, vse nej nej nej k narozeninam, hlavne at je maly zdravy, to je nejdulezitejsi! :dizzy_face:
18. dub 2009 v 15:37  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
18. dub 2009 v 16:19  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

tak v prvé řadě vše nej nej nej nej nej Nikky k narozkám a hlavně ať jsi pořád spokojenou maminkou spokojeného dítka :wink:

Mě se o kočárku i zdálo............ :grinning:

Nikky, super, aspoň někdo se zkušeností.... chodila jsi tam i na kurzy? A byla jsi na normálním pokoji nebo nadstandardu???

Soni, ty jo, to tě obdivuju, by se mi bez Vráti k nim nechtělo... :confounded:
18. dub 2009 v 18:00  • Odpověz
Diky moc za pranicka!
Luci byla jsem na standartu.ja jsem v tomhle nenarocna a 3 dny vydrzim na normalu a hlavne sama na pokoji byt me nelakalo!na kurzy jsem nechodila.zbytecne vyhozene prachx PA pri porodu ti vse rika a popravde ja si sotva vzpomela na sve jmeno a premyslet co a jak dle kurzu by mi bylo ukradene.
18. dub 2009 v 18:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.