• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatbou to začalo aneb naše parta z beremese

(Zamčená)
25. října 2010 
Kačko, už vůbec cítíš pohyby?
18. dub 2009 ve 20:17  • Odpověz
Soni, cítím, cítím, někdy se až leknu:slight_smile:)
18. dub 2009 ve 20:30  • Odpověz
Jinak nikdy samozřejmě gratulace :wink:

Kočárek vybrán, jen ho první týden v květnu v Praze objednám :slight_smile: Úplně se mi ulevilo, že jsem se rozhodla :dizzy_face:

Teď trochu bojuju zase se zdravím, hlava... ale to by bylo na dlouhé povídání, věřím každopádně v lepší zítřky (byla jsme u paní alternativky) a údajně mi dala energii do hlavy a zahájila uzdravující proces:wink: Věřím, že bude lépe, ono to člověku hodně pomůže, jen samotné "věřit":slight_smile:

Všem hezký zbytek víkendu!
18. dub 2009 ve 20:32  • Odpověz
Kat, a jaký teda? Tu Teutonii?
18. dub 2009 ve 20:49  • Odpověz
Soni, jasný, Fun system od teutonky :wink:
18. dub 2009 ve 20:57  • Odpověz
tak ten vypadá dobře :slight_smile: A jakou barvu?
18. dub 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
ahojky holky,
vcera jsem chtela prijit,ale milacek me odlovil driv a bylo vymalovano

niky-prejeme vse nejlepsi k narozeninam!!! hlavne zdravi,pac to je fakt zaklad-netreba dal rozvadet,ze :wink:

soni-jsem rada,ze malicky tak krasne vse zvlada,jste sikulky!

kat-jsem taky zvedava,ktery je vitez- a ulevu tu znam, ja mela fakt depky,nez se to rozseklo,pak mi bylo fakt konecne dobre :grinning:
18. dub 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
maru-doufam ,ze alespon obcas si zub da pokoj,aby ti bylo lip a mela jsi silu se nadechnout

luci-pridavam se k hanicce, me se letosni kolekce nelibi,lonske a predlonske miluju, ja bych vybirala spis tam-dokud se nekde daji sehat...
-a me teda predporodni kurz dal moc,ja rada dopredu vim,co muzu cekat,co a jak probiha (napr.proc je nekdy vhodny CR, co se deje kdyz to a ono,pac treba ja nemela silu se pak ptat,ale vedela jsem,co se proc deje...)o

hani- je super,ze jsi tam mela tetu i t
18. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
tetu i to,ze si uziva tomaska i tatinek :wink: , uz jsi si taky zvykla na plastaky?
-jinak ja tez chodila (jak tvoje kamoska) s metrem a merila jsem.....cvok,vim :sweat_smile: , ale jinak jsem fakt do casualu strasne zamilovana a moc mi jeho nevyhody mrzi,pac co se vzhledu tyka,tak je to pro me naprosto nejkrasnejsi kocarek :dizzy_face: (a to bych rekla,ze je pri vyberu taky dulezite,protoze funce jsou super,ale nerada bych se divala na kocarek,ktery se mi nelibi :unamused: ,to priznavam....)

no a jinak my dneska oslavovali 10 mesicu naseho stesti a holky,me je z toho smutno :cry: , proc to tak utika???
-kazdopadne jsem stasna,ze je ji dneska uz dobre, byla zase sibalka a vysmata a to me strasne zahralo
-pocasi uz taky bylo lepsi,vychytali jsme to a prselo az kdyz jsme sli uz domu-tak hura, tesim se,az zase bude to vedro-to ja proste muzu ( a mala asi taky, vcera i dneska se necha vozit vleze,necha se prikryt a vubec nema chut se zvedat do sedu a pekne zustava zachumlana dokud nedojedem domu-no fakt po me,no :sweat_smile: :grinning: )

a jeste neco jsem vam chtela,ale mam zase stop mysleni,takze balim a preju vsem dobrou noc a krasne sny, pohlazeni detem

PS-luci,kat,saty-kdy se chystate k nam??? ja uz mam plno od 22.-26.7. :wink: -to nesmite
18. dub 2009 ve 22:07  • Odpověz
Dobré ranko,
Pavly pocity znám,taky mi je smutno,že to tak hrozně moc letí a každý měsíc navíc co oslavujeme mě děsí,protože to opravdu nesktečně moc letí :rolling_eyes:
U nás teda nepršelo vůbec ještě i dneska svítí krásně sluníčko tak snad to tak zůstane,trávím celé dny venku,včera jsem byla doma jen ráno 2 hodiny a 2 hodiny na oběd.
Rozhodla jsem se,že jdu do knížky Respektovat a být respektován já pořád nevěděla o čem to tu píšete,ale už jsem si to zjistila a jdu do toho!!! Chci tu knížku přečíst,tak jen ji sehnat,zkusím u nás jak nebude objednám na netu.
Zub je zmetek nevím proč mě pořád bolí asi už je po srandě a nepřestane to,uvažuji o pohotovosti zubní jelikož u moji zubařky se objednává 3 měsíce dopředu a to jako nevydržím tak dlouho,zub se opravdu tlačí ven,mám už prořízlou dáseň,věčně teče krev s toho a fakt nemá kam růst,obávám se,že mi roste do kosti nebo do stoličky a to prostě nejde,proto bolí jak pes. Chudínek můj malý jestli ho to taky tolik bolí,ale to asi ne ...
Já předporodní kurz nestihla a asi bych ani nešla.
Pavly pamatuješ jak jsi psala,že jsi se teprve teď smířila s tím,že nejsi těhu? Asi to vyzní divně,ale já se taky smířila až teď,zjistila jsem to tak,že jsem přestala myslet na druhé,přestala jsem se těšit a plánovat další těhu a žiju a dýchám a je to fakt lepší pocit,mysĺela jsem,že jsem smířená,ale nebyla jsem,stále jsem se navíc trápila s tím předčasným,to nezměním,ale asi jsem se už naučila s tím žít,už o tom i mluvím bez slz v očích,přestalo mě to užírat,bolí to pořád,ale už umím o tom mluvit a žít s tím. Já nevím jestli mě pochopíte,těžko se mi to vysvětluje,ale to,že nejsem těhu už neprožívám a užívám si to,že jsem máma :wink:
19. dub 2009 v 07:45  • Odpověz
Ahojky, tak u nás opět překvapivá noc, až jsem nevěřila. Malý usnul kolem osmé a vstával ve 4,15, jsem čučela jak puk :sweat_smile: Pak ještě usnul, jedl zas v 6,15 a pak jsme vylezli. Taťka nám zatím odešel do práce a malý teď si dává dvacet v košíku a já snídám :slight_smile:
Pavly, já se tam k "vám" taky chystám :slight_smile: Zatím to asi vypadá na 20.6., mám pocit :sunglasses:
19. dub 2009 v 07:50  • Odpověz
Soni super.my takto spíme taly.chodí spát v 20 hod a vstává tak v 6-7 někdy pak po jídle usne a někdy ne!

Maru bobku,to je fajn,že jsi se s tím smířila :wink: užívej Domči.Já když vidím jak mi Jakub roste před očima,tak šílim :frowning2:
19. dub 2009 v 08:00  • Odpověz
no, ted jak dlouho jim to vydrzi...by mi zajimalo, jestli uz ty vecery maj tak zafixavany, nebo ne...ale je fakt, ze my ty podvecery mame uknourany silene, rve, ale jak je nahej v koupelne, tak je ticho :grinning: Ve vode ani nepipne, pak rve pri oblikani, pred kojo a u kojo pomalu uz usina...
19. dub 2009 v 09:11  • Odpověz
a asi pomalu prichazime o vlasky :cry: Vzadu se mu dela kolecko, co asi vylezel...a na tom cele taky zadna slava
19. dub 2009 v 09:12  • Odpověz
my neřvem,jen před koupáním je někdy protivka,pač je utahanej.od 17hod ho nenechám spát.koupání super,pak někdy řve u mazání atd,pač je mu asi zima a chce spát a u jídla zásadně usne.dojí,krkne a je tuhej do rána :wink:
19. dub 2009 v 09:13  • Odpověz
ja ho nenechavam po sesty uz spat, do tech sedmi s nim blbnu a pak umyt, najist spat, vetsinou do te osmy je v postylce...jinak takhle pres dopoledne on potrebuje tak po hodince si zdrimnout, takze ted mi tu zas chrupka v kosiku
19. dub 2009 v 09:15  • Odpověz
to jsem se chtěla zeptat, do kdy se vůbec mají nechávat děti odříhávat?
Pavly, ty Terezku ještě jako necháváš, nebo ne? Nebo to se dělá jen u dětí, který ještě se sami moc nehýbou, jako že leží atd...
19. dub 2009 v 09:17  • Odpověz
přes den ho nechávám jak chce spát on.většinou po jídle chvilku je vzhůru a pak usne!budim ho cca 30 minut před jídlem,aby se probral,pohrajem,popasem,přebalíme a jíme
19. dub 2009 v 09:36  • Odpověz
no já právě vidím, že po hodině už bývá dost ospalý, tak ho položím do koše a chvíli s ním jezdím a spí :grinning: Teď už normálně tu spí skoro hodinu, to se ještě nestalo, většinou spí tak dvacet minut. Tak jsem byla převlíct peřiny, když se v nich manža v týdnu potil, ať máme čisto :grinning: Poklidila jsem trošku v kuchyni a teď půjdu složit ponožky a spodní prádlo, to jsem večer nestihla, jsem byla ráda, že jsem vyžehlila :slight_smile:
19. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
Pavly, ano, ano, je to jak píše Sonik, 20.6. je zatím plán :wink:
19. dub 2009 v 11:21  • Odpověz
autor
ahoj holky,
dneska hruza den,jeli jsme navstivit babi a v tu chvili pro ni jela rychla,sestrenka pred nama ji nasla na zemi po padu,volali z donaskove sluzby,ze si nejde pro obed........no proste den zmatek, litani po nemocnici,cekani na vysetreni,...a pokracuje to, nevime,jestli se bude operovat,jestli to neni nebezpecne...a i tak hrozi,ze zustane lezak-pac uz tam zlomeninu mela a stala se tim skoro nepohyblivou-tenkrat operovat odmitli....atd atd.proste jsme litali a mala do toho zase od rana spatna a uplakana,jsem hotova,doted jsem alespon poklizela to nejnutnejsi

ozvu se,az bude lip,zitra tam zas nabihame

jen holky-20.6. a tyden pred NEEEE,to sto pro nemuzu!!!!!!!!!!! budem slavit :sweat_smile:

mejte se vsichni krasne a bez nemoci,pa a pusinky detem
19. dub 2009 ve 21:35  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
19. dub 2009 ve 22:14  • Odpověz
Dobré ráno,
Pavly s babičkou mě to mrzí,ty jo snad to bude v pořádku,musí to být těžké nejen pro ni samotnou,ale i pro vás :fearful: Toho 20.6 jsem si říkala,když jsem to tu četla,že asi nebudeš moct,že budete slavit,navíc myšlenky kolem porodu,vzpomínky,co? NO znám tě :wink:
Hani druhé je odloženo na neurčito,přestali jsme to řešit,necháme tomu volný průběh,určitě ne letos.
Musím malý pláče nemůže usnout ...
20. dub 2009 v 07:35  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile: holky já jsem taaaaaaaaaaaaak šťastnáááááááááá :grinning: máme krásně prospívající miminko, velké už skoro 3 cm, prý úplně ukázkové :dizzy_face: dělala mi už ten normální utz a nakonec odpovídá TP dle MS, tedy 17. listopadu. Takže začínám 11. týden :slight_smile: máme krásnou fotečku prcka, pořád tu na ní koukám a nemůžu se vynadívat.... no a jinak teda máme syndrom mizejícího dvojčete :confused: :sweat_smile: prý úplně na počátku tam byly dvě, jen jedno nemělo výživu a teď už je tam po něm jen dutinka.... no celkem ufuf a hlavně že to jedno nám krásně roste :slight_smile:

a teď vás jdu dočíst :slight_smile:
20. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
Pavlínko, to je mi líto, moc moc na tebe myslím, ať vše dopadne tak, jak nejlépe může....

Hani, myslím, že cos nám tady popsala, všechny pochopíme a nikomu se to směšné dát nebude :wink: :dizzy_face:

myslím na vás všechny i vaše prdelky, my dnes jedeme od našich domů, tak se trochu obávám, co bude večer, jestli se mi nevolnosti vrátí.... teď jsem týden nezvracela.... pořád si teda snažím říkat, že je přeci jedno, kde jsem, naopak, že doma by mi mělo být líp než po návštěvám.... snažím se nějak motivovat, že to bude ok, ale vnitřně to prostě cítím jinak... :unamused:
20. dub 2009 v 10:48  • Odpověz
Luci, si delas srandu... jsi mela skoro dvojcata??? mazec :zipper_mouth:
ale co, hlavne ze je tam to jedno, co? :wink:
mam dneska rande s Vratou, nebudes tam s nim???
20. dub 2009 ve 12:41  • Odpověz
jj, byly tam buď dvě vajíčka nebo se jedno rozdvojilo.... obě se začaly dělit, ale jen jedno mělo výdrž :wink:

jj, hlavně, že je tam to jedno a roste... já teda jsem i radši, jsem se dvojčat bála, máme genetický predispozice pro ně....

nene, nebudu, odpočívám doma, jen jsem jela s holčičkama na stříhání, ale ráno, když jsem šla od doktorky, se mi udělalo tak blbě, že jsem myslela, že budu cestou zvracet.... navíc zítra mám ve škole zkoušku, si to musím aspoň přečíst... nějak jsem školu přestala řešit :grinning:
20. dub 2009 ve 14:45  • Odpověz
skoda ... tak pekne odpocivej :slight_smile:)
20. dub 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj Luci,
gratuluju k super zprávám a hlavně jen tak dál :slight_smile: A bude fotečka "tečky"? :slight_smile:
Jinak ten Implast je pěkný :wink:
20. dub 2009 v 15:33  • Odpověz
jj, bude, doma to naskenuju :wink:
20. dub 2009 v 15:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.