• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatbou to začalo aneb naše parta z beremese

(Zamčená)
25. října 2010 
mojí kámošce to zjistili,že první dva odběry byly dobrý a až ten třetí špatný,tak si musela sama doma pár dní píchat do prstu a brát krev do malých ampulek a pak jim to tam donýst,fuj,zrovna jsem jí tenkrát podkala,jak jsem šla od tama a ona tam nesla ty ampulky,tak mi to ukazovala,blééééééé
10. bře 2008 v 09:31  • Odpověz
no horší pak je,když to dopadne zle,a bude si muset píchat inzulín,....no doufám,že mě to nepotká a bude to OK,jen mám z toho trochu hrůzu jak jím moc sladký :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2008 v 09:32  • Odpověz
No já bych to asi taky nezvládla si píchat do prstu nebo dokonce inzulin,ale kdyby na to přišlo asi by mi nic jiného nezbylo :confounded:
10. bře 2008 v 09:33  • Odpověz
Ahoj many.....já jdu až 26.3 na poradnu....a tam mi asi taky domluví ten ogtt...páč je mi přes 25 :frowning2:
10. bře 2008 v 09:34  • Odpověz
Holky a to píchání nic není já si sama píchala i B12 když jsem potřebovala přibrat do dupky a OK dokonce mě to vůbec nebolelo....fakt...ale já už to mám v oku...
10. bře 2008 v 09:36  • Odpověz
A ty testy na cukr se dělají až nad 25 let? Nebo je ještě nějaká jiná hranice,aby se udělal ten test?
10. bře 2008 v 09:36  • Odpověz
Luci mně říkala doktorka,že to je povinný na ten cukr a vlastně se to píše všude,že se na to chodí od 24.t do 28t. ale je fakt,že jedna holčina co čeká druhý na tom nebyla ani jednou,je to zvláštní :unamused: mně doktorka říkala,že tak umřelo jednou miminko v bříšku,že se na to prostě musí
10. bře 2008 v 09:37  • Odpověz
No mé info jsou o tom že u žen které jsou těhu a mají v rodině výskyt cukrovky se jde automaticky, ale ty co nemaj tak nechodí, a povinně je to pro všechny ženy nad 25 let
10. bře 2008 v 09:39  • Odpověz
no všude říkají něco jinýho,je to zvláštní :slight_smile:
10. bře 2008 v 09:42  • Odpověz
Jo takhle,tak sice mi je pod 25,ale výskyt cukrovky v rodině máme,takže asi jsem taky jasná,no což hlavně ať je mimi zdravé :wink:
10. bře 2008 v 09:42  • Odpověz
No maruš takže jdeš......many ono je to divné že, tady na Ostravsku to je takto...ale co doktor to jiný názor si nevybereš
10. bře 2008 v 09:45  • Odpověz
No neva,já jen jsem slyšela,že se toho musí vypít nějak moc na lačno,jak to holky je?
10. bře 2008 v 09:48  • Odpověz
Luci a ty jsi zdravotní sestra? V jakém oboru?
tak tak,protože u nás i holky co jsou mladší na to chodí :wink: fakt asi záleží na doktorovi,ale už je to pro jistotu lepší,jít,protože to je těhotenská cukrovka,ktrou dostaneš v těhu a takhle by to vlastně nezjistili u té holčiny :unamused:
Maruš je to dobrý,dá se to vypít,mně to chutnalo jako sprite,ale o trochu víc sladší a dávají to do malýho kelímku je to třetinka a nebo 0,25 akorát pak vlastně nesmíš další dvě hoďky pít ani blbou vodu ani žvýkat nic,tak jsem měla sušáka jako blázen
10. bře 2008 v 09:51  • Odpověz
maruš jsem dělala jsem na neurochirurgicé jip a jezdím se záchrankou....
hm to jo..ale většinou děti cukrovkářek jsou veliké a rodí císařem asi to mimčo mělo i něco jiného jakože vadu srdce nebo tak jinak tě cukrovka sama o sobě nezabije
10. bře 2008 v 09:52  • Odpověz
Aha :slight_smile: Tak to je v pohodě,to vypiju ... snad ... Já měla strach,že toho je nějak moc jako litr atd. To bych určitě nedala,já mám problém vypít za celý den dva litry :grinning: Dělají to normálně na gyndě nebo se musí jít někam do specializovaného pracoviště?
10. bře 2008 v 09:53  • Odpověz
jj Luci :slight_smile: já myslela,že jsi přímo porodní asistentka,neboť u nás hrozí,že karvinská nemocnice se bude v době mého porodu rekonstruovat (ještě není nic jistého,ale ...) tak jsem myslela,jeslti náhodou nejsi z oboru :wink: No už koukám,kde jinde bych rodila a zatím to vypadá na Ostravu-Porubu a co ty? Kde budeš rodit?
10. bře 2008 v 09:55  • Odpověz
tak prodní nejsem...ale strkám čumák všude, jednou jsem v sanitě i rodila a béééé :astonished:
a já budu rodit v porubě sto pro jdu tam na kurz bydlím pod nemocnicí takže tak
10. bře 2008 v 09:57  • Odpověz
No jsi prostě všude :grinning: jj já taky pokud ta naše bude zavřená,chci rodit v Porubě,jsem četla většinou jenom chválu :slight_smile:
10. bře 2008 v 09:58  • Odpověz
no jak kdy já tam sice dělám, ale je to o lidech můžeš mít odd s dobrou pověstí jedna sestrase blbě vyspí nebo pohádá a máš blbý zážitek ty a nikomu nedoporučíš....já porubu beru proto, že je tam specka novorozenecká kdyby něco je to o patro výš.....takže nové mašinky....péče super.....
10. bře 2008 v 10:00  • Odpověz
byla jsem tam,kde se dělají odběry krve - v laboratoří a pak jsem šla vždycky sednout na chodbu,hlavně moje rada - běž hned ráno,sestřenka byla minulý týden a šla později a vykosila to,už ten žaludek byl asi hladný,....já šla hned ráno v 6.00 byla jsem první,vzala mi krev,pak jsem to pomalu vypila a šla na chodbu,musela jsem si hlídat čas,a přesně za hoďku k ní zase jít,protože prý stačí pár mín. zpoždění a už to nemá cenu a můžeš jít na to znovu,a pak ještě jednou za hoďku a pak valíš domů :slight_smile: akorát ,pokud by se stalo,že to vyzvracíš,tak už to nemá smysl a zase musíš jít za pár dní nanovo,ale snad se ti to nestane,hlavně je dobrý pak sedět a nikam nechodit,je možný že se ti později udělá nachvíli zle,to se stává,já měla tak po 20ti min. motáky jako blázen a polívalo mě horko,myslela jsem,že normálně padnu na tu studenou zem,tam by mi bylo fine,ale vedle mě nikdo nebyl a lehla jsem si hlavou na druhou židličku a tak po 15ti min. to přešlo,kámošce třeba prý pomohlo se dívat do stropu,ale to jsem zkoušela a nepomohlo,lepší je teda sedět a nikam nechodit,pak mě to přešlo a bylo mi úplně fine :grinning:
10. bře 2008 v 10:01  • Odpověz
u nás zakazujou chodit prý námahla uměle zvyšuje vstřebávání cukru a boj s inzulínem...takže v porubě se musí celou dobu sedět :frowning2:
10. bře 2008 v 10:05  • Odpověz
Ano to samé jsem četla právě o tom oddělení specializovaném,taky porodní pokoje musí být fajn,takže když nevyjde karviná,beru taky Porubu :wink:

No many tak já nevím,ale jak se znám tak to asi vykosím,ke všemu tak kde má naše DR. čekárnu tak není žádné okno, takže žádný příval čerstvého vzduchu,je tam věčně na omdlení,se chci vidět po tomhle :sweat_smile: Taky nevím co tam budu jako dvě hodiny dělat :sweat_smile:
10. bře 2008 v 10:07  • Odpověz
maruš na to půjdeš do špitálu ne ke své DR :wink:
10. bře 2008 v 10:07  • Odpověz
No tak ještě,že tak,bo tam bych to určitě vykosila :grinning:
10. bře 2008 v 10:09  • Odpověz
to já taky se obávám že zbliju vše.... :grinning:
10. bře 2008 v 10:09  • Odpověz
Každopádně to bude prča,takového blijáka jako mě tam ještě neměli :sunglasses:
No já i dneska po čištění zubů opět zvracela :sweat_smile:
10. bře 2008 v 10:10  • Odpověz
taky jsem nebyla u žádnýho okna :wink: ale to je chvilkový a pak to přejde :wink: taky mi o tom říkala ta sestra co mi brala krev,že není dobrý moc se pohybovat,no to bych ani nezvládla jak se mi udělalo zle,to bych sebou někde sekla,ale pak to přešlo a už mi bylo úplně fine,a docela to i uteklo,jak tam pak furt chodili lidi a střídalo se to v laboratoři jeden za druhým :grinning: měla jsem sebou i MP4 a časopisy :wink:
10. bře 2008 v 10:12  • Odpověz
jo vy zvracíváte :wink: já nezvracela v těhu ani jednou,jo jednou jo,jak sem byla nemocná jeden den,jinak vůbec naštěstí
10. bře 2008 v 10:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.