• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatbou to začalo aneb naše parta z beremese

(Zamčená)
25. října 2010 
lin: já to Jardovi taky práskla hned, ale rodině jsem to chtěla říct, až po tom screeningu v I. trim. :wink:
29. kvě 2008 v 10:32  • Odpověz
Aha, tak to jo. Ja to pak rekla vsem taky pozdeji, ale manzelovi hned. To bych asi nevydrzela :slight_smile:
29. kvě 2008 v 11:59  • Odpověz
autor
ahojky holky,jdu pozdravit...
co je venku pekne,tak se snazim byt pryc a navci tento tyden nas provazi takova smutna udalost,ktera mi bere i naladu,takze proto jsem stale pryc,venku je lip...
jen tedy hlasim,ze jsem v poradku, miminko se ma snad taky uplne dobre, tehotenstvi me sice omezuje (nekdy teda fakt dost :confounded: ),ale zatim vubec nemam stav,ze bych si prala,abych uz rodila,nebojim se,ale uzivam si i tuhle chvili a uvedomuju si ji krasne,ze za par dni tu bude mimi a kazdy den si nad tim premyslim a libi se mi ta myslenka,takze fakt nechci prijit ani o jeden takovy pekny den.....

jinak milackovi jsem to taky praskla hned,jak prisel domu - a to ikdyz byl v podivnem stavu v pul 2 v noci :grinning: ,ale ja na nej cekala a mela jsem pocit,jak kdyz jdu rano na statnice,jak jsem mela srdce v krku...nevydrzela bych to v sobe dusit.....a to jsem ho ten den pri dlouhe prochazce presvedcovala,at je v klidu,ze mame spatny cyklus a muzu neco treba jen tusit i tak za 14 dni, a ono sup,hned ten vecer (takze fakt by se i neptal a tak....)

nejblizsi rodine a kamaradkam jsem to taky praskla hned,jen babickam jsem to chtela rict po prohlidce u doktora (abych ty starsi neplasila treba zbytecne.....) a dodnes toho lituju,sla jsem tam sice uz za 10 dni,ale hodinu pred odchodem k doktorovi mi volali,ze v noci zemrela teticka,takze ji jsem to rict nestihla a pritom ona po tom tak touzila.....vlastni dite ji zemrelo,mela nas jako jedine a tak se na nase mimi strasne tesila....nemusim rikat,jak jsem to obrecela a doted o tom nemuzu mluvit :cry: a tvu jen si na to vzpomenu...takze ja jsem pro okamzite rikani,stejne,co ma prijit,neovlivnis a nemusi to byt bohuzel jen v prubehu prvniho trimestru - jak se tu ostatne vsude da docit haldy..... takze jeste jednou obdivuju vsechny,co to vydrzite tajit!!! :wink:
30. kvě 2008 v 07:58  • Odpověz
Ahojte těhulky :wink:.
My to snad všem vykecali hned, protože to bylo takové přínosné, říct to prvního ledna :grinning:.
30. kvě 2008 v 09:09  • Odpověz
ahojky holky tak se jdu zase mezi vás kouknout. Jsme na víkend na Znojemsku a taková úroda jahod a třešní co už tu máme, no sotva se kutálím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2008 ve 21:13  • Odpověz
Many moc a moc gratulujíííííííí :slight_smile:
30. kvě 2008 ve 21:14  • Odpověz
tak vás tady dočítámmm a teda jsem zvědavá na vyprávění od many. Holky já vám to tak zááávidííím. :wink: taky už se nato těším
30. kvě 2008 ve 21:18  • Odpověz
Achoj holky.... člověk tu týden není a co je tu hned novinek.
Many... oooobrovská gratulace k rockerovi :dizzy_face:

Dedul, ahoj, co tu delas? :wink:

Pavlinko, myslim na tebe .... uzivej si to brisko, co to da, moc ti to sluší :slight_smile: Ale stejně se už nemůžu dočkat, co že se to z tebe vylíhne :dizzy_face:
31. kvě 2008 v 06:43  • Odpověz
many......many kde jsi čekáme :grinning:
31. kvě 2008 v 07:04  • Odpověz
satyyy: co myslíš??? :grinning: hádej třikrát! :sweat_smile:
31. kvě 2008 v 08:40  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:
Tak já furt čekám na nějakou fotečku od Ládíka a nemůžu se dočkat,tak snad už zítra bude něco nového :wink:
Jinak už jsem začala prát Domínkovi věcičky,pořád si říkám co kdyby to náhodou přišlo dřív,tak ať to mám nachystané :slight_smile: A jsem s toho mimoň :sweat_smile: nakukuji do pračky,jestli je vše OK jak prdlá,co kdybych náhodou něco obarvila,že? Asi proto sedím u pračky jako bych koukala na telku :grinning: :grinning: :grinning:
1. čer 2008 v 08:35  • Odpověz
maruuuš kliíí to je normálka.... :grinning:
my tento týden koupili v chicccu prima cest postýlku na chajdu a já si uvědomila že tam nebudu extra tahat peřiny a tak tož jsem měla o důvod víc objednat i s povlečením....a prášek na chajdu a podložku do vany... :grinning:
1. čer 2008 v 10:02  • Odpověz
Normálka to bude,až to budu prát denně :grinning:
My to ještě poleze na nervy :grinning:

Jo tak takové nákupy já miluji :wink:
1. čer 2008 v 10:09  • Odpověz
maruš já taky...ale už není za co kupovat tajně jsem si psala co jsem koupila a určo ne všechno z drobností třeba sem tam fusky nebo dupky, a tak a jsem na částce pajda :astonished:
1. čer 2008 v 10:10  • Odpověz
No to mi povídej,my už taky docela finišujeme s pěnezi a zásoby :zipper_mouth:
Tak já si to pro jistotu nepsala,aby mě neomylo a klidně si troufnu říct,že bych se hodně přiblížila té tvojí částce :confused:
1. čer 2008 v 10:11  • Odpověz
no a to mám dost věcí z mma, mmb......ale postýlka a monitor atak jsou nové...ale šílenost ono se vyplatí nakupovat postupně kdlidně od 8tt..jinak se to fin. nedá zvládnout pokud nemáš zlatou kartu
1. čer 2008 v 10:14  • Odpověz
My jsme tak nakupovali od toho 8 tt,jsem si prostě řekla,že jestli se má stát něco zlého tak se to stane,ať nakupuji nebo ne :slight_smile: My teda monitor mít nebudeme,aspoň zatím,možná až bude na světě a já budu stresovat tak ho dokoupíme :slight_smile:
1. čer 2008 v 10:16  • Odpověz
jj ale ty prachy v tom to je dovča pro jednoho na Bali :grinning:
1. čer 2008 v 10:19  • Odpověz
to teda jo :grinning:
1. čer 2008 v 10:24  • Odpověz
vyber si dovča či dítě? Dítě.... :grinning:
1. čer 2008 v 10:26  • Odpověz
Dítě :grinning: Bez váhání :slight_smile:
1. čer 2008 v 10:47  • Odpověz
Kde je zbytek? a co pavly te se to krátí je třeba se hlásit!!!!!! :astonished:
2. čer 2008 v 07:20  • Odpověz
autor
ahojky holky,no vsak uz se taky hlasim!!!! :grinning:

tak napred-psala jsem si vcera s many,takze tady je sms:

Ahoj,tak od vcera jsme doma,zatim to jde az na to kojeni,spatne saje,tak ho dokrmuju z flasenky,pokud je potreba,mlika mam jinak dost, na net nemam zatim vubec cas,tak si nechte darit :slight_smile: a pozdravujte :slight_smile:

nemohla jsem to sem dat vcera,nebyla jsem cely den doma :wink:

-a ted se vratim po te pomlce, jak jsem myslim psala,min. tyden to u nas nebylo vesele-ne s nama,ale v okoli rodiny a tak padla docela pochmurna nalada,rozhanela jsem ji na slunicku-jeste ze bylo tak krasne a tak jsem sem vubec nechodila.....taky jsem jeden den hlidala neter - milacka a dalsi den jsem byla na nehtech a tak ruzne po zarizovani-jsem si to uzivala,kdyz bylo pekne,potkala jsem zname,zakecala se a tak....
- v sobotu jsme zase neco malo opravovali v byte a pak byla odpoledne oslava neterinych narozenin-na zahrade,takze bylo super
- no a vcera jsme jeli uz brzo rano do pribrami (asi 250km?),kde byla akce, super organizace,moc se mi tam libilo(taky proto,ze jsem zase byla cely den venku a to ja rada....)no a pak hrala skupina no name vlastne jen pro nas-tak to byl teda mazec,to jsem jeste nezazila, ale dojeli jsme domu po 10 a mela jsem teda dost :slight_smile:

-marusko-ja taky cumela do pracky a chodila ji kontrolovat,myslim,ze jsem to tu taky prala-uplne te chapu a rozumim ti :grinning:
- a penize-ja to taky psala a pocitala jen teda to hodne zakladni, taky jsem se snazila nakupovat neco v bazarech,ale kdyz spocitam i pokojicek,tak mame luxusni dovolenou oba dva (protoze jak pise luci, vse se kupovalo nove-od chuvicek po kocarek a ze toho je !!!!!).Ale zase to berem tak,ze chcem i druhe,ze...tak je lepsi to nakoupit hned a ne pak u druheho rikat-tak ted uz to nema cenu....

- jinak teda taky nemam monitor a jako maruska jsem rikala,ze pockam,jak moc budu vydesena po porodu,jinak ho letim koupit hned ten den, je k dostani vsude (nejde ani tak o penize,to u nas nastesti neni problem,ale spis,ze nechci az tak moc jancit...ale kdo viiii :fearful: )

- jo a taky holky nejak se nam nechce do pupecnikove krve-nejak si porad nejsem jista,ze je to dobre domyslene a bude to opravdu fungovat (myslim to uskladneni),jak jste na tom vy??? Jak pisu,nejde ani tak o penize,ale zatim kazdy se mi spis vysmiva,ze je to zbytecne....a tak a ja sama nejak nevim,jestli bouchnout do stolu,ze je to dobre :unamused: :confounded:

- no a jinak jdu ted uklizet a uklizet, pokojicek je v podstate nachystany-teda vse je vyprane a poskladane, ted chci postupne vygruntovat byt a pak, kdyz do te doby nebude potreba, uz i nachystam perinky a tak-zatim je vse schovane, to se da povleknout behem chvilky... taky prerovnam tasku do porodky (tahali jsem ji ted dva vikendy,takze jen dopisu,co tam je treba dat z koupelny,abych pak nemusela premyslet)
- a vzhledem k tomu,ze pribram byla asi posledni planovana akce,tak je mi nejak smutno,ze nic nemame v planu,ze cekame proste na ten porod :confused: , radeji bych zase neco planovala, vymyslim pristi vikend vylet do usti-na otocku na obed a za kamoskou,ale milacek chce na vystavu do brna-to mi prijde uz fakt moc daleko-protoze kdyz se zaseka D1,tak je zle :unamused: .....no uvidime!

a jinak k pocitum, nejak mi nechce dojit do mozku,ze treba za 3 tydny tu bude stat kocarek a ja nepujde ven sama,ale potahnu ho s sebou a tak, nejak si to ted neumim vubec predstavit :sweat_smile:
2. čer 2008 v 07:54  • Odpověz
pavly ohledně té pup. krve...mám zjištěno..a to dobře...že pokud se rozhodneš ji darovat tak se udělaj odběry a tak a ta krev se uskladní...poku d náhodou bys ji potřebovala pro své dítě, je to dohledatelné a taky možné, že ještě nebyla aplikována jinému dítěti..tak ti ji dají...takže by to bylo zadara :grinning: , ale pokud by tvoje pup. krev šla tak bys dostala od jiné matky která je nejvíc podobná té tvojí teda prckovi....no v čr to dělaj dvě firmy....tu placené uskladnění a uchování snad 20 let....? možná se pletu....a jedna za 38 tis a ta druhá za 22 tis prý využívaj čehosi v pojištění či co....
já si platit nebudu prostě na to nemám, ale budu darovat a kdyby nedej bože potřebovala malá tak existuje šance že ta naše bude pro nás..oni totiž tu krev maj 2 roky v karanténě tudíž 2 roky se nesmí vyexpedovat takže šance tu je a dost velkáá :wink:
2. čer 2008 v 08:02  • Odpověz
autor
luci- u nas nejde darovat,pry to delaji jen velke nemocnice (to bych darovala bez vahani).u nas si to jde jen platit, jak rikam,me ani nejde o ty penize,ale jestli do toho vubec jit-jestli to fakt je az tak super investice...taky jsem slysela,ze se to kdyztak da dat od sourozence-tak jsem si rikala,ze kdyz zmenime nazor,muzem to provest u druheho.... ale hlavne to skladovani 20 let-jestli verit firmam,ze tu jeste budou-ikdyz je jisti stat :unamused: (asi by bylo lepsi na to nemit,clovek nemusi premyslet, ze si to jednou muze vycitat,fakt :rolling_eyes: )
2. čer 2008 v 08:11  • Odpověz
aha....
no právě a to jsou soukromé firmy obě.....ne státní....jistota není nikdy zase na druhou stranu si to vyčítat...nevím, já prostě na to nemám, a říkám si že my to přežili bez toho tak to snad bude ok...v dnešní době je medicína vyspělá a za dalších x let bude ještě dál....a budou daleko lepší a vychytanější postupy než je ta pup. krev...třeba to bude jinak fungovat....
2. čer 2008 v 08:47  • Odpověz
ono dá se to i splácet....ale to je furt dokola splátky začarovanej kruh
2. čer 2008 v 08:49  • Odpověz
autor
luci-jak pises,taky verim,ze se to proste da udelat jinak,ze nedicina jde dal, ze mam moznost byt snad taky pripadne darce-ikdyz ne tak dokonaly....atd,atd....vim i o tech splatkach-to je taky hnus,do toho bych taky nesla...no hruza rozhodovani,no (jeste se to ani nenarodilo a me trapi,jestli se rozhoduju spravne,fuj tajbl)
-a jinak u nas to dela firma ze slovenska a ta ma zastitu slovenskeho statu-pry...ale ver jim prave :unamused:

-jo a koukala jsem se ti do alba,mam v te zelene barve zavinovacku-jak mas povelceni do postylky a tak se mi ta barva libi,ze uvazuju taky o dokoupeni povleceni :grinning: ,uplne me ta barva dostala!!! :sunglasses:
2. čer 2008 v 08:59  • Odpověz
Ahoj matky :wink:.
2. čer 2008 v 09:01  • Odpověz
Pavly no právě..kdo ví co bude za 20 let třeba to cálneš....máš to uskladněné..jestli maj atestované postupy při zpracování a pak třeba za 5 let krachnou a co poptm? Přijdeš o 40 papírů, a česká pošta ti doručí balíček s ampulkou krve...? no pavly neřeš..jediná rada...já neřeším....tak taky neřeš :grinning:
Pavly krásná že? mě se moc líbila a na živo vypadá suprácky .... :dizzy_face:
2. čer 2008 v 10:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.