• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svět se točí kolem našeho štěstí :o))

(Zamčená)
3. října 2009 
Zakládám tento debatní kroužek pro nastávají maminky nejlépe z okolí Chomutova, které jsou nyní už ve třetím trimestru.......pojďme si vyměnit různé rady, zkušenosti a zážitky týkající se všeho, co souvisí s porodem, miminky a jejich potřeb...........jak jsem zjistila, víc hlav pohromadě, ví víc....... :grinning:
11. črc 2008 ve 23:01  • Odpověz
autor
Já tedy začnu něco o sobě...........čekám první miminko a jako asi každá z nás, mám trochu obavy z neznámého..........na jednu stranu se moc těším, až naše mimo poprvé uvidím, na druhou stranu po vyslechnutí některých příběhů již "rodících" jsem trochu vyděšená........náš tatínek mi pořád říká "neboj, to zvládnem......" no pravda, já bych také byla raději, kdybych ho šla držet na sál za ruku.........no bude to ještě sranda :grinning:

Já také doufám, že se budu do chomutovské porodnice vejít, když vidím, kolik je kolem nás těhulek, tak se mi zdá, že snad vypukla nějaká epidemie.......

Tak snad se nám nějaká maminka ozve, chtěla bych nějak spřízněnou dušičku, se kterou se můžeme pak případně i sejít........ :grinning:
11. črc 2008 ve 23:07  • Odpověz
Ahojky já se tedy také přidám.Čekám také mé první miminko,obavy zatím ani nemám asi právě,protože je to to neznámé.Vůbec netuším do čeho jdu co se týče porodu :sweat_smile: Možná je to tak i lepší.My máme tatínka daleko tak s námi půjde rodit babička :wink: A už jsi se byla v porodnici zapsat?Já byla v 32týdnu rovnou když jsem byla na druhém velkém ultrazvuku.Skočila jsem si do mezipatra na porodní sál a tam jsem řekla že chci zapsat.Sestřička si mně tam hodila do počítače.Raději jsem si to také pojistila abych se sem vešla.
27. črc 2008 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky, já už mám tedy nějaký čásek těhotenství za sebou,ale jdu vám popřát,ať máte bezstarostný zbytek těhotenství a co nejlehčí a nejrychlejší porod :slight_smile:
27. črc 2008 ve 14:52  • Odpověz
Ahojky..Luci sorry že Vám sem lezu..ale taky čekám první a taky Davídka :wink:
27. črc 2008 v 15:23  • Odpověz
pekkra:Chtěla bych se zeptat.Rodila jsi malou v Chomutově?
27. črc 2008 v 16:12  • Odpověz
Nodisha: Ne ne,já rodila v Kadani :slight_smile:
27. črc 2008 v 17:18  • Odpověz
Mé sestře se teď narodil Adámek, v Chomutově.. byla jsem u porodu :dizzy_face:

Jinak hodně štěstí.. už mám 9 měsíčního chlapečka doma. Také jsem si ho donesla domů z Chomutovské porodnice. :slight_smile: Po císařském řezu..
28. črc 2008 v 10:06  • Odpověz
autor
ahoj holky..... :slight_smile: Tak konečně se nám tady ta debata trochu rozvine......předtím nějak nic, teď si odskočím na pár dní na chatu a hned je tu "plno"....... :slight_smile:

nodisha: Já jdu na velký ultrazvuk teď v pátek, do Chomutova jdu poprvé, první velký jsem absolvovala v Ústí, protože předtím jsem musela na amnio........doktorka mi to říkala, ať si jdu hned nechat sepsat porodní plán,tak si tam také hned zamluvím "ubytování" :grinning: Je mi líto, že máte tatínka daleko, ale babička učitě také bude výbornou oporou.......minimálně mnohem více pochopí, jak se cítíš...... :slight_smile: Na předporodním kurzu nám sestra říkala, že kolikrát je s tatínkama větší problém jak s rodičkou:o))

pekkra: Děkujeme moc, snad to tak bude.......opravdu bych si to tak přála :o))

lucinecinecka: To je v pohodě, já tak úplně nelpím na tom, aby byl každý místní.......koukám, že s Davídkama se nám roztrhl pytel.......já musím říct, že mi doma toto jméno prošlo bez problémů, takže bylo jasno hned od začátku........hlavně když se zjistilo, že to bude kluk, tak hned bylo vidět na pradědovi a dědečkách jak čekají, po kterém z nich se bude jmenovat.......takže se to raději udělalo tak, že ani po jednom z nich, aby to některému z nich nebylo snad líto........ :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. črc 2008 v 18:51  • Odpověz
autor
elischqa: Děkujeme moc za přání štěstí......já nějak nemám s chomutovskou porodnicí problém.......když si tak člověk pročítá všechny ty diskuse, někdo tu byl spokojený, jiný zase vůbec.......ale to není jen o Chomutovu, ale i třeba o Kadani, Mostě apod......beru to tak, že každý jsme asi jinak náročný........já budu nejšťastnější na světě, když všechno dobře dopadne a po pár dnech si domů odneseme naše malé miminečko...... :grinning:
29. črc 2008 v 18:56  • Odpověz
autor
Ale to vedro teď......chtělo by to zase nějaké malinké ochlazení...... :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes: My jdeme ještě v sobotu na svatbu, a jestli bude takové vedro jako dnes, tak jsme na sebe tedy zvědavá....... snad budu mít možnost, schovat se někam do kouktku, kde bude stín........ :grinning: :grinning:
29. črc 2008 v 18:58  • Odpověz
ahoj holky jdu vás pozdravit sice už máme doma skoro rok starého chlapečka ale zrovna dnes v 16h odpoledne minulý rok my praskla plodová voda a jeli jsme do porodnice ale tam jsem boužel ležela až do 1.srpna dole na porodním sále než se malej narodil jelikož plodovka pryč ale nebyla jsem otevřená tak čekali a 1 mu pomhly vyvolávačkou a tak vám přeju at porod proběhne rychle a miminka at jsou zdravá my budem slavit malého 1 narozeniny má je v pátek ale oslavíme v sobotu jinak jsem rodila zde v chomutově :dizzy_face: :dizzy_face:
30. črc 2008 v 19:27  • Odpověz
Jéjé holky já jsem na spadnutí všecko mně strašně moc bolí,ale malá se pořád nechce na svět v noci mně berou bolesti ale většinou je nakonec zaspím.Chudinka moje malinká už nemá ani jak se ve mně protáhnout... :frowning2: Už aby byla na světě...Ale donutit se nemůžu teď chci rodit...
5. srp 2008 v 09:21  • Odpověz
lucinka2008:No já jsem i ráda,že tu ten tatínek není,ale i tak mně jen vytáčí :grinning: Každý den zavolá a rozčiluje se jakto že ještě není dcera na světě.Už mě tím vážně rozčiluje.Myslí si že je vše na povel :grinning: Ach joo Ti chlapi...
5. srp 2008 v 09:24  • Odpověz
autor
nodisha: ahoj, tak snad už se ti malá brzo vyklube, já mám před sebou ještě cca. měsíc a musím říct, že mi to zatím žádné potíže nedělá.......ale vím (z vyprávění), že ty poslední dny jsou pak nejhorší, tak se mám na co těšit.... :slight_smile: :slight_smile: No jo, chlapi, oni si myslí, že porodit je něco jako dojít koupit do hračkářství panenku......doufám, že už mu brzo budeš moci říct, že už jste kompletní rodinka.... :grinning: :grinning: Koukám, že máte pro holčičku vybrané krásné jméno, takové exotické..... :grinning:

nodi, kupovala si pro miminko monitor dechu?? Já pořád váhám, jestli ho koupit nebo ne, někdo říká, že je nutný, další zase že je to spíš k zbláznění, protože když se vybije baterie, tak to začne samo hulákat,i když se nic neděje.....no to bych asi měla dobrý infarktový stavy, kdyby mi to houkalo kdy se tomu zachce.......no nevím, pořád nad tím přemýslím....... :unamused:
6. srp 2008 v 07:09  • Odpověz
autor
dablice1983: ahojky, děkujeme za podporu, my všichni tady si přejeme porodit zdravá miminka bez žádných komplikací..........doufám, že jste si oslavu užívali, první narozeniny je jedna z oslav,kdy už to mimi nebo spíš batole krásně vnímá, že se kolem něj něco děje...... :grinning:
6. srp 2008 v 07:11  • Odpověz
Luci,zdravím...

taky jsem koukala,pořád nic a když se člověk pro to jméno rozhodne tak kouká kolik jich je,co?
Ale to nevadí..u nás jich zase tak moc není..

A jak se cítítš?Já mám do TP 12 dní a můžu Ti říct,že už se nemůžu dočkat až to bude zamnou..
6. srp 2008 v 08:28  • Odpověz
autor
ahoj Lucí,

já mám první termín 13. září a musím říct, že zatím se cítím v pohodě........jen mám poslední dny úplně extrémně oteklé nohy......mám problém vejít se do nějakých bot.......jinak vše zvládám v pohodě, ale asi to teď přijde, teď už snad šmudlík začíná jen nabírat, a to mi doktorka v pátek na ultrazvuku řekla, že už má dvě kila....tak snad si v břišku nepěstuji nějakého cvalíka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Myslím, že miminko tak kolem tří kil je tak akorát..... :grinning: Já bych snad ty poslední dny neměla prožívat za takových veder, jaká byla minulý týden, bude už září, tak by mohlo být příjemně.....no uvidíme, určitě se podělím o zážitky :slight_smile:

Luci, ptala jsem se nodishi na její názor na monitor dechu (otázka výše), co ty si o tom myslíš??
6. srp 2008 v 09:29  • Odpověz
Já jsem bývala oteklá v těch vedrech,musela jsem si koupit žabky jinak jsem nic neobula :grinning: Tak to my už máme tři ,tak se právě bojím aby jsme nerostli moc..no uvidíme..Teď jsem někde četla ,že se někomu narodil chlapeček a měl 4,20kg..no nevím jak by se mi TAKOVÝ CVALDA JAKO PRVORODIČE RODIL.. :confounded:

Ohledně toho monitoru,já ho měla v plánu koupit jen pokud bych rodila předčasně..to se i doporučuje,ale nerodím,tak ho kupovat asi nebudu..samozřejmě kdyby byly nějaké problémy tak ano,ale jinak mám postýlku hned u postele,takže si myslím,že tu částku co by mě stál monitor zužitkuju určitě i lépe..Jako je to výborná věc pro maminy se šíleným strachem a nebo pro ty předčasně narozené..Ti mají s dýcháním problémy,takl je jasné,že po propuštění z porodky máš strach..

Ty ho budeš kupovat?
6. srp 2008 v 09:46  • Odpověz
autor
To já jsem oteklá pořád, vedro nevedro, ale doktorka mi i přesto, že se nevejdu do bot řekla, že mám hezké kotníčky :slight_smile: :slight_smile: Já nad tím monitorem pořád rozmýšlím, někdo tvrdí, že by bez něj nedal ani ránu, jiný zase, že jsou to děsné nervy, když to začne houkat poplašně a ty lítáš a nevíš co máš dělat......což zase chápu......

Tak určitě mám a budu mít o své mimi strach, ale nemyslím si zase, že bych byla až nějak panická a stála u Davídka ve dne v noci a koukala, jestli dýchá pravidelně a tak......ale vím už, co to je, bát se o dítě a to se ještě ani nenarodilo.........první strach jsem měla po amniocentéze a potom ještě v den, kdy jsme se namontovali do dopravní nehody......naštěstí je vše v pohodě, ale teď už chápu svojí maminu, která se vždycky o nás bála a s úsměvem na tváří říkala, že nám to naše dětičky vrátí :slight_smile: :slight_smile:

No tři kila to už je akorát, tak by si mu asi měla pomalu domlouvat, že je nejvyšší čas seznámit se s maminkou :slight_smile: :slight_smile:
6. srp 2008 v 10:01  • Odpověz
lucinka2008:Ahojky Lucí,ne nekupovala jsem monitor dechu,právě protože kamarádky co ho měly si stěžovali že houká sám od sebe.Mám postýlku hned vedle hlavy u postele tak si myslím,že to snad ani není zapotřebí,zas tak tvrdě nespím a po porodu už spát tvrdě nebudu vůbec.Dám za malou peřinku aby se mi nepřevrátila.Většina holek mi říkalo,že ten monitor přestaly po2 měsících maximálně používat.
Děkuji za pochvalu za jméno,jmenuje se tak babička toho mého.A já jsem si vybrala jméno Sorajja tak bude Naima Sorajja.Každý mi říká že jsem asi padlá na hlavu,ale příjmení bude mít také arabské...
6. srp 2008 v 11:27  • Odpověz
Lucí teď jsem si tu četla a přesně souhlasím s druhou Luckou:tu částku co by mě stál monitor zužitkuju určitě i lépe.
6. srp 2008 v 11:33  • Odpověz
Luci,sestra ho měla a jak píše Nodisha,měla ho tři měsíce a jelikož byla malá opravdu maličká,stačilo aby sjelo níř¨ž v postýlce a už to houkalo a panika..nechtěla bych to zažít..však nespěchej,počkej až se malej narodí a jak to budeš zvládat,objednat jde kdykoli a do dvou,řtí dnů ho máš doma,nebo ho hned někde koupíš.. :wink:

Já teď dorazila ,ale jsem nasr...jako blázen..u nás v porodce se dnes absolutně neztíhalo,takže jsem tam tvrdla skoro dvě hodiny (můj byl nadšen) vzal si na ,,chvíli" volno :grinning: ale křivka dobrý,malý jí celou prokopal,ale víc nevím,páč jsem měla jít ke své doktorce,kterou jsem už samozřejmě to tom skluzu neztihla a musím jet zítra :angry:
6. srp 2008 ve 12:47  • Odpověz
autor
Holky, děkuji za informace......jen jsem se utvrdila v tom, že je to asi opravdu zbytečná investice......už tak mi někdy přijde, že obchodníci z miminek udělali super kšeft........kolikrát přijdu do nějakého mimi obchodu a nahrne se za mnou několik prodavaček a začnou mi vysvětlovat, že bez toho a toho nemůže moje mimi v současné době ani existovat.......ale ono to opravdu nejde koupit všechno, i když by člověk třeba chtěl.....určitě to znáte :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

nodisha: Já si to myslela hned, že tvoje holčička bude mít i exotické příjmení, je to hezké, bude to k sobě aspoň ladit......moje kamarádka pracuje na sociálce a co mi občas říká, že jsou schopni rodiče dát dětem za jména, to fakt nechápeš........Esmeralda Nováková nebo Prokop Buben nejsou vůbec neobvyklé :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Já si pořád myslím, že křestní jméno musí alespoň trochu ladit s příjmením...... :sunglasses: :sunglasses:

Luci, já to znám, v těch poradnách je teď pořád nacpáno, je to asi i tím, že těhotných je opravdu hodně.......bohužel v tomhle případě neplatí právo přednosti těhotné před ostatními, protože jsme na tom všechny stejně :slight_smile: :slight_smile: Jinak mi ale doktorka říkala, že dle zákona má každá těhotná právo na přednostní lékařskou péči, takže prý když půjdu kdykoliv jinam, mám jít hned dopředu......no logiku to má, určitě není dobře sedět v čekárně plné nemocných a čekat, čím dalším se nakazím, ale já na to moc nemám povahu.....já si raději všude počkám...... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. srp 2008 ve 22:46  • Odpověz
Dobré ránko,
Luci tak to já se zase vždycky ozvu..včera taky..došla tam nějaká ožralá s rozbitou pusou a manželem,stála,pořád volovala,kurvovala,on jí v tom podporoval..táhlo to zní a princezna nechtěla nechat ošetřit doktorkou a žádala si přimáře a když došel šli hned..tak to jsem se ozvala a naštěstí se ke mě přidaly i ostatní,protože jsme tam čekali opravdu přes hoďku už..primář se omluvil a vzal si jí jinam a během 10-ti minut už jsem byla hotová :slight_smile:

Jinak z těma obchodama máš naprostou pravdu..malinký obchod,deset prodavaček a každá Ti povídá jak co nepotřebuješ...prdlasj :grinning: Já mám snad už všechno (ještě aby ne) :grinning: ale co pochybí nebo zjistím,že prostě potřebuju tak se dokoupí..ať to nehrtím teď..uvidíš sama..:slight_smile:
7. srp 2008 v 07:57  • Odpověz
My měli nedávno v porodnici GULIVERA...Ubohé dítě... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. srp 2008 v 09:04  • Odpověz
autor
Dobré ráno,

Luci, tak to je fakt, že bych asi také neustála......je fakt, že jsou situace, kdy také nemlčím, no nejvíc jsem vždycky naštvaná, když vejdu do čekárny, na celé kolo pozdravím a nikdo mi neodpoví.....asi už jenom proto, že vidí můj bubínek a myslí si, že hned půjdu dopředu :slight_smile: :slight_smile: No nic, lidi jsou hulváti......

Já s těmi nákupy také rozmýšlím, není to o tom, že bych to nemohla koupit, spíš přemýšlím, jestli to opravdu využiju......takže už jsem tedy zavrhla ten monitor, chůvičky a také sterilizačku.... :slight_smile: :slight_smile: Už takhle jsme doma jak ve skladišti, teprve tento týden jsme složili postýlku a přebalovací pultík s komodou, takže teď začnu teprve pořádně prát, žehlit a skládat. Důležité je, že budeme mít v čem jezdit, v čem spinkat a v čem se parádit :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses:

Já už se na toho našeho špuntíka tak těším.......jen doufám, že režim spánku bude mít po narození opačně......teď je věčně vzhůru v noci a ve dne spinká...... :slight_smile:

Luci, co tatínek, jde k porodu?? Já toho svého pořád nutím, aby si o tom aspoň trochu přečetl, protože se mi někdy zdá, že vlivem filmů a reklam má pocit, že se nám narodí čisté, voňavé miminko, které mu řekne "ahoj tati"......už na předporodním kurzu nám říkala asistentka, že leckdy mají více starostí s tatínkem než s rodičkou..... :sunglasses:
7. srp 2008 v 09:16  • Odpověz
Ahojky Luci,novinky z kontorly:čípek žádný,hlavička úplně dole a na další kontorlu už nejsem ani objednaná,prý do další středy už v celku nevydržím-huráááááááááááááááááááááá

Jinak,můj jde k porodu,ale kdykoli má možnost odejít,jsme tak domluvení..protože vím,že je přes tohle slabá povaha a nechci aby se mi tam sesypal,víš jak..jeho kamarád tam omdlel dvakrát,barvitě mu to popsal,takže tak no..ale cením jen to,že chce jít a jestli odejde uvidíme..já si myslím,že nem,ale pššš :grinning:
7. srp 2008 ve 13:28  • Odpověz
Jo to znám ze svého okolí,já právě kvůli příjmení dávám tohle jméno.Jinak dnes mi řekla dr.že to vypadá že jen tak neporodím....Přitom už dva týdny mi tvrdili dvě různé dr.že do 7.8.budu mít odrozeno a ono nic mám prý přijít ve čtvrtek 14.8.přitom 12.8.mám termín a to mám jen jeden druhý mi ani nedali.Já jsem neštastná...
7. srp 2008 v 17:43  • Odpověz
autor
Luci: Tak to jsem pak zvědavá, až nám napíšeš, jak to ten tvůj zvládnul.........to my máme kolem sebe samé chlapi, kteří byli u porodu a mají z toho jen dobré zážitky.....takže to asi toho mého tak trochu motivuje......jen si z něj kámoši dělají srandu, že u příjmu musí nahlásit, jak moc to chce po nástřihu zašít, aby jsme pak mohli vést zase plnohodnotný sexuální život :unamused: :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses: Ti chlapi......oni umírají když mají rýmu a ještě si stihnou dělat srandu z takovýchto věcí...... :slight_smile: :slight_smile:

nodisha: Tak to bude asi nejlepší, umýt okna a uvidíš.......:o) No víš jak doktoři, kolikrát toho napovídají......a ke komu v Chomutově vlastně chodíš?? Já změnila během těhu doktorku, ta původní mi nasadila takový šoking do hlavy, že jsem nervama skoro potratila.......jednání fakt hnus....

:slight_smile: :slight_smile:

Já se těšila, že se ti holčička narodí 11.srpna....to mám narozeniny, tak bych slavila s ní......tak já si to budu přát za tebe a třeba to vyjde :slight_smile: :slight_smile:
7. srp 2008 v 19:07  • Odpověz
Dobré ránko,

Luci přesně vím o čem mluvíš..tady je to to samé,ale občas se tomu musím zamát i já..protože to,co vymýšlí za hlouposti se jinak nedá. :grinning: Tak u nás zatím klid..ani do vany jsem se nevyrhla,protože jsem vytuhla hned po večeři a mlěla jsem naprosto klidnou noc..
8. srp 2008 v 09:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 44
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.