• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svět se točí kolem našeho štěstí :o))

(Zamčená)
3. října 2009 
autor
No Lucí musím říct, že Martin byl nějak v šoku......asi si to četl až moc poctivě a koukal i poctivě na všechny obrázky......tak nejdřív tak pět minut koukal a nemluvil a pak to uzavřel s tím, že tedy půjde, ale že by nechtěl být ženská.......tak snad se z toho vyspí......já mu poradila, ať se ještě optá chlapů, co u porodu byli, protože vím, že všichni z toho byli nadšení......tak snad mu dodají trochu optimismu do žil...... :grinning:

Lucí, až ti ten porod vyvolají, tak asi budeš ráda že seš ráda.......já ti budu jen přát, aby to mělo co nejrychlejší průběh a Dádík byl co nejdřív na světě.......myslím, že už se u tebe dopekl víc než dost a neměl by to tedy snad zdržovat :grinning:
27. srp 2008 ve 22:20  • Odpověz
ahojky,jen sem skacu,pac toho mam ted fakt moc,babicky odjeli na dovcu a netere zutaly na ocet....
ale cetla jsem luci zpravu,takze opravdu zitra na tebe mooooc myslim!!!!!!!!!!!!! budu brecet za tebe,protoze te ceka neco neskutecne krasneho a zavidim ti to,uzij si setkani s drobeckem,co to jde!!!!! :dizzy_face:
:dizzy_face:
neboj se nic,je to fakt pekny a boli to,no,ale to se da vydrzet,ale at to netrva,to ti fakt moc preju,tak tfuj tfuj tfuj a zitra pravou nohou a krasnou posledni noc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
27. srp 2008 ve 22:23  • Odpověz
Dobré ránko,
tak mě tady máte..musím říct,že nejsem vůbec vyspaná,spíš vynervovaná a cvaaá mi u zadečku..no jo no,jdu do něčeho,co neznám a to nemám vůbec ráda :grinning: Ale zase za to dostanu tu nejskrásnější odměnu,takže musím zatnout zuby a lavu vzhůru..

Kdyby jste viděly Milana,myslely byste,že já rodit ani nejdu,ale že to on jde trpět :grinning:

No nic,musím ještě do sprchy a zmat´kuju jestli mám vše :grinning: Celá já :grinning:

Tak na nás myslete ať to máme rychle za sebou..

Pa pa :slight_smile:
28. srp 2008 v 05:30  • Odpověz
co jsem vstala tak na tebe luci myslim!!!!!!!!!!!jsem nervozni za tebe!!!!! ty uz snad mas tabletku a doufam,ze do vecera budes mit v nauci to bozi nadherne nunatko!!!!!!!!!! no a rvu,jak ti to zavidim a jak me to strasne moc dojima!!!!!!!!!!! drz se, a milan se urcite taky tam postavi na nohy,tatka taky byl u nas doma mimo,kdyz jsem ho prosila o posledni foto s briskiem doma-slzy se kutalely a to jsme jeli jen preventivne-no my se holt pripravujem devet mesicu-ze to prijde,ale oni si to asi pripousti az kdyz jde na vec :grinning:
28. srp 2008 v 07:56  • Odpověz
autor
Lucí, držíme palečky, ať to všichni tři zvládnete na jedničku....... :grinning: :grinning:
28. srp 2008 v 09:10  • Odpověz
luci-predpokladam,ze tobe asi prijde sms,vid,ze das vedet??? ja jsem jak na trni!!!!!!!!! :grinning:

doufam,ze tobe je zatim dobre
28. srp 2008 v 15:55  • Odpověz
autor
Pavly, Lucinka mi psala někdy kolem dvanácté, že malej se silněji pohybuje, ale to je prý zatím všechno.....na pokoji je prý sama a má nějaké stavy pláče, prý jen tak, sama neví, proč brečela.....asi je toho na ní už moc......tak snad se Dádík umoudří a bude už chtít ven.......jinak jí prý zítra čeká další kapačka a tableta......ale to už je blbý, bude strašně unavená.......no držíme palečky........večer se prý zase ozve, co a jak, tak ti to sem hned napíšu :slight_smile:

Já jsem v pohodě, zrovna jsem do trouby strčila bábovku :slight_smile:
28. srp 2008 v 16:04  • Odpověz
jeee,toje mi ji lito!!! no snad si da malej uz rict!!! ten plac asi bude i vypetim psychickym,to me mrzi,snad bude brzy lip
kazdopadne litam jak das,ale sem budu koukat porad,diky za info

a jsem rada,ze tobe je dobre,tvuj davidek se zatim muze pect,jako babovka

luci,mam tento tyden litani a nestihan vas cist-vsechno,ale videla jsem,ze jsi pswala o porodu,taky jsem mojemu ukazovala a taky vypravela,aby byl pripravenej a taky jsem ho stokrat uklidnovala,ze se muze koukat jen na me a ne dolu a ze nic oskliveho tak nemusi videt-ikdyz videt me,asi taky vyhra nebude.....no a nakonec se sam chodil koukat,byl fascinovanej tim,co priroda umi,vubec ho to nebralo do mdlob jak se bal,ale naopak,pry nejuzasnejsi zazitek v zivote a je uplne nadsenej,neskutecne o tom vsem vypravi...verim,ze to tvuj bude mit taky tak,ale asi to prijde az opravdu na sale.pekne samo od sebe,takze neboj,nebo spis to je pro nej,vid :sweat_smile:
28. srp 2008 v 16:20  • Odpověz
lucinka2008
ahoj vyřid lucince at se drží a že na ní myslím a přeju jí at se jí davídek narodí ještě dnes at jí netrápí dál vyvoláváním :rolling_eyes:
28. srp 2008 v 18:57  • Odpověz
autor
Holky,

tak mi Lůca psala, že pořád nic.......prý teď byla na křivce, doktorky na ní prý chodí koukat, ale nic zásadního se zatím neděje......tak snad v osm by měla dostat další kapačku a pak se prý uvidí.....takže žádná pozitivní změna :unamused: :unamused:

Co jsem pochopila, tak asi ani doktoři nechápou, proč se mu nechce ven.......

Pavly, já se také snažila vysvětlit, že dole určitě nebude muset asistovat......na druhou stranu jsem chtěla, aby o tom trochu věděl.....na předporodním kurzu nebyl, protože to bylo zrovna v době, kdy pracovně nestíhal, ale stejně by se tam asi nedozvěděl nic z reálného porodu.....mám jednu knížku, kde je vše hezky vysvětlené a propojené nějakými fotkami, tak jsem chtěla, aby se na to podíval.......lepší je být aspoň trochu připraven, než aby tam s ním pak měli nějaké trable :grinning: Každopádně také doufám, že tyhle chvíle náš vztah jen upevní...... :slight_smile:

dablíků....já jí to vyřídím, určitě bude ráda, že na ní myslíme......ale musí to být asi na hlavu, je tam od sedmi od rána a nic se nezměnilo.......no tak budeme muset doufat i za ni, že pak to už půjde všechno hladce :slight_smile:
28. srp 2008 v 19:11  • Odpověz
lucinko děkuju no já měla to štěstí že mě 28 července v 16 odtakla podovka tak mě miláček vezl do porodky a tam mě nechaly dole na na před porodním pokoji až do 1 srpna stím že když do 1.srpna nezačnu rodit tak my daj vyvolávačku mezitím domě cpaly nákej prášek kuli infekci když nebyla plodovka a prý čekaly až se otevřu na víc když jsem tam přijela byla jsem otevřená jen na 4 prsty tak naní myslím a přeju jí at to má brzo za sebou vím jaké to je to nejhoršší čekání . :dizzy_face:
28. srp 2008 v 19:28  • Odpověz
ach jooo,chudak holka :frowning2:
ten davidek se ji drzi zuby nehty, se mu nechce do te zimy, v brisku je mu asi proste lip, at uz ale pochopi,ze proste k nam na svet musi!ani tak krasny datum ho nebere,co,no chlap,je mu to fuk :unamused:

luci-podle me delas dobre,ze milacka pripravujes,ja mu taky ukazovala :unamused: fotky miminek po narozeni-vcetne krve a tak, a rikala jsem mu,co se kdy deje, i na kleste jsem ho pripravovala a rikala mu,co to znamena,proc a kdy se dela cisar,co je to monitor,proste vse,aby prave nebyl pripadne vyplasenej...nastesti byla spousta veci zbytecna,diky bohu...nakonec milacek rikal,ze to cekal horsi,ze se mu to v podstate libilo,ale co jsem nejak zapomnela rozebirat,bylo siti,to rikal,ze ho fakt dostalo-ale asi to bylo tim,ze jsem byla fakt moc roztrhana a sili me hodinu a pul :unamused:

kazdopadne nas to opravdu ve vztahu posililo a ted dovolena bych rekal tomu dodala uplnou korunu, je to neskutecny.....tuk tuk tuk

davidku,pojd veeeeen!!!!!!!!!! pozdravuj budouci maminku,at se drzi,jednou to skonci!!!!!!!!!a bude jen stastna :dizzy_face:
28. srp 2008 v 19:49  • Odpověz
autor
Ďáblíku, tak to sis taky užila......musí to být na hlavu čekat nato, co bude a nebude.......i když jediná jistota je ta, že to miminko stejně musí vykouknout......ale určitě ti dělá tvůj Tomík radost......na to co bylo předtím se snad rychle zapomíná...... :slight_smile: :slight_smile:

Pavly, o šití jsem už trochu mluvila, ale nejsem si jistá, že si to umí představit.......myslím, že má na mysli tak dva, tři stehy...... :grinning: :grinning: :grinning: Vím, že už si o tom šití mluvila, tak já doufám, že jestli mne to potká, že si Martin bude všímat už jen našeho miminka a tohodle pohledu ho ušetřím...... :slight_smile: :slight_smile:

Holky, musím říct, že já už se na toho našeho drobka těším......snad nebude takové zlobidlo, jako ten Dáda Lucíka :grinning: :grinning:

Napíšu, až se mi zase ozve.......
28. srp 2008 ve 20:02  • Odpověz
lucinka 2008 ok budem čekat a myslet na lucinku jo jinak tomášek je zatíčko no co prostě dodat :sweat_smile: :sweat_smile:
28. srp 2008 ve 20:18  • Odpověz
autor
Tak dnes se nic dít nebude.......Davídek prý monitor prospal a tak se další akce budou dělat zase až ráno...... :unamused: :unamused: Chudák.......no popřála jsem jí za nás za všechny hodně trpělivosti........tak jí aspoň na dálku budeme vyjadřovat psychickou podporu.......je to nějaký paličák, ten její chlapák....... :slight_smile:
28. srp 2008 ve 21:55  • Odpověz
ahojky luci,dneska tu cely den nebudu,ale moc na luci myslim-jestli ji budes psat a tesim se,ze az prijdu budoutu dalelko lepsi zpravy!!!! stoji to za to,tak at se drzi!!!!

tobe taky pekny den
29. srp 2008 v 08:53  • Odpověz
autor
Holky, tak Davídek je už na světě, narodil se asi před hodinkou........vážil 3800 g a měřil 49 cm......Lucík psal, že je nejšťastnější maminkou na světě........prý ji ani moc netrápil :slight_smile: :slight_smile:

Tak to všechno zvládla v pohodě, je šikovná.......

Mějte se krásně, večer napíšu více, když se mi tedy pochlubí :grinning: :grinning: :grinning:
29. srp 2008 ve 13:54  • Odpověz
lucinecinecka :přání k narození miminka
Ať chlapeček všeho dost má ...
Ať chlapeček všeho dost má ...
Ať chlapeček všeho dost
má v životě pro radost.
Zdraví, štěstí, veselosti -
jak v dětství, tak v dospělosti.
Rodičům ať radost dělá,
budoucnost ho čeká skvělá.
Celý život bez nesnází,
ať ho úspěch doprovází.
Srdečně blahopřejeme ...
29. srp 2008 v 15:03  • Odpověz
lucinka2008 vyřid lucinc velkou gratulaci a že jim přejem hodně zdravíčka :dizzy_face:
29. srp 2008 v 15:04  • Odpověz
huraaaaaaaaaaa,tak jsem se sem dostala az ted jsem stastna,ze je to tuuuu,mooooc gratuluju,luci,jestli s ni budes mluvit,tak velky pozdrav a gratulace a at vychutnava kazdou minutku,tezce zavidim!!!!!
ted musim zase letet,pak dorazim-snad
29. srp 2008 v 18:19  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

jen malinká úprava......malý Davídek měřil 50 cm, já totiž současně četla o dvou miminkách a tak jsem jejich míry přehodila........ale snad mi to Lucka i Davídek odpustí, že jsem mu jeden centimetr ubrala :grinning: :grinning: Psala, že má Davídek černé vlásky a že ji ani moc dlouho netrápil, prý hodina bolesti a pak za páté zatlačení byl venku........takže by se dalo říct, že po "zvláštním" začátku, krásný konec bez větších potíží...... :sunglasses:

Já už jí dnes nechávám, ať si drobečka užívá, napíšu jí zase zítra a samozřejmě jí vaše gratulace vyřídím...... :grinning:

Musím říct, že její smska byla tak plná radosti a štěstí, že se už ani já nebojím.........naopak se těším......víte, po příhodách některých maminek mi stály vlasy hrůzou na hlavě, ale teď už vím, že se to dá zvládnout i jinak....... :slight_smile:

Hezký večer vám oběma.......i vašim dětičkám :slight_smile:
29. srp 2008 ve 21:12  • Odpověz
lucinko tobě taky hezké sny a davídek at v bříšku nezlobí :dizzy_face:
29. srp 2008 ve 21:24  • Odpověz
luci-no jasny,ze to jde i jinak a ja ted verim,ze plno maminek si pridava a spis vetisna je takovy obyc,porodu,jen par je jich opravu tezkych...ale to neni nas pripad,jak jsem psala ja-bylo to uzasny,ted i lucka,takze snad uz opravdu veris a fakt se tes, fakt je to neco neskutecnyho a ja se dneska koukala na fotky po porodu a tak,to bylofakt nejstastnejsi obdobi v mem zivote,ja jsem se stestim v porodnici az zalykala :grinning:

zatim odpocivej,snad je ti dobre, a tes se,zitra stastnou maminku pozdravuj od jine nejsatstnejsi maminky a ze se na ni tesim

preju ti pekny vecer a dobrou noc a pohlad brisko-jsi jedina,kdo muze!!! pozdravuj svojeho davidka
29. srp 2008 ve 21:26  • Odpověz
autor
Pavly, to už jsme tu spolu řešily, ty fňukalky......ale je fakt, že když si uvědomíš, že tím dáváš život malému stvoření, tak to asi nemůže probíhat jako měření krevního tlaku.......opravdu si myslím, že ta bolest za to štěstí stojí, a to vlastně pořádně nevím, co nás tam s Dádíkem čeká....... :grinning: :grinning:

Já si bohužel vyslechla i takové případy, kdy se ty ženský už raději vzdají dalších dětí, jen aby to nemusely znova prožít, ale........jak si tu už jednou psala, to jsou asi notorické fňukny, které by si stejně našly něco jiného, kdyby neprošly tou bolestí.......no nic, škoda je řešit, důležité je, že víc je mezi námi těch šťastných maminek (nebo skoromaminek) :grinning: :grinning:

Davídeček mi dneska v bříšku nějak tancuje.........každpádně po dlouhé době přes den, poslední dny si to spíš nechával na večer a noc........tak snad tuto noc se rozhodl, že bude spinkat....... :slight_smile:

Bříško pohladím, dělám to pravidelně, před spaním si s bříškem vždycky povídáme........ :slight_smile:

Mějte se holky krásně, dobrou noc a zítra se tu snad zase alespoň na chvilinku potkáme :slight_smile:
29. srp 2008 ve 21:42  • Odpověz
ahojky,nevime neco noveho od novopecene maminky? nebyla jsem tu cely den....

luci, uzivej si vrteni v brisku,neskutecn pocit,ktery si ted uz tak spatne vybavuju :rolling_eyes: ,rychle to clovek zapomene,ikdyz nechce :frowning2: ,tak si to vychutnavej a uzivej si poslednich dnu 2v1,doufam,ze stale nemas problemy :wink:

tak dobrou noc vam obema :dizzy_face:
30. srp 2008 ve 21:12  • Odpověz
autor
Ahoj pavly,

omlouvám se, ale já dneska měla také tak rozběháno, že jsem se nestihla přihlásit, ale Lucíkovi jsem alespoň jednu smsku stihla napsat....... :slight_smile:

Chudinka, je dneska ale nějaká rozladěná, psala mi, že jí strašně bolí bradavky od kojení, musí používat klouboučky a prý má málo mlíčka a malého musí ještě dokrmovat, protože mu to její nestačí....tak bych podle smsky řekla, že je z toho taková naměkko...... :unamused: :unamused:

Tak snad to bude brzo dobré, na druhou stranu i z té její smsky je pořád cítit to štěstí, ke kterému s Davídečkem přišla..... :slight_smile:

Já se toho kojení také trochu obávám, už v těhu mě ty prsa tak bolí, že si nějak neumím představit, že mi je pak bude mimi 10x denně vysávat.....no snad to nějak zvládneme :grinning: Zatím si pořád hovíme v bříšku, jen tam trochu tancujeme.......dneska se mi dokonce zdálo o tom, že jdeme rodit a že nám tam sestřička pouští film na dvd aby nám to lépe uteklo....... :grinning: :grinning: :grinning: Škoda, byl to takový hezký sen, ale pak jsem se vzbudila, protože Martin musel jet na letiště pro známe.......takže budík atd......no tak třeba mi ten sen bude dnes pokračovat :grinning: :grinning:

Měj se krásně Pavly, i tvoje princeznička :grinning:
30. srp 2008 ve 22:58  • Odpověz
ahojky luci,diky moc za nove zpravy
no asi je chudak nejaka rozladena,ale to urcite prejde,doufam,ze ji hlavne nekdo s problemy pomaha!!!!!
-ja teda mela taky z kraje problemy s kojenim-nejprve jsem mela malou hrozne hladovou a nemela jsem silne mlicko-ten druhy den,hruza,plakala hlady,dokrmovat jsem ale nechtela a ani to zatim nenabidli s tim,ze se to teprve rozjede....nic vic...no tak jsem si vzpomnela,jak se vsude pise,ze mlicko se zacne tvorit,kdyz budu hodne pit-tak jsem sla na sesternu,vyzadala si dva litry caje a asi behem nekolika hodin je do sebe nasoukala a pak dalsi,porad jsem si chodila pro caj (do te doby jsem ho nepila a kdyz jsem za den dala litr a pul vody,byla jsem rada)-takze jsem se fakt nutila pit,postavila si hrnek,koukala na malou a lokala - a svete div se,za 12 hodin jsem mela mlicko o poznani silnejsi,mala uz neplakala!!!!!!!-tak doufam,ze lucince taky nekdo poradi a pro tebe to tu ted pisu :wink: ,me to fakt pomohlo
-bolesti bradavek znam taky hoooodne dobre, hned po porodu me silene bolela leva,desny, jsem to popisovala jako kdyz si bradavku rozedres dratenkou, povesis na ni kolicek a otacis jim-tak me to bolelo,prvni asi 30sec. po prisati jsem se mohla bolesti pocurat...ale jak se zase rika-vydrzet-tak jsem vydrzela a prikladala poctive dal-nechavala jsem si pak mlicko na bradavce zaschnout a mazala jsem bepantenem (to ale asi az po tydnu,z kraje jsejm proste nechtela)- a taky se to upravilo,bradavka bolela asi 14 dni,postupne min a min,pak to bolet prestalo...ted se mi to stalo jeste jednou-kdyz byla nervozni a tahala mi za ni (zase presne popsana spatna technika kojeni-musela jsem ji teda zkrotit a zase se to zahojilo)

tak to jsou moje dosavadni zkusenosti s kojenim, musim rict,ze v porodnici pustili jen video -a to teda po porodu jsem moc nezvladala vnimat (nastesti jsem ho uz videla a to sama doma,takze jsem si to i zastavovala a ukladala do hlavy,co se tam rika)...jinak se teda v chomutove nikdo o kojeni nezajimal,coz se mi teda nelibilo,byla jsem tak vdecna,ze jsem se o to zajimala driv a mela jsem to prave v hlave a vzala jsem si do porodky i papir z kurzu-kde se o tom kojeni prave pise a taky mi to pomohlo,jsem si to tam prave znovu precetla a jak rikam,me ty rady vazne hodne pomohly

jeee,to je krasny,ze ti milacek tancuje v brisku, to bylo tak krasny!!!!!!ja mela chobotnicku,neustale se protahovala,snad ani na chvili se neprestala hybat-take proto jsem ji tak rikala,vypadalo to,ze nema 4 koncetiny,ale stovky chapadel :grinning:

no a porod,kde by ti pousteli film ti fakt preju!!!!!!!!!!! ja mam ted pocit,ze muj porod byl jen film,ktery jsem videla,pac si nevybavim ani pohyb v brisku,ani tu bolest,nic, jen ,ze to bylo nadherny!!!!!!!!!! doufam a verim,ze zazijes to same, taky ti preju stejnou PA, pac to je andel,ktery prave zaridil,ze to bylo tak neskutecne krasny :dizzy_face:

no nic,to jem se rozepsala,mala mi u kojeni vytuhla,letim se oblekat a pujdeme ven,kdyz je tak bozi pocasi!!!!!!!!!!! opatruj se-vas a uzivejte si to!!!!!! :dizzy_face:
31. srp 2008 ve 12:31  • Odpověz
jo a luci kdyztak moc zdravim a hlavne at bojuje,kojeni neni samozrejmost,jak se pise a asi to je fakt,chce to opravdu vydrzet!!!!!!!!myslim na ni :slight_smile:
31. srp 2008 ve 12:31  • Odpověz
ahoj děvčata jdu v richlosti pozdravit a popřát lucince at se drží já v poronci taky měla problémy s kojením ale doma to pak šlo samo doma je holt doma v porodce asi tréma
31. srp 2008 ve 13:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

přeji vám oběma hezký den, já jsem samozřejmě ještě 2v1, ale včera jsem měla nějakou srpno-zářijovou únavu, byla jsem skoro pořád natažená na gauči a odpočívala :grinning: :grinning: No a musím říct, že dnes na tom nejsem o moc lépe...... :grinning: :grinning: Na rodina.cz jsem četla, že velká únava je znakem blížícího se porodu, tak nevím, ale protože ten článek psala taková chytrolínka, tak o tom pochybuji :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak vám děkuji za rady ohledně kojení, já si také myslím, že to není úplně samozřejmé, zároveň jsem si ale myslela, že dětské sestry na šestinedělí fungují právě proto, aby ti s tímhle poradily......vždyť jaká máma se může koukat nato, že má její mimi hlad......a hlavně v tom šestinedělí s tebou buší hormony o sto šest, myslela jsem si, že by měly dělat všechno proto, aby si ty i mimi byla v klidu, ale to, že tvoje dítě brečí hlady asi moc na klidu nepřidá.......no já už si toho o kojená přečetla dost, ale některé ty články mi přijdou až moc odborné.....vím, že to nebude sranda, ale někde z toho dělají úplnou vědu......skoro aby na to šel člověk studovat :grinning:

Tak se mějte krásně, užívejte si první zářijové dny........je krásně, tak proč toho nevyužít.

Hezký den

Lucík a Davídek :sunglasses:
1. zář 2008 v 16:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.