• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svět se točí kolem našeho štěstí :o))

(Zamčená)
3. října 2009 
autor
Ahoj holky,

tak čekám, až se Dádulka vzbudí na krmení a pak snad půjdeme aspoň na pár hodinek spinkat.... :slight_smile:

Luci, s tím krvácením........já nějaký den krvácím méně někdy zase více, myslím ale, že není důvod se nějak znepokojovat, protože to prý patří k šestinedělí......takže ještě máš pár dní nato, než budeš mít konec.....já mám pořád ještě stehy, i když mi sestra řekla, že mi do pěti dnů vypadnou......no tak přemýšlím, jestli o tom říct doktorce, v úterý jdu na kontrolu s tím zánětem......jde mi o to, že jinde na diskusi jsem četla, že i ty nevypadnuté stehy ti můžou způsobit nějaký další zánět......a to děkuji, jeden mi stačil :slight_smile:

Holky, jak to máte s ukrknutím?? Dáda si někdy krkne pěkně, ale v noci mu to fakt moc nejde......já ho kolikrát držím půl hodiny, čekáme na krkanec a nic......tak ho položím na bok a snažíme se spinkat.....ale stejně nevím, jestli to dělám dobře, ale jistě chápete, že když je člověk KO, že těžko bude celou noc chodit a čekat na krkaneček..... :unamused:

Jinak s tím spinkáním na bříšku......já také četla, že se to nedoporučuje kvůli SNÚK, na druhou stranu, my jsme jako miminka spali jenom na bříškách.......já bych Dádu na bříško nedala jen proto, že nám právě nejdou ty krkanečky...... :slight_smile: Ale jinak je to samozřejmě na tobě.......

Tak se mějte krásně a snad nás ty naše dítečka dneska nechají alespoň trochu vyspinkat :slight_smile:
21. zář 2008 ve 23:37  • Odpověz
Zdravím,
No Luci a to by ses právě divila jak u jde odříhnout když je na bříšku..samozřejmě tak spinká jen přes den a to ho máme na očích,když se mu to nelíbí,ozve se..většinou si lehnu a dám si ho na bříško bříškem a je to spokojené miminko..No já Vám řeknu,že jsem zažila v noci horor..Malý usnul až o půlnoci a o půl 4 byl vzhůru,nakrmila jsem ho,malý usnul,ale nějak se mi nezdálo jak se tváří a ještě že jsem zůstala u něj..vyplivnul cumel a zvracel,ale šlo mu to zpátky,tak jsem ho rychlo zvedla a vyhodil snad vše..no já málem měla infarkt..dostal čaj a spokojeně usnul,hnus pocit..Teď taky spinká,ale budem vstávat a papt..obědvá jako dospělák ve 12 :grinning: On totiž celý den prospí,nevydrží dlouho vzhůru a pak v noci řádí (někdy)!

Jinak já ho měla taky strach na to bříško dávat,ale když vidím že to pomáhá i prdíkům a odříhnout tak je to paráda..
No my zítra odjíždíme k našim,tak nevím jestli budu mít chvíli na net (bude tam bratr),a vrátíme se až v sobotu,tak se opatrujte a pohlaďte dětičky..

pa pa :slight_smile:
22. zář 2008 v 11:07  • Odpověz
ahojky holky,
- krvaceni-taky jsem to tak mela,tak tri tydny,pak to jako odchazelo,pak jeste jedna vlna..(ale ja pak hlavne zacala mit problem s udrzenim moci-docela hnus,ted uz to vypada dobre,az na vyjimky,tak to vam nepreju, :unamused: )

-krknuti-no me rikali.ze kdyz si nerihne do 15 min,tak uz to asi neda...a ze neni treba ji zvedat nejak brutalne..tak jsem se tim ridila-a podle knizek....a tak ji vzdy jako nadzvednu do kubicka,bud si rihne (coz je vyjimecne)nebo nic...nekdy si rihne az po hodine,kdyz ji zvednu zase nekdy jindy...ale vetsinou nejak vyrazne proste neriha..v noci dokonce vubec ne,nakoji se,otrhne se a uz se nepohne a spi- a zatim bez problemu (z kraje byla vzdy jen na monitoru,ted uz i s nama v posteli)....
-mele jsme z kraje i dost ublinkavaci obdobi-asi dva tydny-ale i to preslo tak,jak to prislo
-a taky se mi uz stalo,ze mala zacne zvracet nebo ublinkavat uplne mimo dobu po kojeni,nastesti je vzdy na zadech,takze to krasne polkne-ale nechutna jo to teda-ale nebojim se (na brisko bych ji proto nedala-mozna tak na monitoru dechu)

- jinak ja malou prvni mesic skoro vubec na brisko nepolozila,nelibilo se ji to, a byla tak krehoucka,tak jsem ji radeji nechavala na boku-to milovala, teprve po mesici jsem ji "donutila" spat na zadech-protoze jsme dostali decku a s ni to na boku neslo :unamused: ,vubec se ji to nelibilo,ale zvykla si...na brisko ji pokladam jen na hrani, a od zacatku krasne pase-i bez toho prvniho mesice

-luci-uzijte si to u vasich :wink:
-luci 08- o tech stehach bych rekla, ja si treba myslim,ze jsem nektere vnitrni stehy mela i dva mesice-a mozna i ted tam jeste neco je-mi to tak prijde :unamused: ,dloho jsem mela z toho asi vytok,ted uz i to prelo,tak se snad konecne po trech mesicich hojim

holky-mala si ted povida se sobikem,ja se z ni pocuram,rozciluje ji asi chudak,mu nadava jak stara!!!!!! a pak ho kousne, no nic,jdeme se pobalit a po kojeni zase razime na odpoledne ven, dopoledne jsem zvlada vytrit a poklidit koupelnu,tak jsem stastna
mejte se fajn
22. zář 2008 ve 12:41  • Odpověz
Tak já malého poslala s babi ven,abych mohla zabalit věci..
Holky představte si,co mi malý udělal:V klídečku mu sundám plínečku,nechávám ho pokopkat,otáčím se,abych mohla vyhodit plenu a když kouknu znovu na malého nemohla jsem se nesmát.Počůral jsi vlásky ,očka i nos. :grinning: Taková chvilenka..tož byla jsem mrtvá smíchy no.. :grinning: :grinning: šikulka naše..
22. zář 2008 v 15:42  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

my dneska měli docela dobrou noc......malej se tedy po krmení vzbudil asi za další hodinu, tak jsem mu ale už nedávala další jídlo, nechci ho přecpávat, hlavně ne v noci, když mi padá hlava ani nevím jak a nemám ho na očích.......no tak jsem mu dala poprvé dudánka a usnul hned, asi za pět minut ho vyplivnul a byl zase bez něj, ale nikdy bych nevěřila, že miminka ten dudlík tak uklidní...... :grinning:

Lucí, náš Dádulka se počůravá skoro pokaždý, když mu sundám plínku......a také se zrovna nešetří.....má to pak úplně všude...... :slight_smile: :slight_smile:

Pavly, díky za info s tím říháním, já ho určitě těch 15 minut nechávám......je fakt, že přes den nám to jde líp než v noci.....tak snad to ještě vypilujeme. Jinak koukám, že ty ses svých problémů po porodu užíváš také víc než dost.....no snad bude brzo lépe. Dneska jsem se dozvěděla, že doktorka mě chtěla poslat do nemocnice s tím zánětem, že se opravdu bála, že ten zánět a antibiotika nezvládnu sama doma, ale myslím, že to zvládám docela v pohodě, zítra bych měla jít na kontrolu a myslím, že vše bude OK..... :slight_smile:

Luci, tak si to užij u rodičů, třeba budeš mít čas si trochu odpočinout...... :sunglasses:

Pavly, měla si už za ty tři měsíce šanci se trochu vyspat?? Já musím říct, že začínám být docela hodně unavená, ale je to asi i proto, že já vždycky byla opravdu spáč.....o víkendu jsem klidně vstávala až na oběd a to i v době, kdy jsem už měla mega bříško........no jen jsem zvědavá, samozřejmě že si teď asi nemůžu diktovat nějaký spánek...... :grinning:

Tak se mějte.......dobrou noc :slight_smile:
22. zář 2008 ve 21:46  • Odpověz
ahojky holky,
tak to pocuravani musi byt teda dost legrace! to my zatim nezname,doufam,ze martinek mi to pak jednou taky ukaze!

luci 08-jsem rada,ze zanet zvladas sama!jsi sikulka!!! :dizzy_face:
doufam,ze i druha luci bude brzy uplne ok,moc vam to preju!!!

luci ja spac teda byla,ale tak,jako ze spat mam rada,ale jeste neradeji ztracim den,takze jsem zvykla vstavat se svetlem-v lete klidne v 5, v zime klidne v 9,10...
ted se tak dobre urcite nevyspim,ale beru to tak,ze hodne lidi spi 4,5 hodin a ziji a pracuji tak roky..takze si nestezuju a kdyz dam dohromady tech 5 hodin,jsem rada
ale je fakt,ze se to zlepsuje kazdym tydnem, nejdriv jsem snad nedala ani 3,ted mozna spim i tech 6....vetsinou rano se citim strasne utahana,ale vstanu a je dobre....
-jinak ale ja se utahana citim skoro porad,protoze mam tu spatnou krev,takze asi pred 14 dny jsem padala doslova na hubu,jsem dosla z vychazky a nemela jsem pomalu silu vyndat malou z kocarku...ale zacala jsem brat leky a je to uz lepsi
takze ja asi nedovedu dost dobre rict,jestli jsem nebo nejsem vyspana...
ale napada me,ze ted se mala budu nekdy vyjimecne i ve 4 na prvni kojeni v noci,tak kdybych s ni sla spat v 8,vyspana jsem asi dost-ale to me nikdy neda,jeste uklizim,jim, a dodelavam vse,co pres den nejde...

holky,tak preju dobrou noc vam,i miminkum a co mozna nejdelsi spanek a odpocinek!!!! :dizzy_face:
23. zář 2008 ve 21:22  • Odpověz
autor
ahoj holky, teda spíš jen pavly, Lucík není na příjmu :slight_smile:

tak my měli dneska dobrou noc, jen 2x buzení na jídlo, takže pohoda, ale stejně si asi teď půjdu chvilinku odpočinout, tatínek je venku s kočárkem.....musím říct, že je to paráda, že je Martin doma, opravdu mi hodně pomáhá a jde to všechno mnohem lépe......škoda, že nemůžeme být na mateřské oba dva :grinning: Dokonce jsem si dneska dovolila i jít k holiči, tak to byla pohoda.... :slight_smile:

Pavly, s tím spaním......to je fakt, já kdybych šla s malým hned spát, tak se také vyspím mnohem lépe, ale také se snažím aspoň trochu poklidit, ať tu nazapadneme v bordýlku......no a také jsem už musela prát věcičky malému, protože ty co mu sou teď akorát si už všechny počůral......to je právě ta sranda při přebalování. :grinning:

Pavly, Martínka máte v plánu po tatínkovi?? A kdypak plánujete další??

Jinak tu včera byla paní doktorka, tak máme trochu moučnivku, takže máme fialovou pusinku, vypadáme jak upír......:o) Jinak se jí malej líbil, jen říkala, že možná budeme muset na chíru, protože nám kouká ještě kousek pupíku, tak aby to odřízli.......tak z toho mám tedy radost..... :unamused: :unamused: A napsala nám kapičky do jídla, který jsou prý doslova zázračný, protože tak nějak odsajou z toho mlíčka přebytečný vzduch a miminka pak netrpí na prdíky......tak uvidíme, snad to bude OK :slight_smile:

Já mám dneska od ráda tak bolavé to jedno prso, tak se snažím odsávat ho pravidelněji, tak je to lepší, ale už jsem se hned po ránu lekla, že můj boj se zánětem zase vypuknul naplno......ale snad ne......je to asi jen o tom, že mám ty prsa trochu více nalitá...... :slight_smile:

Tak se mějte krásně a zdravíme s Dádulkou vaše miminka :grinning:
24. zář 2008 ve 14:49  • Odpověz
ahojky holky
no nevim,jestli by u nas byla takova pohoda,kdybychom byli na materske oba,ja byla snad i rada,ze neni,pac ja nemam zrovna chlapa,ktery by pomahl,takze kdyz je doma,tak delam vse dal sama a jen je tu navic jeste on- a dela treba borel,takze nestiham uz vubec nic, aleje fakt,ze kdyz neco fakt potrebuju,tak pohlida a nemusim tak od prace odbihat a mam to driv hotove

-martinek tatinek neni,ale marcel,martinek se mi jen libi a planujem tak za 3 roky......a co vy a dalsi bobek????
-moucnivka se nam zatim vyhla,ale vodicku jsem si nachystala uz pred porodem, mas nekde fotku upirka??? jsem teda zvedava,co pupik!!!!!!!!!!!!! to jsem jeste neslysela,tak snad to nebude tak zle!

-s prsama mivam taky jeste obcas problem-ze se nelijou a boli,zrovna jako dneska v noci,jsem radeji malou vytahla na kojeni driv,aby me to odsala,a byl klid,zanet bych neraea,staci,ze se o me pokousel....a co ty,jinak je to dobry,i teploty????????

jinak ja mam zlaticko to moje ditko,doufam,ze ji to dlouho vydrzi a druhe bude stejne
25. zář 2008 v 11:51  • Odpověz
Zdravím maminky a miminka,
hlásím se na rychlo z domova..Malý spí krásně..usíná sice až kolem půl 11,ale budí se až ve čtyři,potom v sedm,usne kolem déváté a spí do jedné..Prostě paráda,ale jedinné co mě šíleně ,mrzí,jsou prdíci..Začali nás šíleně trápit,asi je to tím sunarem,má hrozně tuhá hovínka a nejde mu to ven..pomáhám mu teploměrem,ale i tak večer mi to dere nervy,protože ten pláč je šílený a když se položí,tak mi nechytá dech :frowning2: :frowning2: Takže jsem se rozhodla pro radikální řez a koupíme mu ty probiotické kapičky..stojí sice 650kč,ale stojí to za to..co jsem četla a bavila se s holkama,tak jsou s tím naprosto spokojené a mají i spokojená miminka,tak snad to vyjde i nám..

Jinak mě už došly v pátek penízky,porodné,mateřská,přídavky,takže budeme nakupovat :slight_smile: Koupím malému klokánka,páč je zvyklý na nošení v rukou :frowning2: ale co už..ohřívačku lahví,ať se můžu věnovat bobkovi,když teď tatínek musí být pořád v práci :frowning2: ty kapičky,tatáínek si chce koupit LCD monitor k PC a maminka gatě..:slight_smile:A samozřejmě malému ještě tu hrací dečku..

Jinak holky představte si,že malý už váží pět kilo :grinning: No a já jsem nemocná:frowning2:Po zánětu mi nastoupila šílená rýma,bolest v krku a tak mám šílený strach,že to chytně malý,ale zatím se mu věnuje mamka jak může a já jsem jí za to moc vděčná..Jinak co Vám chci vlastně říct :grinning: Než jsem otěhotněla,vážila jsem 64kg a nevím jak to,ale mám teď jen 62kg :slight_smile: Na bříšku teda musím zapracovat,měla jsem ho moc velké,tak mám ochablé svaly,ale mám v plánu začít plavat,tak snad to bude lepší a obleču rifle,tak mám šílenpu radost :slight_smile: Omlouvám se,nějak jsem se rozjela a přitom neztíhám dočíst,malý,bratr,mamka..má nemoc.. :sweat_smile:

Tak zatím pa pa a pohlaďte poklady :slight_smile:
25. zář 2008 v 16:36  • Odpověz
Jo a malý mi teda spinká na bříšku,už ho tak dávám,protože mu to tlačí na bříško a on se líp vyprdí když spinká,když leží na zádech,kope nohama a šíleně křičí..tak aspoň tak..no holt každé mimi je jiné..tak už fakt musím pa
25. zář 2008 v 16:40  • Odpověz
autor
ahoj holky,

tak my máme za sebou zase další pohodový den, malý byl odpoledne na procházce s babičkou a dědou, a měli jsme tu dvě návštěvy, Dádulka dostal další dárečky, on měl nulté narozeniny ale dárku dostal, jak kdyby měl kulaté......už máme i chodítko......trochu brzo no, ale....... :grinning: :grinning:

Lucí, je mi líto, že jsi nemocná, tak ať je ti brzo lépe. Jinak nám paní doktorka hned předepsala sab simplex, což jsou právě kapičky na lepší prdíky, v lékárně jsem za ně doplácela 43 Kč, což je tedy rozdíl proti 650 Kč....dávám mu 15 kapek do každého jídla a musím říct, že nemáme s prdíkama nijak větší problém...... :slight_smile: Možná jestli ten sunar není moc těžký, my dáváme bebu, a dobrý je prý i nutrilon......ale ono také záleží na každém miminku.........v jídle to asi nebude.........ale na ty kapičky bych se doktorky zeptala, jak ti říkám, nám je napsala hned...... :slight_smile: Jinak je tvůj Dáda docela spáč, já doufám, že náš šmudlínek k tomu také dojde...... :slight_smile:

Jinak já dneska prsa nalitá nemám, včera jsem se asi odsála na maximum, jen mne zase svědí bradavky, tak já už nevím, co všechno jsem chytila a nechytila......je to opravdu boj......jinak s mlíkem je to čím dál tím horší, dneska jsem "vysála" 100 ml a konec......tak uvidíme.

Lucí, tak to se chystáte pěkně utrácet, viď?? No já ještě porodné nemám, Dádula ale dostal i dost finančních příspěvků, takže se mu chystám objednat křesílko a také pořádný teplý pytel na zimu, aby mu bylo v kočárku teploučko :slight_smile:

Pavly, tak toho svého chlapa musíš trochu zapřáhnout..... :grinning: :grinning: To já musím tedy zaklepat, my se o péči o domácnost dělíme tak nějak napolovic......a to samé i o Dádulku se teď Martin stará, hodně se v něm vidí......takže už tu bylo, že bude slavný hokejista, další den fotbalista a dneska ráno už tenista.......tak kdo ví jak to dopadne :grinning: :grinning:

Tak se mějte krásně, dobrou noc vám i miminkům...... :sunglasses: :sunglasses:
25. zář 2008 ve 21:35  • Odpověz
ahojky holky,tak my taky meli krasny den,mam proste poklad

luci-mas krasny plany na utraceni,tak si to urcite uzij! my dostali jen porodne,dal nemame narok :unamused:
-pak jsem koukala i na hubnuti-mame to dooost podobne,taky jsem byla do trech tydnu pod svou vahou,ale jeste asi dva tydny jsem mela hodne rozsirene boky,ted se uz snad srovnaly,mam jen vesti spek-ale ja jsem na cviceni lenoch-takze bud to vybeham prirozene,nebo zustane :frowning2: :confounded:

luci 08-nevim,jeslti je to stejne,ale ty svedici bradavky jsem taky mela,desny!!!!!! bolelo me prejet rucnikem,usela jsem byt stale v podprsence,vydili mi i tamponky do podprdy-na ven jsem je teda nosila,na doma jsem se hned prevlekala a hned jsem si tam davala plinku-bavlna /slo by kapesnikcky/ a musela jsem to vydrzet,vydrzela a preslo to samo,jak to prislo-tak snad te to tak dlouho trapit nebude,,rada bych docela vedela,co to bylo,prislo mi to jak exem :confused:
-zaprahnot jsem se fakt snazila,co jsem spolu tak s tim bojujem a v podstate kdyz se nepohodnem,tak prave kvuli tomuto :confounded: bohuzel :angry: nechce proste delat domaci prace a nebude,neni k tomu vychovany a hlavne je jeho rodinou a okolim podporovany,ze to je normalni (dokonce mi predhazuje jeho znameho,kteremu jeho doma denne dela i dve az tri teply jidla!)
bohuzel jsem jsem cvok na poradek a puntickar hlavne,takze ikdyz ho k necemu dokopu,stejne to predelavam :frowning2: ,vsechno ma sve misto a o chlup dal je spatny,on je zase muj pravy opak,nic nepozna nenajde...jsem fakt noc a den
na obajobu ale uznavam,ze rano odchazi a prichazi vecer, vykoupe se a je rad,kdyz je s malou alespon pul hodiny :frowning2: a vikendy se snazime delat vylety a tak a ne se trapit uklidem - asi nevyhoda podnikani,je super,ze muzu mit vse,na co si vzpomenu,ale nemam jeho a jeho pomoc-kdo to mate podobne,asi vite,o cem mluvim, s brachou to svagrovka ma v bledemodrym :frowning2:
25. zář 2008 ve 22:05  • Odpověz
Ahojte..tak jsme doma..malý mi začal pokašlávat tak se jen modlíme,aby to hned přešlo,jinak by mě asi kleplo:frowning2:A máme pokoupeno..ale byly to supééér nákupy..

Luci ty sab simplex máme a nepomáhají,právě proto,že je ten sunar moc těžký a malý nasaje i dost vzduchu,proto jsme koupili tyhle a dnes už úspěch..dvě pokakané plínečky..sice s šíleným brekem,jak mu to jde špatně když to má tuhé,ale šlo to,díky bohu..

Dnes chci vyzkoušet tu ohřvačku a klokánka..koupili jsme od chiccca a je až do 12kg což je super:slight_smile:A tatínek mi koupil hodinky za Davídka:slight_smile:Pozdě,ale přece..

A jinak plánujeme svatbu na příští rok,chceme aby byla 29.8.tak jak se malý narodil,tak snad to vyjde..Tatínek se najednou rozhodl,že už dýl čekat nebude..:slight_smile:
27. zář 2008 ve 13:14  • Odpověz
Jo a Luci nám doktorka řekla že u těch sam simlex sedm kapek,max.osmkrát denně...
27. zář 2008 ve 13:40  • Odpověz
autor
ahoj holky,

tak my dnes měli zase trochu veselou noc, ale pak to malý ještě na čtyři hodinky zalomil, takže jsme se dospinkali.

Pavly, tak je asi pravda, pokud je tvůj celý den v práci, že toho po něm asi moc chtít nemůžeš......je fakt, že můj Martin toho má v práci také hafo, dokonce jsem byla i naštvaná, že první dny po návratu z porodnice nebyl s námi, ale on zato nemůže.......ono spíš mi to tak nějak bylo líto, že mu tyhle okamžity ujdou, jen kvůli práci, na druhou stranu, k čemu by nám bylo, kdyby byl doma a my neměli do jíst..... :grinning: :grinning: :grinning:

Lucí, tak to gratuluji ke svatebnímu dni, do roka a do dne......... :grinning: :grinning: Tak si místo zásnubního prstýnku dostala hodinky?? :slight_smile: :slight_smile: Já se také těšila na nějaký malý dáreček od tatínka, který by mi připomínal narození našeho Dádulinka, ale nějak se nic nekonalo no...... :frowning2: :frowning2: Asi to přes samé oslavy nějak nestíhal, nebo mu to prostě nedošlo, když je to první dítko :grinning:

Lucí, a jak se jmenují ty kapky?? Já bych je pro jistotu asi také koupila.......no nám doktorka řekla 15 kapek, tak pak které doktorce věř, viď?? :grinning: Tak hlavně že už je malému lépe, ty prdíci nejsou žádná sranda, chlapečci na ně prý trpí víc.... A jak to máš s kojením?? Já tedy pořád odsávám, ale opravdu víc jak 100 ml za den nedám........no tak ale aspoň něco :grinning:

My máme Dádu trochu zapruzeného, tak ho mažu bepanthenem, tak snad to bude dobré......ale jsou to starosti, nejdřív moučnivka, teď zase tohle..........vím, že nejde o nic vážného, ale stejně se tím trápím.......ach jo......no v úterý jdeme na převážení, tak jsem zvědavá, kolik nám přibral......tvářičky má tedy pěkné :o)

Tak se mějte krásně, ať jsou miminka v pohodě :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
27. zář 2008 v 17:34  • Odpověz
Lucinko my už vážíme pět kg :grinning: Jinak já z obou prs odsaju už jen 30 ml někdy ani to ne,takže malý má už jen sunar.. :frowning2:

Jinak jsou to normálně probiotické kapičky,koukni na netu ať víš,ale pomáhají zázračně a my prdíky když jsme na sunaru trpíme teda moc :frowning2:

-já mažu bepanthenem od začátku a zatím musím zaklepat nemáme nic..

No nic,malý usnul..půjdu lehnout taky..

Zatím pa pa a pohlaďte miminka:slight_smile:
27. zář 2008 v 18:22  • Odpověz
luci-doufam,ze budete v poradku
-gratuluju k pokakanym plenkam
-gratuluju tez k hodinkam a hlavne k zasnubam!!! super nevesto,to je bozi, budem tu reist svatbu!! alespon si konecne zavzpominam i na tuto udalost :dizzy_face: a datum je supeeeer,kamoska se taky vdavala na narozky dcery-jejich spolecne,bylo to uzasny!!! super napad!!!!

luci 08-presne jak pises,vyrovnam se s nim,ze mi doma nepomaha,zvlast,kdyz je mi dobre,to vse zvladam,tak pomoc tak moc nepotrebuju a spis mevyhovuje,ze je postarano o malou a muzu to udelat v klidu,ale prave mi taky desne stve,ze o neco prichazi,proto ty vylety o vikendech,proto kdyz prijde z prace dostane malou a ne vysavac :unamused: a proto byla i dovolena,aby mohl byt s nami tydne...a snad zase neco brzo vymyslime-ted asi nejdriv vikend v liberci u kamosu-ale az porodi
27. zář 2008 ve 21:35  • Odpověz
jinak ja jsem mela doma v postylce po prichodu z porodnice zlaty retizek
a bepanthenem mazem taky nonstop a taky zatim ani naznak opruzenin

byla jsem dneska pochovat novorozenatko,stejne velke jako nase laska a je to nemozne,jak vyrostla!!!!! jsem bulela,ale jinak byla cely den andel ja ji proste neskutecne milujuuuuuuuuuuuu tak siiiileneee mooooooooooc
27. zář 2008 ve 21:37  • Odpověz
Holky tak já jsem nešťstaná..malý mi chraptí dobře,odsáváme,ale nic moc teda..sem tak si zakašle..hrůza..na tak maý miminko..asi mě klepne..když spinká tak chrápe..má to asi ucpané až někde nahoře-bobeček náš malý,tak Milan letí do lékarny a zítra pádíme k paní doktorce,mám strach abych něco nezameškala,když je tak malinký..

Jinak zítra už máme měsíc :slight_smile:

Pavly taky to řeším..můj dělá 12náctky,a jelikož jim v práci ubývá lidí,je tam skoro pořád..taky proto jsem jela k našim,a pokud bude malý zdravý,pojedem koncem týdne zase..aspoň si ho užije babička..Milan bude mít pět nočních po sobě a to bude jenom spát.. :frowning2:
28. zář 2008 v 08:47  • Odpověz
Jinak Pavly krááásné fotečky :slight_smile:
28. zář 2008 v 10:01  • Odpověz
autor
ahoj holky,

přeji vám hezkou neděli, doufám, že jste si víkendík užily jak se patří...... :grinning:

Teda já vám nevím, ale přijde mi, že ty dny teď tak strašně utíkají, dneska je už Dádulka 14 dní doma a já mám přitom pocit, že jsme se vrátili včera...... :slight_smile:

Mimochodem, Lucí, včera mi přišel bříškový emai z rodiny........."vaše miminko se narodí nejspíše dnes"......tak jsem se docela pobavila..... :sunglasses:

Lucí, je mi líto, že je malý nastydlý, tak uvidíš, snad vám paní doktorka pomůže.......to je hned........jeden den zima jak v Rusku, další den zase teploučko......tak snad bude brzo lépe.........to náš Dáda nějak nechce spinkat, je hodný, jen kouká a všechno pozoruje, ale třeba dvě hodinky mu trvá než usne......tak jsme na něj zvědavá v noci......jinak naše opruzeninky......on nemá zapruzenou prdelku, ale spíš to místo kolem nožiček, mám podezření, jestli to není alergie na pleny, v úterý jdeme k doktorce, tak se zeptám a přinejhorším budeme muset změnit značku...... :unamused:

Martin už od zítřka také začíná zase pracovat naplno, takže já také ráno jedu k našim a tam strávím skoro celý den......jen tedy můj hafan je totálně magorka, úplně se do Dády zamilovala, kňučí jen co vidí kočárek, musela mu už i olíznout nohu, no nevím co s ní........je mi jasné, že ho musí přijmout do smečky, ale bojím se jí ho ukázat tak nějak celého.... :slight_smile:

Pavly, kdy se chystáte na naušničky?? Myslím, že to s malou obrečíš, já byla minule svědkem píchání uší a měla radost, že máme chlapečka.......ale pro paráda se to dá vydržet...... :grinning: :grinning:

Tak se mějte krásně, já se jdu vykoupat a umýt si vlásky, ať nedělám malému zítra venku ostudu:o))))))
28. zář 2008 v 19:35  • Odpověz
Krásný den,
Luci mě taky chodí maily a taky mi došlo že vaše miminko a jeho život ve druhém a třetím měsící:grinning:Jsme pozadu no..:grinning:

No jinak Vám povím,že dnes horor..Milan si vzal ráno z práce propustku a šli jsme k doktorce,ale čekárna praskala ve švech a samá miminka a děti,po půl hodiny co tam ty děti chrchlaly,brečely,že je všechno bolí jsme to vzdali a šli domů,volala jsem k doktorce a máme dojít ráno o půl 8 vezme nás hned..kapičky do nosu máme,odsáváme a zakašle si jen občas,ale jde vidět že neví co se s ním děje když kašle a bolí ho to..no snad do rána vydržíme.Ještě jsme jeli na kontorlní UTZ-jestli ze mě vypadl i zbytek placenty a jsem zdravoučká,takže super :slight_smile:

Babička si vzala malého na chvíli ven,doma spinká po chvilnkách,vzbudí ho ta rýmečka a venku usnul během půl minutky tak snad chvíli vydrží a snad mu to pomůže tu rýmečku dostat ven,protože venku je fakt krásně..
A dnes máme přesně měsíc maminy :wink:

Jinak tatínek se nám zbláznil..dal výpověď a od pondělí má novou práci..vykašlal se na 12-náctky a jde k tátovi kde bude mít osmičky,víkendy volné..chce si malého užít..má tam mít stejné penízky jako tam kde dělal 12náctky tak mám radost..dnes je naposledy v práci,tak uvidíme no..alespoň bude na nás mít více času..

Doufám,že vy nejste nemocní..tady u nás to opravdu řádí šíleným způsobem..

Přidala jsem nové fotečky..
tak zatím pa pa a krásný den :slight_smile:
29. zář 2008 ve 13:23  • Odpověz
autor
ahoj holky,

Lucí, to si udělala dobře, že jste šli pryč, tam by Dáda chytil ještě něco dalšího.........toho se také děsím, že jednou nemocní budeme muset čekat v místnosti plné nemocných dětiček......spolehám nato, že paní doktorka je rodinná přítelkyně tatínkovo rodičů a tak se to snad nějak udělá....... :grinning: :grinning: Ne tedy, že bych někoho předbíhala, ale myslím, že pokud budeme mít nějakou větší teplotu, že spíš přijede domů, abychom tam nemuseli čekat apod......

No jinak my jdeme zítra na zvážení, už se těším, jsem zvědavá, kolik Dádovec nabral...... :grinning: Ale hlavně už chci konečně něco na tu jeho opruzeninku, bepanthen nějak nezabírá, já už mám pocit, že si to Dáda dělá sám, jak se občas rozčiluje, tak mu s kalhotama popojede i plenka, tak jestli si jí neposune tak, že mu pak mezi těma nožičkama dře......já nevím......nemá opruzeninu na zadečku, ale právě mezi nožičkama, vedle pindíka.......no snad nám paní doktorka pomůže...... :slight_smile:

Tak se mějte krásně, já jdu stáhnout z mobilu fotečky, tak snad budu mít zítra čas dát nějaké do albíčka

Jinak vám samozřejmě gratulujeme k prvním malinkým narozeninám........a tatínka obdivujeme, ale když má možnost a nebude tím nikde tratit, tak proč toho nevyužít.......je znát, že pro vás dva žije...... :grinning: :slight_smile:
29. zář 2008 ve 21:22  • Odpověz
Zdravím...

tak Luci paní doktorka ještě večer přijela k nám,abychom nemuseli ráno chodit..je prostě úžasná..
No dala nám kapičky na kašel,paralen čípky pokud by kdy dostal horečku nedej bože,ale říkala že to bude brzy dobrý,už ani tolik nechrčí a spinká i pět hodin,takže super:slight_smile:

MY jdeme na zvážení ve čtvrtek,jsem na toho našeho neotesánka zvědavá ..na něj totiž nejsou tabulky:grinning:A kdybych se řídila dle tabulky na sunaru jak by měl jíst,umřel by hlady:grinning:
Tak snad ztihneš dát fotečky a písni kolik vážíte:slight_smile:

Luci a zkoušela jsi rybilku?Ta je prý taky moc dobrá..já teda opravdu nevím,nemám zatím zkušenost.

Jinak si nemůžu vynachválit ty probiotické kapičky..malý prdí o sto šest a kaká sám a v klídečku,žádný pláč kvůli prdíkům už nás netrápí,takže teď pobrekává jen když má hlad,nebo se mu nelíbí poloha,ve které o držíme,musí totiž pořád koukat a kochat se:slight_smile:Takže konečně můžu říct,že mám spokojené miminko:slight_smile:Dneska v noci stával tatínek a maminka spinkala:slight_smile:Občas to člověk potřebuje..a když ho máme doma..

Pavly kde jste??

Tak zatím přeji hezký den!
Pa pa a pohlaďte zlatíčka..
30. zář 2008 v 11:22  • Odpověz
autor
ahoj holky,

Lucí, tak já dnes koupila kapičky také, v noci jsme měli s prdíkama docela problém a není to tedy vůbec příjemné......tak uvidíme. :slight_smile: Ještě mi doktorka poradila fenyklový čaj, prý ji minule nějaká maminka říkala, že to na její dítko působí stejně jako ty kapičky.......ale jinak jsem ráda, že tě "znám", jinak bych o nich asi nevěděla...... :slight_smile: :slight_smile:

Jinak my tedy máme 3700 g......takže skoro kilo od propuštění z porodnice, takže my jsme spokojení......doktorce se malej líbil, dokonce i ten pupík máme nakonec v pohodě a nemusíme na chirurgii......tak to mi spadl kámen ze srdce, byla jsem vyřízená z představy, že nám do něj řežou...... :frowning2:

A co se mi dnes nestalo......kousnu do housky a zůstal mi v ní kus zubu......aby toho nebylo málo, tak zrovna jednička......takže jsem parádní, ohromně mi to "sluší", vypadám jak z nějakého hororového filmu....... :grinning: :grinning:

S tou vyrážkou mi doktorka řekla, že je to normální......prý je to hned......mám pořád mazat a mazat a ono to prý zmizne......je fakt, že už dnes to měl lepší.......takže budeme mazat a uvidíme.........Lucí, rybilku mám také doma, ale trochu se jí bráním, ona totiž není zrovna voňavá...... :slight_smile: :slight_smile:

Pavly s Terinkou se nám nějak schovaly..... :grinning: :grinning:

Lucí, to ti závidím, že tatínek vstával a ty si mohla spát......to asi budu muset také předhodit......je pravda, že Martin aktivně pořád chodí s kočárkem s tím, že si mám jít odpočinout a trochu se prospat, ale já se nějak takhle přes den nedokopu do pelechu....... :unamused:

Jinak mám radost, že už máš Dádu v pohodě......ona i taková rýma dokáže pěkně rozhodit...... :slight_smile:

Tak se mějte krásně, já si jdu lehnout na gauč...... :sunglasses:
30. zář 2008 ve 20:08  • Odpověz
ahojky holky
nikam jsme neutekla,ale stihala jsem vas jen cist a ne psat
uz treti den zase bojuju se silenou unavou-za padam na hubu-a ted zrovna nic nedelam a naopakchodim brzy spat-jako treba vcera-proto jsem ani nepsala
nevim,jestli se o me nepokousi mrcha,nebo zase nemam nejak rozhozenou tu krev-asi mi jeden prasek denne uz nezabira a budu muset brat dva-jak jsem puvodne dostala narizeno :confounded:

jiank jsem ale v pohode a mala taky,protoze bylo opet pekne,tak jsme zase skoro nebyli doma a porad chodime ven
do toho jsme v nedeli pichapi ouska-to byla hruza,delala to moje mamka /picha je uz pres 30let,ted skoro kazdy tyden/ a jak to byva,zrovna u nas se to nedarilo, mame pujcene nausnice a pekne na h--- jsou rozbite-coz jsem neutsila,tak to bohovi neslo protahnout,no vytrpela si chudinka-ale kupodivu byla fakt nesmirne statecna,u ockovani i cukala bolesti,ted vubec ne,jen plakala,ze to bylo dlouhy a nelibilo se ji,jak ji drzime.........zato ja jsem rvala cely odpoledne,jak jsem to mohla dopustit,jakto,ze si mamka zapomnela vzit bryle,proc nam nerekla,at koupime jine nausnice,nerozbite,proc jsem ji je radeji nenechala strelit-no jsem si to vycitala jak blazen a i tim placem jsem se asi dost vycerpala :cry:
nastesti se to dobre hoji a do konce tydne uz snad bude mit sve krasne a bude vse zapomenuto

luci-jsem rada,ze nemoc ustupuje,doktorka je super!!!
-tatinkovo prace je taky vyborna,je moc fajn,ze takovou praci dostal!!!!!
luci 08-se zubama mam taky trapeni,co jsem porodila,tak mi stale nekde neco odleta-ted se musim zase objenat k zubari-asi to kojeni me vysava,az bastim vitaminy atd...
nemas fotecku jak vypadas? to ti fakt nezavidim,me to odlitava zatim stale nekde mimo pohledy lidi.....no snad ti to brzy spravi!!!

jinak s doktorkou to mame tak,ze mame dve cekarny-pro zdrave a pro nemocne

posilam pusinky pro oba vase andilky :wink:
30. zář 2008 ve 20:47  • Odpověz
Dobré ránko,
Lucinko my pijeme fenyklový čaj od začátku co jsme na sunaru,páč je po něm hrozná žízeň a malý za den těch 150ml vypije,ale že by nám to pomohlo od prdíků ani ne...Takže díky bihu za probiotické kapičky:slight_smile: :wink:

Tak to je krásné,přibíráte pěkně,my teda jdeme zítra tak uvidíme..

Luci tak ten zub Ti teda nezávidím :grinning: já mám teda ze zubaře hrůzu,už jsem u něj nebyla čtyři roky,v těhu to bylo fain,ale teď mám pocit že je to ztraceno,odlepují se mi dásan od spodních zubů..když kousnu do něčeho zlehka tvrdšího teče krev..ale k zubařovi mě teda nedotlačí ani párem volů :grinning:

Jinak my když je Milan doma se fakt střídáme..jednu noc vstávám já,druhou on a můžu ti říct,že to opravdu pomůže,aby člověk ráno vstal a byl fit..

Pavly tak to se teda máte..ale my na našich 2000 obyvatel a tři doktory tady,jedna čekárna stačí :grinning: Tolik dětí tady není aby nám uděllai víc čekáren a anvíc by nebylo ani kde.. :confounded:

Je dobře že se to maličké hojí..takže budete dávat jiné náušničky?

Zatím pa pa holky moje..malý hajinká a já si chci konečně obarvit hlavu:slight_smile:

Pa pa maminky a miminka :slight_smile:
1. říj 2008 v 09:41  • Odpověz
autor
ahoj holky,

tak Dádulík se zrovna probouzí, ale snad budu mít chvilinku něco napsat, než se půjdeme koupat.... :slight_smile:

My tedy měli děsnou noc, Dáda od dvou hodin skoro nespal, zabral vždycky tak na půl hodinky a pak zase řev, také nás trápily prdíčky, ale kapičky na nás ještě neúčinkovaly........až dnes se mi zdá, že prďánkuje jak o život, tak snad už....... :slight_smile:

Lucí, čajík také dávám, ono asi každé miminko je jiné, co jsem slyšela, tak ono všeobecně kluci na prdíky trpí víc než holčičky......tak nějakému miminku stačí jen čaj, jinému zase ani čaj ani kapky......no ale hlavně aby ty naše miminka byla spokojená...... :sunglasses:

Pavly, já ti tedy fotečku toho mého ulítlého zubu pořídím.......ať se máte nad čím pobavit...... :grinning: :grinning: Já naštěstí ukecala sestřičku, a jdu už v úterý.......jinak bych se čapala až někdy za dva měsíce, což bych tedy asi nezvládla......jak tě jeden ulítlí zub změní, si připadám jak jiný člověk...... :grinning: :grinning:

Lucí, a ty si nebyla na preventivní prohlídce v těhu?? Já tvoje obavy chápu, já dostávám od doktorky injekci ještě dřív, než stihnu říct dobrý den.......jsem fakt strašpytel, ale já měla před deseti lety zuby v takovém stavu, že to fakt byl humáč......nevím, jestli si to zažila, ale dřív jak se chodilo se školou k zubaři, tam tam ti udělaly plomby všude kde se jim to hodilo, ještě ty černé, aby byla jejich práce vidět a pak každý druhý vypadal jak debil......to teď mám úžasnou zubařku, je hodná a všechny hnusný plomby mi vyměnila za bílé, takže mám zoubky jak z porcelánu.......až na tu díru teď...... :grinning:

Pavly, tak hlavně že už jsou naušničky tam kde mají být, ale chápu, že to bylo o nervy....já jak minule slyšela jen z čekárny plakat miminko, co mu píchaly ouška, tak jsem skoro brečela s ní a to jsem jí vůbec neviděla, jen slyšela....... :grinning:

Tak a ještě vám dlužím zážitek porodní......takže.......8.9. kolem šesté mi praskla voda.....je pravda, že to opravdu jde poznat, já měla v tu ránu mokré tepláky......vypadala jsem jak počůraná......nejlepší bylo, že jsme měli na ten večer pozvanou návštěvu......já odtékala a návštěva za dveřma.....no šla jsem na záchod, překontrolovala, zda má voda barvu jakou má mít, a protože jsem neměla žádné bolesti, udělala jsem jim ještě kafe......nic jsem ale neřekla, měla jsem takové mravenčení v břiše, že už to je tu......ale Martin to stejně poznal, že se něco děje......no návštěva naštěstí pospíchala, takže vypili kafe a my mohli jet......kolem osmé jsme dorazili na příjem do porodnice, samozřejmě jsme nevzali tašku, takže Martin jel ještě zpět......takže chaos začal......

:grinning:

Já byla pořád vysmáta, neměla jsem žádné bolesti.........kontrakce jako ty opravdové přišly až toho 9.9. někdy kolem druhé odpoledne.......tak jak to znáte......ty po pěti minutách se ještě dají vydejchat, ale pak se to nějak stupňovalo a bylo to pořád horší a horší.......no byla to "paráda" :grinning: Ale teď nějak zpětně mi přijde, že ten čas mezi samotným porodem a počátkem kontrakcí docela utekl........porodila jsem v 19:44, takže dobrý.......ženský, co tam hekaly už den předemnou na mě házely nenávistné pohledy, že jsem si dovolila jít rodit dřív jak ony...... :grinning:

Pokračování později nebo zítra, Dádulka je vzhůru......

papapapapa a posílám pohlazení pro miminka :grinning: :grinning:
1. říj 2008 v 19:34  • Odpověz
Luci nám to začalo působit nějak až třetí den,ale v noci dávám ještě preventivně sap simplex,ale jen těch sedm kapek na lžičku se sunarem..dneska jsem ho posadila do lehátka,zapla vibraci a během minuty byla v plínce buřanice že byl pokakaný až na zádičkách :grinning: Ono jak nepil moc čaje to měl šíleně tuhé a nšlo mu to vytlačit,ale teď toho čaje vypije dost a tak to jde zlehka..jak si nemůže prdnout tak sice kňukne,ale je to otázka max.dvou minut..

My jsme taky dneska koupali,ve vaničce pohoda,ale nesnášíme naírání olejíčkem a umíral hlady,takže jsem ho krmila když byl ještě v osušce,vždycky ho trošku nakrmím a pak šup do vany a potom dokromit,aby vydržel v klidu,dnes jsem to nějak nedala a tak byl řev..vzledem k tomu,že jsme o něm od rána nevěděli,jsme se i nasmáli jak červenal a vztekla že nemá...potom mě za trest brutálně potahal za vlasy-měl jich plnou hrst :grinning: No už se rozjíždíme..

Jinak už začínáme míň spát přes den a koukáme a kocháme se..nejlepší je,že si myslím,že bude spinkat ,dám si ho přes rameno aby udělal brk a protože kouká jen do modrého gauče spustí šílený řev a stačí ho vzít a jít po chodbě nebo tak a je to nejspokojenější mimčo :grinning:

Luci já měla jít v těhu,ale doktorka mi přes to okýnko kde mělo být razítko,přicvakla jakýsi papír o železe a cukru a když se mě ptali jestli jsem byla u zubaře a jestli tam to razítko je,já řekla ano :sweat_smile:

No ještě že teda máme kluka...kdyby mi plakala holčička u píchání oušek aby bych se zbláznila..

No nic,dnes vstává tatínek,takže já se jdu okoupat do hypermanganu abych byla už úplně v poho,ale byůa jsem na kontorlním UTZ a jsem zavinutá,vše v poho,ale i přesto to sem tam ještě zabolí a ten mangan pomáhá..

Takže milé dámy a miminka přeji všem klidnou a pohodou noc..pusinku miminkům na krásné snění

pa pa :slight_smile:
1. říj 2008 v 19:59  • Odpověz
DObré ránko,
tak jsem přidala pár foteček a jdeme se chystat k paní doktorce..maminka je vyspinkaná do růžova.tak snad bude super den:slight_smile:A pokud vše dobře dopadne,odpo jedem zase k našim..no uvidíme..

Hezký den:slight_smile:

Lucinko a co fotky Vás?
2. říj 2008 v 08:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.