• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svět se točí kolem našeho štěstí :o))

(Zamčená)
3. října 2009 
Luci taky taky..občas je to pekelná bolest..mě třeba jak mě doktorka ve středu tak moc prohrábla,tak do teď mě bolí pravé stehno skoro až u vrchu..au au a pořád si nemůžu pořádně sednout a když chodím tak vypadám opravdu směšně..každý se mi směje že už melu z poslendího a je to fakt..naštěstí už je aslespoň lepší vzduch :slight_smile:

No říkali jsme si že by bylo fain jít se tam podívat,v klidu poklábosit,dát si klobásečku a v klidu dojít dom a potom si odskočit na porodní sál :grinning: :grinning:
16. srp 2008 v 11:13  • Odpověz
Já jsem asi slon budu těhotná 22 měsíců a i tak budu ještě přenášet. :frowning2: Jdu si dnes rozhýbat ty porodní cesty,i když nevím jestli dojdu přes ty kpce až do globusu.Ale jo budu muset udělam si mezipřistání u babči tam se nadlábnem a pokračujeme dál.V globusu je akce na plínky Pampers končí zítra tak je tam snad ještě chytnu.Abych měla do foroty,jinak minulý týden jsem byla v německu a udělala jsem tam dobrý kauf koupila jsem 6-tery vlhčený pampers ubrousky levandulové,byli v akci za 8euro což se vyplatí.
16. srp 2008 v 11:47  • Odpověz
Holky našla jsem na netu nějaký recept

recept na kyselicu:

Dáš do vody sušené hříbky (lepší předem namočit) a do toho masox, nebo je povař ve vývaru, když máš, trochu soli, celej pepř. Pak do toho naházet brambory na kostičky, klobásu na kolečka(můžeš dát jakékoliv uzené, ale to dát dřív ať se povaří) a kysané zelí - hodně ať je to fakt kyselý, třeba i s vodou, nechat povařit, až budou měkké brambory, nalít do toho šlehačku a můžeš přidat pálivou papriku, je to lepší ostřejší. Já to nezahušťuju, ale taky můžeš - recept si uprav jak chceš, můžeš vynechat všechny ingredience kromě vody, zelí a smetany. Zelí je tam nejdůležitější, aby tě to pořádně prohnalo. A řádně se nacpi.
Působí to podobně jako klystýr před porodem - ten taky napomáhá kontrakcím a otevírání.

Tak to teď vařím jsem zvědavá
16. srp 2008 v 18:43  • Odpověz
Teda..abys ztihla dojet do porodky :grinning: No ono těch babských rad je hrozně moc a na každou zabírá něco jiného si myslím..
16. srp 2008 v 18:45  • Odpověz
autor
Čau děvčata,

tak ještě pohromadě?? Nevím, jestli nodisha po té své "zelňačce" už nezvoní na porodnici...... :grinning: :grinning: To je fakt masakr, já raději nic takové vařit nebudu...... :sunglasses: Tedy zatím......za měsíc třeba budu za takovýto receptík ráda......:o))

Lucí, tak já už zase mám bolavé "kosti", je to fakt lahůdka, ještě že existuje net, kde se celkem všechno dozvíš, protože já bych byla hned ze všeho vyplašená, z každého píchnutí, jestli se něco neděje šmudlínkovi......takže bych asi byla u doktorky víc než doma...... :slight_smile: To je právě problém nás prvorodiček, nevíme co nás čeká a jestli to, co nás provází v těhu je normální......(takovou bolest kostí jsem tedy neměla čest nikdy zažít)

A jaká byla klobáska?? Tady u nás byly dneska slavnosti a ještě i pouť v Březně, což je vesnice kousek od Chomutova, ale to počasí se opravdu tragicky nepovedlo......takže jsem se raději ani nikam necpala, jen teď navečer jsme byli na dobré večeřičce, pak jsem si ještě dala banánek v čokoládě a myslím, že před spaním dám ještě jednoho nanůčka...... :slight_smile: :slight_smile:

Nodi, pampersky mají od včerejška i v Kauflandu, myslím že snad i za lepší cenu než byla teď v Globusu. Já se tam také chystám, ale koupím tak dva, možná tři balíky, nějaké větší zásoby neplánuji, protože zrovna ty pleny jsou v letákách pořád.......ať už v Globu, Kaufu, nebo nějaké jiné drogerii........já ani zásoby nemůžu dělat, protože bych to neměla kam dát.......a skladiště plen tu doma dělat nechci :sunglasses: :sunglasses:
16. srp 2008 ve 22:17  • Odpověz
autor
A holky, stihly jste se vdát, nebo budete svobodné maminky??

My to tedy nějak nestihly, tedy ono by se to stihlo, ale já to teď nějak nechtěla, protože jsem vůbec nevěděla, jak bude moje těhu vypadat, a určitě bych nebyla moc hezká zelená nevěsta...... :slight_smile: :slight_smile: Pak jsem tedy netrpěla jedinou nevolností, ale do toho ta amniocentéza.......takže starosti a do toho ještě nějaký stres s přípravou svatby...... :unamused:

Navíc, já vždycky chtěla být hezoučká nevěsta, ale teď jsem tak trochu oteklá, takže bych opravdu byla báječná...... :sunglasses: :slight_smile:

Ono o nic nejde, s narozením Davídka se teprve pozná, jestli chlap, kterého jsme si vybrala, je ten pravý....... :sunglasses: a pokud ano, tak si ho přece ráda vezmu třeba za rok........ :grinning: :grinning:
16. srp 2008 ve 22:21  • Odpověz
Ahojky, že se k vám cpu, ale zaujal mne poslední příspěvek lucinky2008.
S vdáváním jsme to měli stejně. Mi svatbu plánovali a o dítko s snažili už nějakou dobu, ale dítko mělo přednost a vdávat se těhu jsem fakt nechtěla. Vstah máme s přítelem výborný a svatbu plánujeme až budou malé přibližně 2 ročky, tedy za necelý rok. Aby jsme si to užili také mi a mimčo nebylo na nás tak moc závislé.
16. srp 2008 ve 22:32  • Odpověz
Ahoj Luci..no my se měli rát v únoru ale byli jsme těhotní tak s tím hodláme počkat..když už čekáme prcka tak aby z toho už taky něco měl..takže snad rok dva,ale brát se chceme teda..NAši nám říkali ať se vezmeme hned,ale my máme svoje hlavinky :wink:

Dobrou
16. srp 2008 ve 22:38  • Odpověz
autor
Ahoj holky,

no my to máme tak nějak podobně, příští rok bude Davídek ještě moc malé mimi, tak snad ten další na jaře nebo pak až v září, to už bude dvouletý a věřím, že to zvládne společně s námi......a pak s ním hned můžeme i někam odfrčet, to už bude snad i na cestování "veliký" :slight_smile: :slight_smile:

Já to ani nějak vážně nebrala, měla jsem pocit, že to takto dělá hodně lidí, jen pak na předporodním kurzu jsem snad byla jediná svobodná, tak mi to začalo trochu šrotit..... :slight_smile: :slight_smile:

A je fakt, že kamkoliv teď přijdu s pupíkem, tak mi automaticky říkají "mladá paní"......ehm:o))

Lucí, tak dobrou noc, zítra už třeba budete chrníkovat v porodnici :slight_smile:

Vrtulko, vůbec nevadí, že jsi přišla mezi nás, rádi tu uvítáme každého......už předtím mi tu někdo psal, že Chomutov má svojí diskusy, o tom samozřejmě vím, ale jak jsem tu pak psala, měla jsem pocit, že tam už mají dítka všichni odrostlá......protože ta diskuse už nějaký ten pátek běží......no trochu jsem se tam ztrácela :slight_smile: :slight_smile:

A můžu se tě zeptat, zda si rodila v Chomutově nebo někde jinde??
16. srp 2008 ve 22:51  • Odpověz
Dobré ránko maminy,
tak my kolem půl desáté vyrážíme na hodky a sbabi a dědou,potom rychle domů na oběd a pak znovu s tchánovcama a potom se známýma co přijeli na dovču z Anglie..snad mě to dostatečně unaví :grinning: Už se těším co si koupím :grinning: K večeru chystáme grilovačku,poté vanu a pokud neporodím,tak se zblázním a prasknu :grinning: :grinning: Tak zítra mám svůj termín,tak jsem zvědavá..:slight_smile:Ono to dokonce vypadaá že vyjde i počásko :wink:
17. srp 2008 v 07:41  • Odpověz
autor
Ahoj Lucí,

to já vstávala až teď, dneska se nám s Davídečkem nějak hezky spinkalo, tak jsme toho využili...... :grinning: :grinning:

Tedy ty máš dneska plánů, to by bylo, aby to nebylo......:o))

Dneska je krásně, aspoň tady u nás......až se mi ten skok zdá trochu extrémní......včera zima, dneska léto......tak si to hlavně užij, a něco hezkého si s Davídkem kupte...... :sunglasses: :sunglasses:
17. srp 2008 v 10:42  • Odpověz
Ahojky..tak dvakrát už to máme zas sebou :slight_smile: Za chvíli začíná selská svatba,tak jdeme znovu a koupila jsem štramberské uši a jen se po nich zaprášilo,tak usím koupit ještě dvoje,aspoň... :grinning:

Tady se zrovna zatáhlo a dokonce to vypadá že bude pršet..,tak snad nám to ještě vyjde no...

Večer se ozvu,ale nevidím to nijak nadějně..zatím..jen mě teda všechno bolí..
17. srp 2008 ve 13:11  • Odpověz
Zdravím..tak dorazili jsme teprve před chvíli domů,mám za sebou i vanu a melj si jen vesele pokopkává,takže marná snaha..jen se zítra asi nepostavím na nohy jak mě všechno bolí... :confounded: Už na to smolím..stejně mě to ve středu zřejmě nemine a to už se dá vydržet..,ale že nás ten náš brouček pěkně napíná co?
17. srp 2008 ve 21:53  • Odpověz
Ahojky Lucinko2008, máš pravdu že je ještě diskuze chomutov a okolí, a nemají tam jen odrostlé dětičky, máme tam i těhulky a čerstvá miminka, ale je pravda že se docela známe. Ale nové vítáme a nekoušeme.
Rodila jsem v Kadani, a spokojenost, jen mi vadilo že nás pustili až 7. den, byli jsme bez komplikací.
17. srp 2008 ve 22:02  • Odpověz
autor
Lucí,

tak mám radost, že sis slavnosti užila, o těch uších minule dávaly v televizi, tak jsem si říkala, že to musí být mňamka......no tady na severu se takových dobrůtek nedočkáš........jediné, co tu poslední dobou na slavnostech a poutík začali dělat, je staročeský trdlo......jak vidím stánek s trdlem, hned u něj stojím...... :grinning: :grinning:

No jo, Davídek si dává pěkně načas, to ten náš se mi právě teď chce snad vykopat z bříška.....ale radím mu, ať se tam ještě chvilinku "peče", tak snad bude maminku poslouchat....... :sunglasses: :sunglasses:

Vrtulko, to je mi jasné, že určitě nekoušete, jen mi tak nějak přišlo, že už jste tam takový team, tak jsem nechtěla moc zaclánět......ale samozřejmě k vám nakukuji, i když nepříspěvkuji :slight_smile:

Koukala jsem do tvého albíčka, a zdá se mi, že jsem tvoji drahou polovičku už někde viděla......tak nevím, budu o tom přemýšlet, snad na něco přijdu.......ono je totiž možné, že je jen podobný někomu, koho znám já.......ale kdo ví. Takže bydlíte v Kadani??? :slight_smile: :slight_smile:
17. srp 2008 ve 22:43  • Odpověz
Dobré ránko,
Luci tak je to přesně tak jak jsem předpokládala...Nic se neděje,malej je naprosto v klidu a maminku bolí celý člověk až tak,že asi ani nejsem schopná dojít do obchodu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hrůza hrůzoucí...
18. srp 2008 v 09:48  • Odpověz
Lucííí...asi není čásek co?To jenom já jsem dneska chodící,teda spíš sedící mrtvola :grinning: :grinning:
18. srp 2008 v 19:56  • Odpověz
autor
ahoj Lucí,

omlouvám se, dneska jsem toho měla nějak moc......nejdřív běhání po úřadech a bankách, pak jsme měli sraz s kolegy z bývalé právě, pak jsem šla na pedikůru, protože si sama už ani neostříhám nehty no a najednou byl večer, dělala jsem večeřičku a pak koukala na Rexe.......to je něco pro mne, takový nenárovný film s hafíkem :grinning: :grinning:

Tak nodisha si asi udělala tu zelňačku a něco jí to asi způsobilo, když tu od soboty nebyla :grinning: :slight_smile:

Lucí, já už jsem také celá přelámaná, ale narozdíl od tebe nevím, kdy se narodíme.......ty víš, že nejpozději ve čtvrtek budeš mít Davídečka u sebe.......no já to ještě chvilinku vydržím, ještě musíme pár věcí dořešit a připravit, takže mi mu ještě ten měsíc na "pečení" necháme..... :grinning: :grinning:
18. srp 2008 ve 21:21  • Odpověz
Ahojky,
Lucinko ne ne nebydlím v Kadani, ale v Chomutově.
Lucinecinecko honem nalákej na něco Davídečka, ať už se mu chce ven, to přenášení ti fakt nezávidím.
18. srp 2008 ve 21:25  • Odpověz
Luci to mě ten Rex na nově příjde nějaký moc vyžraný..tak na něj koukám odpo na primě:grinning:A teď mám zoufalé manželky..to je něco na mě,ale můj to nějak nedává:grinning:No to věřím,že toho máš moc..já taky ještě měsíc před porodem lítala,ale dneska opravdu hotovo..celý den jsem proležela..a zítra se chystám na totéž,když mám ve středu zřejmě rodit...:slight_smile:

Vrtul já ještě ani nepřenáším..oficiální termín mám dnes,ale vzhledem k tomu,že jsem otevřená na 4cm a pořád nic,tak mi píchnou vodu..teda aslepoň mi řekli že pokud do středy nic a otevřu se ještě na cenťák tak mě pošlou hned do porodky..tak doufám,že ta procházka a celej den na nohou napomohli alespoň tomu centimetru,páč jestli mě pošlou ještě domů,postřílím je:grinning:
18. srp 2008 ve 21:34  • Odpověz
autor
No já jsem hlavně vyřízená z té bolestí těch kostí......já to vůbec nečekala, že se něco takového děje už před a tak z toho mám teď dost.......jak sedím třeba delší dobu na stejném místě a ve stejné poloze a pak se zvednu, tak je to tedy masakr.......já mám klasickou poradnu v pondělí, tak uvidíme...... :grinning: :grinning: :grinning:

ahoj vrtul......a ty si chtěla tedy rodit v Kadani a ne v Chomutově?? Já se byla v Chomutově zapsat a přišlo mi to tam všechno v pohodě...... :grinning: Ale Kadaň si samozřejmě také hodně lidí chválí, no ale já asi budu ráda, že někam dojedu, natož ještě jet na výlet až do Kadaně.... :grinning: :grinning:

Lucí, no tak je tam trochu baculkovitý, ale je pořád moc hezký.......já jsem už od mala úchylopes.....nejraději bych si každého vzala domů....... :grinning: Lucíííííí, středa by byla dobrá.........takové magické datum......20.08.2008...... :grinning:
18. srp 2008 ve 21:51  • Odpověz
Luci já taky..líbí se mi,ale prostě mi příjd že to není ten správný Rex no:grinning:
Tak o tom mi ani nemluv..včera jak jsme seděli na té zahrádce a potom se zvedli,tak jsem šla domů z nohama od sebe:grinning:Ještě že byla tma a zrovna nikdo nešel:grinning:Bal na mě brutální pohled..ale to vše jen proto jak moc ty kosti bolely a navíc mě bolí pipka a vše kolem ní..hrozný pocit právě:frowning2:
18. srp 2008 ve 22:05  • Odpověz
autor
Stejně, chlapům to přijde zábavné, vůbec tu bolest nedokáží pochopit.....aspoň ne teď, až budeme rodit, tak to třeba začnou chápat, že to zase taková sranda není........ale když se nad tím zamyslím, tak mimi je naše společné, ale oni se pro něj zase tolik "nenadřou"....... :grinning: :grinning: :grinning: Pak si ho jdou jen oslavit...... :sunglasses: :sunglasses:

Ale stejně nikdo z nich nikdy nezažije ten pocit, když se ti mimi hezky v bříšku protahuje......ta láska k mimi u nás určitě vzniká mnohem dřív, než u chlapů......u nich to začíná až porodem, kdežto my v té době už naše miminka milujeme..... :slight_smile:

Lucí, je to bolestivé, ale ty miminečka nám za to určitě stojí......my to zvládneme...... :grinning: :sweat_smile:

Jako na předporodním kurzu nám doporučovala od 35. týdne sex aspoň 2x denně, sperma prý uvolňuje porodní cesty.....no já v tomhle stavu šílím už jen při pomyšlení, že se mě někdo dotkne, natož abych tu pořádala orgie 2x denně.......
18. srp 2008 ve 22:13  • Odpověz
Lucinko v Kadani rodila 3x švagrová a jinam by nešla, na chomutov jsem vždy chválu neslyšela, ale známí se nestěžovali. Nevím prostě jsem víc důvěřovala Kadani, a hlavně mi vadilo že v CV nemusíš mít mimi u sebe hned, ale dávají je až po vizitě, kdežto v Kadani můžeš mít mimi od porodu pořád u sebe.
18. srp 2008 ve 22:33  • Odpověz
autor
Vrtul, teď už je i tady změna......miminko ti dají hned, pediatrii prý začal šéfovat nový primář a první co zavedl bylo toto....... :grinning:

Já se na to každopádně ptala, když jsem byla u "zápisu".......určitě budu chtít mít Davídečka hned u sebe, ale jedna moje známá měla hodně těžký porod, a tak byla ráda, že se mohla ještě jednu noc prospat a odpočinout si.....a tady to prý také není problém......pokud se na to ta maminka necítí, tak jí dají mimi až druhý den, jinak ale hned......... :slight_smile:

Víš já četla hodně diskusí na téma porodnice Chomutov x Kadaň.......někdo nebyl spokojený v Kadani, někdo zase v Chomutově.......ono je to těžké, nikdy se prostě nemůžeš zavděčit všem.

Každopádně sestřička, která se mnou vypisovala dokumenty na porodním sále mi říkala, že je v Chomutově už tři roky, ale předtím byla hodně dlouho v Kadani........takže sem asi zavedla to hezké......byla opravdu milionová :slight_smile:
18. srp 2008 ve 22:41  • Odpověz
Lucinko, to jsem také slyšela že do Chomutova přešli dost z Kadaně. A s tou změnou jsi mně moc potěšila. Já měla hodně dlouhý porod a byla jsem moc vyčerpaná, ale když Miška konečně vykoukla ven, tak jsem jako ožila a ještě večer nemohla usnout( malá se narodila ve 13:48) neumím si představit že by byla u sestřiček.
18. srp 2008 ve 22:46  • Odpověz
autor
To je fakt, ono také záleží natom, kdy se šmudlík narodí......no hlavně abychom porodily bez komplikací a všechno ostatní už snad nějak zvládneme........ :grinning: :grinning:

A váš tatínek byl u porodu?? :sunglasses:
18. srp 2008 ve 22:52  • Odpověz
Luci no můžu Ti říct že my ho měli zakázaný,pak to chvíli šlo a teď ke konco vůbec..při pomyšlení jak mě všechno bolí a ještě sex.no ani náhodou..Navíc nemám ani chuť a mám to bříško jakoby do špičky,tedy moc dopředu,takže si to neumím ani pořádně představit..

No chlapi se nadřou snad jen u té výroby a potom u vystřízlivění po oslavě..jinak se jich to v podstatě netýká...sice to prožívají s námi,ale jinak..to my to všechno cítíme..stejně bych jim přála jednou si to vyzkoušet.. :grinning: Ale kdyby rodili chlapi,to bychom snad vymřeli :grinning: :grinning:
18. srp 2008 ve 22:53  • Odpověz
autor
No já jsem teď také antisexuální........jenže můj problém je ten, že do kurzu jsem chodila už někdy kolem 20. týdne a to to ještě "šlo".......no a samozřejmě jsem všechny zážitky z kurzu povídala doma, takže si to samozřejmě ten můj moc dobře pamatuje, že od 35. týdne na to máme vlítnout...... :grinning: :grinning: :grinning: Ale opravdu mi to nejde.....máš pravdu s bříškem, ale i já si připadám strašně neforemná a nepřitažlivá.....stehýnka, oteklé kotníky, nooooo jsem opravdu děsná fešanda :grinning: :grinning: :grinning:

Koukám, že to asi také znáš......rýmička a chlap = skoro umře......... :grinning: :grinning:
18. srp 2008 ve 23:04  • Odpověz
Přesně tak Luci...no přitažlivá si teda moc nepřipadám,ale můj mi na ačátku taky říkal,že se těší až se budem milovat s bříškem a kerýsi den jsem mu říkala,že na to vlítnem a podíval se na mě jako bych spadla z Marsu a prý:No to je dobrý,já už si počkám,velrybo :grinning: :grinning: Jako ale myslel to dobře,ale dostal mě teda :grinning:

Já do kurzu tedy nechodila vůbec..kamarádka ano,ale říkala že u samotného porodu skotro na vše zapoměla takže jí to nebylo k ničemu..ono si to prý pamatuješ než to příjde,pak nevíš nic kdo Ti co povídal :grinning:
18. srp 2008 ve 23:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.