• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky,
Milísku zkus www.gynpraxe.cz, ordinuje tam Šmrhová, ta teda nebere,ale má tam ještě jednu doktorku Tůmovou, zkus si tam zavolat,já jsem tam spokojená,sice mají nátřesk,ale za zavolání nic nedáš.

Terirez dík za gratulaci, v pase mi naběhlo o dva týdny dřív, ještě to pošteluju.
Izino to je Kája fakt šikulka, mě Aninka stála už v sedmi měsících,ale chodit začala asi kolem 13 měsíců. A teď zase pusu nezavře, jede jak kafemlejnek.
Dneska jsme koupily jarní botky, máme č.25, když jsem jí je obula, tak mi přišly obrovský,ale má fakt nohu jak slon :grinning: Tak a jsme vybavený na jaro, a teď už jen čekat, kdy konečně přijde.
17. bře 2010 v 19:55  • Odpověz
Milísku a gratuluju k mimču, my to taky plánovali dýl, ale nějak to zvladneme, hlavně, že to jde :grinning: ( než se stresovat, že nemůžeš otěhotnět)
17. bře 2010 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj holky,
my dneska byli na ultrazvuku, tak prcek už má 2080 gramů a už je otočený hlavičkou dolů. Pohlaví bylo potvrzeno, je to tam tak jasně vidět, že to je stoprocentní. :slight_smile: Zrovna pani doktorka zachytila jak si pěkně protahuje nohu, to se pak nemůžu divit že se mi každou chvíli někde vyboulí břicho, ty pohyby jsou někdy síla. Břicho to mi tvrdne neustále, mám ho furt jak kamen.
Potom jsme zajeli do Bílkovky na botičky, myslela jsem teda že tam budou mít větší výběr, zrovna v tý velikosti 24 nijak zvlášť velký výběr nebyl. Ale koupili jsme od Essi červenorůžový, docela hezký. Na netu jsem si vyhlídla ještě tenisky s obrázkem motorky, tak jsem je dneska objednala, ty bude mít na zahradu a na písek. Ty sem teda objednala vel.25 protože to tam měli trošku jinak, tak snad budou akorát.
Jinak jsme pak ještě zajeli do Tesca a tam už maji novou kolekci oblečení, takže to sem prostě musela něco koupit, tak jsem Káje koupila džíny, legíny a krásnou kšiltovku, tak bude zase za frajerku, to abych si taky něco pokoupila abych si vedle ní nepřipadala jako trhan. :grinning:
V týdnu jsem ještě přebírala věcičky po ní, tak na ty první měsíce toho mám na prcka asi zase nějak moc, pak jak to postupem času měla všechno spíš do růžova tak s toho už toho moc asi nepodědí. Už jsem pár věcí prodala kámošce na její holčičku, tak se toho začnu pomalu zbavovat. Nad nekterýma hezkýma věcičkama mi srdíčko zaplakalo, že už je nevyužijem.

Milísku, já chodím k dr.Karčové, má ordinaci dole v poliklinice u nemocnice, jestli bere nový pacientky to nevim. Ultrazvuk tam má.
Tak koukám že tu budeme mít za chvíli všichni po dvou dětech :slight_smile: Alčo, my si druhý představovali taky třeba o půl roku dýl, ale jsem ráda že se to povedlo takhle a jak píšeš že se nemusim stresovat že nemůžu otěhotnět, u Káji nám to trochu trvalo a museli jsme tomu trochu pomoc a tohle se povedlo skoro nečekaně. Tak jsem ráda za to. :wink:
U nás se teď každýmu rodí kluci, tak to pak bude ve škole asi plná třída kluků. :slight_smile:
No nic jdu, musim ještě vytřít a vůbec se mi nechce, tak hezký víkend všem.
19. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz
Holky, já taky řeším hrozný dilema...mám svého gyn.doktora 80 km daleko a nevím, jestli se přehlásit někam do Tábora nebo ne...první těhu jsem byla zvyklá na určitý "standart" (nebo teda spíš nadstandart), taky pěkně zaplacený, ale u tohodle doktora to ani jinak nejde...zase dokud jsem byla sama, tak to dojíždění šlo, teď ale s malým to bude horší :confounded:
Tak nevím - co byste volily vy? Osvědčeného lékaře a péči i za cenu vyšších výdajů a cestování a nebo někoho nového s rizikem, že mi nesedne, ale bude zase blízko?
Já fakt nevím :( U mého současného doktora každá kontrola (těhu i preventivka) byla automaticky včetně UTZ a každé těhu UTZ mám i vypálený na DVD...je moc hodný, milý, nepoužívá kovové nářadí, ale plastové, všechno má normálních velikostí (žádný mega velký zrcadla apod...)...
19. bře 2010 ve 22:25  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem byla v porodnici za Nikitkou, 17.3. se narodil Radimek :slight_smile: Peťa vypadala jako by si jen odskočila pro formu lehnout do porodnice, aby se neřeklo :grinning: jsou v pořádku, a pak určitě poreferuje jaká to byla rychlovka :grinning:

terirez: to neporadím, záleží co od doktora očekáváš a jaký máš nároky. Zase chápu,že dojíždět tak daleko je problém. JAk jsem psala výš, chodím ke Šmrhové a myslím, že tam je standard vysoký. Já bych jí určitě doporučila. Ale má taky plnou čekárnu a nové pacienty asi nebere. Já se k ní dostala jen díky tomu, že ségra se od ní odhlašovala( stěhovala se) a tak jsem to zkusila,že jako kus za kus :slight_smile: Jinak bych neměla šanci. Ale asi taky záleží na situaci, já byla před porodem a gynekologa měla ( jen mi fakt nevyhovoval, a představa, že tam budu chodit i druhé těhotenství mě strašila).

marky: jo výběr bot teda nic moc. Já chtěla nějaké neutrální barvy, a měli jen jedny béžové na tkaničky a jedny šedivé na sucháč. Jinak jen růžové, červené a modré. TAk jsem moc neváhala a vzala ty na tkaničku.
20. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz
Jééé, miminko, tak mooooc gratuluju!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Alejusko, jak jsi napsala "plná čekárna", tak jsem si uvědomila další nadstandartní záležitost...můj doktor objednává přesně na časy a dodržuje to, takže nikdy nečekám a nebo když, tak max. pár minut v pohodlném křesílku, se skleničkou vody...achjo. :frowning2:
20. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz
terirez , taky bych ráda šla na řadu přesně na čas, ale zase musím říct, že to opravdu vynahradí jednání jak sestřiček tak doktorky, pořád usměvavá, popovídá si, necítíš se,že bys měla co nejdřív vypadnout, nebo že se ptáš moc, všechno ochotně vysvětlí, to jsem neznala od předchozího doktora. TAm jsem sice šla hned , ani jsem si nestihla sundat bundu,ale taky jsem byla rychle hotová, nedejbože se snad na něco zeptat. Já šla ke Šmrhové opravdu na dobré doporučení sestry, jinak bych se nepřehlašovala. Koukni třeba ještě na www.znamy-lekar.cz Doufám, že adresa je správně
20. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz
jé tak bez mezery www.znamylekar.cz
20. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz
Tak to je super že už to má Niky za sebou a že jsou oba v pořádku a moc gratuluji k Radimkovi. :slight_smile:

terirez, to se těžko radí, ono když jdeš k doktorovi jen dvakrát do roka na prohlídku a nemáš žádný problémy tak se to dá jezdit takhle daleko. Horší je to pak když jsou nějaký problémy a musíš tam častějc a při tom těhotenství potom ke konci se taky jezdí častěji tak fakt záleží jak se na to cítíš, asi si udělej pro a proti. Mně by to dlouhý dojíždění v tomhle momentálnim stavu asi už otravovalo. Jinak ale je dobrý když ti dělal utz a dával ti to i na dvd, to mně za celý těhu dělali utz jen 3x a fotku mám jednu někdy hned na začátku a druhou z 20. týdne kde je dítě ze zadu a teď s toho třetího utz mi ani fotku nedala, takže nic moc nemam. U Káji tam sem si aspoň zajela do Benešova na 4D utz a za 500,- mi dali fotku jejího obličeje.

Podivejte se holky sem, třeba si v Táboře nějakýho dobrýho gyndaře vyberete http://www.znamylekar.cz/hodnoceni-lekaru/T%C3%A1bor%2C+gynekolog
20. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
Alčo, tak to jsme měli stejný nápad s tim známym lékařem :grinning:
20. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz
Holky díky, na znamym lekaři jsem koukala už před půl rokem a pořád váhám. Zase peněz není nazbyt a u mého gyn. za ten veškerý těhu servis zaplatím paušálně 3000 Kč...
To u nesoukromých se platí asi jenom 30 Kč za prohlídku a 50 Kč za UTZ fotku, ne?
21. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Já teda při těhu u doktorky neplatím vůbec nic a normálně jednou ročně těch 30 kč, jinak akorát za recept 30 kč, ale jinak nic víc. Když sem bydlela jeden čas v Praze, tak sem tam měla taky soukromou doktorku a taky sem platila za každý prd, teď sem ráda že nic platit nemusim. :slight_smile:
21. bře 2010 v 19:32  • Odpověz
Ahojky,já u Vychodila neplatim taky nic, v těhu jsem taky nic neplatila a za ultrazvuk jsem taky nic neplatila,s tim čekánim Vychodil bere přesně max prodlení 5 min nikdy jsem nečekala,když jsi na prohlídku po půl roce,v těhu je to horší,protože bere maminy jak přijdou,nejlepší je tam být hned v 7.00h a nebo holky chodily tak na tu 10 nebo 11 to už byl relativní klid,jinak sestřička moc hodná a pan doktor taky vše vysvětlí a je citlivej takže ani nevim že mě prohlíží :grinning: TAk asi tak.
22. bře 2010 v 06:45  • Odpověz
Jéé, holky, tak to jste mě navnadily...takže Vychodil i Šmerhová jsou dobrý, zkusím si tam zavolat. Děkuju!
22. bře 2010 v 08:07  • Odpověz
ahojky já chodním ke kolářovi a jsem moooc spokojena :slight_smile: ordinaci ma vedle polikliniky :wink:
22. bře 2010 v 08:19  • Odpověz
autor
nikitko: velká gratulace a moc závidím, že už to máš za sebou
22. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz
ahoj abych jen tak nepsala, tak sice nejsem těhotná, ale bydlím v Bechyni...do měsíce by jsme měli být přestěhovaný na Blaňáku, tak pokud můžu občas zajdu a přečtu si co je u Vás nového :slight_smile:...nemáte některá fotky z nové porodnice? Sárinku jsem rodila ještě ve staré a zajímalo by mě jak to tam vypadá? a pokud může někdo srovnávat před a po tak sem s tím :wink:
23. bře 2010 v 07:06  • Odpověz
pokud by jste meli čas a náladu, tak 4.4. je koncert v Mileniu http://www.fest2004.cz/wp-content/uploads/POSTER_JESUS_6_exp.pdf
23. bře 2010 v 07:13  • Odpověz
Ahoj trpasliku, nějaké fotky z nové porodnice jsou tady: http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/tabor/fotoreportaz/87.html

srovnávat nemůžu, byla jsem už v nové...ale za mě super :slight_smile: Vybavení je bombastický. Přístup sester byl taky dobrý, i když teď vidím pár "drobností", které si snad s druhým mimi už ohlídám :slight_smile:
23. bře 2010 v 08:09  • Odpověz
je to tam fakt pekny, ja byla jen ve stary a vadila mi tam jedna sestra pro zensky a jedna detska, obe blondýny :D
23. bře 2010 v 08:13  • Odpověz
autor
ahoj, tak my jsme stále 2v1 a na porod to nevypadá. ve čtvrtek na monitoru byla u dělohy rovná čára a v pátek na kontrole, mě taky moc nepotěšil, CS 2-3 a mimčo je pořád moc vysoko. já jsem taky zvědavá na novou porodku, rodila jsem v té staré, ale na nic si nemůžu stěžovat. dokonce mi tam i chutnalo.
a co se týká placení u dr., tak já za celé těhu neplatila vůbec nic, ani u zubaře, že prý těhule neplatí. nedokážu si představit co navíc máš za 3000,- to je tedy pecka.
už budeme taky muset koupit jarní boty, chudák chodí pořád ce sněhulách
23. bře 2010 ve 14:13  • Odpověz
tak to jsem zvědavá jestli ti bude chutnat i ted, ona prý skončila paní co tam dělala a dost ta kvalita jídla klesla, ale pořád je to stravitelný....a v těhotenství jsem taky nic neplatila, ty jo 3000,- to to ten doktor nosí za pacientky :D
23. bře 2010 ve 14:58  • Odpověz
No právě, je to dost...ono i normálně se u něj platí hodně - tuším 1000 Kč/rok (resp. 300 Kč za jednu návštěvu, max. ale 1000 Kč ročně s tím, že když jsem otěhotněla, tak mi tu tisícovku odečetl od těch 3000). Každé vyšetření probíhalo včetně UTZ a každé to UTZ mám nahrané na DVD. To bych řekla, že je asi ten podstatný rozdíl. Jo a taky má monitor, takže nastávají mamina nemusí do porodnice. No a je v ceně taky 24hodinová telefonická pohotovost...
Ale i tak je to drahý, to víš, Praha :confounded:
Zase mi tenhle doktor pomohl zbavit se panického strachu z gyn. vyšetření...moje první zkušenosti s jinou doktorkou jsou natolik šílené, že ještě teď se z toho oklepu strachy.

Jo, jídlo v porodce mi překvapivě chutnalo a to já jsem hooodně vybíravá :grinning:
23. bře 2010 v 18:21  • Odpověz
terirez: a ke komu teda pujdes?...já se stěhovala ze Strakonic v 9. tt a taky jsem v Ta hledala, moje minulá doktorka zrovna stěhovala ordinaci, Šmrhová jak holky psali nebere a v nemocnici mi doporucili toho Koláře...musím říct, že na čem jsme se na začátku těhotenství domluvili tak na konci bylo...měla jsem plánovaný císař a rodil mě on sám, opravdu super a to jsem z něj nejdřív měla strach, protože jsem měla do té doby jen doktorky :slight_smile:
24. bře 2010 v 06:49  • Odpověz
autor
terriez: tak to nevím co bych si za těch 1000,- vybrala. já problémy nemám a na gyndu chodím jen 2x za rok na prohlídku a to zaplatím pouze jednou 30,-. to bych asi pěkně prodělala. a dělat při každé kontrole v těhu ultrazvuk mi taky přijde zbytečné. pokud jsou problémy tak ti ho musí udělat víckrát a zaplatí to pojišťovna. já byla za celé těhu na utz asi 6x a možná ještě půjdu. teď ke konci jsem chodila každé 3 týdny.
my dnes pojedeme koupit jarní boty tak jsem zvědavá co seženeme.
v poledne jdu na monitor tak jsem zvědavá jestli bude pokrok, ale nemám poslíčky ani mi netvrdne břicho tak asi ne
včera jsme byli koupit lístky do cirkusu. S Pavlíkem půjde děda. jsem zvědavá jestli tam vydrží přes 2 hodiny sedět.
byli jsme se kouknout na zvířata a moc se mu líbili.
jinak se nám Pavlík pěkně rozmluvil, zopakuje skoro vše. když mu něco nejde tak už říká sakra :grinning:
24. bře 2010 v 08:21  • Odpověz
Trpaslik: to právě nevím, kamarádka ze Sobíku mě láme, ať jdu k jejímu, že je prý perfektní (a i na známym lékaři má 100% hodnocení). Zase dojíždět až do Soběslavi je taky dálka, to už bych musela jedině autem, zatímco do Tábora se dostanu i autobusem.
Jaký je Kolář? Co se týče přístupu k pacientce (má pochopení pro panický strach z vyšetření?), používaných nástrojů, péče v těhotenství...?

lena: no, já to před těhu využila, protože jsem měla nepravidelný cykly, takže jsem u něj byla několikrát pro Agolutin... (docela drahej Agolutin, že...a to ještě jednou ho neměl v ordinaci, tak mě poslal dolů do lékárny s receptem...a platila jsem 30 Kč za recept, že...měla jsem se tehdy ozvat, že je chci proplatit, blbec...).

Zkrátka tolik peněz si teď už nemůžu dovolit, dokud jsem pracovala v Praze, tak to šlo, teď už bohužel ne. No, tak zbývá "jenom" najít dobrého doktora, uff.
24. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
autor
ahoj holky,

tak jsem před chvílí byla na monitoru. v pondělí mám přijít i s taškou a podle prohlídky si mě tam buď nechají nebo třeba až ve středu a začnou vyvolávat. takže příští týden už budeme mít asi miminko. mám z toho už strach. potkala jsem tam dnes sestřenici, dělá na novorozencích staniční sestru tak tam aspoň budu mít za kým zajít.
děloha už začíná asi trochu pracovat, i když já tedy nic necítím. jednou jsem měla kopeček k35, jednou ke 50 a jednou to skočilo až na 70. ta to, že jsem minule měla skoro rovnou čáru kolem 10 tak je to velký skok
24. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
autor
boty jsme koupili v Renu. jsou kožené i vevnitř. mám radost, protože byli zlevněné z 1000 na 500, asi loňská kolekce.
24. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
terirez: ja k tomu Kolářovi šla po komplikovaným porodu s né moc dobrým koncem, tak moje důvěra v gynekology byla nulová a at si každý říká co chce mojí důvěru si získal i jeho přístup mi vyhovuje...opravdu ho muzu jen doporucit... :wink:

lena27 no nekecej, asi taky zajedeme do Rena...starsí potrebuje taky novy botky :slight_smile:
24. bře 2010 v 15:45  • Odpověz
Lena27: Ty máš to těhotenství nějaké problémové? Nebo proč chtějí vyvolávat, když budeš přesně 40tt? To nechápu. Já rodila 5 dní po termínu dle PM a nebyl problém.
Teda, to je super sleva! Ale i tak, cena bot pro děti je zoufale vysoká...uff. Brzo nás to už bude čekat taky. Teď jsem malýmu koupila z druhý ruky úplně první botky na ven, ještě nechodí, ale už si chce občas stoupnout, tak abych ho mohla v klidu pustit na zem...až bude běhat, tak mu koupím boty taky nové, aby si neničil nožky.

trpaslikg: a jakej je při vyšetřování? Je jemnej, opatrnej a nebo to neřeší?
24. bře 2010 ve 20:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.