• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky

lenkjane - Lucinka je nádherná, nakoukla jsem do alba - ještě jednou gratuluji.
Dlouho jsem tu nebyla, po sladké vodě se prokázala cukrovka tak chodím dopoledne po vyšetřeních v poledne do školy, úkoly, dodělat co se nestihne a je večer tak znova kolotoč - večeře, vykoupat, procvičit slabikář, poklidit a jsem hotová. Dr. říkala, že se to zvládá dietou pokud by hodnoty nějak vyletěly tak inzulín - doufám, že to zvládnu dietou :unamused: . Dneska jsme byli na kontrolním utz v ČB vše je v pořádku.
Koukám, že jste řešili porodnice. V Benešově jsem se před mnoha lety narodila :wink: , ale moc chvály jsem na ní neslyšela. Kristýnku jsem rodila v Natalisu na ten si nemohu stěžovat - i když byla tam jedna sestra a ta byla docela nepříjemná. Co tady říkaly holky co rodily v nemocnici tak si nestěžovaly, docela i chválily - tak nevím.
Tak opatrujte miminka a zase někdy pa
22. říj 2007 v 17:11  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už máš doma internet - hurá :grinning: .

Moni - držim palce, abys tu dietu zvládla a nemusela přejít na inzulín - já osobně bych si asi nedokázala píchnout... Jinak mě zatím doktor na sladkou vodu neposlal, tak možná příště. Na kontrolu jdu až 7.listopadu, to mi zase budou brát krev na protilátky, tak se na tu vodu pozeptám.

Marky - neboj, ty už to máš za pár, uvidíš, že to uteče jako voda a brzy se budete s manželem radovat z malý Karolínky :slight_smile: .

Leni - a to jsi měla vysoký tlak po celou dobu těhotenství nebo až ke konci? A proto jsi musela rodit v ČB? No aspoň to máš za sebou, hlavně, že Lucinka krásně roste a dělá vám radost :slight_smile:
23. říj 2007 ve 13:44  • Odpověz
Oprava - už MÁM internet :slight_smile:
23. říj 2007 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj,
no vidíš tak to jsi bez internetu moc dlouho nebyla. :slight_smile:
Mně zas včera bráchova holka řekla nějaký story z Bn porodnice kdy šlo o život miminek, tak sem s toho večer zase nemohla spát, je to už šílený. Vůbec se nebojim těch bolestí a porodu ale toho že mi tam něco poserou a odnese to to dítě. Prostě tam maji nálepku že to nechávaji do poslední chvíle a ty miminka se pak rodí přidušený a vozí je na rychlo do Prahy. Stejně to prostě asi risknu, těch kladných hodnocení je taky dost. Už ale se odmítám s někym bavit o porodnici aby mi zase řikali co tam komu vyvedli, protože pak s toho akorát nespim.
Moni, kdyby fungoval Natalis tak se nerozhoduju ani chvíli a jdu tam. :slight_smile:
24. říj 2007 v 15:17  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem tu zase na skok :slight_smile:, Lucinka nám dává poslední týden docela zabrat, asi máme koliku, po každém jídle řveme, a za noc tak jednou, takže aspoň něco naspíme :slight_smile:, ale jinak přibíráme krásně, minulý týden jsme byly na prohlídce v 6 týdnech a podle dr. je vše v pořádku a to řvaní prostě normální, tak snad to brzy ustane...

seri: ten tlak jsem začla mít až v 35tt, prý je to hranice kdy se to v tomto týdnu stane a prostě se musí ukončit těhotenství protože by to ohrožovalo život miminka a možná i můj...a začalo to taky bolestma jater, kdy mě v podžebří příšerně tlačilo, že se to nedalo vydržet a kvůli tomu jsme jeli do porodnice a tak zjitili ty nelibé výsledky...a jelikož v Táboře nemají novorozenecko JIPku, tak mě pro jistotu poslali do ČB, protože tam jsou na to vybavený a je fakt že i ten komfort se vůbec nedá s Táborem srovnat :slight_smile:ale hlavně kdyby mi v Táboře udělali ještě ke krevním testům utz, tak mě možná do ČB nehnali, protože Lucinka byla dost velká a zvládla by to i v Táboře, a já nemusela strávit v ČB 14 dní, týden sama a týden s Lucinkou :slight_smile:))
ale jak už jsem psala co by maminka pro zdraví miminka neudělala či nevydržela, to se prostě musí zvládnout :slight_smile:

jinak na kontrole u gymekologa po šestinedělí, mi mudr řekl, co tento stav může způsobit pokud se to nehlídá, u maminky může způsobit epileptický záchvat a tím nejde do placenty kyslík a miminko se může udusit :frowning2:, a může se to změnit klidně z hodiny na hodinu,proto už mě nechali v nemocnici aby jsme byla pod kontrolou a co chvíli mi chodili měřit tlak a furt mi odebírali krev...no za dobu v nemocnici mě nadopovali takovejma lékama, co jsem nesežrala za celej svůj život :slight_smile: :grinning:

no jsem se nějak rozkecala :slight_smile:, ale za chvíli budu zase muset jít, Lucinka se vzbudí na jídlo :slight_smile:
ještě musím zkouknout nějaké úvazy na šátky, nemáte s tím některá zkušenost, chtěla bych to zkusit jak máme tu koliku, tak nošení na ruce je někdy nepohodlné, když to trvá déle jak hodinu a pořád se nemůžem uklidnit...tak já jdu ještě něco pohledat...

dneska taky jedu do Tábora vybírat náušničky, necháme jí píchnout asi příští týden, tak se bojím, jak bude chudinka řvát, ale bude krásná :slight_smile:

tak se opatrujte a pohlaďte bříška, pá Lenka
30. říj 2007 v 11:35  • Odpověz
Čau holčiny, tak jsem tu zase po delší době...

Marky - já narozdíl od tebe žádný historky z Bn nemocnice naštěstí neslyšela, u nás jsou to spíš ty z Táborský nem., takže si nevybereš. Takže příště, až ti někdo bude chtít říct další hrůzostrašnej příběh, tak si zacpi uši a bude to :slight_smile:. Škoda, že ten Natalis už nefunguje, jinak bych šla taky tam..

lenkjane - koukám, že Lucinka krásně prospívá. Tak ať moc nekřicí až budete dávat ty naušničky, to píchá dětská dr.? A ke komu vlastně chodíš? Začínám si tak nějak pomalinku zjišťovat, ke komu bych pak mohla s malým/malou chodit, i když na to mám ještě pár měsíců čas :wink: , ale nechci to nechávat na poslendí chvíli.
Tady jsem našla nějakej odkaz na diskuzi o kolice (je pravda, že jsem to moc nepročítala), tak třeba tam Leni najdeš nějakou radu :slight_smile:
http://www.mojedite.cz/diskuse_detail.php?id=12687&sectionid=4
31. říj 2007 v 07:52  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu na skok než půjdeme do školy.
Historky z porodnic mám z obou, protože mám babičku v benešovském kraji, tak tam kolujou tyhle zvěsti a něco slyším o Tá. Tak potom "babo raď ", ale asi to risknu s tou naší porodnicí :wink: . Chtěla jsem sice darovat pupečníkovou krev,ale v Tá to nedělají. Co jsem si zjišťovala tak Bn a ČB, musím se ještě přeptat Dr. Jenže se bojím toho, že nestihneme přijet :frowning2: a komplikovala bych příbuzným návštěvy u miminka. Toho Natalisu je opravdu škoda.

lenkajane - na koliku jsem měla pro malou kapky a docela to pomáhalo. Myslím, že to byl Sab simplex (nevím určitě). Náušničky jsem obrečela s malou.

tak valíme do školy mějte se zatím krásně pa pa
1. lis 2007 v 07:25  • Odpověz
Ahojík maminky,jsem tu dlouho nebyla.Koukám že řešíte porodnice... U nás vyhrál Tábor,ty blbý události má asi každá poro a tady je to nejblíž pro nás až tam pofrčíme i pak pro návštěvy :slight_smile: Dneska jsem tam byla na natočení monitoru a jsou tam milý sestřičky,takže dobroš :wink:
1. lis 2007 v 16:40  • Odpověz
Ahojky "maminky" čekately i ty skutečné.
Zase jsem přidala nějaké nové fotekčy, tak na nás mrkněte.

Seri, máš TP v únoru , tak zkus Olině zavolat klidně hned, kdy má kurz pro tento termín.Moje kamarádka má v půlce ledna a od včera k ní chodí.Tak třeba by tě mohla ještě přibrat.Ať to s bříškem nepropásnete.

Jééé jak já ti ho závidím.Vali je kočička hodná, ale ten pupík jsem tak nějak moc neužila, jak to rchle uteklo :pensive:
1. lis 2007 v 16:42  • Odpověz
Ahoj,
moni, v Benešově můžeš darovat pupečníkovou krev, dostala jsem tam na to letáček, docela o tom taky uvažuju. Nic to není a když to pak někomu pomůže, tak proč ne. Jen asi by jsi tam tim spíš měla chodit do poradny od toho 36. týdne. Mně se dr. furt neptá kde chci rodit, ve 36.týdnu mám přijít zase na kontrolu k ní, tak nevim, asi automaticky počítá s tim že budu rodit v Ta. Musim jí to příště už říct že chci rodit v Benešově, abych tam taky stihla vůbec začít jezdit do tý poradny a došla si tam sepsat ten porodopis.

Jinak holky z Tábora mám na vás dotázek, když sem byla ve středu u dr.tak se v čekárně bavili dvě pani a řikali něco o nějakym obchůdku Hrošík že tam maji pěkný věci na děti, nevim jestli to byli nový věci nebo sekáč, ale hrozně si to chválili, ale nevim kde to má v Táboře být, nevíte náhodou někdo?
:slight_smile:
2. lis 2007 v 15:33  • Odpověz
Maalinko dík za radu, dneska jsem mluvila s Olinou a ona mě přidala k tomu kurzu, o kterém jsi psala - ve středu proběhla první hodina, která byla prý taková seznamovací, takže já začnu chodit od příští středy. Už se celkem těším :slight_smile:, sice ty 3 hodiny bude asi fuška, ale snad to nějak zvládnu. Jo a Valinka je super kočka :slight_smile:

marky - s Hrošíkem ti neporadím, nikdy jsem o tomhle obchodě neslyšela. A dr. to řekni, že chceš rodit v Bn. O tý pupečníkový krvi taky uvažuju, musim si o tom sice ještě něco přečíst a pak uvidim....

martinka - ty už to máš za pár, viď? Bojíš se? Já se dneska zrovna viděla s holčinou z práce, která je těhu jen o měsíc míň a ta už se teď bojí porodu. Mně to zatím nepřijde, nervy žádný nemám, tak jsem zvědavá na ty poslední týdny před porodem, jak mi bude. Tak držim palce, kdyby to na tebe náhodou přišlo.. :wink:
2. lis 2007 ve 23:15  • Odpověz
Ahojík Seri - jj,už se to chystá-tvrdne mi břicho,poslíčci poslíčkujou... :fearful: Strach mám,ale zase si říkám že po těch bolestech tu už bude s náma prťousek,takže to těšení ten strach přebíjí :grinning: Jo a tři hodiny u Oliny utečou jako nic,budete si hovět na polštářkách a karimatkách-pohodlíčko.Umí super podat to o čem mluví,takže se ani nenaděješ a bude po kurzu :wink: Mě čekají už jen dvě poslední lekce příští týden a docela mě to mrzí,sešly se tam i fajn maminky :slight_smile:
3. lis 2007 ve 13:17  • Odpověz
marti - už se těšim na kurzík, zítra začnu, ale doufám, že jsem nepřišla o nějaký důležitý informace, který se probírají na první hodině. Ty si užij ty poslední hodinky, pak už tě čeká opravdu to nejhezčí, co může být - malej voňavej uzlíček :slight_smile:
6. lis 2007 ve 13:35  • Odpověz
Seri neboj že bys o něco přišla-k těm důležitým věcem se Olina vrací,takže ti určo nic neunikne :wink: Tak ať se ti tam líbí.
7. lis 2007 v 10:05  • Odpověz
marti, dík, za pár hodinek vyrážím,... dneska ráno jsem byla u dr., brali mi krev na protilátky a pak byla normální poradna. Vše OK, tak pak jsem si zajela ještě na EKG, kam mě poslala moje obvoďačka a tam mě vzali bez objednání. Tak jsem ráda, aspoň mám další vyšetření za sebou.

Jinak dneska je hnus počasí, já lítala dopo po Táboře bez deštníku, potřebovala jsem si oblítat pár krámků, tak snad jsem nenastydla. Teď jsem v teplíčku domova a je mi krááásně... :slight_smile:.
7. lis 2007 v 10:57  • Odpověz
Ahoj těhulky,
to počasí je opravdu hnus. V Táboře jsem byla dneska - nechat si přeměřit cukr protože po snídani mi to nějak lítá jinak je to v poho a protože to zase bylo špatný zítra jedu znova :frowning2: . Chtěla jsem se podívat po dárečcích na vánoce, ale to počasí mě odradilo takže jsem hned šupajdila domů.

marky - Hrošík je pod fotbalovou restaurací, jmehuje se to Hroší úsměv. Měli by tam mít nové věci.

marti - docela ti závidím ty poslední týdny. Už se nemůžu dočkat až budu "stříhat metr".

Už máme kočárek :slight_smile: , ale nechali jsme ho u nich ve skladu ( kvůli pověrám, mamka se hned zděsila když jsem jí o tom kočárku řekla, ale uklidnilo jí, že jsme ho tam nechali) mám doma jenom tašku tak jí chodím prohlížet a koukat na fotky na netu. Už se nemůžu dočkat až vyrazíme na procházku. To si ještě počkám ..... :cry: .
7. lis 2007 ve 12:02  • Odpověz
Ahojky- mno taky jsem dneska v Táboře zmokla,byla jsem "úřadovat" :unamused: Ale naštěstí se nikde dlouho nečekalo,tak to bylo všude rychle vyřízené.
Moni-odkud máte kočárek a jaký jste vybrali?
7. lis 2007 v 17:08  • Odpověz
marti - vybrali jsme x-lander xa, do toho jsem se zamilovala a prošel i rodinnou radou :wink: . Tápala jsem nad barvou, ale nakonec zvítězil červený.
V domečku u Renty, když jsem byla v Honzíku tak mi řekly, že mají jenom sporťák.
7. lis 2007 v 18:36  • Odpověz
moni, taky máme x-landera xa, už se taky těšim až s nim někam vyrazíme. My vybrali oranžový a máme ho ze Sezimáku. My dali kvůli pověrám k našim podvozek z hlubokou korbou a ten sporťák máme na půdě a autosedačku už mám připravenou na postýlce, dala jsem do ní zimní fusak, aby to měl manža připravený až pro nás pak pojede. :wink:
A ta fotbalová restaurace je kde?
Tak jak bylo Seri na kurzíku?
7. lis 2007 v 19:38  • Odpověz
Dobré ráno
marky - fotbalová restaurace je proti autobusovému nádraží - projdeš přes park (nádraží budeš mít za zády) a půjdeš pořád rovně jako kdyby si šla na Budějovickou ulici, mineš fotbalku a obchod myslím s mobilama a pak je Obchodní pasáž tam by to mělo být. Jestli ti to pomůže ještě pod tím je Diskont plus tak možná to bude lepší orientační bod, nevím jak moc znáš Tábor. Snad to podle toho najdeš nejsem moc dobrý navigátor :unamused:.
Kočár máme taky ze Sezimáku já jsem chtěla původně jinou barvu hl. korby i sporťáku, ale paní říkala, že by se mi k tomu nehodila taška a ty uni neví jak by tam seděly - tak jsem nakonec vzala červený všechno. taky už se těším až vyrazíme :slight_smile: . Koupila jsem tam ještě fusak do autosedačky, sice nevím jestli jsem se neunáhlila, aby jsme ho ještě užily. Máme být koncem února i když na utz v ČB dr. říkal, že to bude asi o týden dřív.

seri - prosím tě v kolik vám začínají ty kurzy? Docela o nich uvažuju taky, ale aby nebyli moc brzo, malá do družiny nechodí a přítel chodí až tak okolo 15 - 16 h z práce.
8. lis 2007 v 07:18  • Odpověz
Ahojík, hmm x-lander je super-mě se líbil ten oranžový :slight_smile: Nakonec máme kočárek jak mám ve fotoalbu.Taky ho máme z domečku u Renty :wink:
Fotbalovka je naproti autobusovému nádraží,přes park,hned na rohu bloku těch budov.Mnoo-to je teda vysvětlení :sweat_smile: Marky třeba ti to někdo vysvětlí líp :sweat_smile:
Tak papa,vyrážím do nemocnice na natočení monitoru-doufám že tam mrňous nebude chrnět jako minule,sestřička mi musela šťouchat do břuchu aby se vzbdil :grinning:
8. lis 2007 v 07:35  • Odpověz
Čau holčiny,
takže včera jsem byla na kurzíku, bylo to dobrý, ty 3 hoďky utekly fakt nějak rychle. Moni, klidně se přihlaš, byly tam asi 4 maminy, který čekají už druhý mimi. Bylo tam přibližně kolem 30 holek, některý už měly takový velký bříška - to byly prosincový. Já patřila mezi ty s nejmenším :slight_smile: . Jinak to bylo super, dozvěděla jsem se za tu dobu takovejch věcí, psala jsem si poznámky jak divá :grinning: . Když jsem přijela domů, tak jsem to začala chrlit na manžu a ten měl ze mně hlavu jako balon :grinning: .
Jinak kurz začíná v 15 hodin, původně byl ve středu, ale včera jsme se domlouvaly, že budeme chodit v úterý (Olina potřebuje ve ST volno, tak proto).
8. lis 2007 v 10:21  • Odpověz
Ahojky, teprve teď jsem se vrátila z Tábora a jsem ještě teď v šoku, protože mi ta cukrovka vyskočila ještě víc a dr. mě chce poslat do nem. ještě tam jdu zítra na přeměření a domluvit co a jak.

marti - třeba se z naší navigace marky někam dostane :slight_smile: , taky mi popisování cest dělá problémy.

seri - díky za info, tak ty kurzíky by šly to bych stíhala, přinejhorším by přítel přišel dřív z práce. Já jsem s P. Havlíčkovou mluvila ohledně plavání a cvičení ( tam jsem se ještě nebyla schopná dokopat :unamused: ) a říkala, že tam má maminku která rodí po 4.
8. lis 2007 v 10:57  • Odpověz
moni - tak snad ti to dobře dopadne, držim palce. Já se ptala dr., jestli mě pošle na sladkou vodu a prý ne, už jsem byla jednou na glykemii (brali mi krev z prstu) a mám trochu omezit sladkosti, tak snad to mám taky v pořádku.
Tak pak napiš, co a jak...snad si tě tam nenechají..
A jak je to s plaváním - kdy vlastně je a budeš tam chodit? Tam se musí dopředu objednat, že jo? A na cvičení se dopředu objednávat nemusí? Promiň za ty otázky, ale včera jsem se na to zapomněla zeptat :sweat_smile:
8. lis 2007 v 11:08  • Odpověz
seri - plavání není - nevím jestli se to nezměnilo, ale když jsem volala o info tak p. Havlíčková říkala, že v bazénu je to drahý a v dětským centru na Sojčáku jsou nějaký problémy s provozovatelem. Plavání bylo na objednání a na cvičení můžeš přijít kdy chceš.
8. lis 2007 v 11:52  • Odpověz
Ahojík,
Moni-teda to je něco s tím cukrem...snad se to srovná nějakou dietkou.Ty to máš až teď v těhu už někdy před tím?
Teď jsem se vrátila z poslední lekce kurzu,bééé,toto uteklo.
Seri-ty se máš že chodíš kurzíkovat :slight_smile: Teda ale 30´těhulí to je docela masakr...jak jste tam naskládané :slight_smile: ?
8. lis 2007 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj už jsem tu zase :wink:
marti - cukrovku mám až teď v těhu s prvním jsem jí neměla. Já taky doufám, že se to urovná. Dr. mi řekla co smím a nesmím - v podstatě nic :frowning2: , ovoce minimálně, banány a hroznové víno vůbec, mám omezit i pomeranče a mandarinky, zeleninu v podstatě můžu všechnu jen mám dávat pozor na mrkev.

Dne 15.11. od 14-16hod pořádá dětský obchod Hroší úsměv a Studio Bříško O. Havlíčkové kurz vázání šátků VATANAI spojený s praktickou ukázkou na kojencích. 5% sleva na šátky zde zakoupené či objednané (podmínkou slevy je zaplacení min. 50% zálohy). Symbolický vstup: 10Kč

Teď jsem objevila tenhle inzerát a musela jsem se s vámi o to podělit - myslím, že by to mohlo být zajímavý.
8. lis 2007 ve 14:43  • Odpověz
Jéé-o tom vázání nám dneska Olina říkala,určo se tam půjdu podívat,moc mě ty šátky zaujaly :grinning:
Teda ta dieta je krutá...podle mě až se ti to zase trochu srovná povolí ti dr.nějaký věci co ted nesmíš v malým množství sezobnout...
8. lis 2007 v 16:07  • Odpověz
Holky díky vysvětlili jste mi to v pohodě, takhle to najdu hned, potřebovala jsem jen trochu nasměrovat a takhle mi to stačí. :wink:
8. lis 2007 v 16:22  • Odpověz
Holky to byl jen můj odhad, že nás bylo třicet, já to nepočítala, takže nás mohlo být i třeba o 7-8 míň, já v těch odhadech nejsem moc dobrá :sweat_smile: , ale je pravda, že jsme seděly jedna vedle druhý ne přímo namačkaný, ale kdyby nás bylo míň, tak by mi to fakt nevadilo.

Moni a ten kurz vázání šátků bude probíhat v Bříšku?
8. lis 2007 v 16:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.