• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Pochopila jsem to tak, že by to mělo být v Hrošíku, když je to s možností koupení a objednání. V tom inzerátu to nebylo konkrétně napsaný.
8. lis 2007 v 18:28  • Odpověz
Teda pokud jsem to dobře pochopila(doufám že jo :grinning: ) tak to vázání bude v Bříšku... Nás bylo v kurzu asi 17.Pět holčin už má doma mimíska :slight_smile: :slight_smile:
8. lis 2007 v 19:37  • Odpověz
marti třeba tam příště budeš taky chybět, ne že bych ti přála přijít o poslední hodinu, ale nikdy nevíš, co bude. Takže držim palečky :wink:
Teď jsem si vzpomněla, včera Olina říkala, že den předtím tam byla holčina na kurzu a druhý den dopoledne už měla mimčo :slight_smile:
8. lis 2007 v 19:44  • Odpověz
Seri-my měli tu poslední hodinu právě dneska,bééé.MNo a ta holčina byla z naší partičky,v úterý tam chudák seděla celá taková přešlá a dneska Olina povídala,že už má miminko :slight_smile:
8. lis 2007 ve 20:10  • Odpověz
Aha, tak to byl váš kurzík :slight_smile: , to jsem nevěděla. Já bych měla ten můj kurz dochodit v pohodě - ťuk ťuk ťuk - myslim, že to máme do 18.12., takže by mě pak čekal ještě měsíc a něco než budu mít první termín.
8. lis 2007 ve 20:14  • Odpověz
Mno nikdy nevíš,jedna "naše" holčina byla prosincová a už to má taky za sebou :slight_smile: Jéé,už se tak těším až budeme mít taky mimíska tady v pelíšku :sweat_smile:
8. lis 2007 ve 20:36  • Odpověz
marti nestraš, já nemám ještě spoustu věcí. Oblečky ty už jakž takž jo, ale chybí mi to hlavní - kočárek a postýlka.
8. lis 2007 ve 20:41  • Odpověz
Dobré ráno, Seri-ty to určo ještě všechno stihneš připravit,máš spoustu času :slight_smile:
9. lis 2007 v 08:02  • Odpověz
To já vim, že mám spoustu času, ale říkám si, co kdybych porodila nedejbože dřív, tak bych byla v pytli. Nedávno když jsem měla sraz s dvěma kámoškama ze školy, tak mi zrovna vyprávěly, že obě dvě mají kamarádky, který rodily v 6. měsíci. Ale tohle se mi nesmí stát, že jo.
9. lis 2007 v 09:44  • Odpověz
To je teda něco v šestým měsíci...chudák mimi,jak jsou pak v těch inkubátorech :frowning2:
9. lis 2007 v 10:01  • Odpověz
Přesně tak, jsou to tak malinkatý miminečka, je to strašný, když mají třeba kilo a musí bojovat o život :cry: .
9. lis 2007 v 10:09  • Odpověz
9. lis 2007 v 10:12  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem v pořádku - no, v pořádku mám držet dietu, aby se to tak drželo, ale jinak do nem. nemusím. Spadl mi kámen ze srdce.
S tím předčasným porodem chtěla bych být optimista,ale nedávno jsem potkala bývalou spolužačku a ta taky rodila o měsíc dřív.
marti - měla jsi pravdu ty šátky jsou opravdu v Bříšku, teď jsem to zjišťovala, když už jsem tu informaci dodala tak aby byla úplná :wink: .
9. lis 2007 v 10:23  • Odpověz
Moni tak moc gratuluju, že to aspoň takhle dopadlo s tím zatraceným cukrem.
Holky a půjdete se některá podívat na to vázání šátků?
9. lis 2007 v 10:34  • Odpověz
Ajoj Moni-jéé tak to je fajn že můžeš být doma.Dietu budeš držet i pro mimíska,tak ti to určo půjde samo :wink:
Na šátky půjdu,mě se to hrozně líbí a je to i praktický.A budou tam prý ukazovat vázání na různě velký děti.
9. lis 2007 v 10:39  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem řešila ten šátek a koukám, že se koná nějaký ukázkový kurzík.Kde to přesně bude nevíte? Mám příští týden cestu do Tá, tak že bych tam mrkla.
Jen nevim, jestli se bude Vali v tom šátku líbit a jestli to má cenu kupovat.Máme klokanku a tu jsem s bídou použili 4x :unamused:

Jééé, jak já vám ty kurzy závidím.Určitě některá chodíte s mojí kamarádkou Lenkou z Jistebnice :slight_smile:

My se teď s holkama z našeho letního kurzu těšíme, jestli Olinka udělá nějaké mikulášské setkání, jak říkala.No to bude něco se tam nedokutálet s bříškem ,ale miminkem :slight_smile:
10. lis 2007 ve 23:09  • Odpověz
Dobré ráno, maalinka-to vázání šátků bude v Bříšku 15.11. od14 do 16h.
To nám krásně chumelí co?Už jsem byla venčit psí holky a vrátily
jsme se jak sněhový koule :grinning:
11. lis 2007 v 08:10  • Odpověz
maalinko to budu asi já, kdo chodí s Lenkou z Jistebnice, je to Lenka B., jestli myslíme tu samou?
11. lis 2007 v 19:38  • Odpověz
Ahojík, nejste tu náhodou někdo :sweat_smile: ?
12. lis 2007 v 00:35  • Odpověz
Seri, myslíš Lenku Bendovou? Tu já znám, je moc fajn, jestli je to opravdu ona tak jí pozdravuj od Markéty Včelákoví ze Sedlce a že jí přeju ať jí to vše dobře dopadne. dík :slight_smile:
12. lis 2007 v 15:28  • Odpověz
Marky budu jí zítra pozdravovat, zrovna dneska jsem jí potkala v Jistebnici, tak jsme chvilku pokecaly. Jen jsem se tě chtěla zeptat, jestli víš, kdo jsem já, my se totiž taky známe....nevim, jestli jsi mě poznala podle fotky, ale asi ne... :wink:

Jinak dneska jsem se byla podívat v Benešově v porodnici, je to tam fakt hezký, to prostředí, jen byla škoda, že měli dost plno, že nás nechtěli vzít na pokoje (maminky si to nepřály, což se jim nedivim) a na sál, tam jsme jen nakoukli škvírou ve dveřích. Bylo tam asi 5 párů a já s kamarádkou. Ale bylo to fakt zajímavý, to povídání, prý tam mají průměrně 100 porodů za měsíc, což je asi dost, ale doufám, že až budu rodit já, tak tam nebud tak narváno :slight_smile:.
12. lis 2007 v 19:23  • Odpověz
No teď když to řikáš a podivala sem se znova na tu fotku, tak by mně napadl jen jeden člověk, ale nejsem si jistá. Nemáš něco společnýho s Křivošínem? Jestli jo tak pak už vim. :slight_smile: A jestli jsi to fakt ty, tak ne že na nás prozradíš co čekáme, my to totiž nechtěli nikomu říct aby měli překvapení. :wink:
Na tu porodnici jsem zvědavá, taky doufám že až tam budu rodit že tam nebude zrovna nějaký frmol.

Holky který už máte po porodu, kam jste podávali žádost o porodné? Já myslela že se to dává na sociálku, sem včera se na to ptala mejlem na sociálce v Sedlčanech a pani mi odpověděla že porodné je jednou z dávek státní sociální podpory a že uplatnit jí lze na úřadech práce, příde mi to nějaký divný. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. lis 2007 ve 12:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak to je přesně Lenka co známe všechny :slight_smile:

O porodné jsem byla žádat v Písku na Úřadu práce.Ale jsou to normálně praciovnice sociálky.Tak nevim jak to teď je nakupený dohomady.

O tom šátku pořád přemýšlím, protože jsem teď po 2 dny musela do města s Vali v klokance a už mě pěkně bolely záda.A to je to do 13,5 kilčo.
Vali má kolem 6 a už je to pěkný macík.Jenže do Tá jedeme zítra a v pátek :sweat_smile:
13. lis 2007 ve 20:40  • Odpověz
autor
ahoj těhulky a miminy!
hodně dlouho jsem tu nebyla. to víte Pavlík zabírá skoro všechen čas.
už máme 8200g a 69cm a dnes jsou nám přesně 4 měsíce :grinning:
14. lis 2007 ve 13:22  • Odpověz
autor
přidala jsem nějaké fotečky našeho otesánka
14. lis 2007 ve 13:34  • Odpověz
Leni27, ten je správnej. :slight_smile: A přes 8 kilo to je pořádný kus chlapa :slight_smile:

Maalinka, jo svět je malý, nakonec zjistíme že už jsme se všechny někde viděli. :wink:
S tim porodnym to tak asi je, včera jsem ještě hledala něco na netu a opravdu se to podává na pracáku. Tak už jen porodit a podat to tam ať jsou prašule co nejdřív doma. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska sem byla na kontrole a mám už cervix skore 5, před týdnem jsem měla ještě nulu, doktorka řikala že doufá že vydržim do další poradny. Docela mazec, tak už sem si zavolala do Bn do nemocnice a příští týden jdu do poradny už tam, snad ten porodopis stihnu sepsat dřív než porodim, dneska sem tam měla tlaky že sem si řikala že snad ještě dneska porodim. Je to divný pocit, když vim že to může přijít třeba už za týden. :dizzy_face: Furt sem chtěla rodit o trošku dřív a teď mám stažený zadek.
14. lis 2007 v 16:22  • Odpověz
Ahoj holky,
Marky24 ze včerejší kontroly mám ten samý nález jako Ty,pouze s tím rozdílem,že mi CS stoupalo pozvolna.Říkala Ti doktorka,že se máš šetřit?Mě Mudra říkala ať hodně polehávám,ještě týden vydržet a pak už zase můžu být aktivnější.Beru pořád magnesium,tlaky nemám,spíš takovou tíhu v podbřišku a pernamentní pocit na malou-ovšem bez výsledku-je to prý tím jak mimčo naléhá hlavičkou.Ptala jsem se jestli po magnésku nemůžu přenášet a prý pokud se porod bude chtít rozběhnout,tak tomu nic moc nezabrání. :wink: Kluka jsem přenášela 12 dní,tak je pro mě tohle novinka.Abych nakonec zas nepřenášela :stuck_out_tongue_closed_eyes: Moc mi nejde dodržovat ten klidový režim.Najednou mi došlo,že jsem asi fakt těhotná nebo co :grinning: a rodit můžu za chvíli,tak mám najednou plno věcí na práci a přitom jsem jak lenochod.A taky by mi nevadilo rodit dřív a když to je na dosah,tak jsem z toho celá paf.Takže buď v klidu Marky,nejsi sama komu se stahuje sedinka. :wink:
A ještě přidám trošku do mlýna-Jistebnici a její okolí znám velice dobře.Opravdu zajímavé náhody.Svět je prostě malej :slight_smile:
15. lis 2007 v 08:13  • Odpověz
Ahoj holčiny,

kdepak se nám toulá martinka? Že by už porodila? Naposledy psala před 3 dny a zrovna v noci, tak uvidíme, kdy se ozve...

Marky - jo jsem to já, koho myslíš :wink:, Lenku jsem v úterý pozdravovala a zrovna se ptala, co čekáte, tam jsem to neprozradila :slight_smile: . Mám tě taky pozdravovat a vyřídit ti, aby ti to všechno dobře dopadlo.
Tak se drž, porod může opravdu přijít asi každým dnem, i když máš ještě chvilinku čas. Co manžel, je s tebou doma nebo čeká horký telefon až to přijde?

makyb - to samý, drž se, kdyby to náhodou přišlo, oběma vám držim palce.

lena27 - ten Pavlík je fakt nádhernej a krásně roste, tak to je dobře, že se vám takhle vede, ... jak jde kojení? Měla jsi nějaký problémy nebo to bylo v pohodě? My teď na kurzu probíraly, jak připravovat bradavky na kojení, od 36. tt se mají "povytahovat", tak pak začnu, nejlepší je prý, když může pomoct manžel :slight_smile:. Jo a prý by se od tohohle týdne už nemělo brát magnesium. Já ho teď začala brát (teda mám jen šumivý tabletky a piju Magnesii), protože jsem začala mít takový tlaky jako na stydký kosti, je to docela nepříjemný, to je prý jak se mimi uhnízďuje... tak snad to brzy přejde, mám odpočívat, což mi zrovna moc nejde, doma je pořád spousta práce, ale co bych pro mimi neudělala.

Dneska jsem zrovna chtěla jet na ty šátky, tak nevim, jestli se na to nevyprdnu, pořád sněží a sněží, tak mám i trošku strach sedat do auta.
15. lis 2007 v 10:42  • Odpověz
Ahoj,
makyb78, doktorka mi nic neřikala že bych se měla šetřit. Nijak to nepřehánim, dopoledne si poležim do desíti, do jedenácti, pak něco udělám, sedim u počítače, máme dva německý boxery takže dělaji furt bordel takže to zase furt nejde polehávat, protože by jsme tu měli furt hrozný mrdník. :sweat_smile:
Magnesko jsem brala, ale došlo mi asi ve 34. týdnu a já se zapomněla dr. zeptat jestli ho mam ještě brát a ona nic neřikala tak už ho od tý doby neberu, ale břicho mi tvrdne furt. Ten tlak na močák mám taky, když sedim tak to jde, ale jak vstanu tak se mi hrozně chce a nebo když ležim, hlavně před usnutim, včera jsem šla během hodiny snad 4x.
Já si právě včera myslela jestli mi to CS nestouplo díky tomu čaji z maliníku co piju, no ale to by na to snad takový vliv mít nemělo.

seri, manžel chodí normálně do práce, je živnostník tak nemůže zbytečně zůstávat doma, protože by nebral žádný peníze, ale na telefon čeká, akorát že někdy jezdí dělat do Prahy a s toho mám trochu strach aby to nepřišlo zrovna až bude v Praze. To právě měl minulý víkend být celý v Praze jenže to odložili o 14 dní a s toho asi budu mít doma nerva, to už budu 14 dní před termínem a bude to docela risk. Pak maji ještě s klukama dvě chlastací akce, tak tu co bude tuhle sobotu asi ještě riskne, ale pak další má někdy začátkem prosince a to kdyby ještě nic nebylo tak to už bude mít zákaz pít. Sem mu řikala že se tam nakonec odvezu sama, si s toho dělám srandu ale aby to nakonec tak nedopadlo. Při tomhle počasí by to bylo eňo /nůňo.

Kolik vlastně bývá času když třeba praskne voda, za kolik hodin se pak rozběhne porod?
15. lis 2007 v 16:01  • Odpověz
Marky, u nás doma si zase dělají srandu, že až to na mě přijde, což bude únor a největší zima (víš, jak bývá na Jistebnicku a okolí sněhu), že budou muset mít v pohotovosti traktor, aby mě dostali přes ten nejhorší úsek ke státovce :sweat_smile: . Mají z toho teď ještě legraci, ale já už se toho hrozim teď.
Jinak můj mantžel taky bude chodit do práce po celou dobu a bude čekat na telefon. Tak snad to dobře dopadne, jak u mě tak u tebe. To by byla fakt náhoda, kdyby to na tebe přišlo až bude tvůj manža na tý chlastačce anebo až bude v Praze.
Taky jsem pročítala diskuze o poslíčcích, je to teda něco, já to určitě na sobě nepoznám, jestli už rodim nebo ne :frowning2: . Jedna moje kámoška jela rodit do Benešova, manžel přijel rychle z práce a vezl jí do porodnice, ale byli to ty poslíčci, tak je vrátili domů. Jenže to bylo v létě a ne v týhle hnusný zimě. No a on pak byl celý týden doma a čekal, kdy to opravdu přijde a ono nic. No tak šel do práce a šup, najednou rodila...

S tou vodou to ti fakt neporadim, určitě je to u každýho jinak, ale zkus mrknout na nějaký diskuze na koníkovi, určitě se to někde probíralo.

Teď jsem si ještě vzpomněla, že v BN řikali, že máš nárok na rychlou, když ti třebas odteče voda, a ta tě odveze do nejbližší nemocnice anebo do porodnice, kam chodíš na kontroly před porodem. Tak si říkám, že to by byla ta poslední šance, kdyby to na mě přišlo náhodou v dobu, kdy doma nikdo nebude. Ale to se snad nestane. A říkali, že máš jet do porodnice, když začneš krvácet anebo mít pravidelný stahy, ale to jsi určitě všechno slyšela, když jsi tam byla na tom kurzu.
15. lis 2007 v 17:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.