• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
autor
ahoj
s kojením žádné problémy nemáme. jen v porodnici jsem byla hotová, mlíko se mi začalo dělat až v noci než jsme šli domů. malej pořád jen sál a na prázdno.dr. mě strašila, že jestli nebude přibívat tak nás nepošle domů a budu muset přikrmovat. hlavně se nebojte dojít k sestrám pro glukózu a pak pro sunar.
první tři měsíce Pavlík pil půl až třičtvrtě hodiny. každý mi říkal jestli je to normální, ale když jsem mu ho vzala brečel. Olina taky říkala, že když pije do hodiny tak je to OK. a když mu byli 3 měsíce jako když mávne kouzelným proutkem a pije tak kolem 5 minut a víc nechce. a to se někdy ještě stačí přepít a blinká :grinning: .
řešíte plodovku: já to neměla tak jednoduché. ve čtvrtek večer jsem začala mít jako výtok, ale nebyla jsem si jistá jestli to není plodovka. do rána jsem to přežila, stejně jsem měla jít v pátek na monitor. tam jsem dr. říkala, že nevím jesstli je to plodovka nebo výtok. zkusili tes a byla to plodovka.rovnou si mě tam nechali na oddělení.píchli mi vyvolávačku, i když dr. říkala, že to je jako když nic nepíchnou.celý den a celou noc žádné bolesti až asi v sobotu v kolem 6 ráno jsem měla malé křeče v podbřišku. při vyšetření v 8 hodin mi dr. řekl, že už jsem otevřená na 3 a poslal mě na sál, že mi píchnou vodu, že to byla asi jen malá dirka, která se zacelila. až když mi píchli vodu tak se to rozběhlo. za 5,5 hodin se Pavlík narodil
jó nevím jestli víte jaké koupit plíny. já si nemůžu vynachváli ty fialové z teska, vyhovují mi dokonce víc než pamprsky
15. lis 2007 v 18:07  • Odpověz
autor
a ještě jsem měla celou dobu porodu bolesti jen v podbřišku. sestra se tam chodila ptát jestli už to cítím v celém břiše a když pořád nic tak říkala, že to asi jinak cítit nebudu :astonished:
15. lis 2007 v 18:10  • Odpověz
autor
seri: víš co budeš mít?
15. lis 2007 v 18:24  • Odpověz
leni nevim, my se chceme nechat překvapit, když je to první mimčo. Ne že bych nebyla zvědavá, to jsem, ale tohle vydržim :slight_smile: . Výbavičku kupuju v takových neutrálních barvách, nemám nic růžovýho a v modrým holčičky chodit můžou, že jo. Nejhorší volba je barva kočáru, pořád vymýšlím barvy a ne a ne se rozhodnout.
S těma plenama - slyšela jsem od sestřenice (má malou holčičku), že jiný plínky vyhovujou holkám a jiný klukům, protože každej čůrá vlastně jinam, holky dolů a kluci dopředu. Tak nevim, jestli je to pravda nebo ne, to uvidíme až v praxi. Teď se chystám nakoupit nějaký látkový plíny, jinak mám zatím koupený jeden balíček z DM newborn plenek. To mi snad do porodnice bude stačit, ne?
A nějak nemůžu dokopat manžu, aby mi udělal přebalovací pultík. Holky nemyslete si, že jsem nějaká prdlá, že to všechno shánim tak dopředu, ale už to chci mít všechno připravený, kdyby náhodou....
15. lis 2007 v 19:44  • Odpověz
autor
nejsi divná, že to chceš mít všechno přichystané.
teď dávali ve zprávách, že v těch plínkách z teska našla maminka ostrý silon. to si budu dávat větší pozor, ale mi jsme je měli vždy v pořádku. a všetšinu plínek už dělají unisex.
my jsme taky chtěli překvapaní. taky jsem nakupovala jako ty a říkala si, že holce modrá slušet bude, ale klukovi růžová ne. no a nedávno jsem říkal, že kdyby jsme měli holku tak chodí skoro poříd v modrom :grinning: :grinning: :grinning:
mě teda na ultrazvuku pokaždé řekli, že je to tam dobře vidět tak jsem předpokládala kluka. ale říkala jsem si, že může být dobře vidět i holka ne?

a kočárek máme červeno šedý. měli jsme na výběr jen asi z pěti nebo šesti barev tak to nebylo tak složitý a hned jsme se shodli
15. lis 2007 ve 20:13  • Odpověz
Vidíš to, mě na UTZ neřekli nic. Oni to tam teda měli napsaný, že to nechceme vědět (v ČB), takže asi proto o tom dr. neřekl ani zmínku.
S tim kočárkem to je tak, kdyby mi v obchodě rovnou řekli, že jsou jen ty určitý barvy, co mají v katalogu, tak bych si holt musela vybrat. Jenže nám řekli, že si barvu můžeme navrhnout, tak teď pořád tápu a nevim, co bude nejlepší. Je pravda, že jsme si už okoukli jiný kočárky a líbila se nám kombinace tm. šedá, popř. černá a béžová (nebo taková tmavší béžová něco jako má x-lander). No ale teď nevim, jak to nakombinovat přímo na tom kočárku, no jsem zvědavá, co mi z toho vyleze :sweat_smile: . Třeba nakonec vyberu nějakou barvičku z katalogu.
15. lis 2007 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky, jsem taky z Tábora, ač teda teď momentálně žijeme v Praze. Ale stavíme domeček v Plané nad Lužnicí, stěhovat se budeme někdy v zimě. Jdu k Vám pro radu, budu potřebovat nějakého pediatra pro malého a pro sebe gynekologa. Písněte mi prosím kam chodíte a nebo někoho doporučte. Pediatr nejlépe v Sezimově Ústí.Díky Petra
15. lis 2007 ve 22:01  • Odpověz
Vy jste toho stihli napovídat :slight_smile:
Já už mam fakt pocit že to asi brzo bude, teď mně to zase tak tlačí dole, že dolejc už to snad ani tlačit nemůže, že to až bodá :sweat_smile:
Mám taky strach abych to vůbec poznala že už je ta pravá chvíle valit do porodky a že to neni jen planý poplach.
Seri, prdlá nejsi, já začala nakupovat po tom utz ve 20. týdnu pěkně postupně, únor máš za chvíli tak je lepší to mít postupně nakoupený a připravený, než to nechávat na poslední chvíli. Manža furt řikal v klidu je čas, ale já už to chtěla mít v cajku připravený. Pultík sem nakonec koupila takovou tu tvrdší podložku jak se dá dát i na postýlku. Koupili jsme normální komodu na věci pro mimi a tu podložku budu pokládat na ní.
A jaký budete mít kočárek?

lena27, a vy máte jaký kočárek? O těch plenách sem to viděla, tuhle tam zase našli drát. Já mám koupený taky jeden balík tesco plen a pak další čtyři různý značky abych to vše vyzkoušela. Mám zásoby na celý prosinec :sweat_smile:

nikitka26, pediatra ti neporadím bydlím jiným směrem, a gynekologa v Táboře v bývalém natalisu, buď dr. Karčová k tý chodim, sem s ním spokojená a nebo dr.Vošta toho taky chváleji, jinak nevim.
15. lis 2007 ve 22:42  • Odpověz
nikitka - já chodim k dr. Šperlovi na Sojčák a jsem s ním spokojená. Pediatra bohužel žádného neznám, nejsem přímo z Tábora a jako malá jsem chodila do Milevska. Jinak je určitě spousta doktorů v nemocnici i na poliklinice, ale jaký jsou, to nevim...

marky - my chceme kočárek mikado oxford, je vysokej a my oba taky, je to teda trojkolka se zdvojeným předním kolečkem. Viděli jsme ho v Honzíkovi v TÁ, ale i v Písku asi ve dvou prodejnách. Líbil se nám oběma a s autosedačkou vyjde na 1O,5 tisíce. Příští týden ho jdu konečně objednat.
Já koupila taky tu přebalovací podložku, komodu mám, ale není tak široká, takže na tu to dát bohužel nepůjde. Ještě máme vypůjčený od mamky vyšší stolek a na ten bych chtěla tu podložku dát. Jen chci od manžela udělat takový nástavec, aby mi prcek pak nespadnul.
Tenhle týden mi sehnala mamča manžela pojízdný košík do bytu, je moc hezkej, ale musim ho nějak potáhnout látkou. Koukala jsem v Táboře v levných látkách u nádraží, ale nic moc výběr tam nebyl. Takže musim zajít do normálních látek, ale vůbec nemám tucha, kolik metrů, nejsem moc dobrá švadlena, tak jsem zvědavá, jak to odhadnu a hlavně jak to dopadne :sweat_smile:
Jo a Marky a odpočíváš? Já jak jsem tu psala, že mě bolí ty kosti dole, tak na to je ležení fakt super. Včera jsem si lehla sice až večer, přes den jsem měla opět spoustu "důležitý" práce a večer jsem hekala, jaký to byly tlaky. Dneska jsem si naordinovala ležení celý den, protože jsem ještě k tomu nastydlá, tak budu čajíkovat a potit se.
16. lis 2007 v 08:34  • Odpověz
autor
nikitka: na gyndu chodím taky ke Šperlovi. na Kováku je pediatr dr. Šišková myslím, ale v Plané taky někdo je. to by ti mohly napsat holky co chodí na kurz k Olině. dostávali jsme seznam všech pediatrů na táborsku
16. lis 2007 v 09:13  • Odpověz
autor
my máme tento kočárek: http://www.patron-bohemia.cz/baby/index.php?p=vyrobky&obj_kod=K1426Y29Y&l=cz
jsem s ním docela spokojená

plínek jsme vyzkoušeli taky několik a nejlepší jsou pro nás asi tesco a hugies. oboje mají v zadu gumičky a to pamprsky nemají
16. lis 2007 v 09:16  • Odpověz
autor
jedna velká výhoda u Šperla. nemusíme se objednávat a jdu podle nálady nebo když mám čas. ale myslím, že už nové pacientky nebere :cry:
16. lis 2007 v 09:30  • Odpověz
Já taky myslim, že Šperl už nové nebere, já k němu přešla letos na jaře a byla jsem snad jedna z posledních, koho přibíral.
16. lis 2007 v 10:50  • Odpověz
Mikado Oxford je taky pěkný, hlavně aby se vám s nim jezdilo dobře ve sněhu, jak má ve předu to zdvojený kolečko :slight_smile:
My koupili toho x-landera xa, tak sem na to zvědavá jak se s nim bude jezdit ve skutečnosti, takhle na vyzkoušení nám přišel skvělý. :wink:
Pojízdný košík to se máš, taky bych něco takový potřebovala, nevim jak to budu dělat, mám vlastně jen postýlku v ložnici, tak pro začátek bude muset být mimi asi jen v tý postýlce, naštěstí to z kuchyně mám pár kroků takže to snad nebude takový problém i když ten košík by byl asi ideální. Nový se mi ale kupovat nechce jsou zbytečně drahý.
S tim odpočívánim sem to sem psala že tak normálně, že dopoledne lenošim třeba do půl jedenáctý, pak něco udělám nebo sedim u počítače, no ale jen se válet to prostě nejde, protože ty domácí práce za tebe stejně nikdo neudělá a my jak máme ty psiska tak musim uklízet častějc protože z venku natahaji dost bordelu a chlupy jsou taky všude. Kosti a klouby mně teda bolí taky pěkně a čim dál víc, nejhorší je to asi v tý posteli, kdy už se kolikrát nemůžu ani otočit, připadám si jak důchodce s těžkym revma. :sweat_smile:
16. lis 2007 ve 12:38  • Odpověz
Ahojík maminky, hledala jsem tady někoho 12.11. po půlnoci a nikde nikdo :grinning: Mě totiž o půlnoci prdla voda,teda jen to tak odtékalo,tak jsem pořádně nevěděla co se děje...a pak přišly bolesti...a bylo to jasný,hihi.Takže už máme Lukáškana světě.Jsem hrozně šťastná,hned jak se mi bude chtít zmenšovat fotky vložím je do alba :slight_smile: Dneska nás pustili domů,už jsme se nemohli dočkat.Koukám že jste tady pěkně řádily za tu dobu co jsem nebyla na koníkovi,musím si dočíst co se u vás dělo nového.
16. lis 2007 v 15:12  • Odpověz
Mně by se taky x-lander líbil, ale bohužel se nevejde do našeho pidi autíčka :angry: , takže vyhrál mikado, který se tam vešel. Jak bude jezdit v zimě, to se uvidí, ale snad dobře.

Já si už teď připadám jako hroch, dělá mi problém se zvednout z gauče, máme ho dost nízko a je to fakt makačka. Dřív mi to ani tak nepřišlo, ale teď, co se bříško zvětšuje, to je něco. Jsem zvědavá, jak budu vstávat za 2 měsíce, to abych měla nějakej jeřáb :grinning:
16. lis 2007 v 15:25  • Odpověz
Jéžiši Marti, já píšu příspěvek a mezi tím jsi napsala takovou důležitou zprávu....ty už máš miminko, tak to ti moooooooc gratuluju :dizzy_face: , to je super. Já jsem si to myslela, že se něco děje, když píšeš o půlnoci :wink: .
Takže Lukášek, to je moc pěkný jméno, taky jsme o něm jeden čas uvažovali.
Tak až budeš mít čas a chuť, tak napiš, jak to vlastně probíhalo, jakej byl porod, atd., jestli se teda chceš svěřovat.
Takže ještě jednou velikánská gratulace.
16. lis 2007 v 15:30  • Odpověz
Taky moc moc gratuluji a strášně závidim že už to máš za sebou a že už jsi z porodnice doma. Tak fotky co nejdřív ať můžem závidět ještě víc. :wink:
A kde si rodila v Táboře? Jak si byla spokojená? A když ti prdla ta voda za jak dlouho si jela do porodnice? A za jak dlouho po vodě ti začali bolesti?

Sem tak dneska trochu tady pročítala ty začátky porodů a myslim že kdyby manža zrovna dělal v tý Praze cca 70km že by v pohodě stihnul z Prahy pro mně dojet domu a odvést mně do Benešova cca 30 km. Co myslíte?

Seri, tak s tim zvedánim z gauče ti jen řikám a bude hůř. :grinning: Já když lezu v noci z postele tak to je zážitek. Fakt jeřáb by se hodil. :sweat_smile:
16. lis 2007 v 16:57  • Odpověz
Ahoj holky,
teda já koukám jak blázen,kolik je toho tady napovídáno.

Marti-velká gratulace k Lukáškovi.Prasknutí plodový vody je můj sen :wink: aby jsem nemusela přemýšlet kdy vyrazit.

Marky-taky jsem jak důchodce.I když teda musím říct,že v prvním těhu jsem na tom byla podstatně hůř.Dneska jsem si ještě umyla auto :grinning: Doufám,že naposledy.Taky jsem dnes myla okna.Nechala jsem si tyhle činnosti na konec těhu,mě to ležení nebaví.Čas se pak vleče.No ale mám takový dojem,že ještě ráda na to válení budu vzpomínat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A s tím šetřením nevím nakolik je to myšleno vážně.Někde jsem četla,že na to mudři upozorňují,kdyby náhodou...Dnes jsem byla na monitoru a děložní činnost žádná a prcek spal a spal,tak fakt nevím.Uvidím na kontrole.

Nikitka26-já chodím přímo na gynekologickou ambulanci do nemocnice k Votíkový.To máš trochu z ruky.Na Sezimově Ústí 2 je Mudr.Dobiášová.Chodila jsem k ní léta,je docela fajn.Bohužel jsem to měla daleko,tak jsem šla jinam.Dneska jsem šťastná,protože když vidím ten věčně ucpaný Tábor..... :unamused:
Ale spíš bych řekla že je důležitý,jak už tady holky psaly,kde přibírají nové pacientky.Myslím ale,že Tebe by měli vzít,protože tady teď mudra nemáš.Spíš nevezmou tu,která chce jen z nějakého důvodu změnit mudra.To je ale jen můj názor.S dětským Ti moc neporadím,v Planý je starší doktor,sestřenice k němu z dětmi chodí,ale nic o něm nevím ani netuším,jestli tam je ještě někdo jiný.

Marky-termín 10.12. máš podle MS nebo ultrazvuku?Ten tlak dole mám taky děsnej,včera jsem měla pocit,že nemůžu dát ani nohy od sebe,jinak drobek vypadne.Tak jsem fakt zvědavá.Já mám termín podle MS 14.12. a podle ultrazvuku 9.12.Od začátku je mimouš větší a taky už jsem zvědavá co to bude :sweat_smile: ale hlavně ať je všechno v pořádku.
16. lis 2007 v 19:06  • Odpověz
marky tak to se už moc těšim na ten břuch, co budu mít :grinning: . Moje mamča měla tak velikej, že mohla bourat paneláky. Tak doufám, že to po ní nezdědim :slight_smile: .

Asi máš pravdu, že byste to mohli stihnout v pohodě, když by byl manžel tak daleko. Prvorodičky přece rodí dlouho, ne? Takže když mu zavoláš, až se bude něco dít, tak do hoďky nebo hoďky a půl (když budou třeba zácpy) bude doma a pak můžete frčet.
Tak snad se Marťa brzy ozve se svýma zážitkama, abys to mohla porovnat i s ní.
16. lis 2007 v 19:10  • Odpověz
makyb, ty si dobrá v týhle zimě mít auto a okna, na takovou činnost by mně nikdo nedostal, okna sem si umyla s předstihem když bylo ještě docela teplo, sice už to umytí neni moc znát, ale bude to prostě muset počkat už do jara. A auto to mám jako prase, to by umýt chtělo, ale jaksi se k tomu nikdo nemá. :sweat_smile:
Já se dnes dokopala jít s manžou a se psama se projít, no docela sem to zvládla, akorát že do tý zimy nemám žádnou bundu kterou dopnu. :slight_smile:
Termín mám 12.12 a to je podle poslední MS, podle utz mám asi 5.12. taky mám mimi vždy aspoň o týden větší. Ten tlak je hrozný, bere mně to ale nejvíc až teď večer, přes den to docela šlo a teď už zase mně to tam hrozně tlačí a mimi se chce hrozně hejbat a nemá tam asi plac.
A ty budeš rodit v Táboře?

seri, hlavně aby nebyla nějaká sněhová kalamita a snad to bude stíhat, dneska přišel s tim že prý by tu práci mohli ještě odložit na půlku prosince, ale to už sem mu řekla že to budem tak dlouho odkládat že nakonec se do toho termínu fakt trefíme, ať už to nechá na ten příští víkend a má to z krku a že to nějak dopadne. Při nejhoršim tady bude někdo v záloze.
16. lis 2007 v 19:56  • Odpověz
Ahoj holky, díky za odpovědi. K Dobiášové na Sezimák jsem chodila ještě na střední, pak jsem vypadla pryč z Tábora. Moc si nepamatuji, jaká je, ale asi se tam zase vrátím, snad mě vezme. V Plané je pediatr, ale je dost od rány, co mi říkaly kamarádky....prostě setře mamču na tři doby jak malého smrada, tak se mi tam moc nechce :confounded: Zkusím zjistit reference na tu dr. Šiškovou na Sezimáku a uvidím....ještě mám na to pár měsíců.

Můžu za Vámi občas přijít a popovídat? Jen jestli to tu není uzavřená společnost.
Těhulkám přeji pohodový zbytek těhotenství a pohodový porod a maminkám zdravá miminka a hodně energie. Papa Niki
16. lis 2007 ve 21:16  • Odpověz
uzavřená společnost to tu není, tak jen sem choď, čim víc nás tu bude tim víc se toho dozvíme :wink: Ty vlastně už po porodu nám co nás to teprv čeká tu taky můžeš povyprávět jaký to bylo.

Já si občas čtu tady na koníkovi diskusi holek co maji rodit v prosinci jako já a normálně už tam máme tři miminka, první byli dvojčátka holčičky císařem a teď kluk taky císařem, všechny děti už jsou krásně udělaný, takže fakt to může býti každým dnem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2007 ve 22:00  • Odpověz
Niki to víš, že se můžeš přidat, budeme rádi za každý příspěvek. Tak se zase brzy ozvi. V našem Táborsku bylo původně i spousta jiných holek, ale asi je přestalo bavit sem psát, tak nás zůstalo pár stálejch, z toho některý maminy, který píšou když jim to prcek dovolí a my co čekáme na přírůstek máme toho času víc, protože jsme skoro všechny doma :slight_smile:

Holky mě se teď zdá, že mi poslední týdny vůbec neroste břicho, myslíte, že je to normální? Zdá se mi pořád stejný a k tomu mě prcek už druhý den moc nekope, tak se bojim, jestli je všechno v pořádku. Je pravda, že jsou dny, kdy kope jak divej, ale někdy je línej a to je zrovna asi teď :frowning2:
17. lis 2007 v 07:59  • Odpověz
Dobré ráno,
tak v noci mi nejde spát a ráno,když bych spala jak zabitá mě zase od 5:45 budí synátor.Vůbec nechápe,že je víkend :grinning: Já už se tak těšim až se zase s malým pořádně pomuchluju,s břichem mám dost omezené možnosti.Vlastně pak už to bude velkej :wink:

Marky-rodit budu v Táboře.Nepřemýšlala jsem nad jinou možností.Já tam byla nadmíru spokojená.Teda v porodnici ,na šestinedělí už míň.To už je ale po porodu a ty 4 dny se dají vydržet.A ono všude je něco.Jsem zvědavá jestli budu i teď spokojená,taky jsem slyšela,že od té doby co není Natalis se pohoršili.Ale každý stejně říká něco jiného.Ty rodíš v Benešově?
To mytí v tý zimě mi tak nevadí,jako ta nemohoucnost s tím pupkem :frowning2: Ale už to mám za pár-tedy doufám.Na prosincovky taky občas kouknu,takže vím o miminkách.Já mám známou a ta čekala někdy kolem půlky prosince dvojčátka a narodily se začátkem října.Sice jsou v Budějkách,ale snad v pořádku.Na vánoce by měli být doma.

Nikitka-určitě přijď na kus řeči-víc hlav-víc názorů a zkušeností.A teď jsem si vzpomněla,jak říkáš,že ten doktor v Plané je pruďas.Když bylo malému 7.týdnů,tak jsme se dostaly do nemocnice na pohotovost a on tam zřejmě byl.Praktičtí mudři se tam střídají.A tenkrát si chtěl malého poslechnout,tak jsem jsem mu začala sundavat dupajdy,aby jsem mu mohla rozepnout bodýko.Pan doktor mi dost zhurta řekl,co že to je za oblečení,že nepotřebuje,aby jsem ho celého odsvlékla,když si ho chce jen poslechnout.Já byla tenkrát ze všeho vyplesklá,že jsem ani nedutala.Dneska bych mu určo něco řekla.A mluvila jsem včera ze sestřenicí a ta říkala,že kdykoliv měla holky nemocné,nebyl problém,aby přijel k ní domu.Ale moc bych na ní nedala,nemáme úplně super vztahy. :unamused:

seri-třeba mít velké břícho po mamče nebudeš.Já při klukovi měla mega břicho,teď mám poloviční a i tak mi už přijde obrovský. :sweat_smile:

Tak já jdu při sobotě něco dělat.
17. lis 2007 v 08:04  • Odpověz
Ahojík,děkuju :slight_smile: Mno měla jsem to celkem rychlý.Ve dvanáct mi začala odtékat ta voda a do porodnice jsme jeli za dvě hodiny-prý to tak stačí když není krvavá nebo zakalená.Bolesti mi začaly tak nějak současně...napřed takový loupání v zádech jako při menstruaci a zesilovalo to.A měla jsem je hned pravidelně po3-4min.,tomě docela překvapilo.V porodnici mě porod. asistentky vyšetřily a byla jsem už otevřená na 5cm,tak mi rovnou daly klystýr a pak teprve ty bolesti začaly být hooodně velký.Byla jsem ve sprše na míči-to bylo fajn,tam se dalo vydržet,ale když se malý začal tlačit tak jsem myslela že prasknu :cry: :confounded: Mno pak mě zase vyšetřily a už jsem byla akorát otevřená,tak mě převedly na křeslo a tam už to bylo rychlý-tam už člověk jen párkrát zatlačí a je to :grinning: Jsem se nejvíc bála samotného rození a ono při tom nejhorší je nesmět tlačit když je člověk ještě málo otevřený :astonished: Lituju maminky co rodí třeba 12h :cry: Jo a byli jsme v Táboře a nemůžu si stěžovat-jak na porod.sále tak i pak na oddělení byl super personál,sestřičky ochotné...byla jsem překvapená a nemůžu teda fakt říct nic zápornýho :slight_smile:
Mno a jak je na předporod.kurzu?
A byla jste některá ve čtvrtek na tom vázání šátků?Jsem chtěla jít,ale "bohužel" :slight_smile: jsem ležela v porodnici.
17. lis 2007 v 09:55  • Odpověz
Marti,tak to jsi měla dobrý porod,taky už bych to chtěla mít za sebou.A jak byl velký Lukášek?A nechá Tě teď ten drobeček alespoň trochu vyspat?
17. lis 2007 v 11:19  • Odpověz
marti takový porod by ti určitě mohla nejedna mamina závidět, takhle rychle....hmmm, to se někdo má :slight_smile:. A kojíš v pohodě? A už u tebe byl pediatr nebo jste někam jeli? A ke komu jsi malýho vlastně přihlásila? Nám zatím Olina ten seznam pediatrů nedávala, musim se na to pak zeptat.

Na kurzu je to super, já byla na dvou hodinách (první jsem prošvihla) a je to fakt zajímavý. Díky tomu jsem i trošku změnila jídelníček a je to znát, přestala mě pálit žáha, slovo zácpa už neznám :slight_smile: ...
Taky jsem si koupila jiný krém na strie, teď jsem využívala i rady, co při nachlazení,...fakt jsem s tím kurzem maximálně spokojená. Už se těšim, až začneme probírat miminka.
Na ty šátky jsem se chystala, ale nakonec jsem tam nejela, protože hodně sněžilo a mě se nechtělo moc trmácet do Tábora a ještě k tomu mi nebylo moc dobře, tak jsem si radši lehla.
17. lis 2007 v 19:51  • Odpověz
seri-tak na tu zácpu bych potřebovala něco teď.Co tam doporučují? Ono je to asi vše podobné,já toho taky dost vyzkoušela a do nedavna docela v pohodě.Ale už to začíná být boj,mám už asi střeva hodně utiskovaný :wink:
17. lis 2007 ve 20:09  • Odpověz
Tak ti napíšu moje poznámky z kurzu:
- musíš za prvý hodně pít (přes 2 litry určitě), např. ovocný čaje, džusy, minerálky (ty ne při vysokym tlaku a moc nepít měsíc před porodem)
- jíst alespoň 3xdenně ovoce, 2x zeleninu (hodně listovou)
(banán a borůvky působí zácpu, tak na to pozor)
- ne moc sladkostí, ne černý čaj a čokoládu
- jíst pravidelně cca 5-6 denně menší porce
- dostatek pohybu
- dýňový olej BIO - 3 lžičky denně
- hodně vlákniny, např. psyllium
- jíst třeba pražený vločky s oříškama - může se dát do jogurtu
- ne bílé pečivo
- luštěniny
- můžeš si masírovat břicho (tam, kde máš střeva)
- sezamové semínko

Z tohohle seznamu pár věcí využívám a opravdu mi to pomohlo, jednou denně určitě chodím .... :wink:. Pravidelně jím jogurty, vločky, oříšky, müsli tyčinky, celozrnné pečivo a je to v pohodě.
17. lis 2007 ve 20:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.