• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Seri díky,asi už to teď nezachráním.Myslím,že vše dodržuji.Vlákninu užívám taky a ještě k tomu acidophylus-ten chci brát i při kojení,je totiž i na plynatost a různé trávící neduhy,tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude.Piju taky hodně.Až na vyjímky si taky dojdu denně,ale není to jaksi ono.Jo a sezamové semínko se má hodně zapíjet,jinak způsobuje zácpu.
A střeva teda nemasíruju,neboť už absolutně netušuším,kde je mám :astonished: :grinning:
Jdu se natáhnout,ty večery a noci nějak začínají být za trest. :wink:Vlastně když se nad tím člověk zamyslí,tak vlastně za odměnu :slight_smile:
17. lis 2007 ve 20:43  • Odpověz
Jo máš pravdu, na ten Acidophylus jsem zapomněla, chystám se ho taky koupit.
17. lis 2007 ve 20:48  • Odpověz
Ahoj těhulky
marti - velká gratulace :slight_smile:. To bylo opravdu rychlé, právě toho se bojím při přejezdu do Bn, že budu čekat tak dlouho a pak nestihnem včas dojet. V únoru nevíme jak to bude se sněhem a sjízdností silnic :unamused: . Známé praskla o půlnoci voda a malá se narodila až v poledne a to rodila po 4.
seri - s tím připravováním je asi lepší začít dřív pak se něco šupne a nevíš co dřív.
niki - s panem dr. v Plané nemám špatné zkušenosti, žádný konflikt jsem neměla chodíme k němu už 7 let. Bydlíme v Plané a co jsem se tak ptala po okolí tak k němu chodila většina maminek a chválila já si taky nemůžu stěžovat. S návštěvou u nemocných dětí opravdu není problém, ale asi se toho nesmí zneužívat.
Malovali jsme pokojík a připravovali druhou postel abych s malou mohla spát tam a přítel s Kristýnou v obýváku, aby se aspoň oni vyspali. Máme byt 2+1 takže s místem je trochu problém. Nechtěla jsem to nechávat až na leden protože si už teď připadám jak hroch a něco udělat je někdy problém :wink: .
Ještě ke všemu jsem pěkně nastydlá, takže sosám čaj s citronem a občas medem aby mi to nepobouřilo cukrovku. Teď mám testy zase v pořádku. Občas sice zhřeším hodně jsem omezila sušenky - pomeranče a mandarinky si dám i když mě dr. varovala, ale bez toho prostě být nemůžu to si radči nedám tu súšu :slight_smile: .
18. lis 2007 v 08:54  • Odpověz
Dobré ráno, jojo-bylo to rychlý,naštěstí.Luky měřil 51cm a vážil 3640g.Když nás propouštěli,tak byl zbublý na 3400 ale prý je to normální :slight_smile: Doktora budeme mít dr.Veselého z Planý,máme to tu kousek a já jsem k němu taky chodila a dobrý.Sice je to občas takový bručoun,někdo s ním má problém,ale mě připadá pečlivej,nic nezanedbá.Zítra mu budu volat že už jsme doma-první návštěvu ted prý musí udělat pediatr doma,tak si ho na někdy pozvem :slight_smile:
Seri seznam pediatrů od Oliny dostanete,jsou na celou stránku tak si určo vybereš.
Maky ty už to máš taky za pár...asi budeš další na řadě kdo bude mít mimíska doma :wink:
Jdu na ty fotky,už jsem dlouho nezmenšovala,tak snad se mi to zadaří.
18. lis 2007 v 10:39  • Odpověz
marti k dr. Veselýmu chodíme taky a za 7 let ťuky ťuk jsem s ním neměla jedinej problém, je sice takovej svůj, ale jinak si myslím, že je skvělej. Mamka pracuje v lékárně a když jsem se jí ptala ke komu chodit - dostala jsem taky seznam - tak se v lékárně shodli jednoznačně na dr. Veselým. Třeba se tam někdy potkáme.
18. lis 2007 v 10:54  • Odpověz
Tak už mám vloženého Lukáška v albu :slight_smile:
Moni-jj,to bysme se mohly potkat.Vlož si taky fotečky do alba a poznáme se podle dětí :wink: :grinning:
18. lis 2007 v 11:09  • Odpověz
Moni a ty chceš rodit taky v Bn?
18. lis 2007 v 11:11  • Odpověz
marti - Lukášek je pořádnej kus chlapa a vlasatej :slight_smile: , Kristýna po narození neměla na hlavě skoro nic :wink:
seri - já ještě nevím, čím víc se to blíží tak z toho mám větší strach. Bojím se toho, že nevyjedeme včas vím, že porod bude "chvilku" trvat, ale abych moc dlouho nečekala. S Kristýnou jsem to zase uspěchala a pak zbytečně ležela v porodnici. Taky je to z ruky kvůli návštěvám, taťka jezdí s kamionem a mamka papíry nemá tak by se za mnou moc nedostala a znáš to většinou když se s někým domluvíš těžko hledáš termín aby se hodil. Chtěla jsem darovat pupečníkovou krev - v Tá to nedělají a Bn je asi nejblíž. Ještě to musím promyslet a poptat se dr.
18. lis 2007 v 11:44  • Odpověz
Jj,je to vlasáč,ale docela mu padají-doufám že z něj nebude plešounek :grinning:
18. lis 2007 ve 12:55  • Odpověz
marti, ten má fakt háro :slight_smile: Stejně si neumim absolutně představit jak takhle velký dítě projde tou malou dirkou, au vždycky mně z toho zabolí celý spodek. :grinning:
makyb, masírovat střeva to fakt taky nevim kde je momentálně mám. Já problémy celý těhu neměla, ale teď ke konci občas třeba až po dvou třech dnech. Koupim si třeba nápoj Dobrá máma nebo něco podobnýho a to docela pomůže. Pitný režim jsem ale měla celý těhu docela hroznej, moc toho za ten den nenapiju.
seri, ty nám tady pak můžeš dávat školení co si se dozvěděla na kurzu. Vypadá to že se tam toho fakt hodně dozvíte, docela začnám litovat že sem tam taky nejezdila. Nějak sem tu správnou dobu propásla.
18. lis 2007 v 18:12  • Odpověz
Marti-máte krásnýho vlasáče :slight_smile:
Já už chci taky :wink: Já osobně si myslím,že Marky bude mít mrňouska dřív.

Marky-tou dirkou projde v pohodě,neboj.Tomášek měl 4kg a nemůžu si stěžovat.No ale nechápu to taky :wink: Spíš jde o to se k té dirce zdárně dopracovat :grinning: Už jsi byla na monitoru? Jinak já bych mohla pít pořád.Večer od určité hodiny si to zakazuju,aby jsem noc nestrávila na míse a pak když někam jedu.Je to ale za trest.Já jak jsem asi zvyklá hodně pít,tak při nedostatku mě bolí hlava.Už se těšim jak budu moct zase pít bez omezení.
18. lis 2007 v 18:38  • Odpověz
Mnooo-taky nechápu jak tudy můžou ta mimina prolézt...po narození měl ještě takovou oteklou hlavu,že vypadala ještě větší a když mi ho podali na to křeslo když mě šili,tak jsem se skoro lekla :slight_smile: :sweat_smile: Jo a víte co je super?Po takový době se vyspat zase na bříšku :wink:
Makyb-třeba se s marky potkáte v poro,to by bylo fajn :slight_smile:
18. lis 2007 v 18:47  • Odpověz
makyb, vždyť máme termín tak nastejno ne? Je ale fakt že si nechci moc připustit že se s tim budu tahat ještě třeba tři týdny a nebo že bych přenášela to fakt nechci. Už vůbec nevim jak v noci ležet, ono i sedět už je na prd. Hlavně ten aktivec se tam furt mele, že mně to až bolí.
Na monitoru jsem ještě nebyla, teď jdu ve středu teprv prvně do poradny do nemocnice, takže tam už mi ho asi udělaji. Doktorka mi teď naposled dělala nějaký výtěr, tak nevim jestli si pro ten výsledek nebudu muset ještě k ní dojet, chtěji to prý při porodu jestli to je v pořádku.
Ty už jsi byla na monitoru? Jak dlouho to na něm trvá?

marti, makyb bude rodit v Táboře a já v Benešově, tak se v porodnice bohužel nepotkáme. :frowning2:
Na to normální vyspání se těšim, já teda na břichu ani nespala, spíš na boku ale i tak to bude zase pohodička oproti tomu teď, teď když ležim na boku tak mi hrozně tvrdne břicho . A jak to s Lukáškem zvládáš? Už začínáte být trochu sehraní?
18. lis 2007 ve 20:11  • Odpověz
marky já vím,že máme skoro stejný termín.Já ale vycházím z toho,že vím jaké je to přenášet,což bych teď teda fakt nemusela.Takže počítám s každou variantou.Fakt je,že u kluka jsem byla zavřená snad ještě před samotným porodem a kontrakce skoro žádný.Teď jsem sice otevřená na 5,ale je asi hodně důležitý,aby pracovala děloha.A tu mám podle monitoru v klidu :slight_smile: Monitor trvá cca +- půl hoďky.Mě mimouše museli budit,aby na tom monitoru něco bylo vidět.Prcek mě moc neokopává,spíš se tak jako převaluje. :wink:

Marti na to poleženíčko na bříšku se mooooc těším,je to totiž moje nejoblíbenější poloha na spaní,na čtení,na telku...snad na všechno.Navíc mám v živé paměti tu úlevu a slast po prvním porodu,tak se děsně těšim.Samozřejmě,že je to vše druhořadé až po prckovi.A co Lukášek,jak spinká?Už jste byli venku?Může se v zimě hned?Nemyslím tedy,když mrzne až praští :grinning: Já mám kluka totiž letního,tak musím čerpat info.

Marky a já jdu vlastně ve středu taky na monitor.Ty výtěry mi dělali taky,je důležitý jestli nemáš třeba streptokoka.Já ho sice nemám,ale nějakého "koka" tam mám.Je prý ale v těhu běžný a neškodný a musím si zavádět borový globule.
A i když má někdo streptokoka,tak se před porodem zavedou antibiotika a mělo by to být snad ok.
Tak holky dobrou,nějak na mě jde spaní,tak třeba z toho spánku i dnes něco bude.
18. lis 2007 ve 21:53  • Odpověz
moni - jestli se rozhodneš pro ten Bn, tak se třeba potkáme my dvě :slight_smile:. Máš pravdu, že je to trošku z ruky a když nemá někdo řidičák jako ta tvoje mamča, tak je to blbý. Jinak když čekáš druhý, tak prý bývá porod rychlejší. Moje kamarádka když rodila druhý dítě, tak to měla jen tak tak, že dojela do Tábora, to tě nechci strašit, u každý ženský je to určitě jinak.

marti - ten Lukášek je fakt supr chlap, to háro je úžasný :dizzy_face:

Holky a budete mít u porodu tatínky? Co martinka, byli jste tam s manželem spolu? Jo a neznáte někdo dětskou doktorku Křemenovou? Je to prý starší paní, kamarádka u ní byla s malou po narození a zdála se jí dobrá (i když z jedný návštěvy to jde těžko poznat, že jo, ale takový byl její první dojem)

Jo a střeva si představte tak, když se kouknete na břicho, tak si udělejte v horní půlce takovej oblouk (z boku pod prsa a zase na bok), tak takhle prý tam jsou poskládaný :slight_smile: ).
18. lis 2007 ve 21:55  • Odpověz
makyb, monitor půl hodiny? To je docela doba, sem na to zvědavá. Jdu tam v osm ráno to sem zvyklá doma ještě spát tak je možný že bude prcek taky zrovna chrnět. U mně by byl monitor dobrý tak od 9-11 večer, to se mi tam mele pořádně. A vyšetřují ještě i na křesle? Nebo co všechno se při týhle poradně v nemocnici dělá?
Taky by mně zajímalo jestli se může s prckem v šestinedělí chodit ven když jsou venku mrazy.

seri, já snad tatínka u porodu mít budu, sice napřed nechtěl, ale nijak sem ho nenutila ani sem o tom moc nemluvila, že tam musí za každou cenu jít, ale tak mezi řečí když jsme se občas bavili nakonec s toho vyplynulo že s tim vlastně počítá že tam bude. Snad to tam vydrží. :dizzy_face:
19. lis 2007 ve 14:38  • Odpověz
marky jako bys psala moje slova....původně manžel říkal všem, kdo se ho ptali, že ne, co by u porodu dělal. Já na něj taky netlačila, no a nejvíc mě štvala švagrová, která do něj pořád hustila, musíš tam jít, proč bys nešel, zvládli to jiný tak ty taky atd. Já tohle téma taky občas mezi řečí nadhodila a on mi pak jednou řekl - vždyť ty stejně víš, že tam půjdu :slight_smile:.
19. lis 2007 v 15:28  • Odpověz
Já osobně si myslim že to je zážitek který by si neměli nechat ujít, samozřejmě to před tim než se to narodí asi zážitek moc neni, ale pak až to začne kříčet že to musí být hrozný emoce i pro toho chlapa. Nemá cenu je do toho nutit, ale sem ráda když tam pude a bude se mnou. :wink:
Tak ted se mi zas zadařilo, že pudu na zahradu, tak koukám do skříně co si vezmu na sebe protože už nemůžu žádnou bundu dopnout, tak sem našla jednu kterou mám už dlouho je docela velká a tak sem jí i v pohodě dopnula a bylo v ní příjemně. Pak jdu domu a že otřu psum tlapky, tak sem se k nim ohnula a on mi u ní prasknul zip, tak mám zase prd. :sweat_smile:
Ty to budeš mít pěkně blbý když máš termín až v únoru to to největší břicho budeš mít přes celou zimu to aby sis fakt koupila nějakou větší bundu. :slight_smile:
19. lis 2007 v 16:14  • Odpověz
Taky si myslim, že je to lepší, když je tatínek u porodu, určitě je to velká psychická podpora pro tu maminu. Já bych toho mýho taky nenutila a pokud by nechtěl, tak by prostě nešel. Ale jsem ráda, že mi to nakonec slíbil :slight_smile: .

S tou bundou to vyřešim tak, že budu nosit manželovo zimní, ta je větší, do mojí už se vejdu jen tak tak.
19. lis 2007 v 17:37  • Odpověz
Marky-ta doba je odhadem, ale mě ho točili na levým, na pravým boku a až na zádech se drobek probral.Možná spíš 20min, sestra se mnou sepisovala porodopis, tak jsem na čas nekoukala.Na křesle mě nevyšetřovali, já totiž chodím k mudr.přímo do nemocnice, tak jsem pořád u ní.Dokonce mě i rodila prvně, tak teď zkusím ve středu škemrat,jestli by to nešlo i podruhé.Prvně to byla náhoda, napodruhé takové štěstí mít asi nebudu.

jo a holky kvůli té bundě taky potřebuju rodit :wink: Aby jsem nemusela nosit nějaký vaťák.Na zahradu mám opravdu super model,ale zase mě nikde nic netáhne a neškrtí.

Taky si myslim,že chlapi se nemají k porodu nutit.Vůbec se chlapi nemají do ničeho nutit, vše musí být jejich rozhodnutí :grinning: Já byla šťastná, že se mnou manžel u porodu byl.Je to pro oba zážitek na celý život.Teď snad se mnou půjde taky,tedy chce jít určitě,spíš řešíme jak to vše bude a jak rychle kvůli hlídání malýho.
Brácha říkal,že tam se švagrovou nepůjde,nakonec tam s ní byl,ale nechtěl jít přímo na sál k porodu a nakonec byl i tam :wink: A švagrová ho nenutila,spíš naopak,nechtěla ho tam z donucení.A mému tvrdému bratrovi se nakonec podlomily nohy.Pouze obrazně řečeno.Nepřišly na něj totiž mdloby,ale nával emocí.
19. lis 2007 v 18:48  • Odpověz
zdravím všechna z Táborska :slight_smile: já jsem taky :slight_smile: koukám, že se tu všechny už znáte, to je super. Ráda se k vám přidám.Monika
20. lis 2007 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Mount,to je dobře,že nás tady bude víc :wink:

Já od čtyř nespim a strašim.Dneska se asi nedostanu k tomu, aby jsem si dáchla přes den,tak to se mám na co těšit. Kruhy pod očima už budu mít asi doživotně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mount chodíš do práce nebo jsi na neschopence?
21. lis 2007 v 05:29  • Odpověz
ahoj Makyb, jsem ráda, že píšeš. Já chodím ještě do práce, asi od nového roku budu doma. Je to pro mě dost náročné, i když mě práce baví, pak když přijdu domů, tak nejsem schopná vůbec nic udělat, jen spím. A co ty, vzhledem k tomu, že jsi v 37 tt jsi už nejspíš doma? M
21. lis 2007 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Mount,
já jsem doma asi od půlky října a řeknu ti, že jsem moc ráda. Z práce se mi moc odcházet nechtělo, měla jsem to tam ráda, ale co bych pro miminko a pro sebe neudělala, že jo. Takže teď si tu pohodu doma užívám (dokud můžu :wink:).

makyb - já jsem zase strašnej spáč, dneska jsem ostuda spala nebo spíš polehávala v posteli nejmíň do 11 hodin, pak jsem se "nasnídala" a teď se snažim něco dělat, ale vůbec mě to nebaví...
21. lis 2007 ve 13:19  • Odpověz
já mám dnes volno a taky se mi nechce nic dělat a to jsem si myslela co všechno zvládnu :slight_smile: :frowning2:
21. lis 2007 ve 13:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, ahoj mount :slight_smile:
taky bych furt spala, včera manža koukal v ložnici na telku až do jedný a já dřív nemohla usnout a ráno sem vstávala dneska brzo, byla sem na osmou objednaná do Bn do nemocnice do poradny a jaksi sem nestíhala. Sem autem docela valila a před nemocnicí nebylo kde zaparkovat tak sem tam jezdila kolem a už mi s toho bylo do breku, nakonec sem to píchla skoro do meze a přišla sem o 10 minut pozdě, takže to ve mně pumpovalo. Naštěstí mi nikdo nevynadal, natočili mi monitor, prý ho mám přímo ukázkový, učebnicový, sepsali se mnou porodopis a pak mně mudr. prohlídla, teda docela mně festově prohmátla že to až bolelo, sem pak byla v Kauflandu a nemohla sem pořádně chodit. :sweat_smile: Ten výtěr na toho streptokoka mi nakonec udělali tady znova, abych nemusela pro ten výsledek letět do Tábora, tak sem docela ráda. Jinak s jejich jednánim sem byla moc spokojená, ta pani co mi dělala monitor i pani doktorka byli moc příjemný. Takže za týden znova a na porod to nejspíš zatim nevypadá. :wink:
Po cestě domu sem se zastavila v práci, tak sem tam skejsla pár hodin, zašla sem si s nima i na oběd. Takhle když ty lidi vidim tak se mi po nich docela zasteskne ale to ranní vstávání mi fakt nechybí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2007 ve 14:24  • Odpověz
Marky takže miminku se zatím ven nechce, což je dobře, ne?
Já jsem zvědavá na nás, v pátek jdu k dr., tak mě asi vyšle na UTZ v 30.týdnu. Moc by mě zajímalo, jak jsme velký a těžký :slight_smile:. Ale hlavně se hrozim, jestli budu mít dobrý výsledky krve na protilátky.

S tou prací, já když jedu po Táboře a projedu kolem naší firmy, tak se mi taky zasteskne, nejhorší je, že už se tam ani nemám kam vrátit, ... :cry: . Ty se tam Marky budeš vracet?
21. lis 2007 v 17:46  • Odpověz
Vrátit bych se tam chtěla, ale nějak nevěřim tomu že by mně pak vzali na to samý místo asistentky, hlavně bych chtěla mít do tří let druhý dítě, takže než se vrátim po letech po mateřský, tak kdo ví jak to s tou naší firmou bude a na mém místě už bude mladší, bezdětná, vzdělanější, bude umět víc jazyků, no prostě v tomhle jsem krapet pesimista. Osobně by mi ani nevadilo kdybych nešla přímo na to místo , ale stačilo by mi kdybych dělala prostě něco u počítače. Jinak v tý firmě jsem byla spokojená se šéfem sem vycházela v pohodě a s lidma taky, takže ráda bych tam někde v nějakym kanclu navázala. Nad tim ale teď asi nemá cenu přemýšlet. :wink:
21. lis 2007 v 18:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mám za sebou taky monitor.Všechno v pořádku ,což si vykládám tak,že nerodím. :sweat_smile:
Mudr. byla s nálezem spokojená,v tom smyslu,že to postupuje k porodu.Tak jí říkám, to tedy do termínu nevydržím.A ona se jen smála a povídá mi, že jsem ráda.To bych teda byla ,kdyby mi někdo řekl, že třeba zítra budu rodit :grinning:
A dneska tam zrovna přijímali dvě holky s dvojčaty.Já furt hekám, jak už je ten pupík těžkej a když jsem tu jednu viděla, tak mi jí bylo líto.Byla asi o hlavu menší a k tomu mega pupek.To musí být teprve dřina :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To spaní Vám závidím.Já bych taky spala,ale nejde mi to.A když zaberu,tak musím na záchod. :frowning2:
21. lis 2007 v 18:58  • Odpověz
makyb - takže vsázim na to, že budeš rodit dřív než Marky :wink: .
Jinak já jsem opravdu velkej spáč, ale ten záchod mi to spaní samozřejmě několikrát za noc přetrhne, chodim než jdu spát, pak jednou dvakrát za noc určitě, ráno, když manžel vstává no a pak když se vzbudim, tak letim znova :grinning: . Vždycky pak nadávám, že máme záchod na druhý straně bytu.

S tou prací máš Marky pravdu, že nad tím nemá cenu přemýšlet. Já osobně bych taky po třech letech chtěla druhý, tak uvidíme... Holky a na kolik let půjdete na mateřskou? Já bych brala tu střední cestu - na tři roky.
21. lis 2007 v 19:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.